Hlavná

Opar

Svrab - prvé príznaky, liečba doma

Svrab - kožné infekcie od parazitných výboje, charakterizované kožné lézie svrbivých roztoče alebo roztočov (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Vysoká nákazlivosť svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časovým obdobím, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

V noci sa koža škvrne ženská kliešťa a ráno tvorí vajcia. Životný cyklus roztoče je 2-8 týždňov. Potom sa sprievodca svrabom zahynie a rozkladá v dláždených chodníkoch. Mimo človeka je roztoč zabitý pomerne rýchlo. Aktivita svrabu v noci zvyšuje riziko infekcie celej rodiny v prípade použitia jednej lôžka.

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako vypadá ľudská svraba, jej príznaky a prvé príznaky v počiatočnom štádiu po infekcii kliešťom. Okrem toho sa budeme zaoberať otázkou, ako liečiť svrab doma a aké lieky dokážu chorobu čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zvládnuť.

Ako môžete získať svrab a čo to je?

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo to je. Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

V úlohe nosiča infekcie sa objavuje samica roztoče svrabu. Usadí sa pod kožu, začne podstupovať subkutánne kurzy a položiť vajíčka. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je extrémne nákazlivá, inkubačná doba trvá až 14 dní. Dosť rýchleho dotyku pokožky postihnutej svrabom človeka - a môžete sa nakaziť a liečba svrabom je dlhá a nepríjemná.

Prvé znaky

Zaznamenávame prvé príznaky svrabu, ktoré určujú túto chorobu. Ak sa tento príznak objaví, každý dermatológ s absolútnou istotou vytvorí presnú diagnózu:

Výskyt nory - majú podobu malých belavých pásu až do 1 cm Vo väčšine kanálov, položené kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakeť.. Drsné svrbenie, horšie v noci. Je to spôsobené zvýšenou aktivitou ženy vo večerných hodinách. Vyrážky a charakteristické svrbenie sa objavili u iných členov rodiny po priamom kontakte s infikovanou osobou.

U detí sa svrab vyskytuje v oveľa ťažšej forme ako u dospelých. Pri diagnostikovaní svrabu liečba dieťaťa často zahŕňa odstránenie parazitov zo všetkých oblastí pokožky vrátane tváre a pokožky hlavy.

Príznaky svrabu

Doba inkubácie svraba trvá 10-14 dní. Po tejto dobe larvy roztočov dosahujú stav dospelých jedincov a začínajú sa rozmnožovať. Ale keď osoba má prvé príznaky svrabu po infekcii - je ťažké predpovedať. To ovplyvňuje vek roztočov, ktoré sa dostali do tela a rýchlosť ich šírenia cez kožu.

Pre svrab je charakteristický svrbenie, čo je horšie v noci, ako aj spárované vyrážky nodulárnych vezikulov (pozri fotografiu). Drsné tahy smerom von vyzerajú tenké, mierne vyčnievajúce nad povrchom kože, prúžky, ktoré môžu ísť cikcakovito a rovno. Zvyčajne svrab kliešť končí bielou a priehľadnou bublinu, v ktorej môžete vidieť telo kliešťa (biela bodka). V zriedkavých prípadoch sa svrbenie nedá zistiť (toto sa nazýva svrab bez mŕtvice).

Najpopulárnejší porážka svrab - to interdigitálna priestor, žalúdok, strana tela, lakti, na oblasť pŕs, zadku, genitálie, a to najmä u mužov.

Ako vypadá svrab: fotky

Ponúkame na zobrazenie podrobných fotiek, aby ste vedeli presne to, čo svrab vyzerá na osobu, a aké príznaky to ponecháva na koži v počiatočnej fáze.

diagnostika

V zásade je dosť presná diagnóza svrabu a len vizuálna kontrola. Niekedy však vyžaduje mikroskopické potvrdenie, že všetky príznaky sú spôsobené roztočom. Na overenie poškodenej oblasti pokožky sa aplikuje kvapka ropnej vazelíny a potom sa vykoná oškrabanie. V štúdii o škrabkách sa zistili buď samotné parazity, alebo produkty ich životne dôležitých činností, vajcia a exkrementy.

Liečba svrabu u ľudí

Spontánne svrab nikdy neprešiel a môže trvať niekoľko mesiacov a rokov, niekedy sa zhoršuje. Ak chcete uzdraviť pacienta so svrabom, stačí zničiť kliešť a jeho vajíčka, čo sa dá ľahko dosiahnuť použitím miestnych náprav. Nepoužívajte samoliečbu a nepoužívajte ľudové lieky. Na boj proti tejto chorobe bolo vyvinutých množstvo účinných liekov. Pridajte sa k dermatológovi a vymenujte si primeranú liečbu.

Vo všeobecnosti sa na liečbu svrabov v domácnosti používajú nasledujúce lieky:

 1. Benzylbenzoát. Pri aplikácii masti alebo mydlovej suspenzie sa pokožka ošetrí 2-5 dní.
 2. Spreagel. Postrek postihnutej pokožky sa ošetruje 3 dni, v prípade potreby sa priebeh liečby opakuje po 10 dňoch.
 3. Sírna masť. Jedenkrát denne, predtým, ako sa uložíte do postele po dobu 5-7 dní, sa masť trení do postihnutých oblastí kože.
 4. Permethrin. S bavlneným tampónom sa postihnuté oblasti lubrikujú, trvanie liečby je 3 dni.
 5. Lindan. Lotion maže všetku pokožku, liek sa nechá 6 hodín, nanesie sa raz.
 6. Crotamitonu. Ovplyvnené povrchy sa krémovo mazajú dvakrát denne počas dvoch dní.
 7. Ivermektín. Poškodené oblasti pokožky sa ošetria masťou raz, v prípade potreby sa liečba opakuje po 14 dňoch.

Ako účinne liečiť svrab? Aj pre dosiahnutie najlepších výsledkov doma je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Keď je diagnóza liečby svrabom všetkými členmi identifikovaného zamerania (rodina, detský tím).
 2. Počas liečby svrabky sa pacienti nemajú umyť a meniť posteľnú bielizeň.
 3. Odevy a iné predmety, s ktorými bol pacient v kontakte, sú dezinfikované.
 4. Prostriedky na svrab sa aplikujú na celé telo a nie iba na postihnuté oblasti.

Masť zo svrabu by sa mala vnikať do pokožky so špeciálnou starostlivosťou, vyhýbať sa tvári a vlasom na hlave. Viac pozornosti by sa malo venovať priestoru medzi prstami a rukami. Najväčšia lokalizácia roztočov je na týchto miestach. Svrab u detí sa môže vyvinúť do purulentnej infekcie, takže deti sú ošetrené tvárou aj vlasmi na hlave. Uistite sa, že náprava na svrab nevchádza do úst a do očí dieťaťa: toto je dôležité!

Prognóza liečby svrabom je priaznivá: ak zistíte chorobu a organizujete liečbu včas, 100% pacientov je vyliečených.

Spregal

Aerosólové prípravky na liečbu svrabu sa jednoduchšie aplikujú a ich objem je dostatočný na liečbu pacienta a kontaktných osôb. Recenzie ľudí o ochorení svrabom tvrdia, že sa účinne lieči aerosolom Spragal. Strieka sa 20-30 cm od pokožky a po 12 hodinách sa nevypúšťajú žiadne voľné miesta, ktoré dezinfikujú telo a epido-shaga. Jedna aplikácia je postačujúca, ale pri komplikovaných formách svrabovej procedúry sa odporúča opakovať.

Benzylbenzoát

Efektívne, lacné a silné lieky proti svrabom. Dĺžku liečby určuje lekár v závislosti od závažnosti ochorenia. Minimálny priebeh trvá 2-3 dni, na odporúčanie dermatológa opakujte liečbu.

Deti potrebujú 10% drogy, dospelí - 20% masť. Pred aplikáciou produktu dobre umyte a nasajte čisté oblečenie. Pred použitím masť je vedieť, že spôsobuje veľmi ťažké pálenie pokožky po dobu 10-15 minút, preto nepoužívajte príliš veľa lieku naraz.

Počas tehotenstva a laktácie je použitie benzylbenzoátu zakázané.

Síra masť (5-10%).

V súčasnej dobe v rozvinutých krajinách už nepoužíva, pretože zápach, farbenie odevov, podráždenie na koži a sliznice, perkutánna absorpcia potenciálneho vplyvu na obličky. Avšak v Afrike a najchudobnejších krajinách na juhu. Americká sírová masť sa stále používa kvôli jej lacnosti.

Doteraz bola predpísaná sírová masť v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Schéma aplikácie: dospelí 20% koncentrácia, deti - 10%, masť celú kožu pretrepávajú každú noc počas 5-7 dní. Šiesty alebo ôsmy deň pacient umyje a mení posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.

Scabies príznaky fotografie prvé znaky

Kožné ochorenia postihujú mnoho ľudí a to môže byť spôsobené nielen zneužitím pravidiel osobnej hygieny, ale aj inými faktormi. Jedna z nepríjemných ochorení, ktoré spôsobujú svrbenie, vyrážky a iné javy, sa objavuje svrab. Príznaky, fotografie, prvé príznaky ochorenia sa budú uvažovať v tomto materiáli. Napriek relatívnej bezpečnosti má táto choroba celú silu na to, aby pokročila a zhoršila všeobecný obraz o zdravotnom stave a stave pacienta. Preto je nevyhnutné dôsledne monitorovať manifestáciu a robiť včasné diagnostické a terapeutické rozhodnutia.

Scabies príznaky fotografické znaky


Svrab - choroba infekčná povaha, sprevádzaná parazitáciou v tele (na koži) svrbivého organizmu. On - pôvodca choroby, je odkaz, ktorý patrí Arachnidov. Ženské ženy môžu mať dĺžku 0,5 mm, muži - polovičnú veľkosť. Párovanie parazitov sa tradične vyskytuje na povrchu kože osoby.

Tu sa vytvárajú svrbivé formy, v ktorých sa pozoruje ukladanie vajíčok parazitov z dvoch kusov. Následne dochádza k vyliahnutiu lariev, ktoré už pôsobia nezávisle.

Prvé znaky a prejavy

Vzdelávanie choroby nie je spojené s určitou dĺžkou trvania. Niekedy má všetko závislosť od štádia infekcie a vekových charakteristík červu, ktorým je osoba nakazená.

Ak je dospelá osoba pozoruhodným odkazom, v priebehu niekoľkých hodín, vyrážka na tele. V iných situačných javoch sa môže vyskytnúť infekcia so skrytým charakterom, potom sa v inkubačnom období bude vyžadovať časový interval 10-12 dní. Často sa tvorba vyrážok odlišuje od pruritu - ďalšia podobná choroba, takže hlavnou úlohou je diagnostikovať a aplikovať terapiu.

Bežné príznaky a príznaky ochorenia

Najčastejšie príznaky nákazlivej choroby sa môžu započítať na prstoch.

 • Vyrážka u dospelých a deti, lokalizované v rôznych oblastiach a zvyšujúce sa v noci. Je to spôsobené tým, že v nočných hodinách ženy vykazujú aktivitu z hľadiska svojej životnej činnosti.
 • Tvorba nápadných ťahov svrbivého charakteru, môžu byť zistené jednoducho.
 • Polymorfizmus sa vyznačuje tvorbou papulov a vezikúl, ktoré sú pokryté kruhovým hemoragickým plánom. Na pozadí fenoménu častých prvkov - excoriácia, erózia, vezikuly.
 • Obľúbené miesta infekcie - žalúdok, záhyby medzi prstami, bokmi, bokmi a slepými svalmi, u žien - na hrudi, u mužov - v slabín. Zvlášť pozoruhodné je vyrážka na rukách.
 • Na telo sa choroba tvorí červené škvrny, ktoré sú vždy svrbiace, sú "zakryté", "obklopené" čiarami, ktoré majú neatraktívny šedý tón.

Je dôležité vedieť!

Po odstránení ochorenia osoba nedostane imunitu proti nej, preto je potrebné dezinfikovať všetky osobné veci. Je potrebné zohľadniť všetky rady lekára týkajúce sa osobnej hygieny.

Lokalizácia svrabu

Vyrážka u dieťaťa a u dospelých sa prejavuje na tých istých miestach: v slabín, na hlave, na tvári, na končatinách a na trupu. Zaujímavosťou tohto ochorenia je rýchle násobenie. Prvým prejavom ochorenia na rukách je teda ďalšie poškriabanie iných častí tela, keďže larvy roztočov majú radosť zvládnuť nové územia. Situácia je zhoršená a špička oblečenia, ktorá slúži ako prostriedok na "kŕčanie" parazita. Preto pri tvorbe prvých príznakov je dôležité konzultovať s lekárom a nečakať, že choroba prejde sama. Ak to bolo vyrážka (foto môžete vidieť v článku), toto naznačuje vážnosť situácie, ktorá potrebuje terapiu, takže konzultácia pomôže prísť na kompetentnú liečbu.

Svrab u detí fotografiu


Všeobecné prejavy ochorenia sú opísané v odseku "príznaky svrabu". Zvážte opäť vyrážku tak, aby osoba s podozrením na ochorenie ju mohla ľahko znova identifikovať. Tak, ako sa svrab u detí.

 • Ružové alebo červenkasté škvrny po celom tele (môžu byť umiestnené na konkrétnych miestach).
 • Okolité miesta vo forme vymedzených hraníc, ktoré slúžia ako spôsoby pre parazita na telo kliešťa.
 • Vyrážka u dieťaťa rýchlo prenesené z jedného miesta na druhé. To znamená, že ak sa dnes našli charakteristické škvrny na rukách, zajtra ich môžete vidieť na kmeň brucha, bokov, chrbta, končatín.

Po pohľade na fotografiu vyrážok sa dá zistiť ich vzhľad a choroba sa určí včas.

Tento prístup prispieva k včasnej diagnostike a prijatiu preventívnych opatrení proti ďalšiemu šíreniu. Okrem výskytu tejto choroby je tiež zaujímavé, ako sa choroba prejavuje. Je to svrab alebo nie? áno, ona svrbí. Aké sú pocity tejto choroby okrem toho?

 • Ťažké svrbenie;
 • stála túžba poškriabať pokožku;
 • pocit niečoho pohybujúceho sa na tele;
 • mierne nevoľnosť.

Nezaznamenali sa významné prejavy v podobe zvýšenia teplotného režimu a poškodenia vnútorných orgánov, existujú však faktory naznačujúce špeciálnu povahu ochorenia.

Svrab fotografie u dospelých


Vzhľadom na túto chorobu ako svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že u dospelých a detí sú prejavy podobné. Len detská jemná pokožka sa môže na rozdiel od pokožky dospelých stane červenejšia a svetlejšia, hoci to závisí od jej hrúbky.

Erupcia na koži vo forme červených škvŕn je hlavným charakteristickým príznakom.

Tiež klasifikovať niekoľko odrôd tohto ochorenia.

 • Typická choroba sa rozšírila. Zjavenie všetkých znakov je vlastné ochoreniu.
 • Svrab bez mŕtvica - ochorenie, ktoré vykazuje rovnakú symptomatológiu, iba pri chýbajúcich úderoch.
 • Svrab v "čistých" ľuďoch - nemusí mať žiadne príznaky a pokračovať bez príznakov.
 • Nórska forma ochorenia sa často prejavuje u ľudí, ktorí majú slabú imunitu.
 • Pseudo-svrbenie sa vyskytuje u ľudí, ktorí sú infikovaní zo zvierat.
 • Komplikovaná forma sa rovná progresii hlavných znakov, ku ktorým sa spája infekčný proces.

Prevencia choroby je vážny zákrok, ktorý si vyžaduje vážny prístup.

Liečivá proti svrabom


Ak je potrebné odstrániť vyrážka na tvári, a tiež odstrániť prejavy z končatín, trupu a hlavy, stojí za to uprednostniť najnovšie lieky na odstránenie tejto choroby. Obvykle používané externé prostriedky. Výhodou liečby je, že sú bez zápachu, účinné a poskytujú operatívny výsledok. Všetky prostriedky zastavujú pohyby kliešťa a vytvárajú neúnosné podmienky pre jeho existenciu, počas ktorých nastáva smrť. Výrobky sú k dispozícii vo forme krémovej konzistencie, špeciálnych gélov, masti, emulzií, sprejov. Zvážte zoznam najúčinnejších metód eliminácie choroby, vrátane vhodných pre deti.

 1. Benzylbenzoát - krém alebo emulzia na potlačenie hlavných prejavov svrabu na báze esteru kyseliny benzoovej, vyhráva vyrážka na nohách a kmeň, ako aj na iných miestach. Táto kompozícia má vynikajúci antiparazitárny a anestetický účinok. Vo večerných hodinách sa ošetrujú postihnuté oblasti, v priebehu ktorých umierajú aktívne roztoče. Situácia sa však zhoršuje dobrým prežívaním vajíčok, takže o tri dni neskôr sa činnosti opakujú. Pred aplikáciou masti je potrebné, aby sa pokožka dostala do veľmi čistého stavu a prevzala zodpovednosť za zmenu oblečenia. Kontraindikované je nástroj pre ženy v "zaujímavej pozícii" a laktácii. Deti mladšie ako tri roky sú liečení opatrne.
 2. Spregal je účinným prostriedkom na kontrolu ochorenia a tradične sa vyrába vo forme spreja. V kompozícii je jed neuroparalytickej vlastnosti, takže roztoš svrab nemá schopnosť odolávať svojmu vplyvu. Účinok toxínu je zvyšovaný inými látkami v kompozícii. Je potrebné použiť aerosól pred spaním v postihnutej oblasti, striekanie nastáva zo vzdialenosti 20 cm. Ak je ošetrený vyrážka na tvári, Roztok sa aplikuje pomocou tampónov vyrobených z bavlnenej vlny. Sprostredkovateľ je schopný zničiť dospelých a ich vajíčka, ale po troch dňoch stojí za to opakovať liečebné opatrenia. Prostriedkom je aj možnosť používať novorodenca a tehotné ženy.
 3. esdepaletrin je syntetický prostriedok s širokým rozsahom účinnosti. Používa sa na ošetrenie celého pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy. Tradične kliešte po jednej aplikácii zmiznú 100%, ak je to potrebné, stojí za opätovné spracovanie. Liek nemá žiadne vedľajšie účinky a je schválený na použitie novorodencami a tehotnými ženami.

Vzhľadom na túto chorobu svrab (príznaky, fotografie, prvé príznaky), možno poznamenať, že všetky vyššie uvedené prostriedky sú efektívne a vysoko kvalitné.

Masť z mange


Ochorenie sa dá ľahko vyliečiť použitím špeciálnych masti, ktoré sa aplikujú na pokožku podľa aktuálnych pokynov. Pozrime sa, aké masti sú vhodné na riešenie úloh, ktoré sú najlepšie kladené.

 • Sírna masť - jeho aplikácia sa vykonáva v postihnutých oblastiach podľa pokynov. Liečivo je škodlivé pre kliešte a poskytuje účinok liečby. ale má nepríjemný zápach a vyžaduje trvanie kurzu až týždeň. Možno prejavom konkrétnych reakcií na kompozíciu.
 • Benzylbenzoát je účinná masť na boj proti tejto chorobe. Liečba predpísaná lekárom na základe štádia ochorenia tradične trvá 2 dni. Pred rozmazaním tela musíte umyť a tiež pripraviť čisté oblečenie a bielizeň. Deti užívajú 10% masť, dospelí - 20%. Môžu to byť alergie.
 • Zinok masť - účinný a nenákladný nástroj, ktorý má málo alergických reakcií a vedľajších účinkov. Nápravu používajú deti a dospelí.
 • Wilkinsonova masť má zloženie, ktoré priaznivo ovplyvňuje celý lekársky proces. Má dobrý antiparazitárny účinok a tiež antifungálne a antiseptické vlastnosti. Vretie do kože sa vykonáva po dobu troch dní. Nevýhodou je nepríjemný zápach a možný výskyt dermatitídy ako vedľajších účinkov.

Spôsob, akým je masť zavolaná na svrab, zobrazená na použitie, určuje lekár. Široko používané a iné prostriedky. Napríklad účinná terapia sa uskutočňuje pomocou takých zlúčenín, ako je napr masť Yam (má komplex činností, deštruktívny pre parazita) Klofenotan, peruánsky balzam, permetrin, tiabendazol. Sú to najlepšie kompozície dostupné za cenu a hodné kvality. Ako používať prostriedky - určuje špecialista.

Liečba svrabu v domácnosti ľudovými prostriedkami


Vzhľadom na túto chorobu svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že ochorenie je liečené celkom jednoducho. Napríklad tradičná medicína bola široko odporúčaná v podobe liečenia ocotom, inými kyselinami, bylinnými infúziami. Zvážte tie najefektívnejšie kompozície používané na trenie kože. Počet prípadov denne a trvanie kurzu je určený poklesom symptómov.

 • Birch decht - preukázané prostriedky na boj proti tejto chorobe. Aplikuje sa na lokalizáciu lézie. Nie je možné umyť výrobok na ďalšie 3 hodiny.
 • Masť na báze terpentínu a maslo (namiesto toho môže byť použitý ľanový olej, smalt) v pomere 1: 2.
 • Čistá šťava kombinovať s vazelínou 1: 4 a používať na pravidelné trenie nie viac ako jedenkrát denne, trvanie kurzu je individuálne.
 • 0,5 litra horčicový olej vložte 100 g cesnakovej pasty, zmes sa varí 15 minút. Losion pretrepal lézie.
 • bylinný infúzie ramien borievky v množstve 10 g na 1 liter vody má pri odnímaní vonku antiparazitické činidlo.
 • Na spracovanie je vhodné rašelina kôra 80 g, naplnený litrom vriacej vody. Do 10 minút nakrájajte na nízkej teplote, naplňte ju 30 minút.
 • Na liečbu použitých lézií ocot, zriedená vo vode 1: 1: zhora nadol by mali byť lézie starostlivo zbité.

Svrab (príznaky, fotografie, skoré príznaky) je vážna choroba, ale ak sa proces liečby začína včas, situáciu môžete zlepšiť. Ľudové nápravné prostriedky budú vynikajúcimi pomocnými možnosťami na odstránenie ochorenia. S kompetentným prístupom môžete po niekoľkých dňoch výrazne zlepšiť situáciu tým, že eliminujete príznaky a eliminujete príčinné faktory.

A stali ste pred chorobou Svrab? Príznaky, fotografie, prvé znaky sa zhodovali? Podeľte sa o svoj názor a nechajte spätnú väzbu pre každého vo fóre!

Ako liečiť svrab

Pravdepodobnosť ochorenia je na všetkých úrovniach obyvateľstva, predtým bola choroba pripísaná iba sociálne znevýhodneným skupinám. Toto je najčastejšia kožná parazitóza, ktorá sa vyskytuje všade, takže by ste mali vedieť, čo má vyliečiť svrab. Existuje lekárska metóda, ľudové možnosti domácej terapie.

Ako liečiť svrab

Ochorenie je vyvolané parazity (kliešte), ktoré prenikajú do pokožky, spôsobujú svrbenie, zápal kože, ktorý vyzerá ako pupienok alebo komáre. Infekcia roztoče sa vyskytuje iba vtedy, keď osoba kontaktuje osobu, domácu cestu. Domáce zvieratá tento parazit neprenášajú ľuďom. Ak hľadáte, ako vyliečiť svrab v jeden deň, potom pripravte, aby liečba trvala aspoň 2-4 dni. Po prvom dni použitia finančných prostriedkov bude oveľa jednoduchšie, svrbenie začne prejsť, ale úplne zbaviť choroby nebude skôr ako o 3 dni neskôr.

Nezávisle na ochorení neprechádza, symptomatológia môže dočasne ustúpiť, ale nakoniec sa opäť prejaví, komplikácie môžu začať. Hlavné podmienky na zotavenie sú zničenie svrbenia, kladené vajcia pod kožou. Na liečbu sa používajú nasledujúce typy liečiv:

 • na báze síry;
 • ľudové prostriedky z bylín;
 • tablety;
 • Masti, gély na topické aplikácie;
 • spreje (aerosóly) proti parazitom.

Lieky pre deti

Pravdepodobnosť prenikania parazitov pod kožu dieťaťa je rovnaká ako u dospelých. Existuje choroba s rovnakými príznakmi, takže spôsoby liečby svrabu sa zhodujú. Všetky lieky sú zamerané na odstránenie svrbenia a ničenia vajíčok. Farmakologický trh ponúka niekoľko druhov liekov, ktoré musia nevyhnutne predpísať lekár. Zvyčajne na vyliečenie svrabu bude pridelené jedno z nasledujúcich liekov:

 1. Spregal. Účinná príprava vo forme aerosólu. Hlavnou nevýhodou je pomerne vysoká cena, obsah je postačujúci pre 3-4 aplikácie (v závislosti od ošetrovanej plochy).
 2. Benzylbenzoát (10%). Farmakologická forma - masť alebo emulzia. Má nízke náklady, vysokú účinnosť, nezanecháva stopy na oblečenie a dobre sa absorbuje do pokožky. Spravidla sú dva postupy dostatočné na zvládnutie svrabu.
 3. Permethrin. Ďalší liek, ktorý môže byť vo forme masti, emulzie. Veľmi vhodný na liečbu inguinálnej zóny, hlavy. Na odstránenie svrbenia stačí 2 aplikácie. Pred aplikáciou sa musíte umyť a dodržiavať pravidlá, ktoré sú uvedené v pokynoch.
 4. Sírna masť. Lacné a cenovo dostupné lieky, ktoré sa preniknú do pokožky na týždeň. Teraz sa tento liek zriedka používa, pretože má niekoľko významných nevýhod: tukovú konzistenciu, nepríjemný zápach, špinavé oblečenie, zle absorbované.

Pre dospelých

Spôsob infekcie, symptómy, vývoj ochorenia u dospelých - to všetko sa zhoduje s priebehom ochorenia u detí. Metóda, ako liečiť svrab, sa úplne zhoduje s metódou opísanou vyššie. Rozdiel je len v oblasti lézie: dospelý človek spravidla musí používať oveľa viac lieku na spracovanie celého tela. Malo by sa pamätať na to, že všetci členovia rodiny a ľudia, s ktorými ste kontaktovali, by mali prejsť preventívnou liečbou. Posteľná bielizeň, oblečenie by sa malo umývať vo veľmi horúcej vode (najlepšie varené). Matrac by sa mal dať do sucha.

Ako sa zbaviť svrabom liečebne

Ak chcete okamžite nájsť spôsob, ako rýchlo vyliečiť svrab, mali by ste navštíviť lekára. Môže si vybrať optimálnu liečbu, ktorá prinesie najlepší výsledok pre minimálne obdobie. Terapia sa robí doma sami. Trh predstavuje niekoľko skupín liekov, ktoré sú potrebné na liečbu svrabu. Môže vám byť predpísané:

 • tablety;
 • sprej;
 • masti;
 • odporučiť ľudové prostriedky.

Emulzia benzylbenzoátu

Deti dostávajú 10% a dospelí 20% lieky. Je to suspenzia, ktorá vyzerá ako mlieko, ľahko sa aplikuje na pokožku a rýchlo sa vstrebáva, bez zápachu. Na odstránenie svrbenia stačí 1 zmierenie a na zničenie parazitov - 2. Po prvom ošetrení a o dva dni neskôr musí pacient úplne zmeniť posteľnú bielizeň. Spôsob aplikácie:

 • Pred aplikáciou je potrebné kúpať sa;
 • v prvý deň liečby sa na ohniská zápalu aplikuje 100 g;
 • o štvrtom postupe sa opakuje;
 • na druhý, tretí deň, postup nie je potrebný.

Ďalšou formou liekov na liečbu svrab je masť. Najčastejšie sa predpisuje liek Permethrin, ktorý sa môže uvoľňovať aj vo forme vody, spreja alebo krému. Táto možnosť je o niečo drahšia, ako je opísané vyššie, 5% krém je predpísaný. Pred nákupom nezabudnite prečítať údaje v lekárskej vložke, pretože existujú krémy s permethrinom, ktoré sú dostupné na liečbu vši. Na terapiu stačí 2 ošetrenia kože.

Wilkinsonova masť sa ukázala ako úspešná - kombinované činidlo na topickú aplikáciu s antiseptickým, protizápalovým, antiparazitickým účinkom. Na 100 g prostriedkov je potrebné:

 • 15 g dechtu;
 • 15 g purifikovanej síry;
 • 30 g naftalannoyovej masti.

Neodporúča sa používať liek s exacerbovaným ekzémom, chronickým zlyhaním obličiek, precitlivenosťou na zložky. Spôsob použitia je nasledujúci:

 1. 1 krát denne, musíte masť do postihnutých oblastí pokožky.
 2. Nepoužívajte v oblasti tváre pokožky hlavy.
 3. Použiť na 3 dni.

tablety

Okrem lokálnej externej terapie existujú spôsoby, ako liečiť svrab pomocou tabliet. Lekári spravidla odporúčajú liek Ivermectin. Táto antiparazitárna tableta sa predáva len v Amerike a Európe. Ak ich zakúpite v lekárni online, môžete si ich objednať. Je potrebné vykonať dve dávky tabliet s intervalom týždňa. Po liečbe je potrebné vykonať ďalšie vyšetrenie. Liek má množstvo kontraindikácií:

 • Nesmie sa používať počas plánovania tehotenstva, detstva;
 • vzdať Ivermectinu, ak máte alergie na zložky lieku;
 • Neodporúča sa v prípade astmy s oslabeným imunitným systémom;
 • s inými parazitickými chorobami.

Pomocou sprejov

Ďalšou možnosťou, ako môžete liečiť svrab doma - aerosól Spragal. Populárna a účinná verzia lieku na vonkajšie použitie. Jedna fľaša je postačujúca na liečbu pacienta a na profylaxiu pre všetkých členov rodiny. Spôsob aplikácie je nasledovný:

 1. Najprv musíte dobre umyť.
 2. Okamžite po kúpeli naneste sprej na celý postihnutý povrch kože. Uchovávajte rozprašovač vo vzdialenosti 20 cm od povrchu tela.
 3. Na umývanie nie je nutné opakované kúpanie stráviť skôr než za 12 hodín.
 4. Nezabudnite zmeniť a spracovať posteľnú bielizeň, oblečenie.

Ako vyliečiť svrab doma s ľudovými prostriedkami

Medzi možnosťami, ako liečiť svrab, lekári povoľujú používanie ľudových receptov. Ich účinnosť nie je vždy potvrdená, ale často sa používajú v preventívnych opatreniach. Mnoho ľudí nájde ľahšie nakúpiť finálny výrobok v lekárni za prijateľnú cenu, ako pripraviť masť alebo krém na vlastnú päsť. Avšak domáce recepty vždy obsahujú len prírodné zložky, ktoré mnohé úplatky. Tieto možnosti by mali byť dohodnuté iba s lekárom.

Dechtové mydlo

Hlavná zložka mydla má ostrý zápach, ktorý odpudzuje roztoče, čím zabraňuje opätovnému vstupu do pokožky. Mydlo má jasný antiparazitárny účinok, takže je to ďalšia možnosť, ako môžete liečiť svrab. Cena je nízka, ľahko sa nájde. Stačí len úplne mydlovať celé telo počas sprchy a nevypláchnuť ho po dobu 1-2 hodín, potom opäť sprchovať. Túto voľbu nemajú radi všetci, pretože vôňa je veľmi špecifická a mnohí sa im to nepáči.

Bylinné lieky

Tradične ľudové recepty používajú rastlinné kolekcie a rôzne bylinky. Ak sa začali objavovať príznaky svrabu, môžete s nimi liečiť pomocou týchto možností:

 1. Odvar z rakytníka. Pridáva sa počas kúpeľa, mala by byť vo vode najmenej 20 minút, udržiavať teplotu 37 stupňov Celzia, pomôže to otvoriť póry a vystupovať roztoče. Na varenie je potrebné dať 100 g rakytníka do 2 litrov vody. Varte kvapalinu počas 15 minút, nechajte stáť 3 hodiny. Odvarujte, napnite a pridajte do kúpeľa, ktorý sa odporúča 8-9 krát denne.
 2. Zhromažďujte žlté kvety, rozotrite ich do kašľa a oštepte postihnuté oblasti. V prvých štádiách ochorenia stačí 2-3 procedúry na účinné ošetrenie svrabu.
 3. Kvety rue bledožlté majú silný zápach, protizápalový účinok. Pridajte do 500 ml vriacej vody 1 polievková lyžica. l. tráve. Varte a odstráňte z tepla. Nechajte vychladnúť bujón, natiahnite ho a pred spaním uschovajte celé telo. Pokračujte v zákroku, kým príznaky nezmiznú.

Cena finančných prostriedkov na liečbu svrabu

Spravodlivé liečenie svrabu nie je potrebné, takže náklady na terapiu sú pomerne nízke. Cena liekov je však výrazne odlišná, takže človek si vyberá variant, ktorý by spájal vysokú účinnosť a primerané náklady. Nižšie je odhadovaná cena populárnych liekov na liečbu svrabu:

 • Špagál, fľaša 152 g - cena je od 820 rubľov;
 • dechtové mydlo, 90 g - 40 rubľov;
 • Benzylbenzoát, masť 20% 25 g - cena 18 rubľov;
 • Permethrin, 100 ml - od 105 r;
 • sírová masť, 25 g - od 40 p.

Svrab: 3 hlavné príznaky, formy, symptómy a liečba

Kúra sa môže nakaziť akejkoľvek osoby, dokonca Chistyulya, hoci čisto ľudí ochorenie je iná: vyrážka prvky izolovali a jediným záujmom je svrbenie večer a v noci. Dnes o tom budeme hovoriť svrab - o tom, ako ju podozrievať a ako ju liečiť.

Príklady prípadov svrabu

Docentka oddelenia kožných a pohlavne prenosných chorôb Bieloruskej štátnej zdravotníckej univerzity (Minsk) Alexander Navrotsky opisuje niekoľko prípadov svrabu (výňatky z ambulantných kariet):

Jeho matka priniesla trojročnú dcéru navštíviť materskú školu pediatra. Dievča sa pred troma dňami v zápästí, medzery medzi prstami, dlane a tváre vyrážky, ktorá dieťa hrebene, zvlášť intenzívne večer po ľahu na spanie. Podľa matky sú ďalšie tri deti v detskej skupine znepokojené svrbením.

Mladý muž so sťažnosťou na svrbenie a vyrážku v oblasti predného povrchu brucha, bokov a genitálií sa obrátil na lekára-dermatológ. Choroba je spojená s potravinovou alergiou alebo kúpanie v znečistenom rybníku počas výletu, z ktorého sa vrátil pred približne 10 dňami. Jeho priateľka má podobnú symptomatológiu, ktorá sa objavila ešte skôr. Vo vyššie uvedenej oblasti má pacient niekoľko nodulárnych prvkov, väčšinou pokrytých tmavohnedými kôrkami. V oblasti suprapubic a na pravom stehne sú pustulové prvky.

Roztoč svrab

Svrab je nákazlivé parazitárne ochorenie kože spôsobené zubatý roztoč (Sarcoptes scabiei, sarkOptes scabiEi). Starý názov kliešťa - kožovitý pruritus.

Roztoč roztoče v koži pod elektrónovým mikroskopom.

Samica roztoče je väčšia ako samica a má rozmery od 0,3 do 0,4? 0,25-0,38 mm, spôsobuje poškodenie pokožky na koži na hranici nadržaný a zrnitá vrstva epidermis a tam umiestni vajíčka. Z vajec za 2-3 dni larvové šupky, ktoré po 1,5-2 týždňoch prechádzajú na dospelé kliešte a žijú 1-2 mesiace. Roztoč môže byť je nákazlivé v ktoromkoľvek štádiu jeho vývoj. Odhaduje sa, že za priaznivých podmienok 1 žena za 3 mesiace dokáže dať život šiestim generáciám kliešťov vo výške 150 miliónov jedincov.

Vrstvy kože. Roztoč roztoče robí zdvihy na okraji hornej a zrnité vrstvy epidermis.

Roztoč roztočov pod ľahkým (konvenčným) mikroskopom.

V roztočoch roztoče nízka stabilita do životného prostredia. V suchých a horúcich podmienkach roztoči rýchlo zomrie (60 ° C - 1 hodina, vlhkosť pod 35% - za deň). V miestnosti stačí čakať 5 dní na úplnú smrť roztočov. Táto funkcia je užitočná pri dezinfekcii pri liečbe svrabu.

Zvláštnosť patogenézy svrabu

Patogenéza je sled patologických (bolestivých) zmien v tele s akoukoľvek chorobou alebo syndrómom.

Pokiaľ ide o svrab, je potrebné dôsledne asimilovať, že všetky jeho prejavy (svrbenie, vyrážka) sú v dôsledku alergie na roztoči, jeho kousnutiach a produktoch životne dôležitej činnosti (sliny, vajíčka, exkrementy). Po pochopení tejto skutočnosti je ľahké pochopiť iné znaky svrabu:

 • inkubačná doba je priemerne 1-2 týždne (až 6 týždňov). Táto doba je potrebná pre roztoče, aby sa naučili nové miesto pobytu a imunitný systém - začať reagovať na roztoče a ich odpad. Čím viac kliešťov zasiahne kožu na začiatku, tým kratšia doba inkubácie.
 • keď sa infekcia opakuje, reakcia na patogén sa objaví počas niekoľko hodín. Hoci neexistuje imunita voči svrabom, opätovné lov je ťažšie, a v tomto prípade je na koži zistený menší počet svrabov.
 • závažnosť vyrážky závisí len od počtu klíšťat v koži, ale je spôsobená závažnosti alergickej reakcie na produkty svojej životne dôležitej činnosti.

V dôsledku vážneho svrbenia a častého poškriabania je to možné bakteriálnej infekcie (napríklad stafylokoka), čo spôsobuje, že kožná vyrážka sa stáva rôznorodejšou, vrátane pustúl.

Zdroj obrázku: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Roztoči sú neaktívni ráno a popoludní. Ženské kliešte, žijúce maximálne 4-6 týždňov, vo večerných hodinách a v noci rýchlosťou 2-3 mm denne v epidermis svrbenie, v ktorom denne obsahuje 2 - 4 vajec. Muži tvoria krátke bočné vetvy vo svrab žien. Klíčky rozpúšťajú keratín pokožky pomocou špeciálnych proteolytických enzýmov obsiahnutých v slinách a pridávajú sa do vytvoreného lyzátu (roztoku). V noci (zatiaľ čo majiteľ spí) sa roztoče dostanú na povrch kože na párenie a rozvoj nových území. Na povrchu teplej pokožky sa kliešte pohybujú skôr rýchlo - rýchlosťou 25 mm / min. Je jasné, že je ľahšie získať svrab v noci v spoločnej posteli.

Klinické formy svrabu

 1. typické,
 2. komplikované pyodermou (pustuly),
 3. svrab čistých,
 4. Nodulárna svrab (závratná lymfoplázia),
 5. Nórska svrab,
 6. pseudotypový (pseudosarctopus).

TYPICKÁ FORMA. Nie je potrebné sa pokúšať zapamätať si všetko, čo je napísané nižšie, a odkazuje sa na typickú formu svrabu - ďalej sa venujem osobitne dôležitým bodom diagnostiky.

Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Involute - vo fáze opačného vývoja, starnutia.
Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Typická forma je charakterizovaná svrbenie, typická vyrážka a prítomnosť svrbenia. Avšak, tam je svrab a bez ťahov, takže nedostatok pohybov zatiaľ nepreukazuje absenciu svrabu. Nesmrteľný priechod Má spletený tvar a pozostáva z niekoľkých segmentov, ktoré sa nazývajú denný prvok zdvihu. Zadná časť kurzu sa postupne odlupuje. Samotný kurz sa skladá z 4-7 denných prvkov s celkovou dĺžkou 5-8 mm. Typicky, tieto pohyby vyzerajú ako šedé rovné alebo kľukaté poškriabaniu 1-10 mm dlhé, na ktorého konci, ktorý je transparentný bublina, prostredníctvom ktorého rayed tma (niekedy napísané, že biely) bodu - telo kliešťa. Drsné mŕtvice sú viditeľné na kožných plochách s tenkou stratum corneum epidermis:

 • medzi prstami,
 • bočné plochy prstov,
 • kĺby zápästia a lakťov,
 • prsné žľazy (najmä obvod bradaviek),
 • dolné brucho,
 • predkožkový a glansový penis atď.

Vyrážka so svrabom

Typická vyrážka keď je svrab predstavovaný malými erytematóznymi papuliami (červené uzly), ktoré môžu byť rozptýlené alebo viacnásobné, zlúčené. V priebehu času sa papuly (uzliny) stávajú vezikulami (bubliny) sa otvárajú s tvorbou krvavých alebo hnisavých kôr. Hnojivé kôry sú výsledkom pripojenia sekundárnej bakteriálnej infekcie.

COMPLICATED SCIENTIST (u 50% pacientov). Svrab môže byť komplikovaný, napríklad, dermatitída (mechanické poškriabanie kože na pozadí alergického zápalu) alebo pyoderma (hnisavé kožné lézie s pyogenickými koky - stafylokokmi a streptokokmi).

čistota svrab svrab = "anonymných": to je možné, ak je človek pravidelne čistiť a to je v poriadku, aby imunitu. Charakteristické jednorazové vyrážky a silné svrbenie večer a noci.

NODULÁRNA (NODULÁRNA) SCIOTCH = ZNAČNÁ LYMFOPLÁZIA. Vyjadruje sa vo forme niekoľko svrbivých okrúhlych uzlín (tesnenia) s priemerom 2 - 20 mm v červenej, ružovej alebo hnedej. Na povrchu nových uzlín sa môže zistiť svrbenie. Charakteristická lokalizácia:

 • skrutka a inguinálne a scrotalové záhyby,
 • penis,
 • vnútorné stehná a zadok,
 • axilárne záhyby,
 • okolo konečníka,
 • sacie hrnčeky.

Uzly sú zvyčajne málo. Niekedy sú jediným diagnostickým znakom svrabu.

Tieto uzly sú spôsobené nadmernú reakciu imunitného systému na kliešťoch a ich produktoch životne dôležitých aktivít. Tesnenia sú proliferáciu lymfatického tkaniva v koži a obsahujú lymfocyty (jedna z odrôd leukocytov). Uzliny a svrbenie v závratnej lymfoplázii môžu pretrvávať niekoľko týždňov a dokonca mesiacov aj po kvalitnej liečbe. Podľa nedávnych štúdií je zdrojom alergénov v takýchto prípadoch živé neoplodnené ženské roztoče roztoče, Neklaďte vajcia a nevytvárajte otvory v streche priechodov, čo obmedzuje prístup lieku z povrchu kože. Ak si spomínam, že roztoče žijú až 4-6 týždňov, je jasné, prečo pacienti môžu po liečbe svrabom dlho po svrbení. Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie, pozri nižšie.

NÓRSKY VEDEC. Táto forma je najrýchlejšia a názov je, pretože to bolo prvýkrát popísané v Nórsku pred sto rokmi a polami u pacientov s malomocenstvom (malomocenství). Vyskytuje sa u pacientov, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemajú svrbenie, hoci polovica pacientov má svrbenie. Príčiny nórskych svrabov sú rozdelené do niekoľkých skupín:

 1. chýbajúce svrbenie spôsobené imunodeficiencie, keď je imunitný systém tak slabý, že roztoče nie sú schopné spôsobiť významnú alergickú reakciu. Pozoruje sa pri AIDS, podvýžive, tuberkulóze, pri liečbe glukokortikosteroidov, cytostatik atď.
 2. chýbajúce svrbenie spôsobené poruchy nervovej citlivosti koža (polyneuropatia, malomocenstvo, syringomyelia - tvorba dutín v mieche atď.);
 3. keď pacienti chcú, ale nemôže svrbieť (paralýza, myopatia atď.);
 4. zvyšok - dedičná predispozícia (nie sú vyššie uvedené dôvody).

S nórskymi svrabmi koža sa zväčšuje a zhrubne. ovplyvnený aj pleť na tvári, vlasy a nechty, čo sa nestane u dospelých s typickou formou svrabu. Pre nórsky svrab je typické množstvo vyrážok, ale častejšie je hrubé špinavé žlté kôrky až do hrúbky 2-3 cm, ktoré vo forme plášťa pokrývajú veľké plochy kože. V dolných vrstvách kôry sú krútené priechody. Pri odstraňovaní kôrok je vystavená rozsiahla erózna erózia. Keď sa klince nórskych svraštia zahustia, uvoľnia sa, ľahko sa zlomia (to pripomína onychomykóza - hubu nechtov) a vlasy sa stávajú matné. Od pacienta je kyslá zápach.

Nórska svrab je iná mimoriadne vysoká infekčnosť. Na telo pacienta môže byť až milión svrab, zatiaľ čo v typickej forme sú zvyčajne iba 15 jedincov.

Pseudoestetika (pseudosarkóza) je spôsobená zubaté roztoče veľkých zvierat, častejšie psy. Na človeka sa tieto roztoče nerozmnožujú a ostatní ľudia nie sú prevedení. Psedočská sa vyskytuje oveľa rýchlejšie (po niekoľkých hodinách po infekcii) a nachádza sa na miestach kontaktu so zvieraťom (častejšie v otvorených oblastiach tela). Liečba je zvyčajne nie je potrebné.

Známky svrabu

Obrátime sa na tri hlavné príznaky svrabu.

1) Svrbenie večer a noci. Toto označenie je spôsobené životným cyklom roztoče svrab, ktorý je najaktívnejší večer a večer.

2) Typické miesta vyrážok.

Napriek tomu, že v čistých ľuďoch sú erupcie zriedkavé, prvky vyrážky sa nakoniec rozšírili na typické miesta, ktoré potrebujete vedieť. Vzhľad vyrážky je menej dôležitý, pretože vyrážka sa líši od polymorfizmu (odroda).

Typické miesta vyrážky keď sa svrab (podľa analýzy 1105 KKVD kariet v Minsku):

 • takmer všetky interdigitálne priestory a bočné plochy prstov,
 • v 50% - oblasť zápästia,
 • 50% mužov má pohlavné orgány,
 • 25% má nohy,
 • 20% - kufor,
 • v 17% - ruky a nohy (okrem rúk a nôh),
 • 10% žien má mliečne žľazy.

Typická vyrážka pre svrab

A tiež: ohybové záhyby predlaktia a ramien, zadky, boky a popliteálne dutiny.

Tak, svrab bez zapojenia rúk sú zriedkavé. Takéto svrab je možné, ak je pacient čistý a roztoč sa nerozšíril do rúk (napríklad počas sexuálnej cesty infekcie). Môžete vykonať iný záver, potvrdený praxou: dermatológovia zriedka vystaviť diagnózu svrab na začiatku ochorenia (v prípade, že rúk a zápästia, kefa nie je poškriabaný), odpísanie svrbenie (napríklad v oblasti nôh) pre alergie alebo bodnutí hmyzom. A až po opakovaných apeloch na svrbivého pacienta, keď sa zasiahne väčšina typických miest, je možné podozriť svrab, nasmerovať pacienta na analýzu a dať správnu diagnózu.

3) Skupinová povaha svrbenia.

Ak sa iní členovia rodiny začali škrábávať večer a večer, je načase, aby sa dermatológ vyškrábal.

Porovnanie vyrážky s kúskami bĺch a svrabom

Spôsoby infekcie svrabom

Svrab vysielaný na dlhodobý priamy kontakt s pokožkou, takže najjednoduchší spôsob je zachytiť v posteli v noci. Deti sa často nakazia, keď spia na rovnakej posteli s chorými rodičmi. Je to spôsobené biologickými vlastnosťami kliešťa:

 • svrab roztoč je aktívny večer a v noci,
 • na prenikanie kožných roztočov potrebujete asi 30 minút,
 • vo vonkajšom prostredí roztoč rýchlo zomrie (pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80% po 24-36 hodinách) a aktivita stráca ešte skôr.

Infekcia v tíme možná s priamymi kontaktmi (rozruch, časté a silné ruky, kontaktné športy atď.). Infekcia prostredníctvom výrobkov pre domácnosť je teraz zvažovaná nepravdepodobný. Známe skúsenosti, ktoré sa uskutočnili v roku 1940 vo Veľkej Británii pod vedením Mellanbyho. Z 272 pokusov infikovať dobrovoľníkov, ktorí šli do postele, s ktorými boli vychovaní iba pacienti s ťažkou svrabou, len 4 pokusy viedli k tejto chorobe.

Klinická forma choroby je tiež dôležitá. Ak je typický tvar na koži pacienta asi 15 roztočov Nórsky formulár svrab - niekoľko stotisíc (až milión). Vzácny a neobvyklý vzhľad pacientov s nórskymi svrabu (hrubé špinavé-žltá kôra, vlasové a nechtové infekcie, častá neprítomnosť svrbenie) vedú k tomu, že diagnóza je založená len vtedy, keď začnú poškriabaniu okolo.

Na klinike kožných a pohlavne prenosných chorôb Bieloruskej štátnej lekárskej univerzity sa analyzovalo viac ako tisíc lekárskych záznamov pacientov liečených na svrab v mestskom dermatologickom dispenzárskom meste Minsk. Ukázalo sa to 80% prípadov sú mladí ľudia mladší ako 29 rokov. Jeden z piatich je dieťa. 80-85% - prípady v rodine a pacienti z organizovaných skupín tvoria až 20%.

Funkcia svrabu u detí

U detí v prvých 6 mesiacoch života vyzerá svrab žihľavka (preťaženie pľuzgierov, ako pri popáleninách). Všeobecne sa klinický obraz podobá mokrý ekzém, nepodliehajú obvyklému ošetreniu. U detí mladších ako 3 roky sú medzigitálne miesta a bočné povrchy prstov Zriedkavé. Niekedy sa môžu dostať aj malé deti nechty dosky, ktoré sa zahustia, uvoľnite vzhľad trhlín.

Vyrážka u dieťaťa so svrabom

Je charakteristické, že všetky deti sú postihnuté ALL skin telo, dokonca aj tvár a pokožku hlavy, čo sa nedeje u dospelých (respektíve, pri liečbe svrabových detí treba tiež zvládnuť tvár a hlavu a dospelých - nie). Na liečbu detí, menej (polovica) koncentrácie účinnej zložky. Použitie liekov s "dojčenskou" koncentráciou na liečbu dospelých je chyba a je jedným z dôvodov neúčinnosti liečby.

Potvrdenie diagnózy

To stačí objaviť svrbenie, Avšak nie sú všade a vôbec nie. Scarborrowing sa ľahšie deteguje pomocou farbenia kože jódová tinktúra - pohyby sa stávajú viditeľnými vo forme hnedých pásikov na pozadí farbenej svetlohnedej kože. Najpokročilejšia technológia - videodermatoskop s nárastom 600-krát, čo umožňuje detekovať svrbenie v takmer všetkých prípadoch.

Zvýšenie o 10 a 3 krát.
Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Najčastejšou metódou potvrdenia pre rýchlu diagnostiku svrabu je štepenie pomocou 40% kyseliny mliečnej. Kyselina mliečna dobre uvoľňuje stratum corneum epidermis, nedráždi pokožku, zabraňuje tvorbe hnojenia a rozsypaniu materiálu počas oškrabávania. Na prvok svrbenia sa aplikuje kvapka 40% kyseliny mliečnej (mŕtvica, uzlík atď.). Po 5 minútach sa uvoľnená epidermis odštiepi až do vzniku kapilárnej krvi. Materiál sa prenesie do šmýkačky v kvapke kyseliny mliečnej, potiahnutej krycou vrstvou a mikroskopicky.

Ďalšia metóda je rozšírená extrakcia kliešťa s ihlou nasleduje mikroskopia.

Liečba svrabu

Tam je veľa liekov na liečbu svrabu. Spôsoby liečby sa líšia v cene kurzu a počte ošetrení kože - od 2 do 5 až 7 počas kurzu. Pre dospelých, v priemere, 50 ml prípravku na jedno ošetrenie pleť. Poviem vám o najznámejších liekoch:

1) BENZYL BENZOATE vo forme emulzie a masti (20% pre dospelých a 10% pre deti): toto je najpopulárnejší prípravok na liečbu svrabov v Rusku a Bielorusku. Je dobre absorbovaný, nezanecháva stopy na bielizni. Je to lacné (1 euro - 150 ml, dosť na 3 procedúry).

Na liečbu, 2 procedúr (druhý - 4. deň). Prvý deň vo večerných hodinách (každé liečenie svrabom by malo začať len vo večerných hodinách!) najskôr umyté pod sprchou s mydlom a žinenkou. Premýva mechanicky odstraňuje kliešte z povrchu kože a uvoľňuje pokožku, čo uľahčuje prenikanie antiskabioznyh (antiscabietic) prostriedky. Po umytí s holými rukami starostlivo trie emulziu alebo masť benzylbenzoátu v tele, s výnimkou hlavy a tváre u dospelých. Keď koža vyschne, môžete ísť spať (ruky musia byť tiež manipulované). Po 10-12 hodinách po ošetrení sa môžete umyť pod sprchou (prípravok má špecifickú vôňu), aj keď je efektívnejšie, aby sa neperil. Vymeňte (dezinfikujte) bielizeň a posteľnú bielizeň - ak je to potrebné.

4. deň spracovanie sa opakuje. To je potrebné zničiť všetky nové kliešte, ktoré sa vyliahli z vajíčok za tri dni, pretože benzylbenzoát nefunguje na vajciach roztočov. Po 12 hodinách po ošetrení umyte mydlom a žinenkou, vždy vymeňte posteľnú bielizeň a oblečenie.

2) PERMETRIN (krém, masť, pleťová voda, sprej): vysoko účinné a najpopulárnejšie liečivo na západe. 5% krém s permethrinom sa používa častejšie. 2 ošetrenia. Je to o niečo drahšie ako benzylbenzoát. Pretože permethrín (v nižšej koncentrácii) sa tiež používa na liečbu hlava a vši vši (vši), potom je potrebné zvoliť liečivo s permetrínom na liečbu svrabu berúc do úvahy údaje v balení k lieku.

3) SPREGAL: drahá francúzska droga vo forme aerosólu, čo stačí na 3 procedúry. Obsahuje neurotoxický účinok na roztoče jedov: esdepalletrin (esbiol) a piperonyl butoxid. Je vhodný pri aplikácii, nezanecháva stopy takmer bez zápachu, ale nedá sa inhalovať a liečiť spragalem je niekoľkonásobne drahší, než akýmkoľvek iným spôsobom.

Hoci ručné uvádza, že Spregal sa vzťahujú aj na roztoče vajcia (na rozdiel od iných protivokleschevye liekov), a preto je úplne jedno ošetrenie tela, veľa dermatológov, aby sa zabránilo opakovaniu svrabu sa odporúča vykonávať štandardné dvoch-time ošetrenie pleti v intervale 3 dní. Tiež odporúčam dvojité spracovanie.

Ďalšie metódy liečenia svrabu sa používajú menej často:

 • Demjanovičova metóda (60% hydrosulfit sodný a 6% kyselina chlorovodíková): účinná, ale každá liečba trvá asi hodinu. Docela dlho.
 • jednoduchá sírová masť (dospelí 20-33%): denne po dobu 5 až 7 dní. Prostriedky dokázané, ale existuje niekoľko nedostatkov. Masť má ostrý zápach, je založená na vazelína, ktorá nie je absorbovaná, nechutná na dotyk a špinavú bielizeň. Toto je veľmi málo ľudí. Na západe sa už nepoužíva sírová masť.
 • existujú iné, menej známe spôsoby liečby.


Zásady liečby svrabu:

 • Všetci pacienti s rovnakou epidémiou. krb sa musí liečiť zároveň.
 • Vyčistite výrobok s holými rukami, pretože ruky sú najčastejšie postihnuté svrabom.
 • Vyrežte nechty: pod nimi, v dôsledku poškriabaniu, môžu byť vajíčka kliešťov.
 • Pamätajte na to dezinfekcia odevov a odevov: Tick spoľahlivo zabitý varu po dobu 5-10 minút v roztoku sódy alebo pracieho prášku, môže ešte vyžehliť oblečenie s horúcim železom, ale pre lenivé je veľmi jednoduchý spôsob: bielizeň sa odstráni a 5 dní je zabalená v plastovom vrecku alebo visieť vonku. Po 5 dňoch sa oblečenie považuje za dezinfikovanú, pretože hladové kliešte neprežijú tak dlho.

Upozorňujeme, že je potrebné manipulujte so všetkými tkaninami, oblečenie, ktoré je v kontakte s telom - oblečenie a posteľná bielizeň. Ak nechcete odkladať posteľnú bielizeň, urobte si dobrú prechádzku po plechu, obliečku na vankúše a pokrývku na pokrývku papiera. Ak dôjde k nedostatočnej dezinfekcii, zvyšné roztoče vás môžu opäť infikovať.

 • Liečba zložitých svrabov je lepšie vykonať masť benzylbenzoátu alebo spregalem.
 • Nórska svrabka je liečená v nemocnici.

 • Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie (nodulárna svrab): pretože zdrojom alergénov sú živé žijúce uzly neoplodnené samice svrbenie roztoče, pri ukladaní postskabioznaya svrbenia do týždňa (čas potrebný pre exfoliáciu rohovitej vrstvy pokožky s činidlom) proti zaobchádzaniu antihistaminiká drog (Fenkarol, loratadín, fexofenadín a iné) a masti s glukokortikoidmi (hydrokortizon a ďalšie) preliečenie proti malígnym liekom. výhodnejšie Spregal, ktoré majú neurotoxický účinok. Pred spracovaním je potrebné úplne umyť mydlom, hlavne rukami a nohami. Potreba opätovného liečenia nie je spôsobená rezistenciou na liek, ale životnou aktivitou mladých neoplodnených žien.

  Po úplnom ošetrení svrabu sa svrbenie zvyčajne netrvá dlhšie ako týždeň a postupne klesá. Po 2 týždňoch po ukončení liečby dermatológ uskutoční kontrolu vyliečenia. Ak sa po liečbe vyskytne svrbenie, nepočúvajte na začatie nového liečebného cyklu s protizápalovými liekmi. Po niekoľkých aplikáciách môžu tieto lieky spôsobiť kontaktná dermatitída, sprevádzané svrbením, čo sa zvýši, ak sa pokračuje v liečbe "za záruku". Svrbenie s kontaktnou dermatitídou sa ľahko zamieňa so svrbením, keď je svrab. Tento problém je podrobnejšie opísaný tu: http://retinoids.ru/benzil2.html

  Po prvej liečbe anti-maltratáciou sa pacient stáva v epidémii menej nebezpečný, pretože veľmi nákazlivé štádiá roztoče svrabu už zomreli.

  Bol tento materiál užitočný? Zdieľať tento odkaz:

  poznámky 11 k poznámke "Scabies: 3 hlavné príznaky, formy, príznaky a liečba"

  23. novembra 2014 v 03:11

  Existuje takzvaný "filariasis scabies", Čo je jeden z príznakov onchocerciázy. Onchocerciasis - tropická parazitárne ochorenie spôsobené niťovitých (2-5 cm od 0,2-0,4 mm) parazitickými červami - filariální druh Onkotserka (latinsky Filu. - závit). Tieto červy parazitujú pod kožou (v podkožnom tukovom tkanive) a môžu vstúpiť do prednej komory oka. Onchocerciasis sa prenáša na midges, iba trpia ľudia. Onchocerciáza je bežná v strednej a východnej Afriky, ako aj v strednej a južnej Amerike (Mexiko, Venezuela, Kolumbia, Brazília), ako aj v Jemene. Inkubačná doba je v priemere približne 1 rok alebo menej.

  Svrbenie kože je skorým príznakom onchocerkózy a je spôsobené narodením a prelínaním mladých lariev - mikrofiltrií. Svrbenie je rôznej intenzity (niekedy veľmi silné), kontinuálne alebo prerušované, často na stehnách a dolné končatiny, ruky, chrbát, zadok, a niekedy aj celé telo. Svrbenie sa objavuje a zosilňuje vo večerných a nočných hodinách, takže sa nazýva filariasis scabies. V oblasti pruritu sa vyskytuje polymorfná erytematózna papulózna vyrážka (tj vyrážka s súčasne odlišnými prvkami - škvrny a uzliny). Teplota tela sa môže zvýšiť na 38-39 ° C. Časom sa koža stáva citrónovou kôrou (podobne ako koža slona alebo jašterice).

  Ak máte obavy o pretrvávajúce svrbenie a vy ste bol v týchto krajinách pred niekoľkými mesiacmi (asi pred rokom), sa vzťahujú k infekčným chorobám eliminovať Onchocerciasis.

  21. októbra 2015 o 12:58

  Môže zvieratá infikovať svrab?

  Autorova odpoveď:

  Zvieratá majú roztoče, ale keď idú na človeka, čoskoro zomrú. Svrbenie, spôsobené uhryznutím klinov zvierat, prechádza samo od seba.

  16. decembra 2015 o 16:31

  Môže človek nakaziť zviera svrabom? Zviera sa stane nosičom svrabu?

  Autorova odpoveď:

  Nie, iba muži trpia svrabom. Zvieratá majú svoje svrabstvo, ale na dlhom čase nežijú na človeku, nevykonávajú pohyby ani nekladú vajcia. Liečba sa nevyžaduje.

  24. februára 2016 o 22:08

  Môže človek po ochorení po nejakom čase znovu ochorieť svrabom?

  Autorova odpoveď:

  Áno, samozrejme. Imunity na svrab nie je tvorený, môžete sa chorý mnohokrát, ak je zdroj infekcie.

  12. októbra 2016 o 21:00

  Môžete získať svrab na verejnom mieste? Napríklad, ak pacient sedel na gauči a potom I. Môžu sa roztoči plazúť inej osobe, ak nebol žiadny kontakt? Napríklad z postele do postele na oddelení?

  Autorova odpoveď:

  Na verejnom mieste sa teoreticky infikujete, ale v praxi je to zriedkavé (najmä pri dodržiavaní pravidiel osobnej hygieny). Je ľahšie sa nakaziť, ak ležíte bez oblečenia v posteli pacienta alebo používate jeho spodné prádlo.

  11. novembra 2016 o 21:36

  Ako liečiť svrab s dojčiacou matkou, ak sú lieky kontraindikované?

  Autorova odpoveď:

  Na zahraničných webových stránkach Na liečbu svrabu počas laktácie (dojčenie) sa odporúča Permethrin vo forme tekutého, gélu alebo vo vode rozpustného krému. Permethrin sa mierne absorbuje z povrchu pokožky (menej ako 2%) a rýchlo sa metabolizuje v tele. Masť sa neodporúča, pretože dieťa môže počas kŕmenia prehltnúť veľké množstvo minerálnych parafínov.

  15. november 2016 o 13:01

  Môže sa mačka nakaziť od osoby?

  Autorova odpoveď:

  Klíšťata zvierat a ľudí sa nemôžu rozmnožovať na hostiteľovi iného druhu, takže migrované kliešte zomrú za pár dní na vlastnú päsť.

  22. novembra 2016 o 09:54

  Či svrab nedokáže vyrážať? Keď sa matka a dieťa ochorejú súčasne, ale to nie je svrbenie a je vyrážka.

  Autorova odpoveď:

  Svrab nie je viditeľný len vo veľmi zriedkavých prípadoch, keď je imunita nula a alergická reakcia jednoducho chýba. Musíte sa ukázať k dermatológovi, určite máte nejakú inú chorobu.

  2. februára 2017 v 05:48

  U dieťaťa 3 mesiace. svrab. Je to kontraindikácia pre rutinné očkovanie a je možné liečiť dieťa - permetrín alebo lepšie spragal?

  Autorova odpoveď:

  Striktívna kontraindikácia nie je, ale pri injekcii dochádza k poškodeniu kože a musí sa liečiť proti svrabom. Konečné rozhodnutie by malo urobiť pediatr.

  Permetrická masť sa nepoužíva u detí mladších ako 3 roky, preto používajte Spregal. Predbežne si pozorne prečítajte pokyny pre prípravok.

  15. augusta 2017 o 23:08

  1. Je spragal účinným liekom pre dospelých, pretože sa dá použiť aj vo veku 3 mesiacov?
  2. Koľko spagale je "neškodné" iné prostriedky?
  3. Ak má majster svrab diabetes mellitus, čo môže byť liečený takými liekmi, ako je benzylbenzoát a hormonálne masti?

  Autorova odpoveď:

  1. Je účinný.
  2. Je to novšia a drahšia droga. Podľa výskumu je to úplne bezpečné aj pre deti.
  3. Z glukokortikoidných hormónov môže zvýšiť hladinu cukru, ale z vonkajšej aplikácie masti na obmedzený povrch je nepravdepodobné. Takže nič, myslím. V každom prípade pokyny k lieku naznačujú známe nebezpečné kombinácie liekov.

  13. mája 2018 o 23:01

  Môže sa svrab, objaviť v slabín, kolená a nohy po holení intímne zóny.

  Autorova odpoveď:

  Po holení nie je žiadna svrab, ale podráždenie z holiaceho strojčeka a použitého krému alebo peny. Toto sa nazýva kontaktná dermatitída. Musí prejsť nezávisle jeden deň alebo dva. Ak tomu tak nie je, ale zhoršuje sa, musíte prejsť k dermatológovi.

  Napíšte svoj komentár:

  © Blog lekára prvej pomoci, 2007 - 2017. Ochrana osobných údajov.
  Powered by WordPress. Návrh z Cordoba (so zmenami).