Hlavná

Ovčie kiahne

Svrab - prvé príznaky, liečba doma

Svrab - kožné infekcie od parazitných výboje, charakterizované kožné lézie svrbivých roztoče alebo roztočov (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Vysoká nákazlivosť svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časovým obdobím, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

V noci sa koža škvrne ženská kliešťa a ráno tvorí vajcia. Životný cyklus roztoče je 2-8 týždňov. Potom sa sprievodca svrabom zahynie a rozkladá v dláždených chodníkoch. Mimo človeka je roztoč zabitý pomerne rýchlo. Aktivita svrabu v noci zvyšuje riziko infekcie celej rodiny v prípade použitia jednej lôžka.

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako vypadá ľudská svraba, jej príznaky a prvé príznaky v počiatočnom štádiu po infekcii kliešťom. Okrem toho sa budeme zaoberať otázkou, ako liečiť svrab doma a aké lieky dokážu chorobu čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zvládnuť.

Ako môžete získať svrab a čo to je?

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo to je. Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

V úlohe nosiča infekcie sa objavuje samica roztoče svrabu. Usadí sa pod kožu, začne podstupovať subkutánne kurzy a položiť vajíčka. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je extrémne nákazlivá, inkubačná doba trvá až 14 dní. Dosť rýchleho dotyku pokožky postihnutej svrabom človeka - a môžete sa nakaziť a liečba svrabom je dlhá a nepríjemná.

Prvé znaky

Zaznamenávame prvé príznaky svrabu, ktoré určujú túto chorobu. Ak sa tento príznak objaví, každý dermatológ s absolútnou istotou vytvorí presnú diagnózu:

Výskyt nory - majú podobu malých belavých pásu až do 1 cm Vo väčšine kanálov, položené kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakeť.. Drsné svrbenie, horšie v noci. Je to spôsobené zvýšenou aktivitou ženy vo večerných hodinách. Vyrážky a charakteristické svrbenie sa objavili u iných členov rodiny po priamom kontakte s infikovanou osobou.

U detí sa svrab vyskytuje v oveľa ťažšej forme ako u dospelých. Pri diagnostikovaní svrabu liečba dieťaťa často zahŕňa odstránenie parazitov zo všetkých oblastí pokožky vrátane tváre a pokožky hlavy.

Príznaky svrabu

Doba inkubácie svraba trvá 10-14 dní. Po tejto dobe larvy roztočov dosahujú stav dospelých jedincov a začínajú sa rozmnožovať. Ale keď osoba má prvé príznaky svrabu po infekcii - je ťažké predpovedať. To ovplyvňuje vek roztočov, ktoré sa dostali do tela a rýchlosť ich šírenia cez kožu.

Pre svrab je charakteristický svrbenie, čo je horšie v noci, ako aj spárované vyrážky nodulárnych vezikulov (pozri fotografiu). Drsné tahy smerom von vyzerajú tenké, mierne vyčnievajúce nad povrchom kože, prúžky, ktoré môžu ísť cikcakovito a rovno. Zvyčajne svrab kliešť končí bielou a priehľadnou bublinu, v ktorej môžete vidieť telo kliešťa (biela bodka). V zriedkavých prípadoch sa svrbenie nedá zistiť (toto sa nazýva svrab bez mŕtvice).

Najpopulárnejší porážka svrab - to interdigitálna priestor, žalúdok, strana tela, lakti, na oblasť pŕs, zadku, genitálie, a to najmä u mužov.

Ako vypadá svrab: fotky

Ponúkame na zobrazenie podrobných fotiek, aby ste vedeli presne to, čo svrab vyzerá na osobu, a aké príznaky to ponecháva na koži v počiatočnej fáze.

diagnostika

V zásade je dosť presná diagnóza svrabu a len vizuálna kontrola. Niekedy však vyžaduje mikroskopické potvrdenie, že všetky príznaky sú spôsobené roztočom. Na overenie poškodenej oblasti pokožky sa aplikuje kvapka ropnej vazelíny a potom sa vykoná oškrabanie. V štúdii o škrabkách sa zistili buď samotné parazity, alebo produkty ich životne dôležitých činností, vajcia a exkrementy.

Liečba svrabu u ľudí

Spontánne svrab nikdy neprešiel a môže trvať niekoľko mesiacov a rokov, niekedy sa zhoršuje. Ak chcete uzdraviť pacienta so svrabom, stačí zničiť kliešť a jeho vajíčka, čo sa dá ľahko dosiahnuť použitím miestnych náprav. Nepoužívajte samoliečbu a nepoužívajte ľudové lieky. Na boj proti tejto chorobe bolo vyvinutých množstvo účinných liekov. Pridajte sa k dermatológovi a vymenujte si primeranú liečbu.

Vo všeobecnosti sa na liečbu svrabov v domácnosti používajú nasledujúce lieky:

 1. Benzylbenzoát. Pri aplikácii masti alebo mydlovej suspenzie sa pokožka ošetrí 2-5 dní.
 2. Spreagel. Postrek postihnutej pokožky sa ošetruje 3 dni, v prípade potreby sa priebeh liečby opakuje po 10 dňoch.
 3. Sírna masť. Jedenkrát denne, predtým, ako sa uložíte do postele po dobu 5-7 dní, sa masť trení do postihnutých oblastí kože.
 4. Permethrin. S bavlneným tampónom sa postihnuté oblasti lubrikujú, trvanie liečby je 3 dni.
 5. Lindan. Lotion maže všetku pokožku, liek sa nechá 6 hodín, nanesie sa raz.
 6. Crotamitonu. Ovplyvnené povrchy sa krémovo mazajú dvakrát denne počas dvoch dní.
 7. Ivermektín. Poškodené oblasti pokožky sa ošetria masťou raz, v prípade potreby sa liečba opakuje po 14 dňoch.

Ako účinne liečiť svrab? Aj pre dosiahnutie najlepších výsledkov doma je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Keď je diagnóza liečby svrabom všetkými členmi identifikovaného zamerania (rodina, detský tím).
 2. Počas liečby svrabky sa pacienti nemajú umyť a meniť posteľnú bielizeň.
 3. Odevy a iné predmety, s ktorými bol pacient v kontakte, sú dezinfikované.
 4. Prostriedky na svrab sa aplikujú na celé telo a nie iba na postihnuté oblasti.

Masť zo svrabu by sa mala vnikať do pokožky so špeciálnou starostlivosťou, vyhýbať sa tvári a vlasom na hlave. Viac pozornosti by sa malo venovať priestoru medzi prstami a rukami. Najväčšia lokalizácia roztočov je na týchto miestach. Svrab u detí sa môže vyvinúť do purulentnej infekcie, takže deti sú ošetrené tvárou aj vlasmi na hlave. Uistite sa, že náprava na svrab nevchádza do úst a do očí dieťaťa: toto je dôležité!

Prognóza liečby svrabom je priaznivá: ak zistíte chorobu a organizujete liečbu včas, 100% pacientov je vyliečených.

Spregal

Aerosólové prípravky na liečbu svrabu sa jednoduchšie aplikujú a ich objem je dostatočný na liečbu pacienta a kontaktných osôb. Recenzie ľudí o ochorení svrabom tvrdia, že sa účinne lieči aerosolom Spragal. Strieka sa 20-30 cm od pokožky a po 12 hodinách sa nevypúšťajú žiadne voľné miesta, ktoré dezinfikujú telo a epido-shaga. Jedna aplikácia je postačujúca, ale pri komplikovaných formách svrabovej procedúry sa odporúča opakovať.

Benzylbenzoát

Efektívne, lacné a silné lieky proti svrabom. Dĺžku liečby určuje lekár v závislosti od závažnosti ochorenia. Minimálny priebeh trvá 2-3 dni, na odporúčanie dermatológa opakujte liečbu.

Deti potrebujú 10% drogy, dospelí - 20% masť. Pred aplikáciou produktu dobre umyte a nasajte čisté oblečenie. Pred použitím masť je vedieť, že spôsobuje veľmi ťažké pálenie pokožky po dobu 10-15 minút, preto nepoužívajte príliš veľa lieku naraz.

Počas tehotenstva a laktácie je použitie benzylbenzoátu zakázané.

Síra masť (5-10%).

V súčasnej dobe v rozvinutých krajinách už nepoužíva, pretože zápach, farbenie odevov, podráždenie na koži a sliznice, perkutánna absorpcia potenciálneho vplyvu na obličky. Avšak v Afrike a najchudobnejších krajinách na juhu. Americká sírová masť sa stále používa kvôli jej lacnosti.

Doteraz bola predpísaná sírová masť v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Schéma aplikácie: dospelí 20% koncentrácia, deti - 10%, masť celú kožu pretrepávajú každú noc počas 5-7 dní. Šiesty alebo ôsmy deň pacient umyje a mení posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.

Svrab: čo to je, príznaky, prvé príznaky ochorenia u dospelých, spôsob liečby

Infekčné ochorenie spôsobené svrbivým svrbením (Sarcoptes scabiei var. Hominis) sa nazýva svrab. Symptómy - závažné svrbenie a vyrážky na koži. Svrbenie sa najčastejšie vyskytuje v noci, spolu s ním sa objavujú akné, vyrážky a vredy spôsobené poškriabaním.

Svrab je bežná choroba, ktorá sa môže vyskytnúť u každého človeka bez ohľadu na pohlavie, rasu, vekovú skupinu alebo sociálny pôvod.

Scabies príznaky, fotografie, prvé príznaky, ako maniak svrab sa prejavuje v človeku, a ako s ním zaobchádzať, budeme uvažovať neskôr v článku.

Čo je svrab?

Svrab je parazitické ochorenie kože, známe ako jedna z najstarších chorôb ľudstva. Prvé popisy svrabu boli získané v dávnych dobách. Hoci táto choroba počas stáročí stále postihuje ľudí po celom svete. Niekoľko desaťročí lekári zaznamenali nárast počtu prípadov a lokálnych epidémií.

Svrab sa šíri prostredníctvom kontaktu s kožou infikovanej osoby. Infekcia sa obvykle vyskytuje medzi rodinnými príslušníkmi a sexuálnymi partnermi. Prítomnosť parazitov na koži sa nemusí nutne prejavovať videním viditeľných symptómov. Prvé príznaky svrabu u ľudí sa môžu objaviť až po 2 až 6 týždňoch po infekcii. Svrab je bežným problémom v preplnených miestach, najmä v nemocniciach, centrách starostlivosti o deti, vo väzniciach a opatrovateľských domoch. V niektorých prípadoch sa svrab vysiela pomocou bežného oblečenia, uterákov a posteľnej bielizne.

Je dôležité vedieť, že aj ľudia s dobrou osobnou hygienou môžu vyzdvihnúť svrab. Našťastie existujú účinné lieky, ktoré rýchlo liečia túto chorobu.

Nórska svrab je vážnejšia a veľmi nákazlivá forma ochorenia. Ochorenie postihuje veľké oblasti tela, ako sú ruky a nohy, čo spôsobuje olupovanie a tvorbu kôr na koži. S týmto druhom svrabu môžu tisíce roztočov parazitovať na povrchu kože. Nórska svrab sa vyvíja hlavne u starších ľudí alebo ľudí so zníženou imunitou, napríklad u pacientov s AIDS.

Foto roztoče

V niektorých prípadoch môže svrab spôsobiť vážne komplikácie, ako sú sekundárne infekcie a post-streptokoková glomerulonefritída (zápal obličiek). Vyhľadajte lekársku pomoc, ak sa u Vás vyvinie svrab a príznaky ako je svrbenie a vyrážka na koži. Včasná diagnostika a liečba môže znížiť šírenie ochorenia a znížiť riziko komplikácií.

Aké sú príznaky svrabu?

V priebehu ochorenia prevažujú symptómy kože. Prvé príznaky svrabu sa môžu objaviť až štyri až šesť týždňov po infekcii kliešťami, ktoré spôsobujú ochorenie (príznaky svrabovej príznaky sú uvedené nižšie).

Existuje niekoľko erupcií vo forme uzlín, pľuzgierov, pľuzgierov alebo akné. Kombinácia vyrážok na pokožke môže viesť k závažnému zápalu. Charakteristické príznaky - intenzívne svrbenie, zosilňuje v noci a po horúcej kúpe, v dôsledku zvýšenej aktivity roztočov.

Klasickým príznakom svrbovej infekcie je výskyt dutín v stratum corneum epidermis. V nich svrbenie svrbenia ležalo vajíčka. Spočiatku majú ružovú farbu. Spolu s trvaním ochorenia menia farbu na tmavú. To spôsobuje zvýšenie svrbenia.

Kde sa objavujú príznaky?

Príznaky svrabu u dospelých, tak u detí, sa môžu objaviť kdekoľvek na tele. Ale roztoč roztoč spravidla parazízuje v teplejších oblastiach pokožky, to sú oblasti pokryté hustým oblečením, hodinkami, náramkami a prsteňmi. Kliešte tiež žijú medzi prstami a prstami a v záhyboch kože, ohybov lakťov, kolena, hrudníka a pohlavných orgánov (viď obrázok vyššie).

Vyskytli sa príznaky vo forme svrbenia a vyrážky:

 • okolo bradaviek;
 • medzi prstami a prstami;
 • na pohlavných orgánoch;
 • na lopatkách;
 • v záhyboch kože kolená a lakťov;
 • chodidlá chodidiel;
 • pod nechtami;
 • pod paží.

V niektorých prípadoch môže svrab spôsobiť vážne komplikácie zdravého pacienta. Strašné znamenia svrabu sú:

 • krvavá alebo ružová farba moču (hematúria);
 • zmeny vedomia človeka;
 • zriedkavé močenie alebo neprítomnosť močenia;
 • pri vysokej teplote.

Príčiny svrabu

Svrab je spôsobený roztočom (svrbenie svrbenia). Je to parazit patriaci k určitému počtu kliešťov. Zuden reprodukuje na povrchu pokožky človeka a zvierat a živí sa jeho bunkami. Infekčná infekcia môže nastať v dôsledku priameho kontaktu (napríklad ručne) alebo nepriamo, t.j. prostredníctvom zdieľania niektorých domácich predmetov, napríklad uterákov, postelí, plyšových hračiek. Mimo svorky môže svrab prežiť až 3 dni.

Závislosť pôvodu ochorenia od sociálno-ekonomických podmienok, pohlavia alebo veku pacienta sa nepotvrdí. Zistilo sa však, že v nehygienických podmienkach sa infekcia šíri rýchlejšie a ľahšie. Uzavreté zhluky ľudí: ako školy, opatrovateľské domy, nemocnice, vytvárajú priaznivé podmienky pre vznik početných infekcií. Častým prvým zdrojom infekcie sú ľudia s nízkou imunitou, ktorí napríklad podstupujú liečbu imunosupresívnymi liekmi alebo nosičmi infekcie HIV.

Zriedkavá, ale závažná a nákazlivá forma svrabu je nórska. Tento druh svrabu sa ľahko prenáša cez posteľnú bielizeň a oblečenie. Zvieratá nemôžu rozmetávať ľudskú svrabu.

Nórska svrab

Je to jedna z odrôd svrabu. Je to veľký problém pre diagnostiku a liečbu. Výskyt tohto typu svrabu sa v posledných rokoch neustále zvyšuje. Nórska svrab "napadá" najčastejšie starších ľudí a ľudí so slabým imunitným systémom. Kožné zmeny majú iný obraz ako s klasickou formou svrabu. Vyzerajú ako erytematózne ložiská so zvýšenou keratózou.

Zmeny sa najčastejšie nachádzajú v oblasti pokožky hlavy, lakťov, kolená, trupu. Dôležité je, že pacienti s nórskymi svrabu predstavujú veľkú hrozbu pre životné prostredie kvôli obrovskému počtu parazitov v kožných zmenách. Riziko vývinu epidémie, keď sa choroba objaví v nemocničnom oddelení alebo v opatrovateľskom domove, je možná.

U malých detí prevažujú folikulárne škvrny a makulopapulárne a erytematózne zmeny na koži. Uzlové formácie sa môžu vyskytnúť u starších detí. Výpady sa nachádzajú v oblasti nôh, zadok, pokožky hlavy alebo sa môžu dotýkať celého tela. Na rozdiel od svrabu u dospelých, svrbenie spravidla nie je veľmi výrazné.

Liečba svrabu

Pri liečbe svrabu môžete použiť krémy a pleťové vody, ktoré zabíjajú kliešte. Sú k dispozícii na lekársky predpis. Niektoré lieky zabijú vajcia. Úplná liečba infekcie si vyžaduje odstránenie kontaminovaných postelí a odevov.

Dermatológ vyberá spôsob liečby v závislosti od veku pacienta, jeho celkového stavu a ekonomických možností. Liečba sa začína po potvrdení diagnózy a vyšetrenia oblasti postihnutej kože pod mikroskopom.

Pacient si musí pamätať, že v čase liečby sa musí starostlivo starať o osobnú hygienu (odporúčajú sa kúpele) a preto často menia oblečenie a oblečenie. Všetky odevy, uteráky, ktoré sú v kontakte s telom počas choroby, sa musia umyť oddelene, žehliť. Nedoporučuje sa ich používať počas 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby môžu byť položky považované za nekonzumujúce.

Je potrebné vyhnúť sa vzniku škrabancov na koži, pretože zvyšujú riziko komplikácií. V prípade choroby, napríklad u niekoľkých členov rodiny, by sa liečba mala vykonávať súčasne v celej rodine.

Lieky predpísané lekárom majú byť lubrikované po celom tele od krku až po pätu a záhyby kože. Lieky sa majú používať v súlade s odporúčaniami. Pacient by nemal nezávisle opakovať alebo prerušiť liečbu.

Najčastejšie používané lieky v liečbe svrabov sú:

 1. Benzylbenzoát v 10% - sa používa spravidla v 3-dňovej terapii. Dlhá a príliš hojná aplikácia môže spôsobiť podráždenie pokožky. Deťom a tehotným ženám treba liečiť opatrne.
 2. Permethrin 5% - liek, ktorý v jednej aplikácii umožňuje vo väčšine prípadov zbaviť sa svrbenia. Krém sa má aplikovať presne na postihnutú pokožku po dobu 8-10 hodín (zvyčajne v noci) a až po tejto dobe sa môže umyť mydlom a vodou. V rezistentných prípadoch sa postup opakuje po 14 dňoch.
 3. Krotamiton - tento liek odstraňuje svrbenie, nekoná proti parazitom. Bezpečné pri liečbe detí a tehotných žien. Liečba s touto liečbou zvyčajne trvá 5 dní.
 4. Masť sírna - 6-10% - dobrý prípravok na liečbu svrabu u detí a tehotných žien. Masť by mala byť namazaná na koži počas piatich dní.

Okrem toho sa antibiotiká používajú pri liečbe av prípade ťažkého podráždenia a svrbenia - antihistaminikami.

Komplikácie svrabu

Najčastejšie komplikácie svrabu sú alergické reakcie, nodálne a alveolárne zmeny na koži a zachovanie svrbenia po ukončení liečby. Môže to byť spôsobené prítomnosťou vajec a exkrementov pod kožou. Tieto zvyšky sa vylučujú iba spolu s olupovaním epidermis, spravidla sa vyskytujú do 3 týždňov, po ktorých prechádza svrbenie.

Kombinácia a poškriabanie pokožky môže viesť k vredom a sekundárnym bakteriálnym infekciám.

V niektorých prípadoch môže bakteriálny zápal kože spôsobiť ďalšie závažné komplikácie, ako je post-streptokoková glomerulonefritída. Liečte svrab a znížte riziko týchto a iných komplikácií, prípadne podľa plánu liečby, ktorý si zdravotnícki pracovníci vyberú špeciálne pre každého pacienta.

Komplikácie svrabu môžu zahŕňať:

 • bakteriálny zápal kože v dôsledku sekundárnej infekcie Staphylococcus aureus (stafylokoka) alebo iných baktérií;
 • impetigo (bakteriálna kožná infekcia);
 • ostreptokoková glomerulonefritída (zápal obličiek);
 • opätovný výskyt svrabu;
 • kožné vredy, ako aj škody spôsobené vážnymi poškriabaním.

Boj proti epidémii svrabu

Zbavenie sa svrabom v dome je veľkým problémom, pretože roztoč roztoč môže žiť v posteľnej bielizni, kobercoch, čalúnení a oblečení až dva až tri dni. Aby sa zabránilo opakovanému kontaktu s pokožkou, mali by sa umyť všetky odevy, uteráky, posteľná bielizeň, prikrývky a spodná bielizeň. Umývanie sa vykonáva v pračke pri najvyššej teplote. Ak je to možné, doporučuje sa sušenie v sušičke pri najvyššej teplote. Všetky veci môžete odovzdať čistiarňam.

Pred ošetrením sa odporúča veľmi dôkladné čistenie apartmánu. Zvlášť dôležité je čistenie kobercov, stôp a tiež mäkkého nábytku. Sáček vysávača musí byť zlikvidovaný alebo vyplachovacia nádoba musí byť opláchnutá veľmi horúcou vodou.

Kliešte sa môžu rozšíriť aj na ľudí žijúcich v dome, ktorí sú v kontakte s kontaminovanými predmetmi.

Metódy dezinfekcie postelí, odevov a kobercov:

 • chemické čistenie;
 • uzatváranie predmetov v plastovom vrecku počas najmenej 72 hodín;
 • je potrebné dôkladne vysať všetky koberce a čalúnený nábytok;
 • umyte horúcou vodou a vysušte v sušičke.

Dodržujte všetky odporúčania a vyhnite sa zbytočnému ochoreniu. Buďte zdraví!

Scabies príznaky fotografie prvé znaky

Kožné ochorenia postihujú mnoho ľudí a to môže byť spôsobené nielen zneužitím pravidiel osobnej hygieny, ale aj inými faktormi. Jedna z nepríjemných ochorení, ktoré spôsobujú svrbenie, vyrážky a iné javy, sa objavuje svrab. Príznaky, fotografie, prvé príznaky ochorenia sa budú uvažovať v tomto materiáli. Napriek relatívnej bezpečnosti má táto choroba celú silu na to, aby pokročila a zhoršila všeobecný obraz o zdravotnom stave a stave pacienta. Preto je nevyhnutné dôsledne monitorovať manifestáciu a robiť včasné diagnostické a terapeutické rozhodnutia.

Scabies príznaky fotografické znaky


Svrab - choroba infekčná povaha, sprevádzaná parazitáciou v tele (na koži) svrbivého organizmu. On - pôvodca choroby, je odkaz, ktorý patrí Arachnidov. Ženské ženy môžu mať dĺžku 0,5 mm, muži - polovičnú veľkosť. Párovanie parazitov sa tradične vyskytuje na povrchu kože osoby.

Tu sa vytvárajú svrbivé formy, v ktorých sa pozoruje ukladanie vajíčok parazitov z dvoch kusov. Následne dochádza k vyliahnutiu lariev, ktoré už pôsobia nezávisle.

Prvé znaky a prejavy

Vzdelávanie choroby nie je spojené s určitou dĺžkou trvania. Niekedy má všetko závislosť od štádia infekcie a vekových charakteristík červu, ktorým je osoba nakazená.

Ak je dospelá osoba pozoruhodným odkazom, v priebehu niekoľkých hodín, vyrážka na tele. V iných situačných javoch sa môže vyskytnúť infekcia so skrytým charakterom, potom sa v inkubačnom období bude vyžadovať časový interval 10-12 dní. Často sa tvorba vyrážok odlišuje od pruritu - ďalšia podobná choroba, takže hlavnou úlohou je diagnostikovať a aplikovať terapiu.

Bežné príznaky a príznaky ochorenia

Najčastejšie príznaky nákazlivej choroby sa môžu započítať na prstoch.

 • Vyrážka u dospelých a deti, lokalizované v rôznych oblastiach a zvyšujúce sa v noci. Je to spôsobené tým, že v nočných hodinách ženy vykazujú aktivitu z hľadiska svojej životnej činnosti.
 • Tvorba nápadných ťahov svrbivého charakteru, môžu byť zistené jednoducho.
 • Polymorfizmus sa vyznačuje tvorbou papulov a vezikúl, ktoré sú pokryté kruhovým hemoragickým plánom. Na pozadí fenoménu častých prvkov - excoriácia, erózia, vezikuly.
 • Obľúbené miesta infekcie - žalúdok, záhyby medzi prstami, bokmi, bokmi a slepými svalmi, u žien - na hrudi, u mužov - v slabín. Zvlášť pozoruhodné je vyrážka na rukách.
 • Na telo sa choroba tvorí červené škvrny, ktoré sú vždy svrbiace, sú "zakryté", "obklopené" čiarami, ktoré majú neatraktívny šedý tón.

Je dôležité vedieť!

Po odstránení ochorenia osoba nedostane imunitu proti nej, preto je potrebné dezinfikovať všetky osobné veci. Je potrebné zohľadniť všetky rady lekára týkajúce sa osobnej hygieny.

Lokalizácia svrabu

Vyrážka u dieťaťa a u dospelých sa prejavuje na tých istých miestach: v slabín, na hlave, na tvári, na končatinách a na trupu. Zaujímavosťou tohto ochorenia je rýchle násobenie. Prvým prejavom ochorenia na rukách je teda ďalšie poškriabanie iných častí tela, keďže larvy roztočov majú radosť zvládnuť nové územia. Situácia je zhoršená a špička oblečenia, ktorá slúži ako prostriedok na "kŕčanie" parazita. Preto pri tvorbe prvých príznakov je dôležité konzultovať s lekárom a nečakať, že choroba prejde sama. Ak to bolo vyrážka (foto môžete vidieť v článku), toto naznačuje vážnosť situácie, ktorá potrebuje terapiu, takže konzultácia pomôže prísť na kompetentnú liečbu.

Svrab u detí fotografiu


Všeobecné prejavy ochorenia sú opísané v odseku "príznaky svrabu". Zvážte opäť vyrážku tak, aby osoba s podozrením na ochorenie ju mohla ľahko znova identifikovať. Tak, ako sa svrab u detí.

 • Ružové alebo červenkasté škvrny po celom tele (môžu byť umiestnené na konkrétnych miestach).
 • Okolité miesta vo forme vymedzených hraníc, ktoré slúžia ako spôsoby pre parazita na telo kliešťa.
 • Vyrážka u dieťaťa rýchlo prenesené z jedného miesta na druhé. To znamená, že ak sa dnes našli charakteristické škvrny na rukách, zajtra ich môžete vidieť na kmeň brucha, bokov, chrbta, končatín.

Po pohľade na fotografiu vyrážok sa dá zistiť ich vzhľad a choroba sa určí včas.

Tento prístup prispieva k včasnej diagnostike a prijatiu preventívnych opatrení proti ďalšiemu šíreniu. Okrem výskytu tejto choroby je tiež zaujímavé, ako sa choroba prejavuje. Je to svrab alebo nie? áno, ona svrbí. Aké sú pocity tejto choroby okrem toho?

 • Ťažké svrbenie;
 • stála túžba poškriabať pokožku;
 • pocit niečoho pohybujúceho sa na tele;
 • mierne nevoľnosť.

Nezaznamenali sa významné prejavy v podobe zvýšenia teplotného režimu a poškodenia vnútorných orgánov, existujú však faktory naznačujúce špeciálnu povahu ochorenia.

Svrab fotografie u dospelých


Vzhľadom na túto chorobu ako svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že u dospelých a detí sú prejavy podobné. Len detská jemná pokožka sa môže na rozdiel od pokožky dospelých stane červenejšia a svetlejšia, hoci to závisí od jej hrúbky.

Erupcia na koži vo forme červených škvŕn je hlavným charakteristickým príznakom.

Tiež klasifikovať niekoľko odrôd tohto ochorenia.

 • Typická choroba sa rozšírila. Zjavenie všetkých znakov je vlastné ochoreniu.
 • Svrab bez mŕtvica - ochorenie, ktoré vykazuje rovnakú symptomatológiu, iba pri chýbajúcich úderoch.
 • Svrab v "čistých" ľuďoch - nemusí mať žiadne príznaky a pokračovať bez príznakov.
 • Nórska forma ochorenia sa často prejavuje u ľudí, ktorí majú slabú imunitu.
 • Pseudo-svrbenie sa vyskytuje u ľudí, ktorí sú infikovaní zo zvierat.
 • Komplikovaná forma sa rovná progresii hlavných znakov, ku ktorým sa spája infekčný proces.

Prevencia choroby je vážny zákrok, ktorý si vyžaduje vážny prístup.

Liečivá proti svrabom


Ak je potrebné odstrániť vyrážka na tvári, a tiež odstrániť prejavy z končatín, trupu a hlavy, stojí za to uprednostniť najnovšie lieky na odstránenie tejto choroby. Obvykle používané externé prostriedky. Výhodou liečby je, že sú bez zápachu, účinné a poskytujú operatívny výsledok. Všetky prostriedky zastavujú pohyby kliešťa a vytvárajú neúnosné podmienky pre jeho existenciu, počas ktorých nastáva smrť. Výrobky sú k dispozícii vo forme krémovej konzistencie, špeciálnych gélov, masti, emulzií, sprejov. Zvážte zoznam najúčinnejších metód eliminácie choroby, vrátane vhodných pre deti.

 1. Benzylbenzoát - krém alebo emulzia na potlačenie hlavných prejavov svrabu na báze esteru kyseliny benzoovej, vyhráva vyrážka na nohách a kmeň, ako aj na iných miestach. Táto kompozícia má vynikajúci antiparazitárny a anestetický účinok. Vo večerných hodinách sa ošetrujú postihnuté oblasti, v priebehu ktorých umierajú aktívne roztoče. Situácia sa však zhoršuje dobrým prežívaním vajíčok, takže o tri dni neskôr sa činnosti opakujú. Pred aplikáciou masti je potrebné, aby sa pokožka dostala do veľmi čistého stavu a prevzala zodpovednosť za zmenu oblečenia. Kontraindikované je nástroj pre ženy v "zaujímavej pozícii" a laktácii. Deti mladšie ako tri roky sú liečení opatrne.
 2. Spregal je účinným prostriedkom na kontrolu ochorenia a tradične sa vyrába vo forme spreja. V kompozícii je jed neuroparalytickej vlastnosti, takže roztoš svrab nemá schopnosť odolávať svojmu vplyvu. Účinok toxínu je zvyšovaný inými látkami v kompozícii. Je potrebné použiť aerosól pred spaním v postihnutej oblasti, striekanie nastáva zo vzdialenosti 20 cm. Ak je ošetrený vyrážka na tvári, Roztok sa aplikuje pomocou tampónov vyrobených z bavlnenej vlny. Sprostredkovateľ je schopný zničiť dospelých a ich vajíčka, ale po troch dňoch stojí za to opakovať liečebné opatrenia. Prostriedkom je aj možnosť používať novorodenca a tehotné ženy.
 3. esdepaletrin je syntetický prostriedok s širokým rozsahom účinnosti. Používa sa na ošetrenie celého pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy. Tradične kliešte po jednej aplikácii zmiznú 100%, ak je to potrebné, stojí za opätovné spracovanie. Liek nemá žiadne vedľajšie účinky a je schválený na použitie novorodencami a tehotnými ženami.

Vzhľadom na túto chorobu svrab (príznaky, fotografie, prvé príznaky), možno poznamenať, že všetky vyššie uvedené prostriedky sú efektívne a vysoko kvalitné.

Masť z mange


Ochorenie sa dá ľahko vyliečiť použitím špeciálnych masti, ktoré sa aplikujú na pokožku podľa aktuálnych pokynov. Pozrime sa, aké masti sú vhodné na riešenie úloh, ktoré sú najlepšie kladené.

 • Sírna masť - jeho aplikácia sa vykonáva v postihnutých oblastiach podľa pokynov. Liečivo je škodlivé pre kliešte a poskytuje účinok liečby. ale má nepríjemný zápach a vyžaduje trvanie kurzu až týždeň. Možno prejavom konkrétnych reakcií na kompozíciu.
 • Benzylbenzoát je účinná masť na boj proti tejto chorobe. Liečba predpísaná lekárom na základe štádia ochorenia tradične trvá 2 dni. Pred rozmazaním tela musíte umyť a tiež pripraviť čisté oblečenie a bielizeň. Deti užívajú 10% masť, dospelí - 20%. Môžu to byť alergie.
 • Zinok masť - účinný a nenákladný nástroj, ktorý má málo alergických reakcií a vedľajších účinkov. Nápravu používajú deti a dospelí.
 • Wilkinsonova masť má zloženie, ktoré priaznivo ovplyvňuje celý lekársky proces. Má dobrý antiparazitárny účinok a tiež antifungálne a antiseptické vlastnosti. Vretie do kože sa vykonáva po dobu troch dní. Nevýhodou je nepríjemný zápach a možný výskyt dermatitídy ako vedľajších účinkov.

Spôsob, akým je masť zavolaná na svrab, zobrazená na použitie, určuje lekár. Široko používané a iné prostriedky. Napríklad účinná terapia sa uskutočňuje pomocou takých zlúčenín, ako je napr masť Yam (má komplex činností, deštruktívny pre parazita) Klofenotan, peruánsky balzam, permetrin, tiabendazol. Sú to najlepšie kompozície dostupné za cenu a hodné kvality. Ako používať prostriedky - určuje špecialista.

Liečba svrabu v domácnosti ľudovými prostriedkami


Vzhľadom na túto chorobu svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že ochorenie je liečené celkom jednoducho. Napríklad tradičná medicína bola široko odporúčaná v podobe liečenia ocotom, inými kyselinami, bylinnými infúziami. Zvážte tie najefektívnejšie kompozície používané na trenie kože. Počet prípadov denne a trvanie kurzu je určený poklesom symptómov.

 • Birch decht - preukázané prostriedky na boj proti tejto chorobe. Aplikuje sa na lokalizáciu lézie. Nie je možné umyť výrobok na ďalšie 3 hodiny.
 • Masť na báze terpentínu a maslo (namiesto toho môže byť použitý ľanový olej, smalt) v pomere 1: 2.
 • Čistá šťava kombinovať s vazelínou 1: 4 a používať na pravidelné trenie nie viac ako jedenkrát denne, trvanie kurzu je individuálne.
 • 0,5 litra horčicový olej vložte 100 g cesnakovej pasty, zmes sa varí 15 minút. Losion pretrepal lézie.
 • bylinný infúzie ramien borievky v množstve 10 g na 1 liter vody má pri odnímaní vonku antiparazitické činidlo.
 • Na spracovanie je vhodné rašelina kôra 80 g, naplnený litrom vriacej vody. Do 10 minút nakrájajte na nízkej teplote, naplňte ju 30 minút.
 • Na liečbu použitých lézií ocot, zriedená vo vode 1: 1: zhora nadol by mali byť lézie starostlivo zbité.

Svrab (príznaky, fotografie, skoré príznaky) je vážna choroba, ale ak sa proces liečby začína včas, situáciu môžete zlepšiť. Ľudové nápravné prostriedky budú vynikajúcimi pomocnými možnosťami na odstránenie ochorenia. S kompetentným prístupom môžete po niekoľkých dňoch výrazne zlepšiť situáciu tým, že eliminujete príznaky a eliminujete príčinné faktory.

A stali ste pred chorobou Svrab? Príznaky, fotografie, prvé znaky sa zhodovali? Podeľte sa o svoj názor a nechajte spätnú väzbu pre každého vo fóre!

Svrab: FOTKY, príznaky, symptómy a liečba. Škaredé svrbenie

Zdieľanie nových informácií v:

obsah:
 • Čo je svrab?
 • Spôsoby infekcie svrabom
 • Prvé príznaky svrabu
 • Príznaky svrabu
 • PHOTO príznakov
 • Diagnóza svrabu v domácnosti
 • Svrab u detí a starších ľudí
 • Liečba svrabu
 • Vlastnosti liečby svrabu
 • Druhy svrab
 • Ľudové opravné prostriedky
 • RECENZIA

Čo je to svrab? Moskva

svrab - Infekčné ochorenie kože z vyprázdňovania parazitov, spôsobené mikroskopickým parazitom - roztoče roztoče alebo svrbenie svrbenia (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Kuklice svrab Sarcoptes scabiei var. hominis

Vysoký výskyt svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časom, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

Roztoč svrab, vložený do horných vrstiev kože (na PHOTO)

Spôsoby infekcie svrabom

Ako môžete získať roztoče a aké sú najpravdepodobnejšie cesty infekcie? Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

Nositeľ šupky Ženské roztoče. Po usadení pod kožu začne prenikať do podkožných vrstiev a tam položiť vajcia. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je mimoriadne nákazlivá inkubačné obdobie svrabu trvá až 14 dní.

Spôsoby a metódy infekcie svrabom:

 • Infekcia svrabom sa takmer vždy vyskytuje s kontinuálnym priamym kontaktom medzi pokožkou a pokožkou (sexuálny spôsob prenosu prevažuje, v súčasnosti sa svrab stále viac označuje ako sexuálne prenosné choroby (STD)) Moskva
 • Infekcia prostredníctvom posteľnej bielizne je nepravdepodobná (experimentálne sa ukázalo, že z 272 dobrovoľníkov, iba 4 by sa mohli dostať cez posteľnú bielizeň).
 • Stojí za zmienku, že informácie o prenose svrab cez domácnosti (vybavenie domácnosti, lôžkoviny, atď...) - sú zastarané a v súčasnej dobe sa odborníci zhodujú v názore, že taký spôsob infekcie je vysoko nepravdepodobné. Výnimkou je nórska svraba, keď telo pacienta žije až niekoľko miliónov kliešťov (v typických prípadoch to je 10-20 roztočov).

Dieťa infikované nórskymi svrabe

Prvé známky svrabu v Moskve

Najdôležitejším znakom svrabu je vzhľad svrbenia - vyzerajú ako malý belavý pás dlhý až 1 cm.

Vo väčšine kanálov, položil kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakťa. Drsné svrbenie, horšie v noci.

Chesotická mŕtvica (na PHOTO)

Je to preto, že roztoš svrab je počas dňa neaktívny; Samice sú vybrané na povrchu iba neskoro večer a v noci

Príznaky svrabu

1) Svrbenie večer a noci.

Toto označenie je spôsobené životným cyklom roztoče svrab, ktorý je najaktívnejší večer a večer.

2) Vyrážka vyrážky a tTypické miesta vyrážok.

Napriek tomu, že ľudia, ktorí monitorujú osobnú hygienu, vyrážky sú zriedkavé, prvky vyrážky sa nakoniec rozšírili na typické miesta, ktoré potrebujete vedieť. Vzhľad vyrážky je menej dôležitý, pretože vyrážka sa líši od polymorfizmu (odroda), aj keď častejšie sa prejavuje vyrážka:

 • príznak Ardipustulov (purulentných pupienkov) a purulentných kôr na lakte a na ich obvode;
 • príznakom Gorchakov - krvavé kosti na lakte;
 • príznak Michaelis - krvavé krusty a impetiginoznye vyrážky v mezhyagodicheskoy zložiť s prechodom na sacrum;

Charakteristická svrbivá vyrážka

Typické miesta vyrážky keď sa svrab (podľa analýzy 1105 KKVD kariet v Minsku):

 • takmer všetci - vyrážka ovplyvňuje predovšetkým po medzery medzi prstami a bočné plochy prstov, rovnako ako: flexia nekrčil predlaktia a ramená, zadok, boky a podkolennej depresie.
 • ZÁVER: Najčastejším miestom porážky svrabu sú ruky a lakte

Typické miesta na lokalizáciu vyrážky so svrabom.

Je potrebné povedať, o praktických lekárskych skúseností svrab: dermatológovia zriedka vykazujú diagnózu svrab na začiatku ochorenia (ak vaše ruky a zápästia kefa nie je poškriabaný), odpísanie svrbenie (napríklad v oblasti nôh) pre alergie alebo bodnutí hmyzom.

Lezie interdigitálneho priestoru a ruky, keď svrab (na PHOTO)

A až po opakovaných apeloch na svrbivého pacienta, keď sa zasiahne väčšina typických miest, je možné podozriť svrab, nasmerovať pacienta na analýzu a dať správnu diagnózu.

3) Skupinová povaha svrbenia.

Ak sa vo večerných hodinách a večerných hodinách začali ďalší členovia rodiny svrbieť, je to jasný znak možného výskytu svrabu

Porovnanie povahy vyrážky s kukátkami a svrabom (vo FOTO) Moskva

Diagnóza svrabu v domácnosti

 • Detekcia svrbenia pomocou Yody alebo metylenovej modrej. Škvrnitky sú ľahšie rozpoznateľné pomocou farbenia pokožky jódovou tinktúrou - mŕtvice sa stanú viditeľnými vo forme hnedých pásikov na pozadí farbených svetlohnedej kože. Najpokročilejšou technológiou je video-dermatoskop so 600-násobným zväčšením, ktorý umožňuje detekovať svrbenie takmer vo všetkých prípadoch.

Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

 • Škrabanie 40% kyselinou mliečnou - najbežnejšia potvrdzujúca metóda rýchlej diagnostiky svrabu. Kyselina mliečna dobre uvoľňuje stratum corneum epidermis, nedráždi pokožku, zabraňuje tvorbe hnojenia a rozsypaniu materiálu počas oškrabávania. Na prvok svrbenia sa aplikuje kvapka 40% kyseliny mliečnej (mŕtvica, uzlík atď.). Po 5 minútach sa uvoľnená epidermis odštiepi až do vzniku kapilárnej krvi. Materiál sa prenesie do šmýkačky v kvapke kyseliny mliečnej, potiahnutej krycou vrstvou a mikroskopicky.
 • Metóda extrakcia kliešťa s ihlou nasleduje mikroskopia.

Svrab u detí a starších ľudí

Veľmi častým problémom je roztrúsenie detí a starší ľudia majú svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri účinnej liečbe, medzi nimi:

U detí:
 1. Koža na tvári a pokožku hlavy môže byť ovplyvnená.
 2. Často vyrážky a svrbenie sa pohybujú na nohách.
 3. Častejšie ako dospelí sa objavujú lymfoplázia a hnisavé komplikácie.
 4. Výraznejší zápal a vlhkosť.
 5. Môže to mať vplyv na nechty.

Svrab u detí (na PHOTO)

Svrab v starších osobách sa vyznačuje:
 1. malé množstvo svrbenia sa pohybuje;
 2. takmer žiadna vyrážka;
 3. prevládanie zvyškov a kôrov.

Liečba svrabu

Chcel by som upokojiť pacientov bezprostredne konfrontovaní s problémom svrab, účinnosť čistenia je 100%, takže keď sa to urobí správne, všetky akcie, ste si istí, ako sa zbaviť tohto problemy.Suschestvuet niekoľkých klinicky overených liekov na liečbu svrab. Spôsoby liečby sa líšia náklady na kurze a množstvo ošetrenie pleti - od 2 do 5-7 pre kursa.Takzhe, základný liek na liečenie závisí od krajiny: v USA, Veľkej Británii a Austrálii, vo väčšine prípadov aplikovať krém s 5% permetrínu. V SNS, a v ruskom bázickým činidlom je masť benzyl-benzoát (10% alebo 25%, 20% RF)

BENZYL-BENZOATE

vo forme emulzie a masti (20% pre dospelých a 10% pre deti): toto je najpopulárnejšia droga pre svrab v Rusku a SNŠ. Je dobre absorbovaný, nezanecháva stopy na bielizni. Je to lacná droga (1 euro - 150 ml, dosť pre 3 procedúry).

Na liečbu, 2 procedúr (druhý - 4. deň).

 • Prvý deň vo večerných hodinách prvé umývanie v sprchách s mydlom a žínkou. Premýva mechanicky odstraňuje kliešte z povrchu kože a uvoľňuje pokožku, čo uľahčuje prenikanie antiskabioznyh (antiscabietic) prostriedky. Po umytí s holými rukami. (Ovplyvniť oblasť a za nechty, ktoré môžu zostať po poškriabaniu roztoče), opatrne trela masť alebo emulzie benzylbenzoát v celom tele, s výnimkou volosyanistoy hlavy a tváre u dospelých. Keď koža vyschne, môžete ísť spať (ruky musia byť tiež manipulované). Po 10-12 hodinách po ošetrení sa môžete umyť pod sprchou (prípravok má špecifickú vôňu), aj keď je efektívnejšie, aby sa neperil. Vymeňte (dezinfikujte) bielizeň a posteľnú bielizeň - ak je to potrebné.
 • 4. deň spracovanie sa opakuje. To je potrebné zničiť všetky nové kliešte, ktoré sa vyliahli z vajíčok za tri dni, pretože benzylbenzoát nefunguje na vajciach roztočov. Po 12 hodinách po ošetrení umyte mydlom a žinenkou, vždy vymeňte posteľnú bielizeň a oblečenie.

permethrin

(krém, masť, mlieko, sprej)

Vysoko účinná a najpopulárnejšia droga na Západe. 5% krém s permethrinom sa používa častejšie. Je to o niečo drahšie ako benzylbenzoát. Pretože permethrín (v nižšej koncentrácii) sa tiež používa na liečbu hlava a vši vši(Vši)

Použitie permetrínu vo svraboch: Pri svrab roztok použitý vo forme čerstvo pripraveného 0,4% vodnej emulzie, ktorá 1 raz denne (v noci), dôkladne sa vtiera do kože horných končatín, trupu a dolných končatín a potom počas 3 po sebe nasledujúcich dní. Koža tváre a krku, rovnako ako pokožka hlavy, nie je liečená. Štvrtý deň by mal pacient sprchovať a meniť posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.

Spregal

drahé francúzske lieky vo forme aerosólu, čo stačí na 3 procedúry. Obsahuje neurotoxický účinok na roztoče jedov: esdepalletrin (esbiol) a piperonyl butoxid. Je vhodný na použitie, nezanecháva stopy takmer bez zápachu, ale nedá sa vdýchnuť a liečba s klinčekom stojí niekoľkokrát viac, než akýkoľvek iný spôsob.

Spôsob aplikácie kukurice vo svraboch:

 • Liek sa opatrne aplikovaný na povrch tela (okrem hlavy a tváre) s vo vzdialenosti 20-30 cm od povrchu kože v nasledujúcom poradí - najprv na trupe, potom na končatinách (ošetrenej oblasti začína svietiť). Zvlášť opatrne sa droga aplikuje medzi prsty, prsty, podpaží, na všetky záhyby a postihnuté oblasti a ponechá sa na koži 12 hodín. Po 12 hodinách sa umyte mydlom a utrite. Zvyčajne je postačujúca jedna aplikácia lieku Spregal. Treba však mať na pamäti, že aj v prípade účinnej liečby sa môže pozorovať svrbenie a ďalšie príznaky ďalších 8-10 dní. Ak po tomto období príznaky pretrvávajú, môžete znova použiť liek.
 • Pri liečení detí a novorodencov pri postreku liečiva je potrebné zakryť nos a ústa utierkou; V prípade meniacich sa plienok je potrebné znova spracovať celú oblasť zadku. Pri lokalizovanom poškriabaní na tvári sú ošetrené vatovým tampónom namočeným v Spregal.

Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie (nodulárna svrab):

pretože zdrojom alergénov sú živé žijúce uzly neoplodnené samice svrbenie roztoče, pri ukladaní postskabioznaya svrbenia do týždňa (čas potrebný pre exfoliáciu rohovitej vrstvy pokožky s činidlom) proti zaobchádzaniu antihistaminiká drog (Fenkarol, loratadín, fexofenadín a iné) amasti s glukokortikoidmi (hydrokortizon a ďalšie) preliečenie proti malígnym liekom. výhodnejšie Spregal, ktoré majú neurotoxický účinok. Pred spracovaním je potrebné úplne umyť mydlom, hlavne rukami a nohami. Potreba opätovného liečenia nie je spôsobená rezistenciou na liek, ale životnou aktivitou mladých neoplodnených žien.

Po úplnom ošetrení svrabu sa svrbenie zvyčajne netrvá dlhšie ako týždeň a postupne klesá. Po 2 týždňoch po ukončení liečby dermatológ uskutoční kontrolu vyliečenia. Ak sa po liečbe vyskytne svrbenie, nepočúvajte na začatie nového liečebného cyklu s protizápalovými liekmi. Po niekoľkých aplikáciách môžu tieto lieky spôsobiť kontaktná dermatitída, sprevádzané svrbením, čo sa zvýši, ak sa pokračuje v liečbe "za záruku".

Vlastnosti liečby svrabu

 • Všetci pacienti s rovnakou epidémiou. ohnisko by sa malo liečiť súčasne.
 • Vyhoďte výrobok holými rukami, pretože ruky sú najčastejšie postihnuté svrabom.
 • Nechte si nechty: pod nimi, v dôsledku poškriabania, môžu byť vajíčka roztočov.
 • Nezabudnite o dezinfekciu bielizne a odevov: kliešť spoľahlivo zabitý varu po dobu 5-10 minút v roztoku sódy alebo pracieho prášku, môže ešte vyžehliť oblečenie s horúcim železom, ale pre lenivé je veľmi jednoduchý spôsob: bielizeň sa odstráni a 5 dní je zabalený v plastovom vrecku alebo visí vonku. Po 5 dňoch sa oblečenie považuje za dezinfikovanú, pretože hladní roztoče tak dlho neprežijete Dávajte pozor, aby ste museli zvládnuť všetky tkanivá, ktoré prichádzajú do styku s telom - oblečenie a posteľná bielizeň. Ak nechcete odkladať posteľnú bielizeň, urobte si dobrú prechádzku po plechu, obliečku na vankúše a pokrývku na pokrývku papiera. Ak dôjde k nedostatočnej dezinfekcii, zvyšné roztoče vás môžu opäť infikovať.
 • Liečba zložitých svrabov je lepšie vykonať masť benzylbenzoátu alebo spregalem.
 • Nórska svrabka je liečená v nemocnici.

Druhy svrab

Existuje 7 rôznych foriem svrab:

 1. Typické.
 2. Bez ťahov.
 3. Kúra čistoty.
 4. Kortikálnej.
 5. Zápalová lymfoplázia.
 6. Je zložitá.
 7. Pseudokutánny (pseudosarctopus)

Každá z týchto klinických foriem má svoje vlastné charakteristické kožné symptómy, ale existujú bežné príznaky svrabu. Ak je zistený jeden z vyššie uvedených symptómov, môžeme začať liečbu

Typická svrab

Choroba sa vyvíja pri infikovaní sexuálne zrelými jedincami, ktoré okamžite začnú parazitovať pokožku.

Typické svrab je charakterizované vzhľadom na rozštiepky pokryté krvavou kôrou, uzliny a vezikuly.

Uzlíky sú najčastejšie definované na bočných plochách trupu. Jedna tretina z nich je v ústach vlasových folikulov v dôsledku zavedenia larvy. Zvyšok, bez ohľadu na rast vlasov, v dôsledku alergií na kliešte.

Bubliny sú z väčšej časti na zápästiach, zápästiach a nohách, v oblasti svrbenia. Charakteristickým znakom pľuzgierov v svrabke je absencia známok zápalu a malá veľkosť (až do 3 mm).

Svrab bez stehov

Vyskytuje sa pri infikovaní lariev roztočov. To sa prejavuje absenciou pohybov, jednotlivých bublín a tuberkul. Choroba trvá nie viac ako dva týždne (čas dozrievania larvy dospelému jedincovi), potom prechádza do typickej svrabky.

Táto forma je typická pre osoby, ktoré sú v kontakte s pacientmi. Preto ak existujú zjavné príznaky svrabu v jednom z členov rodiny alebo v blízkom tíme, liečba doma by mala byť prijatá každým, kto ho kontaktoval.

Svrab bez stehov

Kúra čistoty

Je to typické pre ľudí, ktorí sa večer často umyjú. V tomto prípade sa roztoče mechanicky omyjú z kože. Vykazuje rovnaké príznaky ako typické, len veľmi mierne vyjadrené.

Spravidla je ťažké diagnostikovať a najčastejšie sa diagnostikuje len vtedy, keď ju vyšetruje dermatovenerológ.

Nórska svrab

Nazýva sa tiež nórsky alebo cholastický. Tento formulár je typický pre ľudí, ktorí nemajú svrbenie:

 • paralýza a pareza;
 • rôzne poruchy citlivosti;
 • liečba glukokortikosteroidnými hormónmi;
 • diabetes mellitus;
 • Infekcia HIV.

Nórska svrab sa prejavuje masívnou žltou alebo hnedou kôrkou až do hrúbky 2-3 cm, pod ktorou je veľký počet roztočov. Najčastejšie sú ovplyvnené ruky a nohy, zatiaľ čo pohyby v nich sú obmedzené a bolestivé.

Zo všetkých foriem sú kortikálne svrabové najcitlivejšie.

Scabulárna lymfoplázia (nodulárna svrab)

Ide o kožnú imunitnú odpoveď na klieňové antigény. To vedie k hyperplázii lymfatického tkaniva s tvorbou plochých svrbivých uzlín.

Pre svrbivú lymfadenciu sa vyznačuje dlhodobým zachovaním symptómov (až 6 mesiacov) po úplnom vyliečení parazitov.

Vyzerá to ako niekoľko svrbivých okrúhlych uzlín (tesnení) s priemerom 2 - 20 mm v červenej, ružovej alebo hnedej. Na povrchu nových uzlín sa môže zistiť svrbenie. Charakteristická lokalizácia:

 • skrutka a inguinálne a scrotalové záhyby,
 • penis,
 • vnútorné stehná a zadok,
 • axilárne záhyby,
 • okolo konečníka,
 • sacie hrnčeky.

Komplikovaná svrab

Svrab môže byť komplikovaný:

 • pustulárna infekcia (stafylokoky, streptokoky);
 • varí;
 • alergická dermatitída;
 • žihľavka;
 • mikrobiálny ekzém.

Zároveň kožné prejavy získajú vlastnosti charakteristické pre konkrétnu komplikáciu.

V prípade komplikácií musíte navštíviť lekára. Vzhľadom k tomu, v prípade liečby svrab doma v tomto prípade je nebezpečné a neefektívne.

Pseudosarkóza (pseudotochia)

je spôsobená svrabom veľkých zvierat, zvyčajne psov. Na človeka sa tieto roztoče nerozmnožujú a ostatní ľudia nie sú prevedení. Psedočská sa vyskytuje oveľa rýchlejšie (po niekoľkých hodinách po infekcii) a nachádza sa na miestach kontaktu so zvieraťom (častejšie v otvorených oblastiach tela). Liečba sa zvyčajne nevyžaduje.

Ľudové lieky na svrab

Ľudové prostriedky nemôžu vyliečiť svrab. Ľudové nápravné prostriedky môžu byť použité len ako dodatočné metódy na podporu tela

 • Cesnakové cibuľky alebo cibuľka medveďa sa na postihnuté miesta aplikujú dvakrát denne;
 • heřmánek (belošský, perzský a dalmatínsky). Na ošetrenie sa používa prášok z košov týchto insekticídnych odrôd. Pripravte masti (1: 4) na nesolené maslo, smaltujte a postihnuté oblasti namažte 2-3 krát denne;
 • lastovičník : na ošetrenie svrabu používaného ako listový džús alebo kašu z listov a masti pripravené z prášku celej rastliny a vazelíny (1: 4);
 • osviežovač trávnika malý: aplikácia je rovnaká ako aplikácia celandínu;
 • na ošetrovanie svrabu používajte aj korene ježka, listy eukalyptus, kohlúb, horský vták, pelyň;
 • pripraviť zbierku: tráva palina - 10 g, bobule jalovec -15 g, koreň Oman -20 g, borovicové noci - 20 g, noci breza - 15 g. Všetko premiešajte, rozdrviť. 3 polievkové lyžice. lyžička kolekcia naliať 500 ml vriacej vody, varíme 5 minút, trváme 1 hodinu, odtok. Umývajte postihnuté oblasti 2-3 krát denne počas 7-10 dní;
 • na zvýšenie a urýchlenie účinku umývania postihnutej kože chemicky vodou 2-3 krát denne v rovnakom čase;
 • poľa prasličky. Bujón: 30 g prasličky naliať 1 pohár vody, varíme 3-5 minút, trváme 15 minút, napätie. Make pleťové vody s hrubým odvarom 3-5 krát denne.
 • žihľava, soľ, vaječný žĺtok - v rovnakých častiach. Zmiešajte a namažte svrbivé miesta. Kurz: 3 dni.
 • jačmeň. Odvar: 1 kg semien jačmeňa nalijeme 10 litrov vody, varíme 1-2 hodiny, vyčerpáme. Použite na kúpele 2-3x denne.

Zdieľajte nové informácie s priateľmi a známymi v: