Hlavná

Kliniky

Ako liečiť svrab v domácnosti

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Bežná choroba, ktorá človeku očakáva pri každom kroku a prináša veľa nepohodlia, je svrbenie, porážka pokožky roztočom. Ide o svrab. Ak sa chcete nakaziť, stačí len ísť s chorými osobami vo verejnej doprave. Veľmi často sú deti v materskej škole a školskom veku vystavené riziku infekcie. Preto, keď si všimnete prvých príznakov porážky roztoče, je potrebné okamžite začať liečbu, pretože inak sa môžu vyskytnúť komplikácie.

Ako liečiť svrab v domácnosti

Čo je svrab?

Parazitická choroba postihujúca kožu osoby bez ohľadu na vek a ochranné funkcie imunitného systému. Táto choroba je nákazlivá preto, aby sa dosiahol dostatočne infikovaný aj najkratší priamy kontakt s pacientom alebo jeho vecami.

Kaučukovým činidlom svrabu je mikroskopický kliešť, ktorý sa zavedie do kože osoby na účely parazitácie. V priebehu svojho života kladie vajcia a vytvára špeciálne vstupy a výstupy na koži. V závislosti od toho, ako čistý pacient bude závisieť od inkubačného obdobia. Choroba sa môže cítiť ako týždeň po infekcii a po mesiaci a pol. Charakteristickým rysom ochorenia je silné svrbenie. Vznikajú kvôli aktívnemu šíreniu patogénu pod kožou. Pri absencii liečby sa svrab rýchlo rozšíril po celom tele.

Čo je svrab?

Druhy svrab

Príčiny tejto choroby

Ako už bolo opakovane uvedené, činiteľom tohto ochorenia je roztoč, ktorý parazízuje ľudskú pokožku. Je takmer nemožné si všimnúť parazita voľným okom, človek vidí len malý bod na jeho koži.

Na svrab kliešte pod mikroskopom

Pomoc! Ak počas troch mesiacov neexistuje terapia poškodzujúca hlien, potom pod kožou sa tvorí až šesť generácií parazitov v celkovom počte viac ako 100 miliónov jedincov. Je ťažké si predstaviť, čo taká armáda kliešťov pod kožou človeka môže viesť.

Po kontakte s vecami pacienta alebo priamym kontaktom sa nakazí zdravá osoba. Samica roztoča svrabu sa implantuje pod kožu a začína sa sťahovať s následným pokladaním vajec. Porážka môže byť nezávisle odhalená na začiatku priebehu ochorenia, a potom prostredníctvom závažného svrbenia sa koža stáva červenou s opuchom. Úzkostné svrbenie, ktoré je ťažké vydržať, spôsobuje, že pacient pokožku pokožku a vytvára škrabance, cez ktoré prechádza infekcia a baktérie. Na mieste poškodenia kliešťa nastane sekundárna infekcia. Najčastejšími léziami na pokožke sú interdigitálne záhyby, oblasť lakťových kĺbov, brucha, zadok a hrudníka.

Venujte pozornosť! Svrab často infikuje mužské pohlavné orgány.

Symptómy: ako identifikovať svrab?

Po mesiaci infekcie sa na koži objaví začervenanie sprevádzané svrbením (miesto uhryznutia). Nočné kliešť je obzvlášť aktívny, takže v tomto čase je svrbenie výrazne posilnené. Na životnosť klíšťatok vhodnej mäkkej mäkkej kože, takže to nezasiahne dlane, nohy, hlavu.

Pozor! Keďže malé deti majú jemnú pokožku na podrážkach a dlaňach, nie je pre roztoč ťažké položiť svalové lyžice tam.

Klinický obraz je charakterizovaný nasledujúcimi typickými príznakmi:

 1. Silné svrbenie pokožky, zosilnené smerom k noci.
 2. Na koži sa tvoria papuly, vezikuly a iné patologické zmeny.
 3. Svrbenie sa vyskytuje v bruchu, hrudníku, medzipodnikovej časti, na strane trupu, na penise.
 4. Ak chcete zvážiť podrobne, je možné vidieť svrbenie ťahov.

Miesto lokalizácie svrabu

Ak pacient nedostane účinnú liečbu včas, komplikácie. Medzi ne patria:

diagnostikovať svrab je jednoduchý, takže potvrdenie diagnózy sa objaví ihneď po detekcii svrbenia. Ak vznikne ulcerózna vyrážka na penis, potom určite analýzu syfilisu a iných pohlavných chorôb, ktoré sú charakterizované kožnými vyrážkami na pohlavných orgánoch.

O tom, ako sa prejaví prvý symptóm svrabu, môžete zistiť sledovaním videa.

Video - svrab: príznaky, príznaky, liečba

Účinná liečba

Vektor liečby je zameraný na čo najrýchlejšiu elimináciu patogénu. To sa robí pomocou akaricídnych liekov. Zahŕňajú sírovú masť a benzylbenzoát.

Odporúčanie! Aby sa zaistilo, že liečba je účinná a nedošlo k opakovanej infekcii, malo by sa čo najčastejšie umyť posteľná bielizeň a oblečenie (variť) a po žehlení z dvoch strán. Môžete tak zabiť patogén, ktorý je na osobných veciach.

Prípravky na liečbu svrabu

Terapia sa v podstate skladá z lokálnej liečby, ktorá zahŕňa prostriedky na liečbu postihnutej kože.

Netradičná liečba

 1. Horčičný olej. Ak chcete vyrobiť liečivú masť zo svrabu, potrebujete cesnak a horčicový olej. Zložky sa miešajú v rovnakých pomeroch a varia sa 15 minút pri nízkej teplote. Potom získaná kompozícia sa otrie dvakrát denne.
 2. Chlieb kvass. Ak roztoč roztrhne ruky, je potrebné ohrievať chvost kvasu, pridať do nej viac soli a potom spustiť končatiny. Tento postup by sa mal vykonávať pravidelne každý deň až do vymiznutia príznakov úzkosti.
 3. Cesnakový popol. Pri príprave masti sa odoberá obvyklé maslo, popol česneku, melasa. Všetky komponenty sa zmiešajú až do pôvabného stavu a ponechajú sa pol hodiny. Používa sa niekoľkokrát denne ošetrovaním postihnutých oblastí.
 4. Terpentín. Vezmite terpentín a olej na sušenie v pomere 1: 2. Takýto nástroj namazáva miesta pohybu svrbenia.

Čo potrebujete vedieť o svraboch

Pozor prosím! Nástroj založený na loveckom prášku sa používa výhradne v chorých oblastiach a zdravá pokožka je pokrytá látkou.

Video - Ako chrániť svrab rýchlo a efektívne

Ďalšie odporúčania

Keďže svrab je infekčná choroba, všetky osobné predmety musia byť dezinfikované. Posteľná bielizeň a ďalšie veci sa odporúča variť v sóde. Po varení varte ďalších desať minút. Ak nie je možné umývať oblečenie pri teplotách nad 55 stupňov, potom je ošetrené špeciálnym dezinfekčným sprejom. Miestnosť, kde je pacient, sa vyčistí pomocou roztoku sódy.

Ak svrbenie neprejde niekoľkými dňami po ukončení liečby, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ide o reakciu organizmu na lieky. Ak chcete vylúčiť iné dôvody, odporúča sa vykonať druhé vyšetrenie. Zvlášť ak sa pozoruje vyrážka u muža na penise. Koniec koncov, svrab je veľmi podobný mollcumcum contagiosum, ktorý je integrálnou spoločníkom kvapavky a syfilis. Preto je potrebné vylúčiť možnosť STD.

Všeobecne platí, že priebeh liečby pozostáva z izolácie pacienta od iných (s cieľom zabrániť infekcii iných členov rodiny) a použitia antiparazitárnych masti, sprejov, gélov, emulzií. Najlepšie je sírová masť v čistej forme, ktorá okamžite zabíja patogén. Po ošetrení tela antiparazitárnym činidlom by ste nemali sprchovať tri dni, ale súčasne meniť posteľnú bielizeň denne.

V prípade komplikácií alebo zanedbanej formy ochorenia lekár predpisuje antibiotiká. V tejto dobe je veľmi dôležité používať netradičné metódy ako doplnkovú terapiu a dezinfikovať veci, aby sa zabránilo relapsom.

Rýchlo a efektívne ošetrujte svrab doma

Kúra je ochorenie kože, ktoré sa ľahko prenáša od pacienta k zdravému. Roztoč svrab, ktorý je príčinným činiteľom, tlačí pohyby v hornej vrstve pokožky a tiež ukladá vajcia. Z tohto dôvodu sa objavujú prvé príznaky svrabu: postihnuté oblasti sú červené a začnú sa svrbieť, najmä v noci. Infektné svrab môže byť s handshake alebo iný priamy kontakt s pacientom, rovnako ako veci, uterák alebo posteľná bielizeň. Ako sa zbaviť svrabu nie je ľahké, ale ak prijmete včasné opatrenia, choroba môže byť porazená doma.

Venujte pozornosť! Svrab sa ľahko prenáša, preto je žiaduce izolovať pacienta od ostatných členov domácnosti, najmä detí.

Príznaky svrabu

Hlavnými príznakmi svrabu sú výskyt vyrážky na koži a neustále túžba škriabať, najmä v noci, po sprchovaní. Vyrážka sa môže objaviť ako purulentné vezikuly, drážky v koži (3-15 mm). Pravidlá pre lokalizáciu svrbenia sú tenké povrchy kože: strany kmeňa, zápästia, lakte, predlaktia, oblasť hrudníka. U detí sa na dlaňach objavujú príznaky svrabu, hýždenok, môže pokrývať tvár a povrch pokožky hlavy.

Svrab sa ošetruje výhradne prostredníctvom miestnych opatrení. Môže to byť:

Liečba svrab - hlavné lieky

Ak si všimnete začervenanie tela, ktoré je v noci veľmi svrbiace, neponáhľajte sa bežať do lekárne na lieky. Najprv musíte navštíviť lekára a uistite sa, že je to skutočne svrab, pretože podobné príznaky možno pozorovať pri iných dermatologických ochoreniach.

Lekár predpíše liečbu pozostávajúcu predovšetkým z miestnych liekov. Môže to byť:

Spregal

Predané v lekárňach vo forme spreja. Pretože je liek bezpečný pre ľudské telo, používa sa na liečbu svrabu počas tehotenstva a detí. Prípravok sa aplikuje večer po sprchovaní. Aplikované po dobu 12 hodín.

Venujte pozornosť! Je potrebné nielen sprchovať, ale aj meniť posteľ a spodná bielizeň, a po 12 hodinách všetko opakovať vrátane zmeny posteľnej bielizne. Ak sa tak nestane, riziko opakovania sa zvyšuje.

Bensocryl - masť

V závislosti od koncentrácie (10% a 20%) je masť predpísaná pre deti a dospelých. Pred odchodom do postele sa sprchujte a maste masť masážnymi pohybmi. Liečba je obvykle 4 dni. Potom musíte zmeniť posteľnú bielizeň.

Venujte pozornosť! Masť alebo aerosól by sa mali aplikovať na všetky postihnuté oblasti ochorenia.

Sírna masť

Je tiež k dispozícii s iným pomerom účinnej látky na liečbu svrabu u dospelých a detí. Sírová masť sa ošetruje týždeň. Po ukončení liečby musíte zmeniť posteľnú bielizeň. V prípade potreby opakujte kurz. Hlavnou nevýhodou tohto lieku je nepríjemný zápach, rovnako ako stopy na posteli.

Venujte pozornosť! U detí sa svrab vyvíja rýchlejšie a často má komplikácie vo forme abscesov, takže liečba by sa mala začať ihneď po zistení ochorenia.

Výskyt roztoče môže viesť k exacerbácii alergií, najmä u detí a ľudí, ktorí sú na to náchylní. Lekár okrem masti alebo spreja môže predpísať antialergické činidlo, napríklad Claratin alebo Suprastin.

Benzylbenzoát

Liečba svrabu benzylbenzoátom - to je možno najefektívnejší nástroj, len odporúčame použiť nie masť, ale emulziu 20%. Aplikujte dvakrát denne, ráno a večer a nevyplachujte. Na liečbu svrabu u detí je lepšie používať masť (10%), je tiež účinná a neškodí zdraviu. Jedinou nevýhodou tejto drogy je špecifický zápach. Ale v tomto prípade môžete použiť tradičný liek.

Liečba svrabu v domácnosti ľudovými prostriedkami

Existuje obrovské množstvo ľudových prostriedkov, ktoré pomáhajú účinne bojovať proti svrabom. Najčastejšie používané domáce masti, bylinné odvar a iné prostriedky na lokálnu liečbu.

Domáce masti

lastovičník

 • 1 lyžičku celandínovej šťavy zmiešanej so 4 polievkovými lyžicami vazelíny. Pripravená masť sa používa na mazanie chorých oblastí;
 • vezmite dve polievkové lyžice smotany. Pridajte lyžicu suchého celandínu. Miešajte a umiestnite do chladničky cez noc. Ráno môžete použiť nápravu na liečbu.

Nard

Pravidelné bravčové sardinky sa rozrežú na malé kúsky a zapália sa v ohni. Potom pridajte rozdrvený koreňový elecampan do bravčového tuku. Pošlite zmes na malý oheň a varíme 10-15 minút. Potom pridajte 2 polievkové lyžice dechtového mydla na každých 100 g pripravenej zmesi. Zmiešajte postihnuté oblasti zmesou. Po chvíli by sa masť mala odmyť mydlom alebo odvarom.

ocot

Na liečbu svrabu u detí môžete použiť ocot, najlepšie jablko. Roztiahnite postihnuté oblasti pred spaním a neplachte. Pre dospelých môžete urobiť tinktúru jablčného octu a cesnaku, ktoré ste predtým roztrhali. Infuďte 8 hodín a vyčistite pokožku tinktúrou vyrážky.

Lovecký strelný prach

Vezmite 3 časti hrubej zakysanej smotany a jeden kus poľovníckeho prášku. Počkajte, kým sa prášok úplne nerozpustil, a potom obal zmes zabaľte do prikrývky alebo teplého šálu. Nechajte niekoľko hodín, nezabudnite miešať každých 20 minút.

Venujte pozornosť! Takýto nástroj môže iba mazať chorú pokožku. Zdravé oblasti tela pokryté látkou.

Keď sa masť absorbuje do pokožky, musí sa odmyť odvarom liečivých rastlín alebo mydla pre domácnosť.

terpentín

Pripravte zmes čajovej lyžičky terpentínu a dve polievkové lyžice vareného rastlinného oleja. Namiesto rastlinného oleja môžete mať krémovú. Namiešajte postihnutú zmes so zmesou.

Bay list

Zložte bobkový list do prášku a potom ho premiešajte s maslom a vezmite ich v rovnakých pomeroch.

Sírna masť

Sírovú masť môžete pripraviť aj doma. Vyčistiť lyžicu mydla na pranie. Zmiešajte to s rovnakým množstvom roztopeného bravčového tuku, ako aj 2 čajové lyžičky síry a 1 čajovú lyžičku dechtu. Priebeh liečby týmto liekom je 3-5 dní.

Ľudové cesty v boji proti svrabom

paradajky

Vezmite 1 kg rajčiakov a 0,5 litra rastlinného oleja. Dôkladne umyte zeleninu a nakrájajte na plátky. Opečte ich v oleji. Keď sa zmes ochladí, aplikujte na oblasti pokožky, ktoré sú postihnuté roztočom.

Mýdlo s cesnakom a cibuľou

 1. 50 gramov bežného mydla pre domácnosť, rošt.
 2. Pošlite nakrájané mydlo do hrnca a pošlite do ohňa. Keď sa mydlo roztaví, pridajte k nemu drvenú drvinu a niekoľko strúčikov cesnaku.
 3. Zamiešame. Držte niekoľko minút v ohni, potom nalejte do formy a nechajte ju zmraziť.

Toto mydlo sa môže používať dvakrát denne.

Venujte pozornosť! Mydlo nepredstavuje žiadnu hrozbu pre ľudské telo, takže je vhodné na liečbu svrabu u tehotných žien a detí. Jedinou bariérou pri používaní môže byť alergia na cesnak alebo cesnak.

Levanduľový olej

 • levanduľový olej namazať postihnuté oblasti. Výrobok sa nemusí umyť, odparí sa za pár hodín. Kliešte nemôžu tolerovať zápach levanduľového oleja a zahynú;
 • zmiešajte v rovnakých pomeroch olej z levandule, čajovníka a citrusov.

Používajte to isté ako levanduľový olej.

decht

Bolestné oblasti pokožky by mali byť rozmazané dechtom. Po niekoľkých hodinách opláchnite zvyšky teplou vodou alebo odvar z liečivých bylín. Môžete tiež použiť mydlo dechtu.

Venujte pozornosť! Spoločné mydlo v domácnosti zjednodušuje proces hojenia. Umyte ruky a postihnuté miesta mydlom.

Chlieb kvass

Soľ chleba kvas a ohriať na takú teplotu, že si môžete dať ruky do neho. Na ošetrenie svrabu na rukách musia byť spadnuté do varenej kvasy. Ostatné časti tela by sa mali otrieť bavlneným tampónom ponoreným do kvasu.

pryček

Pomocou vatového tampónu utrite postihnutú oblasť šťavou z mliečnej šťavy.

Venujte pozornosť! Rastlina môže spôsobiť alergie, preto sa neodporúča používať ju pre tehotné ženy a deti.

Cesnak a horčicový olej

Odstráňte veľkú cesnakovú hlavu zo šupiek a potom rozotrite homogénnu hmotu. Cesnak preneste do hrnca, pridajte k nemu 400 ml horčičného oleja. Varte zmes na nízkej teplote asi 20 minút. Potom namočte a vychladzujte. Pripravený olej namažte opálkami na koži. Udržujte výrobok v chladničke.

Liečivé byliny

Dymyary officinalis

25 g bylín naleje 0,5 pohára vodky. Potom sú posielané na tmavé miesto po dobu 7 dní. Pomocou tinktúry utrite postihnutú oblasť roztočmi. Aj na utieranie môžete použiť čerstvý džús z vápna.

rešetliak

4 lyžice rakytníka vylejte liter vriacej vody a varíme 10 minút na nízkej teplote. Potom nechajte variť půl hodiny. Potom sa používa vývar:

 • na utieranie;
 • na orálnu aplikáciu na lyžičku trikrát denne.

vlašský orech

Nezrelé ovocie z orecha, rovnako ako mladé listy (20 g), nalejte pohár vriacej vody. Nechajte to po dobu 20 minút. Utrite postihnuté oblasti pokožky odvarom.

kúpeľ

Výborný terapeutický účinok v boji proti svrabom sú kúpele na báze bylín. Ak chcete pripraviť takú kúpeľ, môžete:

Najprv musíte pripraviť koncentrovaný vývar. Za týmto účelom sa niekoľko lyžíc bylín varené v litre vriacej vody. Potom sa do kúpeľa pridá varená a odtučnená pôda.

Venujte pozornosť! Ak chcete kúriť, infikovaná osoba by mala byť horúca, ale teplota by mala byť taká, aby mohla byť v nej.

Nezabudnite pozorovať hygienu, sprchovať v čase, meniť posteľnú bielizeň a spodnú bielizeň. Po ukončení liečby sa uistite, že choroba je preč. Ak to chcete urobiť, navštívte lekára.

Príznaky svrabu u dospelých a detí, rovnako ako jeho liečba doma v lekárni a ľudových liekov

Včasnej diagnostike a následnej liečbe svrabu vám nedáva veľký problém. Je však dôležité vedieť, aké sú jej prvé príznaky. Preto sme dnes a ti o tom, ako identifikovať, liečiť a rýchlo začať liečiť svrab u detí a dospelých v domácnosti, aké sú jej príznaky a skoré príznaky ukazujú vám fotky pacientov s svrab.

Ako identifikovať chorobu doma

Určite svrab mimo zariadenia je pomerne jednoduché, ak nie je spustený prípad, pretože takých formách, ako krustoznaya (Nórska) svrab alebo Scabious (kliešť) limfoplaziya tečúcou špecifické, často bez typických príznakov dermatózy Scabious, ktoré sú svrbenie a svrbenie kanálov.

Aby bolo možné presne určiť, či je osoba nakazená s svrab roztočov, vyžaduje znalosť bežných príznakov ochorenia, špecifické prejavy v špeciálnych formách svrab a príznakov typických pre ženy, mužov aj deti.

O príznakoch svrabu vo videu Elena Malysheva hovorí:

Podstata choroby

Kúra je zákerná choroba a v rôznych formách táto kožovitá dermatóza vykazuje menej alebo väčšie nebezpečenstvo vo forme nárastu hmotnosti a mnohých komplikácií. Patológia je spôsobená podkožným kliešťom - pavúkovitým parazitom Sarcoptes scabiei.

Jeho žena, ktoré patria v pevnom kontakte s infikovanou osobou na koži, okamžite predstavil zrohovatenej šupiny a začne aktívne stanovíšť prieskumu - hlodať skľučovadla kanály, kladú vajcia a vylučovať sliny, glandulární sekréciu a výkalmi. Tieto organické zlúčeniny vyvolať vývoj ľudského alergické reakcie vyjadrená vo forme bolestivé svrbenie, vyrážky rôznych tvarov (papuly, pľuzgieriky) a ťažké poškriabaniu, pod ktorým je koža poškodené, a to môže ľahko preniknúť streptokokovej a stafylokokové činidlá.

Bežné príznaky svrabu

Latentné obdobie choroby (inkubácie) sa môže zvyčajne trvajú od 3 do 14 dní, ale ak sa starostlivo skúmať kožu, na miesto vstupu roztoče je možno vidieť v prvých hodinách po infekcii. Akonáhle sa ženy začnú hrýzť kožu, zvýraznenie ústnej sekrécie, príznaky svrab rastú.

 • nesnesiteľná svrbivosť, ktorá má vlastnosť zosilnenia smerom k noci - čas osobitnej činnosti žien a tiež po umývaní horúcou vodou;
 • podkapitálne kanáliky, ktoré vyzerajú ako zapálené rovno alebo krivose šedo-belavé čiary s malými bublinami na koncoch;
 • alergické otupenie pozdĺž subkutánnych kŕčov, ktoré sa vyvíjajú v reakcii na účinok účinných látok v sekrétoch parazitov;
 • papulové vezikulárne erupcie, hrebene a kôry na nich.

Druh a špecifickosť choroby

Existujú nasledujúce odrody svrab:

Rôzne formy svrabu majú spoločné znaky, ale líšia sa špecifickými príznakmi. Oni sú zjednotení tým, že na začiatku vyrážky, škrabance sa objavujú na najcitlivejších miestach - v medzipodnikových priestoroch na rukách a na stranách dlane. Na lakte sú často viditeľné krvavé alebo hnisavé krusty od poškriabania alebo purulentného - príznakom Ardiho.

Prvé znaky a znaky

ženy

Okrem obvyklých zón, kde sa zavádzajú ženy zudna, roztoč postihuje ženy:

 • zóna hýždi a záhyby gluteusu, slabina, zóna okolo konečníka;
 • pysky;
 • koža pod prsníkom;
 • areola okolo bradaviek.

U mužov

U mužov sa objavuje vyrážka charakteristická pre svrab:

 • Brucho a blízko pupku;
 • pod kožou penisu, miešku, okolo konečníka, na zadku, v slame;
 • na nohách (kolená, popliteálne dutiny).

deti

Deti spôsobené neznesiteľnými svrbivými príznakmi svrabu sú často zmätené príznakmi akútneho ekzému. Špecifickosť prejavov svrab dieťa prejavuje v tom, že sa vyrážka je najrozmanitejším v prírode (polymorfné), a prejavuje sa v oblastiach tela, ktoré nie sú charakteristické pre dospelých pacientov.

Deti od 7 do 14 rokov sú postihnuté:

 • zápästia, lakte, chodidlá;
 • zadky a záhyby pod nimi, genitálie.

U kojencov a malých detí sú kliešťové kanály a vyrážky menej často prítomné na takých typických miestach ako bočné plochy paliem a oblasť medzi prstami, ale častejšie odhaľujú:

 • na chodidlách chodidiel a chodidiel;
 • tvár, krk, chrbát a hlavu.

Preto je celé telo ošetrené protizápalovým liekom spolu s tvárou a vlasovou pokožkou hlavy. Veľmi často sú roztoče postihnuté detskými nechtami, ktoré sú pokryté trhlinami, uvoľnené a krehké.

Polymorfizmus vyrážky u detí sa prejavuje vo vytváraní rôznych prvkov:

 • blistre, pľuzgiere, červené škvrny, mokré vredy;
 • Lentikulárne papuly (kože husté červeno-hnedé konvexné útvary pripomínajúce šošovku);
 • pľuzgiere (hnis s hnisom) a vezikuly (malé vezikuly obsahujúce exsudát);
 • malé infikované zapálené papuly;
 • viac štetcov, pokrytých krvnými kôrami.

Keď poznáme prvé príznaky a príznaky svrabu, poďme sa rozprávať o jej liečbe doma s ľudovou a lekárňou.

Domáca liečba

Typická forma svrabu, pseudoraportóza a dokonca závratná lymfoplázia sa môže liečiť doma. Výnimkou je nórska forma svrabu, ktorá sa intenzívne ošetruje v nemocnici kvôli osobitnej závažnosti všetkých prejavov, závažným komplikáciám a vysokej infekčnosti.

Na detekciu a liečbu svrabu a vší u detí bude v tomto videu povedať Dr. Komarovsky:

Detekcia kanála prenášaného kliešťom

Typický podkožný kanálik, ktorý je zaočkovaný ženským kliešťom, je zvyčajne viditeľný pod lupou. Koniec kurzu končí malou bublinou, často pokrytou krvou. Vnútri je niekedy viditeľná malá tmavá bodka - telo kliešťa.

Ak chcete presne vidieť svrbenie kanálov, domy používajú najjednoduchšiu metódu - roztok jódu sa vyhladí tam, kde sú podozrivé podozrenia. Koža blízkosti kliešť kanálov uvoľnil, zapálené a ľahko absorbuje jód škvrna intenzívne svrbenie a preto pohyb okamžite viditeľné ako tmavé pruhy alebo meandrující krivky.

V domácnosti môžete používať antikatabolické (antikarbidové) lieky s presným dodržiavaním pravidiel. O tom, ako sa zbaviť svrabu doma s použitím liekov a med.sredstv, povieme nižšie.

Antiscabietic lieky

Základné pravidlá

 1. Pred začatím liečby dôkladne umyte žuvačkou a mydlom, aby ste z tela odstránili svrbenie. Pri umývaní sa horná vrstva kože uvoľní súčasne, póry sa otvoria a farmakologické činidlá z roztočov prenikajú hlbšie do dermis a svrabu.
 2. Všetky akaricídne (proti poškriabaniu) lieky sa tretia do kože holými rukami, pretože pokožka rúk a prstov je postihnutá predovšetkým roztočmi.
 3. Deti mladšie ako tri roky sú liečené celým povrchom pokožky vrátane tváre a hlavy.
 4. Akaricídne lieky v nízkej koncentrácii určené na liečbu detí nepomôžu dospelým, ktorí sú infikovaní svrabom.
 5. Všetky finančné prostriedky sú ponechané natrvalo na koži (Lindan do 6 hodín, zvyšok - až 12), aby sa zabezpečilo zničenie kliešťov. Potom sa odoberie sprcha s mydlom - najlepšie s dechtom, zeleným - a všetka bielizeň sa zmení.
 6. Ak sa chcete zbaviť svrabu detí, lieky na kliešte sa používajú s koncentráciou 2 krát nižšou ako je odporúčaná pre dospelých.
 7. Akékoľvek lieky (vrátane zahraničných) parazitológov odporúčajú použiť 2-krát - v 1. a 4. deň, hoci inštrukcie zahraničných agentov často priradia jedno použitie. Dvojitá liečba je spojená s cyklom reprodukcie kliešťa. Všetky akaricídne masti, emulzie, aerosóly sú smrteľné len pre dospelých so svrbením, bez poškodenia vajíčok. 4. deň sa mladé larvy vyliahnu z vajíčok, ktoré sú eliminované sekundárnym použitím lieku.
 8. Je extrémne nevhodné používať akékoľvek antisabiotické látky vo zvýšenej koncentrácii alebo dlhšie ako predpísaný priebeh liečby, ako sa často robí "za záruku".
 9. Všetky odevy, vankúše, prikrývky, bielizeň, hračky, predmety na použitie musia byť podrobené spracovaniu na zničenie svrbenia. Spôsoby - horúce železo, varenie 5 - 10 minút, balenie po dobu 3 dní všetko v uzavretých plastových vreciach, zavesenie oblečenia vo vzduchu po dobu 2 - 4 dní. Takéto ošetrenie je povinné, aby sa zabránilo opakovanej infekcii z kliešťov, ktoré zostali na bielizni, okolitých predmetoch alebo oblečení.

Nebezpečenstvo predĺženej liečby akaricídnymi látkami

Neodôvodnená dlhodobá liečba môže ľahko spôsobiť tzv. Post-scabious dermatitídu, ktorá je ťažko liečiteľná a často maskuje príznaky svrabu, čím matou klinický obraz. Dôvodom, prečo pacienti prekročili trvanie liečby, je dlhotrvajúce svrbenie, ktoré pokračuje po liečbe akaricídnymi liekmi.

Ale takéto svrbenie nie je vyvolané roztočmi, ktoré už boli zabité, ale ich toxíny zostali v koži, alebo samotné protidrogové drogy, ktoré často spôsobujú takéto alergické svrbenie. Pri takýchto príznakoch sa okamžite poradí s dermatológiou, ktorý vám poradí krátky cyklus glukokortikosteroidných masťov a antialergických liekov, ktoré rýchlo zmierňujú zápal a svrbenie.

Najefektívnejšie akaricídne lieky:

 1. Benzylbenzoát. Masť (10% v pediatrii od 2 mesiacov po pôrode, 20% u dospelých pacientov) a 20% v emulzii. Každá liečba sa vykonáva vo večerných hodinách v súvislosti s aktiváciou klíšťat v noci. Po ošetrení (v dňoch 1 a 4) je povolené sprchovať po 12 hodinách benzylbenzoátu na tele.
 2. Sírna masť (20 - 33% pre dospelých, 3 - 5% pre dojčatá staršie ako 2 mesiace) je účinná a neškodná droga, lacná a časovo testovaná. Každé večere sa pokožka usadí na koži a trvá nie dlhšie ako 5-7 dní.
 3. permethrin vo farmakologických formách krému, krému, aerosólu, masti - účinného protiplesňového liečiva. Povolené pre deti staršie ako jeden rok. Kurz 3 - 4 dni s denným použitím.
 4. Spragal aerosol (France). Účinná, ale drahá droga bez zápachu. Výpary sú nebezpečné pri vdýchnutí kvôli toxínom, ktoré zabíjajú kliešte. Ak však spoľahlivo izolujete dýchacie orgány od výparov, Spregal sa môže používať v pediatrii od 2 mesiacov. Manuál hovorí, že liek zabíja larvy a vajíčka, ale naša medicína odporúča aerosólu ošetrenie dvoch čase v intervale 3 dní s cieľom zabezpečiť a zabrániť opätovnému napadnutiu, sa vynoril z vajec.
 5. lindán (lotion) sa aplikuje na pokožku tampónom a po 6 hodinách sa vyplachuje. Pre spoľahlivé zničenie svrbivého krému sa používa dvakrát - po prvý a štvrtý deň liečby.

Ľudová metodológia

Recepty na domácu liečbu svrabu môžu priniesť prospech aj ublíženie, ak ich jednotlivé zložky vyvolávajú alergickú reakciu, ktorá sa často veľmi intenzívne rozvíja (najmä u detí). Z tohto dôvodu sa domáca liečba začne po podrobnej konzultácii s odborníkom na infekčnú chorobu alebo dermatológom.

Okrem toho ľudové metódy často zahŕňajú zmesi, v ktorých sú hlavnými aktívnymi látkami síra, decht, ktoré sú už vo farmakologických farmakologických akaricídnych liekoch.

Základné domáce recepty (výhradne na použitie na pokožke):

 1. Horčičný olej. Cesnak (hlava) trenie až do "kashki", naliať pol litra horčičného oleja. Zmes sa varí za miešania pri malom ohni po dobu 20 minút. Potom filtrovať, vychladnúť a rozotrieť sa na kožu (je žiadúce liečiť celé telo, okrem tváre a hlavy). Nebezpečenstvo! Horčica je silný alergén.
 2. Tyčinka domáceho mydla sa trení a dáva do malého ohňa až do roztavovania. Jedna cibuľa a cesnaková hlava sú rozdrvené a zasahujú do tekutého mydla. Zmes sa varí asi 10 minút. Ochlaďte a naneste ako mydlo pri praní dvakrát denne.
 3. V kyslom chlebe kvas dal viac soli a teplo na takú teplotu, že ruky sa horúce, ale nebolo nebezpečné spálenie. Držia ruky v kvasu. Náprava je nespoľahlivá, pretože liečba jednotlivých miest nie je schopná úplne zničiť všetky svrbenie pod kožou na skrytých miestach.
 4. Levanduľový olej sa používa na trenie do pokožky 5 až 6 krát denne.
 5. Rozdrvený celandín (1 veľká lyžica) sa pridá do hustého krému (2 lyžice) a trvá na studenú 24 hodín. Zmes sa používa večer a ponechá telo po dobu 12 hodín. Používajú sa v určitých oblastiach a používajú masť na obväz ako kompresiu, ale táto liečba neruší všetky kliešte, ktoré žijú pod kožou.
 6. Miesta poškriabania, vyrážok, kliešťové kanály sú rozmazané čistým dechtom bez odstránenia 6 až 7 hodín. Potom umyte teplým odvarom koreňa althea. Prípravok uľahčuje svrbenie, zničí svrbenie.
 7. Z terpentínu s ľanovým olejom (vareným chudým olejom) pripravte zmes 1 až 2. Osušte miesto poškodenia. Dôležité - terpentín - nebezpečný nástroj!
 8. Zmiešajte jeden liter 20% čpavku, 25 gramov španielskej mušky v prášku, 50 gramov koreňového kalamusu, zelené vlašské orechy, vysokú eleamkánu. Zmes trvá 2 týždne. V litre vody pridajte zmes oreganu, materskej a nevlastnej matky, celandínu, ľubovník bodkovaného a varte 20 minút. Po perkolácii sa premiešajte s získanou tinktúrou amoniaku. Používa sa ako tampón alebo na pleťové vody (s vriacou vodou). Nedostatok - pri príprave nápravy, svrab po dobu 4 dní môže byť vyliečená v akejkoľvek akaricídnej drogy lekárne.
 9. Namažte poškodenie svrabom na koži zmesou síry s vnútorným tukom ošípaných (1 až 2).
 10. Bobule jalovca (100 g) sa nalejú do vriacej vody (10 litrov) a ponechajú sa ohrievať 15 minút. Odvar z jalovca umyli celé telo alebo kúpeľ, vylial bujónu priamo do nádoby a pridala teplú vodu.
 11. Bezpečné prostriedky - vodné a mydlové kúpele. Mýdlo sa chová v teplej vode do hustého mydlového pena, ktorý sa šíri na telo dieťaťa a zostane 30 minút. Zvyšky sa umyjú vodou a kožu dieťaťa namažte nasledujúcou masťou. Karbonické potaše, síru a smalty sa zmiešajú v pomere 1: 2: 1/8, namazať a nechať 3 až 4 hodiny. Ak sa dieťa sťažuje na závažné svrbenie, okamžite sa umyte!
 12. Sírová masť je vyrobená z 1 časti práškovej síry a 4 diely sádlo ako tuku z masti. Tlečte po umytí mydlom a vodou dvakrát denne.
 13. 13. Bravčový tuk (1/2 veľká lyžica) sa pridá do zeleného mydla a práškovej síry (1/2 lyžice). V zmesi sa pridá čajová lyžička čistého dechtu, ktorá sa zmieša s homogénnosťou. Pokožku pokožku dvakrát denne (naposledy - večer).
 14. Rozdrvené listy ledom sa zmiešajú v rovnakých častiach s bravčovým tukom a koreňom bieleho šoféra. Zmes sa udržuje v peci (je to možné vo vodnom kúpeli) počas 6 hodín. Po namáhaní a ochladení použite nápravu postihnutých oblastí svrbením 2 krát denne.
 15. Bravčový tuk (4 lyžice) sa zahrieva, pridá sa k nej drvený koreňový elecampan. Držte 10 minút na pokojnom ohni. Zmes opatrne prefiltrujte a vstreknite 2 veľké lyžice sírneho prášku a kvapalného dechtu. Zmes sa homogenizuje. Masť sa ošetruje vyrážkami 4 až 6 krát denne. Odstráňte náplasť alebo teplou vodou alebo trením kože s koreňom rozpadu elecampanu.
 16. Rajčiaky (1 kg) sa smažia v rastlinnom oleji (0,5 litra) a šľahajú do homogénnej zmesi vo forme masti. Trikrát denne sa liečia miesta postihnuté svrbením.

Dôležité! Akýkoľvek nápravný prostriedok použitý v nesprávnej koncentrácii alebo s porušením trvania liečby môže viesť k:

 • na slabý účinok na svrbenie, ich vajíčka a obnovenie ochorenia s obnovenou silou;
 • k rozvoju dermatitídy, pretože mnohé lieky agresívne ovplyvňujú pokožku, najmä - škôlku;
 • na vznik silných a nepredvídateľných alergických prejavov.

Niektoré iné spôsoby domácej liečby svrabom hovoria toto video:

Znamenie svrabom a liečba doma

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Veľa ľudí vie o svraboch: niektorí chorí, iní len počuli niečo. Príčinou tohto ochorenia je roztoč, ktorý sa, ako sa ukáže, ľahko zbaví ľudských metód liečby.

Popis a symptomatológia

Svrab sa prejavuje ako červené alebo ružové pupienky na koži a závažné svrbenie.

Svrbenie so svrabom

Osoba, ktorá trpí touto chorobou, stále hreje pupienky, pretože to len zvyšuje. Bližšie preskúmanie miesta, kde boli, medzi pupienky nájdete biele alebo sivé čiary, ktoré sa nazývajú svrbenie pohyby.

Ako rozpoznať a liečiť svrab

Tieto pasáže sa vyskytujú v najcitlivejších oblastiach kože -.. na bruchu, pažiach, v slabinách, na vnútornej strane kĺbu, atď spravidla charakteristická svrbenie horšie v noci - v tomto okamihu aktivovaná klieští.

Príznaky a fotky svrabu

Ženské a "mladé" muži žijú v ľudskom tele a požívajú pokožku. Hneď ako vyrastú, samice sú oplodnené mužmi, kŕmia vajíčka na kožu a zomierajú. Za týmto účelom je žena robí malý "tunely" v koži (rovnako svrbenie ťahy), kde kladú vajcia. Ich životnosť dosahuje priemer 4-6 týždňov, každý deň ležia niekoľko vajíčok s novými jedincami, ktoré sa objavia po 4-5 dňoch. Keď roztočia vyrastú, párujú sa a ženy opäť robia nové pohyby na koži.

Svrab v dieťati - fotka

Venujte pozornosť! Na začiatku liečby ochorenia sa musíte uistiť, že ide skôr o svrab. Faktom je, že závažné svrbenie môže byť spôsobené inými ochoreniami kože.

Druhy svrabu a ich prejavy

Prvé príznaky - malé pryshchiki - vzniknú spravidla po návšteve bazénu, sauny alebo posilňovne. Vysvetľuje to skutočnosť, že na takých miestach nemožno hovoriť o sterilnej čistote. Existuje niekoľko typov svrabov, oboznámime sa s ich príznakmi.

Tabuľka. Variety svätyne, ich znaky

Spôsoby, ako sa doma zbaviť kvapavky

Liečba kvapavky v domácnosti zahŕňa použitie liekov aj liekov vytvorených ľudovými receptami. Okamžite je potrebné varovať infikovaných ľudí, že domáca liečba neposkytuje 100% záruku uzdravenia. Môžete len zmäknúť príznaky, ale nezbavte sa príčiny pohlavného ochorenia. Preto by domáca liečba mala byť pod prísnym lekárskym dohľadom a pravidelne upravená podľa výsledkov testov.

Vlastnosti terapie mimo nemocnice

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré musia dodržiavať pacienti, ktorí odmietli zostať v nemocnici:

 • počas trvania liečby je potrebné upustiť od sexuálneho styku;
 • Nemôžete sa pobozkať, pretože keď sa bozkáte, môžete nakaziť osobu;
 • Je zakázané používať hygienické a hygienické pomôcky (zubné kefky, uteráky, uteráky atď.);
 • Spodná bielizeň pacienta musí byť umývaná oddelene od vecí zdravých rodinných príslušníkov;
 • pacient musí po každej návšteve toalety používať dezinfekčné prostriedky na ruky;
 • Počas liečebného obdobia nie je možné piť nápoje obsahujúce alkohol.

Iba pri plnom dodržiavaní týchto pravidiel môžete zaručiť uzdravenie osoby s kvapavkou a zabrániť infekcii priateľov a príbuzných.

Liečba liekov a fyzioterapie

Keďže ochorenie nevyberá obeť podľa pohlavia, mala by byť strážená ženami aj mužmi. Ak existuje podozrenie na infekciu, mali by ste ihneď začať liečebné postupy. Odborná pomoc je potrebná, aby sa neskôr pochybovali v dôsledku liečby. Napríklad existuje schéma, ako liečiť kvapavku u žien s liekmi a fyzioterapiou:

 1. Antibakteriálne látky skupiny penicilínu a tetracyklínu pomáhajú zbaviť sa patogénov - gonokokov. Široko používané lieky, ako je benzylpenicilín, ekomonocilín, bicilín, ampicilín. Čo presne je potrebné a v akom dávkovaní sa má použiť, lekár rozhodne na základe diagnózy.
 2. Zvláštnosť terapie u žien je založená na vykonávaní dýchania. Sú potrebné, ak je ochorenie chronické. Pre postupy používajte roztoky s manganistanom draselným, Miramistinom.
 3. Ukázalo sa, že vykonáva vaginálne kúpele s 2% roztokom dusičnanu strieborného alebo Protargolu.
 4. Pred každým postupom sa má odstrániť 3% roztok kyseliny boritej.

Niekoľko rôznych terapií pre mužov:

 1. Na liečbu kapavičky u mužov sa začína vymedzením antibakteriálneho lieku, ako aj imunostimulantov (interferón alebo progesterón).
 2. Oplachovanie močovej rúry sa uskutočňuje so slabým roztokom manganistanu draselného, ​​furacilínu alebo dusičnanu strieborného.
 3. Vykonajte infúziu do močového mechúra s 0,5% roztokom dusičnanu strieborného, ​​2% roztokom Protargolu. Na konci postupu sa roztok uchováva 3 až 4 minúty a potom sa určí. Počas nasledujúcich niekoľkých hodín sa močový mechúr nemôže vyprázdniť. Zobrazí sa postup 5-7 procedúr.

Zástupcom oboch pohlaví je predpísaná elektroforéza, darsonvalizácia, laserová terapia, UHF a ultrazvuková liečba.

Podporovať prevádzkovanie postupov a antibakteriálne lieky môžu byť ľudovými prostriedkami.

Ľudové recepty

Pred liečbou kvapavka doma ľudové prostriedky by mali konzultovať s lekárom o účinnosti predpisov, prítomnosť kontraindikácií. Je potrebné brať do úvahy pravdepodobnosť vzniku alergií na jednotlivé zložky.

 1. Ženy pomôžu zbaviť sa kapusty kvapalinou s pridaním harmančeka. Teplota vody by mala byť nižšia ako 37 ° C. V litre vriacej vody sa varí 2 lyžice. l. surovín. Vytiahnite vývar 30-40 minút a pridajte do kúpeľa. Postupujte denne.
 2. Ľudia liečitelia predpisovali, ako vyliečiť kvapavku, ak sa prejavuje v ústnej dutine. V lekárni potrebujete kúpiť vrecká z tymiánu alebo harmančeka. V 200 ml vriacej vody sa varí 1 vrece. Keď sa produkt ochladil na prijateľnú teplotu, používa sa na vypláchnutie úst. Postupujte každé 2 hodiny.
 3. Je dôležité nielen vedieť, čo má liečiť kvapavka, ale aj posilnenie imunity, aby telo mohlo úspešne zvládnuť tento problém. Môžete pripraviť zmes s protizápalovým a antiseptickým účinkom. Vezmite 300 g nakrájaných vlašských orechov, 1 kg prírodného medu, 2 lyžice. l. Kmeňové semienka a 2 strúhané cesnakové kebabky. Cesnak a vlašské orechy v panvici sa dajú do parného kúpeľa a zahrievajú sa 15 minút. Odstráňte zmes z tepla a keď sa zahreje, premiešajte do nej kôpra a med. Trikrát denne jedia až 1 lyžičku. l. Liečba trvá mesiac.
 4. Na liečbu kvapavky sa často používa koreň lopúcha. Grind 3 lyžice. l. suroviny a vyliali 600 ml vody. Zahrejte 15 minút na parný kúpeľ. Hotový výrobok je opitý vo viacerých recepciách. Každý deň je potrebné pripraviť čerstvý vývar.
 5. Ak chcete odstrániť infekciu z močovej trubice, bude to užitočné infúzia petržlenu. V 100 ml vriacej vody sa varí 2 polievkové lyžice. l. surovín. Naplňte a pijte infúziu za hodinu.

Pri domácej liečbe kvapavky treba starostlivo dodržiavať všetky odporúčania lekára. V opačnom prípade je pravdepodobné riziko opakovania a spájania závažných komplikácií, ktoré by mohli viesť k neplodnosti.

Ako vyliečiť svrab doma s ľudovými prostriedkami

Svrab - to je porážka kože s kliešťom, ktorý tlačí svoje pohyby a kladie vajcia na hornú vrstvu pokožky. Svrab môže byť infikovaný veľmi ľahko, akýkoľvek kontakt s pacientom je nebezpečný. Dokonca aj podanie rukou môže prejsť chorobou z chorého človeka na zdravého človeka, nehovoriac o osobnej hygieny. Ak začnete liečbu v počiatočných štádiách, môžu pomôcť ľudské lieky proti svrabom.

Prvými príznakmi ochorenia sú sčervenanie na koži, ktoré sú silne svrbiace, najmä v noci. Ale choroba môže prechádzať a je asymptomatická.

Svrab je z dvoch typov:

 1. 1. Typické. Je charakterizovaná prítomnosťou hlavných znakov: svrbenie, sčervenanie.
 2. 2. Komplikované. Často sa vyskytuje v dôsledku nedodržiavania čistoty: neustále špinavé ruky, oblečenie, posteľ. Výsledkom je, že do krvi sa zavádza nečistota prostredníctvom vredov a iných podráždení kože. Táto forma ochorenia je ťažšie identifikovať a liečiť, môže sa to zameniť s inými ochoreniami.

Veľmi často pacienti so svrbením a začervenaním na koži si myslia, že sú alergickí. Avšak, svrab sa vyvíja v dôsledku výskytu parazitov a alergií - v dôsledku oslabenia imunity.

Pri alergiách sa pokožka zakryje červenými škvrnami, ktoré sa po celý deň svrbia. Pacient sa tiež cíti slabý, môže byť nasiaknutý nos a vodnaté oči. Hlavná vec je, že alergia nie je prenášaná a liečená antihistaminikami.

Svrab sa objaví aj zvonku, ale svrbenie sa objaví iba v noci. Neexistujú žiadne ďalšie príznaky. Veľmi vysoké riziko kontaminácie ostatných.

Napriek významným rozdielom diagnózu môže urobiť len dermatológ alebo imunológ. Potrebujete kontaktovať špecialistu čo najskôr. V tomto prípade sa môžete rýchlo zotaviť a neinfikovať ostatných.

Keď sa objavia prvé príznaky ochorenia, mali by ste najprv kontaktovať lekára. Iba on môže predpisovať správnu liečbu po diagnóze. Liečba svrabu doma je možná len v prípade neobsadenej formy a po dohode s lekárom.

Existuje množstvo ľudských účinných prostriedkov na boj proti tejto chorobe. Ide o lokálne opravné prostriedky, ako sú masti a odvar.

Ako liečiť svrab doma pomocou bylín:

 1. 1. Rakytník. Potrebujete variť odvar z listov. Aby ste to urobili, suchá tráva by mala byť naplnená vodou a privedená do varu, znížiť teplo a variť 10 minút. Potom by mal byť infúzia vývaru a postihnutú oblasť môžete namazať 2 krát denne. Na zlepšenie liečebného efektu môže byť tento vývar tiež odobratý vo vnútri: 1 polievková lyžica. l. 2-3 krát denne.
 2. 2. Čistota. Je potrebné pripraviť masť z tejto bylinky. K tomu je potrebné zmiešať suchý celandín s vazelínom a karboxylovou kyselinou v pomere 1: 4: 4. Táto zmes rozmazala miesta svrbenia niekoľkokrát denne, najmä pred spaním. Účinok možno pozorovať po 2 dňoch. Taktiež účinne bojuje proti svätojánku v kombinácii s tučným domácim krémom. Je potrebné zmiešať tieto dve zložky a dať do chladničky na jeden deň. Rozmer: 2 polievkové lyžice. l. krém a 1 polievková lyžica. l. suchý celandín. Namažte problémové oblasti 2 krát denne.
 3. 3. Čerstvé šupky. Namočte oblasti postihnuté svrabom čerstvým lisovaným rastlinným džúsom. Využte perfektne odstránenie svrbenia a urýchľuje regeneráciu. Ale to je jedovatá rastlina. Preto, tehotné ženy, deti a osoby s alergiami, tento nástroj je lepšie nepoužívať.
 4. 4. Dymyanka. Ak chcete pripraviť liek na svrab, vezmite 25 g suchého trávu a nalejte 500 gramov vodky. Trvajte na tmavom mieste na týždeň. Kontaminované miesta utierajte niekoľkokrát denne. Môžete použiť čerstvé šťavy z tejto rastliny.
 5. 5. Aloe. Použite rastlinu staršiu ako tri roky. Pri príprave produktu je potrebné z rastliny zmiešať 50 gramov čokolády so 150 g 30% octu. Bežné 9% nebude fungovať. Výsledný roztok namazať pokožku. Dlhodobá liečba môže trvať 2-3 týždne.
 6. 6. Koreň elekampanu. Ak chcete urobiť domáce lekárstvo, musíte si vziať dom smalty zo sádla, pridajte jeden jemne nakrájaný slon koreň na to. Varená zmes by sa mala variť 15 minút pri nízkej teplote a pridať 2 polievkové lyžice. l. dechtové mydlo. Aplikujte na pokožku pol hodiny a potom opláchnite. Samotné použitie dechtu je prevencia svrabom a iných kožných ochorení.
 7. 7. Silice z rastlín:
 • Lavender má antiseptický účinok. Levanduľový esenciálny olej má na rozdiel od mnohých iných prostriedkov svrab príjemnú vôňu a nespôsobuje podráždenie. Vôňovitý zápach levanduľového oleja netoleruje a nezomrie. Mazanie zápachu môže byť niekoľkokrát denne a neoplachovať. Na zvýšenie hojivého účinku v masle môžete pridávať oranžový olej v rovnakom pomere.
 • Eterický olej z čajovníka tiež účinne bojuje najmä proti kožným ochoreniam a svrabom. Mala by byť zmiešaná s olivovým olejom v pomere 1: 1. Aplikujte na pokožku 1-2 krát denne. Samostatne, olej čajovníka je najlepšie nepoužívať, môže spôsobiť silné podráždenie.
 • Ako ďalšia úprava je možné pripraviť takú emulziu. Pridajte do varu 100 ml vody a pridajte k nemu niekoľko kvapiek esenciálnych olejov z levandule, citrónu a pelargónie. Pred každým použitím sa zmes musí dôkladne pretrepať. Úplne zbaviť svrab znamená nepomôže, ale urýchliť zotavenie v spojení s inými prostriedkami.
 1. 8. orech. Použite zelené listy a nezrelé ovocie z tohto závodu: 20 gramov zeleniny nalejte pohár vriacej vody a trvať päťhodinu. Potom odstráňte ošúchanú pokožku. Odvar z orechov dobre odstraňuje zápal, znižuje svrbenie a bojuje s roztočmi.
 2. 9. Chemeritsa. Dokonale odstraňuje svrbenie, zápal a zabíja parazita. Pri príprave lieku potrebujete 500 gramov bravčového mäsa, 150 gramov koreňového kamzíka a listov Ledum. Zmes na varenie by mala byť dlhá: pri pomalom ohňu 10-12 hodín. Potom zaťažte hmotu a otrepte ju do postihnutej oblasti.
 3. 10. Tansy je tiež účinný proti roztočom svrab. Musíme zhromažďovať kvety a starostlivo ich brúsiť. Táto hmotnosť mazať infikovanú pokožku. V počiatočnom štádiu ochorenia je tento liek dobrou pomôckou. Môžete obnoviť len 3-4 postupy.
 4. 11. Koreň má protizápalový a antiparazitárny účinok. Na prípravu lieku, 1 polievková lyžica. l. Táto bylinka nalejte 0,5 litra vriacej vody a varíme 10-15 minút pri slabom ohni. Vychladzujte vývar a vytečte. Nečistite len v zaparených miestach, ale aj na celom tele. Pokračujte v liečbe, až kým symptómy svrabu nezmiznú.
 5. 12. Účinne pomáha v boji proti svrabom jalovec. Jeho listy obsahujú veľké množstvo esenciálnych olejov, ktorých zápach nerozpúšťa a zomrie. Pri príprave liečebného prostriedku potrebujete 100 g bobule alebo ihličie, nalejte vodu a varte 20 minút. Bujón môže byť použitý ako na mazanie pokožky, tak aj na kúpele.
 6. 13. Kôň šťovík. Zmierňuje sčervenanie, znižuje svrbenie a zabíja roztoče. Je potrebné naliať 1 polievková lyžica. l. Čerstvé listy šťavy vriacej vode a nechajte ju variť. Tento nástroj možno použiť na vymazanie infikovaných miest a tiež do kúpeľne.

Môžete skúsiť tieto metódy:

 • Krivka svraba sa bojí terpentínu. 1 lyžička. táto látka sa musí zmiešať s 2 lyžičky. l. vyhrievaná slnečnica alebo maslo. Namažte postihnuté miesta 2 krát denne, nemôžete sa umyť.
 • Serózna masť je veľmi účinná pri zvládaní tejto choroby. Mala by byť zmiešaná s domácim mydlom, rozmazaným domom a dechtom. Pomer je: sírová masť 2 lyžičky, mydlo 1 polievková lyžica. l., bravčový tuk 1 lyžica. l, decht 1 lyžička. Liečba trvá 4-5 dní.
 • Tar. Pomocou tohto nástroja musíte byť opatrný, pretože môže spôsobiť podráždenie pokožky. Niekoľko hodín po mazaní pokožky čistým dechtom je potrebné ju omyť teplou vodou.
 • Prírodné kvasy. Musíte to urobiť sami, obchod nie je vhodný. Chlieb kvass musí byť kyslé, horúce a slané. Malo by sa používať, uložiť na chorých miestach prípadu. Držte 10-15 minút. Potom by sa mala koža vyschnúť, utrieť a opláchnuť. Náprava je veľmi účinná.
 • Kvapalina na báze benzínu. Rovnako ako v prípade dechtu, musí sa používať jemne a vymývať po pol hodine po aplikácii. Ak chcete vyrobiť domáci liek, musíte zmiešať benzín s vriacou vodou. Tento nástroj nie je taký účinný ako všetky predchádzajúce a vyžaduje si dlhú aplikáciu.
 • Jednoduchý 9% alebo jablkový jačmeň. Môže sa používať v čistej forme, jednoducho mazaním infikovaných oblastí bez umývania.

Môžete uvariť tinktúru octu s cesnakom. Aby ste to urobili, jemne nasekaný cesnak by mal byť naliaty s octom z jablkového muštu a ponechaný na jeden deň. Problémové škvrny otrite pomocou bavlneného disku. Pre jemnú detskú pokožku je lepšie tento výrobok nepoužívať.

Môžete tiež pripraviť octovú infúziu s catnip. Aby ste to dosiahli, 15 g rastlín nalejte 100 g octu a naplňte ju 7-8 dní na chladnom tmavom mieste. Potom sa namnožte a používajte ako pleťové vody a pretrepávajte, kým symptómy nezmiznú.

Jablkový muštový ocot v kombinácii s cesnakom tiež poskytuje dobrý účinok v boji proti chorobe. Na jeho prípravu, vezmite 4-5 veľkých strúčiky cesnaku, nakrájajte a nalejte 200 g octu. Agent musí trvať najmenej 10 dní. Potom vyčistite vyrážku 2 krát denne. Môžete okamžite požiadať, ale liečba bude oneskorená dlhšie.

Liečba svrab doma môže byť tiež s pušným prachom. Pri príprave lieku je potrebné zmiešať 3 polievkové lyžice. l. kyslá smotana, najlepšie domáce, s 1 lyžičkou. l. lovecký strelný prach. Musí sa v ňom úplne rozpustiť. Zmes musí byť dobre zabalená a miešaná každú pol hodinu. Po pár hodinách je produkt pripravený na použitie. Pri použití tohto lieku by sa nemal dostať na zdravú pokožku, môže spôsobiť jej podráždenie. Pacienti by mali byť tiež opatrne mazať. Po namočení by mali byť zvyšky masti dôkladne umyté mydlom.

Veľa zeleniny je nielen prospešné pre telo a má veľa vitamínov, ale môže tiež liečiť kožné ochorenia. K boju proti svrabom môžete vyskúšať tieto nástroje:

 1. 1. Bay Leaf. Mala by byť jemne nakrájaná a miešaná s maslom v rovnakých pomeroch.
 2. 2. Zrelé paradajky. Vzhľadom na kyselinu obsiahnutú v nich, oni tiež pomáhajú so svrabom. Pri príprave lieku musíte smažiť 1 kg rajčiaka na veľké množstvo rastlinného oleja. Zmes sa musí ochladiť a aplikovať na zaparené miesta.
 3. 3. Cesnak. Na liečbu svrabov sa používa v spálenej forme. Popol z cesnaku je potrebné zmiešať s melasou a maslom v pomere 1: 1: 1. Mastné bolesti môžu často: 5 až 6 krát denne. Existuje tiež ďalší prostriedok proti svrabom na báze cesnaku. Je potrebné vyčistiť jednu hlavu a jemne ju nakrájať. V kaši pridajte 400 g horčicového oleja a zapaľte. Chovejte pol hodiny, potom ochlaďte a napnite. Používajte podľa pokynov 1-2 krát denne. Uchovávajte liek v chlade.
 4. 4. Cesnak v kombinácii s cibuľou. Ak chcete pripraviť masť zo svrabu, musíte rošt 50 g mydla na prádlo, roztaviť ju vo vodnom kúpeli. Potom pridajte kávu z jednej nasekanej cibule a troch veľkých cesnakových strúčiek do kvapaliny. Zmes by mala zmrznúť. Môžete ho použiť 2-3 krát denne. Tento liek je absolútne bezpečné. Môžu byť liečené tehotnými ženami a malými deťmi. Kontraindikácie môžu byť alergické len na túto zeleninu.
 5. 5. Kurkuma. Táto metóda je neobvyklá, ale pomerne účinná. Musíte vziať zem kurkuma a pridať niekoľko kvapiek čerstvo stlačenej citrónovej šťavy. Musí byť konzistencia pasty. Zmazať pokožku a čakať hodinu, potom opláchnite. Aplikujte, kým príznaky svrabu úplne nezmiznú.

Jedná sa o veľmi účinnú formu liečby svrabu. Schopnosť zabiť roztoče roztrhne takéto rastliny: jalovec, pohrebisko, ragwort, verbena. Z týchto bylín potrebujete koncentrovaný vývar. 2-3 polievkové lyžice. l. bylinky nalijeme 1 liter vriacej vody. Nechajte vývar varenie a napätie. Pridajte pripravený roztok do kúpeľa. Voda by mala byť horúca, takže účinok liečivých bylín bude silnejší.

Tiež pomáha zbaviť sa svrab odšťavovanie rakovníka. Aby ste to dosiahli, musíte 100 g tejto rastliny naliať vodou a variť 10-15 minút. Potom napnite a pridajte do kúpeľa. Optimálna teplota je 37 ° C. Otvára póry, čo prispieva k uvoľneniu kliešťov. Kúpele s rakytníkom sa musia užívať často - až 10-krát denne.

Liečba svrabu, a to aj ľudových liekov, by mala vymenovať lekára. V každom prípade, samoliečba môže byť nebezpečná pre zdravie. Obzvlášť sa to týka detí, tehotných žien a alergií.

Predchádzanie svrabu je v prvom rade dodržiavaním hygienických pravidiel. Avšak pokiaľ ide o kontakt s infikovanou osobou, to nestačí. V tomto prípade musíte každodenne umyť a žehliť posteľ a spodnú bielizeň, oblečenie, umývať a variť nádoby a detské hračky, mokré čistenie denne. Pranie môže byť tiež ošetrené anti-žuvacím sprejom.

Svrab je infekčná choroba. Hoci to nemá vážne dôsledky, je potrebné ich okamžite zlikvidovať. Koniec koncov, svrab ľahko a rýchlo šíri.