Hlavná

Opar

Najlepší spôsob akné na tvári v lekárni. Prehľad účinných liekov

Prostriedky na akné na tvári v lekárni sú prezentované v rôznych formátoch a majú veľmi odlišnú cenu. Široká škála produktov zahŕňa lieky na vonkajšie aj vnútorné použitie. Väčšina liekov sa predáva bez lekárskeho predpisu. Ktorý liek pomáha s akné na tvári?

Prostriedky proti akné na tvári

Vnútorné fondy

Lieky na vnútorné použitie sú rozdelené na antibiotiká a hormonálne prípravky. Sú najefektívnejším prostriedkom na liečbu akné na tvári, ale mali by byť aplikované na základe odporúčania špecialistu a prísne podľa pokynov. Takéto lieky sú predpísané na lézie veľkej oblasti kože alebo na dlhodobú neúspešnú liečbu vonkajšími prostriedkami.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Liečba streptodermy u detí s ľudovými liekmi doma
 2. Je dôležité nezamieňať túto chorobu s obyčajným pupienkom. Carbuncle, čo je tu čítané
 3. Erytém Čo je to? Ďalšia nepríjemná kožná choroba
  http://idermatolog.net/boleznikogi/dermatiti/e-ritema-chto-e-to-takoe.html
 4. Čo môže byť bradavice na intímnom mieste - príznaky a liečba si tu prečítajte.

Vonkajšie prostriedky

riešenie

Kyselina salicylová

Mnohí veria, že toto je najlepší liek na akné na tvári - kyselina salicylová v koncentrácii 1% alebo 2%. Tento alkoholový roztok sa aplikuje bodovo na zápal. Postup sa môže vykonať niekoľkokrát denne. Príliš častá a bohatá aplikácia nezrýchluje liečbu, ale spôsobuje len popáleniny. Väčšina lekárov sa neodporúča používať počas tehotenstva, rovnako ako všetky lieky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú.

chlórhexidín

Ide o antiseptikum, ktoré sa v lekárni prezentuje v rôznych formátoch: hotové riešenie, koncentrát a náplasti. Riešenie sa môže použiť namiesto tonika pre tvár. Nepodráža pokožku a má výrazný dezinfekčný účinok.

Alkoholová tinktúra nechtíka

Tinktúra je ľudový prostriedok proti akné a akné na tvári. Má vysušujúci účinok, takže sa aplikuje na zápaly. Kalendula znižuje obsah tuku v koži a zmierňuje zápal.

Masti a gély

Levomekol masť

Levomekol je lacný liek na akné na tvári. Má antimikrobiálne vlastnosti; protizápalové a regeneračné pôsobenie. Je účinná pri liečbe väčšiny hnisavých zápalových dermatologických ochorení. Masť sa aplikuje priamo na zápal alebo sa aplikuje na sterilnú obrúsku. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Zinerit

Náprava pre dospievajúce pimples na tvári. Liečivo je založené na erytromycíne a zinku. Aplikuje sa 1-2krát denne. Táto masť sa môže kombinovať s inými liekmi a je povolená počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Skinoren

Náprava na subkutánne, vnútorné akné na tvári. Základom lieku je kyselina azelaínová. Masť alebo gél sa aplikuje 2 krát denne, ľahko sa vlieva do kože. Ak sa má gravidita používať iba po konzultácii s lekárom. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Salicylová-zinková pasta

Zinková pasta má výrazný protizápalový účinok, ktorý je posilnený kyselinou salicylovou. Liečivo je účinné proti akné škvrnám na tvári a zápalom na koži. Pasta sa aplikuje na zápaly tenkou vrstvou. Neodporúča sa pre tehotné ženy. Účinné zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Kvotlan

Krém sa aplikuje tenká vrstva niekoľkokrát denne. Odporúča sa pre rôzne ochorenia kože. Môže sa používať počas tehotenstva. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Gél Dalacin

Gél založený na antibiotickej skupine lincosamidov. Kontakt so sliznicami nie je žiadúci. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Effezel

Skladá sa z dvoch liečivých látok s rôznymi účinkami. Gél sa aplikuje na tenké vrstvy raz denne, najlepšie večer. Neodporúča sa na tehotenstvo. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Baziron masť

Silný liek na akné na tvári. Je to prekurzor gelu Effezil. Masť sa nanáša v kruhovom pohybe, ľahko sa vlieva do kože. Neodporúča sa na tehotenstvo. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Eklaran

Antimikrobiálne činidlo s keratolytickým účinkom. Gél sa aplikuje tenkou vrstvou raz denne počas 2 až 3 týždňov. Počas tehotenstva sa odporúča konzultácia lekára. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Náprava na stopy akné na tvári je možné zakúpiť aj v lekárni. Môžu to byť masti ako Kontraktubeks a Mederma, alebo kyslá kozmetika.

Kozmetika starostlivosti o chemikov

V lekárňach existujú produkty, ktoré sú vhodné na pravidelnú starostlivosť o pleť, ktorá je náchylná na akné. Stačí použiť masky a prostriedky z akné na tvár.

Avene

Výrobca Avene má sériu Klinans a Triakneal, určených pre pleť s akné. Čistiaci gél Klinans je často odporúčaný dermatológmi ako prostriedok akné na tvári pre dospievajúcich. Okrem toho si môžete kúpiť krém, pleťovú vodu, masku a ďalšie výrobky série. Niektoré krémy obsahujú kyseliny. Oni nielen liečiť akné, ale aj postupne odstrániť stopy z nich. Počas aplikácie takejto kozmetiky je žiaduce používať opaľovací krém.

Uriage

Značka Uriage má sériu Hyseac, určenú pre mastnú a problematickú pleť. Napríklad emulzia Hyseac K18 obsahuje vysoké percento ovocných kyselín a rýchlo zlepšuje stav kože.

So správnym výberom lekárne od akné na tvári rýchlo majú pozitívny vplyv na pokožku. Väčšina liekov môže byť návyková. Mali by sa používať striktne podľa pokynov.

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Na tvári sa vyskytlo akné - liečba doma, populárne ľudové lieky

Čo robiť ak, akné na tvári, spôsobuje a liečba u dospelých

pre mňa je prvým pravidlom v boji proti rôznym erupciám na tvári dobré čistenie kože, ráno a večer! Po prvé, akýkoľvek penový prostriedok na čistenie tváre, opláchnite ho hubou, ktorá navyše zhromažďuje a robí určitý druh odlupovania a potom si trie tvár s pleťovou vodou. 2-3 krát týždenne robím čistiace masky, ktoré kupujem v kozmetických sériách chemikov. A ak sa problém nevyrieši, použijem Baziron masť.

Karina, ale povedz mi, prosím, ktoré firmy očisťujú, bolo by vám odporúčané? Skúšal som rôzne spôsoby Garnier, ale mne sa zdalo, že príliš agresívne pre kožu, to jednoducho vysušovať (((Chcel by som čistí pokožku, ale nie uschnúť príliš agresívne zložky. A na rovnakú otázku masiek)

Akné najlepšie Baziron fit, zvyšok je tiež dobré, ale nie je zlé, v skutočnosti v rovnakej kvalite tu len Baziron na seba skontrolovať aspon pupienky vyschne a nakoniec sa odstráni zvyšok taky v to nie je zlé, ale nepomôžu, takže voľba na zvyšok opúšťam)

Koľko rokov uplynulo a lepšie ako zinok a salicylová masť s metrogolómom sa mi podľa môjho názoru nepodarilo. Všetky tieto moderné drogy pozostávajú z podobných zložiek.

Komponenty, možno aj iné, ale stále nekonajú samy. Vzal som si drahý druh a povedal mi, aby som ho použil v kombinácii s metrogilovým gélom. Zdá sa, že ak je to moderný nástroj, mal by tiež pomôcť bez "starých" prísad. Ale nie, nepomôže.

Moja dcéra 14 a trpí rovnakým problémom ako pupienkov, vyrážky na hrudníka a chrbta bolo dokonca zistené, že krém v lekárni klirvin, začal ju používať, a podobne, rovnako ako začal, aby jej pomohol, ale lekárnik odporučil, aby klirvin mlieko, nemal alkohol, a vzal ho, pupienky znížili čo týždeň po prijatí, aby mohol pomáhať tiež vidieť na vlastné oči, sme naozaj rád túto sériu a nenákladné a veľmi príjemnej vôni.

Z akné používam lotion chemist pre hlboké čistenie, čo je dobré také mlieko.

Nie je to zlé pomáha tekutým dechtovým mydlom - znižuje zápal kože, vysušuje (pre problémy s veľmi mastnou pokožkou a len mastnou), má antibakteriálny účinok. Utrite svojim obľúbeným hydratačným krémom. S ťažkým zápalom som si obiala vodku. Kožu nie je suchá ako alkoholové roztoky a nedráždi zápal, ale dezinfikuje ich. Plus čistí upchaté póry. Radím vám, rôzne tváre. Nestrácajú tak pokožku, očisťujú póry a zvlhčujú. Môj rozpočet nájsť je "stovky receptov krásy" jablkový kefák. Dokonca aj Qlinicue doroguschy malé kroviny som sa nezapadol a podráždil pokožku. Na nasýtenie pokožky odporúčam masku z hliny. A komplex z Agafie (áno, stojí to od 50 rubľov, ale prečítajte si kompozíciu a pochopte - jej hodnota ako výsledok). A samozrejme, že krém zužuje póry. Na mieste sa lanceticky aplikuje kyselina salicylová. A zatiaľ čo sme liečené, minimálne kozmetiky. Nezakrývajte póry a zápaly.
A systematické) Kľúč k kráse)
Toto sú tipy pre mastnú a veľmi mastnú pleť.)

Eklaran a Quotlan vo všeobecnosti sa nikdy nestretli, je potrebné to popísať. U nás vymenovať alebo menovať všetko starým spôsobom, v poslednej dobe, pravda, začal písať stále, ale kto sa snažil - hovoriť, takýto plech, čo sa s ním zaobchádza, je nemožné. Basil, kožiar, atď. Skúsili - pomáhajú, zatiaľ čo ste rozmazaní.

Pri pokožke tváre je potrebné pravidelne sledovať, najmä ak je to problém s pokožkou. Vždy som mal mastnú pokožku, zväčšené póry a pupienky pravidelne vyskakovali. Aby som sa toho všetkého zbavil, začal som si otrieť moju tvár odvarom postupného krému a rozmazaním pokožky s Ilonom. Je to pozoruhodná protizápalová masť založená na základných mastiach. Postupne sa pokožka zlepšovala. Teraz nemám akné a mastný lesk.

V skutočnosti. Chcel by som nájsť také prostriedky, s ktorými je potrebné zaobchádzať aspoň mesiac, ale nie tri. A všetko, čo sa teraz nazýva - clenzite, basiron, metrogil, zinerite - všetko by malo byť pravdepodobne šesť mesiacov na rozmazanie. Kto má dostatočnú trpezlivosť?

Spočiatku sa pokúšalo toľko zo všetkého... Od rozprávanie, dechtové mydlo až po drahé krémy a tak ďalej. Naozaj klesli ruky, ale našťastie sa snažil Effezel (Spomínam si prvýkrát tu mentoys.com.ua/26-buy-differin-in-kyiv-price/308-effezel-30g.html vzal). A potom sa život stal skutočne jednoduchším. Používal som ho dvakrát denne, teraz jedenkrát za dva dni. Mimochodom, predajcovia v tomto obchode veľmi dobre poradiť, skrátka, radím Effegel!

A spokojný s masťou Ilon! Je zvláštne, že nie je na zozname. Dokonale uzdravuje pupienky a odstraňuje zápaly. Tvár sa stal menej zhirnitsya po tejto masti.

Efektívne a lacné masti na akné

Nič tak nezhoršuje vzhľad, ako je koža, posiate pupienkami. Dokonca aj najkrajší človek stráca veľa príťažlivosti v dôsledku stale, zapálenej kože. Ale nie vždy pre liečbu akné a presné vyrážky, je potrebné použiť veľmi drahé kozmetické výrobky alebo kontaktovať kozmetiku. Ak situácia ešte nedosiahla klinickú formu, jednoduché a lacné chemické masti z akné pomôžu vyrovnať sa s kožnými defekty. Rýchlo uvedú pleť do poriadku, podliehajú správnej a pravidelnej aplikácii a budú sa riadiť lekárom.

Hlavné zložky masti z akné

Aby bola účinná masť proti akné, mala by vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Dezinfikujte pokožku.
 • Vyhoďte zápal.
 • Majú protizápalové vlastnosti.
 • Má baktericídny a bakteriostatický účinok.
 • Urýchliť hojenie rán a regeneráciu tkanív.
 • Nevyvolávajte alergie.
 • Je dobre znášaný telom.
 • Nemajte toxický účinok.

Dobrá masť má celý rad takých užitočných vlastností. Masť pozostáva zo základne, ktorá je vyrobená tak, že nie je úplne absorbovaná pokožkou, ale zostáva na jej povrchu dlhú dobu. To je dôvod, prečo terapeutické lekárske masti nikdy nie sú aplikované na tvár a telo spojitou vrstvou, ako je krém. Obsahuje hlavnú aktívnu zložku a ďalšie zložky.

Vo všeobecnosti sa na liečbu akné používajú lieky s antibakteriálnymi vlastnosťami založenými na protizápalových látkach, antibiotiká a sulfónamidy.

Recenzia populárnych mastí

Najlepšie masti na akné dokážu perfektne zvládnuť problém, nemajú pri správnom použití žiadne vedľajšie účinky, majú minimálny počet kontraindikácií a sú dokonale vnímané pokožkou bez toho, aby vyvolávali alergie a upchali póry. Je žiaduce, aby také masti mali stále prijateľnú cenu. Zvláštne, ako sa môže zdať, teraz je veľa jednoduchých a lacných liekov proti akné na predaj, ktoré majú vynikajúcu účinnosť a zároveň stojí doslova cent. Takže nie je potrebné tráviť šialené prostriedky, pretože boj proti akné by sa mal vždy uskutočňovať komplexne, a to aj zvnútra, takže použitie externých prostriedkov je nevyhnutné len na odstránenie dôsledkov vnútorných príčin.

1 Zinok a salicylová zinková masť

Toto je najslávnejšia lacná masť z červených škvŕn od akné. Účinnou zložkou je oxid zinočnatý, ktorý pôsobí ako dezinfekčný prostriedok a dobre vysušuje hnisavé pupienky. Pod jeho vplyvom sa stopy akné rozptýlia oveľa rýchlejšie a pustuly vysušia bez toho, aby zanechali jazvy.

Používa sa presne, môže spôsobiť alergiu. Je zakázané používať príliš veľa času a pre veľké časti pokožky, pretože môže vyvolať škaredú, neprirodzenú cyanózu.

Často sa používa s kyselinou salicylovou v kompozícii. Tento liek zvyšuje exfoliáciu pokožky, čo prakticky eliminuje tvorbu drsných jaziev.

Liek je kontraindikovaný v prípade alergickej reakcie na ne.

Predané vo všetkých lekárňach bez lekárskeho predpisu a stojí iba 30 - 40 rubľov.

2 Synthomycinová emulzia

Táto masť obsahuje antibiotikum synthomycín a je antibakteriálnym činidlom na vonkajšie použitie. Vďaka svojmu pôsobeniu sa dobre vyrovná s hojivým, zapáleným akné, najmä ak sú na veľkej ploche a vyvolávajú akútnu reakciu pokožky. Emulzia synthomycínu rýchlo preniká do pokožky a eliminuje aj staré ložiská infekcie.

Avšak, telo sa zvykne na používanie drogy a baktérie sa im vyvíjajú imunitou, takže by sa nemali zneužívať.

Výrobok je zakázaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Alergia k zloženiu.
 • Pre novonarodené deti.
 • S problémami s krvou.
 • Pri akútnej porfýrii.

Pre tehotné a ošetrovateľské použitie masti je možné so súhlasom lekára.

Náklady na liek je až 50 rubľov, v závislosti od objemu balenia.

3 masť Višnevského

Táto účinná a lacná masť z akné v lekárni nie je márna nesie názov liniment balsamik. Jeho prirodzená kompozícia má výrazný účinok proti hnisavým pichlamkám a vrie. Urýchľuje dozrievanie už zrelého "dozrievaného" pupa a pomáha vyriešiť iba novo vytvorené.

V centre finančných prostriedkov sú prírodné látky:

 • Dechtová breza je dobre známym antiseptickým a resorpčným prípravkom.
 • Xeroform - má antiseptický efekt.

Ricínový olej hrá úlohu vodiča a zmäkčuje pokožku, pomáha jej hojiť sa rýchlejšie a rovnomernejšie.

Individuálna intolerancia je kontraindikáciou. Napriek popularite lieku je nežiaduce používať ho na tvári bez kontroly a povolenia lekára, pretože to môže zhoršiť situáciu.

Stojí to asi 40 rubľov.

4 Ichthyolová masť

Toto je ďalší starý a osvedčený liek založený na prírodnej zložke - ihtamol. Liečivo má špecifický rozpoznateľný zápach, takmer čiernu farbu a viskóznu hustú konzistenciu.

Používa sa na urýchlenie dozrievania abscesov s keratoplastickým účinkom. Aj ichtyol ovplyvňuje streptokoky a stafylokoky, má baktericídny a protizápalový účinok.

Aplikujte prípravok v tenkej vrstve lokálne až dvakrát denne.

Stojí to od 20 do 50 rubľov v závislosti od objemu kontajnera.

5 Erytromycínová masť

Je to stará osvedčená masť pre akné s antibiotikami. Jeho hlavnou účinnou látkou je erytromycín, antibiotikum z makrolidovej skupiny. Ide o dobre preukázateľný liek proti akné, ktorý má výrazný protizápalový a antibakteriálny účinok.

Liečivo vyžaduje lokálnu aplikáciu najtenšej vrstvy, iba ak je známe, že pacient nemá alergie na tento typ antibiotika. Zvyčajne sa liek používa až trikrát denne, liečba trvá až 2 mesiace.

Liečivo môže spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú najmä suchosťou, odlupovaním a sčervenaním kože na miestach aplikácie. Pri alergickej reakcii môže byť svrbenie a vyrážka podobná vyrážka.

Cena lieku je od 20 rubľov.

6 Streptocidová linia

Ďalšie známe antibakteriálne liečivo s dobrým účinkom proti hnisavému akné a akné. Pri veľkých abscesoch sa používa bodovo, s veľkými plochami poškodenia - s tenkou, čistou vrstvou.

Liek môže mať množstvo kontraindikácií:

 • Precitlivenosť na zloženie lieku.
 • Tehotenstvo.
 • Dojčenie.
 • Porfýria.
 • Chudokrvnosť.
 • Azotémiou.
 • Renálna a hepatálna insuficiencia.

Ak je aplikácia príliš dlhá a odporúčaná dávka je prekročená, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Alergické vyrážky.
 • Bolesti hlavy.
 • Nevoľnosť.
 • Zvracanie.
 • Leukopénia.

Cena lieku vo forme linimentu je asi 60 - 70 rubľov.

7 Sledocid

To nie je celkom masť zo stopy akné, ale skôr prostriedok s vlastnosťami liečebnej masti. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, výťažky čarodejnice, arniky a zeleného čaju, ako aj kvasinkový polysacharid. Jeho hlavnou činnosťou je odstránenie stopových čiernych hláv na koži, škvŕn a jaziev s názvom postacne.

Pod jej pôsobením zmizne hyperpigmentácia, tesnenia sa rozpúšťajú a zvyšujú sa účinky po akné.

Naneste ako krém na postihnuté miesta dvakrát až trikrát denne, tenkú vrstvu až do úplného vstrebania pokožkou.

Absolútna kontraindikácia je iba alergická reakcia na nápravu.

Cena je 100 rubľov.

8 Regecín

Tento liek je založený na zinok hyaluronáte, má dezinfekčný prostriedok, sušenie a protizápalový účinok.

Aplikuje sa na akné až 4 krát denne, kým nezmizne úplne, je určený špeciálne na liečbu akné u adolescentov. Jeho výhodou je jednoduché zloženie bez antibiotík a hormonálnych zložiek.

Jedinou kontraindikáciou je alergia. Nemá žiadne vedľajšie účinky a veľmi dobre znáša pokožku - akné zmizne bez vzniku jaziev a škvŕn.

Cena drogy je 150 rubľov.

9 Dimexidový gél

Tento účinný liek sa používa v prípade, že s ním nie je možné liečiť iné lieky proti akné. Najčastejšie sa používa ako "nosič" pre antibiotikum a pomáha mu preniknúť hlboko do vrstiev kože. Má anestetický, antimikrobiálny a hojivý účinok.

Aplikuje sa na postihnuté oblasti vo forme aplikácií, roztok by nemal byť v koncentrácii viac ako 30%, gél sa aplikuje v tenkej vrstve. Trvanie liečby je približne dva týždne.

Používajte opatrne na tvári, vyhýbajte sa kontaktu s sliznicami pier a očí. Pri požití vypláchnuť postihnuté miesta veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sú v očiach nepríjemné pocity, poraďte sa s očným lekárom.

 • Alergie.
 • Závažné ochorenie pečene a obličiek.
 • Kardiovaskulárna patológia.

Ak počas aplikácie dôjde k pádu, svrbeniu a začervenaniu, prípravok sa musí okamžite umyť a liečiť antihistaminikom.

Gél stojí 130 - 150 rubľov.

Spätná väzba na aplikáciu

V mnohých ohľadoch môže byť účinnosť použitých liekov posúdená spätnou väzbou našich čitateľov:

Pre mňa bolo najefektívnejším liekom na liečbu akné zvyčajná penivá shintomycínová emulzia. Na mňa pomáha alebo pomáha aj pri bolestivých hypodermických abscesoch na brade. Je potrebné iba niekoľkokrát rozmazať boľavé miesto, pretože pupienok jednoducho vyrieši. Rovnako dobre ovplyvňuje liek a zapálené pupienky, len potrebujú mazať častejšie.

Keď som mal moje prvé akné, moja babička, farmaceutka, mi ukázala, ako používať zinkovú pastu. S jej pomocou som veľmi rýchlo vyviedol všetko akné. Iba ak si umyte tvár a vyčistite pokožku po masti, akné bude ešte viac - póry sa upchajú. Je dobré kombinovať zinkovú masť s alkoholickým roztokom kyseliny salicylovej. Nie je potrebné trieť celú tvár, postačí, aby sa pupienky ošetrovali vaty, ktorá bola presne vyčistená. Táto metóda umožňuje správne vysušovanie a dezinfekciu pupienkov a pokožku v pergente nemožno otočiť.

Vždy využívam zvyčajnú erytromycínovú masť, ak sa náhle objaví pupienok. Počas dňa som na ňu niekoľkokrát dal a obvykle druhý deň všetko už prechádza. A ak je pupienok už hnojený, najlepšie je prilepiť na ňu silnú vrstvu zubnej pasty a na ňu si ju pretrepávať erytromycínovou masťou. Potom prechádza niekoľkokrát rýchlejšie, niekedy do rána zostáva len červené škvrny.

V mojom arzenáli fondov na akné je vždy streptokid. V prášku, som trieť do exponované akné, a dať na zapálené masť. Účinok je úžasný, všetko prechádza bez stopy. Aplikujte na tvár a telo (niekedy mám vyrážku na chrbte, zvlášť po tom, ako som urobila fitnes v hale).

Pre mňa nie je nič lepšie od akné ako umývanie dechtovým mydlom a použitím salicylovej zinkovej masti. Tento liek vysušuje zápal a nezanecháva žiadne akné. Je to všetko veľmi lacné!

Jednoduché a cenovo dostupné masti z lekárne môžu slúžiť ako vynikajúci účinný prostriedok proti akné za predpokladu, že sú správne a primerane aplikované. V ideálnom prípade pred použitím akéhokoľvek lieku stojí za to konzultovať s lekárom, dermatolómom alebo aspoň s dobrým kozmetikom. Ak masť spôsobuje nepríjemné pocity, vysušenie pokožky alebo upchatie pórov, musíte ju zrušiť a vyskúšať inú drogu z bohatého sortimentu liekov.

Krém na akné na tvár vo farmácii

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Farmaceutické výrobky vo svojom zložení sa môžu mierne líšiť od tých liekov a krémov, ktoré ponúkame trhu pre masového spotrebiteľa. Súčasne však tieto lieky prešli hlbším čistením a testovaním, čím sa zvýšila ich bezpečnosť a účinnosť. Navyše, akékoľvek liekové produkty prenikajú hlboko do pokožky a spôsobujú potrebné procesy vo všetkých vrstvách epidermy. Rovnaký účinok má krémy na liečbu akné na tvári lekárne.

Krém na akné na tvár vo farmácii

Výhody chemických krémov na tvár

Používanie takýchto výrobkov má niekoľko významných výhod:

 • Dlhodobo zabrániť výskytu opakovaných vyrážok;
 • akýkoľvek liek prešiel dlhým laboratórnym testom, ktorý znižoval riziko možných vedľajších účinkov a komplikácií;
 • možnosť použitia v dospievaní;
 • rýchle odstránenie zápalu bez použitia alkoholových nečistôt;
 • dezinfekcia pokožky, ktorá chráni pred vznikom nového akné;
 • každá látka sa vyberá v prísne odporúčanej koncentrácii na bezpečnú liečbu;
 • v prvých týždňoch liečby sa objaví zjavný účinok;
 • veľa krémov výrazne vyrovná a pokožku uzdravuje;
 • po použití farmaceutických výrobkov sa odstraňuje odlupovanie a citlivosť epidermy;
 • dostupné náklady v porovnaní s mnohými krémami z masového trhu.

Farmaceutické krémy by sa mali starostlivo kombinovať s prostriedkami proti akné na tvári masovej produkcie. Zmiešanie rôznych účinných látok môže viesť k vzniku nežiaducich následkov vo forme alergií a vyrážok. Ak potrebujete používať produkty na masovom trhu a profesionálnu starostlivosť, mali by ste maximalizovať ich aplikáciu.

Pozor prosím! Akékoľvek použitie farmaceutických výrobkov si vyžaduje konzultáciu s lekárom, najmä čo sa týka dospievajúcich a tehotných žien.

Hormonálny krém proti akné

sinaflana

Naneste Sinaflane výhradne na pupienky a abscesy

Používa sa pri veľkom počte zápalov, pričom použitie Sinaflánu by malo byť výhradne na akné a vredy. Odporúča sa opustiť použitie krému chemikou s rozsiahlymi vyrážkami, pretože takéto liečenie môže spôsobiť predávkovanie a dokonca aj čiastočnú nekrózu kože. Sinaphlan sa používa 1-2 krát denne po predbežnom očistení pokožky od iných krémov, kozmetiky, prachu a nečistôt. Liečba trvá maximálne dva týždne.

ftorokort

Krém patrí do poslednej generácie farmaceutických výrobkov, čo poskytuje rýchlejší a zreteľnejší účinok pri používaní. Fluorokortex neaplikujte do zdravých oblastí pokožky, aby ste ich nepoškodili. Odporúča sa krém používať len raz za deň pre každý pupienok. Trvanie liečby liekom Fluorocort nie dlhšie ako 14 týždňov. Kombinovaná liečba s inými kortikosteroidmi je prijateľná.

Pozor prosím! Tieto krémy majú negatívny vplyv na prácu vnútorných orgánov a môžu sa používať len od veku 18 rokov.

Antibakteriálne krémy proti vyrážkam

Dalatsin

Dalacin dokáže rýchlo vysušiť abscesy a akné

Tento liek sa používa striktne na zapálené oblasti pokožky, pretože rýchlo vysušuje abscesy a pupienky. Dalacin už v prvých dňoch potláča produkciu a reprodukciu patogénnych baktérií, čo zabraňuje potlačeniu nových vyrážok. Trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár po určení typu vyrážky a veku pacienta.

Skinoren

Populárny liek na liečbu zápalu na tvári. Keď dostanete pupienky, je lepšie použiť gél, ale krém funguje aj vtedy, ak vyrážky nie sú rozsiahle. Liečba sa užíva 1-2 krát denne na odporúčanie dermatológa. Pri používaní Skinoren sa odporúča ženským pacientom úplne opustiť základ a prášok, čo umožní dobrý výsledok v prvom týždni liečby.

Zinerit

Príprava Zinerit pre liečbu akné

Farmaceutický krém novej generácie, ktorý musí byť pripravený doma. Prvá nádrž obsahuje emulziu na rozpustenie zmesi erytromycínu. Liečba Zinerite nesmie trvať dlhšie ako päť týždňov, čo je doba trvanlivosti pripraveného krému. Špeciálnym znakom krému je schopnosť priniesť dokonca aj subkutánne akné na povrch, čo môže robiť len alkohol. Niekedy Zinerite spôsobila silnú alergickú reakciu vo forme zvýšeného purulentného zápalu a mnohočetného vzniku nových ohniskov s podkožnými abscesmi.

Pozor prosím! Použitie antibakteriálneho krému je len na tento účel, pretože môže spôsobiť výrazné zníženie imunity a rozsiahle alergické reakcie vrátane výskytu hnisavých pupienkov.

Zinok mastí na akné a akné

Ch'ing

Zloženie tohto produktu zahŕňa bioaktívny typ zinku. Táto látka umožňuje výrazne zlepšiť činnosť mazovej žľazy, čo umožňuje znížiť jej aktivitu a zabrániť uvoľneniu kože. Okrem toho existuje významný dezinfekčný účinok, kvôli ktorému baktérie zahynú a hnis sa netvorí. Používa sa Tsinovit 1-2 krát denne po dôkladnom očistení tváre prachu a kozmetiky. Po vzniku zjavného účinku sú potrebné ďalšie 14 dní na to, aby sa krém použil raz denne na prevenciu. Trvanie liečby cynitidom sa stanovuje individuálne pre každého pacienta.

SOS vrtuľa

Krém rýchlo vysuší zapálenú pokožku, ale netvorí jedinú jazvu. Pri použití vrtule je koža výrazne očistená kvôli prítomnosti antibakteriálnych zložiek. Použite liek iba na zapálené miesta, vyhýbajte sa pokožke bez akné. Vrtuľa sa používa iba raz denne po večernom čistení pokožky, aby nedošlo k nadmernému vysúšaniu pokožky. Liečba pokračuje až kým nezapálené oblasti nezmiznú.

Kuriozin

Indikácie pre použitie lieku Kuriosin

Docela populárny lekárnický krém, ktorý sa líši v prítomnosti nielen zinku, ale aj kyseliny hyalurónovej. Je schopný výrazne omladiť pokožku, zvýšiť jej pružnosť a zabrániť zinku výrazne vysušiť epidermis. Krém sa aplikuje po úplnom odstránení kozmetiky a čistení pokožky z prachu a kožného mazu. Liečba pokračuje až do úplného odstránenia problému, zvyčajne trvá 3-4 týždne. V priebehu času sa môžu znova objaviť vyrážky.

Pozor prosím! Zinokové krémy celkom vysušia pokožku, čo môže spôsobiť nepríjemný pocit u pacientov, ktorí sú príliš citlivými typmi kože. Po použití činidiel zinku je lepšie hydratovať pokožku dobrým zvlhčovačom alebo olivovým olejom.

Najpopulárnejší chemický krém na akné na tvári

Baziron

Krém okamžite odstráni zápalový proces a súčasne spúšťa regeneračné procesy. Baziron má ľahký čistiaci účinok, ktorý umožňuje čistenie hornej vrstvy pokožky a nasýtenie hlbokých vrstiev epidermis kyslíkom. Pri používaní krému sa odporúča aplikovať ju len dvakrát denne ráno a večer, ale iba na dostupné vyrážky. Významnou nevýhodou liečivého krému je jeho vysušujúci účinok na celú pokožku. To si vyžaduje dodatočné použitie hydratačnej kozmetiky, olivový olej je tiež ideálny. Pokyny hovoria, že Baziron môže byť aplikovaný na zápal do 12 týždňov, ale odborníci trvajú na kratšom priebehu liečby, čo je jeden mesiac.

tretinoín

Tento krém je veľmi populárny u spotrebiteľov s kožnými problémami. Ale zároveň len 50% pacientov dosiahlo skutočný účinok z používania Trentinoin. Krém sa používa iba raz denne večer. Ak sa v zmesi aplikuje kvôli kyseline tretínovej, počas 5-10 minút môže dôjsť k miernemu pocitu pálenia, ku ktorému dôjde po niekoľkých dňoch liečby. Trvanie liečby deklarované výrobcom je tri mesiace. V mnohých prípadoch sa zápal vrátil do šiestich mesiacov.

Differin

Tento krém je syntetický analóg kyseliny tritenovej. Napriek tomu jemnejšie ovplyvňuje pokožku, vyhladzuje pokožku, zabraňuje vzniku jaziev a jaziev. Aplikujte Differin aj vo večerných hodinách, zatiaľ čo je dôležité očistiť pokožku existujúcich kontaminantov a kozmetiky. Po aplikácii krému nepoužívajte kozmetiku a iné lieky lekárne. Odporúčané trvanie liečby je 12 týždňov.

Prostriedky na akné na tvári v lekárni

Lekárne pre akné sú účinnou metódou riešenia tohto problému.

Ak chcete nájsť účinnú drogu, mali by ste zistiť príčiny vzniku akné.

Preto sa odporúča konzultovať s kvalifikovaným dermatológa.

A tak, čo kúpiť v lekárni na liečbu akné erupcií?

Vlastnosti liekov

Pred nákupom lieku na akné na tvári v lekárni, musíte pochopiť dôvod ich vzhľadu. Akné vyrážky sa objavujú na koži v dôsledku upchávania pórov.

Vzhľadom k tomu, póry expandujú, dostanú špinu. Ak nedôjde k včasnému vyčisteniu, dochádza k zápalu, čo vedie k vzniku abscesov.

Okrem toho, Príčinou výskytu vyrážok a akné môže byť v nadbytku tvorby kožného mazu, upcháva póry. To vyvoláva aktívne množenie baktérií na dermis.

Efektívne nápravu akné na tvári v lekárni riešenie týchto problémov:

 • na odstránenie príznakov zápalu;
 • očistiť pokožku dobre;
 • produkovať antibakteriálne účinky;
 • suché pupienky;
 • zúžiť póry;
 • obnoviť sekréciu mazových žliaz.

Na nájdenie najlepšieho lieku sa odporúča dodržiavať odporúčania dermatológa, ktorý vykoná podrobné vyšetrenie. Po identifikácii príčiny vzniku akné môžete predpísať konkrétnu drogu.

Ak sa objavia erupcie akné v dôsledku rozšírenia pórov, lekár predpíše gél alebo akné krém, ktorý hlboko čistí dermis a pomáha zúžiť póry.

Veľa látok na liečbu akné majú výrazný účinok pri sušení. Preto je pri ich výbere veľmi dôležité zvážiť nielen účinnosť prípravku, ale aj typ pokožky. Ak je príliš suchý, zvolený prostriedok spôsobí poškodenie.

Ľudia, ktorí sú závislí od alergií, lekári predpisujú šetriace lieky, ktoré majú hypoalergénne vlastnosti. To pomáha predchádzať pocitu svrbenia, pálenia a začervenania dermy.

Druhy liekov

Dnes existuje pomerne málo typov liekov, ktoré pomáhajú proti akné. Môžu byť rozdelené na niekoľko hlavných kategórií:

 • antiseptické látky;
 • antibakteriálne činidlá;
 • antihistaminiká;
 • hormonálne prípravky.

Všetky tieto látky môžu byť navrhnuté na orálne alebo topické použitie. Výber konkrétneho lieku závisí od príčiny vyrážky a závažnosti patológie.

Napríklad, antiseptické látky Vypísať len s malými vyrážkami. Sú vhodné iba na miestne použitie. Táto skupina zahŕňa masť Ichthyol, streptokid, kyselinu salicylovú.

Antibakteriálne látky používané na odstránenie baktérií lokalizovaných na koži. Na topické použitie sú vhodné lieky, ako je Levomycetin, Levomekol.

Súčasne si často vyberiete akné tablety na pokožku tváre v lekárni, ktoré majú antibakteriálne účinky. Najmä pre nich Roaccutane.

Prostriedky z alergie sú zvyčajne prezentované v tabletovacej forme. Sú indikované na perorálne podanie. Najjednoduchšie lieky zahŕňajú Gistan, Diazolin. Na vonkajšie použitie môže lekár predpísať masť. Medzi najúčinnejšie prostriedky patria Elidel, Bepanten.

Hormonálne lieky sa uvoľňujú vo forme perorálnych kontraceptív alebo masti. Prvá skupina zahŕňa lieky ako Regulon, Janine. Na masti niesť Advantan, Celestoderm.

Často je výskyt vyrážok na koži spôsobený poruchami tráviaceho traktu, srdca a krvných ciev. Ak máte takéto problémy, okamžite kontaktujte svojho lekára. Akékoľvek možnosti samošetrenia v tejto situácii sú neprijateľné.

V súčasnej dobe existuje pomerne málo typov liekov. tu zoznam najpopulárnejších dávkových foriem:

 1. gél - mäkká látka so základom vody. Neobsahuje tuky ani oleje.
 2. masť - homogénny mastný prípravok s viskóznou konzistenciou. Vďaka použitiu na akné vzniká film, ktorý vytvára skleníkový efekt.
 3. vodička - látka, v zložení ktorej je prítomný alkohol a aktívne zložky. Zvyčajne pôsobia pleťové vody na pokožku sušiacim účinkom.
 4. tonikum - v zložení tejto látky zvyčajne nie je žiadny alkohol alebo veľmi málo tejto zložky.
 5. maskovať - tento výrobok má protizápalový alebo sušivý účinok.


Efektívne antibakteriálne látky

Takéto lieky proti akné sú veľmi populárne, pretože majú výrazný a rýchly účinok.

Krémy a masti obsahujúce antibakteriálne zložky majú lokálny účinok na postihnuté miesta a neovplyvňujú celé telo.

metrogil

To je veľmi populárny nástroj, ktorý sa uvoľňuje vo forme gélu. Aktívna zložka lieku je metronidazol. Ovplyvňuje bielkovinové zložky mikróbov, čo spôsobuje ich deštrukciu.

Metrogil sa môže používať ako kozmetický výrobok alebo v kombinácii s inými krémami na starostlivosť o pleť.

Liečivo sa aplikuje dvakrát denne. Musíte to urobiť v tenkej vrstve. Pred použitím výrobku musí byť tvár vyčistený a vysušený. Kurz terapie je 1-2,5 mesiaca. Avšak prvé výsledky sú viditeľné len pár týždňov po trvalom podaní.

Liečivo je zakázané pre tehotné a dojčiace ženy.. Aj alergie na všetky zložky látky sa považujú za kontraindikácie. Počas terapie nevystavujte pokožku ultrafialovému žiareniu.

Zinerit

Tento krém s antibakteriálnymi vlastnosťami sa odporúča používať iba v období ťažkých exacerbácií. Aktívna zložka lieku je erytromycín.

Zineritis nasleduje žiadať o ošetrenie tváre dvakrát denne. Odporúča sa to po umytí. Liečba by mala trvať najmenej 2 týždne.

Zloženie by sa malo používať opatrne, pretože existuje riziko závislosti. V takejto situácii po zrušení lieku sa objavia ďalšie vyrážky.

Zerkalin

Táto látka sa vyrába vo forme kvapalného roztoku. Hlavný účinok sa dosiahne vďaka antibakteriálnej zložke - klindamycínu.

Na použitie zrkadla v roztoku navlhčite bavlnenú podložku, po ktorej sa ošetruje bodovo jediné akné alebo rozsiahle oblasti lokalizácie akné.

Zloženie liečiva je alkohol, pretože výrobok má efekt sušenia. Ak potrebujete používať počas tehotenstva a laktácie, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Baziron

Tento krém z akné na tvári v lekárni má ľahkú konzistenciu gélu. Účinnou látkou liečiva je benzoylperoxid.

Baziron sa má aplikovať do jedného mesiaca, pričom sa podáva 1-2 krát denne. Krém sa odporúča aplikovať až po dôkladnom vyčistení dermis.

Nápravu je najlepšie pre akné a produkciu veľkého množstva mazu.

Niekedy existuje potreba re-terapie. V takom prípade sa uistite, že dostanete lekársku pomoc.

Užitočné retinoidy

Princíp účinku takýchto liekov z akné sa podobá účinok retinolu - vitamínu A. Vďaka použitiu retinoidov je možné dosiahnuť oklúziu kanálov mazových žliaz a vlasových folikulov.

Z tohto dôvodu sa činnosť žliaz znižuje a ich veľkosť tiež klesá. Po ukončení liečby môžete dosiahnuť stabilné výsledky.

napriek tomu, Retinoidy majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov. Takže po ich aplikácii je zakázané plánovať tehotenstvo na jeden rok, pretože tieto fondy majú výrazný teratogénny účinok.

adapalénu

Táto látka je derivát kyseliny naftoovej. Ide o novú generáciu syntetických retinoidov. Adapalen má výrazný protizápalový, komedonolytický a sebostatický účinok.

Aby sa vyrovnali s vyrážkami, odporúča sa aplikovať krém na suchú a čistú pokožku. Musíte to urobiť raz denne. Výsledky sa objavia po 1-2 mesiacoch používania.

Táto látka je ideálna vhodné pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Môže sa použiť na liečbu akné vulgaris s miernou alebo strednou závažnosťou.

izotretinoín

Táto látka má a anti-seboroické a protizápalové pôsobenie.

Po aplikácii prípravku sa výrazne zlepší stav kože. To možno vysvetliť potlačovaním aktivity mazových žliaz.

Liečivo sa odporúča aplikovať zvonka vo forme masti alebo roztoku. Kompozícia sa tiež môže užívať perorálne.

Dávkovanie sa má vypočítať individuálne. Priebeh liečby je pomerne dlhý a trvá 16-24 týždňov.

Táto látka nie je povolená na používanie s alergické reakcie, ochorenia obličiek a pečene. Kontraindikácie zahŕňajú aj tehotenstvo a obdobie koncepčného plánovania.

Iné prostriedky

Dnes v lekárni nájdete množstvo lacných nástrojov, ktoré úspešne zvládli akné. Patria sem nasledujúce:

 1. Kyseliny salicylovej a kyseliny boritej. Alkoholové roztoky týchto látok majú vysušujúci účinok na pokožku a spôsobujú kauterizáciu zapálených oblastí. Pri dodržiavaní pravidiel používania sa môžete vyrovnať aj s veľkým katarálnym akné. Podobný efekt hraje chatrček Zindol.
 2. Aktívne uhlie. Ak chcete eliminovať akné, tento sorbent sa môže užívať ústne a používať zvonku. Vďaka tomu sa črevá čistia a problémy s tráviacim systémom, ktoré často vedú k vzniku akné, sú odstránené. Okrem toho môžu byť tablety použité na vytvorenie užitočnej čistiacej masky. Ak to chcete urobiť, rozomlejte ich a premiešajte s teplou vodou.
 3. Antiseptické látky. Dnes v lekárňach nájdete lacné výrobky s antiseptickým účinkom. Zvlášť účinným liekom je masť Ichthyol. Aktívne používané masť Višnevsky.
 4. Peroxid vodíka. Na základe tejto látky môžete vyrobiť rôzne masky, ktoré sa zmiešajú s kvasnicami, až kým nedosiahnete konzistenciu kyslej smotany. Zmes sa nanesie na tvár po celú noc. Vďaka tomu je možné sušiť pokožku, zúžiť póry a vyrovnať sa s čiernymi bodkami.
 5. hlina. Na prípravu užitočných masiek je najlepšie zriediť prášok nie vodou, ale s odvarmi liečivých rastlín. To výrazne zvýši ich účinnosť. Masky na báze hliny pomáhajú vyrovnať sa s vyrážkami.
 6. Maska mrkvy Hendel's Garden. Tento produkt vám umožňuje vrátiť kožu zdravý a žiarivý vzhľad. Kvôli pravidelnému používaniu tohto produktu je akné a iné zápaly na tvári odstránené.


Prostriedky na umývanie

Ak je koža náchylná na vyrážky, je veľmi dôležité vybrať si špeciálne výrobky určené na umývanie.

Tento postup by sa mal vykonať nielen po odstránení kozmetiky. Pri tukovom type pokožky sa musíte umyť a ráno pred tým, ako urobíte make-up.

Gély na umývanie zahŕňajú antibakteriálne zložky, retinoidy alebo kyselinu azelaovú. Priebeh ich aplikácie je zvyčajne 1-2 mesiace. Vďaka systematickému používaniu môžete dosiahnuť pozoruhodné výsledky.

Takéto lieky majú kontraindikácie a vedľajšie účinky. Preto skôr, ako začnete používať, mali by ste starostlivo prečítať pokyny.

Okrem nápravných opatrení je pomerne málo výrobkov, ktoré možno použiť na preventívne účely. Patria sem lotiony, ktoré obsahujú výťažky z liečivých rastlín - harmanček, aloe, nealkohol, žihľava.

Prostriedky pre teenagerov

V tomto veku sú erupcie akné pomerne bežným problémom. Aby ste sa s tým vyrovnali, musíte nájsť v lekárni špeciálny spôsob akné pre dospievajúcich.

V takejto situácii je veľmi dôležité používať výhradne prírodné produkty. Riešenie akné pomôže Salicylová masť, bórový alkohol. Môžete tiež použiť dechtové mydlo, masti na báze kvasníc, gély, ktoré majú efekt sušenia.

Na zvýšenie účinnosti takejto terapie, je dôležité kontrolovať svoje jedlo. V strave by mala byť veľa vitamínov a stopových prvkov. V tomto prípade stojí za to dať kávu, sladkosti, sýtené nápoje.

Je lepšie uprednostňovať prírodné džúsy, zeleninu a ovocie. Vzhľadom na stravu je možné obnoviť metabolické procesy, vytvoriť bielkovinovú produkciu a začať proces prirodzenej regenerácie kože.

Farmaceutické prostriedky vám umožňujú rýchlo a efektívne zvládnuť problém s kožnými vyrážkami. Je veľmi dôležité správne určiť príčiny akné.

Preto pred začatím akéhokoľvek lieku stojí za to navštíviť dermatológov.

Krémy a masti na akné - ambulancia pre solitérne vyrážky a akné

V súčasnej dobe, farmaceutické a kozmetické spoločnosti ponúkajú dostatočne veľký zoznam krémov akné, ako aj iné formy liečivá - masti, emulzie, roztoku, gélu, tyčinky, krém na akné (tesne priliehajú, smotana), odporúčaná pre použitie pri prevencii alebo liečení akné vyrážka.

Zásady používania externých prostriedkov

Akné vyrážky väčšej alebo menšej závažnosti sa vyskytujú u takmer všetkých teenagerov vo veku 15 až 17 rokov a môžu pretrvávať dlhú dobu. Ich výskyt je spôsobený najmä zvýšeným obsahom mužských pohlavných hormónov v tele, najmä testosterónom. Závažnosť vyrážky ovplyvňuje nielen hladinu testosterónu v krvi, ale aj individuálnu citlivosť na neho, ako aj počet androgénnych receptorov obsiahnutých v kožných mazových žľazách.

Tieto faktory prispievajú k mastnú pleť, zvýšiť keratinizácie kanály a ústia mazových žliaz a vlasových folikulov, zvyšovanie hrúbky a hustoty sekréciu a tvorbe komedónov, čo sú základné prvky akné. Tieto látky vylučujú kanály mazových žliaz, vďaka čomu sa vytvárajú priaznivé podmienky pre rýchly rast a reprodukciu propiónových baktérií. Ich život činnosť spôsobuje ešte väčšiu produkciu mazu žliaz, tvorba zápalu u akné, zníženie ochranné funkcie pokožky a aktivujú stafylokoky a streptokoky, čo hnisavé procesy.

Patogenéza tejto dermatózy je teda hlavne v nasledujúcich vzájomne prepojených procesoch:

 • retenčná hyperkeratóza v ústach vylučovacieho kanála vlasového folikulu a mazových žliaz;
 • proliferácia propionbaktérie akné;
 • nadmerné vylučovanie mazu;
 • vývoj zápalového procesu okolo folikulu;
 • aktivácia mikroorganizmov spôsobujúcich hnisanie.

Pri komplexnej terapii sú systémové lieky v zásade určené na normalizáciu hormonálneho a imunitného prostredia v tele a na odstránenie základnej príčiny. Vonkajšie rovnaké nástroje (roztok, emulzie, krémy, gély, masti) z akné a vyrážky na tvári a ďalších oblastiach pokožky obsahujú zložky, ktoré sú miesto pôsobenia vyššie uvedených odkazov dermatóza vývoj mechanizmu a jeho dôsledky.

Na tento účel sa používajú protizápalové a antibakteriálne vonkajšie prípravky a najlepší anti-akné krém má protizápalové a keratinolytické (kadonololytické) vlastnosti.

Základné prípravky

Síra masť z akné

Pozostáva z vyzrážanej síry, vazelíny a emulgátorov. Pri aplikácii na kožu síra reaguje s organickými látkami a vytvára s nimi sulfidové zlúčeniny a kyselinu pentatiónovú.

Tieto látky majú absorpčný, sušivý, bakteriostatický, fungicídny a keratolytický účinok, vďaka čomu sú zničené bunky odstránené a zápalové javy sú znížené. Sírová masť tiež pomáha znižovať sekréciu mazových žliaz a obnovuje bunky horných dermálnych vrstiev.

Zrážaná síra sa používa pri komplexnej terapii nielen vulgárneho akné, ale aj rosacey (rosacea). Je to spôsobené častou kombináciou rosacey s demodikózou - prítomnosťou mikroskopického podmienene patogénneho demodexového roztoče alebo akné vo vlasových folikuloch. Síra má paralyzujúci účinok na roztoče. Preto po úľave od akútneho zápalu v postihnutej oblasti sa trela koncentrovaný roztok tiosíranu sodného, ​​síry dechtu alkoholu alebo masti rosacea, ktorého hlavnou zložkou je síra.

Prítomnosť vazelíny v zložení masti podporuje zmäkčenie kože a hlbšiu penetráciu účinnej látky. Zároveň môže v niektorých prípadoch viesť k nahromadeniu nečistôt a zablokovaniu medzibunkových pórov. V súvislosti s tým sú častejšie odporúčané skrutky so sírou v kombinácii s kyselinou boritou alebo salicylovou.

Ichthyol masť

Sulfáty lieky a ichtamol je odvodený od ropných bridlíc živice cez ich špeciálne spracovanie. Zmiešaním vazelínou vyrobeného ihtiola ihtiolovaya masť, ktorá je niekedy používaný na liečbu jedinca uzavreté a otvorené komedóny, komplikácie jednotkovej bunky akné hnisavý zápal, najmä pri tvarovaní varu. Masť sa aplikuje na gázu alebo bavlnenej gázy disk, ktorý je potom pevne náplasťou na kožu v postihnutej oblasti.

Ihtiolovaya masť urýchľuje zmäkčenie a členenie nadržané hmoty (keratolytické akcie), a tým prispieť k oddeleniu tyče a odlivu hnisavú hnisu, zlepšenie krvného obehu a metabolizmu v zápalu, protizápalové, antiseptické a bakteriostatické výrazné účinky urýchľuje regeneráciu buniek, znižuje bolestivosť.

Používa sa však zriedkavo kvôli špecifickému nepríjemnému zápachu, tmavej farbe a farbeniu kože, schopnosti vyvolávať alergickú reakciu alebo podráždenie s precitlivenosťou, najmä pri opakovanom používaní.

Zinková masť na akné

To je pomerne efektívne a lacné, rovnako ako nespôsobuje alergické reakcie na liek. Jeho aktívnou zložkou je oxid zinočnatý a základňa je petrolatum. Mechanizmus účinku masti je spôsobený protizápalovými, antiseptickými, absorpčnými, adstringentnými a sušiacimi vlastnosťami oxidu zinočnatého.

Jeho antibakteriálny účinok, najmä na propiónové baktérie, sa prejavuje potlačením lipidových enzýmov bakteriálnych membrán. Okrem toho sa oxid zinočnatý prakticky nerozpúšťa vo vode, a preto nemá dráždivý účinok na pokožku a nie je absorbovaný do krvi. Nadmerný efekt sušenia (pri absencii zvlhčovania) je vyrovnaný vazelou, ktorá pomáha zmäkčiť pokožku.

Zinok je, ako síra, má tiež paralyzujúce účinok na expozíciu na roztoče Demodex, a preto je masť zinok, spolu s ďalšími liekmi komplexnej terapie je indikovaný na liečbu nielen vulgárne, ale rozaceou.

Avšak Petrolátum schopný upchať kožné póry, takže sa vtiera alebo masť aplikovaný v tenkej vrstve dvakrát denne na postihnuté miesta na koži po ich dôkladnom vyčistení a aby sa zabránilo prenikaniu kozmetických prípravkov na častiach aplikácii masti.

Skinerin

Akné a rosacea tiež odporúčajú 20% anti-akné krém na pokožku "Skinoren", ktorej aktívnou zložkou je kyselina azelaínová. Droga má vplyv na normalizáciu keratinizácie v epiteliálnych vlasových folikuloch a mazových žliaz (keratoreguliruyuschee efekt), znižuje obsah voľných mastných kyselín v lipidových zložiek kože.

Krém akné "Skinoren" inhibuje proliferáciu a vývoj akné propionbaktery a Staphylococcus epidermidis v mazových žliaz a na povrchu kože, protizápalovým účinkom. Odporúča sa používať pri ľahkých a (zriedkavo) mierných formách akné. Zaznamenaný výsledok liečby sa zaznamenáva za mesiac. Kurz terapie je v priemere šesť mesiacov. S azelaová sa tiež navrhuje rôzne firmy, tzv "stop akné krém" alebo smotany "akné Stop", "Azelik".

Kyselina azelaová v skutočnosti nepreniká do systémového prietoku krvi a má lokálny protizápalový účinok. Nevylučujú sa vedľajšie účinky vo forme lokálneho podráždenia, pálenia, odlupovania a začervenania kože, ako aj alergických reakcií na liek, ale vyskytujú sa zriedkavo.

Czinovit krémový gél z akné

Je zbavený uvedených negatívnych vlastností. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je pyritión zinku (pyrolidónkarbonát zinočnatý). Okrem toho sú zložením glyceridizovaného dikalcia, tetranil-U a panthenolu účinné zložky, ktoré dopĺňajú vlastnosti zinku. Cynovitída je najoptimálnejším anti-akné krém pre dospievajúcich s miernym až stredne závažným akné.

Zinok pyritón je komplexná komplexná zlúčenina, ktorá potláča enzýmovú 5-alfa-reduktázu, čo vedie k zníženiu obsahu aktívnej formy testosterónu vo vlasových folikuloch a mazových žľazách. V dôsledku toho sa množstvo produkovaného mazu znižuje, jeho viskozita klesá a elasticita steny vlasových folikulov sa zvyšuje. To všetko prispieva k odtoku z posledných tajných žliaz. Kvôli keratoregulačnému účinku pyrithionu zinku sa patologický rast epiteliálnej povrchovej vrstvy spomaľuje a jeho nadmerný odlupovanie sa eliminuje.

Táto látka má tiež protizápalový a antibakteriálny účinok proti akné propionbaktery, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus epidermidis, Proteus, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a húb.

Dical glycyrrhizinát má výrazný protizápalový účinok, ktorý je porovnateľný s účinkom kortizolu. Pre tetranil-U je charakteristická antibakteriálna a antifungálna aktivita. Panthenol má stimulujúci účinok na regeneráciu buniek, čo zvyšuje pružnosť a hladkosť pokožky.

Prípravok obsahuje prírodné rastlinné oleje (olivový olej, avokádový olej, jojobový olej, atď), rovnako ako tuk (linolovej a kyseliny linolénovej), ktoré podporujú hlbšie penetráciu z hlavnej zložky zosilňovať ich účinok, vyživujú pokožku a zlepšujú jej ochranné funkcie.

Lieky s antibiotikami

V kombinácii s prvkami patologických zápalových udalostí odporúča antibiotickú masť, gél, krém alebo emulzie obsahujúce antibiotiká. Taká liečivá zahŕňajú, eritromitsinovaya levomitsetinovaya, polimiksinovaya, gentamycín, linkomitsinovaya, doksitsiklinovaya masť levomikol, sintomitsinovaja masť (kvapalina) alebo emulzie gély klindamycín.

Veľmi často dermatológov sú priradené gély, ktoré sú založené kyseliny fusidovej (prírodné antibiotikum) má baktericídne účinok, alebo benzoylperoxid (gél "Baziron AC»). Farmakologické vlastnosti druhej sú výhodným keratolytické dopad a antimikrobiálnu aktivitu proti akné propionbakterii a Staphylococcus epidermidis.

Tieto lieky majú bakteriostatický účinok, prispieť k prevencii hnisavých procesu a jeho spracovania (v miernych prípadoch) inhibovať sekrečnú aktivitu mazových žliaz a prispievajú k prívodu kyslíka do tkanív.

Zinerit Lotion

Širokú popularitu v liečbe akné používa komplexnú prípravu "Zenerova" krém, ktorý je kombináciou antibiotiká erytromycínu s mikronizovaného dihydrátu octanu zinočnatého. Krém sa aplikuje na pokožku pred aplikáciou make-upu v ranných hodinách a večer - po umývaní. Zlepšenie nastáva niekedy po 14 dňoch. Priebeh liečby je 2,5 - 3 mesiace.

"Zinerite" má výrazný protizápalový, antiseptický, komedonolytický a adstringentný účinok. Inhibuje rast a vývoj, s výhodou propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis, zabraňuje tvorbe stabilných patogénne bakteriálnej flóry a tiež znižuje sekrečnú aktivity mazových žliaz.

Pri dlhodobom používaní prostriedkov s antibiotikami, ako komplikácia vzniká ako porušenie ekologické komunity v tele, vrátane kože a aktiváciu plesňové infekcie. V tomto ohľade je dermatóza závažnejšia a komplikovaná výraznými zápalovými procesmi. Preto, aby sa zabránilo kandidóze kože, Nystatin (masť) sa používa na dlhodobé liečenie akné s antibiotikami.

Aktuálne retinoidy

Pri priemernom a závažnom klinickom priebehu, obyčajnom aj rosacei, sa odporúča použitie liekových foriem obsahujúcich retinoidy.

Jedným z týchto liekov je 0,05% masť izotretinoín alebo retinová masť z akné, ktorej účinnou zložkou je kyselina retinová. Potlačuje proliferáciu epiteliálnych buniek mazových žliaz a ich kanálov, pomáha znižovať tvorbu kožného mazu, brzdí tvorbu detritu a uľahčuje ich oddelenie. Okrem toho sa mast 'sietnice charakterizuje normalizáciou diferenciácie terminálnych buniek a protizápalového účinku. Aplikuje sa na lézie v noci počas 3-6 mesiacov.

Izotretinoín je dostupný aj v kombinácii s erytromycínom vo forme gélu nazývaného "izotrexín". Erytromycín účinne dopĺňa účinok izotretinoínu.

Účinok použitia Skinnerer Gel

Ďalším nástrojom tejto skupiny je Differin. Jeho účinná látka adapalén je retinoidný metabolit. Ten prispieva k normalizácii diferenciácie epidermálnych buniek, keratinizácie procesov v folikulov, mazových žliaz a ich vylučovací kanálov, je tiež charakterizovaný tým, aktívny protizápalovým a komedonoliticheskim (ničiť komedónov) efekty.

Posledne uvedený je realizovaný vďaka interakcii adapalénu s Y receptormi epidermálnych buniek, v dôsledku čoho sa ich "adhézia" znižuje. Táto vlastnosť tiež pomáha zabrániť tvorbe nového mikro-lieku. Differin dostupné ako 0,1% gélu a krému, ktorý, rovnako ako predchádzajúce prípravy, sú aplikované na čistú, suchú kožu v léziu od 3 do 6 mesiacov a 1 krát za deň. Klinicky znateľné zlepšenie sa vyskytuje po 1-2 mesiacoch a pretrvávajúci účinok - zvyčajne po 3 mesiacoch.

Akýkoľvek prostriedok proti akné by sa mal aplikovať s ohľadom na štádium akné, jeho prevalenciu a prítomnosť komplikácií.