Hlavná

Kliniky

Boltushka z akné: recepty

Krémy, masti, pleťové vody, rôzne druhy mydla, oleje - keď je všetko v boji za ideálnu pokožku vyskúšané kozmetickým priemyslom, na záchranu prichádzajú časovo overené recepty. Efektívny liek na akné by mal byť lacný, ale účinný. Adolescentné akné, stopy hormonálnej nerovnováhy, alergie, čierne tečky - s akýmkoľvek problémom, akné rozbrojovač sa vyrovnať s treskom. Takéto suspenzie na vonkajšie použitie pred použitím by malo byť starostlivo pretrepané, aby sa premiešali zložky. To je neoceniteľný nástroj s hodnotou penny!

Pomáha to akné pupienok

Lieky, ktoré sú deklarované ako účinné látky proti akné, sa objavujú na trhu takmer každý deň. Dopyt po týchto produktov je trvalo vysoká: pokožka je zodpovedná akné alebo akné na ďalší kus koláča alebo pikantné kuracie mäso, stres, hormonálne prepätiu. Tento problém sa týka nielen žien, ale aj mužov. Najlepšie lieky na akné sú veľa peňazí, nie naraz, a niekedy nepomáhajú vôbec. Potom príde na myseľ rozprávanie - riešenie, ktoré si naše mamičky a babičky užili s nezmeneným úspechom.

Existujú závažné argumenty, prečo akutanty z akné naozaj fungujú:

 • Tieto lieky sú v podstate lieky, pozostávajú iba z farmaceutických výrobkov a často sú to veľmi lacné a cenovo dostupné súčasti.
 • Na rozdiel od univerzálnych prostriedkov, akné rozbroje sú rôzne typy, líšia sa od seba v zložení, predpísané ich odborníkmi na špeciálne indikácie.

Akné zanedbávaná forma jednoduchého malého hovorcu je nepravdepodobné, že by sa uzdravila: vyžaduje si integrovaný prístup. Budem musieť sedieť na prísnej strave, opravovať problémy so zdravím vnútorných orgánov. V iných, menej náročných situáciách sa domáce lieky ľahko vyrovnajú s problémom. Indikácie na použitie sú najširšie: akné, alergia, adolescentné akné. Dokonca môže vyliečiť zbaviť sa! Ako účinný prostriedok na liečbu akné, osamelého akné sa hovorca ukázal ako vynikajúci.

Čo je v mixéri?

Základom akupunktúrneho pupienka vo svojich rôznych receptúrach je kyselina boritá alebo salicylová, lekárske alebo kafrové alkoholy. Tieto kvapaliny rozpúšťajú malé dávky liekov, z ktorých každý sa ukázal ako účinný prostriedok proti akné. Všetky látky, ktoré tvoria talkers, sú rozdelené do troch veľkých skupín: antibiotiká, antiseptiká a antibakteriálne látky.

Alkoholový roztok antibiotika je takmer najpopulárnejším prostriedkom na liečbu akné v domácnosti. Aktívna zložka je erytromycín, levomycetin, streptokid, baneocín - tablety alebo prášok. Tieto látky potláčajú alebo zastavujú rast baktérií, ničia ich, zvládajú infekcie kože. Jediná vec, ktorú varujú experti - baktérie rýchlo zvyknú na antibiotiká, prispôsobiť sa im. Z tohto dôvodu je pri týchto príležitostiach lepšie používať rozhovory s týmito liekmi v kompozícii.

Aby sa zabránilo rozkladu tkaniva, aby sa zvládli hnilobné procesy na povrchu a vo vnútorných vrstvách kože, antiseptiká sú povolané na vysušenie zranení. Pichliačka z akné môže takýto účinok zahŕňať jedno alebo viac liekov, môže tiež obsahovať antibakteriálne látky. Kyselina zinočnatá, kyselina sírová, kyselina boritá a kyselina salicylová, zindol - to sú hlavné činné zložky tohto druhu.

Látky, ktoré tvoria takéto prípravky, rušia rast mikroorganizmov. V receptoch rozhovorov sa často nachádzajú aspirín (kyselina acetylsalicylová), trichopolum, metrogil. Takéto prípravky, podľa abstraktu, úspešne vyrovnávajú s baktériami, potláčajú patogénnu flóru. Väčšina z nich, na rozdiel od antibiotík, nespôsobuje návykové účinky, dokonale zvládne ich úlohu.

Ako variť doma

Boltushku z akné sa často objednáva vo výrobných oddeleniach lekární - menej problémov. Najprv však uložte predpis od dermatológa. Druhou možnosťou je variť sami. Odpoveď na otázku, ako urobiť popper z akné nie je tak zložitá. Tým, že drogu urobíte sami, môžete ušetriť trochu: celkové náklady na samostatne zakúpené lieky budú nižšie ako cena lieku. Všetky komponenty hovorcov sú k dispozícii a nachádzajú sa v každej druhej lekárni. Ako pripraviť takýto nástroj s určitými komponentmi, pozri nižšie.

 • Zmiešajte 125 g prášku z oxidu zinočnatého (zindol), 12,5 g mastenca a 12,5 g škrobu.
 • Naliate suché zložky mlynára do fľaše, nalejte 20 g glycerínu, 20 g liehového liehu so silou 70% a 100 g destilovanej vody.
 • Fľaša dobre pretrepte dostatočne na miešanie obsahu.
 • Oxid zinočnatý je nerozpustný vo vode, je pripravený na to, aby prášok ležal na koži v tenkej vrstve. O lekárskych vlastnostiach hovorcu sa to v žiadnom prípade neodrazí.
 • Dôkladne pretrepte 4 tablety Trichopolum (ak sa vám podarí zakúpiť prášok, všimnite si, že potrebujete 1000 mg), vložte ho do fľaše.
 • Nalejte nad 250 ml etylalkoholu na vrch, miešajte zložky.
 • Tento hovor musí byť vopred naplnený po dobu 3 dní na suchom, tmavom mieste. Iba potom bude pripravený na použitie.

S kyselinou boritou

 • Táto škvrna obsahuje 4 komponenty. Zmiešajte 4 gramy erytromycínu a oxidu zinočnatého, nalejte do 50 ml kyseliny boritej a kyseliny salicylovej so silou 2%.
 • Obsah jemne pretrepte jemne a rýchlo.
 • Po niekoľkých hodinách bude náprava pripravená.
 • Boritá kyselina sa vyznačuje schopnosťou priniesť na povrch pokožky vnútorný zápal, takže v prvých dňoch používania talky byť pripravený na exacerbáciu akné. Trpezlivosť: po krátkom čase sa situácia zlepší.

S tinktúrou nechtíka

 • Iba tri zložky - levomiketín, aspirín a tinktúra nechtíka - sú súčasťou tejto šupinatosti.
 • Budete potrebovať 3 tablety aspirínu a levomycetínu. Práškové prípravky, nalejte 40 ml naliatej tinktúry, pretrepte obsah fľaše.
 • Zvláštnosťou tohto hovoriaceho je to, že sa odporúča, aby bol aplikovaný bodovo, len do centra zápalu. Iné, menej agresívne lieky môžu byť použité ako tonikum.

So sírou a streptokidom

 • Pre tento recept potrebujete silu kyseliny boritej a kyseliny salicylovej 2% až 50 ml a síru a streptokid 7 g.
 • Zmiešajte suché prísady a potom ich nalejte kyslými roztokmi.
 • Takýto hovorca je účinný, ale musí sa používať s veľkou starostlivosťou: aplikovať na čistú, neovplyvnenú pokožku akné, je celkom schopná spôsobiť chemické popáleniny.

S levomiketínom a kyselinou salicylovou

 • Pre 5 g práškového levomycetínu potrebujete 50 ml kyseliny boritej a salicylovej so silou 2% a rovnakým množstvom liečebného liehu.
 • Všetky zložky hmyzu by mali byť dôkladne premiešané. Prípravok je pripravený okamžite po úplnom rozpustení levomycetínu.
 • Tento prášok je silným antibiotikom, takže lekári neodporúčajú používať takýto hovorca.

Ako ho používať správne

Spôsob používania takmer všetkých hovorcov, bez ohľadu na ich zloženie, je rovnaký. Používajte odborníkov na nástroje raz denne, večer pred spaním. Trvanie kurzu nie je dlhšie ako 2 mesiace: potom sa pokožka bude zvyknúť na aktívne aktívne zložky hovoriaceho a účinok jeho aplikácie sa zníži na nulu. Po niekoľkých týždňoch pokračujte v používaní hovoriaceho. Samotný postup je jednoduchý a trvá len niekoľko minút:

 1. Jemne umyte tvár, vyčistite ju nahromadeným prachom, špinou, zvyškom make-upu a kožným mazom. Na drahé gély a peny na umývanie je lepšie uprednostňovať bežné dechové mydlo - vysuší zápal bez toho, aby sa samotná pokožka zbavila vlhkosti. Používajte agresívne kroviny a šupky počas exacerbácie akné, výskyt hnisavého akné sa neodporúča.
 2. Niekoľkokrát intenzívne pretrepte fľašu s rozprávaním, hojne navlhčite vatový tampón v kvapaline a pripevnite ju k problémovým oblastiam pokožky. Ak akné postihlo všetky oblasti, utrite celú tvár. Uistite sa, že vata nie je len vlhká, ale doslova impregnovaná rozprávačom. V najviac postihnutých oblastiach sa neobmedzujte na trenie a dajte liek do pokožky prstami.
 3. Kyseliny a alkohol majú odmasťovanie, dermis môže na ne reagovať nadmernou tvorbou kožného mazu. Aby ste po 30 až 40 minútach od procedúry nedošlo k nadmernému osudu tváre, naneste na ne ľahký zvlhčovač.

Zistite, ktorý liek na akné je najefektívnejší.

Kontraindikácie pre použitie

Neuveriteľný efekt z používania chatterov nie je k dispozícii všetkým. Kontraindikácie sú málo, ale je dôležité vedieť. Boltushki absolútne zakázané počas tehotenstva a dojčenia deti do 12 rokov - niektoré zložky spôsobujú alergickú reakciu. Milovníci svetlého make-upu budú musieť dočasne tlačiť kozmetickú tašku do zadnej skrinky a pre tých, ktorí si nemyslia život bez dokonca opaľovania po celý rok - prejdite po desiatom cestnom soláriu. Ostré zmeny teploty pre pokožku postihnutú akné sú nebezpečné - v zime zabaľte tvár šatkou a v lete menej často na slnku.

Koľko je lekáreň akupunktúrne pimple

Dokonca aj keď odmietnete myšlienku varenia hovoru s vlastnými rukami a kúpite si hotovú drogu, liečba akné doma s pomocou tohto nástroja bude stáť niekoľkonásobne lacnejšia ako drahá novodobá lekárska kozmetika. Môžete si objednať drogu ľubovoľného zloženia v lekárňach s aktívnym oddelením na predpis. V Moskve je viac ako 80. Náklady na hotový výrobok závisia od ceny každej zložky a požadovaného objemu, takže je lepšie jej špecifikovať na mieste. Nasledujúca tabuľka slúži ako sprievodca.

Boltushka z akné - prečo je to veľmi efektívne a potrebujete recept na dermatológov kúpiť v lekárni?

Boltushka z akné je jedným z najlacnejších a dostupných prostriedkov, testovaných časom. To dobre odstraňuje zápal na problémovej koži, zvláda s dospievajúcimi pimples a je často účinnejší ako mnoho inzerovaných liekov určených na liečbu akné. Zloženie hovorca obsahuje rôzne zložky, ktoré sa líšia v závislosti od povahy a množstva vyrážok. Optimálnu variantu lieku vyberie dermatológ na základe výsledkov vyšetrenia a určenia príčiny, ktorá spôsobí výskyt akné.

Ak vyrážka na tvári nie je moc, najlepšou možnosťou liečby bude akupunktúrny pupienok. Predpísanie dermatológa, ktoré je napísané s ohľadom na individuálne charakteristiky pacienta, sa má preniesť do lekárne. V niektorých štátnych lekárňach sa zachovali špeciálne oddelenia, kde pripravíte správny liek pre danú kompozíciu. Ak to nie je možné, môžete sa porozprávať s lekárom, objasniť všetky nuansy a variť sami, doma. Tieto nástroje zvyčajne zahŕňajú najbežnejšie a najlacnejšie zložky, ktoré možno nájsť v domácom lekárni alebo zakúpiť v najbližšej lekárni. Musia byť rozdrvené, zmiešané v určitých pomeroch a potom použité, len na základe odporúčaní dermatológa.

Boltushka z akné - inštrukcie o aplikácii

Lekár určí zloženie akupunktúrneho pupienka, vyberie potrebnú kombináciu zložiek, ktoré sa vo vašom prípade ukážu ako najefektívnejšie a poskytne odporúčania pre správne použitie lieku.

Kaša môže byť použitá vo všetkých prípadoch, ktoré sú závažne a pokročilejších foriem akné z nej nie je nutné čakať na výsledky vyjadriť, avšak s miernejšími formami akné lieky môžu pomôcť zlepšiť stav problematickej pleti a odstránenie akné.

Pred aplikáciou hovoru musí byť tvár pripravená. Odborníci odporúčajú umývanie s dechtovým mydlom alebo špeciálnymi kozmetickými výrobkami obsahujúcimi mliečny kazeín. To pomôže chrániť pokožku pred presušením.

Problémové oblasti sa odporúčajú vyhĺbať dvakrát denne, zatiaľ čo je potrebné opatrne tritovať kompozíciu na kožu pomocou bavlneného disku, snažiac sa nedotýkať sa jemnej pokožky okolo očí. Chatter sa môže používať nielen na liečbu, ale aj na prevenciu výtoku z akné, dokonale tónuje pokožku a má antiseptický účinok.

Zloženie hovorcov zahŕňa antibiotiká a antiseptiká obsahujúce alkohol, takže pri bežnom používaní môžu prehnúť pokožku a vyvolať úplne opačný účinok, keď sa vyrážka ešte zvýši. To sa vysvetľuje tým, že mazové žľazy, ktoré sa pokúšajú zvlhčovať suchú pokožku, začínajú hromadne vylučovať mazu. Zatvára póry, vytvára priaznivé prostredie pre množenie mikroorganizmov a vývoj zápalového procesu, ktorý nakoniec vedie k vzniku vyrážok. Aby ste sa vyhli novým vlnám akné, po každej liečbe s liekom musíte poskytnúť pokožke bohaté hydratačné vlastnosti. Na tento účel použite špeciálne kozmetické výrobky (krémy, balzamy, gély).

Ak sa počas liečby koža stane príliš suchou, môžete sa obmedziť na jednu liečbu a na tvoju tvár použiť rozprávku tesne pred spaním. Ak to nepomôže, budete musieť prestať používať drogu na chvíľu. Od prvých dní liečby sa odporúča, aby dermatológovia používali intenzívny hydratačný prostriedok. Mal by mať ľahkú štruktúru, ktorá zaistí ľahkú absorpciu a vylučuje riziko upchávania pórov a tvorby komedónov. Ak po použití reči existuje pocit utiahnutia pokožky, odborníci poradia po 10 minútach priamo na vrchole lieku, aby použili hydratačný krém.

Používanie chatterov počas tehotenstva má určité obmedzenia. Takže počas tejto doby by žena mala upustiť od používania liekov obsahujúcich alkohol, síru alebo mentol, pretože to nie je pre nenarodené dieťa nebezpečné.

Aby sa maximalizoval účinok liečby, odborníci odporúčajú dodržiavať určitú stravu mliečno-zeleninovú počas liečby. Zo strave vyraďte smažené, mastné, korenené, slané, údené jedlá, vyhnite sa používaniu sladkostí, čiernej kávy, čokolády. Zlepšenie pokožky môže pomôcť vyhnúť sa zlým návykom (alkohol, fajčenie), aktívnemu životnému štýlu a posilnenému pitnému režimu. Každodenné používanie veľkého množstva tekutiny (až do 2,5 litra) pomôže odstrániť toxíny a toxíny z tela a pomôže vyčistiť pokožku.

Zdá sa, že hovorca pre akné nie je veľmi známy. Hotová kompozícia v lekárni sa uvoľňuje v sklenenej injekčnej liekovke obsahujúcej zakalenú kvapalinu, ktorá sa pred každým použitím musí pretrepať na zdvihnutie usadených častíc lekárskych zložiek zospodu. Ale pozrite - nie je dôležité, čo je dôležitejšie, že tieto riešenia sú schopné vyvíjať výrazný antiseptický, protizápalový a antiseptický účinok. Rýchlo suché pupienky, eliminujú nadmernú tukovosť kože, vyčistia póry mazových zátok. Výsledkom je značne znížené množstvo vyrážok, zmizne podráždenie a zápal, koža sa čistí a získa zdravý vzhľad.

Skrutky z akné sa neodporúča používať dlhší čas, maximálna doba je 1 mesiac. Faktom je, že zloženie väčšiny liekov zahŕňa antibiotikum, ku ktorému sa mikroorganizmy časom rozvíjajú. V dôsledku toho sa účinok užívania liečiva znižuje a požadovaný výsledok sa nedá dosiahnuť.

Názory "pre" a "proti"

Veľmi veľa pacientov trpiacich prejavmi akné zažilo prejavy hovorcov o sebe. Názory na tento liek sú vyjadrené odlišne, berúc do úvahy všetky výhody a nevýhody lieku. K pluses of chatters jednomyseľne patrí:

 • Jednoduché použitie
 • Jednoduché varenie doma
 • Dostupnosť a nízke náklady
 • Rýchly a výrazný terapeutický účinok
 • Používajte iba raz denne

Z minus používateľov uvádzajú:

 • Potreba návštevy dermatológa s cieľom získať predpis alebo zoznam správnych prísad na varenie doma.
 • Riziko zvyknúť si na liek, lebo veľa z tých, ktorí hovorili, obsahuje antibiotikum. V takýchto prípadoch z tohto lieku nebude mať žiadny pozitívny výsledok.
 • Takmer všetci hovoriaci sú nad pokožkou. To nás núti uchýliť sa k ďalšiemu navlhčeniu.

Aké lieky by som vám mal dať? V mnohých prípadoch používanie hovorcov umožňuje dosiahnuť trvalý pozitívny výsledok, stačí dodržiavať odporúčania ošetrujúceho lekára a nezabudnite na hydratáciu pokožky.

Populárne recepty

Domáca akupunktúra z akné sa nelíši od lekárne, obsahuje rovnaké prísady a varenie nespôsobuje problémy. Navyše, medicínske riešenie pripravené doma vám umožňuje šetriť čas a peniaze. Tu sú najobľúbenejšie recepty na akné pilulky:

 1. Chatterbox z akné s erytromycínom. Liečivo je silný antibiotikum erytromycínu, takže sa môže použiť na liečbu akné strednej závažnosti. Doba použitia tohto činidla je obmedzené, pretože patogény pomaly vyrobené návykové a citlivosť pokožky pôsobenie jeho zložiek sa zníži. Okrem toho antibiotikum môže oslabiť lokálnu imunitu a znížiť ochranné vlastnosti pokožky. Na prípravu tabliet sa roztok erytromycínu potreba rozdrvené na prášok a potom sa premieša rovnaký objem (4d) erytromycín prášok, oxid zinočnatý, a pridá sa 50 ml kyseliny boritej a salicylovej. Výsledná kompozícia sa má skladovať v chladničke, pred použitím sa musí pretrepať.
 2. Chatterbox od akné s levomitsetinom. Jedná sa o jeden z najobľúbenejších receptov, je žiaduce použiť ho na problematickú pleť tučného typu. Levomycetin je silné antibiotikum, ktoré pôsobí proti väčšine patogénov, účinne bojuje proti zápalu a podporuje regeneráciu a obnovu pokožky. Na prípravu terapeutickej kompozície potrebujú rovnaké množstvo liehom (90%) a kyseliny boritej (50 ml), kyselina salicylová (5 ml) a chloramfenikol tablety (5 g). Tablety lieku Levomycetin by mali byť rozdrvené a spojené s kvapalnými zložkami, prostriedok by sa mal dôkladne pretrepať a používať na určený účel.
 3. Boltushka z akné s kyselinou salicylovou. Tento liek je účinný pri liečbe dospievajúcich pupienkov a mastnej problémovej pokožky. V procese varenia, musí byť starostlivo roztlačené tablety streptotsida (7 g) a zmes sa výsledný prášok so sírou (7d), kyseliny boritej a salicylovej prijatého v ekvivalentnom objeme (50 ml). Všetky zložky sa zmiešajú a umiestnia sa do sklenenej fľaše. Keďže kyselina salicylová a síra výrazne vysušia pokožku, nie je potrebné toto nápravu zneužívať. Je lepšie ho používať každý druhý deň.
 4. Chatterbox od akné s trihopolom. Tablety Trichopolum v množstve 4 kusy sa rozdrvia na práškový stav a naleje 250 ml liečebného liehu. Táto zlúčenina sa nepoužíva okamžite, musí trvať najmenej tri dni na teplom mieste, až potom je beater pripravený na použitie, perfektne odstraňuje zápaly a vysušuje pupienky.
 5. Skrutka z akné s dimexidom. V lekárni potrebujete kúpiť roztok Dimexidu a tinktúry chlorofylliptu (1%). Dimexid sa predbežne zriedi vodou v pomere 2: 5, to znamená, že 2 diely roztoku sa odoberú 5 dielmi vody. K zriedenému dimexidu pridajte 1 diel chlorofylliptu, prostriedok sa dobre pretrepá a nanáša na kožu pomocou vatovej podložky. Pred použitím tohto nástroja odborníci odporúčajú vykonať kožný test, pretože pokožka môže reagovať s podráždením a citlivými reakciami. Postup s liekom Dimexidum sa najlepšie vykoná pred spaním. Po aplikácii kompozície na suchú plochu sa odporúča na ňu nahradiť výživný krém.
 6. Chill-out akné s nechtíkom. Na prípravu prostriedku sa tinktúra nechtíka zmieša s vodou v rovnakých pomeroch a pridajú sa 5 tabliet aspirínu a levomycetinu, ktoré sa najprv musia rozomeliť na prášok. Výsledný rozhovor sa umiestni na tri dni na tmavom mieste, po ktorom môže byť použitý na zamýšľaný účel. Ak potrebujete prostriedky na ošetrenie jednotlivých škvŕn na mieste, odporúča sa tinktúre nechtíka, aby nedošlo k zriedeniu vody a počet tabliet sa zvýši dvakrát.

Domáci chatéri môžu byť použité na ošetrenie celej tváre alebo na aplikáciu bodovo. Ak nie je veľa pupienkov, je lepšie ošetrenie na mieste, pretože zvyšok pokožky nie je prehnaný a nepotrebuje ďalšiu starostlivosť.

kontraindikácie

Chatové schránky sú navrhnuté na miestnu liečbu, takže ich použitie je málo kontraindikované. Nepoužívajte tieto lieky v nasledujúcich prípadoch:

 • So zvýšenou citlivosťou a individuálnou neznášanlivosťou komponentov
 • Počas tehotenstva a dojčenia

Pretože veľa hovorcov obsahuje antibiotiká, sú možné vedľajšie reakcie. V niektorých prípadoch alergické prejavy: svrbenie, začervenanie, podráždenie kože. Keď sa objavia tieto príznaky, liečba malware musí byť zastavená. Odborníci odporúčajú pred aplikáciou niektorého z vyššie uvedených liekov vykonať kožný test, pomôže predchádzať nežiaducim reakciám.

Ďalšie odporúčania

Chatterbox by sa nemal používať často. Stačí, že ju aplikujete dvakrát denne (ráno a večer), ak je koža príliš citlivá a náchylná k suchu, odporúča sa obmedziť na jedinú liečbu.

Ak pripravujete samotnú liečivú kompozíciu, tablety sa musia opatrne rozotrieť na práškový stav. Pre tieto účely je lepšie použiť maltu a tolik, používať mlynček na kávu alebo mixér nestojí za to, pretože najmenšie kúsky prípravkov môžu zostať na svojom povrchu a dostať sa do potravy.

Pred prvým použitím lieku vykonajte kožný test, kompozícia nemusí pracovať pre vás. Takže sa môžete chrániť pred alergickými prejavmi. Uchovávajte pripravenú receptúru v chladničke pred každým použitím, nezabudnite starostlivo pretrepať obsah injekčnej liekovky s liekom.

Nedodržanie pravidiel používania lieku môže viesť k podráždeniu, odlupovaniu a nadmernej suchosti pokožky. Takže nezabudnite na zvlhčovanie a po procedúre naneste intenzívny hydratačný krém na pokožku.

Počas liečby hovorcami by ste mali prestať používať dekoratívnu kozmetiku a chrániť pokožku pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi (vietor, ultrafialové žiarenie, chlad).

Ak sa rozhodnete liečiť vyrážku s hovorcom, najskôr sa poraďte s dermatológa. Špecialista pomôže vybrať optimálne zloženie lieku a poskytne všetky potrebné odporúčania na jeho správne použitie.

Dávajte pozor aj na veľmi účinný prostriedok na liečbu akné a čiernych bodiek masky Čierna maska.

Recenzie o použití akupunktúrnych pupienkov

Referenčné číslo 1

Pri liečbe akné často používam chatrné schránky varené doma. Menej vyráža na mňa, preto je to najoptimálnejší variant, ktorý umožňuje rýchlo vyschnúť a eliminovať pryshchiki, odstrániť zápal a nudné na koži. V lekárni si môžete kúpiť všetky potrebné prísady. Najčastejšie pripravujem kompozície na báze levomycetínu a kyseliny salicylovej.

Levomycetin - silné antibiotikum, zabraňuje reprodukcii baktérií a kyselina salicylová pôsobí ako antiseptikum, dobre vysušuje a eliminuje akné. Pripravená kompozícia, ktorú sa pokúšam aplikovať bod po bode, na samostatné akné, ak sa pokúšate pokúsiť sa vždy čeliť, pokožka sa rýchlo vysuší, dôjde k záchvatu a erytému. Pri prerušovanej aplikácii je to vylúčené. Chatterbox je veľmi dobrá liečebná možnosť, efekt používania týchto liekov je výborný, nie horší ako pri použití drahých prípravkov proti akné.

Referenčné číslo 2

Ak chcete odstrániť akné, lekár napísal hovoriace, ktoré boli podľa jeho predpisu pripravené pre mňa v lekárni. Zahŕňali antibiotiká, síru, salicylovú kyselinu a kyselinu boritú. Komponenty sa môžu meniť v závislosti od stavu kože. Hotová palička bola zakalená kvapalina so záchytom na dne. Pred každým použitím sa musí pretrepať.

Účinok aplikácie sa mi páčil, akné rýchlo vysušilo a stav pokožky sa zlepšil. To platí len dlho, tieto zlúčeniny nemôžu byť, inak sa pokožka stane príliš suchá a podráždená. Snažil som sa každý deň, aby ju hydratujú, čo používať vhodné krémy a iné kozmetické prípravky s hydratačným účinkom, ale nakoniec viac ako tri týždne, moja koža neobstojí dopad agresívne zložky a začne sa odlupovať. Preto sa snažím tieto kompozície aplikovať na kurzy a urobiť medzi nimi dlhú prestávku.

Recenzia №3

Dermatológ nedávno mi napísal chatterbox na báze erytromycínu. Tento liek je lacný, je pripravený v lekárni na predpis lekára. Ale nemal som rád drogu, pri aplikácii na kožu sa objavilo podráždenie, nepohodlie a pocit napätia. Dokonca aj zvlhčovač nepomohol.

Pokúsil sa dať presný bod, ale nevidí žiadny zvláštny efekt. Rozhodol som, že tento nástroj mi nepomôže a odmietol ho použiť. A môj priateľ, táto droga funguje dobre a dobre vysušuje pupienky, ale jej koža je mastná, takže nie je podráždenie. A s mojou citlivou pokožkou si vyžaduje jemnejší prostriedok.

Boltushka z akné - recepty doma

Chatterbox od akné je účinný spôsob, ako vyliečiť akné a zápaly, obnoviť zdravú farbu a štruktúru pokožky. V porovnaní s drahými kozmetikami je to cenovo dostupný produkt pre každého. Farmaceutické prípravky sa vyvíjajú jednotlivo dermatológiou, určenou s prihliadnutím na vlastnosti pokožky. Pravidelná aplikácia umožňuje zabudnúť na nepríjemné, bolestivé vyrážky navždy.

Čo je užitočné pre kožu hovoriaceho

V závislosti od zloženia suspenzie sú - voda, olej a vodný alkohol. Princíp aplikácie je vysvetlený v mene rečníka. Keď stoja v fľaši, komponenty sú stratifikované, kvapalná vrstva stúpa a prášková časť sa usadzuje dole. Podiely rôznych zlúčenín, bez ohľadu na účel, sú rovnaké, 70% je kvapalná vodná alebo olejová báza, 30% je prášok. Pôsobenie aktívnych zložiek môže byť glycerol, vazelína základových olejov, rovnako ako zinku, alkohol, dimexide, aspirín, síry, bylinné tinktúry, chloramfenikol a ďalších liečiv. Jedným z najlepších liekov na akné je gel bazuron as.

 1. Pomáha čistiť pokožku;
 2. Účinný proti akné;
 3. Má antiseptický a baktericídny účinok;
 4. Tóny a posilňujú nádoby;
 5. Zabraňuje následným vyrážkam;
 6. Zlepšuje farbu a textúru pokožky.

Liečebné suspenzie sú predpísané dermatológiou, v každom prípade lekár starostlivo vyberá zloženie a pomery zložiek.

Indikácie pre použitie:

Dôležité rady od redakcie

Ak chcete zlepšiť stav vlasov, venujte osobitnú pozornosť šampónom, ktorý používate. Úžasná postava - v 97% šampónov známych značiek existujú látky, ktoré otravujú náš organizmus. Hlavné zložky, kvôli ktorým sú všetky nevýhody označené ako laurylsulfát sodný, lauretsulfát sodný, kokosulfát. Tieto chemikálie zničia štruktúru krovín, vlasy sa stávajú krehké, strácajú elasticitu a silu, farba sa stráca. Ale najstrašnejšia vec je to, že sa tento muk dostane do pečene, srdca, pľúc, hromadí sa v orgánoch a môže spôsobiť rakovinu. Odporúčame Vám, aby ste nepoužívali prostriedky, v ktorých sa tieto látky nachádzajú. Nedávno experti nášho redakčného oddelenia vykonali analýzu nesulfátových šampónov, kde prvé miesto získali finančné prostriedky od firmy Mulsan Cosmetic. Jediný výrobca všetkých prírodných kozmetických prípravkov. Všetky výrobky sú vyrábané v rámci prísnych systémov kontroly kvality a certifikácie. Odporúčame navštíviť oficiálny internetový obchod mulsan.ru. Ak pochybujem o prirodzenosti vášho make-upu, skontrolujte dátum exspirácie, nemal by presiahnuť rok uchovávania.

 • komedóny, akné;
 • znížená aktivita mazových žliaz;
 • zúženie pórov;
 • odstránenie pigmentácie a stopy akné.

Kontraindikácie - individuálna citlivosť na komponenty, rezy, popáleniny a iné poškodenie krytu. Počas tehotenstva by ste mali pozorne pristupovať k voľbe prípravkov.

Ako používať hovor

Použite akupunktúrny pupienok efektívne iba pri jedinom zápale, ako aj pri malých vyrážkach na obale. Liečba sa vykonáva v komplexe, špeciálnym stavom je dodržanie špeciálnej stravy. Denná strava na dva mesiace vylučuje tučné, slané, sladké, korenené jedlo. Celý denný objem je tiež rozdelený na päť častí, takéto čiastkové potraviny umožňujú obnoviť výmenné procesy.

Odporúča sa použiť náplasť proti akné dodržiavajúcu jednoduché pravidlá:

 • používať raz denne, najoptimálnejší čas je neskoro večer;
 • tvár je dôkladne očistená od make-upu, raz týždenne môžete použiť na vyprážanie horúceho kompresie;
 • pred použitím dobre pretrepať;
 • naniesť kvapalinu na bavlnenú platňu po tom, čo sa všetky oblasti problémov tretia nad masážnymi linkami;
 • zabrániť pádu na očné viečka, ako aj nasolabiálny trojuholník;
 • Desať / pätnásť minút sa má navlhčiť krémou, ktorá sa zhoduje s typom kože;
 • neodporúča sa používať pred odchodom, aktívne prvky zvyšujú citlivosť pokožky na ultrafialové, môžu vyvolať vzhľad pigmentových škvŕn.

Propeller Salicylic Molotky - rýchlo zastaví zápal, detoxikuje patogénnu mikroflóru. Odstráni sčervenanie, vysuší postihnuté oblasti, normalizuje mazové žľazy. Odporúča sa nielen na liečbu, ale aj prevenciu tvorby nového akné.

Tsindol - suspenzia na báze oxidu zinočnatého sa odporúča na liečbu rôznych kožných ochorení vrátane odstránenia akné na tvári. Účinok lieku stimuluje regeneračné procesy, je účinný proti jaziev a pigmentácii. Má antimikrobiálne, ako aj analgetické vlastnosti.

Ako urobiť rozhovor s vlastnými rukami

Môžete si urobiť tvár talker sami tým, že kúpite všetky potrebné zložky v lekárni. Pri výbere kompozície je dôležité zvážiť typ epidermis. Vďaka účinným predpisom môžete rýchlo vyliečiť vredy, zlepšiť pleť, obnoviť intracelulárne procesy.

protizápalový

Chatter s levomitsetinom - účinný spôsob, ako sa zbaviť pupienkov, komedónov. Prejdite sčervenaním a svrbením, čím sa eliminuje výskyt nových abscesov. Pri pravidelnom používaní normalizuje prácu mazových žliaz.

komponenty:

 • tableta levomycetínu;
 • 5 ml kyseliny salicylovej;
 • 100 ml kyseliny boritej.

Zmiešajte ingrediencie a umiestnite ich do fľaše tmavého skla. Každý večer si trenajte zmes bavlnenou podložkou. Po piatich minútach naniesť masť zinku. Vykonajte dvojtýždňový kurz, potom prestanete, ak to bude potrebné, pokračujte v liečbe.

Z červených pupienok

Účinný lekár dermatológ sa zbaví bolestivých abscesov, čím zabráni ďalšiemu poškodeniu obalu. Odporúča sa na obnovenie hľuzovej štruktúry, normalizuje intracelulárne procesy. Používa sa v liečivom komplexe kožného roztoča.

komponenty:

 • 5 g. streptotsida;
 • 5 g. síra;
 • 70 ml kyseliny salicylovej;
 • 30 ml boritanu.

Na varenie doma v čistej suchej miske kombinujte streptokid so sírou, miešajte a umiestnite do prázdnej liekovky. Potom zaviesť kyselinu salicylovú a boritý alkohol. Pred použitím dôkladne pretrepte a zaobchádzajte len s problémovými oblasťami. Vyhnite sa sucho umožní následný hydratačný krém.

Pre suchú pokožku

Chatter s kafrovým alkoholom pomáha vyrovnať sa s malými vyrážkami, ako aj s jedným akné. Efektívne recepty je možné použiť na jemnú, citlivú pokožku. Po prvej aplikácii sa štruktúra zlepšuje, dochádza k svrbeniu a odlupovaniu. Činidlo neporušuje metabolické procesy, normálna rovnováha pH sa rýchlo obnoví.

komponenty:

 • 20 gr. streptotsida;
 • 10 gr. chloramfenikol;
 • 70 ml gáfrového alkoholu.

Dôkladne rozdrvijte tablety na prášok a nalejte do fľaše gáfru. Večer po dôkladnom očistení tváre otrite problémové oblasti. Potom je potrebné použiť výživný krém, naniesť oxidu zinočnatého na akné.

Z pigmentácie

Rieši problém nielen akné, ale aj účinný proti miestam po akné, tento recept na talko s aspirínom. Vďaka priebehu sa pleť zlepšuje, póry sú užšie a tenké kapiláry sa posilňujú.

komponenty:

 • 10 gr. aspirín;
 • 20 gr. zinková masť;
 • 70 gr. boritolu.

Rozdrviť aspirín v prášku, zmiešať so zinkovou masťou a potom pretrepávať boritým alkoholom. Ak chcete liečiť každý večer vyčistené listy, distribúciu lieku pozdĺž masážnych línií.

Od akné a komedónov

Efektívne recepty mash dermatológmi s Dimexidum a doxycyklínu, vám umožní rýchlo sa zbaviť výrazne bodky úzke póry. Odporúča sa na liečbu hnisavých populácií, sprevádzaných svrbením a bolestivými pocitmi.

komponenty:

 • 10 ml dimetoxidu;
 • 20 gr. doxycyklín;
 • 70 ml destilovanej vody.

Naplňte pripravenú injekčnú liekovku vodou, injektujte prášok doxycyklínu a roztok dimexidu. Utrite liekom trikrát denne, nie viac ako dva dni.

Video recept: Ako sa rýchlo zbaviť akné a akné ľudové prostriedky

Od bolestivých abscesov

Zloženie rozprávania s antibiotikom sa vyrovná s veľkou populáciou akné. Rýchlo neutralizuje baktérie, má vysušujúci účinok, zmierňuje bolesť a podráždenie. Môže sa použiť nielen na tvár, ale aj na telo, na ošetrenie dekoltu a zadnej časti.

komponenty:

 • 5 kapsúl metronidazolu;
 • 5 g. oxid zinočnatý;
 • 50 ml tinktúry z nechtíka.

Spojte suché prášky a potom pridajte do nádoby s nechtami. Oblička sa musí najskôr očistiť mydlom, potom ošetriť problémové oblasti. S bohatými vyrážkami, pre lepšiu penetráciu účinnej kompozície, je nutné parné kryty.

Z čiernych bodov

Ak chcete zlepšiť stav pokožky, rovnako ako zbaviť sa komedónov, odporúča sa používať domácu zmes. Dokonale čistí, má antiseptický účinok, reguluje činnosť mazových žliaz. Pri pravidelnom používaní obnovuje zdravú pleť, zabraňuje akné a akné.

komponenty:

 • 2 tablety levomycetínu;
 • 2 tablety aktívneho uhlia;
 • 100 ml destilovanej vody.

Otočte tablety na prášok, opatrne ich vložte vodou a umiestnite hotovú paličku do injekčnej liekovky. Trvajte na dvoch dňoch, potom ich môžete použiť na svoj určený účel. Otrite problémové oblasti a venujte osobitnú pozornosť oblasti T.

Používanie spätnej väzby

Valeria, 23 rokov

Po prvýkrát som počul o hovoriacej osobe z kozmetičky, som si myslel, že akné možno liečiť len kozmetickými prostriedkami. Rozhodol som sa, že budem robiť domy s zinkom a bórovým alkoholom sám. Pre také haliere je koža čistá bez vredov a komedónov.

Akonáhle príde leto, červené úhory sa objavia na chrbte. Pomohol mi talko s aspirínom a kafrovým alkoholom, dobre sušené a doslova za tri dni.

To bolo hotovo! Nakoniec som sa rozlúčil s vráskami! Mala som veľa tvárových vrások. Tradičné prostriedky nepomohli. Ale jeden liek po dobu 2 týždňov ma zachránil pred vráskami a navyše všetku pokožku vytiahnutú a osviežujúcu. viac informácií

Domáce a lekárske akutanty proti akné

Populárny názov lekárne alebo domáci liek na odstránenie vyrážok na tvári je ľahko vysvetliť. Boltushka z akné - zmes kvapalín s práškom, ktoré pred aplikáciou na koži musia byť otrasené. Takéto prípravky sa pripravujú v lekárni na základe lekárskeho predpisu. Ale pacienti dermatológovia si môžu kúpiť zložky a miešať ich doma. Hlavnou vecou nie je to preháňať, zvážiť možnosti a silu každej zložky.

Aké sú problémy s pokožkou z akné?

Lekári si vyberú lieky pre pacientov s akné v závislosti od rozsahu kožných lézií, individuálnych charakteristík. Podľa predpisu dermatológov pre akupunktúrny pupienok v lekárni farmaceut mieša antimikrobiálne, antiseptické, adstringentné, seboregulačné látky. Každá zložka rieši určité kožné problémy spojené s akné. V dôsledku toho vyrážky rýchlo vyschnú a uzdravia.

Zloženie hovorcov:

 • antimikrobiálne látky (levomitsetín, erytromycín, trichopolum, streptotíd, síra);
 • antiseptiká (lekársky alkohol, dimexid, kyselina boritá, tinktúra nechtíka);
 • protizápalové lieky (aspirín, zinok);
 • keratolytikum (kyselina salicylová).

Mnohí sa snažia dostať schôdzku s dermatológiou, aby dostali predpísaný liek a dostali sa do lekárne. A to je správne, lebo farmaceut kompetentne zmera a zmieša potrebné zložky riešenia. Konečná cena bude v rozpätí 80 až 100 rubľov. V lekárni si môžete kúpiť hotovú salicilovú tlmočník od firmy "Propeller", mlieko Vidal, suspenzia "Tsindol". Tieto prostriedky nie sú propagované, ale pokiaľ ide o efektívnosť, nie sú nižšie ako drahé značky v boji proti akné.

Každý pacient je liečený zmesou rôznych zložiek, pretože stav pokožky je ovplyvnený vekom, pohlavím, typom erupcií akné. Aplikujte tvárový blotter na akné v prípade malého zápalu. Tí, ktorí trpia ťažkou formou akné, použitie tohto nástroja nepomôže, je potrebná komplexná liečba.

Malo by sa pamätať na to, že hovorca alebo miešaná zmes je len jednou z 9 najčastejšie používaných vonkajších dávkových foriem. Nezanedbávajte populárne kozmetické výrobky, menovite pleťové vody, gély, krémy.

Výhody a nevýhody chatovania

Predtým, než si urobíte akékoľvek prostriedky na akné, mali by ste sa dozvedieť viac o vlastnostiach zložiek. Vzorec hovorcu zvyčajne zahŕňa antibiotiká, ktoré pôsobia na baktérie, jedna z príčin zápalu. Výsledkom liečby je zníženie sčervenania a opuchu kožných tkanív. Antibiotiká nemusia pôsobiť na mikróby alebo baktérie vytvárajú rezistenciu voči lieku. Je lepšie používať akupunktúrny pupienok doma na malej ploche pokožky, aby sa maximálne odstránil nevyhnutný prejav rezistencie.

Výhody chatu:

 1. Rýchle dosiahnutie výsledku v boji proti akné.
 2. Jednoduchá príprava a použitie.
 3. Dostupnosť komponentov.
 4. Nízka cena.

Vzhľad znamená zvláštne estetické potešenie neprinesie. Je to zakalená kvapalina bielej alebo žltej farby. Pred každým použitím sa injekčná liekovka trepe, aby nedošlo k vzostupu nerozpustných zložiek zospodu.

Nevýhody chatu:

 1. Nezaručuje výsledok vyrážok spojených s hormonálnou nestabilitou, vnútornými ochoreniami.
 2. Závislosť baktérií na antibiotike.
 3. Silne vysušuje pokožku.

Priemerná cena liekov na lekársky predpis v lekárni je vždy vyššia ako peňažné náklady na získanie komponentov samostatne. Maximálne úspory budú zabezpečené samošetrovaním liekov zakúpených v lekárni. Použite na tento účel meracie šálky alebo lyžice na kvapaliny a granulované látky, čisté nádoby.

Ako variť a používať domáci akupunktúrny pupienok

Síra, kyselina boritá, streptocíd alebo iné antimikrobiálne činidlá sú zahrnuté v prípravkoch na starostlivosť o pokožku, aby sa znížila aktivita patogénnych baktérií a húb. Alkoholový roztok kyseliny salicylovej rozpúšťa komedóny, normalizuje exfoliáciu mŕtvych buniek.

Chatterbox s akrylou sírou

 • salicylalkohol, 2% až 50 ml;
 • alkohol boritý - 50 ml;
 • lekárska síra - 7 g;
 • streptocíd - 7 rokov.

Chatter s levomitsetinom a streptotsidom

 • gáfrový alkohol - 80 ml;
 • kyselina salicylová (alkoholový roztok) 2% až 25 ml;
 • streptokid - 10 tabliet, práškový;
 • levomycetín (chloramfenikol) - 4 rozdrvené tablety.

Calendula koktail

 • Alkoholová tinktúra nechtíka - 40 ml (1 fľaša);
 • levomycetin - 10 tabliet;
 • aspirín - 10 tabliet.

Ako variť škvrnitosť z akné:

 1. Všetky pevné zložky sú rozomleté ​​do práškového stavu.
 2. Umiestnite komponenty do fľaše, doplňte kvapalinu obsahujúcu alkohol.
 3. Fľašku intenzívne pretrepte.

Ako používať:

 1. Aplikujte roztok zvonku 1-2 krát denne.
 2. Utrite tvár bavlneným kotúčom navlhčeným malým množstvom výrobku.
 3. Priemerná dĺžka liečby je 1 mesiac.
 4. Potom musíte urobiť prestávku alebo zmeniť zloženie rozhovoru.

Lekári odporúčajú, aby sa droga nevymývala, takže je vhodnejšie pre dievčatá, aby ju používali vo večerných hodinách. Ak sa hovorí, nezanecháva stopy na koži, potom sa môže aplikovať na akné v dopoludňajších hodinách pod make-up, a kožu dať odpočinok v noci. Počas tehotenstva je lepšie opustiť roztoky antibiotikami a sírou, používať bezpečné rastlinné extrakty, napríklad tinktúru nechtíka.

Chatterbox od akné od dermatológa: ako robiť doma

Akné, či už ide o plnohodnotné papulové formácie alebo komedóny (čierne body), je problém nielen estetický, ale aj fyziologický. Zhoršujú stav kože, prispievajú k tvorbe jaziev (post-akné), predstavujú viaceré ložiská infekcie. Na liečbu akné je veľa liekov. Medzi nejefektivnejšie z nich je hovorca - domáca alebo lekáreň na aktuálne použitie. Zloženie akupunktúry sa môže líšiť, ale všeobecné zásady jej výroby a použitia zostávajú nezmenené.

Aký druh lieku je hovorca?

Boltushka - klasická dávková forma, pochádzala z netradičnej medicíny. V skutočnosti je to suspenzia založená na alkohole, borite alebo salicylovej kyseline, tinktúrach liečivých rastlín. Keďže účinná látka môže pôsobiť ako síra, antibiotiká, zinok a iné činidlá vhodné na topickú aplikáciu. V závislosti od použitých zložiek môže mať prostriedok bielu, šedú, hnedú farbu a inú vôňu (alkohol, síru, liečivo).

Účinok liečiva závisí od použitej účinnej látky. Fondy, ktoré obsahujú síru, sa používajú na liečbu kožných ochorení; antibiotiká a antimikrobiálne látky sú vhodné na liečbu akné; zinok je sušiace a liečivé činidlo. Malo by sa pamätať na to, že chattery majú len slabý povrchový efekt. Preto sa nemôžu používať ako monoterapia pre závažné kožné ochorenia.

Ako to funguje?

Farmakologický účinok hovorcu závisí od toho, ktorá konkrétna aktívna zložka bola pridaná. Účinnosť príslušnej dávkovej formy je obmedzená na oblasť použitia. Liek nemá systémový účinok. V srdci práce je schopnosť preniknúť do povrchových vrstiev kože. Ak sa liek používa ako liek na akné, levomycetin alebo iná antimikrobiálna látka obsiahnutá v ňom pôsobí priamo na postihnuté oblasti. V tomto prípade sa zabije patogénna mikroflóra, koža sa vysuší a regeneruje.

K poznámke: použitie hovoru je neúčinné v prípade akné spôsobenej hormonálnymi poruchami. Je schopný odstrániť existujúce akné, no nové sa čoskoro objavia na ich mieste. Lieková forma sa môže použiť v kombinácii s všeobecnou terapiou, ale ako nezávislý spôsob jej vymenovania je neprimeraná.

Aké sú problémy s pokožkou z akné?

Napriek "hovoriacemu" názvu, acne talker sa používa nielen na liečbu akné.

Liečba týmto liekom vám umožňuje dosiahnuť také účinky, ako sú:

 • sušenie kože;
 • znížená sekrécia mazu;
 • zníženie zápalových javov;
 • regenerácia povrchu kože;
 • všeobecný zdravotný a posilňujúci účinok.

Vychádzajúc z vyššie uvedeného je prípustné dospieť k záveru, že hovorca sa úspešne používa so zvýšenou sekréciou mazových žliaz, chronickými ložiskami zápalu (vrátane zvlhčovania), nadmernou vlhkosťou pokožky a všeobecným zlým stavom.

Stojí za zmienku, že prípravky vo forme suspenzie sa niekedy používajú na liečbu vredov. Takáto liečba je relevantná pre jediné zameranie. Avšak systémová furunkulóza si vyžaduje komplexnú liečbu. Chatterbox, dokonca vytvorený s prídavkom silných antibiotík, nie je pre to vhodný. Jednorazové varenia sú liečené pravidelnou aplikáciou lieku na ložiská infekcie.

Výhody a nevýhody chatovania

Domáca aj lekárska akupunktúra má svoje pozitívne a negatívne vlastnosti.

Pozitívne vlastnosti chatterov zahŕňajú:

 1. Nízke náklady - drogy, ktoré sú súčasťou domácej suspenzie na liečbu akné, lacné. Zvyčajne náklady na hotovú dávkovaciu formu nepresahujú 50 až 100 rubľov.
 2. Jednoduché varenie - väčšina z nich je pripravená za niekoľko minút a nevyžaduje si špeciálne znalosti.
 3. Jednoduché použitie - o tom, ako používať chattle z akné, takmer každý vie. Výrobok sa aplikuje na postihnuté miesta po umytí mydlom.
 4. Účinnosť na povrchové zápalové ložiská - suspenzie sú skvelé na odstránenie akné a povrchových zápalových ochorení, ak majú miestny charakter.
 5. Polykomponent - zloženie lieku môže zahŕňať súčasne niekoľko účinných látok, ak sú tieto látky navzájom kompatibilné.

Medzi negatívne vlastnosti chatovacieho zariadenia patrí:

 1. Neschopnosť dlhodobého skladovania - závesy typu "boltushka" sa rýchlo stanú nepoužiteľnými. Klasické skladby sa uchovávajú najviac 1 deň. Dokonca aj v lekárni sú vyrobené tesne predtým, ako sú dané kupujúcemu.
 2. Malá hĺbka pôsobenia - chatterboxy nie sú schopné preniknúť hlboko do kože. Preto s hlbokými léziami sú zbytočné. Avšak podobným spôsobom sú veci s väčšinou mastí. Objemové infekčné procesy vyžadujú systémovú antibiotickú liečbu.
 3. Potreba dlhodobého užívania - priemerný priebeh liečby paličkou je 2 týždne s dvojitou dennou liečbou postihnutých oblastí. Je to docela nepohodlné. Mnoho moderných masti umožňuje liečiť akné rýchlejšie.
 4. Riziko vzájomnej reakcie liekov - s nesprávnym výberom zložiek lieku, ich vzájomná neutralizácia alebo reakcia so syntézou toxických zlúčenín je možná.
 5. Suchosť kože - zlúčeniny na alkoholovej báze sa rýchlo odparujú od povrchu pokožky, čo vedie k jej vysušeniu. Pri častých liečebných postupoch môže dôjsť k nadmernému vysušeniu, čo vedie k odlupovaniu pokožky a pocitu tesnosti tváre.

"Mínusy" chatterov sa prejavujú hlavne vtedy, keď sú nesprávne pripravené a používané. Správne pripravený výrobok, používaný prísne podľa indikácií, je schopný pomôcť človeku relatívne rýchlo a bezpečne od akné a iných kožných ochorení.

Akné recepty. Varenie doma

Rovnako ako v ľudovom a v oficiálnom lekárstve existuje veľa receptov na miešanie hovorcov. Za týmto účelom sa môžu použiť rôzne látky a prípravky, často navzájom nezlučiteľné. Preto pripraviť viaczložkový liek by mal byť v prísnom súlade s predpisom dermatológa. Situácia je o niečo jednoduchšia s jednosložkovými kompozíciami, ktorých receptúry sú uvedené nižšie.

Boltushka z akné, predpis s levomitsetinom

Levomycetin (Chloramfenikol) je bakteriostatické antimikrobiálne liečivo určené primárne na parenterálne podávanie a perorálne podávanie. Antibakteriálne vlastnosti lieku sa tiež prejavujú lokálnym využitím, čo umožňuje vytvoriť na jeho základe efektívne hovory.

Na prípravu tejto dávkovej formy je potrebné:

 • 50 ml 96% alkoholu;
 • 5 gramov tabletovaných levomycetínu;
 • 50 ml kyseliny boritej a salicylovej.

Tablety sa starostlivo rozdrvia na prášok a potom sa nalejú do čistého, suchého kontajnera. Mali by sa tiež naliať alkohol a kyselina. Potom sa zmes zmieša tak, že jemné častice liečiva sú v suspendovanom stave. Ošetrenie tváre sa vykonáva dvakrát denne počas dvoch týždňov. Prerušenie kurzu skôr ako pridelený čas sa neodporúča, pretože zvyšné baktérie vyvíjajú rezistenciu na levomycetin. V budúcnosti bude chat prestať fungovať.

K poznámke: Najvhodnejšie mletie tablety pomocou dvoch lyžíc. Vložte potrebné množstvo lieku do jednej lyžičky, zakryte ju vonkajškom druhého zariadenia, stlačte a kruhovým pohybom naneste na prášok.

Chill-out akné s nechtíkom

Kalendula je liečivá rastlina s mnohými liečivými vlastnosťami. V dermatológii je najviac potrebná schopnosť kvetu dezinfikovať, sušiť a odmastiť kožu. Na tento účel sa chrobák používa na základe odvaru rastliny.

Pri jeho príprave sa vyžaduje:

 • lyžica rozdrvených a sušených kvetov;
 • pohár vriacej vody.

Kvety sa nalejú s vriacou vodou, trvajú na hodinu a potom sa prefiltrujú cez gázu. Sprostredkovateľ môže byť použitý v tejto forme, alebo môže byť z neho urobený chatrč. V druhom prípade sa infúzia zmieša s etylalkoholom v pomere 1: 1. Liečba tváre sa vykonáva 2-3 krát denne. Kurz terapie je 2 týždne. Dlhšie používanie alkoholových zlúčenín môže spôsobiť suchú pokožku.

Kyselina sírová z akné

Síra je látka, ktorá sa podieľa na tvorbe terciárnej bielkovinovej štruktúry a má sušiace, antibakteriálne a kauterizačné vlastnosti. V zložení masti a chatrní sa používa na liečbu patológie dermatologického profilu.

Na prípravu diskusie budete potrebovať:

 • 7 gramov síry v prášku;
 • 50 ml kyseliny boritej;
 • 50 ml kyseliny salicylovej.

Komponenty suspenzie sa dôkladne zmiešajú a aplikujú na pokožku 1 krát denne. Neodporúča sa používať nápravu dlhšie ako 1 týždeň za sebou a častejšie 1-2 krát denne. Príliš veľa siry na pokožke môže spôsobiť popáleniny. Suspenzie síry sa nepoužívajú počas tehotenstva a zvýšenej suchosti pokožky.

Chopper z akné s dimexidómom

Dimexid je protizápalový a antiseptický prostriedok na vonkajšie použitie. Dostupné vo forme gélu a v tekutej forme. Pri príprave hovorcov sa použil kvapalný Dimexid, ktorý sa zmieša s vodou a liekom "Chlorofyllipt" v pomere 2: 5: 1. Výrobok sa má aplikovať na pokožku tváre krátko pred spánkom a keď sa vysychá, upravte pokožku hydratačnou látkou. Dĺžka liečby je 1-2 týždne, frekvencia aplikácie je 1 denne.

Aby sa zvýšila účinnosť šľahača, môžu sa k nej pridať 2 drvené tablety levomycetínu alebo 4 gramy erytromycínu. Toto by sa malo vykonať iba vtedy, ak pôvodný recept nefunguje. Nie je potrebné pridávať antibiotiká bez extrémnej potreby.

Skrutka z akné so zinkom a erytromycínom

Na liečenie akné sa môžu použiť aj kombinované formulácie. Jedným z nich je zinok-erytromycínový rozhovor. Zinok suší a vyhladzuje pokožku, znižuje tvorbu kožného mazu. Erytromycín je antibiotikum. Preto je jeho činnosť zameraná na zničenie mikroflóry, čo spôsobuje hojenie.

Pripravte si rozhovor:

 • 50 ml kyseliny boritej a 50 ml kyseliny salicylovej;
 • 4 gramy oxidu zinočnatého;
 • 4 gramy antibiotika.

Tablety sa tretia do prášku, zmiešajú sa a nalejú do zmesi kozmetických kyselín. Kompozícia sa zmieša a aplikuje sa na pokožku 2-3 krát denne počas aspoň 10 dní. S pomocou tohto receptu je niekedy možné vyliečiť dokonca aj subkutánne akné.

Chatterbox s Trichopolis

Trichopol je antimikrobiálne a antiprotozoálne činidlo, ktoré je prítomné vo forme injekcií a tabliet. Liek má širokú škálu účinkov, takmer úplne zahŕňa zoznam baktérií, ktoré spôsobujú výskyt akné.

Na prípravu rozhovorov používajte:

 • Salicylalkohol - 50 ml;
 • Trichopol (metronidazol) - 4 tablety.

Prípravok sa rozomelie, ako je opísané vyššie, pridá sa do alkoholu a dôkladne sa zmieša. Na zvýšenie účinku vo výslednej suspenzii môžete pridať 3-4 rozdrvené tablety levomycetínu alebo streptokidu. Použiť hovor by mal byť 2 krát denne po dobu 1-2 týždňov. Významne predlžujte alebo skracujte priebeh bez toho, aby ste nemuseli byť.

Objektívne hovoriaci nie sú dnes najlepším prostriedkom na liečbu akné. Mnoho účinnejších a vhodnejších liekov bolo vyvinutých. V prípade potreby sa však môžu klasicky používať klasické domáce suspenzie na liečbu akné a iných kožných ochorení.