Hlavná

Bradavice

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Akné, akné, akné je zápalový proces, ktorý sa deje vo vreckách s vlasovými folikulmi a mazovými žľazami. Toto ochorenie kože je jedným z najčastejších ochorení.

liečba akné by mala byť vykonávaná prostredníctvom komplexu patrí strava, lieky (ak je to potrebné), masti proti akné a akné na tvári, čističi a rôznych masiek (na báze medu, aspirín, uhorka, mrkva).

Antibakteriálne masti

antibiotiká v zložení masti sú povolaní bojovať s baktériami, ktoré spôsobujú tvorbu komedónov.

Masť s antibiotikami z akné a akné:

 • Tetracyklínová masť z akné (tetracyklín). Má antibakteriálny účinok, kontraindikovaný počas tehotenstva a laktácie.
 • Zinerit (erytromycín a zinok). Erytromycín pôsobí ako protizápalový a antimikrobiálny prostriedok, zinok - vysušuje pupienky.
 • Dalacin a Dalacin T (Klindamycín). Ovplyvňuje voľné mastné kyseliny v oblastiach aplikácie.
 • Baneotsin (zinok bacitracín a neomycín sulfát). Má antibakteriálny účinok na pokožku.
 • Synthomycínová masť z akné (levomecitín). Protizápalový a analgetický účinok.
 • Linia sintomycínu (Levometsitin).
 • Erytromycínová masť z akné (erytromycín). Antibakteriálny a protizápalový účinok.
 • Levomekol masť z akné na tvári (chloramfenikol). Antibakteriálny a regeneračný účinok.

Ostatné masti lokálne ovplyvňujú pokožku a prenikajú do najhlbších vrstiev.

Protizápalové masti

Protizápalový účinok masti zabraňuje tvorbe zápalových procesov, antiseptický a baktericídny účinok - dezinfikuje pokožku a priestor, v ktorom sa nachádza vlasový folikul.

Baktericídne, antiseptické a protizápalové masti proti akné a akné:

 • Ichthyol masť proti akné (ichtyol). Má výbornú tažnú vlastnosť.
 • Zinok masť proti akné a akné sa používa na vysušenie zápalu.
 • Masť Višnevského z pupienkov a akné na tvári. Vlastnosť ťahania.
 • Masť heparínu. Rozpúšťa subkutánne tesnenia a hrbole.
 • Salicylová masť sa aplikuje z akné. Protizápalové a antiseptické účinky.
 • Sírna masť z akné. Dráždi kožné receptory, zvyšuje zásobovanie krvi a metabolizmus v bunkách.
 • Retinická masť z akné (kyselina retinová - vitamín A). Protizápalové účinky. Neodporúča sa používať počas tehotenstva a laktácie s nadbytkom vitamínu A zlyhanie pečene.
 • Salicylic-zinková masť z akné. Kyselina salicylová pôsobí ako antiseptický, zinok - vysušuje zápal.

Hormonálne masti

Použitie hormonálnych mastí rýchlo a účinne odstraňuje pokožku od akné, akné, akné, ale súčasne spomaľuje obnovu pokožky. Neodporúča sa pre tehotné ženy a počas laktácie. Prijatie počas gravidity je možné pod dohľadom lekára.

Hormonálne masti proti akné na tvári:

 • Sinaflan (fluocinolón acetonid).
 • tselestoderm (betametazón 17-valerát).
 • Advantan (metylprednizolónaceponát).

Vedľajšie účinky a kontraindikácie:

Pri aplikácii všetkých masti proti akné, pocity pálenia, svrbenie, olupovanie kože v miestach, kde sa používajú. Masti, ktoré obsahujú antibiotiká, neodporúča sa používať na veľkých plochách kože. Takisto nie je možné použiť akýkoľvek nástroj, ak je k dispozícii citlivosť na komponenty alebo individuálna neznášanlivosť.

Na vyhnutie sa alergiám alebo nekompatibilite komponentov používajte len jeden prostriedok.

Masti z škvŕn a stopy akné

Účinne pomáha vyrovnať sa s problémom tvorby škvŕn po akné salicylová, zinok, sintomitsinovaja, ichthyol masť a masť Višnevsky.

Jedna z týchto masti sa nanáša na miesta, ktoré zostávajú z akné a akné, tenkou vrstvou. Nezabudnite použiť tenká vrstva, ak je na nejakej časti kože dostatočne silná vrstva masti, koža na tomto mieste sa odlupuje a zčervená. Po 60 minútach opláchnite teplou vodou.

masť Kontraktubeks pomáha pri bielení pokožky z čerstvých škvŕn. Aplikácia chronických škvŕn z akné je neúčinná.

Masť na báze striebra Agrosulfan liečí dobre zápaly, ale neodstraňuje škvrny. Potom sa odporúča chemický peeling tváre.

rôzny masti založené na badyagi účinne bojovať proti škvrnám od akné.
Môžete mast vyrobiť sami: zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. lyžicu prášku badyagi a 5 čiapky. peroxid vodíka 3% alebo varená voda, dôkladne premiešajte. Ak chcete dať alebo urobiť presne (na všetkých maculae zo škvŕn) po dobu 10 minút. Umyte teplou vodou.

Zoznam účinných a nenákladných mastí

Najefektívnejšie a najlacnejšie mastí na akné a akné v zozname tvárí:

Efektívne a lacné masti na akné

Nič tak nezhoršuje vzhľad, ako je koža, posiate pupienkami. Dokonca aj najkrajší človek stráca veľa príťažlivosti v dôsledku stale, zapálenej kože. Ale nie vždy pre liečbu akné a presné vyrážky, je potrebné použiť veľmi drahé kozmetické výrobky alebo kontaktovať kozmetiku. Ak situácia ešte nedosiahla klinickú formu, jednoduché a lacné chemické masti z akné pomôžu vyrovnať sa s kožnými defekty. Rýchlo uvedú pleť do poriadku, podliehajú správnej a pravidelnej aplikácii a budú sa riadiť lekárom.

Hlavné zložky masti z akné

Aby bola účinná masť proti akné, mala by vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Dezinfikujte pokožku.
 • Vyhoďte zápal.
 • Majú protizápalové vlastnosti.
 • Má baktericídny a bakteriostatický účinok.
 • Urýchliť hojenie rán a regeneráciu tkanív.
 • Nevyvolávajte alergie.
 • Je dobre znášaný telom.
 • Nemajte toxický účinok.

Dobrá masť má celý rad takých užitočných vlastností. Masť pozostáva zo základne, ktorá je vyrobená tak, že nie je úplne absorbovaná pokožkou, ale zostáva na jej povrchu dlhú dobu. To je dôvod, prečo terapeutické lekárske masti nikdy nie sú aplikované na tvár a telo spojitou vrstvou, ako je krém. Obsahuje hlavnú aktívnu zložku a ďalšie zložky.

Vo všeobecnosti sa na liečbu akné používajú lieky s antibakteriálnymi vlastnosťami založenými na protizápalových látkach, antibiotiká a sulfónamidy.

Recenzia populárnych mastí

Najlepšie masti na akné dokážu perfektne zvládnuť problém, nemajú pri správnom použití žiadne vedľajšie účinky, majú minimálny počet kontraindikácií a sú dokonale vnímané pokožkou bez toho, aby vyvolávali alergie a upchali póry. Je žiaduce, aby také masti mali stále prijateľnú cenu. Zvláštne, ako sa môže zdať, teraz je veľa jednoduchých a lacných liekov proti akné na predaj, ktoré majú vynikajúcu účinnosť a zároveň stojí doslova cent. Takže nie je potrebné tráviť šialené prostriedky, pretože boj proti akné by sa mal vždy uskutočňovať komplexne, a to aj zvnútra, takže použitie externých prostriedkov je nevyhnutné len na odstránenie dôsledkov vnútorných príčin.

1 Zinok a salicylová zinková masť

Toto je najslávnejšia lacná masť z červených škvŕn od akné. Účinnou zložkou je oxid zinočnatý, ktorý pôsobí ako dezinfekčný prostriedok a dobre vysušuje hnisavé pupienky. Pod jeho vplyvom sa stopy akné rozptýlia oveľa rýchlejšie a pustuly vysušia bez toho, aby zanechali jazvy.

Používa sa presne, môže spôsobiť alergiu. Je zakázané používať príliš veľa času a pre veľké časti pokožky, pretože môže vyvolať škaredú, neprirodzenú cyanózu.

Často sa používa s kyselinou salicylovou v kompozícii. Tento liek zvyšuje exfoliáciu pokožky, čo prakticky eliminuje tvorbu drsných jaziev.

Liek je kontraindikovaný v prípade alergickej reakcie na ne.

Predané vo všetkých lekárňach bez lekárskeho predpisu a stojí iba 30 - 40 rubľov.

2 Synthomycinová emulzia

Táto masť obsahuje antibiotikum synthomycín a je antibakteriálnym činidlom na vonkajšie použitie. Vďaka svojmu pôsobeniu sa dobre vyrovná s hojivým, zapáleným akné, najmä ak sú na veľkej ploche a vyvolávajú akútnu reakciu pokožky. Emulzia synthomycínu rýchlo preniká do pokožky a eliminuje aj staré ložiská infekcie.

Avšak, telo sa zvykne na používanie drogy a baktérie sa im vyvíjajú imunitou, takže by sa nemali zneužívať.

Výrobok je zakázaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Alergia k zloženiu.
 • Pre novonarodené deti.
 • S problémami s krvou.
 • Pri akútnej porfýrii.

Pre tehotné a ošetrovateľské použitie masti je možné so súhlasom lekára.

Náklady na liek je až 50 rubľov, v závislosti od objemu balenia.

3 masť Višnevského

Táto účinná a lacná masť z akné v lekárni nie je márna nesie názov liniment balsamik. Jeho prirodzená kompozícia má výrazný účinok proti hnisavým pichlamkám a vrie. Urýchľuje dozrievanie už zrelého "dozrievaného" pupa a pomáha vyriešiť iba novo vytvorené.

V centre finančných prostriedkov sú prírodné látky:

 • Dechtová breza je dobre známym antiseptickým a resorpčným prípravkom.
 • Xeroform - má antiseptický efekt.

Ricínový olej hrá úlohu vodiča a zmäkčuje pokožku, pomáha jej hojiť sa rýchlejšie a rovnomernejšie.

Individuálna intolerancia je kontraindikáciou. Napriek popularite lieku je nežiaduce používať ho na tvári bez kontroly a povolenia lekára, pretože to môže zhoršiť situáciu.

Stojí to asi 40 rubľov.

4 Ichthyolová masť

Toto je ďalší starý a osvedčený liek založený na prírodnej zložke - ihtamol. Liečivo má špecifický rozpoznateľný zápach, takmer čiernu farbu a viskóznu hustú konzistenciu.

Používa sa na urýchlenie dozrievania abscesov s keratoplastickým účinkom. Aj ichtyol ovplyvňuje streptokoky a stafylokoky, má baktericídny a protizápalový účinok.

Aplikujte prípravok v tenkej vrstve lokálne až dvakrát denne.

Stojí to od 20 do 50 rubľov v závislosti od objemu kontajnera.

5 Erytromycínová masť

Je to stará osvedčená masť pre akné s antibiotikami. Jeho hlavnou účinnou látkou je erytromycín, antibiotikum z makrolidovej skupiny. Ide o dobre preukázateľný liek proti akné, ktorý má výrazný protizápalový a antibakteriálny účinok.

Liečivo vyžaduje lokálnu aplikáciu najtenšej vrstvy, iba ak je známe, že pacient nemá alergie na tento typ antibiotika. Zvyčajne sa liek používa až trikrát denne, liečba trvá až 2 mesiace.

Liečivo môže spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú najmä suchosťou, odlupovaním a sčervenaním kože na miestach aplikácie. Pri alergickej reakcii môže byť svrbenie a vyrážka podobná vyrážka.

Cena lieku je od 20 rubľov.

6 Streptocidová linia

Ďalšie známe antibakteriálne liečivo s dobrým účinkom proti hnisavému akné a akné. Pri veľkých abscesoch sa používa bodovo, s veľkými plochami poškodenia - s tenkou, čistou vrstvou.

Liek môže mať množstvo kontraindikácií:

 • Precitlivenosť na zloženie lieku.
 • Tehotenstvo.
 • Dojčenie.
 • Porfýria.
 • Chudokrvnosť.
 • Azotémiou.
 • Renálna a hepatálna insuficiencia.

Ak je aplikácia príliš dlhá a odporúčaná dávka je prekročená, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Alergické vyrážky.
 • Bolesti hlavy.
 • Nevoľnosť.
 • Zvracanie.
 • Leukopénia.

Cena lieku vo forme linimentu je asi 60 - 70 rubľov.

7 Sledocid

To nie je celkom masť zo stopy akné, ale skôr prostriedok s vlastnosťami liečebnej masti. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, výťažky čarodejnice, arniky a zeleného čaju, ako aj kvasinkový polysacharid. Jeho hlavnou činnosťou je odstránenie stopových čiernych hláv na koži, škvŕn a jaziev s názvom postacne.

Pod jej pôsobením zmizne hyperpigmentácia, tesnenia sa rozpúšťajú a zvyšujú sa účinky po akné.

Naneste ako krém na postihnuté miesta dvakrát až trikrát denne, tenkú vrstvu až do úplného vstrebania pokožkou.

Absolútna kontraindikácia je iba alergická reakcia na nápravu.

Cena je 100 rubľov.

8 Regecín

Tento liek je založený na zinok hyaluronáte, má dezinfekčný prostriedok, sušenie a protizápalový účinok.

Aplikuje sa na akné až 4 krát denne, kým nezmizne úplne, je určený špeciálne na liečbu akné u adolescentov. Jeho výhodou je jednoduché zloženie bez antibiotík a hormonálnych zložiek.

Jedinou kontraindikáciou je alergia. Nemá žiadne vedľajšie účinky a veľmi dobre znáša pokožku - akné zmizne bez vzniku jaziev a škvŕn.

Cena drogy je 150 rubľov.

9 Dimexidový gél

Tento účinný liek sa používa v prípade, že s ním nie je možné liečiť iné lieky proti akné. Najčastejšie sa používa ako "nosič" pre antibiotikum a pomáha mu preniknúť hlboko do vrstiev kože. Má anestetický, antimikrobiálny a hojivý účinok.

Aplikuje sa na postihnuté oblasti vo forme aplikácií, roztok by nemal byť v koncentrácii viac ako 30%, gél sa aplikuje v tenkej vrstve. Trvanie liečby je približne dva týždne.

Používajte opatrne na tvári, vyhýbajte sa kontaktu s sliznicami pier a očí. Pri požití vypláchnuť postihnuté miesta veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sú v očiach nepríjemné pocity, poraďte sa s očným lekárom.

 • Alergie.
 • Závažné ochorenie pečene a obličiek.
 • Kardiovaskulárna patológia.

Ak počas aplikácie dôjde k pádu, svrbeniu a začervenaniu, prípravok sa musí okamžite umyť a liečiť antihistaminikom.

Gél stojí 130 - 150 rubľov.

Spätná väzba na aplikáciu

V mnohých ohľadoch môže byť účinnosť použitých liekov posúdená spätnou väzbou našich čitateľov:

Pre mňa bolo najefektívnejším liekom na liečbu akné zvyčajná penivá shintomycínová emulzia. Na mňa pomáha alebo pomáha aj pri bolestivých hypodermických abscesoch na brade. Je potrebné iba niekoľkokrát rozmazať boľavé miesto, pretože pupienok jednoducho vyrieši. Rovnako dobre ovplyvňuje liek a zapálené pupienky, len potrebujú mazať častejšie.

Keď som mal moje prvé akné, moja babička, farmaceutka, mi ukázala, ako používať zinkovú pastu. S jej pomocou som veľmi rýchlo vyviedol všetko akné. Iba ak si umyte tvár a vyčistite pokožku po masti, akné bude ešte viac - póry sa upchajú. Je dobré kombinovať zinkovú masť s alkoholickým roztokom kyseliny salicylovej. Nie je potrebné trieť celú tvár, postačí, aby sa pupienky ošetrovali vaty, ktorá bola presne vyčistená. Táto metóda umožňuje správne vysušovanie a dezinfekciu pupienkov a pokožku v pergente nemožno otočiť.

Vždy využívam zvyčajnú erytromycínovú masť, ak sa náhle objaví pupienok. Počas dňa som na ňu niekoľkokrát dal a obvykle druhý deň všetko už prechádza. A ak je pupienok už hnojený, najlepšie je prilepiť na ňu silnú vrstvu zubnej pasty a na ňu si ju pretrepávať erytromycínovou masťou. Potom prechádza niekoľkokrát rýchlejšie, niekedy do rána zostáva len červené škvrny.

V mojom arzenáli fondov na akné je vždy streptokid. V prášku, som trieť do exponované akné, a dať na zapálené masť. Účinok je úžasný, všetko prechádza bez stopy. Aplikujte na tvár a telo (niekedy mám vyrážku na chrbte, zvlášť po tom, ako som urobila fitnes v hale).

Pre mňa nie je nič lepšie od akné ako umývanie dechtovým mydlom a použitím salicylovej zinkovej masti. Tento liek vysušuje zápal a nezanecháva žiadne akné. Je to všetko veľmi lacné!

Jednoduché a cenovo dostupné masti z lekárne môžu slúžiť ako vynikajúci účinný prostriedok proti akné za predpokladu, že sú správne a primerane aplikované. V ideálnom prípade pred použitím akéhokoľvek lieku stojí za to konzultovať s lekárom, dermatolómom alebo aspoň s dobrým kozmetikom. Ak masť spôsobuje nepríjemné pocity, vysušenie pokožky alebo upchatie pórov, musíte ju zrušiť a vyskúšať inú drogu z bohatého sortimentu liekov.

Masť s širokospektrálnym antibiotikom proti akné

Antibiotiká sú lieky, ktoré účinne zabíjajú alebo zastavujú rast a vývoj patogénnej mikroflóry. Existujú 4 hlavné formy uvoľňovania liekov na báze antibakteriálnych molekúl: perorálne, intravenózne, intramuskulárne a vonkajšie. Posledne uvedené zahŕňajú masti, krémy a gély, ktorých charakteristickým znakom je možnosť získať lekára v lekárni bez lekárskeho predpisu. V porovnávacom aspekte je táto forma uvoľňovania najvýhodnejšia pri zápalových procesoch na koži ako tablety a kapsuly.

Zoznam masti s širokospektrálnym antibiotikom

Voľba masti nevyžaduje povinný test na izoláciu infekčného agens a určenie citlivosti na širokú škálu antibiotík. Táto skutočnosť je spôsobená skutočnosťou, že masti sú vyvinuté na báze antibiotík s rozsiahlym zoznamom citlivých mikroorganizmov.

Okrem toho sú charakterizované menším zoznamom vedľajších účinkov, ktoré sú vo väčšine prípadov obmedzené len na individuálnu intoleranciu (alergickú reakciu bezprostredného typu).

Medzi najobľúbenejšie masti s aktívnymi baktericídnymi molekulami patria:

Zaradená do zoznamu základných liekov - hloramfinekol účinnú látku, ktorá zabíja stafylokoky, streptokoky, Neisser, enterobaktérie, Shigella, Klebsiella, Yersinia, rickettsiálních a niektoré skupiny veľkých vírusov. V humánnej medicíne sa používa na liečbu dekubitu, patologických lézií horných vrstiev ľudskej kože vrátane nekrózy pokožky. Navyše táto masť s antibiotikom je účinná v kozmetike a oftalmologickej praxi.

Účinná látka je tetracyklín. S bakteriostatickým mechanizmom pôsobenia na patogénne kmene. Aktívne vo vzťahu k väčšine predstaviteľov oportunnej mikroflóry, ktoré ukazujú svoju aktivitu so znížením imunity. Neprijateľné účel pre liečbu plesňových infekcií, vírusová (herpes) a ochorení spôsobených Streptococcus skupiny A. rozšírený masti získaných v dôsledku zavedeného bezpečnosti a účinnosti pre liečbu zápalových procesoch oka.

Účinná látka - kombinované činidlo, ktoré má antibakteriálne (grampozitívne a gramnegatívne aeróbne / anaeróbne mikroflóry), protizápalový a analgetický účinok. Používa sa na purulentné lézie povrchov rany vrátane stupňa nekrózy. Tiež masť s antibiotikom je vhodná pre akné a akné. Určenie tehotných žien pod dohľadom lekára je prijateľné. Na pozadí 2-3-dňového použitia liečebnej masti sa rana vyčistí a opuch ustúpi.

Na základe erytromycínu z makrolidovej skupiny. Je považovaná za liek voľby pri diagnostikovaní alergickej reakcie na penicilíny a tetracyklíny. Baktericídny účinok na gram + a gram-mikroflóru, tiež na intracelulárne parazity. Masť s erytromycínom je predpísaná pre závažné hnisavé kožné lézie, akné, popáleniny prvého stupňa a trofické vredy.

Jeden z najpopulárnejších a najdôležitejších prostriedkov boja proti kožným vyrážkam. Masť s antibiotickým erytromycínom proti akné inhibuje procesy vitálnej aktivity baktérií v dôsledku nezvratného porušenia bunkového metabolizmu. Zloženie je navrhnuté tak, aby komplexne ovplyvňovalo problém: na jednej strane - na patogénne baktérie, na druhej strane - dochádza k poklesu hladiny tvorby kožného mazu.

Je potrebné poznamenať, že liek má dostatočne mierny účinok a nízku úroveň toxicity pre ľudské bunky, takže je prijateľné vymenovať pacientov mladších ako 14 rokov.

Ako masti pracujú s antibiotikami

Charakteristickým znakom lokálnych liekov je nižší stupeň absorpcie v porovnaní s intravenóznymi alebo intramuskulárnymi injekciami. Napriek miestnemu účinku sa malá dávka účinnej látky difunduje do krvného obehu a šíri sa cez ľudské telo. Táto skutočnosť si vyžaduje zohľadnenie sprievodných ochorení (poruchy pečene, obličiek, CCC a metabolizmu).

Infekcie, ktoré ohrozujú život pacienta, vyžadujú výlučne lôžkovú starostlivosť pod dohľadom lekára. Po dlhú dobu príjmu môže spôsobiť rozvoj nežiaducich účinkov oragnizma: poruchy trávenia, zmätené vedomie, bolesť, vývoju kandidózy a disbióze.

Dôležité: masti s antibiotikami majú podobnú úroveň antimikrobiálnej aktivity pre pokožku ako tablety a injekcie. Okrem toho, ak existuje individuálna intolerancia k tabletám, alergická reakcia sa prejaví aj z vonkajších prostriedkov. Podobne aj rezistencia patogénov na všetky formy liekov. Je to spôsobené podobnou účinnou látkou vo všetkých formách uvoľňovania.

Je nevyhnutné prísne dodržiavať trvanie kurzu predpísaného lekárom a nepoužívať masť s antibiotikom iba na symptomatickú liečbu. Je zakázané samo prerušiť chod, ako aj prechádzať ranou na viac ako 12 hodín a zmeniť obväz. Takáto taktika vedie k tvorbe bakteriálnych foriem odolných voči antibiotikám, ktoré vyvolávajú recidívy chorôb. Rozširovanie prokaryotickej rezistencie je globálnym problémom ľudstva, ktorý vyžaduje každú osobu starostlivú pozornosť.

Krémy a gély s antibiotikami

Krém sa líši od masti tým, že sa vyrába na báze olejov a vody. To je dôvod, prečo je krém vhodný na liečbu mokrých kožných vyrážok a masti na suché a vločkovité. V tomto prípade krém má nižší stupeň absorpcie. Voľba krému závisí od hlavnej aktívnej zložky a spektra jej činnosti. Zoznam krémov s antibakteriálnymi zložkami:

Založené aminoglykozidy účinné proti Pseudomonas aeruginosa, Enterobacteriaceae, Proteus, Klebsiella, rovnako ako stafylokoky a streptokoky. Neovplyvňuje anaeróbne baktérie, mikroskopické huby a vírusy. Je predpísaný na liečbu alergickej a jednoduchej dermatitídy, psoriázy, detských vredov a ichtyózy.

Odporúča sa obmedziť používanie mladých pacientov s ohľadom na preukázané potlačenie krému rastového hormónu rastového hormónu s krémom s aceridom.

Krém na akné s antibiotikami, ktorý vykazuje antibakteriálne účinky na pokožku človeka. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, pred aplikáciou krému, vyčistite a vysušte pokožku, aplikujte bodovo, aby ste sa vyhli zasahovaniu do zdravých oblastí. Je dôležité správne dokončiť kurz. Prudké prerušenie povedie k relapsu akné, zatiaľ čo oblasť poškodenia môže byť vo veľkom meradle. Je potrebné postupne znižovať koncentráciu antibakteriálnych látok až do úplného zastavenia.

Nezávisle vyvinúť adekvátnu liečbu a vypočítať načasovanie / dávkovanie je veľmi ťažké, preto odporúčame konzultovať s lekárom a kozmetikom.

Krém na liečbu bakteriálnej vaginózy. Vytvára stabilné komplexy s veľkou ribozomálnou podjednotkou patogénnych baktérií, v dôsledku čoho dochádza k narušeniu translačných procesov a zomrie mikrobiálna bunka. Baktérie odolné voči krému: gardnerelles, bacteroides a mycoplasmas.

Prípustné je predpisovať tehotným ženám iba na základe absolútnych indikácií a pod dohľadom lekára. Hlavným vedľajším účinkom aplikácie je vývoj drozdov. Preto sa odporúča komplexná terapia kombinujúca dalacin, antimykotiká a imunostimulanty.

Gél s antibiotickým erytromycínom proti akné a akné na pokožke. Synergický účinok antibiotiká a izotretinoín je súčasné pôsobenie na mazových žliaz a inhibícia rastu patogénnych mikroorganizmov. Charakteristickým rysom gélu - nutnosť dlhodobú liečbu (6 až 8 týždňov) od nízkej absorpciu aktívnych zložiek. Použitie gélu môže vyvolať vznik senzibilizácie - zvýšenú citlivosť na UV žiarenie. Je prijateľné vymenovať pacientov od 12 rokov veku.

Je dôležité si uvedomiť, že masti, krémy a gély založené na antibakteriálnych liečivách nie sú kozmetické výrobky, ale lieky. Preto je dôležité pamätať si na správne dávkovanie, trvanie kurzu a venovať osobitnú pozornosť prejavu nežiaducich reakcií tela na užívanie lieku. Nepoužívajte lieky bez naliehavej potreby a rady dermatológa.

pokyny pripravené
odborný mikrobiológ Martynovič Yu.I.

Zverte svoje zdravie odborníkom! Urobte stretnutie za najlepšieho lekára vo vašom meste práve teraz!

Dobrý lekár je všeobecný lekár, ktorý na základe vašich symptómov dá správnu diagnózu a predpíše účinnú liečbu. Na našom portáli si môžete vybrať lekára z najlepších kliník v Moskve, Petrohrade, Kazane av ďalších mestách Ruska a získať zľavu až 65% na vstup.

* Kliknutím na tlačidlo sa dostanete na špeciálnu stránku stránky s vyhľadávacím formulárom a záznamom pre špecialistu profilu, ktorý vás zaujíma.

* Dostupné mesta: Moskva a Moskovská oblasť, Petrohrad, Jekaterinburg, Novosibirsk, Kazan, Samara, Perm, Nižnij Novgorod, Ufa, Krasnodar, Rostov na Done, Čeľabinsk, Voroneži, Iževsk

Prehľad najobľúbenejších masti z akné na tvári

Yakubovskaya Xenia | Aktualizované: 2017-03-21

Krém je ľahká kozmetika pre starostlivosť o pokožku, ktorá sa používa na zvlhčovanie, utiahnutie alebo výživu pokožky. Ale ak existujú vážne problémy vo forme komedónov alebo akné, krémová hmota nepomôže. Na liečbu takýchto nedostatkov sa používa špeciálna masť na akné na tvári.

Najobľúbenejšie masti z akné na tvári

Masť je liek na liečbu povrchových lézií kože. Z krému sa líši hustota a percento tukov, účinných látok a niektorých ďalších zložiek (zahusťovadlá atď.). Kvôli vysokej hustote sa takmer všetky masti môžu používať len v polohe. V opačnom prípade sa problémy s akné a akné môžu zhoršiť.

Tiež existujú liečivé krémy alebo linimenty. Týkajú sa kozmetických prípravkov - odboru farmakológie, ktorý má podobné ciele ako kozmetológia. Napríklad je to dobrý krém na akné na tvári a krku Baziron, Skinoren, Ornidazol a ďalšie.

Masť Višnevského

Balsamic liniment vytvorený chirurg Vishnevsky výhradne s použitím prírodných zložiek. Kompozícia zahŕňa decht, xerób a ricínový olej. Majú najsilnejší antiseptický účinok, podporujú regeneráciu tkanív, normalizujú rovnováhu vlhkosti v bunkách.

Môžete si kúpiť drogu v akejkoľvek lekárni, droga sa vydáva bez lekárskeho predpisu a priemerná cena je až 1 dolár. Napriek dostupnosti môže byť maska ​​Višnevska z akné na tvári použitá len po odporúčaní špecialistu. Decht a ricínový olej majú silné dráždivé vlastnosti a negatívne ovplyvňujú abscesy a adipy. Okrem toho môže vyvolať nahromadenie exsudátu na zápalových oblastiach pokožky.

Zinok masť

Efektívna masť pre akné a akné na tvári. Je zmesou pevných parafínov, minerálneho oleja a prášku z oxidu zinočnatého. Zinkový prášok má priaznivý účinok na pokožku. Podporuje znižovanie zápalových procesov, vysušuje pupienky a akné, "vytiahne" hnis z rany. Vazelína zmäkčuje tkanivá, čo pomáha predchádzať tvorbe jaziev.

To je jeden z mála liekov, ktoré je povolené používať počas tehotenstva. Klinické štúdie ukázali, že akútne kontraindikácie a vedľajšie účinky po aplikácii zmesi zinku nie sú. Hoci majitelia mastných a náchylných k akné kože, musíte byť opatrní. Parafíny upchávajú póry a sú návykové. Tento nástroj môžete použiť iba smerovo.

Tetracyklínová masť

Hlavným aktívnym prvkom lieku je tetracyklín. Ide o antibakteriálne antibiotikum so širokým spektrom účinku. Pomáha zbaviť hnisavých pupienkov a komedónov, podkoží a iných nedostatkov, ktoré sa vyskytujú pod vplyvom agresívnych mikroorganizmov.

Výrobok je v tehotenstve kategoricky zakázaný. Tiež s veľkou opatrnosťou by sa mala uplatňovať aj na deti. Predpísané výhradne odborníkmi v prítomnosti akútnych zápalových procesov a ochorení podkožného tkaniva.

Ichthyol masť

Prírodné antiseptikum. Aktivita je najbližším analógom Vishnevského linimentu. Ichthyol masť sa používa na liečbu podkožného akné na tvári, zápal pórov, chiri. Zložky zahŕňajú ihtamol a vazelínu.

Ihtammol alebo ichtyol je sulfónová kyselina bridlicového oleja. Má antiseptický účinok, má analgetický účinok. Prostriedok je predpísaný pre bakteriálne kožné lézie, infekčné ochorenia a purulentné klastre (chirjah). Vo forme kompresí pomáha pri liečení subkutánnej akné. Používa sa aj pri neuralgii. Neexistujú žiadne špeciálne pokyny na použitie.

Masť heparínu

Bežná antikoagulancia. Liečba heparínovej masti sa aplikuje zo stopy akné a komedónov, odstraňovanie hematómov, liečba hemoroidov. Kompozícia obsahuje kyselinu benzonikotínovú, tuky, heparoid.

Vlastnosti heparínu:

 • Zníženie zápalového procesu;
 • anestézia;
 • Antitrombotický účinok.

Dôležitou vlastnosťou lieku je nekompatibilita s tetracyklínom. Tiež táto masť sa nepoužíva počas gravidity počas laktácie.

sinaflana

Veľmi lacná látka z alergických reakcií a rôznych chorôb, ktoré sprevádzajú desquamation a suchosť epidermis. Obsahuje propylénglykol, ktorý sa používa na liečbu alergických účinkov chemoterapie, plesňových ochorení, rosacey a spálenia.

levomekol

To je najlepšia masť pre pupienky pre teenagerov. Považuje sa za jedinečnú svojou cestou. V jeho zložení nie sú žiadne ďalšie komponenty. Liečivo pozostáva výhradne z liečivých zložiek: chloramfenikolu a metyluracilu. Zvyšuje hodnotenie antimikrobiálnych látok, používa sa na urýchlenie regenerácie tkanív a na roztrhnutie hnisavých zhlukov z otvorených rán.

Methyluracil sa aplikuje zvonka a perorálne. Pre efektívne pôsobenie sa má aplikovať na pokožku vo forme kompresie alebo v kombinácii s bežnými potravinami (podľa vymenovania špecialistu).

Synthomycínová masť

Sintamycínový masť - masť s antibiotikom, sa aktívne používa na liečbu popálenín, hmyzu, akné, pomáha proti tvorbe jaziev a podkožného akné. Kompozícia obsahuje emulziu sintomycínu, ricínového oleja, vody a špeciálneho konzervačného činidla.

Je to vynikajúci a lacný farmaceutický prostriedok na liečbu problémovej pokožky v dospievaní. Jeho rozdiel od iných podobných produktov v schopnosti používať ako krém. Lekári majú povolené aplikovať nápravu na celú tvár a nie na bod, čo je veľmi výhodné v liečbe akné. Medzi vedľajšie účinky patrí svrbenie a žihľavka.

sírová

Cenovo dostupný produkt, ktorý sa vzťahuje na liekopisné lieky. V klasickej kompozícii obsahuje živočíšny tuk (najčastejšie bravčové) a sírový prášok. Teraz je rozšírenejší takzvaný Kutumovský vzorec. V ňom sa namiesto tuku používa vazelína. Liečivo sa používa na suché zapálené akné, zaplavovanie katarálou, liečenie kožných parazitov a hubových ochorení.

Prostriedok sa môže používať na všetkých častiach tela, s výnimkou hlavy (kvôli hustému tuku, je ťažké vymyť). Séra mast je schopná vyliečiť najbolestivejšie akné za týždeň.

Zinerit

Efektívny krém na akné na tvári, ktorý zahŕňa masť erytromycínu a zinkový prášok. Je to kombinovaný liek používaný v kozmeteológii, kozmetike a liekoch na liečbu rôznych kožných ochorení. Má silné pôsobenie proti akné, zmierňuje zápal a znižuje začervenanie.

Je charakterizovaný bakteriostatickým účinkom na stafylokoky, ale neodporúča sa na dezinfekciu rán a slizníc.

Užitočné vlastnosti masti Zinerit:

 • Normalizácia mazových žliaz;
 • Liečba akné;
 • Rýchle odstránenie otoku a odstránenie bolesti pokožky v miestach, kde sa tvoria pupienky.

Baziron

Baziron je gél bakteriostatického účinku založený na benzoylperoxide. Existujú rôzne typy tohto lieku klasifikované podľa koncentrácie účinnej látky. Rovnako ako mnohé iné antibiotické masti proti akné na tvári, Basiron AC poskytuje lokálny anestetický účinok. Okrem toho má produkt výrazný exfoliačný účinok, rýchlo tiahne hnis z folikulu.

Hlavnou nevýhodou gélu je zníženie množstva melanínu v pokožke, čo ovplyvňuje jeho citlivosť na slnečné svetlo. Okrem toho sa nemôže používať pred dosiahnutím veku 12 rokov.

Baneotsin

Komplexné antibakteriálne činidlo. Táto masť je zahrnutá v zozname najpopulárnejších liekov na akné a folikulitídu na tvári a tele. Aktívne sa používa v dermatológii na zmiernenie zápalu a liečby chorôb spôsobených patogénmi. Okrem toho sa používa v pôrodníctve, pediatrii, otolaryngológii.

Čo možno liečiť s Baneo?

 • Mastitida, rôzne ochorenia folikulov počas laktácie;
 • Akné, vrie, popáleniny. V niektorých prípadoch lekári predpisujú masť na dezinfekciu otvorených rán;
 • Podkožné akné, chiri, zapálené komedóny;
 • Rovnako ako Bepanten, Baneocin sa používa na dyspláziu a diatézu plienok.
 • Hidradenitidy. Ide o bežný zápal mazových žliaz.

Hormonálne masti

Kortikosteroidy sú široko používané v modernej kozmetológii. Pomáhajú s akné, sivými, komedónmi, akné, plesňovými léziami a mnohými ďalšími problémami. Je dôležité si uvedomiť, že ide o závažné farmaceutické látky, ktoré môžu predpisovať iba špecialisti.

Použitie hormonálnych masti proti akné je vhodné, ak sú takéto problémy spôsobené komplexnými kmeňmi mikroorganizmov. V podstate sa tieto lieky používajú na liečbu ekzému, vitiligu, lišajníkov atď.

hormonálnu:

 • Elokim. Kompozícia zahŕňa mometazón furoát;
 • Advantan. Liečivo je metylprednizolónaceponát;
 • Triakutan. Koncentrovaný krém, do ktorého vstupuje betametazón;
 • Acyklovir. Obsahuje 1 mg acykloviru.
 • Klotrimazol. Krém je obohatený o 1 mg Clotrimazolu.

Zoznam masti zo subkutánnych pichľaviek

Ide o podkožné akné, ktoré spôsobuje najviac nepohodlie. Hlavnou nevýhodou je ťažkosti s liečbou. Je takmer nemožné mechanicky zbaviť sa podkožného tkaniva. Zápalový proces začína v hĺbke folikulu, kvôli ktorému sa nemôže vytlačiť. Na liečbu vnútorných pupienkov sa používajú špeciálne masti.

 • streptocidal. Antimikrobiálna príprava širokého spektra účinku. Zničí všetky mikroorganizmy streptokokového typu. Rýchlo odstraňuje zápal a znižuje bolesť, urýchľuje proces dozrievania akné. Na liečbu podkožia môže byť streptokid použitý aj vo forme tabliet. Kapsula je rozdrvená a aplikovaná ako kompresia do postihnutej oblasti;
 • heparín. Princíp činnosti je založený na silnej aktívnej zložke - heparoidu. Vhodné na liečbu zápalových folikulov, sčervenanie po holení u mužov a odstránenie chĺpkov u žien. Má výrazné protizápalové a antibakteriálne vlastnosti;
 • sintomitsina. Pull je silná látka, ktorá odstráni komedóny, červené podkožný pupienky a zapálené akné stopy. Na rozmazanie činidla je možné len presne, t. To pri rozsiahlej aplikácii znižuje lokálnu imunitu;
 • Calendula masť. Jednoduchá lekárska zmes, ktorá obsahuje extrakt z nechtíka a vazelíny. Je to prirodzené antibakteriálne liečivo, ktoré má reparačný účinok. Vzhľadom na antimikrobiálne vlastnosti rastliny odstraňuje náplasť sčervenanie a zápal. Vhodné pre miestne použitie;
 • Kuriozin. Analóg zinkovej masti, ale ako ďalšia aktívna zložka, činidlo obsahuje kyselinu hyalurónovú. Používa sa na liečbu rôznych typov akné, vnútorného akné, zrýchlenia regenerácie tkaniva. Pomáha predchádzať tvorbe jaziev po stláčaní akné a kiahní;
 • Ch'ing a Skinoren. Takmer rovnaké gély pre problémovú kožu. Obohatené extraktmi liečivých rastlín. Ako pomôcka pri liečbe neurodermatitídy, plesňových chorôb, poskytujú protizápalové vlastnosti;
 • salicylová a zinková masť.

Krém na škvrny, zjazvenie a stopy akné

Takmer každý antibakteriálne činidlo (sintomitsinovaja masť Klenzit, Trykhopol a ďalšie), znižuje riziko vzniku škvŕn a jaziev po akné na tvári. Niektoré výrobky sa však vyznačujú rozsiahlym antikoagulačným účinkom.

Čo masti pomáhajú z akné na tvári a stopy od nich:

 • Adapalen, Differin alebo retinová masť. Hlavnou vlastnosťou tohto lieku je schopnosť zmäknúť mŕtve kožné častice, zabraňujúce ich transformácii na keratinizované tkanivá;
 • záchranca. Známa masť s zmäkčujúcimi a regeneračnými vlastnosťami. To pomáha predchádzať tvorbe jamiek a jaziev po akné a ovčie kiahne, urýchľuje hojenie tkanív, znižuje opuch a bolesť;
 • Metrogyl Gel. Komplexný krémový gél s antibakteriálnym účinkom. Ovplyvňuje DNA agresívnych mikroorganizmov, čím poskytuje rýchly terapeutický účinok. Zjemňuje tkanivá a urýchľuje ich regeneráciu, pomáha pri liečbe keloidných jaziev;
 • Tetracyklínová masť - recenzia tvrdia, že to nie je len nádherný produkt z akné na tvári, ale aj prostriedok na prevenciu zjazvenia. Nedovoľuje, aby častice epidermis sa vytvrdili, čo pomáha predchádzať vzniku keloidnej tkanív.

Malo by sa chápať, že to nie je krém pre problémovú pokožku a la Garnier alebo Loreal. Sú to závažné lieky s kontraindikáciami a vedľajšími účinkami. Preto pred použitím ktorejkoľvek z popísaných liekov je dôležité prečítať si pokyny a konzultovať s odborníkmi.

Sortiment krémov z akné na tvári, ponúkané v lekárni

Akné je problém, ktorý sa predtým považoval za výlučne dospievajúcu. Dnes sa stále častejšie vyskytuje u ľudí staršieho veku. Existuje veľa dôvodov na výskyt: medzi ne patrí aj nepriaznivá ekologická situácia, podvýživa, hormonálne problémy, ochorenia tráviaceho traktu, alergické reakcie.

To znamená, že v boji proti akné nemožno použiť: masky, gély, pleťové vody, rôzne ľudové recepty. Účinok z nich je často krátkodobý alebo úplne neprítomný av niektorých prípadoch môže nekontrolovateľná samoliečba dokonca zhoršiť problém.

Vlastnosti lekárskej kozmetiky

Kozmetika môže byť rozdelená do nasledujúcich kategórií:

 • mass Market - Jedná sa o krémy, masky, kroviny a pleťové vody, ktoré môžeme kúpiť v každom supermarkete a dokonca aj na trhu.
 • profesionálny - liečebné prostriedky na profesionálne použitie (v kozmetických klinikách, kozmetických salónoch, dermatologických pracoviskách). Predávajú sa v špecializovaných predajniach alebo od distribútorov.
 • Lekáreň (lekárska).Lieky na akné na tvári - kozmetika, predávané prostredníctvom lekárskych reťazcov.

Existuje rozdiel medzi nimi a čo to je? Po prvé, v nákladoch na výrobky. Ak si môžete vybrať prostriedky pre každú peňaženku medzi kozmetikou masového trhu, potom ceny profesionálnej kozmetiky neusperujú. Má zmysel minúť viac? Táto otázka je veľmi individuálna - jedna žena je vhodná pre bežné obľúbené krémy a druhá má citlivé a náchylné na alergické kožné vyrážky a nemôže si dovoliť lacné prostriedky.

Farmaceutické výrobky, ako napríklad obchod, majú širokú škálu cien a na prvý pohľad pozostávajú z rovnakých komponentov. Malo by sa však vziať do úvahy, že všetky zložky tohto segmentu kozmetického trhu sa podrobia ďalšiemu čisteniu a testovaniu. Ich hlavnou výhodou je hlboký vplyv na problém zvnútra a jeho dlhodobé odstránenie.

Tu sú príčiny vnútorných pimples na brade.

hormonálne

Výhody. Terapeutická kozmetika s hormonálnymi zložkami je rýchly a spoľahlivý spôsob, ako zlepšiť stav pleti. Účinok sa prejaví v priebehu niekoľkých hodín po prvej aplikácii - zápal sa stane menej výrazným, koža sa postupne začne čistiť. Určené v špeciálnych prípadoch, napríklad keď sú vyrážky na tvári alergické.

Nevýhody Dlhodobé používanie kozmetiky obsahujúcej hormóny spôsobuje závislosť a negatívne ovplyvňuje prácu vnútorných orgánov. Môžete ju použiť len v prísnom súlade s vymenovaním dermatológa.

 • Masť "Sinaflan" má široké spektrum účinku: zápal, neurodermatitída. Cena: od 23 do 59 r.
 • Masť "Fluorocort" s protizápalovými a protialergickými účinkami. Cena: od 205 do 320 rubľov.

antibakteriálne

výhody

Kozmetika s antibiotikami, rovnako ako hormóny, má rýchly účinok. Takéto krémy zabíjajú patogény, ktoré žijú na koži tváre a podporujú výskyt akné. Predpísané sú v prípadoch bohatých, bolestivých vyrážok, v ktorých sú šetriace kozmetika bezmocné.

nedostatky

Antibakteriálne krémy sa môžu používať veľmi krátko na lekársky predpis. Pri dlhodobom používaní existuje riziko zníženia lokálnej imunity, alergických reakcií a vzniku baktérií, ktoré sú odolné voči zložkám krémov. Kontraindikácie zahŕňajú obdobia tehotenstva a laktácie, ako aj jednotlivé alergické reakcie.

 • Krém "Dalacin" - liek s baktericídnym účinkom, aktívny, vrátane proti stafylokokom a streptokokom. Aplikuje sa na zápaly pozdĺžne, trvanie aplikácie určuje lekár. Cena: od 512 do 836 rubľov. Medzi jeho pozitívne vlastnosti kupujúci zaznamenali aj rýchlu absorpciu a hospodárnu spotrebu.
 • Krém a gél Skinoren ovplyvňuje celý zoznam baktérií. Krém je vhodnejší na liečbu akné a gél je účinnejší pri liečbe závažného zápalu. Cena: od 510 do 1188 rubľov. Na linke čítajte zinerit alebo skinoren: čo je lepšie.
 • Gél "Metrogil" na báze metronidazolu - látky s baktericídnym účinkom. Používa sa v polohe. Cena: od 145 do 210 rubľov.
 • Krém "Clindamycín" Antimikrobiálna príprava širokého spektra účinku. Aplikuje sa lokálne na mieste zápalu. Cena: od 515 do 836 rubľov.
 • Krém "Fucidin" obsahuje kyselinu fusidovú - antibiotikum s úzkym spektrom účinku. Je určená na liečbu akné. Cena: od 377 do 596 rubľov. Pomáha prispôsobiť činnosť mazových žliaz, zbaviť sa zápalu a akné, matiruetovej kože.
 • Masť "Zinerit" - prostriedky obsahujúce roztok erytromycínu. Balenie obsahuje dve fľaše, z ktorých jedna obsahuje prášok a druhá - špeciálna emulzia. Keď sú zmiešané, tvoria masť, ktorá sa môže skladovať najviac päť týždňov. Kompozícia tiež obsahuje zinok. Masť sa aplikuje lokálne na postihnuté miesta pokožky. Cena: od 542 do 1260 rubľov. Spotrebitelia hovoria o "Zinerite" ako prípravku, ktorý rýchlo vysuší pupienky a pomáha zbaviť sa podkožných zápalov. Tu nájdete video s návodom na používanie Zinerite.
 • Krém "Rosamet" s chemoterapeutickým, antibakteriálnym a antioxidačným účinkom predpisuje lekár s bežnou a ružovou akné. Cena: od 181 do 245 rubľov.
 • Gél "Azelik" - antibakteriálny liek, vytvorený na vyriešenie najbežnejších kožných problémov. Aktívne bojuje s pupienkami a akné, vyhladzuje reliéf pleti, odstraňuje mastný lesk, otvára a čistí upchaté póry. Cena: od 323 do 753 rubľov.
 • Krém "Baziron" podporuje saturáciu pokožky kyslíkom, má antimikrobiálny účinok. Cena: od 582 r. Dobré recenzie, ktoré zanechali tí, ktorí už vyskúšali činnosť tohto nástroja, potvrdzujú jeho vysokú účinnosť.

zinok

Výhody. Účinnou látkou prostriedku je oxid zinočnatý, ktorý je široko používaný v kozmetologickej sfére na liečenie problémovej pokožky. Má antiseptické účinky, zmierňuje začervenanie a opuch, normalizuje tvorbu mazu, vyrovnáva reliéf kože, post-akné lieky.

Nevýhody. Krémy so zinkom nemožno použiť ako základ make-upu, aplikovať ich najlepšie v noci. Zinok má sušinu, ktorá je veľmi priaznivá pre lokálnu liečbu akné, ale negatívne ovplyvňuje celkový stav pokožky. Dlhodobé užívanie je kontraindikované.

 • Krémový gél "Cynovit", ktorý obsahuje bioaktívny zinok, normalizuje činnosť mazových žliaz, zabraňuje reprodukcii a šíreniu baktérií a eliminuje zápal kože. Okrem zinku obsahuje prípravok aj vitamíny A a E, omladzujúce pokožku. Ak chcete opraviť účinok "Cynovitis" by sa mali použiť jeden alebo dva týždne po vzniku stabilného výsledku. Cena: od 241 do 360 rubľov. Podľa väčšiny spotrebiteľov krém naozaj pomáha riešiť problémy so zvýšeným obsahom tuku v koži a lokalizuje zápal. Tiež aplikujte gél na pranie Tsinovit (tu popis a cenu).
 • Krémová "vrtuľa SOS" tsintsidonom s miestnym účinkom, ktorý obsahuje komplexné Tsintsidon okamžite schne zápal bez rizika jaziev, zabraňuje ich následnému vzniku, zabraňuje množeniu baktérií. Používa sa v polohe. Početné pozitívne hodnotenia potvrdzujú, že krém "Propeller SOS" skutočne pôsobí rýchlo, lokalizuje a vysušuje zápal. Cena: od 120 do 160 rubľov. Treba poznamenať, že tento nástroj má vysoký rating spotrebiteľov: podľa ich názoru krém úplne odôvodňuje sľuby výrobcu.
 • Krém "Zvedavý" s obsahom zinku a kyseliny gilaurónovej je lekár predpísaný na liečbu akné a zápalu. Má schopnosť opraviť poškodenú pokožku. Cena: od 380 r.
 • Salicylic-zinková pasta alebo cestoviny Lassara - "starý otec", ale bezproblémový pôsobiaci masť určený na liečbu akupresúry akné. Cena: od 21 do 120 rubľov.

síra

výhody

Síra je prvok, ktorý má antiparazitický a antimikrobiálny účinok. Prípravky obsahujúce síru, priaznivo ovplyvňujú epidermis, podporujú regeneráciu a hojenie malých lézií, vyhladzujú reliéf pleti.

nedostatky

Síra masť nie je vhodná pre každodenné použitie. Nevkladajte ju do hrubých vrstiev - môže sa objaviť pocit napätia a nadmerného vysušenia pokožky.

 • "Masť síry je jednoduchá" vysušuje zápal, zlepšuje krvný obeh pokožky a podporuje jej obnovu. Cena: od 37 do 43 rubľov.
 • Krém "kvasnice so sírou" - kozmetika s protizápalovým a antimikrobiálnym účinkom. Znižuje tvorbu mazu, posilňuje kapiláry, má exfoliačný účinok. Cena: od 164 s. Podľa spätnej väzby používateľov rýchlo odstraňuje akné, znižuje zápal a zabraňuje vzniku nových.

Krémy s retinolom

Výhody. Retinol (vitamín A lekársky názov) - skutočne zázračný antioxidant, ktorý je schopný nielen zlepšenie pacienta s akné a akné pleť, ale tiež má omladzujúci účinok. Je súčasťou mnohých lekárov, profesionálnych krémov a masovej kozmetiky. Krémy s retinolom sa môžu používať v noci a ráno, vrátane ako základ pre make-up. Vymenovanie lekára sa nevyžaduje.

Nevýhody. Retinol môže spôsobiť individuálnu alergickú reakciu - odporúča sa vykonať test pred použitím. Aplikujte malé množstvo krémov s vitamínom A na lakť a počkajte jeden deň - ak nie je začervenanie, horiaci, odlupujúci sa - krém sa dá použiť.

 • Demax Retinol Active aktualizuje pokožku, bolesť pupienkov a akné, pričom ju omladzuje. Cena: od 1500 r.

Krémy a masti s retinoidmi

výhody

Retinoidy sú deriváty vitamínu A. Existujú tri typy retinoidov: tretinoín, izotretinoín a adaptín, ale posledné dva sa používajú na boj proti akné. Liek obsahujúci retinoid postupne uvoľňuje pokožku z hornej hrubej vrstvy, čím je jemná a jemná.

nedostatky

Retinoidy sú silné látky, preto ich používajte s opatrnosťou. Ľudia s citlivou pokožkou môžu pocítiť pocit pálenia a pocit brnenia - v tomto prípade by sa krémy mali okamžite prerušiť. Prípravky s retinoidmi majú kontraindikácie - nemôžu byť použité počas tehotenstva, dojčenia a tiež pri ekzémoch.

 • Krém "Tretinoin" liečenie komedóny, otvorené a uzavreté čierne bodky, akné, seborea, znižuje opuchy tváre, má regeneračné a protizápalový účinok, posilňuje lokálnu imunitu, zjemňuje štruktúru pokožky a normalizuje činnosť mazových žliaz. Recenzie o lieku sú nejednoznačné: niektorí spotrebitelia konštatujú svoju účinnosť, iní sa sťažujú na nečinnosť. Mnohí odporúčajú používať "Tretinoin" v spojení s liekmi "Baziron" (so súhlasom ošetrujúceho lekára). Cena: od 1200 rub
 • Krém a gél "Differin" obsahuje adapalén - syntetický analóg kyseliny retinovej. Obe lieky sú predpísané na liečbu komedónov a akné a majú veľmi mierny účinok. Krém bude vyhovovať majiteľom suchého pokožky a gél je mastný. Cena oboch liekov: od 812 do 1200 rubľov. Kupujúci chvália nápravu, poznamenajúc, že ​​zladenie farby a reliéfu tváre eliminuje akné a čierne škvrny. Medzi vedľajšie účinky, ktoré sa nazývajú peeling, vyplývajúce z dlhodobého užívania. Odkaz je možné čítať, Baziron alebo Differin: čo je lepšie.

liečenie

Tento typ akné nápravných prostriedkov je zameraný na liečenie následkov neúspešných domácich kozmetických manipulácií - stláčanie, popraskanie, česanie. Ak porušíte integritu pokožky dostať sa do neho spôsobujú baktérie hnisať - tak dlho hojiť rany, svrbieť, bolieť, pretože zápal kože v bezprostrednom susedstve, a po zahojení zanechať viditeľné jazvy. Liečivé krémy pomáhajú rýchlo vyliečiť ohnisko infekcie, neumožňujú jej šíriť sa a dokonca aj povrch kože.

 • Gél "Badyaga Forte" Je založený na pôsobení sladkovodných hubovitých hubiek, ktoré sú už dlho známe svojimi baktericídnymi a absorbovateľnými vlastnosťami. Badyaga prispieva k hojeniu akné, resorpcii jaziev, jaziev, post-akné. Pred aplikáciou gélu sa odporúča vykonať test ohybového ohybu. Cena: od 62 do 120 rubľov.
 • Krém "Boro-plus".Krém Boro Plus od akné je jedinečný liek, ktorý obsahuje prírodné zložky: santalové drevo, kurkumy, vetiver, zázvoru ľalie, Niim. Môže sa používať na liečbu akné, komedónov, akné, vredov, seborrhy. Vyrobené v dvoch verziách: ružová a zelená, podľa recenzií používateľov je "ružová" mastnejšia a preto sa na jej spomenuté liečivé vlastnosti pridáva aj ochrana pokožky v zime. "Zelená" krém je vhodnejší pre mastnú pokožku a pre použitie v teplej sezóne. Cena: od 66 do 90 rubľov.
 • Krém a masť "Pantenol" rýchlo vylieči drobné kožné lézie, vhodné pre citlivú pokožku. Cena prípravkov obsahujúcich pantenol sa líši v závislosti od výrobcu (približne od 69 do 1210 rubľov). Používatelia berú na vedomie vysokú účinnosť krémov s panthenolom a ich hypoalergénnosť.
 • Krém "Eplan", ktorej účinná zložka je lantanová soľ, má baktericídny, regeneračný, zmäkčujúci účinok. Je indikovaná pri liečbe akné. Nemá žiadne kontraindikácie. Cena: od 165 do 239 rubľov.
 • Krém a masť "Bepanten" ďalšie liečebné činidlo na báze provitamínu B5 s miernym účinkom, rýchlo a účinne dezinfikuje a utiahne ranu. Nenecháva stopy po akné. Dlhodobé užívanie je kontraindikované. Cena: od 343 do 861 rubľov.
 • Balzam "Záchranca" zastavuje zápal a podporuje regeneráciu pokožky. Skladá sa z prírodných zložiek: vitamín E, včelí vosk, propolis, olej z rakytníka, esenciálne oleje z rozmarínu, levandule a čajovníka. Používa sa v polohe. Cena: od 101 do 195 rubľov.
 • «ClearasilUltra» rýchle pôsobenie na báze kyseliny salicylovej a levandule sa aplikuje na problémové oblasti. Cena: cca 309 r.
 • "Klirvin" Ajurvédsky liek, ktorý pomáha bojovať proti kožným nepravidelnostiam, akné a zápalu. Zloženie drogy zahŕňa indické rastliny, vrátane veľmi exotických: aloe vera, ho, wacha, kayfal, manzhishta, lodhra. Liečivo sa aplikuje dvakrát denne na problémové oblasti s masážnymi pohybmi. Odporúča sa aplikovať až 6 týždňov. Cena: od 58 do 63 rubľov.

Kozmetika, ktorá zabraňuje výskytu akné

Jedná sa o druh kozmetiky vhodného pre každodenné použitie. Rozsah ich dosahu je široký: od malých výbuchov až po nepríjemné čierne body.

 • Vichy Normaderm Hyalups (VichyNormadermHyaluspot) na báze kyseliny hyalurónovej a kyseliny salicylovej je vhodný aj pre ľudí s citlivou pokožkou. Pomáha s vyrážkami a akné, nemá žiadne kontraindikácie. Cena: od 690 do 1020 rubľov.
 • Krém proti akné "Biocon" reguluje činnosť mazových žliaz, pôsobí proti akné, zmierňuje zápalové procesy. Obsahuje panthenol. Cena: od 120 do 175 rubľov.
 • Prostriedky Baley. Komplex na liečbu akné, ktorý je zastúpený nemeckou ochrannou známkou Balea, obsahuje antibakteriálny gél, anti-akné tekutiny, anti-akné náplasti. Všetky z nich majú silný antibakteriálny účinok a používajú sa výlučne bodovo. Lieky sa netestujú na zvieratách. Ceny: od 360 rubľov.

Aký druh lieku na akné je lepší? Nie je možné dať jednoznačnú odpoveď na túto otázku: najlepšie je, ak je liek vybraný spolu s lekárom. Okrem liečby drogových závislostí dermatológa nutne predpísať vhodnú stravu a môže odporučiť, aby prehodnotila spôsob života tráviť viac času na čerstvom vzduchu, aby sa vzdal alkoholu a cigariet, cvičenie.