Hlavná

Bradavice

Používanie antibiotík proti akné na tvári

Na liečbu akné, pravidelné čistenie kože, obmedzenie konzumácie potravín bohatých na sacharidy. Prípravky z prvej série sú benzoylperoxid, kyselina azelaínová, retinoidy.

Tieto lieky zabraňujú upchatiu kanálikov mazových žliaz, majú antiseptické účinky. Antibiotiká z akné sú priradené kvalite liekov druhej línie v prípade neúčinnosti vonkajších krémov alebo sa používajú pri komplexnej terapii pustulárnych erupcií na tvári a tele.

Indikácie používania antibiotík

Liečba antibakteriálnymi liekmi sa predpisuje pacientom, ktorým dominujú pustulové elementy, v prípade veľkého počtu komedónov táto metóda liečby nebude vhodná.

Pri vonkajšej aplikácii masti v mieste zápalu sa vytvorí vysoká koncentrácia aktívnych zložiek prípravku, patogénne mikroorganizmy zahynú. Sčervenanie a opuch koži sa zmenšuje, dozrievanie sa zrýchľuje, pichliačky sa otvárajú a mäkké tkanivá sa regenerujú.

Neodporúča sa vykonávať nekontrolovanú liečbu antibiotikami, pretože to môže viesť k bakteriálnej rezistencii na určitú skupinu liekov. V niektorých prípadoch sa objavuje alergická reakcia, žihľavka, opuch a svrbenie kože.

Perorálne podávanie tabliet vedie k porušeniu črevnej mikroflóry, ktorá môže byť komplikovaná dysbiózou, genitálnou kandidózou, stomatitídou. Pečeň trpí veľkou záťažou, imunitný systém je prerušený. Liečba akné antibiotikami by sa mala uskutočňovať najmenej 1 mesiac, preto sa môžu používať len podľa lekára. Dermatológ objaví dôvod vzniku akné a zvolí optimálny režim liečby.

Liečivé masti

Aký krém na liečbu akné s antibiotikami možno použiť na liečbu akné? Pri vyrážkach strednej závažnosti sa používajú tieto externé prostriedky:

Masť Dalacin 1%

Pomáha zbaviť sa akné vulgárne, subkutánne, vyčerpávajúce, pustulárne a flegmonózne. Hlavnou aktívnou zložkou je širokospektrálne antibiotikum Clindamycin, ktoré je schopné ničiť baktérie, ktoré spôsobujú výskyt akné. Gél odstraňuje zápalový proces, normalizuje produkciu tajného seba. Dĺžka liečby je 2 až 6 mesiacov.

erytromycín

Masť z akné na tvár a telo s antibiotikom. Liek inhibuje aktivitu gram-pozitívnych mikroorganizmov, lieči pustulárne kožné ochorenia, mladistvé akné. Masť sa aplikuje na bodové zóny 2-3 krát denne, priebeh liečby je 1-2 mesiace. Erytromycín nemožno kombinovať s inými antibiotikami zakázaných aplikovaných na kožu po čistení, alebo kozmetické použitie kroviny.

levomekol

Masť proti akné na tvári a tele, vyrobená na báze antibiotika chloramfenikolu a imunostimulantu metyluracilu. Liečivo má bakteriostatický, protizápalový účinok proti väčšine typov baktérií, urýchľuje hojenie tkanív. Odolnosť patogénnych mikroorganizmov sa vyvíja pomerne pomaly. Trvanie liečby je predpísané lekárom, berúc do úvahy závažnosť akné.

Masť Synthomycín

Veľmi účinný na liečbu akné na tvári a tele. Liečivo sa vyrába na báze levomycetínu, ktorý rozkladá syntézu bielkovín v bakteriálnych bunkách a vedie k ich smrti. Novokain je prítomný v zložení liečiva, preto keď sa aplikuje lokálne, nastane anestetický účinok.

Gél Clindovit (Clindamycin)

je určená pre kožné ochorenia, na liečbu akné u ľudí starších ako 12 rokov. Liečivo ovplyvňuje všetky druhy Propionibacterium acnes, znižuje sekréciu mazových žliaz. Masť sa nanáša tenkou vrstvou na očistenú pokožku 2-3 krát denne počas 6-8 týždňov. Nie je možné kombinovať liečbu s Klindovitom a erytromycínom.

Vonkajšie ošetrenie pleti masti a gély pomáhajú v boji proti akné vulgaris, urýchľuje zrenie podkožné akné, podporuje rýchlu regeneráciu mäkkých tkanív.

Systémová terapia

Ktoré antibiotiká proti akné sa majú užívať perorálne? Pre liečbu akné strednej závažnosti vyrážky účelovo komplexnej terapie, vrátane vonkajšieho plášťa a ústne antimikrobiálnych látok spracovanie využitie.

 1. Doxycyklín je semisyntetické antibiotikum tetracyklínovej skupiny, je účinné proti grampozitívnym a gramnegatívnym mikroorganizmom. Tablety by sa mali po jedle piť, s dostatkom vody. Denná dávka lieku je 50 mg / deň, priemerný priebeh liečby trvá 6-12 týždňov.
 2. Penicilín - širokospektrálne antibiotikum je dostupný vo forme tabliet, injekčných roztokov, dražé na resorpciu. Liečivo má baktericídny a bakteriostatický účinok, odstraňuje zápal, eliminuje purulentné procesy. Dávkovanie sa vyberá individuálne pre každého pacienta, tablety sa majú užívať v intervale 8 hodín pol hodiny pred jedlom.
 3. Ospamoks (aktívna zložka Amoxicilín) - β-laktámové antibiotikum, ktoré bolo úspešne použitý pre akné na chrbte a tvár, pre liečenie infekčných ochorení kože a mäkkých tkanív. Liek je vo väčšine prípadov dobre tolerované, ale môže dôjsť k rozvoju nežiaducich účinkov v nervovom systéme, gastrointestinálneho traktu, sprevádzané vznikom alergickej reakcie.

Antibiotiká pre akné na tvári a na zadnej strane je potrebné vziať v kombinácii s bifidobaktérií a laktobacilov (LINEX, Bifiform), aby sa zabránilo rozvoju disbióze, porušenie črevnej mikroflóry, kandidóza. A taktiež sa odporúča piť vitamíny, dodržiavať stravu s nízkym obsahom uhľovodíkov a používať kyslé mliečne výrobky.

V niektorých prípadoch je predpísaný komplexný príjem antifungálnych liekov: Nystatin, Metronidozol.

Liečba môže trvať dlhšie ako 1 mesiac, preto musí pacient pravidelne navštevovať lekára a sledovať zdravotný stav. Vývoj rezistencie na určitú skupinu antibiotík môže viesť k sekundárnej bakteriálnej infekcii, vzniku sepsy.

Okrem týchto externých produktov sa bežne používajú tradičné sušiace prostriedky: zinok, masť síry, kyselina salicylová, roztok resorcinolu.

Dôvody neefektívnosti užívania antibiotík

Ak terapia antibiotikami neprináša výsledky, je potrebné vykonať mikroskopické vyšetrenie, krvný test na úrovni pohlavných hormónov a hormónov štítnej žľazy na určenie príčiny. Najčastejšie neuspokojivý výsledok súvisí s nasledujúcimi faktormi:

 • rozvoj rezistencie mikroflóry;
 • tvorba gramnegatívnej folikulitídy;
 • hormonálne poruchy;
 • tvorba komedónov;
 • ochorenia endokrinného systému.

V takýchto prípadoch sa liečba uskutočňuje syntetickými retinoidmi na pokožku (izotretinoín). Tieto lieky znižujú hrúbku hornej vrstvy dermis, rozpúšťajú korky mazových žliaz, redukujú tvorbu tukových sekrétov.

Pacienti budú potrebovať konzultáciu s gynekológom, endokrinológom. Hormonálne poruchy u žien sa liečia metódou substitučnej terapie, predpisujú sa syntetické analógy pohlavných hormónov, užívajú sa kombinované perorálne kontraceptíva, antiandrogénne lieky.

Liečba závažného štádia akné

Komplexná liečba je poskytovaná na liečbu ťažkého akné. Pacienti vykonávajú vonkajšiu liečbu pokožky mastí s antibiotikami proti akné, užívajú pilulky vo vnútri dlhých chodov, čo môže trvať niekoľko mesiacov. Keď sa s vačky, flegmonózní, akné conglobata, po ktorom zostávajú hlboké jazvy, pigmentácie dermis, kedy menovaný terapie Roaccutane.

Je to syntetický analóg vitamínu A, ktorý znižuje tvorbu mazu, rozpúšťa komedóny, ktoré odstraňujú zápal. Užívajte drogu od 4 do 10 mesiacov, terapeutický účinok sa pozoruje po určitú dobu po stiahnutí lieku, odpustenie trvá niekoľko rokov. Roaccutane sa nemôže kombinovať s príjmom vitamínu A a antibiotikami tetracyklínu.

Ďalšie metódy liečby akné zahŕňajú čistenie tváre, masáž tváre, kryoterapiu, laserovú terapiu, darsonvalizáciu, injekcie kortikosteroidov s abscesnou akné.

Možné komplikácie antibiotickej liečby

Príjem antibiotík môže spôsobiť vznik nežiaducich účinkov:

 1. Alergické reakcie: žihľavka, začervenanie, podráždenie, svrbenie kože, lokálny opuch po aplikácii masti na tvár.
 2. Z gastrointestinálneho traktu: dysbakterióza, nevoľnosť, vracanie, hnačka, peptický vred.
 3. Vývoj rezistencie na erytromycín.
 4. Po podaní antibiotik tetracyklínovej skupiny sa pozorovali fototoxické reakcie. Pacienti by nemali byť vystavení priamemu slnečnému žiareniu, navštívte solárium.
 5. Znížená koncentrácia pozornosti, migréna, zvýšený intrakraniálny tlak.

Na pozadí črevnej disbióze môže vyvinúť pitirosporum-folikulitídy - plesňové ochorenie charakterizované zápalom vlasových folikulov. Na koži sa vyskytuje viacero pustúčov s hnisavým obsahom, ktoré sa na vonkajšej strane podobajú zhoršeniu akné. Ak sa objavia príznaky folikulitídy, antibiotikum sa zruší, predpísajú sa lieky s obsahom ampicilínu, sulfonamidy, izotretinoín.

Antibiotiká sú predpísané na liečbu miernych a ťažkých foriem akné. Použité masti na vonkajšie použitie a systémovú terapiu tabletami. Dávkovacia a liečebná schéma je vybraná dermatológiou, berúc do úvahy stupeň ochorenia a primárnu príčinu. Samoliečba môže viesť k vzniku závažných komplikácií, poškodenia kože.

Ako antibiotiká fungujú proti akné

Existuje mnoho spôsobov a prostriedkov na boj proti akné na tvári a tele.

Ak sa však dá ľahko vyrovnať s jednotlivými vyrážkami pomocou kozmetických a ľudových liekov, ťažký zanedbávaný zápal je nepravdepodobné, že by bol vyliečený bez antibiotík.

Ako fungujú lieky a vždy sú účinné? Ako správne aplikovať antibiotiká z akné na tvár? O všetkom podrobne.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Príčiny akné

Existuje mnoho dôvodov pre akné.

Najbežnejšie z nich je:

 • zvýšený obsah tuku v koži;
 • hormonálne zlyhania a reštrukturalizácia;
 • iracionálna výživa;
 • nadmerné vystavenie ultrafialovému svetlu;
 • choroby tráviaceho, endokrinného, ​​reprodukčného systému;
 • metabolické poruchy;
 • stres, emočný stres;
 • fyzické vyčerpanie;
 • oslabená imunita a nedostatok vitamínov.

Robia antibiotiká pomoc s akné?

V závislosti od počtu akné na tvári sa rozlišujú tri formy akné:

 • svetlý - čierne bodky a vyrážky samostatné, ich počet nepresahuje 10;
 • priemer - na koži môžete vidieť z 10 až 20 zápalových ohniskov;
 • ťažký - Viacnásobné papuly a pustuly na koži (40 alebo viac), fúzia zápalových prvkov do veľkých miest.

Ak sa dokážete vyrovnať s miernou formou erupcie s kozmetickými a ľudovými prostriedkami, potom nemôžete robiť bez liečby v stredných a ťažkých formách akné.

 • Avšak antibiotiká z akné budú účinné len vo fáze, kedy začína rast a násobenie patogénnych baktérií v kanáloch mazových žliaz a vlasových folikulov.
 • V prípade, že vyrážka s tráviacej sústavy alebo endokrinné ochorenia, metabolické poruchy, sa protibakteriálne činidlo neodstráni príčina zápalu v koži, a s odvolaním sa na postup bude mať krátke trvanie.
 • Taktiež antibiotiká nepomôžu vyčistiť pokožku otvorených a uzavretých komedónov, iných nezavlažovaných prvkov.

Video: "Liečba akné, akné na tvári"

Čo je to?

Antibiotiká sú prípravky prírodného (živočíšneho, rastlinného) alebo mikrobiálneho pôvodu, ktoré môžu potlačiť rast a vývoj určitých druhov mikroorganizmov alebo spôsobiť ich smrť.

 • Prípravky sú dostupné v rôznych dávkových formách na vonkajšie a vnútorné použitie.
 • V závislosti od štruktúry sú antibiotiká rozdelené do niekoľkých veľkých skupín.

Pre externé použitie

Antibiotiká z akné na vonkajšie použitie sa uvoľňujú vo forme gélov, krémov, mastí, krémov.

Používajú sa na lokálne ošetrenie zapálenej kože na tvári, chrbte a iných častiach tela.

V podstate obsahujú zložky, ktoré majú bakteriostatický účinok.

Foto: alergická reakcia na lieky

Tieto lieky pomáhajú rýchlo zbaviť akné, ale majú niekoľko nevýhod.

 1. Nestrácajte úplne baktérie, ale len potlačiť ich reprodukciu. Preto po ukončení liečby sa môže znovu objaviť akné.
 2. Môže spôsobiť lokálne alergické reakcie - svrbenie, začervenanie, zmenšovanie a opuch kože (na odstránenie nepríjemných príznakov, musíte užiť Suprastin alebo iný antihistaminikum).
 3. Účinné nie je len škodlivé pre patogénne mikroorganizmy, ale aj pre užitočnú flóru, čím sa znižujú ochranné funkcie pokožky.

Často predpísané lieky na pokožku tváre s antibiotikami:

Foto: prostriedky na vonkajšie použitie

 • vodičkaZinerit (erytromycín a octan zinočnatý);
 • riešenie Eryderm (erytromycín), Zerkalín (klindamycín);
 • gély Benzamitsin (erytromycín a benzoylperoxid), Izotreksin (izotretinoín, erytromycín) Klenzit C (adapalénu, klindamycín);
 • krém Clindovit (klindamycín), Utsidin (kyselina fusidová);
 • masť Bactroban (mupirocín), levomekol, erytromycín a tetracyklínová masť.

Okrem hotových liekov je možné používať lieky vo forme tabliet.

 • Pre tento tablet antibiotiká (ampicilín, doxycyklín, erytromycín, klindamycín, tetracyklín), by mala byť rozdrvený na prášok.
 • Zmiešajte s trochou vody, aby ste mohli urobiť kašu.
 • Výsledná zmes sa dvakrát denne aplikuje na zápalové ohniská.

Ďalším účinným prostriedkom na liečbu akné je krovina s antibiotikami, Aspirínom a Suprastinom.

Antibiotikum potláča patogénnu flóru, Suprastin eliminuje svrbenie, začervenanie a opuch, Aspirín dobre vylieči zápal.

 • Príprava: rozdrviť 1 tablet prípravkov, zriediť prášok vodou s konzistenciou podobnou kašou.
 • Zmes zmiešajte na zapálené ohniská, masírujte niekoľko minút, opláchnite vodou.
 • Na pokožke naneste krém na problémovú pokožku.

Pre internú

Antibiotiká na orálne podávanie sa uvoľňujú vo forme tabliet, kapsúl, prášku alebo granúl na prípravu suspenzie.

Lieky pôsobia na baktérie rovnakým spôsobom ako na vonkajšie dávkové formy.

Foto: Prostriedky na orálne podanie

Ale ak sa masť alebo krém je platná len v zápalu a prakticky nie je vstrebáva do krvného riečišťa, príprava pre vnútornú potrebu mať systémový účinok na telo, je oveľa pravdepodobnejšie, že spôsobí nežiaduce reakcie vnútorných orgánov.

Akné je najčastejšie predpisované antibiotiká pre nasledujúce skupiny:

 • linkosamidmi (Klindamycín, linkamycín);
 • makrolidy (Erytromycín, azitromycín);
 • tetracyklíny (Doxycycline, Metacyclin, Unidox Solutab).

Ako to funguje

Penicilín je prvým antibiotikom, ktorého činnosť študoval anglický prieskumník Alexander Flemming.

V súčasnosti sú liekové zlúčeniny uvoľňované mikroorganizmami spracovávané farmaceutickými podnikmi, z ktorých sú vyrobené polosyntetické antibiotiká, ktoré majú účinok:

 • baktériostatický (zastaviť rast a reprodukciu baktérií);
 • baktericídne (zničiť patogénnu flóru).

Spôsoby liečby

Spôsoby liečenia akné sú určené stupňom závažnosti zápalových procesov v koži.

Foto: citrón a med môžete pripraviť masku

 1. Jednoduchý stupeň. Jednotlivé spoty, čierne škvrny dobre reagujú na liečbu drogovej závislosti založené na benzoyl peroxidu a kyseliny salicylovej, národných látky s antimikrobiálnym účinkom (cibuľa a cesnak, šalvia, ženšen, Hypericum oleja a rakytníka rešetliakového, tea tree, med citrón, harmanček, majorán, nechtík).
 2. Priemerný tvar. Liečba sa uskutočňuje externými prostriedkami založenými na tetracyklíne, erytromycíne, klindamycíne. V niektorých prípadoch sa odporúča kombinácia antibiotík a lokálnych retinoidov.
 3. Závažný zápal. Najťažšie, ťažko liečiteľné, forma akné. Liečba je komplexná, vrátane použitia retinoidov a antibiotík (vo forme tabliet, injekcií), relácií fyzioterapeutických postupov.

Foto: Liečba antibakteriálnymi liekmi sa môže kombinovať s použitím retinoidov

Ktoré sú lepšie

Najefektívnejšia je charakterizovaná kombináciou prípravkov proti akné, ktoré okrem antibiotika obsahujú aj iné aktívne zložky a preto majú komplexný účinok na pokožku.

Nasledujúce akné lieky sú často predpísané a nárokované.

 1. Zener. Krém na báze erytromycínu a octanu zinočnatého má výrazný antibakteriálny, protizápalový a sušiaci účinok. Ale, ako ukázala prax, po aplikácii Zineritis sa môže znovu objaviť akné v krátkom čase.
 2. Kpinesfar. Liečba na základe retinoidu (thretonínu) a antibiotika (erytromycínu). Droga normalizuje mazové žľazy a znižuje olejnatosť kože, inhibuje baktérie, rýchlo zmierňuje svrbenie a zápaly. Už 10 dní po začiatku liečby sa množstvo hnisavého akné zníži o jednu tretinu.
 3. Benzamitsin. Liečivo obsahuje erytromycín a benzoylperoxid, má výrazný antibakteriálny a protizápalový účinok. Počas liečby sa môže vyskytnúť suchá koža a nepríjemné pocity.
 4. Dalatsin-T. Lieči zápaly a hnisavé pupienky, akné, cysty. Používa sa samostatne aj v kombinácii s inými vonkajšími prostriedkami. Liečivo neprekrýva pokožku, nespôsobuje peeling.

Vedľajšie účinky

 1. Dysbacteriosis. Pri vnútornej aplikácii majú antibiotiká negatívny vplyv nielen na škodlivé mikroorganizmy, ale aj na užitočnú črevnú flóru. V dôsledku toho sa vyvíja dysbióza, zaznamenajú sa ďalšie poruchy trávenia. Okrem toho s dysbakteriózou dochádza k oslabeniu imunity.
 2. Poruchy funkcie pečene. Príjem antibiotík často spôsobuje abnormality vo fungovaní pečene. Z tela sa toxíny neodstránia a produkcia glykogénu sa tiež znižuje. V dôsledku toho sa letargia a podráždenosť zvyšujú, chuť k jedlu sa zvyšuje.
 3. Alergie. Svrbenie, odlupovanie, začervenanie a opuch kože sa vyskytujú pri použití externých antibiotík a prípravky v tabletách a kapsulách na vnútorné použitie môžu vyvolať všeobecné alergické reakcie.

Otázky a odpovede

Prečo nie vždy účinne liečiť

Antibiotiká nemusia fungovať, ak by boli vybraní nezávisle bez pomoci lekára.

Faktom je, že každé antibiotikum pôsobí na určitú skupinu mikroorganizmov.

A pred začatím liečby musíte vykonať laboratórne testy na určenie presného druhu baktérií, ktoré spôsobujú zápal.

A už pri zohľadnení typu patogénu je potrebné vybrať vhodný prípravok.

Ako sa zbaviť stopy akné na chrbte? Zistite si tu.

Môžem sa permanentne zbaviť akné?

Nie je možné presne povedať, ako dlho budú výsledky liečby.

 • Všetko závisí od príčin akné a závažnosti zápalu, správnosti výberu liekov a náchylnosti tela k predpísanému lieku.
 • Vždy sa zbavte vyrážok po použití antibiotík nie vždy: v 30% prípadov sa problém obnoví s časom.
 • Aby ste znížili riziko opakovaného výskytu vyrážok, je dôležité starostlivo starať sa o pokožku a pravidelne ju čistiť.

Čo sa líši od antimikrobiálnych látok

Mnohí sa týkajú skupiny antibiotík všetkých antimikrobiálnych látok.

 • Je však dôležité pochopiť, že antibiotiká sú lieky, ktoré sa vyrábajú polosynteticky alebo zlúčeniny vyrábané mikroorganizmami, rastlinami.
 • Veľa liekov, ako je napríklad Nitroxolin, furazolidonu, Palin, Biseptol, Furatsilinom, majú antimikrobiálne účinok, zároveň doba nie je antibiotikum. Sú to syntetické látky, ktoré sa vyznačujú užším spektrom účinku ako antibiotiká, majú rozsiahly zoznam možných vedľajších účinkov a je pravdepodobnejšie, že ich spôsobia.

Čo je návykové?

Počas liečby akýmkoľvek druhom baktérií sa postupne vytvára rezistencia na niektorú formu antibiotika.

V dôsledku toho sú škodlivé účinky liekov stratené, stávajú sa neúčinnými pri chorobách spôsobených rezistentnými druhmi patogénov.

Závislosť sa môže vyskytnúť na pozadí častého a nekontrolovaného používania antibiotík alebo v dôsledku prerušenia liečby v predstihu.

Prečo nemôžete prerušiť liečbu

 • Ak dôjde k prerušeniu liečby antibiotikami, baktérie nebudú až do konca zničené.
 • Zároveň tento typ patogénu vyvinie rezistenciu voči tomuto lieku.

V dôsledku toho sa nemôžete úplne zbaviť akné a keď znovu začnete užívať liek, už to nebude efektívne.

Navyše, ak patogénna flóra nie je úplne zničená, zápalové procesy môžu prechádzať do chronickej formy.

Dôsledky po samošetrení

Nezávislá voľba antibakteriálneho činidla môže viesť k nasledujúcim následkom:

 • chýbajú pozitívne výsledky liečby (vzhľadom na skutočnosť, že antibakteriálne činidlo je vybrané bez zohľadnenia špecifického typu patogénu);
 • vývoj vedľajších účinkov (alergie, poruchy trávenia, zlyhanie pečene atď.);
 • tvorba rezistencie v baktériách a žiadna účinnosť liečby pri ďalšej liečbe týmto liekom;
 • oslabenie imunity, zníženie odolnosti tela voči vírusom a hubovým mikroorganizmom.

Užitočné tipy

Že tablety a vonkajšie činidlá sa ukázali byť účinné a nepoškodili, počas liečby je dôležité dodržiavať niekoľko odporúčaní.

 1. Používajte lieky iba podľa pokynov lekára.
 2. Neprekračujte predpísanú dávku, nezvyšujte frekvenciu aplikácie a trvanie liečby, najmä ak perorálne užívate antibiotiká.
 3. Neprerušujte liečbu, s výnimkou prípadov rozvoja alergie.
 4. Pred použitím akéhokoľvek antibiotika si prečítajte pokyny pre prípravok podrobne, najmä informácie o vedľajších účinkoch a kontraindikáciách.
 5. V kombinácii s antibiotikami užívajte lieky na normalizáciu črevnej flóry, antifungálnych látok a hepatoprotektorov.

Ale čo robiť, aby sa zachovali pozitívne výsledky a zabránilo sa opakovaniu akné?

Fotky: potraviny, ktoré by mali byť zahrnuté do stravy

Je dôležité, aby sa:

 • na opravu výživnej stravy (menej muffinov, sladkostí, mastných, ostrých a slaných jedál, viac zeleniny a ovocia, zeleniny);
 • vyberte kvalitnú kozmetiku s ohľadom na typ pleti;

Fotografia: musíte odmietnuť nekvalitnú kozmetiku

 • nezneužívajte dekoratívnu kozmetiku;
 • Nedotýkajte sa tváre zbytočne špinavými rukami;
 • riadne sa starajte o pokožku, pravidelne ju čistite;
 • posilniť imunitu;
 • opustiť zlé návyky.

recenzia

Recenzie o liečbe akné antibiotík možno nájsť rozdielne.

V jednom prípade sa lieky účinne vyrovnali s ich úlohou, v iných - liečba nepriniesla očakávané výsledky.

To opäť potvrdzuje potrebu kompetentného výberu liekov.

Antibiotiká sú silné lieky, ktoré pomáhajú zbaviť sa akné.

Ako zaobchádzať s dospievajúcimi pupienkami u chlapcov? Zistite si tu.

Prečo sa u žien vyskytujú pubičné pupienky? Prečítajte si tu.

V opačnom prípade liečba nielenže nepomôže, ale situáciu zhorší.

Liečba akné antibiotikami

Na liečbu vyrážok a akné na pokožke sú prvoradými opatreniami kozmetické masky, kozmetické ošetrenie pokožky, príjem špeciálnych vitamínov, umývanie čistiacimi prostriedkami. Tieto finančné prostriedky však nie vždy majú očakávaný účinok, takže ľudia berú vážnejšie opatrenia. Antibiotiká pre akné sú radikálnym spôsobom ako sa zbaviť akné a akné. Avšak napriek tomu, že táto skupina fondov nezlyhala, lekári argumentujú o vhodnosti takýchto rozsiahlych opatrení.

Výhody liečby antibiotikami

Ľudské telo je dokonale vyvážený, ale krehký systém. Najmenej neúspech v jeho práci môže viesť k nepredvídaným následkom. Používanie antibiotík na liečbu akné môže nepriaznivo ovplyvniť vaše zdravie. Najpôsobivejším argumentom pre užívanie takýchto liekov je skutočnosť, že im pomôžu v boji proti akné a akné, dokonca aj v najťažších formách ochorenia kože. Okrem toho antibiotiká na akné na tvári majú ďalšie výhody:

 • Široká škála produktov. Existujú lieky vnútorné (injekcie, tablety) a vonkajšie použitie (pleťové vody, masti, krémy, gély). Lekár vám pomôže určiť potrebnú formu antibiotika pre akné. V prípade, že droga nezmestí, môžete ju okamžite zmeniť na inú.
 • Rýchla akcia. Napríklad antibiotiká-makrolidy, obsiahnuté v mnohých mastiach na ošetrenie pokožky, sú schopné vo vážnych formách akné na niekoľko dní úplne odstrániť vyrážky z tváre alebo tela.
 • Antibiotiká širokého spektra účinkov majú veľký vplyv na telo. Keď ich dostanete, môžete odstrániť ďalšie vírusy / infekcie v tele, ktoré neboli známe.

Schéma antibiotík na liečbu akné na tvári a tele

Užívanie antibiotík z akné je správny spôsob, ako sa zbaviť ťažkých foriem akné a akné z pokožky tváre a tela. Liečba pomocou týchto liekov pomáha odstrániť infekciu, ktorá spôsobuje vyrážky, ale často vedie k dysbióze, ktorá narušuje črevnú mikroflóru. To je jeden z dôvodov, prečo by ste nemali predpisovať lieky sami. Iba dermatológ môže určiť typ potrebného antibiotika a vytvoriť vhodný režim. Lieky z akné sú často kombinované, napríklad vymenovať:

 1. Anti-akné krém "Zinerit" a tablety "Dalacin".
 2. Tablety na báze tetracyklínu: "Doxycyklín", "Minocyklín" alebo "Unidox" a masť s antibiotikom "Baziron".

Antibiotiká sú pridávané vo forme tabliet v prítomnosti ťažkých ochorení kože, vyrážka, ak sa prejavuje na hlave, hrudníku, chrbta, alebo ramená (spracovanie dát masť miesto je ťažké). Pri perorálnom užívaní sa často kombinujú s miestnymi liekmi a špeciálnymi kozmetickými zvlhčovačmi. To slúži na zvýšenie účinnosti antibiotík, takže pozitívne výsledky liečby sa stanú viditeľnými počas niekoľkých dní.

Ktoré antibiotiká sú najefektívnejšie?

Lekárne majú dve skupiny liekov - antibiotiká: na vnútorné a miestne použitie. Rozdiel spočíva v skutočnosti, že prvé (tablety, kapsuly) sú odobraté vnútri a majú účinok zvnútra. Miestni agenti (gély / pleťové vody) sa aplikujú priamo na vyrážkové oblasti a pôsobia na akné a pupienky zvonku. Čo znamená, že je lepšie, rozhodne lekár.

Prostriedky vonkajšej aplikácie

Nižšie je uvedený zoznam najefektívnejších topických liekov na liečbu kožných vyrážok:

 • "Erytromycín" ("Zinerit"). Masť na akné na tvári obsahuje octan zinočnatý, vďaka ktorému má schopnosť preniknúť hlboko do kože, aby v boji proti infekcii, stimulujú vznik problémov. Činidlo zastavuje reprodukciu baktérií, pôsobí ako antiseptikum a urýchľuje proces hojenia. Používajte ho 2-3 krát denne.
 • "Klindamycín" a jeho analógy ( "Klindovit", "Delavit" et al.) Účinne pôsobí proti Propionibacteria, stafylokoky. Odsúhlasenie krému poskytuje viditeľný výsledok po 1-2 mesiacoch, ale terapia v niektorých prípadoch trvá až šesť mesiacov. Použiť náplasť na pimples dvakrát denne.
 • "Skinoren". Krém má silný antibakteriálny účinok na pokožku, takže sa často používa na liečbu akné alebo akné. Liečivo je založené na kyseline azelaínovej, kvôli ktorej má schopnosť potlačiť vývoj a rast abnormálnych melanocytov. Naneste krém z pupienkov sutry a vo večerných hodinách na vyčistenú, vysušenú pokožku.
 • "Differin". Gél z akné na tvári má protizápalový účinok. Antibiotikum obsahuje kyselinu retinovú, ktorá podporuje rýchle hojenie kože. Používa sa predovšetkým na liečbu akné, čo je deň, kedy je možné ju 1 krát aplikovať na poškodené oblasti pokožky (neotrite). Dĺžka liečby je 3 mesiace.
 • "Kuriozin". Stimuluje regeneráciu, obnovu kožných buniek. Gél sa aplikuje dvakrát denne, pričom na postihnuté miesta tváre alebo tela sa nanáša tenká vrstva. Trvanie liečby liekom určí lekár.
 • "Acyklovir". Je to účinný prostriedok proti vírusom, ktorý pôsobí na špecifické typy patogénov, ktoré stimulujú vývoj herpesu. Používanie Acyclovir je povolené pre dospelých aj pre deti. Použite masť 3-5 krát denne, až kým vyrážka úplne nezmizne.
 • "Zovirax". Lotion sa aplikuje na očistenú pokožku 4-5 krát denne najmenej 5 dní. Liečivo má ohromujúci účinok na patogénne baktérie, ktoré stimulujú výskyt akné alebo čiernych hláv.
 • Sinoflane masť. Zachádza množstvo ochorení kože, vrátane alergické vyrážky, lichen, neurodermatitídou, psoriázy a ďalších. Použitie činidlá pre liečbu vyrážky je 3 krát denne, trením malé množstvo masti do poškodenej oblasti kože. Počas liečby je potrebné opustiť syntetické alebo tesné oblečenie (ak je vyrážka lokalizovaná na tele, a nie na tvári).

Antibiotiká proti akné na tvári

Antibiotiká z akné na tvári v tabliet určujú v prípadoch, keď liečba inými spôsobmi bola neúčinná. Prijímanie prípravkov tohto typu bez vymenovania ošetrujúceho lekára je prísne zakázané, pretože často vedie k vedľajším účinkom. Nesprávny režim liečby môže viesť k poškodeniu kože.

Ako antibiotiká účinkujú na vyrážky

Antibiotiká proti akné na tvári majú tieto účinky:

 • baktericídne;
 • protizápalové;
 • bakteriostatický.

Tablety zničia patogénnu mikroflóru, v dôsledku ktorej sa zastaví zápalový proces a pozastaví sa ďalší rast patogénnych baktérií.

Pri určovaní antibiotík na orálne podanie

Lieky so systémovým účinkom sú predpísané predovšetkým na silné extenzívne vyrážky, medzi ktorými prevládajú pustulky pustulárneho typu, ktoré po sebe vytvárajú jazvy.

Antibakteriálne pilulky na akné

Najčastejšie predpisované sú nasledujúce tablety s antibakteriálnym účinkom a antibiotiká z akné na tvári:

 • doxycyklín;
 • Unidox Solutab;
 • erytromycín;
 • vilprafen;
 • metronidazol;
 • Minoleksin.

Tieto názvy antibakteriálnych liekov sa považujú za najúčinnejšie v liečbe akné. Menej často sa s akné predpisuje Levomycetin kvôli veľkému zoznamu kontraindikácií. Jeho použitie je aktuálne v prípadoch furunkulózy s ťažkým únikom a len ako lokálny agent.

Doxycyclin

Doxycyklín má škodlivý účinok na väčšinu patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú akné.

Dospelí dostávajú prvý deň antibiotiká proti akné s 2 kapsulami (100 mg) rozdelenou na dve dávky. V nasledujúcich dňoch sa jedna kapsula používa jedenkrát denne. Trvanie liečby závisí od závažnosti akné na tvári. Zvyčajne sa liečba vykonáva 1,5 až 3 mesiace.

Pre deti staršie ako 9 rokov a teenagerov sa dávka počíta individuálne ošetrujúcim lekárom.

Liečba akné s doxycyklínom sa uskutočňuje spolu s lokálnymi antibakteriálnymi liekmi na zvýšenie terapeutického účinku.

Droga systémového účinku je kontraindikovaná v nasledujúcich patologických stavoch:

 • hepatálna insuficiencia;
 • infekcia hubovej etiológie;
 • leukopénia.

Antibiotikum sa neodporúča používať u detí mladších ako 12 rokov, pretože môže spôsobiť komplikácie vo vývoji kostného tkaniva.

Pri dlhodobej liečbe tablety spôsobujú poruchy tráviaceho systému, ktoré sa prejavujú ako dyspeptický syndróm (nauzea, bolesť brucha, voľné stolice alebo zápcha, enterokolitída, gastritída).

Menej často má liek negatívny vplyv na kardiovaskulárny a močový systém.

Doxycyklín sa neodporúča používať spolu s retinolom (vitamín A), pretože obe lieky zvyšujú intrakraniálny tlak počas interakcie lieku.

Yunidox Solutab

Tablety Unidox Solutab majú výrazný antibakteriálny účinok a inhibujú množenie mnohých patogénov.

Hlavnou aktívnou zložkou lieku je doxycyklín, takže dávkovanie a liečebná schéma sú podobné ako u liekov rovnakého druhu.

Predpokladá sa, že Unidox Solutab má menej negatívny vplyv na telo než jeho analógový doxycyklín. Z tohto dôvodu je antibiotikum predpisované oveľa častejšie ako jeho predchodca.

Unidox Solutab môžete používať od veku 8 rokov pod prísnym dohľadom svojho lekára.

erytromycín

Liečivo Erytromycín je antibakteriálny prostriedok, ktorý sa aplikuje zvonka ako masť na akné. Tieto antibiotiká z pupienkov v tabletách spravidla nie sú určené. Okrem liečby akné sa liek používa pri liečbe väčšiny infekcií spôsobených patogénnymi baktériami.

Lokálne lieky sú kontraindikované v prípadoch precitlivenosti na makrolidy a závažného poškodenia pečene. Miestny liek, podobne ako väčšina systémových antibiotík, je kontraindikovaný u tehotných a dojčiacich žien.

vilprafen

Liečba akné antibiotikami zo skupiny makrolidov sa často uskutočňuje pomocou takýchto tabliet ako je Vilprafen. Hlavnou účinnou látkou lieku je josamycín, na ktorý sú náchylné väčšina patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú akné.

Dospelí a dospievajúci vo veku 14 rokov, liekom sa predpisuje 1-2 gramy denne, rozdelené na 2-3 dávky. Trvanie liečby závisí od závažnosti akné.

Vilprafen nie je kompatibilný s antibiotikami série penicilínov a cefalosporínov, pretože znižuje ich terapeutický účinok. V niektorých prípadoch liek znižuje účinnosť perorálnych kontraceptív.

Liek je úplne kontraindikovaný pri závažných ochoreniach pečene. V prípade renálnej insuficiencie je potrebné upraviť dávkovanie liekov.

Vilprafen je schopný spôsobiť dyspeptický syndróm av zriedkavých prípadoch vedie k poškodeniu sluchu.

metronidazol

Tablety metronidazolu sa týkajú antiprotozoálnych liekov s antibakteriálnym účinkom, ktoré sú predpísané pri liečbe akné. Liečivo narušuje dýchanie patogénnych baktérií, čo vedie k ich smrti.

Antibiotiká z akné v kombinácii s metronidazolom majú maximálny terapeutický účinok.

Odporúča sa užívať liek 2krát denne na 1 tabletu. Priemerný priebeh liečby metronidazolom je 10 dní.

Liek by nemal byť kombinovaný s alkoholom a nedepolarizujúcimi svalovými relaxanciami.

Dlhodobé užívanie lieku môže spôsobiť poruchy tráviaceho a močového systému.

Minoleksin

Tablety tetracyklín série Minolexin je efektívne anti-akné na tvári. Účinná látka lieku sa hromadí v mazových žľazách a potláča patogénnu aktivitu patogénnych baktérií.

Pri akné je liek pred jedlom 1 kapsulu (50 mg). Na zníženie rizika nežiaducich účinkov z gastrointestinálneho traktu sa odporúča užívať liek s dostatkom tekutiny. Priebeh liečby je od 1,5 do 3 mesiacov.

V prípade predávkovania spôsobuje liek ťažkú ​​nevoľnosť, závraty a zvracový reflex.

Pri dlhodobom užívaní lieku by ste mali určite vykonať krvné testy na sledovanie bunkového zloženia krvi.

Liek je schopný znížiť terapeutickú účinnosť antikoncepčných piluliek.

Medzi kontraindikáciami používania by sa malo zistiť závažné porušenie činnosti pečene, obličiek, systémového lupus erythematosus a porfýrie.

chloramfenikol

Levomycetinové tablety sú antibiotiká pre akné, ktoré sú predpísané výlučne na topickú aplikáciu. Maska lieku má suchý, silný antiseptický a protizápalový účinok.

Napriek miestnemu spôsobu použitia tieto antibiotiká na akné predpisujú len ošetrujúci lekár. Účinná látka tabliet čiastočne preniká do miestneho krvného obehu a má systémový účinok, v dôsledku ktorého sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky.

Nevýhody antibiotickej liečby

Antibiotiká proti akné na tvári s dlhodobým používaním spôsobujú nasledujúce negatívne dôsledky:

 • abnormálna funkcia pečene;
 • struma;
 • recidívami akné.

Kvôli vážnym vedľajším účinkom je prísne zakázané liečenie akné antibiotikami a samo predpísať trvanie ich podávania a dávkovania. Aké antibiotiká na pitie z akné by mal rozhodnúť aj lekár.

Prevencia komplikácií antibiotickej liečby

Liečba akné s antibiotikami by mala byť striktne podľa schémy, liečiť lekára.

Pri prvých príznakoch vedľajších účinkov sa odporúča okamžite konzultovať s odborníkom.

Antibiotiká používané pri akne často vyvolávajú abnormality v práci tráviaceho traktu, takže po ich zrušení sa odporúča, aby sa probiotiká obnovili normálnu črevnú flóru.

Počas liečby by sa malo zobrať veľké množstvo tekutín, aby sa znížilo riziko komplikácií a vylučovanie toxínov z tela, čo môže byť tiež príčinou vzniku akné.

Antibiotiká z akné, ktoré vám pomôžu

Vyrážky - zápalové útvary, ktoré vedú k narušeniu funkcií pokožky. Pravidelne vznikajú vo všetkých. Zápalové útvary by sa mali odstrániť preventívnymi opatreniami alebo použitím liekov. V pokročilých prípadoch sú najlepšie vhodné antibiotiká v akejkoľvek forme uvoľňovania. Znamená aktívne vyriešiť problém.

Antibiotiká proti akné vo forme tabliet

Pri pokročilých prípadoch použite antibiotikum na akné rôznych typov. Použitie tabliet nie je také bežné ako masť.

V tabletách je k dispozícii niekoľko účinných liekov:

 • kpinsefar;
 • eritramitsin;
 • junidox solute;
 • klindamycín;
 • doxycyklín.

"Kpinsefar" je antibiotikum pre pokožku, ktoré má pozitívny účinok na dermis. Odstraňuje zápalový proces, má antibakteriálne účinky. Je kozmetický liek. Stojí za zmienku, účinnosť drogy nie je skvelá. Podľa sociologického prieskumu, ktorý používa ľudí, tableta účinne neovplyvňuje postihnutú dermis.

Nemôžete ho použiť s hubovými zápalovými infekciami. Situácia sa zhoršuje. Liečba je dobrým prostriedkom pre vývoj huby. Dlhodobé užívanie ohrozuje ďalšiu chorobu.

Neodporúča sa pre tehotné ženy, malé deti. Komponenty nemajú pozitívny vplyv na stav tela. Aplikujte masti bez obsahu nebezpečných látok, preventívne opatrenia. Majte svoje zdravie v bezpečí. Lekár nemá právo menovať ženu v pozícii, dieťa. Obidva ľudia sú vystavení riziku intolerancie na liek.

"Erytramicín" je antibiotikum proti akné na tvári, ktoré čistí zápal z dermis. Pomáha pri eliminácii bakteriálnej infekcie. Zapája sa do všetkých oblastí medicíny.

Je prísne zakázané používať ľudí s citlivou alergiou na kožu na zložky lieku. Prítomnosť čiastočnej straty sluchu zakazuje používanie liekov. Nepoužívajte spolu s inými tabletami tohto typu. Ženy, ktoré dojčia, sú kategoricky kontraindikované v tabletkách, ktoré eliminujú začervenanie.

Môžete ju používať od štrnástich rokov. Skoršie používanie hrozí so zlým vnímaním nápravy. Tablety sú určené na interné použitie. Dávkovanie je v množstve 2 gramy každých šesť hodín. Prevádzka prípadu vyžaduje zvýšenie dávky na štyri gramy. Obťažnosť ochorenia, dávkovanie by mal vymenovať kvalifikovaného odborníka.

"Unidox Solutab" - antibiotikum proti akné na tvári, ktoré má protizápalový účinok. Funguje s rôznymi prejavmi dermatitídy, komplikácií kožného zápalu. Liečí chorobu dýchacích ciest. Eliminuje epidermis z zápalového procesu.

Nie je nutné používať v tehotenstve, deťom do 8 rokov. V prítomnosti ochorenia obličiek, pečene. Zložkové zložky zhoršujú zápalový proces a premenia ho do zanedbanej podoby. Nevyvolávajte existujúcu chorobu. Neprinesie pozitívny výsledok.

Pred použitím musíte pilulku rozpustiť v pohári vody a odobrať ju dovnútra. Lieky môžete rozdeliť na niekoľko častí. Rozdeľte pilulky na dve časti, pite vodou. Priebeh liečby je desať dní.

"Clindamycín" je liek, ktorý eliminuje infekčné zápalové procesy. Kompozícia obsahuje penicilín. Ľudia, ktorí majú alergickú reakciu, nesmú užívať pilulky. Vyskytne sa anafylaktický šok. Užívanie jednej tabletky vedie k smrteľnému výsledku. Alergická reakcia je uvedená v lekárskom zázname. Pri vymenúvaní liekov má lekár venovať pozornosť existujúcim záznamom. Neprítomnosť zodpovedajúceho nápisu zaručuje výskyt drogového šoku. Stojí za to informovať lekára, ak neexistuje poznámka na ambulancii.

Doba trvania je určená na základe zanedbania choroby. Dávka sa zvyšuje v prítomnosti komplikácií. Deti môžu jesť od šiestich rokov. Nebezpečenstvo nie je. Počiatočná fáza vyžaduje štyri jednorazové použitie. Spustený - šesťkrát denne. Kurz je desať dní.

Dysfunkcia obličiek, pečene, inhibuje použitie liekov v tabletách. Antibiotiká ovplyvňujú zdravé uvedené orgány. Prijatie za porušenie zhoršuje situáciu.

"Doxycyklín" sa používa na akné a akné má antiseptický účinok. Aktívne odstraňuje infekčné hubové zápalové procesy, čistí pokožku. Používa sa na liečbu rôznych ochorení, je užitočné pri ovplyvňovaní epidermy. Používa sa na liečbu pohlavne prenosných chorôb. Metóda obnovy je nebezpečná. Predávkovanie hrozí vracaním, strata hmotnosti, zvýšená teplota. Prítomnosť takýchto príznakov vyžaduje okamžitú konzultáciu s odborníkom. Predĺžený stav spôsobuje intoxikáciu tela.

Použitie musí byť vykonané vo vnútri. Aplikujte po jedle. Každých dvanásť hodín má liek vstúpiť do tráviaceho traktu. Umyte veľkým množstvom vody. Znižuje riziko podráždenia potravín. Ochranná škrupina kapsuly hrozí spálením tráviaceho traktu. Obsahuje veľa neprijateľných prvkov, ktoré vyvolávajú vedľajšie účinky.

Masť na vonkajšie použitie

Neznášanlivosť na tablety je kompenzovaná použitím masti. Krémy, gély sú analógy liekov na interné použitie. Efektívnosť nie je nič iné. Percento masti obsahujúcich antibiotiká z akné na tvári a chrbte. Pokyn aplikácie je iný. Lekári ju predpisujú častejšie ako pilulky. Určitá masť má veľa analógov. Môžete si vybrať. Ceny sú prijateľné. K dispozícii pre každého obyvateľa, bez ohľadu na plat. Výrobcovia poskytujú príležitosť vybrať si, kúpiť vysokokvalitné lieky.

Účinné masti sú:

"Bactroban" je nástroj, ktorý odstraňuje baktérie, infekčné zápalové procesy. Odstraňuje opuch vyrážky, čím je tvár čistá. Vyrába sa vo forme masti. Kompozícia obsahuje antibiotiká. Použite ho na postihnuté miesto.

Naneste s vatovým tampónom. Vezmite malé množstvo masti, aplikujte na bavlnenú podložku, gázovú obväz, presuňte obsah na tvár. Nie je potrebné dať alebo robiť veľa. Časté, hojné používanie vyvoláva výskyt plesňovej infekcie, ktorá infikuje dermis. Aplikujte trikrát denne.

Keď máte citlivú pokožku, nepoužívajte liek. Môže sa vyskytnúť alergická reakcia, ktorá prináša nepríjemné následky. Alergia k zložkám tvorí nauzeu, vyrážky.

"Zeraklin" - nahradzuje antibiotiká z akné na tvári a chrbte. Vyrába sa vo forme krému. Pohodlné na použitie. Môže sa používať na liečbu zápalu chrbta, tváre, končatín. Má protizápalový, antibakteriálny účinok. Určené pri spúšťaní udalostí. V počiatočnom štádiu sa zaobchádza s bežnými, prírodnými prostriedkami.

Aplikujte masť na čistú, dusenú pokožku. Môžete si vyrobiť helikoptér kúpeľ. Póry sú otvorené, lieky sú lepšie absorbované. Pravidlá aplikácie sú povinné. Zhoda zaručuje účinok. Potrebujete užívať liek dvakrát denne: ráno, večer. Dĺžka liečby je dva mesiace. Prebiehajúci prípad môže vyžadovať šesťmesačné riešenie problémov.

Je dôležité vyhnúť sa tomu, aby sa na oči dostalo zrkadlo. Sliznica je poškodená. Ohrozuje to čiastočnou stratou videnia. Po kontakte dôkladne opláchnite vodou.

"Zinerit" - perfektne nahradzuje antibiotiká na tvár v podobe tabliet. Má antibakteriálny účinok. Je analógom "erytromycínu". Odstraňuje zápal. Odstráni začervenanie po vyrážkach.

Krabička na lieky pozostáva z troch častí. Dve injekčné liekovky obsahujú tekutinu. Tretia fľaša je prístupná vo forme aplikátora. Je potrebné miešať zložky lieku. Musíte zmiešať dve injekčné liekovky. Nalejte obsah do aplikátora. Tesne pokrývajte posledný. Dobre sa pretrepte. Po použití zostáva jedna fľaša. Druhý môže byť vyhodený. Obsah aplikátora by mal byť aplikovaný na postihnuté oblasti dermis.

Nepoužívajte, ak máte alergickú reakciu na zložky lieku. Zápalové vyrážky sa môžu prejaviť viac. Hrozí šírenie do ďalších oblastí epidermis.

Profylaktické lieky

Existuje niekoľko preventívnych liekov, ktoré dopĺňajú priebeh liečby. Pomáhajú rýchlo vyriešiť problém, urýchliť proces liečby.

"Baziron" - je menej alergénny liek ako vyššie uvedené. Bol podrobený dôkladnej kontrole. Riziko alergickej reakcie sa zníži na minimálne percento. Použitie lieku pomáha otvoriť póry, zvlhčiť pokožku, urobiť dermis jemnejšou, jemnejšou. Nehorí existujúce rany. Neobsahuje alkohol. Zvyšuje bezbolestné použitie.

Pred aplikovaním produktu je vhodné pripraviť pokožku. Dermis sa má dôkladne umyť hypoalergénnym mydlom. Aplikujte tenkú vrstvu raz denne. Citlivá koža by sa nemala používať častejšie. Riziko alergickej reakcie je možné. S dobrou kompatibilitou môžete dávku zvýšiť dvakrát denne. Niektoré antibiotiká proti akné vyžadujú dodatočné nápravné opatrenia.

Metrogil je nástroj pre akné a akné. Stimuluje obnovu pokožky. Používa sa ako ďalšie antibiotikum. Zvyšuje citlivosť pokožky na ultrafialové žiarenie. Používanie radiačnej terapie je kontraindikované pri používaní tohto lieku. Vyvýšenia môžu rásť. Vyrážka sa obnoví. Odpustenie začne. Nie je potrebné navštíviť solárium, dlho pri dlhom pobyte na slnku.

Vyrába sa vo forme tabliet. Musí sa užívať s jedlom. Liečivo sa lepšie absorbuje. Po jedle môžete piť. Výrobky ľahko akceptujú vzhľad tablety. Nedostatok pravidelných potravín zaručuje príjem drogy mliekom. Tento liek môžete piť mliečnym výrobkom.

Riešenie sa používa v zanedbaných prípadoch počas hospitalizácie. Vlastné použitie nie je povolené.

"Differin" - masť na akné s dlhým účinkom. Stabilizuje subkutánne procesy, zlepšuje stav pokožky. Zvyšuje produkciu enzýmov rýchlejšie. Poškodené miesta sa obnovia. Má trvalý účinok. Postup liečby určuje lekár. Nepoužívajte, ak je zvýšená citlivosť. Výsledné podráždenie nebude mať dobré výsledky. Obnova trvá, výrazne predlžuje.

Masť sa má aplikovať na vyčistenú dermu s tenkou vrstvou. Žiadosť musí byť jednotná. Ovplyvnené oblasti by mali byť rovnako impregnované krémom. Dĺžka liečby je dva mesiace. Zabráňte vniknutiu do úst, rúk a očí. Možná čiastočná strata videnia, popálenie mäkkých tkanív, čiastočná strata chuti. Mal by byť čistý pri používaní. Túžba po rýchlom zotavovaní, urýchlené akcie môžu hrať krutý vtip.

"Benzomycín" - liek na liečbu akné s antibiotikami. Vyrobené v malých pohároch. Odstraňuje zápalový, edémový proces, má antibakteriálne účinky. Pozitívne ovplyvňuje postihnuté oblasti.

Aplikovať je podobné predchádzajúcim, dodržiavať základné pravidlá. Súlad s pokynmi je polovica zotavenia.

záver

Liečba akné antibiotikami je bežnou metódou boja proti zápalovým procesom. Antibiotiká proti akné pozitívne ovplyvňujú zdravotný stav. Potrebujete vedieť správne dávkovanie aplikácie, berte do úvahy riziko užívania. Dlhodobé užívanie drog tohto druhu ohrozuje vznik plesňovej infekcie. Choroba je liečená dlhšie. Postup liečby by mal byť dokončený najneskôr do termínu, môžete doplniť masti z akné. Dodržiavanie pravidiel používania je základom rýchleho oživenia. Lekárska konzultácia, ďalšie vyšetrenie zaručuje správne predpísané liečivo.

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.