Hlavná

Dermatitída

Šindle v osobe: fotografie, symptómy a liečba

Šindle sú tiež nazývané zoster herpes - vírusová infekcia, ktorá je sprevádzaná silnými bolesťami a kožnými vyrážkami.

Choroba vyvoláva herpes vírus (herpes zoster), pôsobí ako kauzálny činiteľ ovčieho kiahne, ktorý sa v lekárskych kruhoch nazýva "kurací kiahň".

Výskyt šindľov sa vyskytuje spravidla v zime a na jeseň a častejšie u starších ľudí. Táto doba a vek sú spôsobené jednoduchou skutočnosťou - stavom imunity, ktorá je v týchto ročných obdobiach nižšia a v dôsledku veku oslabená u starších ľudí.

dôvody

Čo je to? Takže šindle sú v podstate herpes. Ale to nie je ten, ktorý zvyčajne nazývame chladom. Všetko je tu oveľa vážnejšie. Ide o varicella zoster. Je známy veľa z aktívnej detskej choroby - kiahní.

Osoba, ktorá bola chorá s kiahňou kiahňou, sa stala nosičom vírusu, ktorý bol dlhodobo neaktívny. Zvyčajne je vírus lokalizovaný v nervových tkanivách. Podľa lekárov sa vírus stáva aktívnym, najčastejšie v dôsledku oslabenia imunity, častého stresu a nervového preťaženia.

Na vyvolanie vývoja herpes zoster u dospelých môže:

 • Silný stres, oslabujúca práca;
 • užívanie liekov, ktoré znižujú obranyschopnosť tela;
 • rôzne malígne nádory, lymfogranulomatóza a nehodgkinské lymfómy;
 • účinok radiačnej terapie;
 • transplantácia kostnej drene a orgánov;
 • HIV infekcie vo fáze prechodu na AIDS.

Oslabená imunita je dôvod, prečo sa táto choroba najčastejšie vyskytuje u starších dospelých a tých, ktorí nedávno utrpeli hormonálnu, radiačnú alebo chemoterapiu.

klasifikácia

Vo väčšine prípadov sa šindle vyskytujú v typickej forme, ktorá je klasifikovaná ako gangliová, jej symptómy budú opísané nižšie. Ale v niektorých prípadoch sa ochorenie môže prejaviť aj v iných klinických formách:

 • Ucho. Vyrážka je lokalizovaná na uši, vo vonkajšom zvukovom kanáli.
 • Eye. Vyrážky sa vyberajú ako miesto lokalizácie trigeminálnej nervovej vetvy a vyskytujú sa na koži tváre, sliznice nosa a sliznice očí.
 • Gangrény (nekrotické). Vyvíja sa u ľudí s oslabenou imunitou.
 • Meningoencephalitic. Vyskytuje sa pomerne zriedkavo av ťažkom kurze sa líši.
 • Neúspešný. Je považovaná za najľahšiu formu ochorenia, charakterizovanú absenciou vyrážky s bublinami a syndrómom silnej bolesti.
 • Cystická. Táto forma je sprevádzaná výskytom veľkých blistrov naplnených seróznou tekutinou.
 • Hemoragická. Táto forma je charakterizovaná vzhľadom na bubliny naplnené krvavým obsahom.

Symptómy šindľov u dospelých

Celková doba výskytu herpes zoster u človeka od prvých príznakov až do úplného vymiznutia chrasty na koži, je zvyčajne 20-30 dní. Niekedy môže choroba úplne skončiť v priebehu 10-12 dní.

Pre herpes zoster je veľmi charakteristické, že vyrážky s ním sa objavujú z akejkoľvek strany tela. V prevažnej väčšine prípadov sú všetky vonkajšie prejavy šindľov na tele - v hrudníku, bruchu a panve. Vo viac zriedkavých prípadoch môžu byť lokalizované na rukách, nohách a hlave.

Počiatočné obdobie ochorenia je podobné prejavom ochorenia alebo ARVI. Je charakterizovaná všeobecnou malátnosťou, neuralgickou bolesťou rôznej intenzity, trvá v priemere 2-4 dni:

 1. Bolesti hlavy.
 2. Teplota tela pod krvou, menej často horúčka až do 39 ° C.
 3. Chladenie, slabosť.
 4. Poruchy dyspepsie, gastrointestinálne poruchy.
 5. Bolesť, svrbenie, pálenie, brnenie v periférnych nervoch v oblasti, kde sa objavia vyrážky.
 6. Najčastejšie s akútnym procesom sa stávajú bolestivými a regionálne lymfatické uzliny sa zvyšujú.
 7. V závažných prípadoch môže dôjsť k oneskoreniu močenia a iných porúch určitých systémov a orgánov.

V ďalšej fáze je charakteristický vzhľad opuchnutých ružové škvrny, sú behom 3-4 dní zoskupených erytematózne papúl, ktoré sa rýchlo zmení v bubliny. Asi 6-8 hodín bublinky začnú schnúť alebo namiesto nich objavujú žlto-hnedú kôrku, ktorý potom zmizne samy o sebe, mierne zafarbenie môže zostať na svojom mieste.

Bolestivé pocity, nazývané aj postherpetická neuralgia, môžu trápiť človeka niekoľko týždňov a dokonca mesiacov po zmiznutí iných príznakov, ktoré ju zbavujú.

Atypický prúd

Vyššie opísaná klinika je typická pre typickú formu ochorenia, ale niekedy vyrážky môžu mať iný charakter:

 1. Nevhodná forma - po vytvorení papuly sa vyrážka prudko regresuje a obíde bublina.
 2. Forma bubliny je charakterizovaná vývojom väčších vezikúl, zoskupených; exsudatívne prvky sa môžu zlúčiť, vytvárať bubliny - s nerovnými okrajmi.
 3. Bulózna forma - vezikuly sa spájajú, tvoria veľké bubliny s hemoragickým obsahom.
 4. Gangréna forma herpes zoster je najzávažnejším prejavom ochorenia; na mieste vezikúl sa vyvinú ulceratívne nekrotické zmeny - s výsledkom zjazvenia; zatiaľ čo je pozorovaný závažný všeobecný stav (odráža výraznú imunosupresiu).
 5. Generalized forma - po výskyte lokálnych lézií, nové vačky sú rozdelené po celom povrchu kože a slizníc (napr forma je bežné v imunitnej nedostatočnosti).

Stojí za zmienku, že pred objavením sa vyrážky je diagnóza herpes zoster prakticky nemožná. Vznikajúce bolesti (v závislosti od lokalizácie) môžu pripomínať choroby srdca, pľúc, nervového systému. Po vyvolaní charakteristické vyrážky - s jednostrannými lokalizované exsudatívna prvkov pozdĺž nervov (monomorfních prvkov - bublín rôznych veľkostí), a výrazný neurologické bolesti - diagnózu šindle - žiadne ťažkosti.

Šindle: foto

Ako herpes zoster u dospelého človeka ponúkame podrobnú fotografiu vyrážok na koži.

komplikácie

Pri závažnom klinickom priebehu a nedostatočnej liečbe môžu šindle spôsobiť vážne komplikácie:

 1. Najčastejšou (až 70%) je postherpetická neuralgia. Bolesti pozdĺž nervu sú ponechané niekoľko mesiacov, niektoré trvajú dlhé roky a tým starší pacient je pravdepodobnejšie, že sa táto komplikácia rozvinie.
 2. Paralýza, ktorá sa prejavuje porušením motorických konárov nervov;
 3. Paralýza tvárového nervu a skosenie tváre na jednej strane;
 4. Zápal pľúc, duodena, močového mechúra;
 5. Očné lézie rôznej závažnosti;
 6. Meningoencefalitída je mimoriadne zriedkavá, ale najnebezpečnejšia komplikácia. V období od 2 do 20 dní od nástupu ochorenia existuje silná bolesť hlavy, fotofóbia, vracanie, môžu sa vyskytnúť halucinácie a strata vedomia.

V súvislosti s rizikom vzniku následkov špecialisti naliehajú na pacientov, aby odmietli samošetrenie doma a včas, aby vyhľadali pomoc špecializovaných inštitúcií.

Liečba šindľov u ľudí

Nekomplikované prípady sa liečia doma. Hospitalizácia je indikovaná všetkým ľuďom s podozrením na rozšírený proces s poškodením očí a mozgu.

Vo väčšine prípadov môžu šindle dospelého jedinca odísť samostatne bez liečby. Avšak bez použitia liekov je pravdepodobnosť závažných komplikácií ochorenia vysoká, ako aj neschopnosť tolerovať silnú bolesť v akútnej a chronickej fáze. Metódy terapie sú zamerané na urýchlenie zotavenia, znižovanie bolesti a prevenciu účinkov herpesu.

Schéma liečby herpes zoster u ľudí je založená na použití nasledujúcich liekov:

 1. Antivírusové lieky. Na liečbu herpes zoster sa používajú acyklovir, valaciklovir a famciklovir. Na začiatku liečby do 72 hodín od objavenia sa prvého vyrážky sú schopní znížiť závažnosť bolesti, znížiť dĺžku ochorenia a pravdepodobnosť postherpetickej neuralgie. Famciclovir a valaciklovir majú vhodnejší spôsob podania ako acyklovir, ale sú menej skúmané a niekedy drahšie.
 2. Lieky proti bolesti. Anestézia je jedným z kľúčových momentov pri liečbe herpes zoster. Primeraná anestézia umožňuje normálne dýchať, pohybovať sa a znižovať psychické nepohodlie. Z bežných analgetík používajte: ibuprofén, ketoprofén, dexketoprofén atď.
 3. Antikonvulzíva. Antikonvulzíva sa bežne používajú pri epilepsii, ale majú aj schopnosť znižovať neuropatickú bolesť. Pri použití herpes zoster možno niektoré z nich použiť, napríklad gabapentín a pregabalín.
 4. Antidepresíva. Pozoruje sa pozitívna úloha antidepresív v liečbe postherpetickej neuralgie.
 5. Kortikosteroidy. Znížte zápal a svrbenie. Niektoré štúdie preukázali svoju schopnosť v kombinácii s antivírusovými látkami znížiť symptómy miernych a stredne ťažkých foriem ochorenia. Avšak tieto lieky sa v súčasnosti neodporúčajú na použitie pri tejto chorobe.

Účelom liečebnej terapie je predovšetkým tých, ktorí majú vysoké riziko komplikácií, ako aj v dlhodobom priebehu ochorenia. Liečba je indikovaná pre osoby s imunodeficienciou a pacientov, ktorých vek prekročil 50-ročnú bariéru. Účinnosť antivírusovej liečby u mladých a zdravých ľudí nie je preukázaná.

Pri šindle je dôležité, aby ste nepanikli. Vo väčšine prípadov včas iniciovaná antivírusová liečba poskytuje rýchly výsledok a pomáha predchádzať komplikáciám. Avšak zanedbávať návštevu špecialistu, najmä ak ide o nervy tváre alebo trojklaného nervu, taktiež nestojí za to.

Ktorému lekárovi sa môžete prihlásiť

Ak sú na koži alebo slizniciach bubliny, musíte sa obrátiť na dermatológa. V niektorých prípadoch sa vyžaduje dodatočné vyšetrenie neurológov. Pri dlhšom, intenzívnom, opakujúcom sa priebehu je potrebné konzultovať s odborníkom na imunológiu a infekčné ochorenia.

Ako liečiť šindle?

Takmer každý lekár bez ohľadu na špecializáciu, tvárou v tvár situácii, kedy, hospitalizovaných pacientov s podozrením na akútny zápal žlčníka (pyelonefritída, zápal pohrudnice, adnexitídy), jedná sa o deň dva počul pacientom: "Pán doktor, ja sa zdajú byť alergický" A lekár si povzdychol s úľavou: všetky neistoty a pochybnosti boli vyriešené a operácia by sa nevyžadovala.

Koniec koncov, je to typický kožná vyrážka s pľuzgiermi v priebehu nervových koreňov - manifestácie vírusové infekcie, ktorá spôsobuje ovčie kiahne u detí i dospelých - šindľom.

Ako postupuje choroba?

Bolesť v priebehu nervu, 50% - medzirebrové, ale môže byť ovplyvnená, a korene lumbosakrální chrbtice, tváre a Trojklaný nerv.

Potom, počas 1-3 dní, vyrážka sa objaví: na hyperemického pozadia - bubliny s jasným obsahom, ktorý sa potom stáva žltkastej, do konca roka 2 týždne (menej za mesiac) bublina vysychá tvoriť kôru, a miesto zostáva malé jazvy pigmentácie, ktorá je potom prejde. Vyrážky sú vždy jednostranné, zvyčajne sprevádzané nárastom lymfatických uzlín na postihnutej strane.

Často, ale nie nevyhnutne, symptómy intoxikácie sa objavujú súčasne s bolesťou: horúčka, bolesť hlavy, dokonca nevoľnosť a zvracanie. Pri výskyte vyrážky majú tendenciu zaniknúť.

Aké sú komplikácie šindľov?

 1. Najčastejšou (až 70%) je postherpetická neuralgia. Bolesť v priebehu nervu zostávajú niekoľko mesiacov, a niektoré posledné roky a starší pacient, tým je pravdepodobnejšie, že sa bude vyvíjať túto komplikáciu (1% u pacientov mladších 50 rokov, 28% - pre tých, ktorí sú starší ako 70 rokov).
 2. Ak je poškodený tvárový nerv, vyrážka môže byť vo viečku a dokonca aj v rohovke - vírusová blefaritída, keratitída, uveitída, ktorá, ak je nepriaznivá, môže spôsobiť slepotu alebo glaukóm.
 3. Zriedkavo sa môžu objaviť vyrážky s hlbokým poškodením kože, potom po uzdravení je jazva.
 4. Priečna myelitída, ktorej prejavy sú periférna paréza a paralýza.
 5. Meningoencefalitída je mimoriadne zriedkavá, ale najnebezpečnejšia komplikácia. V období od 2 do 20 dní od nástupu ochorenia existuje silná bolesť hlavy, fotofóbia, vracanie, môžu sa vyskytnúť halucinácie a strata vedomia.

Je infikovaný herpes zoster?

Ľudia, ktorí predtým nemali ovčie kiahne, najmä deti, sa môžu po kontakte so šindľami pacienta ochorieť.

Ako liečiť šindle?

Antivírusová liečba urýchľuje zotavenie a znižuje riziko komplikácií. Zvlášť je žiaduce, aby tieto lieky užívali tým, ktorí majú trigeminálne poškodenie nervov a všetkým pacientom starším ako 60 rokov. Ak sa má začať acyklovir (0,8 g, 5-krát denne) alebo famciklovir (0,25 g 3-krát denne), treba užívať najneskôr do 3 dní po objavení sa vyrážky. Trvanie liečby - 7 dní.
Analgetiká - analgetiká (baralgin, pentalgin) a nesteroidné protizápalové (ibuprofén, diklofenak) - ak je to možné, nie dlhšie ako 5-7 dní, a to prekročenie povolenej dávky. Je bezpečné a účinné aplikovať topickú masť alebo náplasť s lidokaínom (Versatis).

Starostlivosť o vyrážky:

 • Môžete sa umyť, ale vyrážky by sa nemali treniť a odporúča sa nepoužívať soli a kúpacie oleje. Môžete aplikovať chlad na oblasť vyrážok, napríklad fľašu s ľadom na horúcu vodu. Pri svrbení môžete používať pleťové vody s kalamínom alebo mentolom. Je lepšie zbaviť postihnutú oblasť čo najviac. Čím väčší kontakt so vzduchom a tým menej so šatami, tým lepšie.
 • V žiadnom prípade nemôžete na postihnutú oblasť podráždiť masti používané pri radikulitíde, čo len zhorší situáciu. Mazanie bubliniek jódom, zeleňou a inými farbami spomaľuje len zotavenie. Lokálne použitie antivírusových látok vo forme masti je úplne neúčinné.

Pri šindle je dôležité, aby ste nepanikli. Vo väčšine prípadov včas iniciovaná antivírusová liečba poskytuje rýchly výsledok a pomáha predchádzať komplikáciám. Avšak zanedbávať návštevu špecialistu, najmä ak ide o nervy tváre alebo trojklaného nervu, taktiež nestojí za to.

Ktorému lekárovi sa môžete prihlásiť

Pretože herpes zoster je prejavom exacerbácie herpetickej infekcie, keď sa objaví, je možné kontaktovať špecialistu na infekčnú chorobu. Okrem toho dermatológ pomôže pri liečbe. vývoj komplikácií pacienta odporúča neurológ, očný lekár.

Pozrite sa na obľúbené články

Komentáre: 14

Anatoly

Po tréningu šindle, veľmi silná bolesť pozdĺž nervov niekoľko rokov. Ako zmierniť bolesť?

Nuradinov

Som 14 rokov a som liečených injekcie (ampicilín), masti (Lorinden) trvalo 2 dni liečený ako nemôžem spať v noci cheshitsya silnej bolesti a popáleniny (((pomoct, či robím správne?

Na zastavenie zápalu nervových koreňov sú potrebné aj nesteroidné protizápalové lieky

milovať

chorí 3 mesiace šindle gerpes.Pila a vztýčené acykloviru aktovegin sa piť finlepsin, spracuje hirudotherapy, fyzioterapia (prúdy) bolesť pokračuje viac ako liečenie? môže vnutrevenno kvapkadla alebo injekcie? veľmi čaká na odpoveď

Daria

Vyliečil som túto chorobu za 4 dni. Keď som prišiel do dermatovenerologického dispenzára, dostal som predpísané obrovské množstvo drahých liekov, antibiotikum a drahé vitamíny. Z tohto som odmietol a začal sám lieči. Ja som hlad po dobu 2 dní a nasledujúce dni som jedol len ovocie, zeleninu, med a orechy. Vzhľadom k hladovaniu, telo zvyšuje počet kmeňových buniek, a vzhľadom k sile živej potravy, zvýšenie imunity (čo je najdôležitejšie v tejto chorobe). OUTDOOR zaobchádzalo rovnako ako nasledujúce, prvé dva dni som bol sám doma, rozpúšťa kyselinu acetylsalicylovú (aspirín) po dobu 10 tabliet vo vode a rozmazal to všetky postihnutých oblastiach (ako dobre pokryté, som mal takmer celý chrbát, hrudník a podpazušie oblasť) - podľa môjho názoru najefektívnejší nástroj, okamžite vyschne a nedovoľuje, aby sa vyrážka ďalej rozvíjala a objavuje sa. Taktiež som použil masť acyklovir. A čo je najdôležitejšie - fyzioterapia - UFO, bez toho by sa choroba mohla pretiahnuť na ďalší mesiac. No, samozrejme, pozitívny postoj =) Všetci, ktorí majú záujem o moje zdravie, som odpovedal, že nie som chorý, ale zotavujem sa. Hlavnou vecou tejto choroby je zvýšenie imunity. Ktokoľvek pochybuje o tomto druhu liečby, užíva acyklovir alebo iné antivírusové tablety. Ale nepokúšajte sa piť antibiotiká! Nemusíte liečiť antibiotikami chorobu, zostane vo vás, a bude vylazit pri každej príležitosti, rovnako ako antibiotiká výrazne znížiť imunitný systém, čo samozrejme vplyv na vaše zdravie a môže spôsobiť dôsledky na medzirebrové neuralgia napríklad - je veľmi často výsledných dôsledky herpes zoster, dokonca liečiť svoju bolesť môže zostať po dlhú dobu (týždne, mesiace, roky,..), by som chcel povedať, že doplňuje liečbu vzostupu energie a dobrej nálady. Všetko úspešné a rýchle zotavenie! =)

nový

že vám boli predpísané antibiotiká pre toto alebo vaše klamstvo, alebo niečo mlčíte (diagnóza bola stanovená?), pretože herpes zoster je vírusová a nie bakteriálna infekcia a rozhodne nie je liečená antibiotikami.

Nesprávne užívanie antivírusových liekov môže zhoršiť priebeh ochorenia, hoci sa zdá, že spojenie s komplikáciami nebola preukázaná, prosím, neuplatňujte si inzerciu samoliečby, aj keď vám to pomohlo

Eugene

A teraz, že HERPES je nevyliečiteľný! Hoci ležať a zomrieť! Ako lepšie vyživovať a posilňovať imunitu, aby nedošlo k tejto infekcii a aké preventívne opatrenia je potrebné vykonať, prosím odpovedzte. Ďakujem vám.

nový

Vírus ovčieho kiahne zostane v tele, je to 95% populácie, ktorá bola infikovaná ovčím kiahňam v destve, hlavnou vecou je zvýšenie imunity, očkovanie (zo šindľov, ktoré sú)

Liečba šindľov s liečivými a ľudovými prostriedkami

Šindle, známe ako vírus Zoster a herpes zoster, sa nazývajú akútni dermatológovia, akútne infekčné ochorenie, nebezpečná lézia pokožky a nervového systému.

Každý, kto bol chorý s ovčími kiahňami, môže ochorieť. Jej pôvodca je schopný zostať v tele a zostať v latentnom stave. Ale s príchodom vhodných podmienok vírus aktivuje a začína svoju škodlivú aktivitu.

Ako môžeme rozpoznať symptómy herpes zoster a liečiť tak, aby sa neovplyvnili dôležité systémy tela?

Princípy Zoster

Postup liečby herpes zoster u ľudí je založený na použití nasledujúcich liekov:

Aby sa zabránilo komplikáciám z nervového systému, odporúča sa začať liečbu čo najskôr, prvé dva dni po nástupe špecifických príznakov.

Liečba mladých pacientov je založená na užívaní liekov proti bolestiam a antivírusových liekoch, vďaka čomu dochádza k úplnému zotaveniu približne za pár týždňov. U gravidných žien a pacientov starších ako 50 rokov je ochorenie závažnejšie. Pretože vírus má tendenciu vyvolávať rôzne komplikácie, v týchto prípadoch si vyžaduje špecifickú liečbu. Preto s prejavom prvých príznakov herpes zoster, by osoba, bez ohľadu na pohlavie, zdravotný stav a vek by sa mali ponoriť k lekárovi.

Pochopte, že máte príznaky herpes zoster a či potrebujete liečbu, naše fotografie pomôžu.

Podobne ako iné lézie dermy, vírus Zoster sa vyznačuje počiatočným priebehom akútnej formy. Niekoľko dní po kontakte s infikovanou osobou môže infikovaná osoba zaznamenať takéto abnormálne zdravotné zmeny ako:

 • bolesť hlavy;
 • pálenie a nepohodlie v oblasti budúcich erupcií;
 • nevoľnosť po zvracaní;
 • zvýšenie teploty;
 • tvorba malých ružových ohniskov s nepravidelnými hranicami na koži;
 • tvorba vačkov bolestivých kvapaliny, ktoré sú schopné samostatne vypudzovanie uplynutím obsahu a zušľachťovanie žlté chrasty.

Keď ochorenie trvá dlhú dobu, symptomatológia sa spája s ťažkosťami s defekáciou a močením, zjazvením kože, zápalom slizníc nosa a očí.

Liečba proti herpes zoster

Pri liečení šindľov je pacientovi poskytnutý zoznam pracovnej neschopnosti - pacient musí byť izolovaný od zdravého života. Počas liečby by sa človek nemal kúpať a piť alkohol. Na udržanie tela je užitočné konzumovať ovocie s vysokým obsahom vitamínu C.

Aby sa inhibovala aktivita vírusu Zoster, pacientovi bol pridelený imunoglobulín. Liečivo obsahuje protilátky proti pôvodcovi ovčích kiahní. Zadajte ju intramuskulárne a raz.

Ľudský imunoglobulín je indikovaný pre osoby s inhibovaným imunitným systémom oslabeným príjmom imunosupresív alebo protirakovinových cytotoxických liekov. Predpísaná je aj pre pacientov trpiacich HIV a rakovinou.

Ako liečiť šindle so silným bolestivým syndrómom? Pomoc ganglioblokatory - bolesti. Z tejto skupiny sú pacientom predpísané oxykodón alebo gabapentín. Zlepšenie zdravotného stavu po ich použití po uplynutí 4 dní. Z anestetík sú uvedené:

Nespúšťanie bolesti sa eliminuje antikonvulzívami. Ak to lekár považuje za potrebné, predpíše fyzioterapiu, akupunktúru, plazmaferézu alebo predpisuje antidepresíva.

Ako liečiť šindeľ na dosiahnutie antivírusového účinku? V tomto ohľade sa Metasazon osvedčil dobre, ale priebeh liečby s jeho účasťou by nemal presiahnuť 7 dní. Vysoký výkon sa dosiahne použitím Famcicloviru a Acycloviru. Môžete ich trvať dlhšie, až 10 dní. V každom prípade by lekár mal počítať s dávkovaním. Podľa jeho uváženia môžu byť predpísané intravenózne injekcie alebo perorálne podanie lieku.

Použitie liekov s obsahom kortikosteroidov môže znížiť svrbenie a eliminovať zapálené ohniská na tele. Ale ich použitie nie je vhodné vo všetkých prípadoch.

videa: liečba herpes zoster.

Externá úprava lišajových škvŕn

Eliminovať svrbenie a opuch kože mastí menovaných - v liečbe herpes zoster osvedčených liekov, vydané ruskými, nemeckými a britskými výrobcami. Na upokojenie nepríjemných symptómov pacient môže použiť prostriedky s obsahom acykloviru, a to:

Ďalej lishaynyh ložiska prostriedky rukoväte je povolené "Viru-Merz-Serol" účinné pre liečbu herpes erupcií a gélu "Panavir" - antivírusové imunomodulátor.

Stimulácia regeneračných procesov v postihnutých tkanív lekár ponúka mastné škvrny panthenol, Bepantenom, dexpanthenol. Urýchľujú hojenie kože v každej jej patológii.

Menej časté lieky, ktoré sa osvedčili pri liečbe herpes zoster, sú dobre známe masti:

 • sirno-dechtová zmes s dezinfekčným účinkom. Používajú ho 2 až 3 týždne večer. Ráno je zapálené oblasti navlhčené roztokom jódu. Po 3 týždňoch sa masť vyhodí a ošetrenie jódom sa predlžuje o ďalší mesiac.
 • Sernosalicylická masť poskytuje dva účinky - antimikrobiálne a antiparazitické. Kombinácia síry s kyselinou salicylovou má lokálny dráždivý a protizápalový účinok. Farmaceutické produkty je možné použiť samostatne.

Mangán, zeleň a kyselina boritá na ošetrenie problémového povrchu by sa mali používať s opatrnosťou. Sú schopní spáliť pokožku a zhoršiť jej stav. Hormonálne krémy a masti neopomínajú lekárov, aby sa liečili, pretože potláčajú imunitu.

Folk triky z dedukovania ohniskov herpes zoster

Všetky znachárske spôsoby, ako sa zbaviť lišajníkov, sa musia dohodnúť s lekárom po potvrdení diagnózy.

1. Ak lekár nie je proti samošetreniu, môžete vybaviť kúpele morskou soľou. Produkt sa rozpustí v teplej vode, takže celkový koncentrát je okolo 10% objemu kvapaliny. Vykúpať pripravil zhromaždenia vo vode, alebo použitím obklad z bavlnenou látkou napustenou v soľnom kvapaliny. Obväz sa udržiava až do vychladnutia. Takéto ošetrenie by sa malo vykonať, kým problémové oblasti úplne nezmiznú.

2. Pri odstraňovaní ohnisiek šindľov pri liečbe ľudových liekov existuje nasledujúci účinný predpis. 2 polievkové lyžice. l. Suché kvetenstvo nechtíka sa kombinuje s rovnakým množstvom suroviny vetvičky. Vložením prísad do sklenenej nádoby sa vyliali do pol litra vodky a vložili sa do nich 14-dňová infúzia. Výsledná zmes sa zavlažuje oddelením sterilného tkaniva a lotion sa aplikuje počas 15 minút. Manipulácia sa vykonáva trikrát denne.

Domáca masť proti liškám sa pripravuje z propolisu, cédrového dechtu, vosku a lanolínu. Tie sa používajú v takom množstve, že v prvej zložka mala 20%, v 2. a 3. - 10%, zatiaľ čo podiel zvyšok dať lanolín. Vytvorená hmota je niekoľkokrát denne rozmazaná ohniskami.

3. Na oslabenie aktivity vírusu Zoster pomôže cesnak. Na mazanie chorého miesta sa používa plátok čerstvej brúsenej zeleniny. Zóna herpesu sa spracováva v kruhu a pohybuje sa od okrajov do stredu. Kompresie z cesnakovej kaše, aby sa zabránilo popáleniu, sa neuplatňujú.

4. Na prípravu liečebnej masti je možné zo stolovej soli a sódy. Zoberú si jednu lyžičku. l. a po pridaní sa doplní vodou, aby sa získala kompozícia podobná hustote kyslej smotany. Liečba kože je 3 r. za deň. Po 3 - 4 dňoch by mal prísť úľavu.

5. So šindľami je užitočné piť horúce tinktúry z tansy, paliny, raka. Pripravte ich v pare 1 polievková lyžica. l. suchý fytocomponent 400 ml čerstvo prevarenej vody. Po 20-minútovej infúzii ju môžete vypiť. Urobte to pred jedlom, pričom počas dňa užívate 2 - 3 poháre infúzie.

normalizovaný obal;normalizovaný obal;

-kategórie

 • RÔZNE PRE DETÍ (12)
 • RINGTONES, šetriče obrazovky pre mobilné telefóny (4)
 • (1)
 • *** PRÍRUČKA NA DIARY *** (46)
 • ANIMASHKI (9)
 • HISTÓRIA, ARCHEOLÓGIA, STAROKEJ CIVILIZÁCIE (136)
 • História vedy. Zakázané témy. (5)
 • V PARTNERSTVE (12311)
 • ++ aplikácie (67)
 • Pletenie z plastových vreciek. (1)
 • vínové čipky (54)
 • pletené čiapky (527)
 • dámske spodné prádlo (66)
 • pletené tašky (35)
 • y oor. (3080)
 • stránky a odkazy na pletenie (194)
 • háčkové schémy (23)
 • stuha krajka + úplet trikom. bielizeň (45)
 • podvádzať pletařky (373)
 • v kontakte s BISEROM (5)
 • Pletenie vzor pre pletenie vzory (11)
 • pletené pre dom (tenisky, koberčeky, prikrývky, vankúše atď.) (369)
 • pletené ženské modely (1765)
 • pletené a šiť na psa (203)
 • pletené pre mužov (630)
 • pletenie pre deti (976)
 • kombinované pletenie (24)
 • pletenie s kožušinou (128)
 • pletené ozdoby (pás, golier, gombíky a iné) (215)
 • žakár (205)
 • pletacie časopisy + knihy (784)
 • online obchody pre vyšívanie (30)
 • Írska čipka (157)
 • lemovanie, šnúrka, pásková hrana (292)
 • Missoni + krajka ihlica + patchwork (6)
 • prekladateľ pre pletařky (19)
 • programy pre šitie (46)
 • ružová čipka (44)
 • tabuľka, kalkulačka spotreby priadze (32)
 • konvenčné označenia, slovníky pojmov pre pletenie (115)
 • naučiť sa pliesť (1395)
 • pletenie pleteniny (161)
 • voľné tvary (11)
 • šály, šály (532)
 • sukne (čiastočne šaty, obleky..) (815)
 • LOOKING WORLD (virtuálne prechádzky, foto) (86)
 • OTÁZKY A ODPOVEDE (4)
 • VYAZHEM A SCHÉMA HRAČKY (42)
 • PRE PES, VETERINÁRNE (24)
 • STUDIA COMPASS, ZNÁME INTERNET (2084)
 • zoznámte sa s klávesnicou (43)
 • vytváranie animácie (13)
 • HTML od nuly. Video lekcie (11)
 • Ako nastaviť sieť Wi-Fi. (8)
 • Posielanie SMS zadarmo (8)
 • vytvoriť snímku obrazovky, neviditeľný priečinok na ploche (5)
 • Program na archiváciu / rozbalenie súborov Win (5)
 • ako vytvoriť aktívny odkaz (2)
 • programy (338)
 • sťahovanie videí z YouTube a dr, hudba (57)
 • * - počítač na čistenie (270)
 • pre denník LiRu (443)
 • ak ste zablokovali stránku (9)
 • ako prenášať fotografie z fotoaparátu do počítača. (3)
 • ako stiahnuť súbory z Internetu. (28)
 • Konverzný katalóg Convertera.Net (12)
 • schémy denníka, tapety na plochu (36)
 • online skener pre kontrolu súborov (1)
 • organizátor (1)
 • text prekladateľa (14)
 • Vyhľadávače (24)
 • Užitočné odkazy (14)
 • on-line zdroje (testovanie rýchlosti, kontrola) (4)
 • SKIP a ďalšie funkcie Ineta (42)
 • vytváranie videa (43)
 • vyučovanie V. Šilnikova (127)
 • Čo mám robiť, ak počítač zamrzne? (7)
 • ZÁUJEM ĽUDÍ A OSUD (130)
 • INTERNETOVÉ OBCHODY (42)
 • ART (363)
 • balet, choreografia (9)
 • maľba (3)
 • hudba (282)
 • opera, opereta (11)
 • Výkony (56)
 • Yoga pre začiatočníkov (2)
 • KNIŽNICA (1447)
 • detský web - kniha CABINET. (33)
 • audio knihy, hry (1156)
 • kniha symbolov (1)
 • K ALE FILMLY (2958)
 • dokumentárny film (85)
 • karikatúry, rozprávky, detské online kino (55)
 • vzdelávacie filmy (15)
 • online kino, vyhľadávanie filmov na internete (102)
 • online TV (84)
 • definovanie kvality filmov (1)
 • jednotlivé videá (28)
 • TV show (8)
 • Filmy BBC (29)
 • K U LI N A R I (3540)
 • Myšlienky, prekvapení hostia. (10)
 • Recepty na cesto (6)
 • nastavenie stola (3)
 • "Kniha o zdravom jedle" + knihy s receptami (29)
 • ** korenie **, korenie - čo je dobré pre (10)
 • - milenky v prasiatko! -kvalitné miesta, porcie (159)
 • palacinky, plátky (89)
 • pokrmy z hydiny (120)
 • pokrmy zo SEAFOOD (31)
 • jedlá zo zeleniny (183)
 • pokrmy z tvarohu (108)
 • nádoby na aerogrill (1)
 • sendviče (67)
 • vareniki, manti, knedle (70)
 • dezerty (46)
 • Domáca zmrzlina (3)
 • domáce výrobky (36)
 • občerstvenie (286)
 • pečieme vzdušný jogurt! (1)
 • pekáče (73)
 • obväzové šaláty (4)
 • (pozri + mäsové jedlá) (63)
 • rezbárstvo (1)
 • lasagna (4)
 • Lobio s mäsom (1)
 • ponuka na dovolenku (19)
 • mäsové jedlá (160)
 • nápoje (17)
 • neobvyklé. (11)
 • Omelety (23)
 • pasty, pasty (8)
 • prvé kurzy (polievky, rassolniki) (77)
 • koláče + šišky + šišky (614)
 • pizza (131)
 • pilaf (58)
 • výber najpopulárnejších receptov (37)
 • ostatné pekárenské výrobky (273)
 • recept na solenie (11)
 • recepty arménskej kuchyne (1)
 • rybacie pokrmy (118)
 • šaláty (292)
 • Sovietske recepty (2)
 • omáčky (46)
 • sochniki. (25)
 • špagety (3)
 • súfflé (1)
 • syrové šunky (10)
 • cesto (121)
 • koláč z pečene - 4 rôzne recepty (24)
 • koláče (240)
 • dekorácie riadu (67)
 • zima, povodeň (6)
 • chebureks (54)
 • Shish kebab (21)
 • AKO ZÍSKAŤ DÔCHODKU NA INTERNETE BEZ INVESTÍCIÍ. (6)
 • KALKULÁTORY pre všetky príležitosti (3)
 • MAPA PÁSOV WORLD CLOCK (1)
 • CESTY verejnej dopravy vo vašom meste (1)
 • ZDRAVIE, MEDICÍNY, ľudové recepty (2066)
 • o rakovine (273)
 • diabetes mellitus (101)
 • hypertenzia (88)
 • Norbekovy tipy, Wangove recepty (36)
 • poškodenia alebo výhody? (34)
 • Vitamínová detská postieľka, balzamy (27)
 • miesto VAŠE "DOCTOR AIBOLIT" (12)
 • adresy všetkých zdravotníckych zariadení. Rusko (1)
 • ľudskej anatómie, diagnostiky, bodov nárazu. (80)
 • konzultácie lekárov online (9)
 • lieky (141)
 • Liečivé byliny a rastliny. (101)
 • prepisy analýz (28)
 • Príručka o liečení chorôb. (18)
 • encyklopédia tradičnej medicíny, poradenstvo v oblasti zdravia (668)
 • Viacročné kalendáre (16)
 • Pravoslávny kalendár pre rok 2014 (4)
 • N O P R O N O N O O (1183)
 • horoskopy, rozprávanie, chirancia, testy (146)
 • Tarotové karty (36)
 • mágia, mysticizmus (41)
 • mýty a legendy (8)
 • modlitby, sprisahania, mantry (228)
 • zrejmé-neuveriteľné (90)
 • náboženstvo, biblia (72)
 • sebapoznanie, psychológia, OSHO, L.Hay (115)
 • Simoron. Rituály Simoron (13)
 • vysnívaný sen, výklad snov (12)
 • tajomstvá a tajomné javy (379)
 • NOVINKY (533)
 • PROTOKOLY (1143)
 • * Staráme sa o seba (241)
 • diéty, iné výrobky na chudnutie (202)
 • pre domácnosť (475)
 • užitočné vedieť (iné). (206)
 • Prognóza mesiacov 2013 od Alexandra Litvina (4)
 • Symboly na štítkoch (6)
 • tabuľka zlučiteľnosti výrobkov pre samostatné jamy (2)
 • kalorické tabuľky a chemické zloženie hotových b (3)
 • P E Z Z (78)
 • -moje myšlienky v rýmu))) (6)
 • Prasiatko pre detské verše (1)
 • UŽITOČNÉ ODKAZY A SITES (279)
 • Portál pre ženy (4)
 • - odborník na všetko (2)
 • Vynikajúce a pohodlné miesto. Nájsť akýkoľvek obrázok (2)
 • -zbierka pravoslávnych miest (1)
 • konvertor interaktívnych hodnôt (2)
 • história (2)
 • počasie a počasie (1)
 • ako získať odbornú konzultáciu ZDARMA! (2)
 • webová stránka na odovzdávanie fotografií (2)
 • Texty vyhľadávania textov (3)
 • čítať noviny a časopisy online (17)
 • postieľka, dobrodružstvo (14)
 • PROROBY, WISE JARNE (34)
 • INÉ ČLÁNKY (188)
 • -krajkové šperky (4)
 • šablóny (1)
 • vzorov výšiviek a vzorov pletenia pre deti (141)
 • RADIO Online (900 kanálov) (9)
 • ZÁBAVA, HRY, FLASHPACKS (388)
 • krížovky (8)
 • gratulácie, karty, flash disky, pleycasty (64)
 • ON-LINE SECONDS (1)
 • SLOVNÍKY, ENCYKLOPEDIE, RIADITEĽSTVO (187)
 • mapa sveta, krajín a miest, schémy metra a letiska (9)
 • bezplatný telefónny zoznam (3)
 • ilustrovaná encyklopédia vedomostí (2)
 • domáca ekonomika (1)
 • Veľká encyklopédia pre ženy - všetko pre ženu a (1)
 • Každá trasa: kdekoľvek na svete (8)
 • Model slnečnej sústavy (3)
 • slovník pravopisu, súbor pravidiel (26)
 • encyklopédia interiérových rastlín, kvety, poradenstvo o (7)
 • SMILE (26)
 • STAVY VŠETKÝCH ŽIVOTNÝCH PRÍPADOV (1)
 • TABULKY veľkostí, prírastkov, dĺžky raglanu (70)
 • FOTOGRAFIE, EDITORI (270)
 • Napíšte text na fotografiu online. (7)
 • Učíme sa fotografovať (7)
 • DECOR, KURTAINS,,, OPRAVY..design, interiér, remeslá pre (80)
 • Šiť si sám (332)
 • časopisy na šitie (28)
 • Taburet. zber schém (1)
 • Poradenstvo odborníkov: chyby v práci šijacích strojov (3)
 • ETIKETA (9)
 • Je to zaujímavé! (187)
 • HUMOR, pozitívna ironická poézia (102)
 • PRÁVNE PORADENSTVO On-line (11)

-hudba

-Vyhľadávanie podľa denníka

-Odoberať e-mailom

-štatistika

Ako liečiť šindle

Ako liečiť šindle

Ako dieťa, väčšina z nás trpí ovčie kiahne (varicella), ale len málo ľudí vie, že to nevinné na prvý pohľad, detské ochorenie spôsobuje veľké a strašné vírus varicella zoster " Po plané prejde, vírus nezmizne z tela, ako medveď, ktorý padol na zimných spiacich "spiace" bunky v nervovom systéme. Väčšina medveďov spí v ich teplých jazierach až do jari a iba s prvými lúčmi slnka sa dostanú von zo svojich rožníkov. A "varicella zoster": tak dlho, kým je telo zdravé a plné energie "spiace", ale akonáhle sa ľudské telo starne, a to je spojené s nedostatkom vitamínu, únava, "spustil" imunitný systém alebo vážne ochorenie, vírus okamžite z pasívneho suseda premení v divokú nepriateľa, rozptýliť sa na telo vo forme herpes zoster alebo herpes zoster.

Vírus sa môže prenášať vzduchom alebo kvapalinou uvoľnenou z vezikúl s kiahňou kiahňou alebo šindľami.

Dospelý človek nemôže dostať chorobu z iného dospelého, ale pravdepodobnosť infekcie dieťaťa trpí ovčie kiahne, a preto držať ich starý mimo dosahu detí trpiacich ovčími kiahňami, a vice versa chráňte svoje deti od pacientov s herpes - zoster vírusu, aby sa zabránilo krížovej kontaminácii.

Ako sa vyskytujú šindle?

Nestabilné počasie v poslednej dobe vyvolalo množstvo vírusových infekčných ochorení, vrátane šindľov alebo opar zoster. Je to celkom zložitá infekčná choroba. Varicella Zoster - vírus VZ - zatiaľ čo sa skrýva v ľudskom tele, čaká na "príležitosť" na plávanie. Tento "vhodný prípad" pre príčinu herpes zoster je prenášaná chrípka, nachladnutie, ťažká stresová situácia a samozrejme oslabenie obranyschopnosti tela.

Šindle: klinické prejavy a symptómy

● šindle začína: na prvom mieste práve zapálil nejaké miesto, potom sa pop bubliny, ktoré sa zdajú "plaziť sa" z jedného miesta na druhé, ako by girding tela, najčastejšie v dolnej časti chrbta. Po niekoľkých dňoch bubliny prasknú, z nich tečie kvapalina, potom sa vytvorí kôra, ktorá sa nedá roztrhnúť ani nečesať. Samozrejme, v takýchto prípadoch, pocity nie sú príjemné: koža sa svrbenie, chcete vyčesať, ale nemôžete! Navyše bubliny vyberajú miesto, kde je najväčšia akumulácia nervových zakončení (receptorov) - teda vyčerpávajúca a vyčerpávajúca bolesť. Najzaujímavejšie je to opar Zoster sa prejavuje u detí v podobe banálnych ovčích kiahní a u dospelých - vo forme samotných šindľov. To je dôvod, prečo sa v lekárskej praxi, tam sú často prípady, keď dospelé osoby starajúce sa o deti, chorých kiahne sami "pick up" vírus a začne manifestáciu herpes zoster v celej svojej "kráse."

Šindle: komplikácie choroby

● Ak sú diagnostikované s "šindľov" neváhali a pristúpiť k liečbe, pretože okrem problémov, ktoré prináša toto ochorenie, môže byť vážnejšie komplikácie, a predovšetkým - postgerpesnaya neuralgia. Ako ukazuje zdravotná štatistika, u 55% pacientov so šindľami staršími ako 60 rokov táto neuralgia trvá približne mesiac a 16% - šesť mesiacov alebo viac. Avšak prejavy ochorenia nie sú obmedzené na jednu neuralgiu. Možné poruchy motora, znížená zraková ostrosť a sluch, predĺžený zápal tvárového nervu. Preto musíte ihneď začať komplexnú liečbu herpes zoster.

Ako vyliečiť šindle: všeobecné lekárske opatrenia

Liečba herpes zoster by mala byť komplexná. Mala by byť zameraná na znižovanie bolesti a svrbenia, čo najrýchlejšie odstránenie zápalového procesu a zničenie vírusu herpes zoster. Pred objavením sa vyrážok a vezikúl naneste na zapálenú oblasť pokožky uterák v studenej vode. Ako bolo uvedené vyššie, jednou z príčin šindľov je strata alebo oslabenie imunity, takže by ste mali konzumovať viac vitamínov B a C, ktoré sa nachádzajú v zelenine a ovocí, najmä v citrusových plodoch.

● Len čo bubliny prebublávajú, pravidelne ich namažte roztokom žiarivo zeleného ("zeleného") alebo tekutého Castellani (fukorcín), ktorý sa v akejkoľvek lekárni predáva bez lekárskeho predpisu. Je pozoruhodné, že silný roztok manganistanu draselného ("mangán") vysušuje hrdzu.

Ako liečiť šindle: recepty ľudovej medicíny

● Pite dvakrát denne pred jedlom korene odrody : 150 g suroviny nalejte 800 ml. vodka a trvať na tmavom mieste, pravidelne otriasa obsahom pohára; po dvoch týždňoch napätia - tinktúra je pripravená na použitie. Táto tinktúra posilňuje imunitný systém a je výborným tonikom.

● Pomôže vám posilniť imunitu a tinktúru z kôry vŕba : jedna lyžica suroviny nalejte pohár vriacej vody a trvať jednu hodinu. Vezmite ¼ pohára infúzie pred jedlom trikrát denne.

● Rovnako efektívne je použitie komplexných tinktúr z kvetov nechtík. Vezmite dve čajové lyžičky rozkrájané kvitnúce kvety a 100 gramov z nechtových kvetov, vylejte túto zmes pol litra vodky a vložte ju na tmavé miesto po dobu jedného mesiaca pokryté plastovým viečkom; navlhčite v tinktúre kúsok gázy a zapnite zaparenie trikrát denne po dobu desiatich minút, nič viac. Túto tinktúru možno odobrať aj vo vnútri jednej čajovej lyžičky na pol pohára vriacej vody, trikrát denne.

● V jednej pohári vriacej vody nakrájajte lyžicu trávy, zabaľte a trvajte jednu hodinu. Utrite ranné a večerné boľavé miesta s touto infúziou pomocou sterilného obväzu alebo gázy.

● Odporúča sa namazať bublinové vyrážky najmenej trikrát denne s alkoholickou tinktúrou melisovej byliny v pomere 1: 5. Môžete tiež namazať postihnuté oblasti pokožky čerstvou fialovou šťavou z troch listov, infúziou nechtíka v olivovom oleji v pomere 1:10.

● Čoskoro ráno na prázdny žalúdok, vezmite 15-20 ovocie rakytníka. Krushina má laxatívny účinok, ktorý je veľmi dôležitý pre herpes.

● Urobte ďalšiu komplexnú infúziu bylín od najskorších dní choroby. Vezmite 10 kúskov lipových kvetov, 8 kúskov voňavých bylinkových bylín a dve časti listov orechov; Po dôkladnom brúsení dve lyžice kolekcie nalejte 200 ml. vriacej vode po dobu pol hodiny. Píšte dve jedlá denne počas dňa.

● Ďalšia infúzia, nie menej účinná. Nalejte dve šálky vriacej vody jednu lyžicu zeminy časti citróna a trvať dve hodiny. Po perkolácii piť pol pohára infúzie 4 krát denne pred jedlom.

● Jaro je na dvore. V máji, pred kvitnutím, nakrájajte dvojročné výhonky jalovíc, odlupujte kôru a položte hornú svetlozelenú pokožku na slnko, aby ste vysušili. Varenie tejto suroviny a nápoj namiesto čaju trikrát denne pre jedno celé sklo.

Po získaní trpezlivosti a ozbrojených vyššie uvedenými receptami sa určite zbavíte šindľov a Boh vám môže pomôcť v tomto.

Šindle sú oveľa menej časté ako herpes na perách, ale kožné lézie s herpes zoster sú oveľa masívnejšie a bolestivejšie ako s herpes pery. Príčinou šindľov je reaktivácia vírusu herpes zoster, ktorý vstupuje do tela v detstve, keď človek trpí ovčím kiahňam. Hlavnými prejavmi herpes zosteru je výskyt viac-menej masívnych a bolestivých vyrážok (vezikuly na pozadí červenej kože) na koži vo forme pásky. Liečba herpes zoster zahŕňa použitie antivírusových látok v tabletách a mastiach, rovnako ako lieky proti bolesti.

Čo je šindle?
Šindle sú vírusové ochorenia spôsobené vírusom herpes zoster (herpes zoster). So šindľami sa ľudský nervový systém zapája do zápalového procesu (zvyčajne je ovplyvnená vegetatívna nervová sústava). Infekcia so šindľami sa vyskytuje pri kontakte s chorou osobou. Dospelí a deti staršie ako 10 rokov spravidla ovplyvňujú šindle.
Deti do 9-10 rokov sú častejšie ochorené ovčím kiahňam (kuracie kiahne). Potom, čo dieťa malo ako dieťa kiahne, herpes vírus nezmizne úplne, ale zostáva v nervových bunkách. Tinea sa vyskytuje v dôsledku zníženej imunity (aktivácia vírusu herpes).

Hlavné príznaky a symptómy herpes zoster sú:

 1. Kožné prejavy so šindľom. So šindľami sú kožné vyrážky lokalizované pozdĺž nervov. Na pokožke pacienta so šindľom nájdete červené škvrny v rôznych tvaroch. Niekedy v prípade herpes zoster sa pacient sťažuje na prítomnosť malých vezikúl obklopených červeným okrajom (vezikulárna forma Herpes zoster). Najčastejšie so šindľami majú bubliny transparentný obsah (po 1-2 týždňoch, pľuzgiere vyschnú a tvoria kosti). V závažných prípadoch pásového oparu preniká zápalový proces hlbokými vrstvami kože (do dermis). V dôsledku toho zostávajú jazvy. Treba poznamenať, že kožné prejavy zodpovedajú úrovni poškodenia nervových štruktúr. V prípade bežnej formy šindľov sa objavujú vyrážky po celom tele, ako u kuracích kiahní.
 2. Bolesť so šindľami. Zvyčajne pocit bolesti nastáva pár dní pred objavením sa kožných vyrážok. Bolesť so šindelmi s rôznou intenzitou (od mierneho až po horenie). Bolesť so šindľami sa zosilňuje v noci a tiež pod vplyvom rôznych podnetov (dotyk, chladu). So šindľami je bolesť lokalizovaná pozdĺž nervov. Niektorí pacienti so šindelmi sa sťažujú na bolesť hlavy. Bolesť sa zvyšuje, keď sa mení pozícia hlavy.
 3. Poruchy citlivosti. Najčastejšie so šindľami, citlivosť sa znižuje v oblasti vyrážok alebo jaziev
 4. Symptómy všeobecnej intoxikácie: slabosť, znížená chuť do jedla, nevoľnosť, vracanie, horúčka, strata hmotnosti.

Liečba herpes zoster
Liečba herpes zoster by mala byť zameraná na zničenie vírusu herpes (herpes zoster) a odstránenie bolesti. Pri liečbe herpes zoster sú predpísané antivírusové lieky. Dobrá účinnosť pri liečbe herpes zoster ukázala liek Metisazon. Metizazón sa používa vo vnútri počas 6 až 8 dní (20 mg na 1 kg telesnej hmotnosti pacienta za deň). Spolu s liekom Metisazon boli antivírusové liečivá (syntetické acyklické nukleozidy) veľmi účinné pri liečbe pásového oparu. Príkladmi protivírusových liekov sú Acyclovir, Famciclovir, Valaciclovir. Trvanie liečby šindľov s týmito liekmi je 8-10 dní. Na odstránenie bolestivého syndrómu so šindľami sa používajú blokátory ganglií (Gangleron, Pirilen). Pozitívny účinok nastáva po 4-5 dňoch od začiatku liečby.
Zvyčajne so šindľami po vymiznutí vyrážok u pacientov dlhý čas (týždne, mesiace a dokonca aj roky), existuje bolesť. K boju proti bolesti s šindle mali používať analgetiká (aspirín, ANALGIN inj, fenylbutazón, paracetamol, indometacín). Vďaka silnej a chronickej bolesti sa používajú deriváty gamaaminomaslovým (gabapentín), antikonvulzíva (diazepam), a tak ďalej. Ak sa u pacienta s bolesťou herpes zoster pretrváva po použití analgetík, je nutné vyhľadať lekársku pomoc pre liečbu rehabilitačné.

. Pomôžte prosím. jej matka preukázala herpes alebo herpes zoster. Vyrážka prakticky zmizla zanechala niekoľko malých ran, a bolesť z vnútra je strašná, aby som vydržala, niekedy nie sú žiadne sily, ktoré by bolieť slzám, a bolí ma to pozrieť, môže niekto vedieť, aký účinný spôsob liečby, lekári v nemocnici hovoria tolerovať, ale v skutočnosti vám bolesť nedáva spánok, povedzte mi prosím, čo robiť.

Liečba herpes zoster.

Priraďte anestetiká, antivírusové, protizápalové, imunomodulačné lieky. Miesta vyrážok sú rozmazané antiseptickými roztokmi (brilantne zelené).

Netradičné a ľudové lieky proti herpes zoster

Domáce opravné prostriedky pre herpes zoster

Namočte postihnuté oblasti do herpesovej masti, ktorá pozostáva zo 100 gramov medu, 1 lyžice popola a 3 strúčikov cesnaku.

Zmazajte lézie s herpes olejom horkými mandľami (predáva sa 1 lekáreň).

Pri herpes zoster pomáha kúpanie v morskej vode.

Bylinky a vône na liečbu herpes zoster

Wet miest herpes lézie s odvar z bylinkovej mäty piepornej. Nalejte 1 polievkovú lyžicu bylín 1 pohár vody, varíme 15 minút vo vodnom kúpeli, vypustíme.

Vezmite 20 gramov osiva geniačkovníka, koreň koreňového koreňa trávy. Zmiešajte celú zmes v 1 litri vody 30 minút. Odvar na použitie na pleťové vody so šindľom.

Zmiešajte 4 lyžice cesnaku, 2 lyžice kaše listov popola a 6 lyžíc medu. Osušte plochy kože, ktoré sú postihnuté listami, trikrát denne, držte masť 2 hodiny.

Napaľte dosku čistého papiera na taniere pomocou kuleče (vypustite popol) a namažte herpes zoster

Ľudové lieky úspešne pomáhajú pri liečbe mnohých ochorení, táto stránka vám pomôže vyzdvihnúť potrebné recepty a oboznámiť Vás so spätnou väzbou čitateľov.

Liečba herpes zoster sa má vykonávať pod vedením lekára. Najčastejšie v lekárskej liečbe sa táto schéma používa:
1. Aby sa ohniská lézií zahalili so zelenkavým - aby nedošlo k hnisaniu,
2. Užívajte lieky na zlepšenie imunity
3. Vezmite antivírusové lieky (acyklovir, zovirax, sfamtsiklovir.).
4. S silnou bolesťou, piť anestetikum, môžete použiť masť používaná pri liečbe kĺbov: voltarenovuyu, rýchlo-gél, rýchlo-gél-so sušenými fľaštičkami
5. Vezmite vitamíny (C - zlepšiť imunitu, B - liečiť postihnuté nervové bunky) a minerály (najmä zinok)

Okrem liečebnej liečby možno ľudskú liečbu herpes zoster použiť na urýchlenie regenerácie, ale až po vysušení vezikúl. Vo fáze choroby, keď sa objavujú na koži, je lepšie používať obyčajné zelené.

Kompresia s nemorálnou tvárou v ľudovej liečbe herpes zoster

1 polievková lyžica. l. immortelle variť 1 pohár vriacej vody, trváme, zabalené 1 hodinu. Tlmiť utierku a aplikovať na boľavú škvrnu 2 krát denne počas 10 minút. Môžete len vymazať túto infúziu vyrážok šindle

Elmová kôra pri liečbe folikálneho herpes zoster

V máji, pred kvitnutím, odreže dvojročné výhonky jalovíc. Odstráňte z nich hornú kôru. Potom opatrne odstráňte svetlozelenú kôru, rozrežte ju a vysušte ju na slnku. Pridajte čaj a pijte 1 pohár 3 krát denne.

Lopata v ľudovej liečbe herpes zoster

2 polievkové lyžice. l. Nechajte list lopúcha 1 šálka vriacej vody, trvať 30 minút. Namočte utierku a stlačte na noc.

Ako dieťa, väčšina z nás trpí ovčie kiahne (varicella), ale len málo ľudí vie, že to nevinné na prvý pohľad, detské ochorenie spôsobuje veľké a strašné vírus varicella zoster " Po plané prejde, vírus nezmizne z tela, ako medveď, ktorý padol na zimných spiacich "spiace" bunky v nervovom systéme. Väčšina medveďov spí v ich teplých jazierach až do jari a iba s prvými lúčmi slnka sa dostanú von zo svojich rožníkov. A "varicella zoster": tak dlho, kým je telo zdravé a plné energie "spiace", ale akonáhle sa ľudské telo starne, a to je spojené s nedostatkom vitamínu, únava, "spustil" imunitný systém alebo vážne ochorenie, vírus okamžite z pasívneho suseda premení v divokú nepriateľa, rozptýliť sa na telo vo forme herpes zoster alebo herpes zoster. V angličtine sa choroba nazýva herpes zoster alebo pásový opar; N a ukrajinský - operatívny herpes.

Vírus sa môže prenášať vzduchom alebo kvapalinou uvoľnenou z vezikúl s kiahňou kiahňou alebo šindľami.

Dospelý človek nemôže dostať chorobu z iného dospelého, ale pravdepodobnosť infekcie dieťaťa trpí ovčie kiahne, a preto držať ich starý mimo dosahu detí trpiacich ovčími kiahňami, a vice versa chráňte svoje deti od pacientov s herpes - zoster vírusu, aby sa zabránilo krížovej kontaminácii.

Ako sa choroba vyvíja?
Po "prebudení" sa vírus pohybuje pozdĺž nervov na kožu. Za púhych niekoľko dní pred nástupom ochorenia môže človek cítiť chrípkové podmienku: bolesti hlavy, horúčka, letargia, slabosť, opuchy lymfatických uzlín, podráždenie žalúdka.
Včasné príznaky nástupu ochorenia nie je ľahké si všimnúť, sú často omylom za prejavy iných ochorení. Prvým príznakom herpes - zoster vírusu možno izolovať bolesť, necitlivosť v určitej časti tela, "strelecké" bolesti v trupe alebo nohy. To znamená, že bolesť herpes zoster je schopný napodobniť chorôb, ako sú peptický vred, ruptúrou medzistavcové platničky, zápal pľúc, zápal slepého čreva, infarkt myokardu, zápal pobrušnice, migréna a dokonca angíny (bolesť srdca). Keď sa ochorenie rozvíja, príznaky sa stávajú špecifickejšie a diagnóza je jasnejšia.

Náhle sa v určitej oblasti kože objaví pocit pálenia a / alebo svrbenie. Mierny dotyk spôsobí, že pacient hľadá také polohy v posteli, v ktorých je bolesť

bude minimálna. Zároveň pacient necíti injekciu s ihlou (topická diagnóza pre neuropatológov). Lekárske štatistiky ukazujú, že každých 12 - mladého poškodený herpes zoster a každý druhý starší, sužovanej bolesťou a približne 10% pacientov pôvodne boli liečení od infarktu, migrény, apod najhoršia časť tejto choroby, a to aj po zotavení.. bolesť môže trvať niekoľko mesiacov až niekoľko rokov. Tieto bolesti sa nazývajú "postherpetická neuralgia"

14 dní po objavení prvých príznakov ochorenia sa zistí vyrážka. Zvyčajne sú lézie umiestnené v hrudníku, rebrách pozdĺž medzičasových nervov.

O 3 až 4 dni sa v oblasti vyrážky vytvárajú bubliny, ktoré majú úplne rozdielne veľkosti. V priebehu týždňa sa počet bublín zvyšuje exponenciálne. Následne sa tekutina obsiahnutá v blistroch stáva zakalená. Potom pľuzgiere vyschnú, dostanú sa dovnútra, pokrývajú kôrou, na ich mieste sa nachádza svetlejšia farba alebo jazva. Po vysušení tvoria plaky vyčnievajúce nad pokožkou.

Závažnosť bolesti sa líši od človeka k človeku. Niektorí ľudia pocítia pocit pálenia, ktorý sa dostáva do svrbenia počas obdobia hojenia, ako to často býva v prípade kiahní. Iní zažívajú takú nepríjemnú bolesť, že ani nemôžu vykonávať každodennú prácu. Niekedy po uzdravení pľuzgierov u ľudí po dobu jedného mesiaca alebo dokonca jedného roka v mieste bývalej vyrážky sa zaznamená silná bolesť. Je tiež možné zmeniť pigmentáciu pokožky.

Trvanie choroby : Ill šindľom len raz v živote, relaps ochorenia sa tak nestane, s výnimkou pre ľudí s AIDS a imunitný nedostatky. Pacienti so silnou imunitou sa zotavia v priebehu 15 dní až 1 mesiaca. Starší a imunitným pacienti sú náchylnejší k dlhším a ťažším priebehom (vyrážka obvykle rozsiahlejšie, niekedy nekrózy kože) forma "v krvi" pľuzgiere, vriedky, obrovské jazvy. V prípade, že imunitný systém je výrazne "so zníženým obsahom", je možné poškodenie pečene, mozgu, pľúc, gastro - črevného traktu a očí.

Obzvlášť ťažké sú šindle v prípade poškodenia tváre a očí. Výpady sú umiestnené na krídlach nosa, v rohoch pier, na čele a okolo očí.

Dôsledky sú ťažké: na tvári sa vyskytujú cikkritídy, rohovka oka sa zakalí, zrak klesá, môže dôjsť k paralýze časti tváre s úplnou stratou citlivosti.

Možná strata chuti jedla, prudký pokles sluchu.

Ak je liečba vykonaná správne a včas (včasná liečba pacienta), všetky príznaky zmiznú takmer úplne po 1 až 2 mesiacoch.
Komplikácií, ktoré sa väčšinou prichádzajú u starších pacientov, môže byť identifikovaný: dočasné "ochrnutie" z končatín, kožné nekrózy a zjazvenie, herpes zápal mozgového tkaniva (encefalitída).
Pre pacientov s AIDS herpes zoster sa môžu stať život ohrozujúcou infekciou. Vzhľadom na to, že imunita týchto pacientov je "nulová", vírus môže spôsobiť vážne poškodenie niektorých vnútorných orgánov vrátane mozgu a srdca. U HIV-infikovaných narkomanov je choroba prchavá a ak nekontaktujete lekára včas, môže to viesť k smrti. Západní imunológovia spájajú tento jav s "toxickým" účinkom liekov na imunitný systém.

PRVÁ POMOC (ukáže sa sama o sebe):
v prípade silnej bolesti podajte pacientovi pilulku Pentalgin alebo baralgina. Naliehavo konzultujte pacienta s neurológom alebo terapeutom, alebo dermatológ.

Existuje niekoľko liečebných režimov pre herpes zoster. Teraz bolo zistené, že priebeh liečby musí nutne zahŕňať tabletované antivirotiká (acyklovir alebo valaciklovir alebo famvir). Používa sa na liečbu výhradne krémov alebo masti na báze acykloviru a prípravkov vysušujúcich vyrážky - nestačí. Takáto krátka liečba nezbavuje symptómy ochorenia, najmä bolestivého syndrómu a nezabraňuje vzniku ťažkých komplikácií herpes zoster. Antivírusové lieky sú účinné na zmiernenie symptómov a prevenciu postherpetickej neuralgie iba prvých 5-6 dní po nástupe choroby. Tablety sú lieky na predpis a preto by ich mal predpisovať lekár.

Malo by sa uznať, že najefektívnejší pre dnešný liek na liečbu herpes zoster je " Famvir "(famciklovir) vyrábaný švajčiarskou spoločnosťou Novartis.
Liečivo je predpísané lekárom a prepustené z lekárne na lekársky predpis. Príjem 3 tablety denne v priebehu týždňa umožňuje rýchlo zastavenie symptómov oparu - a zoster. Liečivo blokuje enzým zodpovedný za násobenie vírusu, spoľahlivo znižuje bolesť počas a po ochorení. Pri skoršej aplikácii pomáha zabrániť vzniku postherpetickej neuralgie. Famvir po dlhú dobu v Schwannových (nervové bunky) a lepšie chrániť pred poškodením, ktoré vírus varicella-zoster, alebo znížiť stupeň prevencie rozvoja postherpetická neuralgia, ktorá bola preukázaná klinickými testami. Počas liečby je potrebný 1 balík famvir. Náklady na balenie na území Ruskej federácie predstavujú približne 4600 ruských rubľov.