Hlavná

Ateróm

Kyselina acetylsalicylová akné

Zvýšená tuková koža, akné, akné - možno najhoršie nepriatelia každej dievčiny, ktorá sa stará o seba a snaží sa vyzerať najlepšie. A každý zo spravodlivých sex má svoju vlastnú metódu boja za prírodné krásy. Niektorí ľudia navštevujú kozmetické salóny, kde podstupujú rôzne procedúry, iné získavajú celý rad drahých výrobkov starostlivosti a niektorí používajú časovo testované recepty.

Jednou z populárnych, lacných a účinných látok proti akné je dobre známa kyselina acetylsalicylová. Napriek tomu, že jedna doska týchto tabliet je nevyhnutne prítomná v hrudníku väčšiny z nás. Aspirín je známy mnohým ako antipyretikum a analgetikum, je tiež potrebné zriediť krv s rizikom trombózy, mŕtvice a infarktu. A niektoré kvalifikované ženy v domácnosti používajú liek na ochranu. Ale pilulky tiež dokonale vyrovnať s nenávistné pupienky, ktoré sa môžu objaviť na tvári v najviac nevhodný moment. Toto bude náš rozhovor v tomto článku: budeme sa zaoberať tým, ako používať aspirín v maskách a tiež uvádzame podmienky, za ktorých sa tento liek neodporúča.

Aplikácia akné kyseliny acetylsalicylovej

Použitie aspirínu na vonkajšej strane, môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky v boji proti akné. Tento liek obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá podporuje prietok životne dôležitých procesov v pokožke. Má nasledujúci účinok:

 • odfarbuje mŕtve bunky;

Práve tieto faktory sú provokatéry akné a prispievajú k ich pravidelnému vzhľadu. A keď je pokožka neustále v čistom stave - pupienky na nej nie sú to miesto. Ale ako je známe, toaletné mydlo a voda nie sú schopné očistiť pokožku a chrániť ju pred vonkajšími podnetmi po celý deň. Ale racionálne používanie kyseliny acetylsalicylovej pomôže nielen zbaviť sa existujúcich "problémov" na pokožke, ale tiež zabrániť vzniku nových.

Recepty s aspirínom z akné

Kombináciou kyseliny acetylsalicylovej s rôznymi zložkami sa môžete zbaviť akné a vyživovať pokožku inými užitočnými látkami, ktoré potrebuje v procese regenerácie alebo regenerácie. Preto zmes aspirínu s niekoľkými zložkami nielenže vysuší existujúci pupienok a odstráni zápal okolo neho, ale aj pomôže rýchlo odstrániť z povrchu tváre svoje "pozostatky", čím sa pokožka čistí a krásne.

Nasledujúce recepty boli testované mnohými ženami a za tie roky sa podarilo získať najpozitívnejšie recenzie z dôvodu ich účinnosti:

 • 2 tablety aspirín rozdrvené na prášok, kombinovať s 1 lyžičkou. bielu hlinu a vodu, aby sa vytvoril pôvabný stav, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja jalovca alebo čajovníka. Zmes zmiešajte na tvár s veľmi silnou vrstvou, opláchnite teplou vodou po 15 minútach.

Je mimoriadne dôležité, aby sa pred aplikáciou masky s aspirínom po prvýkrát testovala citlivosť. Ak to chcete, rozdrviť jednu tabletu, spojiť ju s vodou a výslednú zmes aplikovať napríklad na vnútorný povrch predlaktia. Ak sa po 15 minútach neobjaví červenanie, môžete postupovať bezpečne.

Množstvo použitia masiek na osobu by nemalo prekročiť viac ako 2 krát týždenne a celý kurz - dlhší ako 10 procedúr. V opačnom prípade je možné vypaľovať pokožku tváre a vysušiť ju.

Kontraindikácie používania aspirínu proti akné

Bez ohľadu na pozitívny účinok zázračnej pilulky na kožu existuje množstvo kontraindikácií, pri ktorých sa neodporúča používať ju. Keďže pôsobenie účinnej látky sa vyslovuje a zloženie prípravku je chemické a nie prírodné, v niektorých prípadoch môže aspirín poškodiť. Jeho použitie je nevhodné:

 • počas tehotenstva a počas laktácie;
 • na otvorených ranách a pokožke s mikrotraumami;
 • ľudia náchylní na alergie, ako aj s individuálnou neznášanlivosťou;
 • s exacerbáciou chronických ochorení.

Aby sa zabránilo vedľajším účinkom, je nevyhnutné tieto odporúčania neberieť do úvahy a pred prvým použitím lieku je potrebné vykonať test citlivosti.

Kyselina acetylsalicylová akné

Kyselina acetylsalicylová - aspirín, sa dá nájsť doslova v každej domácej kabíne. On pevne vstúpil do nášho života pred mnohými desaťročiami a je stále niekedy len nepostrádateľná príprava na zbavenie sa tepla a bolesti.

Ale koľko ľudí vie, že kyselina acetylsalicylová má ďalšiu dôkaznú vlastnosť - je to jedna z najlacnejších a súčasne jedným z najsilnejších spôsobov boja proti akné.

Každá osoba chce mať krásnu a dobre upravenú tvár, ale to sa nedá dosiahnuť, ak má pokožka tendenciu tvoriť akné. V boji za krásu v kurze sú rôzne prostriedky, vrátane drahých a inzerovaných - niekedy pomáhajú, niekedy nie.

A čo ak sa predtým, než sa ponoríte do obchodu s ďalším zázrakom, skúste použiť masky a krémy vyrobené nezávisle s použitím najbežnejšieho aspirínu? S jeho pomocou môžete rýchlo a nenákladne vyčistiť pokožku a vrátiť jej jas a čistotu.

Aký je základ akcie aspirínu?

Kyselina acetylsalicylová je liek, ktorý pri vonkajšej aplikácii má na pokožku nasledujúce účinky:

 • Protizápalová a antibakteriálna vlastnosť lieku pomáha znižovať množstvo vyrážok na koži. Nedovoluje, aby sa baktérie rozvíjali, aspirín zabraňuje šíreniu nečistôt.
 • Má výrazný vysúšací a exfoliačný účinok, čím pomáha zbaviť sa epidermis mŕtvych buniek.
 • Má čistiaci a zužujúci účinok na póry, takže sa stávajú menej nápadné.
 • Odstraňuje nepríjemné pocity spojené s výskytom akné - ako je svrbenie, začervenanie alebo bolestivé pocity v abscesoch.
 • Má výrazný upokojujúci účinok na tvár.
 • Znižuje množstvo subkutánneho tuku vylučovaného mazovými žľazami. Preto sú masky a krémy vhodné najmä pre ľudí s mastnou a kombinovanou pokožkou.
 • Urýchľuje hojenie posthermálnych rán a v niektorých prípadoch pomáha zbaviť sa vekových škvŕn, ktoré zostávajú po akné.

Indikácie na použitie

Všetky masky a krémy na báze aspirínu majú vplyv len na horné vrstvy epidermis, bez toho, aby to ovplyvnili hlbšie. Preto je dôležité vedieť, že všetky kozmetické výrobky na báze kyseliny aspirínovej nemôžu pomôcť, ak je výskyt akné odôvodnený porušením zažívacieho, endokrinného, ​​urogenitálneho alebo iného systému.
Najlepší aspirín vylieva jednotlivé pupienky. Ak je celá tvár pokrytá pupienkami, je lepšie vykonať komplexné vyšetrenie tela a nájsť príčinu vzniku akné. Pri masívnych kožných léziách môže byť použitie aspirínu nielen neúčinné, ale aj nebezpečné - existuje riziko silného vysušenia pokožky a chemického popálenia.

Používajte aspirín a kozmetiku na jej základe v nasledujúcich prípadoch:

 • Keď sa objaví akné na koži, akné, vrátane hnisavých a veľkých rozmerov, ako aj keď je nodulárna alebo papulózna vyrážka.
 • Pri nadmernej tukovej pokožke - kyselina acetylsalicylová účinne vysušuje pokožku.
 • Ľudia staršia veková kategória - na utiahnutie starnúcej a blednej pokožky. Kozmetika na báze aspirínu pomáha utiahnuť obličej ovál, vyhladiť jemné vrásky, obnoviť elasticitu a prirodzenú farbu kože.

kontraindikácie

Zdá sa, že aspirín je univerzálny vojak, ktorý nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Používajú ho starí i mladí na odstránenie príznakov z chladom a starší ľudia úspešne používajú kyselinu acetylsalicylovú na prípravu rôznych konzerv a dokonca na predĺženie životnosti čerstvých rezaných kvetov.

Ale pokiaľ ide o kozmetické prípravky založené na aspirín, potom to nie je tak jednoduché a existujú určité kontraindikácie, ktoré v žiadnom prípade nemožno zanedbávať. Kontraindikácie sa vzťahujú na túto skupinu osôb:

 • tehotné a dojčiace ženy;
 • v prítomnosti závažného alergického ochorenia;
 • počas akútneho obdobia chronického ochorenia;
 • ak sú na pokožke otvorené rany - rezy a odreniny;
 • s individuálnou neznášanlivosťou zložiek lieku.

Pravidlá uplatňovania

Pri príprave masiek a krémov na báze aspirínu je najlepšie zakúpiť drogu domáceho pôvodu v lekárni - cudzie efervescentné a kapsulárne analógy nebudú fungovať. Tablety rozomlejte v keramickej alebo sklenenej miske s drevenou maltou.

Aspirínové tablety sa nemôžu aplikovať na tvár prosa - účinok bude minimálny. Je lepšie, aby sa z nich vyrobila maska ​​- na to sú 5 tabliet dôkladne rozdrvené a do nich sa pridá čajová lyžička teplej vody. Výsledná hmotnosť sa aplikuje na problémové oblasti maximálne o štvrtinu hodiny. Potom sa maska ​​umyje a na pokožku sa nanáša zvlhčujúci krém.

Môžete aplikovať zmesi aspirínom dvoma spôsobmi - buď bodovo, priamo na pupok sám, alebo na celú tvár s viacerými léziami.

Vzhľadom na to, že aspirín hlboko vysychá kožu, pri suchom pokožke sa k maskám pridávajú prírodné oleje.

Pravidlá používania masiek na báze aspirínu budú nasledovné:

 • Pred použitím masky sa odporúča vykonať jednoduchý test, ktorý odhalí individuálnu prenosnosť komponentov tvoriacich masku. Za týmto účelom sa trochu pripravenej zmesi aplikuje na očko alebo na lakte a nechá sa štvrťhodinu. Ak na konci tejto doby nie je na mieste aplikácie sčervenanie a svrbenie, maska ​​sa môže bezpečne aplikovať.
 • Pred aplikáciou je potrebné očistiť pokožku s mäkkou kozmetickou látkou a je ešte lepšie - správne ju napájať.
 • Maximálna doba trvania masky je 15 minút, potom sa tvár dôkladne umyť. Ak držíte masku dlhšie, pokožka bude nadmerne vysušená. Po použití masky by sa pokožka mala dôkladne zvlhčiť krémom.
 • Aspirínové masky sa nedajú robiť často - jeden, maximálne dvakrát týždenne. To je dôležité! Kyselina acetylsalicylová má vazodilatačný účinok a pri častom používaní na tvári sa stáva viditeľná vaskulárna sieť.
 • Najlepšie je vytvoriť masku na noc a po umývaní naneste na tvár hydratačný nočný krém.

recepty

Po akejkoľvek aspirínovej maske proti akné na pokožke sa prejaví púčikový efekt - stane matný a hladký. V rovnakej dobe aspirín nekoná tak hrubým spôsobom ako kôry s hrubými abrazívnymi látkami. Maska jemne a jemne odlupuje mŕtve bunky a nová a zdravá pokožka pod nimi zostáva nedotknutá. Zjavné výsledky sú viditeľné po prvej aplikácii.

pilling

 • Tablety kyseliny acetylsalicylovej - 4 kusy;
 • čerstvo vylisovaná citrónová šťava - jedna čajová lyžička;
 • roztok sódy - jedna čajová lyžička na pohár teplej vody.

Aspirín je dôkladne rozdrvený a zmiešaný s citrónovou šťavou. Výsledná zmes sa aplikuje na očistenú parnú plochu po dobu 10 až 15 minút. Potom umyte masku teplou vodou a utrite tvár vatovým tampónom namočeným v sóde.

Počas pôsobenia masky môže dôjsť k miernemu pocitu pálenia a v nasledujúcich 24 hodinách mierne sčervenanie. Po takomto pútle sa koža aktívne odlupuje asi týždeň av priebehu tohto obdobia sa majú aktívne používať zvlhčovače.

Môžete to urobiť maximálne dvakrát mesačne a udržiavať normálne kožné podmienky - nie viac ako raz za tri mesiace.

Maska-drhnúť s medom

 • aspirín - 4 tablety;
 • med - 1 čajová lyžička.

Med je zmiešaný s drvenými tabletami a výsledná hmota sa nanáša na tvár v kruhových pohyboch, čím sa zabráni oblasti okolo očí. Ak je alergia na med, môže byť nahradená olivovým olejom - táto maska ​​bude zvlášť vhodná pre suchú a kombinovanú pleť.

Maska z čiernych bodiek

 • aspirín - 3 tablety;
 • akékoľvek mlieko na čistenie tváre.

Rozdrvené tablety sa zmiešajú s akýmkoľvek telovým mliekom. Výsledná zmes sa môže udržiavať na koži po dobu 15 minút, potom sa maska ​​odmyje a na tvár sa aplikuje zvlhčovač.

Maska s vitamínmi

Tri rozdrvené aspirínové tablety sa zmiešajú s jednou čajovou lyžičkou teplej vody a k nemu sa pridá niekoľko kvapiek roztoku oleja vitamínu A a B, všetko sa zmieša až do rovnomerného stavu. Doba expozície masky je 15 minút, potom sa všetko umyje teplou vodou.

Masky na báze aspirínu môžu byť veľmi odlišné - môžu pridať biele hliny, kefír, drvené jablko, jogurt a oveľa viac. Skúste, experimentujte a vyhľadajte len svoj jedinečný krása recept.

Maska z akné s kyselinou acetylsalicylovou, jej indikácie a vlastnosti

Čistá a zdravá pokožka je sen každej ženy, pretože veľa ľudí dlho hľadá samostatne alebo s pomocou lekára zázračnú liečbu, ktorá môže zachrániť vyrážky. Medzi mnohými modernými kozmetickými prípravkami na boj proti akné je jednoduchý a cenovo dostupný spôsob liečby kyseliny acetylsalicylovej. Takúto drogu možno nájsť v akejkoľvek lekárni. Známa pre svoju účinnosť maska ​​z akné s kyselinou acetylsalicylovou, ktorá má protizápalový, sušivý účinok.

Vlastnosti kyseliny acetylsalicylovej

Aspirín je veľmi užitočný liek, ale pred jeho použitím by ste mali starostlivo prečítať pokyny, ich indikácie a kontraindikácie.

Kde získať túto kyselinu?

Kyselina acetylsalicylová alebo aspirín má veľa užitočných vlastností a od pradávna sa používa v medicíne. Jeho protizápalový, antipyretický účinok sa používa na odstránenie jednoduchých bolestí hlavy, prechladnutia a dokonca bolesti v zuboch. Ale nie každý vie svoju cennú vlastnosť boja proti akné ako masku. V každej lekárni je teraz ľahko nájsť užitočnú kyselinu.

Výhody pre telo ako celok

Ako derivát kyseliny salicylovej má liek nepostrádateľnú vlastnosť, vďaka ktorej blokuje tvorbu prostaglandínov - látok, ktoré spôsobujú bolesť v tele a tiež ovplyvňujú zvýšenie normálnej ľudskej teploty.

Po objavení sa kyseliny acetylsalicylovej sa zistilo, že jej vlastnosti zriedia krv, ktorá sa okamžite začala používať pri kardiovaskulárnych ochoreniach. Ľudia sa tak obávali krvných zrazenín, že samy predpisovali drogu bez toho, aby zvážili možné komplikácie. Ako sa ukázalo, aspirín s predĺženým a nekontrolovaným použitím môže spôsobiť nezvratné zmeny v systéme koagulácie krvi, vnútorné krvácanie, preto ho predtým, ako ho začnete užívať, sa poraďte s lekárom. Kyselina acetylsalicylová sa uvoľňuje vo forme rozpustných tabliet, aby sa znížil negatívny účinok na žalúdočnú sliznicu.

Výhody pokožky

Liek znižuje a normalizuje prácu mazových žliaz, čo prináša poriadok na stav pokožky a výrazne znižuje množstvo vyrážok. Kyselina salicylová zvyšuje prietok krvi v horných vrstvách, čo spôsobuje zvýšené množstvo živín a vitamínov na pokožku. Vo svojom zložení nie sú žiadne nebezpečné zložky a efekt prichádza po prvej aplikácii. Póry s aspirínom zbavený mŕtvych buniek a kože sú mierne suší, z ktorej odstraňuje nepríjemný mastný lesk na tvári.

Liečivo sa nerozpúšťa pri 100%, ak sa použije ako kôra. Tento postup má mierny účinok na pokožku, bez traumatizácie, pomáha vyhladzovať pleť, zbaviť sa čiernych škvŕn. Niekedy s pomocou kyseliny acetylsalicylovej odstráňte stopy akné. Pre ženy s vyspelou kožou maska ​​pomôže zlepšiť jej pružnosť a pomôže obnoviť hladkú prirodzenú farbu.

Výhody pri ústnej liečbe

Predtým, ako bola látka nájdená, mnoho ľudí zomrelo na horúčku v dôsledku vysokej telesnej teploty. Jeho antipyretické a protizápalové vlastnosti sa používajú aj v modernej medicíne a schopnosť spomaliť tvorbu krvných zrazenín uľahčuje život ľuďom po srdcovom infarkte a infarkte. Pri konštantnom príjme aspirínu sa môžu cievy mierne rozšíriť, čo zlepšuje stav ľudí náchylných na trombózu. Navyše, cena lieku zostáva cenovo dostupná pre všetkých v porovnaní s modernými, ale drahšími analógmi.

Účinnosť kyseliny acetylsalicylovej na liečbu akné

Pretože je liek derivátom kyseliny salicylovej, ktorá sa používa v mnohých liekoch proti rakovine, aspirín sa úspešne používa na liečbu akné ako masky. Jeho schopnosť odstrániť začervenanie na zapálenom mieste pokožky je viditeľná po prvej aplikácii.

Spôsoby aplikácie

Z kyseliny je mäkké kefovanie, ktoré jemne a účinne čistí pokožku. Ak máte na tvári červený pupienok, stačí len vložiť polovicu tablety a sčervenanie po nejakom čase prejde. Ale rôzne masky sú oveľa efektívnejšie a rýchlejšie a obsahujú užitočný nástroj. Pre takéto domáce postupy sa hodí kyselina acetylsalicylová vo forme tabliet, rozpustná forma pre masku nebude fungovať.

Recepty maskujú kyselinou acetylsalicylovou

Pri príprave účinných masiek okrem aspirínu sa užívajú rôzne zložky užitočné pre pokožku.

Maska s medom a aspirínom

Do troch tabliet s kyselinou acetylsalicylovou sa pridá trochu menej ako pol čajovej lyžičky vody, zmes sa rozomelie. Potom sa kombinuje s čajovou lyžičkou tekutého medu a masku na tvár, ktorá bola predtým očistená od špiny, na 20 minút. Umyte teplou vodou.

Kyselina a citrón

Na prípravu masky potrebujete 6 tabliet aspirínu, ktoré je potrebné rozpustiť v malom množstve čerstvej citrónovej šťavy. Aplikujte na miesta postihnuté akné po dobu 10 minút, potom opláchnite špeciálne pripraveným roztokom lyžičky sódy na pečenie v teplej vode.

Med a Aloe

Bude trvať tri tablety lieku, ktorý musí byť rozdrvený. Potom pridajte dve čajové lyžičky kvapalného prírodného medu a trochu vody na prípravu zmesi a potom ju skombinujte s 5 ml čerstvej šťavy z aloe. Naneste na čistú pokožku 20 minút. Ak ide o tučný typ, voda sa používa na rozpustenie kyseliny, v prípade sucha sa voda nahradí jojobovým olejom alebo jogurtom.

Klasická maska ​​z akné

Účinným prostriedkom na odstránenie zápalu bude maska ​​niekoľkých rozdrvených aspirínových tabliet rozpustených v malom množstve vody. Takáto jednoduchá zmes pomôže rýchlo odstrániť začervenanie v oblasti vyrážky.

Biela hlina a aspirín

Rozdrviť 5 tabliet, skombinujte s dvoma polievkovými lyžicami íl, pridajte trochu vody. Keď zmes vyzerá ako zakysaná smotana, naneste ju na 20 minút. Odstráňte masku lotionom alebo odstraňovačom make-upu.

Poradenstvo špecialistov

Ak chcete získať maximálny výsledok z použitia domácich masiek kyselinou acetylsalicylovou, musíte sa riadiť odporúčaniami odborníkov.

 1. Pred aplikáciou masky by sa pokožka mala dôkladne očistiť od kozmetiky, špiny a mŕtvych buniek. Na tento účel prostriedky na odstránenie make-upu, pleťového mlieka, tonika.
 2. Nepoužívajte masku denne kvôli schopnosti aspirínu preniknúť hlboko do buniek a hromadiť sa tam.
 3. Presne dodržiavajte všetky pomery masky s liekom.
 4. Nenechávajte masku kyselinu acetylsalicylovú na koži dlhšie ako 15-20 minút.
 5. Po ukončení procedúry sa zmes z tváre odstráni teplou vodou alebo špeciálnou kozmetikou.
 6. Všetky súčasti musia byť čerstvé, nemôžete pripraviť masku na ďalšie použitie.
 7. Pri akýchkoľvek nepríjemných pocitoch, pálenie, ihneď odstráňte všetok liek z pokožky veľkým množstvom vody, aby ste predišli alergickej reakcii.

Najlepšie je vykonať procedúru večer pred odchodom do postele a odstrániť všetky nečistoty, ktoré sa nahromadili počas dňa. Navyše, pod vplyvom kyseliny sa koža stáva príliš citlivou voči slnečnému žiareniu, preto je nemožné vytvoriť masku počas dňa. Ak ste mali aplikovať zmes v priebehu dňa, je lepšie dodatočne použiť špeciálny krém s UV filtrom predtým, ako vyjdete von.

Na začiatku liečby sa maska ​​odporúča aplikovať dvakrát týždenne po dobu jedného mesiaca. Potom sa počet procedúr zníži na jednu masku týždenne a musí sa aplikovať až do okamihu, keď zmizne všetko akné.

Účinok z použitia

Navyše po aplikácii masky, sčervenania, nadmerného obsahu tuku má aspirín terapeutický účinok na pokožku poškodenú vyrážkami. S jeho pomocou môžete odstrániť otupenosť tváre, zápalové procesy, zväčšené póry. Koža získa po nasadení aspirínu čerstvý a zdravý vzhľad.

Maska pôsobí aj na zrelú pleť. Odstraňuje únavu, vyhladzuje tón tváre, zvyšuje elasticitu. Po niekoľkých aplikáciách sa hydratácia zlepšuje vďaka normálnej činnosti mazových žliaz. Postakne a akné sú tiež vhodné na liečbu kompetentným výberom komponentov pre masku.

Kontraindikácie, ak sa užívajú na koži

Maska aspirínu nie je vhodná pre všetky prípady akné a čiernych bodiek. Majitelia tenkej citlivej kože, nezodpovedá, rovnako ako kyselina acetylsalicylová môže poškodiť v týchto prípadoch:

 • ak je žena tehotná alebo dojčí;
 • pre ľudí s bronchiálnou astmou alergia na liek;
 • ak na mieste pokožky s škvrnami sú rezy alebo odreniny;
 • Neukladajte masku na tvár a telo po opaľovaní alebo odstraňovaní chĺpkov;
 • v prítomnosti zápalových procesov v tele.

Povinný postup pre všetkých je testom individuálnej citlivosti na liek. Ak to chcete urobiť, zriedte jednu tabletu alebo polovicu vo vode, aplikujte na zápästie alebo lakte, nechajte na chvíľu. Ak počas dňa nie je žiadna alergická reakcia, potom môžete bezpečne uvariť a aplikovať masku drogy.

Po vykonaní testu na alergiu na liek, môžeme bezpečne použiť masku s kyselinou acetylsalicylovou, ale pred všetkými vnútornými postupy potrebné poradiť sa s lekárom, ktorý vám pomôže zistiť príčinu vyrážky, typ pleti a najlepší recept na maska ​​pre ňu. Integrovaný prístup k problému je nielen dlhá doba odstrániť kožné vyrážky, ale tiež bude stanoviť zdravotný stav celého organizmu.

Kyselina acetylsalicylová akné

Jedným z najjednoduchších a najefektívnejších prostriedkov, ktoré možno použiť na boj proti akné v domácnosti, je kyselina acetylsalicylová (inak sa tiež nazýva aspirín).

Každý vie o schopnosti tohto lieku pomôcť s bolesťami hlavy a teplotou a je tiež jedným z najbežnejších preventívnych prostriedkov cievnych a srdcových ochorení.

Kyselina acetylsalicylová má aj jednu ďalšiu funkciu: je kľúčovou súčasťou zloženia tvárových masiek, ktorej činnosť je zameraná na boj proti akné.

Tri hlavné výhody kyseliny acetylsalicylovej pri použití v kozmeteológii:

 • Dostupnosť (predáva sa v akejkoľvek lekárni, je lacná);
 • Jednoduchá príprava a použitie masky na tvár;
 • Efektivitu.

Indikácia na použitie

Ak sú postihnuté veľké plochy epidermis, je lepšie použiť iné prostriedky, po konzultácii so svojím lekárom alebo kozmetikom.

Mechanizmus účinku tohto lieku je dobre študovaný, klinicky testovaný.

Aplikujte kozmetické masky, ktoré obsahujú aspirín, za predpokladu, že nedôjde k individuálnej intolerancii tohto lieku alebo iných zložiek masky.

Účinnosť kyseliny acetylsalicylovej na liečbu akné

Jedna tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylovej, najbežnejším balením je 10 tabliet v balení bez obalu.

Ako funguje kyselina acetylsalicylová, ak sa používa ako prostriedok na odstránenie pupienkov na tvári?

Sušuje pupienok, jeho antibakteriálne vlastnosti sú známe. Tiež škvrny z aspirínovej tablety exfoliujú staré, už mŕtve kožné bunky, ktoré upchávajú póry a vyvolávajú zápal mazových žliaz kože.

Recepty maskujú kyselinou acetylsalicylovou

Kozmetické masky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, sú vhodné na mastnú a normálnu pokožku. Ak je pokožka suchá, je lepšie pridať prírodné oleje do masky.

Spot aplikácia

Rozdrviť tabletku s kyselinou acetylsalicylovou a zmiešať s tretím lyžičky prírodnej citrónovej šťavy. Roztierajte zmes na pupienky vpravo, pomocou vatového tampónu nechajte 20 minút. Procedúru môžete zopakovať dvakrát denne - ráno a večer.

Ďalšia možnosť - namiesto citrónovej šťavy použite v podobnom pomere aj šťavu z aloe.

S účinkom kroviny pre mastnú pleť

Do 4 tabliet rozdrvenej kyseliny acetylsalicylovej pridajte 1 polievkovú lyžicu príliš horúcej vriacej vody. Ďalšie zložky tejto masky: 0,5 lyžičky tekutého medu alebo 0,5 lyžičky olivového oleja. Konzistencia masky by mala byť ako kaša (takže je ľahšie aplikovať). Aplikujte masku na tvár, odporúčame miernym masážnym pohybom po dobu 10 minút, potom opláchnite vodou.

Na základe jogurtu

4 tablety kyseliny acetylsalicylovej na brúsenie, pridajte 1 čajovú lyžičku kefír 2,5 tuku (môžete použiť prírodný jogurt bez konzervačných látok). Je zrejmé, že po 10 až 15 minútach nanášate hladké kruhové pohyby, utrite bavlnený kotúč z tváre a umyte.

Na základe kozmetického hliny

Ak chcete vytvoriť túto masku, potrebujete 3 drvené tablety kyseliny acetylsalicylovej, 1 čajovú lyžičku bielej kozmetickej hliny, 1 čajovú lyžičku vody. Všetky zložky sa jemne premiešajú, vložia sa na tvár po dobu 10 minút, potom sa opláchnu vodou s prijateľnou teplotou.

Na základe oleja

Táto kozmetická maska ​​je vhodná na kombináciu normálnej a suchej pokožky. Tri rozdrvená kyselina acetylsalicylová sa zmieša s 1 čajovou lyžičkou bez príchuti prírodného oleja (jojoba, oliva, hroznového semena atď.). Výsledná zmes sa rovnomerne nanáša na tvár, nie príliš hrubú vrstvu. Po 10 minútach umyte teplou tečúcou vodou.

S vitamínmi

Tri rozdrvené tablety kyseliny acetylsalicylovej sa zmiešajú s 1 čajovou lyžičkou teplej vriacej vody, pridá sa k zmesi päť kvapiek olejového roztoku vitamínov A a E, zmes sa mieša až do vzniku homogénnej zmesi. Maska sa aplikuje rovnomerne, koža sa po 10 minútach vyčistí bavlnenou podložkou, ďalším krokom je pranie.

Maska z čiernych bodiek

3 drvené tablety kyseliny acetylsalicylovej zmiešané s 1 lyžičkou. lyžička na lyžicu, ktorá sa používa denne (v teplej tablete na umývanie mlieka, aby sa ľahšie rozpustila). Aplikujte výslednú zmes na tvár tenkou vrstvou, opláchnite po 10 minútach.

Ďalšia možnosť - namiesto masla môžete použiť prírodný med v rovnakých pomeroch (táto kompozícia sa môže použiť, ak sa vylučuje alergická reakcia na med).

Užitočné tipy

Napriek tomu, že kozmetické masky s takou zložkou, ako je kyselina acetylsalicylová, sú veľmi ľahko použiteľné, je dôležité dodržiavať niekoľko dôležitých odporúčaní:

 • Pred procedúrou sa tvár musí čistiť.
 • Vykonajte všetky manipulácie s čistými rukami. Zmiešajte zložky do čistej nádoby. Dávajte pozor na dátumy vypršania oleja, ak sa pridávajú do kozmetickej masky.
 • Nepoužívajte masku v oblasti očí.
 • Po prvýkrát lepšie použiť bodové aplikácie, takže reakcia pokožky bude pochopiteľná.
 • Aplikujte kompozíciu odporúča v súlade s masážnymi líniami, pohyby by mali byť hladké. Naneste kompozíciu na tvár prstami a tiež použite špongiu alebo vatovú podložku.
 • Aplikujte kozmetické masky na báze kyseliny acetylsalicylovej nie viac ako dvakrát týždenne (bodové aplikácie môžu byť častejšie).
 • Pripravte masku na jednu aplikáciu, pri ďalšom príprave pripravte novú kompozíciu.
 • Posledná fáza - použitie zvlhčovača (v prípade potreby).
 • Prvýkrát, až kým nie je známa reakcia kože, urobíte masku v predvečer víkendu (takže bude rezervovaný deň alebo dva, aby sa pokožka dostala do normálu, ak sa zjaví alergická reakcia).

A nakoniec posledné a nie menej dôležité odporúčanie: konzultovať s kozmetičkou alebo lekárom pred použitím masiek s aspirínom v kompozícii.

Jeho hlavnou prioritou je, že je vhodná pre všetky typy pleti, pre mužov i ženy. Čo je pozoruhodné, nemá žiadne kontraindikácie ani pre citlivú detskú pokožku.

recenzia

Recenzie sú väčšinou pozitívne, pretože maska ​​na báze kyseliny acetylsalicylovej pomáha nielen zbaviť sa akné, ale zároveň vyčistí póry, odstraňuje mastný lesk, zlepšuje stav pokožky tváre.

Negatívna spätná väzba najčastejšie vďaka tomu, že maska ​​zbytočne prekrýva pokožku, dochádza k vedľajším reakciám, zvyšuje sekréciu kožného mazu (ide o individuálne vlastnosti). Väčšina spravodlivého sexu, ktorý používa masky založené na tejto kyseline v boji proti akné, si uvedomuje svoju účinnosť: pupienky zmiznú.

Kyselina acetylsalicylová pomáha akné

Kyselina acetylsalicylová je známa ako aspirín - pilulka, ktorá zmierňuje teplo a bolesti hlavy.

Môžu sa nachádzať v ordinácii takmer každej modernej rodiny.

Len málo ľudí vie, že liek môže byť použitý ako liek proti akné.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Ako to funguje

Aspirín je liek, ktorý má pri vonkajšom pôsobení na pokožku nasledujúce účinky:

 • pomáha zmierniť zápal spôsobený antibakteriálnym účinkom. Liek neumožňuje penetrovať baktérie do čistých oblastí pokožky;
 • mierne vysušuje pokožku a potom podporuje jej regeneráciu. Mŕtve bunky epidermis sa jednoducho odlúpnú;
 • čistí a zužuje póry. Z dôvodu pôsobenia kyseliny prestávajú byť viditeľné;
 • niekedy akné a vredy spôsobujú nepríjemné pocity alebo dokonca bolesť. Liek odstraňuje tieto príznaky;
 • upokojuje pokožku osoba;
 • pozastavuje a spomaľuje činnosť mazových žliaz, čím sa zníži tvorba kožného mazu. Obzvlášť túto vlastnosť ocenia ľudia s mastným a kombinovaným typom pleti;
 • pomáha utiahnuť jazvy, eliminovať škvrny po zmiznutí pupienkov;
 • pomáha rýchlo zbaviť nahromadených chĺpkov v koži.

Dôležité! Maska s kyselinou acetylsalicylovou z akné neprinesie hmatateľný účinok, ak je vyrážka spôsobená chorobami zažívacieho, močového systému tela.

V takomto prípade je potrebné liečiť tieto ochorenia a vyrážka na koži zmizne sama.

Ak chcete pochopiť, čo je príčinou vyrážky, venujte pozornosť povahe pupienkov.

 • Ak majú jeden znak, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom zápalových procesov. Potom môžete použiť aspirín.
 • Ak sa akné objaví masívne, navštívte nemocnicu pre komplexné vyšetrenie tela - problém spočíva vo vnútorných poruchách.

svedectvo

Foto: mastná pleť a akné

Používanie liekov na báze aspirínu je vhodné v prípade problémov:

 • výskyt malých a veľkých pupienkov, vredov, nodulárnej vyrážky, ak príčinou problémov bol zápalový proces;
 • mastná pleť, dokonca aj s použitím kozmetických prostriedkov, zastavenie práce mazových žliaz;
 • koža, stráca tón, pružnosť, prirodzenú farbu, ale získava jemné vrásky.

Je lepšie použiť nástroj v smere hodinových ručičiek. Pri celosvetovej liečbe riskujete vysušenie pokožky a chemické popáleniny.

Video: "Ako sa zbaviť akné a akné ľudové prostriedky"

účinnosť

Liečba kože kyselinou acetylsalicylovou správnym prístupom a dodržaním všetkých indikácií vedie k nasledujúcim výsledkom:

 • Koža tváre sa stáva pevnou, elastickou a elastickou;
 • normalizoval prácu mazových žliaz;
 • pokožka sa upraví a stane sa čerstvá;
 • zmiznú pupienky a vredy;
 • začervenanie zmizne.

Kyselina acetylsalicylová proti akné je najvhodnejšia pre ľudí s mastnou a kombinovanou pokožkou.

Jeho pôsobenie je podobné ako pri drhnutí.

Aspirín čistí póry, odstraňuje nadbytočný tuk a čistí nečistoty.

Je možné vyliečiť akné kyselinou acetylovou?

Drahí čitatelia, som rád, že vás privítam na tejto stránke. Mali ste niekedy aspirínový nápoj? Určite je stále prítomný vo vašej ordinácii s liekmi. A viete, že kyselina acetylsalicylová môže vyčistiť vašu pokožku akné?

Aspirín je v tomto prípade skutočne účinný, pretože má jedinečné protizápalové vlastnosti a slúži ako silný antiseptický prostriedok. Prečítajte si článok a naučíte sa používať kyselinu octovú z akné.

Ak absolútne nemáte rád ľudové recepty, ktoré je potrebné pripraviť sami, odporúčam skúsiť Tritin lotion. Tento liek pôsobí na všetky typy defektov pokožky.

Použite ju len raz a zistíte, ako sa vaša pokožka stáva čistou a žiarivou. Tu si môžete kúpiť Tritin.

A teraz späť na aspirín alebo acetylovú kyselinu.

Prečo je acetylkyselina taká efektívna

Aspirín obsahuje účinné látky, ktoré rýchlo prenikajú do hlbokých epidermálnych vrstiev bez poškodenia horných vrstiev.

Odporúčam používať len domáce aspirín, pretože skúsenosti ukázali, že zahraniční partneri nie sú tak efektívni. S najväčšou pravdepodobnosťou obsahujú menej kyselinu.

Vzhľadom na protizápalové schopnosti vyššie opísaný prípravok odstraňuje začervenanie počas niekoľkých hodín po aplikácii.

Sušenie jeho pôsobenia pomáha hlboko vyčistiť póry, odstrániť mŕtve kožné častice, vytlačiť čierne body.

Liečivo sa nerozpúšťa úplne vo vode, kvôli čomu sa maska ​​s ňou môže používať ako kroviny. Koberce, ako je známe, slúžia ako povinná zložka starostlivosti o pleť s dermatologickými poruchami.

V kozmetike a dermatológii sa acetylová kyselina často používa zvonku. S touto liečbou:

 1. Tóny nahor;
 2. Stabilizuje činnosť mazových žliaz;
 3. Upravuje farbu a štruktúru dermy;
 4. Čiastočne odstraňuje jazvy po akné.

A teraz sa naučíme pripraviť masku na pokožku z aspirínu na tvár a telo.

Najobľúbenejšie masky

 • Predpísané číslo 1: aspirín + med

Maska s medom a liečivou kyselinou rýchlo uvoľní zápal a sčervenanie. Ak chcete variť, budete potrebovať tablety aspirínu v množstve 3 kusy, ktoré musíte vložiť do silného kontajnera, pridajte 0,5 lyžičky. vodou a rozdrviť kašu.

Vo výslednej zmesi pridajte 1 lyžičku. med. Maska môže byť aplikovaná na celý povrch pokožky, po ktorej by mala byť prítomná aspoň 20 minút.

 • Recept číslo 2: acetylová kyselina + hlinka

Táto maska ​​pomáha odstrániť čierne otravné body a akné a tiež pozitívne ovplyvňuje jazvy po akné, postupne uzdravuje jazvy. Je pripravený z chemickej hliny (modrej alebo bielej). Za 2 lyžičky. hlinka bude potrebovať 5 tabliet, ktoré musia byť predtým rozdrvené.

Výsledný prášok sa zriedi vodou s konzistenciou, ktorá sa prilepí na pokožku. Hotový výrobok sa musí aplikovať na predtým vyčistenú dermis a uchováva sa 15-20 minút, potom sa má umyť komfortnou teplou vodou.

 • Recept # 3: aspirín + olivový olej

Táto maska ​​je vhodná pre mastnú dermu, ako aj pre pokožku so stredným obsahom tuku. Pri príprave lieku potrebujete: 2 tablety, 2 lyžice, 1 lyžicu oleja a 0,5 lyžičky. čerstvá citrónová šťava.

Zmes sa odporúča aplikovať iba na oblasti s pupienkami po dobu 20 minút. Ľahko sa omyje vodou pri izbovej teplote.

 • Recept č. 4: Acetylová kyselina + čierna hlina

Tento nástroj sa rýchlo zbaví čiernych bodov. Na varenie budete potrebovať nasledujúce zložky: sýtená voda, čierna hlina a aspirín. Vypočítajte kombináciu liečiva a hlinky vyplývajúce z výpočtu 1 drveného tabletochka za 1 polievková lyžica. l.

Nalejte hlinku do vhodného kontajnera pre vás. Je žiaduce, aby to bolo sklo alebo plast. Potom ju zriedime sójovou vodou do kaše, potom pridáme prášok z tabliet.

Maska môže byť aplikovaná nielen na tvár, ale aj na krk a hrudník. Udržujte to za menej než 15 minút.

Odporúčania na použitie

Ako používať vyššie uvedené recepty správne a bezpečne? Niektorí ľudia môžu mať alergiu na acetylovú kyselinu, preto odporúčam, aby ste testovali reakciu vášho tela. Ako skontrolovať?

V mnohých článkoch, ktoré môžete vidieť na tejto stránke, sú informácie o tom, ako urobiť alergický test. Pre tých, ktorí sú príliš líní, aby som sa snažil, opakujem.

Pred aplikáciou výrobku na tvár sa pokúste ho aplikovať na vnútorný povrch zápästia alebo lakťa.

Na týchto miestach je koža mimoriadne citlivá. Ak máte alergiu, objaví sa na koži začervenanie, začne sa svrbieť a zapáliť.

Kedy príde účinok aspirínových masiek? Všetko závisí od jednotlivých vlastností epidermy, zanedbania vyrážky, množstva a povahy pupienkov. Prvé pozitívne výsledky zistíte 3-4 hodiny po ukončení procedúry. Celý priebeh aspirínových postupov sa rovná deviatim žiadostiam.

Dôležité: masky na pokožku s dermatologickými poruchami sa neodporúčajú používať viac ako raz týždenne!

recenzia

Bol som ohromený, že aspirín môže byť použitý na liečbu akné. Vyskúšal a zostal spokojný s výsledkom. S čiernymi bodkami si myslím, že tento liek nefunguje veľmi rýchlo, ale s pupienkami - doslova okamžite.

Robím masky pre problémovú pokožku s acetyl kyselinou po tretíkrát. Úprimne povedané, účinok bol zaznamenaný po prvom postupe. Mám rád, že takéto nástroje sú pripravené jednoducho a rýchlo. Kým všetci sú šťastní, pretože akné prechádza.

Aspirín I sa mieša s bielou hlinkou. Milujem túto masku veľmi. Nedal som to na celú tvár, ale len na čelo, nos a bradu. Pizzéria a čierne bodky zmiznú ráno (ak sa procedúra vykonáva večer). Odporúčam to každému!

Vychádzajúc z uvedeného je potrebné poznamenať, že previerky acetylovej kyseliny sú prevažne pozitívne. Ak nie ste alergický na hlavnú aktívnu zložku, potom skúste použiť vyššie uvedené recepty. Požadovaný výsledok s nimi dosiahnete veľmi rýchlo.

Prihláste sa k aktualizáciám stránok a zdieľajte články o sociálnych sieťach! Všetko najlepšie pre vás!

Autor článku: Elena Smirnová (dermatológ)

Dátum uverejnenia: 03/27/2016

Užitočné vlastnosti kyseliny acetylsalicylovej: ako aplikovať aspirín proti akné

Aspirín sa etabloval ako vynikajúci a čo je najdôležitejšie, rýchly prostriedok, ktorý dokáže znížiť počet zápalových prvkov pri výskyte akné. Použitie kyseliny acetylsalicylovej vo vysokej koncentrácii prináša významné výsledky v boji proti akné po prvej aplikácii.

Užitočné vlastnosti aspirínu a riadené pôsobenie proti akné

Aspirín z akné a čiernych bodov sa aplikuje len lokálne. Používanie tohto lieku vo vnútri na odstránenie kožných problémov nemá zmysel ani dokonca nebezpečný pre zdravie. Výsledkom môže byť žalúdočné vredy a iné komplikácie. Hlavnou účinnou látkou aspirínu je kyselina acetylsalicylová, ktorá má silný protizápalový účinok. V tomto prípravku je obsiahnutý vo vysokej koncentrácii a preto po prvom podaní nastáva rýchly účinok.

Užitočné vlastnosti aspirínu, ktoré má na pokožke:

 1. Pôsobí ako antibiotikum. Účinná látka, ktorá je súčasťou prípravku, má namierený účinok na zápalové elementy a znižuje ich tým, že ničí patogénne mikroorganizmy, ktoré spôsobujú akné.
 2. Vysušte pokožku. Liečivo je schopné jemne uťahovať, čo znižuje množstvo produkcie kožného mazu.
 3. Vymaže póry. Aspirín pôsobí ako mäkké kefovanie a pomáha zmäkčovať čierne zátky v hĺbke pórov. Výsledok sa udržiava pri bežnej aplikácii.
 4. Biely a obnovuje poškodenú pokožku vďaka výraznému protizápalovému účinku a hlbokým účinkom.
 5. Keratolytický účinok je spôsobený schopnosťou kyseliny acetylsalicylovej aktívne exfoliovať staré keratinizované bunky a stimulovať produkciu nových buniek.

Ako používať kyselinu acetylsalicylovú doma na liečbu kože

Liečivo sa môže použiť na ošetrenie pokožky vo forme masiek. Na to stačí kúpiť hlavnú zložku - to je obvyklý aspirín v tabletách (nie šumivá forma).

Použitie takejto drogy na odstránenie akné a čiernych škvŕn nevyžaduje určité zručnosti a čas. Prvým a najefektívnejším receptom je maska. Na jeho prípravu bude potrebná jedna polievková lyžica teplej varenej vody a dve tablety aspirínu. Kyselina musí byť jemne rozdrvená a rozpustená v kvapaline. Potom naneste na očistenú tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí po dobu 10 minút a potom opláchnite teplou vodou. Tento nástroj môžete použiť dvakrát týždenne. Dĺžka liečby je najmenej mesiac. Ak je pokožka veľmi citlivá, nechajte masku maximálne 5 minút. V tomto prípade sa počet a veľkosť zápalu výrazne zníži a póry sa stanú čistejšími, ak sa problémová oblasť jemne masíruje pred vypláchnutím zlúčeniny.

Populárne recepty s aspirínom:

 1. Maska s medom a nechty. Trvanie procedúry je 15-20 minút. Na prípravu tohto lieku potrebujete 1 čajovú lyžičku medu a odvar z nechtíka. Tieto dve zložky sa musia dôkladne premiešať a pridať 1 drvenú tabletu kyseliny acetylsalicylovej. Po získaní jednotného zloženia sa aplikuje na čistú tvár a doľava. Po uplynutí stanoveného času sa výrobok najskôr omieje teplým, potom studenou vodou a aplikuje sa krém zodpovedajúci typu pokožky. Masku môžete používať 1-2 krát týždenne po dobu jedného mesiaca.
 2. Maska s levomiketínom a aspirínom. Vezmite jednu tabletu z týchto liekov a zrieďte ich v teplej vode v množstve jednej čajovej lyžičky. Potom použite na predbežne vyčistenú tvár po dobu 5 minút. Po určenom čase opláchnite teplou vodou. Levomycetin v kombinácii s aspirínom zvýši protizápalový účinok v oblasti sčervenania.
 3. Masku s Suprastinom. Tento liek je účinný v kombinácii s aspirínom, zmierňuje zápal a znižuje množstvo akné a tiež odstraňuje opuch. Je potrebné vziať jednu tabletu z každého prípravku a rozdrviť, potom zriediť v jednej čajovej lyžičke teplej vody a aplikovať na tvár. Doba trvania procedúry je 10 minút. Na konci produktu jemne vypláchnite z kože.

Po každej vyššie uvedenej procedúre sa odporúča mazať tvár protizápalovým a hydratačným krémom.

Je veľmi populárne používať alkoholové roztoky kyseliny acetylsalicylovej ako emulzie pre problematickú pleť. K tomu môžete pripraviť špeciálne zloženie. V etylalkohole rozpustite jeden aspirín a premiešajte s kyselinou salicylovou a boritanom v rovnakých pomeroch. Použitie takejto nápravy je potrebné len v oblasti akné dvakrát denne. Kurz nie je kratší ako jeden mesiac. Avšak, prístup k využívaniu týchto prostriedkov by mali byť opatrní, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu pokožky, vyvoláva exfoliáciu.

Efektívny aspirín proti akné

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Aspirín vo forme masiek a iných lokálnych formulácií nemôže byť používaný všetkými. Kontraindikácie pri používaní takýchto liekov sú:

 • citlivá epidermis;
 • alergické reakcie na pokožku;
 • prítomnosť silného lúpania;
 • otvorené rany na koži;
 • nevysvetliteľná dermatitída.

Vedľajšie účinky sa vyskytujú veľmi zriedkavo a prejavujú sa ako:

 • alergické reakcie;
 • začervenanie;
 • kontrakcie;
 • mierny svrbenie.

Recenzie o použití aspirínu proti akné a čiernym škvrnám

Aspirín som dlho miloval. Pred niekoľkými rokmi som ju dal druhý deň po pití. Pomohol mi a celkovo celý môj život ju vypijem z teploty. A nedávno som sa dozvedel, že z nej môžete urobiť masku. A ako sa ukázalo, je to najjednoduchší a najefektívnejší spôsob čistenia tváre. Aj to: 1) do dlane 2 - 3 tablety aspirínu, a pridať trochu vody, čaká na tablety sa rozbije na malé časti, sa stane hustá kaša. Na čistom, mokrom tvári dám aspirín, najmä tam, kde je viac čiernych škvŕn a akné. Nemyslím si trieť, len ohovárať, mimochodom, maska ​​veľmi rýchlo schne, a mám trochu striekajúcej vode. Po asi 10 minútach som masku opláchol, alebo skôr som si trieval tvár so surovými rukami. Ukázalo sa a kefovanie. A potom sa úplne umyli. Maska môže vysušiť pokožku, urobiť ju jemne a na začiatok ju netrúfa. A pupienky sa vôbec netreba. Po aspirínovej maske sa tvár stáva oveľa čistejšou, jemnejšou, pokožka hladká. Po prvýkrát samozrejme nebudú všetky čierne body prejsť, ale budú oveľa menej. Pimples tiež začne prejsť. A ak sa vykonáva pravidelne, pokožka bude vždy čistá. Moja koža je mastná a ja robím túto masku každé tri dni. Na koho sušina, robenie alebo tvorba kože je zriedkavejšia. Aspirín za maskou som nemal miešať s ničím, páči sa mi to viac, ale lepšie robiť po hydratačnú masku, alebo potrieme kozmetické ropný vrt, alebo krém. Aj keď je to lepšie ako olej. Aspirín je lacný, ale pomáha vám lepšie ako drahé prostriedky.

butterfly23

http://irecommend.ru/content/aspirin-samoe-prostoe-sredstvo-ot-chernykh-tochek

Aká je metóda, ktorú používam. Každý večer, po tradičnom očistení tváre, vezmem aspirín - u firmy Bayer (použitie iba aspirín), mierne ju vlhčenie vodou a kým to prská, utrite krúživými pohybmi na kožu (nebojte sa, ani v oku, ale je odporúčané túto oblasť aby sa zabránilo). Tvrdím ho, až sa tableta rozpustí v mojej ruke (pravidelne zvlhnu pilulku). Počas tohto postupu sa pokožka na tvári zmení na ružovú a cíti sa pocit brnenia. Nebojte sa, bude to doslova za 2-5 minút. potom, ako ste sa umyli. Robím tento postup po dobu 10 po sebe nasledujúcich dní s prestávkou po dobu 2 týždňov, po 2 týždňoch opakujem. A tak, kým nedosiahnete požadovaný výsledok (môj výsledok je viditeľný po prvých 5 dňoch). A výsledkom je, že ja osobne - miznú malé čierne bodky na nose zmizne póry na tvári (kužeľ, aby sa stali takmer neviditeľné) a čo je najdôležitejšie, koža sa stáva ružovej a veľmi svieži. A so všetkými z toho nemám peeling, ktorý trvá 5-7 dni, pretože spoločnosť BAYER Aspirine- s kyselinou salicylovou neprízvučnej dávky, a ja nechápem poleptanie kyselinou v liečbe salóne.

Tasja2303

http://otzovik.com/review_64427.html

Aspirín je účinný lokálny liek na rýchlu elimináciu začervenania a čiernych škvŕn. Pravidelné používanie kyseliny acetylsalicylovej vo forme masiek a chĺpkov môže ušetriť akné a vyhladiť pokožku. O mesiac neskôr sa pleť zlepší a lokálne zápaly sa odstránia.

Ako sa zbaviť akné kyselinou acetylsalicylovou?

Každá žena chce mať dobre upravená a čistá tvár.

V snahe o krásu mnohí zažívajú rôzne prostriedky proti akné erupciám.

Niektorí robia viac škody než dobré, zatiaľ čo sú dosť drahé.

Kyselina acetylsalicylová proti akné je pomerne neobvyklým, ale účinným prostriedkom.

Pokúsme sa zistiť, ako môžete aplikovať bežný aspirín v kozmeteológii.

Aktivita a vlastnosti aspirínu

Tento liek je pravdepodobne známy každému.

To má protizápalové, analgetické a antipyretické akcia, dobre pomáha pri prechladnutí, zmierňuje bolesti hlavy a bolesti zubov. Existuje aspirín asi 10-15 rubľov.

Tiež táto droga s úspechom používané v domácnosti. Tablety sa používajú na konzerváciu zeleniny na zimu. Tiež sa pridávajú do vody, takže rezané kvety dlhšie trvajú vo váze.

Kyselina acetylsalicylová tiež pomáha proti akné. To je vidieť v make-up mnohých slávnych výrobcov. Všetko preto, že ona má nasledujúce vlastnosti:

 • odstraňuje zápal, akné a akné;
 • odstraňuje pýchu;
 • odstraňuje póry a tiež ich zužuje;
 • stabilizuje činnosť mazových žliaz;
 • urýchľuje regeneráciu pokožky a odstraňuje mŕtve bunky;
 • bielia pigmentové škvrny a dodáva pokožke prirodzenú farbu;
 • zvyšuje elasticitu dermis.

Treba poznamenať, že aspirín je účinný len v prípade malého poškodenia pupienkov. Ak je príliš veľa, musíte požiadať o pomoc dermatológov. V tomto prípade je aspirín bezmocný.

Aplikácia akné kyseliny acetylsalicylovej spočíva v príprave kobercov a masiek, ktoré znižujú obsah tuku v koži, zužujú póry a čistia tvár akné.

Po vniknutí do epidermis spôsobuje liek silnú prietok krvi do vonkajšej vrstvy kože. Cirkulácia sa zlepšuje, čím sa pokožka hladká a hodvábna.

Aspirín je ideálny vhodné pre ženy s mastnou pokožkou. Pôsobí ako krovina: odstraňuje mŕtve bunky a odstraňuje nečistoty a mastnoty z pórov. To všetko zabraňuje vzniku nového akné: tuk prestáva hromadiť a ponecháva škaredý lesk.

Na suchú kožu, drogu Mal by sa používať veľmi opatrne. Aspirín môže vysychať ešte viac.

Pravidlá používania aspirínu

Ak chcete pripraviť masku z akné, musíte kúpiť drogu doma v lekárni domácej výroby, ktorá sa podáva v tabletkách.

Zahraničné analógy, ktoré sa vydávajú v šumivej a kapsulárnej forme, nebude fungovať.

Tablety by mali byť drvené drevenou maltou v sklenenej alebo keramickej keramike do stavu prášku.

Nemôžete len použiť aspirín na tvár - takmer žiadny účinok. Najlepšie je vytvoriť masku z nich.

Existuje množstvo receptov, ktoré budú popísané nižšie.

Maska musí byť aplikovaná na problémové oblasti a nechajte 15-20 minút. Potom ju umyte teplou vodou a naneste zvlhčovač. Ak nie je dostatok akné, odporúča sa, aby sa maska ​​aplikovala bodovo, s viacerými léziami - na celú tvár.

Kozmetikom sa odporúča, aby dodržiavali nasledovné pravidlá pri používaní aspirínová maska:

 1. Pred podaním žiadosti je potrebné vykonať malý test, umožňujúce identifikovať alergie. Na tento účel by mala byť pripravená zmes aplikovaná na zápästie alebo za ucho počas 20 minút. Ak sa svrbenie a sčervenanie nestane, môžete bezpečne použiť masku.
 2. Pred aplikáciou zmesi treba starostlivo čisté a parné tvár.
 3. Masku môžete ponechať na tvári maximálne 20 minút, ďalej je potrebné dobre umyť a zvlhčiť pokožku olejmi alebo krémom.
 4. Aspirínové masky je možné urobiť 1-2 krát týždenne. Ak sa to robí častejšie, cievna setochka na tvári bude veľmi nápadná, pretože liek má vazodilatačný účinok.
 5. Najlepšie je vykonať postup večer.


Recepty na masky s aspirínom

Existuje veľa receptov na masky z akné s kyselinou acetylsalicylovou. Tu sú niektoré z nich:

 1. Aspirín a med. Do 3 tabliet lieku sa má pridať 1 lyžička. voda a dobre ich libra. Potom pridajte 1 čajovú lyžičku medu, premiešajte a naneste na problémovú oblasť s masážnymi pohybmi. Počkajte 20 minút a opláchnite zmes medu vodou.
 2. Aspirín a vitamíny. Na varenie musíte rozomeliť 3 tablety a premiešať s malým množstvom vriacej vody. Potom pridajte 5 kvapiek vitamínov A a E na kašu, premiešajte a rovnomerne naneste na pokožku. Počkajte 10 minút a opláchnite.
 3. S citrónom. 6 tabliet sa musí rozpustiť v čerstvo stlačenej citrónovej šťave, aby sa objavila hrubá kaša. Aplikujte na akné a počkajte 10 minút. Maska sa má umyť roztokom sódy: 1 lyžička. Sóda sa rozmieša v teplej vode až do rozpustenia.
 4. S uhlím. 3 tablety aspirínu a 4 tablety aktívneho uhlia musia byť rozdrvené. Prášok premiešajte s prírodným jogurtom alebo kefírom.
 5. Aspirín a jogurt. 4 tablety na miešanie s lyžicou kefíru (2,5%). Na tvár by sa mali aplikovať v kruhových pohyboch a po 15 minútach sa umyť bavlneným kotúčikom.
 6. S hlinkou. Na 5 rastolchenných tabliet je potrebné naliať 2 polievkové lyžice. l. kozmetickej bielej hliny a zrieďte vodou až do konzistencie hrubej kyslej smotany. Na tvári by sa mala uchovávať najviac 15 minút.
 7. S olivovým olejom. 2 tablety zmiešané s dvoma st. l. olivový olej a 0,5 lyžice. l. citrónová šťava. Ďalej sa aplikujte na problémové oblasti, jemne maste a držte 15 minút.
 8. S jablkom. Musíte odlúpnuť polovicu jablka z kôry a kostí, potom ho musíte nastrúhnúť na malom strúhadle. Nalejte výsledné štiepané zemiaky 2 tablety aspirínu, 2 kvapky vitamínov A a E, 1 polievková lyžica. l. prírodný jogurt. Všetko zmiešané a položené na tvár po dobu 20 minút.

Masky s kyselinou acetylsalicylovou zmierňujú zápal, odstraňujú sčervenanie a opuch z problémových oblastí tváre. Môžu byť vykonané najviac 2 krát týždenne.

Indikácie na použitie a kontraindikácie

Po prvé, maska ​​s kyselinou acetylsalicylovou by sa mali používať, ak:

 • malé akné;
 • čierne body;
 • pupienky rôznych typov;
 • náchylná k mastnej koži;
 • uschnutá pokožka.

Je známe, že aspirín nie je prirodzenou látkou, takže môže spôsobiť niektoré vedľajšie účinky. jeho sa nesmie používať v nasledujúcich prípadoch:

 • alergie;
 • počas tehotenstva a laktácie;
 • otvorené rany a rezy;
 • pohlavné choroby;
 • rozšírené plavidlá;
 • nedávna epilácia vosku;
 • exacerbácia chronických ochorení.

Ak dodržiavate odporúčania, ako sa zbaviť akné kyselinou acetylsalicylovou, bude výsledok čoskoro čitateľný a nepoškodí.

Pozitívny vplyv Aspirínové masky prechádzajú niekoľkými procedúrami.

Po prvé, dochádza k exfoliácii zrohovatej kože a potom zmiznú zápaly a komedóny. Postupne sa pokožka začne odľahčovať, nezdravá farba a mastný lesk zmiznú.