Hlavná

Opar

Hlúpe akné rozdrví, šikovný aspirín z akné, čierne škvrny a škvrny!

Hlavnou výhodou aspirínu je silný protizápalový a antiseptický účinok. Z článku sa dozviete všetky tajomstvá používania jednoduchých aspirínových tabliet z akné, komedónov a škvŕn na tvári a tiež získať 8 najlepších receptov, ktoré sa už dnes môžu ukázať "v podnikaní".

Ale na prípravu masiek tu nie je dosť, takže všetky recepty sú super-efektívne s aspirínom masiek pre akné a čierne bodky na tvári, ktorého dôsledkom bude spôsobujú závisť všade okolo, môžete nájsť v ďalšom článku.

Aspirín pomáha s akné a čiernymi škvrnami: účinok antibiotika

Okamžite varujem: Nevzťahujte sa do hlavy, aby ste prehltli tablety aspirínu v baleniach, aby ste sa zbavili dôležitého akné. V tomto prípade sa používa výlučne na vonkajšie použitie.

Ako môžeme pomôcť bežnému aspirínu na 60 rubľov. na balenie sa zbaviť akné? Je to všetko o užitočných vlastnostiach:

 • Antibakteriálne a protizápalové účinky sú dva hlavné argumenty, ktoré okamžite vyriešia spor o vhodnosti použitia aspirínu proti akné. Aspirín je antibiotikum, čo znamená, že ničenie baktérií a mikróbov je jeho "hobby".
 • Vyschne. Aspirín jemne vysušuje pupienky a pomáha im rýchlo dozrieť. Mimochodom, riziko pálenia alebo vysychania pokožky je minimálne.
 • čistí. Externá aplikácia aspirínu poskytuje vynikajúci čistiaci účinok. Čierne body nebudú dobre fungovať!
 • Bielenie a regeneračný efekt. Preto je opodstatnené používať aspirín zo stop, jaziev a škvŕn po akné. Antibiotikum pomáha pleti obnoviť rýchlejšie a efekt bielenia rýchlo vráti krásu.
 • Keratolytický efekt. Masky s aspirínom jemne odlupujú hornú vrstvu zrolených buniek, čo urýchli regeneráciu a zlepší lokálny metabolizmus.

S vlastnosťami, ktoré sme zistili, teraz prejdeme na najzaujímavejšie - do aplikácie.

Ako sa trvale zbaviť akné s aspirínom

Existujú dva hlavné spôsoby použitia aspirínu od čiernych hláv, čiernych bodiek a po akné: lokálne a príprava masiek s antibiotikom na základni. Hovorme o každom z nich.

Miestny spôsob ošklivosti je jednoduchý: je potrebné rozomeliť aspirínovú tabletu na konzistenciu jemného prášku a rozpustiť v malom množstve vody.

Výsledná hmotnosť podobná buničine sa aplikuje na vatovú podložku a aplikuje sa na niekoľko minút na problematickú oblasť pokožky.

Samozrejme, táto metóda sa používa na odstránenie aspirínu len pár akné. Nasledujúca metóda je vhodná na liečbu celej tváre.

Príprava masiek a masiek s aspirínom proti akné a čiernym škvrnám

Ak chcete pripraviť akúkoľvek masku s aspirínom, musíte najskôr rozomeliť niekoľko tabliet a skombinovať sa so všetkými ostatnými zložkami.

Uchovávajte masku aspirínu na tvári 15-20 minút. Použitie väčšiny nižšie opísaných receptov sa odporúča nie častejšie ako 2-krát za týždeň.

Aspirín s medom z pupienkov a škvŕn

Prozápalové, antiseptické a regeneračné vlastnosti sú hlavnými výhodami masky z medu a aspirínu, čo ospravedlňuje jeho použitie z akné a škvŕn.

Nalejte 2-3 tablety aspirínu a pridajte niekoľko kvapiek teplej vriacej vody a premiešajte. Vo výslednej zmesi položte jednu čajovú lyžičku medu a znova premiešajte. Mali by ste dostať homogénnu hmotu.

Masírujte pohyby masky z akné z medu a aspirínu na tvár. Po 20 minútach opláchnite teplou vodou.

Ale to nie je všetko, čo potrebujete vedieť. Maska je taká účinná, že je venovaná samostatnému článku "Maska na tvár s medom a aspirínom z akné". Ak máte záujem o recept, prečítajte si článok.

Aspirín a suprasín z pupienkov, akné a čiernych škvŕn

Rozdrviť na prášok na jednu tabletu antibiotika s nadsývaním a aspirínom. Miešajte a pridajte jednu kvapku teplej vriacej vody. Maska je pripravená!

Maska aspirínu a suprastinu, okrem čistenia tváre, pomôže rýchlo zvládnuť začervenanie kože.

Kalendula, aspirín a levomycetin z akné

Porážka znamená, pretože kombinuje tri zložky, ktoré majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Na prípravu masky z akné z aspirínu, chloramfenikol a nechtíka, musí prijať a mix: 40 ml tinktúry z nechtíka (štandardná lekáreň obal) a štyri drvené tablety chloramfenikolu a aspirín. Naneste na vatový tampón a utrite tvár.

Mimochodom, tinktúra nechtíka pomerne dobre pomáha od akné na tvári aj bez miešania s inými prostriedkami. Veľa užitočných informácií nájdete v článku odkazom.

Účinná kefka z čiernych bodiek s aspirínom

Ako sme uviedli vyššie, aspirín dokonale pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn na tvári a tiež zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Najlepším receptom na čistenie z čiernych bodiek s aspirínom je maska ​​tváre z hliny a aspirínu. Maska je tak úžasná, že si zaslúži samostatný článok, ktorý vám dôrazne odporúčam čítať.

Acne Refill Acne Recipe

Boltushka poskytuje najsilnejší antiseptický, protizápalový a sušiaci účinok. Naneste jemne, aby nedošlo k spáleniu pokožky.

Na prípravu aspirínového mäkkého akné je potrebné zmiešať 5 g levomycetínu, 2 tablety aspirínu, 50 ml etyl 96% alkoholu a 50 ml kyseliny boritej.

Používajte ako bežné mlieko na noc, nemôžete sa umyť. Nezabudnite pred aplikáciou potriasť.

Aspirín a peroxid vodíka

Tu je ďalší praktický recept na akné a akné. Peroxid vodíka a aspirín, dobre dezinfikuje pokožku a má dobrý účinok na sušenie.

Rozdrvíme 3 až 4 tablety aspirínu, pridáme 2-3 kvapky peroxidu vodíka a niekoľko kvapiek teplej vody. Všetko dôkladne premiešajte a naneste na 10 minút.

Kyselina salicylová a aspirín proti akné

Vezmite a premiešajte 40 ml 1% kyseliny salicylovej (zvýšenie koncentrácie nie je potrebné, pretože môže veľmi vysušiť pokožku) a 1 nasekaná tableta aspirínu. Tonic od akné je pripravený!

Pred každým použitím musíte fľašu potriasť. Kyselina salicylová a aspirín sú vynikajúce pre akné a pre lepší účinok môžete tiež pridať 4 tablety levomycetínu.

Aspirín a kyselina boritá

Na prípravu tohto receptúry budete potrebovať: 50 ml etylalkoholu, 50 ml 1% kyseliny boritej, 4 tablety aspirínu, 4 tablety levomycetínu. Tablety predbežne rozomlejte a premiešajte s tekutinou.

Výborný antiseptický a sušivý efekt. Môže byť používaný denne!

kontraindikácie

Kontraindikácie pre vonkajšie použitie aspirínu sú:

 • Alergia na aspirín alebo niektorú zo zložiek výrobkov a masiek.
 • Tehotenstvo a laktácia.
 • Nadmerne suchá alebo citlivá pokožka.
 • Astma.
 • Rosacea, rovnako ako čerstvé rany alebo kusy.

Pred použitím nezabudnite urobiť mini test na neznášanlivosť aspirínu v malej oblasti pokožky!

Nespadá aspirín? No, dobre! Použitie jablčného octu z akné a škvŕn je najlepšou alternatívou!

Recenzie ľudí o aspirín

Na internete je obrovské množstvo recenzií o čistení tváre z akné a čiernych bodiek s aspirínom. Niektorí obdivujú túto zázrakovú liečbu, zatiaľ čo iní, naopak, liečia aspirín viac skepticky.

Vo väčšine prípadov sú však názory na aspirín ako liek na akné pozitívne. Nižšie ako zvyčajne sú vybrané recenzie.

Užitočné video o tom, ako vytvoriť masku z našej drogy:

Ak ste už vyskúšali našu metódu, napíšte, či vám nepomôžeme alebo nie v komentároch uvedených nižšie a možno aj vaše spätná väzba pomôže iným ľuďom, takže čakáme!

Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov

Obsah článku

 • Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov
 • Je možné liečiť akné pomocou aspirínu
 • Ako sa zbaviť akné po akné

Ako aspirín pracuje na tvári?

Ak chcete liečiť akné a zbaviť sa čiernych škvŕn na koži, aspirín sa používa výlučne externe. A možno ho právom nazývať zložitým akčným liekom: • Aspirín pôsobí na pokožku tváre ako protizápalové a antibakteriálne činidlo, ktoré je z veľkej časti dôsledkom účinnosti jeho použitia proti akné;
 • To jemne zmäkčuje zápal, pomáha pupienky "zrelé", zatiaľ čo riziko pálenia pokožky aspirínom je takmer neexistujúce;
 • Aspirín čistí, čo pomáha bojovať nielen s akné, ale aj s čiernymi bodkami na koži;
 • Kyselina acetylsalicylová pôsobí na pokožku tváre ako bieliaci prostriedok, ktorý umožňuje zlepšiť pleť;
 • Aspirínové masky majú keratolytický účinok, exfoliujú keratinizované kožné bunky a pomáhajú regenerovať.

Ako aplikovať aspirín proti akné: dve možnosti

Naneste aspirín na tvár dvoma hlavnými spôsobmi: vo forme masiek, ktoré sa nanášajú na pokožku tváre, a tiež lokálne, v polohe. V takýchto prípadoch je kompozícia aspirínu "cielená" na akné a zápal.

Aby ste sa zbavili akné s aspirínom, užite 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylovej a rozotrite ich na prášok. Do pipety nalejte trochu teplej vriacej vody, pridajte niekoľko kvapiek kvapiek na rozomletý aspirín a premiešajte, kým sa nevytvorí hustá kaša.

Výsledná kompozícia sa aplikuje na akné alebo zápaly na pokožke tváre a nechá sa pôsobiť 20-30 minút, potom sa opláchnu vodou. Účinok si všimnete ihneď po prvej aplikácii. Ale príliš často používať aspirínová kaša by nemala: je lepšie ju použiť raz za 3-4 dni.

Pri silných podráždeniach môžete používať aspirín spolu s peroxidom vodíka. Tento produkt dokonale dezinfikuje a suší pokožku, takže je veľmi účinný pri liečbe akné a akné. Pri príprave: • Aspirín - 3-4 tablety;
 • Peroxid vodíka - 2-3 kvapky;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridať peroxid vodíka a 3-4 kvapky teplej vriacej vody. Dôkladne premiešajte a výslednú kompozíciu aplikujte na problémové oblasti pokožky po dobu 10 minút.

Maska aspirínu a medu z akné

Jednou z najpopulárnejších a najpôsobivejších masiek z aspirínu na tvár je maska ​​aspirínu s prídavkom medu. Pri príprave je potrebné:

Ak chcete pripraviť masku z akné z aspirínu a medu, najskôr pripravte aspirínovú kašu - rovnako ako pri použití aspirínu v polohe. V semifinančnom zložení pridajte čajovú lyžičku medu a veľmi dobre premiešajte.

Aplikujte medovú aspirínovú masku na tvár (s výnimkou pokožky okolo očí) jemnými masážnymi pohybmi. Môžete ho použiť len na problematických oblastiach pokožky. Nechajte pracovať 15-20 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Maska s aspirínom, nechtíkom a levomycetinom na liečbu problematickej kože

Táto maska, ktorá kombinuje len tri protizápalové lieky, sa môže použiť na ťažké akné. Pri príprave: • Aspirín - 4 tablety;
 • Levomycetin - 4 tablety;
 • Tinktúra nechtíka - 40 mililitrov.

Tablety rozomlejte, premiešajte s tinktúrou nechtíka. Výsledná kompozícia sa nanáša na tvár bavlnenou podložkou, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Maska na tvár z aspirínu a kefír

Táto maska ​​nielen bieje a uzdravuje, ale aj vyživuje pokožku. Pri príprave: • Aspirín - 2 tablety;
 • Kefír alebo prírodné jogurt bez prídavných látok - polievková lyžica;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridajte 3-4 kvapky vody na vytvorenie kašľa. Pridajte kefír alebo jogurt a premiešajte. Aplikujte na pokožku, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Masky z aspirínu proti akné sa neodporúčajú používať viac ako dvakrát týždenne.

Ako sa zbaviť akné s aspirínom

Akné je choroba, ktorej liečba by mala byť komplexná.

Lekáreň predáva veľa prostriedkov na zníženie aktivity mazových žliaz, čím odstraňuje zápal.

Väčšina z nich je pomerne drahá, takže nie každý môže. Existujú však aj také lieky, ktoré sú lacné a sú v každej domácej medicíne.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Napriek tomu, že nie sú menej účinné, málo ľudí vie, že s ich pomocou sa môžete zbaviť vyrážok.

Taký liek je bežný aspirín, ktorý pri správnom používaní pomáha dobre pri akné na tvári.

Nie je potrebné ho užívať perorálne, ale na jeho základe sa odporúča pripraviť masky, pleťové vody a obklady.

Nižšie sú uvedené informácie a podrobné správy o tom, ako sa zbaviť akné kyselinou acetylsalicylovou.

Užitočné vlastnosti

Aby sme dospeli k záveru, či aspirín pomáha proti akné na tvári, je potrebné zoznámiť sa s užitočnými vlastnosťami tabliet.

Foto: užitočné vlastnosti lieku

Prírodná kyselina salicylová bola objavená asi pred dvoma tisícmi rokmi. Starí dobyvatelia mali malú predstavu o chemickom zložení látky, ale pre anestéziu a úľavu od horúčky sa použila vrbová kôra, zmäkčená vo vode.

Neskôr Európania syntetizovali kyselinu acetylsalicylovú - kyselinu octovú.

V čase, keď neexistovali žiadne antibiotiká a kortikosteroidy, aspirín sa stal všeliekom mnohých chorôb. A aby sa zbavili akné a vrie, tvárové masky založené na tejto látke sa začali používať asi pred 100 rokmi.

Kyselina acetylsalicylová nebola v modernej dermatológii zabudnutá.

Je považovaný za silný exfoliačný, dezinfekčný a protizápalový prostriedok.

Ak na povrchu kože dochádza k začervenaniu, aspirín sa s ňou rýchlo vyrovná.

Ako to funguje

Aspirín, riedený vodou, je vynikajúci pre akné z dôvodu nasledujúcich pozitívnych vlastností:

 • očistenie od nadbytku kožného mazu;
 • bielenie, odfarbovanie pigmentových škvŕn a jaziev;
 • ľahké čistenie epidermy;
 • odstránenie mŕtvych buniek;
 • dáva hladký povrch;
 • zúženie a čistenie pórov;
 • vyhladenie pleti;
 • odstránenie zápalu a zníženie veľkosti veľkých a malých pupienkov;
 • anestézia a svrbenie;
 • zneškodňovanie malých chĺpkov.

Video: "Expresný spôsob, ako sa zbaviť akné za 15 minút"

svedectvo

Indikácie pre vonkajšie použitie aspirínu sú:

 • akné, rôzne veľkosti akné, papuly, pustuly a nodulárne prvky;
 • nadmerne mastný kryt, mastný lesk, zväčšené póry;
 • starnúca a vyblednutá koža, zlé turgor, malé vrásky.

kontraindikácie

Aspirín je liečivo s esterom kyseliny octovej, takže má určité kontraindikácie pri použití:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • ťažké alergické ochorenia;
 • exacerbácia chronických ochorení;
 • akútne infekcie;
 • čerstvé rozsiahle kožné lézie;
 • precitlivenosť;
 • bronchiálna astma.

Aký druh aspirínu sa používa pre akné?

Používanie bežného aspirínu je známe každému.

Tablety sú určené na zníženie horúčky, zmiernenie horúčky a bolesti, sú predpísané na liečbu reumatizmu a ischémie, trombózy.

Pri externých kozmetických procedúrach je najlacnejšia droga prezentovaná v lekárni vhodná.

Foto: masky vhodné pre bežný aspirín

Každý recept zvyčajne začína slovami "rozdrviť pilulku", ale aby ste nekomplikovali proces prípravy liečivej zmesi, môžete okamžite kúpiť aspirín v prášku.

Foto: produkt môžete aplikovať vo forme prášku

Toto však nie je potrebné.

Maskovacie recepty

Aspirínová maska ​​je skutočný spôsob, ako urobiť svoju tvár krásnou a hladkou bez príliš veľkých nákladov.

Aby sa zabránilo negatívnej reakcii pokožky, je dôležité dodržiavať preventívne opatrenia.

Predbežne je potrebné stráviť ľahký test, aby ste sa dozvedeli, či spôsobí alergiu alergiu.

Za týmto účelom sa na pokožku za uchom nanáša malé množstvo aspirínu s vodou. Ak do 1-2 hodín nedôjde k pádu, svrbeniu, začervenaniu, potom sa liek môže bezpečne použiť na tvár a telo.

Pri príprave finančných prostriedkov je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá:

 • nepoužívajte splatné lieky;
 • mletie tablety s drevenou maltou alebo v miske na fajčenie, a nie v kovovej miske;
 • rozdrvený prášok sa pomaly pridáva k kvapalným zložkám, pričom sa neustále mieša, aby nezostali žiadne hrudky;
 • aby sa zabránilo nežiaducim reakciám, prísne dodržiavať odporúčané dávky receptov a kombinácie zložiek.

Foto: maska ​​na varenie

Pre najobľúbenejšiu masku budete potrebovať:

 • 2 tablety kyseliny acetylsalicylovej bez škrupiny;
 • 2 polievkové lyžice. lóže. teplú varenú vodu alebo toľko medu.

Tablety sa rozomelú na prášok, zriedia sa vodou alebo medom, dôkladne sa premiešajú.

Zmes sa aplikuje na celú plochu alebo iba na zapálené miesta po dobu 15-20 minút.

Odporúča sa ležať, relaxovať, počúvať hudbu počas činnosti zariadenia. Po dokončení procedúry sa umyte teplou vodou a naneste na pokožku hydratačný krém. Kompozícia sa môže aplikovať v polohe a namiesto vody by sa mal prášok nariediť alkoholovými krémami.

Ak v skrini na lekársky predpis neexistuje žiadny zvyčajný aspirín, potom existujú možnosti, ktoré je možné nahradiť, napríklad je možné používať šumivé tablety s vitamínom C:

 • 2 kusy rozpustite vo 2 polievkach. lóže. voda;
 • Pomocou vatového tampónu mačte všetky zápalné ohniská v noci;
 • Ráno umyte najskôr teplou tečúcou vodou a potom vychladnúť.

Na mastnú pleť

 • rozdrvte 3 tablety aspirínu v malte;
 • pridajte malé množstvo vody, aby ste získali hrubú kašu;
 • med trvať na zelené vlašské orechy (alebo pridať čistý med a šťava z aloe);
 • do zmesi stlačte polovicu citróna;
 • všetko dôkladne premiešajte;
 • aplikujte na tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí;
 • koža by mala byť mierne masírovaná v kruhovom pohybe, aby aspirínové granuly exfoliovali mŕtve epidermis šupiny;
 • počkajte, kým sa zmes nevyschne;
 • odstráňte formuláciu vlhkou špongiou.

Ako aplikovať peroxid z akné? Zistite si tu.

V maske môžete pridať biele alebo modré hliny, prírodné jogurt bez cukru a príchute, beztukovej kyslej smotany.

Zmes lepšie opláchnite roztokom sódy a vody (1 čajová lyžička na sklo).

Pre suché a citlivé

 • 2-5 tabliet na brúsenie;
 • kombinujte s citrónovou šťavou na základe 1 tablety 1 polievková lyžica. lodges;
 • predhrievajte vo vodnom kúpeli 1 polievková lyžica. lúh rastlinného oleja (olivový, jojobový, hroznový, kokosový) s medom;
 • dobre premiešajte až do hladkej konzistencie;
 • postihnutých oblastiach;
 • po vysušení opláchnite vodou.

V maske môžete pridať 30 gramov mletých otrúb alebo mastného kefíru.

Pre zmiešané

Recept na zmiešanú pleť nie je nič iné.

Ak chcete zvýšiť účinok, môžete pridať všetky základné a rastlinné oleje, med, strúhaný jablko, šťavu z aloe, tekuté vitamíny E a A.

Objem zložiek nie je základný, hlavnou vecou je, že nakoniec získame hustú krémovú hmotu, ktorá sa ľahko aplikuje na pokožku.

S medom

Maska s aspirínom sa vykonáva dvakrát týždenne.

Foto: maska ​​s medom

Je vhodná pre mastnú i suchú pokožku.

 • Majitelia citlivých krytov sa však odporúčajú pridať do lekárskej kompozície viac medu a menej tabliet.
 • Pri tukovej vrstve je lepšie zvýšiť objem citrónovej šťavy.

S nechtami

Kalendula je liečivá bylina, ktorá čistí zápaly a dezinfikuje povrch pokožky.

Foto: Marigold s Calendula

 • Pri príprave masky potrebujete lekársku liehovú tinktúru - 5 kvapiek, 2 tablety aspirínu, rozdrvené na prášok, 5 ml lopúcha a vaječný bielok.
 • Hmota by mala byť ľahko zbitá a rozmazaná na tvár, namočená pol hodiny, potom opláchnutá bylinkovým odvarom (200 ml vriacej vody na 2 polievkové lyžice rastlinných kvetov).

S Levomycetinom

Levomycetin je závažné antibiotikum, ktoré účinne zvládne bakteriálne kožné lézie.

Ak je akné sprevádzané ťažkým zápalom, potom s najväčšou pravdepodobnosťou je chybou infekcia.

V tomto prípade môžete pripraviť špeciálnu masku.

Foto: protizápalová maska ​​s Levomycetinom

Pre mastnú pokožku sa však neodporúča používať výrobok častejšie 1 krát za 3 dni a za sucha - 1 krát za týždeň.

 • Pre 2 tablety levomycetin a aspirín, rozdrviť, premiešajte s olivovým olejom až do hustoty kyslej smotany.
 • Aplikujte zmes na pupienky a nechajte ju štvrtinu hodiny.
 • Po tom, opláchnite zmes s odvarom harmanček.

Pointicky veľké pupienky sa môžu liečiť kompozíciou 5 g levomycetínu, prášku z 2 tabliet aspirínu, 50 ml 96% etanolu a rovnakého množstva kyseliny boritej.

Ako si vyrobiť Lotion

Rýchlo vyliečte mikrodámy pokožky, dezinfikujte kryty, odstráňte podráždenie, vyliečte malé čierne črevá a pupienky tonikom:

 • tablety rozdrviť do prachu;
 • zmiešajte s rovnakým množstvom vody a prírodným jablčným jablčným octom;
 • všetko dôkladne premiešajte;
 • navlhčiť bavlnený kotúč v roztoku a spracovať problémové oblasti;
 • po 5 minútach opláchnite kryty vodou.

recenzia

Foto: prehľad liečby

Vo všeobecnosti sú recenzie o používaní masiek na báze aspirínu pozitívne.

 • Je zrejmé, že už po 3-4 hodinách po prvom zákroku dôjde k sčervenaniu, podráždeniu, bolesti a svrbeniu.
 • Veľké pupienky sa zmenšujú, dozrievajú a rozpúšťajú.

Negatívna spätná väzba je spojená s nesprávnym výberom komponentov, nedodržaním dávkovania, odporúčaniami použitia a časom na udržiavanie zmesí.

Masky aspirínu skutočne fungujú dobre.

Ale ak chcete dosiahnuť úžasný výsledok, odporúča sa dokončiť celý kurz - 2-3 týždne.

Kyselina acetylsalicylová jemne pôsobí na epidermis a neovplyvňuje hlboké vrstvy kože a nie je nasávaná do systémového krvného riečišťa. Preto je účinná pri povrchových léziách pokožky - akné, mikrotrhania, podráždenie.

Pomáha vám Yarin s akné? Zistite si tu.

Ako odstrániť subkutánne pupienok z tváre? Čítajte ďalej.

Na druhej strane ak je akné spôsobené vnútornými príčinami, aspirín sa pravdepodobne nebude zbavovať.

Môže to byť hormonálna porucha, narušenie gastrointestinálneho traktu, endokrinný alebo urogenitálny systém. V takýchto prípadoch je dôležité podstúpiť skúšku a systémovú terapiu a až potom použiť vonkajšie metódy expozície.

Aspirín na akné: jednoduché recepty na krásnu tvár

Každý, kto sa stretol s akné, vie, koľko tejto nepríjemnosti spôsobuje túto kožnú poruchu. Aby sa to vylúčilo, mnoho ľudí trávi veľa peňazí na drahé krémy, masti, pleťové vody, ani nevšimne si tých najjednoduchších prostriedkov, ktoré používali naše babičky.

Jedným z nich je dostupná droga s názvom Aspirín. Než budeme hovoriť o tom, ako odstrániť pupienky s touto drogou, pochopíme príčiny vzniku vyrážok na tvári.

Prečo sa objavujú pupienky?

Existujú rôzne príčiny výskytu vyrážok na tvári, čo mnohí ani nepociťujú. Akné môže byť spôsobené vnútornými aj vonkajšími faktormi.

Spomedzi nich zaznamenávame nasledovné:

 • dedičnosť;
 • hormonálne poruchy;
 • vysoký obsah tuku v koži;
 • imunitné poruchy;
 • nesprávna starostlivosť o pleť;
 • častý stres;
 • podkožný roztoč;
 • poruchy v činnosti čriev a žalúdka;
 • klimatické faktory;
 • nevhodnej stravy.

Čo je aspirín?

Kto z nás nevie Aspirín? Tento dobre známy liek obsahujúci kyselinu acetylsalicylovú je dostupný takmer v každej skrini na lieky. Je široko používaný ako antipyretikum, protizápalové a analgetikum. Aspirínové tablety pomáhajú s chrípkou, horúčkou a krvnými zrazeninami.

Účinnosť kyseliny acetylsalicylovej pri liečbe akné

Kyselina acetylsalicylová sa používa nielen vo vnútri, ale aj externe na odstránenie pupienkov. Liečivo sa pridáva do tejto lekárskej masky. Kozmetické prostriedky, ktoré obsahujú aspirín, zmierňujú zápal a opuch a jemne odlupujú zvrhnúcu vrstvu buniek.

Masky na základe tejto drogy čisté a úzke póry, suché pupienky a urýchliť ich dozrievanie. Tiež s pomocou kyseliny acetylsalicylovej sa môžete zbaviť škvŕn po akné.

Správna liečba akné Aspirín

Pred aplikáciou predpisu z kyseliny acetylsalicylovej vykonajte test citlivosti. Naneste trochu do vnútra lakťa a opláchnite po pol hodine. Ak necítite žiadne nepríjemné pocity, môžete bezpečne použiť kyselinu acetylsalicylovú.

Kozmetické postupy používajúce tento liek by sa mali vykonávať s maximálnou starostlivosťou podľa nasledovných pravidiel:

 • Nepoužívajte aspirínovú masku viac ako dvakrát týždenne;
 • na začiatku liečby uprednostňujte zmesi s medom alebo jogurtom;
 • pri prvom použití použite masku tečkovaným spôsobom;
 • Po použití masiek aspirínu naneste na tvár zvlhčovač.

Kyselina acetylsalicylová sa zle rozpúšťa v teplej vode. Rozpustiť pomocou vriacej osolenej vody (jednu čajovú lyžičku na jednu tretinu šálky vody), alebo malú kvapaliny obsahujúce alkohol (vhodný alkohol pleťová voda, alkohol alebo vodky).

Príprava aspirínovej masky

Ponúkame jednoduché recepty na masky z Aspirinu proti akné. Najjednoduchšie je pripraviť masku z kyseliny acetylsalicylovej bez pridania ďalších zložiek. Zrieďte nápravu vyššie opísanými spôsobmi a aplikujte masku v hrubšej vrstve na zapálenú pokožku tváre. O pätnásť minút neskôr ju umyte vodou. Tento nástroj by sa mal používať raz za tri dni pred vymiznutím pimples.

Aspirín a Suprastin získajú zdravú pokožku

Rýchlo sa zbavte akné masky kyselinou acetylsalicylovou a Suprastinom. Ak ju chcete pripraviť, potrebujete jednu tabletu Aspirínu a jednu tabletu Suprastin. Nakrájajte ich do práškového stavu, premiešajte a pridajte trochu teplej vriacej vody. Okrem čistenia tváre táto maska ​​pomôže rýchlo odstrániť začervenanie kože. Naneste ju na dvadsať minút, potom opláchnite tvár vodou.

Kalendula, Aspirín a antibiotikum Levomycetin - populárny liek proti akné

Roztok, ktorý obsahuje antibiotikum chloramfenikol, kyselina acetylsalicylová a nechtík považovaný porážky prostriedky akné, pretože všetky tri komponenty majú protizápalový a antibakteriálny svoystvami.Chtoby pripraví roztok, mlieť na prášok vo tri tablety chloramfenikolu a kyseliny acetylsalicylovej a ich pridávanie do štyridsiatich mililitrov nalietacej tinktúry.

Rozvedené riešenie utrite zapálenú oblasť tváre.

Toto by sa malo vykonať raz za niekoľko dní. Je potrebné poznamenať, že nechtík dokonale napomáha zbaviť sa akné na tvári, a to aj bez toho, aby ste ju spájali s inými liekmi.

Aspirín a med sa zbavia akné

Pri príprave tohto prípravku utrite do stavu prášku dve tablety kyseliny acetylsalicylovej. Pridajte tri kvapky vody a jednu čajovú lyžičku medu. Dobre premiešajte a aplikujte produkt na pupienky. Po dvadsiatich minútach opláchnite vodou a navlhčite tvár. Po tejto procedúre pokožka získava jemnosť a stáva sa elastickou.

Aspirín a biela hlinka: pripravte masku proti pupienkam

Na liečbu akné a odstránenie škvŕn po akné použite masku aspirínu a bieleho hliny. Na jeho prípravu rozomlejte na prášok tri tablety kyseliny acetylsalicylovej a pridajte čajovú lyžičku bieleho ílu. Vzniknutá zmes sa uvedie do hustého stavu tým, že sa zmieša s malým množstvom vody. Očistite pokožku a aplikujte masku na pol hodinu, potom opláchnite vodou.

Kontraindikácie používania aspirínových masiek

Aké účinné masky nie sú z akné s prídavkom Aspirínu, majú určité kontraindikácie, medzi ktoré patrí:

 • alergické reakcie;
 • tehotenstvo a laktácia;
 • prítomnosť výrezov a otvorených rán.

V dôsledku používania Aspirínu, zápalový proces na pokožke ustúpi, vonkajšie a subkutánne pupienky sú vysušené, čierne body na tvári sú eliminované.

Použitie kyseliny acetylsalicylovej tiež zabraňuje šíreniu infekcie na koži a bielenie zvyšných škvŕn akné.

Tí, ktorí už použili kyselinu acetylsalicylovú na akné, tvrdia, že táto droga je oveľa lepšia v boji proti akné ako moderné kozmetické drogy. Aby ste si však mohli zvoliť správnu liečbu, odporúčame vám poradiť sa s dermatológiou.

A čo je najdôležitejšie: naladiť sa na pozitívny výsledok a čoskoro na tvári od akné nebude stopa!

Ako používať aspirín na akné - recepty a tipy

Účinnosť mnohých domácich liekov, iných dermatológov a kozmetikov spochybňuje. Takýto osud postihol aspirín z akné, ktorý sa stal populárnym kvôli pokusom a omylom všetkých, ktorí trpia akné. Na fórach a blogoch nájdete množstvo príkladov použitia nástroja a recenzií. Argumenty "pre" žiadosť viac ako hlasy "proti". Aký je princíp účinku kyseliny acetylsalicylovej?

Používanie aspirínu na pokožku

Užitočné vlastnosti prírodnej kyseliny salicylovej boli objavené pred viac ako 2000 rokmi. Starí bojovníci a Pahari použité z vŕbovej kôry, namočeným v horúcej vode, bolesťami hlavy, bolesť zubov, uľahčiť horúčku, smrtiace chvíľu.

Európsky chemici a lekári identifikovať prvú kyselinu salicylovú z vŕbovej kôry, a založil syntetický analóg esteru kyseliny octovej (kyselina acetylsalicylová). Tento liek sa nazýva "aspirín", a bol považovaný za zázračný nástroj v rokoch, keď tam boli žiadna antibiotiká a kortikosteroidy.

Kyseliny salicylové a acetylsalicylové sa používajú v modernej dermatológii a považujú sa za dobré exfoliačné činidlá. Pomáha aspirínová maska ​​s rosaceou, papulopustulárnym akné? V recenziách sa poznamenáva, že liek je vhodný na liečbu kožných ochorení, pri ktorých sú vyrážky a sčervenanie. Maska a pleťová voda s kyselinou acetylsalicylovou sa používajú dvakrát týždenne. So suchou pokožkou pridajte menej piluliek a viac medu.

Tu je to, čo inak hovoria v recenziách o účinkoch používania aspirínu s vodou z akné:

 • Vyčistí od nadbytku mazu;
 • pôsobí ako ľahké kroviny;
 • odstraňuje mŕtve bunky;
 • zjemňuje epidermis;
 • znižuje póry.

Video-maska ​​na predpis z akné s aspirínom

Aký druh aspirínu je vhodný na liečbu akné?

Kyselina acetylsalicylová - účinná zložka mnohých liekov. To tabletami bolestí a horúčky (pravidelné aspirín), rovnako ako prostriedky na liečenie a profylaxiu reumatických ochorení, trombózy, ischémia ( "Aspirin Cardio"). Pre kozmetické účely použitia konvenčných tabliet alebo šumivých (cena 12 kusov - 170-180 rubľov).

Zvyčajne každý predpis aspirín proti akné začína slovami "natiahnuť tabletu." Tento krok možno vynechať, ak si kúpite bežnú kyselinu acetylsalicylovú vo forme prášku (10 vriec cena - 290-320 rubľov). V každom prípade je nákup liekov je potrebné sa snažiť, a nie to, či spôsobuje alergie. Odporúča sa, aby sa rozpustil malú kvapku vody prostriedkov a aby za uchom, pred použitím na tvári.

Lacné a rýchle recepty na krásu s "acetylsalicylickým"

1. Face maska ​​z aspirínu z akné

 1. Rozdrvte 2 nepotiahnuté tablety kyseliny acetylsalicylovej.
 2. Prášok premiešajte s 1,5-2 polievkovou lyžicou. l. teplej vody.
 3. V prípade potreby môžete vymeniť vodu za rovnaké množstvo medu.
 4. Aplikujte masku na tvár, relaxujte a posaďte sa / ležte 15-20 minút.
 5. Dôkladne opláchnite pokožku teplou vodou.

2. Lotion (tonikum) s aspirínom

Produkt pôsobí ako antiseptikum, odstraňuje podráždenie, drobné poškodenie kože, liečbe akné a akné.

Ako aplikovať tonikum s aspirínom proti akné:

 • Tablety by sa mali dôkladne rozdrviť, aby sa vytvoril jemný prach.
 • Potom pridajte rovnaké časti vody a jablčného octu.
 • Všetky zložky sa miešajú a okamžite vymývajú problémové oblasti pokožky.
 • Nechajte 5 minút a potom opláchnite teplou vodou.

Ako sa zbaviť akné aspirínom s vitamínom C (šumivý):

 • Rozpustite dve tablety v dvoch polievkach lyžice vody.
 • Aplikujte výrobok bavlneným tampónom na zápalové miesta a nechajte cez noc.
 • Ráno najskôr umyte pokožku teplou vodou a potom studenou vodou.

3. Honey-aspirin tvárová maska ​​pre akné

 1. Rozdrvte 3 tablety kyseliny acetylsalicylovej v malte alebo v polievkovej lyžici.
 2. Pridajte trochu vody.
 3. Zmiešajte s medom, vopred uviaznutým na zelených vlašských orechoch.
 4. Ak nie sú žiadne vlašské orechy, pridajte med a aloe vera listovú šťavu.
 5. Pre veľmi mastnú pleť pridajte šťavu z polovice citróna.
 6. Zmiešajte všetky zložky dobre.
 7. Aplikujte výrobok na krk a tvár (okrem oblasti okolo očí).
 8. Mierne masírujte v kruhovom pohybe, aby granuly aspirínu a medu odstránili mŕtve bunky.
 9. Osušte suchú masku navlhčenou špongiou.

4. Maska z akné s aspirínom, sóda a citrón

Znižuje zápal a začervenanie z akné. Maska je ideálna na boj s baktériami v póroch, redukuje tuky a vyhladzuje tón pleti.

 1. Rozdrvte prášok z 2 až 5 tabliet aspirínu.
 2. Extrudujte šťavu z citrónov v takom množstve, že jedna tableta mala 1 polievkovú lyžičku. l. kvapalina.
 3. Spojte prášok aspirínu s citrónovou šťavou.
 4. Ak je pokožka suchá alebo je potrebné súčasne bojovať proti stagnujúcim škvrnám, jaziev, vráskam a potom pridať 1 polievkovú lyžičku. l. mierne zahriaty med a malý olivový olej (možno ho nahradiť kokosovým olejom).
 5. S hustou pokožkou, med a maslo je lepšie, aby sa nepridávali, ale zvýšiť množstvo citrónovej šťavy.
 6. Všetky zložky sa dobre premiešajú.
 7. Použite masku na postihnutú oblasť tváre alebo tela.
 8. Nechajte produkt vysušiť a opláchnite vodou.

Všestrannosť s aspirínom masky proti akné je očistiť vlastností pleti, odstránenie zápalu a podporuje obnovu buniek. Ak pridáte med, citrón, šťavu zo zeleného orecha zvýšil antibakteriálne a sťahujúce účinky. V dôsledku toho sa pokožka stáva čistou, hladkou a pružnou.

Pomôže aspirín akné?

Pichliačky na tvári a tele - otravné ťažkosti, ktoré sú charakteristické najmä pre mladú pleť. Otázky o tom, ako odstrániť pupienok na krátku dobu, vzrušuje veľa. Kozmetických prípravkov sľubný rýchle a úplné uvoľnenie z mnohých problémov: krémy, pleťové vody, gély, masky, čistiace prostriedky a kroviny aj takzvaný mash, vyrábaný vo farmaceutických zariadeniach. Tiež, anti-akné lieky nám ponúka ľudová medicína. Avšak skutočne účinné drogy nie sú toľko.

Len málo ľudí vie, že riešenie problému akné a akné môže byť bez nákladných kozmetických a salónnych procedúr. Napriek tomu naše mamičky úspešne vyliečili akné s bežným aspirínom. Zahrnuté v jeho zložení efektívne boj proti akné, odstránenie zápalu a začervenanie kože.

Foto 2 - Boj proti akné na tvári

Aspirín pre akné: princíp účinku a účinnosti

Kyselina acetylsalicylová Nie je len účinným prostriedkom na liečbu bolesti hlavy a teploty. Pomocou aspirínu môžete liečiť akné bez toho, aby ste museli minúť veľa energie, času a peňazí.

Účinok lieku má nasledujúce účinky na pokožku:

 • kyselina acetylsalicylová nie je škodlivá pre epidermis, za predpokladu, šetrné využívanie v rozumných medziach, aspirín, a preto môžu byť použité aj Suprastinum majiteľom jemnú citlivú pokožku; Foto 4 - Aspirín, účinok
 • Aspirín má protizápalový účinok, v dôsledku ktorého sa sčervenanie v postihnutej oblasti po niekoľkých hodinách zníži; Foto 5 - Aspirín, účinok
 • kyselina podporuje rozpustenie kožného mazu a čistenie pórov od kontaminantov, vysušuje pokožku; Foto 6 - Aspirín, účinok
 • nerozpustná kompozícia poskytuje jednoduchý účinok pri praní, pričom odstraňuje kontaminanty bez poškodenia zdravých tkanív. Foto 7 - Aspirín, účinok

Pomáha kyselina acetylsalicylová odstrániť čierne škvrny na koži tváre? Absolútne. Liečba čiernych škvŕn (acne), rôznych vyrážok a akné s použitím kyselín je veľmi populárna a oprávnená. Avšak predtým, než odoberiete pupienky aspirínu, musíte sa rozpustiť alebo vytvoriť masku založenú na nich.

Efektívna predpis masky na pomoc kyseliny acetylsalicylovej na báze zbaviť nadmernej mastnú pleť, odstránenie čiernych škvŕn a dokonca trochu oslabiť závažnosť prejavov po akné.

Foto 8 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek Foto 9 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek Foto 10 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek

Je dôležité, aby sa: na tento účel používa len liek domácej výroby, cudzí analóg má mierne odlišné zloženie a neprinesie požadovaný účinok.

Ako používať aspirín z akné na tvári?

Najčastejšie sa aspirín proti akné nepoužíva sám, ale je súčasťou špeciálnych masiek na báze acetylsalicylu. Takéto masky dokonale čistia kožu z keratinizovaných častíc a kožného mazu, pomáhajú zbaviť sa čiernych škvŕn.

Mali by sa však používať v súlade s typom pokožky. Ak je problém akné dosť akútny, nemôže byť riešený samotnými maskami. V tomto prípade je možné použiť liečbu injekciou. Injekcie by mali byť vykonané výhradne odborníkom po vyšetrení a identifikácii aktuálnej metódy liečby akné.

Je dôležité, aby sa: Aspirín má vlastnosť sušenia epidermis a preto zástupcovia suchého pokožku ju používajú s opatrnosťou. Taktiež masky na báze aspirínu sa neodporúčajú, ak je koža podráždená, pretože kyselina môže prispieť k zvýšeniu nepríjemných symptómov.

Aspirínová maska ​​na tvár pre akné

Efektívna maska ​​na tvár pre akné je ľahko pripraviteľná a môže byť použitá sama, doma. V tomto prípade môže byť aspirín použitý lokálne, aplikovať kompozíciu len na oblasť zápalu alebo aplikovať masku na celú tvár.

V prvom prípade môžete jednoducho rozpustiť niekoľko tabliet aspirínu vo vode do stavu kaše. Potom opatrne aplikujte kompozíciu na postihnutú oblasť s ľahkými masážnymi pohybmi.

Ak je na tvári veľa škvŕn a sú doslova rozptýlené v rôznych oblastiach, je lepšie použiť masku.

Pri príprave kompozície budete potrebovať:

 • olivový olej;
 • citrón;
 • aspirín v tabletách. Fotka 12 - Recept na masku

Polovica lyžičky citrónovej šťavy sa zmieša s jednou lyžicou olivového oleja a dvoma nasekanými tabletami aspirínu. Výsledná zmes by sa mala dôkladne premiešať a naniesť na tvár (predpranie teplou vodou). Majte masku na tvári maximálne 20 minút a potom opláchnite.

Foto 13 - Citrónová šťava, olivový olej, aspirín

Maska má silný očistný účinok, rozjasňuje a osviežuje pleť, vyrovnáva tón. Vzhľadom na vysoký obsah kyseliny v kompozícii, bude jeho časté používanie pomôcť vyriešiť problém čierne bodky, a tiež znížiť závažnosť stareckých škvŕn, pieh a tak ďalej. D.

Môžete tiež použiť masku s modrou hlinkou.

Fotka 14 - Modrá hlina

Ak to chcete urobiť, dve polievkové lyžice modrej hliny zmiešané s piatimi tabletami aspirínu, zriedené vodou, až do jednotného mush. Maska sa aplikuje na predčistenú pleť 15-20 minút.

Ďalej sa má prostriedok umyť teplou vodou. Hlinka pôsobí priaznivo na pokožku, čistí ju pred kontamináciou, vyživuje a nasýti užitočnými stopovými prvkami. Aspirín rozpúšťa mazu, pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn a má protizápalový účinok. Tiež táto kompozícia pôsobí na tvár ako mäkká pilulka.

Foto 15 - Maska modrej hliny

Pred použitím aspirínu na boj proti akné sa uistite, že nie sú žiadne alergické reakcie na liek ani na jednotlivé zložky prípravkov. Nepoužívajte masky, ak je pokožka veľmi suchá alebo silne podráždená, existujú otvorené rany a zranenia, pretože je možné zhoršiť situáciu.

Foto 16 - Vplyv modrej hliny Foto 17 - Vplyv modrej hliny

Aspirín pre akné: jednoduchá starostlivosť o problémovú pokožku!

Obrovský počet produktov pre starostlivosť o problémovú pleť môže ponúknuť odvetvie kozmetológie: krém, pleťové vody, kroviny a iné zázračné lieky. Pre fanúšikov odbornej starostlivosti sú kozmetické salóny, kde sa čistenie pleti vykonáva pomocou špeciálnych prístrojov. Tradičná medicína sa tiež stala účinným asistentom v boji proti akné. Znamená to, že si vyberiete, závisí od stavu vašej pokožky, predvoľieb a možností starostlivosti.

Medzi účinné lieky, ktoré sa nepoužívajú na ich zamýšľaný účel, je aspirín: z akné pomáha zbaviť sa jeho zloženia. Ako viete, kyselina salicylová sa osvedčila ako jedna z najlepších a dostupných liekov v boji proti akné. Druhým názvom aspirínu je kyselina acetylsalicylová. Získame tak účinné pilulky na bolesti hlavy, ktoré tiež šetria našu pokožku.

Prečo je aspirín z akné tak účinný?

 • Obsahuje užitočné zložky, ktoré nepoškodzujú povrch pokožky. Dôležité: používajte len domáce aspirín proti akné, pretože zahraničné náprotivky neprinesú požadovaný účinok - testované na základe skúseností.
 • Má protizápalový účinok. Po niekoľkých hodinách aplikácie prechádza sčervenanie pupíka, opuch je značne znížený.
 • Vlastnosť odstraňovania pórov z mŕtvych buniek a podkožného tuku je spôsobená účinkom sušenia.
 • Ľahký peeling povrchu pokožky je zaručený v dôsledku nerozpustného zloženia, čím sa odstraňuje znečistenie, ale zdravé oblasti nie sú zranené.

S pomocou aspirínu sa zbaviť čierne bodky a obnoviť krásu a dokonca aj tón pleti. V niektorých prípadoch liek pomáha zbaviť sa po akné. Tak, ako sa aspirín používa na akné? Je to jednoduché - masky založené na kyseline acetylsalicylovej - je to mierna a účinná metóda na odstránenie nepríjemného sčervenania v krátkom čase.

Maska z akné s aspirínom: pripravujeme účinný predpis

Podľa skúseností bolo vytvorených niekoľko tuctov receptov, ktoré môžete použiť v závislosti od typu pokožky a počtu pupienkov. Ale pred použitím aspirínu proti akné skontrolujte účinok hotovej zmesi na nenápadnú oblasť pokožky (napríklad pri ohnutí lakťov). V niektorých prípadoch môže aspirín spôsobovať alergie, takže ak sa nechcete ukázať s opuchnutou a červenou tvárou, pred použitím skontrolujte produkt. A najlepšie zo všetkých, ak sa obrátite na dermatológa alebo kozmetičky, ktorá podľa vášho typu a problému s pokožkou poskytne odporúčania pre čo najlepšie užívanie aspirínu.

Recept číslo 1. Najjednoduchšia maska ​​pre akné s aspirínom je pripravená nasledovne. Aspirínové tablety (nie šumivé) sa musia rozpustiť vo vode na hustú hmotu. Hotový roztok sa umiestni na bavlnenú podložku a pripojí sa k pupienkam. Takáto kaša odstraňuje zápaly a vysušuje pupienky.

Recept číslo 2. Ďalšia maska ​​na akné s aspirínom sa pripravuje s použitím hlinky (modrej, bielej). Na varenie je potrebné zmiešať 5-6 tabliet aspirínu, 2 čajové lyžičky hliny a vody do vhodnej nádoby. V malom množstve vody zriedte prášok z tabliet, pridajte hlinku a premiešajte, kým sa nedosiahne konzistencia kašľa.

Dokončite produkt na čistú pokožku pomocou vatovej podložky. Masku naneste rovnomerne po celom povrchu pokožky a ponechajte ju 15 minút. Ak máte pocit nepríjemného pocitu, horí pred časom, ihneď odstráňte výrobok vodou. Potom, čo som vám umyl masku utrite tvár s zmäkčenie toner na základe dedičstva či harmanček (možno pripraviť tento liek na vlastnú päsť).

Recept číslo 3. Nasledujúci recept je nielen sušenie efekt, ale aj hlboko vyživuje pokožku. Na prípravu zmesi budete musieť pripraviť 5-6 roztlačené aspirín, 1 lyžica teplého medu (ak máte mastnú pleť, zmiešajte med s vodou - ½ lyžičky), 0,5 lyžičkou silice jojoby. Kontajner pridať zmiešaného medu a vody, aspirín prášok a jojobový olej, dôkladne sa premieša. Mali by ste mať masu pripomínajúcu zakysanú smotanu.

Na predtým očistenej tvári naneste masku, venujte osobitnú pozornosť problémovým oblastiam. Počkajte 15 minút a opláchnite teplou vodou. Po 5 minútach naneste na pokožku hydratačný alebo výživný krém (hypoalergénny je lepší).

Recept číslo 4. Maska na akné s aspirínom a olivovým olejom vám bude vyhovovať, ak máte pleť priemerný obsah tuku, alebo v kombinácii. V malej nádobe premiešajte lyžicu olivového oleja, prášku kyseliny acetylsalicylovej (2 tablety mleté), pol čajovej lyžičky čerstvej lisovanej citrónovej šťavy. Pripravená zmes sa má aplikovať na postihnutú kožu, počkajte 20 minút a opláchnite vodou. Vďaka kombinácii jemného pôsobenia olivového oleja sa tonické vlastnosti citrónovej šťavy a antiseptický účinok aspirínu, akné rýchlo vyschnú a zápal sa odstráni.

Recept číslo 5. Tento recept pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn a malých akné. Budete potrebovať čierne hliny, sýtené minerálne vody, nasekané tablety aspirínu. Vypočítajte kombináciu aspirínu a hlinky rýchlosťou 1 tableta na 1 lyžičku ílu. Nalejte čierny íl do nádoby a jemne zrieďte minerálnou vodou, kým sa nedosiahne mäkká konzistencia. Potom pridajte prášok aspirínu a premiešajte. Naneste tenkú vrstvu masky na tvár a krk, počkajte 20 minút a opláchnite teplou vodou. Nedoporučuje sa ihneď aplikovať krém, čakať 10-15 minút na to, aby pokožka "dýchala".

Recept číslo 6. Aspirín proti akné (komedóny) a na prevenciu výskytu akné sa používa v nasledujúcom receptúre. Mix jednu hodinu lyžice mletej kávy (stredné mletie), 2 lyžice. hlinené lyžice (modrá, biela), 4 rozdrvené kyslé tablety. V zmesi pridajte (pomaly) minerálnu sýtenú vodu, kým sa nevytvorí hrubá kaša. Aplikujte na pokožku s pomalými masážnymi pohybmi, pokryte všetky oblasti (vyhnite sa zóne horných a dolných viečok). Počkajte 20 minút a opláchnite vodou. Pre silnejší efekt otrite problémové oblasti pomocou kocky ľadu.

Odporúčania na použitie

Keď ste presvedčení o nedostatku alergií na používanie kyseliny acetylsalicylovej, môžete začať liečbu. Ale na začiatku sa neodporúča používať masky na celú tvár - začnite s problémovými oblasťami. Keď sa koža zvykne a zistíte viditeľné zlepšenie, môžete použiť opravné prostriedky pre celú tvár. Vylučujete možné prejavy prispôsobenia kože: začervenanie, suchosť, peeling.

Kedy nastane účinok? Všetko závisí od množstva zápalu na tvári, typu kože a iných nuansov. Obvykle po 3-4 hodinách po ukončení procedúry. Pre prejav stabilných zlepšení sa odporúča používať aspirín proti akné 3 až 9 krát (plný kurz). Potom urobte prestávku.

Dôležité: Nepoužívajte masky viac ako raz za týždeň. V opačnom prípade riskujete výskyt popálenín a iných vedľajších účinkov. Je tiež dôležité nepoužívať aspirín proti akné počas tehotenstva a laktácie. Ak je povrch pokožky poškodený, vredy a dermatitída, zabudnite na čas na takéto liečenie. V každom prípade pred použitím vyhľadajte lekára a nezabudnite použiť integrovaný prístup k liečbe. Iba týmto spôsobom sa môžete určite zbaviť akné.