Hlavná

Kliniky

Boltushka z akné - prečo je to veľmi efektívne a potrebujete recept na dermatológov kúpiť v lekárni?

Boltushka z akné je jedným z najlacnejších a dostupných prostriedkov, testovaných časom. To dobre odstraňuje zápal na problémovej koži, zvláda s dospievajúcimi pimples a je často účinnejší ako mnoho inzerovaných liekov určených na liečbu akné. Zloženie hovorca obsahuje rôzne zložky, ktoré sa líšia v závislosti od povahy a množstva vyrážok. Optimálnu variantu lieku vyberie dermatológ na základe výsledkov vyšetrenia a určenia príčiny, ktorá spôsobí výskyt akné.

Ak vyrážka na tvári nie je moc, najlepšou možnosťou liečby bude akupunktúrny pupienok. Predpísanie dermatológa, ktoré je napísané s ohľadom na individuálne charakteristiky pacienta, sa má preniesť do lekárne. V niektorých štátnych lekárňach sa zachovali špeciálne oddelenia, kde pripravíte správny liek pre danú kompozíciu. Ak to nie je možné, môžete sa porozprávať s lekárom, objasniť všetky nuansy a variť sami, doma. Tieto nástroje zvyčajne zahŕňajú najbežnejšie a najlacnejšie zložky, ktoré možno nájsť v domácom lekárni alebo zakúpiť v najbližšej lekárni. Musia byť rozdrvené, zmiešané v určitých pomeroch a potom použité, len na základe odporúčaní dermatológa.

Boltushka z akné - inštrukcie o aplikácii

Lekár určí zloženie akupunktúrneho pupienka, vyberie potrebnú kombináciu zložiek, ktoré sa vo vašom prípade ukážu ako najefektívnejšie a poskytne odporúčania pre správne použitie lieku.

Kaša môže byť použitá vo všetkých prípadoch, ktoré sú závažne a pokročilejších foriem akné z nej nie je nutné čakať na výsledky vyjadriť, avšak s miernejšími formami akné lieky môžu pomôcť zlepšiť stav problematickej pleti a odstránenie akné.

Pred aplikáciou hovoru musí byť tvár pripravená. Odborníci odporúčajú umývanie s dechtovým mydlom alebo špeciálnymi kozmetickými výrobkami obsahujúcimi mliečny kazeín. To pomôže chrániť pokožku pred presušením.

Problémové oblasti sa odporúčajú vyhĺbať dvakrát denne, zatiaľ čo je potrebné opatrne tritovať kompozíciu na kožu pomocou bavlneného disku, snažiac sa nedotýkať sa jemnej pokožky okolo očí. Chatter sa môže používať nielen na liečbu, ale aj na prevenciu výtoku z akné, dokonale tónuje pokožku a má antiseptický účinok.

Zloženie hovorcov zahŕňa antibiotiká a antiseptiká obsahujúce alkohol, takže pri bežnom používaní môžu prehnúť pokožku a vyvolať úplne opačný účinok, keď sa vyrážka ešte zvýši. To sa vysvetľuje tým, že mazové žľazy, ktoré sa pokúšajú zvlhčovať suchú pokožku, začínajú hromadne vylučovať mazu. Zatvára póry, vytvára priaznivé prostredie pre množenie mikroorganizmov a vývoj zápalového procesu, ktorý nakoniec vedie k vzniku vyrážok. Aby ste sa vyhli novým vlnám akné, po každej liečbe s liekom musíte poskytnúť pokožke bohaté hydratačné vlastnosti. Na tento účel použite špeciálne kozmetické výrobky (krémy, balzamy, gély).

Ak sa počas liečby koža stane príliš suchou, môžete sa obmedziť na jednu liečbu a na tvoju tvár použiť rozprávku tesne pred spaním. Ak to nepomôže, budete musieť prestať používať drogu na chvíľu. Od prvých dní liečby sa odporúča, aby dermatológovia používali intenzívny hydratačný prostriedok. Mal by mať ľahkú štruktúru, ktorá zaistí ľahkú absorpciu a vylučuje riziko upchávania pórov a tvorby komedónov. Ak po použití reči existuje pocit utiahnutia pokožky, odborníci poradia po 10 minútach priamo na vrchole lieku, aby použili hydratačný krém.

Používanie chatterov počas tehotenstva má určité obmedzenia. Takže počas tejto doby by žena mala upustiť od používania liekov obsahujúcich alkohol, síru alebo mentol, pretože to nie je pre nenarodené dieťa nebezpečné.

Aby sa maximalizoval účinok liečby, odborníci odporúčajú dodržiavať určitú stravu mliečno-zeleninovú počas liečby. Zo strave vyraďte smažené, mastné, korenené, slané, údené jedlá, vyhnite sa používaniu sladkostí, čiernej kávy, čokolády. Zlepšenie pokožky môže pomôcť vyhnúť sa zlým návykom (alkohol, fajčenie), aktívnemu životnému štýlu a posilnenému pitnému režimu. Každodenné používanie veľkého množstva tekutiny (až do 2,5 litra) pomôže odstrániť toxíny a toxíny z tela a pomôže vyčistiť pokožku.

Zdá sa, že hovorca pre akné nie je veľmi známy. Hotová kompozícia v lekárni sa uvoľňuje v sklenenej injekčnej liekovke obsahujúcej zakalenú kvapalinu, ktorá sa pred každým použitím musí pretrepať na zdvihnutie usadených častíc lekárskych zložiek zospodu. Ale pozrite - nie je dôležité, čo je dôležitejšie, že tieto riešenia sú schopné vyvíjať výrazný antiseptický, protizápalový a antiseptický účinok. Rýchlo suché pupienky, eliminujú nadmernú tukovosť kože, vyčistia póry mazových zátok. Výsledkom je značne znížené množstvo vyrážok, zmizne podráždenie a zápal, koža sa čistí a získa zdravý vzhľad.

Skrutky z akné sa neodporúča používať dlhší čas, maximálna doba je 1 mesiac. Faktom je, že zloženie väčšiny liekov zahŕňa antibiotikum, ku ktorému sa mikroorganizmy časom rozvíjajú. V dôsledku toho sa účinok užívania liečiva znižuje a požadovaný výsledok sa nedá dosiahnuť.

Názory "pre" a "proti"

Veľmi veľa pacientov trpiacich prejavmi akné zažilo prejavy hovorcov o sebe. Názory na tento liek sú vyjadrené odlišne, berúc do úvahy všetky výhody a nevýhody lieku. K pluses of chatters jednomyseľne patrí:

 • Jednoduché použitie
 • Jednoduché varenie doma
 • Dostupnosť a nízke náklady
 • Rýchly a výrazný terapeutický účinok
 • Používajte iba raz denne

Z minus používateľov uvádzajú:

 • Potreba návštevy dermatológa s cieľom získať predpis alebo zoznam správnych prísad na varenie doma.
 • Riziko zvyknúť si na liek, lebo veľa z tých, ktorí hovorili, obsahuje antibiotikum. V takýchto prípadoch z tohto lieku nebude mať žiadny pozitívny výsledok.
 • Takmer všetci hovoriaci sú nad pokožkou. To nás núti uchýliť sa k ďalšiemu navlhčeniu.

Aké lieky by som vám mal dať? V mnohých prípadoch používanie hovorcov umožňuje dosiahnuť trvalý pozitívny výsledok, stačí dodržiavať odporúčania ošetrujúceho lekára a nezabudnite na hydratáciu pokožky.

Populárne recepty

Domáca akupunktúra z akné sa nelíši od lekárne, obsahuje rovnaké prísady a varenie nespôsobuje problémy. Navyše, medicínske riešenie pripravené doma vám umožňuje šetriť čas a peniaze. Tu sú najobľúbenejšie recepty na akné pilulky:

 1. Chatterbox z akné s erytromycínom. Liečivo je silný antibiotikum erytromycínu, takže sa môže použiť na liečbu akné strednej závažnosti. Doba použitia tohto činidla je obmedzené, pretože patogény pomaly vyrobené návykové a citlivosť pokožky pôsobenie jeho zložiek sa zníži. Okrem toho antibiotikum môže oslabiť lokálnu imunitu a znížiť ochranné vlastnosti pokožky. Na prípravu tabliet sa roztok erytromycínu potreba rozdrvené na prášok a potom sa premieša rovnaký objem (4d) erytromycín prášok, oxid zinočnatý, a pridá sa 50 ml kyseliny boritej a salicylovej. Výsledná kompozícia sa má skladovať v chladničke, pred použitím sa musí pretrepať.
 2. Chatterbox od akné s levomitsetinom. Jedná sa o jeden z najobľúbenejších receptov, je žiaduce použiť ho na problematickú pleť tučného typu. Levomycetin je silné antibiotikum, ktoré pôsobí proti väčšine patogénov, účinne bojuje proti zápalu a podporuje regeneráciu a obnovu pokožky. Na prípravu terapeutickej kompozície potrebujú rovnaké množstvo liehom (90%) a kyseliny boritej (50 ml), kyselina salicylová (5 ml) a chloramfenikol tablety (5 g). Tablety lieku Levomycetin by mali byť rozdrvené a spojené s kvapalnými zložkami, prostriedok by sa mal dôkladne pretrepať a používať na určený účel.
 3. Boltushka z akné s kyselinou salicylovou. Tento liek je účinný pri liečbe dospievajúcich pupienkov a mastnej problémovej pokožky. V procese varenia, musí byť starostlivo roztlačené tablety streptotsida (7 g) a zmes sa výsledný prášok so sírou (7d), kyseliny boritej a salicylovej prijatého v ekvivalentnom objeme (50 ml). Všetky zložky sa zmiešajú a umiestnia sa do sklenenej fľaše. Keďže kyselina salicylová a síra výrazne vysušia pokožku, nie je potrebné toto nápravu zneužívať. Je lepšie ho používať každý druhý deň.
 4. Chatterbox od akné s trihopolom. Tablety Trichopolum v množstve 4 kusy sa rozdrvia na práškový stav a naleje 250 ml liečebného liehu. Táto zlúčenina sa nepoužíva okamžite, musí trvať najmenej tri dni na teplom mieste, až potom je beater pripravený na použitie, perfektne odstraňuje zápaly a vysušuje pupienky.
 5. Skrutka z akné s dimexidom. V lekárni potrebujete kúpiť roztok Dimexidu a tinktúry chlorofylliptu (1%). Dimexid sa predbežne zriedi vodou v pomere 2: 5, to znamená, že 2 diely roztoku sa odoberú 5 dielmi vody. K zriedenému dimexidu pridajte 1 diel chlorofylliptu, prostriedok sa dobre pretrepá a nanáša na kožu pomocou vatovej podložky. Pred použitím tohto nástroja odborníci odporúčajú vykonať kožný test, pretože pokožka môže reagovať s podráždením a citlivými reakciami. Postup s liekom Dimexidum sa najlepšie vykoná pred spaním. Po aplikácii kompozície na suchú plochu sa odporúča na ňu nahradiť výživný krém.
 6. Chill-out akné s nechtíkom. Na prípravu prostriedku sa tinktúra nechtíka zmieša s vodou v rovnakých pomeroch a pridajú sa 5 tabliet aspirínu a levomycetinu, ktoré sa najprv musia rozomeliť na prášok. Výsledný rozhovor sa umiestni na tri dni na tmavom mieste, po ktorom môže byť použitý na zamýšľaný účel. Ak potrebujete prostriedky na ošetrenie jednotlivých škvŕn na mieste, odporúča sa tinktúre nechtíka, aby nedošlo k zriedeniu vody a počet tabliet sa zvýši dvakrát.

Domáci chatéri môžu byť použité na ošetrenie celej tváre alebo na aplikáciu bodovo. Ak nie je veľa pupienkov, je lepšie ošetrenie na mieste, pretože zvyšok pokožky nie je prehnaný a nepotrebuje ďalšiu starostlivosť.

kontraindikácie

Chatové schránky sú navrhnuté na miestnu liečbu, takže ich použitie je málo kontraindikované. Nepoužívajte tieto lieky v nasledujúcich prípadoch:

 • So zvýšenou citlivosťou a individuálnou neznášanlivosťou komponentov
 • Počas tehotenstva a dojčenia

Pretože veľa hovorcov obsahuje antibiotiká, sú možné vedľajšie reakcie. V niektorých prípadoch alergické prejavy: svrbenie, začervenanie, podráždenie kože. Keď sa objavia tieto príznaky, liečba malware musí byť zastavená. Odborníci odporúčajú pred aplikáciou niektorého z vyššie uvedených liekov vykonať kožný test, pomôže predchádzať nežiaducim reakciám.

Ďalšie odporúčania

Chatterbox by sa nemal používať často. Stačí, že ju aplikujete dvakrát denne (ráno a večer), ak je koža príliš citlivá a náchylná k suchu, odporúča sa obmedziť na jedinú liečbu.

Ak pripravujete samotnú liečivú kompozíciu, tablety sa musia opatrne rozotrieť na práškový stav. Pre tieto účely je lepšie použiť maltu a tolik, používať mlynček na kávu alebo mixér nestojí za to, pretože najmenšie kúsky prípravkov môžu zostať na svojom povrchu a dostať sa do potravy.

Pred prvým použitím lieku vykonajte kožný test, kompozícia nemusí pracovať pre vás. Takže sa môžete chrániť pred alergickými prejavmi. Uchovávajte pripravenú receptúru v chladničke pred každým použitím, nezabudnite starostlivo pretrepať obsah injekčnej liekovky s liekom.

Nedodržanie pravidiel používania lieku môže viesť k podráždeniu, odlupovaniu a nadmernej suchosti pokožky. Takže nezabudnite na zvlhčovanie a po procedúre naneste intenzívny hydratačný krém na pokožku.

Počas liečby hovorcami by ste mali prestať používať dekoratívnu kozmetiku a chrániť pokožku pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi (vietor, ultrafialové žiarenie, chlad).

Ak sa rozhodnete liečiť vyrážku s hovorcom, najskôr sa poraďte s dermatológa. Špecialista pomôže vybrať optimálne zloženie lieku a poskytne všetky potrebné odporúčania na jeho správne použitie.

Dávajte pozor aj na veľmi účinný prostriedok na liečbu akné a čiernych bodiek masky Čierna maska.

Recenzie o použití akupunktúrnych pupienkov

Referenčné číslo 1

Pri liečbe akné často používam chatrné schránky varené doma. Menej vyráža na mňa, preto je to najoptimálnejší variant, ktorý umožňuje rýchlo vyschnúť a eliminovať pryshchiki, odstrániť zápal a nudné na koži. V lekárni si môžete kúpiť všetky potrebné prísady. Najčastejšie pripravujem kompozície na báze levomycetínu a kyseliny salicylovej.

Levomycetin - silné antibiotikum, zabraňuje reprodukcii baktérií a kyselina salicylová pôsobí ako antiseptikum, dobre vysušuje a eliminuje akné. Pripravená kompozícia, ktorú sa pokúšam aplikovať bod po bode, na samostatné akné, ak sa pokúšate pokúsiť sa vždy čeliť, pokožka sa rýchlo vysuší, dôjde k záchvatu a erytému. Pri prerušovanej aplikácii je to vylúčené. Chatterbox je veľmi dobrá liečebná možnosť, efekt používania týchto liekov je výborný, nie horší ako pri použití drahých prípravkov proti akné.

Referenčné číslo 2

Ak chcete odstrániť akné, lekár napísal hovoriace, ktoré boli podľa jeho predpisu pripravené pre mňa v lekárni. Zahŕňali antibiotiká, síru, salicylovú kyselinu a kyselinu boritú. Komponenty sa môžu meniť v závislosti od stavu kože. Hotová palička bola zakalená kvapalina so záchytom na dne. Pred každým použitím sa musí pretrepať.

Účinok aplikácie sa mi páčil, akné rýchlo vysušilo a stav pokožky sa zlepšil. To platí len dlho, tieto zlúčeniny nemôžu byť, inak sa pokožka stane príliš suchá a podráždená. Snažil som sa každý deň, aby ju hydratujú, čo používať vhodné krémy a iné kozmetické prípravky s hydratačným účinkom, ale nakoniec viac ako tri týždne, moja koža neobstojí dopad agresívne zložky a začne sa odlupovať. Preto sa snažím tieto kompozície aplikovať na kurzy a urobiť medzi nimi dlhú prestávku.

Recenzia №3

Dermatológ nedávno mi napísal chatterbox na báze erytromycínu. Tento liek je lacný, je pripravený v lekárni na predpis lekára. Ale nemal som rád drogu, pri aplikácii na kožu sa objavilo podráždenie, nepohodlie a pocit napätia. Dokonca aj zvlhčovač nepomohol.

Pokúsil sa dať presný bod, ale nevidí žiadny zvláštny efekt. Rozhodol som, že tento nástroj mi nepomôže a odmietol ho použiť. A môj priateľ, táto droga funguje dobre a dobre vysušuje pupienky, ale jej koža je mastná, takže nie je podráždenie. A s mojou citlivou pokožkou si vyžaduje jemnejší prostriedok.

Boltushka z akné - 6 overených receptov

Jeden z najlepších liekov na dospievajúce erupcie a iné zápalové procesy na problémovej koži, najmä v prípadoch, ktoré nie sú tak zanedbané, sa stále považuje za akné chybu. Ak chcete získať vyhľadávaný elixír, musíte sa najprv obrátiť na dermatológa. V závislosti od jednotlivých charakteristík kože a existujúceho problému lekár napíše predpis, po ktorom môžete neskôr zakúpiť hovor v lekárni. Môžete ísť opačným smerom a variť sami. Recept na akupunktúru z akné nie je veľké tajomstvo, ale malo by byť zrejmé, že samoliečba, zodpovednosť za možné následky sú len vy. Z tohto dôvodu sa odporúča zveriť zdraviu pokožky odborníkovi.

Domáce varenie je však veľmi populárne a efektívne, čo znamená, že v tomto článku si zaslúži pozornosť.

Predtým, ako ideme priamo na recepty na výrobu akutantov z akné doma, rád by som upozornil na také dôležité body:

 1. Zvyčajne lekár určí špeciálnu výživu súčasne s receptom pre hovorcu. Spočíva v odmietnutí sladkých, korenených, mastných, údených a vyprážaných potravín najmenej dva mesiace. Jedzte častejšie (5 krát denne), ale v menších množstvách. Pri sledovaní takejto stravy nebude účinok liečby príliš dlho.
 2. Počas tehotenstva je nevyhnutné používať akupunktúrny pupienok s mimoriadnou opatrnosťou, pretože jeho zloženie obsahuje pomerne agresívne zložky. V tomto prípade, bez konzultácie s lekárom, neexistuje žiadny spôsob.
 3. Nepoužívajte chatu častejšie ako 1-2 krát denne. Zneužívanie, ako aj príliš dlhodobé používanie môže spôsobiť zvyknutie alebo vysušenie pokožky. Optimálna je nasledujúca schéma na liečbu akné pomocou talker: prvé dva týždne, utrite očistenú pokožku dvakrát denne, ráno a večer, po ktorom navlhčite pokožku so smotanou. Ďalej po dvojtýždňovej prestávke sa liek použije na profylaxiu podľa potreby.
 4. Na dosiahnutie lepšieho a rýchleho výsledku sa odporúča kombinovať použitie tlmiaceho nástroja, aby sa pokožka umyla mydlom s mydlom. Prostriedky na pranie na báze mliečneho kazeínu (na prevenciu vysušenia kože) budú tiež užitočné.

Recepty pre domáce akupunktúrne pupienky

 • Kyselina salicylová - 5 g
 • Levomycetin 5 g
 • Lekársky lieh - 50 ml
 • Dva percentá roztoku kyseliny boritej - 50 ml

Zmiešajte levomycetin na konzistenciu prášku a premiešajte s ostatnými zložkami. Tento recept je možno najobľúbenejší.

 • Síra - 7 g
 • Streptocíd - 7 g
 • Roztok kyseliny boritej - 50 ml
 • Roztok kyseliny salicylovej - 50 ml

Tablety streptotsida prášok do prášku, miešať so sírou, boritou a salicylovou kyselinou.

 • Erytromycín - 4 g
 • Oxid zinočnatý - 4 g
 • Boritá kyselina - 50 ml
 • Kyselina salicylová - 50 ml

Erytromycín, ktorý je súčasťou tohto receptu, je pomerne silné antibiotikum, čo vysvetľuje vysokú účinnosť tohto lieku. Mala by sa však používať veľmi opatrne, pretože zneužívanie tohto lieku môže viesť k vysušeniu alebo dokonca k pádu kože, ako aj k zníženiu jej ochranných funkcií. S jasným súladom s proporciami a správnym používaním tejto verzie hovoriaceho je efektívny nástroj aj pri vyrážkach miernej závažnosti.

Tablety aspirínu a levomitsetiny musia byť rozdrvené, potom prášok zmiešaný s tinktúrou nechtíka. Výsledná zmes trvá 24 hodín. Pred každým použitím fľašu pretrepte stĺpikom.

 • Tablety streptotsida - 10 ks.
 • Levomycetin tablety - 4 ks.
 • Kyselina salicylová - 30 ml
 • Kafrový alkohol - 80 ml

Práškové tablety sa zmiešajú so zvyškom zložiek a dobre sa pretrepávajú.

 • Alkohol salicylová - 1 fľaša
 • Levomycetin - 2 tablety
 • Trichopol - 2 tablety

Rovnako ako v predchádzajúcich receptúrach, to tiež predbežné brúsenie tabliet. Výsledný prášok zrieďte alkoholom.

Účinnosť liečby závisí od výberu vhodného vzorca pre vašu pokožku, ako aj od presného dodržiavania pomerov použitých zložiek. Preto najlepším riešením bude poradiť sa s dermatológiou, aby ešte viac nezhoršila stav pokožky.

Chill-out tváre pre akné: recepty

Jedným z najefektívnejších prostriedkov v boji proti akné, ktoré možno pripraviť doma alebo kúpiť v lekárni, je aktuálna droga známa ako hovorca. Jeho zložky sú vybrané dermatológiou po vyšetrení a dodaní potrebnej bakteriálnej kultúry pacientom. Skrutka na akné zvyčajne obsahuje antibiotiká, ktoré pôsobia ako hlavná účinná látka proti patogénnym mikroorganizmom, ktoré spôsobujú zápal v dermis.

Čo hovorí

Spravidla tváre blikajúce pre akné obsahuje niekoľko účinných látok, ktoré zvyšujú vzájomné pôsobenie liekov. Zloženie činidla typicky zahŕňa jednu z nasledujúcich antibakteriálnych zložiek:

 • chloramfenikol;
 • doxycyklín;
 • erytromycín.

Ako ďalšie látky v zložení akutantu z akné môžu zahŕňať:

 • dimexide;
 • salicylalkohol;
 • roztok bóru;
 • gáfrový alkohol;
 • tinktúra nechtíka;
 • aspirín; streptocid;
 • síra;
 • metronidazol.

Komponentové zložky sa vyberajú na základe výsledkov bakteriálnej kultúry, ktorá umožňuje identifikovať baktérie, ktoré vyvolávajú akné.

Terapeutický účinok na akné

Hlavnými úlohami nápravy sú:

 • potlačenie rastu baktérií;
 • znížená aktivita mazových žliaz;
 • očistenie dermy pred kožným mazom;
 • odstránenie podráždenia a začervenania;
 • eliminácia zápalového procesu.

Chattere z akné od dermatológov vo väčšine prípadov pomáhajú rýchlo a účinne eliminovať erupcie, ktoré sa vyskytli na pozadí nárastu populácie patogénov v dermis.

Kontraindikácie na použitie

Predtým, ako urobíte akupunktúru sami, alebo ju zakúpite v hotovosti v lekárni, mali by ste si prečítať zoznam kontraindikácií, z ktorých hlavnými sú:

 • hubové lézie ochranných krytov;
 • psoriáza, ekzém a iné ochorenia kože;
 • vyrážky alergickej povahy;
 • individuálna intolerancia zložiek.

Vzhľadom na to, že liek obsahuje najčastejšie jednu z účinných antibiotík, jeho používanie je zakázané pre ženy počas tehotenstva a laktácie. Ľudia so suchým typom použitia drogy sú tiež kontraindikované.

Možné negatívne reakcie

Liečivo okrem terapeutického účinku môže mať nežiaduce reakcie pri dlhodobom používaní. Jedným z nežiaducich javov, ktoré môžu vzniknúť, je zvýšená suchosť krytu. Okrem toho dlhodobá liečba ohrozuje vývoj rezistencie baktérií na antibiotikum, čo využíva nástroj nielen neefektívne, ale môže viesť k zvýšeniu počtu akné.

Činidlo je schopné spôsobiť alergické reakcie, ktoré sú spojené s intoleranciou konkrétnej zložky. V tomto prípade sa odporúča konzultovať s dermatológa, ktorý si vyberie iný recept.

Pred použitím lieku je potrebné testovať alergickú reakciu.

Najlepšie recepty na recepty na akné

Existuje veľký počet metód na výrobu liečivých roztokov. Acter Chatterbox doma je najčastejšie pripravený na základe vyššie uvedených zložiek. Nasledujúce sú najpopulárnejšie a najužitočnejšie recepty na prípravu domáceho lieku.

S chloramfenikolom

Známy recept na bielenie akné je popísaný nižšie, obsahuje nasledujúce aktívne zložky:

 • chloramfenikol;
 • streptocid;
 • salicylalkohol.

Levomycetínové tablety obsahujú silné antibiotikum známe ako chloramfenikol. Má široký antibakteriálny účinok a prispieva k narušeniu metabolických procesov v mikrobiálnych bunkách, čo zabraňuje ich ďalšiemu množeniu.

Streptocid je sulfanilamidový prípravok, ktorý má antibakteriálnu účinnosť proti patogénnym mikroorganizmom, ktoré spôsobujú zápal kože. Zároveň je to pomerne agresívna zložka, ktorá môže spôsobiť nadmerné odlupovanie ochranných krytov. Pri citlivom a suchom type dermis sa nepoužíva.

Kyselina salicylová má protizápalový, exfoliačný a regeneračný účinok. Okrem toho pomáha odstrániť prebytok kožného mazu a normalizuje žľazy zodpovedné za vývoj tohto tajomstva. Táto terapeutická zložka dokáže nahradiť chemický krém zo škvŕn po akné, pretože má zjasňujúci účinok.

Na liekovke s obsahom kyseliny salicylovej (40 ml) vezmite niekoľko tabliet s práškovým streptocidom a polovicu štandardného chloramfenikolu pripraveného podobným spôsobom. Dôkladne zmiešané zložky je možné použiť na ich zamýšľané použitie bezprostredne po príprave.

Liečivo sa aplikuje výhradne na zápalové oblasti, čím sa zabráni zdravému povrchu pokožky. Použitie produktu sa odporúča večer po umytí.

Recept s levomiketínom a kyselinou salicylovou má silný účinok proti akné, ale nemôže byť použitý dlhšie ako 10 dní.

Existuje ďalší spôsob prípravy lieku na báze chloramfenikolu. Okrem antibiotika sa dodatočne používa aj aspirín a tinktúra nechtíka. Liečivé roztoky s nechtíkom navyše umožňujú zvýšiť ochranné funkcie pokožky, čo pomáha zabrániť výskytu nových vyrážok.

Na fľaši s alkoholovým roztokom s objemom 40 ml potrebujete tri tablety kyseliny acetylsalicylovej a levomycetínu. Pevné zložky sa predbežne rozomelú na prášok a potom sa pretrepajú tinktúrou.

Doba použitia je rovnaká ako u vyššie opísaného liečiva.

Vysoká aktivita má tiež nasledovný rozmarín z akné, predpis doma je pripravený na základe:

 • chloramfenikol;
 • streptotsida;
 • gáfrový alkohol.

Na bublinke alkoholového roztoku s objemom 40 ml použite polovicu štandardnej koncentrácie streptocidových tabliet a niekoľko tabliet levomycetínu. Práškové formy liečiva sa zmiešajú s gáfrovým alkoholom.

Spôsob a trvanie aplikácie pre všetky vyššie opísané prostriedky sú podobné. Liečivo sa aplikuje priamo na akné po večernom praní. Celý cyklus je 10 dní, potom sa liečba môže opakovať v prípade potreby v priebehu 1,5-2 týždňov.

Domáce lieky s aspirínom

Chatter z akné doma môže byť tiež pripravený bez pridania antibiotík. Prostriedky s kyselinou acetylsalicylovou nemajú žiadnu účinnosť proti erupciám akné. Aspirín pomáha:

 • suché zapálené oblasti;
 • odstrániť nadbytočný kožný maz;
 • znížiť začervenanie.

Liečivo je kombinované so salicylovou kyselinou alebo kyselinou boritou. Fľaša s objemom 40 ml jedného z roztokov bude vyžadovať pár tabliet s aspirínom. Liečba sa má používať ráno a večer počas dvoch týždňov.

Ľudia trpiaci na rosacea, je zakázané používať takéto liečivé roztoky.

Chatterbox s doxycyklínom

S neznášanlivosťou na levomycetin je liek nahradený iným antibiotikom. Najčastejšie ide o doxycyklín. Na prípravu produktu potrebujete 5 kapsúl roztoku antibiotika a dimexidu. Táto látka má protizápalový a analgetický účinok. Z hľadiska takýchto vlastností je jeho použitie indikované pre zapálené a bolestivé akné.

Injekčná liekovka s 50 ml roztoku sa zmieša s predbežne otvorenými kapsulami s antibiotikami a aktívne zložky sa zriedia 50 ml vody na injekciu. Výsledná zmes sa utrie tvárou ráno a večer. Priebeh liečby je od 5 do 10 dní v závislosti od rozsahu vyrážky.

Recepty s erytromycínom a zinkom

Pri príprave vonkajšieho lieku sú potrebné nasledujúce účinné látky:

 • erytromycínový prášok 4 g;
 • fľaša kyseliny salicylovej 40 ml;
 • fľaštička s kyselinou boritou 40 ml;
 • prášok z oxidu zinočnatého.

Liečivo so zinkom a erytromycínom pomáha rýchlo potlačiť rast baktérií, ktoré spôsobujú akné, odstrániť zápal a začať proces regenerácie buniek.

Na liečbu akné pripravte aj terapeutické krémy založené na:

 • oxid zinočnatý 5 g;
 • Trichopolum 5 tabliet;
 • tinktúry z nechtíka 40 ml.

Zmiešané zložky sa distribuujú priamo do zapálených oblastí ráno a večer.

Táto droga je obzvlášť účinná pri demodikóze, proti ktorej dochádza k rozsiahlym výskytom akné. Hlavná terapeutická zložka metronidazolu má katastrofálny účinok na demodex, čo vysvetľuje jeho terapeutickú účinnosť pri tejto dermatologickej chorobe.

Recept na báze síry

Boltushka so sírou z akné môže eliminovať zvýšenú aktivitu mazových žliaz, znížiť množstvo vyrážok a začať rýchlejší proces regenerácie kožných buniek postihnutých zápalovým procesom. Použite zložku vo forme prášku, ktorý sa predáva v lekárskych reťazcoch. Pri príprave potrebujete prísady v nasledujúcich pomeroch:

 • síranový prášok 5 ​​g;
 • kyselina salicylová 40 ml;
 • práškový streptokid 2 g;
 • boritový alkohol 40 ml.

Po zmiešaní je výsledný roztok mazaný výhradne problémovými oblasťami. Pred každým použitím má byť liek na lieky pretrepávaný.

Iný spôsob, ako pripraviť rašelinu z akné, bude vyžadovať prítomnosť:

 • aspirín 3 tablety;
 • práškový sír 3 g;
 • boritový alkohol 40 ml.

Takéto terapeutické mlieko pomáha odstraňovať mastný lesk, hlboko čistiť póry a odstraňovať začervenanie z tváre a iných ošetrovaných oblastí tela postihnutých akné. Často je predpísaný as aknémi erupciami na pozadí demodekózy.

Farmaceutické pripravené roztoky

Lekáreň predáva tieto účinné skrutkové prípravky v hotovej forme:

 • Vidal's Milk;
 • Tsindol;
 • Boltushka.

Vidal's Milk - predpisujúci dermatológ, ktorý obsahuje účinné zložky, ako je gáfrový alkohol, kyselina boritá a salicylová, glycerín, síra. Často sa používa na akné na pozadí demodekózy.

Tsindol - lekáreň bolotuška so zinkom z akné, ktorá má antiseptický a sušivý účinok. Je tiež účinný pri alergických vyrážkach. To môže byť použité pre tehotné ženy v liečbe akné.

Boltushka - je súčasťou série liekov, ktoré vyrába spoločnosť Propeller. Jeho hlavnými zložkami sú zinok a kyselina salicylová. Pozastavenie sa uplatňuje lokálnym spôsobom na problémové oblasti.

Medzi lekárňami je tiež možné izolovať prípravok Zinerit, ktorý je prášok na varenie hovoru. Účinnými zložkami suspenzie sú erytromycín a oxid zinočnatý.

Bezpečnostné opatrenia a špeciálne pokyny

Pred použitím liekov, ktoré sú varené doma alebo kúpené v lekárňach, je potrebné vyskúšať alergickú reakciu. Malé množstvo látky sa aplikuje na vnútornú stranu ohnutia lakťa a ponechá sa 15 minút. Pri nedostatku sčervenania a podráždenia sa liečivý roztok používa na určený účel.

Počas liečebného obdobia by mala byť starostlivá starostlivosť o pleť pomocou špeciálnych prostriedkov na umývanie a čistenie.

Boltushka z akné: recenzie liečených

Či hovorca pomáha s akné, môžete sa dozvedieť, keď prečítate recenzie liečených. Väčšina tvrdí, že taký liek má vysokú terapeutickú účinnosť a umožňuje vám rýchlo zbaviť zápalového procesu na pokožke.

Taisiya:

Rozhovor s doxycyklínom mi pomohol zbaviť sa akné iba za týždeň. Pravda o vyrážke sa znova objavila po pár týždňoch, ale opäť som začal používať nápravu a oni zase takmer zmizli.

irina:

Na rozhovore s Levomycetinom som mal alergiu a koža sa začala vločkovať. Rozhodla som sa, že už nebudete experimentovať s domácimi receptami a kúpil si Zinerit z lekárne. Úplne neodstránil akné, ale pomohol znížiť ich počet a závažnosť.

lisa:

Na mňa tuk pleť, preto neustále tu a tam vyskočiť pryshchiki. Dermatológ odporúča skúsiť rozhovor s erytromycínom a zinkom. Používa sa na niekoľko týždňov. Koža stratila svoj lesk a úplne vyčistila. Teraz používam takýto nástroj, ak je to potrebné.

Boltushka z akné - recepty doma

Chatterbox od akné je účinný spôsob, ako vyliečiť akné a zápaly, obnoviť zdravú farbu a štruktúru pokožky. V porovnaní s drahými kozmetikami je to cenovo dostupný produkt pre každého. Farmaceutické prípravky sa vyvíjajú jednotlivo dermatológiou, určenou s prihliadnutím na vlastnosti pokožky. Pravidelná aplikácia umožňuje zabudnúť na nepríjemné, bolestivé vyrážky navždy.

Čo je užitočné pre kožu hovoriaceho

V závislosti od zloženia suspenzie sú - voda, olej a vodný alkohol. Princíp aplikácie je vysvetlený v mene rečníka. Keď stoja v fľaši, komponenty sú stratifikované, kvapalná vrstva stúpa a prášková časť sa usadzuje dole. Podiely rôznych zlúčenín, bez ohľadu na účel, sú rovnaké, 70% je kvapalná vodná alebo olejová báza, 30% je prášok. Pôsobenie aktívnych zložiek môže byť glycerol, vazelína základových olejov, rovnako ako zinku, alkohol, dimexide, aspirín, síry, bylinné tinktúry, chloramfenikol a ďalších liečiv. Jedným z najlepších liekov na akné je gel bazuron as.

 1. Pomáha čistiť pokožku;
 2. Účinný proti akné;
 3. Má antiseptický a baktericídny účinok;
 4. Tóny a posilňujú nádoby;
 5. Zabraňuje následným vyrážkam;
 6. Zlepšuje farbu a textúru pokožky.

Liečebné suspenzie sú predpísané dermatológiou, v každom prípade lekár starostlivo vyberá zloženie a pomery zložiek.

Indikácie pre použitie:

Dôležité rady od redakcie

Ak chcete zlepšiť stav vlasov, venujte osobitnú pozornosť šampónom, ktorý používate. Úžasná postava - v 97% šampónov známych značiek existujú látky, ktoré otravujú náš organizmus. Hlavné zložky, kvôli ktorým sú všetky nevýhody označené ako laurylsulfát sodný, lauretsulfát sodný, kokosulfát. Tieto chemikálie zničia štruktúru krovín, vlasy sa stávajú krehké, strácajú elasticitu a silu, farba sa stráca. Ale najstrašnejšia vec je to, že sa tento muk dostane do pečene, srdca, pľúc, hromadí sa v orgánoch a môže spôsobiť rakovinu. Odporúčame Vám, aby ste nepoužívali prostriedky, v ktorých sa tieto látky nachádzajú. Nedávno experti nášho redakčného oddelenia vykonali analýzu nesulfátových šampónov, kde prvé miesto získali finančné prostriedky od firmy Mulsan Cosmetic. Jediný výrobca všetkých prírodných kozmetických prípravkov. Všetky výrobky sú vyrábané v rámci prísnych systémov kontroly kvality a certifikácie. Odporúčame navštíviť oficiálny internetový obchod mulsan.ru. Ak pochybujem o prirodzenosti vášho make-upu, skontrolujte dátum exspirácie, nemal by presiahnuť rok uchovávania.

 • komedóny, akné;
 • znížená aktivita mazových žliaz;
 • zúženie pórov;
 • odstránenie pigmentácie a stopy akné.

Kontraindikácie - individuálna citlivosť na komponenty, rezy, popáleniny a iné poškodenie krytu. Počas tehotenstva by ste mali pozorne pristupovať k voľbe prípravkov.

Ako používať hovor

Použite akupunktúrny pupienok efektívne iba pri jedinom zápale, ako aj pri malých vyrážkach na obale. Liečba sa vykonáva v komplexe, špeciálnym stavom je dodržanie špeciálnej stravy. Denná strava na dva mesiace vylučuje tučné, slané, sladké, korenené jedlo. Celý denný objem je tiež rozdelený na päť častí, takéto čiastkové potraviny umožňujú obnoviť výmenné procesy.

Odporúča sa použiť náplasť proti akné dodržiavajúcu jednoduché pravidlá:

 • používať raz denne, najoptimálnejší čas je neskoro večer;
 • tvár je dôkladne očistená od make-upu, raz týždenne môžete použiť na vyprážanie horúceho kompresie;
 • pred použitím dobre pretrepať;
 • naniesť kvapalinu na bavlnenú platňu po tom, čo sa všetky oblasti problémov tretia nad masážnymi linkami;
 • zabrániť pádu na očné viečka, ako aj nasolabiálny trojuholník;
 • Desať / pätnásť minút sa má navlhčiť krémou, ktorá sa zhoduje s typom kože;
 • neodporúča sa používať pred odchodom, aktívne prvky zvyšujú citlivosť pokožky na ultrafialové, môžu vyvolať vzhľad pigmentových škvŕn.

Propeller Salicylic Molotky - rýchlo zastaví zápal, detoxikuje patogénnu mikroflóru. Odstráni sčervenanie, vysuší postihnuté oblasti, normalizuje mazové žľazy. Odporúča sa nielen na liečbu, ale aj prevenciu tvorby nového akné.

Tsindol - suspenzia na báze oxidu zinočnatého sa odporúča na liečbu rôznych kožných ochorení vrátane odstránenia akné na tvári. Účinok lieku stimuluje regeneračné procesy, je účinný proti jaziev a pigmentácii. Má antimikrobiálne, ako aj analgetické vlastnosti.

Ako urobiť rozhovor s vlastnými rukami

Môžete si urobiť tvár talker sami tým, že kúpite všetky potrebné zložky v lekárni. Pri výbere kompozície je dôležité zvážiť typ epidermis. Vďaka účinným predpisom môžete rýchlo vyliečiť vredy, zlepšiť pleť, obnoviť intracelulárne procesy.

protizápalový

Chatter s levomitsetinom - účinný spôsob, ako sa zbaviť pupienkov, komedónov. Prejdite sčervenaním a svrbením, čím sa eliminuje výskyt nových abscesov. Pri pravidelnom používaní normalizuje prácu mazových žliaz.

komponenty:

 • tableta levomycetínu;
 • 5 ml kyseliny salicylovej;
 • 100 ml kyseliny boritej.

Zmiešajte ingrediencie a umiestnite ich do fľaše tmavého skla. Každý večer si trenajte zmes bavlnenou podložkou. Po piatich minútach naniesť masť zinku. Vykonajte dvojtýždňový kurz, potom prestanete, ak to bude potrebné, pokračujte v liečbe.

Z červených pupienok

Účinný lekár dermatológ sa zbaví bolestivých abscesov, čím zabráni ďalšiemu poškodeniu obalu. Odporúča sa na obnovenie hľuzovej štruktúry, normalizuje intracelulárne procesy. Používa sa v liečivom komplexe kožného roztoča.

komponenty:

 • 5 g. streptotsida;
 • 5 g. síra;
 • 70 ml kyseliny salicylovej;
 • 30 ml boritanu.

Na varenie doma v čistej suchej miske kombinujte streptokid so sírou, miešajte a umiestnite do prázdnej liekovky. Potom zaviesť kyselinu salicylovú a boritý alkohol. Pred použitím dôkladne pretrepte a zaobchádzajte len s problémovými oblasťami. Vyhnite sa sucho umožní následný hydratačný krém.

Pre suchú pokožku

Chatter s kafrovým alkoholom pomáha vyrovnať sa s malými vyrážkami, ako aj s jedným akné. Efektívne recepty je možné použiť na jemnú, citlivú pokožku. Po prvej aplikácii sa štruktúra zlepšuje, dochádza k svrbeniu a odlupovaniu. Činidlo neporušuje metabolické procesy, normálna rovnováha pH sa rýchlo obnoví.

komponenty:

 • 20 gr. streptotsida;
 • 10 gr. chloramfenikol;
 • 70 ml gáfrového alkoholu.

Dôkladne rozdrvijte tablety na prášok a nalejte do fľaše gáfru. Večer po dôkladnom očistení tváre otrite problémové oblasti. Potom je potrebné použiť výživný krém, naniesť oxidu zinočnatého na akné.

Z pigmentácie

Rieši problém nielen akné, ale aj účinný proti miestam po akné, tento recept na talko s aspirínom. Vďaka priebehu sa pleť zlepšuje, póry sú užšie a tenké kapiláry sa posilňujú.

komponenty:

 • 10 gr. aspirín;
 • 20 gr. zinková masť;
 • 70 gr. boritolu.

Rozdrviť aspirín v prášku, zmiešať so zinkovou masťou a potom pretrepávať boritým alkoholom. Ak chcete liečiť každý večer vyčistené listy, distribúciu lieku pozdĺž masážnych línií.

Od akné a komedónov

Efektívne recepty mash dermatológmi s Dimexidum a doxycyklínu, vám umožní rýchlo sa zbaviť výrazne bodky úzke póry. Odporúča sa na liečbu hnisavých populácií, sprevádzaných svrbením a bolestivými pocitmi.

komponenty:

 • 10 ml dimetoxidu;
 • 20 gr. doxycyklín;
 • 70 ml destilovanej vody.

Naplňte pripravenú injekčnú liekovku vodou, injektujte prášok doxycyklínu a roztok dimexidu. Utrite liekom trikrát denne, nie viac ako dva dni.

Video recept: Ako sa rýchlo zbaviť akné a akné ľudové prostriedky

Od bolestivých abscesov

Zloženie rozprávania s antibiotikom sa vyrovná s veľkou populáciou akné. Rýchlo neutralizuje baktérie, má vysušujúci účinok, zmierňuje bolesť a podráždenie. Môže sa použiť nielen na tvár, ale aj na telo, na ošetrenie dekoltu a zadnej časti.

komponenty:

 • 5 kapsúl metronidazolu;
 • 5 g. oxid zinočnatý;
 • 50 ml tinktúry z nechtíka.

Spojte suché prášky a potom pridajte do nádoby s nechtami. Oblička sa musí najskôr očistiť mydlom, potom ošetriť problémové oblasti. S bohatými vyrážkami, pre lepšiu penetráciu účinnej kompozície, je nutné parné kryty.

Z čiernych bodov

Ak chcete zlepšiť stav pokožky, rovnako ako zbaviť sa komedónov, odporúča sa používať domácu zmes. Dokonale čistí, má antiseptický účinok, reguluje činnosť mazových žliaz. Pri pravidelnom používaní obnovuje zdravú pleť, zabraňuje akné a akné.

komponenty:

 • 2 tablety levomycetínu;
 • 2 tablety aktívneho uhlia;
 • 100 ml destilovanej vody.

Otočte tablety na prášok, opatrne ich vložte vodou a umiestnite hotovú paličku do injekčnej liekovky. Trvajte na dvoch dňoch, potom ich môžete použiť na svoj určený účel. Otrite problémové oblasti a venujte osobitnú pozornosť oblasti T.

Používanie spätnej väzby

Valeria, 23 rokov

Po prvýkrát som počul o hovoriacej osobe z kozmetičky, som si myslel, že akné možno liečiť len kozmetickými prostriedkami. Rozhodol som sa, že budem robiť domy s zinkom a bórovým alkoholom sám. Pre také haliere je koža čistá bez vredov a komedónov.

Akonáhle príde leto, červené úhory sa objavia na chrbte. Pomohol mi talko s aspirínom a kafrovým alkoholom, dobre sušené a doslova za tri dni.

To bolo hotovo! Nakoniec som sa rozlúčil s vráskami! Mala som veľa tvárových vrások. Tradičné prostriedky nepomohli. Ale jeden liek po dobu 2 týždňov ma zachránil pred vráskami a navyše všetku pokožku vytiahnutú a osviežujúcu. viac informácií

Chatterbox od akné od dermatológa: ako robiť doma

Akné, či už ide o plnohodnotné papulové formácie alebo komedóny (čierne body), je problém nielen estetický, ale aj fyziologický. Zhoršujú stav kože, prispievajú k tvorbe jaziev (post-akné), predstavujú viaceré ložiská infekcie. Na liečbu akné je veľa liekov. Medzi nejefektivnejšie z nich je hovorca - domáca alebo lekáreň na aktuálne použitie. Zloženie akupunktúry sa môže líšiť, ale všeobecné zásady jej výroby a použitia zostávajú nezmenené.

Aký druh lieku je hovorca?

Boltushka - klasická dávková forma, pochádzala z netradičnej medicíny. V skutočnosti je to suspenzia založená na alkohole, borite alebo salicylovej kyseline, tinktúrach liečivých rastlín. Keďže účinná látka môže pôsobiť ako síra, antibiotiká, zinok a iné činidlá vhodné na topickú aplikáciu. V závislosti od použitých zložiek môže mať prostriedok bielu, šedú, hnedú farbu a inú vôňu (alkohol, síru, liečivo).

Účinok liečiva závisí od použitej účinnej látky. Fondy, ktoré obsahujú síru, sa používajú na liečbu kožných ochorení; antibiotiká a antimikrobiálne látky sú vhodné na liečbu akné; zinok je sušiace a liečivé činidlo. Malo by sa pamätať na to, že chattery majú len slabý povrchový efekt. Preto sa nemôžu používať ako monoterapia pre závažné kožné ochorenia.

Ako to funguje?

Farmakologický účinok hovorcu závisí od toho, ktorá konkrétna aktívna zložka bola pridaná. Účinnosť príslušnej dávkovej formy je obmedzená na oblasť použitia. Liek nemá systémový účinok. V srdci práce je schopnosť preniknúť do povrchových vrstiev kože. Ak sa liek používa ako liek na akné, levomycetin alebo iná antimikrobiálna látka obsiahnutá v ňom pôsobí priamo na postihnuté oblasti. V tomto prípade sa zabije patogénna mikroflóra, koža sa vysuší a regeneruje.

K poznámke: použitie hovoru je neúčinné v prípade akné spôsobenej hormonálnymi poruchami. Je schopný odstrániť existujúce akné, no nové sa čoskoro objavia na ich mieste. Lieková forma sa môže použiť v kombinácii s všeobecnou terapiou, ale ako nezávislý spôsob jej vymenovania je neprimeraná.

Aké sú problémy s pokožkou z akné?

Napriek "hovoriacemu" názvu, acne talker sa používa nielen na liečbu akné.

Liečba týmto liekom vám umožňuje dosiahnuť také účinky, ako sú:

 • sušenie kože;
 • znížená sekrécia mazu;
 • zníženie zápalových javov;
 • regenerácia povrchu kože;
 • všeobecný zdravotný a posilňujúci účinok.

Vychádzajúc z vyššie uvedeného je prípustné dospieť k záveru, že hovorca sa úspešne používa so zvýšenou sekréciou mazových žliaz, chronickými ložiskami zápalu (vrátane zvlhčovania), nadmernou vlhkosťou pokožky a všeobecným zlým stavom.

Stojí za zmienku, že prípravky vo forme suspenzie sa niekedy používajú na liečbu vredov. Takáto liečba je relevantná pre jediné zameranie. Avšak systémová furunkulóza si vyžaduje komplexnú liečbu. Chatterbox, dokonca vytvorený s prídavkom silných antibiotík, nie je pre to vhodný. Jednorazové varenia sú liečené pravidelnou aplikáciou lieku na ložiská infekcie.

Výhody a nevýhody chatovania

Domáca aj lekárska akupunktúra má svoje pozitívne a negatívne vlastnosti.

Pozitívne vlastnosti chatterov zahŕňajú:

 1. Nízke náklady - drogy, ktoré sú súčasťou domácej suspenzie na liečbu akné, lacné. Zvyčajne náklady na hotovú dávkovaciu formu nepresahujú 50 až 100 rubľov.
 2. Jednoduché varenie - väčšina z nich je pripravená za niekoľko minút a nevyžaduje si špeciálne znalosti.
 3. Jednoduché použitie - o tom, ako používať chattle z akné, takmer každý vie. Výrobok sa aplikuje na postihnuté miesta po umytí mydlom.
 4. Účinnosť na povrchové zápalové ložiská - suspenzie sú skvelé na odstránenie akné a povrchových zápalových ochorení, ak majú miestny charakter.
 5. Polykomponent - zloženie lieku môže zahŕňať súčasne niekoľko účinných látok, ak sú tieto látky navzájom kompatibilné.

Medzi negatívne vlastnosti chatovacieho zariadenia patrí:

 1. Neschopnosť dlhodobého skladovania - závesy typu "boltushka" sa rýchlo stanú nepoužiteľnými. Klasické skladby sa uchovávajú najviac 1 deň. Dokonca aj v lekárni sú vyrobené tesne predtým, ako sú dané kupujúcemu.
 2. Malá hĺbka pôsobenia - chatterboxy nie sú schopné preniknúť hlboko do kože. Preto s hlbokými léziami sú zbytočné. Avšak podobným spôsobom sú veci s väčšinou mastí. Objemové infekčné procesy vyžadujú systémovú antibiotickú liečbu.
 3. Potreba dlhodobého užívania - priemerný priebeh liečby paličkou je 2 týždne s dvojitou dennou liečbou postihnutých oblastí. Je to docela nepohodlné. Mnoho moderných masti umožňuje liečiť akné rýchlejšie.
 4. Riziko vzájomnej reakcie liekov - s nesprávnym výberom zložiek lieku, ich vzájomná neutralizácia alebo reakcia so syntézou toxických zlúčenín je možná.
 5. Suchosť kože - zlúčeniny na alkoholovej báze sa rýchlo odparujú od povrchu pokožky, čo vedie k jej vysušeniu. Pri častých liečebných postupoch môže dôjsť k nadmernému vysušeniu, čo vedie k odlupovaniu pokožky a pocitu tesnosti tváre.

"Mínusy" chatterov sa prejavujú hlavne vtedy, keď sú nesprávne pripravené a používané. Správne pripravený výrobok, používaný prísne podľa indikácií, je schopný pomôcť človeku relatívne rýchlo a bezpečne od akné a iných kožných ochorení.

Akné recepty. Varenie doma

Rovnako ako v ľudovom a v oficiálnom lekárstve existuje veľa receptov na miešanie hovorcov. Za týmto účelom sa môžu použiť rôzne látky a prípravky, často navzájom nezlučiteľné. Preto pripraviť viaczložkový liek by mal byť v prísnom súlade s predpisom dermatológa. Situácia je o niečo jednoduchšia s jednosložkovými kompozíciami, ktorých receptúry sú uvedené nižšie.

Boltushka z akné, predpis s levomitsetinom

Levomycetin (Chloramfenikol) je bakteriostatické antimikrobiálne liečivo určené primárne na parenterálne podávanie a perorálne podávanie. Antibakteriálne vlastnosti lieku sa tiež prejavujú lokálnym využitím, čo umožňuje vytvoriť na jeho základe efektívne hovory.

Na prípravu tejto dávkovej formy je potrebné:

 • 50 ml 96% alkoholu;
 • 5 gramov tabletovaných levomycetínu;
 • 50 ml kyseliny boritej a salicylovej.

Tablety sa starostlivo rozdrvia na prášok a potom sa nalejú do čistého, suchého kontajnera. Mali by sa tiež naliať alkohol a kyselina. Potom sa zmes zmieša tak, že jemné častice liečiva sú v suspendovanom stave. Ošetrenie tváre sa vykonáva dvakrát denne počas dvoch týždňov. Prerušenie kurzu skôr ako pridelený čas sa neodporúča, pretože zvyšné baktérie vyvíjajú rezistenciu na levomycetin. V budúcnosti bude chat prestať fungovať.

K poznámke: Najvhodnejšie mletie tablety pomocou dvoch lyžíc. Vložte potrebné množstvo lieku do jednej lyžičky, zakryte ju vonkajškom druhého zariadenia, stlačte a kruhovým pohybom naneste na prášok.

Chill-out akné s nechtíkom

Kalendula je liečivá rastlina s mnohými liečivými vlastnosťami. V dermatológii je najviac potrebná schopnosť kvetu dezinfikovať, sušiť a odmastiť kožu. Na tento účel sa chrobák používa na základe odvaru rastliny.

Pri jeho príprave sa vyžaduje:

 • lyžica rozdrvených a sušených kvetov;
 • pohár vriacej vody.

Kvety sa nalejú s vriacou vodou, trvajú na hodinu a potom sa prefiltrujú cez gázu. Sprostredkovateľ môže byť použitý v tejto forme, alebo môže byť z neho urobený chatrč. V druhom prípade sa infúzia zmieša s etylalkoholom v pomere 1: 1. Liečba tváre sa vykonáva 2-3 krát denne. Kurz terapie je 2 týždne. Dlhšie používanie alkoholových zlúčenín môže spôsobiť suchú pokožku.

Kyselina sírová z akné

Síra je látka, ktorá sa podieľa na tvorbe terciárnej bielkovinovej štruktúry a má sušiace, antibakteriálne a kauterizačné vlastnosti. V zložení masti a chatrní sa používa na liečbu patológie dermatologického profilu.

Na prípravu diskusie budete potrebovať:

 • 7 gramov síry v prášku;
 • 50 ml kyseliny boritej;
 • 50 ml kyseliny salicylovej.

Komponenty suspenzie sa dôkladne zmiešajú a aplikujú na pokožku 1 krát denne. Neodporúča sa používať nápravu dlhšie ako 1 týždeň za sebou a častejšie 1-2 krát denne. Príliš veľa siry na pokožke môže spôsobiť popáleniny. Suspenzie síry sa nepoužívajú počas tehotenstva a zvýšenej suchosti pokožky.

Chopper z akné s dimexidómom

Dimexid je protizápalový a antiseptický prostriedok na vonkajšie použitie. Dostupné vo forme gélu a v tekutej forme. Pri príprave hovorcov sa použil kvapalný Dimexid, ktorý sa zmieša s vodou a liekom "Chlorofyllipt" v pomere 2: 5: 1. Výrobok sa má aplikovať na pokožku tváre krátko pred spánkom a keď sa vysychá, upravte pokožku hydratačnou látkou. Dĺžka liečby je 1-2 týždne, frekvencia aplikácie je 1 denne.

Aby sa zvýšila účinnosť šľahača, môžu sa k nej pridať 2 drvené tablety levomycetínu alebo 4 gramy erytromycínu. Toto by sa malo vykonať iba vtedy, ak pôvodný recept nefunguje. Nie je potrebné pridávať antibiotiká bez extrémnej potreby.

Skrutka z akné so zinkom a erytromycínom

Na liečenie akné sa môžu použiť aj kombinované formulácie. Jedným z nich je zinok-erytromycínový rozhovor. Zinok suší a vyhladzuje pokožku, znižuje tvorbu kožného mazu. Erytromycín je antibiotikum. Preto je jeho činnosť zameraná na zničenie mikroflóry, čo spôsobuje hojenie.

Pripravte si rozhovor:

 • 50 ml kyseliny boritej a 50 ml kyseliny salicylovej;
 • 4 gramy oxidu zinočnatého;
 • 4 gramy antibiotika.

Tablety sa tretia do prášku, zmiešajú sa a nalejú do zmesi kozmetických kyselín. Kompozícia sa zmieša a aplikuje sa na pokožku 2-3 krát denne počas aspoň 10 dní. S pomocou tohto receptu je niekedy možné vyliečiť dokonca aj subkutánne akné.

Chatterbox s Trichopolis

Trichopol je antimikrobiálne a antiprotozoálne činidlo, ktoré je prítomné vo forme injekcií a tabliet. Liek má širokú škálu účinkov, takmer úplne zahŕňa zoznam baktérií, ktoré spôsobujú výskyt akné.

Na prípravu rozhovorov používajte:

 • Salicylalkohol - 50 ml;
 • Trichopol (metronidazol) - 4 tablety.

Prípravok sa rozomelie, ako je opísané vyššie, pridá sa do alkoholu a dôkladne sa zmieša. Na zvýšenie účinku vo výslednej suspenzii môžete pridať 3-4 rozdrvené tablety levomycetínu alebo streptokidu. Použiť hovor by mal byť 2 krát denne po dobu 1-2 týždňov. Významne predlžujte alebo skracujte priebeh bez toho, aby ste nemuseli byť.

Objektívne hovoriaci nie sú dnes najlepším prostriedkom na liečbu akné. Mnoho účinnejších a vhodnejších liekov bolo vyvinutých. V prípade potreby sa však môžu klasicky používať klasické domáce suspenzie na liečbu akné a iných kožných ochorení.