Hlavná

Dermatitída

Moderné spôsoby liečenia svrabu

Svrab je rozšírená infekčná choroba spôsobená roztočom svrabu, ktorý sa dostal na kožu. Charakteristickým znakom tejto choroby je silné svrbenie, ktoré sa zosilňuje v noci, kvôli čomu sa svrab získal.

Ľudia, ktorí nikdy predtým vo svojom živote stretávajú s svrab, kedy sa objavil jeho charakteristické príznaky často silne odmietajú prítomnosť choroby, hanbí za svoje a bojí sa priznať skutočnosť choroby.

Spôsoby infekcie

U ľudí sa verí, že len špinavá osoba môže byť ochorená svrabom, ktorý trpí množstvom zlých návykov a kontaktov s antisociálnymi prvkami spoločnosti. V skutočnosti však, aby sa táto zhubná choroba môže byť v tých nečakaných miestach: deti často "pick up" svrbenie roztoče v materských školách, mládež i dospelí môžu byť infikované, čo strávil noc v hoteli alebo majú blízkych priateľov, po pohlavnom styku s neznámym partnerom.

Mnohí ľudia, ktorí sú nositeľmi svrabu roztoč, vedú pomerne čistý životný spôsob života: umývať ruky niekoľkokrát denne, často sa sprchovať, umyť si oblečenie. U takýchto pacientov sa choroba vyskytuje v nízko-symptomatickej alebo dokonca latentnej forme, v ktorej nie sú jasne vysvetlené základné príznaky ochorenia.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

Roztoč svrab: príčina choroby

špecifický zubatý roztoč je príčinou tohto ochorenia - často sa nazýva svrbenie. Ženské hmyz môže dosiahnuť dĺžku 0,5 mm a jeho životnosť je 1 mesiac.

Doba inkubácie: dopadajúce na kožu kliešť uhryzne cez to a robí sa pohybuje v rohovej vrstve epidermis, každý večer nasadil pár vajec, z ktorých liahnu larvy čoskoro. Keratín zloženie roztoč kože rozpúšťa špeciálne enzýmy, ktoré sú prítomné v jeho slinách a výsledná "kaša" je používaný ako jedlo hmyzu. Po dvoch týždňoch života sa larvy stávajú dospelými roztočmi, ktoré pochádzajú z podkožných chodov na povrchu kože na párenie. Po oplodnení samíc zomierajú muži a samice opäť zahrajú do kože a odoberajú nové vajcia.

Kliešte sú nákazlivé voči ostatným ľuďom v priebehu vývojového cyklu, ale častejšie ako ne infekcia nastane od oplodnenej samice. Našťastie sa v priebehu dňa kliešť nie je aktívny, ale v sú podvečer fenky aktivuje a začne hrabať celkovú dobu trvania až niekoľko milimetrov denne.

Po odstránení z kože sa kliešť môže pohybovať okolo 2 cm za minútu, čo vytvára priaznivé podmienky na infekciu.

Byť mimo tela svojho nositeľa, prašivina Roztoč žije pri izbovej teplote najviac 3 dní pri teplote vzduchu pod bodom mrazu ju zabije prakticky okamžite, pri teplotách nad 60 stupňov roztoče prežívajú nie viac ako 60 minút.

Symptómy "najpriaznivejšej" choroby

Pozrime sa, aké môžu byť príznaky svrabu u dospelých. Významnou črtou svrabu je závislosť jeho klinického obrazu na forme tejto choroby.

Dermatológovia rozlišujú niekoľko typických foriem prejavov svrabu:

 • bežná svrab
 • zložitá forma svrabu
 • asymptomatická forma (choroba čistých ľudí)
 • Nórska svrab
 • viazaná forma
 • psevdochesotka

Prvé známky svrabu sú: svrbenie, typická kožná vyrážka a svrab. Itch Samozrejme, že charakteristickým rysom ochorenia je typicky kľukatá čiara, ktorá sa skladá z krátkeho uchastkov.Ta linky, ktorá sa objavila skôr v čase začne rásť a púšťať. Často sú tieto pohyby sú podobné poškriabaniu sivé, v jednom z bublín, ktoré môžu byť vidieť biele alebo čierne teleso kliešťa.

Príležitostne sa vyskytuje svrab bez zjavného výskytu mŕtvice v epidermis, čo však nevylučuje jeho prítomnosť.

Typická vyrážka Svrbenie je malé uzlíky červený odtieň časom premeniť malých bubliniek, ktoré sa čoskoro objavia, takže krvavý alebo hnisavý kôru.

Najčastejšie sa tieto príznaky zvyčajného svrabu objavujú na:

 • ruky, ruky, prsty a prsty
 • v oblasti kĺbov ruky a lakťov
 • okolo bradaviek na mliečnej žľaze
 • v dolnej časti brucha
 • na pohlavných orgánoch

Komplikovaná forma svrabu sa vyskytuje u polovice pacientov, prejavujúcich sa ako dermatitída alebo vredy na infikovaných oblastiach pokožky.

Ako sa prejaviť iné druhy svrabu

 1. Tvar uzla ochorenie sa vyskytuje menej často a prejavuje sa vo forme zriedkavých a šupinatých uzlíkov červenej alebo hnedej farby, na povrchu ktorých majú výrazné subkutánne kurzy. Táto forma ochorenia je bežnejšia na pokožke pohlavných orgánov, vnútorných stehien, v podpaží. Hlavnou príčinou tejto formy ochorenia je silná alergická reakcia
 2. Nórsky formulár Svrab je extrémne zriedkavé, ale je to veľmi ťažké liečiť: koža zahusťuje v tejto forme ochorenia pripomínajúce chitín panciera, zosivie a pacientov organizmus vyžaruje ostrý kyslý zápach
 3. Psevdochesotka je choroba typická pre zvieratá. Klinček, ktorý spôsobuje, že nežíva na koži človeka, a choroba samotnej liečby nevyžaduje
 4. Asymptomatická forma svrab je charakterizovaný takmer úplným nedostatkom mozgových príhod v koži a môže byť rozpoznaný len intenzívnym svrbením, ku ktorému dochádza v noci.

Liečba svrabu u ľudí

Toto ochorenie je nebezpečné nazývať to ťažké, ale kvôli tejto liečbe nemožno zrušiť. Tak ako vyliečiť svrab?

O mastiach používaných pri liečbe svrabov, ktoré si prečítajte tu.

Spôsob ošetrenia benzylbenzoátom

Benzylbenzoát - táto masť, ktorá sa používa na liečbu svrabu u ľudí, sa tiež predáva ako emulzia v roztoku 20% pre dospelých pacientov a 10% v roztoku určenom pre deti. Výrobok sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva stopy na oblečenie a má charakteristický zápach.

Liečba sa uskutočňuje podľa nasledujúcej schémy:

 • vo večerných hodinách prvého dňa liečby musíte urobiť sprchu s použitím mydla a hustého žinku, ktorý odstráni niektoré z roztočov z kože a uvoľní jeho nadržanú vrstvu
 • po umytí sprchy do suchej kože celého tela rukami, musíte masť masť alebo emulziu, vyhýbajte sa oblastiam tváre a hlavy
 • po vysušení pokožky môžete ísť spať
 • ďalší deň musíte vymeniť telo (a je žiaduce vymeniť posteľnú bielizeň)
 • po dobu troch dní sa odporúča, aby sa sprcha nepúšťala, aby sa účinná látka neuvoľnila
 • na štvrtý deň po prvom ošetrení je potrebné opakovať postup tak, aby konečne zničili všetky vyliahnuté larvy
 • Po dni, keď potrebujete sprchu a vymeňte bielizeň

Demjanovičova metóda

Podstata tejto metódy je jediné, ale dlhodobé ošetrenie tela: pri ošetrení pokožky najprv trente roztok Tiosíran sodný (60%), minúť 2 minúty na jedno trenie a medzi sebou rozdeliť na vysušenie roztoku. Potom sa koža trikrát pretrepáva na 1 minútu vodným roztokom kyselina chlorovodíková (6%), čo spôsobilo prerušenie jeho vysychania. O tri dni neskôr sa človek môže ponoriť a zmeniť svoje spodné prádlo.

Liečba emulziou s permethrinom

permethrin - Liek, ktorý bude vyžadovať 2 ošetrenie tela. Aby ste sa v každom konkrétnom prípade zbavili svrabu, je potrebné liečbu vykonať s prihliadnutím na indikácie uvedené na inzulíte lieku.

Liečba spragalemom (sprej svrab)

Spregal - pomerne nákladná droga francúzskej výroby, vyrábaná vo forme aerosólu, čo je dostatočné na 2-3 ošetrenie tela. Liečivo obsahuje neurotoxíny, ktoré sú nebezpečné pre roztoče, a preto sa nemôže kategoricky inhalovať.

Všetky tieto metódy liečby sú jednoduché a môžu sa ľahko aplikovať doma

Dezinfekcia doma

Liečba doma je konečným postupom pri odstraňovaní roztočov. Na dekontamináciu lôžka a oblečenia je potrebné vriec v roztoku čistiaceho prostriedku. Veci, ktoré sa nedajú spracovať, sú v lete počas týždňa na čerstvom vzduchu a počas zimného dňa (pri teplotách pod 0 stupňov). Čalúnený nábytok, hračky a vrchné odevy sa musia žehliť horúcou parou. Podlahy v dome sú umývané pridaním "bielidla" alebo sódy vo vode.

Svrab - liečba ľudovými prostriedkami.

Svrab alebo svrbivá dermatóza je infekčné ochorenie kože spôsobené Sarcoptes scabiei - svrbivé svrbenie (klíšťat). Kúra, ktorej liečba by sa mala vykonávať s integrovaným prístupom, sa považuje za jednu z najčastejších chorôb v dermatológii. Podľa štatistických údajov sa od roku 1995 zvyšuje výskyt svrbiacej dermatózy na celom svete. Choroba je sprevádzaná ťažkým svrbením a podkožným výskytom pohybov parazitov a erytematóznych papulov.

Najčastejšie lézie sú medzi prstami rúk, na rukách, v záhyboch pohlavných orgánov, v páse. Po externom vyšetrení dermatológ urobí škrabanie, ktoré je poslané do laboratória na potvrdenie diagnózy svrabu. Liečba sa vykonáva s topickými prípravkami. Perorálne lieky sú predpisované v zriedkavých prípadoch.

Príčiny svrabu

Príčinou ochorenia - svrbenie alebo škvrnitosť bola známa v Rusku od 12. storočia. Jeho veľkosť nie je väčšia ako 0,3-0,4 mm. Rovnako ako všetky roztoče, to sa týka parazitov krvi. Treba poznamenať, že pri teplotách od 7 ° C do 15 ° C žije roztoč v prostredí až 21 dní, pri vyšších teplotách (16-20 ° C) - až do 4 dní.

Hlavný dôvod vzniku svrbenia je tradične považovaný za nedodržiavanie hygienických a nehygienických podmienok. Je to len čiastočne pravda, pretože nosič choroby nemôže byť liečený celé roky, takže patogén všade tam, kde sa to stane. V takýchto prípadoch nie je možné zabrániť infekcii, aj keď sú splnené všetky hygienické požiadavky.

Kúra je nákazlivá choroba, to znamená, že infekcia sa vyskytuje priamym kontaktom s nosičom kliešťa (handshake, objímanie, sexuálny kontakt) a kontaminovanými predmetmi. Samozrejme, ľudia žijúci v blízkosti nosiča parazitov sú najviac ohrození infekciou. Nie je však vylúčené, aby vzhľad kliešťov mohol byť v kontakte s objektmi na verejných miestach, napríklad môžete zachytiť zábradlie iba pri preprave, ktorú predtým dotkol človek so svrabom.

Prirodzená náchylnosť na infekciu je skvelá, to znamená, že keď kliešť dopadne na kožu, pravdepodobnosť jej prenikania do hornej vrstvy epidermis a výskyt nepríjemných symptómov ochorenia je pomerne vysoká. Každý človek môže ochorieť svrabom. Existuje však niekoľko najzraniteľnejších kategórií obyvateľstva: osoby zbavené slobody, ktoré sú v osobitných inštitúciách; osoby, ktoré vedú promiskuitný sexuálny život; deti navštevujúce predškolské zariadenia; ľudia z chudobných kategórií žijúcich v obmedzených podmienkach.

Príznaky svrabu

Vzhľadom k tomu, nástup zudnya pred výskytom symptómov zvyčajne trvá 7 až 15 dní, ale inkubačná doba nie je, pretože po infekcii svrab, samica roztoč obsahuje subkutánnu aktívne sa pohybuje a je kladenie vajíčok. Ak je človek konfrontovaný s týmto problémom prvýkrát, zjavné príznaky ochorenia sa môže sledovať a po mesiaci a pol. Keď sa infekcia opakuje, klinický obraz sa prejavuje oveľa skôr.

Symptomatológia je spôsobená nasledujúcimi faktormi:

 • vitálna činnosť svrbenia svrbenia;
 • oneskorená alergická reakcia na pokožku;
 • kožné prejavy spôsobené poškriabaním.

Vonkajšie príznaky svrabu:

 • najsilnejší svrbenie, často horšie v noci;
 • malé pupienky, pľuzgiere, vyrážky na miestach roztočov;
 • podráždenie kože, hnisavosť, začervenanie, malé vredy vyvolané konštantným poškrabaním;
 • výskyt svrabových hypodermických pasáží, dosahujúci dĺžku až 8 mm - to sa prejavuje podkožnými pruhmi šedej alebo bielej farby;
 • vzhľad vezikúl alebo papulov je nahromadenie vajíčok ukladaných ženami na konci každého svrbenia.

Možné komplikácie svrabu

Najčastejšie komplikácie svrabu sú dermatitída a pyodermia. V niektorých prípadoch môže choroba viesť k vzniku žihľavky a ekzému. V zriedkavých prípadoch lekári zaznamenajú poškodenie nechtov u pacientov - zvyčajne sú to deti mladšie ako 1 rok.

Svrab - liečba tradičnými prostriedkami

Cieľom liečby choroby je úplná deštrukcia samotného roztoča, jeho lariev a ovipozízy. Antiscabietic lieky vyrábané vo forme mastí, krémov a aerosólov, ktoré uvoľní horná (zrohovatenú) vrstvu kože, a súčasti liečebné priamo prenikajú hlboko úderov uvedenej roztoče. Okrem vonkajšej masti je pacientovi predpísané antihistaminiká.

Tu sú niektoré z lekárne znamená predpísaný dermatológ so skúsenosťami v každom prípade, a to jednotlivo: tiosíran sodný, Spregal lindan, Esdepalletrin, krotamiton, Permetin ivermektín. Pri liečbe pacientov, kliešťami starších ako 12 rokov, sírovú masť (33%) pre miestnu aplikáciu. Malé deti (medzi 2 a 7 rokov), aplikuje slabšiu koncentráciu sírovej masti (10-15%).

Hygiena počas liečby svrabu

Všetka liečba sa musí vykonať večer, pred spaním. Je to spôsobené aktiváciou parazita v noci. Nepresahujte dávky odporúčané lekárom a trvanie užívania liekov. Sprcha sa užíva pred liečbou a po ňom, tj počas liečby svrabu by pacient nemal prísť do styku s vodou. Pri pokračujúcom svrbení po ukončení liečby vonkajšími prostriedkami by malo pokračovať užívanie antihistaminík.

Účinok liečby je možný len so zdokonalenými sanitárno-epidemiologickými opatreniami:

 • kompletná výmena lôžka a spodnej bielizne pred a po ukončení liečby s trávením, žehlenie alebo parenie;
 • dezinfekcia všetkých odevov, hygieny a povrchov v obývaných priestoroch pacienta;
 • spracovanie švíkov čalúneného nábytku pomocou parníka alebo železa.

Svrab - liečba ľudovými prostriedkami

Populárny názor na otravu roztočov pomocou kerozínu je nesprávny, pretože spôsobuje zápalové kožné reakcie a je veľmi toxický pre telo. Popri lekárskych lekárskych lekárskych lekároch určujú časovo testované recepty na svrab:

Chlieb kvass. V 200 ml nápoja pridajte niekoľko lyžíc stolovej soli, zohrejte ju a niekoľkokrát za deň udržiavajte ruky v roztoku. Riešenie by malo byť čo najhoršie. Postup by sa mal vykonať, kým pacient nedokáže vydržať horenie.

Birch decht. Prostriedok sa aplikuje na postihnutú pokožku 2-3 hodiny, po čom sa decht odmyje tampónom namočeným v teplej vode s prídavkom otrúb. Po ukončení liečby svrabom sa odporúča použiť mydlo na umývanie rúk a tela.

Infúzia raže. Zrná zaspať na litrovú pohári, zalejeme teplou prevarenou vodou na vrchol, uzavrite plastové veko a dať na teplé miesto zatemnenej pre infúziu počas 9 dní. Filtrovaný infúziou je celé telo mazané niekoľkokrát denne.

Masť s celandínom.
Číslo varianty 1. Čerstvá šťava rastliny v zmesi s vazelínou v pomere 1: 4, pridať trochu kyseliny karbolových (0,25%) ako konzervačné činidlo sa použije pre mazanie pokožky cez noc po dobu 7-10 dní.

Číslo variantu 2. Práškový celandín práškový sa zmieša s vazelínou v pomere 1: 1. Potom sa správajú ako v predchádzajúcej verzii.

Odvar z kôry. Polievková lyžica drvenej suroviny sa varí asi pol hodiny v pohári vody. Filtrovaná kvapalina sa používa na umývanie pokožky celého tela.

Masť z koreňov vysokého. Nasekané korene a variť rozpusteným slaniny (surový liek hŕstka 5 Art. Lyžica tuk), približne 15 minút, ihneď sa prefiltruje, vstúpi v 30 ml brezy dechtu a lyžička síry (kvetiny síry). Kompozície, ktoré majú byť dôkladne premiešať a použité pre trením postihnutých oblastí po dobu niekoľkých dní. Následne koža musí premývacie napäté Oman ROOT odvar niekoľkokrát denne: 20 g surového varí pri nízkej teplote po dobu 15 minút v pohári vody.

Infúzia vlašských orechov. Mladé listy, výhonky a nezrelé plody brúsiť, trvať 20 gramov, naliať pohár vriacej vody, pod krytom po dobu pol hodiny, filter a použiť umývanie tela pre svrab 2-3 krát denne.

Maslo s terpentínom. Pripravená zmes zo 4 častí zmäkčeného oleja a 1 diel terpentínu sa aplikuje na postihnuté miesta dvakrát denne.

Prevencia infekcie svrabom

Hlavnou metódou prevencie je dodržiavanie hygienických noriem a smerníc: po návšteve verejných miestach, používanie jednorazových alebo prísne osobné hygienické potreby (mydlo, kefka na zuby, hrebeň, uterák a podobne) si umyte ruky. Nemôžete nosiť veci iných ľudí a dať svoje vlastné.

Ak dôjde k závažnému svrbeniu na tele, odporúča sa okamžite konzultovať s dermatológa, ktorý určí diagnózu, formu ochorenia a predpíše lieky. Buďte zdraví!

Moderné prístupy k liečbe svrabu

Publikované v časopise:
RUSSIAN MEDICAL JOURNAL »» OBJEM 11, № 17, 2003

MD Pred naším letopočtom Novoselov, E.E. Rumyantsev
MMA pomenované podľa I.M. Sechenov

Koža je najčastejšou parazitickou kožnou chorobou. Ale v Rusku, vysoký počet oficiálnych štatistických údajov o výskyte svrab populácie neodráža skutočný stav problému, pretože keď sa odkazuje pacientov špecialistom celkový zdravotný stav siete, súkromní lekári, rovnako ako self-liečby, existujú prípady underreporting pacientov trpiacich týmto ochorením. Diagnostické chyby (v dôsledku nedostatočnej úrovne laboratórnej diagnostiky), neochota niektorých prípadoch vykonávať protiepidemické opatrenia v ohniskách svrab, vedú k tomu, že lekári uchyľuje ku všetkým druhom triky - je diagnostikovaný s "alergická dermatitída", "vyrážka", "bodnutie hmyzom" a liečba sa vykonáva s antisabíľnymi liekmi [1].

Zvýšenie výskytu svrabu je podporované takými bežnými sociálnymi javmi našich čias, ako je migrácia obyvateľstva, veľa utečencov, nedodržiavanie osobnej hygieny určitou časťou obyvateľstva, skorý nástup sexuálnej aktivity a iné. Sociálne faktory zhoršujú také znaky svrabu ako obdobie inkubácie nákazy a častejší výskyt atypických foriem ochorenia [2].

etiológie

Svrab (alebo, na základe názvu druhu patogénu, svrab) je spôsobená roztočom Sarcoptes scabiei. Vo veterinárnej medicíne sa tieto choroby volajú sarkoptového mange - generickým názvom patogénu. Analogicky sa nazýva patologický proces, ktorý sa vyskytuje u ľudí, keď ide o ingoty zo zvierat psevdosarkoptozom.

Scabulárny pruritus sa týka trvalých (povinných) parazitov, ktorých charakteristickým rysom je prenos iba z človeka na človeka. Typ parazitizmu určuje vlastnosti kliniky a epidemiológiu choroby, taktiku diagnostiky a liečby. Väčšina života kliešťov sa uskutočňuje v koži hostiteľa a iba počas krátkej doby usadzovania vedie ektoparazitový životný štýl na povrchu kože. S. scabiei parazituje v povrchových vrstvách kože, ale v prípade komplikovaného toku môže ovplyvniť aj jeho hlbšie vrstvy [1,3].

Životný cyklus kliešťa predstavuje dve obdobia: reprodukčné a metamorfné. rozmnožovacieny cyklus Klíšťata sú nasledovné: oválne vajcia je uložené samice v sére, v ktorom sa larvy vyliahnu. Svrab môže trvať až 1,5 mesiaca a slúži ako zdroj infekcie. premenená obdobie určuje vzhľad larvy, ktorý preniká cez beh na kožu a po pĺznutie premenený protonymphs, potom teleonimfu, čo sa stáva dospelý jedinec z papule, vačku, na koži.

epidemiológia

Invazívne fázy vývoja svrabu sú len mladé ženy a larvy. Práve v týchto štádiách môže kliešť prechádzať z hostiteľa na inú osobu a po určitý čas existovať vo vonkajšom prostredí. Trvanie jeho životnosti pri izbovej teplote 22 ° C a 35% vlhkosti je približne 4 dni. Pri teplote 60 ° C roztoče zomreli v priebehu 1 hodiny a pri teplote varu a teplote pod 0 ° C - takmer okamžite. Prach z dreva, drevené povrchy a prírodné tkaniny sú najpriaznivejšie biotopy S.scabiei mimo hostiteľa. Anhydrid oxidu siričitého zabíja roztoč svrab v priebehu 2-3 minút. Treba tiež poznamenať, že roztoče vajec sú odolnejšie voči rôznym akaricídnym činidlám [2,4].

Infekcia so svrabom v 95% sa vyskytuje, ak sa kliešť prenáša od chorého na zdravú osobu (polovicu času - počas sexuálneho kontaktu) alebo nepriamo (prostredníctvom objektov, ktoré pacient používa). Dostatočná vzácny nepriama cesta infekcie je vzhľadom k pomerne slabej životaschopnosti kliešťa do vonkajšieho prostredia, patogén často prenášaná prostredníctvom spoločného použitia posteľná bielizeň, žinky, hračky, písacie potreby mi. Infekcia sa môže vyskytnúť aj v sprchách, kúpeľoch, hoteloch, vlakoch a iných verejných miestach, ktoré sú predmetom porušenia sanitárneho režimu [5].

klinika

Inkubačná doba svrab, ak infikované samica prakticky nevyskytujú, od ženy zvyčajne zavedená takmer okamžite začne hrýzť zdvih a vajíčka, larvy infikované vírusom je asi 2 týždne, ktorý zodpovedá času kliešťa metamorfózy [5].

svrbenie, rastúce v večerné čas, je prvý a hlavné subjektívne príznakom boexistujúce choroba, ako aj faktor, ktorý potláča populáciu a udržuje ju na určitej úrovni bez smrteľného výsledku. Jeho intenzita sa často zvyšuje s rastúcim trvaním ochorenia. Závisí to od počtu parazitov a jednotlivých charakteristík organizmu. Medzi ne patria: stav nervovej sústavy (stupeň podráždenia nervových zakončení z parazita pri pohybe) a senzibilizácia organizmu na roztoče a produktov jeho života (výkaly, ústne sekrétov, ktorá sa vylieva pri hryzení ihrisko, tajomstvo vajcovodu žliaz).

Rozloženie svrbenia sa pohybuje pozdĺž kože nie je náhodná a je určená rýchlosťou regenerácie epidermy, štruktúry a tepelného režimu pokožky. kože (ruky, zápästia a nohy), vyznačujúci sa tým, usporiadané svrbenie pohybuje majú nízku teplotu, minimálne alebo nulovou rastu vlasov a maximálnu hrúbku rohovej vrstvy epidermis. Posledný faktor umožňuje vyliahnuť larvy zo všetkých vajíčok a nie odtrhnúť s nadržanými šupinami [5,6].

Treba poznamenať, že vyrážky u dojčiat často zachytia také oblasti pokožky, ktoré sú extrémne zriedkavé u dospelých: tváre a hlavy, chodidiel a dlaní. A niekedy svrab na tvári a hlave je "maskovaný" obrazom akútneho, mokrého ekzému, krutého na terapiu. Deti v prvých mesiacoch života, začiatok svrabu môže často vyvolať dojem detských včelstiev, pretože koža na chrbte, zadku a čelí veľké množstvo česané a pokryté krvavým krusty pľuzgiere. U detí môže byť skryť komplikovaná ťažkou pyodermou a sepsou, kým pacient zomrie [1]. V školských deťoch komplikácie pyogenickej povahy často zakrývajú svrab pod klinickým obrazom detskej pruritídy, akútneho ekzému alebo pyodermy [1].

diagnostika

Diagnostickým klinickým kritériom je diagnostika dostupnosť svrbenie mŕtvice, pasbazén, vačok. Medzi najčastejšie zranenia vo forme kurzov, serózna chrasty, papuly, pľuzgieriky objavujú v ruke, kolená, brucho, zadok, prsia, boky. Existujú tiež vymazané formy svrab, ktoré vedú k chybnej diagnóze a sú často považované za alergickú dermatózu.

Klinickým obrazom svrabu nie sú len vyššie opísané erupcie - pravdepodobne výskyt erózií, hemoragických kôrov, excoriácií, erytém-tozno-infiltračných škvŕn. Keď komplikácie kože menia sekundárnu infekciu, objavujú sa impetiginózne elementy, pustuly, hnisavé kôry. Komplikáciou ochorenia je tvorba lymfoidnej plastiky po abdominálnej reakcii ako reaktívnej hyperplázie lymfatického tkaniva.

Prideliť oddelené formy svrab: tvárnej (postskabioznaya limfoplaziya kože), svrab u detí, nórsky, psevdochesotku [6].

diagnóza svrab je zriadená na založené na klinický prejavy, epidemiologické údajov a výsledky laboratórium výskum. Existujú známe spôsoby extrahovania ihly pomocou ihly, tenkých častí, vrstiev vrstiev, alkalickej prípravy pokožky. Expresná diagnóza svrabov sa vykonáva pomocou 40% vodného roztoku kyseliny mliečnej. Častejšie sa diagnostika uskutočňuje na základe pozitívneho účinku liečby ex juvantibus jeden z antikapacitných prípravkov (tabuľka 1) [2,3,6,7,10].

Tabuľka 1.
Kritéria diagnostiky svrabu

Klinické kritériá diagnózy svrabu

Epidemiologické kritériá na diagnostikovanie svrabu

Prítomnosť typických pohybov svrbenia a ich reaktívnych variantov, izolované vezikuly, folikulárne papuly, svrbivé lentikulárne papuly

Prítomnosť svrbiacej dermatózy medzi členmi invazívneho kontaktného kolektívu (ubytovňa, materská škola, internát, sirotinca, kasárne atď.),

Typická lokalizácia vyrážok: svrab pozdĺž zápästia, zápästia, chodidiel, lakťov; folikulárne papuly - na anterolaterálnom povrchu tela; protizápalové vezikuly - na rukách a nohách v bezprostrednej blízkosti pohybov; Lentikulárne papuly sú pohlavné orgány mužov. hýžde, pažníc, mliečnych žliaz u žien

Prítomnosť symptómov charakteristických pre svrab: Ardi, Gorchakov, Bazin, Michaelis, Cesari

Následný výskyt nových pacientov v prepuknutí

Prevaha stafylokokového impetigo na rukách, zápästiach,

nohy: ectimus - na dolných končatinách a zadku; osteofaliculitída a furuncles na trupu a zadku. Absencia účinku liečby anti-gigamínom. znecitlivujúcich látok vo vnútri. protizápalové, vrátane mastí s kortikosteroidmi, externe

Implementácia nepriamej dráhy infekcie iba za prítomnosti niekoľkých pacientov v epidémií alebo vysokého parazitického indexu u jedného pacienta

Laboratórne kritériá: detekcia pôvodcu svrabov jednou z dostupných metód

Klinické diagnostické kritériá: zmiznutie svrbenia po prvej liečbe a vyriešenie vyrážky do konca týždňa liečby exjuvantibus

liečba

V súčasnosti sa na liečbu svrabu používa veľké množstvo liekov a režimov. V tabuľke 2 sú uvedené najčastejšie používané lieky v dermatologickej praxi s hodnotením ich účinnosti.

V každom prípade, pred začatím liečby, je vhodné, aby si horúcu sprchu pomocou špongiou a mydlom, aby sa mechanicky odstrániť z povrchu kože roztočov mazu, a pre uvoľnenie z povrchovej vrstvy epidermis, čo zase uľahčuje prienik protivoskabioznyh prípravky. Avšak vodné postupy sú kontraindikované v prítomnosti sekundárnej pyodermy.

Benzylbenzoát, (20% pre dospelých, 10% pre deti). Pre jeho prípravu vo 780 ml vlažnej vody sa rozpustí 20 g zeleného mydla (v jeho neprítomnosti - mydla alebo šampónu) a 200 ml benzylbenzoátu. Suspenzia sa uchováva na tmavom mieste pri izbovej teplote najviac 7 dní od času prípravy. Pacient alebo poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, ktorý robí trenie pred umývaním, umyje ruky teplou vodou a mydlom. Emulzia sa pred použitím starostlivo pretrepe a potom sa tretí do celej pokožky okrem hlavy, tváre a krku. Počnúc súčasnú trením lieku do kože oboch rúk, potom sa vtiera do ľavých a pravých horných končatín, potom v trupe koži (hrudníka, brucha, chrbta, zadku, genitálií), a konečne do kože dolných končatín na prstoch a chodidlách. Každé dva po sebe nasledujúce tretie tri minúty s 10 minútovou prestávkou (na sušenie pokožky) počas 2 po sebe nasledujúcich dní. Po ošetrení vymeňte posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Po každom umývaní sa ruky dodatočne ošetria. Tretí deň by mal pacient opäť umyť a zmeniť spodné prádlo [8].

Tabuľka 2.
Účinnosť základných činidiel proti poškriabaniu

* - v závislosti od percentuálneho podielu účinnej látky

Pri liečení detí mladších ako 3 roky sa používa 10% roztok, ktorý sa pripraví zriedením 20% suspenzie s rovnakým objemom vriacej vody. Pre deti sa doporučuje, aby prípravok ľahko triela do pokožky pokožky hlavy a tváre, ale aby sa nedostala do očí, čo spôsobuje ťažké pálenie (na to môžete po procedúre dať dieťatko na ruky).

Pri spoločnej či komplikovaných foriem choroby, ak v priebehu liečby, lekár konštatuje vznik čerstvého vyrážky na koži, a pacient sa sťažuje na pokračujúcu svrbenie večer a v noci, sa odporúča predĺžiť liečbu až tri dni, alebo znovu vymenovaní dvojdňový kurz za tri dni po prvom.

Benzylbenzoát, ktorý je súčasťou suspenzie vodného mydla, má nielen antiparazitárny účinok, preniká dobre do kože, ale má aj mierny anestetický účinok. Úspešne sa používa na zrýchlené liečenie, čo je obzvlášť dôležité v prípade nepriaznivej epidémie. Nevýhodou tohto lieku je silný lokálny dráždivý účinok, ktorý môže spôsobiť bolestivosť pri aplikácii na pokožku [2,8].

Spracovanie pomocou metóda Dem'yanovich, ktorý sa uskutočňuje dvoma roztokmi: č. 1 (60% roztok tiosíranu sodného) a č. 2 (6% roztok kyseliny chlorovodíkovej), ktoré boli predtým často používané v dermatologickej praxi. Táto metóda sa odporúča pre nediseminovanú svrab, v iných prípadoch je lepšie kombinovať ju s následným trojdňovým trením sírovej masti. Metóda je založená na akaricídnom účinku síry a anhydridu síry, ktoré sa uvoľňujú počas interakcie hydrogénsiričitanu sodného a kyseliny chlorovodíkovej. Medzi nedostatky možno spomenúť: intenzitu práce, nízku účinnosť pri použití v ambulanciách, ako aj často vznikajúca drogová dermatitída [2].

masti, obsahujúce síra alebo decht (Wil-Kinson masť, 20-30% sírovej masť), vtiera po dobu 10 minút v pokožke celého tela okrem tváre a štice. Obzvlášť intenzívne je potrebné masť masť v miestach obľúbenej lokalizácie vyrážok (kefy, zápästia, lakte, žalúdok). Masáže sa vyrábajú päť po sebe nasledujúcich dní (najlepšie v noci). Jeden deň po poslednom teste sa masti umyjú mydlom, menia sa spodná bielizeň a posteľná bielizeň a vonkajšie oblečenie. V oblastiach s viacerými citlivú pokožku (pohlavných orgánov, peripapillary oblasti, tanínových-femorálne a ďalšie záhyby), aby sa zabránilo podráždeniu masti trela starostlivo. Síra, okrem anti-poškriabaniu, má tiež keratolytický účinok, ktorý poskytuje lepší prístup k patogénu. Komplikácie pyodermia by v prvom rade k zastaveniu týchto podmienok s antibiotikami, sulfónamidy alebo dezinfekčné masti. V prípade závažnej eczematiky sú antihistaminiká a kortiosteroidy predpísané lokálne. Medzi nedostatky tejto metódy liečby patria: trvanie aplikácie, nepríjemný zápach, kontaminácia bielizne, častý vývoj komplikácií. Tieto masti sa zvyčajne nepredpisujú ľuďom s jemnou pokožkou (najmä deťmi), ako aj pacientom s ekzémom [9].

vodička lindán 1% nanesie sa raz na celú plochu pokožky a ponechá sa 6 hodín, potom sa umyje. Najpohodlnejšie lindan prášok v horúcom podnebí (15,0-20,0 g prášku vtiera do pokožky 2-3x denne, každý deň sa osprchovať a prezliecť). Liečivo sa môže použiť aj vo forme 1% krému, šampónu alebo 1-2% masti. Zvyčajne stačí jedno použitie človeka s expozíciou 12-24 hodín na úplné vyliečenie. Lindán má vysokú účinnosť a nízke náklady, ale vďaka dostatočnej toxicitu jeho použitie je prísne zakázané u detí (predovšetkým do 2 rokov), tehotné ženy, pacienti s roztrúsenou poškriabaniu, pacienti trpiaci ekzémami, atopická dermatitída, pretože by mohlo dôjsť k zhoršeniu ochorenia. Lindan toxicita spojená s jeho schopnosť prenikať hematoencefalickou bariérou a akumulovať vo všetkých tukového tkaniva, a to predovšetkým v bielej hmote mozgu, zostáva tam po dobu 2 týždňov, čo môže spôsobiť nezvratné duševné poruchy až kŕče a schizofrénie. Boli tiež popísané prípady aplastickej anémie po liečbe týmto liekom [8].

V poslednej dobe sa v dôsledku dlhodobého užívania nej existovali prípady takzvaných lin-dan-rezistentných svrab, aj keď násobok liečba týmto liekom na dlhú dobu nevedie k obnove.

Krotamion aplikujte vo forme 10% krému, vody alebo masti. Po každom praní raz alebo dvakrát denne, alebo 4 krát v intervale 12 hodín po dobu 2 dní. Liečivo je charakterizované nízkou scabicídnou aktivitou a následne potreba dennej liečby počas niekoľkých (až piatich) dní. V literatúre sú popísané oba závažné vedľajšie účinky a prípady rezistencie proti roztočom proti lieku.

permethrin je účinný a bezpečný prípravok na liečbu svrabu. Po jednej liečbe v noci je percento vyliečených pacientov 89-98%. Liek sa ponechá 8-12 hodín (v noci), potom sa má umyť mydlom a dať na čisté oblečenie. Postup sa môže opakovať v období od 7 do 10 dní, ak zostane živý patogén.

Riešenie esdepaletrin a piperonylskupinu butoxid aplikujte večer (18-19 hodín) na kožu pacienta od cervikálnej oblasti až po podrážky (najprv na koži trupu, potom na končatinách). Po prvé, liečia sa infikovaní a potom aj ostatní členovia rodiny. Aerosol umožňuje aplikáciu roztoku na celý povrch pokožky a zabezpečuje penetráciu účinných látok do pokožky a svrbenie. 12 hodín po expozícii musí byť prípravok dôkladne umytý. Liečivo sa používa vo všetkých vekových skupinách a nemá žiadne kontraindikácie. V prípade potreby je možné opätovné použitie lieku 10-12 dní po počiatočnej liečbe. Účinnosť tohto lieku je 80-91% a dokonca aj v prípade liečby, svrbenie a ďalšie príznaky môžu pretrvávať ďalších 8-10 dní.

Pred použitím lieku je potrebné vyliečiť prejavy sekundárnej infekcie (impetigo) alebo ekzématizmu. Pri liečbe detí a dojčiat počas striekania lieku potrebného k uzavretiu ich ústa a nos vreckovkou, a v prípade zmeny plienky - celý proces znovu zadok plochu.

ivermektín je veterinárne liečivo, označuje skupinu polosyntetických makrocyklických laktónov získaných z pôdneho aktinomycete Streptomyces avermictilis. Mechanizmus účinku je založený na zvýšení inhibičných GABA-ergických procesov v nervovom systéme parazitov, čo vedie k ich imobilizácii a smrti. Ako anthelmintický prípravok sa používa na filariázu a silylloidózu. Používa sa tiež na liečbu svrabu. Deti do 5 rokov užívania lieku sú kontraindikované. Ivermektín v súčasnosti nie je registrovaný v Rusku [7,0].

Úspešnosť liečby svrabu závisí nielen od racionálneho používania scabicídov u pacienta a pacientov okolo neho, ale aj od správania zdravie spracovanie veci, odevy a priestory.

Prostriedky pre liečbu miestnosti a spodného prádla a odevov, na ktoré sa nevzťahujú varu, veľmi vhodným spôsobom, ktorý je kombináciou piperonyl butoxid a esdepaletrin aerosólu. Esdepaletrin-pyretroid, ktorý je súčasťou lieku, pôsobí priamo na nervový systém hmyzu. Pri kombinácii s lipidovými bázami membrán hmyzích buniek sa zhoršuje katiónové vedenie. Účinok pyretroidov je zosilnený piperonylbutoxidom. Liečivo je veľmi účinné pri liečbe rôznych druhov vši, svrab, pri infekcii náhodných druhov parazitov (blechy, chrobáky).

Spodné prádlo pacientov, ktoré majú byť varené, varené, dôkladne žehlené alebo vzduch-vetrané po dobu 5 dní, a v mrazu na 1 deň.

Kontrola vyliečenia sa vykonáva 3 dni po ukončení liečby a potom každých 10 dní po dobu 1,5 mesiaca [9].

Úspešnosť liečby je určená samotným liekom a jeho koncentráciou, pričom výber závisí od veku pacienta, tehotenstva, stupňa vývoja procesu, prítomnosti komplikácií a ich závažnosti. Správne používanie drogy zohráva dôležitú úlohu. Ak chcete trieť akýkoľvek nástroj, ktorý potrebujete iba rukami, lepšie večer. Je to spôsobené nočnou aktivitou patogénu a skutočnosťou, že 6-8 hodín spánku stačí zabiť aktívne štádiá roztočov. Na miestach s jemnejšou pokožkou by ste mali obmedziť intenzitu trenia a aby ste sa vyhli výskytu dermatitídy, nieste ich pozdĺž smeru rastu vlasov rúna.

Aby sa zabránilo droga svrbiace dermatitídy a upevnenie (mechanizmom podmieneného reflexu) Odporúča sa od prvých dní scabicide hyposenzibilizácia liečbu a predpíše antihistaminiká.

literatúra
1. Ivanov O.L. Kožné a pohlavné choroby: Príručka, - M.: Medicine, 1997, s. 237-240.
2. Korsunskaya IM, Tamrazova 0,6. Moderné prístupy k liečbe svrabu. II Consilium meclicum. -2003. -t.5. -N3-. 148-149.
3. Kubanova AA, Sokolova TV., Lange AB Svrab. Metodické odporúčania pre lekárov. M., 1992.
4. Skripkin Yu.K. Kožné a pohlavné choroby, manažment. M., Medicine, 1995, str. 456-483.
5. Skripkin Yu.K., Fedorov SM., Selissky G.D. IIWest., Dermatol., 1997, str. 22 - 25.
6. Pavlov S.T. Koža a venerické roboty, referenčná kniha. Medicine, 1969, s. 142 až 153.
7. Sokolova TV, Fedorovskaya RF, Lange AB Svrab. M.: Medicína, 1989.
8. Sokolova Т.V. Svrab a dermatitída pochádzajúca z kliešťov. Nové v etiológii, epidemiológii, klinike, diagnostike a liečbe, Diss. Dr. med. vedy v podobe vedeckých. k pokladu. M., 1992.
9. Sokolova Т.V. Svrab. Nové v etiológii, epidemiológii, klinike, diagnostike, liečbe a prevencii (prednáška). // Ros. Zh. kože a žilách. choroby, č. 1, 2001, str. 27-39.
10. Fitzpatrick T., Johnson R., Wolf M., Syurmond D. Dermatology. Atlas je referencia. M.: Practice, 1999, str. 850-856.

Liečba svrab u detí a dospelých: metódy a prevencia

Liečba svrabov sa vykonáva lokálne. Zameriava sa na zničenie svrbivosti, jej vajíčok, obnovu pokožky. Ak sa v priebehu choroby objavila sekundárna infekcia, musí sa odstrániť.

Odrody svrab

Svrab - infekčná choroba, jej pôvodcom je svrbenie. Hlavný dôvod pre vznik fyzického kontaktu, používanie chorôb nosičov vecí. Je tu len osoba.

Typy svrabu u ľudí:

 • Najbežnejšia je spoločná svrab. Existujú len typické príznaky, je ľahké liečiť doma.
 • Nórska svrab - vyvíja sa u ľudí s imunodeficienciou, omamnou a alkoholovou závislosťou. Treba liečiť iba v nemocničnom prostredí. Spôsobuje komplikácie, výskyt abscesov.
 • Falošný svrab - sa objaví po kontakte s infikovaným zvieraťom. Tento druh kliešť nepreniká do vnútra kože, spôsobuje svrbenie. Liečba sa nevyžaduje, stačí zastaviť kontakt s infikovaným zvieraťom. Zdrojom infekcie môže byť pes, kôň, líška, králik.
 • Srsť Skinny. Ak sa človek často umyje, môže umyť väčšinu roztočov z kože a oslabiť príznaky.
 • Svrab bez ťahov. Svrbenie je jediné červené, priehľadné bubliny až do veľkosti 0,3 cm. Neobvyklý tok je vysvetlený infekciou larvami a nie dospelými. Liečba sa vykonáva rovnako ako pri typickej svrabke.
 • S komplikáciami. Rozvíja sa, keď sa infekcia dostane do hrebeňov. Teplota stúpa, vyrážka sa stáva červenou, stane sa bolestivou, hnisavou.

Vývojová charakteristika je ovplyvnená vekom, chronickými ochoreniami.

Príznaky a príznaky svrabu

Po 1-4 týždňoch sa objavia prvé príznaky. Počas tejto doby má ženský roztoč čas preniknúť do epidermy, robiť pohyby, položiť vajcia.

Typické príznaky:

 1. ťažké svrbenie, horšie v noci;
 2. červeno-ružové, priehľadné vyrážky s veľkosťou až 7 mm;
 3. drsné ťahy - biele, sivé pásy, podobné poškriabaniu, až do dĺžky 0,7 cm.

Môže sa objaviť absces, ak infekcia prenikla dovnútra.

Atypické vlastnosti:

 1. zvýšenie teploty;
 2. tvorba hrubých, tmavohnedých kôr na koži;
 3. hnisavá kôra;
 4. nodulárna vyrážka.

Na fotografii to vyzerá ako trojrozmerné vyrážky na okrajoch, biele uprostred. Niekedy je znervóznenie kože s hrebeňmi, kôrkami.

Ak chcete získať klin na inú osobu, stačí 20-30 minút.

Metódy liečby svrbivého svrbenia

Je zriedkavé užívať tablety antialergických liekov, sedatív (s nervovou svrabou)

Liečba svrabu sa vykonáva:

 • Prípravky miestnych účinkov - masti, krémy, emulzie;
 • Ozónová terapia - zavedenie roztoku pod kožu s prímesou dusíka na zlepšenie výživy tkanív, zvýšenie odolnosti voči cudzorodým telám;
 • Homeopatické lieky.

Pomocou týchto metód liečby je možné zmäkčiť stratum corneum kože, zničiť kliešť.

Domáca liečba

Liečba bežných svrabov sa môže vykonávať doma. U detí svrbenie svrbenia preniká hlbšie, čo ovplyvňuje pokožku hlavy, takže tvár sa musí liečiť bez návštevy lekára - to nestojí za to. Liečba svrab môže byť doma folk remedy - mastí

Recepty pre:

 • Masť s loveckým práškom, kyslou smotanou, jogurtom. Zmiešajte v pomere 1: 3. Kapacita je zabalená v horúcej látke, uterákom, vložte na teplé miesto. Je potrebné ju rovnomerne premiešať, kým sa hrášok nerozpustí. Liečba je 3-4 dni. Liečte pokožku 2 krát denne. Keď masť vyschne, musíte ju umyť čistou vodou.
 • Cesnakové dechtové mydlo. Miska z dechtu, nalejte do hrnca, pridajte 50 ml vody a 4 strúčiky cesnaku. Varte 15-20 minút. Nalejte zmes do foriem. Keď sa vytvrdzuje na to, aby sa používalo na ošetrenie ako mydlo, umývajte postihnuté miesta denne 2-3 krát denne.
 • Kúpele od odvaru koreňového elecampanu. Je potrebné umyť roztok 2-3x denne.
 • Prášok z kriedy. Na ošetrenie je potrebné rozdrviť kriedu na prášok, triediť ako múku. Posypeme chorou pokožkou, nechajte ju 20 až 30 minút.
 • Sírna masť. Dechtové mydlo sa trení na strúhadle, tuk sa zahrieva v panvici. Tieto 2 prísady sa pridávajú k síre v pomere 2: 2: 1.
 • Soľný kúpeľ. Rozpustite 2 litre vriacej vody 5-7 kg stolovej soli, nalijte kvapalinu v pravidelnom kúpeli do vody. Sedieť tam 20-30 minút. Neutierajte sa. Ako liečba sa postupuje denne počas 3-5 dní.

Liečba svrabu ľudovými metódami by sa mala začať, keď sa objavia prvé symptómy.

Liečba liekom

Všetky lieky s lokálnymi účinkami sa musia opakovane aplikovať. Aj predtým, ako sa objavia znaky, je samica kliešť schopná položiť vajcia. Väčšina liekov zabíja dospelých jedincov bez ovplyvnenia lariev. Viacnásobné liečenie eliminuje výskyt recidívy.

Lieky na svrab:

 • "Spregal" - sprej zo svrabu. Je potrebné čistiť čistú pokožku aerosólom, meniť posteľnú bielizeň. Po aplikácii sprchového kúpeľa sa nepožívajte a po ošetrení pokožky opäť ošetrite "Spregalem". Neprináša vedľajšie účinky, používa sa na liečbu svrabu u tehotných žien, detí. Pred aplikovaním na hlavu je potrebné zakryť oči, nos, ústa u detí, aby sa výrobok nedostal dovnútra.
 • "Benzylbenzoát" - masť, ktorá ošetruje celé telo okrem hlavy v noci. Používa sa na liečbu svrabu u dospelých, je kontraindikovaný u tehotných, dojčiacich a detí. Dĺžka trvania kurzu je 5 dní.
 • "Permethrin" je jeden z mála gélov, ktorý sa aplikuje raz. Po aplikácii je ponechaná na pokožke po dobu 7-12 hodín, umyť.
 • "Lindane" - dva spôsoby použitia stačia na to, aby sa zbavili svrabu. Koža sa ošetruje raz za 12 hodín.
 • "Esdepalletrin" - aerosól zo syntetických zložiek, zotavenie prichádza po 1-2 aplikáciách. Nie je toxický. Neužívajte túto liečbu gravidným ženám, astmatikom.
 • "Krotamiton" - nástroj, ktorý pomáha vyrovnať sa s svrabom u tehotných žien, dojčiat. Neobsahuje škodlivé látky, okrem alergií nie sú žiadne iné vedľajšie účinky.
 • Sírna masť. Liečba sa často vykonáva pomocou tohto nástroja. Jeho nevýhody sú nepríjemné zápachy, rozmazávacie vlastnosti, nízka nasiakavosť. Dĺžka trvania liečby je 5 až 6 dní.

Všetky tieto lieky je možné kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Ale pred použitím si musíte preštudovať pokyny a poraďte sa s lekárom.

Profylaxia svrabu

Srsť je dobre distribuovaná na verejných miestach s veľkým počtom obyvateľov - materských škôl, škôl, kancelárií, spální. Prevencia pomôže ochrániť vás pred ochorením, zabrániť tomu, aby sa znova objavila.

Čo musíte urobiť:

 • Zmeniť oblečenie, posteľné šaty. Zvarujte ho, ošetrujte ho špeciálnymi sprejmi od parazitov.
 • Keď zistíte zameranie tejto choroby, všetci ľudia, ktorí sú v blízkosti vás, musia ísť na stretnutie s dermatológiou. Prechod preventívnej liečby.
 • Ak máte podozrenie na kontamináciu - na umývanie v sprche, raz na liečbu tela antiparazitárnym liekom.
 • Mokré čistenie v interiéri pomocou dezinfekčných prostriedkov.

Liečba trvá 4-7 dní. Po každom ošetrení pokožky je potrebné vymeniť oblečenie, vyčistiť dom. Po ukončení liečby musíte prejsť na lekára, aby ste potvrdili jeho zotavenie.

svrab

Svrab u ľudí je nákazlivé ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku parazitácie roztoče svrab na koži. Človek sa nakazí po priamom kontakte s pacientom so svrabom cez handshake a predmety, oblečenie. Už týždeň po expozícii u človeka môže dôjsť v medziprstových záhyby na bočných plochách prstov, ako aj horných končatín a trupu anterolaterálnej porcií erupcie pripomínajúce malých uzlov, bubliny.

Z histórie je známe, že prvé popisy svrabu boli pred viac ako 2500 rokmi. Staroveké Grécko odkazovalo na svrab ku skupine kožných ochorení, ktoré ich kombinovali s termínom psora. Staroveké rómske choroby nazývané svrab. Do dnešného dňa je toto meno a prežilo. Stredoveké pojednania predložili hypotézy o predpoklade parazitárnej povahy pôvodu svrabu. Potvrdené dôkazy o úlohe svrabu vo výskyte ochorenia sa objavia ihneď po otvorení optického mikroskopu. 1687 bol charakterizovaný popisom spojenia roztočov s príznakmi ochorenia. Tieto objavy sú povinní taliansky lekár Giovanni Cosimo Bonomo a farmaceuta Dyachinto Cheston, pretože najprv stanovila, že svrab choroba je spôsobená mikroskopickými organizmami. V roku 1844 poskytol nemecký dermatológ Ferdinand Hebra spoľahlivý a úplný popis patogenézy a etiológie svrabu. Je charakterizovaná vlnovitou periodicitou 7-30 rokov. Rýchle skoky v chorobnosti boli zaznamenané počas vojny, počas obdobia prírodných katastrof a hromadenia hladu. V týchto obdobiach trpelo až 30% populácie zo svrabu. Podľa inej verzie rast choroby závisí od cyklickosti zvýšenia agresivity kliešťa v dôsledku vzniku rezistencie na množstvo scabicídov.

Zvýšenie morbidity je ovplyvnené sezónnosťou. Pre Rusko je vhodný čas jeseň-zima. Sezónnosť svrabu sa vysvetľuje biologickými charakteristikami kliešťa. Plodnosť kliešťov dosahuje maximum v najkratšom čase, lebo za studena prispieva k lepšiemu prežitiu parazita. V chladnej sezóne sú ľudia náchylní na hromadenie sa a zníženie potenia. Pot uprostred vylučuje antimikrobiálne peptidy, ktoré sú postihnuté roztočom. Špičková incidencia v západnej Afrike spadá aj do studenej a suchých sezón. Ak nie je žiadna významná klimatická sezónnosť, choroba svrabu sa rozdeľuje rovnomerne počas celého roka.

dôvody

Kúra, ktorá je kožným, infekčným ochorením, je vyvolaná mikroskopickým parazitom nazývaným svrbenie svrbenia alebo roztoče. Tento názov bol získaný z gréckeho jazyka, čo znamená, že jesť mäso. Pojem svrab sama slúži jedinému koreňovému slovu na svrbenie. Zdrojom infekcie je pacient so svrabom alebo jeho vecami. Infekcia je často priamo od pacienta s dlhodobým, blízkym kontaktom (pobyt v rovnakej posteli atď.). Toto je priama cesta infekcie z človeka na človeka. Ale je možné sa infikovať cez veci (posteľná bielizeň, uteráky, spacie vaky, župany). Vlhké prostredie je vhodné pre roztoče svrabov a v ňom je schopné prežiť po dobu 5 dní.

Choroba svrabu môže byť epidémia a tiež endemická. Pre rozvinuté krajiny sa vyznačujú sporadických ohnísk, v ktorých je toto ochorenie lokalizované v kolektívoch (internátnych školách, kasárňach, ubytovní, sirotince, nemocnice, väznice), rovnako ako asociálneho prostredie. Kolekcie, v ktorých sú členovia popoludní zjednotení (skupiny materských škôl, vysokých škôl, škôl, pracovných kolektívov), spravidla nemajú epidemiologické nebezpečenstvo. Celková miera výskytu v percentách v priemyselných krajinách je nízka. Údaje z Anglicka za roky 1994-2003 naznačujú výskyt v pomere 350 prípadov na 100 000 ročne u mužov, ako aj 437 prípadov žien. Rusko na základe predaja scabicidov presahuje jeden milión prípadov ročne, ale v niektorých krajinách je percento chorobnosti ešte vyššie. Mnoho pacientov sa nachádza medzi domorodcami Austrálie, obyvateľmi subsaharskej Afriky a Nového Zélandu. To súvisí so štruktúrou stratum corneum a znakmi imunity. Podľa správ na konci XX. Storočia trpelo svrab viac ako 300 miliónov ľudí, asi 5% svetovej populácie. Treba poznamenať, že svet trpí svrabom viac u malých detí. Predpokladá sa, že je to spôsobené priamymi kontaktmi a nedostatkom imunity detí u dojčiat. V Rusku je hlavné riziko pre mladistvú vekovú skupinu, potom ide o školský vek, potom predškolský a štvrtý dospelý. Poznamenalo sa, že svrab je rozdelený medzi sociálne skupiny v súlade s vekovými charakteristikami. Najvyšší výskyt medzi študentmi, oveľa nižší u žiakov, je nasledovaný predškolskými deťmi. Táto situácia je spôsobená sexuálnou aktivitou a znakom antipruritickej imunity podľa veku.

fotky roztočov

Etapy choroby

Kožným činidlom svrabu je svrbenie, ktoré je povinným ľudským parazitom. Pre tento parazit je charakteristický sexuálny dimorfizmus: ženy dosahujú veľkosť 0,5 mm, to je dvojnásobok veľkosti mužov. Oral orgán roztoča vyčnieva dopredu. Bočné časti majú dva páry s prísavkami predných nôh a dvoma pármi zadných nôh umiestnených na brušnom povrchu. Zadné stehná samíc majú dlhé sépie a samce na štvrtom páre sukacích nohavíc. Tvar vajcia kliešťov má oválny tvar a larva nadobudne vajcovú formu, rovnako ako tri páry nôh. Štvrtý pár zatiaľ nie je k dispozícii. Veľkosť larvy je 0,1 mm. Pálenie roztočov sa vykonáva na povrchu kože. Po párení ihneď zomreli muži. Žena tvorí až 4 vajcia na noc, čo vytvára svrbenie. Keratín kožných teliesok šetrne rozpúšťa proteolytické enzýmy, ktoré sú obsiahnuté v ich slinách. Ženy žijú zo štyroch až šiestich týždňov. Larvy sa objavujú po 2 až 4 dňoch a pokračujú v okamžitom formovaní mozgových príhod. Po 3 až 4 dňoch sa larvy prelínajú na protonimf a po 2-5 dňoch sa stanú teleimágiami. Tele-obraz sa ďalej rozvíja do dospelých samíc alebo mužov za 5-6 dní. Takže tvorba dospelého kliešťa končí za 14 dní.

Štádiá svrabu sú nákazlivé v ľubovoľnom štádiu vývinu, ale častejšie sa vyskytujú infekcie oplodnenými dospelými ženami. Klinika v prípade choroby je vyjadrená imunologickou alergickou reakciou na produkty roztočov. Preto dlhé asymptomatické obdobie trvajúce 4 týždne. Keď sa infekcia opakuje, reakcia na patogén sa rozvíja v priebehu 24 hodín a na tele sa nachádza oveľa menší počet roztočov. Škvrnité svrbenie sa prejavuje alergickou reakciou na vajcia, sliny a exkrementy kliešťov. Intenzívne česanie často vedie k rozvoju bakteriálnej flóry (streptokokov a stafylokokov) a vzniku pustúl (pyodermie). Nórska forma svrabu sa vyznačuje výraznou hyperkeratózou a oblasti zápalovej infiltrácie majú obrovský počet roztočov (niekoľko miliónov). Nórska svraba sa vyvinie u pacientov, ktorí necítia svrbenie alebo nepoškriabajú. Tieto podmienky sú charakteristické pre imunodeficienciu, keď je odpoveď na roztoče pomalá. Tento svrab chorých ľudí, ktorí trpia demenciou obmedzenou schopnosťou pohybu, ochrnutie, AIDS, ústavných keratinizácie abnormalít, pravidelného príjmu glukokortikoidy a inými imunosupresívnymi látkami.

Známky svrabu

Ako kožné ochorenie, svrab je sprevádzaný ťažkým svrbením, ktoré sa zintenzívňuje smerom k večeru. Jeho príznaky sú nielen svrbenie, ale aj papulovezikulózna vyrážka s pripojením pustulárnych prvkov v dôsledku infekcie počas česania.

fotky rozkroku medzi prstami

Prvé znaky

Po prvé, je to vyrážka. Veľmi často zistené Spočiatku nepochopiteľných príznaky vyrážky, ľudia sa týkajú to na vlastné svrbenie, alebo dať pred nepriateľskými diagnóz, spájať to s odbornou činnosť alebo alergické reakcie. Slovo svrab samo o sebe sa javí ako koreň rovnakého koreňa. Preto ak sa objaví svrbenie, ľudia sa okamžite diagnostikujú bez konzultácie s dermatológiou.

Recenzie ľudí o svraboch sú často také, že ak sa predtým neliečili a predtým sa obrátili na lekára, mohli sa vyhnúť mnohým problémom a liečba bola oveľa rýchlejšia. Zdá sa, kde môžete získať svrab? Odpoveď je jednoduchá. Prostredníctvom posteľnej bielizne, matracov, ruky, blízky kontakt (intímne väzby), cez oblečenie, cez rôzne objekty.

Prvé známky svrab, ktoré by mali upozorniť osobu - koža svrbenie, spárované svrab, vlastné svrab a hrebene. Ak sa ocitnete v blízkosti takýchto známok, neváhajte, ale ihneď sa obráťte na lekára, pretože jedna riziková osoba riskuje infekciu celej rodiny, vrátane malých detí. kožné ochorenie môže priniesť nielen telesné neduhy, ale tiež dodať morálne muky, nevieru od rodiny, spochybňovať svoju čistotu, zničí sociálne vzťahy s ľuďmi, ktorých máte radi.

Príznaky svrabu

Referencie o tejto choroby je taká, že ľudia prisudzujú svoj vznešený pôvod a vyrážky nechcú veriť skutočné príčiny ochorenia. Napríklad jeden pacient, pretrvávajú vo viere v alergické vyrážky povahy pôvodu, bolo odradiť diagnostikovaných svrab. On pracoval v obchode s obuvou a bol v kontakte s chemikáliami, lepidiel, farieb, a ktorý prisudzoval účinok provokujúcich lézií. Len dermatológ rozptýlil svoje pochybnosti sprisahanecké diagnózu po vizuálnej kontrole kože a nájsť nasledujúce príznaky svrab vyrážka na nohách a na dlaniach a oveľa menej na tele. Spojujú to s rukami a blízkymi objavmi, dlhými dotykami. Medzi hlavné príznaky choroby patrí svrbenie kože, ktoré sa prejavuje v noci.

Inkubačná doba

Takže sa kontaktuje so svrabom. Čo sa stane ďalej? Je chybou veriť, že manifestácia svrabu má určitý jasný časový interval. Všetko individuálne a závisí od štádia ochorenia, ako aj od veku infikovaných jedincov. Ak dospelý prenikol do kože, vyrážka sa objaví o niekoľko hodín. Iné prípady sa vyznačujú latentnou infekciou a prvé príznaky sa objavujú po 14 dňoch. Toto je inkubačná doba ochorenia.

Vyrážky v svraboch sú často zmätené chorobou - scrapie. Je veľmi dôležité diagnostikovať ochorenie správne a začať včasnú liečbu. Svrab na ľuďoch je spôsobený roztočom. Toto kliešte je veľmi malé a takmer neviditeľné. Dĺžka samičky je až 190-400 mikrónov. Život jednotlivca trvá 1 mesiac. Pre tento život ženy vykonávajú niekoľko priechodov pod vrstvou epidermy a položia na štyri vajcia denne. Reprodukcia kliešťa nastane tak rýchlo, že v priebehu troch mesiacov je asi 150 miliónov jedincov na koži.

Doba inkubácie svraba trvá 2 týždne a po 14 dňoch sa larvy transformujú na dospelých jedincov, ktoré tiež začínajú larvy v rýchlosti.

fotky svrabu na zadku

Ako vypadá svrab?

Toto je prítomnosť svrbenia, ktoré sa odhaľujú voľným okom. Ďalším príznakom ochorenia je polymorfizmus. Tento vzhľad bublín, papuly, ktoré sú potiahnuté s hemoragickú kôry, a výskyt eróziou, vačkov, odreniny. Obľúbené miesta svrab roztoče - medzi prstami záhyby, oblasti žalúdka, lakťa a bočné trupu, prsia (to je pre ženy), zadok, stehná, genitálie (to je u mužov). Je potrebné pripomenúť, že plné uzdravenie svrabu neumožňuje získanie imunity z neho. Je potrebné dezinfikovať miestnosť, ako aj osobné predmety. Je dôležité brať do úvahy odporúčania dermatológa-lekára pre osobnú hygienu. To je potrebné urobiť, aby sa zabránilo opakovanej infekcii roztočom. Tí ľudia, ktorí zanedbané odporúčania lekára, chorých po dlhú dobu a bolestne stretávajú s touto chorobou. Svrbenie dochádza nielen kvôli svrabu, takže by ste mali byť testované na svrab potvrdiť túto diagnózu.

Choroba svrabu sa liečí komplexným spôsobom pod kontrolou dermatológa. Ak má chorá osoba rodinu alebo existuje podozrenie, že uzavrela zmluvu so spoločnosťou, kde strávil väčšinu svojho času, potom je v tomto prípade dôležité zaobchádzať so všetkými kontaktnými osobami, aby sa zabránilo ich reprodukcii.

Ako sa zjavuje svrab? Dôležitým symptóm objavia červené škvrny na tele, ktoré sa trápia svrbenie, rovnako ako prítomnosť kľukatými čiarami špinavý sivý odtieň - svrbenie pohybuje. Svrab zvyčajne sa vyskytuje v rukách, nohách, tváre, slabín, detské hlavy. Vyrážka je distribuovaný často v zostupnom poradí v intervaloch medzi prstami rúk na strane zápästia, muži sa pohybujú s rukami na penis, a potom miešok, potom má vplyv na nohy, lakte, podpazuší, pod prsiami (u žien), pás linky pupočnej región, zadok. Takže celé telo je postihnuté, s výnimkou pokožky hlavy a tváre. Táto choroba je schopný veľmi rýchlo šíriť, ako pacient s svrabom na rukách veľmi rýchlo distribuuje ju do celého tela škriabaním alebo dotykovom na časti jeho tela. Ďalej opakovane oblečené oblečenie slúži ako zdroj klíšťat šírený po celom tele. To je dôvod, prečo je dôležité, keď nevysvetlené prejavy v čo najkratšom čase vyrážky vyhľadali lekársku pomoc, oblečenie a posteľnú bielizeň dezinfikovať a vykonávať všetky lekárske predpisy.

Druhy svrab

Typická svrab, najbežnejšia. Je charakterizovaná prítomnosťou všetkých symptómov, vrátane svrbenia a svrabu.

Svrab bez mŕtvica sa líši od typického nedostatku svrbenia, ale existujú bubliny. Svrab bez mŕtvica vyvinutý v dôsledku infekcie nie dospelými roztočmi, ale larvami, ktorí potrebujú čas na dospievanie.

Svrab "čistoty" je podobný typickému, ale rozvíja sa u tých ľudí, ktorí sa často umyjú. Pomocou umývania odstránia väčšinu svrabu a ochorenie nie je vyjadrené.

Nórska svrabka sa zaznamenáva u osôb so slabou imunitou. Ľudia s Downovým syndrómom, AIDS, tuberkulózou a narkománmi sú ohrození. Tento druh svrabu je najťažší a infekčný.

Pseudokutánny (pseudosarctopus) sa zaznamenáva u pacientov infikovaných zo zvierat. Tento roztoč svrab je len silný svrbenie a nespôsobuje typické príznaky. Pri zvláštnom ošetrení nepotrebuje, po ukončení kontaktu so zvieratami všetko zmizne.

Komplikovaná svrab je fixovaná, keď sa s infekciou nelieči typická forma. Miesta lézií sú červené, veľmi bolestivé, vlhké a majú nepríjemný zápach.

Svrab u detí

Príznaky ochorenia u detí sú veľmi podobné ako u dospelých. Avšak deti, spolu so svrabom, papoulevezikuly, vykazujú vesikulurickú vyrážku, paronychiu, mokasíny a onychii.

Svrab u detí po 6 mesiacoch pripomína chorobu urtikárie a je charakterizovaný prítomnosťou veľkého počtu hrebeňov a pľuzgierov. Miesto lokalizácie - koža tváre, zadok, chrbát. Neskôr sa objavia malé vyrážky vo vezikulách, niekedy bubliny. V niektorých prípadoch sa detská svraša podobá ochoreniu - ekzému, ktorý sa vyznačuje intenzívnym svrbením nielen na postihnutých miestach kože. Zároveň dieťa nespí dobre, alergická dermatitída, pyoderma typu impetigo sa pozoruje na koži. Môžu sa vyskytnúť lymfadenitída a lymfangitída, lymfocytóza a leukocytóza, eozinofília a albuminúria, ako aj zrýchlenie ESR. Deti môžu vyvinúť sepsu. Rodičom by sa malo zaobchádzať striktne vo večerných hodinách alebo pred spaním, pretože táto denná doba zvyšuje aktivitu roztočov. Lieky na všetko ostatné dávajú dieťaťu príležitosť lepšie spať a účinok lieku proti svrabom bude účinný celú noc.

Deti prsníka potrebujú tesné otáčanie a ruky v ochranných palčiach, aby nedali drogu do úst alebo do očí. V prípade kontaktu so svrabom na slizniciach, dýchacích cestách je potrebné opláchnuť tečúcou vodou a potom sa poraďte s lekárom.

Svrab u detí je náchylný k relapsom, takže je dôležité, aby sa celá rodina liečila kvalitatívne, aby sa zabránilo opakovaniu choroby. Chorému dieťaťu sa podáva samostatná misa, uterák. Zároveň sa každý deň mení posteľná bielizeň a oblečenie. Použité prádlo dôkladne uvarené a žehlené nevyhnutne obojstranné. Obývacie izby potrebujú denné mokré čistenie. Pomocou všetkých týchto odporúčaní je možné ochrániť dieťa choroby v krátkom čase. Do jedného týždňa príde oživenie.

Príznaky ochorenia u detí zmiznú do jedného dňa po začiatku liečby, ale svrbenie sa môže obťažovať dva týždne. Postupne svrbenie zmizne, často pôsobí ako reakcia na drogy av dôsledku toho dochádza k alergii u detí. Koža dieťaťa je veľmi citlivá a citlivá a okamžite reaguje na chemické prípravky.

fotky svrabu na tele dieťaťa

diagnostika

Na diagnostiku slúžia klinické prejavy, laboratórne údaje a epidemiologické údaje. Nasledujúce metódy potvrdenia svrabu sa líšia:

- extrakcia kliešťa s ihlou od samého konca svrbenia a ďalšie vyšetrenie patogénnej mikroskopie;

- tenká časť hornej vrstvy kože v oblasti roztoče svrabu;

- vrúbkovanie vrstvy po vrstve z miest slepého konca roztočov, až kým nevznikne prvá krv s následným vyšetrením patogénnej mikroskopie;

- alkalická príprava pokožky s aplikáciou alkalického roztoku, po ktorej nasleduje mikroskopia a aspirácia macerovanej pokožky.

Úplné potvrdenie diagnózy sa objaví po otvorení svrbenia skalpelom a opatrne sa škrabá s čepeľou stratum corneum pozdĺž dráhy svrbenia, ktorá je pokrytá mastnou látkou. Získané škrabance sú na snímke mikroskopické. Najlepšie výsledky sú čerstvé škrabance. Hydrochlorid draselný umožňuje rozpustenie keratínu, čo uľahčuje detekciu vajec a kliešťov. Detekcia pohybov svrbenia umožňuje jódovú tinktúru, ak sa farbí pokožka. Tieto pohyby sa vizualizujú otočením hnedej farby na svetlohnedú farbu. Videodermatoskop umožňuje diagnostikovať svrab zväčšením svrbenia 600 krát.

Liečba svrabu

Z praxe liečby svrabov sa stalo známe, že nie sú žiadne relapsy. Dôvody pre obnovenie obhajcov choroby znovu napadnutia neošetrených ľudí, ktorí sú v kontakte s alebo neliečená kvôli nedodržiavanie liečebného režimu, rovnako ako čiastočné ošetrenie kože a znížiť časový priebeh liečby. Preto je liečba dôležitá pod vedením lekára. Liečba pacientov žijúcich spoločne začína súčasne. Dodržujte jasný vzor ošetrenia pokožky popísaný v návode na použitie lieku alebo, ako to navrhuje lekár. Mali by to byť krátke nožičky a potom husto aplikovať predpísanú drogu pod nimi. Často, keď česanie pod nechtami sa vajíčka svrbenie. Pranie akýchkoľvek prostriedkov sa deje rukami, čo je spôsobené zvýšeným počtom pohybov na rukách. V prípade, že v slabinách a hrádze sú husto porastené srsťou, liek je lepšie trieť kefa. Kúpeľ sa odporúča pred a po ukončení liečby. Pacient sa môže ráno vymyť liekom, ale je dôležité, aby liek zostalo na koži aspoň 12 hodín.

Po liečbe o dva týždne neskôr sa ukáže druhé vyšetrenie lekára, ktoré rozhodne o predĺžení liečby.

V Ruskej federácii sú v súlade so SanPiN 3.2.1333-03 rodinní príslušníci pacienta so svrabom, ako aj osoby žijúce s pacientom, predmetom preventívnej liečby. Preventívna liečba je predpísaná celému tímu, ak sú súčasne zistené viac ako tri prípady svrabu v organizovanom tíme. Deti a školáci sú pozastavené na obdobie liečby od návštevy detských skupín a škôl.

V súčasnej dobe existujú účinné nástroje, ako sa zbaviť svrabu v krátkom čase. Liečba pacientov je zameraná na zničenie patogénu akaricídnymi liekmi (scabicídmi).

Ako liečiť svrab?

Existuje celý komplex vysokorýchlostných liekov, liekov, rôznych mastí, ktoré pomáhajú v boji proti tejto chorobe. Liek odstraňuje problém na pokožke a symptómy ochorenia. Lekári vyvinuli schémy, ktoré sú dôležité na použitie v určitých formách závažnosti a štádií ochorenia.

Svrab v skorom štádiu s malým počtom ohniskov choroby zahŕňa liečbu, ktorá vylučuje opakovanú infekciu.

Svrab u dospelých s veľkým počtom lézií sa liečia liekmi, ktoré sa starostlivo vtierajú do pokožky v infikovaných oblastiach. Výnimkou je tvár, krk a pokožka hlavy.

Liečba je efektívnejšia v období aktivity kliešťov - večer a noc. Na zmiernenie imuno-alergických symptómov sú predpísané antihistaminiká, antipruritiká a kortikosteroidy.

Náprava na svrab

Najbežnejším liekom pre kliešť je masť síry, ktorá sa podľa pokynov aplikuje na postihnutú kožu.

Sérová masť je škodlivé prostredie pre roztoč. Dĺžka liečby je sedem dní. Minusmi v liečbe je nepríjemný zápach masti, rovnako ako alergické reakcie. Na masť na tvári, krku a po celú dobu treba starostlivo sledovať stav pokožky. Ak dôjde k podráždeniu alebo alergii, ukončite liečbu a informujte lekára.

fotka sírovej masti z mange

Masť zo svrabu, ďalší v účinnosti - Benzylbenzonát. Pokyny na použitie sú na obale, ale liečba určuje lekár v situácii zložitosti. Prvýkrát sa liek objavil v lekárskej praxi ako peruánsky balzam. Teraz v Rusku Benzylbenzonát je vodná mydlová suspenzia, rovnako ako emulzia masť. Bolo experimentálne preukázané, že jediná liečba liekom vedie k úmrtiu všetkých aktívnych roztočov. V tomto prípade prežijú vajíčka. Benzylbenzonát sa používa pri liečbe počas dvoch dní. V prípade potreby opakujte niekoľko dní. Funkcie v liečbe zahŕňajú špeciálny tréning: mali by sa umyť mydlom, vymeniť všetko posteľné prádlo a oblečenie.

Svrab u detí liečených benzylbenzonátom 10% a u dospelých 20%. Mínus tohto lieku je pálenie kože v miestach aplikácie masti, čo vedie k alergickým reakciám. Tento liek má kontraindikácie v tehotenstve, ako aj pri dojčení.

Tiež účinným liekom je spray Spregal. Tento sprej od svrabu sa používa zvonka vo večerných hodinách alebo pred spaním. Po aplikácii lieku na telo sa nemôžete umyť. Na infikované miesta sa aplikuje sprej zo vzdialenosti 20 centimetrov. Osobitnú pozornosť treba venovať rozprašovaniu medzi prstami, nohami, perineom, záhybmi nohy, ramenami a pod spaním. Po aplikácii je výrobok uložený až 12 hodín. Potom stojí za to starostlivo umývať župan, mydlo a vyčistiť. Jedna fľaša spreja je dostatočná na liečbu 3 ľudí. Je možné, že po liečbe bude svrbenie, ako aj ďalšie príznaky až na 10 dní.

Spregal má veľmi dobrú spätnú väzbu od pacientov. Niekedy sú možné vedľajšie účinky: mierne pocity pálenia, rýchle prechádzanie. Pri používaní lieku počas tehotenstva je dôležité dávať pozor. Pri liečbe detí sú deti uzavreté v ústach a nos s utierkou. Ak je potrebné aplikovať Spregal na tvár, použite bavlnený tampón po navlhčení sprejom.

Dobrým prostriedkom pre svrab je Permethrin. Aplikuje sa s bavlneným tampónom na postihnuté časti trupu a tiež na končatiny až na tri dni. Zároveň nie je možné liečiť oblasť krku, tvár a pokožku hlavy. Je dôležité vziať do úvahy, že postupy musia byť vykonané vo vetranej miestnosti. Je potrebné chrániť oči a sliznice pred vniknutím finančných prostriedkov. Ak k nehode došlo, ihneď opláchnite oči tečúcou vodou. Možné vedľajšie účinky. Toto pálenie, brnenie, brnenie, alergické reakcie, znecitlivenie kože rúk, silné svrbenie. Permethrin je zakázaný pre deti mladšie ako 1 rok, ako aj pre dojčiace matky. Opatrnosť neinterferuje s užívaním v tehotenstve, ani u detí do 5 rokov. Ak je nutná požitie z dôvodu nedbanlivosti, ihneď opláchnite žalúdok.

Proti svrabi, ďalšie najúčinnejšie je Lindane Lotion. Aplikuje sa jemne na celé telo, zanecháva až 6 hodín a potom sa dôkladne umyje. Za horkých podmienok sa používa Lindane, ktorý sa skladá z prášku do 20 gramov. Tento prášok sa musí trik do kože až trikrát denne. Pri priemernej závažnosti ochorenia postačuje jeden deň liečby. Tento liek má kontraindikácie pre deti, tehotné a trpiace kožnými ochoreniami, ako aj hrebene.

Recenzie ľudí o liečbe choroby tvrdia, že je účinne eliminované aerosolom Spragal. Po prísnych pokynoch po niekoľkých dňoch príznaky ustupujú. Jeden by sa však nemal uchýliť k liečbe sám. Mala by to urobiť dermatológ, ktorý bude až do konca zničiť patogén a prinesie liečbu do logického záveru.

Domáca liečba

Môžete použiť nasledujúce recepty:

- Zmiešajte lyžicu terpentínu s dvoma polievkovými lyžicami masla a aplikujte na postihnuté oblasti pokožky;

- jednu lyžicu šťavy z celandínu zmiešanej so 4 polievkovými lyžicami vazelíny a spracovaná touto kožou;

- Birch decht naniesť rovnomerne na postihnuté oblasti pokožky, a po troch hodinách umyť dechtu;

- búšenie žltými "tlačidlami" na mazanie pokožky.

Najdôležitejšou vecou nie je zapojiť sa do ľudovej medicíny a dôverovať lekárom, pretože veľmi často sú chorí ľudia a v kontakte s paniky. Po prvé, je dôležité identifikovať zameranie infekcie a potom intenzívne začať liečbu. Je potrebné variť všetky posteľné prádlo a oblečenie. Klíšťata skratiek zomierajú pri teplote viac ako 60 stupňov. Varte 5 minút vecí, osušte ich a žehlite s dvoma stranami. Ak potrebujete ošetriť predmety, ktoré nepodliehajú varu, umiestnite ich do pevného plastového vrecka na 4 dni.

Obytné priestory potrebujú denné mokré čistenie a povrchy na stieranie roztokom sodno-mydla. Ukázalo sa, že dezinfikuje aerosól A-PAR (A-PAR), ktorý sa predáva vo fľaštičkách s balením 200 ml. Všetok obsah injekčnej liekovky by sa mal postriekať na povrch, na ktorý sa pacient dotkol. Aj v tomto počte sú hračky, matrace, vankúše. Tento nástroj je vhodný v tom, že nezanecháva škvrny, je dobre a rýchlo sa eroduje. Postrek by sa mal vykonávať vo vetraných priestoroch, aby nedošlo k poškodeniu dýchacích ciest a slizníc.

Profylaxia svrabu

Je dôležité vedieť, že infekcia s kliešťom v osobe skutočne nastáva vo všetkých prípadoch s pozdĺžnym kontaktom, kde pokožka prichádza do kontaktu s pokožkou. Sexuálny spôsob prenosu prevažuje. Avšak pre prenos nie je samotný koitus dôležitý, ale časový interval kontaktu telies v posteli.

Svraba u detí sa vyskytuje, keď sa deti spajú s chorými. V tímoch, kde dochádza k hromadeniu, dochádza aj k pokožke (zmätok, kontaktný šport, silné rúk). Aby sa zabránilo infekcii, je dôležité poznať vlastnosti prenosu roztočov. Parazit je neaktívny počas dňa, trvá tridsať minút, kým prenikne kožou nového hostiteľa. Vonkajšie prostredie roztočov je smrteľné pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80%. Roztoči nemajú radi teplo, suchosť, a preto sa pomocou častého kúpania šíria cez pokožku rýchlejšie. Vzhľadom na všetky tieto vlastnosti rozloženia svrabu je možné vyvinúť preventívne opatrenia na prevenciu infekcie. Batoľatá musia prísne spať na svojich posteliach, posteľná bielizeň sa musí systematicky meniť, starostlivo sa musí skúmať koža detí. Pri prvých podozreniach je potrebné sa obrátiť na lekára. Láska bohatá, aktívni ľudia by mali byť pri výbere partnerov opatrní a vyhnúť sa príležitostnému sexu v neznámom prostredí. Buďte opatrní a do svojho prostredia, dávajte pozor na kožu a pri prvom podozrení sa poraďte s dermatológa.

Prevencia zahŕňa rovnaké opatrenia ako liečba. Ide predovšetkým o mokré čistenie miestností a povrchov. Varenie a žehlenie bielizne na oboch stranách, osobné predmety. Liečba prípravkami proti svrabom kože, ak máte podozrenie, že ste mali kontakt s pacientom. Ak je zistená svrab, lekári okamžite informujú orgány SES a hlásia sa miesto pobytu pacienta. Všetky osoby z ohniska sa majú liečiť na profylaktické účely proti opakovanej infekcii. Všetkým osobám, ktoré sú v kontakte s infikovanými, sa podáva jediná liečba liekom proti zlomeninám. Na rozdiel od všeobecnej viery, svrab nie je príznakom zlej hygieny. S vodou a mydlom nie je svrbenie roztoč citlivý, takže denný príjem duše neznižuje riziko infekcie.