Hlavná

Ovčie kiahne

Ktoré lieky na dermatitídu sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

Dermatitída - pojem kolektívu, združuje skupinu zápalových kožných chorôb, ktoré sú infekčné alebo allergiechskuyu charakter a prejavujú charakteristické príznaky (svrbenie, podráždenie, začervenanie kože, vzhľadu vyrážky). V dermatologická prax, všetky lieky z dermatitídy sa delia na vnútorné a vonkajšie. Na vonkajšie ošetrenie pokožky sa používajú rôzne masti, gély, krémy, pleťové vody, roztoky. Na liečenie ťažkých foriem ochorenia pri komplexnej liečbe sú zahrnuté lieky vo forme tabliet.

Komplex zápalových reakcií na pokožke môže byť spôsobený rôznymi dôvodmi, v závislosti od toho, ktorý optimálny schéma liečby s použitím určitých liekov je vybraný. Príznaky dermatitídy sú teda schopné vyvolať mechanické, fyzické alebo chemické faktory, ako aj dedičnú alebo získanú tendenciu organizmu alergickým reakciám. Úspešnosť liečby bude vo veľkej miere závisieť od detekcie dráždivého alebo alergénneho účinku.

Okrem toho dermatológ predpíše lieky pri zohľadnení celkového stavu pacienta, závažnosti symptómov a prítomnosti sprievodných ochorení. Zoznámime sa s taktikou liečby patológie a zistite, ktoré liečivá na liečbu dermatitídy používajú proces komplexnej liečby.

Prípravky na dermatitídu na vonkajšie použitie

V srdci komplexnej liečby dermatitídy rôznej povahy je použitie lokálnych prostriedkov určených na vonkajšiu liečbu postihnutej kože. Aké formy liekov sa používajú?

 1. pasty - tieto výrobky obsahujú významné množstvo sušených zložiek (oxidy zinku, titánu) a sú určené na ošetrovanie mokrých oblastí pokožky.
 2. masti - lieky na báze je zmes účinných látok s tukové báze, sú dobre zmäkčujú suchá koža, odstraňuje podráždenie, keď preniká do hlbších vrstiev epidermis, majú terapeutický účinok na bunkovej úrovni.
 3. krém z dermatitídy produkujú na báze vody. Ich výhodou je jednoduchšia štruktúra, ktorá zaisťuje rýchlu absorpciu do pokožky a hlbokú penetráciu účinných látok.
 4. gély - ľahká emulzia (látka na báze prírodných olejov alebo alkoholu a vody), ktorá dokáže rýchlo ochladiť a upokojiť podráždenú pokožku. Gélové lieky nezakrývajú póry, okamžite absorbujú a dobre odstraňujú charakteristické symptómy dermatitídy (svrbenie, zápal).
 5. Aerosóly a spreje, určené na liečbu dermatitídy, vytvárajú úplne na báze vody. Ich hlavnou výhodou je jednoduchosť a jednoduchosť použitia. Lieky možno ľahko rozprašovať a tak liečiť najťažšie dosiahnuté lézie. Použitie takýchto liekov uľahčuje liečbu bolestivých, poškodených oblastí, liečba ktorých inými liekmi spôsobuje nepríjemné pocity.

Navyše všetky prostriedky na liečbu dermatitídy sú rozdelené do niekoľkých hlavných skupín:

 • Hormonálne a nehormonálne látky s antialergickými zložkami, ktoré eliminujú hlavné symptómy ochorenia.
 • Antibakteriálne, antivírusové alebo antimykotické činidlá, ktoré zničia patogénnu mikroflóru v léziách.
 • Masti, krémy, emulzie s hojivým a regeneračným účinkom, ktoré sa používajú na rýchlu obnovu poškodenej kože.

Nehormonálne prostriedky

Externé nehormonálne lieky s dermatitídou poskytujú nasledujúce účinky:

 • Účinne eliminuje zápal;
 • Antimikrobiálny a antifungálny účinok;
 • Poskytnite hydratačné a zmäkčujúce pokožku.
 • Prispieť k regenerácii a obnoveniu pokožky.

Táto skupina liekov zahŕňa tieto lieky:

 1. Eplan - Liečivo so silným hojením rán, baktericídnym a antiseptickým účinkom. Poskytuje vysoko kvalitnú ochranu pokožky a uľahčuje rýchlu obnovu poškodenej pokožky. Eplan sa vyrába v niekoľkých formách: vo forme masti, krému a tampónu. Navyše v sieti lekární si môžete kúpiť sterilné utierky impregnované roztokom Eplana. Droga má široký rozsah použitia, sa používa na liečbu poranení (popáleniny, rany, odreniny, modrín), vírusových kožných lézií (herpes, bradavice) a rôznych kožných ochorení, vrátane dermatitídy rôznej etiológie.
 2. Koža - uzáver - ide o celú líniu liekov s protizápalovým, antimikrobiálnym a antifungálnym účinkom. Kožná čiapočka na liečbu kožných ochorení je vo forme aerosolu (spreja), krému a šampónu. Šampón úspešne používa ako liečivo pre seboroickej dermatitídy a ďalších odrôd liečivá použitého pri liečbe rôznych ochorení kože (dermatitída, lupienka, ekzém, neurodermitis, olejové a suché seborrhea). To je považované za jeden z najbezpečnejších prostriedkov, s prakticky žiadne kontraindikácie použiť. Môže sa použiť na liečbu malých detí (od 12 mesiacov).
 3. Tsinokap - dermatoprotektívny prípravok s antibakteriálnym a antifungálnym účinkom. Liečivo je zinok pyritín, má silný bakteriostatický, protizápalový, proti seboroický účinok. Je to vynikajúci produkt pri atopickej dermatitíde, psoriáze, seboroickej dermatitíde. Ukazuje vysokú aktivitu proti širokému spektru patogénnych mikroorganizmov. Cynocap sa uvoľňuje vo forme aerosólu, krému a šampónu. Pri dlhodobom používaní môže liek spôsobovať vedľajšie účinky (suchosť, podráždenie, lokálne alergické reakcie).
 4. Radevit - vonkajšie činidlo s protizápalovým, antipruritickým, reparačným a zmäkčujúcim účinkom. Kombinovaná droga odstraňuje svrbenie, zmäkčuje a hydratuje pokožku, posilňuje ochranné funkcie a urýchľuje proces obnovy. Aktívne zložky Radevita - kombinácia vitamínov A, E a D. liek na liečbu chronických kožných ochorení (atopickej, seboroickej, alergickej dermatitídy, ekzému, lupienky, ichtyóza), bol použitý na urýchlenie hojenia vredov, rán a iných lézií epidermis.
 5. Gistan - krém na vonkajšie použitie, určený na odstránenie alergických prejavov na pokožke (svrbenie, vyrážky, podráždenie). Táto droga by sa nemala zamieňať s masťou Gystan N, ktorá je hormonálnym liekom. Gistan Cream, vytvorený na základe prírodných zložiek. Obsahuje prírodný antihistaminový betulín extrahovaný z brezovej kôry a komplex esenciálnych olejov a extraktov rastlín s protizápalovými vlastnosťami. Liek je úplne bezpečný a je schválený na použitie u detí a tehotných žien. Indikácie na použitie sú rôzne formy dermatitídy, žihľavky, fotodermatózy, účinkov hmyzu.
 6. ekzoderil - liek s antifungálnym účinkom. Pri dermatitíde je predpísané v prípadoch, keď je priebeh ochorenia komplikovaný pripojením hubovej infekcie. Hlavnou účinnou látkou - naftifíniumchlorid, ktoré účinne zvládnuť rôzne formy plesňových infekcií (trichofytózy, pityriasis versicolor, seborrhea, microsporia). Prípravok sa vyrába vo forme krému a roztoku na vonkajšie použitie.
 7. Fucidinum - antibakteriálne činidlo s protizápalovým a protipruritickým účinkom. Liečivo je kyselina fusidová, ktorá je prirodzeným antibiotikom. Produkt sa uvoľňuje vo forme masti a krému. Mala by byť predpísaná lekárom, pretože pri nesprávnej aplikácii môže fukidín spôsobiť nežiaduce vedľajšie reakcie. Pri dermatitíde je liek indikovaný na použitie v prípadoch, keď je priebeh ochorenia komplikovaný bakteriálnou infekciou.
 8. Zinok masť - lacný a účinný liek, časovo testovaný. Je založená na oxide zinočnatom, ktorý má antiseptický, sušivý a protizápalový účinok. Masť dobre odstraňuje moknutie, podráždenie a zápal pri rôznych formách dermatitídy.
 9. Tsindol - chatterbox na báze vody a alkoholu. Účinne bojuje proti vonkajším prejavom dermatitídy, odstraňuje svrbenie, zabraňuje namočeniu postihnutej kože, má protizápalový a antiseptický účinok.
 10. Desitin - liek s oxidom zinočnatým, ktorý má protizápalové a antiseptické účinky. Aplikoval sa na plienkovú dermatitídu u detí a rôzne kožné lézie (popáleniny, vredy, ekzém, plienka).
 11. Naftaderm - v srdci prípravku je prírodná zložka - naftalanový olej, ktorý účinne eliminuje zápal, má analgetický, antiseptický a absorbovateľný účinok. Liečivo je indikované na dermatitídy rôznej etiológie, ekzému a psoriázy.
 12. Bepanten (panthenol) - masť a krém s výrazným hojivým a regeneračným účinkom. Pri dermatitíde podporuje skoré zotavenie kože, eliminuje podráždenie a zjemňuje suchú pokožku. To je celkom bezpečný nástroj, ktorý možno použiť na starostlivosť o pokožku, dokonca aj u novorodencov.

Hormonálne prípravky proti dermatitíde

Pri ťažkých formách dermatitídy, použitie konvenčných vonkajších prostriedkov nedáva požadovaný účinok. V takýchto prípadoch terapeut zahŕňa do liečeného režimu silné hormonálne lieky. Použite ich v krátkych kurzoch a pod dohľadom lekára, pretože tieto lieky majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Napriek tomu je ich použitie opodstatnené, pretože rýchlo odstraňujú najzávažnejšie príznaky choroby. Výkonný terapeutický účinok sa dosiahne vďaka glukokortikosteroidom, ktoré tvoria základ takýchto liekov. Veľmi rýchlo eliminujú zápaly, zmierňujú svrbenie, podráždenie, eliminujú vyrážky, opuchy a iné prejavy dermatitídy.

 • Tselestoderm. Kombinovaná droga obsahuje hormonálnu zložku a antibiotikum. Široko platí pre rôzne formy dermatitídy, psoriázy, ekzému. Vyrába sa vo forme krému a masti. Nepoužíva sa u detí mladších ako 6 mesiacov a u tehotných žien. Tento liek nemôže byť predpísaný na vírusové a hubové kožné lézie.
 • Advantan - uvoľňovanie vo forme masti, emulzie a krému. Liečivo sa dobre vyrovná s rôznymi formami dermatitídy u dospelých a detí.
 • Flukcin (masť a gél) - používa sa na ťažké, suché zápalové kožné lézie (atopická a seboroická dermatitída, psoriáza). Gél má ľahšiu štruktúru a je predpísaný pre pacientov, ktorí netolerujú prípravok vo forme masti. Liečivo sa môže používať u detí od 2 rokov veku.

Zoznam hormonálnych liekov na dermatitídu je pomerne rozsiahly, tieto lieky by mali byť predpísané len špecialistom, v závislosti od závažnosti príznakov, berúc do úvahy možné kontraindikácie a všeobecný stav pacienta.

tablety

Okrem externých prostriedkov môže lekár obsahovať systémové lieky na perorálne podávanie v režime liečby dermatitídy. Používajú sa na zmiernenie bolestivých príznakov ochorenia a pri ťažkých formách dermatitídy, ktoré sprevádzajú rozsiahle poškodenie kože a infekcie.

Antihistaminiká z dermatitídy

Ak chcete odstrániť intenzívne svrbenie a zápalové javy, lekár predpíše antihistaminiká na dermatitídu. Nedávno zloženie komplexnej terapie používa najnovšiu generáciu liekov:

kortikosteroidy

Sú to silné hormonálne lieky určené na perorálne podávanie. Patria medzi ne nasledujúce lieky:

 • prednizolón
 • flumethason
 • dexametazón
 • triamcinolón

Takéto lieky majú silný protizápalový účinok a účinne zvládajú hlavné príznaky dermatitídy. Naneste ich na krátke kurzy, pretože dlhodobé užívanie môže spôsobiť množstvo nežiaducich komplikácií.

imunosupresíva

Takéto lieky sú predpísané pre mimoriadne závažné formy atopickej a alergickej dermatitídy. Lieky prispievajú k potlačeniu imunity a tým k zníženiu závažných kožných reakcií. V zozname takýchto liekov sú uvedené nasledujúce lieky:

Tieto lieky sa používajú ako extrémne opatrenie, keď liečba inými spôsobmi neprinesie výsledok, pretože potlačenie imunity zvyšuje náchylnosť organizmu k nebezpečným infekciám.

Okrem uvedených liekov môže komplexný lekár obsahovať komplexy vitamínov, lieky určené na čistenie tela toxínov a alergénov a ďalšie prostriedky, ktoré pomáhajú urýchliť zotavenie.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

V minulom roku som mal seboroickú dermatitídu. Veľmi nepríjemný stav, trvalý, svrbenie, zmenšenie kože, strašný vzhľad vlasov. Dermatológ predpísal liečbu antifungálnych liekov a starostlivosť o vlasy - šampón Cynocap.

Tento terapeutický detergent je potrebné aplikovať dvakrát týždenne. Veľmi silná droga. Po umytí jeho hlavy hneď zmizlo bolestivé svrbenie, peeling prestal, mastné kôry na hlave vysušili, zvýšená mastnota zmizla a vzhľad vlasov sa zlepšil. Vo všeobecnosti som musel byť liečený asi tri týždne, teraz sa všetko vrátilo k normálu a nepríjemný problém pripomína nič.

Referenčné číslo 2

Mám často alergickú dermatitídu. Pri najmenšom narušení stravy sa koža stáva červenou, je neznesiteľná svrbenie a vyrážky. Vyskúšala som veľa liekov, vrátane silných hormonálnych masti.

Masti s hormónmi pomáhajú dobre, ale rýchlo sa stávajú návykmi a nemôžu byť dlho používané. Preto som skúškou a omylom vybral niekoľko účinných nehormonálnych liekov, ktoré prakticky nespôsobujú vedľajšie účinky a rýchlo sa vyrovnávajú s nepríjemnými príznakmi. Je to krém Radevit a Gistan.

Prvý obsahuje vitamínový komplex, druhý - je založený na prírodných rastlinných zložkách. Tieto lieky sú úplne bezpečné a môžu sa používať dlho, bez poškodenia zdravia.

Recenzia №3

Moje dieťa nedávno malo plienkovú dermatitídu. Koža v svalovke sa zčervenala, bola vlhkosť, vyrážka. Lekár predpísal liečbu detskými práškami a krému Bepanten.

Tento krém veľmi dobre uzdravuje pokožku, po niekoľkých aplikáciách zmizlo začervenanie a lézie na pokožke sa začali hojiť. Tento krém je pre deti úplne bezpečný, pretože neobsahuje škodlivé chemické zložky. Teraz je vždy v mojej ordinácii.

Čo masti na liečbu atopickej dermatitídy u dieťaťa?

Atopická dermatitída u dieťaťa Je kožná vyrážka alergickej povahy, ktorá ovplyvňuje jemnú pokožku dieťaťa so zápalom vyrážky. Najčastejšie je atopická dermatitída dôsledkom genetickej predispozície.

Hlavná príčina vyrážky u dieťaťa je prebytok imunoglobulínu E v tele, ktorá reaguje na vonkajšie podnety kožnými ochoreniami. Niekedy existujú prípady, keď je hladina dieťaťa normálna, v takom prípade by mala byť príčina ochorenia hľadaná v inej.

Niektoré choroby môžu spôsobiť atopickú vyrážku:

 1. Alergická rinitída;
 2. Bronchiálna astma;
 3. Prerušenie gastrointestinálneho traktu;
 4. Alergia voči chemikáliám (mydlo, prášky na pranie atď.)
 5. Neznášanlivosť proteínu kravského mlieka;
 6. Porušenie materskej stravy počas dojčenia.

Symptómy atopickej dermatitídy u detí

V počiatočnom štádiu ochorenia môžete pozorovať takéto príznaky:

 • Na tvári dieťaťa sa objaví vyrážka vo forme odlupovania s charakteristickým sčervenaním;
 • Alergické prejavy na zadku;
 • Dieťa sa stáva napäté a podráždeným;
 • Celková suchosť kože;
 • Odlupovanie pokožky hlavy;
 • Vzhľad intertrigo, najmä v oblastiach pod plienkami.
 • Vznikajú papuly, ktoré sú naplnené tekutinou z rany;
 • Postupne sa vyrážka zakryje ranami;
 • Kožné prejavy sú sprevádzané závažným svrbením.

Pozrite sa na príznaky iných typov dermatitídy u detí.

liečba

Liečba atopickej dermatitídy u detí je pomalý proces a vyžaduje množstvo terapeutických opatrení.

Nefarmakologická metóda

Nefarmakologická metóda zahŕňa nasledujúce:

 • Po prvé, je potrebné dbať na výživu dieťaťa. Je potrebné vylúčiť všetky alergény z výživy, ak je dieťa dojčené, matka by sa mala podrobnejšie pozrieť na súbor potravín, ktoré konzumuje v jedle.
 • Ďalším spôsobom bezdrogovej terapie je hygiena. Denne je potrebné kúpať dieťa v bylinkových kúpeľoch. Na infúzie môžete používať tisíce rokov, žihľavy, hrnčeky a brezy. Neodporúča sa používať rôzne mydlá, pretože môžu dodatočne vysušiť pokožku.
 • Teplota v miestnosti, kde je dieťa, by nemala byť vysoká. Vlhkosť nie je nižšia ako 50%. Dieťa by nemalo byť vrelo oblečené, je lepšie, keď je pokožka neustále v priamom kontakte so vzduchom.

lekársky

Na liečbu atopickej dermatitídy u detí rôzne masti a krémy, ktoré sú aktívne v boji proti alergickým vyrážkam. Okrem toho lekári odporúčajú používať rôzne lieky, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Niekedy je potrebné liečiť závažné formy dermatitídy imunomodulátory.

Masť z atopickej dermatitídy pre deti

Existuje mnoho rôznych masti na liečbu atopickej dermatitídy. Všetky masti sú rozdelené do dvoch kategórií: hormonálne a nonhormonálne.

Nehormonálne lieky zahŕňajú:

 1. Eplan Masť so širokým spektrom aplikácií. Má vysokú regeneračnú schopnosť, obnovuje poškodenú pokožku a dezinfikuje rany. Výrazne hydratuje suchú pokožku a bojuje proti mnohým typom patogénnych mikroorganizmov. Eplan odstraňuje pocit svrbenia a urýchľuje proces hojenia rán. Masť nemá žiadne vekové obmedzenia na použitie. Kontraindikácie sú neprítomné, nie návykové a vhodné na dlhodobé užívanie.
 2. Bepanten. Táto droga, ktorá sa často používa na liečbu a prevenciu rôznych kožných prejavov u dojčiat. Liek má regeneračné, protizápalové a zvlhčovacie vlastnosti. Bepanten je rýchlo absorbovaný a aktívne transformovaný, vhodný na liečbu detí od prvých dní života. Liečivo, ktoré sa ľahko aplikuje. Na ošetrenie a prevenciu stačí naniesť tenkú vrstvu masti na suchý, čistý povrch pokožky, na ktorej je vyrážka lokalizovaná.
 3. cap kože. Liečivo je dostupné ako aerosól na vonkajšie použitie. Priraďte sa k liečbe dermatologických ochorení detí a dospelých. Má protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Na liečbu postačuje 2-3 krát denne na postrek lieku na postihnuté miesta kože. Kurz liečby závisí od klinického výsledku, pre lepší účinok, po vymiznutí vyrážky, užívajte liek ešte ďalších 7 dní. Ak je vyrážka lokalizovaná na hlave, existuje iná forma uvoľnenia vo forme šampónu. Naneste šampón podľa pokynov.
 4. ekzoderil - protiplesňové liečivo, ktoré efektívne bojuje so svrbením. Aktívne a pomocné látky prípravku vykazujú aktivitu na všetkých známych hubových mikroorganizmov. Exodermil sa zriedkavo používa na liečbu detí do 7 rokov. Ak bola potrebná liečba liekom pre malé deti, potom by mala byť liečba pod prísnym dohľadom ošetrujúceho lekára. Vedľajšie účinky z používania lieku však existujú v menších prejavoch a nie sú dôvodom na zrušenie liečby.
 5. Radewid - vysoko efektívna kombinácia. Rýchlo regeneruje poškodený epitel, má protizápalové vlastnosti. Pri aplikácii lieku okamžite zmizne svrbenie a pálenie na postihnutých miestach. Môže sa použiť na prevenciu alergických vyrážok. Jemne postihuje telo, vhodné na použitie v každom veku. Nie je možné používať súčasne s hormonálnymi prípravkami. Pri skladovaní lieku Radevite existujú prísne obmedzenia, krém reaguje nepriaznivo na nižšie teploty.
 6. Gistan. Prakticky všetky zložky lieku majú prirodzený pôvod. Kompozícia obsahuje rôzne bylinky, oleje a extrakt z brezovej kôry. Hlavnou zložkou krému je dimetikón. Táto látka vytvára tenký silikónový film v postihnutých oblastiach pokožky, ktorý chráni rany pred vystavením rôznym alergénom, ale nezasahuje do výmeny vzduchu. Priebeh liečby liekom GISTAN môže trvať od 7 do 28 dní v závislosti od závažnosti ochorenia. Krém sa používa na liečbu detí starších ako dva roky a dospelých.
 7. Elidel - protizápalové liečivo na vonkajšie použitie. Používa sa na liečbu rôznych vyrážok u detí od 3 mesiacov. Krém sa má aplikovať až do úplného zotavenia. Vhodné pre dlhodobé používanie, nie návykové. Účinok lieku sa pozoruje ihneď po aplikácii. Nedoporučuje sa aplikovať krém na miesto vakcinácie, až kým vakcinačný syndróm nezmizne úplne. Ľahko reaguje s inými liekmi.
 8. Fenistil. Antiallergické liečivo vo forme kvapiek. Je určená na liečbu alergických prejavov rôznych etiológií. Môže sa použiť na preventívne účely, účinne potláča svrbenie. Vhodný na liečbu detí od 1 mesiaca. Liek začne svoju činnosť 15 minút po aplikácii. Fenistil blokuje histamínové receptory. Nepoužívajte liek počas ochorení pľúcneho systému. Nevystavujte kvapôčky vysokým teplotám.
 9. Lesterin - krém, ktorý odstraňuje zápaly a svrbenie postihnutých oblastí pokožky. Je účinným prostriedkom na hojenie rán. Aktívne bojuje proti odlupovaniu pokožky, obnovuje normálnu rovnováhu pH. Prípravok neobsahuje škodlivé zložky a farbivá. Je dôležité mať na pamäti, že tento liek je vhodný na liečbu nekomplikovaných foriem ochorenia kože. Vhodné na liečbu detí starších ako 3 mesiace.
 10. Zinok masť - Protizápalové liečivo, ktoré zabraňuje hnilobe ohnisiek. Účinne vysušuje rany, má antiseptický účinok. Je to absolútne neškodný liek, jemne pôsobí na telo, nespôsobuje vedľajšie účinky. Môže byť použitý až 6-krát denne. Vhodný na použitie od prvých dní života dieťaťa. Ľahko reaguje s inými liekmi. Údaje o predávkovaní zinkovou masťou chýbajú. Jedinou kontraindikáciou je individuálna intolerancia komponentov.

Hormonálne masti:

 1. Celestoderm - antibakteriálny, aktívny, hormonálny. Liek má protizápalový a vazokonstriktívny účinok. Môže sa používať na liečbu detí vo veku 6 mesiacov. Všeobecne sa Celestoderm používa pri pripojení sekundárnej infekcie k základnému ochoreniu kože. Dlhodobé užívanie tohto hormonálneho lieku môže viesť k negatívnym prejavom.
 2. Advantan potláča rôzne zápalové a alergické prejavy. Existujú tri typy formy uvoľnenia: mastná masť, krém a emulzia. Pre účinnú liečbu sa má Advantan užívať v kombinácii s antifungálnymi liekmi. Používa sa na liečbu detí starších ako 4 mesiace.
 3. Flutsinar. Používa sa na liečbu plesňových, vírusových a bakteriálnych kožných ochorení. Hormón pre vonkajšie použitie. Opatrne sa aplikuje na liečbu dojčiat. V kombinácii s antimikrobiálnymi látkami účinne a rýchlo zvládne akékoľvek ochorenia. Počas puberty sa neodporúča používať Flucinar pre staršie deti.
 4. Fucicorte - glukokortikoid, protizápalové a antibakteriálne. Je aktívny v boji proti grampozitívnym mikroorganizmom. Masť sa má aplikovať v tenkej vrstve, priebeh liečby nie je dlhší ako dva týždne. Neodporúča sa pre deti mladšie ako 1 rok. Nie je vhodný na použitie na otvorených ranách a slizniciach.
 5. Acriderm - antipruritické liečivo na liečbu rôznych alergických vyrážok. Odstraňuje zápal kože, podporuje regeneráciu poškodeného epitelu. Nie je predpísaná pre terapiu deťom mladším ako 1 rok. Akriderm zabraňuje vzniku opuchy. Liečivo je určené na vonkajšie použitie, existujú dve formy uvoľnenia: krém a mastná masť.

Tu si môžete prečítať viac o Acriderme a prečo sa táto masť používa.

Recenzie o mastiach spôsobených atopickou dermatitídou

recenzia:

 1. Môj syn má 6 mesiacov, dojčí. Pred dvoma mesiacmi mal na tvárach a slabinách vyrážku. Lekár nás vymenoval za Bepanten, ale ja som ho okamžite nekupoval, chcel som liečiť prášok a detský olej. Pri týchto liečebných postupoch som nič nedosiahol a do lekárne som sa ponáhľal. Už 2 hodiny po aplikácii krému sa začalo sčervenanie. Po 3 dňoch sa nezaznamenalo žiadne podráždenie. Teraz tento liek vždy používam, naozaj sa mi páči.
 2. Som matka troch detí a nikdy som si nemyslela, že dieťa môže mať alergiu na mliečne výrobky. Najmladšia dcéra trpí touto chorobou už 6 mesiacov. Môže nielen nielen mlieko vo svojej čistej forme, ale aj produkty, ktoré sú prítomné aj v malých dávkach. Je to dieťa a nemôžete nasledovať všetko, môžete niečo nejednúť a ihneď sa dostať do povetria s alergickou vyrážkou. V takom prípade mi Acriderm vždy pomáha. Odstraňuje tiež svrbenie. Rozmazám malé množstvo krému a po 2-3 hodinách môžete vidieť výrazné zlepšenie. Ak má niekto takýto problém, odporúčam vám skúsiť Akriderm.
 3. Máme 3 roky, Artyom má veľmi jemnú pleť. Neustále vylieva vyrážky, zvlášť si všimol prášok a mydlo. Naša babička je náš pediatr so skúsenosťami a trval na liečbe rôznych vyrážok so zinkovou masťou, pretože bola testovaná už roky a lacná. Bol som skeptický voči smerom mojej svokra, čítal som z toho, čo zinok mast, ale kúpil to. Teraz ju používam len pre ňu, ďakujem Lyudmila Stepanovnej za takúto radu.

Šokujúce štatistiky - zistili, že viac ako 74% kožných ochorení - príznak infekcie parazitmi (Ascarid, Giardia, Toksokara). Worms spôsobujú obrovské škody na tele a náš imunitný systém je prvý, kto trpí, čo musí chrániť telo pred rôznymi chorobami. E. Malysheva zdieľa tajomstvo, ako rýchlo sa ich zbaviť a očistiť ich kožu stačí. Čítajte viac »

Doktor Komarovsky o atopickej dermatitíde u detí

Podľa Dr. Komarovského je nástup atopickej dermatitídy u detí spôsobený predispozíciou pokožky na nadmernú suchosť. Ovplyvnenie genetiky je pomerne zložité, ale je možné, aby ste boli opatrní predisponujúcimi faktormi.

Dr. Komarovsky verí, že najdôležitejšou vecou pri liečbe atopickej dermatitídy u detí je odstránenie všetkých dráždivých faktorov. Počas prejavu dermatitídy je potrebné určiť príčinu ochorenia.

Komarovsky rozlišuje tri z najbežnejších:

 1. Alergická reakcia na potraviny;
 2. Suchosť pokožky a vzduchu;
 3. Chemické účinky na pokožku dieťaťa (reakcia na prášky na pranie, časté kúpanie s použitím mydla atď.).

Keď rodičia dieťaťa prijali opatrenia na odstránenie dráždivých faktorov, môžete pokračovať v lekárskej starostlivosti. Evgeny Olegovich odporúča použitie vonkajšie lieky založené na kortikosteroidoch.

Súbežne s terapiou je potrebné revidovať stravu dieťaťa, pravidelne vetrať miestnosť a vyhnúť sa kontaktu s syntetickými tkanivami. Ak splníte všetky podmienky, pozitívna dynamika liečby nebude trvať dlho, hovorí uznávaný pediatr Komarovský.

záver

Akákoľvek liečba by sa mala začať až po presnej diagnóze, ktorú vykonal kvalifikovaný odborník. Samoliečenie môže viesť k vážnym následkom a nevratným procesom, najmä u detí.

Masti a krém na liečbu atopického ekzému

Atopická dermatitída (AD) je geneticky determinovaná choroba kože alergickej povahy.

Vo väčšine prípadov sa prvé príznaky AD objavujú už v prvých šiestich mesiacoch života dieťaťa: suché svrbiace škvrny sa objavujú na koži, ktoré sa postupne zväčšujú a navzájom sa spájajú.

Bolo vedecky dokázané, že ľudia trpiaci atopickou dermatitídou sú s väčšou pravdepodobnosťou než iní, ktorí sa vyvíjajú bronchiálnou astmou a inými vážnymi ochoreniami, takže nemôžete nechať chorobu viesť.

Okrem antihistaminických tabliet a suspenzií sú lokálne lieky proti artritíde veľmi účinné.

Indikácie použitia masti na atopickú dermatitídu

Pri atopickom ekzéme sú miestne lieky určené, ak:

 1. pacient trpí ťažkým svrbením,
 2. zvýšenie vyrážok,
 3. erózia na mieste erupcií,
 4. postihnuté oblasti pokožky sa namočia.

Nehormonálne prípravky

Eplan

 • Cena: 150 rubľov.
 • Vlastnosti: komplexná kompozícia poskytuje liečivý, antibakteriálny, upokojujúci účinok, môže byť použitá na prevenciu relapsu ochorenia.
 • Pros: nízka cena, bezpečné zloženie.
 • Nevýhody: môžu byť použité iba v neotvorených prípadoch atopickej dermatitídy.

Bepanten (Panthenol, D-Panetnol, Pantoderm)

 • Cena: pôvodná cena lieku približne 500 rubľov na balík a generiká je možné zakúpiť za cenu 150 rubľov.
 • Vlastnosti: masti a krémy obsahujúce pantenol, majú silný hydratačný a hojivý účinok, môžu sa aplikovať na ľubovoľnú časť tela.
 • Pros: dobrá znášanlivosť, žiadne vedľajšie účinky, schopnosť používať aj u dojčiat.
 • Nevýhody: vysoké náklady na pôvodnú drogu.

Skin-Cap

 • Cena: 1200 rubľov na tubu.
 • Vlastnosti: účinne bojuje proti zápalu a tiež zničí patogény (baktérie, huby, vírusy).
 • Pros: účinná pri infekcii postihnutých oblastí, široká škála indikácií, použitie u detí starších ako 12 mesiacov je povolené.
 • Nevýhody: vysoké náklady, nespoľahlivosť (existuje spoločný názor, že výrobca zariadenia neuvádza v pokynoch všetky komponenty zahrnuté v jeho zložení).

ekzoderil

 • Cena: 350 rubľov.
 • Vlastnosti: populárne antifungálne činidlo, ktoré má tiež protizápalové vlastnosti.
 • Výhody: účinné vo väčšine prípadov, keď nie je možné určiť príčinu dermatitídy, nízke náklady.
 • Nevýhody: nevhodné pre pacientov s AD, u ktorých je ochorenie výlučne alergické.

Radevit

 • Cena: 200 rubľov.
 • Vlastnosti: masť na báze vitamínov A a E, ktorá liečí erózie a praskliny.
 • Výhody: cena, rýchle urážlivé zlepšenie.
 • Nevýhody: neschopnosť používať v detstve, potreba používať spoľahlivé antikoncepčné metódy počas trvania liečby (má teratogénny účinok).

Gistan

 • Cena: 150 rubľov.
 • Vlastnosti: je to biologicky aktívna prísada, vyvinutá na základe extraktov bylín a rastlín, je považovaná za antihistaminikum a protizápalovú látku.
 • Výhody: má prirodzené, bezpečné zloženie, lacné.
 • Nevýhody: tí, ktorí používajú nápravu, často neuvádzajú, že to nie je dostatočne účinné.

Elidel

 • Cena: 1000 rubľov.
 • Vlastnosti: Zloženie liečiva zahŕňa pimekrolimus, ktorý sa týka imunosupresívnych látok. Potlačuje imunitnú odpoveď kožných tkanív, čím znižuje zápal.
 • Výhody: veľmi vysoká účinnosť aj v prípadoch, keď iné prostriedky nepomáhajú.
 • Nevýhody: vysoká cena, pravdepodobnosť vzniku vážnych vedľajších účinkov spojených s poklesom telesného odporu.

Protopic

 • Cena: 1500 rubľov za balenie.
 • Vlastnosti: nehormonálne činidlo, ktorého aktívnou zložkou je takrolimus, ktorý má silný protizápalový účinok.
 • Výhody: na rozdiel od iných podobných produktov nevedie k atrofii kože, môže byť používaný u detí.
 • Nevýhody: veľmi vysoká cena.

Fenistil

 • Cena: 200 rubľov.
 • Funkcie: rýchlo odstraňuje aj najťažšie svrbenie, čím sa znižuje tvorba eozinofilov a žírnych buniek v kožných tkanivách.
 • Výhody: Dostupné vo forme gélu, ktorý sa rýchlo vstrebáva a nepožíva oblečenie, môže byť použitý u detí a tehotných žien.
 • Nevýhody: nezistil sa.

Losterin

 • Cena: asi 400 rubľov.
 • Vlastnosti: Komplexný výrobok, ktorý nielenže odstraňuje svrbenie a odstraňuje podráždenie, ale tiež exfoliuje keratinizovanú pokožku.
 • Pros: zloženie krému obsahuje účinné zložky chemického aj prírodného pôvodu, ktoré nie sú kontraindikované pre deti.
 • Nevýhody: krém je pomerne drahý a rýchlo konzumovaný.

Timogen

 • Cena: 250 rubľov.
 • Vlastnosti: imunomodulačné činidlo, zlepšujúce ochranné funkcie tela. Liečia kožné lézie a zmierňujú zápal.
 • Pros: Viditeľný efekt sa dosahuje veľmi rýchlo.
 • Nevýhody: liek sa môže použiť iba po konzultácii s ošetrujúcim lekárom z dôvodu pravdepodobnosti výskytu nežiaducich reakcií. Neodporúča sa používať u detí mladších ako 10 rokov.

Naftaderm

 • Cena: 500 rubľov.
 • Vlastnosti: produkt založený na ropných produktoch. Má výrazný protizápalový a antihistaminový účinok, zmäkčuje pokožku.
 • Výhody: široká škála indikácií, dobrá znášanlivosť.
 • Nevýhody: pomerne vysoké náklady.

Videstim

 • Cena: najviac 100 rubľov.
 • Vlastnosti: masť na báze retinolu s hojivým a regeneračným účinkom.
 • Pros: dostupnosť, efektívnosť.
 • Nevýhody: zakázané počas tehotenstva.

Solcoseryl (Actovegin)

 • Cena: 200-300 rubľov.
 • Vlastnosti: Masť je vyrobená z krvi teliat. Výrobca zabezpečuje, že prispieva k skoršej regenerácii pokožky a uzdravuje eróziu.
 • Pros: nízka cena, úsporná spotreba.
 • Nevýhody: liek má nepreukázanú účinnosť, možno kontamináciu prionovými ochoreniami.

Desitin

 • Cena: 100 rubľov.
 • Vlastnosti: lacná zinková masť, ktorá zmierňuje podráždenie a začervenanie.
 • Výhody: cena.
 • Nevýhody: môže zvýšiť suchosť, čo je neprijateľné pri atopickej dermatitíde.

Aysida

 • Cena: 200 rubľov za balenie.
 • Vlastnosti: náplasť založená na široko známej látke ASD, pôvodne používanej vo veterinárnej medicíne.
 • Pros: pacienti, ktorí sa pokúšali o nápravu, sami tvrdia, že okamžite eliminuje všetky nepríjemné príznaky a zabraňuje relapsu krvného tlaku.
 • Nevýhody: lekári neodporúčajú používať Isid smotan, pretože jeho bezpečnosť u ľudí nebola študovaná.

Tsinokap

 • Cena: 300 rubľov.
 • Vlastnosti: ďalší nástroj na báze zinku s antifungálnym, antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.
 • Výhody: bezpečnosť, možnosť použitia v detstve.
 • Nevýhody: Existujú lacnejšie analógy nástroja.

"Zorka", "Sila lesa"

 • Cena: "Zorka", určená pre kravy, stojí asi 60 rubľov za banku a "Forest Power", určená špeciálne na ľudskú spotrebu, približne 600 rubľov, čo je 10 krát drahšie.
 • Vlastnosti: tieto látky zlepšujú krvný obeh v tkanivách a eliminujú zápal.
 • Pros: posudzovanie podľa recenzií sú obaja veľmi efektívne.
 • Nevýhody: nezistil sa.

Hormonálne prípravky

Táto skupina liekov sa oprávnene považuje za najúčinnejšiu v boji proti atopickej dermatitíde.

Hormonálne krémy a masti obsahujú steroidné hormóny, ktoré potláčajú nadmernú imunitnú odpoveď tela.

tselestoderm

 • Cena: 250 rubľov.
 • Vlastnosti: masť s betametazónom, predpísaná nielen pri atopickej dermatitíde, ale aj pri rade ďalších ochorení kože.
 • Pros: nízke náklady, rýchle dosiahnutie terapeutického účinku.
 • Nevýhody: je zakázané používať v detstve.

Advantan

 • Cena: 400 rubľov.
 • Vlastnosti: moderný výrobok založený na hydrokortizóne s výrazným protizápalovým účinkom.
 • Výhody: takmer nespôsobuje vedľajšie reakcie, má tukovú štruktúru, ktorá prispieva k ďalšiemu zvlhčovaniu.
 • Nevýhody: pomerne vysoké náklady.

flutsinar

 • Cena: 200 rubľov.
 • Vlastnosti: vysoký dávku hormónu, ktorý je predpísaný, keď iné lieky sú neúčinné.
 • Výhody: účinná aj v najťažších prípadoch, je dostupná vo forme masti a gélu (pre rôzne typy pleti).
 • Nevýhody: má veľké množstvo vedľajších účinkov, ktoré sú kontraindikované u tehotných žien a detí.

Futsikort

 • Cena: 350 rubľov.
 • Vlastnosti: činidlo, ktorého zloženie nie je len steroidný hormón, ale aj lokálne antibiotikum.
 • Pros: vhodné pre tých pacientov, ktorí majú bakteriálnu infekciu na ekzém.
 • Nevýhody: nezistil sa.

Akriderm

 • Cena: 100 rubľov.
 • Vlastnosti: najobľúbenejšie kortikosteroidy proti atopickej dermatitíde.
 • Pros: nízke náklady, možnosť použitia u detí.
 • Nevýhody: pravdepodobnosť nežiaducich reakcií (najmä atrofie kože).

Najbezpečnejšia masť pre deti

Na liečbu atopickej dermatitídy u detí je vhodnejšie vybrať nehormonálne látky. Zvyčajne sa menuje

 • ichthyolová masť,
 • keratolan,
 • zinková masť,
 • Radevit.

Kortikosteroidy môžu tiež preniknúť do kože dieťaťa a mať systémový účinok, takže nie všetky masti sa môžu používať v detstve.

Zvyčajne sa lekár pokúša vyhnúť sa vymenovaniu hormonálnych prostriedkov až do posledného, ​​ale v niektorých prípadoch sa ešte musí urobiť.

Najčastejšie v detstve platí:

 • hydrokortizónová masť,
 • flutsinar,
 • Advantan.

Všeobecné kontraindikácie

Napriek vysokej účinnosti hormonálnych mastí nemožno vo všetkých prípadoch akceptovať. Existuje niekoľko situácií, v ktorých je použitie týchto prostriedkov prísne zakázané:

 • citlivosť na ktorúkoľvek zložku činidla,
 • akútne vírusové ochorenia,
 • začali bakteriálne a plesňové infekcie,
 • rozsiahle povrchy rany,
 • ťažká imunodeficiencia,
 • infekcia tuberkulózy.

Možné vedľajšie účinky

Kortikosteroidné masti poslednej generácie takmer nevstupujú do krvného obehu a nemajú vedľajšie účinky, avšak v niektorých prípadoch, najmä u detí, sa môžu vyvinúť závažné nežiaduce reakcie.

Najčastejšie sú pacienti konfrontovaní s:

 • steroid akné,
 • strihy,
 • hyper a hypopigmentácia,
 • atrofia kože,
 • pristúpenie bakteriálnych alebo vírusových infekcií,
 • strata vlasov v mieste, kde sa výrobok aplikuje, alebo naopak, zvýšením množstva vlasov.

Záver a závery

Atopická dermatitída - alergická kožná choroba, výrazne zhoršujúca kvalitu života pacienta. Na liečbu používajte hormonálne a nehormonálne krémy a masti.

Liečebný režim by mal zvoliť lekár so zreteľom na jednotlivé charakteristiky priebehu choroby a pacienta.

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.