Hlavná

Opar

Psoriáza na rukách - štádiá, príčiny a liečba ochorenia, foto

Ak lekár diagnostikoval jednu z foriem psoriázy na rukách, chorá pokožka potrebuje včasnú liečbu nepríjemného ochorenia. Typická vyrážka s ranou sa objaví na dlaniach a prstoch, nechty sa stávajú ohniskami lézií. Na otázku, ako liečiť psoriázu nechtov konzervatívnymi metódami, dermatológ odpovie po diagnóze.

Ako psoriáza vyzerá na rukách

Choroba začína veľkým vyrážkou alergickej povahy, ktorá je doplnená tvorbou plakov na dlaniach a prstoch s jasne definovanými hranicami. Takže psoriáza na rukách vyzerá, kým je naklonená chronickému priebehu. Choroba nie je nákazlivá, ale prináša pacientovi kozmetickú poruchu, stáva sa hlavnou príčinou komplexu menejcennosti. Najprv vyrážky sú jednorazové, ale v neprítomnosti liečby choroba postupuje.

Psoriáza na prstoch

Výskyt ochorenia ako prvá vec sa pozoruje na prstoch, keď je pokožka pokrytá malými papulami. Obrysy sú jasné, škvrny sú červené, ale po pár dňoch sa začnú odlupovať. Psoriáza na prstoch je dlhodobá choroba, keď jeden časový zásah nahradí iný. Pri opakovanom relapsu sa ohniská patológie len rastú, vyrážka sa stáva intenzívnou. Horny bunky sa ľahko odstránia, horná vrstva epidermis sa čiastočne obnoví, ochorenie sa stáva chronickým.

Psoriáza na dlaniach

Choroba je spojená so zvýšenou fyzickou námahou av počiatočnom štádiu je malá vyrážka pokrytá striebristými šupinami. Následne sa jednotlivé papuly skombinujú do stredne veľkých plakov, ktoré najprv trpia zadnou časťou dlane, potom bočné zóny. Psoriáza na dlaniach nie je vždy viditeľná, ale ak je kefka zapojená do patologického procesu, nedá sa vyhnúť kozmetickej poruche. Ďalšie príznaky sú svrbenie a epidermálna hyperémia a pacient trpí nespavosťou.

Symptómy psoriázy na rukách

Po akútnych štádiách života pacienta nasledujú obdobia remisie, ale toto je len dočasný účinok. Pod vplyvom provokačných faktorov sa telo vyvinie na rukách nepríjemnými symptómami psoriázy, ktoré postupne rozptýlia oblasti dermy. Zapálená koža začína bobtnať, pokrýva sa malými škvrnami a symptomatológia závisí od formy ochorenia. Bežné príznaky psoriázy sú:

 • vzhľad papuliek;
 • hyperémia kože;
 • mechanické poškodenie kože, trhliny;
 • tvorba plakov strednej veľkosti;
 • bolesť kĺbov;
 • zmena farby, štruktúra nechtov;
 • peeling, suchá koža;
 • bolesť dermálnych miest s vredmi;
 • vnútorné nepohodlie;
 • zmeniť farbu hornej vrstvy pokožky.

Príčiny psoriázy na rukách

Ak kontakt s chorou osobou nemôže byť infikovaný, neexistujú externé vektory choroby. Zápalový proces prebieha v tele, genetická predispozícia k charakteristickému ochoreniu nie je vylúčená. Ďalšie príčiny psoriázy na rukách sú uvedené nižšie:

 • poškodený metabolizmus;
 • hormonálna nerovnováha;
 • pracovné riziko;
 • sklon k alergickým reakciám;
 • prítomnosť zlých návykov;
 • nesprávna strava;
 • imunitné poruchy tela;
 • porušovanie osobnej hygieny.

Etapy choroby

Psoriáza rúk sa postupne rozvíja. Lekári hovoria, že v medicíne dochádza k viacerým štádiám choroby, ktoré sa neprípustne navzájom nahrádzajú v dôsledku nedostatku včasnej liečby. Z terapeutických opatrení včasnej odpovede závisí klinický výsledok pre pacienta. Vývoj a príznaky rôznych štádií psoriázy horných končatín sú nasledovné:

 1. Počiatočná fáza. Malé okrúhle papuly majú jasné hranice. Spočiatku sú osamelé, ale 2-3 dni po odlupovaní sa dermis šíri, zachytia veľké lézie.
 2. Progresívna etapa. Bolestivé uzliny sa odlišujú jasným červeným odtieňom a v strede dochádza k olupovaniu epidermis s tvorbou kôr. Predchádza patológia mikrotraumie kože.
 3. Stacionárna fáza. Akonáhle sa červené vyrážky dostanú kyanotický odtieň, vysušte. Zápalový proces znižuje jeho intenzitu, svrbenie sa zastaví, ale je prítomná hyperémia kože.
 4. Regresívna fáza. Lokálne prejavy psoriázy znižujú intenzitu a keď sa bolestivé ohniská rozpúšťajú. Existuje dlhé obdobie remisie, nie peeling, ale existujú biele škvrny s jasnými hranicami.

Ako liečiť psoriázu na rukách

Táto choroba si vyžaduje komplexný prístup k zdravotnému problému. Jedná sa o perorálny príjem liekov, miestne použitie liečivých masti, prechod fyzioterapeutických procedúr na plný chod. Niektorí pacienti musia liečiť psoriázu na svojich rukách počas celého života, pretože s chronickým ochorením sú obdobia exacerbácie nahradené dočasnou remisiou.

Štandardný zoznam liekov je predpísaný bez prítomnosti alergickej reakcie na účinné zložky lieku, vylučuje sa povrchná samoliečba. Hlavným cieľom - odstrániť škvrny na rukách, ako sa zbaviť neznesiteľné pocitu svrbenia, zmierniť bolesť vredy, očistiť povrch dermis rohovitej vrstvy, upokojiť nervovú sústavu a posilnenie imunity. V každom prípade možno vymenovať zástupcov nasledujúcich farmakologických skupín:

 • antihistaminiká na potlačenie svrbenia: Fenistil, Zodak, Claritin;
 • enzýmové prípravky na normalizáciu trávenia: Linex, Essentiale, Polysorb;
 • homeopatické lieky s minimálnym zoznamom vedľajších účinkov: psoriatín, Psoril;
 • NSAID na potlačenie zápalového procesu: ichtyol, sírny decht, salicylová masť;
 • vitamínov a multivitamínových komplexov na posilnenie imunity.

Psoriáza masť na rukách

Vyrážka sa vyskytuje nielen na dlaniach a rukách, ohniská patológie sú medzery medzi prstami, záhyby kože. Aby ste sa zbavili tohto typu príznakov, potrebujete použiť liečivú masť z psoriázy na ruky. Takéto vonkajšie činidlo odstraňuje z kožných vonkajších defektov a jeho aktívne zložky nie sú absorbované do systémového krvného obehu, vylučujú riziko čiastočnej alebo úplnej intoxikácie tela. Ak sa psoriáza začala prejavovať ako účinná metóda liečby, odporúča sa venovať pozornosť takým terapeutickým mastiam:

 • Salicylová masť;
 • Dermo-Nafta;
 • Ichthyolová masť;
 • kalcipotriol;
 • Lokoid;
 • trider;
 • Sinaflana.

Liečba psoriázy na nechtoch

Patológia je veľká vyrážka, ktorá "zdá sa, že na ruky rukavice rukavice", na začiatku vyzerá ako ekzém. V patologickom procese sa často zúčastňujú a nechty dosky, ktoré najprv žlté a krehké, a potom sa rozpadajú, prasknúť. Na odstránenie významných ohniskov patológie sa odporúča použiť oficiálne a alternatívne metódy na posilnenie imunity. Efektívna konzervatívna liečba psoriázy na nechtoch je uvedená nižšie:

 • kortikosteroidy: triacort, prednizolónová masť, triamcinolón;
 • prípravky s vitamínom D3: takalcinón, kalcitrién;
 • dermatotropné lieky: antralín, mikanol, dithranol;
 • retinoidy pre vonkajšie použitie: Tazaroten, Tazorak;
 • roztoku 5-fluóruracilu, kyseliny salicylovej.

Ľudové lieky na psoriázu na rukách

Ak má psoriáza vplyv na ruky, niektorí pacienti si vyberajú alternatívne terapie. Vedľajšie účinky sú menej a kontraindikácie sú minimalizované. Ľudové lieky na psoriázu na rukách pomáhajú, ak má koža čas na zväčšovanie a na jej povrchu sú bolestivé papuly. Hlavným cieľom je znížiť intenzitu patologického procesu. Účinná liečba psoriázy rúk a nechtov nastáva po príprave a použití takýchto alternatívnych receptov:

 1. Vykonajte kúpele na ruky za účasti morskej soli, ktorá má protizápalové, baktericídne, regeneračné, dekongestantné a čistiace vlastnosti.
 2. Spojte v rovnakom množstve sušené nechtíky, heřmánek, valerián, šalvia a celandín. Polievková lyžica surovín namočte do pohára vriacej vody. Pripravil sa klasický spôsob kompozície používaný na vykonávanie kúpeľov pre choré ruky.

Fotky psoriázy

Video: psoriáza na ruke

recenzia

Mám psoriázu rúk niekoľko rokov, som si zvyknutý používať kortikosteroidy na kožu. V mojom prípade ide o Imacortovu masť, ktorú striedam s Triderm, aby som zachránil liečivý účinok. Koža sa dočasne vráti do normálu, ale potom je všetko nové. Vyskúšal som všetky nástroje, ale dlho som nečakal. Snívam o zdravej koži, ale zatiaľ.

Pravidelne som mala na moju kožu plaky z psoriázy. Na to, aby sme sa s ňou zaobchádzali, je zbytočné, ako úplne od nich, aby sa zbavili toho istého, je to nemožné. Koža sa hromadí, stane sa hyperemiou. Salicylová masť poskytuje dočasný účinok. Potom opäť príde na kožu horúčavú vyrážku s pocitom svrbenia a psoriáza sa musí opäť liečiť.

Svetlana, 29 rokov

Dokázala som túto chorobu vyliečiť už v počiatočnom štádiu. Koža sa stala čistou a hladkou, pričom jej vzhľad niekoľko rokov nezmenila. Správne jesť, nefajčím a nepijem, vždy nasledujem jednoduché pravidlá prevencie. Žijem cez kožu, pretože mám matkovú genetickú predispozíciu k psoriáze.

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Ako liečiť psoriázu na rukách

Chronické ochorenie psoriázy postihuje mnohých ľudí. Viac ako polovica z nich má psoriázu na rukách. Psoriatické pláty môžu ovplyvňovať povrch extentora, kefy, dokonca aj celý povrch rúk. Liečba psoriázy v rukách vyžaduje osobitnú starostlivosť, pretože sú v neustálom kontakte. Akékoľvek vyrážky, ktoré sa objavia, musia byť upozornené - môže to byť počiatočná fáza psoriázy na rukách.

Symptómy psoriázy v rukách fotografie

Prvé príznaky psoriáza na rukách (foto 2) sú jasne vyslovené a je jednoducho nemožné ich nevšimnúť. Vzhľad jednotlivých ohniskov je najčastejšie viditeľný na zadnej strane alebo medzi prstami. Psoriáza začína na rukách náhle, často nepozorovane. Len málo ľudí bude venovať pozornosť malej vyrážke, ktorá ju užíva na alergie.

Iba vtedy, keď sa objavia prvé symptómy psoriázy na rukách - šedé suché šupiny, začnite liečbu. Oni sú liečené častejšie doma, preferovať seba-starostlivosti kvalifikovanej starostlivosti. Existuje druh ľudí, ktorí bez dôkladného poznania Je psoriáza nákazlivá v náručí, začať viesť uzavretý spôsob života.

Psoriatické prvky sa môžu vyskytovať v miestach s menším poškodením. Často zamaskované ako obyčajná psoriáza pustulózna psoriáza dlaní, čo je nebezpečnejšie. Pri psoriáze, ktorá nadobudla účinnosť, peeling klesá, staré papuly prestávajú rásť, nové uzliny sa nevytvárajú. Zdá sa, že psoriáza na rukách je celkom neatraktívna.

Úvodná fáza: fotky psoriázy na rukách

Koža rúk je pokrytá malými papulami. Sú okrúhle a hladké, ich povrch je lesklý a obrysy sú jasné. Vyzerá to psoriáza na rukách v počiatočnom štádiu (obrázok 3). O pár dní neskôr sa papule začnú odlupovať. Striebovo biele stupnice sa ľahko odstránia. Po chvíli začína počiatočná fáza psoriázy na rukách, čím sa zvyšuje veľkosť vyrážky. Toto obdobie je veľmi podobné vulgárna psoriáza, ktoré pokrývajú významnú oblasť rúk. Pod váhy papuly je povrch hladký, lesklý, nazýva sa terminálnou fóliou. Psoriáza na prstoch rúk v počiatočnom štádiu (foto nižšie) sa v podstate začína objavovať medzi prstami. Tam je to najpriaznivejšie prostredie pre neho. Psoriáza na rukách počiatočnej fázy má 3 špecifické javy:

 • stearínová škvrna;
 • psoriatický film;
 • krvavá rosa.

Liečba psoriázy v rukách

Budovanie taktickej liečba psoriázy v rukách, by sa mali riadiť viacerými parametrami. Zvážte prítomnosť patológií, vek, typ psoriázy. Liečba psoriázy na rukách sa vyskytuje len komplexným spôsobom. V tomto období úspešne využili najnovšie metódy liečenia choroby. Podľa jej technológie, psoriáza na rukách liečby zahŕňa chirurgické. Dr. Martynov navrhol účinnú techniku: obnovenie ventilu tenkého čreva. Táto metóda je taká účinná, že psoriáza na rukách sa nemôže obťažovať niekoľko rokov. Ďalšou metódou je úzka pásma fototerapie. Práve vďaka nej úspešne prechádza liečba psoriázy nechtov s minimálnymi vedľajšími účinkami. Fototerapia má jednu z popredných miest a liečba psoriázy na dlaniach je oveľa rýchlejšia.

Len na liečbu psoriázy na rukách

Toto je najpopulárnejšia otázka u pacientov. Na liečbu psoriázy na rukách sa musia nevyhnutne riadiť hlavnými smermi. Doplatok môže lekárovi ponúknuť iné metódy, ale so všetkými kritériami, ktoré sa berú do úvahy. Pred liečbou psoriáza na rukách (foto 5) sa vykoná biopsia. Takže môžete vylúčiť choroby podobné psoriáze. Štandardným spôsobom je masť psoriázy na rukách.

Teraz je ich voľba rozsiahlejšia, akcia je účinnejšia. Veľmi dôležité, liečenie psoriáza na lakťoch, nedovoľte, aby pokožka vyschla. Psoriáza na rukách je liečená antihistaminikami, nesteroidnými liekmi, upokojujúcimi. Vzhľadom na štádium je psoriáza na rukách ošetrená keratolytickými alebo redukčnými činidlami.

Ako liečiť psoriázu vo svojich rukách doma

A dodnes lekári nemajú spoločný názor na to, ako úplne vyliečiť psoriázu na svojich rukách. Liečba choroby doma sa týka významnej časti terapie. Úspešne Liečte psoriázu v náručí doma, Je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel. Najdôležitejšie sú strava a hygiena. Toto je zvlášť potrebné, ak medzi prstami existuje psoriáza (foto 6), pretože koža je tu citlivejšia a zraniteľnejšia. Obtiažnosťou je udržať pokožku v určitom stave: bez nadmerného osudu, ale predchádzaním a nadmerným zvlhčením. Psoriáza na rukách je ošetrená zvlhčujúcimi špeciálnymi masťami, kúpeľmi. Hrubá koža v týchto oblastiach je z dôvodu ochorenia výrazne zahustená. Počas liečby si vyžaduje starostlivosť psoriáza na dlaniach.

Ľudové lieky na psoriázu na rukách

Počas prejavu prvých príznakov sú ľudové lieky na liečbu psoriázy na rukách obzvlášť účinné. Pretože dlho liečba psoriázy na tele s ľudovými prostriedkami sa vykonáva hlavne s využitím celandínu. Je možné úplne očistiť pokožku plakov, ak používate čerstvé trávne šťavy na tri letné obdobia. Aplikujte tiež masť z čučoriedky, ktorá sa pretreje na postihnutých miestach.

Na odstránenie symptómov choroby existujú ľudových metód liečby psoriázy rúk: musíte si zobrať pár lyžíc koreňovej čakanky, najprv to nakrájame, potom vylejeme vriacou vodou a zapaľujeme oheň do misky na 15 minút. Po filtrovaní vývaru musíte navlhčiť obväz a ošetriť boľavé miesto. Ľudové metódy liečby psoriázy ruky odporúčajú používať a produkty živočíšneho pôvodu. Napríklad vajcia kurčiat, tuku. Kuracie vajcia sa rozdrvia a potom sa zmes vytláča olejom. Táto kompozícia vo forme kompresie je umiestnená na postihnutom mieste.

Psoriáza na prstoch (foto 7) je dobre ošetrená koreňom mendicant, koža z vlašských orechov, syridlo. Pomáha tiež pestovať pšenicu. Sušené korene pšenice trvá 4 hodiny a potom sa toto riešenie používa pre kúpele. Často, revízia ľudových prostriedkov na psoriázu na rukách, môžete nájsť veľa receptov so šťavou z bobúľ, brezového dechtu.

Úplne nahradiť liečbu choroby len ľudové prostriedky nemôžu - účinok možno dosiahnuť len komplexné liečenie.

Psoriáza na rukách

Psoriáza na rukách sa týka dermatologických ochorení kože chronickej povahy a napriek tomu, že nie je nákazlivá, vytvára vážne problémy v sociálnej adaptácii pacienta v okolitej spoločnosti.

Choroba začína objavením sa špecifických plakov v oblasti dlane a extrémnych končatín. Príčiny psoriázy nie je úplne známy, ale že to nie je nákazlivý, neprenáša kontaktom, ako sú trasúcimi sa rukami a osobné hygienické potreby, dlhodobo osvedčená sledovanie pacientov. Napriek tomu je potrebné liečiť ho, inak poranenie hrebene môže viesť k závažnej infekcii kože.

Príčiny psoriatického poškodenia rúk

Najčastejšie príčiny psoriázy sú:

 • dedičná predispozícia;
 • poruchy funkcie imunitného systému;
 • porušenie metabolických procesov v tele;
 • príčiny vzniku psoriázy na rukách môžu byť v psycho-emocionálnom preťažení;
 • nesprávna strava;
 • zlé návyky;
 • všeobecná intoxikácia tela;
 • dosť často príčinou psoriázy sú vírusové, bakteriálne a plesňové infekcie;
 • prudké zmeny klímy;
 • chronické ochorenia kože;
 • dlhodobé užívanie určitých liekov (antidepresíva, antikonvulzívum, steroidy atď.).

Okrem toho príčiny exacerbácie ochorenia môžu byť príliš hygienické, pretože rôzne čistiace prostriedky sú schopné zbaviť kožu prirodzenú ochranu. Preto by sa malo pamätať na to, že psoriáza nie je nákazlivá a nevyžaduje sa nadmerná hygiena.

Symptómy psoriázy na rukách

Psoriáza na povrchu dlaní je zvyčajne najrozumiteľnejšia ako iné formy a je oveľa ťažšie liečiť, pretože ruky sú v neustálom kontakte s okolitými predmetmi a domácimi chemikáliami. Ak sa podieľa na zápale prstov a nechtov, môže dôjsť k strate pocitu a opuchu kĺbu.

Povrch rúk je suchý, dochádza k trhline. S psoriázou na dlaniach sú príznaky zhrubnutia a hrubnutia epidermis, ako napríklad kukuričné. Klinická symptomatológia psoriázy na rukách pripomína mykózu a ekzém, takže sa často odoberajú vzorky na biopsiu.

Hlavné príznaky psoriázy sú:

 • sčervenanie a zvýšená suchosť pokožky (na obrázku);
 • môže vyvolať opuch a zhrubnutie epidermis;
 • často dochádza k praskaniu psoriatických pustúl;
 • na postihnutom povrchu môžu byť príznaky fúzie jednotlivých prvkov s následným rozšírením na iné oblasti pokožky.

V chladnej sezóne sa symptómy psoriázy prejavujú vo forme intenzívneho lúpania postihnutých oblastí. Pri neprítomnosti liečby sa prsty rozvinú opuch a zosilnené psoriatické plaky, čo môže byť bolestivé.

Formy psoriázy

Psoriáza na rukách má rôzne formy a lokalizáciu:

Na prstoch rúk. Pri vývoji tejto formy sa na prvom mieste dochádza k olupovaniu postihnutých oblastí (na fotografii), ktoré následne nakazia. Zvyčajne sa symptómy psoriatických príznakov zhoršujú v období jeseň-zima. Ak sa nelieči psoriáza, komplikácie sú možné.

NA ČISTENIA. Táto forma psoriázy sa vyskytuje len u 25% pacientov. Príznaky ochorenia sú podobné príznaky prstov, ale patologický proces kože na rukách a coarsens dochádza preťažené kukurica formácie pripomínajúce, ktoré silne svrbí a svrbí, vytvára nepohodlie pre pacienta.

FORMÁLNA FORMÁT. Tento typ psoriázy sa najčastejšie vyskytuje iba u tých pacientov, ktorých aktivita je spojená so zvýšenou fyzickou námahou. Symptomatická forma tejto formy sa vyvíja s výskytom malých papulov, ktoré sú pokryté striebristými šupinami a následne sa môžu zlúčiť do jednotlivých prasknutých psoriatických plakov. Najčastejšia psoriáza v oblasti dlaní druhov v tvare plakoviek. Pri ďalšom vývoji patologického procesu môžu byť symptómy psoriázy pozorované na bočných povrchoch dlane. Psoriáza na dlaniach je sprevádzaná bolestivou svrbivosťou, ktorá vedie pacienta k vzniku neuróz a nespavosti.

ARTHROPATIC PSORIAZ. Jedná sa o jednu z najvážnejších foriem psoriázy sprevádzanú poškodením kĺbov (na obrázku). Spočiatku sú postihnuté medzifalančné karpálne kĺby, potom sa do procesu zapájajú väčšie kĺby. Často bolesť v kĺboch ​​sa môže objaviť ešte pred nástupom papulárnych vyrážok. Často má pacient bolesť. Neexistujú žiadne psoriatické vyrážky.

PSORIASY BARBER (PASTULÁRNE). Pustulózna psoriáza dlaní a chodidiel sa vyvíja v dôsledku rôznych infekcií, stresových situácií, hormonálnych porúch v tele. Povrchové až pustulové vyrážky (na fotografii) sa objavujú na pozadí psoriatických plakov, ktoré majú jasné hranice. Najčastejší vyrážka je lokalizovaná na výške palca a malého prsta. Súčasne nedošlo k zhoršeniu celkového stavu pacienta. Táto forma ochorenia je charakterizovaná častými recidívami, preto je veľmi ťažké liečiť psoriázu.

PSORIATIC ERYTHERODERMIA. V niektorých prípadoch zhoršenie obvyklých foriem psoriázy na rukách v dôsledku pôsobenia dráždivých látok sa môže objaviť psoriatické erytrodermia (na obrázku), v ktorom sú psoriatické lézie pozorované nielen v rukách, ale aj na celom tele. Ovplyvnené oblasti sú husté, hyperemické so šupinatými vyrážkami rôznych veľkostí. Pacient môže mať hypertermiu, lymfadenitídu a prudké zhoršenie celkového stavu tela.

Etapy choroby

Psoriáza na rukách má 4 fázy:

 1. ELEMENTARY - sa prejavuje vo forme malých papuly, ktoré sú zaoblené s lesklým hladkým povrchom a presnými obrysy. Často choroba počiatočnej formy vyzerá ako vulgárna psoriáza. Po 2-3 dňoch dochádza k odlupovaniu a zvýšeniu veľkosti vyrážky. Psoriáza na prstoch, kde počiatočné tvar je najčastejšie vidieť medzi prstami 3 má špecifické prejavy (stearová miesto psoriatickej film a čierny plesní), ktoré sa nazývajú "psoriatická trojica". Ďalej, počiatočná forma prechádza do progresie;
 2. PROGRESSIVE - počas tejto fázy dochádza k nárastu nových a starých erupcií psoriatických ochorení. Papulárne uzliny sú pestré a škvrny sú najvýraznejšie v strede papule. Často príčinou tejto fázy sú drobné zranenia. V tomto prípade je papulózna vyrážka na koži lineárna;
 1. STATIONÁRNE - charakterizované zastavením papulárneho rastu. Pleťový peeling sa znižuje a výskyt psoriatických erupcií je modrastý.
 2. Regresívna etapa - regresia je papulo obklopená belochou zóny 2-3 mm. Existuje resorpcia uzlíkov od stredu k okraju. Vyrážka bledá a lúpanie sa úplne zastaví. Namiesto papuliek je možná hypopigmentácia epidermis.

Tradičná liečba psoriázy na rukách

Liečba psoriázy na rukách je pomerne zložitá. Zvyčajne, dokonca aj s remisiou, sú na koži viditeľné psoriatické plaky napriek výraznému zníženiu veľkosti. Liečba by mala byť zložitá s prevažujúcim poklesom vonkajšieho podráždenia kože.

Najčastejšie priradené sú:

 • Na liečbu psoriázy sa odporúča najprv pomocou vonkajších prostriedkov, ktoré zmäkčujú a liečia pokožku (Kartalinová masť, Psorilamový krém, Betasalik);
 • odstrániť opuch rúk a silné svrbenie predpisované antihistaminiká (Claritin, Zodak, atď.);
 • na normalizáciu gastrointestinálneho traktu a pečene sa odporúča použitie liekov Essentiale, Heptal, Linex, Polysorb;
 • Na posilnenie imunitných síl sú menovaní Likopid a Wobenzym. V prípade komplikácií sa používa cyklosporín;
 • často lekár odporúča psoriázu homeopatické lieky (Psoriaten, Psorilom), ktoré jemne ovplyvňujú telo. Okrem toho nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky;
 • v závislosti na stupni psoriázy lekár predpísal protizápalovú masť (salicylovú) a keratolytická reduktory a vonkajším vplyvom (síry dechtu masť ichtamol, atď.);
 • ak neexistujú žiadne kontraindikácie, fotochemoterapia a fyzioterapia sú predpísané;
 • keď sa odporúča bolesť kĺbov, užívajúc indometacin, ibuprofen atď.

Dobrý účinok sa zaznamenáva pri masáži prstov a dlaní so špeciálnymi masťami a krémami (Dermo-naftou, Calcipotriolom, Tridermovým krémom, Lokoidom atď.). Tieto lieky zvyšujú krvný obeh a prietok lymfy, čo je pre pokožku užitočné. Treba však mať na pamäti, že môžete použiť krém a používať masť len po konzultácii s lekárom, berúc do úvahy možné kontraindikácie.

Tradičné metódy liečby

Dôležitú úlohu pri zbavení sa psoriázy na rukách má alternatívna medicína a ľudové metódy liečby. Niekedy sú tieto techniky umožňujú dlhodobú remisiu.

Tradičné metódy liečby zahŕňajú:

 • Pozitívne účinky na pokožku majú kúpele s morskou soľou, ktoré sa užívajú pred vonkajším použitím lieku. Soľ má protizápalový účinok, neutralizuje edém a čistí kožu kôry. Po takomto postupe pokožka vyzerá oveľa lepšie;
 • odporúča sa užívať bylinné kúpele (1 lyžica na 1 liter horúcej vody) s prídavkom nechtíka, kvetov harmančeka, liečivých valeriánov, šalvie a fazule. Postup sa uskutočňuje nie viac ako 20 minút každý druhý deň;
 • odporúča sa použiť masť pripravenú z 0,5 lyžičky na postihnuté oblasti. prášok celandín + detský krém (5 g) + 1 kuracie bielkoviny;
 • ľahko odstráni svrbenie infúzie borievky a peeling sa znižuje pri použití brezového dechtu.

Avšak nielen ľudové recepty a symptomatická liečba môžu neutralizovať prejavy psoriázy na rukách.

Dlhodobú remisiu možno pozorovať pri dodržiavaní preventívnych opatrení vrátane:

 1. pravidelné zvlhčovanie kože rúk pomocou krému alebo masti;
 2. zabránenie dostať do rúk prací prostriedok;
 3. je potrebné dodržiavať špeciálnu diétu.

Na dosiahnutie maximálnej účinnosti pri liečbe psoriázy je potrebné dodržiavať predpisy ošetrujúceho lekára. Je dôležité mať na pamäti, že táto choroba nie je nákazlivá. Psoriáza sa neprenáša kontaktom.

ČLÁNOK JE V RUBRIKE - choroby, psoriáza.

Psoriáza na rukách - foto a liečba počiatočnej fázy

Psoriáza na rukách - chronické ochorenie kože, ktoré nie je úplne pochopené, doposiaľ neexistuje žiadny zvláštny posun v hľadaní účinnej liečby. Patológia nástupu psoriázy na rukách predstavuje až 80% celkového počtu tohto ochorenia. Psoriázové škvrny alebo pláty môžu postihnúť všetky oblasti kože.

Na jednej strane psoriáza na rukách neohrozuje život pacienta. Ak však začnete liečbu a ochorenie priniesť vážnu formu, môže to spôsobiť vážne komplikácie, ktoré už nie sú tak neškodné. Napríklad psoriáza môže ovplyvniť hlavné kĺby osoby, viesť k vzniku psoriatickej artritídy, nepriaznivo ovplyvniť činnosť muskuloskeletálneho systému.

Tieto dôsledky môžu nakoniec viesť k zdravotnému postihnutiu a invalidizmu. Je ťažké liečiť psoriázu na rukách, napriek tomu s kvalitatívnou komplexnou liečbou je možné významne predĺžiť dobu remisie.

príčiny

Čo je to? Vďaka vedeckému výskumu existuje veľa hypotéz o výskyte tejto kožnej choroby. Napriek tomu nie je možné dokázať príčiny ochorenia s úplnou istotou. Podľa vedeckej formulácie existujú dve údajné príčiny vzniku psoriázy:

 • autoimunitná forma;
 • dysfunkcie kože.

Autoimunitná forma psoriázy sa prejavuje v nesystematickej tvorbe rôznych látok, ktoré poškodzujú pokožku. Druhým dôvodom vzniku psoriázových plakov je zrenie zbytočných buniek, ktoré sú roztrhnuté zdravým tkanivom. Existujú predpoklady, že psoriáza má dedičné príčinné súvislosti.

Hlavné provokujúce faktory vedúce k nástupu ochorenia sú:

 • choroby tráviaceho traktu (najmä pečene a čriev);
 • hormonálne ochorenia (zníženie hladiny melatonínu, zvýšenie koncentrácie rastového hormónu, prolaktínu, inzulínu);
 • zaťažená dedičnosť (psoriáza, diagnostikovaná v predchádzajúcich generáciách);
 • alergická nálada tela;
 • ochorenia kože (alergické, hubové, atď.);
 • trauma z kože (vrátane uhryznutia hmyzom a tetovania);
 • stres, vyčerpanie nervového systému;
 • infekcia (HIV, deti majú časté ARVI);
 • užívanie liekov;
 • vystavenie kože rúk chemicky aktívnym látkam (chemikálie pre domácnosť, vonkajšie lieky atď.);
 • toxické účinky na telo (alkohol, fajčenie);
 • pôrod u žien.

Psoriáza na rukách znamená nielen estetické nepohodlie, ale aj fyziologické problémy, pretože s touto chorobou existuje vysoká pravdepodobnosť atrofie malých kĺbov a následne aj zníženie ich účinnosti a citlivosti.

Toto zákerné ochorenie môže ovplyvniť ruky aj pokožku medzi prstami a dlaňou. Je dôležité začať liečiť psoriázu v počiatočnej fáze, to znamená, keď sa objavia prvé príznaky. V opačnom prípade sa riziko psoriatickej artritídy a rozšírenie do iných častí tela zvyšuje.

príznaky

Psoriáza na rukách a jej symptómy sa postupne rozvíjajú. V počiatočnom štádiu sa papuly objavujú v oblastiach rozšírenia. Sú malé a ploché, vystupujú na koži. Pokryté bielymi šupinami, ktoré ľahko zaostávajú.

Pre ďalší vývoj psoriázy na rukách sú charakteristické tieto znaky:

 • ak odtrhnete váhy, potom sa olupovanie zvýši.
 • exfoliovať film, ktorý pokrýva papulu.
 • sú malé krvné body (kvapkajúce krvácanie).
 • Uzly vyvíjajú, rozširujú, získavajú veľké rozmery.
 • tam sú plaky.

Psoriáza na rukách sa môže líšiť: vo forme jednotlivých škvŕn rôznych veľkostí alebo oddelenia nechtov až po ich úplnú stratu. Choroba je sprevádzaná opuchom v blízkosti kĺbov a na nich. Koža na rukách je suchá, na nej sa objavujú praskliny a zápaly

Psoriáza na rukách: foto

Ako vypadá psoriáza na rukách, aj v počiatočnej fáze, môžete sa pozrieť na prezentované fotografie.

Len na liečbu psoriázy na rukách

V prípade výskytu psoriázy na rukách je liečba zložitá, pretože sa používa lokálna a všeobecná terapia, ako aj dodržiavanie diéty a režimu. Pri určovaní liekov a postupov musí lekár určiť stupeň a formu ochorenia, aby liečba bola skutočne účinná.

Ako sa liečiť? Komplex terapeutických opatrení zahŕňa:

 1. Všeobecná liečba - pacientovi sú predpísané antihistaminikum a upokojujúce lieky (Zirtek, Claritin), použitie imunomodulátorov. Podávanie liekov na zlepšenie imunity (Likopid a ďalšie), vitamíny A, B, C, D.
 2. Miestna liečba - pacientovi sú predpísané protizápalové masti (salicylové), recidivujúce lieky (ichthyolová masť, síranový decht). Prípravky na zlepšenie práce tráviaceho traktu (Linex, Polysorb). Možné použitie mastí s kortikosteroidmi (Flucinar, Sinaflanc, Fluorcort).
 3. Fyzioterapeutická liečba - metódy ako parafínové aplikácie, PUVA terapia, UV žiarenie sú široko používané.
 4. Terapeutická diéta je povinným faktorom pri liečbe psoriázy na rukách, dlaniach, lakte atď.

V počiatočnom štádiu je veľmi dôležité nestrácať čas na oslovenie kompetentných špecialistov, ktorí sú oboznámení s povahou psoriázy a môžu poskytnúť kvalifikovanú pomoc. Pacienti s touto chorobou často potrebujú psycho-emocionálnu korekciu a poradenstvo psychológov. Na zmiernenie napätia sú predpísané sedatíva, prostriedky s miernym hypnotickým účinkom.

Masť na ošetrenie počiatočnej fázy

Taktika liečby počiatočnej fázy psoriázy sa postupne mení. Výrazne znížilo použitie cytostatik a hormonálnych liekov, ktoré majú závažné vedľajšie účinky. Na úľavu od akútnych ochorení špecialisti predpisujú aromatické retinoidy a nehormonálne prípravky lokálneho pôsobenia (masti, gély, spreje).

Nehormonálne masti sú široko používané:

 1. Salicylová masť odstraňuje odumreté vrstvy kože, zmäkčuje ju, umožňuje hlbšie prenikanie iných liekov. Naneste ho na končatinu každý deň, kým sa nedosiahne požadovaný účinok.
 2. Antralín znižuje aktivitu bunkového delenia, čím prispieva k vyhladzovaniu plaku.
 3. Naftalanová masť (ako kyselina sírová) eliminuje pocit svrbenia, čo niekedy spôsobuje pacientovi veľa nepohodlia.

Ak vyššie uvedené lieky nefungujú, potom je liečba hormonálna. K týmto patria masť flumetazón, triamcinolón, acetonid a ďalšie.

PUVA terapia pre psoriázu

PUVA terapia - fotochemoterapeutická liečba psoriázy. Metóda je založená na použití ultrafialového a fotosenzibilizátora, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na UV žiarenie. Pre úplné očistenie kože pred psoriatickými plakmi sa vyžaduje až 20-25 ošetrení.

PUVA-terapia sa používa najčastejšie s eukssudativnoy, vulgárne formy psoriázy, vrátane lokalizácie ohniská zápalu v dlaniach. Metóda je účinná pri 85-90%.

Prevencia relapsu

Táto choroba má vlastnosti na pokrok a ustupovanie, preto by sa to malo vždy pamätať a dodržiavať určité preventívne opatrenia:

 • Kožná ruka by mala byť navlhčená čo najčastejšie;
 • vyhnúť sa vystaveniu chemickým látkam;
 • dodržiavať správnu výživu okrem nikotínu a alkoholu;
 • používať komplexy vitamínov.

Stojí za zmienku, že pri psoriáze nohy je potrebné udržať rovnováhu vlhkosti, pretože príliš suchá koža nôh môže začať prasknúť, čo je hlavný zdroj psoriázy, pretože koža je traumatizovaná. Navyše, koža nohy by nemala byť príliš mastná, pretože môže tiež zhoršiť ochorenie.

Psoriáza na rukách a dlaniach

Psoriáza na rukách je jednou z vážnych autoimunitných ochorení, ktoré majú predovšetkým kožné prejavy. Ak sa nelieči psoriáza, potom môže neskôr postihnúť kĺby. Ako vyliečiť túto chorobu, aké sú jej príznaky a príčiny jej výskytu?

Symptómy psoriázy na rukách

Znaky psoriázy na prstoch a dlaňach náhle vznikajú. Na začiatku sú malé vyrážky, ktoré sa časom premenujú na veľké miesta. Manifestácia psoriázy na rukách:

 • Jasne definované papuly, ktoré majú okrúhly tvar jasne ružovej farby.
 • Suché, zvýšené červenkasté škvrny nad kožou - psoriatické plaky.
 • Peeling, svrbenie v oblasti vytvorených plátov.
 • Možné krvácanie kože na mieste papuly, plaky.
 • Veľmi často psoriáza ovplyvňuje nechty ("symptóm náprstku") - objavujú sa malé body, klinec sa začína odlupovať.
 • Psoriáza rúk sa prejavuje nasledovne: vyrážka začína na zadnej strane dlane, medzi prstami a na nich. Nebezpečenstvo psoriázy na rukách spočíva v tom, že sa môže zmeniť na závažnú formu - psoriatickú artritídu. Toto ochorenie postihuje kĺby, čo vedie k opuchu kefiek, ich deformácii, porušovaniu funkcie rozšírenia - ohybu.

Psoriáza je stav, pri ktorom dochádza k narušeniu procesu delenia buniek, v dôsledku čoho sa začínajú deliť 5-10 krát rýchlejšie ako zdravé bunky. Pri psoriáze sa kožné bunky aktívne znásobujú, imunitné bunky, čoskoro sú k nemu pripojené krvné cievy. Plaky psoriázy sa objavujú na mieste rovnomernej kože. Škvrna stúpa nad povrchom kože, kŕče sa zvyšujú, čo vedie k vzniku plaku vysoko nad povrchom kože.

Psoriáza nie je rozdelená podľa pohlavia alebo rasy. Najčastejšie sa táto choroba prejavuje vo veku od 15 do 35 rokov a tiež po 60 rokoch.

Príčiny psoriázy na rukách

K dnešnému dňu nebola stanovená presná príčina výskytu psoriázy na prstoch, palmách alebo iných častiach tela. Ale podľa lekárskeho výskumu bolo možné zistiť nasledujúce rizikové faktory pre nástup ochorenia:

 • dedičná predispozícia;
 • stres;
 • typ kože - je zistené, že ľudia so suchou kožou sú najčastejšie postihnutí psoriázou;
 • užívanie určitých liekov, napríklad antikonvulzíva, sedatíva, antidepresíva;
 • ochorenie štítnej žľazy;
 • mechanické zranenia pokožky - rezy, škrabance atď.

Zvýšte riziko vzniku psoriázy, ktorí:

 • dym, zneužívanie alkoholu;
 • mať nadbytočnú telesnú hmotnosť;
 • Nejedia.

Etapy choroby

Existujú také štádiá psoriázy na rukách:

 1. Zhoršenie je progresívna fáza choroby. Je charakterizovaný nárastom počtu a veľkosti škvŕn, zvýšeným svrbením a odlupovaním.
 2. Stacionárna fáza - je charakterizovaná útlmom choroby, zmenou farby psoriatických plakov (stane sa menej červená, biela) a tiež poklesom škvŕn.
 3. Štádium remisie sa vyznačuje úplným zmiznutím všetkých znakov psoriázy.

Sledovanie rúk ovplyvnených psoriázou je mimoriadne nepríjemné. Ale táto choroba je taká bežná, že ľudia sú povinní vedieť, ako psoriáza vyzerá na rukách, aby našli problém v čase a začali liečiť chorobu včas.

Formy psoriázy

Existuje niekoľko typov psoriázy rúk:

 • Pustulózna - je najčastejšie lokalizovaná na dlaniach, predlaktia. S touto formou psoriázy má človek červené škvrny s hnisavým obsahom. Tieto škvrny sa spájajú a vytvárajú takzvané hnisavé jazerá. Pustulárnu psoriáza dlaní je najnebezpečnejší forma ochorenia, pretože je veľmi často komplikovaná rozsiahly opuch dlaní, rozvoja nefropatia, rovnako ako vzhľad degeneratívnych javov.
 • Kaplevidnaya - najčastejšie sa tvorí v hornej časti ramena, bližšie k ramenám. Dosky sa podobajú kvapkám tvaru.
 • Plaque - spojenie plakov do skupín, ich pokrytie s bielymi kôrkami.
 • Psoriáza nechtov - vzhľad pozdĺžnych alebo priečnych čiar šedej alebo bielej; zhrubnutie kože okolo nechtu; uvoľnenie a zničenie celej nechty.

Odrody psoriázy rúk v závislosti od lokalizácie

V závislosti od miesta výskytu papuliek, plakov sa rozlišujú tieto typy psoriázy:

Nebezpečenstvo samošetrenia

Nevedel, ako správne liečiť psoriázu na rukách, s nezávislými pokusmi, ako je napríklad liečba bolesti, môže skončiť zle. Napriek tomu, že mnohé lieky na liečbu psoriázy sa vydávajú bez lekárskeho predpisu, človek by mal vedieť, že sa môžu liečiť len po schválení lekárom. V opačnom prípade môžu byť následky nezvratné:

 • hyperkalcémia - sa vyskytuje pri použití niektorých masti, topických krémov. Tento stav môže viesť k poruchám srdcového rytmu a dokonca k svalovým kŕčom;
 • vyhorenie kože - používanie lokálnych prostriedkov, ako aj spôsob liečby psoriázy, ako je fototerapia, môže pacient vyvolať popáleniny kože;
 • syndróm závislosti, odňatie;
 • výskyt zápalových reakcií;
 • rôzne porušenia endokrinného, ​​kardiovaskulárneho systému - pri používaní hormonálnych liekov;
 • pigmentácia okolitej zdravej kože - farba je hnedá;
 • výskyt kožnej atrofie;
 • časté recidívy choroby, zhoršenie ochorenia.

Použite niektorú z metód, prípravkov na liečbu psoriázy bez odporúčania lekára na frekvencii, trvanie aplikácie, oblasť použitia masti, krémy, a bez zohľadnenia individuálnych charakteristík organizmu je veľmi nebezpečné. Keď nevieme, ako liečiť psoriázu, človek môže na prvom mieste poškodiť iné orgány a systémy. Po druhé, riskuje, že nielen nelieči, ale aj výrazne zhorší priebeh choroby. A po tretie, pri nedostatku adekvátnej liečby môže choroba prejsť do výtoku a zbaviť sa bude veľmi ťažké.

Keď máte charakteristické vyrážky alebo šupinaté plaky, mali by ste sa obrátiť na dermatológa. Je to špecialista úzkeho profilu, ktorý bude schopný urobiť správnu diagnózu po vyšetrení, palpácii a potom určiť účinný liek na psoriázu na rukách v každom konkrétnom prípade.

Ak na klinike nie je žiadny dermatológ, potom musíte ísť na terapeuta, rodinného lekára. Títo špecialisti môžu dať predbežnú diagnózu, ak je to potrebné, podať odporúčanie na konzultáciu s dermatológiou.

Ak postihla psoriáza na rukách a kĺby, potom dermatológ potrebuje konzultáciu s reumatológom.

Ako sa liečiť?

Liečba psoriázy na rukách musí byť nevyhnutne komplexná a zahŕňa:

 • Uplatňovanie miestnej pomoci.
 • Použitie liekov všeobecného opatrenia (požitie).
 • Fytoterapeutická liečba.

Topické prípravky

Každý rok sa taktika liečby tejto neinfekčnej choroby mení. Namiesto cytostatík, ktoré majú vedľajšie účinky prísť nesteroidné protizápalové činidlá, retinoidy a tiež aromatické, ktorého úlohou je odlupovanie odumretých kožných buniek, odstránenie zápal, bráni tvorbe psoriatických plakov, rovnako ako proces keratinizácie kože. Pri lokálnej terapii sa používajú rôzne krémy a masti s vitamínmi A a D.

Krémy na ruky so psoriázou

 • Hormonálne - potláčajú imunitnú odpoveď a znižujú intenzitu metabolických procesov v postihnutých kožných bunkách. V prípade, že kompozícia obsahuje viac takýchto krémov a vazokonstriktorov, to je dvojnásobne účinné, pretože vplyvu lieku na koži proces znižovania koncentrácie živín, normálne exfoliácia procesu. Hormonálna krémy populárny pre liečbu psoriázy sú takými prostriedkami, "trider", "Dermoveyt", "Travokort", "Elokim" a ďalšie.
 • Nehormonálne - majú výrazný zvlhčujúci účinok. V porovnaní s týmito hormonálnymi krémami nevyvolávajú nebezpečné vedľajšie účinky, nevedie k hormonálna nerovnováha, a oni sú viac prístupné z hľadiska nákladov. Populárne krémy tu sú lieky, ako je lupienka Cream "Dawn", "Pikladol", "Sophora", "Psorilom" a ďalšie.

Okrem toho sú tiež vynikajúce detské ručné krémy s prídavkom heřmánku, celandínu, nechtíka. Zmierňujú zápalový proces, hydratujú a zmäkčujú postihnutú kožu.

Pred aplikáciou vonkajšieho činidla na liečbu psoriázy je potrebné vykonať test na zdravom tele.

Masť na ruky so psoriázou

Mnoho ľudí, tvárou v tvár s psoriázou, prichádza do lekárne, alebo byť doktorom na recepcii, záujem "? Masť na lupienku na ruky sa líši od krému". Jeden pacient naozaj odborníci menujú len masť, ďalší krém. Aký je rozdiel? Faktom je, že lekár predpíše masť na psoriázu v prípade, ak potrebujete zmäkčiť pokožku. Krém je predpísaný v prípade, že je potrebné zabrániť svrbeniu, pálenie, rýchlo odstrániť nadýchanlivosť, pretože pôsobí oveľa rýchlejšie ako masť, krém rýchlo preniká pod kožu.

Medzi populárnymi masťami v liečbe psoriázy na prstoch používajú palmy:

 • naftalén, ichtyolová masť, "Kartalin" - majú antiseptický, protizápalový účinok;
 • salicylová masť, "Zignoderm" - tieto lieky prispievajú k rýchlemu hojeniu plátov, dobre odlupujú mŕtve kožné bunky;
 • masť "Daivonex" - pomáha zvyšovať hladinu vápnika v postihnutých kožných bunkách, rozpúšťa psoriatické plaky;
 • masť "Akriderm" - odstraňuje nadmerné vrstvy, má silný antiseptický, keratolytický účinok.

Prijímanie liekov všeobecného konania

Pri liečení psoriázy sa okrem lokálnych liekov pacientovi podáva orálna medikácia:

 • Antihistaminiká sa používajú na odstránenie závažného svrbenia, ktoré je v noci mimoriadne horšie (Fenkarol, Diazolin atď.).
 • Monoklonálne protilátky sú protilátky proti zápalovým faktorom. Sú to látky, ktoré "označujú" bunky, ktoré spôsobujú psoriázu a tieto bunky sú ďalej zničené imunitou. Táto metóda liečby sa používa iba pri ťažkých formách psoriázy. Zadajte protilátky len intramuskulárne.
 • Cytostatické lieky, ktoré sa podieľajú na patogenéze tvorby psoriatických plakov.
 • Prípravky skupiny cyklosporínu, ktoré majú imunosupresívny účinok.
 • Imunomodulátory, vitamínové prípravky.
 • Protizápalové lieky - tablety "Metodické" atď. Zabraňujú rastu plakov, zmierňujú zápal.
 • Homeopatické prípravky.
 • Sedatíva - normalizujú psychoemotionálny stav človeka.

Psoriáza je spoločensky neprispôsobený problém. Preto lekári zdôrazňujú, že psoriáza nie je choroba, ale vitálny stav. Úlohou ľudí je naučiť sa, ako správne žiť s touto diagnózou. A lekári by mali ľuďom vysvetliť, že psoriáza nie je nákazlivá, nie je prenášaná pohlavným stykom, bozkami, rúpaním ruky atď.

Ľudové metódy liečby psoriázy na rukách

Už pred objavením a používaním protizápalových hormonálnych liekov sa ľudia snažili zbaviť psoriázy pomocou ľudových prostriedkov. Niektorí pacienti sa skutočne podarili zastaviť proces patologických zmien na koži, zlepšiť stav kože na rukách. Pozrime sa na populárne a účinné ľudové metódy liečby psoriázy rúk:

Psoriáza na rukách, rukách, palmách, prstoch. Príznaky a účinné liečenie

Kožný hlavný orgán v ľudskom tele a jeho stav priamo závisí od starostlivosti. Zvlášť to platí pre tie oblasti, ktoré sa nachádzajú v očiach. Vo väčšine prípadov ide o ruky, pretože v neustálom kontakte s rôznymi povrchmi sú v zóne mimoriadneho rizika. Jednou z najčastejších kožných ochorení je psoriáza na rukách. Ide o dermatologickú patológiu, ktorá trvá na chronickej forme. Až doteraz liečiť psoriázu na prstoch, rukách a iných častiach tela je dosť ťažké.

Lekári mohli zastaviť vývin symptómov a so všetkými odporúčaniami lekára zvýšiť intervaly medzi exacerbáciami. Napriek odpornému vzhľadu sa psoriáza neprenáša:

 • ani kontaktná metóda: handshake.
 • alebo prostredníctvom bežných domácich spotrebičov: riad, odevy atď.

Táto choroba prináša okrem nepohodlia psychologickú traumu. Pretože estetický vzhľad rúk trpí, je pre pacienta ťažšie prispôsobiť sa v sociálnom prostredí.

Liečba psoriázy vyžaduje integrovaný prístup, často sa oneskoruje dlhodobo, najmä ak je ochorenie v zanedbanom štádiu. Venujte zvláštnu pozornosť prvým príznakom psoriázy na rukách. Akékoľvek začervenanie vo forme vyrážky by malo pacienta vyzvať, aby vyhľadať lekársku pomoc, aby sa predišlo šíreniu choroby ďalej pozdĺž kože.

Začnite liečbu čo najskôr, inak by pacient mohol byť ohrozený vo forme:

 • Poranenie počas svrbenia, čo vedie k riziku vstupu rôznych infekcií.
 • Porážka kĺbov rúk a prstov.
 • Šírenie na iné zdravé oblasti pokožky.

Neodkladajte s aplikáciou liečebných opatrení.

Príčiny psoriatického poškodenia rúk

Lekári stále argumentujú o príčinách vzniku psoriázy u rôznych ľudí. Existuje nespočetné množstvo teórií a faktorov, ktoré môžu v rôznej miere ovplyvňovať výskyt a priebeh psoriázy. Niektorí z nich súhlasia s tým, že jedným z hlavných dôvodov je porušenie:

Existujú aj iné príčiny psoriázy na rukách:

 • Vysoký obsah toxínov v tele pacienta;
 • Oslabená imunita;
 • Slabá výživa, najmä s vysokým obsahom škodlivých alebo mastných potravín;
 • Škodlivé návyky ako konzumácia alkoholu alebo fajčenie;
 • Psychologická a emocionálna práca, často spojená s prácou;
 • Rôzne vírusové infekcie, plesňové a bakteriálne vyrážky na koži;
 • Alergie a iné vyrážky;
 • Drastická zmena klímy, napríklad spojená s presídľovaním;
 • Dlhé obdobie užívania rôznych liekov, ako sú antidepresíva alebo antikonvulzíva.

Príliš agresívna hygiena môže tiež spôsobiť vznik ochorenia, pretože väčšina chemikálií narušuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky rúk. Pamätajte, choroba sa neprenáša, takže nemanipulujte, a tak poškodite pokožku.

Symptómy psoriázy na rukách

Choroba môže byť rozpoznaná výskytom sčervenania na povrchu rúk alebo tuleňov. Najprv sa vyskytujú v malých oblastiach a svrbenie je extrémne, ak neurobíte žiadnu činnosť, potom sa psoriáza môže ďalej šíriť.

Ako vyzerá psoriáza na vašich rukách? Často sa objavujú prvé príznaky vo forme vyrážok na prstoch alebo v oblasti medzi nimi. Obzvlášť nebezpečné je psoriáza postihujúca nechty alebo vnútra rúk, pretože človek stráca citlivosť v týchto oblastiach. Postupne postihnuté kĺby.

Pokožka rúk preto nie je zvlášť zvlhčená a ak sa medzi prstami rúk objaví psoriáza, je ešte viac vysušená. Vyskytujú sa trhliny, ktoré môžu viesť k vážnejšiemu poškodeniu. Existuje niekoľko druhov psoriázy a každá predstavuje nebezpečenstvo pre telo ako celok.

Tu sú hlavné príznaky, ktoré poukazujú na psoriázu:

 • Koža rúk sa stáva suchá a na rôznych miestach sa objavuje začervenanie.
 • Ak sa začne prípad, vznikne edém a epidermálna vrstva sa stáva silnejšou.
 • V mnohých prípadoch sú psoriatické pastviny pokryté prasklinami, ktoré sú spojené.
 • Postupne sú spojené postihnuté oblasti spojené a pokračujú v zachytávaní zdravých oblastí rúk.

Vzhľadom na to, že z vonkajšej strany sa môže psoriáza užívať na ekzémy alebo mykózu, pri určovaní ochorenia sa musí urobiť biopsia na predpísanie liečby. Pre každého pacienta je to individuálne a závisí od povahy pôvodu ochorenia.

Psoriáza rúk často začína porážkou falangov prstov. Obzvlášť intenzívne ochorenie sa rozvíja počas chladného obdobia.

Psoriáza na dlaniach

Najkomplexnejšou liečbou je psoriáza dlaňovej a plantárnej. Trpia približne štvrtinou všetkých pacientov s touto chorobou. Psoriáza na dlaniach sa prejavuje zhrubnutím kože v léziách. Postupne sa pokožka začne usadzovať a odlupovať.

Na postihnuté oblasti je pokrytá hrubá kôra, ktorá vyzerá ako mazolovitá forma. V dôsledku silného sušenia sa vytvárajú trhliny. Liečba psoriázy na dlaniach je problematická kvôli potrebe neustáleho kontaktu s rôznymi povrchmi.

Komplikuje úlohu a neschopnosť ju skryť pod oblečením. Okrem toho na účinnejšiu liečbu postihnutých oblastí je potrebný kontakt so vzduchom. Napriek tomu sa pacienti musia vzdať všetkých syntetických alebo vlnených vecí, pretože spôsobujú podráždenie a svrbenie.

Psoriáza na prstoch

Choroba sa môže prejaviť v ktorejkoľvek časti ruky, často porážkou prstov, najmä v miestach ohýbania. Je to mimoriadne bolestivé, pri pohybe alebo zložení prstov môžu infikované miesta pokryté trhlinami prasknúť a začať krvácať.

A hoci psoriáza na rukách spôsobuje nepríjemné pocity, je najťažšie liečiť poškodenie nechtov. Kvôli vývoju choroby je klinec veľmi tenký a voľný. Preto, ak sa má nechať psoriáza nechať, hlavne z manikúry, pretože počas liečby musíte neustále rezať nechty.

Psoriáza prstov prebieha pomerne rýchlo, peeling začína v postihnutých oblastiach. Potom sa objaví zápal a ak neurobíte žiadne kroky včas na liečbu postihnutých oblastí prstov, objavia sa komplikácie v podobe poškodenia kĺbov.

Formy psoriázy

Formy vývoja ochorenia sú niekoľko a každý z nich predstavuje nebezpečenstvo pre celé telo.

 • Prsné psoriázy, ktoré sa nachádzajú priamo na prstoch a na miestach medzi nimi. Častý kontakt s dráždivými faktormi, ako sú chemikálie pre domácnosť, vážne spomaľuje proces hojenia.
 • Karpálna psoriáza sa vyskytuje u štvrtiny všetkých pacientov s touto chorobou. Hlavným rozdielom v poškodení prstov v charakteristických znakoch je to, že útvary sa podobajú na kukuricu. A postihnuté oblasti sú pokryté kôrou, ktorá blokuje citlivosť kefiek.
 • Palmar-plantárna psoriáza ovplyvňuje vnútornú stranu rúk alebo chodidiel osoby. Tiež je ťažké liečiť kvôli neustálej potrebe komunikovať s každodennými objektmi. Často sa táto forma vyvíja u ľudí, ktorých práca je spojená so stresmi. Najprv sa objavia malé papule, ktoré sú pokryté šupinatou kôrkou. Postupne hrubá koža sa začne pokrývať trhliny, čo vedie k vzniku otvorených rán.
 • Artropatické štádium choroby. Považuje sa to za mimoriadne závažnú formu tejto choroby. Postup choroby začína ovplyvňovať kĺby rúk, najmä prstov. Nebezpečenstvo tejto formy spočíva v tom, že sa môže vyvinúť bez vonkajších prejavov a bolesť končatín sa pravidelne boje ako symptóm.
 • Psoriatická forma Barber. Tento typ ochorenia je často spojený s infekčnými kožnými léziami, pravidelným stresom alebo zlyhaním hormónov v tele pacienta. Vyrážky sú pustulárne. Majú jasné hranice. Najčastejšie sa choroba nachádza vo výškach malého prsta a palca. Táto forma je nebezpečná, pretože je veľmi ťažké liečiť s častými recidivami.
 • Erytrodermická forma. V niektorých prípadoch, s pokročilým štádiom ochorenia, psoriáza môže ísť do iných častí tela. Nebezpečenstvo tejto formy spočíva v tom, že sa všeobecný stav chorého zhorší, pretože koža stráca citlivosť, svrbenie a spôsobuje ťažké nepohodlie.

Etapy choroby

Rovnako ako akékoľvek ochorenie, psoriáza má štádiá vývoja:

 • Prvá fáza je počiatočná fáza. Vykazuje sa v podobe malých sčervenania alebo papule s guľatým tvarom. Za niekoľko dní sa vyrážka začína zvyšovať vo veľkosti, chytá zdravé oblasti, odlupuje. Ak sa neprijme čas, ochorenie bude pokračovať v progresii.
 • Stupeň progresie. Počas tohto obdobia sa vyvíjajú vyrážky, ktoré postihujú nové oblasti. Staré papulárne uzliny sú šupinaté a načervenalé. Jedným z dôvodov tohto vývoja sú malé zranenia.
 • Tretia etapa je stacionárna. Počas tohto obdobia papuly prerušujú intenzívny rast, peeling klesá a erupcie sú modrasté.
 • Stupeň použitia. Počas tohto obdobia je vyrážka pokrytá belostnou zónou. Uzliny sa začínajú rozpúšťať od strednej časti po okraj. Peeling prestane a vyrážka bledá.

Tradičná liečba psoriázy na rukách

Ako liečiť psoriázu na rukách alebo ruke? Existuje celý rad účinných metód, ktoré pomôžu dosiahnuť maximálne výsledky v krátkom čase. A hoci sa nedá úplne zbaviť psoriázy, je možné predĺžiť čas medzi recidívami. Na liečbu ochorenia lekári často predpisujú súbor liekov:

 • Rôzne masti na vonkajšie použitie:
 • Na odstránenie opuchov a svrbenia na rukách vymenujte:
 • Na normalizáciu práce pečene a gastrointestinálneho traktu trvá: