Hlavná

Dermatitída

Dermatitída na tvári dospelých a detí - príčiny a liečba choroby

Dermatitída na tvári je ochorenie kože, ku ktorému dochádza, keď je pokožka vystavená chemickým, biologickým alebo fyzikálnym faktorom. V medicíne existujú tri stupne dermatitídy:

 • Subakútny (vyjadrený tvorbou šupinového zápalu alebo kôry na koži).
 • Akútny (objaví sa ihneď po kontakte s podnetom a zmizne po ukončení kontaktu).
 • Chronická (pri dlhodobom vystavení stimulu sa pokožka vyvinie v chronickom štádiu dermatitídy).

Všetko o seboroickej dermatitíde

Seboroická dermatitída je veľmi časté ochorenie medzi obyvateľmi našej planéty. Počet pacientov s dermatitídou je 5% počtu všetkých ľudí žijúcich na Zemi. Riziková skupina zahŕňa: deti, dospievajúcich a mužov. Seboroická dermatitída hlavy je spôsobená hlavne deťmi. Často sa choroba prejavuje vo vytváraní kôrov, ktoré zmiznú, keď dieťa vyrastie.

Druhy seboroickej dermatitídy

Seboroická dermatitída na tvári má tri typy:

 • Suchá seborrhea je druh seboroickej dermatitídy. Je charakterizovaná porušením funkcie mazových žliaz, pri ktorej sa sekrecia kožného mazu znižuje. Koža je veľmi suchá a praskne. Táto choroba je najčastejšia u detí.
 • Olejová seborea - sa objaví, keď je koža príliš silná na produkciu. Prebytok mazu vedie k zmene zloženia mikroflóry pokožky.
 • Kombinovaná (zmiešaná) seborrhea - charakterizovaná kombináciou symptómov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou mastnej a suchej seborrhey. Zvyčajne sa v priebehu tohto typu dermatitídy prejavujú príznaky suchého seborrhea na pokožke hlavy a príznaky mastnej seborey sa objavujú na tvári. Zmiešaná seborrha sa môže vyskytnúť v chronickej forme. Liečba tejto choroby by mala byť dlhá a podporná. Počas leta sa zvyčajne znižujú prejavy ochorenia av jesennom období sa príznaky zmenia na akútnu formu.

Seboroická dermatitída nie je nebezpečnou chorobou, ale prináša jej nositeľovi psychologické a kozmetické nepohodlie.

Symptómy seboroickej dermatitídy

Symptómy seboroickej dermatitídy zahŕňajú:

 • sčervenanie, opuch kože;
 • závažné svrbenie a pálenie;
 • precitlivenosť;
 • odlupovanie hornej vrstvy epidermis;
 • na poškodených miestach kože sa objavia biele žlté stupnice.
Príčiny výskytu seboroickej dermatitídy
 • genetické umiestnenie;
 • diabetes mellitus;
 • neustály nedostatok spánku;
 • častý stres;
 • nedostatok vitamínov;
 • porucha endokrinného systému;
 • slabá výživa;
 • znížená imunita;
 • ochranná bariéra kože tváre je vyčerpaná;
 • zvýšená práca mazových žliaz.

Pri chronickom gastrointestinálnom ochorení sa môže vyskytnúť seboroická dermatitída kože tváre. Z tohto dôvodu sa výskyt choroby, násobenie huby produkuje veľké množstvo toxických látok, ktoré poškodzujú pokožku tváre.

Liečba seboroickej dermatitídy na tvári

Keď sa objavia prvé symptómy seboroickej dermatitídy, pacient by mal vyhľadávať špecializovanú pomoc od dermatológov. Po vyšetrení lekár môže predpísať ďalšie vyšetrenie od endokrinológov, neuropatológov, andrologov (pre mužov), gynekológov (pre ženy). Keď je dôvod zjavný, dermatológ predpíše príslušnú komplexnú liečbu:

 • ožarovanie ultrafialovým žiarením a vystavenie pokožke pri nízkych teplotách (kryoterapia);
 • špec. strave. Pacientovi sa odporúča opustiť múku a sladké, ako aj nadmerne slané a korenené jedlá;
 • pleťové vody s kyselinou salicylovou;
 • protiplesňové lieky, ktoré sa užívajú orálne;
 • zinok obsahujúce krémy, masti a mäkkýše;
 • podpora tela s komplexom vitamínov;
 • špec. produkty starostlivosti o pokožku, ktoré nedráždia pokožku;
 • upokojujúce;
 • kortikosteroidy.

Proces liečby seboroickej dermatitídy trvá pomerne dlho. V žiadnom prípade by ste nemali začať liečbu. Je nutné dodržiavať odporúčania lekára jasne.

Všetko o alergickej dermatitíde

Vplyv rôznych faktorov na ľudské telo môže viesť k vzniku zápalových procesov, ktoré charakterizujú alergickú dermatitídu na koži.

Táto choroba, s prietokom slabej formy, sa prejavuje nafúkaním tváre, objavením sa bublinových vyrážok a začervenania. Pri zhoršení alergickej reakcie a pri prechode ochorenia na závažnejšiu formu môže pacient cítiť slabosť, bolesť hlavy, roztrhnutie a výtok z nosa. Alergická dermatitída na tvári v jej akútnej forme môže viesť k vzniku jaziev a jaziev.

Diagnóza alergickej dermatitídy

Ak chcete diagnostikovať alergickú dermatitídu, dermatológ predpíše návštevu alergikov. Po vyšetrení lekár zistí príčinu alergickej reakcie. Na presnejšie stanovenie dráždivého faktora je možné vykonať alergické testy citlivosti na peľ a výživu rastlín.

Liečba alergickej dermatitídy na tvári

Liečba tejto choroby sa dá rozdeliť do troch etáp:

 1. Vylúčenie alergénu. Po testu alergie sa zistí, že je to dráždivé. Najlepším spôsobom liečby, keď je detegovaný alergén, je úplné ukončenie kontaktu s ním. Pre tých pacientov, ktorí sú veľmi citliví na prach a peľ rastlín, odporúča sa chodiť vonku až po daždi a vlhkosti domu denne.
 2. Liečba liekmi. Lekár predpisuje lieky, ktoré dokážu úplne odstrániť príznaky alergickej dermatitídy.
 3. Starostlivosť o pleť. Aby sa znížil účinok alergickej dermatitídy, lekár predpisuje pleťové vody, krémy a masti. Alergická dermatitída na tvári dieťaťa môže zanechať jazvy a jazvy, preto by ste mali venovať veľkú pozornosť stavu pokožky.

Všetko o perorálnej dermatitíde

Orálna dermatitída na tvári sa môže vyskytnúť v dôsledku prerušenia gastrointestinálneho traktu a iných vnútorných orgánov, často sa príčinou vyrážok stáva príjem liekov obsahujúcich hormóny a vazodilatačné liečivá. Časté ožarovanie UV žiarením môže tiež prispieť k rozvoju ochorenia. Ochorenie je bežnejšie u žien.

príznaky

Ochorenie sa vyznačuje výskytom červených škvŕn na čele, tvárach a brade. Farby môžu zmeniť farbu - od svetlo ružovej až po fialovo červenú. Často sú škvrny pokryté šupinatou pokožkou, môže sa svrbieť.

Spôsobujú nielen fyzické, ale aj emocionálne nepohodlie. Dôležitý detail - vyrážky môžu pravidelne meniť farbu - to je ovplyvnené teplotou prostredia a výživou.

liečba

Odborníci nepovažujú perorálnu dermatitídu za nebezpečnú alebo vážnu chorobu, ale liečba ochorenia môže trvať veľa času. Pacienti majú spravidla predpísané lieky (tablety, kapsuly z alergií, kvapky), masti (hormonálne alebo nehormonálne). Pacient musí dodržiavať prísnu diétu. V niektorých prípadoch lekári predpisujú antibiotiká.

Kožné škvrny by sa nikdy nemali česať! Je zakázané používať kroviny a akékoľvek olupovanie pokožky tváre.

Na liečbu dermatitídy sú tieto nehormonálne masti perfektné:

Hormonálny krém z dermatitídy na tvári - účinnejšia liečba choroby, ale hormonálne masti majú veľa vedľajších účinkov, sú zakázané pre tehotné ženy a deti. Účinné sú lieky:

Pri prvých príznakoch orálnej dermatitídy musíte čo najskôr navštíviť špecialistu, ktorý vám pomôže.

Liečba orálnej dermatitídy s ľudskými prostriedkami

V chronických formách ochorenia je prostriedkom alternatívnej medicíny dobrá cesta von. Prírodné zložky nespôsobujú závislosť a vedľajšie účinky, bujóny a bylinné tinktúry sú nielen schopné zmierniť prejavy dermatitídy, ale aj posilniť imunitný a nervový systém.

 1. V rovnakom pomere sa mieša tráva plantain, motherwort, praslička, harmanček, praslička, elecampane a ľubovník bodkovaný. Výsledná zmes sa vyleje vriacou vodou 2: 1, nechá sa 20 minút vo vodnom kúpeli. Tinktúra sa má podávať infúziou po dobu 24 hodín - a tak po odkvapkávaní sa musí odobrať do chladničky. V noci naneste na postihnuté miesta kompresie - opláchnite ich teplou vodou. Dĺžka liečby je 2 týždne.
 2. Pomerne populárny nástroj - komprimuje z jedlej sódy.
 3. Kompresie z džúsovej a tekvicovej buničiny.
 4. Vývar z kôry dubu - potrebujú umyť postihnutú oblasť.
 5. Aloe šťava je ideálna na odstránenie prejavov orálnej dermatitídy. Rozdrviť čerstvú stopku v mlynčeku na mäso. Pridajte 1 polievkovú lyžičku. med a rovnaké množstvo liečebného liehu. Utrite tvár dvakrát denne. Aloe je kvetina, ktorá má výrazný antiseptický a protizápalový účinok.
 6. Účinná masť na liečbu dermatitídy na tvári. Maslo roztopte na nízkej teplote. Pridajte malý propolis. V noci namažte zápaly.
 7. Univerzálnym činidlom na liečenie atopickej, orálnej, seboroickej dermatitídy je sírny a brezový decht.

Všetko o atopickej dermatitíde

Ekzém je choroba, ktorú pozná každá druhá osoba na svete z prvej ruky. Ide o atopickú dermatitídu. Je charakterizovaná vzhľadom na kožnú peelingovú kôru a môžu sa objaviť tiež pľuzgiere. Ovplyvnená koža vyzerá zapálená, pacient môže cítiť ťažké pálenie a svrbenie. Najčastejšie deti mladšie ako tri roky trpia ekzémom.

Atopická dermatitída na tvári nie je niečo neobvyklé, je to bežná reakcia tela na vonkajšie podnety.

dôvody

Výskumníci stále argumentujú o tom, čo môže spôsobiť ekzém. Existuje hypotéza, že choroba môže byť geneticky prenášaná. Mnohí veria, že atopická dermatitída sa môže vyskytnúť v dôsledku nesprávneho fungovania gastrointestinálneho traktu, pečene a obličiek. Často oslabená imunita môže vyvolať ochorenie. V 5% prípadov je ochorenie chronické. Ekzém nie je prenášaný kontaktmi domácnosti.

Liečba atopickej dermatitídy na tvári

Vzhľadom na to, že príčiny nástupu choroby nie sú v súčasnosti známe, ich úlohou je zastaviť príznaky, ktoré sa už objavili. Zvyčajne predpisujú antibiotiká a antihistaminiká, ktoré zmierňujú pocit svrbenia a pálenia.

Hydrokortizónové masti sa tiež používajú na liečbu atopickej dermatitídy - majú protizápalový účinok. Liečba by mala vymenovať len dermatológov.

Liečba ľudovými prostriedkami

V niektorých prípadoch sa na liečbu atopickej dermatitídy na tvári hľadá pomoc z tradičnej medicíny. Prírodné zložky nespôsobujú vedľajšie účinky a sú absolútne bezpečné aj pre malé deti.

 1. Tinktura založená na trifarebnej fialovej farbe. Budete potrebovať: kvety fialiek, koreň lopúcha, reďkovku, šnúru a fazuľa. Všetky prísady sa musia odoberať v rovnakých pomeroch, vylejte teplú vodu 1: 2 a zmes nechajte 15 minút na vodnom kúpeli. Vezmite si 1 lyžicu. každú hodinu.
 2. Ak máte záujem, ako na liečbu dermatitídy na tvári, v tomto prípade dokonalé kompresie zemiakovej šťavy. Surové zemiaky musia byť strúhané na jemnom strúhadle, pridať trochu medu do výslednej hmoty, potom obalené kaša na gázu. Kompresia sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky po dobu 15-20 minút, potom opláchnite tvár odvarom harmančeka a mastnoty s silným hypoalergénnym krémom.
 3. Tiež dobré je šťava z jabĺk a uhoriek. Zásada prípravy je rovnaká ako v prípade zemiakovej šťavy.
 4. Osvedčeným liekom na dermatitídu je masť s prídavkom ľubovníkovej šťavy. Potrebujeme šťavu z tejto rastliny (30 g) a roztavené maslo (100 g). Prísady sú dobre zmiešané, presunuté do nádoby z tmavého skla a vložiť do chladničky po dobu 8 hodín. Môžete použiť masť každý deň.

Diéta na dermatitídu na tvári

Akýkoľvek dermatológ, ktorý odhaľuje atopickú, perorálnu, seboroickú alebo alergickú dermatitídu, predpisuje pacientovu súlad s nízkokalorickou diétou. Je zakázané jesť príliš slané a údené jedlo. Krekry, čipy, rýchle občerstvenie - všetky tieto lahodné, ale veľmi škodlivé výrobky budú musieť raz a navždy zabudnúť.

Alkohol sa neodporúča na dermatitídu.

Spravidla je pri dermatitíde predpísané jedlo s nízkym obsahom jednoduchých sacharidov, ktoré nespôsobujú alergické reakcie:

 1. Čerstvé jablko, slivka, melón, kapustová šťava.
 2. Kuracie prsia, morčacie a králičie mäso, teľacie mäso, prepelice.
 3. Kuracie a prepelice.
 4. Akékoľvek ovocie a zelenina.
 5. Mlieko, kvasené pečené mlieko, jogurt a kefír.
 6. Ryby s nízkym obsahom tuku.
 7. Kaša - pohánka, ryža, ovsená vňať, perličkový jačmeň, kukurica a pšenica.

Všetky potraviny by mali byť v pare alebo varené. Mäso možno pečať v rúre bez pridania oleja. Majonéza, produkty obsahujúce sóju, orechy, citrusy, huby sú najlepšie vylúčené z stravy. Šalátový obväz so slnečnicovým alebo olivovým olejom.

Spätná väzba na liečbu

Referenčné číslo 1

Od detstva trpím seboroickou dermatitídou pokožky pokožky hlavy. Čo som len neskúšal! Masti obsahujúce síru, šampóny na brezovom dechtu, špeciálne diéty - choroba prechádza do obdobia remisie doslova mesiac - po ktorom sa všetko opakuje. Nie je to zlý pomohol šampónu "Friederm" so zinkom.

Teraz, akonáhle cítim, že moja hlava je svrbivá - hneď mi hlava a dermatitída ustupujú. Ale ako sa vysporiadať s vysokým obsahom tuku vo vlasoch? Možno sa niekto stretol? Som unavený z myciej hlavy každý deň.

Referenčné číslo 2

Mám na tvári alergickú dermatitídu. Akonáhle budeme spievať niečo sladké alebo údené - hneď druhý deň tam sú červené škvrny na líce a bradu. Mazanie masla s propolisom, tiež dobre pomohla masť "Actovegin." Ale napriek tomu veľmi dlho prechádza alebo sa stáva nudným.

Egor Krasilnikov, Petrohrad

Recenzia №3

Máme vnučku ekzému už piaty rok. Nepozeráme sa na doktora, snažíme sa používať ľudové prostriedky. Dobrý jazvečík pomáha pri pridávaní celandínu. Ďalším dobrým účinkom bol masť z vajec.

Poviem hneď - tinktúry pre požitie - čas do vetra, ani jeden z nás nepomohol. A vy, Svetlana, vám môžem poradiť, aby ste si vlasy opláchli odvarom z harmančeka, šnúry a ľubovníka. Nie okamžite, samozrejme, ale účinok bude.

Dermatitída na tvári: ako panika a vyliečiť pokožku

dermatitída - zápal kože, ktorý vzniká vplyvom rôznych škodlivých faktorov na ňu. Choroba prináša nielen fyzické nepohodlie (svrbenie, pálenie, bolesť), ale aj psychologické (obmedzenie kozmetických defektov vedie k interným komplexom). Je zvlášť ťažké trpieť ženy, pre ktorých je akýkoľvek nedostatok vzhľadu katastrofa univerzálneho rozsahu. Čím skôr je rozpoznaná dermatitída na tvári, tým rýchlejšie a ľahšie sa jej zbavíte.

Príznaky dermatitídy na tvári

Hlavná vec je rozpoznať v čase dermatitída na tvári: príznaky môže sa veľmi podobať normálnej alergii alebo zápalu, ako aj psoriáze alebo červeného lupusu. Toto je nebezpečenstvo: zmätenosť jednej choroby s druhou, chýbajúci drahocenný čas a liečba môže byť oneskorená niekoľko týždňov a dokonca aj niekoľko mesiacov. Dávajte pozor na tie vyrážky a nádory, ktoré sa objavujú na koži. Ak ich porovnáte s typickými príznakmi dermatitídy, budete schopní podozrenie na túto chorobu včas. V medicíne existujú tri štádiá vývoja ochorenia v závislosti od stupňa prejavu jeho symptómov.

Akútna forma ochorenia:

 • samotný nástup ochorenia je charakterizovaný vzhľadom na malý, ale zreteľný podráždenie tváre v podobe červené škvrny;
 • opuch;
 • blistre naplnené seróznou tekutinou;
 • okolo úst, v blízkosti nosa, na čele a tváre vzniká vyrážka;
 • koža začne veľmi ostré reagovať na akékoľvek vonkajšie faktory, hoci pred tým, než sa taká citlivosť nezaznamenala.

Subakútna dermatitída na tvári:

 • tam sú ostrovy peeling, ktoré svrbenie a svrbenie;
 • chrasty;
 • váhy;
 • môžete pocítiť bolesti hlavy alebo bolesti kĺbov;
 • zriedka, ale stále boli také prípady zaznamenané, teplota stúpa;
 • v posledných štádiách dermatitídy dochádza k keratinizácii kože tváre s tvorbou hrubých, cyanotických jaziev.

Chronická fáza:

 • všetky vyššie uvedené príznaky postupne začínajú ustupovať;
 • Avšak sezónne sa všetky tieto znaky prejavujú novou, ešte väčšou silou;
 • chronická dermatitída na tvári je veľmi ťažké liečiť a môže prenasledovať pacienta po celý život.

Že takéto nepríjemné a skôr bolestivé symptómy prejavujú dermatitídu kože tváre, ktorá spôsobuje veľa problémov. Ak existujú prvé príznaky tejto nebezpečnej choroby, musíte sa pokúsiť nájsť jej príčinu. Koniec koncov, bez jeho odstránenia, terapia môže byť úplne k ničomu.

Na názov choroby

Slovo "dermatitída" je gréckeho pôvodu, tvoreného dvomi výrazmi - derma, čo znamená kožu a itis, čo sa prejavuje ako zápal.

Ľudové prostriedky vám pomôžu zbaviť sa bielych škvŕn na tvári doma >>

Príčiny kožnej dermatitídy

Zistite príčiny dermatitídy na tvári môžete to urobiť sami, a to ešte pred návštevou lekára. Ak máte podozrenie z tejto choroby, pozrite sa bližšie na vlastné zdravie a životný štýl, ktorý vedie. Možno je to provokujúci faktor práve v nich. Medzi najčastejšie príčiny dermatológov sú nasledujúce.

Kožná patológia:

 • poruchy v práci žliaz vonkajšej sekrécie;
 • používanie neštandardných, oneskorených, nevhodných pre tento typ kozmetiky.

Vnútorné faktory:

 • slabá dedičnosť;
 • poruchy hormonálneho pôvodu;
 • nedostatok čerstvého vzduchu.

Životný štýl:

 • fajčenie;
 • zneužívanie alkoholu;
 • nevyvážená výživa;
 • sedavý životný štýl;

Psychologické dôvody:

 • syndróm chronickej únavy;
 • konštantné napätie;
 • nervosa;
 • časté záchvaty paniky.

Ak človek vedie nezdravý životný štýl, často podlieha stresu, nesprávne používa kozmetiku, kožná dermatitída na tvári vás nenechá čakať. Takíto ľudia sú ohrození. Sa chrániť pred touto pohromou, je nutné dodržiavať pravidelné preventívne opatrenia: čas liečený akúkoľvek chorobu, rozsah prác a odpočinkom, chodiť viac a cvičenia. To platí pre všetky typy dermatitídy na tvári, a v skutočnosti je veľa z nich, a každá z nich je charakterizovaná svojimi vlastnosťami.

štatistika

Podľa najnovších údajov, ak pred dermatitídou na tvári bola veľa malých detí, dnes trpí 12 chorých zo 100 zo 100 jedincov.

Druhy dermatitídy kože

Existujú rôzne typy dermatitídy na tvári, ktoré majú rôzne príčiny, príznaky a metódy liečby. Môžete len odhadnúť, ktorý typ ochorenia máte. Ale špecifickú diagnózu môže vykonať iba kvalifikovaný lekár v laboratóriu. V medicíne sa rozlišujú nasledujúce typy dermatitídy kože.

Alergická dermatitída

Alergická dermatitída na tvári - ide o individuálnu, špeciálnu reakciu tela na určitý vonkajší stimul, alergén.

 1. príznaky: Mierna začervenanie, vyrážka, slzenie, výtok z nosa, opuch (na začiatku), bolesti hlavy, všeobecne zhoršenie, zjazvenie na ploche (pri spustení formulára.)
 2. dôvody: prach, peľ, vlna, potraviny, kozmetika, chemikálie pre domácnosť.
 3. Skryté obdobie: 4-5 dní.
 4. Mechanizmus účinku: alergén vstupuje do krvného obehu a viaže sa na jeho proteíny.
 5. liečba: odstránenie alergénu z prostredia.
 6. výhľad: vývoj atopickej formy.

Medzi každou dermatitídou na tvári je alergická jedna z najbežnejších.

Atopický pohľad

Atopická dermatitída na tvári (ekzém) je neošetrená, zanedbávaná alergická forma ochorenia.

 • príznaky: svetlé, svrbiace, vlhké červené škvrny na tvári, pokryté kôrou.
 • dôvody: dedičnosť, alergény, hormonálna splash, nesprávna starostlivosť o pleť, stres;
 • Skryté obdobie: od 3-4 dní do niekoľkých rokov.
 • liečba: odstránenie alergénu.
 • výhľad: rýchly prechod na chronickú fázu.

Atopická dermatitída, postihujúca tvár, sa môže liečiť niekoľko mesiacov. Preto je potrebné liečiť alergický typ ochorenia včas.

Kontaktovať chorobu

Kontaktná dermatitída na tvári Je reakcia kože na vonkajší kontakt s dráždivým prostriedkom v priamom kontakte s alergénom.

 1. príznaky: malé začervenanie (na začiatku), svrbivé bubliny a rozsiahle škvrny odlúpania (s bežnou formou).
 2. dôvody: oblečenie, domáce potreby, šperky s niklom, kozmetika, lieky.
 3. Skryté obdobie: 2 týždne.
 4. liečba: vonkajšie masti.
 5. výhľad: vývoj atopickej formy.

Kontaktná dermatitída na tvári sa zvyčajne ľahko a rýchlo lieči a nemá za následok žiadne následky.

Ústna lézia

Orálna dermatitída na tvári (rosacea-like) je reakcia tela na dlhodobé používanie niektorých externých prostriedkov.

 1. príznaky: svetlo ružové alebo krvavé červené škvrny okolo úst, menej často - na mostíku nosa a viečka.
 2. dôvody: dlhodobé používanie takých vonkajších prostriedkov ako sú zubná pasta, kozmetika, krémy, masti, rúž; metabolické poruchy, tráviace a nervové systémy, hormonálne lieky.
 3. liečba: zmeniť vonkajšiu kozmetiku.
 4. výhľad: neškodné škvrny sú transformované do hľuzovitých zahustení, ktoré je veľmi ťažké odstrániť.

Kozmetici poradia každých šesť mesiacov, aby úplne zmenili vašu kozmetickú tašku a lekárničku bez ohľadu na to, ako ste im nepáči. To neumožňuje pokožke zvyknúť si na rovnaké lieky, čo samo o sebe predstavuje preventívne opatrenie proti orálnej dermatitíde na tvári.

Seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída na tvári (pozdrav) je závada v práci mazových žliaz, ktoré začínajú produkovať príliš veľa subkutánnej sekrécie.

 1. príznaky: akné, komedóny, šedivý odtieň tváre, lesklá pokožka (tuková seboroická dermatitída na tvári); peeling, exfoliácia kožných šupín, svrbenie (suchý typ ochorenia).
 2. dôvody: saprofytická flóra sa začína rozmnožovať, mení sa chemické zloženie mazových žliaz, zlyhanie imunitného systému.
 3. liečba: aplikácia komplexnej terapie.

Seboroická dermatitída často postihuje nielen kožu tváre, ale aj hlavu, čo spôsobuje svrbenie a lupiny. Napriek tomu, že je toľko druhov ochorenia, každý z nich je vystavený komplexnej liečbe. Robiť to sami sa neodporúča. Dokonca aj ľudové lieky kontrolované podľa rokov by sa mali používať len ako doplnkové k základnej terapii a len so súhlasom lekárov.

Liečba dermatitídy na tvári

Akonáhle máte podozrenie, že ste sa stali rukojemníkom tejto choroby, musíte v blízkej budúcnosti požiadať o pomoc dermatológov. Tento odborník zistí typ lézie kože a predpíše vhodnú liečbu dermatitídy na tvári, ktorá bude zahŕňať množstvo komplexných opatrení.

drog

Lekár by vám mal najprv povedať, ako liečiť dermatitídu na tvári pomocou externých prostriedkov (masti, krémy) a prípravky na vnútorné použitie. Zvyčajne sa menuje

 1. Upokojujúce prostriedky, antidepresíva: infúzia valeriánov alebo matky, Persen, Novopassit;
 2. Vitamínoterapia (komplexný alebo oddelený - najčastejšie predpísaný pyridoxín);
 3. Antihistamíny (suprastin, tavegil);
 4. Imunomodulačné činidlá;
 5. Masti z dermatitídy na tvár: masť zinku, Elokim, Afloderm, Radevit, Trikzera, indometacín, Solkoseril;
 6. Hormonoterapia (so zanedbanými formami).

Z nehormonálnych mastí je možné odlíšiť Loterin. Táto masť je založená na naftaláne, ktorý sa používa pri komplexnej terapii psoriázy, dermatitídy, ekzému.

Okrem liečebnej terapie lekár poradí, ako vyliečiť dermatitídu na tvári, čo prinesie poriadok v životnom štýle.

Podporné opatrenia

Vzhľadom k tomu, dermatitídu na tvári je z veľkej časti kvôli spôsobu života, ktorý vedieme (energie, mobilita, zlozvyky), zbaviť sa môže prinášať to všetko len preto, aby. Berte na vedomie nasledujúce tipy - a nebojte sa o stav pokožky.

Je tu definitívne strava s dermatitídou na tvári, čo umožňuje rýchlejšiu obnovu:

 • nejesť rýchle občerstvenie, čipy, krekry;
 • menej je údené, nakladané, pepené;
 • zvýšiť spotrebu čerstvého ovocia a zeleniny, s výnimkou persimmonov, ananásov a citrusových plodov;
 • Zakázané výrobky: vajcia, orechy, pšenica, raž, kyslá kapusta, morské plody, med;
 • zabudnúť na alkohol;
 • piť viac čerstvo vylisovaných džúsov;
 • nahradiť mastné potraviny varené;
 • keď seborrická dermatitída nemôže jesť červené plody;
 • Zelenina a obilniny sa odporúčajú namočiť v studenej vode najmenej 10 hodín;
 • mäso bude potrebné variť niekoľko (2-3) krát;
 • oprieť o potravinách, v ktorom veľa pyridoxínu (vitamín B6): banány, paradajky, mrkva, hrášok, fazuľa, šošovica, listová zelenina, semená, bobule, zrna.

A samozrejme, najdôležitejším pravidlom stravovania pre dermatitídu na tvári je odstránenie alergénov z potravy.

Fyzická aktivita zlepšuje krvný obeh. Ak krv dodá dostatok kyslíka a živín do problémových oblastí pokožky na tvári, zotavenie sa urýchli. Preto choďte do športu.

Choďte viac na čerstvom vzduchu. Choré tkanivá, ktoré sa nasýtili kyslíkom, sa zotavia rýchlejšie.

Ak ste schopní zmeniť svoje návyky a spôsob života, má pozitívny vplyv nielen na stave vašej pokožky, ale aj od ďalších parametroch vzhľade (prestať strácať vlasy, tuky uložené na bruchu a bokoch, a tak ďalej. D.). S povolením lekára môžete tiež bojovať proti dermatitíde na tvári pomocou ľudových prostriedkov.

Ľudové opravné prostriedky

Liečba dermatitídy s ľudovými prostriedkami je to možné len po lekárskej konzultácii, inak sa môžu vyskytnúť komplikácie.

 • Mlieko-glycerínová masť

Miešame mlieko (polievkovú lyžicu) s glycerínom (rovnaké množstvo). Pridajte ryžový škrob na hustotu. Ošetrite postihnuté oblasti a nechajte cez noc.

Celú trubicu holiaceho krému vložte do samostatnej nádoby. Pridajte k nemu 10 g dechtu zahriateho na 60 ° С. Namažte problémové oblasti 2-3 krát denne.

Surové surové zemiaky (100 g) zmiešané s medom (10 ml).

Rozdrobte 4 listy čerstvej plantain, pridajte 60 ml bieleho suchého vína. Nechajte päť hodín. Mokrá gáza v infúzii a aplikovať na problémové oblasti.

Detský krém (10 g) zmiešaný s étermi myrhy a cyprusu (každý 2 kvapky).

Ak ste začali mať podozrenie, že škvrny na tvári nie sú tak neškodné a môžu byť alarmujúcim signálom dermatitídy, neváhajte: je lepšie požiadať o pomoc dermatológa čo najskôr. Po priebehu liečby a súboru vhodných opatrení môžete znova pocítiť zamatovú a jemnú pokožku bez olupovania a nepríjemných vyrážok. Nechajte sa liečiť nevyhnutne - a potom sa táto choroba neodváži dotknúť vašej tváre.

Dermatitída na tvári

Zápalová reakcia epidermy, vyjadrená červenými škvrnami, sa nazýva dermatitída na tvári. Choroba je sprevádzaná neprípustnou svrbivosťou, ktorá spôsobuje, že človek pokožku pokožku a v dôsledku toho zhoršuje jej vzhľad.

Príznaky a príznaky

Dermatitída na tvári je veľmi nebezpečná choroba. Často sa choroba prejavuje ako alergia alebo zápal. Nesprávna diagnóza môže viesť k šíreniu ochorenia v tele.

Často príčinou choroby je porušenie správnej funkčnosti mazových žliaz.

Charakteristické príznaky ochorenia:

 • bolesť hlavy alebo kĺbov, zriedka horúčka;
 • náhly vzhľad na tvári malých zafarbených oblastí;
 • olupovanie kože sprevádzané bolestivým svrbením;
 • objavenie vyrážok na čele, tvárach a ústach;
 • zvýšiť citlivosť pokožky.

Tieto príznaky sú charakteristické pre iné dermatologické ochorenia, napríklad psoriázu alebo lupus erythematosus. Na presné stanovenie diagnózy je potrebné absolvovať komplexné vyšetrenie. Preto ak sa objaví niektorý z vyššie uvedených znakov, mali by ste sa poradiť s dermatológa.

Dermatitída na tvári sa vyznačuje rýchlym vývojom a prechádza nasledujúcimi etapami:

 1. Akútna forma. Vyskytuje sa opuch a červené škvrny. Môže sa vytvoriť bublina naplnená kvapalinou. Táto forma sa odohráva s pocitom pálenia a tepla.
 2. Subakútna fáza. Na koži sa objavujú šupiny, spôsobujú svrbenie a nepríjemné pocity.
 3. Chronická forma ochorenia. V tomto štádiu je choroba ťažko liečiteľná a charakterizovaná sezónnym opakovaným priebehom. Dermatitída na tvári v chronickej forme je posledným štádiom ochorenia, pri ktorom sa pozoruje tvorba kyanotických jaziev, ako je vidieť na fotografii.

Hlavné príčiny vzniku tvárovej dermatitídy sú:

 • dedičných faktorov;
 • zlý životný štýl;
 • nevyvážená výživa.

Navyše vývoj ochorenia môže vyvolať použitie nevhodnej kozmetiky, chronickej únavy, stresových situácií.

Typy dermatitídy tváre

Tvorba choroby môže spôsobiť rôzne patológie, podľa ktorých sa vykonáva klasifikácia dermatitídy tváre.

Alergický typ

Táto forma sa vyvíja v dôsledku alergickej reakcie na niektorý dráždivý alergén.

Zvyčajne sú také alergény:

 • peľ niektorých rastlín;
 • prach;
 • výrobky;
 • kozmetické výrobky;
 • zvieracie chlpy;
 • prostriedky chemikálií pre domácnosť.

Prvé príznaky sa zvyčajne vyskytujú v deň 4:

 • opuch;
 • slzenie a výtok z nosa;
 • malé začervenanie a oblasti vyrážok.

Dráždivá látka, ktorá sa dostáva do krvi, je spojená s proteínmi, čím vyvoláva vznik ochorenia.

Na liečbu je dôležité určiť alergén a vylúčiť kontakt s ním. Neodkladajte liečbu, pretože ochorenie môže rýchlo vyvolať tvorbu jaziev alebo sa vyvinúť do nebezpečnejšej atopickej odrody.

Atopická forma

Zvyčajne príčinou vzniku tejto patológie nie je liečená alergická dermatitída. Charakteristický vzhľad svrbivých škvŕn na tvári jasne červenej farby, ktoré môžu byť pokryté krustami alebo mokré. Táto forma dermatitídy sa tiež nazýva ekzém.

Choroba je nebezpečný rýchly prechod na chronickú formu. Ekzém je tiež alergický a často príčinou choroby je zlá dedičnosť.

Choroba počas dlhého obdobia sa nemusí prejavovať, ale náhle sa vyvíja z vplyvu rôznych príčin:

 • hormonálne poruchy;
 • nervové šoky;
 • predĺžená abnormálna starostlivosť o pokožku.

Táto forma sa považuje za najbežnejšiu.

Kontaktný formulár

Choroba sa vyskytuje so znakmi podobnými alergickej odrode. Rozdiel je v tom, že patológia sa vyskytuje iba v zónach, ktoré sa dotkli alergénu.

Vyvolávanie alergénov v tejto situácii je:

 • rôzne ozdoby;
 • odevy;
 • tovar pre domácnosť;
 • lieky;
 • kozmetické prostriedky.

Ochorenie sa môže objaviť po 2 týždňoch po priamom kontakte s podnetom. Na danú formu nemoci a alergiu na slnku - fotoderm.

Choroba sa liečí, ak predčasná liečba môže spôsobiť vážne komplikácie: výskyt svrbivých vezikúl alebo silný peeling.

Ústna forma

Choroba je zvyčajne diagnostikovaná u mladých ľudí. Ochorenie je lokalizované v oblasti okolo úst, zriedka sa nachádza na koži očných viečok a nosa.

Patológia ukazuje škvrny svetlej ružovej alebo červenej farby. V závislosti od počasia môže vyrážka zmeniť farbu.

Príčiny ochorenia:

 • dlhodobé využívanie rôznych vonkajších prostriedkov;
 • metabolická porucha;
 • patológia zažívacieho systému;
 • nervové poruchy;
 • liečby hormonálnymi liekmi.

Choroba sa môže zle prejaviť, preto by ste mali pozorne sledovať najmenšie prejavy na tvári, aby ste predišli komplikáciám.

Seboroické druhy

Dôvodom na vznik dermatitídy je saprofytová mikroflóra, ktorá existuje vo všetkých. Produkty aktivity po jej reprodukcii menia chemické zloženie sekrécie mazových žliaz, čo spôsobuje dermatitídu. Zvyčajne k tomu dochádza so zníženou imunitou.

Nasledujúce typy seboroickej dermatitídy sa odlišujú:

 1. Suché. Zaznamenáva sa odlupovanie kože, objavujú sa svrbiace vločky s belavým odtieňom malých rozmerov, z ktorých je takmer nemožné zbaviť sa.
 2. Bold. Sú pustulárne erupcie. Oblička je lesklá s šedivým odtieňom.

Patológia je diagnostikovaná v akomkoľvek veku.

Metódy liečby dermatitídy tváre

Pri manifestácii dermatitídy musíte kontaktovať dermatológa, ktorý pomôže určiť príčinu nástupu ochorenia a predpísať individuálnu liečbu.

Liečba všetkých odrôd dermatitídy je takmer rovnaká.
V prípade alergickej alebo kontaktnej dermatitídy sa odporúča okamžite prerušiť kontakt s dráždivým alergénom.

Akýkoľvek typ dermatitídy tváre si vyžaduje komplexnú liečbu.

Liečba dermatitídou používa nasledujúce lieky:

 1. Antihistaminiká na vonkajšie použitie vo forme masti a krémy, ako aj na perorálne podávanie vo forme tabliet.
 2. Glukokortikoidy.
 3. V prípade sekundárnej infekcie sú predpísané antibakteriálne lieky lokálneho účinku.
 4. Aplikácia na pranie hypoalergénnych gélov.

A tiež pri liečbe dermatitídy sa odporúča dodržiavať určitú diétu. Je potrebné odmietnuť rýchle jedlá, čipy, sušienky. Znížte používanie korenia, údené. Odmietnuť alkohol. Zahrnúť do stravy zeleninu, ovocie, čerstvo stlačené šťavy, varené jedlo.

Odporúča sa navštíviť posilňovňu a povinný príjem vitamínových komplexov.

Tradičné metódy liečby

Tradičný liek na dermatitídu pomáha znižovať prejavy ochorenia.

V začiatočných fázach sa účinne používajú tieto nástroje.

Masti pripravované nezávisle

Na liečbu dermatitídy na tvári sa účinne používajú tieto masti:

 • zemiakov. Surové zemiaky by mali byť strúhané. Vezmite 100 g výslednej hmoty a premiešajte so 7 ml kvapalného medu. V noci používajte masť na tvár;
 • Tar. Na prípravu potrebujete krém na holenie z tuby a 6 gramov dechtu. Zmiešajte tieto zložky a výslednú zmes zahrejte na 60 ° C. Zmazajte oblasť postihnutú dermatitídou trikrát denne.

Okrem masti sú liečivé byliny z bylín účinné.

Liečivé odvarky, infúzie

Takéto odvar a infúzie sa odporúčajú, aby sa pokožka vyhladila, postihnutá dermatitídou 2-3 krát denne po dobu jedného mesiaca:

 • odvar z listov vlašských orechov. Je potrebné rozdrviť 7 listov, pridať 200 ml vody. Päť minút varu na malom ohni a nechajte variť dve hodiny;
 • tinktúra na víno. Je potrebné rozdrviť 4 listy plantain, naliať tretiu pohár bieleho vína. Infúzia lieku na štyri hodiny;
 • infúzie na chmeľ a otočenie. Zmiešajte 10 g zložiek a nalejte 150 ml vriacej vody. Nechajte vylúhovať 40 minút.

Udržujte výrobok v chladničke.

Účinne piť 15 mg trikrát denne po dobu pol hodiny pred jedlom celej šťavy. Pri príprave musíte prejsť cez mlynček na mäso koreňom rastliny a stlačiť šťavu z výslednej zmesi.

Dermatitída tváre je veľmi vážna choroba, ktorá si vyžaduje komplexnú liečbu. Starostlivý postoj k ich zdraviu, správna výživa znižuje riziko vzniku ochorenia.

Všetko o dermatitíde na tvári: príčiny, symptómy a liečba

Som unavený opakovaním! Dermatitída je liečená počas jednoduchého týždňa lacného.

Dermatitída je zápalová lézia kože, ktorá sa vyskytuje pod vplyvom nepriaznivých faktorov. Ochorenie sa prejavuje vo forme červených škvŕn na tvári a spôsobuje svrbenie.

Dermatitída na tvári prináša nielen fyzickú, ale aj kozmetickú nepríjemnosť. Výber liečby závisí od typu ochorenia.

Príčiny dermatitídy

Zápal pokožky tváre vzniká z účinkov stimulov.

Dermatitída nie je verdikt!

Dlho sa pevne potvrdilo, že je veľmi ťažké zbaviť sa Dermatitu. Ak chcete cítiť úľavu, musíte neustále nakupovať drahé lieky. Vedúci lekár vám povie, či je to skutočne tak.

Dermatitída je vyvolaná faktormi:

 • porušenie vonkajšieho sekrécie v žľazách;
 • agresívna kozmetika;
 • hormonálne poruchy;
 • zlé návyky;
 • nesprávna strava;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu;
 • nedostatok kyslíka;
 • sedavý životný štýl;
 • stres.

Hlavnou úlohou vo výskyte dermatitídy je alergická reakcia. To sa prejaví okamžite alebo po určitom čase, pretože telo akumuluje alergény. Niektoré typy dermatitídy spojené s genetickou predispozíciou.

Skúsený lekár môže rozlíšiť jeden druh dermatitídy na tvári od druhého vo vzhľade. To umožňuje správne diagnostikovať príčinu a predpísať účinnú liečbu. Nie je vhodné, aby pacienti to urobili sami, pretože nesprávna farmakoterapia môže len zhoršiť priebeh ochorenia.

Táto choroba je bežnejšia u detí ako u dospelých. Detský organizmus prudko reaguje na nepriaznivé podmienky. Akékoľvek podráždenie vedie k vyrážkam na tvári.

Symptómy dermatitídy

Pre účinnú liečbu dermatitídy naši čitatelia úspešne používajú metódu Renata Akchurina. "

Príznaky ochorenia sú podobné alergiám. Rozlišujú sa podľa stupňa distribúcie.

 1. Akútna forma. V začiatočnej fáze sa na tvári objavia červené škvrny. Majú malú veľkosť. V tomto prípade môže osoba nabobtnať, na postihnutých oblastiach sa objavia bubliny naplnené kvapalinou. Najčastejšie sa objavuje vyrážka okolo úst, na čele, tváre, pod nosom. Koža s dermatitídou sa stáva citlivá, reaguje na akýkoľvek mechanický účinok.
 2. Subakútna forma. Ovplyvnené oblasti začínajú svrbieť, dochádza k odlupovaniu v podobe váhy. Niekedy trpí pacient bolestiami hlavy a bolesťami kĺbov. V zriedkavých prípadoch stúpa telesná teplota. Ak nie je odstránená príčina dermatitídy, dochádza k keratinizácii kožných šupín, vznikajú drsné jazvy.
 3. Chronická forma. Symptómy a príznaky zmiznú a objavia sa. Sú charakterizované pravidelnosťou, sezónnosťou. V priebehu času sa počet miest zvyšuje. Ohniská choroby sa zdajú byť jasnejšie a bolestivé. Chronická forma dermatitídy je ťažké liečiť. Vyrážky na tvári narúšajú pacienta po celý život.
k obsahu ↑

Typy dermatitídy

Dokonca aj "zanedbaná" psoriáza môže byť vyliečená doma. Len nezabudnite rozmazávať raz denne.

Dermatóza je lézia kože bez zápalu. Koncept dermatitídy je užší a pokrýva len zápalové problémy. Problémy s pokožkou - odpoveď tela na ničenie buniek.

Ako vyzerá dermatitída a ako ju liečiť? V závislosti od stimulu sa rozlišuje niekoľko typov zápalu na tvári. Každá z nich má znaky príznakov a liečby.

Alergická dermatitída

Ochorenie tohto typu sa vyvíja kvôli zvýšenej citlivosti tela na určité dráždivé látky.

Zápaly na koži sú alergickou reakciou. Ako dráždivý sú chemické zlúčeniny, drogy, kozmetika, rastliny.

Alergická dermatitída sa vyznačuje príznakmi:

 • opuch tváre;
 • červené škvrny;
 • vyrážka s vezikulami;
 • slabosť svalov;
 • bolesť hlavy;
 • svrbenie, pálenie postihnutých oblastí;
 • trhanie.

V prudkej forme sú blistre nahradené jazvami a jazvami. Zápalový proces na pokožke tváre začína 1-2 týždne po reakcii s alergénom. Zvyčajne sa objavia vyrážky, keď nastane opakované pôsobenie stimulu na telo.

Porážať alergickú dermatitídu nie je jednoduchá úloha, ale môžete urobiť všetko pre to, aby ste uľahčili život. Ako? Prečítajte si tu

Predpísať liečbu vykonajte diagnostiku kožných testov. Toto opatrenie vám umožňuje identifikovať dráždivú látku, ktorá spôsobuje alergiu. Prvý krok v terapii - odstrániť príčinu účinku. Pacientovi je predpísaný antihistamínový krém a masti.

Účel terapie - odstránenie príznakov ochorenia, posilnenie lokálnej imunity a odstránenie kozmetických porúch. Odstraňuje zápal 10% roztoku glukonátu vápenatého. Aplikujte výrobok vo forme injekcií - intravenózne. Pacientovi sa odporúča umyť si tvár špeciálnymi roztokmi.

Kontaktná dermatitída

Patológia sa vyvíja kvôli kontaktu kože s dráždivým:

 • chemický tovar pre domácnosť;
 • lieky;
 • latex;
 • výrobky s obsahom niklu.

Tento druh dermatitídy tváre sa vyvíja po vystavení nebezpečným látkam. Koža na ne reaguje zápalom. Znaky poškodenia kontaktu sú podobné ako pri alergickej dermatitíde.

Rozdiel je v tom, že v prípade alergického typu neexistuje interakcia stimulu s kožou.

Kontaktná dermatitída má 3 odrody:

 • dráždivý kontakt;
 • alergický kontakt;
 • fotokontakt - alergén sa aktivuje v dôsledku vystavenia slnečnému žiareniu.

Infekcia kože nastane okamžite alebo po krátkom čase. Jednoduchá kontaktná dermatitída je priamym postihnutím tvárového tkaniva. Napríklad popálenie, omrznutie, vplyv žihľavy.

Liečenie závisí od miery poškodenia miesta. Liečba je predpísaná v závislosti od typu podnetu. Ovplyvnená oblasť odporučte prostriedky na vonkajšie použitie.

Atopická dermatitída

Kožné lézie často prechádzajú do chronických typov ochorenia. Ide o atopickú dermatitídu - ekzém. Presné príčiny patológie neboli študované. Vedci majú tendenciu mať genetickú predispozíciu.

Príznaky ekzému:

 • svrbenie;
 • pálenie;
 • bubliny;
 • začervenanie;
 • lúpanie;
 • zriedenie a krehké čelo;
 • hlboké záhyby na očných viečkach.

Koža na postihnutých oblastiach je hrubá, stane sa kruhovým. Nesnesiteľný zub vedie k neustálemu česaniu problémových oblastí. V tomto prípade ľahko spadajú do infekcie. To zhoršuje situáciu.

Vzhľadom k tomu, atopická dermatitída je chronické ochorenie, vyliečiť to je úplne nemožné. Terapia je zameraná na odpustenie choroby - dočasné oslabenie alebo zmiznutie symptómov.

Pacientovi je predpísaný krém, masti na dermatitídu, s antihistamínovým účinkom.

 1. Elokim. Masť znižuje otoky, má antipruritický účinok. Pri zápalovom procese sa elokom používa vo forme krému. Na odstránenie lúpania je prípravok predpísaný ako masť.
 2. Afloderm. Masť zmierňuje svrbenie a zápal, zužuje cievy. Vhodné na opuch.
 3. Trikzera. Krém znižuje citlivosť problémových oblastí. Náplasť sa používa na zvlhčenie a obnovu pokožky po miestach hojenia.
 4. solkoseril. Vyrába sa vo forme masti a krému. Solkoseryl lieči postihnuté oblasti a pomáha obnoviť pokožku tváre. Prípravok sa používa aj proti svrbeniu.

V niektorých prípadoch sa používajú sedatíva: Persen, Novo-Passit a ďalšie.

Ak chcete normalizovať činnosť čriev, je potrebné udržiavať zdravú mikroflóru. Odborníci predpisujú recepciu Smectin, Hilak-Horte, Linex, Lactofiltrum. Tieto lieky pomáhajú odstraňovať toxíny a alergény z tela.

Seboroická dermatitída

Na ľudskej pokožke sú podmienené patogénne mikroorganizmy. Neprejavia sa v žiadnom prípade, ale s nepriaznivými faktormi, dochádza k ich aktívnej reprodukcii. Výsledkom je aktivácia huby saprofytickej flóry.

To vedie k zápalovému procesu - seboroickej dermatitíde.

Faktory ovplyvňujúce aktiváciu huby:

 • mastná pleť;
 • znížená imunita;
 • hormonálne zlyhanie;
 • zlé návyky;
 • stres;
 • ochorenia endokrinného systému;
 • zníženie ochrannej bariéry dermis.

Symptómom seboroickej dermatitídy sú váhy bielej, žltej farby. Vyskytujú sa v nasolabiálnej oblasti, na lícniciach, v obočiach.

Viac informácií o seboroickej dermatitíde si môžete prečítať v článku odborníka.

Ako liečiť seboroická dermatitída? Aby sa zbavili svrbenia a pálenia, pacientovi sú predpísané hormonálne lieky vo forme tabliet a masti. Vykonajú malý kurz. Liečba pomáha predchádzať výskytu rozervene a zriedenie pokožky na problémových miestach.

Pri nekontrolovanom prijímaní hormónov sa na tvári objavujú cievne hviezdičky. Seboroická dermatitída sa liečí zvonka kyselinou salicylovou, ketokonazolom, vnútri antifungálne lieky.

Orálna dermatitída

Ženy sú postihnuté. Postihnutou oblasťou sú oblasti tváre v blízkosti úst.

Príčiny orálnej dermatitídy:

 • nesprávna kombinácia výrobkov počas tehotenstva;
 • gastrointestinálne ochorenia;
 • zubná pasta obsahujúca fluorid;
 • kozmetika s príchuťou;
 • hormonálne prípravky.

Ovplyvnené oblasti - červené škvrny rôznej sýtosti. Mení farbu v závislosti od počasia, jedla, liekov.

Liečba začína zrušenie všetkých kozmetických výrobkov, pasty obsahujúce fluór. Lekári neodporúčajú byť počas liečby na slnku. Pacientovi sú predpísané antibiotiká. V závažných prípadoch sa liečia hormonálnymi masťami. Jednou z najlepších liekov je retinická masť. Znižuje zápalovú reakciu, zvyšuje proces regenerácie pokožky.

Viete, ako rýchlo vyliečiť orálnu dermatitídu? Hovoríme tu!

Správna taktika na liečbu dermatitídy na tvári

Dermatitída môže byť vyliečená za týždeň! Napíšte: Každé ráno musíte urobiť škvrny jednoduché.

Príčiny a liečba dermatitídy na tvári sú priamo spojené. Účinný liek nájdete len vtedy, ak poznáte príčinu zápalu. V terapii môžu vstúpiť, ako vonkajšie masti a krémy, a tablety.

Najlepšia liečba proti dermatitíde sa nestane, pretože je potrebné brať do úvahy individuálne vlastnosti každého pacienta.

Schéma liečby zápalového procesu na tvári zahŕňa:

 1. Pri alergickej dermatitíde. Aplikujte antihistaminiká, ktoré majú antipruritický a protiedematózny účinok. Ak ich účinok na alergie nie je dostatočne silný, používajú sa hormonálne lieky.
 2. Pri seboroickej dermatitíde. Hlavné ošetrenie je zamerané na boj proti nadmerným množstvám patogénnych húb. Na toto použitie používajte krémy na báze ketokonazolu. Vašu pokožku môžete vysušiť prípravkami na báze zinku alebo hovormi, ktoré sa vyrábajú v lekárni. Okrem odstránenia mastných a nepríjemných pocitov je táto liečba pre tento typ dermatitídy terapeutická.
 3. Pri kontaktnej dermatitíde. Liečba dermatitídy na tvári môže byť odstránením kontaktu s provokujúcim faktorom. Ak nie je známy, pacientovi sa odporúča chrániť pokožku tváre pred akoukoľvek expozíciou - nedotýkajte sa, nepoužívajte uteráky, kupujte hypoalergénnu kozmetiku, chráňte pred studeným a ultrafialovým žiarením.
 4. Pri atopickej dermatitíde. Choroba je chronická, takže sa musíte postarať o vašu pokožku aj počas remisie. Na tento účel používajte zvlhčujúce krémy alebo zmäkčovadlá, ktoré sú povolené na použitie, tak pre dospelých, ako aj pre deti.
 5. Keď sa orálne. Vyžaduje povinnú kortikoidnú masť. Na ošetrenie pokožky je možné predpísať také prostriedky ako Metrogil, Solcoseryl.

Hlavnou podmienkou úplného zbavenia sa akéhokoľvek druhu dermatitídy na tvári - eliminácia faktora podráždenia pokožky. V opačnom prípade liečba bude mať iba dočasný účinok a len maskuje príznaky.

masti na dermatitídu

Často dermatológovia predpisujú hormonálne vonkajšie prostriedky na zmiernenie príznakov dermatitídy na tvári. Naozaj vám umožňujú rýchlo a účinne odstrániť svrbenie, opuch a zápal.

Avšak, musia byť rozmazané tenkou vrstvou a môžu byť postupne zrušené, pretože tieto lieky majú silný účinok a majú veľa vedľajších účinkov. Navyše nie všetky hormonálne lieky sa môžu používať v oblasti tváre.

Lekárom sa odporúča dodržiavať diétu na dermatitídu, aj keď jedlo nie je provokujúcim faktorom. To pomôže znížiť tendenciu k dermatóze a poskytne dostatok času na pokožku tváre, aby sa úplne zotavila.

Dermatitída na tvári - video

Doma je dôležité zachovať čistotu a denné čistenie mokrým čistením - prach a iné častice upchávajú dýchacie cesty a zvyšujú pravdepodobnosť alergických reakcií.

Teda režim liečby dermatitídy zahŕňa:

 1. Odstránenie príčiny.
 2. Použitie vonkajších prostriedkov na zmiernenie príznakov a nepohodlia - krémy, masti, pleťové vody, hovory.
 3. Užívanie liekov ústami podľa pokynov lekára (môžu zahŕňať antibiotiká, hormonálne lieky, antihistaminiká).
 4. Zvýšenie imunity, ako lieku (vitamínov, imunostimulantov), ​​tak s pomocou správneho spôsobu života (strava, čerstvý vzduch, spevnenie, morské oblasti).
 5. Denná starostlivosť o tvár, v závislosti od povahy problému - zvlhčovanie / sušenie, čistenie.

S miernym priebehom dermatitídy je možné uľahčiť jej priebeh ľudovými prostriedkami podľa nasledovných receptov:

 1. Sklenka brezových púčikov sa naleje do vriacej vody a varí sa 20 minút. Vývar denne utrite pokožku tváre.
 2. 50 ml brusnicovej šťavy sa zmieša s 200 g vazelíny. Výsledná masť pomáha hydratovať pokožku, vytvoriť ochrannú bariéru a odstrániť abscesy.
 3. Zmes rovnakých častí medu a Kalanchoe má silný baktericídny a nutričný účinok. Pred použitím by mala trvať týždeň. Na postihnutú kožu naneste tenkú vrstvu.
 4. Roztrhané listy plantajnu a raka sú umiestnené do vrecka na gázu a aplikované na problémovú oblasť pokožky. Rastliny vykazujú antiseptické a liečebné účinky.

Teraz trochu o tajomstvách boja proti dermatitíde

Ak čítate tieto riadky, môžete vyvodiť záver, že všetky vaše pokusy o boj proti dermatitíde neboli úspešné... Dokonca ste čítali niečo o liekoch určených na zabránenie infekcie? A to nie je prekvapujúce, pretože dermatitída je pre ľudí veľmi nebezpečná.

 • Pokúšate sa opustiť dom v otvorenom oblečení...
 • A o tom, ako obliecť otvorené oblečenie na verejnosti, je mimo...
 • Vzhľadom k tomu, vzhľad vašej pokožky nepridáva dôveru k vám...
 • A dobre známe reklamované lieky na dermatitídu sú z nejakého dôvodu neúčinné vo vašom prípade...
 • A vy ste zažili všetko: krémy, masti, gély, kauterizáciu s jódom...
 • Preto sme teraz pripravení využiť všetky príležitosti, ktoré vám pomôžu.

Určite to nepoznáte. Je však možné poraziť infekciu a nepoškodiť sa? Prečítajte si článok o účinných, moderných spôsoboch účinného boja proti dermatitíde. Prečítajte si článok...