Hlavná

Kliniky

Baziron z akné

Problém akné sa najčastejšie obáva adolescentov. O tom svedčia štatistiky, ako aj správy a pripomienky k fóru o liekoch.

Predtým experti to spojili so zmenami v hormonálnej povahe, ktoré sú nevyhnutné počas rastu tela. Spomedzi obrovského počtu finančných prostriedkov, ktoré účinne bojujú proti tomuto problému, sa často nachádza názov "Baziron".

Čo je to droga a pomáha s akné na tvári a tele? - Pochopme.

Ako dermatológovia a kozmetológovia opakovane poznamenali, problém akné v poslednej dobe narástol do dospievania a rozšíril sa na tridsať alebo dokonca štyridsaťrokov. Terapia akné ako na tvári, stále na koži tela a hlavy je pomerne náročný a dlhý proces.

Akné je spravidla iba dôsledkom choroby, a preto treba hľadať oveľa hlbšie.

štruktúra

 • 2,5% obsahuje účinnú látku 25 mg na 1 g;
 • 5% obsahuje aktívnu zložku 50 mg na 1 g;
 • 10% obsahuje aktívnu zložku 100 mg v 1 g.

Okrem účinnej zložky obsahuje zloženie gélu Baziron AS pomocné zložky, ktoré sú rovnaké pre akúkoľvek koncentráciu liečiva.

Prítomnosť pomocných látok je spôsobená potrebou zabezpečiť dobrú absorpciu a rovnomerné rozdelenie účinnej zložky.

Forma vydania

Vyrobené vo forme gél na topickú aplikáciu, ktorých koncentrácia môže byť 2,5%, 5% alebo 10%.

Terapeutický účinok aplikácie

Komedóny - to je dosť bežný problém s kožou, známy mnohým pod názvom "čierne škvrny". Sú zväčšené a ucpané s mŕtvym epitelom a mazu.

Terapia rôznych akné je hlavnou oblasťou použitia tejto drogy.

Schopnosť gélu zvýšiť výživu tkanív, čo prispieva k okysličovaniu povrchovej pokožky, umožňuje použitie Baziron AS ako terapiu trofických vredov na nohách. Podobné vredy sa môžu vyskytnúť v dôsledku nedostatku v zásobovaní kožných oblastí v dôsledku nedostatočného prívodu krvi. Príčiny zhoršenia toku krvi sú cukrovka, kŕčové žily a niektoré iné patologické stavy, kvôli ktorým krvné cievy trpia. Liek normalizuje krvný obeh, podporuje hojenie rán, zlepšuje výživu tkaniva.

Basiron AC má protizápalový účinok a zlepšuje dodávanie kyslíka. Súčasne znižuje tvorbu mazu - nadbytok sekrécie sa adsorbuje génom, čím sa zabráni ucpávaniu pórov a vzniku nových komedónov.

Basiron AC má tiež zvlhčujúci účinok a rozpúšťa už dostupné komedóny.

Kombinácia týchto vlastností gélu v kombinácii s aktívnym antimikrobiálnym účinkom, ktorý ovplyvňuje stafilokkok a baktérií, ktoré spôsobujú hnisavý zápal, aby sa gél účinne bojovať proti akné.

Aktívna zložka prípravku je charakterizovaná širokým spektrom antimikrobiálneho účinku. Benzoylperoxid vylučuje väčšinu mikroorganizmov prítomných na koži.

Výhodou látky je, že mikroorganizmy nie sú schopné vyvinúť rezistenciu voči lieku. Protizápalový účinok gélu sa spája s antioxidačným účinkom, ktorý má priaznivý účinok na epidermis a zabraňuje starnutiu a vädnutiu pokožky.

Hydratačný a zmäkčovanie kože je vďaka zahrnutie pomocných látok - glycerín, ktorý spolu s ďalšími prípadnými zložkami, akrylát, absorbuje prebytočný tuk a zabránenie uzavretie pórov a vzniku komedónov.

Prečo je Baziron tak efektívny?

Aktívna zložka benzoylperoxid, ktorý je súčasťou Bazironu AS, má priaznivý účinok na každý stupeň tvorby akné a blokuje negatívne faktory, ktoré prispievajú k ich tvorbe.

Vysoká účinnosť lieku Baziron pri liečbe akné je spôsobená nasledujúcimi terapeutickými účinkami:

 • zničenie mikroorganizmov na koži, ktoré spôsobujú zápal;
 • prevencia zápalu;
 • znížený obsah tuku v koži;
 • prevencia tvorby komedónov;
 • efektívne odstránenie mŕtvych kožných častíc.

Znižovanie obsahu tuku epitelu pod pôsobením akné gélu Baziron AC sa dosiahne vďaka účinnej látke, ktorá znižuje percento mastných kyselín v sekrétoch kože.

Dodatok k tomuto je akrylový kopolymér, ktorý je jednou z pomocných zložiek Bazironu, ktorý výborne adsorbuje nadbytočný kožný mast. Toto pôsobenie gélu znižuje veľkosť mazových žliaz a znižuje rýchlosť rastu buniek.

Schopnosť zabrániť tvorbe komedónov priamo súvisí s keratolytickou aktivitou, ktorá spočíva v štiepení šupín povrchovej vrstvy kože. Tieto nadržané formácie, ktoré sú najmenšími šupinami, kombinované s kožným mazom, tvoria základ pre tvorbu zátky akné, ktoré upchávajú póry. Fixácia a spoľahlivá retencia takej zástrčky je spôsobená produkciou baktériového filmu. Gél Baziron AS štiepi film, rozpúšťa formácie rohov, ničí škodlivé baktérie, čo spôsobuje elimináciu komedónov a blokuje ich prestavbu.

Vyššie uvedená teória, vysvetľujúca účinky pravidelnej aplikácie Bazironu, má praktické potvrdenie, ktoré je vyjadrené v mnohých prípadoch úspešnej liečby pre erupcie akné.

Návod na použitie

Basiron AC by sa mal aplikovať nanajvýš dvakrát denne v miernom množstve na predtým pripravenú, vyčistenú pleť s tenkou vrstvou a trením ju ľahkými kruhovými pohybmi. Gél môžete odstrániť akýmkoľvek kozmetickým spôsobom. Nepoužívajte gél na poškodenie pokožky. V lete sa neodporúča používať produkt na miestach pokožky vystavených priamemu pôsobeniu ultrafialového žiarenia. Pri liečbe lieku Baziron by sa malo vylúčiť používanie liekov, ktoré sušia pokožku - lieky obsahujúce alkohol a tak ďalej.

Štandardný terapeutický priebeh trvá tri mesiace, počas ktorého sa liek pravidelne používa podľa liečebného režimu, čím sa dosiahne pozoruhodný účinok a dosiahnu sa stabilné výsledky. Počas prvých 3 až 4 týždňov používania sa odporúča použiť Baziron AC s koncentráciou najviac 5%. V nasledujúcich 2 mesiacoch by ste mali pokračovať v liečbe gélom s obsahom 5% alebo 10%.

Baziron môžu byť použité ako samostatné liečivá pre liečbu akné miernej / stredne a gél by mal byť aplikovaný pri liečbe vysokého závažnosť akné v kombinácii s liečivami internou uplatňovanie - antibiotiká a / alebo hormonálnej terapie. Je tiež prijateľné používať Baziron s retinoidmi a inými topickými látkami.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Nežiaduce účinky môžu byť podráždenie, suchá pokožka a alergie.

 • deti do 12 rokov;
 • zvýšená citlivosť na zložky;
 • sa neodporúča používať počas tehotenstva, laktácie.

Liečivo má zmiešané recenzie špecialistov: niektorí uznávajú účinnosť gélu vrátane jeho komplexného liečenia kožných vyrážok, iní veria, že droga je zbytočná.

Medzi odporcami sú tie Baziron kozmetičiek a dermatológov, ktorí sú presvedčení o správnosti antibiotickej liečby akné, vidí v géle príčinu kontaktnej dermatitídy. Zástancovia odporúčame vykonať liečebnú kúru AU Baziron v kombinácii s profesionálnymi nástrojmi pre elimináciu lokálne vyrážky - napríklad s Differin, ktorý podporuje olupovanie pokožky a čistí póry.

Väčšina pacientov reaguje pozitívne, pretože gél má potrebný terapeutický účinok. Avšak, okrem toho, ako sa zbaviť akné, produkt môže spôsobiť podráždenie pokožky a trvanie príjmu spôsobuje určité nepríjemné pocity. Existuje aj malé percento negatívnych recenzií, ktoré súvisia s nedostatkom očakávaného účinku, ktorý sa najčastejšie pozoruje pri liečbe bežného akné, ktoré nie je úhorom. Aby ste sa vyhli sklamaniu, mali by ste sa poradiť s lekárom vopred.

Cena lieku Baziron AS sa líši a závisí od koncentrácie účinnej látky. Priemerné náklady na 5% gél je 500-700 rubľov, 10% - 650-800 rubľov.

Je možné nahradiť Baziron SS inou drogu? Analógy, ktoré sa značne líšia v cene, sú prezentované v lekárňach vo veľkom sortimente. Mali by byť rozdelené na synonymá, ktoré zahŕňajú rovnaký benzoylperoxid, ako aj podobné lieky s iným zložením. Bazironove synonymá sú:

 • Eclaran 5%, 10%;
 • Benzak AC 2,5%;
 • Kyslík 10%;
 • Effezel 2,5%;
 • Proaktívna.

Tieto lieky sú vysoko účinné, ale ich cena výrazne prevyšuje náklady spoločnosti Baziron AS. Niektoré liečivé synonymá a analógy sú charakterizované uspokojivou účinnosťou a cenou nižšou ako Baziron. Ľahko sa nachádzajú v lekárňach:

 • Zinerite, cena je 350-480 rubľov;
 • Uroderm / Proderm, cena je 120-140 rubľov;
 • Loson "Ugresol", cena - 120 až 140 rubľov.

Tieto lieky dobre fungujú pri liečbe zápalu, ale väčšinou ešte radšej používajú Baziron, čo je o niečo drahšie, ale prináša výraznejšie výsledky.

Často kladené otázky

Otázka: Baziron pomáha z čiernych škvŕn?

Odpoveď: Áno, Baziron AC je veľmi účinný pri zaobchádzaní s čiernymi bodkami kvôli pôsobeniu účinnej látky, ktorá rozkladá mazové zátky a zužuje póry.

Otázkou je, že z gélu vzniknú vedľajšie účinky?

Odpoveď: nemali by sa vyskytnúť žiadne vedľajšie účinky, ale alergická reakcia na zložku, ktorá je súčasťou lieku, je možná. Aby ste mohli uveriť reakcii, musíte najprv na vnútorný oblúk lakťa použiť malé množstvo gélu.

Otázka: Je možné vyliečiť akné na chrbte pomocou Baziron AS?

Odpoveď: pretože gél rozpúšťa tukové a zjazvené kožné vločky, mení zloženie kožných sekrétov, v tomto prípade nie je možné hovoriť o plnohodnotnej liečbe. Ak chcete uskutočniť terapeutický priebeh, je lepšie používať Zinerite, odstrániť baktérie z kože a po ošetrení pravidelne aplikovať kefky na odfarbenie hornej vrstvy.

Otázka: Po aplikácii Baziron gélu sa koža začervenala a stala sa veľmi suchá - je to alergická reakcia?

Odpoveď: Zdá sa, že máte citlivú pokožku a toto podráždenie, ktoré pre ňu spôsobilo nový, neznámy liek. Je lepšie prestať na pár dní a potom znovu používať.

Otázka: Mám akné erupcie - pomôže mi Baziron v tomto prípade alebo je to iný, ktorý vyhodí peniaze?

Odpoveď: Samozrejme to bude. Baziron je jedným z najlepších liekov, ktoré sú veľmi účinné v boji proti akné.

Otázka: Pri lokálnom používaní Baziron sa pokožka vyschne a zčervená. Môžem nejakým spôsobom odstrániť tento nepríjemný účinok?

Odpoveď: Po aplikácii naneste zvlhčovač.

Otázka: ako môžete rozlíšiť skutočný gél Baziron AS od falzifikátu?

Odpoveď: aplikujte prípravok na farebnú tkaninu - benzylperoxid ho odfarbí.

Otázka: Stojí za to používať Bazirol na liečbu komedónov?

Odpoveď: Gél dobre pôsobí proti akné, červeným pichľavkám, ale bohužiaľ nie je veľmi účinný pri liečbe komedónov.

Otázka: Baziron pomôže zbaviť sa jaziev, ktoré zostali po akné?

Odpoveď: Nie, neodporúča sa ako náprava na zjazvenie. Gél môže podporiť rýchle hojenie, pretože obohacuje kožné bunky kyslíkom.

Otázka: Počul som, že Baziron znižuje celkovú imunitu. Je to pravda?

Odpoveď: nie, v žiadnom prípade! Liek nemá vplyv na imunitný systém človeka.

Otázka: Mal by sa Baziron aplikovať na celý povrch tváre alebo by sa mal použiť lokálne?

Odpoveď: to všetko závisí na povahe erupcií - sa odporúča aplikovať na celú tvár s kožnými problémami, ale v prípade, že koža je len dva alebo tri pupienok, má zmysel použiť gél lokálne.

Otázka: Je možné užívať slnečné kúpele pri použití Baziron gélu?

Odpoveď: je možné, ale predtým, ako sa objaví na priamom slnečnom svetle, je potrebné chrániť pokožku opaľovacími prípravkami SPF 20 alebo s vyšším indexom.

Otázka: Je možné zriediť gél vodou a potom zostane účinný?

Odpoveď: Áno, je to možné, ale vplyv aplikácie sa nezníži. Niekedy došlo k zvýšeniu účinku.

Gel Baziron AS: návod na použitie akné

Basiron AS je moderný liečivý nehormonálny liek, dostupný vo forme krému alebo gélu, určený na vonkajšie použitie.

Pomáha pri liečbe demodekcie a akné a podľa recenzií dokonale čistí tvár pupienkov a čiernych škvŕn, ktoré sa nazývajú komedony. Jeho výrobcom je francúzska spoločnosť GALDERMA, ktorej farmaceutické výrobky sú certifikované v našej krajine.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o Baziron AC: Kompletný návod na použitie s touto drogou, priemerná cena v lekárňach, úplných a neúplných analógov lieku, ako aj svedectvá ľudí, ktorí už používajú Baziron AC akné. Chcete opustiť svoj názor? Napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Liek na liečbu akné.

Podmienky dovolenky z lekární

Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Koľko má Baziron AC? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 850 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Prípravok je vo forme bielych homogénnych gélov, ktorých hlavnou aktívnou zložkou je benzoylperoxid.

V závislosti na jeho množstvo v 1 g (25, 50, 100 mg), získaný gél pre miestne aplikáciu: 2,5%, 5% a 10% (v plastových rúr 40 g, 1 zväzku rúrok v kartóne). Aj v tomto produkte je komplex kopolyméru akrylátu / glycerolu, cez ktoré poskytujú kontrolované adsorpciu nadmernú tvorbu mazu a pomalým uvoľňovaním glycerín zvláčňujúce a hydratačné epidermis.

Ďalšie pomocné zložky: karbomér 940, poloxamér 182, koloidný oxid kremičitý, destilovaná voda, hydroxid sodný, dioktylsulfosukcinát, edetát dvojsodný, propylénglykol.

Farmakologický účinok

Pri aplikácii na pokožku sa benzoylperoxid transformuje na kyselinu benzoovú, ktorá preniká hlbšími vrstvami kože a má terapeutický účinok. Potom sa kyselina benzoová absorbuje do krvi a vylučuje sa im ľadvinami.

Baziron AU má silné antimikrobiálne aktivitu, protizápalové účinky a komedonoliticheskoe absorbuje prebytočný mazové sekréciu a potláča kožný maz, hydratuje pokožku. V tomto prípade droga nemá systematické účinky a je účinná len v mieste aplikácie. Ako silný oxidačný prostriedok má benzoylperoxid silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; ale tieto zase nemôžu tvoriť kmene, ktoré sú odolné voči benzoylperoxidom. Protizápalový účinok benzoylperoxidu spočíva v mechanizme inhibície voľných mastných kyselín a inaktivácie voľných radikálov v mieste zápalu.

Basiron AC poskytuje adsorpciu prebytočného kožného mazu s postupným uvoľňovaním glycerínu, ktorý hydratuje a zjemňuje pokožku.

Indikácie na použitie

Baziron gél je indikovaný na vývoj nasledujúcich patologických stavov:

 1. Komedóny (biele a otvorené čierne).
 2. Akné a povrchové bodové zápaly.
 3. Akné vyrážky (javy v oblasti vlasovej žiarovky spôsobené upchatím kanála pre mazové vlasy), vrátane papulopustulárnych foriem (abscesy).
 4. Trofické vredy. Jednou z nových vlastností, ktoré sa odhalili pri praktickom používaní Bazironu v trofických vredoch, je aktivácia krvného obehu, výživa a okysličovanie tkanív, čo urýchľuje hojenie epidermy.

kontraindikácie

Tento krém má takéto kontraindikácie:

 • Vek do 12 rokov;
 • Tehotenstvo a laktácia;
 • Individuálna intolerancia k účinnej látke.

V prítomnosti hnisavých otvorených rán je tiež lepšie nepoužívať gél.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie.

Aplikácia v tehotenstve a dojčenie je možná v prípadoch, keď očakávaný prínos pre matku presahuje potenciálne riziko pre plod.

Návod na použitie

Pokyny na použitie naznačujú, že Baziron AC z akné sa používa len externe.

 • S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa rozvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Druhý kurz je možný po konzultácii s dermatológiou.

Nežiaduce účinky

Niektorí sa sťažujú na nepríjemné pocity:

 • lúpanie;
 • suchá koža;
 • alergické prejavy;
 • podráždenie.

Možno ste viniť za tieto prejavy. Myslíte, možno ste zloženie príliš silné, používať to častejšie, ako by mal podľa pokynov? Tieto príznaky nie sú zámienkou pre zdvíhanie gélu z akné. Ukončenie liečby povedie k zablokovaniu kanálov mazových žliaz, k opätovnému zápalu. Pravdepodobnosť nových vyrážok sa mnohonásobne zvýši.

Špeciálne pokyny

 1. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).
 2. Nepoužívajte gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou.
 3. Slnečné a ultrafialové ožarovanie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Liekové interakcie

V súčasnosti neexistujú presné informácie o interakcii lieku "Baziron AS" s inými liekmi. Aby sa zaistila bezpečnosť pacienta v čase liečby, bude správnejšie, aby mu nebolo predpísané žiadne ďalšie lieky.

recenzia

Väčšina pacientov, ktorí dostali externú liečbu Baziron AC, pozitívne posúdila vlastnosti gélu, pričom poznamenal, že farmakologický liek ich skutočne zachránil pred akné a akné. V prehľade rôznych podmienok uvedených, v ktorom došlo k výraznému zlepšeniu, ktorá je spojená so závažnosťou procesu a prítomnosť vnútorných chorobných iniciátorov a ktoré boli pozorované v prípade všetkých odporúčaní pre použitie výrobku. Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Zobrali sme spätnú väzbu niektorých ľudí o Baziron SS:

 1. Irina. Basiron pre mňa len prvýkrát pomohol alebo pomohol na hurikán, potom efekt stále menej a menej. A mnohí majú. Ako mi to lekár vysvetlil, znamená to, že príčina vyrážok nie je odstránená, ale ide o akné mikrobov - propneobaktérií. Táto baktéria je hlboko v žalúdku pórov, veľmi odolná. Preto je lepšie ho poraziť antibiotikom a nie zvonku, ale zvnútra a antibiotikum by malo byť správne, na ktoré sa ešte nerobila baktéria habituácie. Vzal som si Minolexin, tento liek je silný, ale zároveň mäkký, osobne som trpel bez malých hromád. Koža sa okamžite začala čistiť, hlboko podkožné úhory vyplavené a nové vyrážky, ak existujú, potom zriedkavo a sporadicky. Zatiaľ jeden kurz prešiel, ale už som šťastný. S lekárom sa bude aj naďalej rozhodovať, či potrebujem opakované kurzy, ale zatiaľ sa mi to páči.
 2. Nastya. Začal som ju používať v roku 2015, dobrým nástrojom, naozaj som pomohol, keď som zúfal z liečby pupienkov (nemal som veľa z nich). Akonáhle došlo k alergickej reakcii, kvôli slnku (čo je prísne zakázané), koža sčervenaná a svrbivá, som okamžite umyť masť. Avšak, používať Baziron 2 roky (tj 5% na 2,5%, čo má lekáreň), možno povedať, bez prestávky, pretože som prestala užívať objavia pupienky, stačí dať v noci posiate vo veľmi tenkej vrstve, to všetko ide preč a rýchlo počiatočné fázy. Trubica trpí 6 mesiacov a prvá stačí na 4.
 3. Dmitry. Nadmerne osušte pokožku. Biele šaty a bielizeň, neumýva. Neodporúčam to. Dodatočné náklady na Incur. Existuje dostatok a nie nové prostriedky na sušenie jednotlivých vyrážok alebo oblastí pokožky - nie je to tak drahé a nie s týmto účinkom. Akékoľvek nápravu sa vyberie individuálne, ale najúčinnejšie je možné zvážiť: kyselinu salicylovú v bode alebo na vyrážke; masky bielej / zelenej hliny; maska ​​s bahnom mŕtveho mora a vylúčenie provokačných faktorov - všetci sa líšia.
 4. Alexander. Počul som názor, že Baziron AS vhodnejšie pre zrelú pleť a dospievania je neúčinná, pretože tam sú iné príčiny akné - predovšetkým hyperaktivita mazových žliaz a infekcií. Preto adolescenti často predpisujú drogy plán metrogila a zinok masť alebo zinok, a Baziro je vhodnejšie pre "veku" dámy a mužov. Je toto tvrdenie pravdivé?
 5. Anna. Baziron mi nepomohol. Keď vyliezol dospievajúci akné nebol zachránený. Skúšala som basidon, ako mŕtvy obklad. Nič sa nezmenilo, je ešte väčšie. Vyskúšané a iné antibiotiká pre pokožku, ale pomohlo to hormonálny liek, ktorý mi predpísal gynekológ. Takže v každom prípade potrebujete kompletné vyšetrenie tela a potom liečbu, a preto ísť na lekára, všetky problémy s pokožkou je potrebné liečiť od nich.
 6. Alice. Používam Baziron AC 5%. Páčilo sa mi to alebo nie, úprimne povedané, ešte som sa nerozhodol. Zrazila som všetku pokožku na tvári. Konštantný vzhľad nových pimples vedľa starých, ktoré tiež roztrhám. Je to veľmi svrbivé. Rozhodli sa vyskúšať. No, ak sa šírite na jednu alebo dve pupienky - výsledok je. Ale obávam sa, aby som to dal do tváre, pretože kvôli jeho vôni bolí hlava.

Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné. Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

analógy

Medzi analógmi Baziron AC, teda prípravkami s podobným terapeutickým účinkom, ale nie nevyhnutne s podobnou aktívnou zložkou, sa dermatológovia odlišujú:

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Akné: Ako liečiť akné

Kde sú pupienky a ako ich vyliečiť. Voľná ​​technika liečby akné doma. Recenzie chemickej kozmetiky.

Baziron z akné

Baziron AC - veľa už známy liek na akné. Môžete si ho kúpiť v akejkoľvek lekárni a predajcovia ju vyskúšajú a predávajú, pretože táto droga je pomerne drahá. Baziron vyzerá ako bežný gélový krém bielo priehľadnej farby a aplikuje sa výlučne zvonku na postihnuté miesta pokožky. Vo všetkých liečebných režimoch je Baziron AC, pretože má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré sú povinné pri liečbe akné. Veľmi rád predpisuje dermatológov.

Ako Baziron AC liečí akné

Hlavnou účinnou látkou v zložení Baziron AS je benzoylperoxid. Má antiseptický účinok proti baktériám akné (Propionibacterium acnes). Hlavnou výhodou benzoylperoxidu je potlačenie sekrécie mazu mazových žliaz, vysoká schopnosť keratinizácie a exfoliácie buniek.

Liečba akné Bazironom pomerne dlho - od 1 mesiaca. Je to spôsobené nízkou penetračnou schopnosťou benzoylperoxidu do kože. Pri aplikácii krému sa väčšina účinnej látky Bazironum AS rozkladá na kyselinu benzoovú, ktorá sa rýchlo vylučuje z tela. Vzhľadom na túto vlastnosť lieku sa má Baziron používať pravidelne, aby pôsobil ako kumulatívny účinok.

Benzoylperoxid je tiež obsiahnutý v lieku pre akné súvisiace s akné. Predtým bola komplexná liečba s Baziron AC a odlišinom, teraz sa tieto dve lieky kombinujú do jedného.

Liečba akné pomocou Bazironum AC

Aplikovať Baziron je potrebné pravidelne 2 krát denne na čistú a suchú pokožku, ošetrenie postihnutých oblastí. Pokyny k produktu ukazujú, že by ste nemali byť kombinovaná s exfoliačný agentov (hĺbkové čistenie), ale pomôcť Baziron odlepiť staré vrstvy z raz týždenne, môžete použiť ľubovoľný jemný gél exfoliant.

Okrem toho sa ráno po aplikácii a vpitaniya Baziron môžete použiť zavlažovače komedónov povahu profesionálnej kozmetiky na problematickú pleť, napríklad, Uriage, NOREVE, Avene a ďalšie.

Počas aplikácie lieku Baziron sa môže vyskytnúť suchá koža, pálenie, podráždenie. Súčasne je potrebné prestať liečbu 1-2 dni pred regeneráciou kože a pokračovať. Ak reakcia trvá, mali by ste liek zmeniť.

Koľko je Baziron AC?

Cena spoločnosti Baziron za posledných 1,5 rokov výrazne vzrástla z 300 na 600-800 rubľov. Rúra je dostatočná 2-3 mesiace.

Kto je Baziron AC?

V prípade vzácnych a menších vyrážok používajte Baziron. Ak na tvári hlboké pupienky vo veľkom množstve alebo v malom množstve, ale hlboko - by sa mali aplikovať na celý povrch a pravidelne.

Nový balík Bazirona

V marci 2015 Výrobná spoločnosť Galderma začala Nový obal Baziron reproduktory, ako aj so zníženou Baziron kontsentraitsey benzoylperoxidu a 2,5% (v bežnom Baziron 5%).

Recenzie Baziron AC

Dobré popoludnie. Ja, ako ste povedali, vymenoval Basiron AS dermatológ. Poviem ihneď, že sa mi droga najprv nepáčila. Koža sa začala svrbieť a silne sa odlupovať, vydesilo ma a na nose bolo dôležité stretnutie. V lekárni som našiel s konzultantom ultra-zvlhčovač pre problematickú pleť a nekomedogenitu. Začal to dať po Baziron a nie sú tam žiadne kúsky kože, matná koža. Bol som liečený asi 2 mesiace Bazironom a zatiaľ (fie-fie) žiadne problémy. Radím vám, aby ste ju použili so smotanou.

Recenzent: Евгения

Baziron som použil len ako bodovú prípravu na "vysušovanie" pupienkov, dobre sa jej darovala a nemala som super peeling atď. Niekde za deň alebo dva, veľké pupienky zmizli bez toho, aby sa zmenili na obrovskú boľavosť. Nedostal som liečbu.

Recenzia: Misha

Začal som používať túto smotanu na radu priateľa, chválila, že všetky problémy s jej tvárou ju okamžite opustili. rozmazaný som potešený, a ráno vstávam všetko v červenej škvrny, svrbenie, a oblazhu... čítať v vedľajších účinkov ako prestali používať, opäť rozmazané do 2 dní - to bolo už nie taká hrôza, ale koža bola škrupiny. Som hojne rozmazaný s obvyklým zvlhčujúcim alebo zmáčacím krémom, že koža nevystúpila. O týždeň neskôr čeliť zvyknutí Baziron AÚ a začať podzhivaet naďalej používať a je veľmi šťastný, pár pupienkov stále tam, ale nemám ani dávať pozor na ne - to nie je 22.

Recenzoval: Hope

84 pripomienok k Baziron z akné:

Bazilika mi pomáha dobre ukázať, ak pupienok práve vyskočil, večer som ho husto rozložil s basidonom, ráno bolo všetko odfúknuté :). Iba mám podozrenie, že som urobil pár popálenin na koži - sú tu pigmentové škvrny.

Dobrý deň, mám veľmi problematickú pleť. S akné bojujem dlhé roky, nič nepomáha a ak to pomôže, nie je to dlho. Chcela by som sa opýtať, je táto droga účinná v boji proti akné? A môže byť použitý s veľmi citlivou pokožkou? nebude tam podráždenie?

Natalia, liek je veľmi silný, takže s citlivou pokožkou môžu byť problémy. Pokúste sa začať kupovať Baziron 2,5%. To znamená, že tu je toľko účinnej látky - benzoylperoxid. Stále je to 5% a 10%. Pozrite sa na to, ako vaša pokožka reaguje a potom sa rozhodnite - odporúča sa, aby ste ju použili alebo nie.

Aj keď som už vyšiel z dospievania, a teraz mám 26 rokov a pred troma mesiacmi som bol pred začiatkom takého problému, ako sú hrozné pupienky na lícach. Len som ich nespracoval - a kyselinu salicylovú a dechtové mydlo, ale to všetko bezvýsledne. Kúpila si Baziron. Pomohol mi. Celé tajomstvo je v pravidelnom používaní. Teraz mám čistú pleť.

Vitajte! Akné je mojim problémom, ktorý začal už v školskom veku, ale kvôli nesprávnemu ošetreniu sa vyrážka roztrhla po celej tvári. Baziron bol za takmer mesiac zaobchádzaný bodne - výsledok za pár dní bol znateľný! Teraz sa vyčistí tvár a nakoniec som zabudol, aké sú pupienky, ale v ordinácii na lieky držím Baziron len pre prípad!

Varka, dobré popoludnie!
Vo vašom prípade by sa Baziron AC mal pravidelne aplikovať počas 3 mesiacov na dosiahnutie dosiahnutého výsledku, inak je pravdepodobnosť relapsu vysoká.

Mám tiež citlivú pleť. Silné vyrážky na tvári neboli, ale tam sú skok pryshchiki. Len vo vašom prípade bude potrebné pravidelne rozmazávať a celý objem postihnutej oblasti. Okrem liečby, ktorá sa približuje alebo vyhovuje komplexu. Dala som toto Baziron a potom zvlhčovač Vichy. Tiež chodím pravidelne kozmetike. Moja koža je šťastná)

Dobrý deň, mám 16 rokov. Nedávno sa začalo rozmazávať s basidonom. Som rozmazaný 2 krát denne 5% basidon 5 dní a povedať pravdu Neviem prečo, ale podráždenie kože, suchosť a otshelushivanija na mňa nie sú prítomné. Viditeľný výsledok doposiaľ nedosiahol (možno veľmi málo) Poradiť možno, že robím niečo zle?

Ilya, je skvelé, že vaša pleť nie je agresívna voči novému lieku.
Pokračujte v liečbe, 1 týždeň sa nič nezmení.
Poradím vám v komplexe, ktorý sa má liečiť: umývanie + zvlhčovanie, jednorazové obrúsky na tvár, kroviny raz za týždeň, antibiotický gél pre veľké zápaly.

Elena mi povie. Musím sa oholiť ráno (3-4 krát týždenne). Teraz chcem prepnúť na elektrický holiaci strojček, aby ste neodrezali vrstvu pokožky a akné s obyčajným holiacim strojčekom. Ako mám používať Baziron? Prosím, prosím.

Anton, ďakujem za pekné slová, naozaj sa snažím pomôcť bojovať s pupienkami, pretože Ja sám o nich poznám z prvej ruky.
Po holení nezmáčajte Baziron, inak je pravdepodobnosť silného olupovania (pálenie pokožky) vysoká.
V takých prípadoch existujú špeciálne lekárske výrobky, napríklad emulzia po holení Avene, balzam po holení Vichy.
Je veľmi dôležité uplatňovať správny prostriedok, nie zo supermarketu na 50 rubľov s alkoholom a parabénami.
Alebo v prípade neprítomnosti a nemožnosti zakúpenia špeciálneho balzamu po holení naneste nanesený hydratačný krém.
Baziron v takýchto prípadoch aplikujte večer pred spaním na čistú a suchú pokožku.

Elena si chcú vyskúšať metódu liečby Baziron a Differin (od effezela v našom meste nie sú ani dovážané). Je možné, že je, ako má byť v dopoludňajších hodinách - Baziron v noci (23 z 50) - Differin, ale myslím, že holenie potom prenesie do večerných hodín v 19 00-20 00. nebudem holiť nôž a elektrickú sieť, a potom použiť krém nekomedogénny. Som pripravený kúpiť všetko, čo bolo povedané v našom spôsobe liečby, len som chcel vedieť niektoré detaily.

Anton, ak sa oholete na večer, potom sa liečba uskutoční správne as menšou situáciou, ktorá dráždi pokožku.
Správny prístup, začať liečbu.
Buďte trpezliví a všetko sa ukáže!

Opäť veľa ďakujem! Máloktorí dnes hovoria poďakujú alebo zabúdajú. A to je veľmi dôležité. Ďakujem vám za odpoveď. Opäť som vďačný za túto lokalitu, vidieť tu skvelú prácu. Samozrejme veľa informácií na internete a rovnako ako tu. Ale tu môžete vidieť, že ste pripravení pomôcť ľuďom trpiacim akné. Informácie sú gramotné, zhromaždené v jednom, jasne vysvetlené (čo je veľmi dôležité) a nekladú nič, vy si vyberáte, čo používať. Osobitné poďakovanie patrí Elene.

A tebe, Antonovi, za také úprimné slová. Pre mňa je dôležité, aby informácie na webe boli nielen správne, ale aj užitočné. Pokúsime sa ďalej vylepšiť zdroj.
Píšte, radi vám pomôžem. A veľa šťastia v tomto náročnom boji!

Vitajte! Mám pár otázok. 1. Či je možné tlačiť škvrny, ktoré majú takmer dozrievanie, pri použití Bazirona? 2. Aký je najlepší spôsob prania pred aplikáciou lieku Baziron? Teraz používam gél pre problematickú pleť na báze kyseliny salicylovej. Počul som, že to nemôžete používať s Bazironom. Je to tak? 3. Lepšie zvlhčiť tvár po Baziron. A po akej dobe po aplikácii Bazironu? Na zvlhčenie pokožky používam jojobový olej. Neviem, či je to správne. Ďakujem vám!

Eugene, dobré popoludnie!
1. Akné nepotrebuje žiadny tlak, ale je to možné, ale potom sa nemrknite nad zápalom Baziron (prvý deň nie je presne aplikovaný na ranu po pupíne).
2. Kyselina salicylová vysušuje kožu, v kombinácii s Bazironom bude mať vplyv na "sucho", a teda ďalší zápal. Ak je koža náchylná na suchosť, potom krémový gél na umývanie Avene http://priwi.ru/krem-gel-avene-clean-ac/. Ak je koža mastná, kombinovaná, potom gél z Uriage http://priwi.ru/gel-dlya-umyvaniya-uriage/.
3. Opäť platí, že v prípade, že koža je suchá a náchylný k suchu, hydratačný krém z Avene - http://priwi.ru/krem-avene-clean-ac/ - to len pre ošetrenie pokožky v dôsledku vystavenia lieku. Ak je koža je normálne, ale vlhkosť potreby Uriage http://priwi.ru/crem-uriage-aqua-precis/ alebo Norev http://priwi.ru/vosstanavlivayushhij-krem-noreva-exfoliac/.
Jojobový olej sa musí aplikovať akútne na akné a podráždenie. Úplne tvár by nemali rozmazať, upchať póry. Okrem toho je pre zvlhčovanie lepšie použiť špecializované krémy na problémovú pokožku.
Dúfam, že som vám pomohol. Všetko najlepšie.

Keď som nepoužíval Baziron, koža bola mastná, teraz je suchá, pretože Baziron silne suší. Aké je správne použitie krému? Pre suchú alebo mastnú pokožku.

V tomto prípade je Avene alebo Noreva najvhodnejší, pretože ste už vysušili pokožku a vybrali si čas na zotavenie. Je lepšie vybrať krém silnejší (http://priwi.ru/krem-avene-clean-ac/).

Vďaka za odpoveď! Ste najlepší web! Všetko najlepšie!

Baziron Ac z akné

Liečba akné Baziron AC - moderný prípravok od francúzskeho výrobcu, ktorý pomáha bojovať proti akné, akné a akné strednej a miernej závažnosti. A hoci na predaj to nebolo tak dávno, už získalo mnoho pozitívnych recenzií a stalo sa veľmi populárnym. Áno, a lekári - dermatológovia čoraz viac odporúčajú svojim pacientom túto konkrétnu drogu.

V tomto článku sa budeme zaoberať takými aktuálnymi otázkami, ako je zloženie tohto lieku, jeho indikácie na použitie a tiež odpoveď na najzaujímavejšiu otázku - pomáha Baziron AC s akné?.

štruktúra

Účinná látka v prípravku Baziron AC z akné a akné je benzoylperoxid. Na obale je názov napísaný ako dibenzoylperoxid.

Budete veľmi prekvapení, že je to benzoylperoxid, ktorý je najdôležitejším komponentom špeciálnych efektov na súpravu, kde je potrebný požiar. Súčasne je jedným z najefektívnejších liekov v liečbe akné a akné.

Kompozícia liečiva obsahuje aj ďalšie zložky, konkrétne:

 • Glycerín.
 • Akrylátový kopolymér.
 • Propylénglykol.
 • Edetát disodný.
 • Karbomér.
 • Destilovaná voda.

Ako sa vyrába

Mali by ste vedieť, že v lekárni sa predáva len jedna forma tohto lieku - gél. Ani krém, ani masť, ani o to viac akné tablety Baziron AC neexistuje.

Koncentrácia účinnej látky v géle môže byť veľmi odlišná. Dodávateľ doteraz vyrába rúrky tohto typu:

 • Pri koncentrácii 2,5% v 1 grame je obsiahnutých 25 mg účinnej látky.
 • V koncentrácii 5% v 1 g obsahuje 50 mg účinnej látky.
 • Pri koncentrácii 10% v 1 grame obsahuje 100 mg účinnej látky.

Pomocné komponenty sú potrebné, aby sa textúra gélu uľahčila. Sú zodpovedné za jednotnú aplikáciu lézie na miesto, ako aj za rýchlu absorpciu.

Ako to funguje

Basiron AC, čo pomáha zbaviť sa z akné nielen na tvári, ale aj na iných častiach tela, napríklad, na pápež, funguje niekoľkými spôsobmi.

 • Odstránenie zápalu.
 • Zničenie mikróbov.
 • Dodávka kyslíka do tkanív.
 • Znižuje množstvo mazu, ktoré je vylučované pokožkou.
 • Rozpustenie čiernych bodiek.
 • Zabránenie opätovnému upchatiu pórov.
 • Omladenie.
 • Hydratujú.
 • Power.

Súčasné používanie neumožňuje násobenie mikróbov, ako je napríklad stafylokok. Takže nový vzhľad pupienkov a akné nemusí čakať.

Ďalším znakom tohto gélu je nedostatok schopnosti mikrób vyvinúť rezistenciu voči Baziron AC. Habituácia sa nedosiahne ani pri dlhodobom používaní. A to rozlišuje liek od tých, ktoré obsahujú antibiotiká v ich zložení. Pre nich skôr či neskôr sa používajú baktérie a mikróby a táto liečba neprináša požadovaný účinok.

Viac informácií o účinnosti AC Baziron z akné a akné

Baziron AC pomáha s akné na tvári a to je preukázaná skutočnosť. Navyše pri pravidelnom používaní môžete dosiahnuť spomalenie procesu starnutia. Liečivo pôsobí ako dobrý kozmetický výrobok - hydratuje a vyživuje pokožku, dodáva mu jemnosť a zamat.

Druhou dôležitou akciou je normalizácia produkcie kožného mazu. To pomáha predchádzať fenoménu, akým je napríklad výskyt komedónov. A nové akné s pravidelnou aplikáciou sa už nebude zobrazovať.

Baziron AC ideálne prostriedky z vnútorného akné, prekonať, čo môže byť veľmi ťažké. Je to spôsobené normalizáciou koncentrácie kyselín, ktoré sú obsiahnuté v koži, rovnako ako skutočnosť, že rýchlosť rastu epiteliálnych buniek je značne znížená a zápal, ktorý je v mazovej žľaze, je úplne eliminovaný.

Ďalšou dôležitou akciou je exfoliácia. U tých, ktorí trpia akné a akné, horná vrstva epidermis veľmi často po znetvorení neopustí kožu, ale tvorí sa vo filme, ktorý upcháva póry. Basiron AC je schopný ju úplne zničiť a odstrániť a koža, ktorá bola predtým zablokovaná, teraz ľahko vyjde a odstráni sa pomocou bežnej kozmetiky. Používa sa na umývanie.

Navyše mnohí lekári odporúčajú gél ako prostriedok na liečbu trofických vredov.

Hlavné nevýhody

 • Pri nekontrolovanom používaní, ako aj pri použití bez lekárskeho predpisu môže liek spôsobiť suchú pokožku. Preto by mala suchá koža vždy používať obvyklý zvlhčovač.
 • Baziron Ac z akné napriek jeho popularite a frekvencii vymenovania, je nadhodnotená náklady. V niektorých lekárňach môže cena jednej tuby dosiahnuť až tisíc rubľov.

Návod na použitie Baziron AC od akné na tvári

Tento gél má minimálny počet kontraindikácií, takže sa považuje za ideálnu liečbu dospievajúcej akné. Ako primárna liečba je ideálna na diagnostikovanie miernej až stredne závažnej akné.

Môže byť použitý aj pri ťažkej akné. Ale len ako jeden z liekov komplexnej liečby.

 • Pred aplikáciou gélu by sa pokožka mala dobre čistiť a vysušiť. Použiť na tento účel mydlo je nežiaduce, pretože sušenie kože drasticky. Ale gél na umývanie alebo pena bude lúč voľby.
 • Po umývaní by sa tvár mala nechať vyschnúť. V extrémnych prípadoch utrite jednorázovou utierkou alebo uterák.
 • Vytiahnite z trubice pruh gélu dlhý pol centimetrov.
 • Použite kruhové pohyby v postihnutej oblasti.
 • Tento postup je žiaduce vykonávať dvakrát denne. To je jediný spôsob, ako sa zbaviť akné a akné v čo najkratšom čase.

Trvanie liečby by malo trvať najmenej 3 mesiace. Týka sa to používania Bazirona AC ako z internej, tak aj z internej subkutánne pupienky. Prvé výsledky sa zobrazia najmenej mesiac po pravidelnej aplikácii. Preto rýchle odstránenie kožných vyrážok s použitím tohto lieku nemôže čakať.

Špeciálne pokyny

Baziron ac acne krém by sa mali aplikovať s veľkou opatrnosťou. Najprv by ste sa mali vyhýbať tomu, aby ste dostali tento liek na sliznicové oči. Ak sa tak stane, oko sa má opláchnuť veľkým množstvom vody a vždy sa poraďte s oftalmológa.

Má Baziron AC prospech z akné? Liek má najväčší možný účinok, ale iba ak sa nepoužíva súčasne s takými liekmi, ako sú:

Začnite liečbu s minimálnou koncentráciou a to je 2,5%. Počas druhého mesiaca používania môžete použiť 5% gél a tretí a 10%.

Po ošetrení pokožky by tieto oblasti nemali byť vystavené slnečnému žiareniu alebo ultrafialovému žiareniu. Ak sa niekoľko sekúnd po aplikácii drogy objaví pocit pálenia, vyrážka, peeling, je potrebné predpokladať alergickú reakciu. V tomto prípade je zakázané ďalšie použitie činidla na liečbu akné a čiernych hláv.

kontraindikácie

 • Vek pred 12 rokmi.
 • Tehotenstvo.
 • Laktácia.
 • Precitlivenosť na konkrétnu zložku.

Vedľajší účinok

 • Podráždenie pokožky.
 • Suchosť.
 • Peeling.
 • Svrbenie alebo pálenie.
 • Sčervenanie v mieste aplikácie.
 • Edém.
 • Vyrážka, ktorá sa podobá malým bublinám so zakaleným obsahom.

Malo by sa to pamätať Baziron AC nie odstraňuje stopy akné, spoty po nich. Táto masť je určená len na liečbu akné, akné a akné.

analógy

V lekárňach av obchodoch dnes predáva obrovské množstvo rôznych liečiv z akné a akné. Vyberte si to, čo potrebujete, je pre vás ťažké. Ak sa pozriete len na analógy Baziron SS, bude to asi 10. Existujú:

Malo by sa pamätať, že by ste mali vždy navštíviť lekára skôr, než použijete tento alebo ten nápravný prostriedok.

Existuje ďalšia zaujímavá otázka - čo je lepšie Baziron AS, Zinerit alebo Skinoren. Len málo ľudí vie, že v každom z týchto liekov sú úplne odlišné účinné látky.

Takže napríklad Zinerit je erytromycín (antibiotikum) a zinok a Skinoren je kyselina azelaínová. To je táto droga sa odporúča na liečbu škvŕn a stopy po akné.

Najlacnejšie nízkonákladové analógy spoločnosti Baziron AS sú:

Koľko lieči Baziron AC z akné a iných drog z akné

Baziron AC z akné na tvári. recenzia

Michael: "Použil som Baziron AS mesiac. Nezaznamenal som žiadne zvláštne vylepšenia. Pokyny však hovoria, že by sa mali uplatňovať tri mesiace. Pokúsim sa použiť toto celé obdobie. "

Ilona: "Bazír je moja spása. Dokončil som celý kurz a na odporúčanie lekára používam gél raz týždenne ako profylaxiu. Najlepší liek na akné jednoducho nie je tam. "

Katia: "Bazír je zázrak! Najlepší liek na akné ešte nebol vynájdený. ​​"

Pokyny na použitie lieku Baziron z akné

Predchádzajúci článok: Rozdrviť akné

Na liečbu akné miernej a strednej závažnosti sa droga francúzskej výroby Baziron od akné dokázala.

Liečivo vyrába farmaceutická spoločnosť Laboratoires GALDERMA.

A hoci sa na kozmetologickom trhu objavila pomerne nedávno, získala od dermatológov a ich pacientov pozitívnu spätnú väzbu.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Poďme pochopiť, aké pozoruhodné vlastnosti má Baziron, či skutočne pomáha proti akné na tvári a tele a ako ju správne používať.

štruktúra

Účinnou zložkou je benzoylperoxid alebo dibenzoylperoxid.

 • Je to rýchlo horľavá a horľavá látka používaná na vytváranie špeciálnych efektov pri natáčaní filmov a je tiež účinná pri liečbe akné.
 • Ako pomocné zložky v kompozícii sa uvádzajú glycerín, akrylátový kopolymér, propylénglykol, edetát disodný, karbomér, destilovaná voda a ďalšie.

Forma vydania

Lekáreň predáva Baziron gél, aj napriek tomu, že mnoho ľudí omylom nazýva krém alebo masť.

Existujú formy s rôznymi koncentráciami účinnej látky:

 • 2,5% až 25 mg / 1 g;
 • 5% až 50 mg / 1 g;
 • 10% až 100 mg / 1 g.

Pomocné komponenty poskytujú jednoduchú textúru gélu, jej jednotnú aplikáciu, distribúciu a absorpciu.

Ako to funguje

Účinnosť benzoylperoxidu je spôsobená týmito vlastnosťami:

 • schopnosť zmierniť zápal;
 • zničiť patogénnu mikroflóru;
 • zvýšenie dodávania kyslíka do tkanivových buniek;
 • znížiť tvorbu kožného mazu;
 • rozpustiť komedóny;
 • zabrániť upchávaniu pórov;
 • zabrániť starnutiu a vädnutiu pokožky;
 • hydratovať a vyživovať.

Toto antimikrobiálne liečivo tiež pôsobí ako preventívne činidlo.

Foto: Prípravok môže byť použitý ako preventívny prostriedok

Rozkladá schopnosť baktérií, najmä stafylokokov, rozmnožovať sa.

A preto nedovoľuje, aby sa infekcia rozšírila do zdravých oblastí pokožky.

Mikroorganizmy nemôžu vyvinúť rezistenciu (rezistenciu) na Baziron, takže nie sú návykové a vhodné pre dlhodobú liečbu.

 • Gél spomaľuje proces starnutia v tkanivách, zmäkčuje epidermis, zvlhčuje, dáva hladkosti a zamatovo hladkú pokožku. Na rozdiel od liečiv s kyselinou, to nie je tak silný účinok sušenia, avšak rovnako bezpečné pre liečbu akné u ľudí s mastnou alebo zmiešanú pleť, pretože sa suché a citlivé.
 • Odstránením prebytočného tuku je zabezpečená ochrana pred vznikom preťaženia v kanáloch žalúdočných komedónov. To vysvetľuje, prečo sa nové akné neobjaví.
 • Baziron znižuje koncentráciu mastných kyselín v tkanivách, mení zloženie mazu, znižuje rýchlosť rastu nadýchaných epiteliálnych buniek a utišuje zapálené mazové žľazy. Trvalo chráni pred tvorbou podkožných erupcií.
 • Gél je predpísaný na liečbu trofických vredov kvôli schopnosti zlepšiť prístup kyslíka do hlbokých vrstiev kože. Horná vrstva epidermis zomrie s časom a odlupuje. Ale u ľudí, ktorí trpia akné erupcie horny váhy zostať na povrchu, upcháva otvory pórov. Baziron tento film zničí a zároveň zničí baktérie, aby sa vyčistili vylučovacie kanály a aby sa koža neobmedzila.

Video: "Ako liečiť akné: odborné poradenstvo"

cons

 • Medzi nevýhody patrí nepríjemnosť schopnosti gélu vysušiť pokožku a spôsobiť olupovanie. Preto, ľudia, ktorí sú prirodzene suchý, sa odporúča použiť hydratačný krém.
 • Ďalšou nevýhodou je nafukovaná cena. Avšak droga sa používa veľmi ekonomicky. Jedna trubica je dostatočná na takmer mesiac.

Ako aplikovať Baziron AC z akné

Gél má minimálne kontraindikácie, preto je predpísaný na liečbu akné počas prechodných rokov.

Teenager s miernou alebo stredne závažnou akné je ideálne vhodný ako hlavná metóda liečby.

Foto: agent účinne liečí akné v teenagerovi

A pri vážnejších formách ochorenia je lepšie ho použiť ako súčasť komplexnej liečby.

 • Pred aplikáciou produktu by sa mala koža očistiť a dôkladne vysušiť. Nepoužívajte mydlo na umývanie, je lepšie ho nahradiť gélu alebo penu rozpustným vo vode. Aby nedošlo k šíreniu baktérií, odborníci odporúčajú utieranie vašej tváre jednorazovými papierovými utierkami, nie uterákom.
 • Vytlačte pás Baziron s dĺžkou 1-1,5 cm, jemne rozložený po povrchu obalov a ľahko sa odrežte pri kruhových masážnych pohyboch. Odporúča sa zasiahnuť postihnuté miesta dvakrát denne - ráno po prebudení a večer pred spaním.

Priebeh liečby je dlhý - najmenej 3 mesiace, pretože účinok lieku nie je okamžite zrejmý, ale postupne.

Je však zrejmé, že ak aplikujete Baziron z akné po dobu jedného mesiaca, koža bude čistejšia, čo potvrdzuje asi 30% pacientov.

Ako na liečbu hnisavých pupienkov na intímnom mieste? Zistite si tu.

Špeciálne pokyny sú uvedené v pokynoch.

 1. Je potrebné zabrániť tomu, aby sa gél dostal na sliznice a hlavne do očí. Ak sa tak stane, vypláchnite postihnuté miesta množstvom tečúcej vody.
 2. Nepoužívajte súčasne s inými exfoliačnými a sušiacimi látkami (salicylovú, kyselinu azelaovú, alkohol, retinoidy).
 3. Odporúča sa začať liečbu gélom s minimálnou koncentráciou účinnej látky (2,5%). Počas druhého mesiaca liečby môžete použiť 5% nápravu, v treťom mesiaci liečby - 10%.
 4. Ošetreným oblastiam sa zakazuje vystavenie priamemu slnečnému a ultrafialovému žiareniu.
 5. Ak sa ihneď po aplikácii objaví pocit ťažkého svrbenia, pálenia, začervenania a iných príznakov podráždenia, okamžite prestanete užívať.

kontraindikácie

Baziron je kontraindikovaný:

 • deti do 12 rokov;
 • počas tehotenstva a dojčenia;
 • s precitlivenosťou na zložky.

Vedľajší účinok

Podobne ako akékoľvek liečivo môže mať gél vedľajšie účinky:

Foto: sčervenanie a suchosť kože v mieste vystavenia pôsobeniu drogy

 • podráždenie;
 • suchosť a lúpanie;
 • svrbenie a pálenie;
 • začervenanie;
 • opuch;
 • vyrážka vo forme vezikúl.

analógy

V poslednej dobe sa objavilo pomerne veľa liekov na akné.

Je však dosť ťažké zistiť, čo je pre konkrétnu osobu najlepšie. Niektoré analógy Baziron sú reprezentované viac ako tuctom, z ktorých najpopulárnejšie sú Oxigel, Ugresol, Oxy, Clean Clear, PCA Skin, AULA S CHOICE a ďalšie.

Foto: Analogy prípravy

Mnohí sa zaujímajú o to, čo je lepšie Baziron, Zinerit alebo Skinoren, ktoré sú tiež účinné proti akné.

Každá z nich obsahuje úplne odlišné látky.

Napríklad Zinerite obsahuje erytromycín a zinok.

 • Antibiotikum bojuje proti väčšine známych baktérií, ktorých prítomnosť nepriaznivo ovplyvňuje stav obalu.
 • A zinok sušil už vytvorené pupienky, stimulujúce ich skoré dozrievanie.

Skinoren obsahuje kyselinu azelaovú, ktorá znižuje tvorbu mastných kyselín - jednu z hlavných príčin vyrážok.

Potláča rast abnormálnych melanocytov, takže eliminuje pigmentové škvrny.

Foto: znamená "Azelik" - lacnejšie analóg

Lacnejšie analógy Skinoren sú Acne Stem, Acne-Derma a Azelik.

Ak chcete vedieť, ktorú liečivo si vyberiete, je dôležité zistiť príčinu akné.

Preto je správnejšie najskôr kontaktovať dermatológa, získať diagnózu a vyvinúť individuálny primeraný plán liečby.

Koľko je to

Ceny liekov proti akné a akné sú uvedené v tabuľke porovnávania nákladov v lekárňach v Moskve.