Hlavná

Dermatitída

Liečba akné antibiotikami

Na liečbu vyrážok a akné na pokožke sú prvoradými opatreniami kozmetické masky, kozmetické ošetrenie pokožky, príjem špeciálnych vitamínov, umývanie čistiacimi prostriedkami. Tieto finančné prostriedky však nie vždy majú očakávaný účinok, takže ľudia berú vážnejšie opatrenia. Antibiotiká pre akné sú radikálnym spôsobom ako sa zbaviť akné a akné. Avšak napriek tomu, že táto skupina fondov nezlyhala, lekári argumentujú o vhodnosti takýchto rozsiahlych opatrení.

Výhody liečby antibiotikami

Ľudské telo je dokonale vyvážený, ale krehký systém. Najmenej neúspech v jeho práci môže viesť k nepredvídaným následkom. Používanie antibiotík na liečbu akné môže nepriaznivo ovplyvniť vaše zdravie. Najpôsobivejším argumentom pre užívanie takýchto liekov je skutočnosť, že im pomôžu v boji proti akné a akné, dokonca aj v najťažších formách ochorenia kože. Okrem toho antibiotiká na akné na tvári majú ďalšie výhody:

 • Široká škála produktov. Existujú lieky vnútorné (injekcie, tablety) a vonkajšie použitie (pleťové vody, masti, krémy, gély). Lekár vám pomôže určiť potrebnú formu antibiotika pre akné. V prípade, že droga nezmestí, môžete ju okamžite zmeniť na inú.
 • Rýchla akcia. Napríklad antibiotiká-makrolidy, obsiahnuté v mnohých mastiach na ošetrenie pokožky, sú schopné vo vážnych formách akné na niekoľko dní úplne odstrániť vyrážky z tváre alebo tela.
 • Antibiotiká širokého spektra účinkov majú veľký vplyv na telo. Keď ich dostanete, môžete odstrániť ďalšie vírusy / infekcie v tele, ktoré neboli známe.

Schéma antibiotík na liečbu akné na tvári a tele

Užívanie antibiotík z akné je správny spôsob, ako sa zbaviť ťažkých foriem akné a akné z pokožky tváre a tela. Liečba pomocou týchto liekov pomáha odstrániť infekciu, ktorá spôsobuje vyrážky, ale často vedie k dysbióze, ktorá narušuje črevnú mikroflóru. To je jeden z dôvodov, prečo by ste nemali predpisovať lieky sami. Iba dermatológ môže určiť typ potrebného antibiotika a vytvoriť vhodný režim. Lieky z akné sú často kombinované, napríklad vymenovať:

 1. Anti-akné krém "Zinerit" a tablety "Dalacin".
 2. Tablety na báze tetracyklínu: "Doxycyklín", "Minocyklín" alebo "Unidox" a masť s antibiotikom "Baziron".

Antibiotiká sú pridávané vo forme tabliet v prítomnosti ťažkých ochorení kože, vyrážka, ak sa prejavuje na hlave, hrudníku, chrbta, alebo ramená (spracovanie dát masť miesto je ťažké). Pri perorálnom užívaní sa často kombinujú s miestnymi liekmi a špeciálnymi kozmetickými zvlhčovačmi. To slúži na zvýšenie účinnosti antibiotík, takže pozitívne výsledky liečby sa stanú viditeľnými počas niekoľkých dní.

Ktoré antibiotiká sú najefektívnejšie?

Lekárne majú dve skupiny liekov - antibiotiká: na vnútorné a miestne použitie. Rozdiel spočíva v skutočnosti, že prvé (tablety, kapsuly) sú odobraté vnútri a majú účinok zvnútra. Miestni agenti (gély / pleťové vody) sa aplikujú priamo na vyrážkové oblasti a pôsobia na akné a pupienky zvonku. Čo znamená, že je lepšie, rozhodne lekár.

Prostriedky vonkajšej aplikácie

Nižšie je uvedený zoznam najefektívnejších topických liekov na liečbu kožných vyrážok:

 • "Erytromycín" ("Zinerit"). Masť na akné na tvári obsahuje octan zinočnatý, vďaka ktorému má schopnosť preniknúť hlboko do kože, aby v boji proti infekcii, stimulujú vznik problémov. Činidlo zastavuje reprodukciu baktérií, pôsobí ako antiseptikum a urýchľuje proces hojenia. Používajte ho 2-3 krát denne.
 • "Klindamycín" a jeho analógy ( "Klindovit", "Delavit" et al.) Účinne pôsobí proti Propionibacteria, stafylokoky. Odsúhlasenie krému poskytuje viditeľný výsledok po 1-2 mesiacoch, ale terapia v niektorých prípadoch trvá až šesť mesiacov. Použiť náplasť na pimples dvakrát denne.
 • "Skinoren". Krém má silný antibakteriálny účinok na pokožku, takže sa často používa na liečbu akné alebo akné. Liečivo je založené na kyseline azelaínovej, kvôli ktorej má schopnosť potlačiť vývoj a rast abnormálnych melanocytov. Naneste krém z pupienkov sutry a vo večerných hodinách na vyčistenú, vysušenú pokožku.
 • "Differin". Gél z akné na tvári má protizápalový účinok. Antibiotikum obsahuje kyselinu retinovú, ktorá podporuje rýchle hojenie kože. Používa sa predovšetkým na liečbu akné, čo je deň, kedy je možné ju 1 krát aplikovať na poškodené oblasti pokožky (neotrite). Dĺžka liečby je 3 mesiace.
 • "Kuriozin". Stimuluje regeneráciu, obnovu kožných buniek. Gél sa aplikuje dvakrát denne, pričom na postihnuté miesta tváre alebo tela sa nanáša tenká vrstva. Trvanie liečby liekom určí lekár.
 • "Acyklovir". Je to účinný prostriedok proti vírusom, ktorý pôsobí na špecifické typy patogénov, ktoré stimulujú vývoj herpesu. Používanie Acyclovir je povolené pre dospelých aj pre deti. Použite masť 3-5 krát denne, až kým vyrážka úplne nezmizne.
 • "Zovirax". Lotion sa aplikuje na očistenú pokožku 4-5 krát denne najmenej 5 dní. Liečivo má ohromujúci účinok na patogénne baktérie, ktoré stimulujú výskyt akné alebo čiernych hláv.
 • Sinoflane masť. Zachádza množstvo ochorení kože, vrátane alergické vyrážky, lichen, neurodermatitídou, psoriázy a ďalších. Použitie činidlá pre liečbu vyrážky je 3 krát denne, trením malé množstvo masti do poškodenej oblasti kože. Počas liečby je potrebné opustiť syntetické alebo tesné oblečenie (ak je vyrážka lokalizovaná na tele, a nie na tvári).

Drogy proti akné - dermatológ radu

Akné je časté ochorenie vlasových folikulov a mazových žliaz, o ktorých sa tu môžete dozvedieť viac. Bez použitia špeciálnych liekových foriem môže liečba pokračovať dlhšie. Existuje niekoľko typov zápalu:

 • Akné alebo čierne bodky;
 • Pimples s hnisom a bez;
 • Uzliny a cysty.

Často odstránenie povrchových prejavy zápalu poskytuje len krátkodobý účinok. Eliminuje akné na jednu oblasť kože, choroba sa prejavuje na strane druhej. Táto funkcia ukazuje, že tvar vážneho zápalu, bez porady s lekárom sa nezaobíde. Dermatológovia odporúčajú aplikovať na antibiotiká z niekoľkých dôvodov:

 • Akné je ťažké liečiť, produkty starostlivosti o pleť nie sú veľmi účinné;
 • Zabrániť šíreniu infekcie;
 • Pomáha vyhnúť sa tvorbe jaziev;
 • Vysoká účinnosť antibakteriálnej aktivity proti Streptococcusepidennidis a Propionibacteriumacnes;
 • Dosiahnutie rýchleho výsledku (svrbenie, vyčistenie kože zápalu počas niekoľkých týždňov).

Liečba akné s antibiotikami je efektívny, ale plný nebezpečných následkov. Potrebuje to len pod prísnym dohľadom ošetrujúceho lekára, inak hrozí riziko poškodenia práce vnútorných orgánov.

Zoznam populárnych liekov

Antibiotiká pre akné sú predpísané dermatológiou. Lekár vykonáva diagnostiku zdravotného stavu pacienta, priradí komplex testov (analýza krvi a moču, bakteriálna kultúra obsahu zápalu). Prípravky sú rozdelené na vnútorné a vonkajšie použitie, baktericídne (úplné ničenie baktérií) a bakteriostatické (zastavenie reprodukcie baktérií). V závislosti od zdravotného stavu lekár predpisuje masti a pilulky na akné miestneho alebo všeobecného akné.

Účinná liečba akné je spôsobená použitím antibiotík v troch skupinách:

 • Skupina tetracyklínov je určená na použitie v nízkych dávkach, čím sa predchádza nežiaducim reakciám. Zvláštnosťou týchto liekov je nárast vnímavosti tela na vplyv ultrafialového žiarenia, preto je počas liečby neprípustné navštíviť solárium, dlhodobo zostať na slnku, fyzioterapiu;
 • Skupina makrolidov sa používa v kombinácii so zinkovou masťou. Počas obdobia liečenia drog - makrolidmi je používanie mliečnych výrobkov zakázané. Je tiež dôležité, aby ste dodržiavali diétu stanovenú dermatológiou na individuálnom základe.
 • Lincosamínová skupina. Užívanie liekov vyžaduje prísny lekársky dohľad. Dĺžka liečby je približne desať dní. Je neprijateľné kombinovať lieky s inými liekmi.

Nasledujúce lieky sú zahrnuté v zozname topických prípravkov:

 1. Gely "Klindovit", "Klitndatop", "Dalacin" sa vyrábajú na báze antibiotík skupiny linkosamidov. Lieky prispievajú k zničeniu baktérií zvnútra. Gél by sa mal aplikovať na postihnuté miesta 2 až 3 krát denne. Priebeh liečby je od 4 týždňov do 6 mesiacov.
 2. Masť proti akné "Deriveva-S", "Klensite-S". Jeho základom je adapelen. Látka je charakterizovaná protizápalovým a sebostatickým účinkom. Masti majú účinok na hyperkeratózu, jemne, ale efektívne ovplyvňujú komedóny. Dĺžka liečby je približne mesiac.
 3. Gél "Duak-gel" je vyvinutý na báze antibiotika klindamycínu, ktorý ničí počiatočné štádiá syntézy bielkovín, benzoylperoxid, ktorý reguluje tvorbu kožného mazu.
 4. Krém proti akné "Zinerit" má bakteriostatický účinok, znižuje sekréciu mazových žliaz. Aplikujte dvakrát denne. Dĺžka liečby je najmenej jeden mesiac.
 5. "Isotrexingel" inhibuje činnosť mazových žliaz, znižuje produkciu kožného mazu, znižuje zápalový proces. Dĺžka liečby je približne dva mesiace.

Okrem toho je možné použiť tieto masti.

Zoznam liekov na vnútorné použitie zahŕňa tieto lieky:

 1. "Erytromycín" ničí baktérie a mikróby, blokuje produkciu bielkovín v baktériách. Liečivo utišuje zápal a pomáha vyčistiť pokožku. Eliminuje zjazvenie a tmavé škvrny po lokalizácii akné. Odporúča sa používať pri purulentných zápalových procesoch. Tablety sú pokryté membránou, ktorá sa rozpúšťa v čreve. Užívajte niekoľkokrát denne s intervalom 4 až 6 hodín (nastavuje dávkovanie lekára a čas prijatia).
 2. "Levomycetin" pomáha inhibovať rast mikróbov na bunkovej úrovni. Účinná látka ničí syntézu proteínov, znižuje produkciu mazových žliaz. Liečivo je účinné pri liečbe stafylokokov, enterokokov, pneumokokov. Priebeh liečby je v priemere 10 dní. Násobnosť príjmu - 4 krát.
 3. "Metronidazol" a - liek antimikrobiálneho a antiprotozoálneho charakteru. Účinná látka preniká do buniek, narušuje respiračný reťazec prvokov, čo prispieva k smrti patogénnych útvarov.
 4. "Tetracyklín" je antibakteriálny prípravok širokého spektra účinkov. Je charakterizovaná efektívnou rozpustnosťou vo vzduchu, takže sa rýchlo vyrovná s nadmernou sekréciou mazových žliaz. Postup liečby trvá niekoľko mesiacov. Vezmite 4 krát denne 30 minút pred jedlom. Minimálna denná dávka je 1 g denne.
 5. Kapsuly "Doxycyklín" sú aktívne, ak sú vystavené aeróbnym kokom, korkom tvoriacim spóry a bez spóry. Prenikajúc do tela, liečivo pôsobí na patogény infekcií vnútri buniek. Dĺžka liečby je 2 - 3 týždne. Minimálna dávka lieku za deň je 1 g.
 6. "Minocyklín" zabraňuje šíreniu baktérií, zabraňuje syntéze bakteriálnych bielkovín. Priebeh liečby je 15 dní.
 7. "Ciprofloxacín" ničí syntézu proteínov v bunkách, účinná látka účinne ovplyvňuje množenie mikroorganizmov, ako aj baktérie, ktoré sú v kľude. Odporúča sa užívať 250 mg dvakrát denne. Priebeh liečby je od 7 do 10 dní.
 1. "Linkomycín" má baktericídny účinok: znižuje zápalové procesy rôznych typov, prispieva k zničeniu baktérií, ktoré spôsobujú šírenie infekcie, koriguje tvorbu sekrétov mazových sekrétov. Dávkovanie a trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár.

Video predstavuje ďalšie nástroje na boj proti zápalu kože:

Vlastnosti používania antibiotík

Prípravky proti akné antibiotikum úspešne zvládnuť zápal kože akejkoľvek zložitosti. Na druhej strane, spoločne s patogénnou mikroflórou, je prospešná látka zničená, takže imunita klesá. Z tohto dôvodu sa neodporúča používať samoliečbu. Nižšie sú uvedené niektoré argumenty proti používaniu antibiotík:

 • Väčšina liekov má negatívny vplyv na činnosť pečene, v dôsledku čoho telo nahromadí veľké množstvo toxických látok;
 • Antibiotiká môžu spôsobiť alergické prejavy (dysbakterióza, kandidóza), použitie liekov je individuálne. Dôvodom alergie je agresívne pôsobenie antibiotík na patogénnu a prospešnú mikroflóru. V tomto ohľade sa odporúča užívať antibiotiká spolu s prípravkami antifungálnej a prebiotickej povahy;
 • Lieky často spôsobujú závraty, stratu rovnováhy počas chôdze, zmenu farby zubov, citlivosť na ultrafialové svetlo.
 • Je dôležité zvoliť správne dávkovanie a trvanie liekov.

Taktika terapie

Antibiotiká sú schopné v krátkom čase významne znížiť zápalový proces akné alebo odstrániť začervenanie po akné. Výber v prospech jednej alebo druhej drogy je založený na diagnóze, individuálnom vyšetrení pacienta a jeho psycho-emocionálnom stave. Dĺžka trvania liečby, ako aj dávkovanie určuje lekár. Obtiažnosť liečby spočíva v tom, že pacienti, ktorí užívajú určitú kategóriu antibiotík, sa k nim rozvinú "závislosťou". Baktérie, ktoré sú vinníkmi zápalu, sú prispôsobené pôsobeniu určitých liekov. Napríklad erytromycín je charakterizovaný nízkou účinnosťou, pretože látka je zahrnutá do mnohých liekov.

Cesta k čistej koži musí byť založená na správne zvolenej terapii. Dôležitú úlohu zohráva správna výživa, adekvátny prívod vody, kvalitný spánok, konzumácia vitamínov (vitamíny vitamínu D prispievajú k zachovaniu zdravého imunity).

Sprievodca akciou: vyberte antibiotiká proti akné na tvári a tele

Akné vyrážky, ktoré môžu znetvoriť vzhľad osoby v akomkoľvek veku, sú najčastejšie výsledkom porúch, ktoré narušujú prácu rôznych systémov ľudského tela. Vzhľadom na mnohostrannú povahu tohto dermatologického ochorenia vďaka individuálnym charakteristikám kože, rôznym príčinám a mechanizmom výskytu existuje niekoľko klasifikácií, ktoré pokrývajú celú škálu svojich vonkajších prejavov.

Antibiotiká pri liečbe ochorení

Antibiotiká pre akné môžu byť:

 • Vonkajšie, aplikované alebo lokálne - na každom pupíku individuálne, alebo na povrchu pokožky celej oblasti postihnutej akné.
 • Systém je zaujatý orálne, a preto má vplyv na celé telo ako celok. Ak sa podáva orálne (ústami) užívanie antibiotík pre akné v tabletách môže mať nepriaznivý účinok na žalúdok, takže sú často podávané parenterálne (subkutánne, intramuskulárne alebo intravenózne).

Prípravky tetracyklínu

Tetracyklínové antibiotiká z akné pre akýkoľvek typ kože tváre, reprezentované tetracyklínom, minocyklínom a doxycyklínom, sa používajú ako liečivá prvej voľby a majú:

 • vysoká úroveň antibakteriálneho účinku proti akné propionobaktérií;
 • vynikajúci sací výkon pri perorálnom podaní;
 • vynikajúca rozpustnosť tuku, ktorá umožňuje lieku ľahko dosiahnuť mazové žľazy;
 • rýchla akumulácia účinnej látky v štruktúrach mazových žliaz.

Pri liečbe akné sa tetracyklíny zvyčajne predpisujú na dlhé (dva až štyri mesiace) kurzy pri nízkej dávke. Takáto taktika pomáha zablokovať len syntézu bakteriálnych enzýmov - lipáz - v akné propionibaktérií, zatiaľ čo nezastavuje ich rast. Napriek tomu je to dostatočné na významné zníženie zápalového procesu v mazových žľazách.

Tetracyklíny v nízkych dávkach sa nikdy nestane príčinou črevnej disbióze, dobre tolerovaný pacientmi a sú sprevádzané minimom vedľajších účinkov, zatiaľ čo pri príjme obvyklej terapeutickej dávky sa často pozoruje rad nežiaducich účinkov, ktoré sa prejavujú vo vzhľade:

 • gastrointestinálne poruchy (vo forme nevoľnosti a zvracanie, toxické účinky na pankreasu a pečene, hnačka, dráždivého čreva a žalúdka, dysbióza);
 • nestabilná chôdza;
 • závraty;
 • fotosenzibilizácia - zvýšená citlivosť na ultrafialové žiarenie;
 • zmenená (zvyčajne žltkastá) farba zubov u detí;
 • toxické účinky na obličky;
 • porušenie tvorby zubov a kostného tkaniva.

Vzhľadom na zvýšenú fotosenzitivitu počas príjmu tetracyklínov a päť dní po ukončení terapie je potrebné opustiť:

 • návštevy pláže a solária;
 • procedúry laseru a fototerapie.

Súčasne s prípravkami tetracyklínových sérií nie je možné akceptovať:

 • antidiabetiká;
 • hormonálne kontraceptíva;
 • systémové retinoidy;
 • antikonvulzívne a psychotropné lieky.

Najpopulárnejšou drogou tejto triedy je Doxycyklín, ktorý má niekoľko synonymických názvov: Medomycin, Vibramycin, Unidox Solutab. Kapsuly a tablety doxycyklínu sa majú užívať jedenkrát denne po jedle. Štandardná denná dávka je 50 mg. Maximálne množstvo je 100 mg.

Na rozdiel od tetracyklínu sa zriedka stáva vinníkom gastrointestinálnych porúch. Účinnosť nízkych dávok doxycyklínu pri liečbe akné je predmetom skúmania.

Počas experimentu sa preukázalo, že pri zachovaní dosiahnutého pozitívneho účinku sa užívalo 20 mg doxycyklínu denne po ukončení osemtýždňového liečebného cyklu s dennou dávkou 50-100 mg.

Aplikácia makrolidov

Systémové antibiotiká pre akné na tvári patriace do triedy makrolidov predstavujú erytromycín a vilprafén (dzhozamycín).

erytromycín

Kapsuly a tablety erytromycínu - jediného systémového antibiotika schváleného na liečbu tehotných žien - sa užívajú trikrát až štyrikrát denne alebo jednu hodinu pred jedlom alebo o dve hodiny neskôr. Maximálna denná dávka je 1000 mg.

Hlavnou nevýhodou erytromycínu je rýchle prispôsobenie patogénnej mikroflóre.

Pri liečbe miernych foriem akné sa najčastejšie používa externe:

 • v kombinácii s benzoylperoxidom, zinkom a retinoidmi;
 • v zložení 1% erytromycínovej masti používané spolu s množstvom vonkajších systémových prípravkov obsahujúcich klindamycín: so zrkadlom, dalacinom, clindovitom;
 • v hotových kombinovaných liekov: roztoku "Zenerove" (obsahujúci zinok a erytromycín) a gély "Benzamitsin" (obsahuje erytromycín, benzoylperoxid, a alkohol) a "Izotreksin" (jeho vzorec obsahuje kombináciu erytromycínu a izotretinoín).

Príjem erytromycínu u niektorých pacientov môže spôsobiť:

 • nevoľnosť a vracanie;
 • poruchy fungovania pečene;
 • intestinálna dysbióza;
 • pocit nepohodlia;
 • hnačka.

Používanie lieku je kontraindikované:

 • počas laktácie;
 • pacienti s ochorením pečene;
 • s individuálnou neznášanlivosťou účinnej látky.

vilprafen

Liečivo "Vilprafen", ktoré má bakteriostatický účinok na telo pacienta, sa používa na liečbu akné vo forme tabliet obsahujúcich 500 alebo 1000 mg aktívnej zložky - josamycín.

Priraďte pacientom starších ako štrnásť rokov. Počas prvých dvoch až štyroch týždňov je denná dávka lieku 1000 mg (pod podmienkou dvojnásobného príjmu), potom sa zníži na 500 mg (príjem sa stáva jednorazovou dávkou) a pokračuje v praní tabliet ďalších osem týždňov. Nemusíte ich žuvať, čistá voda je vhodná na pitie.

Užívanie vilprofenu môže mať za následok:

 • výskyt gastrointestinálnych porúch (nauzea, vracanie, hnačka);
 • znížiť účinnosť hormonálnej antikoncepcie (odporúča sa využiť alternatívne metódy antikoncepcie počas liečby);
 • porucha funkcie pečene.

Liečba linkosamidmi

Antibiotiká z akné patriace do skupiny lincosamidov v terapeutickej praxi predstavujú antibiotikum prírodného pôvodu - linkomycín a jeho polosyntetické analógy klindamycínu.

Ich baktericídne a bakteriostatické vlastnosti sú do značnej miery určené koncentráciou liečivej látky v tele pacienta a citlivosťou patogénnej mikroflóry na ňu.

klindamycín

Liečivo "klindamycín" v liečbe akné je predpísané v kapsulách obsahujúcich 150 alebo 300 mg účinnej látky. Trvanie liečby nie je dlhšie ako 10 dní. Prostredníctvom rovnakých intervalov (každých šesť hodín) by mal pacient užívať 150 mg lieku.

Na ochranu slizníc v gastrointestinálnom trakte pred podráždením sa odporúča buď užívať klindamycín počas jedla alebo piť veľké množstvo vody (najmenej 200 ml). Vedľajšie účinky pri užívaní lieku sú spojené s gastrointestinálnymi poruchami a poruchou funkcie pečene.

 • síran horečnatý;
 • erytromycín, vitamíny B;
 • glukonát vápenatý.

linkomycín

Pri liečbe akné liekom "Lincomycín" má pacient užívať 500 mg lieku tri (v ťažkých prípadoch - štyri) denne.

Dĺžka trvania liečebného cyklu je 7 až 10 dní. Na zlepšenie biologickej dostupnosti lieku, ktorá nie je vyššia ako 30%, dermatológovia odporúčajú, aby nejedli jednu až dve hodiny pred a po použití linkomycínu.

Aké antibiotiká sú pre túto chorobu najefektívnejšie?

Antibiotiká z akné na chrbte a tváre, ktoré sa používajú zvonka a obsahujú špeciálne gély, masti, pleťové vody a krémy, sa nazývajú topické. Najefektívnejšie a najpopulárnejšie z nich sú:

 • Masť "Zinerit", vytvorená na liečbu miernych foriem akné a obsahujúca iba dve účinné látky, predstavované erytromycínom a octanom zinočnatým. V dôsledku octanu zinočnatého preniká antibiotikum do hlbších vrstiev kože a jazvy, ktoré zostávajú po akné, sa hoja oveľa rýchlejšie.

 • Gél "Benzamitsin", vytvorený na báze erytromycínu a benzoylperoxidu pomáha normalizovať fungovanie mazových žliaz, zníženie olejnatosť pokožky, čistí póry, aby sa zabránilo vzniku komedónov. Liečivo je určené na odstránenie akné mierneho a stredného stupňa.
 • Masť "Synthomycín" - prostriedok na účinnú deštrukciu dlhotrvajúceho podkožného akné.
 • Názvy antibiotík na liečbu akné, tablety, ktoré možno použiť na vonkajšie použitie:

  Pri užívaní tablety je potrebné ju rozomeliť na stav prášku a zriediť ho nepatrným množstvom prevarenej vody, premeniť ju na hustú kašu. Vybavený zápasom, získaná látka sa používa na ošetrenie bodového akné. Po aplikácii sa prípravok nechá úplne vysušiť. Pred aplikáciou lieku by mali byť problémové oblasti pokožky dôkladne vyčistené a vysušené. Odporúča sa aplikovať dvakrát denne. Trvanie liečby - najmenej dva týždne.

  Pravidlá pre užívanie antibiotík

  Antibiotiká z akné na tvári a chrbte sa používajú s ohľadom na množstvo pravidiel:

  • Označenie pre ich účel je prítomnosť akné (akné), ktorá dosiahla tretí (stredný) alebo štvrtý (závažný) stupeň.
  • Pri predpisovaní antibiotických liekov musí dermatológ brať do úvahy celé spektrum svojho antibakteriálneho účinku, pretože vinníkom zápalových procesov pri akné nie sú len propiónové baktérie.
  • Priemerná doba trvania liečebného cyklu je zvyčajne od jedného a pol do dvoch mesiacov; maximálne do 18 týždňov, ale v prípade potreby môže pokračovať. Prerušenie liečby je prísne zakázané.
  • Antibiotiká z akné môžu byť zahrnuté len v programe komplexnej liečby; monoterapia prinesie výsledky.
  • Na zvýšenie účinnosti liečby sa odporúča používať antibiotiká v kombinácii s adapténom a benzoylperoxidom. Rovnaké výsledky u žien poskytujú kombináciu antibiotickej liečby s hormonálnou liečbou. Na zníženie odolnosti patogénnej mikroflóry sa v intervaloch medzi jednotlivými cyklami antibiotík odporúča vymenovanie benzoylperoxidu.

  Video s ruským prekladom:

  Kedy je vhodné použiť antibiotiká?

  Antibiotiká proti akné sú predpisované len s akné, ktorá dosiahla:

  • Tretí stupeň, vyznačujúci sa prítomnosťou na tvári, ramenách, hrudníku a chrbte veľkého (nie menej ako štyri tucty) počtu veľkých úhorov rôznych druhov; prítomnosť supuračných a zápalových procesov.

  Táto fáza sa vyznačuje prejavom prvých príznakov po akné: jazvy a stagnujúce škvrny. Nekontrolovateľne rastúce, akné postihuje jednu oblasť tela za druhou. Ak nezačnete liečbu, nemôžete sa stať vlastníkom škaredých jaziev, ale tiež by ste mohli byť vystavení riziku krvi.

  • Štvrtý stupeň sprevádzaný obrovským množstvom veľkých (najmenej 5 mm) zápalových infiltrátov farbených na modro fialovej farbe; conglobate akné (predstavované niekoľkými veľkými, tesne rozmiestnenými uzlami, spojenými s fistulami); významné cysty, ktoré opúšťajú po ich povolení hrubé atrofické jazvy.

  Existuje krvácanie a vyčerpanie postihnutých častí tela; keď prichádzajú do kontaktu s posteľnou bielizňou a oblečením (dostatočne malé trenie), dochádza k neustálemu prelomu zápalu akné. Úplná absencia liečby alebo nedostatočná liečba je extrémnym rizikom nielen pre krásu vzhľadu, ale aj pre ľudské zdravie.

  Zo všetkého, čo bolo uvedené vyššie, by sa malo dospieť k záveru, že neprípustnosť samošetrenia. Akné patrí do kategórie komplexných dermatologických ochorení, ktoré by mali byť liečené len kvalifikovaným odborníkom.

  Pred vymenovaním antibiotik proti akné na tvári bude dermatológ určite vykonávať niekoľko bakteriologických kultúr určených na identifikáciu pôvodcov infekcie. A tiež odhadne pravdepodobný stupeň ich zničenia a možné riziko takejto liečby pre zdravie pacienta.

  Hlavné výhody používania antibiotík na kožné vyrážky:

  • schopnosť rýchlo dosiahnuť pozitívny účinok vďaka svojej schopnosti dosiahnuť maximálnu hladinu v krvi v čo najkratšom čase;
  • obrovský výber prostriedkov pre externé a interné použitie, čo vám umožní vybrať si najefektívnejší liek a ak máte alergickú reakciu, nahraďte liek jednej triedy druhou.

  Riziko dlhodobého užívania antibiotík je:

  • zvýšené zaťaženie pečene;
  • oslabenie obrany tela;
  • možnosť vzniku alergickej reakcie;
  • schopnosť baktérií vyvinúť rezistenciu voči ich účinkom.

  Definícia a typy akné, akné, akné

  Než začneme diskutovať o liečbe rôznych typov akné, pokúsme sa porozumieť terminológii:

  • Termín akné sa vzťahuje na zápalové ochorenie kože spôsobené patologickými zmenami v pilosebátových štruktúrach pozostávajúcich z mazových žliaz a vlasových folikulov. Termín je kolektívny a často sa používa vo vzťahu k akné a akné.
  • Akné, predstavované voľnými prvkami alebo pupienky, je zvláštnym prejavom akné (akné) spôsobenej infekciou mazových žliaz.
  • Akné (oni sú často nazývaní, a akné a akné), je ďalším z vyššie uvedených opakovania akné, majú tvar malých zapálenej rany na povrchu kože.
  • Komedóny nazývané mazové zátky, pozostávajúce z častíc ejakulovaného epitelu a hustého kožného mazu, upchávajúc ústa vlasových folikulov. Zápal komedónov vedie k vzniku akné (čiernych hláv).

  klasifikácia

  Klasifikácia, zoskupenie akné prítomnosťou zápalových príznakov umožňuje im rozdeliť na zápalové a zápalové. Akné prvého typu sa môžu prezentovať:

  • otvorené komedóny (čierne úhory alebo čierne bodky);
  • uzavreté komedóny (biele úhory alebo biele bodky).

  Akné druhu (zápalového) typu predstavujú:

  • papuly (uzliny);
  • pustuly (pustuly);
  • cysty.

  Existuje skupina kožných lézií - dermatózy, sprevádzaná tvorbou akneiformnyh akné, rosacei prezentované, drog vyrážky, rosacei, sarkoidózy melkouzelkovym tvár, periorálna dermatitída, kožné tuberkulózy. Nemajú nič spoločné s akné.

  Podľa klasifikácie Kligmana a Plevigu môže byť akné:

  • detské;
  • mladistvý;
  • dospelí;
  • exogénne;
  • spôsobené vplyvom mechanických faktorov.

  Zverte svoje zdravie odborníkom! Urobte stretnutie za najlepšieho lekára vo vašom meste práve teraz!

  Dobrý lekár je všeobecný lekár, ktorý na základe vašich symptómov dá správnu diagnózu a predpíše účinnú liečbu. Na našom portáli si môžete vybrať lekára z najlepších kliník v Moskve, Petrohrade, Kazane av ďalších mestách Ruska a získať zľavu až 65% na vstup.

  * Kliknutím na tlačidlo sa dostanete na špeciálnu stránku stránky s vyhľadávacím formulárom a záznamom pre špecialistu profilu, ktorý vás zaujíma.

  * Dostupné mesta: Moskva a Moskovská oblasť, Petrohrad, Jekaterinburg, Novosibirsk, Kazan, Samara, Perm, Nižnij Novgorod, Ufa, Krasnodar, Rostov na Done, Čeľabinsk, Voroneži, Iževsk

  Ako antibiotiká fungujú proti akné

  Existuje mnoho spôsobov a prostriedkov na boj proti akné na tvári a tele.

  Ak sa však dá ľahko vyrovnať s jednotlivými vyrážkami pomocou kozmetických a ľudových liekov, ťažký zanedbávaný zápal je nepravdepodobné, že by bol vyliečený bez antibiotík.

  Ako fungujú lieky a vždy sú účinné? Ako správne aplikovať antibiotiká z akné na tvár? O všetkom podrobne.

  • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
  • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
  • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
  • Zdravie pre vás a vaše blízke!

  Príčiny akné

  Existuje mnoho dôvodov pre akné.

  Najbežnejšie z nich je:

  • zvýšený obsah tuku v koži;
  • hormonálne zlyhania a reštrukturalizácia;
  • iracionálna výživa;
  • nadmerné vystavenie ultrafialovému svetlu;
  • choroby tráviaceho, endokrinného, ​​reprodukčného systému;
  • metabolické poruchy;
  • stres, emočný stres;
  • fyzické vyčerpanie;
  • oslabená imunita a nedostatok vitamínov.

  Robia antibiotiká pomoc s akné?

  V závislosti od počtu akné na tvári sa rozlišujú tri formy akné:

  • svetlý - čierne bodky a vyrážky samostatné, ich počet nepresahuje 10;
  • priemer - na koži môžete vidieť z 10 až 20 zápalových ohniskov;
  • ťažký - Viacnásobné papuly a pustuly na koži (40 alebo viac), fúzia zápalových prvkov do veľkých miest.

  Ak sa dokážete vyrovnať s miernou formou erupcie s kozmetickými a ľudovými prostriedkami, potom nemôžete robiť bez liečby v stredných a ťažkých formách akné.

  • Avšak antibiotiká z akné budú účinné len vo fáze, kedy začína rast a násobenie patogénnych baktérií v kanáloch mazových žliaz a vlasových folikulov.
  • V prípade, že vyrážka s tráviacej sústavy alebo endokrinné ochorenia, metabolické poruchy, sa protibakteriálne činidlo neodstráni príčina zápalu v koži, a s odvolaním sa na postup bude mať krátke trvanie.
  • Taktiež antibiotiká nepomôžu vyčistiť pokožku otvorených a uzavretých komedónov, iných nezavlažovaných prvkov.

  Video: "Liečba akné, akné na tvári"

  Čo je to?

  Antibiotiká sú prípravky prírodného (živočíšneho, rastlinného) alebo mikrobiálneho pôvodu, ktoré môžu potlačiť rast a vývoj určitých druhov mikroorganizmov alebo spôsobiť ich smrť.

  • Prípravky sú dostupné v rôznych dávkových formách na vonkajšie a vnútorné použitie.
  • V závislosti od štruktúry sú antibiotiká rozdelené do niekoľkých veľkých skupín.

  Pre externé použitie

  Antibiotiká z akné na vonkajšie použitie sa uvoľňujú vo forme gélov, krémov, mastí, krémov.

  Používajú sa na lokálne ošetrenie zapálenej kože na tvári, chrbte a iných častiach tela.

  V podstate obsahujú zložky, ktoré majú bakteriostatický účinok.

  Foto: alergická reakcia na lieky

  Tieto lieky pomáhajú rýchlo zbaviť akné, ale majú niekoľko nevýhod.

  1. Nestrácajte úplne baktérie, ale len potlačiť ich reprodukciu. Preto po ukončení liečby sa môže znovu objaviť akné.
  2. Môže spôsobiť lokálne alergické reakcie - svrbenie, začervenanie, zmenšovanie a opuch kože (na odstránenie nepríjemných príznakov, musíte užiť Suprastin alebo iný antihistaminikum).
  3. Účinné nie je len škodlivé pre patogénne mikroorganizmy, ale aj pre užitočnú flóru, čím sa znižujú ochranné funkcie pokožky.

  Často predpísané lieky na pokožku tváre s antibiotikami:

  Foto: prostriedky na vonkajšie použitie

  • vodičkaZinerit (erytromycín a octan zinočnatý);
  • riešenie Eryderm (erytromycín), Zerkalín (klindamycín);
  • gély Benzamitsin (erytromycín a benzoylperoxid), Izotreksin (izotretinoín, erytromycín) Klenzit C (adapalénu, klindamycín);
  • krém Clindovit (klindamycín), Utsidin (kyselina fusidová);
  • masť Bactroban (mupirocín), levomekol, erytromycín a tetracyklínová masť.

  Okrem hotových liekov je možné používať lieky vo forme tabliet.

  • Pre tento tablet antibiotiká (ampicilín, doxycyklín, erytromycín, klindamycín, tetracyklín), by mala byť rozdrvený na prášok.
  • Zmiešajte s trochou vody, aby ste mohli urobiť kašu.
  • Výsledná zmes sa dvakrát denne aplikuje na zápalové ohniská.

  Ďalším účinným prostriedkom na liečbu akné je krovina s antibiotikami, Aspirínom a Suprastinom.

  Antibiotikum potláča patogénnu flóru, Suprastin eliminuje svrbenie, začervenanie a opuch, Aspirín dobre vylieči zápal.

  • Príprava: rozdrviť 1 tablet prípravkov, zriediť prášok vodou s konzistenciou podobnou kašou.
  • Zmes zmiešajte na zapálené ohniská, masírujte niekoľko minút, opláchnite vodou.
  • Na pokožke naneste krém na problémovú pokožku.

  Pre internú

  Antibiotiká na orálne podávanie sa uvoľňujú vo forme tabliet, kapsúl, prášku alebo granúl na prípravu suspenzie.

  Lieky pôsobia na baktérie rovnakým spôsobom ako na vonkajšie dávkové formy.

  Foto: Prostriedky na orálne podanie

  Ale ak sa masť alebo krém je platná len v zápalu a prakticky nie je vstrebáva do krvného riečišťa, príprava pre vnútornú potrebu mať systémový účinok na telo, je oveľa pravdepodobnejšie, že spôsobí nežiaduce reakcie vnútorných orgánov.

  Akné je najčastejšie predpisované antibiotiká pre nasledujúce skupiny:

  • linkosamidmi (Klindamycín, linkamycín);
  • makrolidy (Erytromycín, azitromycín);
  • tetracyklíny (Doxycycline, Metacyclin, Unidox Solutab).

  Ako to funguje

  Penicilín je prvým antibiotikom, ktorého činnosť študoval anglický prieskumník Alexander Flemming.

  V súčasnosti sú liekové zlúčeniny uvoľňované mikroorganizmami spracovávané farmaceutickými podnikmi, z ktorých sú vyrobené polosyntetické antibiotiká, ktoré majú účinok:

  • baktériostatický (zastaviť rast a reprodukciu baktérií);
  • baktericídne (zničiť patogénnu flóru).

  Spôsoby liečby

  Spôsoby liečenia akné sú určené stupňom závažnosti zápalových procesov v koži.

  Foto: citrón a med môžete pripraviť masku

  1. Jednoduchý stupeň. Jednotlivé spoty, čierne škvrny dobre reagujú na liečbu drogovej závislosti založené na benzoyl peroxidu a kyseliny salicylovej, národných látky s antimikrobiálnym účinkom (cibuľa a cesnak, šalvia, ženšen, Hypericum oleja a rakytníka rešetliakového, tea tree, med citrón, harmanček, majorán, nechtík).
  2. Priemerný tvar. Liečba sa uskutočňuje externými prostriedkami založenými na tetracyklíne, erytromycíne, klindamycíne. V niektorých prípadoch sa odporúča kombinácia antibiotík a lokálnych retinoidov.
  3. Závažný zápal. Najťažšie, ťažko liečiteľné, forma akné. Liečba je komplexná, vrátane použitia retinoidov a antibiotík (vo forme tabliet, injekcií), relácií fyzioterapeutických postupov.

  Foto: Liečba antibakteriálnymi liekmi sa môže kombinovať s použitím retinoidov

  Ktoré sú lepšie

  Najefektívnejšia je charakterizovaná kombináciou prípravkov proti akné, ktoré okrem antibiotika obsahujú aj iné aktívne zložky a preto majú komplexný účinok na pokožku.

  Nasledujúce akné lieky sú často predpísané a nárokované.

  1. Zener. Krém na báze erytromycínu a octanu zinočnatého má výrazný antibakteriálny, protizápalový a sušiaci účinok. Ale, ako ukázala prax, po aplikácii Zineritis sa môže znovu objaviť akné v krátkom čase.
  2. Kpinesfar. Liečba na základe retinoidu (thretonínu) a antibiotika (erytromycínu). Droga normalizuje mazové žľazy a znižuje olejnatosť kože, inhibuje baktérie, rýchlo zmierňuje svrbenie a zápaly. Už 10 dní po začiatku liečby sa množstvo hnisavého akné zníži o jednu tretinu.
  3. Benzamitsin. Liečivo obsahuje erytromycín a benzoylperoxid, má výrazný antibakteriálny a protizápalový účinok. Počas liečby sa môže vyskytnúť suchá koža a nepríjemné pocity.
  4. Dalatsin-T. Lieči zápaly a hnisavé pupienky, akné, cysty. Používa sa samostatne aj v kombinácii s inými vonkajšími prostriedkami. Liečivo neprekrýva pokožku, nespôsobuje peeling.

  Vedľajšie účinky

  1. Dysbacteriosis. Pri vnútornej aplikácii majú antibiotiká negatívny vplyv nielen na škodlivé mikroorganizmy, ale aj na užitočnú črevnú flóru. V dôsledku toho sa vyvíja dysbióza, zaznamenajú sa ďalšie poruchy trávenia. Okrem toho s dysbakteriózou dochádza k oslabeniu imunity.
  2. Poruchy funkcie pečene. Príjem antibiotík často spôsobuje abnormality vo fungovaní pečene. Z tela sa toxíny neodstránia a produkcia glykogénu sa tiež znižuje. V dôsledku toho sa letargia a podráždenosť zvyšujú, chuť k jedlu sa zvyšuje.
  3. Alergie. Svrbenie, odlupovanie, začervenanie a opuch kože sa vyskytujú pri použití externých antibiotík a prípravky v tabletách a kapsulách na vnútorné použitie môžu vyvolať všeobecné alergické reakcie.

  Otázky a odpovede

  Prečo nie vždy účinne liečiť

  Antibiotiká nemusia fungovať, ak by boli vybraní nezávisle bez pomoci lekára.

  Faktom je, že každé antibiotikum pôsobí na určitú skupinu mikroorganizmov.

  A pred začatím liečby musíte vykonať laboratórne testy na určenie presného druhu baktérií, ktoré spôsobujú zápal.

  A už pri zohľadnení typu patogénu je potrebné vybrať vhodný prípravok.

  Ako sa zbaviť stopy akné na chrbte? Zistite si tu.

  Môžem sa permanentne zbaviť akné?

  Nie je možné presne povedať, ako dlho budú výsledky liečby.

  • Všetko závisí od príčin akné a závažnosti zápalu, správnosti výberu liekov a náchylnosti tela k predpísanému lieku.
  • Vždy sa zbavte vyrážok po použití antibiotík nie vždy: v 30% prípadov sa problém obnoví s časom.
  • Aby ste znížili riziko opakovaného výskytu vyrážok, je dôležité starostlivo starať sa o pokožku a pravidelne ju čistiť.

  Čo sa líši od antimikrobiálnych látok

  Mnohí sa týkajú skupiny antibiotík všetkých antimikrobiálnych látok.

  • Je však dôležité pochopiť, že antibiotiká sú lieky, ktoré sa vyrábajú polosynteticky alebo zlúčeniny vyrábané mikroorganizmami, rastlinami.
  • Veľa liekov, ako je napríklad Nitroxolin, furazolidonu, Palin, Biseptol, Furatsilinom, majú antimikrobiálne účinok, zároveň doba nie je antibiotikum. Sú to syntetické látky, ktoré sa vyznačujú užším spektrom účinku ako antibiotiká, majú rozsiahly zoznam možných vedľajších účinkov a je pravdepodobnejšie, že ich spôsobia.

  Čo je návykové?

  Počas liečby akýmkoľvek druhom baktérií sa postupne vytvára rezistencia na niektorú formu antibiotika.

  V dôsledku toho sú škodlivé účinky liekov stratené, stávajú sa neúčinnými pri chorobách spôsobených rezistentnými druhmi patogénov.

  Závislosť sa môže vyskytnúť na pozadí častého a nekontrolovaného používania antibiotík alebo v dôsledku prerušenia liečby v predstihu.

  Prečo nemôžete prerušiť liečbu

  • Ak dôjde k prerušeniu liečby antibiotikami, baktérie nebudú až do konca zničené.
  • Zároveň tento typ patogénu vyvinie rezistenciu voči tomuto lieku.

  V dôsledku toho sa nemôžete úplne zbaviť akné a keď znovu začnete užívať liek, už to nebude efektívne.

  Navyše, ak patogénna flóra nie je úplne zničená, zápalové procesy môžu prechádzať do chronickej formy.

  Dôsledky po samošetrení

  Nezávislá voľba antibakteriálneho činidla môže viesť k nasledujúcim následkom:

  • chýbajú pozitívne výsledky liečby (vzhľadom na skutočnosť, že antibakteriálne činidlo je vybrané bez zohľadnenia špecifického typu patogénu);
  • vývoj vedľajších účinkov (alergie, poruchy trávenia, zlyhanie pečene atď.);
  • tvorba rezistencie v baktériách a žiadna účinnosť liečby pri ďalšej liečbe týmto liekom;
  • oslabenie imunity, zníženie odolnosti tela voči vírusom a hubovým mikroorganizmom.

  Užitočné tipy

  Že tablety a vonkajšie činidlá sa ukázali byť účinné a nepoškodili, počas liečby je dôležité dodržiavať niekoľko odporúčaní.

  1. Používajte lieky iba podľa pokynov lekára.
  2. Neprekračujte predpísanú dávku, nezvyšujte frekvenciu aplikácie a trvanie liečby, najmä ak perorálne užívate antibiotiká.
  3. Neprerušujte liečbu, s výnimkou prípadov rozvoja alergie.
  4. Pred použitím akéhokoľvek antibiotika si prečítajte pokyny pre prípravok podrobne, najmä informácie o vedľajších účinkoch a kontraindikáciách.
  5. V kombinácii s antibiotikami užívajte lieky na normalizáciu črevnej flóry, antifungálnych látok a hepatoprotektorov.

  Ale čo robiť, aby sa zachovali pozitívne výsledky a zabránilo sa opakovaniu akné?

  Fotky: potraviny, ktoré by mali byť zahrnuté do stravy

  Je dôležité, aby sa:

  • na opravu výživnej stravy (menej muffinov, sladkostí, mastných, ostrých a slaných jedál, viac zeleniny a ovocia, zeleniny);
  • vyberte kvalitnú kozmetiku s ohľadom na typ pleti;

  Fotografia: musíte odmietnuť nekvalitnú kozmetiku

  • nezneužívajte dekoratívnu kozmetiku;
  • Nedotýkajte sa tváre zbytočne špinavými rukami;
  • riadne sa starajte o pokožku, pravidelne ju čistite;
  • posilniť imunitu;
  • opustiť zlé návyky.

  recenzia

  Recenzie o liečbe akné antibiotík možno nájsť rozdielne.

  V jednom prípade sa lieky účinne vyrovnali s ich úlohou, v iných - liečba nepriniesla očakávané výsledky.

  To opäť potvrdzuje potrebu kompetentného výberu liekov.

  Antibiotiká sú silné lieky, ktoré pomáhajú zbaviť sa akné.

  Ako zaobchádzať s dospievajúcimi pupienkami u chlapcov? Zistite si tu.

  Prečo sa u žien vyskytujú pubičné pupienky? Prečítajte si tu.

  V opačnom prípade liečba nielenže nepomôže, ale situáciu zhorší.

  Liečba akné antibiotikami

  Hľadali ste kvalitné antibiotiká pre akné? Aké drogy a drogy sú skutočne účinné a od ktorých stále potrebujete zostať preč?

  V tomto článku sa pokúsime nájsť odpovede na otázky, ktoré sa tak obávajú tých, ktorí trpia akné.

  Antibiotiká z akné a akné sa predpisujú len v prípade vážne poškodenie tváre. Nezanedbateľným prejavom tohto problému je 25 rokov (menej často - 30-35 rokov).

  Použitie účinných látok môže poškodiť iné systémy a orgány (najmä pri dlhodobom používaní lieku).

  Ako antibiotiká účinkujú proti akné a akné?

  Aktívna účinná látka preniká do tela. To, že "obklopuje" baktériu, neumožňuje ju množiť a spôsobovať ujmu.

  Imunita sa s ňou vyrovná, škodlivé látky sa rýchlo odstránia z buniek a tkanív.

  Antibiotiká pre akné a akné. Zaoberáme sa tabletami, kapsulami a kvapkami

  Pred poskytnutím zoznamu liekov na perorálne podávanie, Je potrebné upozorniť na možné "vedľajšie účinky":

  1. Liečba akné antibiotikami a tabletami môže viesť k problémom s gastrointestinálnym traktom a intestinálnou mikroflórou.
  2. Antibiotiká oslabujú prirodzené ochranné funkcie tela, stávajú sa náchylnejšie na vírusy, prechladnutie, ARVI a iné ochorenia.
  3. Látky potláčajú funkciu pečene a obličiek, čo môže byť vyjadrené ešte viac vzhľadu akné a akné.
  4. Liečba akné s antibiotikami je kontraindikovaná u jedincov, ktorí nedosiahli vek 12 rokov.

  Preto pred nákupom drogy konzultujte so špecialistom! Liečba akné s antibiotikami by mala byť profesionálna a efektívna, nerušená imunita.

  3 skupiny výrobkov z akné:

  1. makrolidy. Patrí sem erytromycín a josamycín.
  2. tetracyklíny. Môže to byť doxycyklín a tetracyklín (a tiež prípravky pod inými obchodnými názvami a značkami, ale majú rovnaké zloženie).
  3. Linkozaminy. Zahrňajú zlúčeniny linkomycín a klindamycín.

  Erytromycín - "mäkký" boj s pupienkami a akné

  Liečivo proti akné má šetriaci účinok (toľko, že ju môžu užívať aj tehotné ženy).

  prostriedky nespôsobuje silné vedľajšie účinky, Nebuďte príčinou bolesti hlavy, nevoľnosti, slabosti.

  Ale zároveň má ďalšie mínus: baktérie sa rýchlo zvyknú na antibiotikum, prestáva na ne pôsobiť.

  Ako užívať erytromycín?

  Dospelí majú dávku 1000 mg (ale všetko závisí od stupňa akné, obsahu tuku v koži a ďalších individuálnych charakteristík pacienta).

  Lekári odporúčajú užívať tablety 1 hodinu pred jedlom 3-4 krát denne. Kurz liečby trvá 14 dní, potom sa musíte pozrieť na účinnosť a rozhodnúť sa, ako postupovať.

  Je zbytočné užívať erytromycín z akné, ak trpíte zvýšenou kyslosťou žalúdka. Neužívajte tablety s mliečnymi výrobkami (neutralizujú účinnosť lieku).

  Josamycin (vilprafen) pre akné a akné - "silná zbraň" proti kožným problémom

  Antibiotiká sa môžu opiť len pre osoby, ktoré dosiahli vek 14 rokov na odporúčanie lekára.

  Liečivo je známe svojimi silnými vedľajšími účinkami, ktorá sa môže prejaviť vo forme hnačky, nevoľnosti, slabosti a závratov.

  Počas klinických skúšok bolo preukázané, že použitie antibiotika znižuje účinnosť perorálnych kontraceptív (pozor!).

  Ako užívať josamycín (vilprafen)?

  Prvých 25-30 dní potrebujete piť 500 mg dvakrát denne. Ďalšia prestávka sa neuskutoční, ale dávka sa zníži na 1 tabletu 1 denne.

  Ak sa vyskytnú takéto účinky alebo ak sa dosiahne pozitívny výsledok, náprava sa zruší.

  Ako správne piť antibiotikum tetracyklín s akné?

  Tetracyklín je už takmer "ľudovým liekom". Je to lacné v lekárni, používa sa na liečbu celého komplexu zápalových ochorení: nachladnutie, bolesť hrdla, prostatitída, cystitída, pyelonefritída a iné.

  Ako antibiotikum tetracyklín pracuje s akné:

  1. Vezmete si pilulku dovnútra.
  2. Aktívne zložky obklopujú bunky vírusu a baktérie.
  3. Prenikajú dovnútra a dostanú sa do mazových žliaz.
  4. To vám umožní zablokovať uvoľňovanie bakteriálnych enzýmov - hlavnú príčinu zápalového procesu.
  5. Po 2-4 mesiacoch sa stav pokožky výrazne zlepšuje.

  Bolestivosť kandidózy (drozd).

  Zvracanie a nevoľnosť.

  Zvýšte koncentráciu močoviny.

  Zmena farby zubov (najmä u detí).

  Používajte v lete.

  Porušenie pečene.

  Chronická choroba obličiek.

  Individuálna neznášanlivosť a iné.

  Lekári odporúčajú užívanie liekov s prerušeniami, chrániť telo pred ničením a baktérie zo závislosti.

  Ako správne piť antibiotikum tetracyklín s akné? Spôsob použitia je individuálny v každom prípade, závisí od charakteristík ochorenia, zdravotného stavu pacienta a iných charakteristík:

  1. Pred jedlom musíte užívať antibiotikum 250 mg 4 krát denne počas 30 minút. Kurz - od 2 mesiacov.
  2. Potom znížte dávku alebo prestanete užívať.

  Monocyklín proti akné u dospelých

  Je to antibiotikum, ktoré má silný účinok (v porovnaní s rovnakým tetracyklínom).

  Z tohto dôvodu sa zriedkavo používa, pretože riziko závažných podobných účinkov je vysoké.

  Ale za prítomnosti závažného zápalu av iných výnimočných prípadoch môže byť tento liek ešte predpísaný. Užívajte antibiotické akné a akné by nemalo trvať dlhšie ako 3 mesiace 50-100 mg denne.

  Doxycylin pre akné

  Zahrnuté tiež do skupiny tetracyklínu, má silný antibakteriálny a protivírusový účinok.

  Počas podávania lieku sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky: závrat, drozd, slabosť, nevoľnosť, pocit straty, bolesť hlavy. Ak sa tieto príznaky vyskytnú, liek sa zastaví.

  Dávkovanie - 50-100 mg denne, 2-3x 30 minút pred jedlom. Liečba akné s doxycylínom je 3 mesiace.

  Ak budete užívať tento liek, Majte na pamäti niektoré funkcie jeho činnosti:

  1. Znižuje účinnosť perorálnych kontraceptív a estrogénov.
  2. Zvyšuje riziko intestinálnej dysbiózy.
  3. Spôsobuje výskyt alebo exacerbáciu drozdov.
  4. Zvyšuje frekvenciu krvácania mimo menštruačného cyklu.
  5. Znižuje činnosť pečene.
  6. Znižuje počet krvných doštičiek a erytrocytov.

  Clindamycín - antibiotikum na akné na tvári

  Tento nástroj je určený na dobu 7-10 dní. Pacienti musia zvyčajne užívať 150 mg liekov každých 6 hodín (v skutočnosti by sa antibiotikum malo piť asi 5-krát denne).

  zvyčajne to znamená, môže spôsobiť poruchy v zažívacom systéme a tráviacom systéme. Aby sa tomu zabránilo, lekári odporúčajú užívať antibiotikum pri jedle s dostatkom vody.

  Clindamycín sa nesmie užívať s celou skupinou liekov a prípravkov. Napríklad glukonát vápenatý, vitamíny B, síran horečnatý a mnohé ďalšie.

  Linkomycín na liečbu akné a akné

  Princíp činnosti, vedľajšie účinky, účinnosť - všetky tieto vlastnosti lieku sú podobné ako klindamycín. Jediný rozdiel je v tom, že musíte pilulku užívať častejšie (každé 4 hodiny) a vo zvýšených dávkach (500 mg každá).

  Lekári neodporúčajú užívať lieky počas stravovania. Pre lepšiu absorpciu zložiek by liečba nemala byť konzumovaná 1-2 hodiny pred podaním Linkomycinu a 1-2 hodiny po jeho použití.

  Liečba akné so sulfónamidmi (biseptol)

  Táto metóda sa používa, ak antibiotiká nefungujú, ak nie sú účinné pri potlačovaní erupcií a akné.

  Obvykle je to Biseptol - Liečivo, ktoré obsahuje sulfametoxazol 400 mg + trimetoprim 80 mg.

  Ako užívať Biseptol proti akné a akné:

  1. Vezmite 2 tablety (tj 960 mg).
  2. Vezmite 20-30 minút pred jedlom.
  3. Umyte vodou.
  4. Opakujte každých 12 hodín.

  Ak je účinnosť lieku vysoká, dávka sa postupne znižuje. Napríklad pacient musí užívať jednu tabletu lieku jedenkrát denne.

  Doba kompletnej liečby akné Biseptomol je maximálne 12 mesiacov. Ale všetko individuálne sa diskutuje s ošetrujúcim lekárom.

  Liečba môže byť sprevádzaná nevoľnosťou, alergie na kožu, faryngitída. Ak sú vedľajšie účinky, prestanete užívať.

  Liečba liekom Biseptol sa má uskutočňovať pod dohľadom lekára, ktorý:

  • sledovať stav pacienta, pozri testy krvi a moču;
  • Obmedziť príjem iných liekov a vitamínov (napríklad kyseliny askorbovej);
  • na správnu výživu pre pacienta.


  Liečba akné s externými antibiotikami

  Externá liečba akné (t.j. aplikácia masti, gély, masky, špeciálne prípravky) môže pôsobiť ako nezávislý spôsob boja proti akné.

  Aplikácia externých prostriedkov môže byť súčasťou komplexnej liečby akné u dospelých a detí.

  bohužiaľ, Ideálne antibiotiká ešte neboli vynájdené. V priebehu času baktérie vytvárajú odpor (odpor).

  Napríklad u 60% pacientov s baktériou Propionibacterium acnes sú rezistentné voči používaným antibiotikám.

  Zinerite - "takmer ľudový liek" na liečbu akné

  Prášok je chelátový komplex erytromycínu a zinku, Používa sa na akné s miernou až strednou závažnosťou. Prostriedok je známy tým, že pomáha redukovať nadmerné tvorbu mazu (seborea).

  Hlavné výhody užívania lieku "Zinerit" sú nasledovné:

  1. Zníženie počtu baktérií (erytromycín, ktorý je súčasťou lieku, zastavuje rast P. acnes a stafylokokov).
  2. Zníženie množstva mazu, ktoré "vysušuje" pokožku.
  3. Zníženie počtu akné, akné a zápalových prejavov.
  4. Zničenie a zníženie počtu komedónov.

  Odporúča sa používať ho po dobu 2-3 mesiacov. Medzi vedľajšími účinkami sa zistil výskyt sucha, ako aj riziko jednoduchých kontaktných dermatitídu.

  Clindamycin gel 1% - antibiotikum na vonkajšie použitie

  Gél sa predáva v lekárňach pod rôznymi obchodnými názvami (napríklad, Dalatsin, tam je Klindovit).

  Gél je schválený pre osoby staršie ako 12 rokov.

  Hlavná úloha nástroja - liečba akné miernej až stredne závažnej. Termín ošetrovania akné týmto génom môže byť až 6 mesiacov (po tejto krátkej prestávke pokračuje kurz).

  Ako používať toto antibiotikum na vonkajšie použitie:

  1. Opláchnite pokožku pod teplou vodou.
  2. Utrite ho uterákom.
  3. Naneste gél na povrch postihnutých oblastí.
  4. Tŕň jemnými a jemnými masážnymi pohybmi.
  5. Opakujte ráno a večer.

  Použitie lieku môže spôsobiť množstvo vedľajších účinkov:

  • suchá koža;
  • objavenie pocitu "pálenia" a "rezi" v očiach;
  • podráždenie povrchu kože;
  • zvýšená produkcia kožného mazu.

  Pri dlhodobom používaní lieku môže dôjsť k zhoršeniu demodikózy. Odporúčame vám byť opatrní a vždy sa poraďte so svojím lekárom.

  Zrkadlo - nové slovo v liečbe akné

  Toto činidlo je založené na 1% alkoholovom roztoku klindamycínu, preto môže byť použitá ako samostatná a komplexná liečba viacerými liekmi.

  Špecifickosť lieku spočíva v mechanizme účinku: hromadí sa v komedónoch a potom začne bojovať s baktériami, znižuje riziko lézií a zápalových procesov.

  Priebeh liečby touto masťou je 1,5 - 2 mesiace. V prípade potreby môžete predĺžiť až 6 mesiacov, potom urobiť krátku prestávku a zopakovať.

  Pri používaní je všetko jednoduché: Je potrebné aplikovať kompozíciu na čistenie pokožky 2 krát denne.

  Samozrejme, náprava má vedľajšie účinky, môže spôsobiť reakciu vášho tela. Vykazuje sa v suchu, podráždenosti.

  Neodporúča sa používať Zerkalín v kombinácii s inými antibiotikami a prípravkami (napríklad so sírou, kyselinou salicylovou).

  Fuzidát sodný (Fucidin) - cenovo dostupné a rýchle odstránenie akné

  Činidlo poskytuje "dvojitý účinok" pri použití s ​​erytromycínom, ako aj s linkomycínom a cefalosporínmi.

  Na trhu je výrobok prezentovaný v dvoch hlavných odrodách: masť a smotana. Prvá aj druhá možnosť sú vynikajúce na boj proti zápalovým procesom, akné a akné.

  Fusidát sodný (Fucidin) je účinný pri nasledujúcich problémoch:

  • akné s nízkou hmotnosťou;
  • varí;
  • úhory strednej závažnosti;
  • ostiofolikulitída a iné.

  Postup liečby trvá až 2 mesiace. Počas tejto doby má pacient aplikovať prípravok trikrát denne (na čistú a suchú pokožku).