Hlavná

Opar

Hlúpe akné rozdrví, šikovný aspirín z akné, čierne škvrny a škvrny!

Hlavnou výhodou aspirínu je silný protizápalový a antiseptický účinok. Z článku sa dozviete všetky tajomstvá používania jednoduchých aspirínových tabliet z akné, komedónov a škvŕn na tvári a tiež získať 8 najlepších receptov, ktoré sa už dnes môžu ukázať "v podnikaní".

Ale na prípravu masiek tu nie je dosť, takže všetky recepty sú super-efektívne s aspirínom masiek pre akné a čierne bodky na tvári, ktorého dôsledkom bude spôsobujú závisť všade okolo, môžete nájsť v ďalšom článku.

Aspirín pomáha s akné a čiernymi škvrnami: účinok antibiotika

Okamžite varujem: Nevzťahujte sa do hlavy, aby ste prehltli tablety aspirínu v baleniach, aby ste sa zbavili dôležitého akné. V tomto prípade sa používa výlučne na vonkajšie použitie.

Ako môžeme pomôcť bežnému aspirínu na 60 rubľov. na balenie sa zbaviť akné? Je to všetko o užitočných vlastnostiach:

 • Antibakteriálne a protizápalové účinky sú dva hlavné argumenty, ktoré okamžite vyriešia spor o vhodnosti použitia aspirínu proti akné. Aspirín je antibiotikum, čo znamená, že ničenie baktérií a mikróbov je jeho "hobby".
 • Vyschne. Aspirín jemne vysušuje pupienky a pomáha im rýchlo dozrieť. Mimochodom, riziko pálenia alebo vysychania pokožky je minimálne.
 • čistí. Externá aplikácia aspirínu poskytuje vynikajúci čistiaci účinok. Čierne body nebudú dobre fungovať!
 • Bielenie a regeneračný efekt. Preto je opodstatnené používať aspirín zo stop, jaziev a škvŕn po akné. Antibiotikum pomáha pleti obnoviť rýchlejšie a efekt bielenia rýchlo vráti krásu.
 • Keratolytický efekt. Masky s aspirínom jemne odlupujú hornú vrstvu zrolených buniek, čo urýchli regeneráciu a zlepší lokálny metabolizmus.

S vlastnosťami, ktoré sme zistili, teraz prejdeme na najzaujímavejšie - do aplikácie.

Ako sa trvale zbaviť akné s aspirínom

Existujú dva hlavné spôsoby použitia aspirínu od čiernych hláv, čiernych bodiek a po akné: lokálne a príprava masiek s antibiotikom na základni. Hovorme o každom z nich.

Miestny spôsob ošklivosti je jednoduchý: je potrebné rozomeliť aspirínovú tabletu na konzistenciu jemného prášku a rozpustiť v malom množstve vody.

Výsledná hmotnosť podobná buničine sa aplikuje na vatovú podložku a aplikuje sa na niekoľko minút na problematickú oblasť pokožky.

Samozrejme, táto metóda sa používa na odstránenie aspirínu len pár akné. Nasledujúca metóda je vhodná na liečbu celej tváre.

Príprava masiek a masiek s aspirínom proti akné a čiernym škvrnám

Ak chcete pripraviť akúkoľvek masku s aspirínom, musíte najskôr rozomeliť niekoľko tabliet a skombinovať sa so všetkými ostatnými zložkami.

Uchovávajte masku aspirínu na tvári 15-20 minút. Použitie väčšiny nižšie opísaných receptov sa odporúča nie častejšie ako 2-krát za týždeň.

Aspirín s medom z pupienkov a škvŕn

Prozápalové, antiseptické a regeneračné vlastnosti sú hlavnými výhodami masky z medu a aspirínu, čo ospravedlňuje jeho použitie z akné a škvŕn.

Nalejte 2-3 tablety aspirínu a pridajte niekoľko kvapiek teplej vriacej vody a premiešajte. Vo výslednej zmesi položte jednu čajovú lyžičku medu a znova premiešajte. Mali by ste dostať homogénnu hmotu.

Masírujte pohyby masky z akné z medu a aspirínu na tvár. Po 20 minútach opláchnite teplou vodou.

Ale to nie je všetko, čo potrebujete vedieť. Maska je taká účinná, že je venovaná samostatnému článku "Maska na tvár s medom a aspirínom z akné". Ak máte záujem o recept, prečítajte si článok.

Aspirín a suprasín z pupienkov, akné a čiernych škvŕn

Rozdrviť na prášok na jednu tabletu antibiotika s nadsývaním a aspirínom. Miešajte a pridajte jednu kvapku teplej vriacej vody. Maska je pripravená!

Maska aspirínu a suprastinu, okrem čistenia tváre, pomôže rýchlo zvládnuť začervenanie kože.

Kalendula, aspirín a levomycetin z akné

Porážka znamená, pretože kombinuje tri zložky, ktoré majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Na prípravu masky z akné z aspirínu, chloramfenikol a nechtíka, musí prijať a mix: 40 ml tinktúry z nechtíka (štandardná lekáreň obal) a štyri drvené tablety chloramfenikolu a aspirín. Naneste na vatový tampón a utrite tvár.

Mimochodom, tinktúra nechtíka pomerne dobre pomáha od akné na tvári aj bez miešania s inými prostriedkami. Veľa užitočných informácií nájdete v článku odkazom.

Účinná kefka z čiernych bodiek s aspirínom

Ako sme uviedli vyššie, aspirín dokonale pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn na tvári a tiež zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Najlepším receptom na čistenie z čiernych bodiek s aspirínom je maska ​​tváre z hliny a aspirínu. Maska je tak úžasná, že si zaslúži samostatný článok, ktorý vám dôrazne odporúčam čítať.

Acne Refill Acne Recipe

Boltushka poskytuje najsilnejší antiseptický, protizápalový a sušiaci účinok. Naneste jemne, aby nedošlo k spáleniu pokožky.

Na prípravu aspirínového mäkkého akné je potrebné zmiešať 5 g levomycetínu, 2 tablety aspirínu, 50 ml etyl 96% alkoholu a 50 ml kyseliny boritej.

Používajte ako bežné mlieko na noc, nemôžete sa umyť. Nezabudnite pred aplikáciou potriasť.

Aspirín a peroxid vodíka

Tu je ďalší praktický recept na akné a akné. Peroxid vodíka a aspirín, dobre dezinfikuje pokožku a má dobrý účinok na sušenie.

Rozdrvíme 3 až 4 tablety aspirínu, pridáme 2-3 kvapky peroxidu vodíka a niekoľko kvapiek teplej vody. Všetko dôkladne premiešajte a naneste na 10 minút.

Kyselina salicylová a aspirín proti akné

Vezmite a premiešajte 40 ml 1% kyseliny salicylovej (zvýšenie koncentrácie nie je potrebné, pretože môže veľmi vysušiť pokožku) a 1 nasekaná tableta aspirínu. Tonic od akné je pripravený!

Pred každým použitím musíte fľašu potriasť. Kyselina salicylová a aspirín sú vynikajúce pre akné a pre lepší účinok môžete tiež pridať 4 tablety levomycetínu.

Aspirín a kyselina boritá

Na prípravu tohto receptúry budete potrebovať: 50 ml etylalkoholu, 50 ml 1% kyseliny boritej, 4 tablety aspirínu, 4 tablety levomycetínu. Tablety predbežne rozomlejte a premiešajte s tekutinou.

Výborný antiseptický a sušivý efekt. Môže byť používaný denne!

kontraindikácie

Kontraindikácie pre vonkajšie použitie aspirínu sú:

 • Alergia na aspirín alebo niektorú zo zložiek výrobkov a masiek.
 • Tehotenstvo a laktácia.
 • Nadmerne suchá alebo citlivá pokožka.
 • Astma.
 • Rosacea, rovnako ako čerstvé rany alebo kusy.

Pred použitím nezabudnite urobiť mini test na neznášanlivosť aspirínu v malej oblasti pokožky!

Nespadá aspirín? No, dobre! Použitie jablčného octu z akné a škvŕn je najlepšou alternatívou!

Recenzie ľudí o aspirín

Na internete je obrovské množstvo recenzií o čistení tváre z akné a čiernych bodiek s aspirínom. Niektorí obdivujú túto zázrakovú liečbu, zatiaľ čo iní, naopak, liečia aspirín viac skepticky.

Vo väčšine prípadov sú však názory na aspirín ako liek na akné pozitívne. Nižšie ako zvyčajne sú vybrané recenzie.

Užitočné video o tom, ako vytvoriť masku z našej drogy:

Ak ste už vyskúšali našu metódu, napíšte, či vám nepomôžeme alebo nie v komentároch uvedených nižšie a možno aj vaše spätná väzba pomôže iným ľuďom, takže čakáme!

Maska na tvár s aspirínom

Čo dievčatá nevymýšľajú na predĺženie mladosti, aby pokožka hladká a zamatová, bez pupienkov a pigmentových škvŕn. Často používali tie najkrajšie kompozície. Jednou z nich je maska ​​s aspirínom. Tento liek môže ušetriť nielen z tepla, ale "wow efekt" je dosiahnutý vďaka špecifickým vlastnostiam tradičného lieku. Mnohí už ocenili dôstojnosť ľudských prostriedkov.

Ako funguje aspirínová maska?

Aspirín (alebo kyselina acetylsalicylová) už ustúpil na modernejšie drogy, ale je stále v Rusku obľúbený ako antipyretikum a mierne analgetikum. Často je obsiahnutá v kozmetických výrobkoch, pretože odstraňuje zápal a mierne vysušuje pokožku, robí ju jemnou a jemnou. Akcia masky s aspirínom je príliš slabá na to, aby eliminovala akné, ale jeho pravidelné používanie môže zmierniť zápalové akné na mastnej pokožke.

Zmes bude pôsobiť ako slabá kôra, po maske na tvár s aspirínom sa neodporúča ísť von za slnečného dňa na ulici bez pomazania tváre krémom na ochranu pred ultrafialovým svetlom. Aspirín je syntetická látka s vedľajšími účinkami. Maska je neprípustná na použitie, ak ste alergický, pripravte sa na to, aby ste sa v nasledujúcich mesiacoch stali matkami alebo dojčili, máte individuálnu neznášanlivosť, máte niečo na jedenie, máte poškodenie kože.

Avšak maska ​​s aspirínom je uznávaná ako jedna z najlepších a môže robiť zázraky. Pozitívna akcia je:

 • hlboké čistenie kože;
 • peelingový efekt;
 • exfoliácia mŕtvych buniek;
 • odstránenie akné a čiernych škvŕn;
 • zúženie pórov;
 • odstránenie nahromadených vlasov;
 • hladké vrásky;
 • protizápalový účinok;
 • odstránenie edému;
 • odstránenie previsu.

Ako často to robí

Bez ohľadu na to, ako efektívna je maska, a má niektoré negatívne aspekty. Takže nápravu nemožno použiť veľmi dlho a s veľkou frekvenciou. To je plné vytvárania mriežky krvných ciev. Majte na pamäti, že maska ​​aspirínu má na pokožku vysušujúci účinok, zvyšuje citlivosť a pôsobí ako kefka, exfoliuje bunky epidermis. Preto sa odporúča užívať liek striedavo s inými, menej účinnými látkami. Pamätajte si, že maska ​​medu pre tvár - dobrá voľba pre ženy s mastnou pokožkou.

Recepty na masky s aspirínom

Ak chcete vytvoriť masku z aspirínu, sú potrebné ďalšie komponenty. Je pripravený na okamžité použitie a nemôže byť uložený. Nevkladajte aspirín viac ako je uvedené v receptúre, inak výsledkom bude chemická horúčka alebo pokrčená pokožka. Doma sa má kyselina acetylsalicylová starostlivo starať o pokožku, pričom dodržiavajte jednoduché pravidlá, ktoré prinesú pozitívny účinok.

Existujú jednoduché pravidlá, ktoré pomôžu dosiahnuť najlepšie výsledky:

 1. Nezabudnite predčistiť pokožku, odstrániť make-up, prach a tuk.
 2. Je neprijateľné používať masky denne. Aspirín preniká do buniek kože, hromadí sa, môže to mať negatívny účinok.
 3. Aspirínová zmes sa nemôže uchovávať dlhšie ako dvadsať minút.
 4. Výrobok nie je za žiadnych okolností skladovaný.

Ideálny čas na aplikáciu zmesi aspirínu - večer, pretože po maske bude koža agresívne reagovať na ultrafialové žiarenie, no cez noc bude mať čas na zotavenie. Ak ste nútení ísť na slnko po procedúre, mali by ste používať opaľovací krém. Existuje mnoho receptov na výrobu masiek na tvár s aspirínom a musíte si vybrať, riadiť ciele, ktoré sledujú.

Z akné

 • 3 tablety aspirínu;
 • 0,5 lyžičky. tonikum na čistenie človeka, ktorý nemá v zložení alkohol.
 1. Maska z akné v domácnosti sa robí rýchlo. Razstolkite kyselina acetylsalicylová.
 2. Výsledný prášok sa zmieša s lotionom, na ktorý je vaša pleť zvyknutá.
 3. Zmes používajte ráno a večer. Med akné uvoľňuje rýchlo.

Z vrások

 • 6 tabliet kyseliny acetylsalicylovej;
 • soľ;
 • 1 lyžička. citrónová šťava;
 • za 1 lyžičku. modrá hlina, med.
 1. Zmiešajte s malým množstvom soli, ktorá sa mení na práškový aspirín a citrónovú šťavu.
 2. Roztopený med umiestnite do výslednej zmesi.
 3. Všetko toto sa naleje do bezolovnatého pohára, miešaného s modrou hlinkou.
 4. Aspirín a med pre tvár sú veľmi mäkké. Avšak pred aplikáciou zmesi musíte vyparovať pokožku. Aby ste to urobili, držte tvár nad horúcou vodou, kde sa odporúča pridať:
 • éterický olej čajovníka (niekoľko kvapiek);
 • lyžica soli;
 • trochu odvar z nechtíka.

Na mastnú pleť

Tento nástroj je mimoriadne výkonný. Nemôže sa používať na suchú pokožku a ak existujú trhliny, vredy a škrabance. Po aplikácii produktu sa odporúča hydratovať pokožku. Zmes neaplikujte na očné viečka a pod očami. Pred testovaním drogy naneste na ruku a uvidíte, či sa objaví sčervenanie. Ak maska ​​spôsobuje nepríjemné pocity alebo vedie k pádu, okamžite umyte.

Ako pripraviť masku z aspirínu z akné v domácnosti

Kyselina acetylsalicylová sa úspešne používa v lekárstve, a to nielen ako analgetické, protizápalové a analgetické lieky, ale aj ako liečivé zmesou účinných látok v kozmetike.

Maska z akné s aspirínom sa používa na liečbu problémovej pokožky.

Užitočné vlastnosti

Cosmetológovia používajú nasledujúce užitočné vlastnosti lieku, presnejšie kyselinu acetylsalicylovú v jej zložení:

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!
 • protizápalové;
 • podsushivayuschee;
 • upokojujúce;
 • Čistenie (čierne škvrny, akné, nadbytočný kožný maz);
 • odstraňuje pošvé a jazvy (spolu s keratinizovanými kožnými časticami);
 • bielí a vyhladzuje pleť;
 • zmierňuje sčervenanie a opuch;
 • zúži póry;
 • zlepšuje turgor pokožky;
 • normalizuje funkčnosť mazových žliaz;
 • pomáha pri regenerácii epidermy.

Indikácie a kontraindikácie

Maska aspirínu proti akné je povolená pre ľudí:

 • s kombináciou a mastnou pokožkou;
 • s problémom koža náchylná na zápal a rôzne druhy vyrážok;
 • po 30, so starnúcou kožou.

Foto: informácie o príprave

Kyselina acetylsalicylová nemá prakticky žiadne kontraindikácie, ale nemala by sa používať:

 • s tenkou a citlivou pokožkou;
 • ľudia náchylní k atopii;
 • tehotné a dojčiace;
 • pacienti s ochoreniami krvi;
 • ak sú na tvári čerstvé rany a odreniny;
 • po ďalších traumatických procedúrach na pokožke (epilácia, čistenie atď.).

Pred použitím akejkoľvek masky s aspirínom by ste mali vykonať test alergickej reakcie.

K tomu použite zmiešané ingrediencie na zápästí alebo zložte lakeť na 15 minút. Ak sa nevyskytne pálenie, svrbenie ani začervenanie, môže sa náprava bezpečne aplikovať.

Ak počas procedúry došlo k najmenšiemu nepríjemnému pocitu, nepoužívajte masku, aby ste predišli komplikáciám.

Video: "Expresný spôsob, ako sa zbaviť akné za 15 minút"

Ako dosiahnuť maximálny účinok

Maximálny účinok masiek s aspirínom proti akné je dosiahnutý:

 • používať liek iba na čistú pokožku a pripravená zmes by mala byť čerstvá;
 • používanie prostriedkov kurzom. Najmenej 2 krát za týždeň v akútnom období (je lepšie ho aplikovať večer). A čas procedúry by nemal prekročiť 10-15 minút;
 • pravidelnosť lieku. Potom budú pozitívne zmeny viditeľné po 2 týždňoch (liek sa hromadí v kožných bunkách, takže sa nemôže aplikovať každý deň);
 • voľba masky vhodnej pre pokožku a presné sledovanie;
 • navštívte lekára a zistite príčiny vzniku akné. Ak je to dôsledok vnútornej patológie, mali by ste začať liečbu pomocou predpisu dermatológa.
 • spolu s kozmetickými procedúrami, stravou, vodným režimom a zdravým životným štýlom.

Recepty masky z akné s aspirínom

Recepty masky s aspirínom je veľmi veľa.

Ich výber závisí od typu pokožky, jej stavu a individuálnych charakteristík pacienta.

čistiace

Foto: prostriedok má čistiaci účinok na pokožku

Použitie liekov s kyselinou acetylsalicylovou má na pokožku nasledujúce účinky:

 • upokojujúce;
 • čistenie;
 • lúpanie;
 • normalizuje činnosť mazových žliaz;
 • zúži póry.
 • aspirín - 4 ks.
 • olej (hroznový, olivový, ricínový, slnečnicový) - 5 ml
 • voda
 • Liečte liek vo vode (kým sa nedosiahne krémová hmota) a pridajte olej.
 • Po ukončení procedúry (10 minút) opláchnite pokožku teplou vodou a utrite bežným tonikom.

Vykonajte masku najlepšie v noci.

 • Kyselina acetylsalicylová - 3 ks.
 • kefír - 30 g.

Kefír je možné nahradiť jogurtom bez prísad (môžete ho kúpiť z lekárne)

bielenie

Foto: pridanie citrónovej šťavy posilní akciu

Masky bieliaceho efektu tónujú epidermis a pomáhajú:

 • Zarovnajte tón pleti;
 • obnoviť dermis;
 • biela piha a vekové škvrny;
 • odstrániť začervenanie.
 • tinktúra nechtíka alebo harmančeka (alkohol) - 20 kvapiek (môže sa nahradiť štipkou jedlej sódy)
 • med - 40 g.
 • tablety - 4 ks.
 • citrónová šťava - 20 ml
 • Zmiešajte všetky zložky s medom, zahrievajte vo vodnom kúpeli.
 • Naneste na čistú tvár (15 minút).
 • Opláchnite roztok z pokožky teplou vodou.
 • aspirín - 4 ks.
 • jablkový jablkový ocot - 15 ml
 • voda - 90 ml
 • modrá alebo biela hlina - 15 g.
 • citrónová šťava - malá lyžička
 • Kyselina acetylsalicylová - 5 ks.
 • klinček cesnaku
 • soľ - 10 g.

Môžete použiť iba hliny a tablety (s prídavkom vody).

 • zmiešajte soľ a citrónovú šťavu;
 • Salinický sediment sa nesmie používať, ale kvapalina sa vypúšťa do samostatnej nádoby bez nej;
 • pridajte drvený liek a zmes hliny.
 • Uchovávajte 15 minút.

Na mastnú pleť

Foto: droga vysuší vyrážku a zníži obsah tuku v pokožke

Masky na báze kyseliny acetylsalicylovej pre mastnú pokožku majú tento účinok:

 • odstrániť zápal;
 • čistenie;
 • vysuší;
 • normalizovať funkčnosť mazových žliaz.
 • Prášok premiešajte s citrónom.
 • Naneste hmotu na tvár (najlepšie len T-zónu).
 • Po 10 minútach masku umyte zmesou sódy a vody.

Nie je možné vykonať procedúru na rany, odreniny.

 • tablety - 4 ks.
 • citrónová šťava - 70 g.
 • Utrite oblasť poškodenia riešenia.
 • Nepoužívajte viac ako dvakrát týždenne.
 • Nezabudnite vypláchnuť.
 • Kyselina acetylsalicylová - 2 ks.
 • kyslou smotanou alebo jogurtom
 • Zmiešajte zložky.
 • Aplikovať kašu na problémové oblasti pokožky.
 • Umyte po 10 minútach.

Pre citlivé

Ak chcete vytvoriť masku v domácnosti, musíte ju mixovať:

 • aspirín - 4 ks;
 • ovsené vločky - veľká lyžica;
 • kefír - 100 g.

Vo výslednej hmote pridajte trochu vody a naneste na tvár. Neoplachujte 10 minút.

Foto: ovsené vločky upokojujú pokožku

Ovesné vločky s väčším účinkom môžu byť predbežne namočené vodou po dobu 20 minút.

Proti akné a čiernym škvrnám

Postup bude vyžadovať:

Zmiešajte prísady a aplikujte na pokožku. Držte 20 minút, potom opláchnite vodou.

Regenerácia s medom

Foto: med podporuje hojenie

Maska je účinná pre ženy po 30 rokoch.

Pomáha vyhladzovať tón pleti a vyhladiť prvé mimické vrásky.

 • med - veľká lyžička
 • aspirín - 2 ks.
 • Aplikujte zmes kvapalného medu (na namáčanie produktu vo vodnom kúpeli) s práškom na tvár.
 • Držte 10 minút. Umyte.
 • tablety - 2 ks.
 • jablko - 2 lyžice
 • vitamíny A a E - 2 kvapky každý
 • voda, jogurt - 2 čajové lyžičky
 • Pred aplikáciou masky navlhčite tvár tonikom.
 • Pridajte všetky prísady do misky a premiešajte, kým sa nedosiahne pasta.
 • Udržujte zmes na tvári maximálne 10 minút.
 • Kyselina acetylsalicylová - 2 ks.
 • aloe šťava - malá lyžička
 • med - 2 veľké lyžice
 • Všetko zmiešané a aplikované na vyčistenú tvár.
 • Udržujte masku 10 minút.
 • Umyte teplou vodou.

univerzálne

Táto maska ​​má na pokožku nasledujúci účinok:

Ako urobiť tvárové masky z akné a čiernych škvŕn? Zistite si tu.

 • zmierňuje podráždenie a opuch;
 • pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn;
 • normalizuje činnosť mazových žliaz;
 • pomáha regenerácii tkaniva atď.
 • aspirín - 4 ks.
 • akýkoľvek balzam (môžete po holení mužov), pleťová voda alebo bežnú čistiacu masku
 • Tablety rozpustite vo vode a miešajte s balzamom, kým sa nedosiahne krémová hmota.
 • Použiť lepší agent v noci.
 • Držte 10 minút a potom opláchnite.
 • tablety - 2 ks.
 • jojobový olej - čajová lyžička
 • med - malá lyžička
 • Všetko zmiešané a aplikované na tvár. Držte 10 minút.
 • Umyte teplou vodou.

Pred pridaním medu ho roztaviť vhodným spôsobom.

 • Kyselina acetylsalicylová - 2 ks.
 • voda

Zmes môžete použiť na aplikáciu v metóde "point".

 • Zložte tablety a pridajte do nich vodu, kým nedosiahnete kvapalinu podobnú hmotu.
 • Aplikujte na tvár 10 minút.
 • Umyte.
 • Zmäkčte pokožku bežným krémom na tvár.

krovia

Koberec pomáha očistiť pokožku od špiny, kožného mazu a keratinizovaných častíc epidermy.

Foto: z tabliet môžete vyčistiť

Tým sa obnovia metabolické procesy v koži a aktualizujú sa rýchlejšie.

 • aspirín - 2 ks.
 • morská soľ - 30 g.
 • med - 10 ml

Pri príprave masky nemusíte čakať na rozpustenie soľných granúl.

 • Kyselina acetylsalicylová - 4 ks.
 • mletá káva - 10 gr.
 • biela hlina - 30 g.
 • Zmes sa aplikuje na parnú plochu trením.
 • Postup trvá 20 minút.
 • Potom sa kaša vymyje vodou.

Pravidlá aplikácie

Pri používaní kyseliny acetylsalicylovej je potrebné dodržiavať pravidlá, a to:

 • Neuchovávajte masku na tvári dlhšie ako 10-15 minút;
 • vždy dôkladne opláchnite teplou vodou;
 • nepoužívajte tento liek každý deň;
 • aplikujte kompozíciu aspirínu len na čistú pokožku;
 • po procedúre nevystavujte pokožku ultrafialovému žiareniu;
 • na začiatku liečby si vyberte šetrné recepty na liečbu (zmes s medom, kyslou smotanou alebo jogurtom);
 • je lepšie aplikovať masku "tečkovaným" alebo iba v zóne T, vyhýbajte sa miestam s veľmi suchou a poškodenou pokožkou;
 • Nepoužívajte masku s poškriabaním alebo ranami na pokožke.

recenzia

Recenzie o maskách používajúcich aspirín sú pozitívne.

Foto: spätná väzba o používaní produktu

Negatívne skúsenosti s užívaním lieku súvisia najmä s nedodržiavaním pravidiel liečby (nesprávny typ kože, príliš častá aplikácia drogy atď.).

Masky s aspirínom - účinný nástroj na liečbu edému a zápalu.

Ako odstrániť pupienky na zadku? Zistite si tu.

Prečo sú v hlave škvrny v vlasoch mužov? Čítajte ďalej.

Najlepšie je kombinovať liečbu inými spôsobmi, špeciálnu stravu, šport a outdoorové cvičenie.

Maska aspirínu na tvár z akné: predpis pre dermatológa

Bohužiaľ, akné, pupienky a čierne bodky sa objavujú na koži tváre nielen v mladých póroch. Čistú pleť a trvalo zbaviť sa týchto nedostatkov môže pomôcť efektívne maska ​​pre akné s jednoduchým aspirín, ktoré sa môžu vyrobiť doma.

Niektorí to nazývajú zázrak, zatiaľ čo iní si myslia, že je k ničomu: podstatou tejto veci je to, že aspirín - užívanie drog, a to by malo byť rozumne a v súlade s pokynmi. Zároveň je potrebné dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o pleť vášho typu.

Výhody a nevýhody tvárových masiek na báze aspirínu

Kyselina acetylsalicylová má protizápalové účinky - to je hlavná výhoda akéhokoľvek čistiace masku aspirínu: to vám môže pomôcť nielen hlboko čistí pokožku a vykonať peeling, ale brať to, odstránenie zápalu.

Táto maska ​​sa neodporúča používať častejšie ako dvakrát týždenne s nasledujúcimi problémami s kožou:

 • - akné;
 • - akné rôzneho pôvodu (s výnimkou alergie);
 • - čierne body;
 • - zväčšené póry a mastnú pleť.

Dôslednom dodržiavaní receptúry a prípravu odporúčaní na použitie ochrannej masky s aspirínom môže dosiahnuť nasledujúce výsledky: čistenie tváre akné a čierne bodky, odstrániť zápaly, zbaviť akné, "align" pleť, k normalizácii mazových žliaz a úzke póry.

Všetky "nedostatky" masky možno študovať v pokynoch pre kyselinu acetylsalicylovú. Keďže ide o lekársky prípravok, má množstvo kontraindikácií. To sa neodporúča robiť masku s aspirínom alergickej reakcie na túto zložku, otvorených kožných lézií, rovnako ako tehotné a dojčiace ženy. Tiež by sa malo pamätať na jednotlivé znaky kože každej osoby: aj pri absencii alergií sa môže vyskytnúť nezlučiteľnosť.

Maska s aspirínom na tvár proti akné a sčervenaniu: krok za krokom recept

Existuje veľa možností na tvárové masky s aspirínom. Najjednoduchší recept je prášok 3 tabliet a zmes s vodou na krémovú hmotu. Najúčinnejšia, terapeutická a univerzálna je však maska ​​vyvinutá švajčiarskym kozmetikom.

Potrebné sú nasledujúce zložky:

 • 1. Aspirín - 2 tablety;
 • 2. Kefír alebo kyslá smotana - 2 lyžice;
 • 3. Vitamín E (olej) - 5 kvapiek;
 • 4. Vitamín A (olej) - 5 kvapiek.
 • - kyselina acetylsalicylová odstraňuje zápal a vykonáva funkciu odlupovania kože;
 • - kyseliny mliečnej v jogurte (alebo smotanou) - zvlhčuje pokožku a zvyšuje antibakteriálny účinok kyseliny acetylsalicylovej, ale aj odstránenie odumretých buniek;
 • - Oleje vitamínov A a E podporujú regeneráciu kožných buniek a urýchľujú proces hojenia pri zápaloch.

Ako pripraviť terapeutickú masku s aspirínom doma?

V malom kontajneri je potrebné dať 2 polievkové lyžice. lyžica jogurtu. V malte (alebo lyžici) rozomlejte 2 tablety kyseliny acetylsalicylovej na prášok a pridajte do nádoby kefír.

Pipetou pridajte 5 kvapiek z každého oleja a zmes dôkladne premiešajte lyžičkou.

Kefír (zakysaná smotana), podobne ako vitamíny, by mal byť pri izbovej teplote - aby sa vzájomne ovplyvňovali a pokožku. Kontajner na výrobu masky je lepšie použiť sklo alebo keramiku.

Je potrebné aplikovať rovnomernú vrstvu masky na kožu oblasti tváre, krku a dekoltu (ak je to potrebné) a nechať 7-10 minút.

Odporúča sa umývať masku mierne masážnymi pohybmi. Ak počas používania pocítite pocit pálenia, maska ​​sa musí okamžite umyť.

Použitie alebo nepoužívanie masky s aspirínom je individuálna záležitosť. Ak nemáte kontraindikácie, mali by ste sa aspoň pokúsiť a uistiť sa o svojej zázrave alebo neefektívnosti sami. Nezabúdajte však, že maska ​​je terapeutická a mnohé recenzie pozitívne výsledky po niekoľkých aplikáciách.

Top 3 masky z akné s aspirínom doma

Podarilo sa vám dostať sa z lapača akné? Ale náhodou ste "zakoplali" a jedli obrovský kúsok koláča alebo dvojitého hamburgeru a ráno ste na tvojej tvári našli "vzkriesené" pupienky, keď večer bol dátum s mužom z tvojich snov? Naopak, len sa zoznámil s škaredými zapálenými tuberkulami a nevediac, čo znamená vybrať, ponoriť do zúfalstva? Pri každej z týchto neočakávaných "návštev" potrebujete kozmetickú "prvú pomoc" - masku z akné s aspirínom, ktorá dokáže v priebehu niekoľkých hodín riadiť nezvaných hostí.

Zázračný aspirín

Myslíte si, že špecializácia kyseliny acetylsalicylovej je boj proti akné. Nesprávne, biele tablety sú schopné viac. Okrem vyhnanie akné, aspirín pracuje na odstránení ložísk zápalu, sťahuje póry, zlepšuje pružnosť pokožky a čistí dokonale pokryť obaja mŕtve bunky, čierne bodky alebo nečistôt a prebytočného mazu, pigmentové škvrny.

Maska aspirínu z akné je vynikajúcou alternatívou k drhnutí a šetriacim typom. Ďalším zázračným znakom kyseliny acetylsalicylovej je poistenie proti hnilobným vlasom. Takže tieto magické pilulky pre "zbrane", spojte ich s inými rovnako užitočnými komponentmi a nechajte svoju tvár vždy krásne krásne.

Stojí za to venovať pozornosť! Ak chcete pripraviť masky z aspirínu z akné, nemusíte kupovať drahé, "zámorské" verzie drogy, stačí naše domáce kopeechnogo medicíny.

Liečba kože kyselinou acetylsalicylovou

Ako správne robiť masky z akné s aspirínom na dosiahnutie maximálneho efektu, ale tiež nepreháňať? Existuje nejaké tajomstvo postupu, v ktorom by mali byť začiatočníci venovaní?

Výber správneho receptúry

Pre prvé kozmetička sedenie sa odporúča, aby si vybrať jednu z najcitlivejších kompozícií, kde vedľa tabliet, by boli zahrnuté, a ďalších užitočných látok, ktoré môžu upokojiť tvár po "jarné upratovanie", napríklad s medom, smotanou, vajec, jogurtov.

Okrem toho, mali by ste si byť absolútne istí, že nikto zložka zmesi nemáte neznášanlivosť, počnúc "Hlavným znakom" riadenie - aspirín. Ako vykonať test alergie? Je to jednoduché: liečiť alebo zloženie každej zložky individuálne ruka ohyb v lakti, s jemným, vnútornú stranu a štvrť hodiny zabudnúť robí "experiment". Potom starostlivo skúmajte ošetrenú pokožku. Nenašli ste sčervenanie, horieť, podráždenie? Necítite svrbenie alebo pálenie? Jemné, potom môžete začať spracovávať tvár, postupne zvyšovať "zaťaženie".

Spracovanie múdrosti

Ako to - postupne zvyšovať "zaťaženie"? Najskôr pokryte zmesou najpopulárnejších miest na úpätí z úhorov, konajte bodovo a samozrejme veľmi opatrne. Ak je postup úspešný, pri ďalšom ošetrení tváre úplne, a ak je to potrebné, krku a / alebo dekoltu. Druhá etapa zvyšovania záťaže - výber "škodlivého" predpisu s vyššou koncentráciou kyseliny acetylsalicylovej a trvanie účinku. Buďte odvážni, ale múdri, zvyšujte dávku aspirínu a trvanie, ale nie na úkor zdravia.

To je dôležité vedieť! Popri opísaných opatreniach je tiež potrebné zohľadniť takéto momenty. Počas liečby sa vyhýbajte oblastiam s poškodenou pokožkou (škrabance, popáleniny, škriatky) a tiež náhradnú sušenú pokožku, pretože kyselina nie je hračka.

Intenzita postupov

Ako ste už pochopili, masky s aspirínom proti akné konajú okamžite. Maximálny účinok sa dosiahne 4 hodiny po zasadnutí. Ale taká úžasná "reinkarnácia" by vás nemala blázniť - nepokúšajte sa opakovať úspech okamžite alebo na ďalší deň, inak "zarobiť" podráždenie alebo ešte horšie - horieť.

Nezúčastňujte sa na zasadnutiach - len dve opakovania týždenne. Kurz spravidla závisí od stupňa závažnosti akné, ale často nepresahuje 8 masiek. To znamená, že maximálny čas boja proti akné je mesiac. Ak medzitým kombinujete procedúry s inými metódami boja proti nepozvaným "hosťom", napríklad špeciálnej strave, potom je možné, že si môžete udržať do 2 týždňov. Je čas konať?

Najlepšie recepty

Hovoríme o prvých troch vodcov procedúry s aspirínom.

Med je najlepším priateľom kyseliny acetylsalicylovej

Maska z akné s aspirínom a medom - vlajková loď medzi sebou. Pre recept pripravte:

 • Kyselina acetylsalicylová - 3 tablety;
 • domáci med - polievková lyžica;
 • ¼ jojobového oleja (pre suchú pokožku) alebo vody (pre mastnú pokožku);
 • kontajner;
 • lyžice;
 • vodný kúpeľ;
 • zrkadlo;
 • bandáž na hlave počuť.

Med a voda alebo olej zmiešajte a zahrejte vodou. Triknite tablety lyžičkou, pretrepte prášok do horúcej medovej zmesi. Ochlaďte. Naneste hmotu na parenú pokožku po dobu 20 minút. Umyte teplou vodou.

Klasický recept

Prášok z 3 tabliet kyseliny acetylsalicylovej zriedi vodou až do konzistencie kyslej smotany. Vytvorte miesto "habitat" akné. Počkajte pol hodiny, umyte sa.

Maska na čistenie

Prášok 4 tablety spolu s 2 polievkovými lyžičkami bielej hliny a ½ mletou kávou. Pridajte toľko vody, aby ste urobili kašu. Pomocou masážnych pohybov kompozície ošetrujte tvár. Po 20 minútach sa umyte.

Aký druh masky s akné z akné máte radi?

Maska s aspirínom na tvár

Vlastnosti aspirínu

Pozitívne vlastnosti masky s aspirínom na tvár

Indikácie a kontraindikácie pre masky s asprinom

svedectvo

kontraindikácie

Príprava a použitie masiek s aspirínom

Recepty na masky s aspirínom doma

Posledné témy fóra na našich stránkach

 • Zaujímajú sa o metódy omladenia tváre.
 • Lucia / Kto má proti starnutiu masky doma?
 • Tit / Aký druh masky je najlepšie pre suché vlasy?
 • Ruslana / Zaujímalo by ma, či existujú nejaké výživné masky pre mladú pleť?
 • Natalia / Ako vytvoriť masku želatíny?

Iné články

Komentáre

 • ZOJA | 2017-01-08 19:29:16

DOBRÝ ČLÁNOK MÁ VIAC RECEPTY. Dúfam, že pomôžem.

 • Slnko | 2016-06-22 13:47:44

  Na maske aspirínu môžem povedať nasledovné, dobre čistí pokožku, robí to menej mastné, vysušuje pupienky. Lacný a všestranný nástroj, niekedy som si sám. Vďaka za recepty.

 • Christina | 2016-03-16 18:18:53

  Tváre som použiť túto štruktúru: 2 aspirínu rozpustené v minimálnom množstve vody, pridáme 1 lyžičku morskej soli a 2 lyžice kyslej smotany, premiešajte, nechá sa stáť v chladničke po dobu 15 minút, potom sa dal na pohyboch masáž tváre, nechajte pôsobiť 15 minút, potom opláchnite teplým mliekom s vatovou podložkou. Koža sa čistí, mastný lesk zmizne, pokožka sa zlepšuje.

 • Nigina | 2015-10-29 19:24:53

  Veľmi vám ďakujem za vašu radu! ale v súčasnosti mi nič nepomôže ((povedz mi prosím, čo robiť!

  Aspirín proti akné

  ✓ Článok kontrolovaný lekárom

  "Aspirín" je protizápalové, analgetické a antipyretické činidlo, ktorého aktívnou zložkou je kyselina acetylsalicylová. Liečivo sa používa na odstránenie bolesti pri bolestivej menštruácii, bolesti hlavy a bolesti zubov, myalgii (svalová slabosť). Liečba môže byť tiež súčasťou kombinovaných liečebných režimov na symptomatickú liečbu febrilného syndrómu pri nachladnutí a infekciách gastrointestinálneho traktu.

  Aspirín proti akné

  Len málo ľudí vie, že "Aspirín" môže byť tiež použitý na kozmetickú starostlivosť o kožné ochorenia, ktoré sú v prírode zápalové. Keď sa aplikuje lokálne "Aspirín" pomáha vyrovnať sa s akné a akné, bielidlá úsekov so zvýšeným nahromadením melanocytov (buniek, ktoré produkujú farbiace pigment - melanínu) a odlupovať stratum corneum a epidermis. Pred použitím je dôležité sa zoznámiť s tipy a rady odborníkov, ako nedodržiavanie a porušovanie proporcií koncentrácie kyseliny acetylsalicylovej môže viesť k popáleniu pokožky.

  Terapeutické vlastnosti aspirínu v kozmeteológii

  Kyselina acetylsalicylová na terapeutické vlastnosti sa týka farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Pomáha znižovať stupeň zápalu a zmierňuje akné. Produkt účinne vysušuje vyrážky, skracuje obdobie "dozrievania" pupienka a prispieva k zníženiu jeho veľkosti. Po niekoľkých procedúrach zostanú na mieste hnisavých pupienkov červenej farby malé bledo-ružové bodky, ktoré úplne prejdú po ukončení liečby. Je to spôsobené antibakteriálnym účinkom liečiva, ničí patogénne baktérie a mikróby a môže sa použiť na dezinfekciu kože v neprítomnosti iných antiseptických látok.

  Aspirín účinne vysušuje vyrážky, skracuje obdobie "dozrievania" pupienka a prispieva k zníženiu jeho veľkosti

  Externé použitie drvených tabliet "Aspirín" tiež pomáha dosiahnuť tento výsledok:

  • bielenie kože a odfarbovanie pigmentových škvŕn a pih;
  • eliminácia keratinizovaných epidermálnych buniek, hladkosť pokožky;
  • zosúladenie tvárového tónu;
  • zlepšenie regeneračných vlastností dermy;
  • hojenie malých odier a prasklín;
  • regulácia aktivity mazových sekrečných žliaz;
  • mierne zúženie a čistenie pórov.

  Dôležité! Masky z "Aspirinu" pomáhajú vyrovnať sa nielen s akné a inými zápalovými procesmi kože, ale aj s nahromadenými vlasmi. Vzhľadom na analgetický účinok liek účinne vylieči svrbenie pokožky a znižuje bolesť veľkých zápalových pupienkov s príznakmi hnisavého procesu.

  Aké ochorenia kože môžem použiť Aspirín?

  Recepty na základe "Aspirínu" budú vyhovovať ľuďom s mastnou pokožkou a zvýšenou tvorbou kožného mazu

  Hlavnou indikáciou pre lokálnu liečbu s liekmi s kyselinou acetylsalicylovou - pupienkov a akné, čierne bodky, pupienky, ružovej a bielej. Recepty založené na "aspirín" vhodné pre ľudí s mastnú pleť a zvýšenej produkcie mazu, ako liek pomáha kontrolovať endokrinné žľazy a znižuje póry, čo je menej nápadný a "ťahanie" nahromadené nečistoty a prach.

  Zvlášť účinný je "Aspirín" v komplexnej starostlivosti o starnúcu a starnúcu pleť u žien po 35-40 rokoch. Výrobok pomáha vyhladiť obrys tváre, vyhladiť malé záhyby a vrásky a zvýšiť regeneračné a ochranné funkcie pokožky.

  Najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť kožných vyrážok

  Ak používate aspirínovú masku, po prvom použití sa akné stáva menej nápadné

  Ak chcete zbaviť zápalu akné v niekoľkých procedúrach, môžete použiť jednoduchý a cenovo dostupný spôsob. Dve tablety kyseliny acetylsalicylovej sa musia rozdrviť lyžicou alebo iným ťažkým predmetom a zmiešať s vriacou vodou. Nemalo by to byť príliš veľa, pretože konzistencia hotového výrobku by mala pripomínať hrubú kašičku. Terapeutická zmes sa aplikuje na pupienky bavlneným tampónom a ponechá sa 20 minút. Odstráňte kávovú kašu najlepšie pomocou bavlneného kotúča navlhčeného vodou, aby ste zabránili vniknutiu produktu na sliznicu očí. Pred procedúrou musíte očistiť tvár prachu, špiny a kozmetiky.

  Musíte ju zopakovať raz za 3 až 4 dni. Pimples sa po prvom použití stane menej zreteľným. Celkovo je potrebné vykonať 3 až 5 procedúr.

  Venujte pozornosť! Niektoré ženy sa vážne pokúšajú rýchlejšie sa zbaviť akné a začať používať kyselinu acetylsalicylovú každý deň. Robiť to kategoricky nie je možné, pretože chemické popáleniny alebo hlboká jazva sa môže vytvoriť v mieste aplikácie, ktoré je ťažké odstrániť pomocou liečivých prípravkov.

  Neodporúča sa aplikovať aspirínovú masku na celú tvár

  Ak je pupienok veľmi veľký, bolestivý, vo vnútri je naplnený bielou purulentnou tekutinou, môžete použiť zmes "Aspirínu" s peroxidom vodíka. Na tento účel zmiešajte nasledujúce zložky:

  • rozdrvený "Aspirín" - 4 tablety (každý 100 mg);
  • peroxid vodíka 3% (peroxid) - 4 kvapky;
  • varená voda - 4 kvapky.

  Terapeutická zmes sa má aplikovať bodovo na zapálenú oblasť a nechať 10-15 minút. Procedúra sa môže vykonať dvakrát týždenne, kým sa úplne nezmizne. Na liečbu akné nie je tento spôsob vhodný, pretože podobné zloženie nemožno aplikovať na veľké oblasti pokožky.

  Video - Maska s aspirínom na tvár

  Ako vyliečiť pupienky a akné za 4 týždne?

  Liečba akné, bieleho a ružového akné si vyžaduje integrovaný prístup. Človek by sa mal prispôsobiť svoju stravu a vzdať hojnej konzumácii tučných, korenených a údených potravín a potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo chemických prísad: farbivá, príchute a konzervačné látky. Odporúča sa tiež kontaktovať kozmetikára, aby určil typ kože a výber kozmetiky zdravotnej starostlivosti. Ako hlavný terapeutických opatrení môžete použiť masku na báze kyseliny acetylsalicylovej, ktoré pomáhajú rýchlo znížiť zápal, vyrážky a suché čistenie póry špiny nahromadené v nich.

  Medová maska ​​s mliekom

  Prírodný med má výrazný protizápalový účinok, vyživuje a zmäkčuje pokožku, takže je skvelé pre ženy s prvými známkami vyblednutia pokožky. Takáto maska ​​dobre vyhladzuje jemné vrásky a vrásky a pomáha vyrovnávať sa s kožnými vyrážkami počas 3-4 týždňov.

  Prírodný med má výrazný protizápalový účinok, vyživuje a zjemňuje pokožku

  Pripravuje sa jednoducho:

  • 4 tablety "Aspirín" sa akýmkoľvek spôsobom brúsia na stav prášku;
  • zmiešajte prášok s lyžičkou tekutého medu a 4 kvapky vareného mlieka;
  • dôkladne premiešajte tak, aby bol liek rovnomerne rozložený v celej hmote.

  Masku naneste na očistenú tvár a nechajte ju odstáť 20 minút. Opakujte postup raz za 4 dni počas 3-4 týždňov. Toto obdobie je zvyčajne dostatočné na to, aby sa dokázalo vyrovnať aj s hnisavými pupienkami a ťažkým akné.

  Kefír-jogurtová maska

  Majitelia mastnú a zmiešanú pleť dobre hodí maska ​​na báze cmar alebo jogurtu (tieto prostriedky môžu byť použité spoločne alebo oddelene). Na prípravu terapeutickej kompozície musia lyžice odtučneného jogurt (s výhodou použiť výrobok s obsahom tuku, ktorá nie je väčšia ako 1%) alebo prírodný jogurt zmiešané s dvoma mletých tabliet "Aspirin". Pridajte 2-3 kvapky vody a dôkladne premiešajte. Aplikujte výrobok na tvár a opláchnite ho po 20 minútach. Použiť tento recept nemôže byť viac ako 2 krát za 7-10 dní.

  Vlastník mastnej a kombinovanej pokožky je vhodná maska ​​na báze jogurtu alebo jogurtu

  Dôležité! Účinnosť tohto postupu bude vyššia, ak varené hold znamená v chladničke po dobu 10 minút a dať ju na kožu skôr dusené. Na napaľovanie môžete použiť odvar z harmančeka alebo nechtíka alebo čistej vody. Pri výbere jogurt maskovať dôležité venovať pozornosť k produktu neobsahujú farbivá, cukru a aromatických látok (obvykle jogurt s názvom "jogurt" alebo "biely jogurt").

  Maska s citrónom a tinktúrou vlašských orechov

  Ak môžete získať tinktúru zelených vlašských orechov, môžete použiť recept nižšie. Ak chcete dosiahnuť výrazný výsledok, stačí použiť tento prostriedok len raz týždenne a 3-4 procedúry sú dostatočné na úplné zbavenie sa akné.

  Tinktura orechového zeleného vlašského orecha

  Táto maska ​​sa pripravuje nasledovne:

  • 5 kvapiek tinktúry vlašských orechov zmiešaných s 2 kvapkami čerstvej citrónovej šťavy;
  • pridajte do zmesi drvené tablety "Aspirin" (4 kusy) a trochu teplej vody;
  • miešajte, aby výrobok neobsahoval hrudky a nechajte ho 5-7 minút.

  Aby ste dosiahli pozoruhodný terapeutický účinok, nechajte zmes na tvári 12-15 minút. Po ukončení procedúry umyte tečúcou vodou bez použitia mydla.

  Venujte pozornosť! Po použití alkoholickej tinktúry z vlašských orechov, zmiešanej so šťavou z citrusových kultúr sa na pokožke môže vyskytnúť slabé brnenie a pálenie. Takáto reakcia sa považuje za normálnu, ak je intenzita pocitov charakterizovaná ako mierna. Ak po použití maxi zaznamenáte silné svrbenie a pocit pálenia, je lepšie odmietnuť tento spôsob liečby a užívať akýkoľvek antihistaminikárny liek.

  Video - Maska s aspirínom

  Maska s vajíčkom a tinktúrou nechtíka

  Táto maska ​​je vhodná pre akýkoľvek typ kože. Robte to 1-2 krát týždenne. Dĺžka liečby je jeden mesiac. Pri príprave výrobku je potrebné:

  • Proteín jedného kuracieho vajcia sa zmieša s troma tabletami "Aspirin" (predtým drvený) a malým šľahačkou s hrstkou šľahačkou;
  • pridajte 4 kvapky tinktúry nechtíka (na alkohol alebo vodku) a 3 ml lopúcho;
  • vyberte výrobok v chladiarenskom sklade po dobu 15 minút.

  Trvanie postupu by malo byť od 25 do 30 minút. Po dokončení je potrebné odstrániť zlúčeninu s vatou namočenou vo vriacej vode a umyť. Ak čas dovolí, je lepšie pripraviť na tento účel odvar z lipových kvetov (200 g kvetov na 3 litre vody), - tým sa zvýši účinnosť postupu a rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok.

  Pred a po maskách s aspirínom

  Dôležité! Pred prípravou masky je potrebné skontrolovať čerstvosť použitých vajec. Aby ste to dosiahli, musíte vtlačiť do pohára so studenou vodou: ak zostane ležať na dne, znamená to, že výrobok je čerstvý.

  Analógy "aspirínu" a ich náklady

  Ak v lekárni nie sú žiadne tablety nazývané "Aspirín", môžete si kúpiť svoje analógy, ktoré obsahujú rovnakú účinnú látku.

  Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov

  Obsah článku

  • Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov
  • Je možné liečiť akné pomocou aspirínu
  • Ako sa zbaviť akné po akné

  Ako aspirín pracuje na tvári?

  Ak chcete liečiť akné a zbaviť sa čiernych škvŕn na koži, aspirín sa používa výlučne externe. A možno ho právom nazývať zložitým akčným liekom:  • Aspirín pôsobí na pokožku tváre ako protizápalové a antibakteriálne činidlo, ktoré je z veľkej časti dôsledkom účinnosti jeho použitia proti akné;
  • To jemne zmäkčuje zápal, pomáha pupienky "zrelé", zatiaľ čo riziko pálenia pokožky aspirínom je takmer neexistujúce;
  • Aspirín čistí, čo pomáha bojovať nielen s akné, ale aj s čiernymi bodkami na koži;
  • Kyselina acetylsalicylová pôsobí na pokožku tváre ako bieliaci prostriedok, ktorý umožňuje zlepšiť pleť;
  • Aspirínové masky majú keratolytický účinok, exfoliujú keratinizované kožné bunky a pomáhajú regenerovať.

  Ako aplikovať aspirín proti akné: dve možnosti

  Naneste aspirín na tvár dvoma hlavnými spôsobmi: vo forme masiek, ktoré sa nanášajú na pokožku tváre, a tiež lokálne, v polohe. V takýchto prípadoch je kompozícia aspirínu "cielená" na akné a zápal.

  Aby ste sa zbavili akné s aspirínom, užite 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylovej a rozotrite ich na prášok. Do pipety nalejte trochu teplej vriacej vody, pridajte niekoľko kvapiek kvapiek na rozomletý aspirín a premiešajte, kým sa nevytvorí hustá kaša.

  Výsledná kompozícia sa aplikuje na akné alebo zápaly na pokožke tváre a nechá sa pôsobiť 20-30 minút, potom sa opláchnu vodou. Účinok si všimnete ihneď po prvej aplikácii. Ale príliš často používať aspirínová kaša by nemala: je lepšie ju použiť raz za 3-4 dni.

  Pri silných podráždeniach môžete používať aspirín spolu s peroxidom vodíka. Tento produkt dokonale dezinfikuje a suší pokožku, takže je veľmi účinný pri liečbe akné a akné. Pri príprave:  • Aspirín - 3-4 tablety;
  • Peroxid vodíka - 2-3 kvapky;
  • Varená voda je niekoľko kvapiek.

  Rozdrviť aspirín, pridať peroxid vodíka a 3-4 kvapky teplej vriacej vody. Dôkladne premiešajte a výslednú kompozíciu aplikujte na problémové oblasti pokožky po dobu 10 minút.

  Maska aspirínu a medu z akné

  Jednou z najpopulárnejších a najpôsobivejších masiek z aspirínu na tvár je maska ​​aspirínu s prídavkom medu. Pri príprave je potrebné:

  Ak chcete pripraviť masku z akné z aspirínu a medu, najskôr pripravte aspirínovú kašu - rovnako ako pri použití aspirínu v polohe. V semifinančnom zložení pridajte čajovú lyžičku medu a veľmi dobre premiešajte.

  Aplikujte medovú aspirínovú masku na tvár (s výnimkou pokožky okolo očí) jemnými masážnymi pohybmi. Môžete ho použiť len na problematických oblastiach pokožky. Nechajte pracovať 15-20 minút, potom opláchnite teplou vodou.

  Maska s aspirínom, nechtíkom a levomycetinom na liečbu problematickej kože

  Táto maska, ktorá kombinuje len tri protizápalové lieky, sa môže použiť na ťažké akné. Pri príprave:  • Aspirín - 4 tablety;
  • Levomycetin - 4 tablety;
  • Tinktúra nechtíka - 40 mililitrov.

  Tablety rozomlejte, premiešajte s tinktúrou nechtíka. Výsledná kompozícia sa nanáša na tvár bavlnenou podložkou, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

  Maska na tvár z aspirínu a kefír

  Táto maska ​​nielen bieje a uzdravuje, ale aj vyživuje pokožku. Pri príprave:  • Aspirín - 2 tablety;
  • Kefír alebo prírodné jogurt bez prídavných látok - polievková lyžica;
  • Varená voda je niekoľko kvapiek.

  Rozdrviť aspirín, pridajte 3-4 kvapky vody na vytvorenie kašľa. Pridajte kefír alebo jogurt a premiešajte. Aplikujte na pokožku, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

  Masky z aspirínu proti akné sa neodporúčajú používať viac ako dvakrát týždenne.