Hlavná

Dermatitída

HPV typy 16 a 18 u žien - príčiny, symptómy, nevyhnutné testy a liečba

Niektoré bradavice, genitálne bradavice a papilómy sú považované za kozmetické chyby, iné - sú klasifikované ako smrteľné. Vedci zistili vzťah medzi výskytom HPV typov 16 a 18 u žien a vývojom rakoviny krčka maternice. Aby bolo možné pozastaviť priebeh ochorenia v čase, je potrebné vedieť, ako sa prejavuje ľudský papilomavírus, kde môže byť infikovaný a aké testy treba vykonať.

Najnebezpečnejšie typy HPV

Dnes bolo študovaných asi 100 odrôd ľudských papilomavírusov, ktoré sú rozdelené do troch skupín: ne-onkogénne, nízke a vysoké karcinogénne riziko. Posledne menované kmene sa považujú za najnebezpečnejšie, pretože s časom prechádzajú, sú spojené s DNA ľudskej bunky, čo vyvoláva agresívny rast a reprodukciu atypických tkanív. Tieto vírusy zahŕňajú: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68. Ak je regenerácia HPV 16 u žien a 18 typu často vedú k erózii a rakoviny krčka maternice, y muži tieto kmene vyvolávajú onkológiu močového systému.

Čo sú typy 16 a 18 HPV u žien?

Ľudský papilomavírus typu 16 a 18 sú oportunistické ne-bunkové kmene. V infikované bunke, existujú v dvoch formách: benígne, kedy je HPV žijúci mimo hostiteľských chromozómov, a malígne keď DNA vírusu parazitného na ľudskom genóme, spôsobuje zmenu v štruktúre a mäkkých tkanív dysplázia. Častejšie môžu byť lokalizované kmene na jemnej koži: v konečníku, v cervikálnom kanáli, pri labkách a slizniciach.

Trasy prenosu

Nezabezpečený pohlavný styk je najčastejšou príčinou vírusu v tele. V tomto prípade môžu byť škodlivé kmene rovnako prenášané ako v orálnom, tak v análnom pohľade. Odborníci tvrdia, že interrupcia zvyšuje riziko infekcie. V niektorých prípadoch sú možné aj iné varianty prenosu infekcie:

 • Bezkontaktné domácnosť. Používanie bežných hygienických predmetov, odevov - ďalšia spoločná cesta infekcie. Onkogénne kmene prenikajú krvou cez otvorené rany, škrabance alebo odreniny na tele.
 • Autoinfection. Holenie podporuje rýchle šírenie infekcie v tele. Ak ste sa dotkli holiaceho strojčeka na podpazuší a potom ste sa presunuli do intímnej zóny, môže spôsobiť výskyt bradavíc na pohlavných orgánoch. Lekári odporúčajú ženy, ktoré majú vírus ľudského papilomavírusu typu 16 alebo iné vysoko onkogénne kmene, používajú jednorazové holiace strojčeky a pri hygienickom ošetrení novej oblasti tela zakaždým menia nástroj.
 • Prenos z matky. Ak bola diagnostikovaná prítomnosť HPV typu 16 a typu 18 u tehotnej ženy, pravdepodobnosť prenosu na dieťa počas pôrodu je vysoká.

Symptómy a príznaky infekcie

HPV 16 a HPV 18 typu u žien môžu existovať v tele po celé roky bez zjavné príznaky dôjsť a iba pod vplyvom určitých faktorov (zoslabenie imunity, tehotenstvo, exacerbácia systémových ochorení). Celkovo lekári majú 4 fázy ochorenia:

 • Inkubačná doba. Štádium, keď je už v tele prítomné napätie, ale imunita "zadržia" svoje násobenie. Takmer 90% prípadov pri udržiavaní ochranných síl telo zbavuje vírus sám o sebe po dobu 6-12 mesiacov.
 • Klinické prejavy. Prvými, ktoré trpia, sú oblasti tela s jemnou a tenkou pokožkou: očné viečka, pohlavné orgány, pery. Na koži sú špicaté, okrúhle alebo drsné papilómy, niekedy sa môžu na laryngálnej sliznici vidieť rastliny. Na zistenie tohto ochorenia v tomto štádiu vývoja pomáhajú lekári špeciálne štúdie.
 • Dysplázia mäkkých tkanív. DNA kmene sa zavádzajú do ľudského genómu, začína postupne meniť štruktúru zdravých buniek. Antypické nárasty sa množia, zjednocujú sa v skupinách.
 • Vývoj onkológie. Tkanivá organizmu sa nevratne mutujú, najnebezpečnejšie sa rozvíja - invazívna forma rakoviny. Či sa papilloma na vaginálnu sliznicu, objaví bolesť v tejto fáze po pohlavnom styku nepohodlie pri močení, krvavý výtok, nepríjemný zápach z pošvy.

diagnostika

Ak je niektorý z vyššie popísaných symptómov indikovaný, žena by mala okamžite konzultovať s gynekológa. Ak počas vizuálnej skúšky vzniknú podozrenia na násobenie ľudského papilomavírusu, budú potrebné ďalšie skríningové testy:

 • Kolposkopia. Vizuálne vyšetrenie krčka maternice, ktoré sa vykonáva pomocou špeciálneho zariadenia - kolposkopu. Metóda pomáha podrobne preskúmať štruktúru sliznice, zväčšiť obraz a pozorovať prítomnosť rastu, ak existuje.
 • Cytologické vyšetrenie. Pre analýzu sa odoberie tampón z vagíny. Kritériom prítomnosti papilomavírusu je prítomnosť mutovaných buniek - dyskerických buniek alebo koylocytov. Výsledok s indikátormi 1-2 znamená, že všetko je v poriadku, s trojitým priradením histologického vyšetrenia, 4-5 - naznačuje prítomnosť malígnych buniek.
 • Histologické vyšetrenie. Aby ju vykonala, žena si odoberie malý kúsok tkaniva. Výsledný biomateriál sa skúma pod mikroskopom a určuje sa, či v ňom sú modifikované bunky, ktoré sú vírusom ovplyvnené.
 • Krvný test je skorou metódou diagnostiky. Venózna krv slúži ako materiál na štúdium. Analýza pomáha zistiť prítomnosť protilátok proti papilomavírusu v tele. Test nepreukazuje celkovú koncentráciu HPV a nedáva príležitosť určiť jej typ so 100% presnosťou.
 • Hybridná metóda priľnavosti alebo Dienov test. Nová a absolútne presná metóda diagnostiky. Ukazuje, či je u žien typ papilomavírusu typu 16, pomáha zistiť jeho koncentráciu v tele, určiť onkogenitu. Ako biomateriál sa škrabanie používa z vaginálnej sliznice.
 • PCR (polymerázová reťazová reakcia). Materiál na vyšetrenie - škvrna so sliznicou, niekedy krvou alebo močom. Pomocou tejto metódy doktor dokáže určiť DNA vírusu dokonca aj v mutovaných bunkách. Ženy vo veku 30 rokov, táto analýza sa vykonáva spolu s cytologickým testom.
 • Test na reakciu vaginálnej sliznice. Cervix je ošetrený špeciálnym roztokom. Ak je HPV prítomný, na sliznici sa objaví mozaika. Tento test je vhodný len v prípade intragénnych papilómov.

Pre pacienta sú všetky testy na HPV bezbolestné, netraumatické a vyžadujú minimálnu prípravu. 3 dni pred pôrodom z biomateriáli musí opustiť antibakteriálne osobnú starostlivosť, prestať piť antivírusové lieky, nepoužívajú kontrolné pilulky narodenia, vaginálne masti, gély, čapíky. V deň doručenia sa odporúča, aby močenie 2 hodiny pred užitím materiálu nebolo močené. Krvný test sa vykonáva na prázdny žalúdok. Dva dni pred testom by sa ženy mali zdržať sexu.

liečba

Po nastavení presnej diagnózy lekár zvolí optimálny režim liečby. Liečba HPV typu 16 u žien je bežná alebo lokálna. Pri detekcii rakoviny alebo prekanceróznych buniek sa používajú lokálne metódy liečby: deštruktívna metóda (okamžitá excízia lézií laserom, elektrický prúd) a chirurgická liečba. Výber spôsobu odstránenia závisí od toho, kde je nádor lokalizovaný a koľko sa vírus podarilo mutovať.

Všeobecná liečba spočíva v priebehu imunostimulačnej liečby. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, odporúčame ženám, aby sa vzdali škodlivých návykov, robili cvičenia, normalizovali stravu. Spolu s týmito imunomodulátormi možno vymenovať minerálne alebo vitamínové komplexy. Ak sa HPV vyvinul na malígnu formáciu, papilómy sa chirurgicky odstránia, radiácia a chemoterapia sa vykonávajú, aby sa zabránilo možným relapsom.

Liečba liekmi

V priebehu všeobecnej terapie je predpísaný priebeh imunomodulátorov. Ak má nosič HPV zápalové ložiská urogenitálneho traktu, môžu sa navyše použiť protizápalové lieky. Jediný liek, ktorý úplne vyliečil kmeň 16 alebo papilomavírus typu 18 u žien, stále neexistuje. Správne zvolené schémy pomáhajú predchádzať opakovaniu genitálnych bradavíc a ich mutácii v rakovinových bunkách.

imunomodulátory

V samostatnej skupine lekári prideľujú lieky vyvinuté na báze interferónu - špecifického proteínu, ktorý je produkovaný bunkami tela a pomáha chrániť sa pred infekciami. Moderné imunomodulátory zriedkavo spôsobujú vedľajšie účinky a takmer žiadne kontraindikácie. Populárne lieky tejto skupiny:

 • Immunomaks. Je dostupný vo forme lyofilizovaného prášku na prípravu roztoku na intramuskulárne podanie. Liečivo zvyšuje obranyschopnosť tela proti infekciám spôsobeným rôznymi vírusmi a baktériami. Neodporúča sa na liečbu detí mladších ako 12 rokov.
 • Genferon. Vyrába sa vo forme čapíkov na rektálne alebo vaginálne podanie bielej alebo žlto-bielej farby. Podáva zanedbateľný anestetický účinok, zabraňuje reprodukcii HPV.
 • Viferon. Vyrába sa ako masť, gél, čapíky. Liek je predpísaný ako súčasť komplexnej liečby HPV pri liečbe herpes, chlamydií, mykoplazmózy.
 • Isoprinozín - tablety s miernym amínovým zápachom bielej farby majú antivírusový účinok. Liek znižuje klinické prejavy vírusových ochorení, zvyšuje odolnosť tela, urýchľuje proces hojenia.
 • Epigen sex - sprej na miestne a vonkajšie použitie. Používa sa pri komplexnej liečbe HPV u žien. Liek má regeneračný, antipruritický, protizápalový účinok a môže byť použitý v tehotenstve.
 • Panavir je antivírusová látka s prirodzeným zložením ruského pôvodu. Liečivo zvyšuje odolnosť tela voči rôznym druhom infekcií, podporuje produkciu prirodzeného interferónu, potláča rast a množenie vírusov vo všetkých štádiách vývoja. Panavir je dostupný v niekoľkých dávkových formách: čapíky, intravenózny roztok, sprej, gél.

Antivírusové vakcíny

Dve inaktivované vakcíny určené na prevenciu HPV u žien - Cervarix a Gardasil - sú licencované po celom svete a na území Ruskej federácie. Obe roztoky obsahujú hlavné kapsidové proteíny, ktoré sa po zhromaždení v krvi zhromažďujú na častice podobné vírusu. Vakcíny neobsahujú genetický vírusový materiál, preto sú považované za infekčné a zriedkavo spôsobujú vedľajšie účinky.

Očkovanie z papilómov typu 16 alebo 18 sa podáva dievčatám vo veku 9-13 rokov, ktoré ešte nezačali sex. Očkovanie sa vykonáva aj pre dospelé ženy, aby zabránili relapsu alebo mu predchádzali po liečbe. Oba vakcíny sa podávajú trikrát v priebehu šiestich mesiacov. Lieky nepatria do kategórie liekov, takže všeobecná schéma liečby je zahrnutá len vtedy, ak si pacient želá.

Prípravky na vonkajšie použitie

Ak chcete odstrániť papilómy v malých oblastiach, môžete používať lieky na vysušenie alebo tvorbu kauterizátorov. Tieto lieky sa majú používať s opatrnosťou, najmä v panvovej oblasti. Pri nesprávnej aplikácii lieky nemožno jednoducho poškodiť epitel, ale tiež ohrozujú úplnú nekrózu mäkkých tkanív. Vlastnosti sušenia sú:

 • Superchistotel - liek na chemické odstránenie bradavíc. Vyrába sa vo forme kvapalného roztoku, ktorý sa musí aplikovať na stred bradavice, aby nedošlo k vniknutiu tekutiny do zdravých tkanív. Superchistotel sa nepoužíva na odstránenie papilómov u detí mladších ako 12 rokov, za prítomnosti krtkov alebo kožných lézií v blízkosti zóny liečby.
 • Solkoderm je bezfarebný roztok obsahujúci koncentrované kyseliny. Používa sa na vonkajšie spracovanie benígnych rastov, genitálnych bradavíc, plantárnych bradavíc.
 • Sprej Cryopharma - liek zo skupiny chladiva. Na rozdiel od Superchistotelu alebo Solkodermu to nevytvára nános, ale zmrzne, bez poškodenia zdravého kože.
 • Olej Verrukatsid - používa sa na vypálenie benígnych útvarov na chodidlách. Lahodnaté roztok je kategoricky zakázané aplikovať na jemnú pokožku očných viečok, slizníc a blízko pohlavných orgánov.

Kryoterapia (expozícia za studena)

Ide o metódu zničenia účinku na patologický rast pokožky kvapalným dusíkom. Kryodestrukcia papilómu sa vykonáva pomocou kryoprómu, alebo manuálne - keď sa na náplasť na ženskom tele ošetrí bavlnený tampón. Procedúra krok za krokom vyzerá takto:

 1. Pomocou dlhého aplikátora lekár odoberá potrebné množstvo kvapalného dusíka.
 2. Špecialista na niekoľko sekúnd navlhčil tekutou tyčou do postihnutej oblasti tela.
 3. Účinok chladu spôsobuje okamžité zmrazenie kondylómu, ničia jeho štruktúru.
 4. O niekoľko hodín neskôr sa na tele objaví bublina naplnená belavými tekutinami. Prick alebo odtrhnutie tenkého epitelu na odstránenie tekutiny je kontraindikované. Bublina sa rozpustí nezávisle v priebehu 1 až 1,5 týždňa.

Úplné hojenie mäkkých tkanív trvá jeden až dva týždne, počas ktorých je ženám zakázané používať kozmetické výrobky na poškodenú oblasť, mokré alebo odtrhnuté zarastené kôry. Cena za kryodestrukciu v Moskve je 2500-4500 rubľov. Hlavnou nevýhodou metódy je nemožnosť objektívnej kontroly hĺbky prieniku dusíka, čo zvyšuje riziko obarenia a tvorby jaziev. Kryodestrukcia je kontraindikovaná:

 • prítomnosť otvorených rán, škrabancov, odrenín alebo alergií na kožu;
 • herpes;
 • zápal v oblasti expozície;
 • epilepsie;
 • hypertenzia.

elektrokauterizační

Ide o chirurgický zákrok na odstránenie rastlín papilly vírusového pôvodu. Metóda predpokladá použitie elektrického prúdu s premenlivou alebo konštantnou frekvenciou. Vyčnievajúca hrana papilómu sa odstráni pomocou slučky elektrokoagulátora, po ktorej sa elektróda vyhorela a vykoná sa postup utesnenia vrcholu kapilár. Trvanie všetkých manipulácií trvá 10-15 minút. Vytvorená škrabka pred časom jej úplného odmietnutia sa ošetrí dezinfekčnými roztokmi.

Aby sa zabránilo opakovaniu HPV u žien, postup je doplnený imunoterapiou. Vzhľadom na malú veľkosť pracovného nástroja pomáha elektrokoagulácia eliminovať aj tie najmenšie formácie bez ovplyvnenia zdravých tkanív a poskytuje trvalé hojenie rán. V Moskve ceny za elektrokoaguláciu začínajú na 60 rubľov na odstránenie jednej bradavice. V priebehu zasadnutia môže odmietnuť, ak:

 • existuje podozrenie na malígny nádor;
 • existujú infekčné choroby;
 • pacient trpí duševnými poruchami, cukrovkou, somatickými chorobami.

Laserový skalpel

Je to zariadenie pozostávajúce zo stacionárnej časti a kompaktného mobilného radiátora pripojeného k laseru. Princíp odstraňovania papilómov laserovým skalpelom je podobný chirurgickému postupu, ale má niekoľko výhod. Laser, na rozdiel od mechanického nástroja, umožňuje vizuálne sledovať všetky oblasti vplyvu a nehovoriac o zdravých tkanivách.

Lekár odstraňuje vrstva vrstvy vrstvou, posúva laserovú rukoväť tam a späť, súčasne s tým, spálí a dezinfikuje ranu. Strata krvi počas laserovej excízie je minimálna a kvôli nevýznamnej oblasti rezu sa doba hojenia rany dvakrát alebo trikrát zníži. Aby sa zabránilo relapsu po operácii, je ženám predpísané antivírusové lieky. Náklady na takýto postup v Moskve je 2000-5000 rubľov.

Chirurgická metóda

Liečba HPV typu 16 u žien odstránením nánosu lekárskeho skalpela je postup, ktorý sa používa, keď je potrebné vyňať veľké papilómy alebo výrastky nízkej kvality. Operácia sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestézii v závislosti od oblasti lokalizácie HPV. Lekár používa skalpel, aby zredukoval rast, a potom vypálil ranu špeciálnymi dezinfekčnými roztokmi.

Po operácii je pacientovi zakázané namočiť ranu, dlhodobo zostať na slnku a používať kozmetické prostriedky. Chirurgické odstránenie nedáva 100% záruku, že HPV sa znova nezobrazí. Okrem toho je tento typ liečby plný výskytu pooperačného krvácania, tvorby zjazveného tkaniva, dlhého rehabilitačného obdobia. Operácia bude odmietnutá nositeľom infekcie HIV, tehotným ženám, s alergiami na anestetiká alebo zlou koaguláciou krvi.

kauter

Metóda sa používa na odstránenie jednostranného i viacnásobného HPV typu 16 u žien nachádzajúcich sa na najcitlivejších miestach (horné viečko, perineálne, tváre, blízko konečníka). Malé rastu možno odstrániť bez anestézie. V prípade kožných lézií vo veľkom meradle sa používa lokálna aplikácia alebo injekčná anestézia. Lekár pomocou laserového zariadenia a smerového lúča bezbolestne odstráni papilómy a súčasne dezinfikuje ranu a vykoná postup koagulácie cievy.

Po 5 - 7 dňoch po zákroku zmizne škrabka, na jej mieste sa vytvorí čistá koža. Ďalším prínosom tejto techniky je, že škára tkaniva tkaniva je minimalizovaná. Cauterie sa nepoužívajú pri prítomnosti rán na tele, herpesu, bežných infekčných ochoreniach alebo počas tehotenstva. Náklady na odstránenie papilómov v Moskve sa pohybujú od 350 do 2000 rubľov na bradavicu.

Metóda rádiovej vlny

Táto technika, podobne ako excízia laserovým skalpelom, sa vyznačuje vysoko presným účinkom, počas ktorého nie je ovplyvnená zdravá tkanivá, pacient nemá bolesť a strata krvi počas chirurgického zákroku je minimálna. Skalpel rádiovej vlny je vybavený elektródou (najtenšie wolframové vlákno), ktorá premieňa energiu na vysokofrekvenčné vlny. Zvyšujú intracelulárnu teplotu, takže rana je súčasne dezinfikovaná a malé kapiláry sú utesnené.

Lekár, ktorý vedie inštaláciu sem a tam, robí presné rezy a vrstvu po vrstve odstráni bradavice spolu s koreňom. Hlavným rozdielom medzi skalpelom rádiovej vlny je to, že ani ruky chirurga, ani samotného prístroja nie sú v kontakte s kožou ženy - to zabraňuje infekcii zdravých tkanív a výskytu zápalu po procedúre. V priemere takéto manipulácie na odstránenie papilómov v Moskve sa pohybujú od 500 do 35 000 rubľov.

prevencia

HPV typy 16 a 18, hoci sa považujú za vysoko onkogénne kmene, ale tieto papilómy vyrastú do rakovinového nádoru iba v prítomnosti sprievodných okolností. Úplne zbaviť sa infekcie je nemožné, ale s dodržaním preventívnych opatrení je možné predchádzať výskytu malígnych výrastkov a infekcie vo všeobecnosti. Lekári odporúčajú ženám:

 • očkovanie;
 • aby sa zabránilo promiskuite;
 • mať sex len v kondóme;
 • Pravidelne navštívte gynekológa, odoberte tampóny, krvné testy a podrobte sa skríningovým testom;
 • vyhnúť sa potratom;
 • zbaviť sa zlých návykov;
 • vedie zdravý životný štýl - jesť správne, byť aktívny, liečiť všetky choroby včas;
 • Používajte iba výrobky osobnej hygieny.

video

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Ľudský papilomavírus typu 16 a 18

Vedci presne zistili, že HPV výrazne zvyšuje riziko rakoviny krčka maternice u žien, rovnako ako rakovinu hltanu - u mužov.

Medzi všetkými typmi tohto vírusu sú dva obzvlášť nebezpečné: HPV16 a HPV18. V 90% prípadov tieto typy viedli k rakovine týchto orgánov. To znamená, že 9 z 10 žien s rakovinou krčka maternice má jeden z týchto dvoch typov vírusu.

Čo sú typy HPV 16 a 18, môžu byť rozpoznané a ako sa vyhnúť infekcii - čítajte ďalej.

Obsah článku:

Čo je vírus papilómu 16 a 18 typov

Na riziko vzniku malígnych novotvarov je bežné rozdeliť všetky odrody papilomavírusu:

 • na nenádorové;
 • nizkoonkogennye;
 • a vysoko ionogénne.

HPV16 a HPV18 sú vysoko kogénne typy vírusu. To znamená, že kvôli nim sa malígne formácie vyvinú oveľa častejšie ako kvôli iným typom HPV.

Čo sú typy HPV 16 a 18 a môžeme ich nejako rozlíšiť od ostatných?

Ako sa ľudský papilomavírus 16 a 18 typov

Všetky papilomavírusy sú usporiadané približne rovnakým spôsobom: pozostávajú z DNA (génové informácie o víruse) a niekoľkých vrstvách štrukturálnych proteínov.

HPV16 a HPV18 (ľudský papilomavírus - to je ľudský papilomavírus) sa nezdajú v ničom významnom od seba alebo od iných typov HPV. Ale rozdiel je v genetických informáciách, ktoré nesú DNA vírusu. A presnejšie - ako tieto informácie môžu ovplyvniť ľudské bunky.

Informácie o géne v HPV16, HPV18 a iných onkogénnych typoch môžu zmeniť ľudskú bunku tak, že začína prekanceróznym stavom alebo rakovinou.

Viditeľne sa všetky typy vírusu HPV nelíšia od ostatných. To neznamená, že nie je možné určiť, ktorý vírus sa implantoval do človeka, ale to sa nedá urobiť "oko" - preto je potrebné analyzovať DNA vírusu.

Ako sa nakazia HPV16 a HPV18

HPV16 a HPV18 sú prevažne sexuálne prenášané. Toto je najbežnejšia metóda infekcie. "Získať" papilomavírus 18 a 16 typov môže byť tak počas tradičných sexuálnych kontaktov a počas análneho alebo orálneho sexu.

Ale sexuálny spôsob prenosu nie je jediný spôsob vírusu papilómu. Existuje tiež pravdepodobnosť kontaminácie domácnosťami (prostredníctvom vecí alebo spodnej bielizne) a vertikálnej infekcie (z matky na dieťa počas pôrodu).

Obe tieto metódy vedú k infekcii menej často ako pohlavie. Je však nemožné úplne vylúčiť možnosť domácej a vertikálnej kontaminácie.

Čo vírus robí v tele

Po infikovaní sa vírus papilloma zavedie do kožných buniek alebo do ľudských mukóznych buniek v závislosti od typu vírusu.

Po nejakej dobe sa HPV vôbec nevyjadruje. Tento časový interval sa nazýva inkubačná doba. Môže to byť toľko týždňov a koľko rokov. Závisí to od agresivity kmeňa a sily ľudskej imunity - niektoré typy vírusovej imunity potláčajú a dokonca ničí ľahko a niektoré - nie.

Cyklus HPV v tele

Vo väčšine prípadov infekcia prebieha bez akýchkoľvek príznakov a končí s úplným očistením tela z vírusu v priebehu 1-2 rokov. Stáva sa však, že po inkubačnej dobe sa HPV začína množiť vnútri bunky, v ktorej "spala". Potom sa bunka rozdeľuje a rastie inak, než je prirodzená. Z tohto dôvodu je na koži alebo sliznici papilóm.

HPV hpv16 a hpv18 sa týkajú tých kmeňov, ktoré často spôsobujú viditeľné prejavy v ľudskom tele. Rozumieme, či je možné ich odlíšiť od prejavov iných kmeňov papilomavírusu.

Existuje charakteristický príznak u HPV 16 a 18 typov

V priemere vírusy týchto dvoch typov spôsobujú viditeľné príznaky u 1 osoby zo 100 prípadov. Sú to prejavy spoločné pre všetky kmene vírusu - to sú papilómy.

Papilómy vznikajú tak na pohlavných orgánoch, ako aj na iných miestach, kde by sa patogén mohol infiltrovať. Napríklad - na koži brucha a vnútorných stehien, v ústach. Súčasne sa papilómy nelíšia od útvarov, ktoré sú spôsobené inými odrodami vírusu. Ukazuje sa, že jednoducho podľa typu papilómu nie je možné povedať, aký typ vírusu spôsobil.

Veľmi dôležité sú tie procesy, ktoré môžu spôsobiť HPV16 a HPV18 v ľudských bunkách. Budeme sa na nich venovať podrobnejšie.

Ako súvisia HPV a rakovina

Papilomavírus 16 a 18 typov u žien i mužov je najčastejšou príčinou rakoviny krčka maternice.

Z každých 1000 nosičov HPV sa prekancerózne zmeny v bunkách začínajú u približne 2 ľudí. Zistilo sa, že tieto osoby boli najčastejšie infikované HPV 16 alebo 18.

Predrakovinový stav alebo rakovina môže tiež začať pod vplyvom nízkych koagulačných vírusov - napríklad kvôli HPV 6 a 11. Ale pravdepodobnosť, že to je veľmi nízka, aj keď niektoré prípady boli opravené. V týchto situáciách zmeny v ľudských bunkách spôsobené nízkymi onkogénnymi typmi vírusu sa nelíšia od mutácií vyvolaných typmi 16 a 18.

Ako sa regeneruje ľudská bunka kvôli vírusu

Mechanizmus zmien, ktoré vírus spúšťa v bunke, nebol dostatočne skúmaný, ale určité veci je možné jednoznačne potvrdiť.

V bunke môže byť vírus v dvoch stavoch:

episomálně - keď je vírus v bunke, ale neovplyvňuje jeho DNA. To sa stáva najčastejšie. V takýchto situáciách neboli pozorované žiadne negatívne účinky HPV na telo. Predpokladá sa, že v tomto prípade nie je žiadna ujma pre osobu.

integrovaný - v tomto prípade je vírus zabudovaný do jadra ľudskej bunky, aby ho donútil produkovať nové vírusové častice. Niektoré typy HPV to robia bez ďalšieho poškodenia: bunka jednoducho reprodukuje vírusové kópie, ale samotná zostáva takmer normálna. Ale onkogénne typy HPV spôsobujú, že sa bunka správa nezvyčajne: začína sa rozdeliť náhodne a nie ako normálne bunky sliznice alebo kože sú rozdelené. Jeho nové generácie majú zmenenú štruktúru.

Tieto atypické bunky sú základom pre vývoj rakoviny. Pri tomto vplyve na ľudské bunky existuje rozdiel medzi rôznymi typmi HPV.

Účinok HPV na krčku maternice

Atypické bunky na sliznici krčka maternice nemusia vyzerať odlišne od bežných. Jediný spôsob identifikácie týchto buniek je celkom spoľahlivá - ide o cytologickú štúdiu, o ktorej budeme diskutovať nižšie.

Názor, že erózia alebo polypy krčku maternice naznačujú prekancerózny stav, nemá žiadny základ. Priame prepojenie týchto javov s onkologickými ochoreniami nebolo preukázané nikomu a nebolo stanovené.

Je tiež dôležité pochopiť, že iba zmeny, ktoré spôsobujú onkogénne typy HPV, nestačia na rakovinu. Riziko vzniku rakoviny zvyšuje zlé hormonálne pozadie, zlé návyky, chronické ochorenia močového mechúra.

Koľko týchto podmienok ovplyvňuje zdravie, vedci ešte nezačali.

Je dobre známe, že riziko vzniku rakoviny krčka maternice je vyššia v skupine žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu a riziko vzniku rakoviny hrdla - je vyššia u fajčiarov

Ďalšie formy rakoviny spojené s HPV

Rakovina krčka maternice je najznámejším a najdôležitejším, ale nie jediným dôsledkom infekcie HPV.

Vírus je veľmi aktívne vyšetrovaný, takže neustále zisťujú nové skutočnosti o tejto chorobe. Napríklad, aj pred 10 rokmi sa HPV nepovažovala za príčinu rakoviny orofaryngu. Dnes sa zistilo, že toto je najbežnejší dôsledok HPV u mužov. Okrem toho sa začalo objavovať oveľa viac správ o spojení vírusu s rakovinou konečníka, penisu a vulvy.

Avšak aj keď zozbierate všetky tieto zriedkavé formy HPV komplikácií dohromady, potom v porovnaní s nimi, rakovina krčka maternice sa stále vyskytuje častejšie. Preto je hlavná pozornosť lekárov zameraná na tento problém.

A napriek tomu v 80-90% prípadov týchto ochorení sú rovnaké typy vírusu "na vine" - HPV16 a HPV18.

Liečba a prevencia

Už sme uviedli vyššie, že atypické bunky nemožno rozpoznať voľným okom. Existuje otázka, ako zaobchádzať s tým, čo nie je viditeľné? Ako liečiť HPV typu 16 alebo 18 u žien a mužov?

Bohužiaľ, plná a účinná liečba HPV - vrátane typu 16 a 18 - ani muži, ani ženy dnes neexistuje. Papilóm môžu byť odstránené chirurgicky, ale vírus sám o sebe - potlačiť rad liekov, ale žiadna z týchto metód nepomáha úplne odstrániť HPV z tela.

Zvážme, prečo sa táto situácia vyvíjala a aké vyhliadky existujú.

Základné princípy kontroly HPV

Keď sa dokázalo spojenie medzi HPV 16 a 18 typmi u žien a rakovinou krčka maternice, lekári po celom svete začali hľadať spôsob liečby. Avšak za posledných 30 rokov žiadna metóda alebo liek nepreukázala účinnosť pri liečbe HPV 16, 18 a akéhokoľvek iného typu u žien alebo mužov.

V súčasnosti sa používajú nasledujúce metódy na liečbu HPV:

odstránenie papilómov - najmä ak sú umiestnené na miestach, kde ich ľudia neustále zrania;

potlačenie vírusu bežnými antivírusovými liekmi a imunostimulačnými činidlami.

Ďalšie podrobnosti o metódach liečby HPV nájdete v samostatnom článku.

V tomto prípade nie sú žiadne podstatné rozdiely v prístupe k rôznym typom vírusov - niektorý kmeň HPV (s výnimkou nenádorové) môže spôsobiť malígny transformáciu buniek, ale s rôznymi pravdepodobnosťami.

Prevencia - základ boja proti rakovine

Pretože sa nemôže úplne spoliehať na liečbu, osobitná pozornosť by sa mala venovať prevencii papilomavírusu. Existujú dva hlavné smery:

 • všeobecné pravidelné sledovanie zdravia žien;
 • prevencia infekcie HPV - kondómy a očkovanie.

Na sledovanie stavu krčka maternice je potrebné brať dvakrát ročne Pap smear, je to aj test PAP.

Tento náter odkazuje na cytologické škvrny a umožňuje identifikovať atypické bunky krčka maternice.

Pokiaľ ide o mužov, tieto postupy sa nevykonávajú pravidelne.

Môžete zabrániť infekcii HPV typy 16 a 18, a to ako pre mužov a ženy, ak v dobrej viere k používaniu kondómov. A aj keď nechráni pred infekciou o 100%, je známe, že používanie kondómov a obmedzenia počtu sexuálnych partnerov výrazne znížiť riziko prenosu HPV.

Rovnako dôležitou metódou prevencie je očkovanie. Už sa to uskutočňuje v mnohých krajinách. V niektorých národných schémach očkovania sa očkovali nielen ženy, ale aj muži.

Bohužiaľ, v Rusku vakcíny proti HPV nie sú bezplatné a zatiaľ nie sú zahrnuté do národného vakcinačného programu. Ale ak je to žiaduce, očkovacia látka proti papilomavírusu sa môže kúpiť nezávisle a očkovať v častom zdravotníckom zariadení. Prečítajte si viac o vakcínach z HPV v článku "Gardasil".

Rakovina krčka maternice nie je taká bežná, ako sa hovorí. Táto choroba nebola nikdy medzi prvými medzi rakovinovými ochoreniami u žien. To isté sa dá povedať o rakovine orofaryngu u mužov.

Napriek tomu existuje táto hrozba a nemožno ju ľahko zaobchádzať. Každý môže znížiť riziko infekcie, ak ho spravidla pravidelne vyšetruje na HPV, zodpovedne zaobchádza s výberom sexuálneho partnera a nezabúda na kondómy.

Aké je nebezpečenstvo HPV 16, 18 typov? Vlastnosti prejavu u detí, žien a mužov. Spôsoby liečby, foto

HPV sa považuje za tropický primárne k bazálnej vrstve epitelu, ktorý obložil pokožku a sliznice. Podľa štatistík viac ako 90% obyvateľov zemegule je nositeľmi tejto infekcie, zatiaľ čo zjavné symptómy nie sú vôbec viditeľné. Navyše, aj pri výskyte rastu na tele sa líšia v rôznych morfologických štruktúrach. Vysvetľuje to skutočnosť, že rôzne kmene patogénu môžu viesť k vzniku ochorenia a viac ako 100 z nich je známe.

Zo všetkých typov sa HPV 16, 18 typy považujú za jednu z najnebezpečnejších, pretože sú klasifikované ako veľmi iontové. Za prítomnosti týchto kmeňov existuje značné riziko malígnych procesov a pacienti sú nimi postihnutí bez ohľadu na vek a pohlavie.

Ako nebezpečný papilóm (HPV) 16 typov: foto

Po preniknutí do bunky môže príčinný činiteľ existovať po určitú dobu bez akýchkoľvek prejavov. Spočiatku neovplyvňuje DNA epiteliálnych štruktúr. Patologický proces sa rozvíja po aktivácii typu 16 HPV pod vplyvom provokačných faktorov. V tomto prípade typ 16 HPV DNA prenikne do genetických štruktúr bunky a prerobí ich. V dôsledku toho dôjde k narušeniu procesu štiepenia, začnú rásť atypické bunky, ktoré tvoria malígny nádor.

Čo znamená papilomavírus 16? Ak v priebehu vyšetrenia odborník určil tento kmeň patogénu v tele, neznamená to, že pacient trpí na onkológiu. V neprítomnosti príznakov rakoviny podobný výsledok len zvyšuje riziko nádorových ochorení a na prevenciu tohto procesu by malo okamžite pristúpiť k liečebných zákrokov odstrániť HPV 16.

Je tiež potrebné poznamenať, že najväčšie nebezpečenstvo papilómu 16, 18 typov je pre reprodukčnú sféru, pretože je schopný viesť k rakovine týchto štruktúr. Riziková skupina zahŕňa ženy aj mužov. Preto je lepšie podstúpiť pravidelné vyšetrenie a odmietnuť neformálne sexuálne vzťahy.

Ako sa ľudská papilomavírusová infekcia vyskytuje u 18, 16 typov?

Čo to znamená HPV 16, 18 a odkiaľ pochádza? Táto otázka sa opýtala väčšiny pacientov po získaní pozitívneho výsledku analýzy. Infekcia s patogénom môže byť iba v tesnom kontakte s nosičom infekcie.

Vírusy papilómu 18, 16 kmeňov prenikajú do tela takýmito spôsobmi:

 • Sexuálne - s sexuálnym kontaktom bez použitia kondómu, hoci táto metóda plne chráni pred infekciou HPV typu 18 a inými typmi;
 • Spotrebiče - prenos mikroorganizmov prostredníctvom predmetov akéhokoľvek druhu, alebo v kontakte s telesnými tekutinami, je brána pre papilomavírusu typu 16 sú rany, škrabance, menšie poškodenie;
 • z matky na dieťa počas pôrodu - nebezpečenstvo pre dieťa z hľadiska ľudského papilomavírusu 16, 18 predstavujú obaja fyziologický pôrod a cisársky rez (dieťa v budúcnosti môže mať výrastky v dýchacom trakte, genitálie, ústa, análny oblasť) ;
 • samoinfekcia - nosič infekcie je schopný prenášať vírus papilómu 16, 18 z jednej časti tela na druhú v prípade nedodržania noriem hygieny.

Môžete vyzdvihnúť patogén mnohými spôsobmi, niekedy dokonca bez podozrenia na možné nebezpečenstvo, napríklad pri návšteve verejného bazéna, sauny a sauny. Takže nezabudnite na základné hygienické pravidlá.

Etapy vývoja ľudského papilomavírusu (HPV) 16, 18: foto

Po preniknutí patogénu do buniek môže byť jeho životný proces podmienene rozdelený do niekoľkých etáp, z ktorých každý sa vyznačuje procesmi vnútri postihnutej štruktúry a vonkajšími príznakmi infekcie. Choroba sa vyskytuje v 4 fázach:

 1. Inkubačná doba. HPV 16, 18 je v "režime spánku". V tele nie sú žiadne zmeny, infekcia môže byť určená iba PCR. Trvanie latentnej periódy sa pohybuje od 2-3 týždňov do desiatok rokov. Hmotnosť negatívnych faktorov ovplyvňuje aktiváciu vírusu, v dôsledku ktorého sa imunita znižuje.
 2. Štádium klinických prejavov. Táto fáza sa vyznačuje aktiváciou infekcie a nástupom intenzívneho delenia buniek. V dôsledku toho sa na povrchu objavuje 16 typov papilómov - rastov, ktoré sa zdvíhajú nad oblasťami zdravých tkanív. Diagnózu ochorenia možno vykonať metódami cytológie a histológie.
 3. Dysplázia. Tretia etapa vývoja ochorenia sa vyznačuje prenikaním genotypov vysokorizikových HPV (16, 18) v jadre postihnutých buniek, a zmeny vo svojich životných procesov. Pod vplyvom patogénne agens všetkých štruktúr meniť ich veľkosť, sa podobajú rakovinové prvky vo svojej štruktúre. Pri mikroskopickom skúmaní častíc materiálu môže byť detekovaná HPV 16, 18. Tiež je uvedené koncentrácia jadier na jednom mieste, v prípade viacjadrových buniek, vyznačujúci sa tým, tzv "bielenie" oblastí spojených v ňom pre rakovinových nádorov. Po detekcii papilomavírusu typu 18, v tejto fáze je dôležité, aby okamžite začať liečbu as procesu vývoja rakoviny patológie je už spustená.
 4. Cancer. DNA typu 16 papilomavírusu je fixovaná v genetickom materiáli postihnutých prvkov a spôsobuje ireverzibilné mutácie, čo vedie k vzniku malígnych novotvarov.

MINISTERSTVO RUSKEJ FEDERÁCIE: Papilomavírus je jedným z najviac onkogénnych vírusov. Papilóm sa môže stať melanómom - rakovinou kože!

Keď je detegovaný ľudský papilomavírus typu 16 alebo akýkoľvek iný kmeň zo skupiny SRS v počiatočnom štádiu vývoja, patologický proces možno úplne zastaviť. Čím skôr sa začne špecifická liečba, tým ľahšie je vyhnúť sa vážnym následkom.

Klinické prejavy ľudského papilomavírusu 16, 18 typov: foto

Po preniknutí mikroorganizmu v klietke žiadne príznaky. Výskyt príznakov infekcie sa pozoruje iba u 5% nosičov HPV. Schopný vyvolať aktiváciu imunosupresie, ku ktorému dochádza v dôsledku zhoršenia chronických ochorení, bežné prechladnutie, hormonálne poruchy Systematický chemický expozície (fajčenie, zneužívanie alkoholu, práce v prostredí s nebezpečenstvom povolania).

Hlavným prejavom ľudského papilomavírusu typu 16 je tvorba rastu na koži. Pacienti s takýmito formami HPV-indukovanej tvorby sa pozorovali:

 1. Papilóm je nárast mäkkej konzistencie, ktorý je pripevnený k pokožke so širokou základňou. Farba sa prakticky neodlišuje od zdravých tkanív, nie je to nepríjemné. Obľúbené miesta na ubytovanie - krk, podpazušie, pohlavné orgány, viečka, pod prsia.
 2. Wart - hustý rast s hrubým a tvrdý povrchom. Nádory môžu dosiahnuť priemer 2 - 10 mm, farby sú tiež odlišné - od telesnej až po čierne alebo červené. Často sa objavujú na miestach často zranených pokožky (ruky, nohy, nohy).
 3. Špicatý kondylóm je nárast mäkkej konzistencie, pripevnený k zdravým tkanivám tenkým pedikulom. Takéto prejavy HPV 16, 18 sú najnebezpečnejšie, pretože ovplyvňujú genitálie a konečník. Sú náchylné k rýchlemu rastu, môžu byť sprevádzané nepríjemnými pocitmi.

HPV 16, 18: Ako vyzerá manifestácia žien?

Pre ženské telo je mimoriadne nebezpečný ľudský papilóm 18 kmeňov. Vyvoláva tvorbu plochých prvkov v genitálnej oblasti, ako aj vývoj dysplázie slizníc urogenitálneho systému, vulvy. Zvyčajne papilomavírus 18 postihuje ženy v období 15-30 rokov, za predpokladu aktívneho sexuálneho života, ale nemusí sa prejavovať dlho.

Často sa môžu objaviť prvé príznaky infekcie na začiatku menopauzy. Počas tohto obdobia gynekológovia u mnohých pacientov diagnostikovali zhubné nádory genitálnej oblasti, ktoré sa vyvinuli ako dôsledok HPV infekcie typu WRC 16, 18. Aby sa zabránilo neskorému odhaleniu, odborníci odporúčajú pravidelné vyšetrenie a bližšie k 30-ročnému testovaniu na definíciu vysoko rizikového HPV v tele - 16, 18 kmeňov.

Je HPV 16, 18 nebezpečný pre silnejší sex?

U mužov tiež infekcia vírusmi s vysokým obsahom karcinogénnych látok neprechádza bez stopy. Hoci prejavy ochorenia sú menej časté ako u žien, klinický obraz je často reprezentovaný genitálnymi bradavicami, ktoré sa nachádzajú v anogenitálnej oblasti. Taktiež penetrácia DNA z HPV 16, 18 typov do genetického materiálu buniek môže spôsobiť rakovinu penisu, močový mechúr. Často muži trpia papilomatózou hrtanu, vyvolanou onkogénnymi druhmi mikroorganizmov.

Zástupcovia silného štátu, ktorý vedie aktívny sexuálny život s rôznymi partnermi, často čelia takému problému, ako je Bovenoidná papulóza. Vyskytuje sa v dôsledku infekcie HPV 16 a prejavuje sa vo forme plochých alebo mierne konvexných škvŕn na slizniciach a pokožke pohlavných orgánov. Povrch rastlín môže byť drsný alebo hladký.

Dieťa má genotyp HPV 16, 18: čo to je?

Deti tiež nie sú chránené pred infekciou papilomavírusovou infekciou a samotní rodičia ich môžu ohroziť. Často dochádza k infekcii počas pôrodu od matky. Deti so zaťaženou genetickou anamnézou často trpia bradavou epidermodyspláziou. Choroba vyvoláva typ papilomavírusu hpv 16 18, klinicky sa prejavuje vo forme mnohých ružových škvŕn s plochým povrchom. Zvyčajne dochádza k symptomatológii počas puberty.

Najnebezpečnejšou formou spôsobenou HPV je laryngeálna papilomatóza. Adiposidy sú lokalizované na slizniciach dýchacieho traktu. Bolesť sa prejavuje pri prehĺtaní, hlas sa mení, môže to byť chrapľavý. S proliferáciou výhonkov existuje hrozba dýchacích porúch až do zadusenia. Podobné prejavy života ľudského papilomavírusu 18 sú diagnostikované u detí mladších ako 5 rokov.

Ak existuje dôkaz o HPV v tele dieťaťa alebo došlo k porušeniu dýchania, prehltnutie bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, mali by ste ihneď zavolať na kliniku. Pri lokalizácii rastu na slizniciach je indikovaná chirurgická liečba.

Diagnóza ľudského papilomavírusu 16, 18

Na určenie kvalitnej terapie je potrebné presne určiť kmeň patogénu a identifikovať súvisiace patológie, ako aj hlavnú príčinu ochorenia. Na tento účel odporúčajú odborníci, aby odporúčali papilomavírus typu 16, 18, aby ich vyšetrili obaja sexuálni partneri, pretože infekcia sa prenáša častejšie prostredníctvom sexuálneho kontaktu.

Na identifikáciu patogénu sa používajú nasledujúce testy:

 1. Objektívna kontrola. Toto je hlavná metóda diagnostiky ochorenia, ktorá vám umožní vidieť vonkajšie prejavy HPV. U žien sa dá kombinovať s použitím kolposkopie - vyšetrenie genitálneho traktu s viacnásobným rozšírením. Takáto metóda nie je účinná v latentnej forme ochorenia alebo v prípade vývinu vnútorných orgánov.
 2. PCR. Táto technika sa považuje za "zlatý štandard", pretože umožňuje ľahko identifikovať patogén aj pri jeho zanedbateľnej koncentrácii v tele. Na detekciu papilomavírusového typu 18 alebo iných kmeňov sa používa hlien, výtok, krv, moč. PCR presne určuje typ mikroorganizmu.
 3. Digen-test. Moderný a účinný spôsob diagnostiky HPV. Umožňuje určiť typ vírusu a jeho koncentráciu s cieľom stanoviť pravdepodobnosť vývinu rakoviny. Používa sa v kombinácii s cytologickou štúdiou na získanie čo najpresnejšieho klinického obrazu.
 4. Cytológia. Pomáha zistiť zmeny v štruktúre buniek, presnosť závisí od správnosti príjmu materiálu a kvalifikácie laboratórneho asistenta. Je najúčinnejší pri infekcii s nízko onkogénnymi kmeňmi. V prítomnosti vysoko rizikového papilomavírusu 16, 18 nie je táto metóda informatívna.
 5. Histológie. Predpokladá vyšetrenie tkanív odobratých kolposkopiou. Takisto na histológii sa vysadili rasty odstránené jednou z prevádzkových techník. Zobrazuje štruktúru buniek a odhaľuje rakovinové štruktúry.

Na základe získaných údajov špecialista určuje stupeň zanedbávania ochorenia spôsobeného vírusom papilomavírusového typu 16, 18 a rozhoduje o ďalšej terapeutickej taktike.

Ako liečiť vírus ľudského papilomavírusu 16, 18 genotyp?

Aby ste sa zbavili klinických prejavov, použite kombináciu liečebnej terapie a invazívneho odstránenia. Povinnou podmienkou v tomto prípade je vylúčenie zlých návykov, racionálna výživa, minimalizácia stresových situácií.

Lieková terapia predpokladá podávanie takýchto liekov:

 • imunostimulanty - Immunal, Lavomax;
 • antivirotika - Panavir, Acyclovir, Viferon, Cycloferon.

Ak má ľudský papilóm 18 pravdepodobne viesť k zvýšeniu malignity, odborníci predpisujú cytotoxické lieky (Vinblastín).

Na odstránenie výrastkov sa používajú takéto deštruktívne metódy:

 1. elektrokauterizační - pálenie nádoru prúdom pomocou volfrámových elektród. V miestnej anestézii. Pri vyrezávaní veľkých formácií môžu jazvy pretrvať.
 2. Laserová metóda - vplyv na procesy s laserovými lúčmi. V dôsledku toho sa odstráni nielen vonkajšia manifestácia ochorenia, ale typ ľudského papilomavírusu HPV HPV 16, 18 je úplne inaktivovaný. Táto metóda nezanecháva stopy, pomáha predchádzať relapsom.
 3. kryoterapia - moxibuscia s chladeným kvapalným dusíkom. Nepotrebujete anestéziu, pretože odstránenie veľkých výrastkov môže zanechať jazvy. Manifestácie (rastu) ľudského papilomavírusového typu 18 a iných kmeňov zomierajú postupne, doba regenerácie trvá približne 2 týždne.
 4. Chirurgická metóda - odstránenie procesov pomocou skalpelu. Operáciu môže sprevádzať krvácanie, jazvy a jazvy. Používa sa hlavne pri infikovaní papilomavírusom 16, 18 druhov s vysokým rizikom rakoviny.
 5. Režim rádiovej vlny - Excízia nádoru rádiovým nôžkom. Postup nezahŕňa poškodenie ciev a krvácanie, poskytuje vysoký terapeutický účinok.

Ak výsledky vyšetrenia genotypizácia HPV 16, 18 sa získa pozitívnu reakciu, a tak sú tu zmeny, čo ukazuje na prítomnosť rakoviny, pacienti môžu byť podávané žiarenia alebo chemoterapie, chirurgické odstránenie nádoru.

Mikroorganizmy 16 a 18 druhov patria k onkogénnym typom, preto ak sa zistia, je lepšie začať liečbu choroby okamžite, aj keď neexistujú žiadne vonkajšie prejavy. To znižuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny v budúcnosti.

MINISTERSTVO UPOZORNENIE: "Papilómy a bradavice sa môžu kedykoľvek stať melanómom."

Ako liečiť HPV 16 a 18 u žien

U 7 z 10 Rusov je tento vírus v krvi. Nebudete o tom vedieť, kým sa telo oslabuje. Nie všetky typy ľudských papilomavírusov sú rovnako nebezpečné ako HPV 16, 18 kmeňov u žien.

Ľudský papilomavírus sa prejavuje vo forme novotvarov na tele

HPV 16 a 18 u žien - čo to je?

Ľudský papilomavírus (HPV alebo papilomavírus) je príčinou rastu na koži alebo slizniciach. HPV sa šíri pod kožu a je vo vrstvách epidermis. Toto je dysplázia tkaniva pacienta: vírus parazízuje bunky tela, z ktorých dochádza k mutácii vrstvy pokožky alebo sliznice. Vonkajší je viditeľný v podobe novotvarov: papilómy, bradavice a kondylómy rôznych tvarov a farieb.

Existuje mnoho neškodných typov vírusu, ktoré okrem estetickej defekty neohrozujú telo.

Nie všetky typy vírusu sú rovnako nebezpečné

HPV 16 a 18 sú kmene onkogénneho typu. Žije v ženskom tele, ktoré sa nachádza na mukóznej membráne pohlavných orgánov alebo kože. Častejšie sa vyskytuje u mladých pacientov mladších ako 30 rokov. Erozia a rakovina maternice alebo krčka maternice - výsledok vírusových účinkov kmeňov 16 a 18. U mužov je menej častý, vyvoláva onkológiu orgánov močového mechúra.

Etapy choroby

Celkovo sa vyskytuje 4 hlavné štádiá choroby v medicíne. Trvanie každého pacienta je individuálne. Nie vždy HPV dosahuje kritický bod - štádium vzniku nádorových nádorov.

Fázy vírusu kmeňov 16 a 18:

 1. 1 stupeň. Inkubačná doba. Štádium, v ktorom sa HPV nachádza v tele, ale nerozmnožuje sa. Silná imunita obmedzuje jeho aktivitu od 14 dní do 10 rokov alebo viac. Choroby alebo starnutie oslabujú odolnosť. Potom sa aktivuje druhý stupeň. V inkubačnej dobe osoba nepociťuje prítomnosť HPV a infikuje ostatných okolo neho. Vírus je už dostupný na detekciu pomocou PCR - polymerázovej reťazovej reakcie.
 2. 2 fázy. Klinické prejavy. Vírus sa aktívne množí. Zmeny na koži sú viditeľné. Prvá s tenkou a jemnou pokožkou. Vrcholová forma, drsná, zaoblená alebo pripevnená k tenkým nohám, sa objavujú na papilóme, genitáliách, očných viečkach, perách. Vznikajú neúmyselné rastliny na slizniciach. Cytologické a histologické analýzy ukazujú HPV. Najvhodnejší čas na začatie liečby, inak počet rastu rýchlo rastie.
 3. 3 fázy. Dysplázia tkanív. Alebo zničenie v obyčajnom jazyku. DNA vírusu sa zavedie do genómu ľudskej bunky. Tkanivová štruktúra sa nenahraditeľne degeneruje. Atypické formácie rastú a množia sa. Čas naliehavej liečby.
 4. 4. etapa. Onkologické bunky. Tkanivá sú mutované pod vplyvom HPV DNA. Invazívna forma rakoviny pohlavného orgánu sa vyvíja.

Počas 2. štádia HPV sa na perách môžu objaviť papilómy

Symptómy HPV typov 16 a 18

Inkubačná doba sa v žiadnom prípade nezjavuje. Žena necíti žiadne zmeny v tele. Projekty sú narušené v druhej fáze. Možné nárasty na tenkej kože, sliznice ústnej dutiny.

V genitáliách je nepríjemné:

 • svrbenie a pálenie;
 • nepohodlie s močením;
 • bolestivý styk;
 • bodovanie po sexe.

Častá bolesť a nepohodlie v perineu môžu hovoriť o vývoji HPV u žien

Bolesť a krv počas pohlavného styku hovoria o mnohých potenciálnych pohlavne prenosných chorobách. Pri kmeňoch 16 a 18 sa vysvetľuje roztrhnutím a traumou neoplaziem na sliznici vagíny. Oni sa nazývajú kondylómy. Odlišujú sa špicatou formou a drsnosťou. Sú schopné rozšíriť číselné formácie ihiel.

Trasy prenosu

Predpoklad, ako prenáša vírus - dostať sa do tela infikovanej krvi alebo sekrečnej tekutiny.

Niekoľko kľúčových spôsobov prenosu HPV:

 1. Bežnou cestou k infekcii je nechránený pohlavný styk. Pravdepodobnosť infekcie partnera bez kondómu sa zvyšuje na 75%. V posledných rokoch sa počet infikovaných HPV rôznych typov zvýšil 10-násobne. Lekári sa domnievajú, že tento nárast je spôsobený tendenciou promiskuitného sexuálneho styku bez ochrany mladých ľudí.
 2. Kontaminácia domácností. Infekcia prostredníctvom rezov a odier. Napríklad pomocou holiaceho strojčeka, zubnej kefky, uterákov, riadu s infikovaným HPV - to nie je norma a vysoké riziko vzniku vírusu.
 3. Infekcia z matky. Keď je tehotná alebo v čase porodu, matka dáva dieťaťu vírus krvného papilómu.
 4. Potrat. V gynekológii sa hovorí - potraty zvyšujú vnímanie maternice na papilomavírusy.
 5. Nevedomé rozšírenie vírusu na pokožku. Rovnaké holenie prenáša vírus z jednej oblasti tela do druhej. Zastavenie výrastu v podpazuší opustí HPV na čepeli. Oštepovanie druhej časti tela holiaci strojček, vírus okamžite obsadzuje nové územie. Preto sa vyskytne zrýchlená neoprávnená infekcia. Pacientom s vírusom papilómu sa odporúča použiť jednorazové holiace strojčeky pre každú časť tela a sedenie.

Nechránený pohlavný styk je správnym spôsobom infikovania HPV

Diagnóza ľudského papilomavírusu

V inkubačnej dobe je prítomnosť vírusu kmeňa 16 a 18 stanovená po odobratí náteru na PCR. Záverečná analýza ukazuje, aké druhy papilomavírusov sú aktívne a počet patogénnych buniek. Reakcia rozpoznáva 15 typov HPV s onkologickými predpokladmi.

Ženy s ťažkými kožnými príznakmi sú predpísané:

 1. Kontrola dermatológa. Vzhľad formácií na pohlavných orgánoch hovorí lekárovi o patogéne. Často, pred vykonaním testov, stačí mať jednu vyšetrenie na konečnú diagnózu.
 2. Biopsia alebo kolposkopia. Analýza tkanív vagíny a maternice pre dyspláziu a rakovinové bunky.
 3. Test na reakciu sliznice vagíny. Postupujte s roztokom octovej a po Lugole. Papilómy sa prezentujú ako mozaika na stenách vagíny.
 4. Cytologická analýza Pap testu. Soskob o definícii onkológie. Výsledok sa prejavuje v jednej z 5 kategórií, kde 1-2 sú zdravé tkanivá, tretí - podozrenie na rakovinu, atypické bunky 4-5. Tretia kategória potvrdzuje alebo vyvracia onkologickú diagnózu pomocou histologickej štúdie.

Pacienti s akýmkoľvek typom vírusu papilómu sa majú každoročne vyšetrovať.

Na určenie rozsahu ochorenia je potrebné navštíviť dermatológa

liečba

Ako liečiť vírus? Liečba HPV 16 a 18 zahŕňa lekársky priebeh a chirurgické zákroky. Lieky sú zamerané na udržanie imunitného systému, potlačenie vírusu, zastavenie delenia patogénnych buniek. Môžu zastaviť priebeh choroby, ale nie vyliečiť.

Lieky z lekárne

Skupiny liekov, ktoré sú povinné v boji proti onkogénnemu HPV.

imunomodulátory

 1. Transfer Factor je silný a bežný liek na slabú imunitu bez vedľajších účinkov. Podľa prehľadov pacientov liek spoľahlivo posilňuje telo, čo spomaľuje reprodukciu papilómov a kondylómov.
 2. Cordyceps - bojuje s genetickými poruchami, ktoré vyvolávajú HPV DNA.
 3. Interferón - imunomodulátor potláča patogénne proteínové rakovinové bunky. Preto bráni nádorom a zápalom, vírusovej reprodukcii. Nie je niekoľko foriem uvoľnenia.
 4. Derinat - protizápalový a modulátor hojenia rán, vyvinutý v pediatrii.

Transfer Factor pomáha posilňovať imunitu

Antivírusové vakcíny

Cervarix a Gardasil - prevencia a prevencia rakoviny. WHO potvrdzuje vysokú účinnosť vakcín - 99% očkovaných dostáva dostatočný objem protilátok proti onkológii.

Homeopatia a vitamín-minerálne komplexy sú predpísané na zvýšenie ochranných reflexov imunity.

Cervarix je účinným prostriedkom na profylaxiu HPV

Prípravky na vonkajšie použitie

Papilómy alebo kondylómy v malom množstve sú odstránené v lekárni. Droga suší, spôsobuje nahromadenie a následne zmizne sama. Zostáva malá jazva, ako na fotografii. Solkoderm, Superchistotel má také vlastnosti.

Po odstránení papilómu zostáva malá jazva

Sprej Cryofar zo skupiny chladív zmrazí nahromadenie. Nepoškodzuje pokožku a zastavuje činnosť papilómu.

Olej Verrukatsid spaľuje tvorbu 2 ml na 1 postup. Dobré pre rastlinné rastliny, ale stojí za to byť čistý s žieravým liekom. Podobný účinok v Dermavite, Pharezol.

Ďalšie liečebné postupy

Papilómy a kondylómy na sliznici, v problémových oblastiach s jemnou pokožkou nie je možné odstrániť pomocou žieravých chemikálií. To isté platí pre objemné a zarovnané vo veľkých oblastiach vzdelávania.

Rozhodujúcim postupom je jedna z metód:

 1. Kyretáž. Škrabanie s anestézou je pre pacienta nepostrehnuteľné. Miesta odstránenia mierne krvácajú po odstránení, ale dobre sa liečia počas 7-14 dní.
 2. Laserová liečba. Najbezpečnejšia metóda bez jaziev, bolesti a zranení. Hĺbka laserovej penetrácie je upravená lekárom bez toho, aby sa dotkla zdravého priestoru. Koža sa vráti do normálu do týždňa.
 3. Elektrokoagulácia. Zahrievanie na 80 stupňov s elektrickým prúdom zničí štruktúru proteínov a teda aj vírusový reťazec. Malotramatická cesta.
 4. Technika rádiových vĺn. Použite princíp odparovania nánosu pokožky tenkou elektródou.
 5. Chirurgická excízia. Extrémna metóda pre podozrivé onkologické tkanivá. Odstránenie skalpelu je hlboké - až 3 cm so zdravou tkanivou. Zahŕňa plnú prevádzku s aplikáciou stehov.

Použitie laseru je jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť papilómov

prevencia

Ľudský papilomavírus nie je vyliečený. Ale každý ho môže varovať.

Prevencia HPV:

 • chránený pohlavie;
 • Vyhnite sa nerozlišujúcim intímnym vzťahom;
 • zabrániť potratom prostredníctvom antikoncepcie;
 • používať osobnú hygienu a domáce spotrebiče;
 • včas navštívte gynekológa a urológa, vykonajte test na HPV;
 • nasledovať telo - podozrenie na HPV by malo byť ihneď dokázané lekárovi;
 • udržať si tónovaný - šport, vitamíny, dobrá výživa a pozitívne emócie;
 • včas liečiť infekcie a zápaly;
 • rozlúčte sa s zlými návykmi;
 • pravidelne podporujú telo liekom, ak sa zistí HPV.

Infekcia HPV - nie príležitosť urobiť trest. Vírus je kontrolovaný liekmi. Lieková terapia, zdravý životný štýl a pozornosť na telo uchovávajú zdravie pre tisíce pacientov.

Hodnotiť tento článok
(4 priemery 5.00 z 5)