Hlavná

Opar

Antibiotiká z akné, ktoré vám pomôžu

Vyrážky - zápalové útvary, ktoré vedú k narušeniu funkcií pokožky. Pravidelne vznikajú vo všetkých. Zápalové útvary by sa mali odstrániť preventívnymi opatreniami alebo použitím liekov. V pokročilých prípadoch sú najlepšie vhodné antibiotiká v akejkoľvek forme uvoľňovania. Znamená aktívne vyriešiť problém.

Antibiotiká proti akné vo forme tabliet

Pri pokročilých prípadoch použite antibiotikum na akné rôznych typov. Použitie tabliet nie je také bežné ako masť.

V tabletách je k dispozícii niekoľko účinných liekov:

 • kpinsefar;
 • eritramitsin;
 • junidox solute;
 • klindamycín;
 • doxycyklín.

"Kpinsefar" je antibiotikum pre pokožku, ktoré má pozitívny účinok na dermis. Odstraňuje zápalový proces, má antibakteriálne účinky. Je kozmetický liek. Stojí za zmienku, účinnosť drogy nie je skvelá. Podľa sociologického prieskumu, ktorý používa ľudí, tableta účinne neovplyvňuje postihnutú dermis.

Nemôžete ho použiť s hubovými zápalovými infekciami. Situácia sa zhoršuje. Liečba je dobrým prostriedkom pre vývoj huby. Dlhodobé užívanie ohrozuje ďalšiu chorobu.

Neodporúča sa pre tehotné ženy, malé deti. Komponenty nemajú pozitívny vplyv na stav tela. Aplikujte masti bez obsahu nebezpečných látok, preventívne opatrenia. Majte svoje zdravie v bezpečí. Lekár nemá právo menovať ženu v pozícii, dieťa. Obidva ľudia sú vystavení riziku intolerancie na liek.

"Erytramicín" je antibiotikum proti akné na tvári, ktoré čistí zápal z dermis. Pomáha pri eliminácii bakteriálnej infekcie. Zapája sa do všetkých oblastí medicíny.

Je prísne zakázané používať ľudí s citlivou alergiou na kožu na zložky lieku. Prítomnosť čiastočnej straty sluchu zakazuje používanie liekov. Nepoužívajte spolu s inými tabletami tohto typu. Ženy, ktoré dojčia, sú kategoricky kontraindikované v tabletkách, ktoré eliminujú začervenanie.

Môžete ju používať od štrnástich rokov. Skoršie používanie hrozí so zlým vnímaním nápravy. Tablety sú určené na interné použitie. Dávkovanie je v množstve 2 gramy každých šesť hodín. Prevádzka prípadu vyžaduje zvýšenie dávky na štyri gramy. Obťažnosť ochorenia, dávkovanie by mal vymenovať kvalifikovaného odborníka.

"Unidox Solutab" - antibiotikum proti akné na tvári, ktoré má protizápalový účinok. Funguje s rôznymi prejavmi dermatitídy, komplikácií kožného zápalu. Liečí chorobu dýchacích ciest. Eliminuje epidermis z zápalového procesu.

Nie je nutné používať v tehotenstve, deťom do 8 rokov. V prítomnosti ochorenia obličiek, pečene. Zložkové zložky zhoršujú zápalový proces a premenia ho do zanedbanej podoby. Nevyvolávajte existujúcu chorobu. Neprinesie pozitívny výsledok.

Pred použitím musíte pilulku rozpustiť v pohári vody a odobrať ju dovnútra. Lieky môžete rozdeliť na niekoľko častí. Rozdeľte pilulky na dve časti, pite vodou. Priebeh liečby je desať dní.

"Clindamycín" je liek, ktorý eliminuje infekčné zápalové procesy. Kompozícia obsahuje penicilín. Ľudia, ktorí majú alergickú reakciu, nesmú užívať pilulky. Vyskytne sa anafylaktický šok. Užívanie jednej tabletky vedie k smrteľnému výsledku. Alergická reakcia je uvedená v lekárskom zázname. Pri vymenúvaní liekov má lekár venovať pozornosť existujúcim záznamom. Neprítomnosť zodpovedajúceho nápisu zaručuje výskyt drogového šoku. Stojí za to informovať lekára, ak neexistuje poznámka na ambulancii.

Doba trvania je určená na základe zanedbania choroby. Dávka sa zvyšuje v prítomnosti komplikácií. Deti môžu jesť od šiestich rokov. Nebezpečenstvo nie je. Počiatočná fáza vyžaduje štyri jednorazové použitie. Spustený - šesťkrát denne. Kurz je desať dní.

Dysfunkcia obličiek, pečene, inhibuje použitie liekov v tabletách. Antibiotiká ovplyvňujú zdravé uvedené orgány. Prijatie za porušenie zhoršuje situáciu.

"Doxycyklín" sa používa na akné a akné má antiseptický účinok. Aktívne odstraňuje infekčné hubové zápalové procesy, čistí pokožku. Používa sa na liečbu rôznych ochorení, je užitočné pri ovplyvňovaní epidermy. Používa sa na liečbu pohlavne prenosných chorôb. Metóda obnovy je nebezpečná. Predávkovanie hrozí vracaním, strata hmotnosti, zvýšená teplota. Prítomnosť takýchto príznakov vyžaduje okamžitú konzultáciu s odborníkom. Predĺžený stav spôsobuje intoxikáciu tela.

Použitie musí byť vykonané vo vnútri. Aplikujte po jedle. Každých dvanásť hodín má liek vstúpiť do tráviaceho traktu. Umyte veľkým množstvom vody. Znižuje riziko podráždenia potravín. Ochranná škrupina kapsuly hrozí spálením tráviaceho traktu. Obsahuje veľa neprijateľných prvkov, ktoré vyvolávajú vedľajšie účinky.

Masť na vonkajšie použitie

Neznášanlivosť na tablety je kompenzovaná použitím masti. Krémy, gély sú analógy liekov na interné použitie. Efektívnosť nie je nič iné. Percento masti obsahujúcich antibiotiká z akné na tvári a chrbte. Pokyn aplikácie je iný. Lekári ju predpisujú častejšie ako pilulky. Určitá masť má veľa analógov. Môžete si vybrať. Ceny sú prijateľné. K dispozícii pre každého obyvateľa, bez ohľadu na plat. Výrobcovia poskytujú príležitosť vybrať si, kúpiť vysokokvalitné lieky.

Účinné masti sú:

"Bactroban" je nástroj, ktorý odstraňuje baktérie, infekčné zápalové procesy. Odstraňuje opuch vyrážky, čím je tvár čistá. Vyrába sa vo forme masti. Kompozícia obsahuje antibiotiká. Použite ho na postihnuté miesto.

Naneste s vatovým tampónom. Vezmite malé množstvo masti, aplikujte na bavlnenú podložku, gázovú obväz, presuňte obsah na tvár. Nie je potrebné dať alebo robiť veľa. Časté, hojné používanie vyvoláva výskyt plesňovej infekcie, ktorá infikuje dermis. Aplikujte trikrát denne.

Keď máte citlivú pokožku, nepoužívajte liek. Môže sa vyskytnúť alergická reakcia, ktorá prináša nepríjemné následky. Alergia k zložkám tvorí nauzeu, vyrážky.

"Zeraklin" - nahradzuje antibiotiká z akné na tvári a chrbte. Vyrába sa vo forme krému. Pohodlné na použitie. Môže sa používať na liečbu zápalu chrbta, tváre, končatín. Má protizápalový, antibakteriálny účinok. Určené pri spúšťaní udalostí. V počiatočnom štádiu sa zaobchádza s bežnými, prírodnými prostriedkami.

Aplikujte masť na čistú, dusenú pokožku. Môžete si vyrobiť helikoptér kúpeľ. Póry sú otvorené, lieky sú lepšie absorbované. Pravidlá aplikácie sú povinné. Zhoda zaručuje účinok. Potrebujete užívať liek dvakrát denne: ráno, večer. Dĺžka liečby je dva mesiace. Prebiehajúci prípad môže vyžadovať šesťmesačné riešenie problémov.

Je dôležité vyhnúť sa tomu, aby sa na oči dostalo zrkadlo. Sliznica je poškodená. Ohrozuje to čiastočnou stratou videnia. Po kontakte dôkladne opláchnite vodou.

"Zinerit" - perfektne nahradzuje antibiotiká na tvár v podobe tabliet. Má antibakteriálny účinok. Je analógom "erytromycínu". Odstraňuje zápal. Odstráni začervenanie po vyrážkach.

Krabička na lieky pozostáva z troch častí. Dve injekčné liekovky obsahujú tekutinu. Tretia fľaša je prístupná vo forme aplikátora. Je potrebné miešať zložky lieku. Musíte zmiešať dve injekčné liekovky. Nalejte obsah do aplikátora. Tesne pokrývajte posledný. Dobre sa pretrepte. Po použití zostáva jedna fľaša. Druhý môže byť vyhodený. Obsah aplikátora by mal byť aplikovaný na postihnuté oblasti dermis.

Nepoužívajte, ak máte alergickú reakciu na zložky lieku. Zápalové vyrážky sa môžu prejaviť viac. Hrozí šírenie do ďalších oblastí epidermis.

Profylaktické lieky

Existuje niekoľko preventívnych liekov, ktoré dopĺňajú priebeh liečby. Pomáhajú rýchlo vyriešiť problém, urýchliť proces liečby.

"Baziron" - je menej alergénny liek ako vyššie uvedené. Bol podrobený dôkladnej kontrole. Riziko alergickej reakcie sa zníži na minimálne percento. Použitie lieku pomáha otvoriť póry, zvlhčiť pokožku, urobiť dermis jemnejšou, jemnejšou. Nehorí existujúce rany. Neobsahuje alkohol. Zvyšuje bezbolestné použitie.

Pred aplikovaním produktu je vhodné pripraviť pokožku. Dermis sa má dôkladne umyť hypoalergénnym mydlom. Aplikujte tenkú vrstvu raz denne. Citlivá koža by sa nemala používať častejšie. Riziko alergickej reakcie je možné. S dobrou kompatibilitou môžete dávku zvýšiť dvakrát denne. Niektoré antibiotiká proti akné vyžadujú dodatočné nápravné opatrenia.

Metrogil je nástroj pre akné a akné. Stimuluje obnovu pokožky. Používa sa ako ďalšie antibiotikum. Zvyšuje citlivosť pokožky na ultrafialové žiarenie. Používanie radiačnej terapie je kontraindikované pri používaní tohto lieku. Vyvýšenia môžu rásť. Vyrážka sa obnoví. Odpustenie začne. Nie je potrebné navštíviť solárium, dlho pri dlhom pobyte na slnku.

Vyrába sa vo forme tabliet. Musí sa užívať s jedlom. Liečivo sa lepšie absorbuje. Po jedle môžete piť. Výrobky ľahko akceptujú vzhľad tablety. Nedostatok pravidelných potravín zaručuje príjem drogy mliekom. Tento liek môžete piť mliečnym výrobkom.

Riešenie sa používa v zanedbaných prípadoch počas hospitalizácie. Vlastné použitie nie je povolené.

"Differin" - masť na akné s dlhým účinkom. Stabilizuje subkutánne procesy, zlepšuje stav pokožky. Zvyšuje produkciu enzýmov rýchlejšie. Poškodené miesta sa obnovia. Má trvalý účinok. Postup liečby určuje lekár. Nepoužívajte, ak je zvýšená citlivosť. Výsledné podráždenie nebude mať dobré výsledky. Obnova trvá, výrazne predlžuje.

Masť sa má aplikovať na vyčistenú dermu s tenkou vrstvou. Žiadosť musí byť jednotná. Ovplyvnené oblasti by mali byť rovnako impregnované krémom. Dĺžka liečby je dva mesiace. Zabráňte vniknutiu do úst, rúk a očí. Možná čiastočná strata videnia, popálenie mäkkých tkanív, čiastočná strata chuti. Mal by byť čistý pri používaní. Túžba po rýchlom zotavovaní, urýchlené akcie môžu hrať krutý vtip.

"Benzomycín" - liek na liečbu akné s antibiotikami. Vyrobené v malých pohároch. Odstraňuje zápalový, edémový proces, má antibakteriálne účinky. Pozitívne ovplyvňuje postihnuté oblasti.

Aplikovať je podobné predchádzajúcim, dodržiavať základné pravidlá. Súlad s pokynmi je polovica zotavenia.

záver

Liečba akné antibiotikami je bežnou metódou boja proti zápalovým procesom. Antibiotiká proti akné pozitívne ovplyvňujú zdravotný stav. Potrebujete vedieť správne dávkovanie aplikácie, berte do úvahy riziko užívania. Dlhodobé užívanie drog tohto druhu ohrozuje vznik plesňovej infekcie. Choroba je liečená dlhšie. Postup liečby by mal byť dokončený najneskôr do termínu, môžete doplniť masti z akné. Dodržiavanie pravidiel používania je základom rýchleho oživenia. Lekárska konzultácia, ďalšie vyšetrenie zaručuje správne predpísané liečivo.

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

Ktoré antibiotiká z akné na tvári sú lepšie a účinnejšie?

Antibiotiká z akné sú predpísané so stredne závažným alebo závažným akné, keď na pokožke existuje veľa zápalných pustulárnych prvkov a použitie iných kozmetických a liečivých prípravkov neprinesie výsledok.

Závažné formy ochorenia sú často komplikované pripojením bakteriálnej infekcie a na zastavenie tohto procesu je potrebné aplikovať nielen lokálne lieky (masti, gély, krémy), ale aj závažné systémové prípravky na perorálne požívanie. Mali by byť predpísané dermatológom alebo kozmetikom.

Vlastnosti používania antibiotík

V počiatočných štádiách akné môžete vyliečiť vyrážky pomocou bežnej kozmetiky (čistiace vody, gély, krémy). Ale v tých prípadoch, keď sa choroba zmení na zanedbávanú formu, bude účinná len komplexná liečba s použitím lokálnych a systémových liekov.

Antibiotiká rýchlo ničia patogény alebo zabraňujú ich ďalšej reprodukcii. Výhodou antibakteriálnych liečiv je silný terapeutický účinok a široká škála, ktorá vám umožňuje vybrať optimálny liek na rôzne formy akné bez ohľadu na umiestnenie vyrážky. Antibiotikum z akné na chrbte alebo na tvári pomôže s rovnakou mierou účinnosti, ale špecialista by mal vybrať liek.

To je spôsobené tým, že väčšina antibakteriálnych látok má rozsiahly zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Nesystematické použitie takýchto liekov môže nepriaznivo ovplyvniť stav imunitného systému, vyvolať dysbiózu, mať toxický účinok na pečeň a iné vnútorné orgány.

Lekár môže predpisovať akné lieky v rôznych kombináciách. Napríklad, použitie lokálne aplikovaných antibiotík pre akné (vo forme mastí alebo krémov), súčasne brať lieky vo forme tabliet dáva najviac výrazný terapeutický účinok, umožňuje krátku dobu pre zvládnutie zápalu a čistí pokožku od vyrážky.

Miestne antibiotiká z akné

Medzi antibakteriálnymi látkami určenými na vonkajšie použitie sú najpopulárnejšie tieto lieky:

 • Erytromycínová masť. Lacný a účinný prostriedok založený na antibiotike z makrolidovej skupiny. Účinná látka aktívne bojuje so širokým spektrom patogénnej mikroflóry a podporuje elimináciu hnisavého akné. Masť sa odporúča aplikovať na oblasť lézie dvakrát denne počas 2-3 týždňov.
 • Streptocíd linky. Masť s antibiotikom proti akné, ktorá má široké spektrum antimikrobiálnych účinkov. Účinne odstraňuje hnisavé zápalové procesy na koži, zabraňuje šíreniu vyrážok, má sušenie a bakteriostatický účinok. Súčasne sa tento liek nemôže používať dlhší čas, pretože sa zvyšuje pravdepodobnosť alergických reakcií a systémových prejavov tráviaceho traktu. Okrem toho kontraindikácie použitia streptocidovej masti sú ochorenia pečene a obličiek, tehotenstvo a laktácia.
 • Levomekol. Antibakteriálne liečivo vo forme masti, založené na dvoch účinných látkach - levomitsetín a metyluracil. Má výrazný baktericídny a protizápalový účinok, podporuje rýchle hojenie a obnovu pokožky. Aplikoval pri liečbe akné a purulentných pupienkov. Liek rýchlo čerpá hnis, prejavuje antiseptický účinok a zabraňuje ďalšiemu šíreniu zápalového procesu. Masť sa nanáša na pokožku 2 až 3 krát denne počas 7 až 10 dní.
 • Metrogil. Gél s antibakteriálnym a antiprotozoálnym účinkom účinne zvládne akné a ružové akné. Základom lieku je antibiotikum metronidazol, ktorý vykazuje aktivitu proti širokému spektru patogénnej mikroflóry. Liek sa odporúča aplikovať na pokožku dvakrát denne počas 3 až 8 týždňov.
 • Linia syntetomycínu. Antibiotikum z akné na tvári vo forme masti. Hlavnou aktívnou zložkou je chloramfenikol, ktorý sa účinne vyrovná s pyloflamennými procesmi. Liek sa používa na liečbu rozsiahlych vyrážok a purulentných pupienkov. Okrem antimikrobiálneho účinku masť navyše vykazuje protizápalové a regeneračné vlastnosti, pomáha čistiť póry a hojiť pokožku. Súčasne sa liek nemôže používať pri ochoreniach pečene a obličiek, hubových kožných lézií, psoriázy a ekzému.

Najlepšie antibiotiká pre akné

Medzi liečivami miestnych účinkov sú moderné antibakteriálne látky obzvlášť populárne, sú určené na boj proti zápalovému procesu na pokožke.

Zinerit

Efektívne antibakteriálne činidlo založené na antibiotike erytromycínu a octane zinočnatom. Erytromycín zastavuje rast a množenie patogénnych baktérií, a octan zinočnatý má adstringentný účinok, dobre schne zapálené bunky a podporuje regeneráciu a hojenie kože.

Prípravok je vyrábaný vo forme prášku určeného na prípravu terapeutického mlieka. V obale sú dve injekčné liekovky pred použitím, ich obsah musí byť zmiešaný, kým sa nedosiahne jednotné zloženie. Aplikuje sa na očistenú pokožku ráno a večer. Po ošetrení lotion sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný lesk, takže sa nemusí umyť. Priebeh liečby je 10 dní.

Baziron AC

Silný akné krém s antibiotickým benzoylperoxidom, ktorý poskytuje silný baktericídny účinok. Zvláštna výhoda liečiva spočíva v tom, že patogény nie sú schopné vyvinúť rezistenciu voči aktívnej zložke.

Okrem toho Baziron AC reguluje funkciu mazových žliaz, zabraňuje nadmernej tvorbe mazu, upcháva póry kože a tým eliminuje jeden z dôvodov vzniku akné. Pravidelné užívanie lieku vám umožňuje zbaviť sa komedónov (čiernych bodiek) a očistiť póry mazových zátok, ktoré nahromadia baktérie, ktoré spôsobujú zápal. Liečivo sa odporúča aplikovať na problémové miesta dvakrát denne počas 2-3 mesiacov. Pozoruhodné zlepšenia sa zaznamenali po 4 týždňoch pravidelného používania.

Dalatsin

Gél založený na antibiotike klindamycíne, ktorý je obzvlášť účinný proti zapáleným pustulámovým prvkom na koži. Poskytuje širokú škálu antibakteriálnych účinkov a pomáha bojovať proti akné, hnisavým pichlamkám a vredom. Liek má výrazný antiseptický účinok a rýchlo neutralizuje ložiská zápalu na pokožke.

Tento liek je všeobecne predpísaný pre závažné akné. Viditeľný výsledok liečby je zaznamenaný po 2 týždňoch aplikácie. Gél sa nanáša na predtým očistenú pokožku ráno a večer. Je rýchlo absorbovaný, konzumovaný veľmi šetrne, takže malý balík lieku stačí dlho.

Gél Benzamycín

Priraďte miernej forme akné. Kombinované činidlo obsahuje vo svojom zložení antibiotikum erytromycín a benzoylperoxid. Má výrazný bakteriostatický, antibakteriálny a keratolytický účinok, vykazuje antiseptické a dezinfekčné vlastnosti.

Liečivo nielen potláča reprodukciu baktérií, ale tiež znižuje produkciu mazových sekrétov, pomáha čistiť póry kože a zabraňuje tvorbe komedónov. Zároveň môže benzamycín vyvolať alergické reakcie a výskyt príznakov dermatitídy.

Prípravok sa pripravuje vo forme prášku určeného na prípravu gélu. Pred použitím v nádobe s práškom pridajte obsah injekčnej liekovky alkoholom v pomere uvedenom v návode.

Kompozícia sa dôkladne premieša, kým sa nevytvorí gélovitá hmota. Štandardný priebeh liečby je 6-10 týždňov, počas ktorého sa gél nanáša na predčistené problematické rany ráno a večer.

Ďalšie populárne lieky na akné

Medzi ďalšie populárne lieky používané na liečbu akné, možno spomenúť:

 • krém a gél Skinoren (na báze kyseliny azelaínovej);
 • gél (Zvedavý (kyselina hyalurónová + zinok);
 • krém Differin (založený na retinoidoch).

Ako súčasť týchto fondov neexistujú žiadne antibiotiká, napriek tomu vykazujú zle vyjadrený antimikrobiálny účinok, zvládajú zápal a často sa používajú pri liečbe akné.

Antibiotiká z pupienkov v tabletkách

Liečba akné s antibiotikami vo forme tabliet môže predpisovať iba lekár. Špecialista si zvolí režim liečby, ktorý zohľadní závažnosť akné, možné kontraindikácie a iné individuálne charakteristiky pacienta. Väčšina systémových antibiotík sa nedá podávať deťom do 12 rokov, počas tehotenstva a laktácie, s poškodením pečene a obličiek. Medzi antibaktikami proti akné patria prípravky nasledujúcich skupín:

Predstavitelia tetracyklínovej skupiny sú také antibiotiká, ako je tetracyklín a doxycyklín. Lieky tejto kategórie majú širokú škálu antibakteriálnych účinkov, ale musia sa používať s opatrnosťou a krátkymi cyklami kvôli množstvu kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Takéto lieky sa nemôžu podávať s individuálnou citlivosťou, počas tehotenstva a laktácie, s renálnou a hepatálnou insuficienciou. Dávkovanie liekov a dĺžka trvania prijatia, ktorú lekár určuje individuálne. Z vedľajších účinkov možný vývoj dysbiózy, zmeny krvných indikátorov, poruchy nervového systému, alergické reakcie, príznaky kandidózy.

Zástupcovia makrolidovej skupiny - lieky Erytromycín a Josamycín sa vyznačujú mäkšou účinnosťou, lepšou toleranciou a spôsobujú menej vedľajších účinkov. V niektorých prípadoch pod dohľadom lekára môžu užívať počas tehotenstva.

Tieto lieky sa nemôžu používať súčasne s mliečnymi výrobkami, pretože terapeutický účinok je výrazne znížený. Nevýhodou makrolidov je rýchle prispôsobenie baktérií účinnej látke, takže nie je zmysluplné liečiť tieto lieky po dlhú dobu. Medzi časté vedľajšie účinky patria abnormality v činnosti tráviaceho traktu, nevoľnosť, hnačka, negatívny vplyv na pečeň.

Skupina linkosamidov zahŕňa antibiotiká Lincomycin a Clindamycin. Poskytujú širokú škálu antimikrobiálnych účinkov a používajú sa pri ťažkých hnisavých zápalových kožných léziách.

Štandardná schéma prijatia na liečbu akné je tiež vybraná dermatológa. Priemerný priebeh liečby je 7-10 dní. Zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov je takmer rovnaký ako zoznam iných antibakteriálnych liekov.

Akné po antibiotikách (prečo sa objaví, čo robiť)

Niekedy po užití lieku antibiotikami sa koža vyčistí, ale po krátkom čase sa znovu zakryje pupienkami. Prečo sa to deje a ako sa s týmito dôsledkami zaoberať? Faktom je, že užívanie antibiotík narušuje rovnováhu užitočnej mikroflóry v črevách, čo vedie k rozvoju dysbakteriózy a okamžite sa odráža na stave pokožky, čo spôsobuje opakovanú tvorbu akné.

Zdravie našej pokožky vo veľkej miere závisí od správneho fungovania tráviaceho traktu, ale antibakteriálne látky zničia nielen patogénne baktérie, ale aj prospešnú mikroflóru. Problémy pomôžu probiotiká a prebiotiká.

Odstránia dysbiózu a pomôžu vyrovnať sa s nepríjemnými dôsledkami liečby antibiotikami. Skúsený lekár bude nevyhnutne zahŕňať schému liečby, ako sú lieky Bifidobacterin, Lactobacterin, Acipol, Linex, Bifiform alebo Hilak Forte.

Spätná väzba na aplikáciu

Recenzia č. 1

Nákup Zinerit lotion, ja som naozaj dúfam, že ma zachráni pred akné. Myslel som si, že mi trochu vyschnu kožu a ďakujem za to.

V pokynoch sa uvádza, že výsledok bude viditeľný dva týždne po podaní žiadosti. A naozaj som na začiatku nezaznamenal žiadne zmeny. Množstvo vyrážok sa však výrazne znížilo. Nové akné sa prestalo objavovať a staré postupne vyschlo. Po mesiaci sa tvár stala výrazne lepšou a čerstvejšou.

Všimol som si, že najprv sa objavili nepríjemné pocity: mierne pálenie a svrbenie po aplikácii na kožu, ale potom všetko odišlo. Jediným negatívom pre mňa je cena. Kúpilo sa za 400 rubľov, ale na druhej strane trvá dlho, asi 7 až 8 týždňov používania.

Referenčné číslo 2

Prechodný vek je už ďaleko za sebou, ale stále trpím akné. Vyskúšala si nejaký spôsob, ale uprednostňujem krém Bazironum AS. Prvýkrát som kúpil túto smotanu pred dvoma rokmi.

Potom mi pomohol vyrovnať sa s hojnými erupciami na tvári. Krém dokonale vysušuje pokožku, zúžuje póry. Malé pupienky prechádzajú rýchlo a tie, ktoré majú väčší pokles veľkosti. Niekedy to bolo rozmazané silnou vrstvou na noc: akné skutočne zmenšilo, ale potom pokožka bola silne vločkaná.

Preto by ste mali tento krém používať starostlivo, najmä pre tých, ktorí majú príliš suchú pokožku. Po dvoch cykloch aplikácie Baziron AS na tvári nezostali prakticky žiadne pupienky. Teraz nie sú žiadne zbytočné vyrážky, ale keď sa objaví pár akné, ihneď ich rozmazám s presným Bazironom.

Recenzia č. 3

Po mnoho rokov bojoval s pupienkami. Výhoda vonkajších prostriedkov: rôzne gély, krémy a pleťové vody. Opäť dermatológ odporučil aplikovať masť Levomikol a užívať tablety tetracyklínu.

Masť sa má aplikovať dvakrát denne: ráno a večer. Tetracyklín užíval dve tablety denne. Dva dni po začiatku liečby som si všimol, že sa neobjaví nové akné. Zvyčajne každé ráno sa objavili nové pustuly, ale tentoraz sa nevyskytli žiadne vyrážky.

Staré akné príliš rýchlo vyschlo. Po pár týždňoch sa tvár stala suchá, menej pupienkov, dokonca aj sčervenanie po nich prešlo rýchlejšie. Mesiac takej komplexnej terapie a tvár získala normálny zdravý vzhľad s niekoľkými malými vyrážkami. Lekár uviedol, že v priebehu dvoch týždňov by sa mal kurz opakovať, aby sa výsledok opravil.

Aké antibiotiká z akné sú lepšie

Grishkova Marina Aktualizované: 06/16/2017

Ak chcete vyliečiť problémovú pokožku, denne pripravujeme masky, vyčistíme tvár, pijeme vitamíny a veľa chodíme na čerstvom vzduchu. Tieto postupy však nie sú vždy tak účinné, ako je potrebné, a je potrebné prijať závažnejšie opatrenia. Antibiotiká z akné sú radikálnym chirurgickým spôsobom, ako raz a navždy vyliečiť vonkajšie pustuly.

Antibiotiká aplikované na pokožku

Existuje niekoľko možností pre užívanie tabliet - dovnútra a vonku. Interné antibiotiká sú predpísané lekárom, takže nikto nezakazuje pupienky. Najslávnejšia a najproduktívnejšia droga je streptocid. Tento liek sa bežne používa na liečbu akné a akné. Stačí tablet rozdrviť, zmiešať s trochou vody a aplikovať ju na problémové oblasti.

Dobrý starý furatsilin. Teraz je často predpísaný na liečbu herpes vyrážok a zbavuje sa. Jedná sa o veľmi agresívne antibiotikum, ktoré pomôže zbaviť sa hnisavého akné a akné doslova za niekoľko dní, ale má niekoľko nevýhod:

 • zničí nielen nebezpečné baktérie, ale aj užitočné, takže po použití furatsiliny je koža často šitá a bledá;
 • je silne omyté z kože;
 • nie je vhodný pre každého, aj napriek vymenovaniu lekárov.

Ale lacné a cenovo dostupné.

Foto - Antibiotikum vo forme masti

Ďalšia možnosť vhodných antibiotík, ktorá sa predáva bez lekárskeho predpisu - ampicilín. To je pravdepodobne najefektívnejší prostriedok proti akné. Na rozdiel od doxycyklínu, zuby nie sú žlté, navyše ich antimikrobiálne vlastnosti sú vynikajúce pre rôzne katarálne ochorenia dermy. Aplikácia je rovnaká ako všetky vyššie uvedené tablety - brúsiť, zriediť vriacou vodou a aplikovať na ranu alebo pupienok. Je veľmi dôležité, aby tieto antibiotiká používali len na lokálne tváre.

Veľmi dobré recenzie o salicylová-zinková pasta. Táto zmes dokonale bojuje s akné na tvári; spolu so salicylovou kyselinou, zinok vredy spôsobuje vredy, eliminuje zápal. To je len to, čo môže spôsobiť nadmernú tukovosť pokožky, takže to nebude príliš horlivý.

ČÍTAJTE TIEŽ: Akné na čele.

Antibiotiká pomáhajú zmierniť akné na chrbte. Ako príklad uvádzame finančné prostriedky zo série tetracyklín, to je metacyklín, doxycyklín a ďalšie. Najčastejšie sa používajú v krémoch proti akné. Aký účinok zaručuje doxycyklín:

 • čistenie pleti z abscesov a akné v krátkom čase (v priemere je to potrebné, 2 týždne);
 • liečenie plesňových ochorení kože, ako aj rôznych vírusov Staphylococcus;
 • dezinfekcia pokožky a tela; ak užívate liek v tabletách, potom je schopný zabiť tyčinky Streptocid, Staphylococcus a Pseudomonas aeruginosa.

Dermatológovia obvykle predpisujú liečbu kože kurzom, ktorý zahŕňa nielen masky a kroviny z aspirínu a kyseliny salicylovej, ale aj potrebu perorálnych antibiotík. S týmto bodom musíte byť veľmi opatrní, často po rovnakom kurze aas, na tele sa objaví alergická vyrážka.

ČÍTAJTE TIEŽ: pryshchiki na chrbte.

Môže existovať alergia na antibiotiká vo forme akné? Áno, to môže byť, a to je pomerne častý jav, pretože vo väčšine prípadov sa mladé dievčatá zaoberajú samoliečbou, čo môže viesť k takýmto následkom. Pred užitím tabliet sa poraďte so svojím lekárom.

Profesionálne nástroje

Mnohé lekárske krémy a masti obsahujú určité antibiotiká proti akné, Zinerit, v zložení ktorého je erytromycín. Prečo je vhodnejšie ich používať ako lieky v čistej forme?

 • Pravdepodobnosť alergie je takmer na polovicu;
 • je ľahšie rozšíriť pupienky na tvár a na telo pomocou tuba nápravy, ako ju pripraviť vlastnou rukou;
 • väčšina týchto liekov je dokonale kombinovaná s užívaním tabliet;
 • z ich používania je ľahké odmietnuť;
 • externé lieky založené na antibiotikách sú vhodné pre ženy po 30, tehotných a dojčiacich matkách, rovnako ako u adolescentov.

Foto - Spotová aplikácia antibiotika

Neuveriteľne silný dezinfekčný účinok má masť metrogil, je tiež relatívne dostupný, vydávaný bez lekárskeho predpisu a pomerne jednoduchý na použitie - naneste na poškodené miesta tenkú vrstvu. Zvlášť dobré to pomáha od ružových a komedónov.

Čo sa musí báť, ak sa antibiotiká používajú na akné? Po prvé a predovšetkým alergie, aj keď mnohé druhy liekov sú bezpečné, je ešte lepšie navštíviť špecialistu. Ďalej skúste neaplikovať práškové tablety alebo masť na celý povrch problémovej oblasti, je lepšie poukázať na to, že riziko popálenia pokožky sa zníži na nulu. Koža môže zvyknúť na lieky, ak po 2 týždňoch užívania tablety nepomôže, musíte ich prestať používať. Ale musíte byť obzvlášť opatrní s vnútorným užívanie antibiotík, zabijú imunitný systém, poruchy funkcie pečene a obličiek, vplyv na činnosť žliaz s vnútornou sekréciou.

Aké lacné antibiotík lieky pomáhajú s akné:

 • erytromycín;
 • penicilín;
 • tetracyklínu a celej sérii prípravkov založených na ňom, vrátane gélov a masti;
 • paracetamol alebo akýkoľvek iný antipyretikum (zmierňuje zápal);

Poznáte váš predpis na liečbu akné doma? Navštívte naše fórum a podeľte sa o svoj názor, prečítajte si recenzie skutočných ľudí o antibiotikách z akné na tvári.

Antibiotiká pre akné

Čo piť antibiotiká z akné a čo je lepšie - aplikovať antibiotiká zvonku alebo piť v tablete?

Pri miernych formách vyrážok môžete použiť externé prostriedky. A s vážnejšou formou ochorenia je lepšie užívať liek vo vnútri - vo forme piluliek alebo vo forme injekcií.

Najbežnejšie lieky na vonkajšie použitie:

 • Gél "Baziron", účinný pri zápaloch spôsobených baktériami Staphilococcus epidermidis a Propionibacterium acnes.
 • Masť "Zinerit" s erytromycínom.
 • Krém "Differin" na báze adapalénu.
 • Gél a smotana "Skinorin" na báze kyseliny azelaínovej.
 • Gél "Kuriozín" na báze zinku a kyseliny hyalurónovej.

Pri hojných vyrážkach, závažných formách akné je lepšie piť antibiotiká, napríklad vo forme nasledujúcich liekov:

"Kpinesfar" - liek založený na tertininoíne a erytromycíne. Musíte užívať každý deň, ale percento účinnosti je nízke - iba 30%.

"Benzamycín" je prípravok založený na benzoylperoxide a erytromycíne. Kurz nepresahuje 2 týždne, navyše sa liek má kombinovať s hydratačnými maskami, pretože veľmi vysušuje pokožku.

"Zinerit" - liek, ktorý sa vyrába vo forme tabliet. Pri zložení octanu zinočnatého a erytromycínu, ktoré zvyšuje účinnosť niekoľkokrát, ale tento účinok netrvá dlho, postup podávania by sa mal pravidelne opakovať.

Akbi sa antibiotiká z akné by mali byť kombinované a podľa nasledujúcej schémy:

Ráno "Baziron" alebo "Skinoret", v noci na postihnutú oblasť "Zinerit";

Ráno "Zinerit", v noci "Differin".

Pri perorálnom podávaní antibiotík sa môžu kombinovať s topickými látkami a terapeutickou hydratačnou kozmetikou. Pri tomto použití sa koncentrácia liečiva v krvi rýchlo zvýši a výsledok sa môže objaviť za niekoľko dní - koža bude oveľa jasnejšia. Je však dôležité mať na pamäti, že antibiotiká ovplyvňujú celú mikroflóru tela, ako často spôsobujú črevnú dysbakteriózu, čo je veľmi vážna komplikácia. Aby ste tomu zabránili, musíte použiť prebiotiká (obsiahnuté vo fermentovaných mliečnych výrobkoch). V deň je potrebné piť nie menej ako 0,5 litra kefír alebo jogurtu.

Kód ATC

Liečba akné antibiotikami

Liečba akné antibiotikami má svoje výhody a nevýhody. Používanie antibiotík v liečbe niektorých foriem hnisavých vyrážok je jednoducho nevyhnutné - nielen pomôže zvládnuť zápaly mnohokrát rýchlejšie, ale prispeje aspoň k zlepšeniu stavu kože. Aj antibiotiká na liečbu akné sú účinné z iných dôvodov:

 • Vždy existuje široké spektrum možností antibiotík - tak pre vonkajšie použitie, ako aj pre interné použitie. Na základe odporúčania lekára môžete určiť najoptimálnejší spôsob, určiť jeho dávkovanie a zostaviť harmonogram a načasovanie liečby. Navyše môžete vždy nahradiť antibiotikum jedného radu s druhým, s výskytom alergií alebo iných nepríjemných pocitov.
 • Po krátkom čase dosiahne koncentrácia antibiotika v krvi maximálnu hladinu, čo prináša rýchly účinok a pozitívne ovplyvňuje zdravie pokožky.
 • Okrem toho, používať antibiotiká na liečbu závažných foriem akné, sa môžete zbaviť iných ochorení, ktoré sa ani necítia.

Negatívny vplyv antibiotík na telo je takmer o nič menej:

 • Ťažké zaťaženie pečene. Pri dlhodobom používaní antibiotík pečeň nemôže bojovať proti toxínom a produkovať dostatok glykogénu. To ovplyvňuje tón tela - človek je pomalý podráždený, je silná chuť do jedla, ako dôsledok a nadváha.
 • Antibiotiká znižujú obranyschopnosť tela, čo ovplyvňuje takzvanú "imunitu intestinálneho čreva".
 • Antibiotiká často spôsobujú alergie.
 • Antibiotiká, aj keď odkazujú na silné lieky v boji proti akné, ale ich koncentrácia v tele v priebehu času, klesá a po ukončení postupu prijatia sa môže vyskytnúť recidíva choroby.

Navyše, pri predĺženej liečbe dochádza k rozvoju rezistencie baktérií na dané antibiotikum.

V dôsledku toho neexistuje prakticky žiadna bezpečná metóda na liečbu ťažkých foriem akné, tak aby sa užívali antibiotiká alebo nie, samotný pacient sa rozhodne. V každom prípade by ste nemali užívať lieky, ale je lepšie vyhľadať lekársku pomoc od dermatológov.

Antibiotický doxycyklín z akné

Antibiotický doxycyklín z akné a akné sa užíva v extrémnych prípadoch, keď sú na pokožke hojné vyrážky, zjavné známky nepohodlia, zápalu a intoxikácie. Dôvody pre vznik akné sú niekoľko - v dospievaní sa akné objavuje v dôsledku zvýšenej práce mazových žliaz a rozšírených pórov kože, vo vyššom veku v dôsledku dysfunkcie tráviacich orgánov. V podstate je príčinou silných hnisavých výbuchov Staphylococcus aureus, ktorý preniká do expandovaných pórov kože a rýchlo sa rozvíja. V takýchto prípadoch je antibiotikum účinnejšie vziať.

Doxycyklín - širokospektrálne antibiotikum, ktoré patrí do skupiny tetracyklínu, inhibuje rast patogénov syntézy baktérií a bloky proteínov. Doxycyklín je účinný proti:

 • Koky - stafylokoky (Staphylococcus), vrátane Staphylococcus aureus, pôvodca mnohých dermatologických chorôb, ktoré môžu zahŕňať akné alebo akné; Streptokok, vrátane pneumokokov;
 • Baktérie vytvárajúce aeróbne spóry;
 • Aeróbne baktérie vytvárajúce nerozptyľovanie;
 • Aeróbne baktérie - Escherichia coli, Escherichia coli, patogénne formy, ktoré môžu spôsobiť mnohé ochorenia; Klebsiella, ktorá spôsobuje urogenitálne infekcie; Rickettsia, príčinné látky rickettsiózy, medzi ktoré patria ochorenia ako epidémia tyfusu, bodkovaná horúčka, rickettióza prenášaná kliešťom.

Všeobecne platí, že doxycyklín je dobre tolerovaný, ale má množstvo kontraindikácií:

Medzi vedľajšie účinky - nevoľnosť, alergie, dysbióza, fotosenzitivita.

Vysoké a rýchle výsledky v liečbe akné doxycyklínu možno dosiahnuť, ak ste si ju na predpísanú dávku lekára a v kombinácii s ďalšími liekmi a súvisiace kozmetického ošetrenia zapálené koži, a nie cez seba.

Externé antibiotiká z akné

Vonkajšie antibiotiká z akné sú určené na mierne formy vyrážok a akné. Takmer všetky externé lieky majú dobrú antibakteriálnu vlastnosť, ale ich účinok na pokožku nie je vždy priaznivý. Tieto prípravky majú selektívne účinnosť, a to najmä vzhľadom k agresívnemu prostrediu (kyselina, alkohol, peroxid), tak i neprípustná veľká koncentrácia podobných prípravkov - to môže poškodiť kožu.

Externé antibiotiká používané na akné:

Erytromycín (zinerit) - porušuje syntézu bielkovín, zastavuje rast baktérií. Vzhľadom k octanu zinočnatého, liečivo môže preniknúť do pórov a bojovej patogény tiež lieči a octan zinočnatý je efektívna antiseptikum.

Clindamycín (delazín, zrkadlo, clenzite-c, klindovit) je účinný proti stafylokokom, propionibaktériám. Tento účinok nastáva po 6-8 týždňoch užívania, ale priebeh liečby môže trvať až 6 mesiacov v závislosti od závažnosti vyrážok a liek sa má aplikovať dvakrát denne. Pri externom používaní sa klindomycín absorbuje do krvi, čo môže viesť k vedľajším účinkom vo forme nevoľnosti, zvracania, hnačky, kolitídy. V tomto prípade sa má liečba zastaviť a nahradiť vhodnejšou.

Na koži sú potrebné externé antibiotiká zinerit a dalacin podľa nasledujúcej schémy:

 1. Najprv vyčistite a vysušte pokožku.
 2. Aplikujte drogu na celú postihnutú oblasť.
 3. Dodržujte individuálnu schému použitia lieku.
 4. Nepoužívajte súčasne obe antibiotiká.
 5. Nepoužívajte liek dlhšie ako je uvedené v pokynoch.

Tiež je možné použiť iné externé antibiotiká na liečbu akné, ale musia byť vybrané individuálne, takže lekári nemôžu robiť bez pomoci lekárov.

Antibiotiká z pupienkov v tabletkách

Antibiotiká z akné v tabletách sú predpísané v závažných formách akné a vyrážok. Liečba antibiotikami je najúčinnejší spôsob, ako bojovať s infekciou, ktoré vyvolávajú akné, ale zároveň antibiotiká zmeniť prirodzenú črevnú mikroflóru na koži, ktoré môžu tiež ovplyvniť zdravie. Nezávisle konzumácia antibiotík je prísne zakázaná, iba ošetrujúci lekár bude môcť v tejto situácii predpisovať účinný liek podľa špeciálneho schémy prijímania.

Často sa antibiotiká proti akné kombinujú a súčasne určujú lieky na vonkajšie a vnútorné použitie, napríklad:

 • pre vonkajšie použitie - zinerit, dalacin;
 • pre vnútorné použitie - doxycyklín, unidox.

Antibiotiká sú predpísané, ktoré majú byť požité v závažných prípadoch, v prípade, že erupcia sa šíri do chrbta, ramená, hrudník - tieto miesta sú ťažké zvládnuť antibiotiká pre lokálne použitie.

Antibiotiká z akné v tabletách sú spravidla dosť účinné, ale nie vždy. Antibiotikum pôsobí na špecifický typ patogénu, ak sú bakteriálne kolónie citlivé na antibiotikum, účinok liečby bude rýchly a účinný. Ak antibiotikum nepriaznivo ovplyvní kolóniu, výsledky sa môžu hodnotiť nezávisle nasledujúci deň:

 • sčervenanie sa znižuje;
 • nie sú žiadne nové sčervenanie;
 • suché pustulárne erupcie.

Je dôležité si uvedomiť, že pri používaní antibiotík, je vždy nutné používať opaľovací krém, pretože počas liečby, koža stráca prirodzenú odolnosť voči slnečnému žiareniu a vďaka tomu môžu existovať oblasti pigmentácie, popáleniny.

Antibiotiká by sa v žiadnom prípade nemali podávať samostatne - nie sú to vitamíny a neškodný doplnok stravy. Nekontrolované používanie môže vážne narušiť činnosť tráviaceho traktu, pečene a obličiek. Dávkovanie uvedené v pokynoch sa môže značne líšiť od dávkovania predpísaného lekárom. Je lepšie opustiť experimenty na vašom tele a vyhľadať kvalifikovanú pomoc.

Masť s antibiotikom proti akné

Masť s antibiotikom proti akné je navrhnutá špeciálne na liečbu miernych foriem vyrážok. Antibiotiká vyvinuté na liečbu takýchto kožných problémov sú zahrnuté v lieku Zinerit. Hlavnými aktívnymi zložkami sú octan zinočnatý a erytromycín. Octan zinočnatý podporuje rýchle hojenie jaziev a hlbší penetráciu antibiotiká do kože, a erytromycín účinne blokuje syntézu proteínov v mnohých druhov baktérií, čím sa bráni ich rastu a prevencii vzniku zápalu.

Masť "Zener" k dispozícii na prepážke bez lekárskeho predpisu, používať žiadny veľký problém, všetky funkcie aplikácie zaznamenané vo vyhlásení. Liečivo sa má aplikovať na očistenú pokožku, na postihnutú oblasť, na jednorazovú dávku 0,5 ml. Po aplikácii tohto nástroja stane neviditeľným, a mal by byť aplikovaný 2x denne - ráno a večer po dobu 10 týždňov. Nedá sa použiť masť na dlhšom časovom horizonte podľa návodu na obsluhu a prvé výsledky môžu byť viditeľné už po druhom týždni používania - koža sa stáva hladšia, zbytočný malý zápal, väčšie pľuzgieriky vyschne, zmenšiť veľkosť a koža sa stáva menej mastná, zmizne charakteristický lesk.

Masť s antibiotikom proti akné "Zinerit" môže byť použitá s inými lokálnymi liekmi, môžete ju použiť v tehotenstve, laktácii. Ak je pocit sucha pokožky, použitie lieku nemožno zastaviť, ale navyše používať hydratačné kozmetiku - pleťové vody, krémy. Okrem toho budú prvé pozitívne zmeny viditeľné po prvom týždni používania a budú dlhodobo opravené.

Krém proti akné

Krém s antibiotikami proti akné je účinným nástrojom na čistenie a liečenie pokožky. Ale je potrebné pripomenúť, že akékoľvek antibakteriálne látky by mal byť aplikovaný na kožu, nie je dlhá doba, a kurzy s určitým intervalom, aby nedošlo k zničeniu prirodzené ochranné vlastnosti kože a nebolí ešte viac po tom, čo ďalej a odolnosť vyvinutý tak, aby určité skupiny antibakteriálnych liekov.

Krém Dalacin-T je indikovaný na hnisavé vyrážky na koži, zápaly, akné, uzliny, cysty. Dalacin-T je často predpísaný ako samostatný liek a v spojení s liekom Differinom, Baziron, ale ďalšie liečenie predpisuje iba lekár. Rovnako ako u iného lieku založeného na antibiotiku, môže Dalacin-T tiež vyvinúť závislosť, ak zanedbáte plán a čas liečby. Inak, po chvíli môže byť droga úplne zbytočná. Liek nevysuší pokožku, nespôsobuje odlupovanie alebo začervenanie, ale je lepšie prestať používať alergickú reakciu.

Tak ako akékoľvek externé prostriedky na liečbu akné, Dalacin-T sa musí aplikovať na očistenú pokožku dvakrát denne. Je lepšie vyhnúť sa oblastiam s veľmi jemnou pokožkou - okolo očí, pier. Aj počas liečby antibiotikami sa koža stáva obzvlášť citlivou na ultrafialové žiarenie, takže je potrebné používať opaľovací krém.

Gél s antibiotikami proti akné

Gél s antibiotikami proti akné poskytuje veľmi dobrý a trvalý výsledok pri liečbe závažných foriem akné, pustulárnych kožných vyrážok. Príkladom takého nástroja je gél "Skinoren", ktorého aktívnou zložkou je kyselina azelaínová. Má len výrazný antimikrobiálny účinok, znižuje závažnosť zápalu, znižuje obsah tuku v koži a reguluje tvorbu mazu.

Kyselina azelaová je účinná proti baktériám Propionibacterium acnes, ktoré sú príčinou akné. Plus znamená "Skinoren" v tom, že nielen bojuje proti patogénu a, ale aj zdravé, kozmetický účinok na pokožku (reguluje olejnatosť kože, sťahuje póry a vyrovnáva tón pleti a textúru, znižuje tempo rastu z nadržaný kožných buniek).

Plus "Skinoren" v tom, že aj keď má selektívny bakteriostatický účinok na baktérií pôvodcov akné (Propionibacterium acnes), ale to nie je antibiotikum. Dlhodobým používaním tejto drogy preto nebude žiadna závislosť a ďalšie komplikácie vo forme dysbiózy alebo fotosenzitivity. Viditeľný dôkaz Výsledkom je zrejmé už na 4. týždni liečby, okrem liek môže byť použitý s dospievajúcich vo veku 12 rokov, tehotné a dojčiace.

Gél používajte najmenej 2 krát denne, nanášaním tenkej vrstvy na očistenú pokožku. Nadmerné množstvo lieku sa má odstrániť pomocou vaty alebo kozmetickej vložky. Je veľmi dôležité, aby sa neprerušil priebeh liečby - to pomôže dlhodobo konsolidovať výsledok.

Antibiotiká z akné na chrbte

Antibiotiká z akné na zadnej strane určiť po zistení dôvodov pre ich vzhľad. Napríklad príčiny akné na chrbte môžu byť niekoľko:

 1. Hormonálna nerovnováha, najčastejšie pozorovaná v dospievaní. Takéto porušenie má často dedičnú povahu a je viazané na sexuálne vlastnosti - u chlapcov majú vyrážky závažnejšiu formu. U dospelých môže byť príčinou akné na chrbte problémy s endokrinnými žľazami.
 2. Gastrointestinálne problémy.
 3. Hyperkeratóza - zhrubnutie hornej vrstvy kože v dôsledku nedostatku vitamínu A, traumy, vystavenie agresívnym chemikáliám.
 4. Vlastnosti mikroflóry kože.
 5. Stresujúce situácie.
 6. Oslabená imunita.
 7. Horúce podnebie a vysoké teploty, ktoré vedú k zhoršeniu akné.

S menšími vyrážky, akné plytký a pomerne mierne začervenanie stieranie späť levomitsetinovym 3% alebo 2% salicylovej alkoholu alebo propolis tinktúra, potom aplikovaná na lézie Milešov salitsilovo- zinkovej pasty, orálne Nagipol vhodné použiť.

Ak akné je hlbší, potom je liečba predpísané antibiotiká pre vnútorné použitie, ako aj prípravky pre vonkajšie použitie na báze antibiotík, napríklad vnútorne podávané JUnidoks, externe - Zenerova.

Pri zlúčení pichľaviek a rozsiahlych vyrážok je predpísaný Roakkutan (derivát vitamínu A), ktorý pôsobí ako protizápalový, hojivý a obnovujúci prostriedok. Na vonkajšie použitie predpisujem inú prípravu vitamínu A - Airol. Vyrába sa vo forme gélu, krému, krému, aplikovaného na postihnutú oblasť 2 krát denne. Podporuje otvorenie akné, ich rýchle hojenie bez jaziev, zabraňuje vzniku nových vyrážok.

Rany vytvorené po otvorení akné liek solkoserilom, Argosulfanom, ale iba po predchádzajúcej furatsillina alebo chlórhexidín, dlhé lézie poškodenia lepší obväz. Tiež dobrá liečivá vlastnosť je levanduľový olej - môžu sa mazať ako rany po akné a akné samotné.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že predtým, ako použijete tento alebo ten prostriedok, musíte najprv konzultovať s dermatológa. To pomôže urýchliť zotavenie a vyhnúť sa závažným systémovým komplikáciám.

Antibiotiká proti akné na tvári

Akonáhle sa vyrážka začne objavovať na lícach, na čele, brada by mala okamžite začať liečbu, inak zápalový proces môže trvať závažnejšiu formu. Ak sú vyrážky malé, jednotlivé, potom sa môžete obmedziť na vonkajšie prostriedky. Vyrábajú sa v rôznych formách - ako gél, krém, krém, masť. To umožňuje vybrať si najvhodnejšiu formu použitia.

Najbežnejším liekom na akné. - Kuriozin gélu Kaziron gél Skinoren gél a krém, atď V posledných rokoch, vonkajšie opravné prostriedky pre akné na báze antibiotík začal byť vydané iba vo forme gélu, emulzie, pleťové vody. Faktom je, že masti pripravené na základe tuku ucpávajú póry a toto len zhoršuje zápal a sprísňuje proces choroby kvôli šíreniu vyrážky. Olejové prostriedky sú predpísané len vtedy, ak je pokožka príliš suchá a stuhnutá.

Pri závažnejších formách akné je predpísaná kombinačná liečba. Vnútri, v určitom vzore, antibakteriálne činidlá predpísané vo forme tabliet alebo injekcií v miestne - pleťové mlieka, gély, emulzie na báze antibiotiká (erytromycín, JUnidoks, doxycyklín, klindamycín). Ak nadmerné vyrážky, keď koža má veľa hnisavé vyklenutie akné, smerom von Metrogil. Antibiotiká vypijú 2 tablety 2 krát denne okrem Doxycyklínu - predpisuje sa 3 krát denne. Okrem toho zárukou skorého zotavenia je hygiena pokožky. Je potrebné umývať najmenej 2 krát denne, po ktorom sa navlhčite čistým uterákom a utrite antibakteriálnym prostriedkom.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že nekontrolované samo-podávanie antibiotík môže viesť k vážnym poruchám zo strany všetkých telesných systémov, preto pred začatím liečby sa treba poradiť s lekárom.

Maska antibiotik z akné

Maska antibiotiká z akné možno pripísať účinným vonkajším prostriedkom proti vyrážkam na pokožke. Hlavnou úlohou, ktorú sa snažíme zbaviť akné, je zničiť baktérie, ktoré spôsobujú zápaly a vredy.

Dobrý, výrazný výsledok sa dá dosiahnuť po aplikácii masiek na báze synthomycínovej masti (obmedzovač synthomycínu). Zloženie masti obsahuje ricínový olej, ktorý vyživuje kožu a levomycetin, antibiotikum na topickú aplikáciu, ktoré pôsobí na mnoho kolónií baktérií.

Takže pripraviť masku, ktorú treba zmiešať malé množstvo masti s kvapalným vitamínu E, ktorý je dokonale regeneruje pokožku, pridajte vitamín A (retinol acetát), ktorá prispieva k obnove pokožky a zlepšuje pleť. Po zmiešaní všetkých zložiek sa získa hustá zmes, je potrebné ju aplikovať na očistenú plochu a držať na nej hodinu alebo viac. Navyše, okrem problémov s akné, zložky masky vám ušetria jemné vrásky.

Môžete tiež pripraviť masku na báze streptomycínu. Na prípravu potrebujete: balzamovú vazelínu (tekutú masť Višnevského), streptomycín - jeden obal, gél z aloe vera. Po zmiešaní sa získa silná, rovnomerná zmes. Masku naneste na očistenú tvár po dobu 10 minút, po ktorej môžete odstrániť náplasť s bavlnenými kotúčmi a potom opláchnite zvyšok mydlom.

Než môžete použiť masku na tvár na báze antibiotík, je potrebné sa poradiť s dermatológom, rovnako ako pred aplikáciou na skúšku kožné alergie prvý robiť - dať malé množstvo na zadnej strane predlaktia. Ak po 10 minútach nedošlo k začervenaniu, svrbeniu, suchu, môžete bezpečne použiť masku.

Antibiotiká proti akné na tvári vymenúvajú len lekára a s ťažkými formami akné a prostriedky na vonkajšie použitie na základe antibiotík je možné kúpiť v akejkoľvek lekárni a bez lekárskeho predpisu.