Hlavná

Kliniky

Ako liečiť vodné pryshchiki na rukách alebo ruke?

Voda pichľuje na rukách - problém známy mnohým. Najčastejšie sa na prstoch alebo na vonkajšej strane dlane objavujú malé pľuzgiere. Niekedy vyrážky sú sprevádzané svrbením a nepríjemným pocitom pálenia. Ale tiež sa stáva, že takéto vodnaté vyrážky nespôsobujú žiadne nepríjemnosti, len zkazia vzhľad rúk. V každom prípade, vodnaté pupienky na rukách vyžadujú liečbu, ale najprv musíte pochopiť dôvod ich vzhľadu.

dôvody

Najčastejšie externé riešenie tohto problému nemá správny účinok alebo má krátkodobý účinok, ale všetko preto je potrebné správne určiť charakter erupcií. Mnohí pacienti venujú pozornosť tomu, že pľuzgiere na rukách sa objavujú v období jeseň-zima a potom po nejakom čase prejdú sami. Ale nie každý si myslí, že akékoľvek vyrážky na koži sú jasným signálom tela o akýchkoľvek nezrovnalostiach v jeho práci. Preto nie je potrebné liečiť samotnú vyrážku, ale snažiť sa liečiť príčinu, ktorá ju spôsobila.

Teraz už zvážime možné dôvody.

alergie

Najčastejšou príčinou je alergia. Môže to byť čokoľvek: pre potraviny, kozmetiku, chemikálie pre domácnosť, slnečné lúče, mráz a chladu. Blistre alebo, ľudia hovoriaci, "žihľavka" sa vyskytne po kontakte s alergénom. Preto musíte ihneď zistiť, aká je vaša alergia. Preto je potrebné vykonať špeciálne testy u alergikov. Po identifikácii príčiny sú predpísané antihistaminiká.

Spravidla po ukončení liečby prechádza alergia. Pri absencii liečby sa znovu objavia vodnaté pupienky. Ak ich skopírujete, vytvorí kôru, ktorá je veľmi ľahko infikovaná a zapálená.

ekzém

Vodnaté pľuzgiere môžu byť ekzémy, najčastejšie postihujú kože rúk, ale môžu sa tiež presunúť do iných oblastí. Vzniká zo stresových situácií, podvýživy, v dôsledku porúch tráviaceho traktu. Ekzém je nepríjemné, ktorý spôsobuje svrbenie a pálenie: svrbiace pupienky, a česanie bubliny, pacient zhoršuje len situáciu - vyrážka šíri do ešte viac miesta a ťažko liečiteľné.

Ako zaobchádzať s vodnatými pryshchiki v tomto prípade? Nezabudnite konzultovať s dermatológom. Správne zistiť príčinu, v prípade potreby predpísať ďalšie testy, určiť liečbu alebo ju odkázať špecializovanému odborníkovi.

Je zrejmé, že ak je ekzém zapríčinený stresom, môžu byť predpísané sedatíva alebo sedatíva. Ak je problém v zažívacom systéme, odporúča sa podrobiť sa kompletnému vyšetreniu, predpisovať lieky a špeciálnu diétu.

Infekčné choroby

Infekčné ochorenia, ako sú osýpky, rubeola alebo kiahne, sú sprevádzané vyrážkou. Môže mať iný charakter: od vodnatých vezikúl po pľuzgiere a zápaly. Spravidla sa takéto vyrážky objavujú nielen na rukách, ale aj na celom tele. Ďalším znakom infekčnej choroby je horúčka.

V tomto prípade musíte okamžite izolovať pacienta. Najčastejšie tieto choroby postihujú deti a dajú ich docela ľahko. Pre dospelých majú "detské" ochorenia vážne dôsledky. Niet divu, že hovoria, že detské choroby by mali byť choré v detstve.

svrab

Svrab spôsobený roztočom môže tiež spôsobiť vodnaté bubliny. V tomto prípade sa červené pupienky, naplnené čírou tekutinou, objavujú na najjemnejších miestach kože rúk - medzi prstami a potom sa šíria po celom povrchu tela.

Súbežné príznaky sú:

 • Ťažké svrbenie, ktorá sa zintenzívňuje v blízkej noci a po prijatí teplej sprchy.
 • Koža je viditeľná svrab roztoče, ktorý končí vodnou bublinou.
 • Koža sa začína odlupovať, a dostupné rany - mokrý.

Ak chcete liečiť vodné pryshchiki na rukách alebo ruku v tomto prípade, lekár-dermatológ bude výzva. Predpíše masti a antihistaminiká.

Plesňové infekcie

V tomto prípade je potrebná liečba antifungálnymi masťami. Samotný dôvod nezmizne, ale pridá len k vašim zbytočným problémom, takže neodkladajte liečbu.

sudamen

Pri upchávaní potných žliaz môže dôjsť k potenie. V tomto prípade pokožka rúk je pokrytá malými bublinami s čírou tekutinou. Tieto blistre spravidla nespôsobujú nepríjemné pocity a nepotrebujú liečbu. Časom prechádzajú samy.

Suchý typ pleti

Suchá koža je veľmi citlivá, najmä v zimnej sezóne. Kvôli slabej práci mazových žliaz medzi suchou pokožkou a odevom (najmä ak je to syntetické) dochádza k treniu a podráždenosť pokožky sa javí ako vodnatá pupočka.

Ako sa v tomto prípade zaobchádza s vodou? Pravidelne zvlhčite pokožku špeciálnou kozmetikou a prírodnými olejmi a maskami. Vymeňte syntetické výrobky za odevy vyrobené z prírodných materiálov. Pite veľa čistej vody.

Hormonálne poruchy

Hormonálne zlyhanie je ďalšou príčinou pľuzgierov na rukách. V tomto prípade neočakávajte, že prejde sám. Hormonálne poruchy - to je veľmi závažné, môžu viesť k porušeniu tela a jednotlivých vnútorných orgánov.

Choroby vnútorných orgánov

Ako bolo uvedené vyššie, akékoľvek vyrážky na pokožke sú jasným signálom, ktorý vám dáva vaše telo. Niečo v jeho práci je rozbité a mali by ste mu venovať pozornosť. Ak sa voda na rukách nezapadá do žiadneho z vyššie uvedených opisov, musíte okamžite prejsť na lekársku konzultáciu a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu.

Chemické popálenie

A posledná vec, ktorá môže spôsobiť vzhľad blistrov na rukách, je základné chemické popálenie pomocou chemikálií pre domácnosť. Ak ste pracovali bez rukavíc, je pravdepodobné, že dôjde k chemickému popáleniu.

Ak pocítite pocit pálenia a na tomto mieste sa vytvára blister, ihneď si umyte ruky a udržiavajte postihnutú oblasť pod tečúcou vodou počas štvrtej hodiny. Potom jemne osušte ruky, ale netierajte ju uterákom, pretože môžete roztrhnúť bublinu a chemicky pretrepávať hlbšie do kože.

Potom, ak je to možné, zavolajte sanitku a poraďte sa s lekármi. Poskytnú kompetentné rady, ktoré v tomto prípade urobia ďalej.

Samozrejme, náprava, ktorá spôsobila popáleniny, musí byť odstránená z domáceho používania.

Ako vyliečiť vodnaté pupienky na rukách

Po predpísaní liečby základného problému môžete zrýchliť proces odstránenia pľuzgierov na rukách:

 1. Keď sa sprcha pravidelne dopúšťa teplej sprchy, najmenej dvakrát denne. Noste bielizeň z prírodnej bavlny. Problémové oblasti je možné vysušiť infúziou dubovej kôry.
 2. Vynikajúca bojuje s vodou pupienky tinktúru nechtíka. Suší, dezinfikuje a uzdravuje. Môžete si ho kúpiť v akejkoľvek lekárni a stojí za to.
 3. Ďalším populárnym liekom je šťava z aloe vera. Potrebujeme list rastliny stredného veku. Vytlačte šťavu a namažte postihnuté miesta. Môžete zriediť šťavu vriacou vodou v rovnakých pomeroch.
 4. Dokonca aj keď vodné bubliny svrbenie, ukážte trpezlivosť a nedotýkajte sa ich. Prebodnutím vyrážky zhoršíte problém. Ak k tomu dôjde a blister sa roztrhne, ošetrite ranu v blízkosti okrajov, ale nedotýkajte sa filmu. Takže znížite riziko infekcie. Zaobchádzať s ranou iba na okraji, v žiadnom prípade nečistiť antiseptické na ranu, tým viac čerstvé. Spôsobí neuveriteľnú bolesť a môže spôsobiť popáleniny a následne nový blister.

Vodné pichliaky na rukách a tele - rady o liečbe a prevencii

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Tieto vyrážky sú charakterizované nekonštantnosťou, objavujú sa a v najnevhodnejšom čase prechádzajú. Každý, kto sa stretol s takýmto problémom, je pripravený na to, aby sa takýto vyrážka zbavil raz a navždy.

Vyskytujú sa väčšinou v chladnej sezóne, to znamená, keď človek neustále zabalený do vecí. To však neznamená, že vyrážka sa nemôže objaviť v lete. Niektorí ľudia sa k svojim hlavám nezachytávajú zbytočnými informáciami, podľa ich názoru nevenujú náležitú pozornosť akné, ktorá sa objavila, čakajú, až prejdú sami. Okrem toho, pod vecami, ktoré nie sú viditeľné. Je to však obrovská chyba. Koniec koncov, takáto vyrážka je prvým alarmujúcim signálom tela, že existuje vážny problém.

Čo ak sa objavia?

Po prvé, treba poznamenať, že by sa nemal ignorovať ich vzhľad. Ak máte na rukách škvrny na vodu a na to ste nedávajú dôležitosť, je pravdepodobné, že po určitom čase bude celé telo postriekané.

Často z dôvodu nedostatku času sa ľudia snažia tento problém sám bojovať pomocou najprimitivnejších metód liečby, napríklad stieraním roztokom manganistanu draselného. Je však jednoducho nemožné vyliečiť vyrážku sami. Áno, môže to prejsť po niekoľkých utierkach, ale po chvíli je potrebné sa znova objaviť a, ako ukazuje prax, ešte väčšiu silu. Nečakajte, kým malé ružové pupienky na vašich rukách, sa nestane veľkými úhormi. Odporúčame okamžite konzultovať s lekárom. Koniec koncov, pred začiatkom liečby musíte zistiť príčinu vyrážky. A až potom môžete hovoriť o liečbe.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Prečo sa zobrazujú?

K dnešnému dňu môžete pomenovať také hlavné príčiny vzhľadu nákazy vody:

 • Alergická reakcia. Môže to byť ako alergia na určité potraviny, na kvety, slnko, peľ a tak ďalej.
 • Silná aktivita mazových žliaz. Toto je jeden z najčastejších dôvodov.
 • Nadmerne suchá pokožka. V dôsledku kontaktu a samozrejme trenia kože a oblečenia, ak je to syntetické, horná vrstva, ktorá je zodpovedná za hydratáciu, je vymazaná a v dôsledku toho máme najsilnejšie podráždenie, ktoré vedie priamo k zápalovému procesu. V tomto prípade je akné nevyhnutelné.
 • Porušenie fungovania akéhokoľvek vnútorného orgánu. V tomto prípade je vyrážka alarm, varovanie pred nebezpečenstvom.
 • Porušenie hormonálneho pozadia alebo jednoduché hormonálne zlyhanie v tele.

Prevencia a liečba vodnatých pupienkov

Prvá vec, ktorú treba začať, je očistiť telo. Nuda, ale to je najjednoduchší, ale zároveň účinný spôsob, ako sa zbaviť pupienkov na rukách a tele. Je potrebné revidovať stravu, vylúčiť z nej všetky škodlivé potraviny a pridávať do nich potraviny bohaté na vitamíny, minerály a živiny. Aby pokožka bola bezchybná, musíte jesť zdravé jedlo, jesť viac čerstvej zeleniny a ovocia. Odporúča sa udržiavať na minimum a v ideálnom prípade odmietnuť úplne od jedla vyprážané, múky, údené. Najmenej 2 krát týždenne by ste mali jesť mliečne potraviny.

Vynikajúca, preukázaná našimi prababičkami, ľudový liek na vodné pupienky - šťavu z aloe. Je potrebné odrezať šarlátovú kvetinu z kvetu (najlepšie nie mladú kvetinu), dobre ju umyť pod tečúcou vodou, prevaliť ju do potravinovej fólie a dať ju do chladničky na jeden deň. Po uplynutí času je potrebné vytlačiť šťavu z listu. Môže sa zriediť jeden po druhom s vriacou vodou, alebo je možné a vyčistiť šťavu, aby ste utrárali problémové oblasti na tele. Tento postup sa odporúča vykonať raz denne. Po asi týždni by akné malo ísť preč.

Dobrým protizápalovým a antimikrobiálnym účinkom je infúzia nechtíka. Môže sa použiť na utrenie oblastí, na ktorých sa objavilo akné.

Treba však mať na pamäti, že týmito prostriedkami sa zbavíte vyrážok, ale problém úplne neprekonajte, pretože na vyriešenie tohto problému potrebujete raz a navždy kompletné vyšetrenie v lekárskej inštitúcii, ktorá pomôže identifikovať príčinu ochorenia kože.

Preventívne opatrenia

Ako preventívne opatrenie môžete použiť nasledovné:

 • Opaľovanie. Áno, áno, je to opaľovanie je vynikajúcim preventívnym nástrojom. Môžete sa opaľovať na mori, na pláži na rieke alebo len pravidelne chodiť na solárium (to je vynikajúca alternatíva v chladnej sezóne). Najzaujímavejšie je, že solárium bude mať rovnaký účinok ako skutočné slnko.
 • Používať domáce potreby. Dôležité: keď sa objaví vodnaté akné, čistenie je prísne zakázané. Jeho použitie je prípustné len na preventívne účely. K dnešnému dňu môžeme bez akýchkoľvek problémov kúpiť kožu v obchode, vhodné pre akýkoľvek typ kože. Ale to je najlepšie variť doma na vlastnú päsť. To prinesie oveľa väčší úžitok pre vašu pokožku.Takže, vezmite lyžicu plytkej morskej soli a dôkladne ho premiešajte s 3 lyžicami tukovej kyslej smotany. Opatrne naneste výslednú hmotu a otrepte ju masážnymi pohybmi. Potom opatrne opláchnite všetko pod sprchou.

Pamätajte, že existuje veľa spôsobov, ako sa zbaviť vodných pupienkov. Nemali by ste však nič robiť bez konzultácie s dermatológiou. Koniec koncov, samoliečba môže výrazne zhoršiť situáciu a poškodiť vás.

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Čo robiť, ak máte na rukách vodnaté pupienky

Vodnaté pupienky na rukách by v žiadnom prípade nemali zostať bez pozornosti, pretože sú často príznakmi vážnej choroby. Spravidla tieto formácie spôsobujú určité nepohodlie a celkom nepríjemné pocity.

Príčiny vzniku vodných pupienkov na rukách

Záchvaty malé bubliny na rukách niekedy majú vlastnosť pravidelného objavovania sa a zmiznutia, a tým zavádzajú osobu. Koniec koncov, ak vyrážka zmizne sama, väčšina ľudí si myslí, že nie sú vážnym problémom a nevyžadujú liečbu.

V skutočnosti sú pupienky na rukách vonkajším prejavom vnútorných problémov tela. A niekedy ich vylučovanie len prostredníctvom vonkajšieho vplyvu nemusí byť dostatočným opatrením.

svrab

Vodnaté pupienky na rukách môžu byť znakom svrabu. Ide o vážnu chorobu vyvolanú mikroskopickým kliešťovým parazitom. Svrab sa šíril veľmi rýchlo, prechádzal od človeka k človeku. Z tohto dôvodu na prvom mieste nasleduje vylúčenie tejto choroby zo všetkých možných možností.

Pre svrab charakterizovanú nasledujúcimi príznakmi:

 • šupinatá pokožka s namočenými laceráciami (obzvlášť náchylná k erupciám medzi prstami);
 • prítomnosť svrbenia, horšie v noci alebo po užití vody;
 • Prítomnosť svrbenia sa pohybuje - tenké sivé prúžky vedúce k pľuzgierom.

Iné infekčné choroby

Malé pľuzgiere na rukách môžu byť jedným z príznakov takýchto infekčných ochorení ako osýpky, rubeola alebo kiahní. Môžu sa objaviť nielen na končatinách, ale aj na iných miestach tela. Tieto infekčné choroby sú spravidla sprevádzané silným zvýšením telesnej teploty. Tiež príčinou vzniku nepríjemných vezikúl na rukách môže byť subkutánny molluscum.

huby

Plesňové infekcie môžu byť sprevádzané aj šupinatými pupienkami na rukách. Stane sa to vtedy, keď osoba zanedbá pravidlá osobnej hygieny a infekcia prenikne do otvorených rán na dlaniach rúk.

neprenosných

Biele bubliny na prstoch sa môžu objaviť z iných dôvodov:

 1. Ako alergická reakcia na niektoré potraviny, ťažké chlade, jasné slnečné lúče a iné dráždidlá. V tomto prípade ich môžete bojovať pomocou antihistaminík.
 2. Pri upchávaní potných žliaz sa môžu na rukách aj pravidelne objavovať vodnaté pupienky. Táto choroba sa nazýva potenie. Blistre v tomto prípade neprinášajú žiadne nepríjemné pocity. A časom sa roztrhajú a zmiznú.
 3. Vodnaté pupienky na rukách môžu byť výsledkom nedostatku prirodzenej ochrany kože. To sa stáva častejšie pri veľmi suchom pokožke, alebo je výsledkom podráždenia pri tieli proti oblečeniu.
 4. Príčinou vyrážok môžu byť aj problémy vnútorných orgánov, hormonálne poruchy alebo stresové situácie.

Pozor! Chémia!

V poslednej dobe sa často príčinou vzniku rôznych druhov akné na rukách stáva domáca chémia. Mydlo, umývacie prášky, rôzne čistiace a čistiace prostriedky môžu spôsobiť nepríjemné vyrážky na rukách. Takéto akné zvyčajne prechádza samo od seba, akonáhle človek odstráni zdroj podráždenia zo svojho domova. Ale niekedy to nemusí stačiť a bude musieť podstúpiť liečbu antihistaminikami.

Vodnaté pupienky na rukách: liečebné a preventívne opatrenia

Ak zistíte, že na ruke je vodnatý pupienok, potom to samozrejme nie je ospravedlnením pre útek do nemocnice. Zvlášť, ak vás nespôsobí žiadnu úzkosť.

Ale ak si všimnete, že blister sa každým dňom zvyšuje, vedľa neho alebo na iných miestach sú nové, a to ešte viac, ak máte pupienky na rukách svrbenie - potom v takomto prípade musíte navštíviť lekára.

Ako minimalizovať nepríjemnosti

Dokonca aj vtedy, keď ste už konzultovali dermatológov a začali liečiť, môžu mať vodnaté pupienky na rukách veľké množstvo nepríjemných pocitov. Preto, aby sa tento problém čo najskôr zbavil, je možné prijať určité opatrenia nezávisle:

 1. Pokúste sa vyhnúť stresovým situáciám.
 2. Dávajte dostatok času na nočný spánok.
 3. Vyhýbajte sa výrobkom, ktoré môžu vyvolať vyrážku. Nejedzte údené, vyprážané, mastné, horúce a sladké.
 4. Ak je vyrážka spôsobená kuracím mäsom - pravidelne, aspoň 2 krát denne sa sprchujte. Pryshchiki mazať tinktúru z dubovej kôry, použite tieto prostriedky na umývanie z akné.
 5. Nakrájajte pupienky s aloe šťavou alebo tinktúrou nechtíka. Tieto rastliny dokonale dezinfikujú a zmierňujú zápal z kože. Tinktura nechtíka môže byť kúpená pripravená v lekárni. A šťava z aloe môže byť pripravená doma na vlastnú päsť. Preto musíte zobrať list z aloe (najlepšie ak je to list zrelého rastliny). Odstráňte fóliu zabalenú vo fólii a nechajte deň v chladničke. Druhý deň vymažte šťavu z nej. Zriedte šťavu vriacou vodou v pomere 1: 1.

Preventívne opatrenia

Tí, ktorí pravidelne pozorujú prítomnosť vodných pupienkov na svojich rukách, bude užitočné použiť tieto tipy:

 1. Dôkladne analyzujte svoju stravu. Možno máte príliš záľubu smažených, mastných, pikantných alebo sladkých jedál. V ideálnom prípade by ste mali dodržiavať kánony správnej výživy a piť dostatok tekutiny denne. Niekedy stačí len držať určitú stravu, aby ste sa zbavili pupienkov.
 2. V čase, keď nie je k dispozícii akné, pokúste sa uplatniť procedúru na peeling. Ak to chcete urobiť, môžete použiť morskú soľ av neprítomnosti jej používať obvyklé kuchárstvo. Robiť peeling nie je ťažké. Len rozlomte ruky, naneste soľ na ne a masírujte pokožku. Zvyšnú soľ opláchnite čistou vodou. Peeling sa dá tiež vykonať pomocou špeciálnych nástrojov na uloženie. Ak sa tento postup vykonáva pravidelne, možno sa prestanú objavovať na vašich rukách vodnaté vyrážky, alebo sa objavia oveľa menej často.
 3. Vyhnite sa vystaveniu priamej ultrafialovej lúče koži. Často je to slnko, ktoré spôsobuje výskyt vyrážok na koži. V tomto prípade sa nesmiete opaľovať.

Problém spojený s výskytom vodnatých pupienkov na rukách sa môže dotknúť každého bez ohľadu na vek a pohlavie. Ale bude to možné s ňou zvládnuť oveľa rýchlejšie a ľahšie, ak bude príčina ich výskytu rozpoznaná v čase a bude schopná správne liečiť. Ak máte iné typy akné po ruke, potom si môžete prečítať o účinných opatreniach na boj proti nim v tomto článku.

Ako rozpoznať povahu vodnatých vyrážok na rukách, a aké opatrenia na prijatie preventívnych opatrení, môžete sa naučiť z videa.

Čo robiť, ak sú na rukách vodné pupienky

Vodnaté pupienky na rukách sa často objavujú na jeseň av zime.

Nielenže nevyzerajú esteticky, ale prinášajú aj fyzické nepohodlie - svrbenie, bolesť.

Práve zamaskovanie vyrážok pod oblečením nie je riešením problému.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Vyrážka môže byť príznakom ochorenia.

Príčiny vzhľadu

Malé vodnaté pupienky majú charakteristickú vlastnosť - môžu sa objaviť a miznú spontánne.

Najčastejšie sú tieto vyrážky lokalizované na rukách, nohách alebo tvári.

Dôvody na vznik vodných pupienkov na rukách môžu byť niekoľko. Najbežnejšie z nich sú:

 • alergie;
 • nachladnutie;
 • dermatologické patológie;
 • infekčné choroby;
 • nervové poruchy;
 • popáleniny.

alergie

Jasne červená, zvýšené škvrny nad povrchom kože a závažné svrbenie naznačujú, že ide o žihľavku.

Alergická reakcia vo svojich prejavoch je podobná spáleniu žihľavy, a preto dostala meno.

Alergény môžu byť:

 • peľ rastlín;
 • kožušiny domácich zvierat a chumáčov vtákov;
 • prach z domácností;
 • zložky kozmetických výrobkov alebo chemikálií pre domácnosť;
 • syntetické odevné tkaniny;
 • slnečné lúče;
 • mráz (studená alergia);
 • potravinárske výrobky;
 • liečivých prípravkov.

prechladnutie

 • So studenými, vodnými miestami sa často objavujú na perách a sú prejavom herpesu.
 • A s aktiváciou herpes zoster, ktorý spôsobuje vírus herpes zoster, môže sa objaviť vyrážka na prstoch a na rôznych miestach tela.
 • Rovnaký vírus, ktorý sa prvýkrát dostane do tela neinfikovanej osoby, sa stane príčinou neštovice.

Video: "Príčiny akné a najefektívnejšia liečba akné"

Choroby, ktoré spôsobujú vyrážky

Malé vyrážky na rukách sa môžu objaviť s rôznymi dermatologickými ochoreniami infekčnej a neinfekčnej povahy.

infekčné

Foto: ovčie kiahne u dospelých

 • Infekcie detí. Osýpky, ovčie kiahne, ružienka, šarlach sú častejšie diagnostikované u detí, ale môžu sa vyskytnúť aj u dospelých. V tomto prípade sa koža objaví s tekutými bublinami a vyrážka postihuje nielen ruky, ale aj iné oblasti tela. Infekcie sú sprevádzané horúčkou, malátnosťou a inými prejavmi, podľa ktorých doktor dokáže presne stanoviť diagnózu.

Foto: infekcia pliesňou

 • Plesňové infekcie. Červené škvrny a rozptyl malé pupienky sú častejšie lokalizované v blízkosti poškodenia kože - škrabance, škriatky, trhliny.
 • Pemphigus. Presný pôvod ochorenia ešte nebol objasnený, ale väčšina lekárov sa domnieva, že príčinou poškodenia kože je vírus. Vyrážka sa najskôr nachádza na sliznici úst a pier, pretože zápal sa zhoršuje, šíri sa do rúk a iných častí tela. Pimfle s pemfigom sú naplnené bahnitým obsahom a prasknú, zlúčia sa do veľkej erózie.
svrab

Foto: svrab na prstoch

Ide o infekčnú dermatologickú chorobu spôsobenú mikroskopickým parazitom - roztočom a prenášaným kontaktom.

Svrab môže byť označený nasledujúcimi znakmi:

 • vyrážky vo forme vezikulov, ktoré sú častejšie lokalizované na rukách a medzi prstami, menej často postihujú predlaktia a nohy;
 • nesnesiteľné svrbenie, ktorého intenzita sa zvyšuje v noci, keď roztoč začne aktívne jesť a položiť vajíčka, a po teplej kúpeľ, sprchu;
 • svrab na koži (tenké pásy šedej alebo svetlo ružovej farby);
 • kožný peeling;
 • škrabanie, zvlhčovanie rán, krvavé krusty a pľuzgiere (vyskytujú sa pri vyčesaní a vniknutí do infekcie).

neprenosných

Vodné pichliačky na rukách sa môžu vyskytnúť aj pri chorobách neinfekčného pôvodu.

Sú to:

 • dyshidróza (inak dyshidrotický ekzém alebo potenie) - vyrážka je spôsobená porušením potných žliaz;
 • nadmernej suchosti, pri ktorých koža nevykonáva prirodzené ochranné funkcie a rôzne vonkajšie vplyvy spôsobujú podráždenie a výskyt pupienkov;
 • choroby tráviaceho, endokrinného a reprodukčného systému;
 • metabolických porúch (pupienky sa najprv objavia na prstoch, potom sa rozšíria do rúk, predlaktia);
 • hormonálne poruchy a perestrojka.

Poruchy nervového systému

Stres, emocionálny šok alebo nervová únava môžu tiež spôsobiť vodnaté pupienky na rukách a iných miestach tela.

popáleniny

Vypálenie kože môže spôsobiť rôzne prostriedky chemikálií pre domácnosť, najmä ak sú zneužité.

Prečo sa v detských rukách objavujú malé pupienky? Zistite si tu.

Zároveň sa koža stáva červenou, na jej povrchu sa objavujú malé bubliny s vodnatým obsahom.

 • Keď dostanete chemické popáleniny, ihneď odstráňte pokožku z odevu, umyte postihnutú oblasť pod tečúcou vodou po dobu 10-15 minút, potom aplikujte suché obväz a okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.
 • Netierajte pokožku, pretože agresívne látky prenikajú ešte hlbšie.

Čo spôsobuje vodnaté pupienky na rukách detí

U malých detí je hlavnou príčinou vyrážky hyperhidróza (potenie), ktorá môže byť spôsobená:

 • nie je plne tvorená funkciou termoregulácie;
 • charakteristiky štruktúry kože vrátane úrovne nulovej pH.

Erupcie s hyperhidrózou nie sú samy osebe nebezpečné, ale spôsobujú vážne svrbenie, ktoré dieťaťu spôsobuje nepríjemné pocity.

Črepanie pupienkov môže viesť k infekcii a vzniku zápalových procesov.

Predchádzať potničky o dieťa pomerne ľahko - čo je najdôležitejšie, aby kúpať dieťa každý deň, starostlivo utrite kožu, usporiadať vzduchové kúpele, vybrať oblečenie vyrobené z prírodných vlákien a v závislosti od teploty vzduchu.

Ďalšou častou príčinou vyrážky u detí sú infekčné ochorenia.

Foto: vyrážka s kuracími kiahňami po ošetrení ozeleňovania

Osýpky, kurací kiahní, šarlach, streptoderma, rubeola sú spôsobené výskytom vezikúl naplnených čírou tekutinou.

V prípade osýpok a kiahní kiahní má vyrážka primárny vplyv na kožu v oblasti axilárnych nádrží a na vnútornej strane predlaktia.

Všetky infekcie sú sprevádzané malátnosťou, horúčkou.

Typy vyrážky

Pri niektorých ochoreniach vyrážka vyzerá takmer identická a presnú diagnózu môže urobiť iba lekár.

V ostatných prípadoch majú pupienky charakteristické črty, podľa ktorých je možné predpokladať vývoj určitej choroby (pomoc - fotografia s vysvetleniami, ktoré je možné vidieť a čítať na internete).

Vo všeobecnosti je koža rúk ovplyvnená nasledujúcimi druhmi vyrážok:

 • malé biele pupienky - dochádza častejšie pri metabolických porúch (sú nadržané epidermis častice nie sú odstránené včas, sa hromadia na povrchu, čo prispieva k vzniku vyrážok a lúpanie);

Foto: Daryova choroba

 • podkožný - sa často objavujú v dôsledku upchatia pórov mazové zátky (zmes mazu, zrohovatenej častice, pot a nečistoty), menej pravdepodobné, že sa symptomatická dedičné choroby - Darierova choroba;
 • hnisavý - vzniká v dôsledku prenikania infekcie do kožných lézií (praskliny, rany, škrabance) alebo vývoja baktérií v upchatých póroch;

Foto: vodnatá vyrážka

 • vodový - najčastejšie sa stávajú príznakom infekčnej choroby a vyskytujú sa aj pri alergiách, dyshidroze.

Akné, že svrbenie môže byť výsledkom alergií, podráždenia nadmerne vysušenej kože, infekčných chorôb, poškodenia hubami alebo stresu.

liečba

Liečba vodnatých pupienkov na rukách by sa mala vykonať s prihliadnutím na príčinu, ktorá spôsobila nepríjemný symptóm.

 • Svrab. Lokálna liečba sírovou masťou, emulziou benzylbenzoátu, aerosólom Spregal sa uskutočňuje.
 • Hubové lézie. Liečba zahŕňa použitie protiplesňových látok vo vnútri aj vonku. Voľba konkrétneho lieku sa uskutočňuje po stanovení typu patogénu.
 • Infekciu. Liečba ovčie kiahne, šarlach, rubeoly a ďalších infekcií sa redukuje na symptomatickú terapiu a liečbe kožných antiseptických riešenie na zmiernenie svrbenia a podráždenia.
 • Dyshydrosis. Liečba je komplexná, vrátane použitia upokojujúcich, antihistaminických a desenzibilizačných liekov, lokálna liečba vyrážok s antiseptickými roztokmi.
 • Alergie. Priraďte antihistaminiká na perorálne podanie, masť na báze glukokortikosteroidov na vonkajšej strane. Hlavnou podmienkou úspešnej liečby je detekcia alergénu a vylúčenie kontaktu s ním.
 • Hormonálne vyrážky. U dospievajúcich a tehotných žien sa takéto vyrážky vyskytujú nezávisle po stabilizácii hormonálneho pozadia a až do tohto bodu sa liečba znižuje na dôkladné čistenie a starostlivosť o pokožku. Ak je hormonálne zlyhanie spôsobené určitou chorobou, vykoná sa vhodná liečba, možno predpísať lieky, ktoré ovplyvňujú hladinu hormónov v tele.

Foto: vytiahnuť hnis môže byť masť Višnevsky

 • Hnisavé pupienky. V srdci liečby je liečba zápalových ohnisiek s ichtyolom alebo masťou Višnevského, ktoré urýchľujú dozrievanie abscesu a tlmenie hnisu. Na ten istý účel môžete použiť antibakteriálny prášok Baneocin alebo iné krémy a masti, ktoré obsahujú antibiotiká.
 • Akné spôsobené metabolickými poruchami. Ako liečiť vyrážky, malo by to gastroenterológ vyzvať. Obvykle sú predpísané sorbenty, ktoré odstraňujú toxíny z tela (Polysorb, Enterosgel) a lieky, ktoré normalizujú metabolizmus.

Ľudové metódy

Doma je užitočné doplniť hlavnú liečbu:

Foto: doma sa môžete kúpať soľou

 • kúpele s morskou soľou, eukalyptovým alebo borovicovým esenciálnym olejom, odvar z brezových púčikov alebo celandín;
 • zvončeky a píšťalky so slabým roztokom manganistanu draselného, ​​aloe šťavy alebo surových strúhaných zemiakov;
 • spracovanie problémových oblastí šťava z guelder-rose, odvar z ľubovníka bodkovaného;
 • rozmazanie pokožky ruky s marhuľovým olejom.

Čo robiť, ak ste zhoršený

Ak sa často objavia vodnaté pupienky na rukách, je lepšie sa poradiť s lekárom.

Foto: Ak sa vyrážky objavujú pravidelne, musíte sa pozrieť na lekára

Špecialista stanoví presnú príčinu a povie vám, čo má liečiť vyrážky.

Doma s exacerbáciou zápalových procesov potrebujete:

 • utrite problémové oblasti infúzia dubovej kôry (najmä ak je vyrážka spôsobená hrdlom);
 • liečiť pupienky šťava z aloe vera dvakrát denne;
 • presne na zapálené ohniská tinktúra nechtíka;
 • urobiť veľa vecí s antiseptickými roztokmi a bylinnými odvarmi;
 • umývajte ruky často, aby nedošlo k infekcii infekcie v prasknutých vezikulách;
 • mazať ruky vazelínový olej, glycerín, hypoalergénny krém;
 • Vezmite si vitamíny A, E, skupina B;
 • vylúčiť provokujúce faktory (pozorujte strave, vyvarujte sa stresu, zabezpečte plný spánok, neprepracujte).

V každom prípade, nemôžete hrebeň akné, aj keď sú zle svrbiace.

V opačnom prípade môžete vložiť infekciu, ktorá len zhorší zápal a vyvolá vývoj purpurových pupienkov.

prevencia

Ľudia, ktorí často čelia problému výskytu vodnatých pupienkov na rukách, odporúča dodržiavať niekoľko pravidiel.

 1. Opaľovanie. Účinok ultrafialového žiarenia zabraňuje vzniku vyrážok. Toto odporúčanie však nie je vhodné pre tých, ktorí majú akné len po vystavení slnku.
 2. Revidujte spôsob života. Jesť právo (obmedzenie spotreby údeniny, sladkosti, tučné jedlá a pečenie), dodržiavať pitný režim, vzdať zlých návykov a vyhnúť sa stresu, poskytujú dobrý odpočinok.
 3. Odstráňte vplyv chemikálií pre domácnosť na ruky. Všetci pracujú na dome, na záhrade a na záhrade, aby nosili rukavice.
 4. Vykonajte peeling. Zabráňte výskytu pupienkov pomôže odlupovať sa morom alebo soľou, ale iba ak je pokožka čistá a nie je vyrážka.

Prečo sa objavujú pupienky na ramenách od ramena k lakťu? Zistite si tu.

Vitamíny pomáhajú s akné na tvári? Čítajte ďalej.

Samozrejme, v niektorých prípadoch stačí dodržiavať preventívne odporúčania, aby sa zabránilo vyrážke.

Ak však prijaté opatrenia nepomáhajú a z času na čas vznikajú vyrážky, je lepšie vidieť lekára.

Iba špecialista bude môcť presne povedať, čo sa v konkrétnom prípade objavia vodné pupienky na rukách a vzhľadom na to vyberie optimálny liečebný režim.

Vodné pupienky na rukách: liečba, foto

Naše ruky sú často v kontakte s agresívnymi chemikáliami, sú vystavené rôznym mikróbom, trpia teplom, suchosťou a vlhkosťou. To všetko prispieva k výskytu rôznych erupcií na rukách, ktoré dávajú pocit nepohodlia.

Navyše, voda na pupienkach môže byť signálom o poruchách v práci vnútorných orgánov alebo o dôkazoch o prítomnosti parazitov v tele. Nie je vždy možné identifikovať príčinu sami, často musíte ísť na lekára a vykonať testy.

Nepohodlie nie je len v každodennom, ale aj v morálnom zmysle spôsobuje, že na rukách sú pupienky vody. Fotografia zobrazujúca obraz choroby je uvedená nižšie.

Príčiny vzhľadu

Príčiny vyrážok na rukách sú pomerne rozmanité, každý prípad vyžaduje individuálny prístup.

Infekčné choroby

Pri infekčných ochoreniach sa môžu vyskytnúť vyrážky na rukách. To je možné s rubeolou, osýpkami, kiahňou kiahňou. Pri takýchto ochoreniach sú nákazy na rukách svrbiace a hnisavé, môžu sa šíriť po celom povrchu tela, pacient má horúčku, zdravotný stav sa zhoršuje.

Okrem toho rôzne vyrážky na rukách a tele môžu byť spôsobené plesňovými infekciami. V podstate sú vodné bubliny lokalizované na dlaniach, nohy, môžu sa svrbieť. Mikróby môžu vstúpiť do tela aj cez malé trhliny na koži. Na získanie choroby je ľahšie vo verejných saunách, bazénoch. Aby ste sa zbavili problému, musíte kontaktovať svojho lekára včas a dodržiavať pravidlá osobnej hygieny.

háveď

Parazity môžu byť tiež vinníkmi tohto javu. Zvláštne nebezpečenstvo je svrbenie roztoč, ktorý spôsobuje svrab - veľmi nepríjemné a nákazlivé ochorenie, ktoré vyvoláva dojem malého spárovaného svrbivé vyrážky na rukách a niekedy aj na telo. Môžete sa chytiť vo verejnej doprave, cez domáce predmety a osobné veci chorého človeka.

alergie

Najčastejšie sú nákazy na rukách alergická reakcia tela na potraviny, prach, peľ niektorých rastlín, mráz a slnko, zvieracie chlpy. Medzi všetkými alergickými reakciami vedie kontaktná dermatitída. Na začiatku ochorenia sa na rukách objavujú malé malé škvrny. Pri zachytení sa začínajú prasknúť, svrbieť a odlupovať. Je možné pripojiť sekundárnu infekciu, čo vedie k vzniku zápalových procesov na rukách.

Alergén, ktorý spôsobuje toto ochorenie, obsahuje detergenty alebo kozmetiku, chemikálie pre domácnosť, lieky, s ktorými je pokožka rúk v kontakte. Z dôvodu týchto látok sa môže vyvinúť disgidrotický ekzém alebo dyshidroza. Choroba má obdobia exacerbácie na jeseň alebo na jar. Zhoršiť situáciu môže beriberi, zmena svetelného režimu dňa, stres.

Narušená práca potných žliaz

Príčina vyrážok na rukách môže byť v rozpore s mazovými žľazami. S nadmernou aktivitou sa na rukách objavujú malé pupienky. Vývoj sekrécie v nedostatočnom množstve vedie k tomu, že sa pokožka vysuší.

Nadmerná pokožka, konštantné trenie odevu spôsobuje podráždenie, v budúcnosti je možné sa pripojiť k zápalovému procesu.

dedičnosť

Je to možné a dedičné ochorenie. Pri folikulárnej keratóze, ktorá môže byť prenášaná dedičstvom, sú v ramenách nad lakťami pupienky. Tieto vyrážky sú drasticky suché a svrbiace.

Nedodržanie pravidiel osobnej hygieny

Ak sa nerešpektujú hygienické predpisy, existuje riziko takého nepríjemného javu. V dobre upravených rukách môže dokonca aj zanedbateľná trhlina viesť k vzniku zápalového procesu.

Choroby vnútorných orgánov

Ďalším dôvodom - ochorenia vnútorných orgánov. Nemôžete to urobiť bez kvalifikovanej lekárskej starostlivosti. Je potrebné konzultovať s lekárom, aby ste vykonali testy a určili príčinu problému. Takéto vyrážky sa vyskytujú pri systémovom poškodení pečene, hepatitíde, poruche v zažívacom trakte, zhoršenému metabolizmu alebo hormonálnym poruchám. Po otrave toxickými látkami sa môžu objaviť aj pupienky na rukách.

Liečba vyrážok

Ak chcete vybrať správnu liečbu, najprv musíte navštíviť lekára a vykonať potrebné testy. Samoliečba s hormonálnymi, protiplesňovými alebo antibakteriálnymi liekmi môže mať extrémne negatívne dôsledky.

Ak pľuzgiere na rukách sprevádzaný svrbením, lekári predpisujú špeciálnu kašu, s radom zásobníkov alebo harmanček, smotanou a masti s kortikoidmi. Keď erupcie infekčné charakter predovšetkým liečiť základné ochorenie, ako aj, v prípade, vyrážky sú spôsobené problémami s vnútorných orgánov.

Ak je vyrážka spojená s prenikaním kožných svrab, lekár predpísať špeciálne masť a doporučujeme dezinfikovať všetky osobné veci človeka. V prípade, že nákazy na rukách spôsobujú parazity, sú predpísané antiparazitárne náplne.

Dyshidróza si vyžaduje špeciálny prístup. Pred začiatkom liečby je potrebné zistiť, čo vyvolalo ochorenie. Počas vyšetrenia je potrebné vylúčiť poruchy vo fungovaní endokrinného alebo nervového systému, GIT alebo iných orgánov. Okrem toho je potrebné vylúčiť možné alergény z prostredia pacienta, ako sú napríklad umývacie alebo čistiace prostriedky, kozmetika.

Liečba dyshidrotického ekzému by mala byť komplexná s použitím vonkajších aj protizápalových liekov. Ak chcete vysušiť škvrny vody, použite slabý roztok manganistanu draselného, ​​fukocínu. Okrem toho sa používajú špeciálne masti, na zvýšenie účinnosti je predpísaná fyzioterapia.

Ak je voda na rukách alergickou reakciou na čokoľvek, vyhnite sa kontaktu s alergénom. Otvorené blistre by mali byť ošetrené dezinfekčnými prostriedkami. Svrbenie pomôže odstrániť bylinné kúpele. Okrem toho lekár môže predpísať použitie antihistaminík, domácich aj lokálnych.

Ak chcete odstrániť svrbenie, môžete použiť šťavu z aloe. Predbežný list rastliny musí stáť 24 hodín v chladničke. Potom vytlačiť šťavu z listu a trieť dlane raz denne. Na tieto účely je tiež vhodný na infúziu nechtíka.

Ak je vyrážka spojená so stresom alebo beriberi, je potrebné užívať sedatíva, vitamínovú terapiu. Musíte sa pokúsiť viesť zdravý životný štýl, dobre jesť a vyhnúť sa stresu.

prevencia

S ohľadom na prevenciu je potrebné zabezpečiť pokožku rúk včasnou a kompetentnou starostlivosťou, nepoužívať chemikálie pre domácnosť bez osobných ochranných prostriedkov. Pokúste sa vyhnúť kontaktu s možnými alergénmi. Pri výbere rukavíc na umývanie riadu dávajte pozor na skutočnosť, že v nich nie je prášok, ktorý prekrýva pokožku. Pravidelne musíte používať živiny a zvlhčovače na starostlivosť o pokožku. Nezabudnite na osobnú hygienu po pobyte na verejnom mieste.

Okrem toho je veľmi dôležitá a správna výživa, ktorá by mala byť vyvážená a plná. Na tom závisí nielen stav pokožky, ale aj celého organizmu ako celku. Vyčistite svoje telo, môžete sa zbaviť pupienkov na rukách a tele. Z menu je potrebné vylúčiť škodlivé potraviny, pokúste sa jesť zdravé potraviny, čerstvú zeleninu a ovocie. Nedoporučuje sa zneužívať vyprážané, múky, údené. Okrem toho sa musíte zbaviť zlých návykov.

Výborným preventívnym nástrojom je opaľovanie. Je zaujímavé, že opaľovanie v soláriu je rovnako účinné ako na pobreží rieky. Treba však pamätať na preventívne opatrenia.

Akékoľvek vyrážky na koži nemožno ignorovať, pretože takáto reakcia môže naznačovať vážne zdravotné problémy.

Prečo na rukách sú malé vodnaté pupienky

dôvody

Vodnaté akné na prstoch sa môže vyskytnúť pod vplyvom rôznych faktorov. Ich včasná detekcia je kľúčom k účinnosti terapie.

Infekčné choroby

Vzhľad vodných pupienkov môže byť výsledkom rôznych patológií:

 1. Infekcie detí. Keď sa na koži objavia osýpky, rubeola, šarlach, tvoria sa bubliny, naplnia sa tekutinou. V tomto prípade môžu vyrážky ovplyvniť nielen ruky, ale aj iné časti tela. Tieto ochorenia sa vyznačujú zvýšenou teplotou, všeobecnou slabosťou a ďalšími symptómami.
 2. Plesňové infekcie. Červené škvrny a malé pupienky sa zvyčajne nachádzajú v oblasti poškodenej dermy - praskliny, škvrny a škrabance.
 3. Pemphigus. Pôvod tejto choroby ešte nie je stanovený, ale mnohí lekári veria, že provokujúcim faktorom je vírusová infekcia. Spočiatku vyrážka postihuje sliznice úst a pier. Ako sa proces vyvíja, ovplyvňuje ruky a ostatné časti tela.

V tomto prípade sú bubliny naplnené zakalenou kvapalinou. Keď sú tieto formácie roztrhnuté, vytvárajú sa veľké erózie.

háveď

Svrab môže byť identifikovaný týmito príznakmi:

 1. Vyrážky vo forme vezikúl - sú zvyčajne umiestnené na rukách a medzi prstami. Vo viac zriedkavých prípadoch je akné lokalizované na nohách a predlaktia.
 2. Výrazné pocity svrbenia - jeho intenzita sa zvyšuje v noci. To je spôsobené tým, že roztoč aktívne jedie a kladie vajcia. Po teplom kúpeli sa tiež objavuje nepohodlie.
 3. Drsné zdvihy na koži - sú tenké dutiny ružovej alebo šedej.
 4. Peeling dermis.
 5. Vlhkosť, krvavé krusty, mokré rany, abscesy - všetky tieto príznaky súvisia s vyčesaním a preniknutím infekcie do postihnutých oblastí.

alergie

Táto reakcia sa pozoruje v kontaktnej oblasti kože s dráždivým účinkom. Môže to byť prací prášok. V počiatočnom štádiu sú pupienky biele alebo červenkasté. V priebehu času sa stav dermy zhorší.

Po prvé, človek má malé pupienky. Následne sa stávajú väčšími a pokrývajú. Často sa vyskytujú vodnaté vyrážky, ktoré sú svrbiace.

Ak vznikne tento problém, je dôležité vytvoriť provokujúci faktor. Tvorba akné nie je vždy spojená s nárazom pracích práškov na ruky. Príčinou môže byť akýkoľvek čistiaci prostriedok. Pri čistení sa preto odporúča používať gumené rukavice.

Vzhľad malých vodnatých pupienkov môže tiež viesť k nasledujúcim faktorom:

 • používanie lieku;
 • používanie nekvalitnej kozmetiky.

Endokrinné choroby

Často sa príčinou tejto poruchy vyskytujú rôzne patológie endokrinného systému. Problémom môže byť obezita. Často je príčinou choroby hormonálna nerovnováha.

V takýchto prípadoch by ste mali okamžite konzultovať s lekárom, pretože existuje riziko vážneho poškodenia vnútorných orgánov.

Nedodržanie hygienických pravidiel

Tento problém je pre deti dôležitejší. Je to spojené s nedodržaním pravidiel osobnej hygieny. Ak sa dieťa nepožiera svoje ruky včas, bakteriálne mikroorganizmy sa na nich aktívne množia. To často spôsobuje výskyt vyrážok.

Iné choroby

Nasledujúce patologické stavy môžu tiež viesť k vzniku problému:

 1. Dyshidróza - nazýva sa to aj kriedou alebo dyshidrotickým ekzémom. V tomto prípade je vyrážka spojená s poruchou funkcie potných žliaz.
 2. Zvýšená suchosť - v tejto situácii stratí epitél ochranné funkcie. V dôsledku toho vonkajšie faktory vyvolávajú podráždenie a tvorbu akné.
 3. Patológia zažívacieho a reprodukčného systému.
 4. Porušenie metabolických procesov - v tejto situácii sú na prstoch najprv vytvorené pupienky. Avšak, keďže abnormálny proces prebieha, ovplyvňujú ruky a predlaktia.
 5. Poruchy nervového systému - príčina vodnatých vyrážok na rukách sa často stávajú stresovými situáciami, emočným preťažením alebo nervóznym prepracovaním.
 6. Burns - môžu sa objaviť v dôsledku nesprávneho používania rôznych chemikálií pre domácnosť.

dedičnosť

Niekedy sa problém vyskytuje v dôsledku tendencie tela zvýšiť syntézu mazu. Príčinou erupcií sú aj dedičné dermatologické patológie - zahŕňajú psoriázu, Darjeho chorobu, hyperkeratózu.

Video: Podrobnosti

Čo hovorí svrbenie

Ak je tvorba vodnatých pupienkov na rukách sprevádzaná pocitom svrbenia, môžete tieto patológie podozrievať:

 1. Mykóza spôsobená určitými typmi húb. Medzi provokujúce faktory môžu patriť dermatofyty, saprofyty, kvasinkové mikroorganizmy. Najčastejšie huby ovplyvňujú epitelu a nechty.
 2. Svrab. Táto choroba je sprevádzaná tvorbou množstva malých akné, ktoré sú veľmi svrbiace. Spočiatku oblasť medzi prstami trpí, potom infekčné ochorenie postihuje celú kožu rúk a trupu.
 3. Alergické reakcie. Môžu vzniknúť v dôsledku vplyvu vnútorných a vonkajších podnetov. Príčinou nepohodlia môže byť kozmetika, lieky, potraviny, chemikálie pre domácnosť.
 4. Ekzém. V tomto prípade ovplyvňuje zmáčanie vyrážky prsty. Tento proces je sprevádzaný ťažkým svrbením.
 5. Neurodermatitída. Pre túto patológiu sú charakteristické kožné lézie v oblasti lakťov.

Metódy liečenia vodných pupienkov na rukách a prstoch

Prečítajte si o krém proti akné s okamžitým účinkom. Postupujte podľa odkazu.

lieky

Aby ste sa s touto chorobou vyrovnali, musíte vyzdvihnúť špeciálne lieky. To môže urobiť lekár po podrobnom vyšetrení. Taktika farmakoterapie sa vyberá v závislosti od príčiny a klinického obrazu poruchy.

Medzi hlavné metódy liečby patria:

 1. S alergickou povahou vyrážok dokáže lekár predpísať lieky, ako je suprese a tavegil. Patria do kategórie antihistaminík. Môžu sa použiť aj iné látky. Aby ste zvládli príznaky choroby, vymenujte špeciálne masti.
 2. Ak je provokujúcim faktorom tvorby akné infekčné ochorenie, mali by sa použiť protivírusové látky. Pretože infekcia je často aktivovaná na pozadí zníženej imunity, je dôležité, aby ste užívali imunomodulátory. Môžu sa tiež použiť antiseptické roztoky a antidiabetiká. Často často predpisované masti obsahujúce hormóny kortikosteroidov.
 3. Ak sú vodnaté pupienky dôsledkom stresových situácií alebo nervových šokov, mali by sa užívať sedatíva.
 4. Pri detekcii hubovej infekcie sú indikované antimykotické lieky.
 5. Vývoj svrabu si vyžaduje použitie sírnej masti. Okrem toho sú v tejto situácii indikované antialergické látky.
 6. Pri narušení metabolických procesov je okrem lokálnych liekov indikované aj užívanie liekov, ktoré regulujú tráviaci proces.
 7. Ak je výskyt vodnatých pupienkov spôsobený vývojom ekzému, musíte uplatniť komplexný prístup. Aby ste to dosiahli, odporúča sa dodržiavať špeciálnu výživu a používať lieky na normalizáciu metabolických procesov v tele.

Doma

Okrem tradičnej terapie sa používajú efektívne ľudové recepty.

K najobľúbenejším domácim receptom možno prisudzovať turnu a nechtíka. Ak chcete liečiť akné, musíte urobiť odvar z týchto bylín a pridať do kúpeľa. Je dôležité, aby voda bola dostatočne horúca. Trvanie postupu by malo byť 30 minút. Mala by sa vykonávať 2-3 krát denne. Použiť metódu, kým sa problém úplne neodstráni.

Vodnaté pupienky môžu byť tiež ošetrené šťavou z aloe. Toto by sa malo vykonať niekoľkokrát denne. Rýchlosť dosiahnutia výsledkov závisí od frekvencie postupov: čím častejšie túto manipuláciu vykonáte, tým rýchlejšie sa dosiahne účinok.

Svrbivé vodnaté pupienky je potrebné liečiť roztokom manganistanu draselného. Je dôležité pripraviť svetlo ružovú farbu. Pri používaní látky by sa mala venovať pozornosť. Pomôže to predísť popáleninám.

Dobré výsledky pomôžu dosiahnuť marhuľový olej. Tiež odstránenie problému umožní ovsené bujóny, ktoré môžu mazať pokožku rúk.

Korekcia napájania

Často je príčinou problémov s kožou nedostatočná výživa.

V dennom menu sa musí nachádzať čerstvá zelenina, ovocie a zelenina. Je tiež užitočné piť džúsy a vodu. Súčasne sa odporúča odmietnuť vyprážané potraviny, uhorky a údené produkty.

Tiež je potrebné vylúčiť pečenie pečiva a konzervovaných potravín. Podľa zákazu existujú sladkosti. Odporúča sa ich nahradiť sušeným ovocím.

Odstránenie alergénov

Ak je výskyt vodnatých pupienkov spojený s alergickými reakciami, mali by ste úplne opustiť používanie škodlivých chemikálií pre domácnosť. Tiež je potrebné upraviť stravu a vyzdvihnúť kvalitnú kozmetiku.

Ak sú alergie spôsobené liekmi, potrebujete navštíviť lekára, ktorý vyzdvihne bezpečnejšie analógy.

prevencia

Aby ste predišli problémom, musíte dodržiavať niekoľko odporúčaní:

 1. Dobrý odpočinok. Stres môže byť dôsledkom zvyčajného nedostatku spánku. Normálne by mal človek spať aspoň 8 hodín denne.
 2. Vyhnite sa stresu. Ak to zlyhá, lekári odporúčajú zvládnutie relaxačných techník.
 3. Správne jesť, sledovať činnosť čriev. Základom stravy by malo byť užitočné jedlo, ktoré obsahuje veľké množstvo vitamínov.
 4. Pri kontakte s chemikáliami v domácnosti použite gumené rukavice. Nezanedbávajte hygienu vašich rúk.
 5. Opaľovanie. Účinok ultrafialového žiarenia vám umožní zbaviť sa vodných pupienkov na rukách.
 6. Ak chcete urobiť peeling za ruky. Je dôležité vziať do úvahy, že tento postup je striktne zakázaný počas obdobia výskytu vyrážok. Keď je pokožka očistená od akné, môžete ju odlúpnuť morskou soľou. Tento výrobok sa má aplikovať na dusenú kožu, jemne masírovať a potom opláchnuť teplou vodou.