Hlavná

Opar

Použitie aspirínu na liečbu akné na tvári

Aspirín, vzhľadom na obsah kyseliny salicylovej v jej zložení, je najefektívnejším liekom na liečbu akné v tvári, aj keď pôvodný účel týchto piluliek je úplne iný. Aspirín z akné na tvári sa často používa kvôli tomu, že jednoducho nie je schopný poškodiť pokožku, pretože obsahuje iba prvky, ktoré sú prospešné.

Navyše tieto tabletky majú schopnosť znižovať zápal kože, očistiť ich od kornifikace a prebytočného tuku, teda podsushivaya poškodený oblastí, odstraňovanie znečisťujúcich látok, bez toho aby došlo k poškodeniu zdravých tkanív. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam môže liek účinne odstrániť zápal kože, bojovať proti akné, akné, post-akné, čisté a úzke medzery potom vyberte očernetý bod na koži, čo im zdravý vzhľad, mäkká a hodvábna textúra. Ľudia majú často pochybnosti: pomáha aspirín s akné? Ako sa zbaviť akné s aspirínom bude diskutované nižšie.

Použitie aspirínových tabliet z pimlej vyrážky

Možné rôzne použitia tabletovej formy kyseliny salicylovej proti akné a akné.

Metódy používania aspirínu z pupienkov

V kozmeteológii sa rozlišujú dve najefektívnejšie metódy, v ktorých sa používa aspirín:

Metodika používania miestnych postupov je absolútne jednoduchá. Preto sa tableta stráca v prášku a rozpustí sa v malom objeme vody. Kashitsu, ktorý bol vytvorený v rovnakom čase, dal na bavlnený tampón, dal ho na postihnutú oblasť a stojí na pár minút.

Pri príprave masky sa tablety kyseliny salicylovej kombinujú s maskou, ktorá sa aplikuje na problémové oblasti pokožky a zanechá na chvíľu. Po uplynutí potrebného času sa má maska ​​umyť mierne teplou vodou a vysušiť. Pri výrobe maskovacej látky sa ako základ považujú zložky najvhodnejšie pre typ pokožky pacienta. Často toto: rastlinný olej, jogurt bázy, ílovitý materiál, olej vitamínové komplexy a včelie produkty. Tento postup je navrhnutý tak, aby sa odstránil opuch a zápal s tkanív, aby sa odstránili kornifikace bez poškodenia zvyšku na kožu, pre zúženie zväčšené póry, ich odstránenie z čiernych častíc, to má za následok, vysušuje pupienky a dokonca eliminovať akné škvŕn.

Základné pravidlá používania kyseliny salicylovej proti akné

Hlavné body, ktoré charakterizujú princípy používania aspirínu z akné na tvári, sú:

 1. Ak používate tvárové masky z aspirínu po prvýkrát, je potrebné ho aplikovať vo forme bodiek na všetky pupienky samostatne. A iba pri absencii alergických prejavov, aplikujte na zostávajúci priestor.
 2. Pri vykonávaní prvého postupu pre základňu sa odporúča použiť jogurt alebo medovú základňu.
 3. Použite aspirínovú masku z akné na prednej strane nie viac ako raz za týždeň, pretože nadmerná záľuba pre tento postup môže spôsobiť chemické popáleniny.
 4. Trvanie liečby sa v priemere pohybuje od štyroch do desiatich postupov, v závislosti od stavu kože.
 5. Po jednom postupe musíte urobiť dvojtýždňovú prestávku.
 6. Aspirín pre postupy by mal byť najjednoduchší, domáce.
 7. Po odstránení zvyškov masky z pokožky je potrebné ju dobre namazať hydratačným krémom.

Používanie aspirínu proti akné

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť akné z tváre a tela kyselinou salicylovou.

Najjednoduchšia metóda riešenia tohto problému ako akné je predpis, podľa ktorého sa aspirínová tableta rozdelí na polovicu a aplikuje sa priamo na pupienky.

Iný známy spôsob je liečba akné aspirínu poskytuje novo napadaného snehu zlúčeniny získané zo 6 tabliet a čerstvej šťavy z jedného citróna, Získaná hmota je mazané každý pupienok, potom sa nechá zaschnúť. Na konci postupu sa pokožka utreje roztokom sódy.

Tablety proti alergiám a aspirínu z pupienkov na tvári a tele

Prášok získaný rozdrvením tabliet suprasinu a kyseliny salicylovej v pomere 1: 1 sa spoja s malým množstvom vody. Výrobok je pripravený na použitie.

Prijatý liek pomôže vyčistiť pokožku a odstrániť erytém.

Vyčistenie hliny a aspirínu

Pri príprave keramiky z ílu s aspirínom z akné je potrebné miešať prášok z piatich tabliet kyseliny salicylovej, dvoch malých lyžičiek ílu a vody pri izbovej teplote. Zmes sa mieša až do úplnej homogenity. Ďalej, na predtým očistenej ploche tela s vatou, naneste zmes štvrtinu hodiny. Po tejto úprave by sa mali zvyšky zmesi umyť a mazať telo alebo tvár s odvarom otáčania s harmančekom. Táto droga má silný protizápalový účinok, znižuje sekréciu z mazových žliaz, čistí póry kontaminantov.

Boltushki s pridaním aspirínu

Chatterlet tohto druhu je silný antiseptický, odstraňuje zápalový jav, môže suché pupienky. Pri príprave aspirínového hovoru z pichľavého vyrážky je potrebné skombinovať 5 gramov levomycetínu, niekoľko tabliet kyseliny salicylovej, 50 ml alkoholu a kyseliny orthoborovej. Naneste tento krém v noci bez umývania. Je potrebné postupovať opatrne, pretože je možné spáliť.

Kyselina salicylová s aspirínom

Je potrebné zmiešať 40 ml kyseliny salicylovej a prášku jednej tablety kyseliny salicylovej. Prijaté tonické mazivo na tvári a tele. Táto zmes pomáha odstrániť pupienky, aby sa dosiahol lepší účinok, pridajte niekoľko tabliet levomycetínu.

Zmes aspirínu s kyselinou orthoboritou

Aby bola získaná požadovaná zmes sa rozmieša s 50 ml alkoholu a kyseliny boritej prášku dva páry tablety kyselina salicylová a chloramfenikol. Táto zmes je vynikajúcou antiseptickou látkou, ktorá dokáže vysušiť pupienky na tele a tvári.

Použitie masiek s aspirínom z akné

Ďalším spôsobom, najúčinnejším zo všetkých, schopný rýchlo odstrániť akné, je aplikácia masky s aspirínom proti akné. Existuje mnoho odrôd takýchto masiek. Najjednoduchšia aspirínová maska ​​pre tvár sa tak robí. Bežné Asperínové pelety sa rozpustia vo vode až do hustoty. Výsledná zmes sa aplikuje na vatu a aplikuje sa na postihnutú oblasť tváre. Táto maska ​​tváre pre akné môže odstrániť zápal a vysušiť akné vyrážky.

Jogurtová maska ​​s aspirínom

Maska akné s aspirínom a jogurtom sa pripraví zmiešaním zlúčeniny a malého množstva jogurtu pripraveného doma, s prášku získaného z dvojice aspirínu a veľké lyžice vody nasýtenej oxidom uhličitým. Výsledná zmes sa nanáša na pokožku tváre po tretinu hodiny, potom sa má umyť vodou.

Maska citróna s aspirínom

Ak má problém koža nadmerné uvoľňovanie tuku, pomôže vám maska ​​s aspirínom a citrónovou šťavou. Aby ste to dosiahli, potrebujete pár tabliet s aspirínom a oblátky na džúsy, riedené vodou na ľahkú kašu. Maska tohto druhu by mala byť na tvári dlhšie ako sedem minút, navyše by nemalo byť viditeľné mechanické poškodenie kože. Tento postup perfektne normalizuje činnosť mazových žliaz a odstraňuje nadmerné rozdelenie tuku.

Medová maska ​​s tabletami Asperinu

Aspirín a med z pupienkov sa odporúčajú pre ľudí po 30 rokoch. Na prípravu takéhoto masky: prášok z piatich tablety podávané 2/3 lyžice medu boli zmiešané a použité k problému masážnym umiestni tretiu hodinu. Po ukončení procedúry sa odporúča pokožke vyčistiť sóda. Maska uschne pupienkov a zároveň vyživuje pokožku, ale nepreháňajte masku s medom, pretože je silný alergén.

Ostatné typy masiek

Môžete použiť aj iné typy masiek, ako napríklad masku s aspirínom na tvár s pridaním kefír, vitamínové komplexy. Taktiež prášok aspirínu sa môže používať spolu so zakysanou smotanou alebo kyslou mlieko. Tieto typy masiek sa používajú na ďalšie zmäkčenie pokožky. Pre každý typ pokožky je vhodná maska ​​z oleja, kyselina salicylová. V prípade potreby okamžite odstrániť jednotlivé akné môžete po nanesení lieku skombinovať tablety s balzam po holení. Musí sa oplachovať do 7 minút.

Používanie aspirínových masiek proti akné

Potom zvážte najefektívnejšie masky s aspirínom na boj proti akné.

Klinec, aspirín a levomycetin z akné

Tento recept kombinuje prvky určené na boj proti zápalovým reakciám a baktériám.

Ak chcete získať masku proti akné, je potrebné pridať prášok štyroch tabliet levomycetínu a aspirínu do tinktúry infúzie nechtov. Výsledná zmes sa musí namočiť denne na plochu tváre.

Roztok aspirínu s peroxidom

Ďalším účinným predpisom proti akné je zmes kyseliny salicylovej a peroxidu vodíka. Toto riešenie má pozoruhodné dezinfekčné a sušiace vlastnosti. K tomu sa pridajú tri kvapky peroxidu vodíka a pár kvapiek vody na prášok štyroch tabliet kyseliny salicylovej. Po zmiešaní nechajte na problémovom mieste 10 minút.

Maska s kávou

Maska aspirínu z akné s prídavkom 1 malej lyžice mletej kávy, 2 veľké lyžice prášku z ílu, 4 tablety lieku. Výsledný minerál sa postupne naleje do minerálnej vody. Aplikácia zmesi, paralelne, vykonáva masáž pleti. Trvanie procedúry je jedna tretina hodiny. Nakoniec sa odporúča umývať tvár vodou a tónovať ju ľadom.

Maska s olivovým olejom

Z akné maska ​​aspirín maska ​​s prídavkom olivového oleja pomôže. K tomu: na jednu lyžicu drogy, pridajte toľko olivového oleja a pol lyžičky citrónovej šťavy. Aplikujte túto zmes iba na oblasť vyrážok, asi po 8 minútach, potom opláchnite vodou.

Používanie aspirínových liekov opakovane preukázalo svoju účinnosť v boji proti akné a akné. Treba však byť veľmi opatrné pri využívaní finančných prostriedkov založených na tejto droge, aby nedošlo k spáleniu pokožky a nezhoršili túto situáciu.

Hlúpe akné rozdrví, šikovný aspirín z akné, čierne škvrny a škvrny!

Hlavnou výhodou aspirínu je silný protizápalový a antiseptický účinok. Z článku sa dozviete všetky tajomstvá používania jednoduchých aspirínových tabliet z akné, komedónov a škvŕn na tvári a tiež získať 8 najlepších receptov, ktoré sa už dnes môžu ukázať "v podnikaní".

Ale na prípravu masiek tu nie je dosť, takže všetky recepty sú super-efektívne s aspirínom masiek pre akné a čierne bodky na tvári, ktorého dôsledkom bude spôsobujú závisť všade okolo, môžete nájsť v ďalšom článku.

Aspirín pomáha s akné a čiernymi škvrnami: účinok antibiotika

Okamžite varujem: Nevzťahujte sa do hlavy, aby ste prehltli tablety aspirínu v baleniach, aby ste sa zbavili dôležitého akné. V tomto prípade sa používa výlučne na vonkajšie použitie.

Ako môžeme pomôcť bežnému aspirínu na 60 rubľov. na balenie sa zbaviť akné? Je to všetko o užitočných vlastnostiach:

 • Antibakteriálne a protizápalové účinky sú dva hlavné argumenty, ktoré okamžite vyriešia spor o vhodnosti použitia aspirínu proti akné. Aspirín je antibiotikum, čo znamená, že ničenie baktérií a mikróbov je jeho "hobby".
 • Vyschne. Aspirín jemne vysušuje pupienky a pomáha im rýchlo dozrieť. Mimochodom, riziko pálenia alebo vysychania pokožky je minimálne.
 • čistí. Externá aplikácia aspirínu poskytuje vynikajúci čistiaci účinok. Čierne body nebudú dobre fungovať!
 • Bielenie a regeneračný efekt. Preto je opodstatnené používať aspirín zo stop, jaziev a škvŕn po akné. Antibiotikum pomáha pleti obnoviť rýchlejšie a efekt bielenia rýchlo vráti krásu.
 • Keratolytický efekt. Masky s aspirínom jemne odlupujú hornú vrstvu zrolených buniek, čo urýchli regeneráciu a zlepší lokálny metabolizmus.

S vlastnosťami, ktoré sme zistili, teraz prejdeme na najzaujímavejšie - do aplikácie.

Ako sa trvale zbaviť akné s aspirínom

Existujú dva hlavné spôsoby použitia aspirínu od čiernych hláv, čiernych bodiek a po akné: lokálne a príprava masiek s antibiotikom na základni. Hovorme o každom z nich.

Miestny spôsob ošklivosti je jednoduchý: je potrebné rozomeliť aspirínovú tabletu na konzistenciu jemného prášku a rozpustiť v malom množstve vody.

Výsledná hmotnosť podobná buničine sa aplikuje na vatovú podložku a aplikuje sa na niekoľko minút na problematickú oblasť pokožky.

Samozrejme, táto metóda sa používa na odstránenie aspirínu len pár akné. Nasledujúca metóda je vhodná na liečbu celej tváre.

Príprava masiek a masiek s aspirínom proti akné a čiernym škvrnám

Ak chcete pripraviť akúkoľvek masku s aspirínom, musíte najskôr rozomeliť niekoľko tabliet a skombinovať sa so všetkými ostatnými zložkami.

Uchovávajte masku aspirínu na tvári 15-20 minút. Použitie väčšiny nižšie opísaných receptov sa odporúča nie častejšie ako 2-krát za týždeň.

Aspirín s medom z pupienkov a škvŕn

Prozápalové, antiseptické a regeneračné vlastnosti sú hlavnými výhodami masky z medu a aspirínu, čo ospravedlňuje jeho použitie z akné a škvŕn.

Nalejte 2-3 tablety aspirínu a pridajte niekoľko kvapiek teplej vriacej vody a premiešajte. Vo výslednej zmesi položte jednu čajovú lyžičku medu a znova premiešajte. Mali by ste dostať homogénnu hmotu.

Masírujte pohyby masky z akné z medu a aspirínu na tvár. Po 20 minútach opláchnite teplou vodou.

Ale to nie je všetko, čo potrebujete vedieť. Maska je taká účinná, že je venovaná samostatnému článku "Maska na tvár s medom a aspirínom z akné". Ak máte záujem o recept, prečítajte si článok.

Aspirín a suprasín z pupienkov, akné a čiernych škvŕn

Rozdrviť na prášok na jednu tabletu antibiotika s nadsývaním a aspirínom. Miešajte a pridajte jednu kvapku teplej vriacej vody. Maska je pripravená!

Maska aspirínu a suprastinu, okrem čistenia tváre, pomôže rýchlo zvládnuť začervenanie kože.

Kalendula, aspirín a levomycetin z akné

Porážka znamená, pretože kombinuje tri zložky, ktoré majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Na prípravu masky z akné z aspirínu, chloramfenikol a nechtíka, musí prijať a mix: 40 ml tinktúry z nechtíka (štandardná lekáreň obal) a štyri drvené tablety chloramfenikolu a aspirín. Naneste na vatový tampón a utrite tvár.

Mimochodom, tinktúra nechtíka pomerne dobre pomáha od akné na tvári aj bez miešania s inými prostriedkami. Veľa užitočných informácií nájdete v článku odkazom.

Účinná kefka z čiernych bodiek s aspirínom

Ako sme uviedli vyššie, aspirín dokonale pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn na tvári a tiež zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Najlepším receptom na čistenie z čiernych bodiek s aspirínom je maska ​​tváre z hliny a aspirínu. Maska je tak úžasná, že si zaslúži samostatný článok, ktorý vám dôrazne odporúčam čítať.

Acne Refill Acne Recipe

Boltushka poskytuje najsilnejší antiseptický, protizápalový a sušiaci účinok. Naneste jemne, aby nedošlo k spáleniu pokožky.

Na prípravu aspirínového mäkkého akné je potrebné zmiešať 5 g levomycetínu, 2 tablety aspirínu, 50 ml etyl 96% alkoholu a 50 ml kyseliny boritej.

Používajte ako bežné mlieko na noc, nemôžete sa umyť. Nezabudnite pred aplikáciou potriasť.

Aspirín a peroxid vodíka

Tu je ďalší praktický recept na akné a akné. Peroxid vodíka a aspirín, dobre dezinfikuje pokožku a má dobrý účinok na sušenie.

Rozdrvíme 3 až 4 tablety aspirínu, pridáme 2-3 kvapky peroxidu vodíka a niekoľko kvapiek teplej vody. Všetko dôkladne premiešajte a naneste na 10 minút.

Kyselina salicylová a aspirín proti akné

Vezmite a premiešajte 40 ml 1% kyseliny salicylovej (zvýšenie koncentrácie nie je potrebné, pretože môže veľmi vysušiť pokožku) a 1 nasekaná tableta aspirínu. Tonic od akné je pripravený!

Pred každým použitím musíte fľašu potriasť. Kyselina salicylová a aspirín sú vynikajúce pre akné a pre lepší účinok môžete tiež pridať 4 tablety levomycetínu.

Aspirín a kyselina boritá

Na prípravu tohto receptúry budete potrebovať: 50 ml etylalkoholu, 50 ml 1% kyseliny boritej, 4 tablety aspirínu, 4 tablety levomycetínu. Tablety predbežne rozomlejte a premiešajte s tekutinou.

Výborný antiseptický a sušivý efekt. Môže byť používaný denne!

kontraindikácie

Kontraindikácie pre vonkajšie použitie aspirínu sú:

 • Alergia na aspirín alebo niektorú zo zložiek výrobkov a masiek.
 • Tehotenstvo a laktácia.
 • Nadmerne suchá alebo citlivá pokožka.
 • Astma.
 • Rosacea, rovnako ako čerstvé rany alebo kusy.

Pred použitím nezabudnite urobiť mini test na neznášanlivosť aspirínu v malej oblasti pokožky!

Nespadá aspirín? No, dobre! Použitie jablčného octu z akné a škvŕn je najlepšou alternatívou!

Recenzie ľudí o aspirín

Na internete je obrovské množstvo recenzií o čistení tváre z akné a čiernych bodiek s aspirínom. Niektorí obdivujú túto zázrakovú liečbu, zatiaľ čo iní, naopak, liečia aspirín viac skepticky.

Vo väčšine prípadov sú však názory na aspirín ako liek na akné pozitívne. Nižšie ako zvyčajne sú vybrané recenzie.

Užitočné video o tom, ako vytvoriť masku z našej drogy:

Ak ste už vyskúšali našu metódu, napíšte, či vám nepomôžeme alebo nie v komentároch uvedených nižšie a možno aj vaše spätná väzba pomôže iným ľuďom, takže čakáme!

aspirín

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Používam aspirín na liečbu kožných problémov. Je to cenovo dostupný nástroj, ktorý prináša dobré výsledky.
Používam 2 metódy:
1. Robím alebo vyrábam z aspirínu masku na tvár. Vyrastam tablety s vodou a obličky.
2. Pridávam aspirín domácim hovorcom z akné.
V obidvoch prípadoch dosahuje aspirín dobré výsledky.
Základné pravidlá používania aspirínu na liečbu problémovej kože:
1. nedá sa používať často.
2. Aplikujte recepty s aspirínom v komplexnej liečbe akné a akné.
3. aktívne zvlhčujte pokožku, aby ste ju neprečistili.
Aspirín je dobrý, pretože nie je antibiotikum a nevyvoláva vzhľad habituácie kože.

Na jar som sa prispôsobil na odstránenie pupienkov pomocou aspirínových tabliet. Kúpil som tie najlacnejšie na papierovom blistri. Tablety si zobrali 2-3 veci, rozmnožili sa na kávu v teplej vode a presne sa aplikovali na pupienky. Po chvíli umyť. Urobil som to niekoľkokrát denne, ak pupienok bol varenie veľké, alebo raz za deň pre menej pupienky. Kyselina, ktorá obsahuje aspirín, dezinfikovala moje zápaly a zmenšila sa. Ale všimol som si, že na slnku po aspirínovej pokožke začala pokožka opaľovať. V lete to nie je možné!

Tí, ktorí majú akné na tvári, skúste všetko. Zistil som sa o maske aspirínových tabliet. Okamžite sa rozhodli vyskúšať. Robil som práve to: rozpustil som 2-3 tablety v malom množstve vody a naniesol som niekoľko vrstiev na tvár. Čakal som, že to vyschnú a potom ich umyjú. Aspirínom je kyselina acetylsalicylová. Takže aspirín je kyselina a je to dobrý liek na peeling. Kyselina dobre odstraňuje mŕtve bunky, čistí póry. Ak sa používa pravidelne, môže sa dosiahnuť, že obsah tuku sa zníži a zápal na tvári skončí.

Po prečítaní zázrakov aspirínových masiek, ktoré znižujú všetky pupienky a zápaly z tváre, rozhodla sa nasledovať príklad. Urobila parný kúpeľ, rastolkla niekoľko tabliet, zmiešaných s prírodným jogurtom, vytlačila čajovú lyžičku šťavy z aloe. Keď som použil masku na tvár, cítil som mierny pocit brnenia, ale myslel som si, že by to malo byť. A po 20 minútach bola celá tvár pokrytá červenými lišajníkmi. A nielen tvár, ale aj oblasť krku a dekoltu. Premyté, ale bolo príliš neskoro. Ani sedatíva, ako sú gély a pleťové vody, ani tampóny s ľadom, pomohli. Oblianina sa stala karmínovou, koža bola nesnesiteľne svrbivá a moje oči boli napojené. Musel som ráno ísť k lekárovi. Na recepcii dermatológ sa naučil, alebo zistil, že aspirín - dostatočne silný alergén. A sú tu aj ľudia, ktorí dokonca podajú jednu tabletu, ktorá môže mať bolesť hlavy, môže spôsobiť Quinckeho edém. Takže som sa ho ľahko zbavil len vonkajšou reakciou.

Prostriedky úžasné, stojí za cent, sú v každej lekárni, na rozdiel od alkoholu, koža nie je nadmerná, baktérie ničí. Vo všeobecnosti, na udržanie čistoty tváre, náprava dokonale padne. Problém je len v tom, že by sa tablety nemali opiť, ale robiť masku z nich. Pokiaľ ide o pohodlie hotových výrobkov, aspirín stráca.
Najjednoduchšie maska ​​je rozpúšťanie niekoľkých tabliet aspirín malé množstvo vody, aby sa kaša a jej ďalšiu aplikáciu na tvár. V tomto prípade je prípustné odchýlky: Môžete pridať šťavu z rastlín, ako je nechtík, med, bylinky apod Všeobecne platí, že široký otvorený priestor pre fantáziu.. Kedysi som pridal trošku zriedenú šťavu celandín, zdá sa mi, že účinok sa zvyšuje. Samotný aspirín je antibiotikum, takže dokonale bojuje proti baktériám, ktoré šíria infekciu do tváre. Taktiež vysušuje kožu, ale robí to šetrne. Póry sa mierne zväčšujú (ale je to pravdepodobnejšie kvôli masážnym pohybom počas aplikácie) a čierne škvrny odchádzajú. Tu, mimochodom, možno použiť ako prostriedok na peeling: aspirín by nemal byť úplne rozpustený, takže tuhé častice zostávajú. To vyčistí pokožku mŕtvych častíc.

Acetylsalicylová bola mimoriadne prekvapená, keď som sa dozvedela, že tieto pilulky sú ošetrené pupienkami a nielen teplota je zrazená a bolesť je eliminovaná.
To ma naučil priateľky v hosteli, nástroj pre študentov. A efektívne na to isté.
Iba z akné by sa malo liečiť aspirín by sa nemal vziať dovnútra, ale externe.
V zásade existujú 2 hlavné spôsoby. Toto je maska ​​a presná aplikácia.
Možno kvôli našej neskúsenosti a túžbe ušetriť peniaze, tablety sme správne nepoužívali, ale niekedy sa vyskytli nežiaduce účinky. Koža bola suchá, podráždenie začalo. Takže je lepšie používať masky na báze aspirínu s prídavkom prírodných zložiek, ako je med, nechtík, jogurt. To nielen zachráni dôsledky, ale aj zvýši pozitívny účinok aspirínu.
Stačí kúpiť liek v pravidelných tabletách, nie šumivých alebo práškových. A nevykonávajte masky každý deň.
Použil som ešte jednu metódu. Rozdrvená aspirínová tableta v kombinácii s olivovým olejom pôsobí ako kefka, exfoliuje pokožku a odstraňuje zápal.
Odporúčam všetky procedúry večer, aby pokožka mohla odpočívať a zotavovať sa. A ráno prešiel zápal, tvár bude svieža.

Aspirín je univerzálny liek, nikdy by som si nemyslel, že by som ho mohol použiť na kozmetické účely. Mám však na ňom niekoľko receptov, ktoré pomáhajú vyzerať lepšie. Aspirín prináša vynikajúci bieliaci účinok, takže v mojom kozmetickom vrecku s rôznymi maskami a krovinami je niekoľko tampónov s aspirínom, len ich brúsim a pridať do akejkoľvek masky. Ukázalo sa, že taká heterogénna hmota, ktorá pri spláchnutí tiež pokrčí kožu. Vo všeobecnosti som sa snažil aplikovať aspirín nasiaknutý vo vode na kožu v čistom stave po dobu 5-10 minút, potom je bieliaci efekt oveľa výraznejší. Z akné, aspirín tiež pomáha, keď vyskočí veľký vnútorný pupok, okrem aspirínu nič nepomôže. Priložil som priamo na pupienok, vyhýbal som sa pokožke okolo bežnej kaše a odišiel som na noc. Nič nemá pocit zvláštnosti o pocitoch, ale zložky sa zrejme dostanú do kože, objaví sa mierne horiace pocity. Ráno na koži je iba biely povlak, ale pupienok takmer zmizne. Podráždenie a suchosť na pokožke sa nezobrazuje, ak používate aspirín lokálne. Na jedno použitie sú štvrtiny tabliet dosť, takže je to veľmi úsporné a rozpočtovo zmýšľajúce.

S pomocou aspirínu sa pokúšalo vyliečiť akné, ale v tomto ohľade je úplne zbytočné. Nezdravuje sa, ale len zmierňuje zápal, vysušuje a uzdravuje rany, ak je poškriabaný. Nie je to zlé, ale s akné nestačí. Vo svojom mladosti niekoľkokrát urobila niekoľko masiek s aspirínom, potom odišla. V dôsledku toho bolo liečené akné pod vedením lekára. Neskôr, keď došlo k záchvatom vážnych vyrážok, ale akné pravidelne vyskočilo, bolo mi opäť odporúčané, aby som vytvoril masku s aspirínom na zlepšenie celkového stavu pokožky. Moja koža je suchá, takže som si vybral možnosť medu zo všetkých masiek. Vezmite dve tablety aspirínu, nevyplákajte, vyliate polovicu lyžičky vody, okamžite ich rozpustí. Pridajte ďalšiu polovicu čajovej lyžičky morskej soli a medu čaju. Všetko je zmiešané. Musíme zabezpečiť, aby sa výsledná kakaa nestala kvapalnou. Dala som si ju do tváre v tenkej vrstve, na chvíľu, na tri minúty, už viac, masím ju dôkladne a potom ju umyjem. Nie je možné udržať dlhú tvár. Robím túto masku raz týždenne, niekedy aj dve. Najjednoduchší recept, veľmi lacný, ale udržuje pokožku v dobrom stave. Je mäkký, čerstvý a čistý. Pravidelne robím masky niekoľko mesiacov a nevidím jediný pupienok.

V ústave dievčatá z akné používajú aspirín. Mám tiež problém, pretože je škoda hovoriť o tom. V mojom prostredí nie sú žiadni ľudia s akné, mojou prirodzenou túžbou bolo urobiť všetko, čo nie je viditeľné pre ostatných. Je dobré, že to nie je lacné. Rozhodli sa vyskúšať.
Ukazuje sa, že aspirín odstraňuje zápal kože, vyčistí ho od čiernych škvŕn a čo je najdôležitejšie, nie je dočasný účinok. Z iných liekov som začal znova a tu už mesiac čistú tvár a jemnú pleť. Nedáva žiadne alergické reakcie a je vhodný pre akýkoľvek typ: mastný, suchý alebo kombinovaný. Hlavnou podmienkou je užívanie aspirínu iba vo verzii tablety. Zasleje zápaly a rýchlo prechádzajú. Samozrejme, že je žiaduce, aby to bolo pravidelné, prinajmenšom v prvom rade, aby sa znova nevyvolávala príležitosť na znateľný zápal. Je lepšie robiť masochku raz za týždeň - to bude dosť dosť. Rovnako ako v každom prípade hľadanie nie je dobré.
Použil som aspirín s medom. Vzal som dve tablety aspirínu, rozdrvil som ho a premiešal s medom. Napriek tomu je moja koža bližšia k suchu. Nevzťahovala sa na celú tvár, ale iba na problémové oblasti. Vyskúšajte to.

Úplne vyliečiť akné pomocou aspirínu je nemožné. Podarilo sa mi však zlepšiť stav problémovej kože. Na internete som našiel masku na predpis pomocou bežných tabliet aspirínu.
Recept: musíte zobrať 2-3 tablety aspirínu a naplniť ich niekoľkými kvapkami vody tak, aby sa rozpustili. Tablety sa veľmi rýchlo stanú hnusnými, ak sa dostanú vlhkosťou. V kašuli pridajte lyžicu citrónovej šťavy a pár kvapiek akéhokoľvek éterického oleja. Používam citrón, pomaranč alebo grapefruit. Tieto éterické oleje sú vhodné pre mastnú pleť. Môžete tiež pridať peroxid vodíka alebo chlórhexidín do masky v malom množstve, 3-5 kvapiek. Proporcia by sa mala vybrať tak, aby výsledok nebol kvapalnú konzistenciu. Nakoniec premiešajte a naneste rovnomerne na tvár.
Držím masku 15-25 minút. Potom, čo som umyť. Dobre osvieži pokožku, vysuší zápal, vyhladí farbu a textúru pokožky, očistí póry. Robím to 2 krát týždenne a som veľmi spokojný s výsledkom. Stav pokožky sa zlepšuje, prakticky neexistujú žiadne nové vyrážky.
Keď sa objavia veľké pupienky, vezmem jednu aspirínovú tabletu, na ňu padajú 3 kvapky vody a zmes sa aplikuje na zápal. Po pár hodinách sa pupienka zmenšuje.

Masky s prídavkom aspirínu sú veľmi užitočné pri odstraňovaní čiernych škvŕn a akné. Pravidelne očisťujem tvár týmto spôsobom a s najväčšou pravdepodobnosťou som dlho netrpel. Všetkým ostatným sa koža stáva jemnejšou, hladkou a pružnejšou. Masochki tiež omladzujú. Penny, ale to perfektne pomáha. Existuje veľa spôsobov, ale toto sa mi páči ešte raz: na základoch si užívam jogurt (ale môžete mať med, maslo alebo tukový krém). Takže v jogurte pridajte 2 drvené tablety aspirínu a 2 polievkové lyžice minerálnej vody. Miešajte a aplikujte na tvár 20 minút. Hlavná vec je pravidelnosť.

Ak chcete liečiť akné by ste mali užívať bežnú kyselinu acetylsalicylovú v tabletách, šumivé tablety sa nemôžu používať. V čistej forme, aspirín môže spôsobiť popálenie tkaniva, a tak som ju použiť ako súčasť masiek v nádeji, ako sa zbaviť akné. Recepty masky s aspirínom na internete veľa sa mi páčil najviac zo všetkého s aspirínom a olivovým olejom, to nie je jedinou príčinou podráždenia a suchosť kože, zlepšenie vzhľadu, ale akné nie je príliš užitočné, nie je nutné mať sušiace účinok. Ale akné maska ​​s kyselinou acetylsalicylovou je bezpečnejšie ako obchode kúpil, a už vôbec nie viesť k zhoršeniu, aj keď by mal byť používaný so zvýšenou opatrnosťou, nie viac ako 2 krát týždenne a nie držať na koži. V aspirínu majú malú hojenie rany účinok, s ním som sa rýchlo začala prejsť jazvy a začervenanie akné, zmenšovať póry a menej čierne bodky. Mám v pláne kúpiť krém na akné a používať ho s aspirínom masiek, dúfam, že ešte vyčistiť pleť pred léziami. Aj keď je jasné, že v prvom rade je potrebné skontrolovať stav, pretože vonkajšie lieky len zlepšuje vzhľad a je príčinou akné je a oni sa objaví znova.

Zatiaľ čo nikto nekladal otázky. Vaša otázka bude prvá!

Ako sa zbaviť akné s aspirínom

Akné je choroba, ktorej liečba by mala byť komplexná.

Lekáreň predáva veľa prostriedkov na zníženie aktivity mazových žliaz, čím odstraňuje zápal.

Väčšina z nich je pomerne drahá, takže nie každý môže. Existujú však aj také lieky, ktoré sú lacné a sú v každej domácej medicíne.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Napriek tomu, že nie sú menej účinné, málo ľudí vie, že s ich pomocou sa môžete zbaviť vyrážok.

Taký liek je bežný aspirín, ktorý pri správnom používaní pomáha dobre pri akné na tvári.

Nie je potrebné ho užívať perorálne, ale na jeho základe sa odporúča pripraviť masky, pleťové vody a obklady.

Nižšie sú uvedené informácie a podrobné správy o tom, ako sa zbaviť akné kyselinou acetylsalicylovou.

Užitočné vlastnosti

Aby sme dospeli k záveru, či aspirín pomáha proti akné na tvári, je potrebné zoznámiť sa s užitočnými vlastnosťami tabliet.

Foto: užitočné vlastnosti lieku

Prírodná kyselina salicylová bola objavená asi pred dvoma tisícmi rokmi. Starí dobyvatelia mali malú predstavu o chemickom zložení látky, ale pre anestéziu a úľavu od horúčky sa použila vrbová kôra, zmäkčená vo vode.

Neskôr Európania syntetizovali kyselinu acetylsalicylovú - kyselinu octovú.

V čase, keď neexistovali žiadne antibiotiká a kortikosteroidy, aspirín sa stal všeliekom mnohých chorôb. A aby sa zbavili akné a vrie, tvárové masky založené na tejto látke sa začali používať asi pred 100 rokmi.

Kyselina acetylsalicylová nebola v modernej dermatológii zabudnutá.

Je považovaný za silný exfoliačný, dezinfekčný a protizápalový prostriedok.

Ak na povrchu kože dochádza k začervenaniu, aspirín sa s ňou rýchlo vyrovná.

Ako to funguje

Aspirín, riedený vodou, je vynikajúci pre akné z dôvodu nasledujúcich pozitívnych vlastností:

 • očistenie od nadbytku kožného mazu;
 • bielenie, odfarbovanie pigmentových škvŕn a jaziev;
 • ľahké čistenie epidermy;
 • odstránenie mŕtvych buniek;
 • dáva hladký povrch;
 • zúženie a čistenie pórov;
 • vyhladenie pleti;
 • odstránenie zápalu a zníženie veľkosti veľkých a malých pupienkov;
 • anestézia a svrbenie;
 • zneškodňovanie malých chĺpkov.

Video: "Expresný spôsob, ako sa zbaviť akné za 15 minút"

svedectvo

Indikácie pre vonkajšie použitie aspirínu sú:

 • akné, rôzne veľkosti akné, papuly, pustuly a nodulárne prvky;
 • nadmerne mastný kryt, mastný lesk, zväčšené póry;
 • starnúca a vyblednutá koža, zlé turgor, malé vrásky.

kontraindikácie

Aspirín je liečivo s esterom kyseliny octovej, takže má určité kontraindikácie pri použití:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • ťažké alergické ochorenia;
 • exacerbácia chronických ochorení;
 • akútne infekcie;
 • čerstvé rozsiahle kožné lézie;
 • precitlivenosť;
 • bronchiálna astma.

Aký druh aspirínu sa používa pre akné?

Používanie bežného aspirínu je známe každému.

Tablety sú určené na zníženie horúčky, zmiernenie horúčky a bolesti, sú predpísané na liečbu reumatizmu a ischémie, trombózy.

Pri externých kozmetických procedúrach je najlacnejšia droga prezentovaná v lekárni vhodná.

Foto: masky vhodné pre bežný aspirín

Každý recept zvyčajne začína slovami "rozdrviť pilulku", ale aby ste nekomplikovali proces prípravy liečivej zmesi, môžete okamžite kúpiť aspirín v prášku.

Foto: produkt môžete aplikovať vo forme prášku

Toto však nie je potrebné.

Maskovacie recepty

Aspirínová maska ​​je skutočný spôsob, ako urobiť svoju tvár krásnou a hladkou bez príliš veľkých nákladov.

Aby sa zabránilo negatívnej reakcii pokožky, je dôležité dodržiavať preventívne opatrenia.

Predbežne je potrebné stráviť ľahký test, aby ste sa dozvedeli, či spôsobí alergiu alergiu.

Za týmto účelom sa na pokožku za uchom nanáša malé množstvo aspirínu s vodou. Ak do 1-2 hodín nedôjde k pádu, svrbeniu, začervenaniu, potom sa liek môže bezpečne použiť na tvár a telo.

Pri príprave finančných prostriedkov je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá:

 • nepoužívajte splatné lieky;
 • mletie tablety s drevenou maltou alebo v miske na fajčenie, a nie v kovovej miske;
 • rozdrvený prášok sa pomaly pridáva k kvapalným zložkám, pričom sa neustále mieša, aby nezostali žiadne hrudky;
 • aby sa zabránilo nežiaducim reakciám, prísne dodržiavať odporúčané dávky receptov a kombinácie zložiek.

Foto: maska ​​na varenie

Pre najobľúbenejšiu masku budete potrebovať:

 • 2 tablety kyseliny acetylsalicylovej bez škrupiny;
 • 2 polievkové lyžice. lóže. teplú varenú vodu alebo toľko medu.

Tablety sa rozomelú na prášok, zriedia sa vodou alebo medom, dôkladne sa premiešajú.

Zmes sa aplikuje na celú plochu alebo iba na zapálené miesta po dobu 15-20 minút.

Odporúča sa ležať, relaxovať, počúvať hudbu počas činnosti zariadenia. Po dokončení procedúry sa umyte teplou vodou a naneste na pokožku hydratačný krém. Kompozícia sa môže aplikovať v polohe a namiesto vody by sa mal prášok nariediť alkoholovými krémami.

Ak v skrini na lekársky predpis neexistuje žiadny zvyčajný aspirín, potom existujú možnosti, ktoré je možné nahradiť, napríklad je možné používať šumivé tablety s vitamínom C:

 • 2 kusy rozpustite vo 2 polievkach. lóže. voda;
 • Pomocou vatového tampónu mačte všetky zápalné ohniská v noci;
 • Ráno umyte najskôr teplou tečúcou vodou a potom vychladnúť.

Na mastnú pleť

 • rozdrvte 3 tablety aspirínu v malte;
 • pridajte malé množstvo vody, aby ste získali hrubú kašu;
 • med trvať na zelené vlašské orechy (alebo pridať čistý med a šťava z aloe);
 • do zmesi stlačte polovicu citróna;
 • všetko dôkladne premiešajte;
 • aplikujte na tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí;
 • koža by mala byť mierne masírovaná v kruhovom pohybe, aby aspirínové granuly exfoliovali mŕtve epidermis šupiny;
 • počkajte, kým sa zmes nevyschne;
 • odstráňte formuláciu vlhkou špongiou.

Ako aplikovať peroxid z akné? Zistite si tu.

V maske môžete pridať biele alebo modré hliny, prírodné jogurt bez cukru a príchute, beztukovej kyslej smotany.

Zmes lepšie opláchnite roztokom sódy a vody (1 čajová lyžička na sklo).

Pre suché a citlivé

 • 2-5 tabliet na brúsenie;
 • kombinujte s citrónovou šťavou na základe 1 tablety 1 polievková lyžica. lodges;
 • predhrievajte vo vodnom kúpeli 1 polievková lyžica. lúh rastlinného oleja (olivový, jojobový, hroznový, kokosový) s medom;
 • dobre premiešajte až do hladkej konzistencie;
 • postihnutých oblastiach;
 • po vysušení opláchnite vodou.

V maske môžete pridať 30 gramov mletých otrúb alebo mastného kefíru.

Pre zmiešané

Recept na zmiešanú pleť nie je nič iné.

Ak chcete zvýšiť účinok, môžete pridať všetky základné a rastlinné oleje, med, strúhaný jablko, šťavu z aloe, tekuté vitamíny E a A.

Objem zložiek nie je základný, hlavnou vecou je, že nakoniec získame hustú krémovú hmotu, ktorá sa ľahko aplikuje na pokožku.

S medom

Maska s aspirínom sa vykonáva dvakrát týždenne.

Foto: maska ​​s medom

Je vhodná pre mastnú i suchú pokožku.

 • Majitelia citlivých krytov sa však odporúčajú pridať do lekárskej kompozície viac medu a menej tabliet.
 • Pri tukovej vrstve je lepšie zvýšiť objem citrónovej šťavy.

S nechtami

Kalendula je liečivá bylina, ktorá čistí zápaly a dezinfikuje povrch pokožky.

Foto: Marigold s Calendula

 • Pri príprave masky potrebujete lekársku liehovú tinktúru - 5 kvapiek, 2 tablety aspirínu, rozdrvené na prášok, 5 ml lopúcha a vaječný bielok.
 • Hmota by mala byť ľahko zbitá a rozmazaná na tvár, namočená pol hodiny, potom opláchnutá bylinkovým odvarom (200 ml vriacej vody na 2 polievkové lyžice rastlinných kvetov).

S Levomycetinom

Levomycetin je závažné antibiotikum, ktoré účinne zvládne bakteriálne kožné lézie.

Ak je akné sprevádzané ťažkým zápalom, potom s najväčšou pravdepodobnosťou je chybou infekcia.

V tomto prípade môžete pripraviť špeciálnu masku.

Foto: protizápalová maska ​​s Levomycetinom

Pre mastnú pokožku sa však neodporúča používať výrobok častejšie 1 krát za 3 dni a za sucha - 1 krát za týždeň.

 • Pre 2 tablety levomycetin a aspirín, rozdrviť, premiešajte s olivovým olejom až do hustoty kyslej smotany.
 • Aplikujte zmes na pupienky a nechajte ju štvrtinu hodiny.
 • Po tom, opláchnite zmes s odvarom harmanček.

Pointicky veľké pupienky sa môžu liečiť kompozíciou 5 g levomycetínu, prášku z 2 tabliet aspirínu, 50 ml 96% etanolu a rovnakého množstva kyseliny boritej.

Ako si vyrobiť Lotion

Rýchlo vyliečte mikrodámy pokožky, dezinfikujte kryty, odstráňte podráždenie, vyliečte malé čierne črevá a pupienky tonikom:

 • tablety rozdrviť do prachu;
 • zmiešajte s rovnakým množstvom vody a prírodným jablčným jablčným octom;
 • všetko dôkladne premiešajte;
 • navlhčiť bavlnený kotúč v roztoku a spracovať problémové oblasti;
 • po 5 minútach opláchnite kryty vodou.

recenzia

Foto: prehľad liečby

Vo všeobecnosti sú recenzie o používaní masiek na báze aspirínu pozitívne.

 • Je zrejmé, že už po 3-4 hodinách po prvom zákroku dôjde k sčervenaniu, podráždeniu, bolesti a svrbeniu.
 • Veľké pupienky sa zmenšujú, dozrievajú a rozpúšťajú.

Negatívna spätná väzba je spojená s nesprávnym výberom komponentov, nedodržaním dávkovania, odporúčaniami použitia a časom na udržiavanie zmesí.

Masky aspirínu skutočne fungujú dobre.

Ale ak chcete dosiahnuť úžasný výsledok, odporúča sa dokončiť celý kurz - 2-3 týždne.

Kyselina acetylsalicylová jemne pôsobí na epidermis a neovplyvňuje hlboké vrstvy kože a nie je nasávaná do systémového krvného riečišťa. Preto je účinná pri povrchových léziách pokožky - akné, mikrotrhania, podráždenie.

Pomáha vám Yarin s akné? Zistite si tu.

Ako odstrániť subkutánne pupienok z tváre? Čítajte ďalej.

Na druhej strane ak je akné spôsobené vnútornými príčinami, aspirín sa pravdepodobne nebude zbavovať.

Môže to byť hormonálna porucha, narušenie gastrointestinálneho traktu, endokrinný alebo urogenitálny systém. V takýchto prípadoch je dôležité podstúpiť skúšku a systémovú terapiu a až potom použiť vonkajšie metódy expozície.

Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov

Obsah článku

 • Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov
 • Je možné liečiť akné pomocou aspirínu
 • Ako sa zbaviť akné po akné

Ako aspirín pracuje na tvári?

Ak chcete liečiť akné a zbaviť sa čiernych škvŕn na koži, aspirín sa používa výlučne externe. A možno ho právom nazývať zložitým akčným liekom: • Aspirín pôsobí na pokožku tváre ako protizápalové a antibakteriálne činidlo, ktoré je z veľkej časti dôsledkom účinnosti jeho použitia proti akné;
 • To jemne zmäkčuje zápal, pomáha pupienky "zrelé", zatiaľ čo riziko pálenia pokožky aspirínom je takmer neexistujúce;
 • Aspirín čistí, čo pomáha bojovať nielen s akné, ale aj s čiernymi bodkami na koži;
 • Kyselina acetylsalicylová pôsobí na pokožku tváre ako bieliaci prostriedok, ktorý umožňuje zlepšiť pleť;
 • Aspirínové masky majú keratolytický účinok, exfoliujú keratinizované kožné bunky a pomáhajú regenerovať.

Ako aplikovať aspirín proti akné: dve možnosti

Naneste aspirín na tvár dvoma hlavnými spôsobmi: vo forme masiek, ktoré sa nanášajú na pokožku tváre, a tiež lokálne, v polohe. V takýchto prípadoch je kompozícia aspirínu "cielená" na akné a zápal.

Aby ste sa zbavili akné s aspirínom, užite 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylovej a rozotrite ich na prášok. Do pipety nalejte trochu teplej vriacej vody, pridajte niekoľko kvapiek kvapiek na rozomletý aspirín a premiešajte, kým sa nevytvorí hustá kaša.

Výsledná kompozícia sa aplikuje na akné alebo zápaly na pokožke tváre a nechá sa pôsobiť 20-30 minút, potom sa opláchnu vodou. Účinok si všimnete ihneď po prvej aplikácii. Ale príliš často používať aspirínová kaša by nemala: je lepšie ju použiť raz za 3-4 dni.

Pri silných podráždeniach môžete používať aspirín spolu s peroxidom vodíka. Tento produkt dokonale dezinfikuje a suší pokožku, takže je veľmi účinný pri liečbe akné a akné. Pri príprave: • Aspirín - 3-4 tablety;
 • Peroxid vodíka - 2-3 kvapky;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridať peroxid vodíka a 3-4 kvapky teplej vriacej vody. Dôkladne premiešajte a výslednú kompozíciu aplikujte na problémové oblasti pokožky po dobu 10 minút.

Maska aspirínu a medu z akné

Jednou z najpopulárnejších a najpôsobivejších masiek z aspirínu na tvár je maska ​​aspirínu s prídavkom medu. Pri príprave je potrebné:

Ak chcete pripraviť masku z akné z aspirínu a medu, najskôr pripravte aspirínovú kašu - rovnako ako pri použití aspirínu v polohe. V semifinančnom zložení pridajte čajovú lyžičku medu a veľmi dobre premiešajte.

Aplikujte medovú aspirínovú masku na tvár (s výnimkou pokožky okolo očí) jemnými masážnymi pohybmi. Môžete ho použiť len na problematických oblastiach pokožky. Nechajte pracovať 15-20 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Maska s aspirínom, nechtíkom a levomycetinom na liečbu problematickej kože

Táto maska, ktorá kombinuje len tri protizápalové lieky, sa môže použiť na ťažké akné. Pri príprave: • Aspirín - 4 tablety;
 • Levomycetin - 4 tablety;
 • Tinktúra nechtíka - 40 mililitrov.

Tablety rozomlejte, premiešajte s tinktúrou nechtíka. Výsledná kompozícia sa nanáša na tvár bavlnenou podložkou, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Maska na tvár z aspirínu a kefír

Táto maska ​​nielen bieje a uzdravuje, ale aj vyživuje pokožku. Pri príprave: • Aspirín - 2 tablety;
 • Kefír alebo prírodné jogurt bez prídavných látok - polievková lyžica;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridajte 3-4 kvapky vody na vytvorenie kašľa. Pridajte kefír alebo jogurt a premiešajte. Aplikujte na pokožku, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Masky z aspirínu proti akné sa neodporúčajú používať viac ako dvakrát týždenne.

Pomôže aspirín akné?

Pichliačky na tvári a tele - otravné ťažkosti, ktoré sú charakteristické najmä pre mladú pleť. Otázky o tom, ako odstrániť pupienok na krátku dobu, vzrušuje veľa. Kozmetických prípravkov sľubný rýchle a úplné uvoľnenie z mnohých problémov: krémy, pleťové vody, gély, masky, čistiace prostriedky a kroviny aj takzvaný mash, vyrábaný vo farmaceutických zariadeniach. Tiež, anti-akné lieky nám ponúka ľudová medicína. Avšak skutočne účinné drogy nie sú toľko.

Len málo ľudí vie, že riešenie problému akné a akné môže byť bez nákladných kozmetických a salónnych procedúr. Napriek tomu naše mamičky úspešne vyliečili akné s bežným aspirínom. Zahrnuté v jeho zložení efektívne boj proti akné, odstránenie zápalu a začervenanie kože.

Foto 2 - Boj proti akné na tvári

Aspirín pre akné: princíp účinku a účinnosti

Kyselina acetylsalicylová Nie je len účinným prostriedkom na liečbu bolesti hlavy a teploty. Pomocou aspirínu môžete liečiť akné bez toho, aby ste museli minúť veľa energie, času a peňazí.

Účinok lieku má nasledujúce účinky na pokožku:

 • kyselina acetylsalicylová nie je škodlivá pre epidermis, za predpokladu, šetrné využívanie v rozumných medziach, aspirín, a preto môžu byť použité aj Suprastinum majiteľom jemnú citlivú pokožku; Foto 4 - Aspirín, účinok
 • Aspirín má protizápalový účinok, v dôsledku ktorého sa sčervenanie v postihnutej oblasti po niekoľkých hodinách zníži; Foto 5 - Aspirín, účinok
 • kyselina podporuje rozpustenie kožného mazu a čistenie pórov od kontaminantov, vysušuje pokožku; Foto 6 - Aspirín, účinok
 • nerozpustná kompozícia poskytuje jednoduchý účinok pri praní, pričom odstraňuje kontaminanty bez poškodenia zdravých tkanív. Foto 7 - Aspirín, účinok

Pomáha kyselina acetylsalicylová odstrániť čierne škvrny na koži tváre? Absolútne. Liečba čiernych škvŕn (acne), rôznych vyrážok a akné s použitím kyselín je veľmi populárna a oprávnená. Avšak predtým, než odoberiete pupienky aspirínu, musíte sa rozpustiť alebo vytvoriť masku založenú na nich.

Efektívna predpis masky na pomoc kyseliny acetylsalicylovej na báze zbaviť nadmernej mastnú pleť, odstránenie čiernych škvŕn a dokonca trochu oslabiť závažnosť prejavov po akné.

Foto 8 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek Foto 9 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek Foto 10 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek

Je dôležité, aby sa: na tento účel používa len liek domácej výroby, cudzí analóg má mierne odlišné zloženie a neprinesie požadovaný účinok.

Ako používať aspirín z akné na tvári?

Najčastejšie sa aspirín proti akné nepoužíva sám, ale je súčasťou špeciálnych masiek na báze acetylsalicylu. Takéto masky dokonale čistia kožu z keratinizovaných častíc a kožného mazu, pomáhajú zbaviť sa čiernych škvŕn.

Mali by sa však používať v súlade s typom pokožky. Ak je problém akné dosť akútny, nemôže byť riešený samotnými maskami. V tomto prípade je možné použiť liečbu injekciou. Injekcie by mali byť vykonané výhradne odborníkom po vyšetrení a identifikácii aktuálnej metódy liečby akné.

Je dôležité, aby sa: Aspirín má vlastnosť sušenia epidermis a preto zástupcovia suchého pokožku ju používajú s opatrnosťou. Taktiež masky na báze aspirínu sa neodporúčajú, ak je koža podráždená, pretože kyselina môže prispieť k zvýšeniu nepríjemných symptómov.

Aspirínová maska ​​na tvár pre akné

Efektívna maska ​​na tvár pre akné je ľahko pripraviteľná a môže byť použitá sama, doma. V tomto prípade môže byť aspirín použitý lokálne, aplikovať kompozíciu len na oblasť zápalu alebo aplikovať masku na celú tvár.

V prvom prípade môžete jednoducho rozpustiť niekoľko tabliet aspirínu vo vode do stavu kaše. Potom opatrne aplikujte kompozíciu na postihnutú oblasť s ľahkými masážnymi pohybmi.

Ak je na tvári veľa škvŕn a sú doslova rozptýlené v rôznych oblastiach, je lepšie použiť masku.

Pri príprave kompozície budete potrebovať:

 • olivový olej;
 • citrón;
 • aspirín v tabletách. Fotka 12 - Recept na masku

Polovica lyžičky citrónovej šťavy sa zmieša s jednou lyžicou olivového oleja a dvoma nasekanými tabletami aspirínu. Výsledná zmes by sa mala dôkladne premiešať a naniesť na tvár (predpranie teplou vodou). Majte masku na tvári maximálne 20 minút a potom opláchnite.

Foto 13 - Citrónová šťava, olivový olej, aspirín

Maska má silný očistný účinok, rozjasňuje a osviežuje pleť, vyrovnáva tón. Vzhľadom na vysoký obsah kyseliny v kompozícii, bude jeho časté používanie pomôcť vyriešiť problém čierne bodky, a tiež znížiť závažnosť stareckých škvŕn, pieh a tak ďalej. D.

Môžete tiež použiť masku s modrou hlinkou.

Fotka 14 - Modrá hlina

Ak to chcete urobiť, dve polievkové lyžice modrej hliny zmiešané s piatimi tabletami aspirínu, zriedené vodou, až do jednotného mush. Maska sa aplikuje na predčistenú pleť 15-20 minút.

Ďalej sa má prostriedok umyť teplou vodou. Hlinka pôsobí priaznivo na pokožku, čistí ju pred kontamináciou, vyživuje a nasýti užitočnými stopovými prvkami. Aspirín rozpúšťa mazu, pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn a má protizápalový účinok. Tiež táto kompozícia pôsobí na tvár ako mäkká pilulka.

Foto 15 - Maska modrej hliny

Pred použitím aspirínu na boj proti akné sa uistite, že nie sú žiadne alergické reakcie na liek ani na jednotlivé zložky prípravkov. Nepoužívajte masky, ak je pokožka veľmi suchá alebo silne podráždená, existujú otvorené rany a zranenia, pretože je možné zhoršiť situáciu.

Foto 16 - Vplyv modrej hliny Foto 17 - Vplyv modrej hliny