Hlavná

Bradavice

Boltushka z akné - recepty, účinnosť

Medzi rôznymi masťami, gélmi a lotionami na liečbu akné je jednoduchý, ale veľmi účinný nástroj (ktorý môžete urobiť sami), zostáva akné chyba. Podľa názoru väčšiny, ktorá ju zažila, palička rýchlo a efektívne bojuje s prejavmi akné, vysušuje a oživuje pokožku.

Spôsob, ako sa používa, je jednoduchý: utrite pokožku a nevyplachujte, raz alebo dvakrát denne.

Foto 2 - Z pupienkov pomôže hovorca

Hovorí sa to napriek tomu úplne? Nie, nie. Nie je určený na liečenie ťažkých foriem akné. Ako súčasť lieku sa často vyskytujú antibiotiká a antiseptiká, takže pred použitím sa hovorca musí poradiť s dermatológiou. Lekár, ktorý študoval problém a charakteristiky pacienta, zoberie optimálny súbor zložiek, napíše predpis, podľa ktorého sa liek môže pripraviť v lekárni. Okrem toho bude zároveň potrebné sledovať stravu - dosiahnuť najlepšie výsledky.

Foto 3 - Chatterbox z akné, efekt Foto 4 - Účinnosť akupunktúry z akné Foto 5 - Lekár napíše optimálny súbor komponentov pre vysielanie

Foto 6 - Chatterbox nepomáha pri ťažkých formách akné

Chill-out tváre pre akné

Ako používať chat? Je to jednoduché. Pred aplikáciou sa má injekčná liekovka dôkladne pretrepať (alebo "pretrepať" - teda názov lieku). Potom by sa mala čistiť tvár a naniesť (jemne trenie) na celú plochu tváre. Činidlo sa má používať raz alebo dvakrát (najlepšie v noci) denne. Frekvencia závisí od obsahu tuku v koži a od agresivity komponentov skrutiek. Optimálne - raz, v noci.

Foto 8 - Nadmerne vysušená koža

dôležité: Nepreháňajte to s množstvom peňazí! Hrozí riziko sušenia kože. Ak sa to stane, poraďte sa s dermatológiou.

Foto 9 - Lekár zvyčajne odporúča prísady na rozhovor

Akné Buzz recept

Najoptimálnejšia možnosť - choďte k lekárovi, získajte recept pre hovorcu a po zaplatení trochu v lekárni dostanete si na ruky peknú fľašu. A môžete ušetriť: na základe predpisu od lekára, nákupu ingrediencií sami a prípravy zložiek doma. Ako urobiť acupuncture pupienok doma? Doktor vyberá zložky, ktoré tvoria hovor, najmä pre každý prípad. Avšak, tam sú recepty: ako pripraviť skladby chatter, populárny s veľkým počtom ľudí. Ich zloženie sa líši v závislosti od typu pokožky a závažnosti problému. Zostaňme na nejakých.
Chatujte s Levomycetinom
Recept na hovorenie je jednoduchý. Zložky liekov s levomitsetínom sú:

 • chloramfenikol; Obrázok 11 - Levomycetin
 • kyselina boritá; Fotka 12 - kyselina boritá
 • síra;
 • aspirín. Foto 13 - Aspirín

Zoberte komponenty v pomere 2: 2,5: 1: 2,5. Pridajte etylalkohol (90%). Dôkladne premiešajte pred aplikáciou a pretrepte nádobu. Odstráni dospievajúce pimples, vyrážky na mastnej pokožke.

Obrázok 14 - Chatterbox s levomycetinom, účinok

Chatter s kyselinou salicylovou

Kyselina salicylová ako obľúbená zložka je prítomná v mnohých receptoch.

Foto 16 - kyselina salicylová

Tu je jedna z nich: síra a streptokid vo forme prášku 7 gramov, kyseliny boritej a salicylovej (2%) - 50 mililitrov. Je pripravená podobne ako predchádzajúca. Vďaka zložkám odmasťuje, pôsobí antibakteriálne, bojuje s podkožným roztočom.

Vlastnosti rozhovorov s kyselinou salicylovou sa odrážajú aj v prostriedkoch výrobcov liekov na akné, napríklad v pozastavení TM "Propeller".

Chatterbox od akné kúpiť

Antiperspirant sa nepredáva voľne. S niekoľkými výnimkami, ako je Vidal's alebo Zindolovo mlieko. Kde kúpiť tieto finančné prostriedky? V lekárni. Sú veľmi lacné a sú k dispozícii na predaj. Ak sa Tsindol alebo Vidalovo mlieko nezmestí, potom existujú dva spôsoby.

Foto 17 - Vidal's Milk Foto 18 - Tsindol

Prvý - dostať lekársky predpis od lekára a lekáreň bude hovoriť.

Foto 19 - Akín z Tsindolu Foto 20 - Vidalovo mlieko z akné

Druhý - (najlepšie) po konzultácii s lekárom, získajte predpis, zakúpte si všetky ingrediencie a urobte si sami seba (cena hotového hovorcu bude v tomto prípade oveľa nižšia). Môžete tiež vyhľadávať recepty na internete, je to dosť dobré.

Predstavme si ich ako príklady.
Napríklad popper pre akné s nechtíkom. S pupienkami úspešne bojovať neplodom. Jeho antiseptický a liečebný účinok sa používa v populárnom receptúre: aspirín a levomycetin (na balení každého mletia) plus fľaša tinktúry nechtíka. Opravu ponechajte na jeden deň.

Foto 21 - Chatterbox s kolendula Foto 22 - Kalendula z akné, účinok Foto 23 - Calendula s Calendula pomáha s akné

Alebo rozhovor s trihopolom: zloženie tohto receptúry zahŕňa antibiotikum trichopolum (metronidazol). Toto antibiotikum má silné antiprotozoálne, trichomonocídne, antimikrobiálne a antibakteriálne účinky. Bojuje proti baktériám, mikróbom a roztočom, čo spôsobuje zápal vo vrstvách dermy.

Obrázok 24 - Trichopol

Pripraví sa nasledovne: vezmite tablety, kaša (4 kusy), pridajte alkohol (etyl) - 250 ml. Rečník trvá tri dni, po ktorom môže byť použitý.

Populárny recept hovorcovia so sírou z akné. Môže sa dosiahnuť buď pridaním streptocidu (jeho antibakteriálne vlastnosti sú dobre známe), alebo niektoré antibiotiká (napr. Levomycetin). Vyššie uvedený bol už jeden z dobre známych receptov.

Foto 25 - Trichopolum z akné

Stále môžete užívať polovicu liekoviek salicylalkoholu 2% a kyseliny boritej 3% a na každých 30 ml výslednej kvapaliny pridajte 0,5 čajovej lyžičky sírnej masti. Pokúste sa veľmi opatrne pretrepať, pred rozpustením a vytvorením zavesenia. Utrite svoju tvár v noci.

Nepoužívajte na citlivú pokožku! Sirnatý chrobák vysychá nadbytočný kožný tuk, odstraňuje sčervenanie, ale nie je vhodný na časté použitie - vysušuje príliš veľa dermis.

Foto 27 - Síra masti z akné Foto 28 - Síra akné z akné, efekt Foto 29 - Síra chatterbox pomôže s akné

Chatter so streptokidom a levomitsetinom nielenže odstraňuje zápal, ale má aj antibakteriálny účinok na postihnuté oblasti, gáfrový alkohol pôsobí ako analgetikum, znižuje bolestivosť zapáleného akné.

Foto 30 - Chatterbox so streptokidom

zloženie:

 • Kyselina salicylová 2% až 30 ml;
 • Streptocid (10 tabliet);
 • Levomycetin - 4 tablety;
 • Kafrový alkohol - 80 ml.

Zmes zložiek (tablety pred rozdrviť), utrite (pred čistením kože) tvár v noci.
Tsindol - toto je ďalšia veľmi dobrá antiseptická suspenzia, ktorá odstraňuje pupienky a erupcie, najmä v počiatočných štádiách. Liek Tsindol je dostupný ako mliečna suspenzia alebo vo forme rozpoznávača (injekčná liekovka). Je vyrobená z prírodných prísad (oxid zinočnatý, glycerín), ktoré efektívne a zároveň nemajú nepriaznivý vplyv na pokožku. Zvlášť je to dobré pre dospievajúce akné.

Bežné alebo komplikované prípady, samozrejme, nebude vyliečiť, ale s ľahkou a strednou formou je naozaj schopný pomôcť. Kombinácia ceny rozpočtu a pozitívny efekt, ktorý robí Tsindol hodný pozornosti.

Iná lacná droga - dimexidu z akné. Nezdravuje akné, aj keď má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Jeho funkciou je "uvoľniť" vrstvy kože, ktoré pomáhajú základnému lieku preniknúť hlboko do tela, hojenie a subkutánne pupienky. V tomto, výhody a nevýhody dimexide.

Foto 31 - Dimexid

dôležité: Existujú kontraindikácie pri používaní lieku a pred použitím skrutky na základe toho by sa mali starostlivo preštudovať.

Najbežnejšie zloženie dimexidum talker je nasledovné: Vezmite 20 drvených tabliet dioxycyklínu a 50 ml dimexidu. Zmes sa nechá 24 hodín, pričom sa injekčná liekovka periodicky pretrepáva. Potom pridajte 150 ml vody (destilované), opäť intenzívne pretrepte. Tento bolol sa aplikuje na pokožku dvakrát denne. Priebeh liečby je zvyčajne v priebehu 15-20 dní (možno menej, ale nie menej ako 10).
Čo najbližšie k lekárnickým skrutkám, Salicylic Suspension Boltushka je vyrobený z vrtule. Kompozícia je čo najprirodzenejšia, neobsahuje antibiotiká ani agresívne zložky. Základom diskusie je kyselina salicylová, zinok a laktulóza.

Fotka 32 - Chatrík z vrtule

Príjemným prídavkom k pokožke budú levanduľové oleje a oleje z čajovníka, ktoré sú známe svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami. Pri bežnom používaní sa suspenzia vyhladzuje pokožku, vysuší zapálenú oblasť, odstráni sčervenanie a nielen vylieči existujúce vyrážky, ale tiež neumožňuje vznik nových.

Chit-chat doma

V domácnosti je úplne možné si sami pripraviť hovorca. Ale pokožka tváre nie je miestom pre experimenty. Konzultácia s dermatológiou pomôže jasne načrtnúť problém, a teda aj spôsob liečby. Nie každé akné vyžaduje liečbu antibiotikami - a preto nie je potrebné hovoriť s antibiotikom.

Ak správne určujete typ pleti a príčinu akné, môžete si vybrať z mnohých receptov a zmesí niečo vhodné. Existujú najobľúbenejšie, najskúsenejší a pravdivé recepty pre hovory, napríklad s kyselinou salicylovou a streptocidom, s levomycetinom, založeným na nechtíkovej tinktúre.

Existuje veľa tematických fór na internete, na ktorých sú rozdelené: ako hovoriť doma, stanoviť recept na "spúšťané" peniaze a výsledok jeho uplatňovania.
Niekoľko receptov najbežnejších hovorcov bolo zverejnených vyššie, pretože variácie z hlavných komponentov môžu byť vykonané veľa. Takmer všetko sa dá ľahko urobiť sami.

dôležité: Nežiaduce účinky sú spôsobené nesprávnym používaním hovorca. Niektorí, ktorí chcú okamžite vidieť výsledok, sú príliš horliví a často sa uvádzajú na hovor. Ale to je v podstate nesprávne, pretože vysušená koža zhoršuje problém.

Čo hovorí tvár a ako to urobiť

Problémová koža je veľmi bežný fenomén, ktorý spôsobuje množstvo zložitostí a problémov. V boji proti nepríjemnému počasiu je obrovské množstvo všetkých druhov prostriedkov - to sú tak liekové komplexy, ako aj produkty súvisiace s triedou ľudových prostriedkov. Opis liekov na liečbu problematických kožných ochorení, vrátane akné, nemôže pomôcť spomenúť tváre pľuzgiere. Tento liek je veľmi úspešný a obľúbený pri liečbe vyrážok a podráždení kože tváre. Veľkou výhodou hovorcov je ich všestrannosť, pretože zloženie drogy sa vyberá individuálne z popisu konkrétneho prípadu.

Využite výhody hovoru na tvár

Malo by sa spravodlivo poznamenať, že takýto nástroj ako tvár hovorca je naozaj kvalitným produktom, vďaka čomu je možné dosiahnuť pozitívne zmeny v liečbe problémovej kože. Používa sa na liečbu akné v počiatočných štádiách, akné, akné a ďalšie nepríjemné formácie na koži tváre.

Zložka má vysoké terapeutické vlastnosti vzhľadom na to, že každá formulácia v lekárni sa vyrába oddelene podľa predpisu predpísaného dermatológa pre konkrétny prípad. Táto špecifická príprava liečiva umožňuje presne ovplyvniť tie patogénne ložiská, ktoré sa vyskytujú. V tomto prípade tá istá diskusia nebude účinná pre rôzne osoby.

Ako správne používať produkt

Treba poznamenať, že takýto nástroj ako talker sa vo všetkých prípadoch nepoužíva, napríklad akné s komplexným tvarom, produkt nebude účinný. Z tohto dôvodu pred použitím formulára by ste mali konzultovať s dermatológa. Jednou z nevyhnutných podmienok na použitie opísaného liečiva je strava. Je založený na zlomok, päť jedál denne a izolácii mastných a vyprážaných potravín z diéty.

Pred použitím výrobku by sa tvár mala otrieť zvlhčujúcim tonikom na umývanie alebo alternatívne sa môže použiť dechtové mydlo. Potom sa šľahač nanáša na pokožku silnou vrstvou pomocou nasiaknutého bavlneného kotúča alebo kúska vaty. Postup by sa mal vykonávať dvakrát denne počas lehoty vymenovanej špecialistom, alebo kým sa výsledok nestane jasným.

Pripravíme sa na akné a akné: predpisy dermatológov

Chatter je liek, ktorého zloženie určuje dermatológ, berúc do úvahy individuálne vlastnosti pacienta a jeho problém. Po návšteve špecialistu dostane pacient predpis, ktorý by mal byť adresovaný lekárni, kde si môžete kúpiť všetky prichádzajúce produkty. V lekárni tiež "zhromažďuje" liek z nevyhnutných zložiek, ale tento postup môže byť realizovaný a nezávisle doma.

Nižšie je uvedená séria najefektívnejších skladieb hovorcov, ktoré vyvinul lekár a majú vysoký stupeň spoľahlivosti. Vzhľadom na špecifiká a základné pravidlá výroby výrobku môžete pripraviť skutočne vysoko kvalitný výrobok, prostredníctvom ktorého zápalové procesy a vyrážky na tvári prestávajú byť problémom.

Recept s levomitsetinom a kyselinou salicylovou

Tento prípravok sa skladá z piatich zložiek, z ktorých hlavnými sú levomycetin a kyselina salicylová. Pri príprave prípravku musíte kombinovať nasledujúce komponenty:

 • 2 diely levomycetínu;
 • 2,5 dielov síry;
 • jedna časť kyseliny salicylovej;
 • 2,5 dielov aspirínu;
 • ako rozpúšťadlo sa do formulácie pridá 90% etylalkoholu.

Po zmiešaní sa všetky výrobky dôkladne premiešajú, aby sa získala úplne homogénna hmota. Pred aplikovaním liečebnej kompozície na problémové oblasti pokožky sa musí dôkladne pretrepať. Zmes je vynikajúca na liečbu akné a malých zápalových procesov na pokožke tváre.

Na báze oxidu zinočnatého a kyseliny boritej

Tento nástroj (je to aj zinok) je účinným liekom na liečbu akné, čistenie dermis tváre od čiernych škvŕn a mŕtvej kože. Tiež produkt môže odstrániť zápalový proces a vysušiť pupienky. Pri príprave potrebujete nasledujúce zložky v nasledujúcich pomeroch:

 • oxid zinočnatý v objeme 4 gramov;
 • dve percentá kyseliny salicylovej - 50 mililitrov;
 • 4 gramy erytromycínu;
 • 2% kyseliny boritej v objeme 50 mililitrov.

Toto riešenie je ideálne pre každodenné aplikácie na pokožku tváre na účely liečenia zápalu kože, akné atď.

Ako variť so streptokidom

Táto droga je univerzálna kvôli jej zloženiu. Je úspešne používajú na liečbu podkožný roztoče a hnisavé vyrážky, zrenie a doteraz prejavený akné, akné, atď. K príprave zmesi, tieto prvky sú potrebné.:

 • 50 mililitrov kyseliny salicylovej;
 • 7 gramov prášku streptocidu;
 • 7 gramov síry;
 • 50 mililitrov bórového alkoholu alebo tinktúry z nechtíka.

Stojí za zmienku, že kompozícia sa aplikuje na očistenú pokožku - toto by sa malo vykonať pred spaním. Po piatich minútach po ošetrení problémovej oblasti tváre sa na dermis aplikuje upokojujúce a zvlhčovacie činidlo.

Ako urobiť hovorca z čiernych bodov doma

Je známe, že čierne škvrny sú upchaté póry kože v dôsledku vnikania nečistôt alebo kozmetiky v nich, ktoré neboli odstránené v čase. Výsledkom tohto typu blokády sú zápalové formy a potom začína akné. Aby sa zabránilo tomuto výsledku, mali by sa zaviesť minimálne hygienické postupy.

Aby ste sa zbavili čiernych bodov na tvári s pomocou hovorcu, mali by ste používať tieto zložky na jeho prípravu: kyselina boritá, nechtík, kyselina salicylová a iné agresívne roztoky. Po vykonaní čistenia kyselinovým roztočom sa pokožka stáva hladká a veľmi mäkká a všetka nečistota z pórov zmizne. Aby ste si mohli urobiť takýto výrobok doma, je potrebné sa uchýliť k receptuám hovorov uvedených vyššie.

Ako účinne napraviť alergie

Je veľmi dôležité pochopiť, že každý prípad alergickej reakcie je jedinečný. Z tohto dôvodu predtým, než začnete užívať liek, mali by ste sa poradiť s dermatológiou. V srdci antialergických látok môžu ležať: voda, oleje (tieto šupky sú bezpečné aj pre deti), rovnako ako alkoholové roztoky. Všetko závisí od toho, čo sa vyžaduje od agenta a aké faktory spôsobujú takú reakciu organizmu.
Zvyšok zložiek vyberá len špecialista, pretože negramotná pripravená kompozícia s alergiami môže viesť k poškodeniu a následným negatívnym následkom.

Prehľad produktov, ktoré môžete kúpiť v lekárni

Nižšie je uvedený zoznam najúčinnejších prostriedkov pre akné a vyrážky, ktoré je možné zakúpiť v takmer každej lekárni.

Liečivo Tsindol

Tsindol obsahuje oxid zinočnatý v jeho zložení, ktorý umožňuje jeho použitie na liečbu vyrážok rôzneho druhu. Účinky, ktoré možno dosiahnuť s použitím lieku, zahŕňajú:

 • zníženie stupňa zápalu kože;
 • podsushivanie spoty;
 • liečba akné;
 • liečba hnisavých útvarov atď.

Táto komponenta sa používa na liečbu širokej škály kožných ochorení, vrátane:.. ekzém, preležanín, opary, dermatitída, atď Liek sa aplikuje lokálne nanesením roztoku na tie oblasti kože, kde je to vyžadované.

Hnacia vrtuľa

Špecifické liečivo je účinný spôsob liečenia vyrážok a zápalov na problémovej koži. Kompozícia sa predáva v malej fľaši s objemom 25 mililitrov. Zloženie tejto chatovej zásuvky obsahuje nasledujúce zložky:

 • salicylát je koncentrát vŕbovej vody v kombinácii s kyselinou salicylovou, vďaka čomu má prípravok vysoký stupeň účinnosti pri liečbe vyrážok spôsobených mikrobiálnou alebo bakteriálnou kontamináciou;
 • Laktóza je organický produkt, ktorý zvyšuje bariérové ​​funkcie pokožky a zabraňuje vzniku akné;
 • zinok - má vysoký účinok na vysušenie, dobre sa vyrovná so zápalmi a erupciami rôznych druhov.

recenzia

karina: Trval som dlho trpieť akné, až som sa snažil Tsindol - je to kvalitná droga, ktorá môže naozaj pomôcť.

Maxim: Počas niekoľkých rokov trpím problémovou kožou, ale všetko sa zmenilo, keď som skúsil tváre hovorca. Kúpil som si rozhovor s levomiketínom a kyselinou salicylovou - veľmi potešený, radím všetkým.

Kira: Vedel som, že rozhovory môžu pomôcť pri ochoreniach kože, ale nemyslel som si, že s ich pomocou môžu byť liečené alergické prejavy. Dermatológ mi poradil a ja úspešne aplikujem. Týmto poznaním sa oveľa ľahšie žilo.

Boltushka z akné: predpisy dermatológa, účinnosť, kontraindikácie a reakcie

Akné sa vyskytuje u ľudí oboch pohlaví a akéhokoľvek veku. Vytvárajú nepohodlie, zkazia vzhľad a spôsobia veľa komplexov. Našťastie existuje náprava, ktorá pomáha rýchlo vyrovnať sa s pupienkami. Dnes na stránkach For-Your-Beauty.ru budeme hovoriť o chatu - lacný, ale účinný nástroj v boji proti rôznym typom akné.

obsah:

Aká je bolesť z akné

Toto liečivo je pripravené z antibiotík a antiseptik. Pracuje samostatne. To znamená, že pre každý typ pupienkov sú pripravené rôzne zmesi.

Ak niekto z vašich priateľov príde s určitým receptom, to neznamená, že to bude vyhovovať vám.

Výsledný produkt suší a dezinfikuje ošetrovanú oblasť, zabíja patogénne baktérie. Znižuje tvorbu kožného mazu, takže póry sú menej upchaté. Antibiotiká zabíjajú baktérie, podporujú lepšie hojenie, zabraňujú vzniku jaziev a červených škvŕn.

účinnosť

Najlepšie zo všetkého, hovorca sa vyrovná s akné miernej až strednej závažnosti. Keď začnete liečbu ihneď po výskyte, bude pichľať rýchlejšie. Liek je rovnako účinný na tvár, hrudník, chrbát, ramená.

Nezávisle sa vyrovná s dospievajúcimi pimples, ale s príchodom akné v dospelosti, komplexná liečba je potrebná. Pomáha veľa z erupcií, ktoré sa objavili na pozadí menštruácie.

Malo by byť zrejmé, že tento prostriedok bojuje iba s vonkajšími prejavmi, ktoré neovplyvňujú príčinu ochorenia. Preto sa zbaviť akné s ním raz a navždy nebude fungovať.

Ako získať recept na skrutky od dermatológa

Ak chcete pomôcť vám pomôcť, jeho predpis by mal byť získaný od dermatológa. Špecialista vykoná nevyhnutné štúdie a zistí príčinu vzniku akné. Ak sa rozhodne, že použitie lieku v konkrétnom prípade je vhodné, individuálny zoznam nevyhnutných zložiek a pomerov.

V niektorých farmaceutických inštitúciách za poplatok môžete pripraviť liek na zoznam zložiek. Bude to lacnejšie nakupovať všetky zložky samostatne a zmiešať sami. Je to jednoduché, stačí dodržiavať potrebné rozmery.

V lekárňach bez predpisu sa predávajú hotové pleťové vody (Tsindol, Propeller, Zinerit).

Farmácia znamená "vrtuľu"

Recepty na varenie mumbo doma

Najčastejšie dermatológovia píšu tieto vzorce:

S levomiketínom a kyselinou salicylovou

Eliminuje pupienky a zápaly.

zloženie:

 • kyselina salicylová - 40 ml;
 • streptokid - 2 g;
 • levomiketín - 5 tab.

V liekovke s kyselinou salicylovou sa pridá streptokid a levomiketín. Všetky zložky sa dôkladne premiešajú, až sa tablety rozpustia.

zinok

Bojuje s čiernymi bodkami, pupienkami a zápalom.

zloženie:

 • oxid zinočnatý - 4 g;
 • kyselina salicylová - 50 ml;
 • kyselina boritá - 50 ml.

S trihopolom

Odstraňuje zápaly a vylučuje pľuzgiere.

zloženie:

Pilulky rozdrviť a nalievať alkohol. Náprava trvá tri dni na teplom mieste. Potom je prípravok pripravený na použitie.

aspirín

Zabraňuje reprodukcii baktérií, vysušuje a zmierňuje zápal.

zloženie:

 • aspirín - 4 tablety;
 • lekársky lieh - 50 ml;
 • kyselina boritá - 50 ml.

Zmiešajte alkohol a kyselinu, pridajte do nej drvené tablety a dôkladne pretrepte roztok.

S nechtami

Zabraňuje vzniku stagnujúcich škvŕn a jaziev po akné, vysuší a dezinfikuje zapálenú oblasť.

zloženie:

 • infúzia nechtíka - 50 ml;
 • aspirín - 5 tabliet;
 • levomiketín - 5 tabliet;
 • kyselina salicylová 2% až 30 ml;

Tablety sa rozdrvia a rozpustia v tinktúre. Pred použitím zriediť produkt na polovicu vodou.

alkohol

Suší a dezinfikuje problémové oblasti.

zloženie:

 • gáfrový alkohol - 50 ml;
 • lekársky lieh - 50 ml;
 • voda - 30 ml;
 • kyselina salicylová 2% až 20 ml;
 • dechtové mydlo - 20 g.

Zmiešajte všetky prísady, riedte vodou a dôkladne premiešajte.

Video recept

Schéma použitia

Pred použitím akéhokoľvek druhu hovoru musíte urobiť test citlivosti. Na to sa činidlo aplikuje na vnútorný záhyb lakťa a ponechá sa 15 minút. Ak nedôjde k podráždeniu, liek sa môže použiť na problémové oblasti.

Po prvé, agens treba dobre pretrepať a potom sa aplikovať s bavlneným kotúčom priamo na pupienky. Predbežne je potrebné pripraviť pokožku: umyte si dechtovým mydlom alebo čistiacim prostriedkom kyseliny mliečnej.

Nemôžete použiť celú tvár na tvár. Alkohol a kyseliny vysušia pokožku a antibiotiká narušia normálnu mikroflóru. Aby sa zabránilo vedľajším účinkom, liek sa aplikuje 1 krát denne, najlepšie v noci. Po aplikácii sa má pokožka navlhčiť.

Na prípravu je žiaduce zvoliť prípravky s minimálnou koncentráciou účinnej zložky, pokiaľ dermatológ nepredpisuje špecifickú dávku.

Použitie hovoru by sa malo kombinovať so špeciálnou stravou. Je potrebné podstatne znížiť spotrebu mastných a korenených jedál. Odporúča sa prestať fajčiť a alkohol, pretože zlé návyky negatívne ovplyvňujú kvalitu pokožky. Odporúča sa tiež nepoužívať tónové prostriedky počas liečby. Okrem ošetrenia na výber základnej starostlivosti o pleť, nedotýkajte sa tváre počas dňa, často meníte obliečku na vankúš.

Pri používaní liekov na báze antibiotík je potrebné urobiť prestávky, aby nedošlo k žiadnej závislosti.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Pred použitím vždy konzultujte s odborníkom. Z dôvodu voľby nevhodných prostriedkov alebo nesprávneho použitia Problém sa môže zhoršiť.

kontraindikácie

 1. tehotenstva;
 2. Doba lakovania;
 3. Individuálna intolerancia jednotlivých zložiek;
 4. Popáleniny a iné poškodenie kože.

Nežiaduce účinky

 1. Suchá koža;
 2. podráždenie;
 3. lúpanie;
 4. Porušenie mikroflóry;
 5. Chemické popáleniny;
 6. Zvýšená produkcia kožného mazu.

recenzia

"Akné sa začali objavovať v 14. rokoch nešiel do nemocnice, o kvasu sa mi aspirín matka povedala. Ja používam doteraz, ak je to nutné. Akné prejsť rýchlo, ale potom sa objavia nové. Ale radím vám poradiť s dermatológom, bude mu predpísať individuálny predpis. "

"Po mnoho rokov trpí akné. Nakoniec som oslovila k lekárovi. On predpísal kaša s chloramfenikolu. Tam boli závažné vyrážky, ale išiel po dobu jedného týždňa. Žiadne vedľajšie účinky neboli. Až po akné škvrny vľavo."

"Vo svojom arzenálu proti akné majú nezastupiteľnú prostriedky" Wonder-rečník. "Chcem sa podeliť nielen odvolanie, ale recept. To je najviac jednoduchý, lacný a efektívny z testovaná mnou. Je to bezpečné pre pokožku a bez antibiotík, môžu byť použité bez lekárskeho predpisu Uvidíte výsledok za 5 dní Takže všetky zložky sú kúpené v lekárni a stáť penny.You zaplatí nie viac ako 100 rubľov:

 • Zinková pasta - 1 čajová lyžička;
 • Alkoholový roztok kyseliny salicylovej (2%) - 40 ml;
 • Alkohol kyselina boritá (3%) - 25 ml.

Zmiešajte všetky zložky do prázdnej sklenenej liekovky a dobre premiešajte. Uchovávajte v chladničke. Používajte 2-krát - ráno a večer, na čistú pokožku, vždy pred použitím pretrepte. Používame len na problémové oblasti pokožky. Použiť kašu každý deň po dobu niekoľkých mesiacov, stav kože je vynikajúci: nie zápal a pupienky, póry čisté! Skôr trpel s akné vždy boli na čele, lícach a brade, dlhodobo liečiť potom, čo opustí stopy. Radím každému skúsiť tento nástroj! "

Ak ste už chat používali, podeľte sa o svoje skúsenosti a spätnú väzbu v komentároch!

Boltushka z akné - recepty doma

Chatterbox od akné je účinný spôsob, ako vyliečiť akné a zápaly, obnoviť zdravú farbu a štruktúru pokožky. V porovnaní s drahými kozmetikami je to cenovo dostupný produkt pre každého. Farmaceutické prípravky sa vyvíjajú jednotlivo dermatológiou, určenou s prihliadnutím na vlastnosti pokožky. Pravidelná aplikácia umožňuje zabudnúť na nepríjemné, bolestivé vyrážky navždy.

Čo je užitočné pre kožu hovoriaceho

V závislosti od zloženia suspenzie sú - voda, olej a vodný alkohol. Princíp aplikácie je vysvetlený v mene rečníka. Keď stoja v fľaši, komponenty sú stratifikované, kvapalná vrstva stúpa a prášková časť sa usadzuje dole. Podiely rôznych zlúčenín, bez ohľadu na účel, sú rovnaké, 70% je kvapalná vodná alebo olejová báza, 30% je prášok. Pôsobenie aktívnych zložiek môže byť glycerol, vazelína základových olejov, rovnako ako zinku, alkohol, dimexide, aspirín, síry, bylinné tinktúry, chloramfenikol a ďalších liečiv. Jedným z najlepších liekov na akné je gel bazuron as.

 1. Pomáha čistiť pokožku;
 2. Účinný proti akné;
 3. Má antiseptický a baktericídny účinok;
 4. Tóny a posilňujú nádoby;
 5. Zabraňuje následným vyrážkam;
 6. Zlepšuje farbu a textúru pokožky.

Liečebné suspenzie sú predpísané dermatológiou, v každom prípade lekár starostlivo vyberá zloženie a pomery zložiek.

Indikácie pre použitie:

Dôležité rady od redakcie

Ak chcete zlepšiť stav vlasov, venujte osobitnú pozornosť šampónom, ktorý používate. Úžasná postava - v 97% šampónov známych značiek existujú látky, ktoré otravujú náš organizmus. Hlavné zložky, kvôli ktorým sú všetky nevýhody označené ako laurylsulfát sodný, lauretsulfát sodný, kokosulfát. Tieto chemikálie zničia štruktúru krovín, vlasy sa stávajú krehké, strácajú elasticitu a silu, farba sa stráca. Ale najstrašnejšia vec je to, že sa tento muk dostane do pečene, srdca, pľúc, hromadí sa v orgánoch a môže spôsobiť rakovinu. Odporúčame Vám, aby ste nepoužívali prostriedky, v ktorých sa tieto látky nachádzajú. Nedávno experti nášho redakčného oddelenia vykonali analýzu nesulfátových šampónov, kde prvé miesto získali finančné prostriedky od firmy Mulsan Cosmetic. Jediný výrobca všetkých prírodných kozmetických prípravkov. Všetky výrobky sú vyrábané v rámci prísnych systémov kontroly kvality a certifikácie. Odporúčame navštíviť oficiálny internetový obchod mulsan.ru. Ak pochybujem o prirodzenosti vášho make-upu, skontrolujte dátum exspirácie, nemal by presiahnuť rok uchovávania.

 • komedóny, akné;
 • znížená aktivita mazových žliaz;
 • zúženie pórov;
 • odstránenie pigmentácie a stopy akné.

Kontraindikácie - individuálna citlivosť na komponenty, rezy, popáleniny a iné poškodenie krytu. Počas tehotenstva by ste mali pozorne pristupovať k voľbe prípravkov.

Ako používať hovor

Použite akupunktúrny pupienok efektívne iba pri jedinom zápale, ako aj pri malých vyrážkach na obale. Liečba sa vykonáva v komplexe, špeciálnym stavom je dodržanie špeciálnej stravy. Denná strava na dva mesiace vylučuje tučné, slané, sladké, korenené jedlo. Celý denný objem je tiež rozdelený na päť častí, takéto čiastkové potraviny umožňujú obnoviť výmenné procesy.

Odporúča sa použiť náplasť proti akné dodržiavajúcu jednoduché pravidlá:

 • používať raz denne, najoptimálnejší čas je neskoro večer;
 • tvár je dôkladne očistená od make-upu, raz týždenne môžete použiť na vyprážanie horúceho kompresie;
 • pred použitím dobre pretrepať;
 • naniesť kvapalinu na bavlnenú platňu po tom, čo sa všetky oblasti problémov tretia nad masážnymi linkami;
 • zabrániť pádu na očné viečka, ako aj nasolabiálny trojuholník;
 • Desať / pätnásť minút sa má navlhčiť krémou, ktorá sa zhoduje s typom kože;
 • neodporúča sa používať pred odchodom, aktívne prvky zvyšujú citlivosť pokožky na ultrafialové, môžu vyvolať vzhľad pigmentových škvŕn.

Propeller Salicylic Molotky - rýchlo zastaví zápal, detoxikuje patogénnu mikroflóru. Odstráni sčervenanie, vysuší postihnuté oblasti, normalizuje mazové žľazy. Odporúča sa nielen na liečbu, ale aj prevenciu tvorby nového akné.

Tsindol - suspenzia na báze oxidu zinočnatého sa odporúča na liečbu rôznych kožných ochorení vrátane odstránenia akné na tvári. Účinok lieku stimuluje regeneračné procesy, je účinný proti jaziev a pigmentácii. Má antimikrobiálne, ako aj analgetické vlastnosti.

Ako urobiť rozhovor s vlastnými rukami

Môžete si urobiť tvár talker sami tým, že kúpite všetky potrebné zložky v lekárni. Pri výbere kompozície je dôležité zvážiť typ epidermis. Vďaka účinným predpisom môžete rýchlo vyliečiť vredy, zlepšiť pleť, obnoviť intracelulárne procesy.

protizápalový

Chatter s levomitsetinom - účinný spôsob, ako sa zbaviť pupienkov, komedónov. Prejdite sčervenaním a svrbením, čím sa eliminuje výskyt nových abscesov. Pri pravidelnom používaní normalizuje prácu mazových žliaz.

komponenty:

 • tableta levomycetínu;
 • 5 ml kyseliny salicylovej;
 • 100 ml kyseliny boritej.

Zmiešajte ingrediencie a umiestnite ich do fľaše tmavého skla. Každý večer si trenajte zmes bavlnenou podložkou. Po piatich minútach naniesť masť zinku. Vykonajte dvojtýždňový kurz, potom prestanete, ak to bude potrebné, pokračujte v liečbe.

Z červených pupienok

Účinný lekár dermatológ sa zbaví bolestivých abscesov, čím zabráni ďalšiemu poškodeniu obalu. Odporúča sa na obnovenie hľuzovej štruktúry, normalizuje intracelulárne procesy. Používa sa v liečivom komplexe kožného roztoča.

komponenty:

 • 5 g. streptotsida;
 • 5 g. síra;
 • 70 ml kyseliny salicylovej;
 • 30 ml boritanu.

Na varenie doma v čistej suchej miske kombinujte streptokid so sírou, miešajte a umiestnite do prázdnej liekovky. Potom zaviesť kyselinu salicylovú a boritý alkohol. Pred použitím dôkladne pretrepte a zaobchádzajte len s problémovými oblasťami. Vyhnite sa sucho umožní následný hydratačný krém.

Pre suchú pokožku

Chatter s kafrovým alkoholom pomáha vyrovnať sa s malými vyrážkami, ako aj s jedným akné. Efektívne recepty je možné použiť na jemnú, citlivú pokožku. Po prvej aplikácii sa štruktúra zlepšuje, dochádza k svrbeniu a odlupovaniu. Činidlo neporušuje metabolické procesy, normálna rovnováha pH sa rýchlo obnoví.

komponenty:

 • 20 gr. streptotsida;
 • 10 gr. chloramfenikol;
 • 70 ml gáfrového alkoholu.

Dôkladne rozdrvijte tablety na prášok a nalejte do fľaše gáfru. Večer po dôkladnom očistení tváre otrite problémové oblasti. Potom je potrebné použiť výživný krém, naniesť oxidu zinočnatého na akné.

Z pigmentácie

Rieši problém nielen akné, ale aj účinný proti miestam po akné, tento recept na talko s aspirínom. Vďaka priebehu sa pleť zlepšuje, póry sú užšie a tenké kapiláry sa posilňujú.

komponenty:

 • 10 gr. aspirín;
 • 20 gr. zinková masť;
 • 70 gr. boritolu.

Rozdrviť aspirín v prášku, zmiešať so zinkovou masťou a potom pretrepávať boritým alkoholom. Ak chcete liečiť každý večer vyčistené listy, distribúciu lieku pozdĺž masážnych línií.

Od akné a komedónov

Efektívne recepty mash dermatológmi s Dimexidum a doxycyklínu, vám umožní rýchlo sa zbaviť výrazne bodky úzke póry. Odporúča sa na liečbu hnisavých populácií, sprevádzaných svrbením a bolestivými pocitmi.

komponenty:

 • 10 ml dimetoxidu;
 • 20 gr. doxycyklín;
 • 70 ml destilovanej vody.

Naplňte pripravenú injekčnú liekovku vodou, injektujte prášok doxycyklínu a roztok dimexidu. Utrite liekom trikrát denne, nie viac ako dva dni.

Video recept: Ako sa rýchlo zbaviť akné a akné ľudové prostriedky

Od bolestivých abscesov

Zloženie rozprávania s antibiotikom sa vyrovná s veľkou populáciou akné. Rýchlo neutralizuje baktérie, má vysušujúci účinok, zmierňuje bolesť a podráždenie. Môže sa použiť nielen na tvár, ale aj na telo, na ošetrenie dekoltu a zadnej časti.

komponenty:

 • 5 kapsúl metronidazolu;
 • 5 g. oxid zinočnatý;
 • 50 ml tinktúry z nechtíka.

Spojte suché prášky a potom pridajte do nádoby s nechtami. Oblička sa musí najskôr očistiť mydlom, potom ošetriť problémové oblasti. S bohatými vyrážkami, pre lepšiu penetráciu účinnej kompozície, je nutné parné kryty.

Z čiernych bodov

Ak chcete zlepšiť stav pokožky, rovnako ako zbaviť sa komedónov, odporúča sa používať domácu zmes. Dokonale čistí, má antiseptický účinok, reguluje činnosť mazových žliaz. Pri pravidelnom používaní obnovuje zdravú pleť, zabraňuje akné a akné.

komponenty:

 • 2 tablety levomycetínu;
 • 2 tablety aktívneho uhlia;
 • 100 ml destilovanej vody.

Otočte tablety na prášok, opatrne ich vložte vodou a umiestnite hotovú paličku do injekčnej liekovky. Trvajte na dvoch dňoch, potom ich môžete použiť na svoj určený účel. Otrite problémové oblasti a venujte osobitnú pozornosť oblasti T.

Používanie spätnej väzby

Valeria, 23 rokov

Po prvýkrát som počul o hovoriacej osobe z kozmetičky, som si myslel, že akné možno liečiť len kozmetickými prostriedkami. Rozhodol som sa, že budem robiť domy s zinkom a bórovým alkoholom sám. Pre také haliere je koža čistá bez vredov a komedónov.

Akonáhle príde leto, červené úhory sa objavia na chrbte. Pomohol mi talko s aspirínom a kafrovým alkoholom, dobre sušené a doslova za tri dni.

To bolo hotovo! Nakoniec som sa rozlúčil s vráskami! Mala som veľa tvárových vrások. Tradičné prostriedky nepomohli. Ale jeden liek po dobu 2 týždňov ma zachránil pred vráskami a navyše všetku pokožku vytiahnutú a osviežujúcu. viac informácií

Skrutka z akné - vyberte si recept pre seba

Akné, najmä na tvári, sa môže stať nielen estetickým, ale aj veľmi obťažujúcim každodenným problémom. Značková lekárska kozmetika je drahá, ale nie vždy funguje dobre. Ukazuje sa, že sa dá vyriešiť nepríjemný problém pomocou improvizovaných prostriedkov, ktoré navyše majú veľmi nízku cenu. Ide o overené a účinné nechutenstvo z akné. Môžete si ich kúpiť v hotovej forme, alebo si ich môžete sami vyhotoviť.

Boltushka z akné: užitočné vlastnosti a účinnosť

Jemné a veľmi nepríjemné, najmä pre mladé dievčatá, téma je akné. Dokonca aj jeden taký odporný náhle "hosť" môže okamžite rozmaznávať peknú tvár aj náladu. A ak je veľa pupienkov a nemôžete sa s nimi zbaviť všetkého úsilia...

Akné kazí nielen pokožku, ale aj náladu

Akné môžu mať odlišný vzhľad a etiológiu: akné, akné, komedóny, alergickú a inú dermatitídu. A môžu byť lokalizované nielen na tvári, ale aj na celom tele. Samozrejme, v každom konkrétnom prípade je potrebné hľadať a eliminovať hlavnú príčinu ťažkostí, ktorá je najčastejšie skrytá vo vnútorných poruchách tela.

Existuje však aj ambulancia, ktorá môže rýchlo vyriešiť problém, aspoň na začiatku vo vonkajších prejavoch - akutanty z akné. Môžu byť predpísané a pripravené kozmetikom alebo priamo lekárnikom. Nie je však ťažké urobiť tento nástroj sami.

Akné môže byť veľmi odlišné, ale každý z nich je problém

Preto liek na akné v správnom čase bude vždy na dosah ruky a bude to stáť oveľa menej. Okrem toho, porozumenie, ako jednotlivé komponenty tohto terapeutického kokteilu fungujú, si budete môcť vybrať presne zloženie, ktoré bude pre vašu situáciu najefektívnejšie.

Lacné a efektívne

Zvyčajne v zložení akupunktúrnych pasákov prichádzajú v kombinácii len niekoľkých jednoduchých liekov, ktoré sa predávajú v každej lekárni a stávajú sa centom. Aké sú tieto prostriedky a ako fungujú?

Chatterbox - jednoduchá a účinná pomoc od akné

Chill-out tváre pre akné: recepty

Jedným z najefektívnejších prostriedkov v boji proti akné, ktoré možno pripraviť doma alebo kúpiť v lekárni, je aktuálna droga známa ako hovorca. Jeho zložky sú vybrané dermatológiou po vyšetrení a dodaní potrebnej bakteriálnej kultúry pacientom. Skrutka na akné zvyčajne obsahuje antibiotiká, ktoré pôsobia ako hlavná účinná látka proti patogénnym mikroorganizmom, ktoré spôsobujú zápal v dermis.

Čo hovorí

Spravidla tváre blikajúce pre akné obsahuje niekoľko účinných látok, ktoré zvyšujú vzájomné pôsobenie liekov. Zloženie činidla typicky zahŕňa jednu z nasledujúcich antibakteriálnych zložiek:

 • chloramfenikol;
 • doxycyklín;
 • erytromycín.

Ako ďalšie látky v zložení akutantu z akné môžu zahŕňať:

 • dimexide;
 • salicylalkohol;
 • roztok bóru;
 • gáfrový alkohol;
 • tinktúra nechtíka;
 • aspirín; streptocid;
 • síra;
 • metronidazol.

Komponentové zložky sa vyberajú na základe výsledkov bakteriálnej kultúry, ktorá umožňuje identifikovať baktérie, ktoré vyvolávajú akné.

Terapeutický účinok na akné

Hlavnými úlohami nápravy sú:

 • potlačenie rastu baktérií;
 • znížená aktivita mazových žliaz;
 • očistenie dermy pred kožným mazom;
 • odstránenie podráždenia a začervenania;
 • eliminácia zápalového procesu.

Chattere z akné od dermatológov vo väčšine prípadov pomáhajú rýchlo a účinne eliminovať erupcie, ktoré sa vyskytli na pozadí nárastu populácie patogénov v dermis.

Kontraindikácie na použitie

Predtým, ako urobíte akupunktúru sami, alebo ju zakúpite v hotovosti v lekárni, mali by ste si prečítať zoznam kontraindikácií, z ktorých hlavnými sú:

 • hubové lézie ochranných krytov;
 • psoriáza, ekzém a iné ochorenia kože;
 • vyrážky alergickej povahy;
 • individuálna intolerancia zložiek.

Vzhľadom na to, že liek obsahuje najčastejšie jednu z účinných antibiotík, jeho používanie je zakázané pre ženy počas tehotenstva a laktácie. Ľudia so suchým typom použitia drogy sú tiež kontraindikované.

Možné negatívne reakcie

Liečivo okrem terapeutického účinku môže mať nežiaduce reakcie pri dlhodobom používaní. Jedným z nežiaducich javov, ktoré môžu vzniknúť, je zvýšená suchosť krytu. Okrem toho dlhodobá liečba ohrozuje vývoj rezistencie baktérií na antibiotikum, čo využíva nástroj nielen neefektívne, ale môže viesť k zvýšeniu počtu akné.

Činidlo je schopné spôsobiť alergické reakcie, ktoré sú spojené s intoleranciou konkrétnej zložky. V tomto prípade sa odporúča konzultovať s dermatológa, ktorý si vyberie iný recept.

Pred použitím lieku je potrebné testovať alergickú reakciu.

Najlepšie recepty na recepty na akné

Existuje veľký počet metód na výrobu liečivých roztokov. Acter Chatterbox doma je najčastejšie pripravený na základe vyššie uvedených zložiek. Nasledujúce sú najpopulárnejšie a najužitočnejšie recepty na prípravu domáceho lieku.

S chloramfenikolom

Známy recept na bielenie akné je popísaný nižšie, obsahuje nasledujúce aktívne zložky:

 • chloramfenikol;
 • streptocid;
 • salicylalkohol.

Levomycetínové tablety obsahujú silné antibiotikum známe ako chloramfenikol. Má široký antibakteriálny účinok a prispieva k narušeniu metabolických procesov v mikrobiálnych bunkách, čo zabraňuje ich ďalšiemu množeniu.

Streptocid je sulfanilamidový prípravok, ktorý má antibakteriálnu účinnosť proti patogénnym mikroorganizmom, ktoré spôsobujú zápal kože. Zároveň je to pomerne agresívna zložka, ktorá môže spôsobiť nadmerné odlupovanie ochranných krytov. Pri citlivom a suchom type dermis sa nepoužíva.

Kyselina salicylová má protizápalový, exfoliačný a regeneračný účinok. Okrem toho pomáha odstrániť prebytok kožného mazu a normalizuje žľazy zodpovedné za vývoj tohto tajomstva. Táto terapeutická zložka dokáže nahradiť chemický krém zo škvŕn po akné, pretože má zjasňujúci účinok.

Na liekovke s obsahom kyseliny salicylovej (40 ml) vezmite niekoľko tabliet s práškovým streptocidom a polovicu štandardného chloramfenikolu pripraveného podobným spôsobom. Dôkladne zmiešané zložky je možné použiť na ich zamýšľané použitie bezprostredne po príprave.

Liečivo sa aplikuje výhradne na zápalové oblasti, čím sa zabráni zdravému povrchu pokožky. Použitie produktu sa odporúča večer po umytí.

Recept s levomiketínom a kyselinou salicylovou má silný účinok proti akné, ale nemôže byť použitý dlhšie ako 10 dní.

Existuje ďalší spôsob prípravy lieku na báze chloramfenikolu. Okrem antibiotika sa dodatočne používa aj aspirín a tinktúra nechtíka. Liečivé roztoky s nechtíkom navyše umožňujú zvýšiť ochranné funkcie pokožky, čo pomáha zabrániť výskytu nových vyrážok.

Na fľaši s alkoholovým roztokom s objemom 40 ml potrebujete tri tablety kyseliny acetylsalicylovej a levomycetínu. Pevné zložky sa predbežne rozomelú na prášok a potom sa pretrepajú tinktúrou.

Doba použitia je rovnaká ako u vyššie opísaného liečiva.

Vysoká aktivita má tiež nasledovný rozmarín z akné, predpis doma je pripravený na základe:

 • chloramfenikol;
 • streptotsida;
 • gáfrový alkohol.

Na bublinke alkoholového roztoku s objemom 40 ml použite polovicu štandardnej koncentrácie streptocidových tabliet a niekoľko tabliet levomycetínu. Práškové formy liečiva sa zmiešajú s gáfrovým alkoholom.

Spôsob a trvanie aplikácie pre všetky vyššie opísané prostriedky sú podobné. Liečivo sa aplikuje priamo na akné po večernom praní. Celý cyklus je 10 dní, potom sa liečba môže opakovať v prípade potreby v priebehu 1,5-2 týždňov.

Domáce lieky s aspirínom

Chatter z akné doma môže byť tiež pripravený bez pridania antibiotík. Prostriedky s kyselinou acetylsalicylovou nemajú žiadnu účinnosť proti erupciám akné. Aspirín pomáha:

 • suché zapálené oblasti;
 • odstrániť nadbytočný kožný maz;
 • znížiť začervenanie.

Liečivo je kombinované so salicylovou kyselinou alebo kyselinou boritou. Fľaša s objemom 40 ml jedného z roztokov bude vyžadovať pár tabliet s aspirínom. Liečba sa má používať ráno a večer počas dvoch týždňov.

Ľudia trpiaci na rosacea, je zakázané používať takéto liečivé roztoky.

Chatterbox s doxycyklínom

S neznášanlivosťou na levomycetin je liek nahradený iným antibiotikom. Najčastejšie ide o doxycyklín. Na prípravu produktu potrebujete 5 kapsúl roztoku antibiotika a dimexidu. Táto látka má protizápalový a analgetický účinok. Z hľadiska takýchto vlastností je jeho použitie indikované pre zapálené a bolestivé akné.

Injekčná liekovka s 50 ml roztoku sa zmieša s predbežne otvorenými kapsulami s antibiotikami a aktívne zložky sa zriedia 50 ml vody na injekciu. Výsledná zmes sa utrie tvárou ráno a večer. Priebeh liečby je od 5 do 10 dní v závislosti od rozsahu vyrážky.

Recepty s erytromycínom a zinkom

Pri príprave vonkajšieho lieku sú potrebné nasledujúce účinné látky:

 • erytromycínový prášok 4 g;
 • fľaša kyseliny salicylovej 40 ml;
 • fľaštička s kyselinou boritou 40 ml;
 • prášok z oxidu zinočnatého.

Liečivo so zinkom a erytromycínom pomáha rýchlo potlačiť rast baktérií, ktoré spôsobujú akné, odstrániť zápal a začať proces regenerácie buniek.

Na liečbu akné pripravte aj terapeutické krémy založené na:

 • oxid zinočnatý 5 g;
 • Trichopolum 5 tabliet;
 • tinktúry z nechtíka 40 ml.

Zmiešané zložky sa distribuujú priamo do zapálených oblastí ráno a večer.

Táto droga je obzvlášť účinná pri demodikóze, proti ktorej dochádza k rozsiahlym výskytom akné. Hlavná terapeutická zložka metronidazolu má katastrofálny účinok na demodex, čo vysvetľuje jeho terapeutickú účinnosť pri tejto dermatologickej chorobe.

Recept na báze síry

Boltushka so sírou z akné môže eliminovať zvýšenú aktivitu mazových žliaz, znížiť množstvo vyrážok a začať rýchlejší proces regenerácie kožných buniek postihnutých zápalovým procesom. Použite zložku vo forme prášku, ktorý sa predáva v lekárskych reťazcoch. Pri príprave potrebujete prísady v nasledujúcich pomeroch:

 • síranový prášok 5 ​​g;
 • kyselina salicylová 40 ml;
 • práškový streptokid 2 g;
 • boritový alkohol 40 ml.

Po zmiešaní je výsledný roztok mazaný výhradne problémovými oblasťami. Pred každým použitím má byť liek na lieky pretrepávaný.

Iný spôsob, ako pripraviť rašelinu z akné, bude vyžadovať prítomnosť:

 • aspirín 3 tablety;
 • práškový sír 3 g;
 • boritový alkohol 40 ml.

Takéto terapeutické mlieko pomáha odstraňovať mastný lesk, hlboko čistiť póry a odstraňovať začervenanie z tváre a iných ošetrovaných oblastí tela postihnutých akné. Často je predpísaný as aknémi erupciami na pozadí demodekózy.

Farmaceutické pripravené roztoky

Lekáreň predáva tieto účinné skrutkové prípravky v hotovej forme:

 • Vidal's Milk;
 • Tsindol;
 • Boltushka.

Vidal's Milk - predpisujúci dermatológ, ktorý obsahuje účinné zložky, ako je gáfrový alkohol, kyselina boritá a salicylová, glycerín, síra. Často sa používa na akné na pozadí demodekózy.

Tsindol - lekáreň bolotuška so zinkom z akné, ktorá má antiseptický a sušivý účinok. Je tiež účinný pri alergických vyrážkach. To môže byť použité pre tehotné ženy v liečbe akné.

Boltushka - je súčasťou série liekov, ktoré vyrába spoločnosť Propeller. Jeho hlavnými zložkami sú zinok a kyselina salicylová. Pozastavenie sa uplatňuje lokálnym spôsobom na problémové oblasti.

Medzi lekárňami je tiež možné izolovať prípravok Zinerit, ktorý je prášok na varenie hovoru. Účinnými zložkami suspenzie sú erytromycín a oxid zinočnatý.

Bezpečnostné opatrenia a špeciálne pokyny

Pred použitím liekov, ktoré sú varené doma alebo kúpené v lekárňach, je potrebné vyskúšať alergickú reakciu. Malé množstvo látky sa aplikuje na vnútornú stranu ohnutia lakťa a ponechá sa 15 minút. Pri nedostatku sčervenania a podráždenia sa liečivý roztok používa na určený účel.

Počas liečebného obdobia by mala byť starostlivá starostlivosť o pleť pomocou špeciálnych prostriedkov na umývanie a čistenie.

Boltushka z akné: recenzie liečených

Či hovorca pomáha s akné, môžete sa dozvedieť, keď prečítate recenzie liečených. Väčšina tvrdí, že taký liek má vysokú terapeutickú účinnosť a umožňuje vám rýchlo zbaviť zápalového procesu na pokožke.

Taisiya:

Rozhovor s doxycyklínom mi pomohol zbaviť sa akné iba za týždeň. Pravda o vyrážke sa znova objavila po pár týždňoch, ale opäť som začal používať nápravu a oni zase takmer zmizli.

irina:

Na rozhovore s Levomycetinom som mal alergiu a koža sa začala vločkovať. Rozhodla som sa, že už nebudete experimentovať s domácimi receptami a kúpil si Zinerit z lekárne. Úplne neodstránil akné, ale pomohol znížiť ich počet a závažnosť.

lisa:

Na mňa tuk pleť, preto neustále tu a tam vyskočiť pryshchiki. Dermatológ odporúča skúsiť rozhovor s erytromycínom a zinkom. Používa sa na niekoľko týždňov. Koža stratila svoj lesk a úplne vyčistila. Teraz používam takýto nástroj, ak je to potrebné.