Hlavná

Bradavice

Metódy a nástroje na liečbu dermatitídy u dospelých

Patológie kože alergickej povahy spôsobujú pacientovi vnútorné nepohodlie a kozmetickú poruchu. Liečba dermatitídy u dospelých je možná s oficiálnymi liekmi a ľudovými prostriedkami proti všetkým kožným prejavom ochorenia. Prístup k zdravotnému problému je zložitý. Spočiatku určiť hlavný alergén, odstrániť patogénny faktor. Potom môžete použiť zamýšľanú masť na atopickú dermatitídu u dospelých.

Ako liečiť dermatitídu u dospelých

Ochorenie je alergické, takže každá liečba začína diétou a úplnou elimináciou potenciálneho alergénu a dodatočným podaním antihistaminík. Lekár starostlivo skúma vonkajšie príznaky dermatitídy, odporúča klinické a laboratórne vyšetrenie na objasnenie formy ochorenia, charakteristiky intenzívnej starostlivosti. Pri dermatitíde pacientov vzhľad opúšťa veľa požiadaviek, preto sa odporúča okamžite konať.

Liečba atopickej dermatitídy u dospelých

Dermatitída je dôsledkom intoxikácie tela, preto liečba u dospelých pacientov a detí by mala byť komplexná. Účinok alergénu je potlačený antihistaminikami, ale ich perorálny príjem niekedy nestačí na úplné vyliečenie. Tu sú lieky, ktoré sa majú zahrnúť do liečby dermatitídy u dospelých:

 1. Sorbenty. Napríklad enterosorbentov - Tento moderný gél sorbent na báze kremíka Bioorganic jemne a bez poškodenia organizmu absorbuje ako alergény a toxických produktov imunitné reakcie, a potom je na výstupe z telesa, a tým ho čo uľahčuje pre alergie.
 2. Antihistaminiká na dermatitídu: Claritin, Fenistil, Suprastin, L-Cet, Cetrin, Zirtek, Telfast, Loratadin.
 3. Nie je hormonálne masti: Protopic, EPLAN, Fenistil, Elidelu, Losterin, Destin Timogen, Naftaderm, Videstim, Aysida.
 4. Hormonálne masti pre účinnú liečbu komplikovanej formy dermatitídy u dospelých: Elokom, Akriderm, Celestoderm.
 5. Lokálne antiseptiká na odstránenie symptómov zápalu u dospelých: Linkomycín a masť erytromycínu, Celestoderm.
 6. Antibiotiká na perorálne podávanie pre komplikácie dermatitídy: Rovamycín, Doxycyklín, Sumamed, Zitrolid, Erythromycin.
 7. Probiotiká: Bifidobacterin, Linex, Lactobacterin, Acipol na obnovenie črevnej mikroflóry u dospelých s dermatitídou.

fotodermatit

Hlavným dráždením v tomto klinickom obrázku sú slnečné lúče a zvýšená citlivosť organizmu na takýto klin. Koža po infekcii bude vyzerať heterogénne, hľuzovité a pacient prejaví akútne pocity svrbenia, pocit pálenia, sťažuje sa na zvýšené opuchy zapálenej kože. Ako účinná liečba odporúča použitie takýchto liekov:

 1. Na odstránenie provokujúceho faktora je indikované použitie činidiel s metyluracilom alebo zinkom.
 2. Na produktívnu obnovu poškodenej dermy je Panthenol sprej predpísaný zvonka na ohniská patológie.
 3. Na posilnenie oslabeného imunitného systému sú relevantné vitamíny skupiny C, E, A, B a prípravky s obsahom x.

Liečba kontaktnej dermatitídy

Fotodermatitída je atypická forma kontaktnej dermatitídy, ktorá súvisí s priamou interakciou s provokujúcim faktorom z prostredia. Hlavnou úlohou pacienta je vylúčenie kontaktu s dráždivým účinkom, odstránenie vonkajších symptómov choroby medicínskymi, vylúčenie ich závislosti v budúcnosti. Lekár môže predpisovať nasledujúce lieky:

 1. Kortikosteroidy: krém Advantan, Elokom, Lokoid.
 2. Antihistaminiká: Cetrin, Erius, Claritin, Zirtek.
 3. Miestne antiseptiká: Burovova tekutina.

Seboroická dermatitída

Keď sa na pokožke hlavy objavujú mastné šupiny, ktoré sa pravidelne svrbia a svrbia, vzniká podozrenie zo seboroickej dermatitídy. Je to dôsledok zvýšenej aktivity tela kvasinkovej huby, ktorá sa živí mazu. Seboroická dermatitída prevláda u detí prvých dní života, extrémne zriedkavé u dospelých. Svaly patológie u dospelých sú pozorované na očných viečkach vo všetkých záhyboch na koži.

Aby sa rýchlo vyliečili zo seboroickej dermatitídy, mali by sa charakteristické stupnice denne ošetrovať olivovým olejom, aby sa rýchlo a bezbolestne zmizli. Okrem toho sa ukazuje, že potraviny sa upravujú, aby sa z dennej dávky vylúčili mastné, ostré a údené potraviny. Môžete použiť špeciálne terapeutické šampóny na zvlhčenie suché kože, náchylné na lúpanie.

Liečba alergickej dermatitídy

Pri porážke kože existuje podozrenie na alergickú reakciu organizmu. Jedná sa o jednu z foriem dermatitídy u dospelých, čo si vyžaduje revíziu každodennej výživy na odstránenie patologického procesu. Syntetické zložky v potravinách, polotovaroch a konzervačných látkach by mali byť úplne odstránené z denného menu, pretože sú často najviac dráždivé. Terapeutická strava zahŕňa rastlinnú potravu ako zdroj antioxidantov a prírodných vlákien.

Nutričná dermatitída u dospelých

Táto forma dermatitídy je chronická a pacient prechádza do kategórie večných "alergií". Na udržanie všeobecného zdravia sa musia prijať pravidelné lekárske a preventívne opatrenia. Zložky riadu by mali byť hypoalergénne, inak by charakteristická vyrážka na rôznych miestach dermy narušila pacientov čoraz častejšie. Alergény sú častejšie červené ovocie a zelenina, polotovary a konzervačné látky, citrusové plody a bobule.

Ako liečiť toxikémiu

Správna liečba dermatitídy začína produktívnou elimináciou nebezpečného alergénu, ktorý prenikol do tela potravinami alebo prostredníctvom respiračného traktu s ďalším rozšírením cez systémový krvný obeh. Okrem toho sa môže injekčne podať infekcia toxickou látkou. Na produktívnu liečbu, hypoalergénna strava, je potrebný príjem vitamínov. Existuje stála schéma intenzívnej starostlivosti o dospelých, ktorá v praxi poskytuje nasledujúce smery:

 • domáce použitie čistiacich klystírov na produktívnu indukciu intoxikačných produktov;
 • vnútorný príjem enterosorbentov, diuretiká, ktoré tiež odstraňujú toxíny z krvi a iných biologických tekutín;
 • podanie roztoku tiosíranu sodného, ​​chloridu vápenatého intravenózne na posilnenie oslabenej imunity;
 • podávanie antihistaminík perorálne: Cetirizín, Tavegil, Loratadine, Claritin, Chloropyramín;
 • použitie glukokortikosteroidov vo forme prednizolónu a jeho derivátov v závažných klinických obrazoch.

Ako liečiť dermatitídu na tele dospelých

Ak je ochorenie zistené v počiatočnom štádiu, použitie antihistaminík v a von - táto liečba je dosť. Pri komplikovaných klinických obrázkoch s výskytom hnisavých rán a exsudatívneho vyrážky sú potrebné perorálne antibiotiká vo forme tabliet, použitie kortikosteroidov je externé. Ak príznaky dermatitídy predchádza zvýšená aktivita hubovej infekcie, liečba sa má vykonať s antifungálnymi činidlami.

liečenie

Hormóny pitie alebo antibiotiká - lekár rozhodne na základe charakteristík klinického obrazu. Ak komplikácie chýbajú, dospelý pacient dostáva perorálne predpísané antihistaminiká. Tieto tablety sú Claritin, Loratadine, Cetrin, Suprastin, Fenistil, L-Cet, Tavegil a ďalšie. Priebeh intenzívnej starostlivosti sa mení v priebehu 7-14 dní, upraví sa lekár jednotlivo. Ak nie je vhodný jeden liek na alergiu, musí sa nahradiť s prihliadnutím na zlučiteľnosť organizmu s aktívnymi zložkami.

Okrem toho venujte pozornosť predstaviteľom nasledujúcich farmakologických skupín:

 • sorbenty: Enterosgel, aktívne uhlie;
 • probiotiká: linky, Bifidumbacterin, Hilak Forte;
 • antibiotiká: Rovamycín, Doxycyklín, Sumamed, Zitrolid, Erythromycin;
 • antivírusové lieky: Acyclovir, Famvir, Valtrex, Alpizarin;
 • multivitamínových komplexov z dermatitídy.

Lokálna liečba

Dermatitída objaví nielen na tvári, prítomnosť charakteristických vyrážka nie je na chrbte, zadku a iné časti tela vylúčené. V prípade, že pilulky zabiť patogénne infekcie zvnútra, zvonku používanie krémov a mastí pomáhajú efektívne opravuje kozmetické vady, zníženie intenzity nepríjemných pocitov, úplne eliminuje nepohodlie svojho každodenného života. Tu, aké lieky predpisujú lekári na liečbu dermatitídy u dospelých:

 • protizápalové liečivá: Elokom, Diprosalik alebo Akriderm;
 • miestne prostriedky na regeneráciu pokožky: Solcoseryl, D-panthenol, Bepanten;
 • kortikosteroidy: Elokom, Afloderm, Lokoid, Advantan.
 • protiplesňové činidlá: Triderm, Pimafukort;
 • lokálne antibiotiká: erytromycínová masť;
 • antimikrobiálne kompozície: Fukortsin;
 • lokálne antiseptiká.

homeopatie

Použitie rastlinných prípravkov je vhodné pri komplexnej liečbe, pretože ich nezávislé užívanie dospelým dáva spíše mierny výsledok. Pri dermatitíde poskytuje fytopreparácia s harmančekom, radou, melídiou a ľubovníkom ľubovníkom pozitívnu dynamiku. Osvedčené lieky, ako masť na báze nechtíka, extrakt z liečivého harmančeka, éter z pupalky, žihľava.

Fyzioterapeutické postupy

Na urýchlenie liečby dermatitídy u dospelých je potrebné podstúpiť špeciálne procedúry v nemocnici. Takéto zasadnutia určuje ošetrujúci lekár, stanovuje aj počet postupov na dosiahnutie požadovaného účinku. Tu je to, čo potrebujete vedieť o každom potenciálnom alergikovi:

 1. Elektroforéza s intalmom, difenhydramínom, chloridom vápenatým znižuje pocit svrbenia pokožky, zmierňuje opuchy.
 2. Ultrafialové ožarovanie kože na uvoľnenie nervového systému a na odstránenie nepríjemných príznakov dermatitídy.
 3. Aplikácia s parafínom alebo ozoceritom, aby sa predišlo hromadnému odlupovaniu nadsadenej dermy.
 4. Elektroskop s nestabilitou nervového systému a prejavuje príznaky chronickej nespavosti s dermatitídou u dospelých.

Liečba dermatitídy u dospelých ľudovými prostriedkami

Eliminácia ochorenia môže byť alternatívnymi metódami, ale v počiatočnom štádiu patologického procesu. Liečba dermatitídy je úspešná, ak pravidelne liečíte ohniská patológie s odvarmi harmančeka, žihľavy, strún. Kompozícia sa pripravuje klasickou metódou - 1 polievková lyžica. l. suroviny na pohár vody, ale množstvo hotového lieku závisí od množstva ohniskov patológie. Dospelý by mal denne vykonávať domáce procedúry a doplniť ich oficiálnymi postupmi.

diéta

Hlavným cieľom je eliminovať alergény z denného menu. Pri dermatitíde u dospelých a nielen potraviny by mali byť hypoalergénne. V záujme včasnej identifikácie dráždivých látok sa počas nasledujúceho zásahu dermatitídy na úspešnú liečbu odporúča vykonať krvný test na štúdium patogénnej flóry. V dennej ponuke musia byť prítomné rastlinné vlákna, prírodné antioxidanty, prírodné vitamíny.

Video: Ako vyliečiť atopickú dermatitídu u dospelých

recenzia

Mám celoživotnú alergickú dermatitídu. Akonáhle ambrosia kvety, tak na koži je malá vyrážka, ktorá zbiera zvyšok. Ako liečbu používam 1 tabletku Claritin trikrát denne, taktiež používam Ecolom. Stáva sa to pre mňa jednoduchšie, odporúčam všetkým dospelým.

Z dermatitídy užívam suprimínové tablety. Niekoľko dní a škvrny na koži spolu so svrbením miznú nepostrehnuteľne. Takáto zvyčajná liečba pre seba strávim niekoľkokrát do roka, pretože po niekoľko rokov alergia nedokázala zistiť, z čoho sa pravidelne objavuje.

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Ako sa manifestuje dermatitída u dospelých? Príčiny a liečba choroby

dermatitída - ochorenia kože, ktoré vznikajú v dôsledku vonkajších a vnútorných faktorov, ktoré na organizmus ovplyvňujú. Choroba je rozdelená na niekoľko typov, v závislosti od príčiny a symptomatického modelu.

Príčiny dermatitídy

Všetky kožné ochorenia sú rozdelené do dvoch typov, v závislosti od dôvodov, ktoré viedli k ich vývoju. Dermatitída môže byť získaná a vrodená. Ak jeden z rodičov má ochorenie kože, bude s narodením a dieťaťom vyslané v 9%. Takáto dermatitída je extrémne ťažké liečiť, spravidla lieková terapia prispieva len k znižovaniu nepríjemných prejavov.

Získaná dermatitída sa vyskytuje v dôsledku rôznych ochorení a vplyvu negatívnych faktorov, ktoré spôsobujú alergickú reakciu tela, čo sa prejavuje kožnými vyrážkami. Alergická dermatitída sa vyskytuje z nasledujúcich dôvodov:

 • emočné a duševné vyčerpanie pod vplyvom silného stresu;
 • nadmerné vystavenie slnečnému žiareniu;
 • negatívna reakcia na vonkajšie podráždenie, vyplývajúce z kontaktu s chemikáliami pre domácnosť, prípravkami na starostlivosť o telo. Alergická dermatitída sa vo väčšine prípadov vyskytuje v dôsledku rôznych potravín. Vyskytuje sa v detstve;
 • hypotermia tela;
 • oslabený imunitný systém v dôsledku prítomnosti chronických ochorení v tele.

Výskyt alergickej dermatitídy - sčervenanie kože, odlupovanie a svrbenie. Môže dôjsť k zvýšenému roztrhnutiu slizníc. Často u pacientov s touto formou dermatitídy počas exacerbácie je suchý kašeľ a rinitída. Symptomatické prechádza hneď, ako sa kontakt tela s alergénom zastaví. Najbežnejšie príčiny alergickej dermatitídy - vlna, prach, kozmetika, lieky. Najbežnejší prejav dermatitídy na rukách.

Dermatitída je ochorenie kože spôsobené vonkajšími a vnútornými faktormi postihujúcimi telo

Typy dermatitídy

Suchá dermatitída

Tento typ ochorenia sa vo väčšine prípadov prejavuje v zime kvôli účinkom na teplo chladu a vetra. Dermatitída typu suchého kože má tento klinický obraz:

 • ťažká suchosť kože na nohách;
 • peeling na podpätkoch, až do vzniku trhlín;
 • svrbenie na sčervenaných miestach kože;
 • silné začervenanie kože.

Foto suchá dermatitída:

Dermatitída suchého typu - tento typ ochorenia sa vo väčšine prípadov prejavuje v zime kvôli účinkom na chlad a vietor

Suchá dermatitída sa vyskytuje nielen v chladnej sezóne, ale môže byť tiež vyvolaná stresovými situáciami, môže mať genetickú predispozíciu. Akútna suchá dermatitída sa zhoršuje v prítomnosti rôznych infekčných a vírusových ochorení.

Kontaktný formulár

Kontaktná dermatitída má podobný klinický obraz s alergickým typom dermatitídy. Vyskytuje sa v priamom kontakte s alergénom. Napríklad, ak nosíte oblečenie zo syntetických materiálov alebo vlnu, ak je osoba alergická. Táto skupina dermatitídy zahŕňa fotodermitídu - kožnú reakciu na vplyv ultrafialového žiarenia. Vyskytuje sa pri slnení pri slnečnom svetle.

Príznaky a liečba kontaktnej dermatitídy sú veľmi jednoduché. Choroba je ľahko diagnostikovaná. Hlavné funkcie:

 • sčervenanie kože - je jasne lokalizovaná;
 • svrbenie;
 • exfoliácia dermisových buniek.

Napriek tomu, že liečba je jednoduchá a rýchla, je nevyhnutné ihneď začať, ak sa objavia prvé príznaky. V opačnom prípade sa ochorenie predlžuje a zhoršuje. Na mieste začervenania sa objavia bubliny s vlhkým obsahom a svrbenie a nepríjemné pocity sa len zvýšia.

Takže to vyzerá ako kontaktná dermatitída:

Kontaktná dermatitída má podobný klinický obraz s alergickým typom dermatitídy

mazotok

Seboroická dermatitída je najzložitejším typom ochorenia kože, ku ktorému dochádza v dôsledku exacerbácie patogénnej mikroflóry prítomnej v ľudskom tele - saprofytov. Saprofyty v čase ich intenzívnej reprodukcie ovplyvňujú žľazy sekrécie semien, spôsobujú ich dysfunkciu a menia biologické zloženie mazu. Seboroická dermatitída na tvári a iných častiach tela má dve formy - suché a tučné.

Suchá dermatitída na pokožke hlavy a tváre sa prejavuje pri konštantnom svrbení a odlupovaní kože. Častice kože nechávajú malé váhy, z ktorých nie je možné sa zbaviť kozmetológiou. Pri mastnej seboroickej dermatitíde je charakteristickým znakom vzhľad hnisavých útvarov a intenzívna sekrécia a akumulácia tuku spôsobuje, že pokožka je lesklá.

Choroba sa vyskytuje v akomkoľvek veku. Liečba seboroickej dermatitídy by mala byť komplexná.

Seboroická dermatitída je najkomplexnejší druh ochorenia kože, ku ktorému dochádza v dôsledku exacerbácie patogénnej mikroflóry prítomnej v ľudskom tele - saprofyty

Periorálna dermatitída

Pravidelná dermatitída sa vo väčšine prípadov vyskytuje u ľudí vo vekovej skupine 20-35 rokov. Vyzerá to ako sčervenanie kože okolo pier, na nos a viečka. Farba škvŕn sa pohybuje od jemne červenej až po bordódu.

Príčina ochorenia - použitie kozmetiky a chemikálií pre domácnosť a starostlivosť o telo. Často sa objavuje pri používaní zubných pastí, ktoré spôsobujú alergie, rúže a pomôcky na holenie. Tieto faktory sa zhoršujú oslabeným imunitným systémom. Patogénny vírus môže byť v tele dlhý čas v utláčanom stave a môže sa prejaviť pod vplyvom niekoľkých faktorov. Obdobie exacerbácie sa pozoruje najčastejšie v prítomnosti infekčných alebo vírusových ochorení. Liečba je jednoduchá - pri prvom príznaku ochorenia postačí zmeniť produkty osobnej hygieny, najlepšie použitie hypoalergénnych výrobkov.

Pravidelná dermatitída sa vo väčšine prípadov vyskytuje u ľudí vo vekovej skupine 20-35 rokov

Etiológia atopickej dermatitídy

Atopická dermatitída u dospelých sa vyskytuje pri nesprávne zvolenej liečbe alergického zápalu kože. Môžu mať genetickú predispozíciu.

Venujte pozornosť! Výskyt atopickej dermatitídy je predzvesťou ekzému a nemožno ignorovať jeho príznaky.

Symptomatický obraz:

 • sčervenanie pokožky v určitých oblastiach;
 • svrbenie a odlupovanie;
 • Po chvíli sa na mieste červených škvŕn objaví kôrka.

Liečba atopickej dermatitídy by mala byť zložitá.

Atopická dermatitída u dospelých sa vyskytuje pri nesprávne zvolenej liečbe alergického zápalu kože

Manifestácia infekčnej dermatitídy

Choroba sa vyskytuje pri vývoji infekčných ochorení - osýpky, šarlach. Často príčinou choroby je nesprávne ošetrenie pokožky pred vykonaním lekárskej manipulácie. Prostredníctvom malých rán a odier v ľudskom tele sa môžu dostať stafylokoky a streptokoky, ktoré na mieste penetrácie spôsobujú zápal. Symptomatický obraz sa vyslovuje - vznik abscesu, abscesu, kožné vyrážky.

Manifestácia infekčnej dermatitídy - choroba sa vyskytuje pri vzniku infekčných ochorení - osýpky, šarlach

Bežná manifestácia dermatitídy

Každá dermatitída má dva fázy vývoja - akútne a chronické. Akútna forma ochorenia sa prejavuje náhlym výskytom svrbenia na koži, sprevádzaný miernym zvýšením teploty, môže sa vyskytnúť rinitída. Časom po prejave prvej symptomatológie sa objaví klinický obraz, ktorý je charakteristický pre jeden alebo druhý typ dermatitídy.

Chronické štádiá dermatitídy sú najťažšie liečiteľné. Choroba môže byť dlhodobo remisia, ale pokiaľ ide o styk s podnetom alebo počas infekčných ochorení, ktoré znižujú ochranné funkcie imunitného systému, začne proces remisie s jasnými príznakmi.

Všetky typy dermatitídy majú spoločný klinický obraz:

 1. Svrbenie. V závislosti od typu ochorenia má inú intenzitu a trvanie. Svrbenie samo o sebe je veľmi zriedkavé. Vo väčšine prípadov je sprevádzané začervenaním a vyrážkou. V závislosti od povahy svrbenia dokáže doktor diagnostikovať vývoj atopickej dermatitídy alebo seborrhey.
 2. Kožné vyrážky. Majú iný prejav. S vývojom seborrhey na koži sa objavia suché šupiny, počas suchých dermatitíd, pokožka sa pokryje malými škvrnami. Miesto vzniku vyrážky pre akúkoľvek dermatitídu - tvár, krk, ruky.
 3. Pleťový peeling sprevádza akúkoľvek dermatitídu. Stupeň závažnosti je silnejší v prípade suchých dermatitídy a seborey.
 4. Sčervenanie kože - prejavuje sa počas recidívy. V chronických formách je extrémne zriedkavé.
 5. Proces vylučovania - tvorba vezikúl s vlhkým obsahom vo vnútri - je charakteristický pre neliečené formy dermatitídy.

Nodulárna dermatitída, ktorá existuje u hovädzieho dobytka, nepredstavuje hrozbu pre ľudí, ale jesť mäso z takýchto zvierat sa musí podrobiť dôkladnému tepelnému ošetreniu.

Príznaky dermatitídy foto

Každá dermatitída má dva fázy vývoja - akútne a chronické

Liečba dermatitídy

Liečba dermatitídy u dospelých je sprevádzaná použitím antihistaminík, ktoré znižujú prejavy ochorenia a zničia patogénnu mikroflóru. Pred liečbou choroby je potrebné vykonať dôkladnú diagnostiku a identifikovať typ dermatitídy. Je potrebné vylúčiť kontakt tela s faktormi, ktoré vyvolávajú negatívnu reakciu tela.

Na odstránenie nepríjemných symptómov sa používajú lekárske prostriedky lokálneho spektra účinku - gély, masť, upokojujúce kompresie. Umožňuje používanie metód tradičného lekárstva, ale iba po konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

Počas liečby dermatitídy je potrebné dodržiavať terapeutickú diétu, ktorá vylučuje užívanie liekov so zvýšenou alergickou excitabilitou. Pri pokročilých prípadoch dermatitídy je potrebná hlboká liečba, ktorá zahŕňa fyzikálnu terapiu, antibiotickú terapiu a obnovu.

Pri prítomnosti dermatitídy je prísne zakázané jesť čokoládu a iné sladkosti, citrusové plody, keksy, alkoholické nápoje, korenené korenie. Používanie čaju a kávy by malo byť čo najviac obmedzené. Liečba dermatitídy by mala byť pod dohľadom ošetrujúceho lekára, aby študovala pozitívnu dynamiku.

Dospelá osoba je účinne liečená dermatitídou na tele

Arzén spôsobov liečenia dermatitídy je skvelý. Poradenstvo pre kvalifikovaných dermatológov, znalcov ľudovej medicíny, ezoterickí lekári vám pomôžu pri výbere najefektívnejšej zbrane pre osoby s ochorením.

Pre každý typ dermatitídy sa už dlhú dobu vyvinuli, vytvorili a testovali určité metódy boja. Najúčinnejšie z nich boli rozpoznané a široko používané pri liečbe zápalu kože.

Liečba slnečnej dermatitídy

Zjavené vo forme vyrážky na koži pod vplyvom ultrafialového žiarenia, slnečná dermatitída (fotodermatitída) sa nerozvinie okamžite, ale len niekoľko hodín po vystavení slnku. Svrbenie, lúpanie, opuch kožných tkanív sa môže odstrániť rôznymi typmi farmaceutických masti:

   • Hormonálne. Sušiaci účinok lieku Sinaflana, Laticorta je doplnený ešte rýchlym hojením rán;
   • Zinok, lanolín. Purilan, Lassara vysuší poškodenú pokožku, zabráni výskytu infekcie;
   • Na základe panthenolu. D-panthenol, Pantoderm obnovuje kožné tkanivo a aktivuje metabolizmus v bunkách;
   • Antiseptikum. Argosulfan, Silvederm dezinfikuje pokožku;
   • Hojenie rán. Aktivácia procesu regenerácie a zvýšenie imunity a nepostrádateľnou Solcoseril Olazol.Iz bohaté Lodes ľudový liek pre uzdravenie solárne dermatitída odporučil použiť zmes na báze liečivých:
   • varenie varené ovsené vločky "Hercules" v množstve 300 g. Roztok je naliehavo a naleje do kúpeľa s vodou 36-37C. Po 20-30 minútach vodnej procedúry sa eliminujú kožné vyrážky a zápaly;
   • Varenie v 2 litroch vriacej vody, vetvy borovice alebo smreka (300 rokov) v období 30-40 minút. Po filtrácii roztoku sa naleje do kúpeľne;
   • Miešanie kvetov harmančeka, koreňového bylinného čaju, koreňa lopúcha, kopyta. Zloženie naplnené horúcou vodou, zahreje k varu a varí sa 30 minút, pridá sa 1,5 lyžice masla spolu s sklo bujónu seno prachu. Na vodnom kúpeli pokračujte v varení vývaru, až kým nezhustne, stláča sa gázou a zmieša sa s glycerínom v pomere 1: 1. Mazanie poškodených úsekov epidermis takej masti sa vykonáva 3-4 krát deň.V známa z jednoduchého sprisahania dymu proti účinkom tepla na koži. Potrebné zapáliť sviečku alebo zápas to uhasiť, keď sa dym, budete musieť riadiť ho v smere pacienta, hovorí: "Dym dymuchy požiaru trvať lietanie s otrokmi (názov). Pane, požehnaj. "

Liečba seboroickej dermatitídy

Lokalizované v rôznych častiach tela, ktoré sa prejavujú ako sčervenanie, odlupovanie, vypadávanie vlasov, seboroická dermatitída sa liečia nasledujúcimi prípravami farmaceutického priemyslu:

   • Antihistaminikum a hyposenzibilizácia. S redukciou svrbenia, opuchu, začervenania sa Clemastin dobre postará pri užívaní liekov počas 7 až 10 dní. Účinne bojovať proti symptómom glukonátu vápenatého, tiosíranu sodného na intravenózne a intramuskulárne podanie;
   • Proti plesniam. Použitie klotrimazolu, flukonazolu a ketokonazolu vo forme tabliet, šampónov, masti zastavuje rýchle rozmnožovanie huby, obnovu;
   • Glukokortikoidy. Výrazný zápalový proces odstráni masti Hydrokortizón a Beclethametazón;
   • Keratolytické. Zmäkčujú a odtrhávajú plaky, horné šupiny epidermálnych prípravkov z močoviny, kyseliny salicylovej, zinku;
   • Antibakteriálne. V prípade závažných komplikácií bakteriálnych infekcií seborrhea predpísať antibiotiká tetracyklínu ryada.Neobhodimo za to, že seboroická dermatitída tela ako akýsi pin chorobných klinických prejavov. Z tohto dôvodu je nutná konzultácia s dermatológom, inak zlý nezávislý výber liekov na liečbu sa môže zhoršiť problém obyčajných ľudí zabolevaniya.Nakoplennye zákazke znalosti vysporiadať sa s týmto typom patológie pomocou odvary, obklady, tinktúry, masti, pripravené na báze prírodných surovín. Veľmi silný terapeutický účinok na postihnutú epidermis je spôsobený odvarom z dubovej kôry. Varenie v termos kôre dub (100 rokov) s dvoma pohármi vriacej vody, riešenie je ponechané na niekoľko hodín trvať na tom trvať. Pred aplikovaním na postihnutú oblasť pokožky sa pridá čajová lyžička medu. Suchosť, svrbenie v dôsledku aplikácie sú znížené. Stačí pomôcť vyrovnať sa s rovnakými znepokojujúcimi príznakmi balenia zemiakov. Potrebné množstvo hľúz sa tretí na strúhadle, výsledná kaša sa umiestni do gázy a aplikuje sa na postihnutý povrch kože.

Liečba podráždenej dermatitídy

V dôsledku vonkajšieho podnetu na koži okamžite vyvíja patológie prejavujúca sa ako bubliny vyrážky, začervenanie kože povrchu tkaniva. Jednoduchý kontaktná dermatitída je charakterizovaná rýchlym nástupom symptómov ako je bolesť, svrbenie a pálenie kožných lézií, ktoré sú často ľahko odstrániť, ak sa dráždivý odstránené bez zvláštnych prípravkov, pleťové vody chladiť obmedzený použitím sa roztok chloridu sodného alebo manganistanu draselného. V prípadoch závažného zápalu sú povolené hormonálne masti.

Tradičné lekárstvo odporúča používať na kompresie, utieranie ľudí s diagnózou "podráždenej dermatitídy" infúzií chrupavky, šnúry, na varenie, ktoré nie je nákladné v čase a náklady na peniaze. Trvá lyžicu suchých byliniek na naliatie pohára strmého vriacej vody, nechajte pol hodiny vychladnúť. Po filtrovaní sa hotová kvapalina aplikuje zvonku.

Liečba kontaktnej alergickej dermatitídy

Kožné reakcie, ktoré sprevádzajú kontaktnú alergickú dermatitídu, sa pri interakcii s alergénom nepozorujú ihneď. Rýchly úspech v liečbe závisí od včasnej detekcie, eliminácie látky, ktorá spôsobila alergiu. Lekári dermatológie zvyčajne menujú:

 • Antihistaminiká na perorálne podanie. Zástupcovia novej generácie Zyrtec, Telfast, preukázané žiadne vedľajšie účinky v porovnaní s suprastin Tavegilom aktívne inhibujú produkciu histamínu, koža nakoniec odrazí späť;
 • Masť založená na kortikosteroidoch. Na plochy postihnuté eróziou a bubliny s tenkou vrstvou môže byť aplikovaný na epidermálne povrch znižuje zápal drogy: Lokoid bude Elidel.S plač rany pomôcť zvládať silné zelený a čierny čaj. Namáčanie vatový tampón v čajových lístkov z jedného z nich, a pripojí pár minút do zapáleného oblasti kože, budú môcť normalizovať epidermálne vrstvu po dlhú dobu. Pri pokročilých formách ochorenia sú nevyhnutné propolisy a masti obsahujúce olej z rakytníka. Účinné ustúpenie kontaktnej alergickej dermatitídy, ak používate obklady s tekvicovým mäsom.

Liečujeme atopickú dermatitídu

Po presnej diagnostike kvalifikovaným odborníkom možno vykonať terapiu atopickou dermatitídou:

 • antihistaminiká;
 • kortikosteroidy;
 • detoxikačné prípravky (aktívne uhlie, Polyphepan);
 • glukonát vápenatý, tiosíran sodný;
 • kortikosteroidy;
 • antiseptiká (brilantne zelená);
 • sedatíva (Persen, valerian);
 • enzýmy (pankreatín);
 • antibakteriálne masti;
 • zubiotikum (Linex);
 • antivírusové lieky v prípade pristúpenia;
 • antimykotické činidlá;
 • glukokortikosteroidov počas exacerbácie ochorenia.

Povinné lekármi pomocou testov odhalí alergén, predpísaná strava. Medzi ľudové lieky na túto chorobu patrí použitie kúpeľov s bylinami valeriánmi, matkou a chmeľom.

Terapia nervovej dermatitídy

Rôzne kožné vyrážky spôsobené reakciami nervového systému pomáhajú eliminovať lekárske opatrenia s predpismi na vypúšťanie:

  • sedatív (Sedavit, Novo-Passit), pomáhajú nájsť odolnosť voči stresu, zvládajú nespavosť a podráždenie;
  • antihistaminikum (Claritin).

Jesť vitamínové komplexy, eliminuje rušivý faktor, výnimka v potravinových alergií provokujúce potravín, kontinuálne aplikácie hydratačný na koži umožňuje vykonávať nervový dermatitídy nie je tak ťažké po celú dobu jej trvania.

Ak sa kúpete, do ktorého sa pridá tinktúra z kôry duba, brezových pukov, potom všetko bude vlnou hojenia. Šúchal kožu seabuckthorn bobúľ zmrazené, je pokrytá voskom s tukom a dechtu, ako aj požitím infúziách ľubovníka bodkovaného, ​​valeriána lekárska, lopúch s kvetmi fialiek sa prispôsobí pozitívny trend oživenia.

Bohužiaľ, moderná medicína ešte nenašla spôsoby, ktoré by viedli k úplnému vyliečeniu z neurodermatitídy dospelých. Väčšina ľudí nestráca nádej. Verí, že zotavenie príde, keď budú vyradené negatívne energie z ich životnej cesty. Nervové, kontaktné, alergické dermatitídy ustupujú, ak často opakujete mantru; "NAMI CENTRUM BANZYR CHORDAYA HULYU HULJU TITA TITA BENDA BENDA KHANA KHANA HUM LHUT". Kombinácia zvukov vytvára určité vibrácie s opakovaným opakovaním a energia človeka sa mení k lepšiemu, vnútorné rezervy ľudských schopností sa prebúdzajú, robia zázraky.

Dermatitída u dospelých - liečba, príznaky, fotky

Dermatitída je kontaktná akútna zápalová lézia kožného tkaniva, ku ktorej dochádza v dôsledku vystavenia dráždivých faktorov chemickej, fyzickej alebo biologickej povahy.

Patrí do skupiny alergických dermatóz. Alergické dermatózy sú známe ako heterogénna skupina kožných ochorení, ktorej vedúca dôležitosť pri vývoji je daná alergickej reakcii bezprostredného alebo oneskoreného typu. Táto skupina zahŕňa: alergiu, atopickú, toxickú, ekzém, žihľavku.

Dermatitída, príznaky, ktoré sa môžu vyvinúť v biologických, chemických alebo fyzikálnych vplyvov z rôznych faktorov, ako sú, v tomto poradí, sa môže prejaviť v konkrétnej podobe, určia z charakteristík tohto podujatia, v tomto článku sa pozrieme, že vo všeobecnom prevedení je problém.

klasifikácia

V závislosti od príčiny nástupu a príznakov sú:

 1. Seborrheic je ochorenie spôsobené kvasinkovou hubou. Tento druh ochorenia kože však nie je nákazlivý. Má chronický priebeh a najčastejšie sa prejavuje na koži tváre (čelo, nos, na hranici rastu vlasov, obočiach, ušiach).
 2. Pri kontakte s dermatitídou sú látky, ktoré prenikajú do pokožky, spôsobené zápalom v dôsledku alergickej alebo inej reakcie. Môže sa vyskytnúť, keď sa dostanete na pokožku rôznych biologických, mechanických alebo iných dráždivých látok. Závažnosť prejavov ochorenia závisí od času a sily stimulu.
 3. Alergické - chronické ochorenie, ktoré sa vyskytuje postupne, počas 1-2 týždňov od momentu interakcie organizmu s alergénom, s opakovaným kontaktom s ním;
 4. Atopická - najťažšie forma ochorenia sa vyskytuje u chronickej formy sa vyvíja u jedincov s predispozíciou k atopie (zvýšenú syntézu IgE v tele);

Aby sme pochopili, ako liečiť dermatitídu, je potrebné určiť jej typ a potom zvoliť, čo s ňou liečiť.

dôkaz

Bežné príznaky dermatitídy, medzi ktorými je potrebné poznamenať:

 1. Výskyt takých prvkov na koži, ako je erytém, papuly, vyrážky, škálovanie vo forme váhy a iné;
 2. Niekedy dochádza k opuchu, citlivosti v oblasti zápalu;
 3. Často je proces sprevádzaný bolestivým svrbením a pálenie;
 4. Citlivosť je v postihnutých oblastiach narušená, až kým nie je úplne neprítomná;
 5. Typická sezónnosť procesu, keď sa pozoruje exacerbácia v chladnom období, a remisia - v lete;

Symptómy dermatitídy

V prípade dermatitídy budú symptómy u dospelých priamo závisieť od závažnosti a typu ochorenia.

 1. Seboroická dermatitída - zápal pokožky hlavy (ale sú aj ďalšie miesta ochorenia), hlavným príznakom, ktorý je prítomnosť na povrchu kože mastné žlté chrasty. Hlavnou príčinou vývinu je huba Malassezia furfur, ktorá sa vynásobí na povrchu kože, spôsobuje výskyt príznakov ochorenia.
 2. Príznaky alergickej dermatitídy sú charakterizované výskytom edémov, erytémov, vezikulárnych erupcií, ktoré sú schopné otvárať a ponechať vlhké erózie. Keď je zápalový proces oslabený, kosti a váhy zostávajú na léziách. Pri pomalšej alergickej dermatitíde je možná zmena pokožky, charakterizovaná jej zhrubnutím, hrubnutím a zmenou vzoru kože.
 3. Atopická dermatitída sa považuje za komplexnú chorobu alergickej povahy. S touto chorobou niekoľko faktorov priamo ovplyvňuje telo. Predispozícia k atopii (zvýšená syntéza imunoglobulínu) sa zdedí a spravidla sa ochorenie vyvíja v ranom veku. Je charakterizovaná silným začervenaním kože a výrazným opuchom. Následne sa vytvárajú bubliny, ktoré po otvorení ponechajú vlhkú eróziu. Po zápale prechádza na koži kôry a váhy.

Jednoduchá dermatitída sa vyskytuje akútne alebo chronicky. Akútna forma je charakterizovaná jasným zápalom, sprevádzaným svrbením, pálenie, bolesťou a niekedy aj tvorbou pľuzgierov a oblastí nekrózy, čo zanecháva jazvy. Chronická forma sa prejavuje stagnujúcej edém, cyanózu, zhrubnutie kože, lichenifikácia (peeling), praskliny energie keratinizácie, niekedy kožné atrofie.

Faktory vyvolávajúce rozvoj ochorenia

Dráždivé látky, ktoré spôsobujú povinnú zápalovú reakciu u všetkých ľudí bez výnimky, sa nazývajú povinné. Sú príčinou jednoduchej kontaktnej dermatitídy.

Prebudená alergická reakcia môže:

 • syntetické látky;
 • detergenty, chemikálie pre domácnosť;
 • prostriedky na ochranu rastlín pred hmyzom;
 • kozmetické výrobky obsahujúce farbivá a konzervačné látky;
 • farby a lepidlá na báze polymérnych zlúčenín;
 • dráždivé látky na báze zeleniny.

Dráždivé látky, ktoré infikujú kožu a sliznice, nie všetci, ale len niektoré z nich v kontakte s osobami označované ako voliteľný, a viesť k rozvoju atopickej dermatitídy, ktorá je dôsledkom zvýšenej citlivosti na alergény.

Dermatitis foto

Nižšie je fotka dermatitídy na rukách a tele. Tento prejav bude závisieť od formy ochorenia.

Liečba dermatitídy

Keď sú dospelí diagnostikovaní s dermatitídou, liečba závisí od ich formy a je vždy vybraná individuálne.

Po prvé, liečba všetkých dermatitídy musí začať elimináciou podráždenia. Externá terapia závisí od závažnosti procesu a od povahy prvkov vyrážky. Ak nie je stimul určený, ako je to často v prípade alergickej a zvlášť neuro-alergickej dermatitídy, liečba bude iba symptomatická, t.j. zamerané na odstránenie symptómov a udržanie stupňa remisie.

Liečba dermatitídy je konzervatívna, pozostáva z lokálnej a všeobecnej terapie. Akútna dermatitída sa spravidla musí liečiť len s použitím miestnych liekov a chronické formy vyžadujú kombináciu všeobecnej a lokálnej liečby.

Miestna liečba spočíva v liečbe postihnutých oblastí kože. Kožné vyrážky spracované zápalové a antibakteriálne lieky v tvare boltushek, prášky, masti, roztoky - v závislosti od tvaru a zápalové fázu buniek. Dermatitída na tvári (seboreálna) je liečená antifungálnymi masťami. Chronické formy sa liečia pomocou kortikosteroidných protizápalových liekov, akútne ošetrených anilínovými farbivami. Hlboké ulceratívne lézie sa liečia v nemocnici.

Celkové liečenie spočíva v užívaní imunomodulačných, antihistaminík, sedatív v závislosti od príčiny ochorenia. Je tiež potrebné odstrániť všetky zdroje chronických infekcií, ako sú zuby zubaté zuby zničené kazom, chronická sinusitída, tonzilitída atď.

Symptómy dermatitídy, príčiny a liečba u dospelých

Dermatitída je chronické ochorenie kože, ktoré sa prejavuje ako reakcia na stimul. V dermatológii sa táto choroba často vyskytuje pod pojmom neurodermatitída, ekzém, v ktorom sa vyskytuje podobný symptóm, prejavujúci sa ako svrbenie kože, vyrážky na rôznych miestach tela. Na liečbu dermatitídy u dospelých je dosť ťažké, pretože na dosiahnutie stabilnej remisie musíte určiť príčinu ochorenia, jej typ a stupeň vývoja.

V závislosti od etiologického faktora je dermatitída rozdelená na niekoľko druhov, z ktorých každá vyžaduje individuálny prístup k liečbe. Nebezpečenstvo dermatitídy spočíva v tom, že pri nesprávnej liečbe alebo pri úplnej neprítomnosti rastie riziko rozsiahleho zápalu s pripojením bakteriálnej flóry. Takýto stav môže spôsobiť hlboké poškodenie kože, hnisavé - zápalové procesy, čo značne komplikuje liečbu a priebeh samotnej choroby.

Veľmi často sa prvé príznaky dermatitídy prejavujú v detstve, ale v priebehu času sa choroba vracia a stará sa o starší vek.

Čo je to?

Dermatitída je ochorenie kože spôsobené vonkajšími alebo vnútornými (fyzikálnymi, chemickými, biologickými) činidlami, často na pozadí dedičnej predispozície a stresu. Ochorenie sa prejavuje lokálnymi a všeobecnými reakciami. V závislosti od povahy a závažnosti patogenézy je choroba sprevádzaná poklesom funkcie kože, porušením homeostázy tela.

príčiny

Hlavné formy / formy súčasnej kožnej choroby sa môžu vyvinúť z blízkych a blízkych dôvodov. Prvou kategóriou dôvodov je predispozícia:

Príbuzné príčiny dermatitídy (sú stále klasifikované ako provokované):

 • vstup do krvi dráždivých látok, ktoré môžu spôsobiť dermatitídu - chemické látky, peľ rastlín, potraviny, lieky a iné.
 • stresujúci stav. Mnohí sú presvedčení, že stres je jednoduché nevoľníctvo, ktoré rýchlo prechádza po správnom odpočinku. Stresujúcim stavom je komplexná ochranná reakcia organizmu, ktorá prebieha pod vplyvom hormónov.

Dokonca aj vtedy, ak podnec vstúpili do krvného obehu, to neznamená okamžitý vývoj dermatitídy - je potrebné, aby boli prítomné priaznivé faktory:

 • vysoká teplota vzduchu;
 • silne oslabená imunita - napríklad na pozadí dlhotrvajúcej choroby;
 • príjem žiarenia - napríklad zo slnečných alebo kremenných žiaroviek;
 • dlhotrvajúca expozícia na pokožku - napríklad po zlyhaní rukavíc počas chladnej zimy sa môže objaviť dermatitída.

klasifikácia

V závislosti od príčiny vývoja sa rozlišujú nasledujúce typy dermatitídy.

 1. Seboroická dermatitída - chronická patológia kože bohatá na mazové žľazy ktorá vznikla v dôsledku aktivácie podmienečne patogénne lipofilné kvasinky huby Malassezia furfur.
 2. Photodermatitis - kožné vyrážky, ktoré sa vyskytujú v dôsledku zvýšenej citlivosti na slnečné žiarenie (viditeľné svetelné lúče a UV žiarenie).
 3. Kontaktná alergická dermatitída je klasická reakcia oneskoreného typu, ktorá sa vyvíja v dôsledku zvýšenej citlivosti tela na alergén a zahŕňa T-lymfocyty v imunitnom procese.
 4. Jednoduchá kontaktná dermatitída je okamžitá kožná reakcia, ku ktorej dochádza, keď je dráždivá látka priamo vystavená.
 5. Toxické a alergická dermatitída (reakcia liečivo) - akútny zápal kože dochádza pod vplyvom toxických alergickej prostriedku vstupuje do tela cez zažívacie, dýchacích ciest alebo injekcií.
 6. Atopická dermatitída je chronická polyetologická kožná patológia, ktorá je zdedená.

Ochorenie je náchylnejšie na ľudí, ktorí sú v stave neustáleho stresu. Riziková skupina má aj majiteľov suchých koží, najmä vo veternom a chladnom počasí.

Symptómy dermatitídy

Pri každom z vyššie uvedených typov dermatitídy u dospelých sa zistili charakteristické príznaky (pozri foto). Ale lekári tiež identifikujú niekoľko bežných symptómov, ktoré budú charakteristické pre každý existujúci typ ochorenia:

 1. Sčervenanie (erytém). Erytém - zvýšené krvné výplne dermálnych kapilár. V akútnej forme sa pozoruje začervenanie s nerovnými okrajmi a opuchom. Pri chronickom priebehu dermatitídy nie je erytém nevyhnutný. S tlakom sa oblasť hyperemickej kože bledá na chvíľu. Erytém nemožno zamieňať s krvácaním (krvácanie pod kožou). Krvácanie sa považuje za samostatný prejav patologických stavov kože - hemoragická diateza;
 2. Svrbenie (prurigo). Jeho intenzita závisí od intenzity podráždenia kožných nervových zakončení. Nesúlad medzi silou pruriga a prejavmi kože (závažné svrbenie s malými vyrážkami) je známkou alergie na atopickú dermatitídu. Pri kontaktnej dermatitíde je svrbenie v mieste aplikácie patogénu dostatočné na poškodenie;
 3. Exsudácia. Pri akútnych formách dermatitídy je možný exsudačný zápal s hojným výtokom. V chronických formách - lichenifikácia (zhrubnutie kožných oblastí s hrubým vzorom), trhliny v koži a excoriácia (samočistiace);
 4. Pleťový peeling (desquamation). Patologická deskvamácia je spôsobená zvýšenou suchosťou (xerózou) kože počas dehydratácie a nedostatočnosti mazových žliaz. Deskamácia a xeróza sú zaznamenané pri chronickej dermatitíde s alergickými a zápalovými procesmi.
 5. Vyrážka (ekzém). Morfológia vyrážky a jej lokalizácia sú typické pre konkrétnu dermatitídu. Najčastejšou lokalizáciou vyrážok sú pohyblivé časti tela (koža cez kĺby), tvár, pokožku hlavy, boky trupu, oblasť slabín.

Ďalšie príznaky sú dôležité pri diferenciálnej diagnostike špecifickej dermatitídy, sú zistené počas vyšetrovania, vyšetrenia, laboratórnych vyšetrení a funkčných testov.

Ako vyzerá dermatitída, foto

Nasledujúca fotografia ukazuje, ako sa choroba prejavuje u dospelých.

Atopická dermatitída

Patogenéza atopickej dermatitídy je založená na geneticky stanovených znakoch imunitnej odpovede. Najčastejšie sa choroba vyvíja u detí s dedičnou predispozíciou vo veku od 1 roka do 5 rokov.

Vyvolávať vývoj patologického procesu potravinových produktov (proteíny živočíšneho a rastlinného pôvodu), stresové a iné nepriaznivé exogénne faktory, UV žiarenie, ako aj agresívne meteorologické účinky.

Atopická dermatitída sa vyskytuje s obdobiami exacerbácií a remisií a je charakterizovaná vývojom zápalových reakcií kože, zvýšenou reaktivitou na rôzne dráždivé látky, svrbenie a erupcie. Choroba sa začína v ranom detstve, ale v priebehu času sa jeho klinické prejavy oslabujú a o 30-40 rokov dochádza k spontánnemu vyliečeniu, alebo k poklesu symptómov.

Seboroická dermatitída

Symptómy seboroickej dermatitídy, ktoré sa môžu zobraziť na fotografii v sieti:

 • červené pláty s jasnými hranicami (so suchou dermatitídou);
 • vysoká krvná náplň dermálnych kapilár (erytém);
 • moknutie v slabín, za ušami;
 • výskyt trhlín, séróznych kôr;
 • exudatívny zápal;
 • svrbivá dermatitída;
 • na hlave nerovný peeling, lupiny, alopécia;
 • poškodenie veľkých oblastí pokožky v závažných prípadoch;
 • výskyt iných typov ekzémov (ušná dermatitída a iné).

Zápal pokožky v dôsledku vysokého vylučovania zmeneného tuku alebo po vystavení účinkom mikróbov sa nazýva seboroická alebo hubová dermatitída. Nie je to nákazlivá choroba, preto ju nemožno prenášať z človeka na človeka. Aktivita oportúnnych húb sa prejavuje pri strese, endokrinných alebo imunitných poruchách, rôznych formách poškodenia nervového systému. Zameriavajú sa na oblasti pokožky, ktorú obývajú mazové žľazy: tvár, hrudník, chrbát, uši, hlava.

Alergická dermatitída

Zápal sa prejavuje ako reakcia tela na určitý patogén. Patogény sa môžu stať prachom, peľom rastlín, zvieracími vlasmi, vôňami parfumov alebo chemikáliami, liekmi, jedlom, tekutinou atď. Je často spojená so sezónnymi prejavmi alergií. Intoxikácia môže nastať v dôsledku vývoja určitých látok pri ochoreniach obličiek, pečene, štítnej žľazy, helmintických invázií, vývoja nádorov.

 • pokožka je pokrytá veľkými červenými škvrnami;
 • na svojom povrchu tvoria malé bubliny;
 • potom sa roztrhli a vytvorili mokré vredy;
 • vyrážky silne svrbiace;
 • sprevádzaný kýchaním, kašľom, roztrhnutím, zvýšenou citlivosťou na svetlo.

Preniknúť alergénom do krvného riečiska pomocou potravy cez sliznicu dýchacích ciest injekciou. Nachádza sa na akejkoľvek časti kože alebo sliznice.

Kontaktná dermatitída

Ide o zápalové procesy na koži spôsobené kontaktom s určitým podnetom. Toto trenie, tlak, tepelné účinky, žiarenie, popáleniny a iné silné dráždivé látky. Pri tomto druhu priameho poškodenia kože sa symptómy vyskytnú ihneď, je nutné čo najskôr odstrániť kontakt so stimulom.

Symptómy kontaktnej dermatitídy:

 • opuch;
 • krvácanie, mikrohematómy;
 • výrazná hyperémia;
 • malé papuly, vezikuly;
 • zmáčanie, váhy, kôry;
 • veľké bubliny;
 • oblasť nekrózy.

Rovnako ako potravinová dermatitída je jedným z typov alergickej formy ochorenia. Vyskytuje sa po kontakte s látkami, ktoré spôsobujú zápalovú reakciu organizmu. Môžu to byť chemické činidlá, UV žiarenie (fotokontakt alebo fotodermatitída), röntgenové žiarenie, vysoká / nízka teplota alebo mechanické faktory. Žalúdočné bunky, peľ, rastlinné šťavy, larvy húsenice môžu vyvolať kožnú reakciu. Hlavným rozdielom tohto ekzému je to, že nemá inkubačnú dobu.

diagnostika

Diagnóza dermatitídy spočíva v počiatočnom vyšetrení krvi. Vynechanie možného spojenia so skutočnými procesmi mykotickej kožnej lézie je tiež zaočkované a mikroskopické vyšetrenie váhy z oblasti, ktorá bola postihnutá.

Alergická dermatitída vyžaduje vykonanie rôznych variantov alergologických testov, hlavne pre túto aplikáciu subkutánnych testov. V častých prípadoch sa alergická povaha faktora pôsobiaca ako dráždivý účinok stanovuje krvným testom (zvýšená hladina IgE). Na základe výsledkov vykonaných štúdií sa uskutoční primerané posúdenie stavu pacienta.

Liečba dermatitídy

V prípade dermatitídy účinnosť liečby závisí od jej formy a je vždy vybraná individuálne.

Na začiatok liečby dermatitídy u dospelých je potrebné s definovaním dôvodu. Je potrebné identifikovať dráždivú látku (alergén, toxickú látku, mikrobiálny patogén) a odstrániť ju. Ak nie je stimul určený, ako je to často v prípade alergickej a zvlášť neuro-alergickej dermatitídy, liečba bude iba symptomatická, t.j. zamerané na odstránenie symptómov a udržanie stupňa remisie.

Liečba dermatitídy je konzervatívna, pozostáva z lokálnej a všeobecnej terapie. Akútna dermatitída a dermatitída u detí sa zvyčajne liečia iba lokálnymi liekmi a chronické formy vyžadujú kombináciu všeobecnej a lokálnej liečby. Miestna liečba dermatitídy spočíva v liečbe postihnutých oblastí kože. Kožné vyrážky spracované zápalové a antibakteriálne lieky v tvare boltushek, prášky, masti, roztoky - v závislosti od tvaru a zápalové fázu buniek. Dermatitída na tvári (seboreálna) je liečená antifungálnymi masťami. Chronická dermatitída je liečená pomocou kortikosteroidných protizápalových liekov, akútne liečených anilínovými farbivami. Hlboké ulceratívne lézie sa liečia v nemocnici.

Celková liečba dermatitídy spočíva v užívaní imunomodulačných, antihistaminík, sedatív v závislosti od príčiny ochorenia. Je tiež potrebné odstrániť všetky zdroje chronických infekcií, ako sú zuby zubaté zuby zničené kazom, chronická sinusitída, tonzilitída atď.

Diéta s dermatitídou

Pri alergickej dermatitíde je v systéme obnovy pacienta zahrnutá špeciálna diéta a racionálna výživa. Správne organizované potraviny a hypoalergénne výrobky v strave pacienta sú kľúčom k tomu, aby sa do tela nedostali nové dávky alergénov. Pred návštevou lekára musíte nezávisle určiť minimálny zoznam produktov, ktoré sa môžu spotrebovať bez rizika zhoršenia alergických reakcií.

Produkty, ktoré často spôsobujú alergie:

 • Bielkoviny - bravčové mäso, tuk z hovädzieho mäsa, mlieko, kurací vajce, ryby, morské plody, kaviár, údené produkty, lahôdky, guláš;
 • Zelenina - strukoviny, kyslá kapusta, nakladaná zelenina, všetky bobule červenej farby, všetky druhy tropického ovocia, huby, sušené ovocie (sušené marhule, hrozienka, dátumy, figy);
 • Nápoje - sladká soda voda, jogurty s výplňou, kakao, káva;
 • Dezerty - karamel, marmeláda, čokoláda, med;
 • Korenie, omáčky (kečup, majonéza, sójová omáčka), konzervované polievky a akékoľvek hotové výrobky obsahujúce farbivá, emulgátory, konzervačné látky a iné potravinárske prídavné látky
 • Nápoje - čierny čaj, šťavy zo zelených jabĺk, bylinné odvarky;
 • Proteín - jahňacie, kôň, králik;
 • Zelenina - raž, pohánka, kukurica, zelené ovocie, zemiaky;
 • Dezerty - jogurty, peny, tvaroh.
 • Proteíny - niektoré druhy rýb (treska a morská vlna), nízkotučné teľacie mäso, droby (pečeň, jazyk), nízkotučný tvaroh, maslo;
 • Rastlinné - obilniny (ryža, jačmeň), šalát, uhorky, squash, kvaka, čerstvé kapusta, špenát, rastlinný olej, hrušky, egreše, ríbezle biela čerešňa a bielej;
 • Dezerty sú sušené ovocie zo sušených hrušiek a jabĺk, sušené slivky.
 • Nápoje - kyslé mlieko bez pridania farbív, kompót hrušiek a jabĺk, rebarbory, zelený čaj s nízkou koncentráciou, stále minerálna voda;

Pri dermatitíde bez alergického stresu je dôležitejšia správna výživa. Hlavný princíp - zaradenie nízkych kalórií do stravy ľahko stráviteľným jedlom. Neexistujú všeobecné odporúčania. Pre viac informácií o produktoch, ktoré osobne odporúčate, kontaktujte svojho lekára a odborníka na výživu.

Odpovede na otázky

1) Je dermatitída nákazlivá?

 • Nie, táto dermatitída nie je nákazlivá, ale aby sa zabránilo spájaniu sekundárnej infekcie, musí sa odobrať šupka na mykologické vyšetrenie.

2) Je kontaktná dermatitída prenášaná dedičstvom?

 • Zo všetkej dermatitídy spôsobenej vonkajšími faktormi sa môže dediť len alergická dermatitída.

3) Je možné znova použiť dráždivý faktor (reťaze, pás s prackou, krúžky), ktorý spôsobil dermatitídu po normalizácii stavu kože?

 • Kontaktná dermatitída sa bude opakovať takmer vždy, keď príde do kontaktu s podráždeným faktorom.

4) Môže sa kontaktná dermatitída vyvinúť na systémové alergické ochorenie, ako je bronchial astma?

 • Nie, nemôže, len atopická dermatitída rastie do bronchiálnej astmy.