Hlavná

Dermatitída

Salicylalkohol - návod na použitie, indikácie, vedľajšie účinky a cena

Zmes kyseliny salicylovej a etylalkoholu sa nazýva salicylalkohol. Po prvýkrát sa tento antiseptický produkt získal z kôry vŕby a použil sa na liečbu reumatizmu. Neskôr sa kyselina salicylová použila v dermatológii na liečbu vonkajších kožných vyrážok, ktoré sú spôsobené aktivitou baktérií a mikróbov. Látka patrí do triedy aromatických kyselín, ktoré majú výraznú baktericídnu, vazokonstriktívnu dezinfekčnú vlastnosť.

Čo je salicylový alkohol

Existuje veľké množstvo rôznych liekov, ktoré idú do každej domácej medicíny hrudníka. Medzi nimi je alkoholový roztok kyseliny salicylovej. Tento populárny produkt sa nachádza nielen v domácich lekárňach, ale aj v jednotlivých odvetviach, v zdravotníckych zariadeniach a kozmetike. Alkoholový roztok kyseliny salicylovej je keratolytický liek, ktorý sa používa na vonkajšie použitie na liečbu rôznych kožných ochorení.

štruktúra

Toto syntetické činidlo pozostávajúce z dvoch zložiek: kyseliny salicylovej rozpustenej v etylalkohole v rôznych koncentráciách. Roztok obvykle obsahuje 1 alebo 2% samotného antiseptického činidla a 100 ml 70% etanolu. Kyselina sa bez alkoholu rozpustí, čo vedie k koncentrovanému produktu s výrazným terapeutickým účinkom. Liečivo má antimikrobiálny, dezinfekčný, protizápalový účinok a vykonáva ďalšie funkcie:

 • vysušuje akné a akné;
 • dezinfikuje pokožku;
 • odstraňuje zápalové procesy;
 • zničí patogénne huby a baktérie;
 • v mieste použitia obmedzuje plavidlá.

Aplikácia salicylového alkoholu

Liek je predpísaný na infekčné alebo zápalové ochorenia kože. Roztok používajte opatrne. Aby sa predišlo reakcii neznášanlivosti, je potrebné začať liečbu 1% roztokom alkoholu. Alkoholový roztok sa používa na liečbu zvýšeného potenia chodidiel, hyperhidrózy, hyperkeratózy, psoriázy. Niekedy sa látka používa pre bradavice, avšak v tomto prípade je účinnosť nízka. Označenia pre vymenovanie salicylovej sú:

 • plesňová a bakteriálna dermatitída;
 • hubová patológia chodidiel;
 • ekzém;
 • kukurice a mozoly;
 • pityriazis lichen;
 • olejová seborrhea;
 • akné vulgaris;
 • dyskeratóza;
 • červená lichen Devergie;
 • pyoderma;
 • akné;
 • akné;
 • kožné vyrážky;
 • strata vlasov.

Návod na použitie

Kúpiť roztok salicylového alkoholu v akomkoľvek percentuálnom podiele koncentrácie dnes môže byť v akejkoľvek lekárni. Nízka cena a vysoká účinnosť robili drogu veľmi populárnou populáciou. Najmä alkohol je často kúpený mladými ľuďmi na boj proti dospievajúcim pimples, vyrážky a akné. Malo by sa pamätať na to, že ide o koncentrované riešenie, ktoré môže nielen poškodiť pokožku, ale spôsobiť aj hlboké popáleniny. Z tohto dôvodu je nezávislé zaobchádzanie neprijateľné. Trvanie a frekvenciu aplikácie salicyliu by mal lekár uviesť individuálne.

Podľa pokynov sa alkoholová antiseptická látka používa na lokálnu liečbu bolestivých oblastí. Častejšie je aplikácia dotovaná vatovým tampónom. Ak je lézia malá, potom je potrebné použiť prostriedok na liečbu 1 denne / deň. S citlivou pokožkou je najlepšie užívať liek každý druhý deň. Liečba trvá maximálne 2 týždne. Nepoužívajte roztok alkoholu na zdravú pokožku, pretože pravdepodobne poškodí neinfikované tkanivá.

Z akné

Aby sa zbavili čiernych škvŕn a akné na tvári, používa sa 1% roztok kyseliny acetylsalicylovej alebo salicylovej. Ak sa vyskytne veľa vyrážok, náplasť sa aplikuje na vatovú podložku, potom sa problémové škvrny utierajú, ak nie je dostatočné, použije sa vatový tampón a liek sa aplikuje v polohe. Po liečbe musíte čakať 15 minút a potom umyť tvár normálnou vodou, aby ste neutralizovali kyselinu. Ak sa výsledok nezobrazí v priebehu času, po konzultácii s dermatológem sa môže použiť 2% roztok kyseliny.

Liek bude účinný len vtedy, ak sú pupienky spôsobené zápalom mazových žliaz. Alkohol pomáha:

 • dezinfikovať pokožku;
 • čisté a úzke póry;
 • Odlúpte staré bunky;
 • sucho;
 • znížiť salootdelenie;
 • znížiť výskyt akné;
 • stabilizovať činnosť mazových žliaz;
 • zbaviť sa červených škvŕn.

Liečba čiernych hláv, akné a akné salicilka sa dá urobiť pomocou domácej masky. Okrem toho musíte objednať katalóg a zakúpiť kozmetickú hlinku z internetového obchodu alebo lekárne. Tento čistiaci prostriedok je bohatý na minerály. Modrá alebo biela hlinka tónuje pokožku, odstraňuje toxíny, vysuší, bielí, uzdravuje rany. Ak chcete pripraviť masku z akné, potrebujete kyselinu salicylovú (1-2%), bielu alebo modrú hlinku (1 balenie), vodu. Zložky by mali byť zriedené na konzistenciu hustej kaše a aplikované 2-3 krát týždenne na očistenú pokožku počas 15 minút.

Aplikácia z pigmentových škvŕn

Pigment, ktorý dodáva pokožke človeku tmavší odtieň, sa nazýva melanín. Niekedy je nerovnomerne rozložená na tele, zhromažďuje sa na jednom mieste vo forme škaredých škvŕn. Dávajú pokožke nie estetický vzhľad, nútia človeka, aby hľadal spôsob, ako sa zbaviť tohto problému. Na ošetrenie pigmentovaných škvŕn sa používa 1 alebo 2 percent salicyl-resorcinolalkohol alebo salicylalkohol na tvár.

Podľa žien je používanie alkoholu spásou pre problémovú kožu. Náklady na nástroj sú penny a efekt z používania nie je nižší ako drahé kozmetické postupy: tón sa rozjasní a zarovná, pigmentové škvrny zmiznú. Pred aplikáciou výrobku musí byť tvár očistený od nečistôt a make-upu, potom utrite akýmkoľvek antiseptikom.

Salicylová na báze alkoholu pomáha tým, ktorí majú mastnú kožu alebo zmiešanú (kombináciu). Pre suchú pokožku nie sú vhodné prípravky obsahujúce kyselinu salicylovú, kyselinu rezorcinovú alebo kyselinu sírovú. Najjednoduchším spôsobom, ako bojovať proti pigmentačným miestam, je vymazať ich každé ráno a pred spaním. Priebeh liečby je 15 dní. Pri nedostatočnej účinnosti po 5-dňovej prestávke sa terapia môže zopakovať.

Liečba lišajníkov a húb na koži

Podľa pokynov je na liečbu plesňových infekcií a lišajníkov na ľudskom tele potrebné iba ako súčasť komplexnej terapie. Keďže liek má baktericídny a protizápalový účinok, často sa používa na odstránenie huby nechtov. Pred začatím procedúry sa odporúča čistiť a pariť nechtovú dosku. Na tento účel je vhodný kúpeľ s mydlovým roztokom, octom alebo soľou.

Trvá asi 15-20 minút, kým sa nehrdzavejú. Vďaka tomuto postupu sa kyselina salicylová rýchlo dostane do ohniska infekcie a neutralizuje patologické mikroorganizmy. Po podložke by mali byť nechty usušené a aplikovať 5% alkoholový roztok (2 krát / deň). Liečba huby trvá najmenej mesiac. Niekedy je potrebná dlhšia antimykotická liečba (až 6 mesiacov).

Kyselina salicylová úspešne bojuje s prejavmi zbavovania všetkých druhov. Na liečbu sa odoberá 2-3% alkoholový roztok, ktorý sa aplikuje na postihnutú oblasť 2 až 4 krát denne. Aby sa po aplikácii drogy nevysušila koža, je potrebné naniesť tenkú vrstvu výživného krému na hornú časť liečenej oblasti (môže to byť dieťa). Na zlepšenie účinnosti tohto produktu sa kombinuje s dechtovou a sírovou masťou.

Použite s ovčími kiahňami

Lacné, ale účinné liečivo sa používa aj na ošetrenie kože počas veterných mlynov. Pri ťažkých ochoreniach, keď je veľa ovčie kiahne a vyčerpávajú, neustále prasknú, je zvlášť potrebné použitie salicylového alkoholu bez ohľadu na vek pacienta. Ak nie sú ošetrené oblasti ošetrené, pôjdu do bulóznej formy.

Nebezpečenstvo tohto stavu je pretrvávajúce vylučovanie, zlúčenie do hlbokých a veľkých vredov. Nezdravujú sa dlho a potom opúšťajú jazvy a drsné jazvy bez melanínu. Bolestivé forma ovčích kiahní spôsobujú streptokokom a stafylokokom, ktoré sú odvodené z tela po dlhú dobu, a len v liečbe, v ktorom musí zahŕňať prípravky na báze alkoholu.

Alkoholový salicylový roztok v štandardnej koncentrácii 1-2% s ovčím kiahňam sa má aplikovať až trikrát denne, ale opatrne, aby sa zabránilo popáleniu. Priebeh liečby - až do úplného vylúčenia choroby. Salicylová kyselina je najúčinnejšia pri liečbe vyrážok spôsobených klasickou alebo bulóznou kiahňou kiahňou. Účinok lieku:

 • odstránenie zápalu;
 • sušenie;
 • prevencia hnacenia;
 • potláčanie patogénnych baktérií;
 • dezinfekcia;
 • zrýchlenie procesu hojenia tkanív.

Z hustej chĺpky

Na kozmetické účely, tiež široko používaný salicyl. Neoddeliteľnou súčasťou osobnej starostlivosti je odstránenie nežiaducich vlasov na tele. Najčastejším vedľajším účinkom epilácie je vrodenie jednotlivých chĺpkov bez ohľadu na metódu (epilátor, holiaci strojček, živica, vosk, bradavka a iné). Stáva sa to najmä v bikinách, podpazušiach, dolných končatinách. O niečo menej sa vyskytuje problém na bokoch, bruchu, tvári.

Hoci dnes existuje veľa prostriedkov na odstránenie nahromadených chĺpkov, najefektívnejší je považovaný salicylový alebo resorcinolový alkohol. Tieto lieky v krátkom časovom období eliminujú vedľajší účinok odstránenia chĺpkov. Produkt odstraňuje podráždenie, hydratuje, čistí póry, má exfoliačný efekt, vytvára peelingový efekt. Počas tohto postupu alkoholový roztok má antiseptický účinok, zabraňuje vzniku hnisavosti vo vlasovom folikulu.

Je lepšie použiť na odstránenie zrazených vlasov salicylový slad, ktorý sa ľahko pripraví sami doma. Vezmite 2% alkoholu, glycerínu a vody. Podľa receptúry je potrebné miešať 1 lyžičku. l. Salicylová, 0,5 šálky studenej vody a 20 gramov glycerínu. K účinku hovorca bol účinný, musíte ho aplikovať 1-2 krát / deň, rozširujúc oblasť zrastnutých vlasov. Na predpis lekára môže byť beater vyrábaný v lekárňach lekárnikmi. Trvanie liečby - až do úplného odstránenia problému.

Je možné piť kyselinu salicylovú

Je prísne zakázané používať alkoholový roztok kyseliny salicylovej. Pri príjme sliznice je silne prekvapený a prvý únik kyseliny spôsobí vážne popáleniny vnútorných orgánov. Ak sa roztok náhodou dostal do úst, musíte urýchlene prijať takéto opatrenia:

 • opláchnite ústnu dutinu roztokom sódy (1 lyžica na 300 ml teplej vody);
 • piť veľa mlieka;
 • Užívajte aktívne uhlie na adsorpciu žalúdka (1 tableta na 10 kg / hmotnosť);
 • vyčistiť črevá, aby vytvorili klystír s vodou;
 • V prípade ťažkej otravy vyhľadať lekára, ktorý predpíše symptomatickú liečbu.

Tehotenstvo a laktemia

Lekári a vedci, ktorí používajú kyselinu salicylovú pre budúcu matku, sú prísne zakázané. Nemožno ho používať nielen vo vnútri, ale aj vonku. Kyselina sa rýchlo vstrebáva do buniek epitelu, hlboko preniká do pokožky. Všetky výrobky, ktoré obsahujú časť salitsilku (krémy, pleťové vody, masti, gély, šupky), môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie plodu, po namáčanie v krvi, čo je látka ľahko prechádza placentou.

Kým dieťa je v bruchu matky, jej telo je jediným zdrojom výživy. Vysoká koncentrácia salicylovej kyseliny môže v dieťati spôsobiť anémiu plodu alebo chronickú patológiu kardiovaskulárneho systému. Použitie drogy bude mať tiež negatívny vplyv na pôrodnú ženu - môže spôsobiť zníženie pracovnej aktivity alebo bolestivé kontrakcie. Žena počas pôrodu nemôže normálne tlačiť, čo vedie k silnému pretrhnutiu perinea.

Najzávažnejšie ochorenie, ktoré môže viesť nielen k systematickému, ale aj pravidelnému aplikácii kyseliny salicylovej tehotnou ženou - Reyeho syndróm. Patológia vedie k problémom s obličkami, ochoreniam srdca, narušeniu mozgu u dieťaťa. Tento syndróm môže spôsobiť smrteľný výskyt u detí vo veku 4-12 rokov. Používanie salicylovej kyseliny v tehotenstve alebo počas laktácie môže tiež spôsobiť reprodukčnú dysfunkciu u chlapcov.

Nežiaduce účinky

Alkoholový roztok kyseliny salicylovej sa má používať starostlivo, pretože alkohol v kompozícii môže spôsobiť vedľajšie účinky. Miestne kožné reakcie zahŕňajú:

 • silné sčervenanie (kožné nálezy získavajú vínovú alebo jasne červenú farbu);
 • zvýšená suchosť pokožky, olupovanie;
 • napätie (silné nepohodlie spôsobuje mimické pohyby);
 • nové vyrážky na koži;
 • popáleniny;
 • alergické reakcie.

Tieto javy nie sú dôvodom na zrušenie terapeutických opatrení, ak majú priemerný alebo slabý stupeň závažnosti. Je potrebné znížiť dávku lieku a sledovať ďalšiu reakciu organizmu. Ak prejdú vedľajšie účinky za 1-2 dni, liečba môže pokračovať. Ak negatívne prejavy pretrvávajú, užívanie lieku sa má prerušiť a poraďte sa s lekárom, aby ste ho nahradili.

kontraindikácie

Rovnako ako pri akomkoľvek liekovom lieku salicylalkohol má svoje kontraindikácie na použitie:

 • precitlivenosť na zložky;
 • alergia na kyselinu salicylovú;
 • nosenie dieťaťa (tehotenstvo);
 • dojčenie (dojčenie);
 • renálna alebo hepatálna insuficiencia;
 • Vek dojčaťa;
 • otvorené povrchy rany;
 • drogovej intolerancie.

Je dôležité vedieť, že kyselina salicylová môže byť použitá len na kozmetické účely v prítomnosti mastnej alebo kombinovanej pokožky. Ľudia, ktorí majú pokožku, sú náchylní na sucho, je lepšie vybrať si iný výrobok. Pri aplikácii salicylovej kyseliny by sa malo brať do úvahy, že opísané liečivo nereaguje na všetky lieky. Z tohto dôvodu sa uchýlite k liečbe týmto liekom iba po konzultácii s dermatológiou.

Predávame salicylový alkohol vo fľašiach z tmavého skla na 25 a 40 ml. Liek môžete uchovávať 3 roky. Po otvorení fľaše je alkohol iba 1 mesiac, pretože má vlastnosť erodovať. Ak sa vo fľaši objaví sediment alebo vznikne nepríjemný zápach, potom sa náprava nedá použiť. Najlepšie miesto na uloženie - suchá chladná miestnosť, ktorá nepreniká do slnečných lúčov.

Liek si môžete kúpiť v každej lekárni. Náklady sa mierne líšia v závislosti od objemu lieku a percentuálneho podielu. Priemerná cena v lekárňach v regióne Moskva:

Salicylový alkohol

analógy

Priemerná cena on-line *: 15 s.

Kde kúpiť:

Návod na použitie

Salicylový alkohol je cenovo dostupný a účinný prostriedok proti kožným problémom.

Často sa liek používa v boji proti akné a akné.

Alkoholický roztok kyseliny salicylovej má vynikajúce antiseptické, antibakteriálne, antimykotické a protizápalové vlastnosti, zatiaľ čo náklady pence a predávané v každej lekárni.

Zloženie a forma uvoľnenia

Salicylalkohol je zmes etylalkoholu a kyseliny salicylovej v rôznych koncentráciách. Po prvýkrát sa kyselina salicylová získala z kôry vŕbových stromov a používala sa na liečbu reumatizmu. Po chvíli sa používa na liečbu vonkajších erupcií spôsobených aktivitou mikróbov a baktérií.

Táto kyselina patrí do triedy aromatických kyselín, ktoré majú výrazný vazokonstriktívny účinok, baktericídne a dezinfekčné vlastnosti. Salicylový alkohol sa používa výlučne externe na ošetrovanie postihnutého povrchu, zatiaľ čo vykonáva nasledujúce funkcie:

 • dezinfikuje pokožku;
 • vysušuje pupienky a akné;
 • odstraňuje zápal;
 • zničí patogénne baktérie a huby;
 • zužuje nádoby v mieste aplikácie.

Alkoholový roztok sa vyrába v tmavých sklenených fľašiach s objemom 24 a 40 ml. V závislosti od koncentrácie aktívnych zložiek sa rozlišuje 1% a 2% alkoholu.

POZOR! Na boj proti akné a akné sa používa iba 1% a 2% alkoholu, pretože koncentrovanejšie riešenie môže spôsobiť hlboké popáleniny a poškodenie pokožky.

Kedy sa uplatňuje?

Salicylová alkohol sa používa predovšetkým v boji proti akné a akné, ale v niektorých prípadoch môže byť použitý pre iné kožné problémy, ktoré vyžadujú dezinfekciu postihnutej oblasti (ako súčasť kombinovanej liečby). Indikácie pre predpisovanie lieku sú:

 • zastavenie hubových ochorení;
 • ekzém;
 • bakteriálna a hubová dermatitída;
 • zoster;
 • lupienka;
 • mozoly a kukurice;

Niekedy sa používa pri bradaviciach, ale existujú oveľa efektívnejšie prostriedky.

Roztok používajte veľmi opatrne. Odporúča sa začať používať 1% alkoholu ako možných reakcií neznášanlivosti.

Ako podať žiadosť?

Salicylový alkohol sa používa len na lokálne ošetrenie postihnutej oblasti. Najčastejšie používaná bodová aplikácia s vatovým tampónom (ak ide o malé lézie, napríklad bradavice alebo pupienky).

Aplikujte kompozíciu na pokožku 1 krát denne. Ak je koža citlivá, napríklad na tvári, je lepšie aplikovať každý druhý deň. Liečba by nemala trvať dlhšie ako 14 dní.

Pri odstraňovaní mozgov a kukurice musíte podať drogu 3-4 krát denne. Zároveň musíte raz denne vyparovať nohy v horúcej vode a ošetriť kalusy pemzou alebo špeciálnym nástrojom.

Dôležité! Neodporúča sa aplikovať prípravok na zdravú pokožku, pretože je vysoká pravdepodobnosť poškodenia neinfikovaných tkanív horieť.

Pri ošetrovaní kožnej huby je niekedy predpísaný salicylový alkohol ako pomocná látka - zmäkčuje pokožku a podporuje lepšie prenikanie antifungálnych masti.

kontraindikácie

Salicylový alkohol by sa nemal používať na miestach pokožky s rozsiahlymi léziami, ako aj s nadmernou suchosťou alebo reakciami z precitlivenosti na etanol alebo kyselinu salicylovú.

Tehotenstvo a laktemia

Alkoholový roztok kyseliny salicylovej nepreniká do materského mlieka a neabsorbuje sa do celkového krvného obehu, takže nemôže poškodiť plod alebo dieťa. Podľa indikácií môže byť prípravok použitý v špecifikovaných obdobiach.

predávkovať

Pri lokálnom používaní nie sú prípady predávkovania zdokumentované. Je však potrebné dodržiavať preventívne opatrenia: fľaša so zložením by mala byť umiestnená na plochý plochý povrch, aby sa zabránilo prevrhnutiu exponovaných oblastí tela. Ak sa však vyskytne nepríjemná situácia a na koži sa objaví veľké množstvo roztoku, okamžite umyte miesto kontaktu s tečúcou vodou a aplikujte terapeutickú masť. Po prvej pomoci kontaktujte špecialistu.

Nežiaduce účinky

Keďže roztok obsahuje alkohol, môžu sa vyskytnúť lokálne kožné reakcie, ktoré naznačujú podráždenie. Patria medzi ne:

 • silné začervenanie (koža nadobúda jasný červený alebo burgundový odtieň);
 • pálenie;
 • peeling a nadmerná suchosť;
 • Pretiahnutá koža (mimické pohyby spôsobujú nepríjemné pocity).

Tieto javy nie sú zámienkou na zrušenie liečby v prípadoch, keď majú slabý alebo stredný stupeň závažnosti, a tiež po 1-2 dňoch. Ak sa tak nestane, užívanie lieku sa musí prerušiť.

skladovanie

Na rozdiel od väčšiny liekov skladovaných pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov salicylový alkohol by sa mal skladovať v rozmedzí od 10 do 18 stupňov. Je potrebné zabezpečiť, aby deti a domáce zvieratá nemali prístup k miestu skladovania. Čas použiteľnosti - 3 roky.

recenzia

(Nechajte svoje pripomienky v komentároch)

[Su_quote citujú = »Olga, 21 rokov"] O salicylovú alkoholu babička mi povedal, keď som bol teenager a trpel s akné. Potom liek mi pomohol zbaviť tohto problému len za dva týždne - počas tejto doby sa pupienky suchá, znížila výrazne čo do veľkosti, a po ďalších 3-4 týždňov zmizne úplne (v tom čase som nemal drogu). Teraz sa pravidelne aplikujem, keď na tvári alebo na chrbte sú škvrny. Mimochodom, keď je pupienok čerstvý, postačuje 2-3 dni liečby a prechádza bez stopy. Pre takéto peniaze, potom všeobecne sen každého dievčaťa. [/ su_quote]

[su_quote cite = "Konstantin, 34 rokov"] používajú salicylový alkohol pre celú rodinu. Dcéra s jeho pomocou bojuje s pupienkami (a musím povedať, veľmi úspešne), so svojou ženou, pomohol znížiť bradavicu z jeho ruky. To je pravda. Používala ju v kombinácii s inými prostriedkami navrhnutými špeciálne na odstránenie bradavíc. A liečím sliny so salicylovým alkoholom. Dávam niekoľkokrát denne na kalus (po starostlivom parení) a po 3-4 dňoch jednoducho odstrániť chorú pokožku na zdravú oblasť. Päta po tomto postupe je naozaj ako dieťa z reklamy. Radím vám, aby ste vyskúšali, ak má niekto rovnaké problémy. [/ su_quote]

* - Priemerná hodnota medzi viacerými predajcami v čase monitorovania nie je verejnou ponukou

Kyselina salicylová - návod na použitie

Ako sa zbaviť akné, mozole, plesne a iné kožné defekty často používajú kyselinu salicylovú - pokyn k využívaniu finančných prostriedkov (prášok a alkoholu) obsahuje informácie o indikáciách, zloženie, kontraindikácie. Protizápalové lieky sú považované za jeden z najlacnejších, ale účinných spôsobov liečby akné. Okrem toho pomáha redukovať akné, odstrániť čierne bodky a bielenie pokožky.

Čo je kyselina salicylová

V medicíne je kyselina fenolová alebo salicylová liečivá antiseptická látka, ktorá má keratolytické, protizápalové a antimikrobiálne účinky. Okrem toho produkt roztrhne a zmäkčuje vonkajšiu vrstvu pokožky, čo ukazuje účinok odlupovania. Často sa používa v dermatológii, kozmetike na liečbu psoriázy, akné, čiernych škvŕn a tiež na liečbu poranení ranami. Alkoholový roztok kyseliny salicylovej má nízke náklady, ale zároveň účinne bojuje s rôznymi kožnými defektmi, a preto je veľmi populárny.

štruktúra

Zložky protizápalového liečiva závisia od formy uvoľňovania a koncentrácie liečiva. Prášok obsahuje čisté kryštály účinnej látky bez prísad. Okrem toho sa vyrába 1 a 2 percentá alkoholového roztoku. Ich zloženie je nasledovné:

Forma vydania

Protizápalové liečivo je dostupné vo forme prášku, ktorý je bielymi kryštálmi bez zápachu. Výrobok sa dobre rozpúšťa vo vode, olejových roztokoch, alkohole. Prášok sa predáva v baleniach 10, 25, 50 g, má rozumnú cenu. Bežnejšou formou uvoľňovania kyseliny salicylovej je 1 až 2% alkoholový roztok, ktorý je zabalený do tmavých sklenených fliaš s kapacitou 10, 25, 40, 100 ml.

vlastnosti

Fenolický alkohol má veľa užitočných účinkov, kvôli tomu, čo sa používa ako masky, lotiony, bodové prostriedky. Okrem toho pomáha dosiahnuť účinok odlupovania a čistenia pokožky nadbytočných častíc. Práškový a alkoholový roztok kyseliny salicylovej má nasledujúce vlastnosti:

 • antimikrobiálne;
 • lokálne dráždivý;
 • protizápalové;
 • keratolytické;
 • protisvrbivé;
 • zmäkčenie.

Čo pomáha

Kyselina salicylová v práškovom a alkoholovom roztoku pomáha pri liečbe popálenín, podporuje normalizáciu funkcií mazových žliaz a iných kožných problémov, ako sú:

 • chronický ekzém;
 • olejová seborrhea;
 • lupienka;
 • kukurica;
 • zvýšené potenie nôh;
 • hyperkeratóza;
 • čierne bodky;
 • akné;
 • pigmentové škvrny;
 • zápalové a infekčné kožné ochorenia.

kontraindikácie

Pred použitím náradia s protizápalovým účinkom by ste sa mali oboznámiť s kontraindikáciami salicylového liehu. Zahŕňajú tieto stavy:

 • individuálna intolerancia aktívnej zložky;
 • deti do 12 mesiacov;
 • obdobie laktácie;
 • tehotenstva;
 • zlyhanie obličiek;
 • nadmerná suchosť pokožky.

Vedľajšie účinky

Pri vonkajšej aplikácii lieku môžu byť vedľajšie účinky, pri ktorých sa vyžaduje, aby prejsť na liečivo s nižším percentom alebo prestať používať liečivo. Možné negatívne reakcie:

 • pálenie;
 • svrbenie;
 • lokálna hyperemia;
 • podráždenie pokožky;
 • alergická reakcia;
 • kožná vyrážka;
 • zvýšený zápal.

Návod na použitie

V závislosti od typu problému sa dávka, metóda a priebeh liečby líšia. Existujú však všeobecné odporúčania, ktoré treba dodržiavať pri použití fenolového alkoholu:

 • denná dávka nesmie presiahnuť 10 ml pre dospelých alebo 1 ml pre deti;
 • ak je to možné, aplikujte produkt lokálne, čím sa zabráni ošetreniu viacerých miest naraz;
 • Pred použitím očistite pokožku kozmetiky, kontaminantov.

Liečba akné

Kyselina salicylová proti akné sa používa už niekoľko desaťročí, pretože sa dokázala dokázať ako účinný prostriedok počas tejto doby. Ak je niekoľko pupienkov, nasajte bavlnený tampón do roztoku a vyhoďte ho zápalom. Po 15 minútach opláchnite fenol vodou. V prípade, že máte početné vyrážky, opatrne si trieť tvár navlhčeným tampónom, snažiac sa nadmerne vysušiť pokožku. Pre lepší účinok sa používa kyselina glykolová alebo kyselina boritá spolu so salicylovou kyselinou. Kurz liečby trvá 1,5 - 2 mesiace systematického užívania.

Kyselina salicylová z čiernych bodiek

Pre ľudí s mastnou pokožkou môže byť fenolický alkohol skutočnou spásou: produkt hlboko čistí póry a zabraňuje vzniku tuku, čo spôsobuje čierne škvrny. Tento účinok je možný kvôli schopnosti liečiva rozpustiť proteín, čo umožňuje zvýšiť intenzitu obnovy pokožky, aby sa odstránili mazové zátky. Ak chcete dosiahnuť účinok, musíte pleť vyčistiť aspoň 3-krát za týždeň, potom na tvár naniesť hydratačný tonik alebo krém. Postup liečby trvá, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Z kukurice

Fenolický alkohol výborne odstraňuje zožrané mŕtve bunky pokožky. Použitie lieku závisí od typu zápästí:

 • Prostriedky sa impregnujú roztokom, ktorý ich zmäkčuje. V pokročilom štádiu vytvárajte kompresie v noci.
 • Pre mokré šupky je vhodná fenolová masť alebo prášok, ktorý sa zriedi vo vode na stav pasty. Po aplikácii zmesi na poškodenú oblasť a zhora pripojte náplasť.
 • Na liečbu kukurice, akúkoľvek formu prípravku. Po nanesení na pokožku je potrebné prípravok odstrániť pomocou pemzy alebo tvrdého štetca.

Je možné piť kyselinu salicylovú

Použitie vnútri salicylového alkoholu je prísne zakázané, pretože pri jeho prijatí sú sliznice vnútorných orgánov vážne ohromené. Prvá vôľa kyseliny spôsobuje silné popáleniny ústnej sliznice. Ak sa riešenie dostalo náhodou, mali by sa prijať tieto opatrenia:

 • opláchnite si ústa roztokom sódy;
 • piť mlieko vo veľkom množstve;
 • na adsorpciu žalúdka uvoľňuje aktívne uhlie;
 • Vytvorte klystír s čistou vodou na čistenie čriev;
 • v prípadoch silného odchodu ísť do nemocnice.

Použitie u detí

Pri liečbe kožných lézií u detí je potrebná súčasná liečba viacerých miest. Na tieto účely sa vyberá len 1% a 2% salicylalkohol, pričom sa nepoužívajú iné formy uvoľňovania. V tomto prípade sú niektoré kožné defekty u malých detí liečené inými prostriedkami - agresívnejšími formami látky. Pre liečbu bradavíc sa používa len fenolová masť. Okrem toho je potrebné pamätať na to, že dieťa nesmie používať žiadne prostriedky na základe tejto zložky do 12 mesiacov.

Počas tehotenstva

Používanie kyseliny salicylovej v kozmeteológii počas tehotenstva je kategoricky zakázané lekármi. A to platí nielen pre alkoholový roztok a prášok, ale aj pre všetky kozmetické výrobky, v ktorých sa táto zložka nachádza, dokonca ani v úlohe účinnej látky. Vzhľadom k tomu, salitsilka súčasťou skupiny aspirín liekov, ktoré sú považované v priebehu tehotenstva potenciálne nebezpečné, fenolové kyseliny, príliš, má negatívny vplyv na tehotenstvo dieťaťa.

Tento zákaz je spôsobený hlbokým a rýchlym vstrebávaním salicylového lieku do pokožky a prietoku krvi. S krvou sa liek prenesie na budúce dieťa, čo narušuje jeho vývoj a zhoršuje zdravie. Okrem toho salicylová kyselina môže spôsobiť kongenitálne ochorenia kardiovaskulárneho a močového systému. Tento účinok na plod je nielen systematickou, ale aj pravidelnou aplikáciou lieku.

Liekové interakcie

Kyselina salicylová zvyšuje priepustnosť pokožky, čo zvyšuje absorpciu liekov na vonkajšie použitie. Navyše roztok prenikajúci do pokožky zvyšuje vedľajšie účinky perorálnych hypoglykemických látok, metotrexátu, derivátov sulfonylmočoviny. Nekompatibilné s prípravkami kyseliny salicylovej sú považované za oxid zinočnatý a resorcinol.

Prostriedky s kyselinou salicylovou

Na liečbu akné, čiernych škvŕn a iných problémov spojených s kozmetológiou môžete použiť nielen roztok alkoholu alebo prášok, ale aj produkty vyrobené na báze kyseliny fenolovej:

 • Pleťová voda. Majú rovnaké vlastnosti ako originál, ale neobsahujú alkohol. Takže na vysušenie pokožky sa stáva ťažšie. Vyberte pleťové mlieko podľa typu pleti.
 • Masť. Prostriedky sa považujú za účinné, ale musia sa používať s opatrnosťou, aby sa predišlo popáleniu a silnému sušeniu.
 • Gély. Používa sa na denné čistenie pokožky pred nadmernou kontamináciou, tukom.
 • Peeling. Obsahuje fenolovú a glykolovú kyselinu. Vďaka tejto kombinácii môžete dosiahnuť hlboké očistenie, ale buďte opatrní a postupujte podľa inštrukcií, inak môžu byť nepríjemné dôsledky.

Špeciálne pokyny

Neodporúča sa používať tento liek na liečbu bradavíc. Navyše netrite kyselinu salicylovú na materské znamienka a oblasti pokožky v okolí pohlavných orgánov. Ak sa alkoholový roztok dostane na sliznicu, táto oblasť pokožky sa dôkladne umyje veľkým množstvom vody. Absorpcia tejto látky sa môže zvýšiť zápalom, hyperémiou a kontaktom s vlhkými ranami. Protizápalové lieky neovplyvňujú riadenie vozidiel a mechanizmov.

Antiseptické roztok a prášok je možné zakúpiť v internetovom obchode a akejkoľvek lekárni vo vašom meste. Prvá možnosť je často vhodnejšia, pretože existuje širší katalóg produktov, existujú recenzie zákazníkov a možnosť objednávať produkt s nižšími nákladmi. Ak chcete zistiť, koľko nákladov na kyselinu salicylovú stojí v lekárni a na stránkach s lekárskymi výrobkami, môžete z tabuľky:

Metódy používania salicylového alkoholu

K dnešnému dňu existuje veľké množstvo rôznych liekov, ktoré sú súčasťou domáceho lekárskeho hrudníka. Jedným z takýchto prostriedkov je salicylový alkohol. Táto droga je veľmi jednoduchá v zložení, lacná, ale zároveň je veľmi populárna. Tento výrobok sa nachádza nielen v súpravách osobnej starostlivosti, ale aj v nemocniciach, ako aj v určitých odvetviach. Tento článok obsahuje všetky potrebné informácie, ktoré sa týkajú zloženia a spôsobov aplikácie tohto farmakologického činidla.

Zloženie salicylového alkoholu a jeho vlastnosti

Treba poznamenať, že salicylalkohol je syntetické činidlo, ktoré má formu roztoku. Opísaná príprava pozostáva iba z dvoch zložiek, ktoré poskytujú účinok liečiva. Tento produkt je kyselina salicylová rozpustená v etylalkohole. Pokiaľ ide o syntézu produktu, kyselina je ľahko a bez rezíduí rozpustená v alkohole, pričom vzniká koncentrovaná zmes s výrazným účinkom.

Rovnaká kyselina salicylová sa získava ako výsledok kombinácie fenolátu sodného a oxidu uhličitého. Na vývoj látky sa používa teplota 180 stupňov, po ktorej sa rozkladný produkt spracuje kyselinou chlorovodíkovou. Výsledné východiskové činidlo má množstvo vlastností, ktoré umožňujú úspešne aplikovať tento koncentrovaný alkoholový roztok na kozmetické účely, ako aj na ošetrovanie rán.

Liek má teda výrazný protizápalový, antimikrobiálny a dezinfekčný účinok. Vďaka tomu je spoľahlivým a efektívnym nástrojom a získal jeho uznanie a vysokú popularitu.

Na čo sa používa: indikácie na použitie

Vzhľadom na širokú škálu vlastností sa salicylalkohol používa v terapii na rôzne účely. Hlavnou metódou aplikácie je liečba postihnutých častí, ktoré sú poškodené, zápalové procesy, vyrážky, huby atď. Preto je možné použiť špecifický výrobok v nasledujúcich situáciách:

 • farebné zbavenie sa;
 • zápalové procesy dermatologických druhov infekčnej povahy;
 • hubové lézie nôh;
 • akné;
 • ekzém;
 • pyoderma;
 • hojná vypadávanie vlasov;
 • psoriáza a podobne.

Treba poznamenať, že opísané činidlo je veľmi populárne na kozmetické účely, kde sa na jeho základe vyrába chemický peeling. Takéto čistenie vám umožňuje odstrániť čierne bodky, vysušiť pokožku, rozjasniť jej tón a tiež zbaviť peeling dermis.

Pokyny na použitie salicylového liehu

Ako je uvedené vyššie, salicylalkohol je pomerne bežná kozmetická droga, ktorú si môžete zakúpiť v každej lekárni. Malo by byť zrejmé, že opísaný koncentrát má pomerne agresívny účinok, v dôsledku čoho sa otázka "môžem vypiť určitú drogu" zmizne sama. Pre účinné liečenie by sa roztok mal používať špeciálnym spôsobom, jasne dodržiavať pokyny a pomery, ak je potrebné znížiť koncentráciu lieku. Z tohto dôvodu je nižšie opísané hlavné odporúčania na použitie salicylového liehu na rôzne účely.

Ako používať akné na tvári

Na liečbu pokožky tváre od akné, topické použitie salicylového liehu. Pre tieto účely je 1-2% roztok perfektný, ak sú zápalové procesy lokálne a majú výrazný účinok, môžete užívať 3-5% roztok. Ak chcete využiť kyselinu, musíte navlhčiť vankúšik v produkte a spracovať problémovú pokožku. S jedným krbom potrebujete iba navlhčiť vatový tampón a použiť ho na liečbu akné. Stojí za zmienku, že po ošetrení pokožky je potrebné neutralizovať kyselinu bežnou tečúcou vodou. Použitie salicylového liehu by malo byť mimoriadne opatrné, pretože výrobok je agresívny a môže spôsobiť popáleniny.

Aplikácia z pigmentových škvŕn

Postup pri vyhladzovaní tónu pleti a odstraňovaní pigmentových škvŕn pomocou salicylového alkoholu je pomerne populárny, pretože je sprevádzaný viditeľným korekčným účinkom. Aby ste dosiahli kozmetický proces, musíte kúpiť 1%, maximálne 2% kyseliny salicylovej. V obsahu rúrky je potrebné namočiť bavlnenú podložku alebo kúsok vaty a potom jemne ošetriť kožu tváre.

Vyhnite sa oblasti okolo očí a pier. Treba poznamenať, že opísaný prípravok sa môže používať iba s tukovým a zmiešaným typom pokožky. V situácii so suchými pokrývkami nebude roztok alkoholu účinný, ale naopak vedie k odlupovaniu, popáleninám, akné atď.

Liečba lišajníkov a húb na koži

Stojí za zmienku, že populárne antimykotiká stojí veľa peňazí, ale nie každý vie, že jednoduchý prostriedok ako salicylový alkohol môže byť účinným nástrojom pri riešení opísaného problému. Jeden roztok alkoholu však nebude fungovať, pretože antifungálna liečba by mala mať komplexný vzhľad. Kyselina salicylová s farebnými alebo kožnými červami sa má používať dvakrát počas dňa. V priemere trvá liečba najmenej dva týždne. Na vykonanie liečby navlhčite bavlnený kotúč roztokom s jedným percentom a starostlivo vyčistite všetky lézie.

Použite s ovčími kiahňami

Salicylový alkohol je pomerne populárny a účinný prostriedok na kontrolu ovčieho kiahne. Špecifický alkohol podporuje rýchle hojenie pupienkov, výrazne znižuje svrbenie, eliminuje zápal. Riešenie sa úspešne využíva spolu so zeleňou a ďalšími špecializovanými prípravkami. Kyselina salicylová sa má jemne aplikovať tečúcim spôsobom, navlhčiť vatový tampón do alkoholu a potom ošetriť povrch pupienka. Počas ovčieho kiahne je opísaná látka iba v prvých niekoľkých dňoch, kým dochádza k závažnému svrbeniu. Keď prejde túžba po svrbení, použitie tohto riešenia nebude tak produktívne.

Z hustej chĺpky

Pomerne populárnym liekom na zabránenie tvorby vlasov je salicylový slad, ktorý sa dá ľahko pripraviť doma. Mala by sa používať raz až dvakrát počas dňa, čo bude nielen liečbou tohto problému, ale aj prevenciou tohto javu v budúcnosti. Na prípravu hovoru potrebujete dva percentá salicylového alkoholu, glycerínu a tečúcej vody. Preto podľa receptúry potrebujete lyžicu kyseliny salicylovej na rozpustenie pol pohára vody a pridajte rovnaký zriedený glycerín. Stojí za zmienku, že voda musí byť nutne studená s teplotou blízkou nuly. Glycerín zase zmäkne pôsobenie rečníka a obnoví vodnú rovnováhu pokožky po agresívnom útoku.

Prípravky na báze kyseliny salicylovej

Pretože kyselina salicylová ako účinná zložka je účinným protizápalovým, antiseptickým a antibakteriálnym činidlom, je obsiahnutá v širokej škále preparátov. Lieky založené na opísanej látke môžu byť vo forme tabliet, pást, práškov alebo salicylových pleťových prípravkov. Medzi lieky salicylovej skupiny je potrebné rozlišovať tieto lieky:

 • cestoviny "Lassara";
 • Masť "Teymur";
 • "Akviderm";
 • "Viprosal";
 • "Diufilam;
 • "Saleedz" a ďalšie.

Tehotenstvo a laktemia

V pokynoch ponúkaných pre opísaný výrobok neexistujú žiadne špecifické informácie, ktoré by naznačovali možnosť použitia salicylového alkoholu počas tehotenstva alebo dojčenia. Avšak podľa odborníkov v tak citlivom období pre ženský organizmus je potrebné zdržať sa terapeutických postupov realizovaných pomocou salicylového alkoholu. Liek môže mať negatívny účinok na dieťa, čo vedie k vývojovej poruche, ako aj k otravám plodu.

kontraindikácie

Napriek pomerne úzkemu zameraniu určitého lieku môže okrem pozitívneho účinku tiež mať negatívny vplyv na telo. Z tohto dôvodu existujú určité obmedzenia popisujúce situácie, v ktorých je použitie salicylového alkoholu nežiaduce.

Najzákladnejšou kontraindikáciou je zvýšená citlivosť kože na účinky. V tomto prípade, v prípade, že závoje sú škrupiny, potom použiť konkrétny alkohol ako odlupovacie činidla je vysoko nežiaduce - táto udalosť je zničujúci účinok na závoje, čo vyvolalo predčasné starnutie.

Je dôležité mať na pamäti, že pre kozmetické účely môže byť kyselina salicylová použitá iba s tukovým alebo kombinovaným typom kože. Všetky dievčatá, ktoré majú suchú vyblednutú dermu, by sa mali ocitnúť v ďalšom starostlivom výrobku. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že liek je popísané "nepriateľský" set vo vzťahu k iným drogám, z tohto dôvodu, že nie je nutné uchýliť sa k liečbe salicylovú alkoholu, v prípade, že terapeutický proces zahŕňal aj iné lieky.

recenzia

Masha: Mám občas malé zápaly na tvári a stane sa to v najviac nevhodnom čase. Používam salicylový alkohol: vložil som si bavlnený tampón a spracoval som všetko, čo sa objaví - ráno sa nič nestalo.

Darin: I s pomocou len jedného salicylového liehu som dokázal odľahčiť kožu, aby som sa jej zbavila nerovnomernej farby pleti - jednoducho a efektívne.

Ira: Veľmi mastná koža tváre, takže predtým, ako sa posunieš do postele, si trie moju pleť s vatou s kyselinou salicylovou.

Kyselina salicylová

Popis je aktuálny 05/20/2015

 • Latinský názov: Kyselina salicylová
 • ATX kód: D01AE12
 • Účinná zložka: Kyselina salicylová (kyselina salicylová)
 • výrobca: JSC "Pharmstandard", LLC "Tula farmaceutická továreň", Rusko FF Company "Viola", JSC "farmák" Ukrajina JSC "Borisov liekov Plant", Bieloruská republika

štruktúra

V sto gramoch roztok alkoholu obsahuje 1 alebo 2 gramy kyselina salicylová.

Ako pomocná látka prípravok obsahuje 70% etylalkoholu.

V sto gramoch masť obsahuje 2 alebo 3 gramy kyseliny salicylovej ako aj vazelínu v množstve do 100 gramov.

Forma vydania

Farmakologické formy prípravku:

 • alkoholový roztok kyseliny salicylovej (1%, 2%, 3%, 5% a 10%, dostupný v sklenených fľašiach s objemom 25 alebo 40 ml);
 • masť s kyselinou salicylovou (2%, 3%, 4%, 5% a 10%, balená v 25 gramoch v tmavých sklenených pohároch alebo hliníkových skúmavkách).

Farmakologický účinok

Antiseptikum na vonkajšie použitie. Má lokálne dráždivý, keratolytické a antiseptické pôsobenie. Zabraňuje štiepeniu bielkovín na aminokyseliny, zastavuje zápal, pomáha čistiť povrch rany a urýchľuje hojenie tkanív.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Keď sa používa ako lokálny prostriedok, má rušivé, dráždivé a slabé antiseptické pôsobenie. V nízkych koncentráciách vyvoláva keratoplastike, v high - keratolytický účinok.

Koncentrácia kyseliny salicylovej v plazme dosiahne maximálne po 5 hodinách po aplikácii lieku na kožu pod okluzívnym obväzom. V nezmenenej forme s močom sa vylučuje asi 6% celkového množstva absorbovanej látky, zatiaľ čo väčšina sa vylučuje ako metabolické produkty.

Indikácie na použitie

Ako monoterapeutické činidlo a ako súčasť kombinovaných prípravkov sa činidlo používa:

kontraindikácie

Vek detí (masť s kyselinou salicylovou) a individuálna citlivosť na liek. Riešenie je povolené na použitie u detí starších ako 12 mesiacov.

Vedľajšie účinky

Lokálne a alergické reakcie sú možné.

Kyselina salicylová: Návod na použitie

Podľa pokynov pre kyselinu salicylovú sa roztok používa zvonku. Odporúča sa liečiť postihnutý povrch dvakrát denne.

Liečivo sa aplikuje s vatovým tampónom. Na spracovanie oblasti s veľkosťou dlaní sa nevyžaduje viac ako 5 ml roztoku. Najvyššia dávka pre dospelých - 2, pre deti - 0,2 gramov denne. Priebeh liečby - nie viac ako 7 dní.

V otorinolaryngologickej praxi sa odporúča, aby sa roztok štiepil do chorého ucha dvakrát denne so 6 kvapkami.

Z akné sa spravidla používa 1% kyselina salicylová. Dvojzložkové a trojstupňové riešenie je vhodné len pre ľudí s kožou náchylnou na tvorbu tuku. V prítomnosti niekoľkých akné sa činidlo aplikuje na každú z nich. Ak je veľa pupienkov, sú znázornené vetky celého povrchu pokožky tváre navlhčenej v roztoku bavlneným tampónom.

Tento postup pokračuje, až kým sa neobjaví mierne pocity brnenia. Po ošetrení môže byť tvár opláchnutá vodou na neutralizáciu účinku kyseliny.

na Devergie's Disease, svrab, mazotok, ichtyóza Použitie kyseliny salicylovej je 2 percenta vo forme masti. Pri závažnom zápale sa liek má riediť vazelínou 2 až 4 krát. Množstvo aplikácií - 1-2 krát denne. Po vymiznutí olupovania pokračuje liečba inými prostriedkami.

Na povrchu rany sa masť aplikuje v tenkej vrstve. Ošetrovaný povrch je pokrytý sterilnou gázou. Rovnako je dovolené naniesť na ranu utierku impregnovanú masťou.

Pred aplikáciou bandáže by ste mali otvoriť pľuzgiere, vyčistiť ranu nekrotických tkanív a opláchnuť ju antiseptickou látkou.

Ošetrenie sa odporúča meniť každé 2 až 3 dni, až kým sa rana úplne očistí od hnisavých a nekrotických hmôt. Doba liečby sa môže pohybovať od 1 do 3 týždňov.

predávkovať

interakcie

Kyselina salicylová je schopná zvýšiť priepustnosť pokožky pre iné lieky na topickú aplikáciu a tým zlepšiť ich absorpciu.

Absorbovaná kyselina salicylová môže zosilňovať vedľajšie účinky derivátov sulfonylmočoviny, perorálne hypoglykemické látky a metotrexát.

Roztok je farmaceuticky nekompatibilný oxid zinočnatý (tvorí nerozpustný salicylát zinku) a rezorcinol (tvoria taviace zmesi).

Obchodné podmienky

Podmienky skladovania

Uchovávajte na mieste, ktoré je chránené pred slnečným žiarením a vlhkosťou (pre masť). Uchovávajte mimo dosahu detí. Teplota skladovania pre roztok je až 15 ° C, pre masť - až do 20 ° C.

Dátum vypršania platnosti

Riešenie sa považuje za použiteľné na 3 roky, masť - do 2 rokov od dátumu uvoľnenia.

Špeciálne pokyny

Čo je kyselina salicylová?

Na liekopisu je kyselina salicylová opísaná ako látka bez zápachu, slabo rozpustná v studenej vode, ktorá môže mať vzhľad ihličkových kryštálov bez farby a zápachu alebo kryštalického bielych práškov.

Štruktúrny vzorec kyseliny salicylovej -

Empirický vzorec - S7N603. Systematický názov pripojenia - 2-hydroxybenzoovej kyseliny.

recepcia

Po prvýkrát bola látka izolovaná v roku 1838 z vrbovej kôry. Preto je jeho tradičný názov - kyselina salicylová: v latinčine slovo "vrba" znie ako "salix". Tento objav patrí talianskemu chemikovi R. Piriovi.

Vedec dokázal odtrhnúť horkosť glykozidový salicín na dvoch častiach, aby sa zistilo, že jeho kyslá zložka (kyselina salicylová) má cenné terapeutické vlastnosti, určuje jej chemické zloženie a úspešne sa syntetizuje. To možno považovať za prvé čistenie látky, ktoré slúžilo ako stimul pre vývoj liekov aspirín.

Vhodné na lekárske použitie (chemicky čisté a v stabilnej forme) vzorky kyseliny acetylsalicylovej boli prvýkrát získané 10. augusta 1897 nemeckým vedcom F. Hoffmanom.

Deriváty kyseliny salicylovej sú metylsalicylátu, lyzín acetylsalicylát, kyselina acetylsalicylová, Salicylamid, mesalazín, salicyláty cholínu a sodík.

Chemické vlastnosti

Chemické vlastnosti zlúčeniny sú spôsobené prítomnosťou fenolického hydroxylu, benzénového jadra a karboxylovej skupiny v molekule kyseliny salicylovej.

Iba karboxylová skupina reaguje s uhličitanmi alkalických kovov. V dôsledku toho sa vytvárajú soli - salicyláty.

S alkáliami, s dostatočným množstvom, vstúpia do reakcie aj hydroxylové a karboxylové skupiny.

Ak alkoholy (napríklad metyl) pôsobia na kyselinu, vytvárajú sa minerálne estery v prítomnosti minerálnych kyselín v skupine COOH.

Keď látka reaguje s anhydridmi kyselín alebo halogenidmi kyselín, fenolický hydroxyl vstupuje do reakcie. Reakcia kyseliny salicylovej (s kyselinou) s anhydrid alebo anhydrid kyseliny octovej (etánovej) umožňuje získať kyselina acetylsalicylová.

Pri interakcii s fosforylchloridom vzniká anhydrid kyseliny chlorid kyseliny salicylovej.

Ak je prijatá chlorid kyseliny reaguje s fenolom, získa sa fenylový ester kyseliny salicylovej, ktorý sa používa v medicíne ako dezinfekčný prostriedok. Hlavným rysom lieku je to, že nepodlieha hydrolýze v kyslom prostredí žalúdka a rozpadá sa len v črevnom trakte.

Na priemyselnú výrobu salólie c. kyseliny a fenolu sa zahrievajú v fosforylchloridovom médiu.

Benzénové jadro zlúčeniny môže vstupovať do SE reakcií s H2S04, HN03, halogénmi a inými elektrofilnými činidlami. Vplyv OH skupiny robí aromatické jadro c. kyselina je oveľa aktívnejšia voči týmto reakciám v porovnaní s benzénovým jadrom C6H5COOH (kyselina benzoová).

Kyselina ľahko reaguje s vodným roztokom brómu, zatiaľ čo C6H5COOH za podobných podmienok nezmení farbu brómu.

Na prípravu kyseliny n-aminosalicylovej (PAS), čo je jeden z najvýznamnejších derivátov s. kyselina, východisková látka je rezorcinol. Spočiatku rezorcinol pôsobí amoniakom (NH3), čo umožňuje získať meta-aminofenol. Meta-aminofenol sa potom podrobí karboxylácii v PASC Kolbe-Schmittovou reakciou.

Fyzikálne vlastnosti

Prášok / kryštály sa ťažko rozpúšťajú v studenej vode, ale sú ľahko rozpustné v horúcej vode, v dietyléteri, v etanole, sú slabo rozpustné v siričitanom uhlíku. Rozpustnosť vo vode (g / l): 0 ° C; 20 ° C až 1,8; 60 ° C - 8,2; 80 ° C - 20,5 ° C.

Kvalitatívne reakcie na stanovenie kyseliny salicylovej

C. Kyselina a väčšina jej derivátov poskytuje intenzívne fialové farbenie železnými soľami Fe + 3 (trojmocné železo). Na uskutočnenie reakcie sa odoberie malé množstvo prášku c. kyseliny a po kvapkách mierne silne zriedený roztok Fe + 3 chloridu.

Riešenie s. kyseliny, v ktorej sa pri zahrievaní pridalo niekoľko kvapiek síranu meďnatého (Cu2S04), čím sa získala jasná smaragdovozelená farba.

Na detekciu látky môžete použiť aj Cobertovo činidlo. Na prípravu sa 3 kvapky formalínu jemne pridajú do 3 ml koncentrovanej kyseliny sírovej.

Na šmýkačku sa umiestni malé množstvo kyseliny salicylovej, po ktorej sa k nemu pridá 2 kvapky H2SO4 a za pár minút sa pridá 1 kvapka Cobertovho činidla. Výsledkom tejto reakcie by mal byť prášok ružový.

Prečo potrebujem kyselinu salicylovú v kozmeteológii?

Kyselina salicylová sa dlho a veľmi úspešne používa v kozmeteológii. To má antibakteriálne vlastnosti, dobre vyliečia zápalové kožné lézie, vysušujú, ale nespôsobujú podráždenie.

Účinnosť kyseliny salicylovej pre tvár je spôsobená keratolytické vlastnosti liek - produkt perfektne exfoliuje vrstvy starých keratinizovaných kožných buniek, preniká hlboko do pórov a eliminuje upchatie vylučovacie kanály mazových žliaz, pomáhajú zbaviť sa čiernych škvŕn a akné.

Okrem toho sa liek používa:

 • na peeling;
 • proti nahromadeným vlasom;
 • z kukurice;
 • ako exfoliant pre podpätky;
 • z bradavíc;
 • z kukurice.

Kyselina salicylová z akné sa má užívať s koncentráciou 1% (maximálne 2%). Použitie príliš koncentrovaného roztoku môže spôsobiť silné podráždenie.

Malo by sa pamätať na to, že roztok kyseliny salicylovej z akné je vhodný len pre ľudí s normálnou a tukom náchylnou kožou. Ľudia so suchou a šupinatou kožou používajú tento nástroj.

Niektorí sa snažia znížiť závažnosť týchto javov aplikovaním výživného krému na pokožku po aplikácii alkoholového roztoku. Avšak liečba v tomto prípade s najväčšou pravdepodobnosťou nebude dostatočne účinná: tukový film vytvorí ochrannú bariéru pre mikróby, čo zase neumožní eliminovať zápal.

Spätná väzba naznačuje, že použitie pupienkov s salicylovým roztokom poskytuje vynikajúci, ale krátkodobý výsledok. Zvyčajne po niekoľkých mesiacoch používania tváre a tela sa koža "používa". Preto medzi jednotlivými kurzami liečby je potrebné urobiť malé prestávky.

Ak je len málo akné, roztok sa aplikuje v polohe. Ak je oblasť lézie rozsiahla, problémové oblasti sa stierajú tampónom navlhčeným činidlom. Tampóny lepšie trvať niekoľko, aby nedošlo k šíreniu infekcie.

Salicylová kyselina sa môže používať ako nezávislý nástroj, ako aj ako súčasť rozhovorov. Príprava na prípravu kyseliny salicylovej chloramfenikol, streptocid, Kafrový alkohol, tinktúra nechtíka, trihopol, erytromycín, oxid zinočnatý, síra, roztoku kyseliny boritej.

Populárne recepty na domáce akupunktúrne pupienky:

 • 50 ml roztoku kyseliny salicylovej, práškové tablety streptotsida (7 g), 7 g síry a 50 ml roztoku kyseliny boritej;
 • obal aspirín, obal levomitsetina, tinktúra nechtíka (pred použitím je zmes trvala 24 hodín);
 • 10 tablietstreptotsida, 4 tablety levomitsetina, 30 ml kyselina salicylová, 80 ml gáfrový alkohol;
 • 1 fľaša salicylalkohol, 2 tablety každý levomitsetina a Trykhopol.

Všetky hovory by sa mali pred použitím dobre pretrepať.

Aby bol účinok udržateľný, okrem lokálnej liečby akné sa odporúča:

 • Revíziu stravy a jej vyváženosť.
 • zbaviť sa zlých návykov, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú stav pokožky;
 • podstúpiť hormonálnu liečbu;
 • pravidelne sa starajú o pokožku;
 • viesť aktívny životný štýl.

V kozmetike sa môže použiť aj kyselina salicylová ako hlavný činiteľ odlupovania zlúčenín. Postup umožňuje nielen odstránenie vrstvy mŕtvych buniek, ale aj spustenie výrobných procesov elastín a kolagénu.

Procedúra vám umožňuje odstrániť príznaky starnutia, pupienkov, komedónov, mastného lesku, zbaviť sa vekových škvŕn, vyhladiť tón pleti a urobiť tvár jemnejšou a čerstvejšou. Použiť olupovanie na ľubovoľnú časť tela.

Lúpacie zmesi s kyselinou salicylovou sú 2 druhy: pasta a roztok. Riešenie je vhodnejšie pre pokožku tváre, odporúča sa aplikovať pastu na pokožku rúk, tela a kolená.

Peeling môže byť povrchný alebo povrchovo sprostredkovaný. V prvom prípade sa použije zmes s 15% koncentráciou účinnej látky, v druhom prípade s koncentráciou 30%. Povrchový peeling vám umožní zbaviť sa mastného lesku a vyrážok, vyčistiť upchaté póry a normalizovať prácu mazových žliaz, povrchový medial je účinný pri eliminácii akné a postacne.

Ak chcete postupovať doma, musíte práškové 4 tablety zmiešať aspirín (bez škrupiny) s 1 čajovou lyžičkou čerstvo stlačenej citrónovej šťavy. Výsledná kaša sa aplikuje na tvár bavlneným tampónom, čím sa zabráni pokožke okolo očí a ponechá sa 10 minút.

Ak chcete odstrániť masku, bavlna sa namočí vo vode s použitím sódy (sóda na pečenie neutralizuje kyslosť pokožky) a orezáva tvár cez masážne línie.

Dermatologická prax široko využíva rôzne pasty a krémy so salicylovou kyselinou, v ktorých sú okrem aktívnej zložky prítomné mikroelementy, ktoré zlepšujú jej pôsobenie. Napríklad, Serno-salicylová masť nielenže vám umožňuje očistiť pokožku čiernych hláv, ale tiež účinne bojuje proti Demodex.

Z hrdzavých vlasov použite roztok 1-2%. Aby sa problém vyriešil, dostatočne denne, niekoľkokrát denne na mazanie roztoku s časťami tela, na ktorých chlpy nemôžu preniknúť do vrstvy pokožky a rastú pod kožou.

Z mozgov a kukurice sa kyselina salicylová najlepšie používa ako 10% masť. Odporúča sa tiež použiť kukuričné ​​omietky so salicylom zo suchých múčnikov, kukurice a mozaiky.

Pred tým, než omiečíte kalus, nohy by mali byť dobre pary (môžete s prídavkom antibakteriálnych látok) a vyčistiť. Závratné miesto pokryté lepiacou páskou správnej veľkosti a nechajte ju 2 dni. Ak je to potrebné, postup sa opakuje 3-4 krát, kým sa kalus zmäkne a úplne sa oddelí.

Pred aplikovaním masti sú akcie rovnaké - nohy sú naparované a suché. Potom sa na opuchnutý bod umiestni náplasť s otvorom vystrihnutým uprostred. Toto by malo byť vykonané takým spôsobom, aby bol callus / onoptóza otvorený a oblasti jeho zdravého pokožku zostali pod náplasťou.

Vyčistená oblasť je ošetrená masťou a pokrytá vrstvou omietky.

Pri podpätkoch sa kyselina salicylová používa s včelím voskom a parafínom. V rovnakom pomere sa vosky a parafíny roztavia vo vodnom kúpeli, pridá sa k nim kyselina salicylová a dôkladne sa premiešajú. Hotová zmes v niektorých vrstvách na podpätkoch a nosenie ponožiek. Najlepšie je ponechať kompresiu v noci.

Ráno sa podpätky očistia od zmesi vosku a parafínu. Potom sa odporúča urobiť sólovú kúpeľ a čistiť kožu pemza.

Ak chcete úplne zbaviť trhlín na podrážkach, zvyčajne stačí mať niekoľko procedúr.

Liečba bradavíc naznačuje použitie kyseliny salicylovej s koncentráciou 10 až 60%. Kyselina salicylová z bradavice Aplikuje sa vo forme masti, roztokov a špeciálnych náplastí. Jedným z takýchto nástrojov je náplasť Salipod, v ktorom je kyselina salicylová obsiahnutá v koncentrácii 30%.

Pred aplikáciou roztoku je potrebné vyparovať oblasť pokožky, na ktorej sa nádor objavil. To zmäkne pokožku a zvýši účinok lieku. Procedúra sa vykonáva pred spaním, aplikáciou lieku priamo na postihnutú oblasť a vyhýbaním sa oblastiam zdravej pokožky. Po liečbe je bradavica pokrytá bandážou alebo pomôckou na pás. Ráno sa produkt vypláchne.

Pri dlhodobom používaní papilloma bude zmäkčovať pôsobením kyseliny a dá sa ľahko odstrániť pemzou.

Masť na odstránenie bradavice sa používa na rovnakom princípe ako roztok: pred usnutím je zasiahnutá oblasť pokožky párovaná, po ktorej sa na bradavicu aplikuje tenká vrstva liečiva a obalená obväzom. Ráno sa bradavka ošetrí pemzou.

Pokračujte v liečbe až do úplného zmiznutia rastu.

Najvhodnejší spôsob liečby bradavice je použitie omietky. Je to jednoducho dostatočne na to, aby ste si ju vložili na pokožku predvarené a sušili ju ručníkom. Po 2 dňoch sa omietka odstráni a zmäkne sa bradavice jemne odstráňte pemzu. Postupy sa opakujú až do úplného odstránenia bradavice.

preventívne opatrenia

Neaplikujte roztok a masť na materské znamienka, sliznice, chlpaté bradavice, ako aj bradavice, ktoré sú na tvári alebo v genitálnej oblasti.

Ak sa produkt dostane na sliznicu, zodpovedajúca oblasť sa má umyť veľkým množstvom vody.

Absorpcia látky sa môže zvýšiť pri kožných ochoreniach, ku ktorým dochádza pri povrchových slzných léziách, hyperemii a / alebo zápale (vrátane psoriatická erytrodermia).

analógy

Verrukatsid, Urgokor, Duofilm, Mozolin, Koplomak, Masť proti antimónom, solkoderm, Serno-salicylová masť.

Použitie u detí

Masť je kontraindikovaná v detstve. Pri používaní roztoku je potrebné súčasne vyhnúť sa niekoľkým oblastiam kože.

Kyselina salicylová v tehotenstve

Alkoholový roztok je kontraindikovaný počas tehotenstva a laktácie. Tehotné a dojčiace ženy môžu používať tento liek len ako prostriedok na ošetrenie kukurice a mozgov a na obmedzený povrch. Prípustná dávka nie je väčšia ako 5 ml 2% roztoku.

Recenzia o kyseline salicylovej

Kyselina salicylová a jej produkty sú veľmi obľúbené u dermatológov. Výhodou liečby kyselinou salicylovou je jej dostupnosť, vysoká účinnosť a absencia bolesti u pacienta, keď sa používa.

Existujú však aj nevýhody:

 • prostriedky s salicylom sú kontraindikované pre deti;
 • dobré výsledky možno často dosiahnuť len pri dlhodobom a systematickom používaní;
 • v niektorých prípadoch je pred aplikáciou prostriedkov potrebné predbežná príprava.

Avšak väčšina ľudí považuje tieto nepríjemnosti za veľmi malé v porovnaní s tým, ako dobrý výsledok môže byť.

Najväčší počet recenzií, ktoré možno nájsť na internete, sú recenzie o akné kyseliny salicylovej. Pri ich analýze môžeme konštatovať, že nástroj s jeho dostupnosťou a lacnosťou k dnešnému dňu, nástroj je jedným z najúčinnejších.

Rovnako lacerujúce recenzie si zaslúžia kerato- a seboreguliruyuschie šampóny s kyselinou salicylovou, rovnako ako masti a pasty, aby sa zbavili mozgov a bradavíc.

Cena kyseliny salicylovej

Koľko liečiva závisí od cenovej politiky výrobcu, formy uvoľnenia a množstva výrobku v obale.

Cena kyseliny salicylovej v lekárňach na Ukrajine od 3 do 5 UAH. pre alkoholový roztok s koncentráciou účinnej látky 1-2%. Masť možno kúpiť v priemere za 10-13 UAH.

V ruských lekárňach riešenie pre akné stojí zo 7 rubľov a masť - od 15 rubľov.