Hlavná

Kliniky

Ktoré antibiotiká z akné na tvári sú lepšie a účinnejšie?

Antibiotiká z akné sú predpísané so stredne závažným alebo závažným akné, keď na pokožke existuje veľa zápalných pustulárnych prvkov a použitie iných kozmetických a liečivých prípravkov neprinesie výsledok.

Závažné formy ochorenia sú často komplikované pripojením bakteriálnej infekcie a na zastavenie tohto procesu je potrebné aplikovať nielen lokálne lieky (masti, gély, krémy), ale aj závažné systémové prípravky na perorálne požívanie. Mali by byť predpísané dermatológom alebo kozmetikom.

Vlastnosti používania antibiotík

V počiatočných štádiách akné môžete vyliečiť vyrážky pomocou bežnej kozmetiky (čistiace vody, gély, krémy). Ale v tých prípadoch, keď sa choroba zmení na zanedbávanú formu, bude účinná len komplexná liečba s použitím lokálnych a systémových liekov.

Antibiotiká rýchlo ničia patogény alebo zabraňujú ich ďalšej reprodukcii. Výhodou antibakteriálnych liečiv je silný terapeutický účinok a široká škála, ktorá vám umožňuje vybrať optimálny liek na rôzne formy akné bez ohľadu na umiestnenie vyrážky. Antibiotikum z akné na chrbte alebo na tvári pomôže s rovnakou mierou účinnosti, ale špecialista by mal vybrať liek.

To je spôsobené tým, že väčšina antibakteriálnych látok má rozsiahly zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Nesystematické použitie takýchto liekov môže nepriaznivo ovplyvniť stav imunitného systému, vyvolať dysbiózu, mať toxický účinok na pečeň a iné vnútorné orgány.

Lekár môže predpisovať akné lieky v rôznych kombináciách. Napríklad, použitie lokálne aplikovaných antibiotík pre akné (vo forme mastí alebo krémov), súčasne brať lieky vo forme tabliet dáva najviac výrazný terapeutický účinok, umožňuje krátku dobu pre zvládnutie zápalu a čistí pokožku od vyrážky.

Miestne antibiotiká z akné

Medzi antibakteriálnymi látkami určenými na vonkajšie použitie sú najpopulárnejšie tieto lieky:

 • Erytromycínová masť. Lacný a účinný prostriedok založený na antibiotike z makrolidovej skupiny. Účinná látka aktívne bojuje so širokým spektrom patogénnej mikroflóry a podporuje elimináciu hnisavého akné. Masť sa odporúča aplikovať na oblasť lézie dvakrát denne počas 2-3 týždňov.
 • Streptocíd linky. Masť s antibiotikom proti akné, ktorá má široké spektrum antimikrobiálnych účinkov. Účinne odstraňuje hnisavé zápalové procesy na koži, zabraňuje šíreniu vyrážok, má sušenie a bakteriostatický účinok. Súčasne sa tento liek nemôže používať dlhší čas, pretože sa zvyšuje pravdepodobnosť alergických reakcií a systémových prejavov tráviaceho traktu. Okrem toho kontraindikácie použitia streptocidovej masti sú ochorenia pečene a obličiek, tehotenstvo a laktácia.
 • Levomekol. Antibakteriálne liečivo vo forme masti, založené na dvoch účinných látkach - levomitsetín a metyluracil. Má výrazný baktericídny a protizápalový účinok, podporuje rýchle hojenie a obnovu pokožky. Aplikoval pri liečbe akné a purulentných pupienkov. Liek rýchlo čerpá hnis, prejavuje antiseptický účinok a zabraňuje ďalšiemu šíreniu zápalového procesu. Masť sa nanáša na pokožku 2 až 3 krát denne počas 7 až 10 dní.
 • Metrogil. Gél s antibakteriálnym a antiprotozoálnym účinkom účinne zvládne akné a ružové akné. Základom lieku je antibiotikum metronidazol, ktorý vykazuje aktivitu proti širokému spektru patogénnej mikroflóry. Liek sa odporúča aplikovať na pokožku dvakrát denne počas 3 až 8 týždňov.
 • Linia syntetomycínu. Antibiotikum z akné na tvári vo forme masti. Hlavnou aktívnou zložkou je chloramfenikol, ktorý sa účinne vyrovná s pyloflamennými procesmi. Liek sa používa na liečbu rozsiahlych vyrážok a purulentných pupienkov. Okrem antimikrobiálneho účinku masť navyše vykazuje protizápalové a regeneračné vlastnosti, pomáha čistiť póry a hojiť pokožku. Súčasne sa liek nemôže používať pri ochoreniach pečene a obličiek, hubových kožných lézií, psoriázy a ekzému.

Najlepšie antibiotiká pre akné

Medzi liečivami miestnych účinkov sú moderné antibakteriálne látky obzvlášť populárne, sú určené na boj proti zápalovému procesu na pokožke.

Zinerit

Efektívne antibakteriálne činidlo založené na antibiotike erytromycínu a octane zinočnatom. Erytromycín zastavuje rast a množenie patogénnych baktérií, a octan zinočnatý má adstringentný účinok, dobre schne zapálené bunky a podporuje regeneráciu a hojenie kože.

Prípravok je vyrábaný vo forme prášku určeného na prípravu terapeutického mlieka. V obale sú dve injekčné liekovky pred použitím, ich obsah musí byť zmiešaný, kým sa nedosiahne jednotné zloženie. Aplikuje sa na očistenú pokožku ráno a večer. Po ošetrení lotion sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný lesk, takže sa nemusí umyť. Priebeh liečby je 10 dní.

Baziron AC

Silný akné krém s antibiotickým benzoylperoxidom, ktorý poskytuje silný baktericídny účinok. Zvláštna výhoda liečiva spočíva v tom, že patogény nie sú schopné vyvinúť rezistenciu voči aktívnej zložke.

Okrem toho Baziron AC reguluje funkciu mazových žliaz, zabraňuje nadmernej tvorbe mazu, upcháva póry kože a tým eliminuje jeden z dôvodov vzniku akné. Pravidelné užívanie lieku vám umožňuje zbaviť sa komedónov (čiernych bodiek) a očistiť póry mazových zátok, ktoré nahromadia baktérie, ktoré spôsobujú zápal. Liečivo sa odporúča aplikovať na problémové miesta dvakrát denne počas 2-3 mesiacov. Pozoruhodné zlepšenia sa zaznamenali po 4 týždňoch pravidelného používania.

Dalatsin

Gél založený na antibiotike klindamycíne, ktorý je obzvlášť účinný proti zapáleným pustulámovým prvkom na koži. Poskytuje širokú škálu antibakteriálnych účinkov a pomáha bojovať proti akné, hnisavým pichlamkám a vredom. Liek má výrazný antiseptický účinok a rýchlo neutralizuje ložiská zápalu na pokožke.

Tento liek je všeobecne predpísaný pre závažné akné. Viditeľný výsledok liečby je zaznamenaný po 2 týždňoch aplikácie. Gél sa nanáša na predtým očistenú pokožku ráno a večer. Je rýchlo absorbovaný, konzumovaný veľmi šetrne, takže malý balík lieku stačí dlho.

Gél Benzamycín

Priraďte miernej forme akné. Kombinované činidlo obsahuje vo svojom zložení antibiotikum erytromycín a benzoylperoxid. Má výrazný bakteriostatický, antibakteriálny a keratolytický účinok, vykazuje antiseptické a dezinfekčné vlastnosti.

Liečivo nielen potláča reprodukciu baktérií, ale tiež znižuje produkciu mazových sekrétov, pomáha čistiť póry kože a zabraňuje tvorbe komedónov. Zároveň môže benzamycín vyvolať alergické reakcie a výskyt príznakov dermatitídy.

Prípravok sa pripravuje vo forme prášku určeného na prípravu gélu. Pred použitím v nádobe s práškom pridajte obsah injekčnej liekovky alkoholom v pomere uvedenom v návode.

Kompozícia sa dôkladne premieša, kým sa nevytvorí gélovitá hmota. Štandardný priebeh liečby je 6-10 týždňov, počas ktorého sa gél nanáša na predčistené problematické rany ráno a večer.

Ďalšie populárne lieky na akné

Medzi ďalšie populárne lieky používané na liečbu akné, možno spomenúť:

 • krém a gél Skinoren (na báze kyseliny azelaínovej);
 • gél (Zvedavý (kyselina hyalurónová + zinok);
 • krém Differin (založený na retinoidoch).

Ako súčasť týchto fondov neexistujú žiadne antibiotiká, napriek tomu vykazujú zle vyjadrený antimikrobiálny účinok, zvládajú zápal a často sa používajú pri liečbe akné.

Antibiotiká z pupienkov v tabletkách

Liečba akné s antibiotikami vo forme tabliet môže predpisovať iba lekár. Špecialista si zvolí režim liečby, ktorý zohľadní závažnosť akné, možné kontraindikácie a iné individuálne charakteristiky pacienta. Väčšina systémových antibiotík sa nedá podávať deťom do 12 rokov, počas tehotenstva a laktácie, s poškodením pečene a obličiek. Medzi antibaktikami proti akné patria prípravky nasledujúcich skupín:

Predstavitelia tetracyklínovej skupiny sú také antibiotiká, ako je tetracyklín a doxycyklín. Lieky tejto kategórie majú širokú škálu antibakteriálnych účinkov, ale musia sa používať s opatrnosťou a krátkymi cyklami kvôli množstvu kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Takéto lieky sa nemôžu podávať s individuálnou citlivosťou, počas tehotenstva a laktácie, s renálnou a hepatálnou insuficienciou. Dávkovanie liekov a dĺžka trvania prijatia, ktorú lekár určuje individuálne. Z vedľajších účinkov možný vývoj dysbiózy, zmeny krvných indikátorov, poruchy nervového systému, alergické reakcie, príznaky kandidózy.

Zástupcovia makrolidovej skupiny - lieky Erytromycín a Josamycín sa vyznačujú mäkšou účinnosťou, lepšou toleranciou a spôsobujú menej vedľajších účinkov. V niektorých prípadoch pod dohľadom lekára môžu užívať počas tehotenstva.

Tieto lieky sa nemôžu používať súčasne s mliečnymi výrobkami, pretože terapeutický účinok je výrazne znížený. Nevýhodou makrolidov je rýchle prispôsobenie baktérií účinnej látke, takže nie je zmysluplné liečiť tieto lieky po dlhú dobu. Medzi časté vedľajšie účinky patria abnormality v činnosti tráviaceho traktu, nevoľnosť, hnačka, negatívny vplyv na pečeň.

Skupina linkosamidov zahŕňa antibiotiká Lincomycin a Clindamycin. Poskytujú širokú škálu antimikrobiálnych účinkov a používajú sa pri ťažkých hnisavých zápalových kožných léziách.

Štandardná schéma prijatia na liečbu akné je tiež vybraná dermatológa. Priemerný priebeh liečby je 7-10 dní. Zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov je takmer rovnaký ako zoznam iných antibakteriálnych liekov.

Akné po antibiotikách (prečo sa objaví, čo robiť)

Niekedy po užití lieku antibiotikami sa koža vyčistí, ale po krátkom čase sa znovu zakryje pupienkami. Prečo sa to deje a ako sa s týmito dôsledkami zaoberať? Faktom je, že užívanie antibiotík narušuje rovnováhu užitočnej mikroflóry v črevách, čo vedie k rozvoju dysbakteriózy a okamžite sa odráža na stave pokožky, čo spôsobuje opakovanú tvorbu akné.

Zdravie našej pokožky vo veľkej miere závisí od správneho fungovania tráviaceho traktu, ale antibakteriálne látky zničia nielen patogénne baktérie, ale aj prospešnú mikroflóru. Problémy pomôžu probiotiká a prebiotiká.

Odstránia dysbiózu a pomôžu vyrovnať sa s nepríjemnými dôsledkami liečby antibiotikami. Skúsený lekár bude nevyhnutne zahŕňať schému liečby, ako sú lieky Bifidobacterin, Lactobacterin, Acipol, Linex, Bifiform alebo Hilak Forte.

Spätná väzba na aplikáciu

Recenzia č. 1

Nákup Zinerit lotion, ja som naozaj dúfam, že ma zachráni pred akné. Myslel som si, že mi trochu vyschnu kožu a ďakujem za to.

V pokynoch sa uvádza, že výsledok bude viditeľný dva týždne po podaní žiadosti. A naozaj som na začiatku nezaznamenal žiadne zmeny. Množstvo vyrážok sa však výrazne znížilo. Nové akné sa prestalo objavovať a staré postupne vyschlo. Po mesiaci sa tvár stala výrazne lepšou a čerstvejšou.

Všimol som si, že najprv sa objavili nepríjemné pocity: mierne pálenie a svrbenie po aplikácii na kožu, ale potom všetko odišlo. Jediným negatívom pre mňa je cena. Kúpilo sa za 400 rubľov, ale na druhej strane trvá dlho, asi 7 až 8 týždňov používania.

Referenčné číslo 2

Prechodný vek je už ďaleko za sebou, ale stále trpím akné. Vyskúšala si nejaký spôsob, ale uprednostňujem krém Bazironum AS. Prvýkrát som kúpil túto smotanu pred dvoma rokmi.

Potom mi pomohol vyrovnať sa s hojnými erupciami na tvári. Krém dokonale vysušuje pokožku, zúžuje póry. Malé pupienky prechádzajú rýchlo a tie, ktoré majú väčší pokles veľkosti. Niekedy to bolo rozmazané silnou vrstvou na noc: akné skutočne zmenšilo, ale potom pokožka bola silne vločkaná.

Preto by ste mali tento krém používať starostlivo, najmä pre tých, ktorí majú príliš suchú pokožku. Po dvoch cykloch aplikácie Baziron AS na tvári nezostali prakticky žiadne pupienky. Teraz nie sú žiadne zbytočné vyrážky, ale keď sa objaví pár akné, ihneď ich rozmazám s presným Bazironom.

Recenzia č. 3

Po mnoho rokov bojoval s pupienkami. Výhoda vonkajších prostriedkov: rôzne gély, krémy a pleťové vody. Opäť dermatológ odporučil aplikovať masť Levomikol a užívať tablety tetracyklínu.

Masť sa má aplikovať dvakrát denne: ráno a večer. Tetracyklín užíval dve tablety denne. Dva dni po začiatku liečby som si všimol, že sa neobjaví nové akné. Zvyčajne každé ráno sa objavili nové pustuly, ale tentoraz sa nevyskytli žiadne vyrážky.

Staré akné príliš rýchlo vyschlo. Po pár týždňoch sa tvár stala suchá, menej pupienkov, dokonca aj sčervenanie po nich prešlo rýchlejšie. Mesiac takej komplexnej terapie a tvár získala normálny zdravý vzhľad s niekoľkými malými vyrážkami. Lekár uviedol, že v priebehu dvoch týždňov by sa mal kurz opakovať, aby sa výsledok opravil.

Liečba akné antibiotikami

Všetci mladí chlapci a dievčatá sa snažia pozrieť von veľmi atraktívne. V tomto veku najviac monitorujú svoj vzhľad: starajú sa o pokožku, vlasy, obliekajú najnovšie módy. Ale akonáhle mladí ľudia majú problémy s kožou, najmä pupienky na tvári, okamžite začnú cítiť plachý. Rozvíjajú komplexy menejcennosti, problémy pri komunikácii so svojimi rovesníkmi, neochota ísť von do svetla atď.

Používajú rôzne metódy na odstránenie akné, môžu ďalej zhoršiť stav kože. A potom chlapci a dievčatá spadajú do úplného zúfalstva a začínajú sa pýtať: "Môžem si tieto škvrny na tvári?".
Metódy na odstránenie akné by mali byť jednoznačne známe, pretože samoliečba sa pre človeka môže skončiť zle. Tieto problémy čelia nielen mladí ľudia, ale aj zrelí ľudia, ktorí tiež potrebujú osobitnú starostlivosť o svoje telo.

Foto 2 - Problém akné na tvári

K dnešnému dňu majú ľudia, ktorí majú problémy s akné, pokúsiť sa ich zbaviť s antibiotikami.

Foto 3 - Nepríjemné obruče na tvári

Antibiotiká z akné na tvári

Celkom dôrazne sa diskutovalo o tejto problematike medzi vedcami, či stojí za to použiť antibiotiká na kožné lézie vo forme akné alebo nie. Názor mnohých lekárov dermatológov pri tejto príležitosti bol rozdelený. Koniec koncov, antibiotiká môžu nielen ťažiť, ale aj významné poškodenie tela. Preto je veľmi dôležité poznať niektoré vlastnosti ich aplikácie.

Pozor prosím! Pred použitím antibiotika sa vždy poraďte s dermatológiou!

Foto 6 - Antibiotiká môžu pomôcť s akné

K dnešnému dňu sa antibiotiká podávajú buď vnútorne alebo lokálne. Ktoré z nich je efektívnejšie povedať. Je známe, že užívanie vnútorne tablety antibiotikum eliminuje príčinu ochorenia samotného (zabíja baktérie) a lokálne použitie je navonok zmenšuje zápal a deaktivuje baktérie.

Foto 7 - Antibiotiká majú vedľajšie účinky

Najčastejšie lekári kombinujú liečbu, aby zabránili vzniku ochorenia vo vnútri i mimo nej.

Proti použitiu antibiotík sa hovorí veľké množstvo alergických reakcií na ich použitie, ako aj nežiaduce účinky na gastrointestinálny trakt, obličkové tkanivo. Rôzne typy antibiotík majú určité individuálne vedľajšie účinky pre každý z nich.

Liečba akné antibiotikami

Špecialisti predpisujú širokú škálu antibiotík na liečbu akné, ale existuje určitá škála liekov, ktoré fungujú skvele pre akné.

Antibiotiká miestnej akcie na tvári zahŕňajú:

Foto 10 - Topické antibiotiká

 • "Zener" - obsahuje erytromycín, ktorý patrí makrolidom. Majú pomerne malý počet vedľajších účinkov len vo forme opakujúcich sa črevných porúch; Foto 11 - Zlinit proti akné Foto 12 - Zinitída, účinok
Foto 13 - Zinitída pomáha s akné Foto 14 - Zinitída - účinnosť lieku
 • "Baziron" - liek, ktorý dokonale vyhovuje stafylokokovej infekcii a vyrovnáva sa s pupienkami tejto etiológie. Vedľajšie účinky sa vyskytujú len ako lokálna alergická reakcia. Foto 15 - Baziron Foto 16 - Baziron, účinok Foto 17 - Baziron pomáha s akné Foto 18 - Baziron - účinnosť lieku
 • "Skinoren" - masť, ktorá neobsahuje antibiotikum, ale kyselina azelaínová; Foto 19 - Skinoren Photo 20 - Skinoren, efekt Foto 21 - Skinoren - účinnosť lieku

Lieky na interné použitie v tabletách sú:

Dôležité! Furacilín zabíja dobré a zlé baktérie, čo vedie k suchu, bledosti a napätiu pokožky. Preto by ste mali byť opatrní v súvislosti s touto drogou.

 • "Ampicillin" - antibiotická séria penicilínov, ktorá funguje dobre pre pomerne veľký počet mikróbov. Nezabudnite, že môže mať alergickú reakciu, hoci toto antibiotikum je pre pacienta celkom bezpečné. Obrázok 29 - Ampicilín
 • "Differin" - liek, ktorý obsahuje vitamín A. Tento liek má protizápalový účinok a dokonale odstraňuje sčervenanie, bolesť, opuch kože. Najčastejšie sa používa "Differin" s antibiotikami. Táto kombinácia veľmi dobre odstraňuje pupienky. Foto 30 - Differin sa zvyčajne kombinuje s antibiotikami

Akné po antibiotikách

Docela často akné na tvári vzniká po aplikácii rôznych antibiotík. Lokalizáciou ich vyrážky je možné posúdiť, ktoré orgány nefungujú s plnou silou. Ak sú pupienky umiestnené na čele, potom problém v čreve, ak je na nos, potom - v pankrease.

Pozor prosím! V žiadnom prípade by ste nemali vytláčať gély založené na antibiotikách. To zhorší stav pokožky.

Pizzómy sa objavujú vo väčšine prípadov v priebehu troch týždňov. Vyskytujú sa s nerovnováhou medzi baktériami na koži. Stávajú sa agresívnejší a spôsobujú zápaly, ktoré vedú k vzniku akné. Za takýchto podmienok sa pyrogénne baktérie aktívne začínajú množiť, čo zhoršuje lokálny stav kože.
Pri krátkodobom používaní antibiotík sa akné objaví dočasne. A neprinášajú veľké škody na koži človeka. Pri dlhodobom používaní sa vždy poraďte so svojím lekárom.
Liečba akné po antibiotikách je pomerne jednoduchá.
za prvé, na profylaxiu by mali byť paralelne antibiotiká používať antihistaminiká, ktoré zabránia rozvoju alergickej reakcie a fondy, ktoré vytvárajú črevnú mikroflóru, tk. antibiotiká sú stále škodlivé na použitie.

Foto 32 - Je dôležité, aby ste užívali antihistaminiká spolu s antibiotikami

za druhé, je povinné vykonávať fytoprocesory, ktoré zmierňujú zápal.

Obrázok 33 - Vykonajte fytoprocesúry

Nedávajte kozmetiku na vrchole pupienkov. Môže spôsobiť ďalšie vyrážky a zhoršiť stav kože.

Foto 34 - Nepoužívajte make-up, ak máte akné

Záverom stojí za zmienku, že koža je u nás veľmi jemná, a preto sa musíme starostlivo starať o ňu. Užívanie antibiotík, nezabudnite na antihistaminiká (difenhydramín a suprastin akné) a obnovenie črevnej mikroflóry (jogurt, Bifiform, Hilak, LINEX, atď) a najčastejšou zdravie. Pripomínajúc to, môžeme sa chrániť pred následkami: hnačkou a rôznymi typmi vyrážok na koži.

Koniec koncov, zdravá koža je kľúčom k úspechu v zaobchádzaní s ľuďmi.

Ako antibiotiká fungujú proti akné

Existuje mnoho spôsobov a prostriedkov na boj proti akné na tvári a tele.

Ak sa však dá ľahko vyrovnať s jednotlivými vyrážkami pomocou kozmetických a ľudových liekov, ťažký zanedbávaný zápal je nepravdepodobné, že by bol vyliečený bez antibiotík.

Ako fungujú lieky a vždy sú účinné? Ako správne aplikovať antibiotiká z akné na tvár? O všetkom podrobne.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Príčiny akné

Existuje mnoho dôvodov pre akné.

Najbežnejšie z nich je:

 • zvýšený obsah tuku v koži;
 • hormonálne zlyhania a reštrukturalizácia;
 • iracionálna výživa;
 • nadmerné vystavenie ultrafialovému svetlu;
 • choroby tráviaceho, endokrinného, ​​reprodukčného systému;
 • metabolické poruchy;
 • stres, emočný stres;
 • fyzické vyčerpanie;
 • oslabená imunita a nedostatok vitamínov.

Robia antibiotiká pomoc s akné?

V závislosti od počtu akné na tvári sa rozlišujú tri formy akné:

 • svetlý - čierne bodky a vyrážky samostatné, ich počet nepresahuje 10;
 • priemer - na koži môžete vidieť z 10 až 20 zápalových ohniskov;
 • ťažký - Viacnásobné papuly a pustuly na koži (40 alebo viac), fúzia zápalových prvkov do veľkých miest.

Ak sa dokážete vyrovnať s miernou formou erupcie s kozmetickými a ľudovými prostriedkami, potom nemôžete robiť bez liečby v stredných a ťažkých formách akné.

 • Avšak antibiotiká z akné budú účinné len vo fáze, kedy začína rast a násobenie patogénnych baktérií v kanáloch mazových žliaz a vlasových folikulov.
 • V prípade, že vyrážka s tráviacej sústavy alebo endokrinné ochorenia, metabolické poruchy, sa protibakteriálne činidlo neodstráni príčina zápalu v koži, a s odvolaním sa na postup bude mať krátke trvanie.
 • Taktiež antibiotiká nepomôžu vyčistiť pokožku otvorených a uzavretých komedónov, iných nezavlažovaných prvkov.

Video: "Liečba akné, akné na tvári"

Čo je to?

Antibiotiká sú prípravky prírodného (živočíšneho, rastlinného) alebo mikrobiálneho pôvodu, ktoré môžu potlačiť rast a vývoj určitých druhov mikroorganizmov alebo spôsobiť ich smrť.

 • Prípravky sú dostupné v rôznych dávkových formách na vonkajšie a vnútorné použitie.
 • V závislosti od štruktúry sú antibiotiká rozdelené do niekoľkých veľkých skupín.

Pre externé použitie

Antibiotiká z akné na vonkajšie použitie sa uvoľňujú vo forme gélov, krémov, mastí, krémov.

Používajú sa na lokálne ošetrenie zapálenej kože na tvári, chrbte a iných častiach tela.

V podstate obsahujú zložky, ktoré majú bakteriostatický účinok.

Foto: alergická reakcia na lieky

Tieto lieky pomáhajú rýchlo zbaviť akné, ale majú niekoľko nevýhod.

 1. Nestrácajte úplne baktérie, ale len potlačiť ich reprodukciu. Preto po ukončení liečby sa môže znovu objaviť akné.
 2. Môže spôsobiť lokálne alergické reakcie - svrbenie, začervenanie, zmenšovanie a opuch kože (na odstránenie nepríjemných príznakov, musíte užiť Suprastin alebo iný antihistaminikum).
 3. Účinné nie je len škodlivé pre patogénne mikroorganizmy, ale aj pre užitočnú flóru, čím sa znižujú ochranné funkcie pokožky.

Často predpísané lieky na pokožku tváre s antibiotikami:

Foto: prostriedky na vonkajšie použitie

 • vodičkaZinerit (erytromycín a octan zinočnatý);
 • riešenie Eryderm (erytromycín), Zerkalín (klindamycín);
 • gély Benzamitsin (erytromycín a benzoylperoxid), Izotreksin (izotretinoín, erytromycín) Klenzit C (adapalénu, klindamycín);
 • krém Clindovit (klindamycín), Utsidin (kyselina fusidová);
 • masť Bactroban (mupirocín), levomekol, erytromycín a tetracyklínová masť.

Okrem hotových liekov je možné používať lieky vo forme tabliet.

 • Pre tento tablet antibiotiká (ampicilín, doxycyklín, erytromycín, klindamycín, tetracyklín), by mala byť rozdrvený na prášok.
 • Zmiešajte s trochou vody, aby ste mohli urobiť kašu.
 • Výsledná zmes sa dvakrát denne aplikuje na zápalové ohniská.

Ďalším účinným prostriedkom na liečbu akné je krovina s antibiotikami, Aspirínom a Suprastinom.

Antibiotikum potláča patogénnu flóru, Suprastin eliminuje svrbenie, začervenanie a opuch, Aspirín dobre vylieči zápal.

 • Príprava: rozdrviť 1 tablet prípravkov, zriediť prášok vodou s konzistenciou podobnou kašou.
 • Zmes zmiešajte na zapálené ohniská, masírujte niekoľko minút, opláchnite vodou.
 • Na pokožke naneste krém na problémovú pokožku.

Pre internú

Antibiotiká na orálne podávanie sa uvoľňujú vo forme tabliet, kapsúl, prášku alebo granúl na prípravu suspenzie.

Lieky pôsobia na baktérie rovnakým spôsobom ako na vonkajšie dávkové formy.

Foto: Prostriedky na orálne podanie

Ale ak sa masť alebo krém je platná len v zápalu a prakticky nie je vstrebáva do krvného riečišťa, príprava pre vnútornú potrebu mať systémový účinok na telo, je oveľa pravdepodobnejšie, že spôsobí nežiaduce reakcie vnútorných orgánov.

Akné je najčastejšie predpisované antibiotiká pre nasledujúce skupiny:

 • linkosamidmi (Klindamycín, linkamycín);
 • makrolidy (Erytromycín, azitromycín);
 • tetracyklíny (Doxycycline, Metacyclin, Unidox Solutab).

Ako to funguje

Penicilín je prvým antibiotikom, ktorého činnosť študoval anglický prieskumník Alexander Flemming.

V súčasnosti sú liekové zlúčeniny uvoľňované mikroorganizmami spracovávané farmaceutickými podnikmi, z ktorých sú vyrobené polosyntetické antibiotiká, ktoré majú účinok:

 • baktériostatický (zastaviť rast a reprodukciu baktérií);
 • baktericídne (zničiť patogénnu flóru).

Spôsoby liečby

Spôsoby liečenia akné sú určené stupňom závažnosti zápalových procesov v koži.

Foto: citrón a med môžete pripraviť masku

 1. Jednoduchý stupeň. Jednotlivé spoty, čierne škvrny dobre reagujú na liečbu drogovej závislosti založené na benzoyl peroxidu a kyseliny salicylovej, národných látky s antimikrobiálnym účinkom (cibuľa a cesnak, šalvia, ženšen, Hypericum oleja a rakytníka rešetliakového, tea tree, med citrón, harmanček, majorán, nechtík).
 2. Priemerný tvar. Liečba sa uskutočňuje externými prostriedkami založenými na tetracyklíne, erytromycíne, klindamycíne. V niektorých prípadoch sa odporúča kombinácia antibiotík a lokálnych retinoidov.
 3. Závažný zápal. Najťažšie, ťažko liečiteľné, forma akné. Liečba je komplexná, vrátane použitia retinoidov a antibiotík (vo forme tabliet, injekcií), relácií fyzioterapeutických postupov.

Foto: Liečba antibakteriálnymi liekmi sa môže kombinovať s použitím retinoidov

Ktoré sú lepšie

Najefektívnejšia je charakterizovaná kombináciou prípravkov proti akné, ktoré okrem antibiotika obsahujú aj iné aktívne zložky a preto majú komplexný účinok na pokožku.

Nasledujúce akné lieky sú často predpísané a nárokované.

 1. Zener. Krém na báze erytromycínu a octanu zinočnatého má výrazný antibakteriálny, protizápalový a sušiaci účinok. Ale, ako ukázala prax, po aplikácii Zineritis sa môže znovu objaviť akné v krátkom čase.
 2. Kpinesfar. Liečba na základe retinoidu (thretonínu) a antibiotika (erytromycínu). Droga normalizuje mazové žľazy a znižuje olejnatosť kože, inhibuje baktérie, rýchlo zmierňuje svrbenie a zápaly. Už 10 dní po začiatku liečby sa množstvo hnisavého akné zníži o jednu tretinu.
 3. Benzamitsin. Liečivo obsahuje erytromycín a benzoylperoxid, má výrazný antibakteriálny a protizápalový účinok. Počas liečby sa môže vyskytnúť suchá koža a nepríjemné pocity.
 4. Dalatsin-T. Lieči zápaly a hnisavé pupienky, akné, cysty. Používa sa samostatne aj v kombinácii s inými vonkajšími prostriedkami. Liečivo neprekrýva pokožku, nespôsobuje peeling.

Vedľajšie účinky

 1. Dysbacteriosis. Pri vnútornej aplikácii majú antibiotiká negatívny vplyv nielen na škodlivé mikroorganizmy, ale aj na užitočnú črevnú flóru. V dôsledku toho sa vyvíja dysbióza, zaznamenajú sa ďalšie poruchy trávenia. Okrem toho s dysbakteriózou dochádza k oslabeniu imunity.
 2. Poruchy funkcie pečene. Príjem antibiotík často spôsobuje abnormality vo fungovaní pečene. Z tela sa toxíny neodstránia a produkcia glykogénu sa tiež znižuje. V dôsledku toho sa letargia a podráždenosť zvyšujú, chuť k jedlu sa zvyšuje.
 3. Alergie. Svrbenie, odlupovanie, začervenanie a opuch kože sa vyskytujú pri použití externých antibiotík a prípravky v tabletách a kapsulách na vnútorné použitie môžu vyvolať všeobecné alergické reakcie.

Otázky a odpovede

Prečo nie vždy účinne liečiť

Antibiotiká nemusia fungovať, ak by boli vybraní nezávisle bez pomoci lekára.

Faktom je, že každé antibiotikum pôsobí na určitú skupinu mikroorganizmov.

A pred začatím liečby musíte vykonať laboratórne testy na určenie presného druhu baktérií, ktoré spôsobujú zápal.

A už pri zohľadnení typu patogénu je potrebné vybrať vhodný prípravok.

Ako sa zbaviť stopy akné na chrbte? Zistite si tu.

Môžem sa permanentne zbaviť akné?

Nie je možné presne povedať, ako dlho budú výsledky liečby.

 • Všetko závisí od príčin akné a závažnosti zápalu, správnosti výberu liekov a náchylnosti tela k predpísanému lieku.
 • Vždy sa zbavte vyrážok po použití antibiotík nie vždy: v 30% prípadov sa problém obnoví s časom.
 • Aby ste znížili riziko opakovaného výskytu vyrážok, je dôležité starostlivo starať sa o pokožku a pravidelne ju čistiť.

Čo sa líši od antimikrobiálnych látok

Mnohí sa týkajú skupiny antibiotík všetkých antimikrobiálnych látok.

 • Je však dôležité pochopiť, že antibiotiká sú lieky, ktoré sa vyrábajú polosynteticky alebo zlúčeniny vyrábané mikroorganizmami, rastlinami.
 • Veľa liekov, ako je napríklad Nitroxolin, furazolidonu, Palin, Biseptol, Furatsilinom, majú antimikrobiálne účinok, zároveň doba nie je antibiotikum. Sú to syntetické látky, ktoré sa vyznačujú užším spektrom účinku ako antibiotiká, majú rozsiahly zoznam možných vedľajších účinkov a je pravdepodobnejšie, že ich spôsobia.

Čo je návykové?

Počas liečby akýmkoľvek druhom baktérií sa postupne vytvára rezistencia na niektorú formu antibiotika.

V dôsledku toho sú škodlivé účinky liekov stratené, stávajú sa neúčinnými pri chorobách spôsobených rezistentnými druhmi patogénov.

Závislosť sa môže vyskytnúť na pozadí častého a nekontrolovaného používania antibiotík alebo v dôsledku prerušenia liečby v predstihu.

Prečo nemôžete prerušiť liečbu

 • Ak dôjde k prerušeniu liečby antibiotikami, baktérie nebudú až do konca zničené.
 • Zároveň tento typ patogénu vyvinie rezistenciu voči tomuto lieku.

V dôsledku toho sa nemôžete úplne zbaviť akné a keď znovu začnete užívať liek, už to nebude efektívne.

Navyše, ak patogénna flóra nie je úplne zničená, zápalové procesy môžu prechádzať do chronickej formy.

Dôsledky po samošetrení

Nezávislá voľba antibakteriálneho činidla môže viesť k nasledujúcim následkom:

 • chýbajú pozitívne výsledky liečby (vzhľadom na skutočnosť, že antibakteriálne činidlo je vybrané bez zohľadnenia špecifického typu patogénu);
 • vývoj vedľajších účinkov (alergie, poruchy trávenia, zlyhanie pečene atď.);
 • tvorba rezistencie v baktériách a žiadna účinnosť liečby pri ďalšej liečbe týmto liekom;
 • oslabenie imunity, zníženie odolnosti tela voči vírusom a hubovým mikroorganizmom.

Užitočné tipy

Že tablety a vonkajšie činidlá sa ukázali byť účinné a nepoškodili, počas liečby je dôležité dodržiavať niekoľko odporúčaní.

 1. Používajte lieky iba podľa pokynov lekára.
 2. Neprekračujte predpísanú dávku, nezvyšujte frekvenciu aplikácie a trvanie liečby, najmä ak perorálne užívate antibiotiká.
 3. Neprerušujte liečbu, s výnimkou prípadov rozvoja alergie.
 4. Pred použitím akéhokoľvek antibiotika si prečítajte pokyny pre prípravok podrobne, najmä informácie o vedľajších účinkoch a kontraindikáciách.
 5. V kombinácii s antibiotikami užívajte lieky na normalizáciu črevnej flóry, antifungálnych látok a hepatoprotektorov.

Ale čo robiť, aby sa zachovali pozitívne výsledky a zabránilo sa opakovaniu akné?

Fotky: potraviny, ktoré by mali byť zahrnuté do stravy

Je dôležité, aby sa:

 • na opravu výživnej stravy (menej muffinov, sladkostí, mastných, ostrých a slaných jedál, viac zeleniny a ovocia, zeleniny);
 • vyberte kvalitnú kozmetiku s ohľadom na typ pleti;

Fotografia: musíte odmietnuť nekvalitnú kozmetiku

 • nezneužívajte dekoratívnu kozmetiku;
 • Nedotýkajte sa tváre zbytočne špinavými rukami;
 • riadne sa starajte o pokožku, pravidelne ju čistite;
 • posilniť imunitu;
 • opustiť zlé návyky.

recenzia

Recenzie o liečbe akné antibiotík možno nájsť rozdielne.

V jednom prípade sa lieky účinne vyrovnali s ich úlohou, v iných - liečba nepriniesla očakávané výsledky.

To opäť potvrdzuje potrebu kompetentného výberu liekov.

Antibiotiká sú silné lieky, ktoré pomáhajú zbaviť sa akné.

Ako zaobchádzať s dospievajúcimi pupienkami u chlapcov? Zistite si tu.

Prečo sa u žien vyskytujú pubičné pupienky? Prečítajte si tu.

V opačnom prípade liečba nielenže nepomôže, ale situáciu zhorší.

Antibiotiká proti akné na tvári

Antibiotiká z akné na tvári v tabliet určujú v prípadoch, keď liečba inými spôsobmi bola neúčinná. Prijímanie prípravkov tohto typu bez vymenovania ošetrujúceho lekára je prísne zakázané, pretože často vedie k vedľajším účinkom. Nesprávny režim liečby môže viesť k poškodeniu kože.

Ako antibiotiká účinkujú na vyrážky

Antibiotiká proti akné na tvári majú tieto účinky:

 • baktericídne;
 • protizápalové;
 • bakteriostatický.

Tablety zničia patogénnu mikroflóru, v dôsledku ktorej sa zastaví zápalový proces a pozastaví sa ďalší rast patogénnych baktérií.

Pri určovaní antibiotík na orálne podanie

Lieky so systémovým účinkom sú predpísané predovšetkým na silné extenzívne vyrážky, medzi ktorými prevládajú pustulky pustulárneho typu, ktoré po sebe vytvárajú jazvy.

Antibakteriálne pilulky na akné

Najčastejšie predpisované sú nasledujúce tablety s antibakteriálnym účinkom a antibiotiká z akné na tvári:

 • doxycyklín;
 • Unidox Solutab;
 • erytromycín;
 • vilprafen;
 • metronidazol;
 • Minoleksin.

Tieto názvy antibakteriálnych liekov sa považujú za najúčinnejšie v liečbe akné. Menej často sa s akné predpisuje Levomycetin kvôli veľkému zoznamu kontraindikácií. Jeho použitie je aktuálne v prípadoch furunkulózy s ťažkým únikom a len ako lokálny agent.

Doxycyclin

Doxycyklín má škodlivý účinok na väčšinu patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú akné.

Dospelí dostávajú prvý deň antibiotiká proti akné s 2 kapsulami (100 mg) rozdelenou na dve dávky. V nasledujúcich dňoch sa jedna kapsula používa jedenkrát denne. Trvanie liečby závisí od závažnosti akné na tvári. Zvyčajne sa liečba vykonáva 1,5 až 3 mesiace.

Pre deti staršie ako 9 rokov a teenagerov sa dávka počíta individuálne ošetrujúcim lekárom.

Liečba akné s doxycyklínom sa uskutočňuje spolu s lokálnymi antibakteriálnymi liekmi na zvýšenie terapeutického účinku.

Droga systémového účinku je kontraindikovaná v nasledujúcich patologických stavoch:

 • hepatálna insuficiencia;
 • infekcia hubovej etiológie;
 • leukopénia.

Antibiotikum sa neodporúča používať u detí mladších ako 12 rokov, pretože môže spôsobiť komplikácie vo vývoji kostného tkaniva.

Pri dlhodobej liečbe tablety spôsobujú poruchy tráviaceho systému, ktoré sa prejavujú ako dyspeptický syndróm (nauzea, bolesť brucha, voľné stolice alebo zápcha, enterokolitída, gastritída).

Menej často má liek negatívny vplyv na kardiovaskulárny a močový systém.

Doxycyklín sa neodporúča používať spolu s retinolom (vitamín A), pretože obe lieky zvyšujú intrakraniálny tlak počas interakcie lieku.

Yunidox Solutab

Tablety Unidox Solutab majú výrazný antibakteriálny účinok a inhibujú množenie mnohých patogénov.

Hlavnou aktívnou zložkou lieku je doxycyklín, takže dávkovanie a liečebná schéma sú podobné ako u liekov rovnakého druhu.

Predpokladá sa, že Unidox Solutab má menej negatívny vplyv na telo než jeho analógový doxycyklín. Z tohto dôvodu je antibiotikum predpisované oveľa častejšie ako jeho predchodca.

Unidox Solutab môžete používať od veku 8 rokov pod prísnym dohľadom svojho lekára.

erytromycín

Liečivo Erytromycín je antibakteriálny prostriedok, ktorý sa aplikuje zvonka ako masť na akné. Tieto antibiotiká z pupienkov v tabletách spravidla nie sú určené. Okrem liečby akné sa liek používa pri liečbe väčšiny infekcií spôsobených patogénnymi baktériami.

Lokálne lieky sú kontraindikované v prípadoch precitlivenosti na makrolidy a závažného poškodenia pečene. Miestny liek, podobne ako väčšina systémových antibiotík, je kontraindikovaný u tehotných a dojčiacich žien.

vilprafen

Liečba akné antibiotikami zo skupiny makrolidov sa často uskutočňuje pomocou takýchto tabliet ako je Vilprafen. Hlavnou účinnou látkou lieku je josamycín, na ktorý sú náchylné väčšina patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú akné.

Dospelí a dospievajúci vo veku 14 rokov, liekom sa predpisuje 1-2 gramy denne, rozdelené na 2-3 dávky. Trvanie liečby závisí od závažnosti akné.

Vilprafen nie je kompatibilný s antibiotikami série penicilínov a cefalosporínov, pretože znižuje ich terapeutický účinok. V niektorých prípadoch liek znižuje účinnosť perorálnych kontraceptív.

Liek je úplne kontraindikovaný pri závažných ochoreniach pečene. V prípade renálnej insuficiencie je potrebné upraviť dávkovanie liekov.

Vilprafen je schopný spôsobiť dyspeptický syndróm av zriedkavých prípadoch vedie k poškodeniu sluchu.

metronidazol

Tablety metronidazolu sa týkajú antiprotozoálnych liekov s antibakteriálnym účinkom, ktoré sú predpísané pri liečbe akné. Liečivo narušuje dýchanie patogénnych baktérií, čo vedie k ich smrti.

Antibiotiká z akné v kombinácii s metronidazolom majú maximálny terapeutický účinok.

Odporúča sa užívať liek 2krát denne na 1 tabletu. Priemerný priebeh liečby metronidazolom je 10 dní.

Liek by nemal byť kombinovaný s alkoholom a nedepolarizujúcimi svalovými relaxanciami.

Dlhodobé užívanie lieku môže spôsobiť poruchy tráviaceho a močového systému.

Minoleksin

Tablety tetracyklín série Minolexin je efektívne anti-akné na tvári. Účinná látka lieku sa hromadí v mazových žľazách a potláča patogénnu aktivitu patogénnych baktérií.

Pri akné je liek pred jedlom 1 kapsulu (50 mg). Na zníženie rizika nežiaducich účinkov z gastrointestinálneho traktu sa odporúča užívať liek s dostatkom tekutiny. Priebeh liečby je od 1,5 do 3 mesiacov.

V prípade predávkovania spôsobuje liek ťažkú ​​nevoľnosť, závraty a zvracový reflex.

Pri dlhodobom užívaní lieku by ste mali určite vykonať krvné testy na sledovanie bunkového zloženia krvi.

Liek je schopný znížiť terapeutickú účinnosť antikoncepčných piluliek.

Medzi kontraindikáciami používania by sa malo zistiť závažné porušenie činnosti pečene, obličiek, systémového lupus erythematosus a porfýrie.

chloramfenikol

Levomycetinové tablety sú antibiotiká pre akné, ktoré sú predpísané výlučne na topickú aplikáciu. Maska lieku má suchý, silný antiseptický a protizápalový účinok.

Napriek miestnemu spôsobu použitia tieto antibiotiká na akné predpisujú len ošetrujúci lekár. Účinná látka tabliet čiastočne preniká do miestneho krvného obehu a má systémový účinok, v dôsledku ktorého sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky.

Nevýhody antibiotickej liečby

Antibiotiká proti akné na tvári s dlhodobým používaním spôsobujú nasledujúce negatívne dôsledky:

 • abnormálna funkcia pečene;
 • struma;
 • recidívami akné.

Kvôli vážnym vedľajším účinkom je prísne zakázané liečenie akné antibiotikami a samo predpísať trvanie ich podávania a dávkovania. Aké antibiotiká na pitie z akné by mal rozhodnúť aj lekár.

Prevencia komplikácií antibiotickej liečby

Liečba akné s antibiotikami by mala byť striktne podľa schémy, liečiť lekára.

Pri prvých príznakoch vedľajších účinkov sa odporúča okamžite konzultovať s odborníkom.

Antibiotiká používané pri akne často vyvolávajú abnormality v práci tráviaceho traktu, takže po ich zrušení sa odporúča, aby sa probiotiká obnovili normálnu črevnú flóru.

Počas liečby by sa malo zobrať veľké množstvo tekutín, aby sa znížilo riziko komplikácií a vylučovanie toxínov z tela, čo môže byť tiež príčinou vzniku akné.

Liečba akné antibiotikami

Na liečbu vyrážok a akné na pokožke sú prvoradými opatreniami kozmetické masky, kozmetické ošetrenie pokožky, príjem špeciálnych vitamínov, umývanie čistiacimi prostriedkami. Tieto finančné prostriedky však nie vždy majú očakávaný účinok, takže ľudia berú vážnejšie opatrenia. Antibiotiká pre akné sú radikálnym spôsobom ako sa zbaviť akné a akné. Avšak napriek tomu, že táto skupina fondov nezlyhala, lekári argumentujú o vhodnosti takýchto rozsiahlych opatrení.

Výhody liečby antibiotikami

Ľudské telo je dokonale vyvážený, ale krehký systém. Najmenej neúspech v jeho práci môže viesť k nepredvídaným následkom. Používanie antibiotík na liečbu akné môže nepriaznivo ovplyvniť vaše zdravie. Najpôsobivejším argumentom pre užívanie takýchto liekov je skutočnosť, že im pomôžu v boji proti akné a akné, dokonca aj v najťažších formách ochorenia kože. Okrem toho antibiotiká na akné na tvári majú ďalšie výhody:

 • Široká škála produktov. Existujú lieky vnútorné (injekcie, tablety) a vonkajšie použitie (pleťové vody, masti, krémy, gély). Lekár vám pomôže určiť potrebnú formu antibiotika pre akné. V prípade, že droga nezmestí, môžete ju okamžite zmeniť na inú.
 • Rýchla akcia. Napríklad antibiotiká-makrolidy, obsiahnuté v mnohých mastiach na ošetrenie pokožky, sú schopné vo vážnych formách akné na niekoľko dní úplne odstrániť vyrážky z tváre alebo tela.
 • Antibiotiká širokého spektra účinkov majú veľký vplyv na telo. Keď ich dostanete, môžete odstrániť ďalšie vírusy / infekcie v tele, ktoré neboli známe.

Schéma antibiotík na liečbu akné na tvári a tele

Užívanie antibiotík z akné je správny spôsob, ako sa zbaviť ťažkých foriem akné a akné z pokožky tváre a tela. Liečba pomocou týchto liekov pomáha odstrániť infekciu, ktorá spôsobuje vyrážky, ale často vedie k dysbióze, ktorá narušuje črevnú mikroflóru. To je jeden z dôvodov, prečo by ste nemali predpisovať lieky sami. Iba dermatológ môže určiť typ potrebného antibiotika a vytvoriť vhodný režim. Lieky z akné sú často kombinované, napríklad vymenovať:

 1. Anti-akné krém "Zinerit" a tablety "Dalacin".
 2. Tablety na báze tetracyklínu: "Doxycyklín", "Minocyklín" alebo "Unidox" a masť s antibiotikom "Baziron".

Antibiotiká sú pridávané vo forme tabliet v prítomnosti ťažkých ochorení kože, vyrážka, ak sa prejavuje na hlave, hrudníku, chrbta, alebo ramená (spracovanie dát masť miesto je ťažké). Pri perorálnom užívaní sa často kombinujú s miestnymi liekmi a špeciálnymi kozmetickými zvlhčovačmi. To slúži na zvýšenie účinnosti antibiotík, takže pozitívne výsledky liečby sa stanú viditeľnými počas niekoľkých dní.

Ktoré antibiotiká sú najefektívnejšie?

Lekárne majú dve skupiny liekov - antibiotiká: na vnútorné a miestne použitie. Rozdiel spočíva v skutočnosti, že prvé (tablety, kapsuly) sú odobraté vnútri a majú účinok zvnútra. Miestni agenti (gély / pleťové vody) sa aplikujú priamo na vyrážkové oblasti a pôsobia na akné a pupienky zvonku. Čo znamená, že je lepšie, rozhodne lekár.

Prostriedky vonkajšej aplikácie

Nižšie je uvedený zoznam najefektívnejších topických liekov na liečbu kožných vyrážok:

 • "Erytromycín" ("Zinerit"). Masť na akné na tvári obsahuje octan zinočnatý, vďaka ktorému má schopnosť preniknúť hlboko do kože, aby v boji proti infekcii, stimulujú vznik problémov. Činidlo zastavuje reprodukciu baktérií, pôsobí ako antiseptikum a urýchľuje proces hojenia. Používajte ho 2-3 krát denne.
 • "Klindamycín" a jeho analógy ( "Klindovit", "Delavit" et al.) Účinne pôsobí proti Propionibacteria, stafylokoky. Odsúhlasenie krému poskytuje viditeľný výsledok po 1-2 mesiacoch, ale terapia v niektorých prípadoch trvá až šesť mesiacov. Použiť náplasť na pimples dvakrát denne.
 • "Skinoren". Krém má silný antibakteriálny účinok na pokožku, takže sa často používa na liečbu akné alebo akné. Liečivo je založené na kyseline azelaínovej, kvôli ktorej má schopnosť potlačiť vývoj a rast abnormálnych melanocytov. Naneste krém z pupienkov sutry a vo večerných hodinách na vyčistenú, vysušenú pokožku.
 • "Differin". Gél z akné na tvári má protizápalový účinok. Antibiotikum obsahuje kyselinu retinovú, ktorá podporuje rýchle hojenie kože. Používa sa predovšetkým na liečbu akné, čo je deň, kedy je možné ju 1 krát aplikovať na poškodené oblasti pokožky (neotrite). Dĺžka liečby je 3 mesiace.
 • "Kuriozin". Stimuluje regeneráciu, obnovu kožných buniek. Gél sa aplikuje dvakrát denne, pričom na postihnuté miesta tváre alebo tela sa nanáša tenká vrstva. Trvanie liečby liekom určí lekár.
 • "Acyklovir". Je to účinný prostriedok proti vírusom, ktorý pôsobí na špecifické typy patogénov, ktoré stimulujú vývoj herpesu. Používanie Acyclovir je povolené pre dospelých aj pre deti. Použite masť 3-5 krát denne, až kým vyrážka úplne nezmizne.
 • "Zovirax". Lotion sa aplikuje na očistenú pokožku 4-5 krát denne najmenej 5 dní. Liečivo má ohromujúci účinok na patogénne baktérie, ktoré stimulujú výskyt akné alebo čiernych hláv.
 • Sinoflane masť. Zachádza množstvo ochorení kože, vrátane alergické vyrážky, lichen, neurodermatitídou, psoriázy a ďalších. Použitie činidlá pre liečbu vyrážky je 3 krát denne, trením malé množstvo masti do poškodenej oblasti kože. Počas liečby je potrebné opustiť syntetické alebo tesné oblečenie (ak je vyrážka lokalizovaná na tele, a nie na tvári).