Hlavná

Ovčie kiahne

Baziron AC

Popis je aktuálny 6.2.2014

 • Latinský názov: Basiron AC
 • ATX kód: D01AE01
 • Účinná zložka: Benzoylperoxid (benzoylperoxid)
 • výrobca: Laboratoires Galderma (Francúzsko)

štruktúra

Zloženie Baziron AS je nasledovné: 2,5% gél obsahuje 2,5 g benzoylperoxid vodný, v géli obsahuje 5% 5 g účinnej látky v géle 10 až 10 g účinnej látky.

Gél tiež obsahuje množstvo pomocných látok: poloxamér, kopolymér kyseliny metakrylovej, glycerol, edetát dvojsodný, karbomér, propylénglykol, sodný dokusát, hydroxid sodný, koloidného oxidu kremičitého, voda.

Forma vydania

K dispozícii ako krém a gél na vonkajšie použitie, predávané v tubách o objeme 40 gramov, ktoré sú balené v kartónových obaloch.

Farmakologický účinok

Basiron AC má výrazný antimikrobiálny účinok na telo, pôsobí vo vzťahu k Staphylococcus epidermidis a Propionibacterium acnes. Tiež má liek komedonolytický a protizápalový účinok, aktivuje sa tkaniva tkaniva. Pod vplyvom prostriedkov znižuje mazu v mazových žliaz, zaisťuje absorpciu nadmerného množstva mazových sekrécie a podporuje hydratáciu pokožky.

Benzoylperoxid Je aktívnym okysličovadlom, ktoré poskytuje baktericídny účinok na mikroorganizmy, ktoré už nemôžu produkovať kmene odolné voči benzoylperoxidom.

Protizápalový účinok lieku spočíva v inaktivácii voľných radikálov na mieste, kde dochádza k zápalovému procesu, a tiež v procese inhibície voľných mastných kyselín.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Benzoylperoxid veľmi neaktivuje pokožku. V podstate sa postupne mení benzoylperoxid benzoovej kyseliny. Po absorpcii sa objavuje v krvnom riečisku a následne sa aktívne vylučuje obličkami. Kumulácia v tkanivách chýba. Pri lokálnej aplikácii Baziron AS masť nevyvoláva vývoj systémových vedľajších účinkov.

Indikácie na použitie

Liečivo sa používa akné. Tiež sa liečba niekedy používa na liečbu komedóny bez prítomnosti akné. Masť sa používa aj vtedy trofické vredy dolnej končatiny.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre liečbu liekom sú:

 • vysoká citlivosť na zložky činidla;
 • vek pacienta je do 12 rokov.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch sa na mieste aplikácie lieku vyskytujú nasledujúce vedľajšie účinky:

 • podráždenie pokožky;
 • alergické reakcie;
 • suchá pokožka;
 • peeling;
 • pocit pálenia.

Pokyny pre Baziron AS (metóda a dávkovanie)

Gél sa aplikuje na suchú a čistú pleť, kde je akné. Masť sa má aplikovať 1-2 krát denne. Môže sa to robiť ráno alebo večer. Návod na použitie Bazirona obsahuje informácie, že priebeh liečby spravidla trvá tri mesiace. Vzhľad terapeutického účinku sa očakáva štyri týždne po začiatku liečby.

Ak existuje taká potreba, môže sa uskutočniť druhý cyklus terapie.

predávkovať

Ak sa náhodne aplikuje veľká dávka lieku na kožu, môže sa na tomto mieste objaviť silné podráždenie. V prípade predávkovania by sa liečba mala úplne prerušiť a mala by sa vykonať symptomatická liečba.

interakcie

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o tom, ako Baziron AC interaguje s inými liekmi.

Obchodné podmienky

Liečba sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Výrobok uchovávajte v pôvodnom obale, pričom teplota skladovania by nemala prekročiť 25 stupňov Celzia.

Dátum vypršania platnosti

Uchovávajte Baziron nie dlhšie ako 36 mesiacov.

Špeciálne pokyny

Ak nápravu pre akné Baziron AC spôsobí silný podráždenie, musí sa zrušiť a nahradiť inou drogu.

Nepoužívajte toto riešenie pupienky na tvári na tých miestach, kde sú poškodené pokožky.

Ak sa gél dostal do očí alebo na sliznicu nosa alebo úst, okamžite ich umyte teplou vodou.

Nedovoľte, aby priame slnečné lúče dosiahli miesta, kde sa liek používa, pretože to môže prispieť k ďalšiemu podráždeniu.

Neodporúča sa súčasne s liekmi používať lieky, ktoré sušia alebo dráždia pokožku. Počas tohto obdobia je lepšie nepoužívať kroviny, obsahujúcich alkohol.

Analógové Baziron AC

Cena za gél je pomerne vysoká, takže veľmi často spotrebitelia majú otázku, či existujú lacné analógy Baziron AC. K dnešnému dňu neexistujú domáce analógy tejto drogy. V niektorých prípadoch môže byť táto droga nahradená liekmi Deskvam, prederie, Clerical Ultra, Benzakne, Ugresol, Eklaran, ktoré majú podobný účinok. Cena analógov je v niektorých prípadoch mierne nižšia ako cena Baziron.

Čo je lepšie: Baziron alebo Differin?

Účinná látka látky Differin je adapalénu, syntetický analóg vitamín A. Liečivo neobsahuje hormonálne zložky a antibiotiká. Používa sa na odstránenie komedónov, akné v ľahkej a strednej forme gravitácie. Baziron a Differin by sa nemali používať spoločne, pretože to môže viesť k silnému podráždeniu a vysušeniu kože.

Čo je lepšie: Zinerit alebo Basiron AC?

Zinerit Používa sa na akné a obsahuje erytromycín (antibiotikum), ktorý sa veľmi dlho používa v prítomnosti akné. Na rozdiel od lieku Baziron sa masť Zinerit môže aplikovať na kožu pod kozmetické výrobky. Avšak Zinerite môže spôsobiť návykové účinky, takže sa môže používať nie dlhšie ako 3 mesiace, po ktorom je potrebná prestávka.

Čo je lepšie: Skinoren alebo Baziron?

Liek Skinoren je dostupný aj vo forme gélu alebo krému. Jeho hlavnou zložkou - kyseliny azelaínovej, ktorý tiež vytvára výrazný účinok v boji proti akné a sušenie na pokožku. Gél by mal byť uprednostňovaný pred tým, ktorí majú mastnú pokožku, krém pre ľudí so suchou pokožkou. Skinoren, na rozdiel od lieku Baziron, sa môže aplikovať úplne na celú pokožku, a nie naopak.

Všetky tieto lieky sú schopné aktívne bojovať proti akné. Ale ak človek čelí otázke, čo si vybrať - Skinoren, alebo Baziron, alebo Zinerit, je lepšie najskôr konzultovať s lekárom a uistite sa, že zohľadňujete všetky individuálne charakteristiky.

deti

Tento gél sa môže použiť na liečbu detí, ktoré už majú 12 rokov.

Počas tehotenstva

Basiron AC at tehotenstva, ako aj počas dojčenie používanie sa neodporúča, pretože klinické skúšky takéhoto užívania lieku neboli vykonané. Napriek tomu sa tiež nezaznamenali žiadne toxické účinky na plod. Preto sa môže počas liečby Basirone AC používať na liečbu len vtedy, ak očakávaný prínos z takejto terapie prevyšuje potenciálne riziko.

Recenzie o Baziron

Ľudia, ktorí trpia akné, po skúšaní tohto krému na akné, recenzie na Baziron AS odchádzajú v podstate pozitívne. Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné.

Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

Zaznamená sa protizápalový účinok činidla, ktorý umožňuje rýchle schnutie pokožky a elimináciu vyjadreného akné. V recenziách sa spomína aj schopnosť činidla znížiť škvrny, ktoré zostávajú po akné. Masť znižuje obsah tuku v pokožke, čo pomáha zabrániť tvorbe nového akné.

Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Cena Baziron AU, kde kúpiť

Cena gélu Baziron v lekárňach v Rusku je v priemere 550 až 700 rubľov. Ak je to Ukrajina, cena Baziron AC v lekárni je približne 250-400 UAH. pre jednu skúmavku. Koľko stojí smotana v lekárňach, mala by som sa zistiť na konkrétnych miestach predaja, pretože jeho cena v Donecku av Kyjeve sa môže líšiť. Náklady na drogu v Bielorusku sú vyššie, pretože si môžete kúpiť len analógy drogy v Minsku a Baziron AS masť by mala byť objednaná. V Kazachstane nie je spoločnosť Baziron AS realizovaná, ale musí byť objednaná dodatočne.

Gel Baziron AS: návod na použitie akné

Basiron AS je moderný liečivý nehormonálny liek, dostupný vo forme krému alebo gélu, určený na vonkajšie použitie.

Pomáha pri liečbe demodekcie a akné a podľa recenzií dokonale čistí tvár pupienkov a čiernych škvŕn, ktoré sa nazývajú komedony. Jeho výrobcom je francúzska spoločnosť GALDERMA, ktorej farmaceutické výrobky sú certifikované v našej krajine.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o Baziron AC: Kompletný návod na použitie s touto drogou, priemerná cena v lekárňach, úplných a neúplných analógov lieku, ako aj svedectvá ľudí, ktorí už používajú Baziron AC akné. Chcete opustiť svoj názor? Napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Liek na liečbu akné.

Podmienky dovolenky z lekární

Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Koľko má Baziron AC? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 850 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Prípravok je vo forme bielych homogénnych gélov, ktorých hlavnou aktívnou zložkou je benzoylperoxid.

V závislosti na jeho množstvo v 1 g (25, 50, 100 mg), získaný gél pre miestne aplikáciu: 2,5%, 5% a 10% (v plastových rúr 40 g, 1 zväzku rúrok v kartóne). Aj v tomto produkte je komplex kopolyméru akrylátu / glycerolu, cez ktoré poskytujú kontrolované adsorpciu nadmernú tvorbu mazu a pomalým uvoľňovaním glycerín zvláčňujúce a hydratačné epidermis.

Ďalšie pomocné zložky: karbomér 940, poloxamér 182, koloidný oxid kremičitý, destilovaná voda, hydroxid sodný, dioktylsulfosukcinát, edetát dvojsodný, propylénglykol.

Farmakologický účinok

Pri aplikácii na pokožku sa benzoylperoxid transformuje na kyselinu benzoovú, ktorá preniká hlbšími vrstvami kože a má terapeutický účinok. Potom sa kyselina benzoová absorbuje do krvi a vylučuje sa im ľadvinami.

Baziron AU má silné antimikrobiálne aktivitu, protizápalové účinky a komedonoliticheskoe absorbuje prebytočný mazové sekréciu a potláča kožný maz, hydratuje pokožku. V tomto prípade droga nemá systematické účinky a je účinná len v mieste aplikácie. Ako silný oxidačný prostriedok má benzoylperoxid silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; ale tieto zase nemôžu tvoriť kmene, ktoré sú odolné voči benzoylperoxidom. Protizápalový účinok benzoylperoxidu spočíva v mechanizme inhibície voľných mastných kyselín a inaktivácie voľných radikálov v mieste zápalu.

Basiron AC poskytuje adsorpciu prebytočného kožného mazu s postupným uvoľňovaním glycerínu, ktorý hydratuje a zjemňuje pokožku.

Indikácie na použitie

Baziron gél je indikovaný na vývoj nasledujúcich patologických stavov:

 1. Komedóny (biele a otvorené čierne).
 2. Akné a povrchové bodové zápaly.
 3. Akné vyrážky (javy v oblasti vlasovej žiarovky spôsobené upchatím kanála pre mazové vlasy), vrátane papulopustulárnych foriem (abscesy).
 4. Trofické vredy. Jednou z nových vlastností, ktoré sa odhalili pri praktickom používaní Bazironu v trofických vredoch, je aktivácia krvného obehu, výživa a okysličovanie tkanív, čo urýchľuje hojenie epidermy.

kontraindikácie

Tento krém má takéto kontraindikácie:

 • Vek do 12 rokov;
 • Tehotenstvo a laktácia;
 • Individuálna intolerancia k účinnej látke.

V prítomnosti hnisavých otvorených rán je tiež lepšie nepoužívať gél.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie.

Aplikácia v tehotenstve a dojčenie je možná v prípadoch, keď očakávaný prínos pre matku presahuje potenciálne riziko pre plod.

Návod na použitie

Pokyny na použitie naznačujú, že Baziron AC z akné sa používa len externe.

 • S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa rozvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Druhý kurz je možný po konzultácii s dermatológiou.

Nežiaduce účinky

Niektorí sa sťažujú na nepríjemné pocity:

 • lúpanie;
 • suchá koža;
 • alergické prejavy;
 • podráždenie.

Možno ste viniť za tieto prejavy. Myslíte, možno ste zloženie príliš silné, používať to častejšie, ako by mal podľa pokynov? Tieto príznaky nie sú zámienkou pre zdvíhanie gélu z akné. Ukončenie liečby povedie k zablokovaniu kanálov mazových žliaz, k opätovnému zápalu. Pravdepodobnosť nových vyrážok sa mnohonásobne zvýši.

Špeciálne pokyny

 1. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).
 2. Nepoužívajte gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou.
 3. Slnečné a ultrafialové ožarovanie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Liekové interakcie

V súčasnosti neexistujú presné informácie o interakcii lieku "Baziron AS" s inými liekmi. Aby sa zaistila bezpečnosť pacienta v čase liečby, bude správnejšie, aby mu nebolo predpísané žiadne ďalšie lieky.

recenzia

Väčšina pacientov, ktorí dostali externú liečbu Baziron AC, pozitívne posúdila vlastnosti gélu, pričom poznamenal, že farmakologický liek ich skutočne zachránil pred akné a akné. V prehľade rôznych podmienok uvedených, v ktorom došlo k výraznému zlepšeniu, ktorá je spojená so závažnosťou procesu a prítomnosť vnútorných chorobných iniciátorov a ktoré boli pozorované v prípade všetkých odporúčaní pre použitie výrobku. Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Zobrali sme spätnú väzbu niektorých ľudí o Baziron SS:

 1. Irina. Basiron pre mňa len prvýkrát pomohol alebo pomohol na hurikán, potom efekt stále menej a menej. A mnohí majú. Ako mi to lekár vysvetlil, znamená to, že príčina vyrážok nie je odstránená, ale ide o akné mikrobov - propneobaktérií. Táto baktéria je hlboko v žalúdku pórov, veľmi odolná. Preto je lepšie ho poraziť antibiotikom a nie zvonku, ale zvnútra a antibiotikum by malo byť správne, na ktoré sa ešte nerobila baktéria habituácie. Vzal som si Minolexin, tento liek je silný, ale zároveň mäkký, osobne som trpel bez malých hromád. Koža sa okamžite začala čistiť, hlboko podkožné úhory vyplavené a nové vyrážky, ak existujú, potom zriedkavo a sporadicky. Zatiaľ jeden kurz prešiel, ale už som šťastný. S lekárom sa bude aj naďalej rozhodovať, či potrebujem opakované kurzy, ale zatiaľ sa mi to páči.
 2. Nastya. Začal som ju používať v roku 2015, dobrým nástrojom, naozaj som pomohol, keď som zúfal z liečby pupienkov (nemal som veľa z nich). Akonáhle došlo k alergickej reakcii, kvôli slnku (čo je prísne zakázané), koža sčervenaná a svrbivá, som okamžite umyť masť. Avšak, používať Baziron 2 roky (tj 5% na 2,5%, čo má lekáreň), možno povedať, bez prestávky, pretože som prestala užívať objavia pupienky, stačí dať v noci posiate vo veľmi tenkej vrstve, to všetko ide preč a rýchlo počiatočné fázy. Trubica trpí 6 mesiacov a prvá stačí na 4.
 3. Dmitry. Nadmerne osušte pokožku. Biele šaty a bielizeň, neumýva. Neodporúčam to. Dodatočné náklady na Incur. Existuje dostatok a nie nové prostriedky na sušenie jednotlivých vyrážok alebo oblastí pokožky - nie je to tak drahé a nie s týmto účinkom. Akékoľvek nápravu sa vyberie individuálne, ale najúčinnejšie je možné zvážiť: kyselinu salicylovú v bode alebo na vyrážke; masky bielej / zelenej hliny; maska ​​s bahnom mŕtveho mora a vylúčenie provokačných faktorov - všetci sa líšia.
 4. Alexander. Počul som názor, že Baziron AS vhodnejšie pre zrelú pleť a dospievania je neúčinná, pretože tam sú iné príčiny akné - predovšetkým hyperaktivita mazových žliaz a infekcií. Preto adolescenti často predpisujú drogy plán metrogila a zinok masť alebo zinok, a Baziro je vhodnejšie pre "veku" dámy a mužov. Je toto tvrdenie pravdivé?
 5. Anna. Baziron mi nepomohol. Keď vyliezol dospievajúci akné nebol zachránený. Skúšala som basidon, ako mŕtvy obklad. Nič sa nezmenilo, je ešte väčšie. Vyskúšané a iné antibiotiká pre pokožku, ale pomohlo to hormonálny liek, ktorý mi predpísal gynekológ. Takže v každom prípade potrebujete kompletné vyšetrenie tela a potom liečbu, a preto ísť na lekára, všetky problémy s pokožkou je potrebné liečiť od nich.
 6. Alice. Používam Baziron AC 5%. Páčilo sa mi to alebo nie, úprimne povedané, ešte som sa nerozhodol. Zrazila som všetku pokožku na tvári. Konštantný vzhľad nových pimples vedľa starých, ktoré tiež roztrhám. Je to veľmi svrbivé. Rozhodli sa vyskúšať. No, ak sa šírite na jednu alebo dve pupienky - výsledok je. Ale obávam sa, aby som to dal do tváre, pretože kvôli jeho vôni bolí hlava.

Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné. Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

analógy

Medzi analógmi Baziron AC, teda prípravkami s podobným terapeutickým účinkom, ale nie nevyhnutne s podobnou aktívnou zložkou, sa dermatológovia odlišujú:

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Baziron AC - návod na použitie, analógov, recenzií a formulárov uvoľňovaním (gél, krém alebo masť 2,5%, 5% a 10% pre vonkajšie použitie), liek na liečbu akné (akné) u dospelých, detí a v tehotenstve. štruktúra

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie drogy Baziron AC. Tam sú recenzie návštevníkov na stránkach - spotrebitelia tohto lieku, rovnako ako názory lekárov odborníkov na používanie Baziron AC vo svojej praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoju spätnú väzbu na liek: liek pomohol, alebo nepomohol zbaviť sa choroby, pri ktorých boli pozorované komplikácie a vedľajšie účinky, pravdepodobne neuvádzané výrobcom v anotácii. Analógy Baziron AS s dostupnými štrukturálnymi analógmi. Používa sa na liečbu akné (akné) u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie prípravku.

Baziron AC - Má vysokú antimikrobiálnu aktivitu proti Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis, a komedonoliticheskoe vykazuje protizápalové účinky, zlepšuje okysličenie tkanív, potláča produkciu mazu v mazových žliaz, absorbuje prebytok mazu sekrécie a zvlhčuje pokožku.

Benzoylperoxid (aktívna zložka Baziron AS), ktorý je silným oxidačným činidlom, má silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; zatiaľ čo mikroorganizmy nie sú schopné produkovať odolnosť voči kmeňom benzoylperoxidu.

V štúdiách in vivo na základe výsledkov kultúry, bolo zistené, že rast kultúra inhibície Propionibacterium acnes o 94% pozorovaný 7. deň a 15. deň - o 97-99%.

Protizápalový účinok benzoylperoxidu je založený na inaktivácii voľných radikálov v zameraní zápalu a na inhibícii voľných mastných kyselín.

Základom prípravku je komplex akrylátového kopolyméru / glycerolu; to poskytuje kontrolovanú adsorpciu prebytočného kožného mazu a postupné uvoľňovanie glycerínu na zmäkčenie a zvlhčenie pokožky.

štruktúra

Benzoylperoxid + excipienty.

farmakokinetika

Väčšina benzoylperoxidu je biotransformovaná na kyselinu benzoovú (95%) v ľudskej koži; nezmenená kyselina benzoová sa rýchlo vylučuje močom. Neexistujú žiadne údaje o kumulácii v tkanivách. Liek nemá žiadny systémový účinok.

svedectvo

Formy uvoľnenia

Gél pre vonkajšie použitie 2,5%, 5% a 10% (niekedy sa nesprávne nazýva krémom alebo masťou).

Návod na použitie a spôsob ich použitia

Liečivo sa má aplikovať na čistý a suchý povrch postihnutých oblastí kože 1 až 2 krát denne (ráno alebo večer). Dĺžka liečby je 3 mesiace. Terapeutický účinok sa rozvíja 4 týždne po začatí liečby. Pretrvávajúce zlepšenie nastáva po 3 mesiacoch liečby.

Baziron AU indikovaný na liečbu akné mierne až stredne závažné s prevahou pustulárnu prvkami ako monoterapiu, zatiaľ čo stredne akné aj v kombinácii s inými lokálnymi (retinoidov) a systémový (antibiotiká, anti-androgény pre požitie).

V prípade potreby je možná opakovaná liečba.

Vedľajší účinok

 • podráždenie pokožky v mieste aplikácie;
 • suchá koža;
 • alergické reakcie.

kontraindikácie

 • vek detí do 12 rokov;
 • precitlivenosť na zložky lieku.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Počas tehotenstva a počas dojčenia sa neodporúča používať Baziron AS.

Použitie u detí

Liek je kontraindikovaný pre deti do 12 rokov.

Špeciálne pokyny

Ak sa po aplikácii gélu vyskytne podráždenie kože, musí sa Basiron AC vyradiť.

Neodporúča sa aplikovať gél na pokožku s poškodením celistvosti pokožky.

Ak náhodou dostanete liek na sliznicu očí, úst alebo nosa, mali by ste ju dôkladne opláchnuť teplou vodou.

Počas obdobia aplikácie drogy by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu v mieste aplikácie. môže to spôsobiť podráždenie pokožky.

Počas obdobia aplikácie Bazironum sa neodporúča súčasné použitie sušiacich alebo dráždivých činidiel (parfumov alebo látok obsahujúcich etanol).

Liekové interakcie

Údaje o liekovej interakcii lieku Baziron AS, používané podľa indikácií a odporúčaných dávok, s inými liekmi na externé a systémové použitie nie sú v súčasnosti k dispozícii.

Analógy lieku Baziron AC

Štruktúrne analógy pre účinnú látku:

Analógy účinkov liečby (lieky na liečbu akné):

 • Aknekutan;
 • Androkur;
 • Artromaks;
 • Balian;
 • Bassado;
 • Bellune 35;
 • Betula Charm;
 • Betws;
 • Biseptol;
 • vilprafen;
 • Wilprafen solute;
 • Delex Acne gél z akné;
 • Odstraňuje čistiaci prostriedok proti akné;
 • Deskvam;
 • jess;
 • Jess Plus;
 • Diane 35;
 • Dimefosfon;
 • Differin;
 • Doksal;
 • doxycyklín;
 • Dr. Theiss Akné Krém na akné;
 • Dr. Theiss akné krém na akné;
 • Kvasinkové pivo;
 • Zerkalin;
 • Zener;
 • Klindovit;
 • Kuriozin;
 • Kutis compositum;
 • Čistenie Puree;
 • metrogil;
 • metronidazol;
 • mikrofollin;
 • monoclinic;
 • Piolizin;
 • prederie;
 • Roaccutane;
 • Rozamet;
 • Roxithromycin Lek;
 • Skinoren;
 • Streptonitol;
 • Sudocrem;
 • Chloe;
 • Tsiteal;
 • Edas
 • Eplan
 • Yunidox Solutab
 • Yarina Plus.

Basiron ® AC (Basiron ® AC)

Účinná zložka:

obsah

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikácia (ICD-10)

3D obrázky

Zloženie a forma uvoľnenia

v skúmavkách s LDPE na 40 g; v balení kartónu 1 tuba.

Popis dávkovej formy

Biely homogénny gél.

Farmakologický účinok

farmakodynamika

Benzoylperoxid vykazuje antimikrobiálnu aktivitu proti Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis. Má keratolytický účinok, zlepšuje okysličovanie tkanív, inhibuje tvorbu kožného mazu v mazových žľazách.

farmakokinetika

Penetrácia benzoylperoxidu cez pokožku je nízka. Veľká časť benzoylperoxidu sa prevedie na kyselinu benzoovú, ktorá po absorpcii sa zavádza do systémového obehu a rýchlo sa vylučuje obličkami. Neexistuje kumulácia v tkanivách. Hustá aplikácia Bazironu AS v terapeutických dávkach nevedie k vedľajším účinkom systémových účinkov.

Indikácie Basziron ® AS

kontraindikácie

precitlivenosť na jednu zo zložiek lieku;

deti do 12 rokov.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie. Používanie gélu Baziron AS počas tehotenstva a dojčenia je možné, ak očakávaný prínos pre matku prekročí potenciálne riziko pre plod.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch: lokálne podráždenie - sčervenanie, odlupovanie, suchá koža, pocit pálenia (odporúča sa znížiť frekvenciu aplikácie); alergická kontaktná dermatitída.

Dávkovanie a podávanie

navonok. S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa vyvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3-mesačnej liečbe.

Opakovaná liečba je možná po konzultácii s lekárom.

Špeciálne pokyny

Nepoužívajte Baziron AS gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).

Solárne a UV žiarenie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Podmienky pre skladovanie Basiron ® AC

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti spoločnosti Basiron ® AS

gél na vonkajšie použitie 2,5% - 3 roky.

gél pre vonkajšie použitie 2,5% - 2 roky.

gél na vonkajšie použitie 5% - 3 roky.

gél na vonkajšie použitie 5% - 2 roky.

gél na vonkajšie použitie 10% - 3 roky.

gél na vonkajšie použitie 10% - 2 roky.

Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

BASIRON AS

◊ Gél na vonkajšie použitie 2,5% Biela alebo takmer biela homogénna bez cudzích častíc s charakteristickým zápachom.

Pomocné látky: kopolymér kyseliny metakrylovej - 2 g Poloxamér 182-0,2gram, karbomér 940 až 0,8 g glycerolu - 4 g dinátriumedetát - 0,1g dokusát sodný - 0,05 g propylénglykol - 4 g koloidného oxidu kremičitého - 0,021 g, hydroxid sodný - až do pH 5,1 - 5,5, čistená voda - do 100 g.

40 g - polyetylénové rúrky (1) - kartónové obaly.

◊ Gél na vonkajšie použitie 5% Biela alebo takmer biela homogénna bez cudzích častíc s charakteristickým zápachom.

Pomocné látky: kopolymér kyseliny metakrylovej - 2 g Poloxamér 182-0,2gram, karbomér 940 až 0,8 g glycerolu - 4 g dinátriumedetát - 0,1g dokusát sodný - 0,05 g propylénglykol - 4 g koloidného oxidu kremičitého - 0,021 g, hydroxid sodný - až do pH 5,1 - 5,5, čistená voda - do 100 g.

40 g - polyetylénové rúrky (1) - kartónové obaly.

◊ Gél na vonkajšie použitie 10% Biela alebo takmer biela homogénna bez cudzích častíc s charakteristickým zápachom.

Pomocné látky: kopolymér kyseliny metakrylovej - 2 g Poloxamér 182-0,2gram, karbomér 940 až 0,8 g glycerolu - 4 g dinátriumedetát - 0,1g dokusát sodný - 0,05 g propylénglykol - 4 g koloidného oxidu kremičitého - 0,021 g, hydroxid sodný - až do pH 5,1 - 5,5, čistená voda - do 100 g.

40 g - polyetylénové rúrky (1) - kartónové obaly.

Penetrácia benzoylperoxidu cez pokožku je nízka.

Veľká časť benzoylperoxidu sa prevedie na kyselinu benzoovú, ktorá po absorpcii sa zavádza do systémového obehu a rýchlo sa vylučuje obličkami. Neexistuje kumulácia v tkanivách.

Kumulatívne použitie lieku Baziron AS v terapeutických dávkach nevedie k vedľajším účinkom systémového účinku.

- precitlivenosť na zložky lieku;

- Deti do 12 rokov.

Len na externé použitie.

Spôsob aplikácie: s ľahkým dotykom naneste gél rovnomerne na postihnutý povrch raz alebo dvakrát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Pacientom s citlivou pokožkou sa odporúča použiť gél 1 denne / deň vo večerných hodinách.

Terapeutický účinok sa vyvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Opakovaný kurz je možný po konzultácii s lekárom.

Všetky nežiaduce reakcie identifikované v klinických štúdiách sú spojené s kožnými poruchami. S poklesom frekvencie aplikácie lieku alebo s vysadením liečby sú reverzibilné.

V po registračnej dobe objavili sa aj prípady tváre a alergické reakcie vrátane precitlivenosti v mieste aplikácie a anafylaxie s neznámym výskytom.

Ak sa niektorý z vedľajších účinkov uvedených v príručke zhorší alebo sa zaznamenajú akékoľvek iné vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v pokynoch, lekár by mal byť okamžite informovaný.

Benzoylperoxidový gél je prípravok, ktorý je určený len na vonkajšie použitie. Nadmerná aplikácia drogy nepovedie k rýchlejšiemu dosiahnutiu výsledku alebo výraznejšiemu účinku, avšak môže dôjsť k silnému podráždeniu. V tomto prípade liečba s liekom musí byť prerušená a musí byť predpísaná vhodná symptomatická liečba

Prvé použitie lieku môže poskytnúť mierny pocit pálenia a niekoľko dní - sčervenanie a odlupovanie kože. Väčšina pacientov v prvých týždňoch liečby vykazuje zjavný odlupovanie kože. Nie je to nebezpečné a spravidla sa uskutoční v priebehu jedného alebo dvoch dní s dočasným ukončením liečby. Ak dôjde k závažnému podráždeniu kože, znížte frekvenciu aplikácie, dočasne alebo úplne prerušte užívanie lieku.

Pri použití benzoylperoxidu sa môžu objaviť príznaky ako opuch a pľuzgiere na koži. V tomto prípade je potrebné liečbu prerušiť.

Pri aplikácii gélu sa má vyhnúť slizniciam očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou. Pri aplikácii lieku do oblasti krku a iných citlivých oblastí je potrebné dávať pozor.

Vyhnite sa nadmernému vystaveniu slnečnému žiareniu a UV žiareniu, ktoré sú ďalšou príčinou podráždenia pokožky.

Vzhľadom na riziko vzniku senzibilizácie by nemal byť na poškodenú pokožku aplikovaný gél benzoylperoxidu.

Kontakt s farebnými materiálmi vrátane vlasov a farbených textílií môže viesť k zafarbeniu alebo zmene farby.

Účinky na schopnosť riadiť vozidlá a mechanizmy

Gel Baziron AS neovplyvňuje schopnosť riadiť vozidlá a pracovať s mechanizmami.

Klinické skúsenosti s vonkajším používaním benzoylperoxidu počas tehotenstva chýbajú alebo sú obmedzené. Údaje o jeho účinku na reprodukčnú funkciu, plodnosť alebo peri- a postnatálny vývoj, ako aj teratogenicita a embryotoxické vlastnosti lieku pri použití u zvierat, tiež chýba. Pri rozsiahlej klinickej aplikácii na liečbu akné v hmotnostných koncentráciách až 10% po niekoľko desaťročí nenaznačil benzoylperoxid tieto účinky v ľudskom tele. Benzoylperoxid by sa mal používať u tehotných žien iba vtedy, ak po konzultácii s lekárom existujú jasné dôkazy.

Nie je známe, či sa benzoylperoxid alebo jeho metabolity vylučujú do ľudského materského mlieka. Riziko pre novorodencov / dojčatá nemožno vylúčiť. Aby ste zabránili kontaktu dieťaťa s liekom počas dojčenia, vyhýbajte sa aplikácii gélu Basiron AS do oblasti prsníkov.

Kontraindikované: deti do 12 rokov.

Basiron AC: návod na použitie

Basiron AS je gél na vonkajšie použitie s antiseptickými a keratolytickými vlastnosťami. Používa sa na liečbu akné (akné), vrátane tých, ktoré sú komplikované bakteriálnou infekciou. Používa sa iba na vonkajšie použitie.

Forma vydania a zloženia

Prípravok Bazironum AS sa vydáva vo forme homogénneho gélu bielej farby. Hlavnou účinnou zložkou liečiva je vodný benzoylperoxid, ktorý je obsiahnutý v množstve 25 mg (2,5% roztok), 50 mg (5% roztok) a 100 mg (10% roztok) na 1 g gélu. Aj v zložení prípravku sú také pomocné látky:

 • Kopolymér kopolyméru kyseliny metakrylovej.
 • Poloxamér 182.
 • Glycerol.
 • Carbomer 940.
 • Propylénglykol.
 • Edetát disodný.
 • Dokuzate sodný.
 • Koloidný oxid kremičitý.
 • Hydroxid sodný.
 • Čistená voda.

Basiron AS sa vyrába v hliníkovej trubici, ktorá obsahuje 40 g gélu s príslušnou koncentráciou aktívnej zložky. V jednom kartónovom balení obsahuje 1 tubu s gélom a inštrukcie o použití lieku.

Farmakologický účinok

Hlavnou účinnou látkou gélu Baziron AS je benzoylperoxid vodu. Táto zlúčenina má antiseptické vlastnosti, inhibuje rast a reprodukciu množstva mikroorganizmov. Ide v prvom rade znamená účinnú látku proti baktérie Propionibacterium acnes (akné propionobakterii) a Staphylococcus epidermidis (Staphylococcus epidermidis), ktoré sa priamo podieľajú na rozvoji akné, ako aj olova so zápalovými procesmi v ňom. Keratolytický účinok gélu Baziron AS sa realizuje vďaka takým farmakologickým účinkom hlavnej účinnej látky:

 • Potlačenie procesu tvorby kožného mazu pomocou zodpovedajúcich žliaz kože.
 • Zlepšené odlupovanie zosnulých buniek hornej vrstvy kože (epidermis).
 • Vylepšená oxygenácia (saturácia kyslíkom) v oblasti akné kože (vďaka tejto vlastnosti ako potlačenie rastu a reprodukcie baktérie Propionibacterium acnes, ktoré sú nevyhnutné anoxické podmienky).

Vďaka týmto antiseptickým a keratolytickým vlastnostiam má Baziron AS gél terapeutický účinok proti akné v akné. Kvôli komplexnému pôsobeniu pomocných zložiek prípravku sa adsorbovaný benzoylperoxid vody pridáva do pokožky a jeho zvlhčenie sa zlepšuje.

Po aplikácii na pokožku gél Baziron AU, sa účinná zložka a pomocné zložky kože rýchlo adsorbované a v nej hromadia a ich prenikanie do systémového obehu nízka. Metabolizmus benzoylperoxidu vodné dochádza priamo na kožu, kde sa prevedie na vo vode rozpustné kyseliny benzoovej absorbovaný do krvi a nie je nahromadené v telesných tkanivách, vylučuje obličkami v moči. Aplikácia lieku na kožu v terapeutickej dávke nevedie k systémovým zmenám v tele alebo k toxickému účinku. Údaje o prenikaní metabolitov účinnej látky cez hematoencefalickú bariéru v mozgovom tkanive, placenta do vyvíjajúceho sa plodu alebo organizmu do materského mlieka nie je.

Indikácie na použitie

Jedinou indikáciou použitia gélu na vonkajšie použitie Baziron AC je akné (akné).

Kontraindikácie pre použitie

Použitie lieku je kontraindikované u detí mladších ako 12 rokov a za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti aktívnej zložky a pomocných zložiek lieku.

Dávkovanie a spôsob podania

Gél na vonkajšie použitie Baziron AC sa aplikuje na postihnutý povrch pokožky, ktorý musí byť suchý a čistý. V závislosti od závažnosti akné a závažnosti akné liek sa používa raz alebo dvakrát denne (ráno a večer). Koncentrácia liečiva sa tiež vyberá v závislosti od závažnosti patologického procesu v koži. Gél Baziron AS s akné miernej a strednej závažnosti sa používa izolovane ako monoterapia. Pri ťažkej akné a významné pre vytvorenie vredov, tento liek sa používa v kombinácii s retinoidmi (znížiť závažnosť produkcia mazu procesu) a antibiotiká pre systémové použitie vo forme tabliet, alebo znamená lekartsvennyh formy na parenterálne podávanie. Priebeh gélovej terapie Baziron AS je v priemere 3 mesiace. Významné klinické zlepšenie a zníženie závažnosti akné sa obvykle vyskytuje v priebehu 3 týždňov po začiatku liečby.

Nežiaduce účinky

V zriedkavých prípadoch dochádza pri systematickom používaní lieku k lokálnemu podráždeniu kože vo forme výrazného sčervenania (spláchnutie) a odlupovania. V tomto prípade sa odporúča znížiť frekvenciu aplikácie gélu alebo znížiť koncentráciu lieku. Zriedkavo v reakcii na používanie tohto lieku sa alergická dermatitída môže vyvinúť s rozvojom vyrážky na koži a jej svrbenia v oblasti aplikácie. V takom prípade sa má používanie gélu Baziron AS prerušiť.

Špeciálne pokyny

Pred začatím používania Baziron AC gelu by ste mali starostlivo prečítať pokyny a venovať pozornosť konkrétnym pokynom, ktoré zahŕňajú:

 • V prípade závažného podráždenia pokožky, prejavov toxickej alebo alergickej dermatitídy sa má liečba prerušiť.
 • Neodporúča sa používať gél na miestach pokožky s porušením jeho integrity.
 • Nedovoľte, aby liek vstúpil do slizníc alebo spojoviek očí. V prípade kontaktu prepláchnite veľkým množstvom tečúcej vody.
 • Počas liečby akné gél pre miestnu aplikáciu AÚ Baziron žiaduce, aby sa zabránilo priamemu slnečnému žiareniu na časti jeho používanie, pretože môže mať za následok významné podráždenie pokožky (fotosenzitivita), jej začervenanie a lúpanie vývoj.
 • Neodporúča sa zdieľať kozmetické sušenie a produkty obsahujúce etanol (obsahujúce alkohol), pretože to vedie k toxickému účinku.
 • Ak sa používa správne, Baziron AS gél s inými liekmi na vonkajšie a systémové použitie sa neinteraguje.
 • Negatívny účinok lieku na vyvíjajúci sa plod počas tehotenstva nie je spoľahlivo stanovený. Počas tehotenstva a dojčenia je však použitie gélu možné až po vymenovaní lekára, ak očakávaný prínos pre matku je vyšší ako potenciálne riziko pre plod alebo dieťa.
 • Liek neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií alebo koncentráciu pozornosti.

V lekárňach gél pre vonkajšie použitie Baziron AC sa vydáva bez lekárskeho predpisu. V prípade otázok alebo pochybností o jeho použití sa poraďte s lekárom.

predávkovať

Ak dôjde k výraznému prekročeniu odporúčanej terapeutickej dávky, môže dôjsť k vzniku výrazného podráždenia pokožky s jej hyperémiou a odlupovaním. V tomto prípade sa musí aplikácia gélu zastaviť a pokožka sa má opláchnuť dostatočným množstvom tečúcej vody. Neboli pozorované prípady systémových príznakov predávkovania liekmi.

Analógové Baziron AC

Podľa účinnej látky v sieti farmácie nájdete niekoľko analógov gélu na vonkajšie použitie Baziron AC - Ugresol, Benzoylperoxid, Desquam, Proderm.

Podmienky ukladania

Čas použiteľnosti Baziron SS je 3 roky od dátumu výroby. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na chladnom, tmavom mieste s teplotou + 25 ° C.

Bazironon AC cena

Basiron AS gél na vonkajšie použitie 5%, tuba 40 g - 583 rub.

Baziron AC

Formy uvoľnenia

Pokyny pre AC Basilon

Basiron AS (aktívna zložka - benzoylperoxid) je antiseptikom na liečbu akné. Takmer každý človek mal nešťastie čeliť problému akné, t.j. akné. A ak niektoré z nich môžu mať vzhľad jediných prechodných vyrážok, potom všetci idú oveľa ťažšie. Najbežnejšie akné sa vyskytuje vo veku od 12 do 24 rokov. Ďalej klesá krivka výskytu a po 25 rokoch akné sa vyskytuje len u 10% ľudí. Muži v dôsledku anatomických vlastností tváre sú pravdepodobnejšie trpia akné. Má sa za to, že základom pre vývoj akné sú dve vzájomne mechanizmy: Androgénny hyperstimulácia mazových žliaz (čo so sebou nesie hyperproduction mazu) a follikuyarny hyperkeratóza (čo vedie k narušenej evakuačnom mazu a aeróbne mikroflóra sa začína rýchlo množiť). Patogénne baktérie v folikulov, mazové žľazy začať sekvenciu imunitne zápalové reakcie, ktoré ničia stenu žliaz, čo vedie k výstupu z obsahu do dermis tvoria nodulárna-pustulárnu alebo cystických-nodulárna prvkov. Okrem toho, aeróbne patogény (napr., Propionbacteria akné), vylučujú proteázy, lipáz, giauluronidazu a podporovať tvorbu voľných mastných kyselín, ktorý posunie pH pokožky na zásadité a znižuje potenciálny baktereostatichesky mazu. Základné lieky pre liečbu nodulárna-pustulóznu akné (tiež volal papuly pustulleznymi) sú systémové alebo lokálne antibiotiká. Nedávne významnou nevýhodou je strata ich účinnosti po dlhšom používaní v dôsledku tvorby mikrobiálnej rezistencie a rozvoj alergických reakcií. U jedincov s už vytvorenou rezistenciou voči externému antibiotiku sa prejavuje aj necitlivosť na systémové antibakteriálne lieky. V tejto súvislosti existuje naliehavá potreba alternatívnych aktuálnych antibiotických antimikrobiálnych liekov sú účinné pri akné zápalového pôvodu. V posledných rokoch zvyšuje popularita praktických lekárov získavanie drogy basiron AS.

Jeho exkluzivita spočíva v kombinácii farmakologických a kozmetických vlastností. Benzoyl peroxid - účinná látka prípravku - je silný oxidačné činidlo a v kontakte s bakteriálnou membránou vykazuje výrazný baktericídny účinok. Kyselina benzoová, vzniknutá počas rozkladu benzoylperoxidu, inhibuje rast a vývoj baktérií, t.j. pôsobí bakteriostaticky. Neakumuluje sa v tkanivách, ktoré nie sú absorbované do krvného obehu a vo svojej pôvodnej forme sa vylučuje obličkami. Protizápalový účinok benzoylperoxidu je spôsobené deštrukciou voľných mastných kyselín a inaktiváciu voľných kyslíkových radikálov v zápalových ložísk. Rovnako ako v ich peroxidu chemickej štruktúry, benzoyl peroxid má tiež bieliaci účinok, čo vedie k bielenie hyperpigmentovaných poslevospalitelnyh bodov a zjazvenie. Akrylátový kopolymér gélový základ Baziron AU aktívne adsorbuje na seba kožného mazu potláčať a zníženie seborrhea mastnú pleť lesk o 35%. Súčasťou prípravku ako adjuvantnej glycerolu ako jeho vydanie zjemňuje a zvlhčuje pokožku, nivelačné dráždivý účinok účinnej látky. Baziron AC aktívny proti hlavných predstaviteľov patogénnych mikroorganizmov, sa zasiala u pacientov s akné: Staphylococcus epidermidis a P. acnes. Odolnosť voči lieku sa nevytvára, čo umožňuje jeho použitie v rámci dlhodobých liečebných kurzov. Ako vyplýva z laboratórnych štúdií, benzoylperoxid inhibuje rast P. acnes dvakrát účinnejší ako natívny formy klindamycínu a erytromycínu. Úspech liečby proti akné je založený na trvaní užívania liekov. Štúdia vedená ruskými vedcami na základe SPbGMU. Acad. Pavlov preukázali, že stabilný pozitívny účinok Baziron AS dosiahnuť len vtedy, ak pravidelné drogové terapiu po dobu 4-6 mesiacov.

Ako pomáha Baziron AC s akné - návod na použitie a recenzie

Basiron AS je liek určený na liečbu problémovej pokožky a boj proti akné. Liečivo sa vyrába francúzskou farmaceutickou kampaňou vo forme gélu s rôznou koncentráciou. Na liečbu akné je veľa liekov, ale existuje len málo účinných liekov. Jedným z nich je Baziron AS od akné, ale výrobcovia varujú, že pretrvávajúce pozitívne výsledky možno dosiahnuť len pri dlhodobom užívaní drogy. Preto pred začiatkom liečby je potrebné mať trpezlivosť a neočakávať okamžitý účinok, pretože liečba liekom Baziron trvá tri mesiace.

Gél sa vyrába v troch odrodách, ktoré obsahujú odlišnú koncentráciu účinnej látky. Dermatológovia odporúčajú začať liečbu 2,5% gélu. To platí najmä, ak ste vlastníkom suchú, citlivú pokožku, alebo starší skúsení alergické reakcie s použitím liečivého sredstv.Ostanovimsya viac informácií o tejto drogy a zistiť, či to pomohlo Baziron akné a ako drogu.

Baziron AS z akné: zloženie, mechanizmus účinku

Baziron AC je dezinfekčný a antiseptický gél na vonkajšie použitie. Určené na boj proti akné a akné. Účinnou látkou liečiva je benzoylperoxid. Vďaka tomu, a pomocné zložky, gél má antimikrobiálne a keratolytické akcie účinne inhibuje zápalový proces, ktorý reguluje mazových žliaz, normalizuje procesy metabolizmu v koži, pomáha čistiť póry, má hydratačné účinky.

Peroxybenzoovej pôsobí ako silný oxidačné činidlo a neničí len patogény, ale tiež preniká do mazových zátok z vnútornej rozpustením a odstránenie živnej pôdy vedúce k šíreniu patogénov. Baktérie nie sú schopné vyvinúť odolnosť voči aktívnej zložke lieku, takže sa môžu používať dlhú dobu bez obáv z poklesu účinnosti.

S aknémi erupciami a akné sa infekcia vyvíja v póroch pokožky, zapečatená mastnými zátkami. V dôsledku toho sa vytvárajú komedóny, ktoré pozostávajú z hrubého mazového sekrétu a mŕtvych buniek epitelu. Pravidelné užívanie lieku môžu zmeniť zloženie mazové sekrécie, jeho konzistencia sa stáva kvapalina, ktorá umožňuje kožné póry, ktoré majú byť čistené, a aby sa zabránilo tvorbe zástrčiek.

Základom lieku je komplex glycerolu a akrylátu, ktorý umožňuje kontrolovať tvorbu mazu a eliminovať jeho nadbytok. Výsledkom týchto procesov je uvoľňovanie glycerínu, ktoré má na pokožku zvlhčujúci a zvlhčujúci účinok.

Pri vonkajšom použití sa prípravok prakticky neabsorbuje do pokožky a nehromadí sa v tele. Väčšina účinnej látky sa premieňa na kyselinu benzoovú, ktorá má výrazné antimikrobiálne vlastnosti. Prichádzajúc do krvného obehu táto látka nemá systémový účinok a rýchlo sa vylučuje z tela v nezmenenej forme močom. Kyselina benzoová sa nachádza v mnohých daroch prírody, napríklad v brusinkách alebo v bobuľkách a nemôže mať negatívny vplyv na telo.

AU názov Skratka produktu znamená, že gél obsahuje metakrylovej kopolymér, ktorý zvyšuje pozitívny účinok lieku, najmä zvyšuje účinok účinnej zložky, znižuje mazu a pomáha čistí póry. Táto látka je malý granulát s vysokou pórovitosťou, ktorý vám umožňuje absorbovať množstvo kvapaliny 4-násobok objemu. Takéto granule účinne absorbujú nadbytočné sebakové tajomstvo a pomáhajú regulovať činnosť mazových žliaz.

Ďalším pozitívnym účinkom lieku proti akné Baziron je zlepšenie dodávania kyslíka do pokožky, čo umožňuje urýchliť proces hojenia a podporiť rýchlu obnovu pokožky. Pri aplikácii na tvár a počas absorpcie sa účinná látka štiepi na aktívnu formu kyslíka, ktorá najviac priaznivo ovplyvňuje priebeh metabolických procesov v epidermálnych bunkách. Tento účinok možno porovnať s účinkom peroxidu vodíka, iba gél ovplyvňuje kožu silnejšie a cielene.

Formy uvoľnenia

Gél Baziron AS sa vyrába v plastových tubách s objemom 40 g a v troch odrodách, ktoré sa navzájom líšia koncentráciou aktívnej zložky:

 1. Baziron AS (2,5%) - v 1 g lieku - 25 mg benzoylperoxidu
 2. Baziron AC (5%) - v 1 g gélu - 50 mg benzoylperoxidu
 3. Baziron AC (10%) - v 1 g liečiva - 100 mg benzoylperoxidu

Pokyny na použitie lieku odporúčajú začať liečbu gélom, ktorý má minimálnu koncentráciu účinnej látky. Zároveň je potrebné pozorovať zmeny v koži a ak sa objavia dysfunkčné symptómy, rozhodnúť o ďalšom používaní lieku u lekára.

Ak nedôjde k žiadnym alergickým reakciám na liečivo a množstvo akné sa nezníži, použije sa gél s vyššou koncentráciou. V tomto prípade musíte sledovať stav kože.

Gél s najvyššou koncentráciou (10%), ktorú lekár určí s rozsiahlymi kožnými léziami a viacerými vyrážkami. Okrem toho, pri predpisovaní odborník považuje za možné kontraindikácie a typ pleti, pretože použitie vysokých koncentrácií gélu pre suchú a citlivú pokožkou môže viesť k podráždeniu. Preto je lepšie zveriť voľbu optimálneho lieku špecialistovi.

Kto je Baziron zobrazený?

Basiron AC sa používa v nasledujúcich prípadoch:

 • Akné na odstránenie akné
 • Ak chcete bojovať proti zápalom pupienkov
 • Normalizovať prácu mazových žliaz a znížiť obsah tuku v koži
 • Zbaviť sa komedónov (čiernych bodiek)

AU Baziron účinne potláča množenie baktérií a patogénnych stafylokokov, ktoré sú hlavnými pôvodcami infekcie a výskyt akné. Vzhľadom keratolytické akciu, liečivo podporuje odlupovanie hornej vrstvy epidermis a rýchle sušenie akné, urýchľuje proces hojenia. Baziron rozpúšťa komedóny a znižuje obsah tuku v koži, čo vám umožňuje zbaviť sa živného média, ktoré podporuje reprodukciu baktérií. Navyše, použitie lieku pomáha eliminovať post-akné (stopy na pokožke po akne).

Pokyny na použitie lieku Baziron z akné

Gél Baziron AC by sa mal aplikovať na čistú, suchú pokožku, liečbu lézií dvakrát denne. Najlepšie je robiť liečbu ráno a večer pred spaním. Gél sa aplikuje v tenkej vrstve, jemne sa trení s kruhovými pohybmi. Na začiatku liečby by sa malo použiť minimálne množstvo lieku, pretože pokožka by sa mala zvyknúť na jej účinok, ak hneď pri aplikácii gélu hojne, môže to viesť k podráždeniu a vysušovaniu kože. Ak akné alebo akné na tvári trochu, potom droga je lepšie použiť na bod vyrážky.

Po aplikácii by mal gél zostať na pokožke 2 hodiny, potom sa môže umyť teplou vodou. Potom by mala byť pokožka sušená jemnými papierovými utierkami. Na začiatku liečby sa odporúča aplikovať gél raz denne, večer, čo pomôže pleti prispôsobiť sa pôsobeniu drogy. Ak po troch dňoch liečby nedôjde k podráždeniu alebo inému nepohodliu, liek sa môže aplikovať pred spaním a odísť cez noc. Počas týždňa sa odporúča monitorovať kožu a pri nedostatku sčervenania alebo odlupovania môžete použiť gél dvakrát denne. Gél by sa nemal používať, ak je pokožka poškodená.

Aby sa zabránilo možnému podráždeniu a nadmernému vysušeniu pokožky, po zvyšky gélu budú odstránené z povrchu, sa odporúča, aby na koži akýchkoľvek prírodných olejov (olivový, broskyňa, ružový, mandle), alebo krém vhodný pre váš typ pleti.

Viditeľný výsledok sa stáva viditeľným nie okamžite, pretrvávajúci terapeutický účinok nastáva po 4 týždňoch aplikácie lieku. A celková doba trvania liečby je tri mesiace. Tak ako monoterapia AU Baziron predpísaný pre mierne akné miernej závažnosti, s rozsiahlymi lézií kože a nastaviť zapálené akné liek sa odporúča používať v kombinácii s inými liekmi, ako miestne akcie, a vo forme tabliet pre požitie.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre použitie krému dosť. To naznačuje, že liek je úplne bezpečný, má nízku toxicitu a nemá negatívny systémový účinok na telo.

Baziron sa nesmie používať na individuálnu intoleranciu, počas tehotenstva a laktácie av detstve (do 12 rokov). Vo všetkých ostatných prípadoch môžete použiť Baziron krém na akné.

Vedľajšie účinky

Nežiaduce reakcie na liek prejavujú podráždenie kože v mieste aplikácie, nadmerná suchosť a odlupovanie kože, pocit pálenia. V takýchto prípadoch môže dermatológ odporučiť znížiť frekvenciu aplikácie gélu a aplikovať ho raz denne a liečiť vyrážky bodovo.

V zriedkavých prípadoch môže mať alergickú reakciu, ktorá sa koná vo forme kontaktnej dermatitídy, čo je povrch kože sa objaví začervenanie a opuch, sa tvoria pľuzgiere. S rozvojom alergickej reakcie by mala prerušiť užívanie lieku a konzultujte s lekárom nahradiť drogu.

Pri predávkovaní liekom, keď sa na pokožku aplikácia veľkého množstva gélu, môže vyvinúť silné podráždenie. V tomto prípade sa liek zruší a vykoná sa symptomatická liečba.

Baziron počas tehotenstva

Použite Baziron gél počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča. Je to spôsobené tým, že účinná látka môže preniknúť cez placentárnu bariéru do plodu alebo cez materské mlieko novorodenému dieťaťu. Aby sa vylúčilo riziko nežiaducich účinkov na dieťa, použitie gélu počas týchto období by sa malo zlikvidovať.

Ďalšie odporúčania

Ak náhodou dostanete lieky na sliznicu (ústa, nos, oči), mali by sa okamžite a dôkladne umyť dostatočným množstvom vody.

Počas liečby sa lieku treba vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pretože vystavenie ultrafialovému žiareniu môže viesť k podráždeniu pokožky.

Liečivo by nemalo byť aplikované na tvár, ak je poškodená pokožka. Súbežne s Bazironovým gélom by sa nemali používať kozmetické výrobky so sušením, exfoliačnými alebo dráždivými účinkami. Takéto činidlá zahŕňajú pleťové vody, toniká na báze alkoholu, parfumy alebo toaletnú vodu.

Gél by nemal byť aplikovaný na jemnú a jemnú pokožku okolo očí, po každom ošetrení by sa ruky mali umývať mydlom. Basiron AS neinteraguje s inými liekmi, takže sa môže používať v kombinácii s inými liekmi na liečbu akné. Ale výber liečebného režimu a dávkovanie by mal dermatológ.

analógy

Medzi štrukturálne analógy lieku Baziron obsahujúce rovnakú účinnú látku možno uviesť prípravky:

Okrem toho existuje veľa analógov, ktoré majú podobný terapeutický účinok. Uvádzame len niekoľko z nich:

 • Aknekutan
 • Biseptol
 • Delex Acne
 • jess
 • diana
 • Doksal
 • Zinerit
 • Klindovit
 • Kuriozin
 • Rozamet
 • Skinoren
 • Edas
 • Eplan
 • Yarina plus

Rozhodnite sa, ktorý liek sa má použiť vo vašom prípade, lekárom. Ak sa vyskytnú alergické reakcie na Baziron, gél sa môže vždy nahradiť jedným z prípravkov proti akné, ktoré sa nachádzajú v širokej škále na pultoch drogérie.

Koľko má Baziron AC z akné? Lieky je možné zakúpiť v sieti lekárne za nasledujúce ceny:

 • Basiron AC (2,5%) - zo 600 rubľov
 • Basiron AC (5%) - od 650 rubľov
 • Basiron AC (10%) - zo 700 rubľov

Recenzie lieku Baziron z akné sú vo väčšine prípadov pozitívne. Členovia poznamenal dobrý terapeutický účinok a je celkom spokojný s výsledkom, všimol zmiznutie akné a akné. Zároveň existuje negatívne recenziu smer, hovoriť o tieto nedostatky lieku, ako vedľajší účinok, prejavujúci sa podráždenie kože, trvanie použitia a pomerne vysoké náklady na terapeutické činidlo.

V niektorých prípadoch užívatelia používali gél na liečbu pustulárnych erupcií, ktoré neboli pupienky a účinok užívania liekov nebol. Preto je pred začiatkom liečby potrebná konzultácia dermatológov, pretože iba odborník vie, či je táto droga vhodná pre vás.

Recenzie na liečbu akné s Baziron AC

Referenčné číslo 1

Podľa mojich skúseností som bol presvedčený, že Baziron je účinným prostriedkom proti akné. Na mňa tučný typ kože a v mladistvých veku problémy začali, vyrážky boli veľmi veľa. Na tvári sa neustále objavovali bolestivé, zapálené pupienky. Pokúsil sa používať Skinoren, Zinerite, no efekt ich používania dlhý čas nestačil.

Lekára mu odporučili Baziron AS. Použil 5% gél, pretože koža je mastná, kvôli tomu a podráždenie nebolo. Aplikovala liek dvakrát denne, prvý výsledok sa objavil za dva týždne, vyrážky sa stali oveľa menšou. Úplne prešiel priebeh liečby na tri mesiace, je určite dlhý, ale tvár sa vyčistila a výsledok je pretrvávajúci.

Referenčné číslo 2

Včasná liečba Baziron bol sklamaný, koža sa objavila podráždenie a sčervenanie, ale dermatológ odporúča rozpustiť gél s akýmkoľvek hydratačný krém v pomere 1: 1, a čoskoro preč.

Liečba je dlhá a droga stojí veľa, ale výsledok je tam. Stav pokožky sa výrazne zlepšil a akné sa stalo oveľa menej. Tak radím.

Recenzia №3

Gél Baziron absolútne nepristúpil. Moja koža je citlivá a suchá. Vedel som o vlastnostiach drogy, bol som varovaný, že vysychá kožu, a preto som si najskôr kúpil gél s najmenšou koncentráciou (2,5%).

Avšak, po niekoľkých aplikácií začala vážne podráždenie kože začervenaná, opuchnutá, peeling a tam bol pocit tlaku, aj keď som vždy použiť výživný krém. V dôsledku toho sa z používania Baziron musel vzdať, teraz používam gél Metrogil. On ma úplne spokojný, pomáha rýchlo vysporiadať s vyrážkami a nespôsobuje podráždenie.