Hlavná

Ateróm

Gel Baziron AS: návod na použitie akné

Basiron AS je moderný liečivý nehormonálny liek, dostupný vo forme krému alebo gélu, určený na vonkajšie použitie.

Pomáha pri liečbe demodekcie a akné a podľa recenzií dokonale čistí tvár pupienkov a čiernych škvŕn, ktoré sa nazývajú komedony. Jeho výrobcom je francúzska spoločnosť GALDERMA, ktorej farmaceutické výrobky sú certifikované v našej krajine.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o Baziron AC: Kompletný návod na použitie s touto drogou, priemerná cena v lekárňach, úplných a neúplných analógov lieku, ako aj svedectvá ľudí, ktorí už používajú Baziron AC akné. Chcete opustiť svoj názor? Napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Liek na liečbu akné.

Podmienky dovolenky z lekární

Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Koľko má Baziron AC? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 850 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Prípravok je vo forme bielych homogénnych gélov, ktorých hlavnou aktívnou zložkou je benzoylperoxid.

V závislosti na jeho množstvo v 1 g (25, 50, 100 mg), získaný gél pre miestne aplikáciu: 2,5%, 5% a 10% (v plastových rúr 40 g, 1 zväzku rúrok v kartóne). Aj v tomto produkte je komplex kopolyméru akrylátu / glycerolu, cez ktoré poskytujú kontrolované adsorpciu nadmernú tvorbu mazu a pomalým uvoľňovaním glycerín zvláčňujúce a hydratačné epidermis.

Ďalšie pomocné zložky: karbomér 940, poloxamér 182, koloidný oxid kremičitý, destilovaná voda, hydroxid sodný, dioktylsulfosukcinát, edetát dvojsodný, propylénglykol.

Farmakologický účinok

Pri aplikácii na pokožku sa benzoylperoxid transformuje na kyselinu benzoovú, ktorá preniká hlbšími vrstvami kože a má terapeutický účinok. Potom sa kyselina benzoová absorbuje do krvi a vylučuje sa im ľadvinami.

Baziron AU má silné antimikrobiálne aktivitu, protizápalové účinky a komedonoliticheskoe absorbuje prebytočný mazové sekréciu a potláča kožný maz, hydratuje pokožku. V tomto prípade droga nemá systematické účinky a je účinná len v mieste aplikácie. Ako silný oxidačný prostriedok má benzoylperoxid silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; ale tieto zase nemôžu tvoriť kmene, ktoré sú odolné voči benzoylperoxidom. Protizápalový účinok benzoylperoxidu spočíva v mechanizme inhibície voľných mastných kyselín a inaktivácie voľných radikálov v mieste zápalu.

Basiron AC poskytuje adsorpciu prebytočného kožného mazu s postupným uvoľňovaním glycerínu, ktorý hydratuje a zjemňuje pokožku.

Indikácie na použitie

Baziron gél je indikovaný na vývoj nasledujúcich patologických stavov:

 1. Komedóny (biele a otvorené čierne).
 2. Akné a povrchové bodové zápaly.
 3. Akné vyrážky (javy v oblasti vlasovej žiarovky spôsobené upchatím kanála pre mazové vlasy), vrátane papulopustulárnych foriem (abscesy).
 4. Trofické vredy. Jednou z nových vlastností, ktoré sa odhalili pri praktickom používaní Bazironu v trofických vredoch, je aktivácia krvného obehu, výživa a okysličovanie tkanív, čo urýchľuje hojenie epidermy.

kontraindikácie

Tento krém má takéto kontraindikácie:

 • Vek do 12 rokov;
 • Tehotenstvo a laktácia;
 • Individuálna intolerancia k účinnej látke.

V prítomnosti hnisavých otvorených rán je tiež lepšie nepoužívať gél.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie.

Aplikácia v tehotenstve a dojčenie je možná v prípadoch, keď očakávaný prínos pre matku presahuje potenciálne riziko pre plod.

Návod na použitie

Pokyny na použitie naznačujú, že Baziron AC z akné sa používa len externe.

 • S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa rozvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Druhý kurz je možný po konzultácii s dermatológiou.

Nežiaduce účinky

Niektorí sa sťažujú na nepríjemné pocity:

 • lúpanie;
 • suchá koža;
 • alergické prejavy;
 • podráždenie.

Možno ste viniť za tieto prejavy. Myslíte, možno ste zloženie príliš silné, používať to častejšie, ako by mal podľa pokynov? Tieto príznaky nie sú zámienkou pre zdvíhanie gélu z akné. Ukončenie liečby povedie k zablokovaniu kanálov mazových žliaz, k opätovnému zápalu. Pravdepodobnosť nových vyrážok sa mnohonásobne zvýši.

Špeciálne pokyny

 1. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).
 2. Nepoužívajte gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou.
 3. Slnečné a ultrafialové ožarovanie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Liekové interakcie

V súčasnosti neexistujú presné informácie o interakcii lieku "Baziron AS" s inými liekmi. Aby sa zaistila bezpečnosť pacienta v čase liečby, bude správnejšie, aby mu nebolo predpísané žiadne ďalšie lieky.

recenzia

Väčšina pacientov, ktorí dostali externú liečbu Baziron AC, pozitívne posúdila vlastnosti gélu, pričom poznamenal, že farmakologický liek ich skutočne zachránil pred akné a akné. V prehľade rôznych podmienok uvedených, v ktorom došlo k výraznému zlepšeniu, ktorá je spojená so závažnosťou procesu a prítomnosť vnútorných chorobných iniciátorov a ktoré boli pozorované v prípade všetkých odporúčaní pre použitie výrobku. Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Zobrali sme spätnú väzbu niektorých ľudí o Baziron SS:

 1. Irina. Basiron pre mňa len prvýkrát pomohol alebo pomohol na hurikán, potom efekt stále menej a menej. A mnohí majú. Ako mi to lekár vysvetlil, znamená to, že príčina vyrážok nie je odstránená, ale ide o akné mikrobov - propneobaktérií. Táto baktéria je hlboko v žalúdku pórov, veľmi odolná. Preto je lepšie ho poraziť antibiotikom a nie zvonku, ale zvnútra a antibiotikum by malo byť správne, na ktoré sa ešte nerobila baktéria habituácie. Vzal som si Minolexin, tento liek je silný, ale zároveň mäkký, osobne som trpel bez malých hromád. Koža sa okamžite začala čistiť, hlboko podkožné úhory vyplavené a nové vyrážky, ak existujú, potom zriedkavo a sporadicky. Zatiaľ jeden kurz prešiel, ale už som šťastný. S lekárom sa bude aj naďalej rozhodovať, či potrebujem opakované kurzy, ale zatiaľ sa mi to páči.
 2. Nastya. Začal som ju používať v roku 2015, dobrým nástrojom, naozaj som pomohol, keď som zúfal z liečby pupienkov (nemal som veľa z nich). Akonáhle došlo k alergickej reakcii, kvôli slnku (čo je prísne zakázané), koža sčervenaná a svrbivá, som okamžite umyť masť. Avšak, používať Baziron 2 roky (tj 5% na 2,5%, čo má lekáreň), možno povedať, bez prestávky, pretože som prestala užívať objavia pupienky, stačí dať v noci posiate vo veľmi tenkej vrstve, to všetko ide preč a rýchlo počiatočné fázy. Trubica trpí 6 mesiacov a prvá stačí na 4.
 3. Dmitry. Nadmerne osušte pokožku. Biele šaty a bielizeň, neumýva. Neodporúčam to. Dodatočné náklady na Incur. Existuje dostatok a nie nové prostriedky na sušenie jednotlivých vyrážok alebo oblastí pokožky - nie je to tak drahé a nie s týmto účinkom. Akékoľvek nápravu sa vyberie individuálne, ale najúčinnejšie je možné zvážiť: kyselinu salicylovú v bode alebo na vyrážke; masky bielej / zelenej hliny; maska ​​s bahnom mŕtveho mora a vylúčenie provokačných faktorov - všetci sa líšia.
 4. Alexander. Počul som názor, že Baziron AS vhodnejšie pre zrelú pleť a dospievania je neúčinná, pretože tam sú iné príčiny akné - predovšetkým hyperaktivita mazových žliaz a infekcií. Preto adolescenti často predpisujú drogy plán metrogila a zinok masť alebo zinok, a Baziro je vhodnejšie pre "veku" dámy a mužov. Je toto tvrdenie pravdivé?
 5. Anna. Baziron mi nepomohol. Keď vyliezol dospievajúci akné nebol zachránený. Skúšala som basidon, ako mŕtvy obklad. Nič sa nezmenilo, je ešte väčšie. Vyskúšané a iné antibiotiká pre pokožku, ale pomohlo to hormonálny liek, ktorý mi predpísal gynekológ. Takže v každom prípade potrebujete kompletné vyšetrenie tela a potom liečbu, a preto ísť na lekára, všetky problémy s pokožkou je potrebné liečiť od nich.
 6. Alice. Používam Baziron AC 5%. Páčilo sa mi to alebo nie, úprimne povedané, ešte som sa nerozhodol. Zrazila som všetku pokožku na tvári. Konštantný vzhľad nových pimples vedľa starých, ktoré tiež roztrhám. Je to veľmi svrbivé. Rozhodli sa vyskúšať. No, ak sa šírite na jednu alebo dve pupienky - výsledok je. Ale obávam sa, aby som to dal do tváre, pretože kvôli jeho vôni bolí hlava.

Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné. Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

analógy

Medzi analógmi Baziron AC, teda prípravkami s podobným terapeutickým účinkom, ale nie nevyhnutne s podobnou aktívnou zložkou, sa dermatológovia odlišujú:

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Baziron AC

Popis je aktuálny 6.2.2014

 • Latinský názov: Basiron AC
 • ATX kód: D01AE01
 • Účinná zložka: Benzoylperoxid (benzoylperoxid)
 • výrobca: Laboratoires Galderma (Francúzsko)

štruktúra

Zloženie Baziron AS je nasledovné: 2,5% gél obsahuje 2,5 g benzoylperoxid vodný, v géli obsahuje 5% 5 g účinnej látky v géle 10 až 10 g účinnej látky.

Gél tiež obsahuje množstvo pomocných látok: poloxamér, kopolymér kyseliny metakrylovej, glycerol, edetát dvojsodný, karbomér, propylénglykol, sodný dokusát, hydroxid sodný, koloidného oxidu kremičitého, voda.

Forma vydania

K dispozícii ako krém a gél na vonkajšie použitie, predávané v tubách o objeme 40 gramov, ktoré sú balené v kartónových obaloch.

Farmakologický účinok

Basiron AC má výrazný antimikrobiálny účinok na telo, pôsobí vo vzťahu k Staphylococcus epidermidis a Propionibacterium acnes. Tiež má liek komedonolytický a protizápalový účinok, aktivuje sa tkaniva tkaniva. Pod vplyvom prostriedkov znižuje mazu v mazových žliaz, zaisťuje absorpciu nadmerného množstva mazových sekrécie a podporuje hydratáciu pokožky.

Benzoylperoxid Je aktívnym okysličovadlom, ktoré poskytuje baktericídny účinok na mikroorganizmy, ktoré už nemôžu produkovať kmene odolné voči benzoylperoxidom.

Protizápalový účinok lieku spočíva v inaktivácii voľných radikálov na mieste, kde dochádza k zápalovému procesu, a tiež v procese inhibície voľných mastných kyselín.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Benzoylperoxid veľmi neaktivuje pokožku. V podstate sa postupne mení benzoylperoxid benzoovej kyseliny. Po absorpcii sa objavuje v krvnom riečisku a následne sa aktívne vylučuje obličkami. Kumulácia v tkanivách chýba. Pri lokálnej aplikácii Baziron AS masť nevyvoláva vývoj systémových vedľajších účinkov.

Indikácie na použitie

Liečivo sa používa akné. Tiež sa liečba niekedy používa na liečbu komedóny bez prítomnosti akné. Masť sa používa aj vtedy trofické vredy dolnej končatiny.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre liečbu liekom sú:

 • vysoká citlivosť na zložky činidla;
 • vek pacienta je do 12 rokov.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch sa na mieste aplikácie lieku vyskytujú nasledujúce vedľajšie účinky:

 • podráždenie pokožky;
 • alergické reakcie;
 • suchá pokožka;
 • peeling;
 • pocit pálenia.

Pokyny pre Baziron AS (metóda a dávkovanie)

Gél sa aplikuje na suchú a čistú pleť, kde je akné. Masť sa má aplikovať 1-2 krát denne. Môže sa to robiť ráno alebo večer. Návod na použitie Bazirona obsahuje informácie, že priebeh liečby spravidla trvá tri mesiace. Vzhľad terapeutického účinku sa očakáva štyri týždne po začiatku liečby.

Ak existuje taká potreba, môže sa uskutočniť druhý cyklus terapie.

predávkovať

Ak sa náhodne aplikuje veľká dávka lieku na kožu, môže sa na tomto mieste objaviť silné podráždenie. V prípade predávkovania by sa liečba mala úplne prerušiť a mala by sa vykonať symptomatická liečba.

interakcie

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o tom, ako Baziron AC interaguje s inými liekmi.

Obchodné podmienky

Liečba sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Výrobok uchovávajte v pôvodnom obale, pričom teplota skladovania by nemala prekročiť 25 stupňov Celzia.

Dátum vypršania platnosti

Uchovávajte Baziron nie dlhšie ako 36 mesiacov.

Špeciálne pokyny

Ak nápravu pre akné Baziron AC spôsobí silný podráždenie, musí sa zrušiť a nahradiť inou drogu.

Nepoužívajte toto riešenie pupienky na tvári na tých miestach, kde sú poškodené pokožky.

Ak sa gél dostal do očí alebo na sliznicu nosa alebo úst, okamžite ich umyte teplou vodou.

Nedovoľte, aby priame slnečné lúče dosiahli miesta, kde sa liek používa, pretože to môže prispieť k ďalšiemu podráždeniu.

Neodporúča sa súčasne s liekmi používať lieky, ktoré sušia alebo dráždia pokožku. Počas tohto obdobia je lepšie nepoužívať kroviny, obsahujúcich alkohol.

Analógové Baziron AC

Cena za gél je pomerne vysoká, takže veľmi často spotrebitelia majú otázku, či existujú lacné analógy Baziron AC. K dnešnému dňu neexistujú domáce analógy tejto drogy. V niektorých prípadoch môže byť táto droga nahradená liekmi Deskvam, prederie, Clerical Ultra, Benzakne, Ugresol, Eklaran, ktoré majú podobný účinok. Cena analógov je v niektorých prípadoch mierne nižšia ako cena Baziron.

Čo je lepšie: Baziron alebo Differin?

Účinná látka látky Differin je adapalénu, syntetický analóg vitamín A. Liečivo neobsahuje hormonálne zložky a antibiotiká. Používa sa na odstránenie komedónov, akné v ľahkej a strednej forme gravitácie. Baziron a Differin by sa nemali používať spoločne, pretože to môže viesť k silnému podráždeniu a vysušeniu kože.

Čo je lepšie: Zinerit alebo Basiron AC?

Zinerit Používa sa na akné a obsahuje erytromycín (antibiotikum), ktorý sa veľmi dlho používa v prítomnosti akné. Na rozdiel od lieku Baziron sa masť Zinerit môže aplikovať na kožu pod kozmetické výrobky. Avšak Zinerite môže spôsobiť návykové účinky, takže sa môže používať nie dlhšie ako 3 mesiace, po ktorom je potrebná prestávka.

Čo je lepšie: Skinoren alebo Baziron?

Liek Skinoren je dostupný aj vo forme gélu alebo krému. Jeho hlavnou zložkou - kyseliny azelaínovej, ktorý tiež vytvára výrazný účinok v boji proti akné a sušenie na pokožku. Gél by mal byť uprednostňovaný pred tým, ktorí majú mastnú pokožku, krém pre ľudí so suchou pokožkou. Skinoren, na rozdiel od lieku Baziron, sa môže aplikovať úplne na celú pokožku, a nie naopak.

Všetky tieto lieky sú schopné aktívne bojovať proti akné. Ale ak človek čelí otázke, čo si vybrať - Skinoren, alebo Baziron, alebo Zinerit, je lepšie najskôr konzultovať s lekárom a uistite sa, že zohľadňujete všetky individuálne charakteristiky.

deti

Tento gél sa môže použiť na liečbu detí, ktoré už majú 12 rokov.

Počas tehotenstva

Basiron AC at tehotenstva, ako aj počas dojčenie používanie sa neodporúča, pretože klinické skúšky takéhoto užívania lieku neboli vykonané. Napriek tomu sa tiež nezaznamenali žiadne toxické účinky na plod. Preto sa môže počas liečby Basirone AC používať na liečbu len vtedy, ak očakávaný prínos z takejto terapie prevyšuje potenciálne riziko.

Recenzie o Baziron

Ľudia, ktorí trpia akné, po skúšaní tohto krému na akné, recenzie na Baziron AS odchádzajú v podstate pozitívne. Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné.

Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

Zaznamená sa protizápalový účinok činidla, ktorý umožňuje rýchle schnutie pokožky a elimináciu vyjadreného akné. V recenziách sa spomína aj schopnosť činidla znížiť škvrny, ktoré zostávajú po akné. Masť znižuje obsah tuku v pokožke, čo pomáha zabrániť tvorbe nového akné.

Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Cena Baziron AU, kde kúpiť

Cena gélu Baziron v lekárňach v Rusku je v priemere 550 až 700 rubľov. Ak je to Ukrajina, cena Baziron AC v lekárni je približne 250-400 UAH. pre jednu skúmavku. Koľko stojí smotana v lekárňach, mala by som sa zistiť na konkrétnych miestach predaja, pretože jeho cena v Donecku av Kyjeve sa môže líšiť. Náklady na drogu v Bielorusku sú vyššie, pretože si môžete kúpiť len analógy drogy v Minsku a Baziron AS masť by mala byť objednaná. V Kazachstane nie je spoločnosť Baziron AS realizovaná, ale musí byť objednaná dodatočne.

Baziron AC - návod na použitie, analógov, recenzií a formulárov uvoľňovaním (gél, krém alebo masť 2,5%, 5% a 10% pre vonkajšie použitie), liek na liečbu akné (akné) u dospelých, detí a v tehotenstve. štruktúra

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie drogy Baziron AC. Tam sú recenzie návštevníkov na stránkach - spotrebitelia tohto lieku, rovnako ako názory lekárov odborníkov na používanie Baziron AC vo svojej praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoju spätnú väzbu na liek: liek pomohol, alebo nepomohol zbaviť sa choroby, pri ktorých boli pozorované komplikácie a vedľajšie účinky, pravdepodobne neuvádzané výrobcom v anotácii. Analógy Baziron AS s dostupnými štrukturálnymi analógmi. Používa sa na liečbu akné (akné) u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie prípravku.

Baziron AC - Má vysokú antimikrobiálnu aktivitu proti Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis, a komedonoliticheskoe vykazuje protizápalové účinky, zlepšuje okysličenie tkanív, potláča produkciu mazu v mazových žliaz, absorbuje prebytok mazu sekrécie a zvlhčuje pokožku.

Benzoylperoxid (aktívna zložka Baziron AS), ktorý je silným oxidačným činidlom, má silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; zatiaľ čo mikroorganizmy nie sú schopné produkovať odolnosť voči kmeňom benzoylperoxidu.

V štúdiách in vivo na základe výsledkov kultúry, bolo zistené, že rast kultúra inhibície Propionibacterium acnes o 94% pozorovaný 7. deň a 15. deň - o 97-99%.

Protizápalový účinok benzoylperoxidu je založený na inaktivácii voľných radikálov v zameraní zápalu a na inhibícii voľných mastných kyselín.

Základom prípravku je komplex akrylátového kopolyméru / glycerolu; to poskytuje kontrolovanú adsorpciu prebytočného kožného mazu a postupné uvoľňovanie glycerínu na zmäkčenie a zvlhčenie pokožky.

štruktúra

Benzoylperoxid + excipienty.

farmakokinetika

Väčšina benzoylperoxidu je biotransformovaná na kyselinu benzoovú (95%) v ľudskej koži; nezmenená kyselina benzoová sa rýchlo vylučuje močom. Neexistujú žiadne údaje o kumulácii v tkanivách. Liek nemá žiadny systémový účinok.

svedectvo

Formy uvoľnenia

Gél pre vonkajšie použitie 2,5%, 5% a 10% (niekedy sa nesprávne nazýva krémom alebo masťou).

Návod na použitie a spôsob ich použitia

Liečivo sa má aplikovať na čistý a suchý povrch postihnutých oblastí kože 1 až 2 krát denne (ráno alebo večer). Dĺžka liečby je 3 mesiace. Terapeutický účinok sa rozvíja 4 týždne po začatí liečby. Pretrvávajúce zlepšenie nastáva po 3 mesiacoch liečby.

Baziron AU indikovaný na liečbu akné mierne až stredne závažné s prevahou pustulárnu prvkami ako monoterapiu, zatiaľ čo stredne akné aj v kombinácii s inými lokálnymi (retinoidov) a systémový (antibiotiká, anti-androgény pre požitie).

V prípade potreby je možná opakovaná liečba.

Vedľajší účinok

 • podráždenie pokožky v mieste aplikácie;
 • suchá koža;
 • alergické reakcie.

kontraindikácie

 • vek detí do 12 rokov;
 • precitlivenosť na zložky lieku.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Počas tehotenstva a počas dojčenia sa neodporúča používať Baziron AS.

Použitie u detí

Liek je kontraindikovaný pre deti do 12 rokov.

Špeciálne pokyny

Ak sa po aplikácii gélu vyskytne podráždenie kože, musí sa Basiron AC vyradiť.

Neodporúča sa aplikovať gél na pokožku s poškodením celistvosti pokožky.

Ak náhodou dostanete liek na sliznicu očí, úst alebo nosa, mali by ste ju dôkladne opláchnuť teplou vodou.

Počas obdobia aplikácie drogy by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu v mieste aplikácie. môže to spôsobiť podráždenie pokožky.

Počas obdobia aplikácie Bazironum sa neodporúča súčasné použitie sušiacich alebo dráždivých činidiel (parfumov alebo látok obsahujúcich etanol).

Liekové interakcie

Údaje o liekovej interakcii lieku Baziron AS, používané podľa indikácií a odporúčaných dávok, s inými liekmi na externé a systémové použitie nie sú v súčasnosti k dispozícii.

Analógy lieku Baziron AC

Štruktúrne analógy pre účinnú látku:

Analógy účinkov liečby (lieky na liečbu akné):

 • Aknekutan;
 • Androkur;
 • Artromaks;
 • Balian;
 • Bassado;
 • Bellune 35;
 • Betula Charm;
 • Betws;
 • Biseptol;
 • vilprafen;
 • Wilprafen solute;
 • Delex Acne gél z akné;
 • Odstraňuje čistiaci prostriedok proti akné;
 • Deskvam;
 • jess;
 • Jess Plus;
 • Diane 35;
 • Dimefosfon;
 • Differin;
 • Doksal;
 • doxycyklín;
 • Dr. Theiss Akné Krém na akné;
 • Dr. Theiss akné krém na akné;
 • Kvasinkové pivo;
 • Zerkalin;
 • Zener;
 • Klindovit;
 • Kuriozin;
 • Kutis compositum;
 • Čistenie Puree;
 • metrogil;
 • metronidazol;
 • mikrofollin;
 • monoclinic;
 • Piolizin;
 • prederie;
 • Roaccutane;
 • Rozamet;
 • Roxithromycin Lek;
 • Skinoren;
 • Streptonitol;
 • Sudocrem;
 • Chloe;
 • Tsiteal;
 • Edas
 • Eplan
 • Yunidox Solutab
 • Yarina Plus.

Baziron AC - nenechávajte pupienky žiadnu šancu!

V súčasnej dobe existuje už dobre preskúmané odkazy mechanizmy akné, ktoré boli vyvinuté metódy liečby založené na individuálnom prístupe pri hodnotení závažnosti a povahe klinického priebehu. Všetky vonkajšie činidlá používaná v akné, patrí do jednej zo skupín topických prípravkov - retinoidy vonkajšie antibakteriálne, benzoylperoxid a kyselina azelaová. Účinne ovplyvňujú rôzne prvky akné.

Ich správna Aplikácia umožňuje podkožný pupienky, otvorených a uzavretých komedónov, a vo väčšine prípadov, aby sa zabránilo negatívnym vplyvom vo forme sekundárnych pretrvávajúcich kožných chýb (po akné). Cez širokú škálu externých finančných prostriedkov na dermatocosmetologists liečivami prvej voľby sú, ako sa odporúča dermatológmi XX World Congress, Baziron alebo Differin, ako aj ich kombinácie.

Baziron - účinný prostriedok proti akné

Liek je dostupný v skúmavkách s objemom 40 g vo forme 2,5%, 5% a 10% homogénnej gélovej bielej farby a je určený len na vonkajšie použitie. Jeho aktívnou zložkou je benzoylperoxid, ktorý patrí do farmakologickej skupiny antiseptik a dezinfekčných prostriedkov. Baziron gél, ktorého zloženie je reprezentované hlavnými a pomocnými zložkami, má farmakologický účinok a má antimikrobiálne a keratolytické účinky.

 • kopolymér stabilizátora účinnej látky kyseliny metakrylovej;
 • Poloxamér 182 je povrchovo aktívny prostriedok s miernym čistiacim a kondicionačným účinkom;
 • karbomér 940 - zahusťovadlo a stabilizátor gélov;
 • Glycerol - zmäkčujúci a dermatoprotektívny prostriedok, ktorý sa aktivuje v kožných metabolických procesoch;
 • edetát disodný - antioxidant;
 • dokusát sodný - povrchovo aktívna látka, ktorá má antimikrobiálny a zmäkčujúci účinok, podporuje penetráciu tekutiny do tkaniva, môže spôsobiť pocit pálenia;
 • Propylénglykol - zvlhčovadlo má dráždivý účinok;
 • koloidný oxid kremičitý - viaže toxíny, produkty rozpadu, mikroorganizmy, alergény, podporuje odmietanie nekrotických tkanív a regeneračné procesy;
 • hydroxid sodný alebo žieravina - neutralizuje kyslé prostredie, má emulgačný a exfoliačný účinok, môže spôsobiť podráždenie pokožky;
 • čistená voda.

Princíp mechanizmu účinku lieku

Vedúce patogenetické faktory akné sú:

 1. Folikulárna hyperkeratóza, čo je nadmerná rýchlosť bunkového delenia a, súčasne, narušenie a spomalenie prelievanie rohovitej vrstvy buniek v oblasti vlasového folikulu. Obtiažny výtok mazu a nadmerná produkcia vedú k tvorbe otvorených a uzavretých komedónov.
 2. Aktívne rozmnožovanie a vývoj vďaka vytvoriť v vlasových folikulov priaznivé podmienky, oportúnne anaeróbne mikroorganizmy - propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis.
 3. Uvoľňovanie cytokínov a zmena zloženia mazu s prevahou voľných mastných kyselín v ňom pod vplyvom vitálnej aktivity baktérií.
 4. Vývoj zápalového procesu.

Benzoylperoxid je liek, ktorý používajú dermatológovia a kozmetológovia už viac ako tri desaťročia. Vďaka výraznému oxidačnému účinku má vysokú antibakteriálnu aktivitu vo vzťahu k kmeňom akné propionbaktérií a epidermálneho stafylokoka, dokonca aj rezistentných voči mnohým antibiotikám. Benzoylperoxid inhibuje a rozvíja kvasinky podobné huby Malassezia futur, ktoré prispievajú k tvorbe lupín. Nevedie k vzniku nových rezistentných foriem mikroorganizmov.

Okrem toho vzhľadom na svoje oxidačné vlastnosti, ktoré sa objavujú po aplikácii liečiva na kožu v dôsledku tvorby molekúl aktívnych kyslíkových foriem, má táto látka bieliace vlastnosti, inhibuje syntézu voľných mastných kyselín a produkciu kožného mazu.

Benzoylperoxid tiež má priamy protizápalový účinok, čo vedie k pomerne rýchlej regresii a zníženiu počtu zápalových papulóznych a pustulárnych akné. Dermatológovia tiež odporúčajú použitie Bazironu od čiernych bodiek (otvorených komedónov), pretože okrem keratolytických vlastností spomaľuje alebo eliminuje tvorbu nových komedónov.

V porovnaní s predtým uvoľňuje liekmi s benzoyl peroxid, vyznačujúci sa tým Baziron AU výraznejší účinok a lepšie tolerovaný zvláštnym rovnomerné rozdelenie mikroskopických kryštálov hlavné zložky v špeciálnom hydrogél na báze metakrylovej kyseliny a kopolyméru komplexu s hydratačný glycerín.

Pri aplikácii na kožu granuly komplexu, vzhľadom na vysokú afinitu (afinitu) k mazu, absorbujú svoj prebytok. Zároveň sa z nich uvolňuje glycerín, ktorý preniká do pokožky, zvlhčuje a zmäkčuje. Výsledkom je, že liek vykonáva kontrolovanú absorpciu mazu súčasným aktívnym navlhčením kože.

Teda terapeutický účinok Bazironu je spôsobený:

 • potlačenie patogénnych mikroorganizmov;
 • protizápalový účinok;
 • normalizácia produkcie mazových žliaz kožného mazu;
 • zlepšenie okysličovania tkaniva a hydratácie pokožky;
 • keratolytický účinok, ktorý významne znižuje riziko zápalu.

Na vyznačenom mieste je suchá koža a lúpanie
Fotografie prevzatá z zdroja irecommend.ru

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Často vedľajšie účinky pri aplikácii gélu na prvú aplikáciu sú mierne pocity pálenia a začervenanie a po niekoľkých dňoch dochádza k suchu a jemnému lamelárnemu odlupovaniu epitelu. Menej často sú bolestivosť, svrbenie a brnenie kože, jej podráždenie a kontaktná dermatitída. Obzvlášť často sú tieto negatívne účinky pozorované pri použití liečiva s vysokou koncentráciou.

Takéto javy nie sú nebezpečné a prechádzajú cez ten istý gél, ale s nižšou koncentráciou, poklesom frekvencie aplikácie alebo po zastavení jeho aplikácie. Okrem toho pri liečbe Baziron neodporúča používať rovnaký typ exfoliačný a antikomedonnymi a kozmetické prípravky, ktoré majú ďalšie sušiace alebo dráždivý účinok, ako je napríklad alkohol s obsahom.

Relatívne zriedkavá je alergia na liek vo forme kontaktnej alergickej dermatitídy, opuchu tváre, edému Quincke.

Môže dôjsť k popáleniu kože?

Priamo samotný gél nespôsobuje popáleniny kože. Na mieste aplikácie sa však vďaka podráždeniu a zriedeniu pokožky zvyšuje jej fotosenzitivita. Preto slnečné svetlo alebo umelé ožarovanie ultrafialovým žiarením môže viesť k popáleninám.

Široké používanie na liečbu benzoylperoxidu akné vulgaris (aj vo vysokých koncentráciách) niekoľko desaťročí neodhalilo všeobecný negatívny vplyv na ľudský organizmus. Súčasne, keďže neexistujú žiadne štatistické údaje o klinickom použití lieku tehotnými ženami, jej účinok na plod a postnatálny vývoj dieťaťa nebol skúmaný, Baziron sa počas tehotenstva neodporúča bez pohotovosti, čo je určené lekárom.

Keď je kojenie tiež žiaduce, aby sa zabránilo jeho použitiu. Nedostatok výskumu o možnosti izolácie zložiek Bazironu a jeho metabolitov materským mliekom neumožňuje vylúčiť možnosť rizika pre dojčatá.

Spôsob aplikácie

S akné miernej a často miernej závažnosti, ktoré sú sprevádzané komedónmi v kombinácii so zápalovými procesmi, má byť liek používaný ako monoterapia dlho - od 2 do 6 mesiacov. Výrazné zlepšenie sa pozoruje, zvyčajne po 1 mesiaci a pretrvávajúci účinok - po 3 mesiacoch liečby. Zároveň s cieľom starostlivo očistiť a zvlhčiť pokožku by sa mali používať moderné neliečivé prípravky, ktoré neobsahujú alkohol a iné podsushchivayuschih a dráždivé zložky.

Ako používať Basiron AC?

Pacientom s citlivou pokožkou sa odporúča použiť 2,5% (menej často 5%) gélu. Aplikuje sa 1-3 krát denne v malom množstve s ľahkým dotykom (bez trenia) iba na postihnutých miestach čistého suchého kože. Okrem toho nesmiete zabúdať na dodržiavanie ochranných opatrení proti účinkom slnka a ultrafialového žiarenia.

Vyrobené výrobcami z rôznych krajín, analógy Baziron v zložení sú podobné nie úplne, ale len pre hlavnú zložku - benzoylperoxid. Tieto analógy sú "Oksigel" a "Aziks-Derm" (India), "Indoxyl" (Írsko), "Aktívna" (USA), "Eklaran 5" (Francúzsko), "Oxy 5, 10" (Veľká Británia), " Effezel »(Francúzsko).

Pri výbere medzi Bazironom a Differinom (adapalen) treba mať na pamäti, že napriek rôznym mechanizmom sú výsledky ich konania z veľkej časti totožné. Differin sa selektívne viaže na špeciálne receptory keratinocytových jadier a účinne reguluje procesy ich konečnej diferenciácie, ako aj exfoliačné dosky tvorené bunkami horného epitelu. Preto sa vyznačuje výraznejším keratolytickým účinkom.

Používa sa vo všetkých štádiách akné na vykonávanie základného aj podporného liečebného postupu. Liečivo je účinné pre guma a papulo-pustulárne formy vyrážok, je dobre znášané a je charakterizované nedostatkom fotosenzibilizačného účinku.

Zároveň má Baziron výraznejšie antimikrobiálne a protizápalové účinky, ako aj depigmentujúce účinky. Preto je často predpísaný pred použitím Differinu a ako podporná liečba po nej a niekedy súčasne s Differinom. V druhom prípade sa zvyčajne používa Effegel, v ktorom sa ako hlavné zložky používa adapalén a benzoylperoxid.

Fotografie prevzatá z zdroja irecommend.ru

Čo je lepšie, Baziron alebo Zinerit, rovnako ako Skinoren?

Účinnými látkami Zineritu sú zinok a erytromycín. Zinok má tiež komedonolytický účinok, ale oveľa menej výrazný v porovnaní s benzoylperoxidom. Okrem toho, aj keď antibiotikum erytromycín má antibakteriálny účinok, ale nie je špecifický, ale s ohľadom na širokú škálu mikroorganizmov.

Dlhodobé používanie Zinerite je nežiaduce, pretože rezistencia baktérií na antibiotikum sa rýchlo rozvinie a ich rozmnožovanie je ešte väčšie. Liečba je predpísaná v počiatočných štádiách ochorenia a iba s nevýznamne exprimovanými jedinými zápalovými prvkami, ako aj v prípade neznášanlivosti benzoylperoxidu.

Skinoren je dostupný vo forme gélu a krému. Jeho účinnou látkou je kyselina azelaínová. Je charakterizovaná protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami proti akné propionbaktérií a epidermálnemu stafylokoku, ako aj regulácii keratinizácie pôsobením. Táto droga má rovnaké vedľajšie účinky ako Bazironu, ale menej výrazná a nevyžaduje odstúpenie od liečby.

Porovnávacie charakteristiky liekov sú vo všeobecnosti veľmi zložité a ich voľba by sa mala robiť so zreteľom na závažnosť akné choroby, individuálnu účinnosť a znášanlivosť liekov, možnosť alergických reakcií.

Baziron AC

Formy uvoľnenia

Pokyny pre AC Basilon

Basiron AS (aktívna zložka - benzoylperoxid) je antiseptikom na liečbu akné. Takmer každý človek mal nešťastie čeliť problému akné, t.j. akné. A ak niektoré z nich môžu mať vzhľad jediných prechodných vyrážok, potom všetci idú oveľa ťažšie. Najbežnejšie akné sa vyskytuje vo veku od 12 do 24 rokov. Ďalej klesá krivka výskytu a po 25 rokoch akné sa vyskytuje len u 10% ľudí. Muži v dôsledku anatomických vlastností tváre sú pravdepodobnejšie trpia akné. Má sa za to, že základom pre vývoj akné sú dve vzájomne mechanizmy: Androgénny hyperstimulácia mazových žliaz (čo so sebou nesie hyperproduction mazu) a follikuyarny hyperkeratóza (čo vedie k narušenej evakuačnom mazu a aeróbne mikroflóra sa začína rýchlo množiť). Patogénne baktérie v folikulov, mazové žľazy začať sekvenciu imunitne zápalové reakcie, ktoré ničia stenu žliaz, čo vedie k výstupu z obsahu do dermis tvoria nodulárna-pustulárnu alebo cystických-nodulárna prvkov. Okrem toho, aeróbne patogény (napr., Propionbacteria akné), vylučujú proteázy, lipáz, giauluronidazu a podporovať tvorbu voľných mastných kyselín, ktorý posunie pH pokožky na zásadité a znižuje potenciálny baktereostatichesky mazu. Základné lieky pre liečbu nodulárna-pustulóznu akné (tiež volal papuly pustulleznymi) sú systémové alebo lokálne antibiotiká. Nedávne významnou nevýhodou je strata ich účinnosti po dlhšom používaní v dôsledku tvorby mikrobiálnej rezistencie a rozvoj alergických reakcií. U jedincov s už vytvorenou rezistenciou voči externému antibiotiku sa prejavuje aj necitlivosť na systémové antibakteriálne lieky. V tejto súvislosti existuje naliehavá potreba alternatívnych aktuálnych antibiotických antimikrobiálnych liekov sú účinné pri akné zápalového pôvodu. V posledných rokoch zvyšuje popularita praktických lekárov získavanie drogy basiron AS.

Jeho exkluzivita spočíva v kombinácii farmakologických a kozmetických vlastností. Benzoyl peroxid - účinná látka prípravku - je silný oxidačné činidlo a v kontakte s bakteriálnou membránou vykazuje výrazný baktericídny účinok. Kyselina benzoová, vzniknutá počas rozkladu benzoylperoxidu, inhibuje rast a vývoj baktérií, t.j. pôsobí bakteriostaticky. Neakumuluje sa v tkanivách, ktoré nie sú absorbované do krvného obehu a vo svojej pôvodnej forme sa vylučuje obličkami. Protizápalový účinok benzoylperoxidu je spôsobené deštrukciou voľných mastných kyselín a inaktiváciu voľných kyslíkových radikálov v zápalových ložísk. Rovnako ako v ich peroxidu chemickej štruktúry, benzoyl peroxid má tiež bieliaci účinok, čo vedie k bielenie hyperpigmentovaných poslevospalitelnyh bodov a zjazvenie. Akrylátový kopolymér gélový základ Baziron AU aktívne adsorbuje na seba kožného mazu potláčať a zníženie seborrhea mastnú pleť lesk o 35%. Súčasťou prípravku ako adjuvantnej glycerolu ako jeho vydanie zjemňuje a zvlhčuje pokožku, nivelačné dráždivý účinok účinnej látky. Baziron AC aktívny proti hlavných predstaviteľov patogénnych mikroorganizmov, sa zasiala u pacientov s akné: Staphylococcus epidermidis a P. acnes. Odolnosť voči lieku sa nevytvára, čo umožňuje jeho použitie v rámci dlhodobých liečebných kurzov. Ako vyplýva z laboratórnych štúdií, benzoylperoxid inhibuje rast P. acnes dvakrát účinnejší ako natívny formy klindamycínu a erytromycínu. Úspech liečby proti akné je založený na trvaní užívania liekov. Štúdia vedená ruskými vedcami na základe SPbGMU. Acad. Pavlov preukázali, že stabilný pozitívny účinok Baziron AS dosiahnuť len vtedy, ak pravidelné drogové terapiu po dobu 4-6 mesiacov.

Baziron AC

 • Laboratóriá Galderma, Francúzsko
 • Čas použiteľnosti: do 01.02.2020

Baziron AC návod na použitie

Zákazníci, ktorí tento výrobok kúpili

Forma vydania

Gél na vonkajšie použitie 2,5%, 5%, 10%

štruktúra

  1 g gélu obsahuje benzoylperoxid 25, 50 a 100 mg;
  pomocné látky:akrylátový kopolymér, poloxamér 182, karbomér 940 (carbopol 980), glycerol, edetát dvojsodný, dioktyl sulfosukcinát, propylénglykol, koloidný kremičitý, hydroxid sodný, destilovaná voda.

obal

Farmakologický účinok

Baziron SS má vysokú antimikrobiálnu aktivitu proti Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis, a komedonoliticheskoe vykazuje protizápalové účinky, zlepšuje okysličenie tkanív, potláča produkciu mazu v mazových žliaz, absorbuje prebytok mazu sekrécie a zvlhčuje pokožku.
Benzoylperoxid, ktorý je silným oxidačným činidlom, má silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; zatiaľ čo mikroorganizmy nie sú schopné produkovať odolnosť voči kmeňom benzoylperoxidu.
V štúdiách in vivo na základe výsledkov kultúry, bolo zistené, že rast kultúra inhibície Propionibacterium acnes o 94% pozorovaný 7. deň a 15. deň - o 97-99%.
Protizápalový účinok benzoylperoxidu je založený na inaktivácii voľných radikálov v zameraní zápalu a na inhibícii voľných mastných kyselín.
Základom prípravku je komplex akrylátového kopolyméru / glycerolu; to poskytuje kontrolovanú adsorpciu prebytočného kožného mazu a postupné uvoľňovanie glycerínu na zmäkčenie a zvlhčenie pokožky.

Basiron AC, indikácie na použitie

kontraindikácie

- vek detí do 12 rokov;
- Precitlivenosť na zložky lieku.

Dávkovanie a podávanie

Gél sa má aplikovať na čistý a suchý povrch postihnutých oblastí kože 1 až 2 krát / denne (ráno alebo večer). Priebeh liečby - 3 mesiace. Terapeutický účinok sa rozvíja 4 týždne po začatí liečby. Pretrvávajúce zlepšenie nastáva po 3 mesiacoch liečby.
Baziron AU indikovaný na liečbu akné mierne až stredne závažné s prevahou pustulárnu prvkami ako monoterapiu, zatiaľ čo stredne akné aj v kombinácii s inými lokálnymi (retinoidov) a systémový (antibiotiká, anti-androgény pre požitie).
V prípade potreby je možná opakovaná liečba.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Používanie gélu Baziron AS počas tehotenstva a dojčenia je možné, ak očakávaný prínos pre matku prekročí potenciálne riziko pre plod.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch je lokálne podráždenie (sčervenanie, peeling, suchá koža, pocit pálenia). V takýchto prípadoch sa odporúča znížiť frekvenciu aplikácie.
V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť alergická kontaktná dermatitída.

Špeciálne pokyny

Ak sa po aplikácii gélu vyskytne podráždenie kože, musí sa Basiron AC vyradiť.
Neodporúča sa aplikovať gél na pokožku s poškodením celistvosti pokožky.
Ak náhodou dostanete liek na sliznicu očí, úst alebo nosa, mali by ste ju dôkladne opláchnuť teplou vodou.
Počas obdobia aplikácie drogy by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu v mieste aplikácie. môže to spôsobiť podráždenie pokožky.
Počas obdobia aplikácie Bazironum sa neodporúča súčasné použitie sušiacich alebo dráždivých činidiel (parfumov alebo látok obsahujúcich etanol).

Liekové interakcie

Údaje o liekovej interakcii lieku Baziron AS, používané podľa indikácií a odporúčaných dávok, s inými liekmi na externé a systémové použitie nie sú v súčasnosti k dispozícii.

Basiron AC: návod na použitie

Basiron AS je gél na vonkajšie použitie s antiseptickými a keratolytickými vlastnosťami. Používa sa na liečbu akné (akné), vrátane tých, ktoré sú komplikované bakteriálnou infekciou. Používa sa iba na vonkajšie použitie.

Forma vydania a zloženia

Prípravok Bazironum AS sa vydáva vo forme homogénneho gélu bielej farby. Hlavnou účinnou zložkou liečiva je vodný benzoylperoxid, ktorý je obsiahnutý v množstve 25 mg (2,5% roztok), 50 mg (5% roztok) a 100 mg (10% roztok) na 1 g gélu. Aj v zložení prípravku sú také pomocné látky:

 • Kopolymér kopolyméru kyseliny metakrylovej.
 • Poloxamér 182.
 • Glycerol.
 • Carbomer 940.
 • Propylénglykol.
 • Edetát disodný.
 • Dokuzate sodný.
 • Koloidný oxid kremičitý.
 • Hydroxid sodný.
 • Čistená voda.

Basiron AS sa vyrába v hliníkovej trubici, ktorá obsahuje 40 g gélu s príslušnou koncentráciou aktívnej zložky. V jednom kartónovom balení obsahuje 1 tubu s gélom a inštrukcie o použití lieku.

Farmakologický účinok

Hlavnou účinnou látkou gélu Baziron AS je benzoylperoxid vodu. Táto zlúčenina má antiseptické vlastnosti, inhibuje rast a reprodukciu množstva mikroorganizmov. Ide v prvom rade znamená účinnú látku proti baktérie Propionibacterium acnes (akné propionobakterii) a Staphylococcus epidermidis (Staphylococcus epidermidis), ktoré sa priamo podieľajú na rozvoji akné, ako aj olova so zápalovými procesmi v ňom. Keratolytický účinok gélu Baziron AS sa realizuje vďaka takým farmakologickým účinkom hlavnej účinnej látky:

 • Potlačenie procesu tvorby kožného mazu pomocou zodpovedajúcich žliaz kože.
 • Zlepšené odlupovanie zosnulých buniek hornej vrstvy kože (epidermis).
 • Vylepšená oxygenácia (saturácia kyslíkom) v oblasti akné kože (vďaka tejto vlastnosti ako potlačenie rastu a reprodukcie baktérie Propionibacterium acnes, ktoré sú nevyhnutné anoxické podmienky).

Vďaka týmto antiseptickým a keratolytickým vlastnostiam má Baziron AS gél terapeutický účinok proti akné v akné. Kvôli komplexnému pôsobeniu pomocných zložiek prípravku sa adsorbovaný benzoylperoxid vody pridáva do pokožky a jeho zvlhčenie sa zlepšuje.

Po aplikácii na pokožku gél Baziron AU, sa účinná zložka a pomocné zložky kože rýchlo adsorbované a v nej hromadia a ich prenikanie do systémového obehu nízka. Metabolizmus benzoylperoxidu vodné dochádza priamo na kožu, kde sa prevedie na vo vode rozpustné kyseliny benzoovej absorbovaný do krvi a nie je nahromadené v telesných tkanivách, vylučuje obličkami v moči. Aplikácia lieku na kožu v terapeutickej dávke nevedie k systémovým zmenám v tele alebo k toxickému účinku. Údaje o prenikaní metabolitov účinnej látky cez hematoencefalickú bariéru v mozgovom tkanive, placenta do vyvíjajúceho sa plodu alebo organizmu do materského mlieka nie je.

Indikácie na použitie

Jedinou indikáciou použitia gélu na vonkajšie použitie Baziron AC je akné (akné).

Kontraindikácie pre použitie

Použitie lieku je kontraindikované u detí mladších ako 12 rokov a za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti aktívnej zložky a pomocných zložiek lieku.

Dávkovanie a spôsob podania

Gél na vonkajšie použitie Baziron AC sa aplikuje na postihnutý povrch pokožky, ktorý musí byť suchý a čistý. V závislosti od závažnosti akné a závažnosti akné liek sa používa raz alebo dvakrát denne (ráno a večer). Koncentrácia liečiva sa tiež vyberá v závislosti od závažnosti patologického procesu v koži. Gél Baziron AS s akné miernej a strednej závažnosti sa používa izolovane ako monoterapia. Pri ťažkej akné a významné pre vytvorenie vredov, tento liek sa používa v kombinácii s retinoidmi (znížiť závažnosť produkcia mazu procesu) a antibiotiká pre systémové použitie vo forme tabliet, alebo znamená lekartsvennyh formy na parenterálne podávanie. Priebeh gélovej terapie Baziron AS je v priemere 3 mesiace. Významné klinické zlepšenie a zníženie závažnosti akné sa obvykle vyskytuje v priebehu 3 týždňov po začiatku liečby.

Nežiaduce účinky

V zriedkavých prípadoch dochádza pri systematickom používaní lieku k lokálnemu podráždeniu kože vo forme výrazného sčervenania (spláchnutie) a odlupovania. V tomto prípade sa odporúča znížiť frekvenciu aplikácie gélu alebo znížiť koncentráciu lieku. Zriedkavo v reakcii na používanie tohto lieku sa alergická dermatitída môže vyvinúť s rozvojom vyrážky na koži a jej svrbenia v oblasti aplikácie. V takom prípade sa má používanie gélu Baziron AS prerušiť.

Špeciálne pokyny

Pred začatím používania Baziron AC gelu by ste mali starostlivo prečítať pokyny a venovať pozornosť konkrétnym pokynom, ktoré zahŕňajú:

 • V prípade závažného podráždenia pokožky, prejavov toxickej alebo alergickej dermatitídy sa má liečba prerušiť.
 • Neodporúča sa používať gél na miestach pokožky s porušením jeho integrity.
 • Nedovoľte, aby liek vstúpil do slizníc alebo spojoviek očí. V prípade kontaktu prepláchnite veľkým množstvom tečúcej vody.
 • Počas liečby akné gél pre miestnu aplikáciu AÚ Baziron žiaduce, aby sa zabránilo priamemu slnečnému žiareniu na časti jeho používanie, pretože môže mať za následok významné podráždenie pokožky (fotosenzitivita), jej začervenanie a lúpanie vývoj.
 • Neodporúča sa zdieľať kozmetické sušenie a produkty obsahujúce etanol (obsahujúce alkohol), pretože to vedie k toxickému účinku.
 • Ak sa používa správne, Baziron AS gél s inými liekmi na vonkajšie a systémové použitie sa neinteraguje.
 • Negatívny účinok lieku na vyvíjajúci sa plod počas tehotenstva nie je spoľahlivo stanovený. Počas tehotenstva a dojčenia je však použitie gélu možné až po vymenovaní lekára, ak očakávaný prínos pre matku je vyšší ako potenciálne riziko pre plod alebo dieťa.
 • Liek neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií alebo koncentráciu pozornosti.

V lekárňach gél pre vonkajšie použitie Baziron AC sa vydáva bez lekárskeho predpisu. V prípade otázok alebo pochybností o jeho použití sa poraďte s lekárom.

predávkovať

Ak dôjde k výraznému prekročeniu odporúčanej terapeutickej dávky, môže dôjsť k vzniku výrazného podráždenia pokožky s jej hyperémiou a odlupovaním. V tomto prípade sa musí aplikácia gélu zastaviť a pokožka sa má opláchnuť dostatočným množstvom tečúcej vody. Neboli pozorované prípady systémových príznakov predávkovania liekmi.

Analógové Baziron AC

Podľa účinnej látky v sieti farmácie nájdete niekoľko analógov gélu na vonkajšie použitie Baziron AC - Ugresol, Benzoylperoxid, Desquam, Proderm.

Podmienky ukladania

Čas použiteľnosti Baziron SS je 3 roky od dátumu výroby. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na chladnom, tmavom mieste s teplotou + 25 ° C.

Bazironon AC cena

Basiron AS gél na vonkajšie použitie 5%, tuba 40 g - 583 rub.