Hlavná

Kliniky

Masť pre alergie na kožu - zoznam najefektívnejších hormonálnych a nehormonálnych látok pre deti alebo dospelých

So zvýšenou citlivosťou tela na určité látky čelí viac ako 70% ľudí na zemi. U niektorých sa alergia prejavuje v miernej forme, zatiaľ čo iní trpia vážnym svrbením a vyrážkou. Antialergické masti pomôžu vyrovnať sa s kožnými prejavmi imunopatologického procesu. Môžu obsahovať hormóny, antibiotiká, liečivé a antiexudatívne (dekongestujúce) zložky.

Typy masti z kožných alergií

Na zastavenie imunopatologického procesu u dospelých užívajte lieky obsahujúce hormóny a antibiotiká. Lekár predpisuje konkrétnu drogu na základe stavu pacienta. Keď sa prejavujú príznaky imunopatologického procesu, je rozumné používať kortikosteroidy a pri miernom svrbení sa môžete dostať s blokátorom histamínových receptorov. Masť z alergií na kožu môže mať nasledujúcu formu:

 • Hormón. Používa sa na liečbu alergií v stredných a neskorých štádiách, keď sú príznaky veľmi závažné a spôsobujú vážne ťažkosti pacientovi. Lieky tohto druhu sa môžu používať najviac 10 dní, pretože silne ovplyvňujú lokálnu imunitu.
 • Nehormonálnu. Určite na zastavenie imunopatologického procesu ľahkého stupňa. Liečivo ihneď začne pracovať na koži, ale viditeľné výsledky sa objavia 1-2 hodiny po aplikácii.
 • S antibiotikami. Je predpísaný pri výskyte príznakov hojenia a progresie zápalového procesu. Liečivo obsahuje antiseptiká, ktoré sušia a dezinfikujú pokožku.
 • Pre určité časti tela. Prostriedky tejto kategórie sa vyznačujú špeciálnym zložením. Komponenty, ktoré sú v ňom obsiahnuté, nemajú agresívne vplyv na pokožku a sliznice, takže tieto masti môžu byť použité na liečbu očí, tváre, nosu atď.

Nie všetci pacienti môžu používať masti; majú hydrofóbny základ a vyznačujú sa vysokým obsahom tuku. Ľudia s malými pórmi a citlivou pokožkou by si mali kúpiť gél v lekárni. Jeho báza je vodná, takže sa absorbuje okamžite a nevedie k zablokovaniu a zápalu najmenších potných žliaz. Masť rýchlo preniká do pokožky a gél tvorí ľahko poškodený ochranný film na povrchu pokožky, takže nie je tak účinný pri liečbe závažných alergií.

Hormonálna masť z alergií

Prostriedky tejto kategórie rýchlo prenikajú do kože a pomáhajú rýchlo zvládnuť príznaky alergií. Na potlačenie lokálnej imunity sa pridávajú umelo získané kortikosteroidy. Prípravy tohto typu sú prezentované v lekárňach za stredné a vysoké náklady. Kúpiť hormonálne masti z alergie je možné výlučne pod lekársky predpis. Výhody fondov zahŕňajú:

 • vysoká účinnosť proti širokému spektru alergénov;
 • pomôcť vyrovnať sa s recidívami choroby;
 • výkon.

Pri dlhodobom používaní spôsobujú hormonálne prípravky mnohé nežiaduce vedľajšie účinky. Po preniknutí do krvi sa začnú hromadiť syntetické hormóny v obličkách, čo zvyšuje riziko vzniku hypertenzie a rôznych abnormalít v endokrinnom systéme. Ďalšou nevýhodou liekov tohto spektra je abstinenčný syndróm. Vyskytuje sa pri liečbe vysoko koncentrovaných liekov. Stav pacientovej pokožky sa silne zhoršuje v dôsledku prudkého zastavenia užívania lieku.

Advantan

Prostriedky sa týkajú hormonálnych liekov novej generácie, t.j. môže sa použiť na ošetrenie pokožky po dobu 12 týždňov. Priemerná cena masti v lekárni je 540 rubľov. Liečivo by sa malo aplikovať na zapálenú oblasť tenkou vrstvou a rozotrieť s ľahkými masážnymi pohybmi. Ak dôjde k odlupovaniu, zvyšuje sa množstvo aplikovaného činidla. Pri alergii na slnečné žiarenie sa Advantan používa dvakrát denne av ostatných prípadoch raz. Výhody tohto nástroja:

 • Liečivo je vhodné pre všetky typy pleti.
 • V lekárni si môžete kúpiť masť z alergie pre deti tejto značky. Z jeho štruktúry sú hormóny vylúčené, ale možno ich liečiť najviac 1 mesiac.
 • Tento liek obsahuje zvlhčujúce zložky, takže účinne bojuje s peelingom a suchou pokožkou.
 • Masť obsahuje alkohol, takže má výrazný antipruritický účinok.
 • Liečivo sa môže kombinovať s antihistaminikami.

Tento liek by nemal byť aplikovaný na mliečne žľazy počas dojčenia dieťaťa. Tak ako všetky kortikosteroidy, Andvantan môže spôsobiť záchvat hypertenzie, folikulitídy, hypertrichózy. U menej ako 1% pacientov sa po aplikácii lieku Advantan pozoruje svrbenie a vodnaté akné. Nemôžete používať prípravok na liečbu alergií pri tuberkulóznych alebo syfilítických kožných léziách, infekciách, vírusoch, individuálnej intolerancii jeho zložiek.

Lokoid

Liečba sa vzťahuje na ľahké syntetické glukokortikosteroidy. Lokoid odstraňuje svrbenie, eliminuje opuch. Priraďte liek na dermatitídu, ekzém, psoriázu. Počas tehotenstva a dojčenia je zakázané použitie Lokoidu. Liek je možné zakúpiť v lekárni za 300 rubľov. Lakoid sa aplikuje na pokožku 1-3 krát denne. Štandardná dĺžka trvania liečby je jeden týždeň, maximálna doba trvania je 3 týždne. Lokoid je kontraindikovaný, ak:

 • hypersenzitivita organizmu na hydrokortizón alebo iné zložky kompozície;
 • bakteriálne, vírusové, plesňové infekcie;
 • tuberkulóza, syfilitické lézie kože;
 • parazitárne kožné infekcie;
 • benígne a zhubné nádory kože;
 • akné, rosacea, periorálnej dermatitídy;
 • s ranami a vredmi.

sinaflana

Liek sa týka lacných a účinných glukokortikosteroidov. Sinaflánu si môžete kúpiť v lekárni za 80 rubľov. Liečba je predpísaná na zmiernenie akútnych a závažných zápalových lézií pokožky a pokožky hlavy. Tento liek je vhodný na zmiernenie svrbenia po uhryznutí hmyzom. Sinaflán sa môže používať na liečbu popálenin prvého stupňa. Liek sa nesmie použiť, ak:

 • trofický vred spodnej časti nohy spôsobený kŕčovými žilami;
 • vírusové, plesňové, bakteriálne kožné lézie;
 • rozsiahle psoriatické vyrážky;
 • ružové a bežné akné.

Na liečbu detí mladších ako 2 roky sa Sinaflane nepoužíva. S opatrnosťou používajte lieky počas puberty u dievčat. Sinaphlane sa môže kombinovať s antimikrobiálnymi látkami. Aplikujte lieky 2-3 krát denne na postihnuté miesto tela. Ak sa vyskytne závažné svrbenie, akné, melasma, sekundárna infekcia kože, liečba Sinaflanou by sa mala prerušiť. Trvanie liečby - 10 dní.

Elidel

Liek sa týka vysokorýchlostných hormónov kortikosteroidov. Elidel zvládne krk, hlavu, viečko. Trvanie liečby určí lekár. Prostriedok sa aplikuje na pokožku 2 krát denne s tenkou vrstvou. V prípade predávkovania dochádza k zvýšeniu alergickej reakcie. Ak sa po niekoľkých hodinách zvýraznia nepríjemné pocity, je potrebné poradiť sa s lekárom. Dávkovanie liekov sa postupne znižuje, aby sa nevyvolal abstinenčný syndróm. Elidel je možné zakúpiť za 940 rubľov. Liek nemôže byť aplikovaný s:

 • vysoká citlivosť na pimekrolimus;
 • prítomnosť akútnej vírusovej, bakteriálnej, plesňovej infekcie.

Nehormonálne masti z alergií

Prípravy tejto kategórie pozostávajú z prírodných zložiek, ktoré jemne zastavujú príznaky imunopatologického procesu. Antihistaminové masti pre deti nie sú hormonálne. Použite tento typ liekov pre tehotné a dojčiace ženy, ale len po konzultácii s lekárom. Výhody nehormonálnych mastí zahŕňajú:

 • chýbajú závažné kontraindikácie;
 • vynikajúce regeneračné vlastnosti;
 • Vysoká účinnosť s miernou alergiou.

Hlavnou nevýhodou týchto nástrojov je pomalá akcia. Po aplikácii masti by ste mali počkať až 2-3 hodiny, kým sa symptómy alergie nestanú menej výrazné. Úplne zbaviť svrbenie pomocou takýchto liekov nebude fungovať. Keď účinné látky nehormonálnych masti prenikajú do krvi, u niektorých pacientov je alergia na kožu silnejšia. To je spôsobené tým, že lieky sú pridané bylinky, ktoré sa môžu vyskytnúť alergické reakcie. Všetky nehormonálne lieky sa používajú až do úplného vymiznutia príznakov alergie.

zinok

Produkt má adsorbent, sušenie, adstringentný účinok. Môžete si ho kúpiť v lekárni za 20 rubľov. Liečba sa môže použiť na liečbu dermatitídy, trofických vredov, vredov atď. Naneste krém 2-3 krát denne na miesta, kde je podráždenie. Kontraindikované liečivo so zvýšenou citlivosťou na oxid zinočnatý. Jedným z najbližších analógov zinkovej masti z alergií na pokožku je Desitin. Môže sa použiť na liečbu vyrážok u detí od 6 mesiacov. Cena lieku je 260 rubľov.

Bepanten

Náprava je absolútne neškodná pre všetky kategórie pacientov. Môže sa používať na liečbu alergií u dojčiat a tehotných žien. Bepanten sa používa na zvlhčenie, chladenie a hojenie pokožky so stredne ťažkou dermatitídou, ľahkými popáleninami, bolestivými prasklinami. Liek je kontraindikovaný v prípadoch precitlivenosti na zložky. Bepanten sa vyznačuje ľahkou textúrou. Aplikuje sa 1-2 krát denne na zapálenú oblasť. Priemerná cena spoločnosti Bepanten je 550 rubľov.

Masti a iné produkty účinné proti kožným alergiám u dospelých

Článok o hlavných typoch masti z alergie na kožu u dospelých. Sú uvedené výhody a nevýhody liekov, pravidlá ich používania a možnosť ich nahradenia. Okrem masti nájdete opisy niektorých najefektívnejších krémov a gélov proti alergii.

Už v dňoch starovekého Egypta a starovekého Grécka používali lekári masti na liečbu dermatologických ochorení. Ako dávkovacia forma sa masti osvedčili tak dobre, že sa s týmto úspechom používajú až dodnes.

Masť na alergiu na kožu u dospelých sa predpisuje, ak sú prítomné nasledujúce príznaky:

Klasifikácia finančných prostriedkov z alergií na pokožku podľa zamýšľaného použitia

Najprv zvážme, čo rozlišuje masti od krémov a gélov.

Zloženie masti obsahuje veľký počet aktívnych zložiek a má hydrofóbny základ, čo jej dáva vysoký obsah tuku.

Masť preniká hlboko do kože a pôsobí priamo na krb, ale ako chyba vedie k upchávaniu pórov.

Krém má ľahšiu štruktúru, takže sa môže absorbovať rýchlejšie a nezanecháva žiadne škvrny na koži ani oblečení.

Vďaka svojim vlastnostiam môžu byť masti používané častejšie a používané na veľké plochy bez toho, aby to spôsobovalo nepríjemnosti.

Gél má ako základnú vodu (hydrofilnú základňu), v dôsledku čoho sa rýchlo distribuuje a okamžite vyschne.

Vytvára na pokožke tenkú vrstvu, kvôli ktorej udržuje, ale na rozdiel od masti neprispieva k upchávaniu pórov.

Všetky vyššie uvedené lieky dobre zvládajú symptómy, ktoré sa vyskytujú pri alergiách, ako je svrbenie, začervenanie, suchosť, opuch. Takže poďme zistiť, kedy použiť masť, a keď krém alebo gél.

krém aplikovať v prítomnosti vyrážok v záhyboch pokožky, pretože je schopný preniknúť do ťažko dostupných oblastí, ale pri dlhodobom používaní vedie k suchému koži.

masť Aplikujte, ak sa vyskytnú zvlhčujúce príznaky vyrážky, podráždenia, olupovania. Z dôvodu pomalého vstrebávania účinok nepríde okamžite.

gél sa používa na atopickú dermatitídu, alergie na pokožku tváre, uhryznutie hmyzom, môžu byť aplikované z alergií na slnko. Nevýhody prakticky chýbajú.

Nižšie nájdete názvy alergických masti na koži, ktoré sú podľa potreby usporiadané podľa účelu.

Zoznam krémov a mastí účinných proti kožným ochoreniam

Na liečbu ekzém použitia:

 • Dermasan,
 • Skin-kap,
 • Hydrokortizónová masť,
 • prednizolón,
 • Aurobin,
 • Advantan,
 • Söder.

Na liečbu alergickej dermatitídy použitia:

Na liečbu žihľavka použitia:

Z svrbenie nasledujúce masti pomôžu:

Zoznam lokalizačných nástrojov

Koža na rôznych častiach ľudského tela sa líši v citlivosti, takže je vhodné starostlivo zvážiť výber lieku.

Od alergií po tvár

Koža tu je tenká a citlivá, preto je vhodné používať nehormonálne masti.

Ak ošetrujúci lekár predpísal hormonálny liek, používajte ho veľmi opatrne na citlivých miestach.

Pre deti by ste mali používať šetrnejšie prostriedky. Môžete sa s nimi zoznámiť v článku o mastich z alergií pre deti.

Pre oči môžete použiť nasledujúce lieky:

Pomáhajú vyrovnať sa s edémom a začervenaním očných viečok a nezanechávajú mastný lesk. Prostriedky sa zvyčajne aplikujú na kožu okolo očí tenkou vrstvou raz denne.

Od alergií na ruky a nohy

Z prejavov reakcie na ruky a nohy sú najčastejšie používané kortikosteroidné masti.

Tieto lieky sa aplikujú na pokožku 1-2 krát denne.

Masti pre rýchle uvoľnenie alergií

Často sa môže objaviť alergická reakcia v krátkom čase. Napríklad po nákaze hmyzu alebo pri kontakte s niektorými rastlinami.

Foto: Alergická reakcia na zhryznutie komára na chrbte

V tomto prípade môžu masti z alergií na kožu skôr pomôcť odstrániť príznaky alergie:

Hormonálne látky: Cynaphlan, Advantan (používajte často a opatrne).

Okrem toho, aby ste sa zbavili svrbenia, môžete v kompozícii používať lokálne anestetiká s lidokaínom alebo novokainom.

Nehormonálne masti z kožných alergií u dospelých

Nehormonálne masti sa najlepšie používajú na odstránenie malých vyrážok (po uhryznutí hmyzom, pri potravinových alergiách). Pomáhajú zmäkčiť kožu a liečiť trhliny.

 • Majú antipruritický účinok.
 • Niektoré lieky sa môžu užívať s narodením a väčšina z nich je od 2 rokov.
 • Väčšina z nich je neškodná.
 • Môžu mať protizápalový, protiplesňový a antibakteriálny účinok.
 • Zabráňte relapsu.
 • Môžu ho používať tehotné ženy a počas laktácie (len na základe vymenovania lekára).
 • v zriedkavých prípadoch individuálna neznášanlivosť
 • pomalá akcia

Nižšie nájdete stručný opis najpopulárnejších masti na alergiu na kožu u dospelých. Pre každý výrobok sú uvedené vlastnosti, spôsob aplikácie, možnosť použitia počas doby nosenia dieťaťa a dojčenie, ako aj priemerná cena.

Prípravky proti histamínu pre alergiu na kožu

Pri výbere masti na alergiu na kožu u dospelých by ste mali najprv venovať pozornosť nasledujúcim antihistaminikám.

Najprv pomôžu zvládnuť svrbenie a sčervenanie.

Psili Balm

3-krát denne v dávke 2-3 g

Dĺžku kurzu vyberie lekár

Soventol

Fenistil

0,1 mg / kg telesnej hmotnosti za deň,

Denná dávka bola rozdelená na 3 dávky

Ostatné masti, krémy a gély

Salicylová masť

Zinok masť

levomekol

Skin-Cap

Protopic

Elidel

Prostriedky, ktoré urýchľujú hojenie

Tieto lieky zvlhčujú pokožku a pomáhajú pri hojení. Existujú dobré masti na báze panthenolu, lanolínu, retinolu a zinku, ako aj zložiek rastlín.

 • aktovegin,
 • Masti a smotana s obratom,
 • La Cree,
 • Muster,
 • Boro Plus,
 • Prostriedky s panthenolom,
 • S vitamínom A - Radevit.

Bepanten

Analógy založené na panthenole: D-Panthenol, Pantoderm.

Hormonálne masti z kožných alergií u dospelých

Zloženie týchto liečiv zahŕňa hormóny kortikosteroidov. Používajú sa, ak iné masti nemajú terapeutický účinok.

Hormonálne masti z kožných alergií u dospelých účinne odstraňujú všetky príznaky alergickej reakcie, ale sú aktívne absorbované do krvi a systémové účinky na telo

Je veľmi žiaduce používať hormonálne masti z alergií až po konzultácii s odborníkom.

V prípade neúmyselného použitia môžu viesť k vážnym problémom nielen s pokožkou, ale aj s telom ako celkom.

 • rýchla akcia;
 • viditeľný výsledok.
 • systémový vplyv na telo;
 • možné vedľajšie účinky: výskyt cievnych hviezd, dočasné sfarbenie kože, miesto aplikácie masti, atrofia kože;
 • hormóny ovplyvňujú činnosť nadobličiek;
 • môže spôsobiť hypertenziu;
 • s dlhým prijatím po zlyhaní dochádza k abstinenčnému syndrómu (stav problémovej oblasti sa prudko zhorší).

Hormonálne masti sú klasifikované podľa stupňa aktivity, čo je určené ich účinnou látkou a dávkovaním. Existujú 4 hlavné triedy týchto fondov.

1 trieda - slabá, krátkodobá akcia. Masť pomaly preniká do kože.

2. trieda - mierna akcia.

Stupeň 3 je veľmi rýchlym krokom.

4 trieda - maximálne prenikajú do kože.

Zoznam kortikosteroidných masti a krémov

Hydrokortizónová masť

Gistan

Elokim

Beloderm

flutsinar

 • antieksudativnoe
 • protivoalergicheskoe
 • protivozudnoe

Advantan

prednizolón

sinaflana

Koža je predbežne ošetrená antiseptikom.

2-3 krát denne, aplikujte malé množstvo finančných prostriedkov na 5-10 dní.

trider

 • antimykotické,
 • vazokonstriktor,
 • antimikrobiálne,
 • protizápalové látky

Okrem toho sa môžete stretnúť aj s:

 • Afloderm,
 • Dermoveyt,
 • Kutiveyt.

Emollients - vhodné na komplexnú liečbu alergií na pokožke

Emolienty pozostávajú z mastných alkoholov, kyselín, voskov, esterov a tukov prírodného pôvodu. Ich účinok súvisí so zmäkčovaním kože, zvlhčením, obnovením lipidovej vrstvy, reguláciou rovnováhy iónov a vody a odstránením zápalového procesu.

 • sú neškodné
 • účinnosť pri liečbe atopickej dermatitídy
 • jednoduché použitie
 • zlepšuje vlastnosti pokožky, znižuje riziko komplikácií
 • môže viesť k akné kvôli zaneseným pórom
 • pokožka pod ich účinkom sa pomaly regeneruje

Zoznam liekov

 • The topicrem,
 • Muster,
 • Sanosan,
 • Weleda,
 • Peachový olej,
 • Emolium.

Lacné masti na kožné alergie

Veľká cena nie je vždy ukazovateľom vyššej účinnosti drogy, ale napriek tomu stojí za to venovať pozornosť. Dovážané drogy sú tradične drahšie ako domáce. Je to spôsobené nielen dodatočnými nákladmi na prepravu a ďalšími dodávkami, ale aj všeobecne vyššou technologickou úrovňou výroby.

Stojí za zmienku, že to nie je vždy nevyhnutné a ak symptómy alergie nie sú závažné, nemáte žiadne špeciálne indikácie na liečbu, je racionálne, aby neprevyšovali za značku alebo drahé moderné účinné látky. Môžete použiť overené výrobky domácej výroby, samozrejme, ak ich používate, máte povolené lekárom.

Správna liečba kožných alergií

Vzhľadom na zvláštnosť prejavov alergie na kožu je potrebné kombinovať metódy liečby, ktoré budú mať vplyv na všetky väzby patogenézy, ktoré spôsobujú alergiu.

Liečba prejavov na pokožke zahŕňa:

 1. Strave. Zvláštnosťou stravy je vylúčenie výrobkov patriacich do skupiny alergénov: káva, čokoláda, citrusové plody, jahody, doplnky skupiny "E" atď.
 2. Vylúčenie akéhokoľvek kontaktu s peľovými alebo prachovými alergénmi.
 3. Etiotropická a patogénna liečba. Podstatou tejto metódy je ovplyvnenie mechanizmu vývoja patologického procesu. Pre túto formu liečby sa používajú: tablety, sirupy a injekčné roztoky.
 4. Symptomatická liečba. Takéto liečenie úspešne eliminuje účinky alergií: vyrážka, začervenanie a svrbenie. Najčastejšie sa používajú alergie na kožu, masti, gély, krémy, prášky. Ich pôsobenie je lokálne a na dosiahnutie lepšieho výsledku je potrebné ich kombinovať s inými metódami liečby.
 5. Tiež môžu používať milovníkov emócií a homeopatické lieky (Sulfur 6, Antimonium Crudum 3,6 Dulcamara 4,3).

V ľudovej medicíne na liečbu alergií sa používajú odvar z bylín používaných vo forme vody a kúpeľov. Komplexná kombinácia tradičnej medicíny a tradičných metód liečby vedie k urýchlenejšiemu pozitívnemu terapeutickému účinku.

Úle, kontaktná dermatitída sa ošetrí kúpeľmi s prídavkom bylín:

Populárne kúpele s odvarom bobkového listu, po ktorých prijatí by sa malo liečiť postihnutá oblasť kože so zinkovou masťou.

Aké sú kontraindikácie?

Masti pre alergie sú kontraindikované tým, ktorí majú individuálnu neznášanlivosť ku ktorejkoľvek zo zložiek obsiahnutých v lieku.

Nie všetky deti sú povolené pre deti, predovšetkým predčasne a s nízkou telesnou hmotnosťou.

Kontraindikácie pre hormonálne masti

 • Tehotenstvo je relatívna kontraindikácia
 • Porážka kože vírusmi (herpes atď.)
 • Otvorené rany
 • Reakcie po očkovaní
 • Akné (akné)
 • Mykóza (hubové poškodenie kože)
 • Bakteriálne kožné lézie
 • Opatrnosť sa má používať u detí mladších ako 7 rokov
 • Helmintiáza

Užitočné video: Môže sa stať alergia na alergiu na masť

Prevencia alergických reakcií

 • Nedotýkajte sa rastlín, ktoré sú alergické na vás.
 • Hypoalergénna strava
 • Buďte zvlášť opatrní počas obdobia kvitnutia.
 • Ak používate alergén, použite enterosorbenty
 • Rešpektujte hygienicko-hygienický režim
 • Pokúste sa použiť menej chemikálií pre domácnosť.
 • Vykonajte desenzibilizáciu injekciou alergénu v malých dávkach
 • Minimalizujte používanie kozmetiky.

Masti pre alergie na kožu u dospelých - recenzie

Prehliadky takmer všetkých liekov sa dajú nájsť na internete. Je však potrebné vziať do úvahy jednotlivé charakteristiky tela - to nie je vhodné pre jedného pacienta, môže byť iné. Preto je veľmi žiaduce, aby ošetrujúci lekár predpísal primeranú liečbu.

Pacienti reagujú pozitívne na histáne, keď hovoria, že ide o veľmi dobrý liek a pomáha im pri nákaze komárom, ako aj pri alergických vyrážkach. Avšak pacienti trpiaci akné, je lepšie ho nepoužívať, pretože môže spôsobiť ďalšie vyrážky.

Spotrebitelia si tiež uvedomujú účinnosť lieku Fenistil. Veľký dopyt, najmä u tehotných a dojčiacich žien, používajú masti na báze panthenolu - Bepanten Plus, Bepanten.

Revízia nehormonálnych a hormonálnych mastí a krémov z kožných alergií pre deti

Každý deň zažijeme vplyv agresívnych faktorov životného prostredia: priemyselné alergény (nasýtené vzduchom), konzervačné látky, farbivá (obsiahnuté v oblečení), umelé arómy, potravinárske farby, chemikálie pre domácnosť.

Všetky tieto faktory vyvolávajú vznik nežiaducich reakcií, ktorých riziko je zvlášť veľké u detí, ktoré nemajú dostatočne posilnený imunitný systém.

Na začiatku liečby je potrebné zistiť látku, produkt alebo liek, ktorý spôsobil nežiaducu reakciu tela dieťaťa. Potom je potrebné vylúčiť kontakt s alergénom a dodržiavať hypoalergénnu diétu.

špeciálna antialergické masti a krémy pre deti pomôže odstrániť také alergické reakcie ako je žihľavka, dermatitída a ekzém.

Aby sa znížilo riziko nežiaducich účinkov dieťaťa pri používaní krémov a mastí z alergií, je potrebné vopred konzultovať odborníka.

Mechanizmus účinku antialergických krémov a masti

Telo môže reagovať dostatočne násilne na akékoľvek podnety. Môžu sa objaviť ako malé vyrážky na povrchu kože, ako aj veľké blistre. V tomto prípade bude dieťa trpieť vážnym svrbením a bude nevyhnutne začať česanie lézie, aby sa utišilo utrpenia.

Zranená oblasť pokožky je náchylná na napadnutie baktériami a ľahko sa zapáli. Na odstránenie tohto zápalu je potrebné použiť antibakteriálne látky.

Predĺžený účinok toxínov pri alergiách môže viesť k riziku vzniku dermatitídy. Dlhodobé zápalové reakcie a neustále podráždená epidermis zhoršujú situáciu v tomto prípade.

Mnoho problémov detskej pokožky sa odstráni dobre vybranými antialergickými masťami, ktoré budú tvoriť základ liečby:

 • Antihistaminový krém by mal mať také zloženie, aby pri aplikácii na pokožku dieťaťa zmizlo svrbenie, podlhovastý zápach a zablokovanie produkcie protilátok.
 • Antiallergický krém pomáha odstrániť podráždenie a zápal, čím sa znižuje riziko podráždenia;
 • Dieťa sa začína cítiť oveľa lepšie kvôli ukončeniu svrbenia, spánok sa zlepšuje.

Pre správny výber antialergickej masti pre deti by malo byť dieťa preukázané lekárovi, pretože alergická reakcia môže byť spôsobená jedným z najrôznejších faktorov.

Bezpečnostné pravidlá počas liečby dieťaťa

Pri prvom použití antialergických krémov musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

Prvý

Zmiešajte masť s malým množstvom normálneho výživného krému, ktorý nespôsobuje žiadne nežiaduce reakcie. Aplikujte zmes na miesto podráždenia. Ak dôjde k zvýšeniu prejavov alergickej reakcie, náprava nie je vhodná a je potrebné vybrať si inú.

Druhý

Na zmiernenie účinkov hormonálnych krémov na telo sa odporúča v prvých troch dňoch zmiešať masť s hormónmi jednoduchým detským krémom. Potom použite neriedené lieky. V posledných dňoch liečby začnite znovu zmiešať krém.

Tretí

Úplne prejdite priebeh liečby, ktorý bol menovaný lekárom. Po nejakom čase po jej ukončení naneste hydratačný krém na rýchlu obnovu poškodenej kože.

štvrtý

Na odstránenie nečistôt a toxínov je potrebné umývať oblasť pokožky, ktorá sa ošetrí masťou, tečúcou vodou.

Nehormonálne antialergické masti a krémy pre deti

Fenistil

Môže sa zvýšiť svrbenie, pálenie, vyrážky, suchá koža a opuch.

Nie je vhodný pre deti do jedného mesiaca. Opatrne používajte deti mladšie ako šesť rokov: nepoužívajte viac ako tretinu celého povrchu tela, krvácanie, česané oblasti po aplikácii prostriedkov, ktoré nevedú dieťa pod priamym slnečným žiarením.

cena: od 200 do 250 rubľov.

Gistan

Používa sa na žihľavku, ekzém, vyrážku s bublinami, neurodermatitídu, atopickú dermatitídu, svrbenie uhryznutím hmyzu.

Vedľajšie účinky zahŕňajú individuálnu intoleranciu zložiek lieku.

Špeciálne pokyny: Nezamieňajte s krémom Gistan N, čo je kontraindikované pre deti.

cena: od 120 do 180 rubľov.

Skin-Cap

Používa sa na seborrheu, psoriázu, svrbenie zo škvŕn hmyzu, suchosť a kožný peeling, atopickú dermatitídu, hubové kožné lézie.

Vedľajšie účinky: veľmi zriedkavo môžu byť lokálne alergické reakcie.

Špeciálne pokyny: podľa niektorých zdrojov obsahuje krém hormóny, ktorá sa v anotácii k lieku neuvádza.

cena: od 600 do 700 rubľov.

Prípravky vhodné na použitie pri ťažkej dermatitíde u dieťaťa:

Elidel

Používa sa na ekzém, atopickú dermatitídu.

Vedľajšie účinky sa môžu prejaviť sčervenaním, opuchom, pálením alebo svrbením v oblasti aplikácie. V zriedkavých prípadoch sa vyskytuje folikulitída a hyperpigmentácia kože.

Deti mladšie ako tri mesiace nemôžu byť s týmto liekom zaobchádzané. Po ošetrení nie je pokožka žiadúca nahradiť ultrafialové žiarenie.

cena: od 900 do 1000 rubľov.

Desitin

Ukazuje sa to v prípade ovčieho kiahne (vrátane novorodencov), vyrážky z plienok, spáleniny, atopickej dermatitídy, ekzému, bublinových vyrážok a namáčania vredov.

Nie sú vedľajšie účinky.

Špeciálne pokyny: nevzťahujú sa na hnisavé infikované oblasti pokožky.

cena: od 150 do 250 rubľov.

Protopic

Výrobok sa osvedčil pre liečbu závažnej dermatitídy. Má vynikajúci protizápalový účinok. Nevedú k atrofii epidermis ani pri dlhšej konzumácii.

Používa sa pri atopickej dermatitíde.

Nie sú vedľajšie účinky.

Špeciálne pokyny: platí pre deti od dvoch rokov. Kompozícia by nemala byť vyššia ako 0,03% účinnej látky.

cena: od 1500 do 1600 rubľov.

Vundehil

Je indikovaný na spálenie, neurodermatitídu, psoriázu, trofické vredy, alergickú dermatitídu.

Vedľajšie účinky: alergia spôsobená prítomnosťou včelárskych výrobkov je možná.

Špeciálne pokyny. Liečba alergickej dermatitídy u detí s týmto liekom by mala byť aspoň týždeň, ale nie viac ako mesiac.

cena: od 120 do 150 rubľov.

Krémy, ktoré zlepšujú regeneráciu tkanív, ktoré majú hojivý účinok, ktoré odstraňujú suchosť kože:

Bepanten, De-pantenol, Bepanten plus

Sú indikované na plienkovú dermatitídu, peeling a suchú pokožku s ekzémom a alergickou dermatitídou, podráždenie z odevu, praskliny v koži pred mrazom.

Zriedkavo sa svrbenie a žihľavka vyskytujú ako vedľajšie účinky pri používaní tohto lieku.

Špeciálne pokyny: Bepanten, Bepanten plus a De-pantenol sú analógy.

cena: od 250 do 270 rubľov.

La Cree

Je indikovaný na olupovanie a podráždenie kože, žihľavku, alergickú dermatitídu, svrbenie po hmyzu.

Vedľajšie účinky: neznášanlivosť zložiek rastliny.

Špeciálne pokyny: dobre sa vyrovnáva s miernym podráždením pokožky.

cena: od 150 do 170 rubľov.

Mustela StelAtopia

Používa sa ako starostlivosť o pleť pre dojčatá ako ochrana pred atopickou dermatitídou a plienkovou vyrážkou.

Nie sú vedľajšie účinky.

Je preventívny nástroj. Nepovažujte to za terapeutické liečivo.

cena: od 1000 do 1200 rubľov.

aktovegin

Používa sa na otvorené lézie slizníc a kože.

Má kontraindikácie. Nedávajte deťom do troch rokov veku, ako aj so zvýšenou citlivosťou na zložky činidla. Taktiež nie je možné aplikovať liek v prípade zlyhania srdca, pľúcneho edému a narušenej funkcie odstránenia kvapaliny z tela.

cena: od 130 do 150 rubľov.

solkoseril

Kontraindikované v prípade individuálnej neznášanlivosti.

Nežiaduce účinky: alergia, pálenie.

Špeciálne pokyny: používajte pred uplynutím obdobia uvedeného na obale.

cena: od 59 rub.

Radevit

Je indikovaný na popáleniny, trhliny, alergickú a atopickú kontaktnú dermatitídu, s ekzémom.

Kontraindikované s individuálnou neznášanlivosťou zložiek, nadbytok vitamínu A, D, E v tele, ktorý užíva retinoidy.

cena: z 370 na 390 rubľov.

Videstim

Používa sa na dermatitídu, ekzém, na hojenie odier a prasklín.

Kontraindikované s individuálnou intoleranciou, hypervitaminózou A, akútnym zápalovým procesom vo vnútri kože.

Nepoužívajte spolu s liekmi obsahujúcimi antibiotikum tetracyklín. Neodporúča sa používať s liekmi, ktoré obsahujú retinoidy v kompozícii.

cena: 80 rub.

Gél Zvedavý

Vedľajšie účinky: pocity horenia a naťahovania kože. Alergické reakcie v zriedkavých prípadoch.

Kontraindikácie: precitlivenosť na hyaluronát zinku.

cena: od 380 do 400 rubľov.

Metyluracilová masť

Alergické reakcie sa môžu vyskytnúť ako vedľajšie účinky.

Kontraindikácie: individuálna intolerancia.

Špeciálne pokyny: používajte striktne v súlade s indikáciami.

cena: 47 rubľov.

Hormonálne antialergénne krémy pre deti

Elokim

Je určená pre alergické dermatózy.

Nežiaduce účinky: potenie, kontaktná dermatitída, suchosť, svrbenie, pálenie. V zriedkavých prípadoch je výskyt periorálnej dermatitídy.

Špeciálne pokyny: Deti mladšie ako 6 mesiacov sú kontraindikované. Používajte len podľa pokynov lekára. Nepoužívajte na miesta pokožky s plochou viac ako 1/8 povrchu tela. Liečba sa nesmie vykonávať dlhšie ako jeden týždeň. Na konci liečby je potrebné pred aplikáciou zmiešať výrobok s detským krémom.

cena: od 350 do 380 rubľov.

Advantan

Používa sa na kontakt a atopickú dermatitídu, alergické dermatózy, neurodermatitídu, ekzém.

Nežiaduce účinky: svrbenie, pálenie, vyrážka, začervenanie, opuch kože.

Špeciálne pokyny: používajte podľa pokynov špecialistu na liečbu detí nie kratšie ako štyri mesiace. Pri dlhodobom používaní je pravdepodobná atrofia horných vrstiev epidermy.

cena: od 330 do 350 rubľov.

Intenzita reakcie tela dieťaťa na látku, ktorá spôsobila alergiu, je ovplyvnená množstvom alergénu, ktorý sa dostal do tela.

Na zníženie rizika alergií na monitorovanie prítomnosti nadbytočných chemických prísad v potravinách. Pri výbere prostriedkov na starostlivosť o dieťa a chemikálie pre domácnosť je tiež lepšie vybrať tie, v ktorých prítomnosť parfumov, formaldehydu, propylénglykolu a metylakrylátu je minimálna.

Pri kúpe pracieho prostriedku na detské oblečenie venujte pozornosť indexu povrchovo aktívnych látok. Čím nižšia je hodnota tohto ukazovateľa, tým lepšie, pretože inak sa do odevu nahromadia škodlivé látky vo veľkom množstve a dotýkajú sa kože dieťaťa a nepriaznivo ovplyvňujú jeho zdravie. V ideálnom prípade Povrchovo aktívna látka by nemala prekročiť 5%.

Produkty, ktoré idú do potravín pre dieťa, by mali mať minimálne množstvo príchutí, farbív, dochucovadiel a konzervačných látok. Exotické a nové výrobky v strave dieťaťa sa musia zaviesť v malom množstve, nie viac ako jednom na jedlo.

Masti pre alergie na kožu u dospelých a detí

Podľa zdravotníckej štatistiky dnes približne 80% ľudí trpí rôznymi druhmi alergických reakcií. Môžu sa objaviť kvôli účinkom prírodných faktorov, kousnutiu hmyzu, liekov, potravín a chemikálií. Najčastejšie v dôsledku vekových charakteristík sú dojčatá vystavené špecifickým ochoreniam kože. Farmakológia dnes ponúka širokú škálu liekov, čo pomáha zbaviť sa nepríjemných symptómov ochorenia. Obľuba antihistaminikov má hormonálne a nehormonálne účinky.

Špecifickosť antihistaminík

Moderné antihistaminické masti sú navrhnuté tak, aby zachránili človeka pred rôznymi druhmi kožných vyrážok. Sú rozdelené na hormonálne, nehormonálne a antialergické. Tie by mali byť použité v prípade komplexnej lézie, na základoch lieku sú antibiotické zložky. Nehormonálne lieky dokážu zvládnuť mierne kožné lézie a menšie prejavy vyrážky. Hormón sa používa pri ťažkých formách ochorenia, majú druhé meno - kortikosteroidy.

Špecialisti v počiatočnom štádiu ochorenia predpisujú lieky, ktoré vylučujú antibiotické a hormonálne zložky. Takéto masti uvoľňujú príznaky po značnej dobe na rozdiel od hormonálnych analógov, ale sú pre človeka neškodnejšie a šetriace. Použitie sa odporúča vo veku 1 mesiac alebo 1 rok vzhľadom na minimálny počet nežiaducich reakcií a kontraindikácií.

Masti, ktoré obsahujú hormonálne zložky, sú vhodné na ošetrenie kurzu, ktoré nepresahuje týždeň. Pomáhajú v situáciách, keď vyrážka alebo iná patológia kože prenikla do hlbokých vrstiev epitelu. V závažnom štádiu ochorenia lekári môžu predpísať komplexnú liečbu, keď sa k topickým prípravkom pridávajú antibiotiká a komplexy vitamínov.

Nemôžete nezávisle nakupovať a vykonávať terapiu na základe kortikosteroidov.

Lekár má predpísať liek po vyšetrení a špeciálnom vyšetrení. Vzhľadom na nesprávny príjem drogy môže byť hormonálna rovnováha v organizme narušená, čo vedie k vážnym následkom.

Pri erupcii na koži infekčnej generácie sa používajú antibiotické masti. Majú komplexný vplyv a môžu odstrániť problém, ktorý je pretrvávajúci alebo akútny.

Pre alergie rôzneho pôvodu je potrebné dohodnúť si schôdzku s dermatológiou. Vyberie účinný liek s lokálnym účinkom, ktorý minimalizuje možnosť vedľajších účinkov a pomôže v krátkom čase liečiť patológiu.

Prípravy na detstvo

Z alergií na kožu u detí sú masti rozdelené na obsah a neobsahujú hormóny. Ktorý typ použitia v konkrétnom prípade rozhodne dermatológ alebo pediatr. Rodičia sa môžu oboznámiť so širokou škálou liekov, ale je kontraindikované, aby liečili dieťa samotné pri vyrážkach na koži.

Nehormonálne prípravky miestneho vplyvu

V lekárni je veľký výber masti na rastlinnej alebo syntetickej báze bez použitia hormónov v kompozícii. Majú odlišný zoznam kontraindikácií a vedľajších reakcií. Rozdiely rovnakým spôsobom indikácie použitia. Niektoré lieky môžu ovplyvniť najbežnejšie typy alergií v dôsledku širokého spektra účinkov. Iné sa používajú pri určitých ochoreniach kože.

Fenistil

Jedným z populárnych prostriedkov, ktoré predstavujú veľký výber rôznych foriem: krém, masť, gél, kvapky. Predpísané je od 1 mesiaca života dieťaťa. Účinnou zložkou liečiva je dimetinden maleát. Masť pomáha odstrániť svrbenie pri alergických vyrážkach, má anestetický účinok. Široko používaný, keď je dieťa vystavené:

 • ekzém,
 • žihľavka,
 • dermatózy,
 • Popáleniny spôsobené vystavením slnečnému žiareniu alebo teplu.

Masť v zriedkavých prípadoch spôsobuje nežiaduce reakcie, ako to dokazujú recenzie. Keď dostanete finančné prostriedky, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • Nepoužívajte lieky na významné lézie;
 • Nie je možné používať krvácavé rany a vážne kožné ochorenia sprevádzané výrazným zápalovým procesom;
 • Pri používaní výrobku sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu.

Priemerná cena lieku je 210-270 rubľov.

Skin-Cap

Populárny spôsob miestnej expozície. Môžete si ho kúpiť nielen vo forme masti, ale aj gélu. Pre deti najčastejšie predpísané masť. Má výrazné antibakteriálne, antifungálne a antiproliferatívne vlastnosti. Pri používaní lieku sú zriedkavo alergické reakcie vo forme sčervenania kože a svrbenia. Aplikujte Skin-Cap s kožnými vyrážkami, ktoré vyústili do dermatitídy rôznych etiológií a psoriázy.

Predpísať liek sa odporúča od jedného roka.

Gistan

Antihistamínový nehormonálny krém na rastlinnej báze. Štruktúra obsahuje komponenty:

 • ľalie z údolia olej;
 • extrakt z nechtíka lekárskeho;
 • břízy;
 • extrakt vlčieho bôbu;
 • fialové;
 • postupnosť;
 • extrakt z Veronice.

Masť nie je úplne prirodzená. K rastlinným zložkám sa pridá betulín a dimetikón. Priraďte lieky rôznym druhom alergií. Recenzie o lieku majú prevažne pozitívnu dynamiku pri liečbe urtikárie, dermatitídy. Gystan sa môže použiť po nákaze hmyzom, aby sa zabránilo svrbeniu.

Lieky sa vzťahujú na doplnky stravy, kvôli dlhodobému používaniu sú zriedkavé prípady nežiaducich reakcií vo forme alergií na zložky. Priemerná cena liekov je 150 rubľov.

Desitin

Masť ako aktívna zložka obsahuje oxid zinočnatý. Má široký zoznam patológií, proti ktorým sa používa. V podstate pediatri predpísajú liek na plienkovú vyrážku u detí, popálenín a odpadkov. Výhodou lieku je indikácia na liečbu ulceróznych lézií.

Liečivo je lokálne protialergické, zabraňuje šíreniu vyrážok spôsobených alergiami, zmierňuje nepríjemné pocity. Používa sa u detí od jedného mesiaca. Môžu sa vyskytnúť alergické reakcie na zložky liečiva. Nepodávať v postihnutých oblastiach pokožky, ktoré sú infikovanej povahy. Priemerná cena 170 rubľov.

Elidel

Odporúča sa užívať masť na rôzne etiológie dermatitídy. Môže sa používať od veku 3 mesiacov, čo je významná výhoda lieku. Týka sa masti, ktoré majú nielen antihistamínový účinok, ale majú aj vysokú protizápalovú vlastnosť. Veľmi populárny nástroj pre:

 • plienková vyrážka;
 • atopická dermatitída;
 • výskyt vyrážok spôsobených používaním liekov;
 • tampón;
 • popáleniny.

Masť sa často používa v pediatrii, pretože je minimálne absorbovaná do krvi. Medzi výhody patrí povolenie používať na citlivú oblasť pokožky a na akýkoľvek polomer poškodenia. Zákaz užívania liekov je individuálna neznášanlivosť.

Nehormonálne masti sú schopné bojovať proti alergiám u batoliat v pomerne krátkom čase. Zároveň sú vymenovaní bez obáv z nebezpečných zdravotných následkov.

Hormonálne prípravky s lokálnymi účinkami

Takéto masti bývajú používané v pediatrickej praxi menej často, majú viac vedľajších účinkov. Používa sa často s ťažkými kožnými léziami alebo s infekčnou povahou. Existujú určité zásady, ktoré je potrebné dodržiavať pri ich uplatňovaní:

 • masť aplikovaná priamo na postihnutú oblasť pokožky bez toho, aby sa dostala do zdravého priestoru;
 • kortikosteroidy by sa mali používať v tenkej vrstve;
 • prijímanie sa uskutočňuje v lehotách prísne predpísaných lekárom av predpísanej dávke.

Predpokladá sa, že kortikosteroidné masti súčasnej generácie obsahujú minimálne množstvo hormónov, takže nemôžu poškodiť zdravie dieťaťa. Vyhnite sa negatívnym dôsledkom, ktoré je možné len pri správnom používaní masti, to znamená podľa všetkých odporúčaní lekára.

Afloderm

Afloderm sa môže zakúpiť vo forme masti alebo krému. Zloženie masti zahŕňa monopalmitostearát propylénglykolu, včelí vosk, hexylénglykol. Použije sa náprava pre rôzne dermatózy a ekzém. Účinné pri ošetrení pokožky po uhryznutí hmyzom a psoriázou.

Pri akútnych zápalových procesoch pokožky je možné aplikovať na citlivé oblasti pokožky (krk, tvár, hrudník). To je nesporná výhoda drogy. Má pôsobivý zoznam kontraindikácií, takže pred začiatkom liečby by ste sa mali vždy poradiť s pediatrom. Priraďte masť deťom od veku šiestich mesiacov.

Elokim

Masť sa etablovala ako vynikajúci nástroj na rýchle odstránenie svrbenia a nepohodlia vyvolaného alergickou dermatitídou. Aplikujte liek len podľa pokynov lekára, vyhýbajte sa veľkým oblastiam kože a vysokej dávke. Priraďte deťom od 6 mesiacov. Vedľajšie účinky zahŕňajú: podráždenie, suchosť dermis, svrbenie, žihľavka.

Použite túto drogu len vtedy, ak kurz nie je dlhší ako 7 dní. Priemerná cena fondov je 350 rubľov.

Advantan

Masťový antihistaminový účinok má nielen protizápalový účinok, ale tiež pomáha rýchlo eliminovať nepríjemné pocity. Predpísať pediatrov zriedkavo, aj keď sa používa s vysokou účinnosťou proti dermatitíde spojenej s vystavením slnku alebo s alergiami na plienky, plienky atď.

Medzi negatívne strany patrí atrofia kože s predĺženým použitím lieku. Priemerná cena je 320 rubľov.

Prípravky pre dospelých

Alergia sa môže vyskytnúť u každého dospelého pacienta. Táto choroba je zvyčajne známa už v detstve a mnohí si uvedomujú faktory, ktoré vedú k vzniku vyrážky na koži. Môže spôsobiť nadmernú spotrebu sladkého alebo citrusového ovocia, použitie antibiotík, použitie určitého prášku.

Často starším ľuďom sú predpísané masti založené na hormónoch, pretože dospelí sa pokúšajú rýchlo vyliečiť, aby mohli začať pracovať.

Odborníci však odporúčajú nepoužívať kortikosteroidy a nesteroidné lieky, pretože majú významný zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Nehormonálne lieky miestnej akcie

Nehormonálne masti sa používajú u dospelých, zvyčajne na liečbu malých vyrážok na koži rúk, tváre, krku, hrudníka a genitálnych oblastí.

flutsinar

Antialergénny liek, ktorý sa ukázal ako vysoko účinný proti zápalovým prejavom kože, sprevádzaný svrbením. Bojuje s akútnou a chronickou formou ochorení:

Ale s vysokou účinnosťou má veľký zoznam vedľajších účinkov:

 • opuch;
 • akné;
 • potlačenie epidermálneho rastu;
 • imunosupresívny účinok;
 • kožná atrofia;
 • folikulitída;
 • atrofia subkutánneho tkaniva;
 • arteriálna hypertenzia;
 • katarakta a glaukóm;
 • suchá koža;
 • zvýšený alebo znížený rast vlasov.

Odborníci zakazujú príjem masti na choroby vírusovej, bakteriálnej a hubovej povahy, vážne poškodenie dermis. Priemerná cena masti je 270 rubľov.

Eplan

Používa sa na psoriázu, žihľavku, herpes, ekzém mikrobiálnej genézy, trhliny a vredy. Pomáha odstrániť zápaly a pýchu. Má priaznivý zdravotný účinok pri kousaní hmyzu a akýmkoľvek prejavom dermatitídy. Neodporúča sa používať len s individuálnou citlivosťou na účinné látky.

Výrobca neuvádza vedľajšie účinky, ale môžu sa vyskytnúť pri alergickej reakcii na zložky. Masť je populárna kvôli svojej efektívnosti a nízkym nákladom, ktoré dosahuje priemeru 120 rubľov.

ekzoderil

Terapeutanti často predpisujú tento liek na hubové kožné lézie, ale majú ďalšie výhody. Môže sa používať pri mykózach a zápalových procesoch kože. Neaplikujte s vysokou citlivosťou na hlavné komponenty. Medzi nežiaduce reakcie sa môžu vyskytnúť:

 • suchá koža;
 • nepohodlie spôsobené svrbením;
 • návaly tepla;
 • pocit pálenia.

Lekári odporúčajú nepoužívať masť vo veľkých množstvách a vo veľkých oblastiach dermy. Náklady na fondy sú v priemere 350 rubľov. Analógy zastúpených liekov sú: Radevit, Elidel, Gystan, Protopic, Losterin, Fenistil, Naftaderm, Timogen.

Hormonálne prípravky s lokálnymi účinkami

Keď existuje atypická kožná reakcia na rôzne podnety, odborníci často predpisujú lieky založené na hormonálnych látkach, je to jediná možnosť rýchlej a účinnej liečby. Najobľúbenejšie na dnešnom farmakologickom trhu sú tieto:

 • Sinaflan, vzhľadom na nízke náklady a efektívnosť;
 • trider;
 • EPLAN.

sinaflana

Hlavnou zložkou masti je látka fluocinolón. Účinné pre kožné lézie, ako napríklad:

Má množstvo kontraindikácií, pri ktorých je zakázané používanie lieku:

 • benígne a malígne formácie;
 • infekčné lézie dermy;
 • tehotenstvo a laktácia;
 • vysoká citlivosť na účinné látky;
 • ochorenia oka.

Medzi vedľajšie účinky sa môže vyskytnúť zvýšená chĺpka, zriedenie kože, pripojenie infekcie. Liek sa nemôže dlhodobo používať a bude sa aplikovať na veľké plochy pokožky. Priemerná cena liekov je 85 rubľov.

trider

Hormonálny produkt je dostupný vo forme krému a masti. Používa sa na dermatitídy rôznych etiológií, ekzémov, chronických lišajníkov, dermatomykózy. Neodporúča sa na syfilis, tuberkulózu kože, ovčie kiahne, alergickú reakciu, herpes. Medzi vedľajšie reakcie sa môžu vyskytnúť:

 • sudamen;
 • svrbenie;
 • suchá koža;
 • pálenie;
 • akné;
 • zvýšenie množstva vlasov;
 • strihy;
 • atrofia kože.

Masť má vysoké náklady od 600 do 750 rubľov.

Eplan

Masť sa stala obľúbenou aj počas vojny, keď bola široko používaná na ohniská lézií kože a rany. Odporúča sa použiť, ak:

Medzi kontraindikáciami je zaznamenaná iba individuálna citlivosť na zložky. Pri nesprávnom alebo nekoordinovanom používaní s lekárom môžu lieky spôsobiť vedľajšie účinky vo forme alergických vyrážok a suchého kože. Analógmi prezentovaných činidiel sú masti: Celestoderm, Acriderm, Fucicort.

Alergie môžu byť spôsobené chorobami, ktoré sa nedajú vyliečiť len použitím topických látok. Lekári často predpisujú komplexnú liečbu, ktorá pozostáva z masti, antibiotických liekov, nástrojov na zvýšenie imunity imunitného systému a dodržiavania špeciálnej stravy. Pri výskyte kožných symptómov je potrebné najskôr konzultovať špecialistov. Pomôže vybrať účinnú terapiu zameranú na rýchly a efektívny výsledok.