Hlavná

Bradavice

Svrab: 3 hlavné príznaky, formy, symptómy a liečba

Kúra sa môže nakaziť akejkoľvek osoby, dokonca Chistyulya, hoci čisto ľudí ochorenie je iná: vyrážka prvky izolovali a jediným záujmom je svrbenie večer a v noci. Dnes o tom budeme hovoriť svrab - o tom, ako ju podozrievať a ako ju liečiť.

Príklady prípadov svrabu

Docentka oddelenia kožných a pohlavne prenosných chorôb Bieloruskej štátnej zdravotníckej univerzity (Minsk) Alexander Navrotsky opisuje niekoľko prípadov svrabu (výňatky z ambulantných kariet):

Jeho matka priniesla trojročnú dcéru navštíviť materskú školu pediatra. Dievča sa pred troma dňami v zápästí, medzery medzi prstami, dlane a tváre vyrážky, ktorá dieťa hrebene, zvlášť intenzívne večer po ľahu na spanie. Podľa matky sú ďalšie tri deti v detskej skupine znepokojené svrbením.

Mladý muž so sťažnosťou na svrbenie a vyrážku v oblasti predného povrchu brucha, bokov a genitálií sa obrátil na lekára-dermatológ. Choroba je spojená s potravinovou alergiou alebo kúpanie v znečistenom rybníku počas výletu, z ktorého sa vrátil pred približne 10 dňami. Jeho priateľka má podobnú symptomatológiu, ktorá sa objavila ešte skôr. Vo vyššie uvedenej oblasti má pacient niekoľko nodulárnych prvkov, väčšinou pokrytých tmavohnedými kôrkami. V oblasti suprapubic a na pravom stehne sú pustulové prvky.

Roztoč svrab

Svrab je nákazlivé parazitárne ochorenie kože spôsobené zubatý roztoč (Sarcoptes scabiei, sarkOptes scabiEi). Starý názov kliešťa - kožovitý pruritus.

Roztoč roztoče v koži pod elektrónovým mikroskopom.

Samica roztoče je väčšia ako samica a má rozmery od 0,3 do 0,4? 0,25-0,38 mm, spôsobuje poškodenie pokožky na koži na hranici nadržaný a zrnitá vrstva epidermis a tam umiestni vajíčka. Z vajec za 2-3 dni larvové šupky, ktoré po 1,5-2 týždňoch prechádzajú na dospelé kliešte a žijú 1-2 mesiace. Roztoč môže byť je nákazlivé v ktoromkoľvek štádiu jeho vývoj. Odhaduje sa, že za priaznivých podmienok 1 žena za 3 mesiace dokáže dať život šiestim generáciám kliešťov vo výške 150 miliónov jedincov.

Vrstvy kože. Roztoč roztoče robí zdvihy na okraji hornej a zrnité vrstvy epidermis.

Roztoč roztočov pod ľahkým (konvenčným) mikroskopom.

V roztočoch roztoče nízka stabilita do životného prostredia. V suchých a horúcich podmienkach roztoči rýchlo zomrie (60 ° C - 1 hodina, vlhkosť pod 35% - za deň). V miestnosti stačí čakať 5 dní na úplnú smrť roztočov. Táto funkcia je užitočná pri dezinfekcii pri liečbe svrabu.

Zvláštnosť patogenézy svrabu

Patogenéza je sled patologických (bolestivých) zmien v tele s akoukoľvek chorobou alebo syndrómom.

Pokiaľ ide o svrab, je potrebné dôsledne asimilovať, že všetky jeho prejavy (svrbenie, vyrážka) sú v dôsledku alergie na roztoči, jeho kousnutiach a produktoch životne dôležitej činnosti (sliny, vajíčka, exkrementy). Po pochopení tejto skutočnosti je ľahké pochopiť iné znaky svrabu:

 • inkubačná doba je priemerne 1-2 týždne (až 6 týždňov). Táto doba je potrebná pre roztoče, aby sa naučili nové miesto pobytu a imunitný systém - začať reagovať na roztoče a ich odpad. Čím viac kliešťov zasiahne kožu na začiatku, tým kratšia doba inkubácie.
 • keď sa infekcia opakuje, reakcia na patogén sa objaví počas niekoľko hodín. Hoci neexistuje imunita voči svrabom, opätovné lov je ťažšie, a v tomto prípade je na koži zistený menší počet svrabov.
 • závažnosť vyrážky závisí len od počtu klíšťat v koži, ale je spôsobená závažnosti alergickej reakcie na produkty svojej životne dôležitej činnosti.

V dôsledku vážneho svrbenia a častého poškriabania je to možné bakteriálnej infekcie (napríklad stafylokoka), čo spôsobuje, že kožná vyrážka sa stáva rôznorodejšou, vrátane pustúl.

Zdroj obrázku: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Roztoči sú neaktívni ráno a popoludní. Ženské kliešte, žijúce maximálne 4-6 týždňov, vo večerných hodinách a v noci rýchlosťou 2-3 mm denne v epidermis svrbenie, v ktorom denne obsahuje 2 - 4 vajec. Muži tvoria krátke bočné vetvy vo svrab žien. Klíčky rozpúšťajú keratín pokožky pomocou špeciálnych proteolytických enzýmov obsiahnutých v slinách a pridávajú sa do vytvoreného lyzátu (roztoku). V noci (zatiaľ čo majiteľ spí) sa roztoče dostanú na povrch kože na párenie a rozvoj nových území. Na povrchu teplej pokožky sa kliešte pohybujú skôr rýchlo - rýchlosťou 25 mm / min. Je jasné, že je ľahšie získať svrab v noci v spoločnej posteli.

Klinické formy svrabu

 1. typické,
 2. komplikované pyodermou (pustuly),
 3. svrab čistých,
 4. Nodulárna svrab (závratná lymfoplázia),
 5. Nórska svrab,
 6. pseudotypový (pseudosarctopus).

TYPICKÁ FORMA. Nie je potrebné sa pokúšať zapamätať si všetko, čo je napísané nižšie, a odkazuje sa na typickú formu svrabu - ďalej sa venujem osobitne dôležitým bodom diagnostiky.

Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Involute - vo fáze opačného vývoja, starnutia.
Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Typická forma je charakterizovaná svrbenie, typická vyrážka a prítomnosť svrbenia. Avšak, tam je svrab a bez ťahov, takže nedostatok pohybov zatiaľ nepreukazuje absenciu svrabu. Nesmrteľný priechod Má spletený tvar a pozostáva z niekoľkých segmentov, ktoré sa nazývajú denný prvok zdvihu. Zadná časť kurzu sa postupne odlupuje. Samotný kurz sa skladá z 4-7 denných prvkov s celkovou dĺžkou 5-8 mm. Typicky, tieto pohyby vyzerajú ako šedé rovné alebo kľukaté poškriabaniu 1-10 mm dlhé, na ktorého konci, ktorý je transparentný bublina, prostredníctvom ktorého rayed tma (niekedy napísané, že biely) bodu - telo kliešťa. Drsné mŕtvice sú viditeľné na kožných plochách s tenkou stratum corneum epidermis:

 • medzi prstami,
 • bočné plochy prstov,
 • kĺby zápästia a lakťov,
 • prsné žľazy (najmä obvod bradaviek),
 • dolné brucho,
 • predkožkový a glansový penis atď.

Vyrážka so svrabom

Typická vyrážka keď je svrab predstavovaný malými erytematóznymi papuliami (červené uzly), ktoré môžu byť rozptýlené alebo viacnásobné, zlúčené. V priebehu času sa papuly (uzliny) stávajú vezikulami (bubliny) sa otvárajú s tvorbou krvavých alebo hnisavých kôr. Hnojivé kôry sú výsledkom pripojenia sekundárnej bakteriálnej infekcie.

COMPLICATED SCIENTIST (u 50% pacientov). Svrab môže byť komplikovaný, napríklad, dermatitída (mechanické poškriabanie kože na pozadí alergického zápalu) alebo pyoderma (hnisavé kožné lézie s pyogenickými koky - stafylokokmi a streptokokmi).

čistota svrab svrab = "anonymných": to je možné, ak je človek pravidelne čistiť a to je v poriadku, aby imunitu. Charakteristické jednorazové vyrážky a silné svrbenie večer a noci.

NODULÁRNA (NODULÁRNA) SCIOTCH = ZNAČNÁ LYMFOPLÁZIA. Vyjadruje sa vo forme niekoľko svrbivých okrúhlych uzlín (tesnenia) s priemerom 2 - 20 mm v červenej, ružovej alebo hnedej. Na povrchu nových uzlín sa môže zistiť svrbenie. Charakteristická lokalizácia:

 • skrutka a inguinálne a scrotalové záhyby,
 • penis,
 • vnútorné stehná a zadok,
 • axilárne záhyby,
 • okolo konečníka,
 • sacie hrnčeky.

Uzly sú zvyčajne málo. Niekedy sú jediným diagnostickým znakom svrabu.

Tieto uzly sú spôsobené nadmernú reakciu imunitného systému na kliešťoch a ich produktoch životne dôležitých aktivít. Tesnenia sú proliferáciu lymfatického tkaniva v koži a obsahujú lymfocyty (jedna z odrôd leukocytov). Uzliny a svrbenie v závratnej lymfoplázii môžu pretrvávať niekoľko týždňov a dokonca mesiacov aj po kvalitnej liečbe. Podľa nedávnych štúdií je zdrojom alergénov v takýchto prípadoch živé neoplodnené ženské roztoče roztoče, Neklaďte vajcia a nevytvárajte otvory v streche priechodov, čo obmedzuje prístup lieku z povrchu kože. Ak si spomínam, že roztoče žijú až 4-6 týždňov, je jasné, prečo pacienti môžu po liečbe svrabom dlho po svrbení. Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie, pozri nižšie.

NÓRSKY VEDEC. Táto forma je najrýchlejšia a názov je, pretože to bolo prvýkrát popísané v Nórsku pred sto rokmi a polami u pacientov s malomocenstvom (malomocenství). Vyskytuje sa u pacientov, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemajú svrbenie, hoci polovica pacientov má svrbenie. Príčiny nórskych svrabov sú rozdelené do niekoľkých skupín:

 1. chýbajúce svrbenie spôsobené imunodeficiencie, keď je imunitný systém tak slabý, že roztoče nie sú schopné spôsobiť významnú alergickú reakciu. Pozoruje sa pri AIDS, podvýžive, tuberkulóze, pri liečbe glukokortikosteroidov, cytostatik atď.
 2. chýbajúce svrbenie spôsobené poruchy nervovej citlivosti koža (polyneuropatia, malomocenstvo, syringomyelia - tvorba dutín v mieche atď.);
 3. keď pacienti chcú, ale nemôže svrbieť (paralýza, myopatia atď.);
 4. zvyšok - dedičná predispozícia (nie sú vyššie uvedené dôvody).

S nórskymi svrabmi koža sa zväčšuje a zhrubne. ovplyvnený aj pleť na tvári, vlasy a nechty, čo sa nestane u dospelých s typickou formou svrabu. Pre nórsky svrab je typické množstvo vyrážok, ale častejšie je hrubé špinavé žlté kôrky až do hrúbky 2-3 cm, ktoré vo forme plášťa pokrývajú veľké plochy kože. V dolných vrstvách kôry sú krútené priechody. Pri odstraňovaní kôrok je vystavená rozsiahla erózna erózia. Keď sa klince nórskych svraštia zahustia, uvoľnia sa, ľahko sa zlomia (to pripomína onychomykóza - hubu nechtov) a vlasy sa stávajú matné. Od pacienta je kyslá zápach.

Nórska svrab je iná mimoriadne vysoká infekčnosť. Na telo pacienta môže byť až milión svrab, zatiaľ čo v typickej forme sú zvyčajne iba 15 jedincov.

Pseudoestetika (pseudosarkóza) je spôsobená zubaté roztoče veľkých zvierat, častejšie psy. Na človeka sa tieto roztoče nerozmnožujú a ostatní ľudia nie sú prevedení. Psedočská sa vyskytuje oveľa rýchlejšie (po niekoľkých hodinách po infekcii) a nachádza sa na miestach kontaktu so zvieraťom (častejšie v otvorených oblastiach tela). Liečba je zvyčajne nie je potrebné.

Známky svrabu

Obrátime sa na tri hlavné príznaky svrabu.

1) Svrbenie večer a noci. Toto označenie je spôsobené životným cyklom roztoče svrab, ktorý je najaktívnejší večer a večer.

2) Typické miesta vyrážok.

Napriek tomu, že v čistých ľuďoch sú erupcie zriedkavé, prvky vyrážky sa nakoniec rozšírili na typické miesta, ktoré potrebujete vedieť. Vzhľad vyrážky je menej dôležitý, pretože vyrážka sa líši od polymorfizmu (odroda).

Typické miesta vyrážky keď sa svrab (podľa analýzy 1105 KKVD kariet v Minsku):

 • takmer všetky interdigitálne priestory a bočné plochy prstov,
 • v 50% - oblasť zápästia,
 • 50% mužov má pohlavné orgány,
 • 25% má nohy,
 • 20% - kufor,
 • v 17% - ruky a nohy (okrem rúk a nôh),
 • 10% žien má mliečne žľazy.

Typická vyrážka pre svrab

A tiež: ohybové záhyby predlaktia a ramien, zadky, boky a popliteálne dutiny.

Tak, svrab bez zapojenia rúk sú zriedkavé. Takéto svrab je možné, ak je pacient čistý a roztoč sa nerozšíril do rúk (napríklad počas sexuálnej cesty infekcie). Môžete vykonať iný záver, potvrdený praxou: dermatológovia zriedka vystaviť diagnózu svrab na začiatku ochorenia (v prípade, že rúk a zápästia, kefa nie je poškriabaný), odpísanie svrbenie (napríklad v oblasti nôh) pre alergie alebo bodnutí hmyzom. A až po opakovaných apeloch na svrbivého pacienta, keď sa zasiahne väčšina typických miest, je možné podozriť svrab, nasmerovať pacienta na analýzu a dať správnu diagnózu.

3) Skupinová povaha svrbenia.

Ak sa iní členovia rodiny začali škrábávať večer a večer, je načase, aby sa dermatológ vyškrábal.

Porovnanie vyrážky s kúskami bĺch a svrabom

Spôsoby infekcie svrabom

Svrab vysielaný na dlhodobý priamy kontakt s pokožkou, takže najjednoduchší spôsob je zachytiť v posteli v noci. Deti sa často nakazia, keď spia na rovnakej posteli s chorými rodičmi. Je to spôsobené biologickými vlastnosťami kliešťa:

 • svrab roztoč je aktívny večer a v noci,
 • na prenikanie kožných roztočov potrebujete asi 30 minút,
 • vo vonkajšom prostredí roztoč rýchlo zomrie (pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80% po 24-36 hodinách) a aktivita stráca ešte skôr.

Infekcia v tíme možná s priamymi kontaktmi (rozruch, časté a silné ruky, kontaktné športy atď.). Infekcia prostredníctvom výrobkov pre domácnosť je teraz zvažovaná nepravdepodobný. Známe skúsenosti, ktoré sa uskutočnili v roku 1940 vo Veľkej Británii pod vedením Mellanbyho. Z 272 pokusov infikovať dobrovoľníkov, ktorí šli do postele, s ktorými boli vychovaní iba pacienti s ťažkou svrabou, len 4 pokusy viedli k tejto chorobe.

Klinická forma choroby je tiež dôležitá. Ak je typický tvar na koži pacienta asi 15 roztočov Nórsky formulár svrab - niekoľko stotisíc (až milión). Vzácny a neobvyklý vzhľad pacientov s nórskymi svrabu (hrubé špinavé-žltá kôra, vlasové a nechtové infekcie, častá neprítomnosť svrbenie) vedú k tomu, že diagnóza je založená len vtedy, keď začnú poškriabaniu okolo.

Na klinike kožných a pohlavne prenosných chorôb Bieloruskej štátnej lekárskej univerzity sa analyzovalo viac ako tisíc lekárskych záznamov pacientov liečených na svrab v mestskom dermatologickom dispenzárskom meste Minsk. Ukázalo sa to 80% prípadov sú mladí ľudia mladší ako 29 rokov. Jeden z piatich je dieťa. 80-85% - prípady v rodine a pacienti z organizovaných skupín tvoria až 20%.

Funkcia svrabu u detí

U detí v prvých 6 mesiacoch života vyzerá svrab žihľavka (preťaženie pľuzgierov, ako pri popáleninách). Všeobecne sa klinický obraz podobá mokrý ekzém, nepodliehajú obvyklému ošetreniu. U detí mladších ako 3 roky sú medzigitálne miesta a bočné povrchy prstov Zriedkavé. Niekedy sa môžu dostať aj malé deti nechty dosky, ktoré sa zahustia, uvoľnite vzhľad trhlín.

Vyrážka u dieťaťa so svrabom

Je charakteristické, že všetky deti sú postihnuté ALL skin telo, dokonca aj tvár a pokožku hlavy, čo sa nedeje u dospelých (respektíve, pri liečbe svrabových detí treba tiež zvládnuť tvár a hlavu a dospelých - nie). Na liečbu detí, menej (polovica) koncentrácie účinnej zložky. Použitie liekov s "dojčenskou" koncentráciou na liečbu dospelých je chyba a je jedným z dôvodov neúčinnosti liečby.

Potvrdenie diagnózy

To stačí objaviť svrbenie, Avšak nie sú všade a vôbec nie. Scarborrowing sa ľahšie deteguje pomocou farbenia kože jódová tinktúra - pohyby sa stávajú viditeľnými vo forme hnedých pásikov na pozadí farbenej svetlohnedej kože. Najpokročilejšia technológia - videodermatoskop s nárastom 600-krát, čo umožňuje detekovať svrbenie v takmer všetkých prípadoch.

Zvýšenie o 10 a 3 krát.
Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Najčastejšou metódou potvrdenia pre rýchlu diagnostiku svrabu je štepenie pomocou 40% kyseliny mliečnej. Kyselina mliečna dobre uvoľňuje stratum corneum epidermis, nedráždi pokožku, zabraňuje tvorbe hnojenia a rozsypaniu materiálu počas oškrabávania. Na prvok svrbenia sa aplikuje kvapka 40% kyseliny mliečnej (mŕtvica, uzlík atď.). Po 5 minútach sa uvoľnená epidermis odštiepi až do vzniku kapilárnej krvi. Materiál sa prenesie do šmýkačky v kvapke kyseliny mliečnej, potiahnutej krycou vrstvou a mikroskopicky.

Ďalšia metóda je rozšírená extrakcia kliešťa s ihlou nasleduje mikroskopia.

Liečba svrabu

Tam je veľa liekov na liečbu svrabu. Spôsoby liečby sa líšia v cene kurzu a počte ošetrení kože - od 2 do 5 až 7 počas kurzu. Pre dospelých, v priemere, 50 ml prípravku na jedno ošetrenie pleť. Poviem vám o najznámejších liekoch:

1) BENZYL BENZOATE vo forme emulzie a masti (20% pre dospelých a 10% pre deti): toto je najpopulárnejší prípravok na liečbu svrabov v Rusku a Bielorusku. Je dobre absorbovaný, nezanecháva stopy na bielizni. Je to lacné (1 euro - 150 ml, dosť na 3 procedúry).

Na liečbu, 2 procedúr (druhý - 4. deň). Prvý deň vo večerných hodinách (každé liečenie svrabom by malo začať len vo večerných hodinách!) najskôr umyté pod sprchou s mydlom a žinenkou. Premýva mechanicky odstraňuje kliešte z povrchu kože a uvoľňuje pokožku, čo uľahčuje prenikanie antiskabioznyh (antiscabietic) prostriedky. Po umytí s holými rukami starostlivo trie emulziu alebo masť benzylbenzoátu v tele, s výnimkou hlavy a tváre u dospelých. Keď koža vyschne, môžete ísť spať (ruky musia byť tiež manipulované). Po 10-12 hodinách po ošetrení sa môžete umyť pod sprchou (prípravok má špecifickú vôňu), aj keď je efektívnejšie, aby sa neperil. Vymeňte (dezinfikujte) bielizeň a posteľnú bielizeň - ak je to potrebné.

4. deň spracovanie sa opakuje. To je potrebné zničiť všetky nové kliešte, ktoré sa vyliahli z vajíčok za tri dni, pretože benzylbenzoát nefunguje na vajciach roztočov. Po 12 hodinách po ošetrení umyte mydlom a žinenkou, vždy vymeňte posteľnú bielizeň a oblečenie.

2) PERMETRIN (krém, masť, pleťová voda, sprej): vysoko účinné a najpopulárnejšie liečivo na západe. 5% krém s permethrinom sa používa častejšie. 2 ošetrenia. Je to o niečo drahšie ako benzylbenzoát. Pretože permethrín (v nižšej koncentrácii) sa tiež používa na liečbu hlava a vši vši (vši), potom je potrebné zvoliť liečivo s permetrínom na liečbu svrabu berúc do úvahy údaje v balení k lieku.

3) SPREGAL: drahá francúzska droga vo forme aerosólu, čo stačí na 3 procedúry. Obsahuje neurotoxický účinok na roztoče jedov: esdepalletrin (esbiol) a piperonyl butoxid. Je vhodný pri aplikácii, nezanecháva stopy takmer bez zápachu, ale nedá sa inhalovať a liečiť spragalem je niekoľkonásobne drahší, než akýmkoľvek iným spôsobom.

Hoci ručné uvádza, že Spregal sa vzťahujú aj na roztoče vajcia (na rozdiel od iných protivokleschevye liekov), a preto je úplne jedno ošetrenie tela, veľa dermatológov, aby sa zabránilo opakovaniu svrabu sa odporúča vykonávať štandardné dvoch-time ošetrenie pleti v intervale 3 dní. Tiež odporúčam dvojité spracovanie.

Ďalšie metódy liečenia svrabu sa používajú menej často:

 • Demjanovičova metóda (60% hydrosulfit sodný a 6% kyselina chlorovodíková): účinná, ale každá liečba trvá asi hodinu. Docela dlho.
 • jednoduchá sírová masť (dospelí 20-33%): denne po dobu 5 až 7 dní. Prostriedky dokázané, ale existuje niekoľko nedostatkov. Masť má ostrý zápach, je založená na vazelína, ktorá nie je absorbovaná, nechutná na dotyk a špinavú bielizeň. Toto je veľmi málo ľudí. Na západe sa už nepoužíva sírová masť.
 • existujú iné, menej známe spôsoby liečby.


Zásady liečby svrabu:

 • Všetci pacienti s rovnakou epidémiou. krb sa musí liečiť zároveň.
 • Vyčistite výrobok s holými rukami, pretože ruky sú najčastejšie postihnuté svrabom.
 • Vyrežte nechty: pod nimi, v dôsledku poškriabaniu, môžu byť vajíčka kliešťov.
 • Pamätajte na to dezinfekcia odevov a odevov: Tick spoľahlivo zabitý varu po dobu 5-10 minút v roztoku sódy alebo pracieho prášku, môže ešte vyžehliť oblečenie s horúcim železom, ale pre lenivé je veľmi jednoduchý spôsob: bielizeň sa odstráni a 5 dní je zabalená v plastovom vrecku alebo visieť vonku. Po 5 dňoch sa oblečenie považuje za dezinfikovanú, pretože hladové kliešte neprežijú tak dlho.

Upozorňujeme, že je potrebné manipulujte so všetkými tkaninami, oblečenie, ktoré je v kontakte s telom - oblečenie a posteľná bielizeň. Ak nechcete odkladať posteľnú bielizeň, urobte si dobrú prechádzku po plechu, obliečku na vankúše a pokrývku na pokrývku papiera. Ak dôjde k nedostatočnej dezinfekcii, zvyšné roztoče vás môžu opäť infikovať.

 • Liečba zložitých svrabov je lepšie vykonať masť benzylbenzoátu alebo spregalem.
 • Nórska svrabka je liečená v nemocnici.

 • Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie (nodulárna svrab): pretože zdrojom alergénov sú živé žijúce uzly neoplodnené samice svrbenie roztoče, pri ukladaní postskabioznaya svrbenia do týždňa (čas potrebný pre exfoliáciu rohovitej vrstvy pokožky s činidlom) proti zaobchádzaniu antihistaminiká drog (Fenkarol, loratadín, fexofenadín a iné) a masti s glukokortikoidmi (hydrokortizon a ďalšie) preliečenie proti malígnym liekom. výhodnejšie Spregal, ktoré majú neurotoxický účinok. Pred spracovaním je potrebné úplne umyť mydlom, hlavne rukami a nohami. Potreba opätovného liečenia nie je spôsobená rezistenciou na liek, ale životnou aktivitou mladých neoplodnených žien.

  Po úplnom ošetrení svrabu sa svrbenie zvyčajne netrvá dlhšie ako týždeň a postupne klesá. Po 2 týždňoch po ukončení liečby dermatológ uskutoční kontrolu vyliečenia. Ak sa po liečbe vyskytne svrbenie, nepočúvajte na začatie nového liečebného cyklu s protizápalovými liekmi. Po niekoľkých aplikáciách môžu tieto lieky spôsobiť kontaktná dermatitída, sprevádzané svrbením, čo sa zvýši, ak sa pokračuje v liečbe "za záruku". Svrbenie s kontaktnou dermatitídou sa ľahko zamieňa so svrbením, keď je svrab. Tento problém je podrobnejšie opísaný tu: http://retinoids.ru/benzil2.html

  Po prvej liečbe anti-maltratáciou sa pacient stáva v epidémii menej nebezpečný, pretože veľmi nákazlivé štádiá roztoče svrabu už zomreli.

  Bol tento materiál užitočný? Zdieľať tento odkaz:

  poznámky 11 k poznámke "Scabies: 3 hlavné príznaky, formy, príznaky a liečba"

  23. novembra 2014 v 03:11

  Existuje takzvaný "filariasis scabies", Čo je jeden z príznakov onchocerciázy. Onchocerciasis - tropická parazitárne ochorenie spôsobené niťovitých (2-5 cm od 0,2-0,4 mm) parazitickými červami - filariální druh Onkotserka (latinsky Filu. - závit). Tieto červy parazitujú pod kožou (v podkožnom tukovom tkanive) a môžu vstúpiť do prednej komory oka. Onchocerciasis sa prenáša na midges, iba trpia ľudia. Onchocerciáza je bežná v strednej a východnej Afriky, ako aj v strednej a južnej Amerike (Mexiko, Venezuela, Kolumbia, Brazília), ako aj v Jemene. Inkubačná doba je v priemere približne 1 rok alebo menej.

  Svrbenie kože je skorým príznakom onchocerkózy a je spôsobené narodením a prelínaním mladých lariev - mikrofiltrií. Svrbenie je rôznej intenzity (niekedy veľmi silné), kontinuálne alebo prerušované, často na stehnách a dolné končatiny, ruky, chrbát, zadok, a niekedy aj celé telo. Svrbenie sa objavuje a zosilňuje vo večerných a nočných hodinách, takže sa nazýva filariasis scabies. V oblasti pruritu sa vyskytuje polymorfná erytematózna papulózna vyrážka (tj vyrážka s súčasne odlišnými prvkami - škvrny a uzliny). Teplota tela sa môže zvýšiť na 38-39 ° C. Časom sa koža stáva citrónovou kôrou (podobne ako koža slona alebo jašterice).

  Ak máte obavy o pretrvávajúce svrbenie a vy ste bol v týchto krajinách pred niekoľkými mesiacmi (asi pred rokom), sa vzťahujú k infekčným chorobám eliminovať Onchocerciasis.

  21. októbra 2015 o 12:58

  Môže zvieratá infikovať svrab?

  Autorova odpoveď:

  Zvieratá majú roztoče, ale keď idú na človeka, čoskoro zomrú. Svrbenie, spôsobené uhryznutím klinov zvierat, prechádza samo od seba.

  16. decembra 2015 o 16:31

  Môže človek nakaziť zviera svrabom? Zviera sa stane nosičom svrabu?

  Autorova odpoveď:

  Nie, iba muži trpia svrabom. Zvieratá majú svoje svrabstvo, ale na dlhom čase nežijú na človeku, nevykonávajú pohyby ani nekladú vajcia. Liečba sa nevyžaduje.

  24. februára 2016 o 22:08

  Môže človek po ochorení po nejakom čase znovu ochorieť svrabom?

  Autorova odpoveď:

  Áno, samozrejme. Imunity na svrab nie je tvorený, môžete sa chorý mnohokrát, ak je zdroj infekcie.

  12. októbra 2016 o 21:00

  Môžete získať svrab na verejnom mieste? Napríklad, ak pacient sedel na gauči a potom I. Môžu sa roztoči plazúť inej osobe, ak nebol žiadny kontakt? Napríklad z postele do postele na oddelení?

  Autorova odpoveď:

  Na verejnom mieste sa teoreticky infikujete, ale v praxi je to zriedkavé (najmä pri dodržiavaní pravidiel osobnej hygieny). Je ľahšie sa nakaziť, ak ležíte bez oblečenia v posteli pacienta alebo používate jeho spodné prádlo.

  11. novembra 2016 o 21:36

  Ako liečiť svrab s dojčiacou matkou, ak sú lieky kontraindikované?

  Autorova odpoveď:

  Na zahraničných webových stránkach Na liečbu svrabu počas laktácie (dojčenie) sa odporúča Permethrin vo forme tekutého, gélu alebo vo vode rozpustného krému. Permethrin sa mierne absorbuje z povrchu pokožky (menej ako 2%) a rýchlo sa metabolizuje v tele. Masť sa neodporúča, pretože dieťa môže počas kŕmenia prehltnúť veľké množstvo minerálnych parafínov.

  15. november 2016 o 13:01

  Môže sa mačka nakaziť od osoby?

  Autorova odpoveď:

  Klíšťata zvierat a ľudí sa nemôžu rozmnožovať na hostiteľovi iného druhu, takže migrované kliešte zomrú za pár dní na vlastnú päsť.

  22. novembra 2016 o 09:54

  Či svrab nedokáže vyrážať? Keď sa matka a dieťa ochorejú súčasne, ale to nie je svrbenie a je vyrážka.

  Autorova odpoveď:

  Svrab nie je viditeľný len vo veľmi zriedkavých prípadoch, keď je imunita nula a alergická reakcia jednoducho chýba. Musíte sa ukázať k dermatológovi, určite máte nejakú inú chorobu.

  2. februára 2017 v 05:48

  U dieťaťa 3 mesiace. svrab. Je to kontraindikácia pre rutinné očkovanie a je možné liečiť dieťa - permetrín alebo lepšie spragal?

  Autorova odpoveď:

  Striktívna kontraindikácia nie je, ale pri injekcii dochádza k poškodeniu kože a musí sa liečiť proti svrabom. Konečné rozhodnutie by malo urobiť pediatr.

  Permetrická masť sa nepoužíva u detí mladších ako 3 roky, preto používajte Spregal. Predbežne si pozorne prečítajte pokyny pre prípravok.

  15. augusta 2017 o 23:08

  1. Je spragal účinným liekom pre dospelých, pretože sa dá použiť aj vo veku 3 mesiacov?
  2. Koľko spagale je "neškodné" iné prostriedky?
  3. Ak má majster svrab diabetes mellitus, čo môže byť liečený takými liekmi, ako je benzylbenzoát a hormonálne masti?

  Autorova odpoveď:

  1. Je účinný.
  2. Je to novšia a drahšia droga. Podľa výskumu je to úplne bezpečné aj pre deti.
  3. Z glukokortikoidných hormónov môže zvýšiť hladinu cukru, ale z vonkajšej aplikácie masti na obmedzený povrch je nepravdepodobné. Takže nič, myslím. V každom prípade pokyny k lieku naznačujú známe nebezpečné kombinácie liekov.

  13. mája 2018 o 23:01

  Môže sa svrab, objaviť v slabín, kolená a nohy po holení intímne zóny.

  Autorova odpoveď:

  Po holení nie je žiadna svrab, ale podráždenie z holiaceho strojčeka a použitého krému alebo peny. Toto sa nazýva kontaktná dermatitída. Musí prejsť nezávisle jeden deň alebo dva. Ak tomu tak nie je, ale zhoršuje sa, musíte prejsť k dermatológovi.

  Napíšte svoj komentár:

  © Blog lekára prvej pomoci, 2007 - 2017. Ochrana osobných údajov.
  Powered by WordPress. Návrh z Cordoba (so zmenami).

  svrab

  svrab - bežné parazitárne ochorenie kože je spôsobené svrbením Sarcoptes scabiei. a je vysoko nákazlivé. Výskyt svrabu je pomerne vysoký, zatiaľ čo napriek skutočnosti, že svrab je považovaný za ochorenie antisociálnych jedincov, sú postihnutí ľudia všetkých spoločenských vrstiev. U detí a mladých ľudí sa svrab často zaznamenáva kvôli svojej mobilite a aktívnejšiemu životnému štýlu. Liečba svrabu vyžaduje liečbu benzylbenzoátu nielen postihnutých oblastí, ale aj celú kožu. K tomu dochádza pravidelnou zmenou posteľnej bielizne a posteľnej bielizne.

  svrab

  svrab - bežné parazitárne ochorenie kože je spôsobené svrbením Sarcoptes scabiei. a je vysoko nákazlivé. Výskyt svrabu je pomerne vysoký, zatiaľ čo napriek skutočnosti, že svrab je považovaný za ochorenie antisociálnych jedincov, sú postihnutí ľudia všetkých spoločenských vrstiev. U detí a mladých ľudí sa svrab často zaznamenáva kvôli svojej mobilite a aktívnejšiemu životnému štýlu.

  Etiológia svrabu

  Svrab - nákazy antropofilnymi ako svrbenie roztočov parazit len ​​u ľudí. Zdrojom infekcie je chorá osoba, svrab sa prenáša priamo na kontakt alebo cez infikované domáce predmety. Dospelý svrbí roztoč má rozmery asi 100 mikrometrov a mocné čeľuste zariadení pre porušenie v epidermis tunelov, tunelov robí žena, muž v podstate nepohybujú, ich primárnu funkciu - oplodnenie. V populácii je pomer žien a mužov 2: 1. Hnojenie samice nastáva pod kožou, po ktorom sa larvy na násadách dostanú na povrch na ďalšie zavedenie do vrstiev epidermis. Párové svrab svrabov sa vyskytuje aj na povrchu.

  Takže kliešť dosiahne svoj povrch dvakrát počas svojho životného cyklu. Aby sa infiltrovala koža svrabu 15-20 minút, vysvetľuje to nákazlivosť svrabu. V prvej polovici dňa, kedy samica kladie vajcia a v noci hryzie pohyby, životný cyklus pôvodcu svrabu je od dvoch týždňov až dvoch mesiacov, po ktorej sa kliešť zomrie a rozkladá sa v progryzennyh ťahov. Krivka svrabu nie je tuhá a pri teplote +55 stupňov zomrie po 10 minútach a pri teplote +80 okamžite zomrie. Mimo človeka klepne aj pomerne rýchlo.

  Mechanizmus infekcie svrabom

  Infekcia svrabom je možná na verejných miestach pomocou kľučiek dverí, zábradlí schodov, telefónnych rúrok. V dôsledku toho vzniká epidemické centrum a pacient so svrabom infikuje prostredie domácej a profesionálnej povahy. Infekcia svrabom sa môže vyskytnúť počas pohlavného styku, najčastejšie infekcie človeka z infikovanej ženy. Roztoč môže mať krátky čas na zvieratách, takže infekcia svrabmi zo zvierat nie je vylúčená, aj keď je extrémne zriedkavá. Kožný agens svrab je najaktívnejší od septembra do decembra, v tomto čase je diagnostikovaný najväčší počet výskytov svrabov. Aktivity v noci spôsobujú vysoké riziko infekcie v rámci rodiny pri použití jednej lôžka. Najčastejšie postihnuté medzipodnikové záhyby, oblasti zápästia a dokonca aj počas vývoja svrabu sú ovplyvnené iné časti tela s výnimkou pokožky hlavy a oblasti podvalu.

  Klinické prejavy svrabu

  Inkubačná doba svrabu od troch dní do dvoch týždňov, ale pri bližšom pohľade zistíte, miesto vstupu liečbu svrab v prvých dňoch po infekcii. Keď samice začnú aktívne položiť vajcia, klinické prejavy svrabu sa zvyšujú. Existuje neznesiteľná svrbivosť, ktorá sa zosilňuje vo večerných aj nočných hodinách. Viditeľné na koži svrbenie pohybuje v lineárnych úsekoch zápal, zápalová odpoveď na svrab vysvetliť prítomnosťou chemicky aktívnych látok v slinách parazita, takže zasiahnutá oblasť je možné pozorovať alergickú infiltráciu. Vzhľadom k ťažkým svrbenie kože macerovanými sú pozorované škrabance na tele, niekedy pokryté krvavými chrasty. Klinické prejavy sú závislé na aktivite svrab roztoče života, ako udržať osobnú hygienu a na stupni citlivosti organizmu k patogénu.

  Typická forma svrabu

  V typickej forme svrabu erupcií lokalizovaných na brucho v pupočnej oblasti, na prednej-stehná, zadok, prsných žliaz, bočné povrchy prstov rúk a nôh, na interdigitálna kožné záhyby, muži svrab môže byť lokalizovaná na koži mieška a penisu. Mangy pohybuje sa objaví ako belavý alebo sivastý priame alebo zakrivené čiary od 5 do 7 mm, mierne nad kožou. Na tvári, na koži dlaní a nôh sa môžu objaviť len jednotlivé vyrážky. je pod lupou jasne viditeľný Itch pokrok, koniec samozrejme končí svrab malé papuly alebo vačku. Papulovezikulyarnye prvky čiastočne zahrnuté krusty krvavé bod a dosahujú veľkosť až do 0,5 mm.

  Okrem kožných pohybov, ktoré majú spárované papule, na koži pacienta so svrabom sú bodové a lineárne hrebene spôsobené ťažkým svrbením. V závislosti od stupňa závažnosti svrabu sa môžu vyskytnúť ohniská pyokokovej infekcie, ktoré sa častejšie nachádzajú v zónach extensor. Na lakte sú hnisavé alebo krvavé purulentné krusty - príznak Ardieho.

  Kúra čistoty

  Svrab čisto - to je vymazaný formu choroby, ktorá sa vyskytuje u ľudí, ktorí majú normálny imunoreaktivita nie je pozorovaný v dôsledku alergickej reakcie na prítomnosť roztočov. Zvýšenú pozornosť k osobnej hygiene, kedy ľudia niekoľkokrát denne sa osprchovať a výmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne a tiež prispieť k opotrebovaniu klinických prejavov svrab. Je charakterizovaná jednými erupciami na hrudi a okolo pupka, ktoré prakticky nie sú macerované a nespôsobujú nepríjemné pocity, iba v noci je svrbenie. Možno vzhľad hemoragických kôr.

  Nodulárna svrab

  Kožná svrab sa vyskytuje v dôsledku hyperergickej reakcie oneskoreného typu, ktorá sa vyvíja ako odpoveď na produkty živočíšnej aktivity roztočov. Nodulárna forma svrabu je zvyčajne výsledkom neošetreného alebo nesprávne ošetreného svrabu. Dlhší priebeh ochorenia, reinfekcia s roztočom rozptýlila výskyt svrbivých červeno-hnedých uzlín. Vyrážka je lentikulárna povaha, uzliny sa objavujú pod inštrukciami svrbenia a nachádzajú sa na typických miestach vyrážok. Táto forma svraba je odolná proti rôznym anti-scabic terapii, pretože kvôli husté kôry, liečivé látky prakticky nekonajú na kliešť.

  Kortikálna svrabka

  Kortikálnej (Norwegian) svrab diagnostikovaná formy v zriedkavých prípadoch u pacientov, ktorí majú výrazne oslabenú imunoreaktivitu. Kortikálnej svrab je vysokozaraznoy forma, ako v krusty má najvyššiu koncentráciu roztočov. Imunodeficiencie, bežné ochorenie, pri ktorých dochádza k zníženiu imunity a vyčerpania, chronická liečba kortikosteroidmi, cytotoxické lieky a zneužívanie alkoholu prispievajú k rozvoju kortikálnych svrab.

  Klinicky je kortikálna svrab charakterizovaná prítomnosťou šedo-špinavých kôr, ktoré majú tendenciu prekrývať sa. Krusty zvyčajne rôznej veľkosti a hrúbky, tesne navzájom zvarené a podkladové tkanivá sú po odstránení veľmi bolestivé. Po odstránení kôrky sú vystavené žlté erózie.

  Ovplyvňuje extensor povrchy, zadné rúk, lakťov, kolien, medziprstové priestory, zadok, brucho, uši, aspoň tváre a vlasovej pokožky. Na dlaniach a chodidlách dochádza k silnej hyperkeratóze, ktorá obmedzuje slobodu pohybu. V prípade, že postihnutý necht dosky, ktoré sú deformované, že rozpadať, stanú hrubšie a mení farbu.

  Pri nedostatočnej liečbe alebo nedostatku je svrab komplikovaný pyodermou, mikrobiálnym ekzémom a dermatitídou rôznej povahy.

  Diagnóza svrabu

  Diagnóza je stanovená dermatológ, lekár alebo infekčné choroby na základe klinických dát a sťažností pacientov. Prítomnosť svrbenie, ktorý je zosilnený vo večerných a nočných hodinách, a prítomnosť charakteristických lineárneho poškriabaniu, malé papuly a pozitívne symptómy Hardy umožňujú podozrenie na prítomnosť svrab. Pri pohľade od kontaktných osôb, sa zdá, že väčšina z nich má rovnaké klinické prejavy, sú informácie o pobyte v epidochage svrab.

  Výskum svrab potvrdí prítomnosť tohto ochorenia, ale treba mať na pamäti, že mnoho pacientov pred návštevou u lekára starostlivo umyť, takže kliešte nemožno detekovať. Okrem toho, že tvorba krusty alebo roztočov v období nízkej aktivity, ich koncentrácia sa znižuje, ale v neprítomnosti taktov mikroskopia, ale v prítomnosti charakteristického klinického obrazu zahájiť liečbu svrab.

  Aby sa zvýšila motorická aktivita kliešťov, pred odobratím materiálu sa pokožka zahrieva teplým sklom alebo kvapkajúcim olejom. Aplikácia maskovacej a anilínovej farby pomáha farbiť svrbenie. V niektorých prípadoch, keď nie je možné detegovať patogény svrabu, je pozitívna dynamika pri určovaní antipsytických liečiv terapeutickým a diagnostickým postupom. Takáto diagnóza sa nazýva ex juvantibus.

  Liečba svrabu

  Pri liečbe svrabu, bez ohľadu na režim, je nutné spracovávať celý kožu, nie len postihnutú oblasť, s výnimkou skalpu (okrem prípadov, kedy je svrab lokalizovaný na pokožku hlavy). sprchový gél a zmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne, aby sa tesne pred a po liečbe svrab, v priebehu liečby, umývanie tela je zakázané.

  Benzylbenzoát, vyrobený vo forme emulzií, je najbežnejším antisabíbovým prípravkom, pretože má nízku toxicitu a vysokú účinnosť. Pred použitím je potrebné umyť celé telo a potom ošetriť horné končatiny, dolné končatiny a trup, s výnimkou pokožky hlavy. Doba trenia by mala byť najmenej dve minúty na jednu oblasť. Prebieha výmena posteľnej bielizne a posteľnej bielizne s dvojitým žehleníam po praní. O dva dni neskôr sa opakuje ten istý priebeh. To dosahuje vplyv na jedincov, ktorí boli vo fáze lariev. Pri úplnom zmiernení zamerania na epidémiu a absencii reinfekcie dvojitého kurzu je dostatočný benzylester benzylu na liečbu svrabu. Po ukončení liečby, nábytku, oblečenia treba ošetriť roztokom antiseptického alebo UV žiarenia.

  Aerosólové prípravky na liečbu svrabu sa ľahšie aplikujú a ich objem je dostatočný na zvládnutie pacientov a kontaktných osôb. Existujú aerosólové lieky, ktoré možno liečiť, a deti. Striekajú sa 20 až 30 cm od kože, po 12 hodinách neostávajú žiadne voľné miesta, dezinfikujú telo a epido-shaga. Jedna aplikácia je postačujúca, ale pri komplikovaných formách svrabovej procedúry sa odporúča opakovať.

  Lindan - prípravok vo forme krému, ktorý nemá farbu a vôňu, pri trení svrabu sa tretí denne alebo dvakrát denne do kože. Pred liečbou a pred každou liečbou lindanom je potrebné sprchovať. Tento spôsob liečby je vhodný pre tých, ktorí sú zvyknutí si sprchovať alebo kúpať každý deň. Taktiež sa lindan uvoľňuje ako prášok na trenie do kože a vo forme šampónov. Je však lepšie používať špeciálny gél počas tehotenstva a laktácie pre deti a ženy.

  Liečba kortikálnych foriem svrabov má niekoľko charakteristík. Pred aplikáciou protišmykovej terapie je potrebné zmäkčenie kôrov a ich odstránenie. Zvyčajne sa používajú mydlové kúpele a keratolytické masti. Po úplnom odmietnutí kôrov sa liečba uskutočňuje podľa bežnej schémy, kurzy sa opakujú až do úplného vyliečenia. Okrem toho sa vykonáva korekcia základnej choroby, ktorá sa stala dôvodom na oslabenie reaktivity organizmu.

  Profylaxia svrabu je včasná eliminácia epizómy, určenie preventívnej liečby. Pravidelné vyšetrenie detí v predškolských zariadeniach a vzdelávacích inštitúciách a dodržiavanie osobnej hygieny výrazne znižujú, ale nevylučujú infekciu svrabom.

  Svrab - príznaky, prvé príznaky, príčiny, diagnóza a liečba

  Svrab - nákazy antropofilnymi ako svrbenie roztočov parazit len ​​u ľudí. Zdrojom infekcie je chorá osoba, svrab sa prenáša priamo na kontakt alebo cez infikované domáce predmety.

  Čo je svrab?

  Kúra je ochorenie kože spôsobené parazitáciou svrabu (Acarus scabiei) v povrchových oblastiach kože.

  Kúra sa prenáša s predĺženým priamym kontaktom "z kože na pokožku", takže je ľahšie sa nakaziť v posteli v noci. Deti sa často nakazia, keď spia na rovnakej posteli s chorými rodičmi. Je to spôsobené biologickými vlastnosťami kliešťa:

  • svrab roztoč je aktívny večer a v noci,
  • na prenikanie kožných roztočov potrebujete asi 30 minút,
  • vo vonkajšom prostredí roztoč rýchlo zomrie (pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80% po 24-36 hodinách) a aktivita stráca ešte skôr.

  Hlavné príznaky svrabu u dospelých sú nasledovné:

  • Intenzívne svrbenie, horšie v noci
  • Vzhľad malého červeného vyrážok na koži
  • Po bližšej kontrole môžete vidieť pohyby svrbenia, ktoré vyzerajú ako zvlnené šedo-biele pruhy. Takéto pohyby končia s vezikulmi (uzliny, v ktorých samica ukladá vajíčka).

  Scabular kliešť u človeka

  Má oválny tvar. Na prednej časti jeho končatín sú pazúry, sú prísavky, a chrbát je pokrytý štetinami, čo mu umožňuje rýchlo sa pohybovať. Koľko života svrabu žije závisí od pohlavia a veku.

  Avšak, jej smrť môže nastať skôr, ak opustí majiteľa a prechádza varením alebo zmrazením. Pri plusovej teplote môže žiť na veciach a oblečení ďalšie tri dni.

  Ak vezmeme do úvahy charakteristiky životného cyklu roztočov, postupuje takto:

  1. Muž oplodňuje ženu priamo na ľudskú pokožku, po ktorej zomrie.
  2. Po párení samica ihneď prenikne pod kožu, preniká jej lazou.
  3. Potom svrbenie tvorí všetky nové pohyby, z ktorých každý zanechá 2-4 vajíčka.
  4. Larvy tvoria asi tri dni, potom opúšťajú vajíčka a kŕmia krvou.
  5. Po týždni sa larvy stanú sexuálne zrelé a vystupujú na povrch.
  6. Cyklus sa potom opakuje: párenie, smrť muža a prenikanie samičky pod kožu.

  Ale tu je potrebné poznamenať, že aj napriek pomerne krátkeho života parazitov, z ktorých každý čas opustiť telo asi stovky vajec, a preto je dôležité začať liečbu pri prvých známkach svrab, k zastaveniu infekcie.

  Príčiny vzhľadu

  Príčiny ochorenia:

  • nedostatočná hygiena;
  • kontakty s infikovanými ľuďmi v preplnenom spôsobe života;
  • prenášanie vecí iných ľudí;
  • veľa sexuálnych partnerov;
  • použitie iných osobných hygienických položiek.

  Dôležité! Klíšťadlo prechádza medzi ľuďmi. Nie je možné získať svrab zo zvierat.

  V riziku infekcie svrabom najčastejšie patria do nasledujúcich kategórií obyvateľstva:

  • Deti a dospievajúci, ktorí sú v kolektoch (materské školy, školy)
  • Osoby vo väzení
  • Osoby žijúce v obmedzených, nehygienických podmienkach
  • Osoby, ktoré vedú aktívny a promiskuitný sexuálny život.

  Príznaky svrab + fotky vyrážky

  Symptómy svrab:

  • Vyrážka u dospelých a detí, lokalizovaná v rôznych oblastiach a horšie v noci. Je to spôsobené tým, že v nočných hodinách ženy vykazujú aktivitu z hľadiska svojej životnej činnosti.
  • Tvorba nápadných úderov svrabu.
  • Polymorfizmus sa vyznačuje tvorbou papulov a vezikúl, ktoré sú pokryté kruhovým hemoragickým plánom.
  • Obľúbené miesta infekcie - žalúdok, záhyby medzi prstami, bokmi, bokmi a slepými svalmi, u žien - na hrudi, u mužov - v slabín. Zvlášť nápadná je vyrážka na rukách.
  • Na telo sa choroba tvorí červené škvrny, ktoré sú vždy svrbiace, sú "zakryté", "obklopené" čiarami, ktoré majú neatraktívny šedý tón.

  Typické miesta svrab so svrabom:

  • takmer všetky interdigitálne priestory a bočné plochy prstov,
  • v 50% - oblasť zápästia,
  • 50% mužov má pohlavné orgány,
  • 25% má nohy,
  • 20% - kufor,
  • v 17% - ruky a nohy (okrem rúk a nôh),
  • 10% žien má mliečne žľazy.

  A tiež: ohybové záhyby predlaktia a ramien, zadky, boky a popliteálne dutiny.

  Typická svrbivá vyrážka je malý uzlík červeného odtieňa, s prechodom času sa mení na malé bubliny, ktoré sa čoskoro otvoria, pričom za nimi zostane krvavá alebo hnisavá kôra.

  Symptómy typickej svrabu

  Od okamihu infekcie až po prvé príznaky svrabu môžu prejsť menej ako jeden deň, niekedy týždeň alebo viac. Inkubačná doba ochorenia môže byť odlišná. Niekedy sa určuje počet parazitov, ktoré sa dostali na kožu.

  • Hlavným príznakom počiatočnej fázy je svrbenie. Jeho intenzita sa zvyšuje. Obzvlášť silné sa tento znak stane večer a v noci. To možno vysvetliť zvýšením aktivity patogénu do konca dňa.
  • Prítomnosť svrbenia sa pohybuje. Itch pohybuje predstavujú niekoľko tyčí priame alebo zakrivené biele, šedé čiary na koži, menšia ako jeden centimeter. Na slepom konci zdvihu je vizualizovaná injekčná liekovka, v ktorej je umiestnená samica kliešťa. Kurzy sa často vyskytujú v tých častiach kože, kde stratum corneum má najväčšiu hrúbku.
  • Výrobky života roztoče roztoče spôsobujú alergickú reakciu, ktorá sa prejavuje kožnými vyrážkami (papuly, vezikuly). Kvôli svrbeniu človek hreje prvky erupcie, kde sa na mieste objavujú erózie a potom krvavé krusty. Bodové krusty v ulnarskej oblasti sa nazývajú príznakom Gorchakova.

  Vznik svrbenia sa pohybuje na ramene

  Príznaky nórskeho formulára

  Nórska svrabka bola objavená v polovici storočia pred posledným. Ide o pomerne vzácny druh. Tiež sa nazýva kortikálny alebo kôrovcový. V podstate postihuje ľudí, ktorí majú porušený imunitný status.

  Charakteristické znaky svrabu:

  • Rôzne zložky vyrážky s odvodňovacou charakteristikou, od škvŕn, po pľuzgiere, prítomnosť ulcerovaných trhlín v koži.
  • Vzhľad kôrok rôznych odtieňov žltej a hnedej. Zvyšujúca sa hrúbka a zlúčenie môžu vytvoriť akúsi "škrupinu" nad časťami tela.
  • V krustách, keď ich študujete, je v rôznych štádiách ich životného cyklu identifikované veľké množstvo roztočov. Niekedy ich počet dosiahne 200 na cm2.
  • Identifikujte parazit a môžete byť na nechty, ktoré sa pod vplyvom huby a flóry zahustia a uvoľnia sa.
  • Dodržiavanie opísaného obrazu rozšírených pustulárnych lézií kože, furunkulózy, v dôsledku pripojenia sekundárnej infekcie.
  • Predlžuje sa nárast teploty.

  Nodulárna svrab

  Nodulárna forma svrabu sa vyvíja v dôsledku najvýraznejšej reakcie organizmu na produkty vitálnej aktivity parazita. V reakcii na tvorbu toxických látok imunitný systém reaguje s alergickými prejavmi: výskyt červenej vyrážky vo forme uzlín a intenzívneho svrbenia.

  • Uzlíky sú umiestnené priamo nad pohybom svrbenia a pri vyčesaní sú pokryté hrubými a suchými kôrkami.
  • Kruhové uzliny dosahujú priemer 20 mm, sú málo a nachádzajú sa v slabinách, na stehnách, v podpazuší, na zadku alebo na hrudníku.

  Príznaky svrabu u čistých ľudí

  Svrab čisto - to je vymazaný formu choroby, ktorá sa vyskytuje u ľudí, ktorí majú normálny imunoreaktivita nie je pozorovaný v dôsledku alergickej reakcie na prítomnosť roztočov. Zvýšenú pozornosť k osobnej hygiene, kedy ľudia niekoľkokrát denne sa osprchovať a výmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne a tiež prispieť k opotrebovaniu klinických prejavov svrab.

  Je charakterizovaná jednými erupciami na hrudi a okolo pupka, ktoré prakticky nie sú macerované a nespôsobujú nepríjemné pocity, iba v noci je svrbenie.

  Komplikovaná svrab

  S touto formou ochorenia bude klinikou komplikácií vo forme:

  • dermatitída,
  • furunkulóza kože,
  • erysipel,
  • abscesy a flegmóniu mäkkých tkanív.

  Príležitostne sa choroba môže vyskytnúť vo forme miernej žihľavky, ako komplexnej odozvy tela na cudzí antigén. Bude to hlavné zaobchádzanie.

  diagnostika

  Diagnóza sa robí s prihliadnutím na sťažnosti človeka, výsledky vyšetrení, epidemiologické údaje, výsledky výskumu. Použiť nasledujúce diagnostické metódy:

  • Extrakcia kliešťa z mozgovej príhody s ihlou na ďalšiu štúdiu pod mikroskopom;
  • Metóda tenkých častí kože v oblasti svrbenia;
  • Spôsob vrúbkovania vrstvy po vrstve v oblasti slepého konca pohybu svrbenia až po vznik krvi s ďalšou mikroskopiou materiálu;
  • Expresná diagnostika s použitím kyseliny mliečnej;
  • Spôsob alkalickej prípravy.

  Svrab sa odlišuje od chorôb, ktoré tiež sprevádzajú svrbenie. Takéto choroby zahŕňajú mikrobiálny ekzém, uzlíkovú svrbenie. Avšak, na rozdiel od svrabu, svrbenie počas týchto ochorení znepokojuje pacienta počas dňa. Skutočným znakom svrabu sú pohyby roztočov.

  Tiež, svrab musí byť odlíšený od syfilis, pretože majú veľa spoločných príznakov. Diagnóza je objasnená pomocou sérologických štúdií.

  Liečba svrabu u dospelých

  Pri liečbe svrabu, bez ohľadu na režim, je nutné spracovávať celý kožu, nie len postihnutú oblasť, s výnimkou skalpu (okrem prípadov, kedy je svrab lokalizovaný na pokožku hlavy). sprchový gél a zmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne, aby sa tesne pred a po liečbe svrab, v priebehu liečby, umývanie tela je zakázané.

  Odporúčania na liečbu svrabu:

  1. Všetci pacienti, ktorí žijú spoločne, sú liečení v rovnakom čase, pretože môže dôjsť k opakovanej infekcii aj po vyliečení.
  2. Pacient je povinný vysvetliť povinné prísne dodržiavanie liečebného režimu.
  3. Predpísaný liek sa aplikuje na telo iba rukami samotného pacienta. Táto požiadavka je spôsobená prítomnosťou veľkého počtu svrbivých pohybov na palmách. Ak chcete parazity zbaviť čo najskôr, ruky by mali aktívne kontaktovať lieky predpísané lekárom. Všetko trenie sa vykonáva v smere rastu vlasových folikulov s obmedzením intenzity v oblastiach s jemnou pokožkou.
  4. Pred použitím akéhokoľvek lieku nezabudnite skrátiť nechty a pod nimi podať liečivú látku, pretože v priebehu česania je veľa parazitov nahromadených.
  5. Kaučukovník (samička) počas dňa, spravidla odpočíva, začína zintenzívňovať večer a v noci. Z tohto dôvodu je efektívny čas pre procedúru večer.
  6. Všetky odevy, vankúše, prikrývky, bielizeň, hračky, predmety na použitie musia byť podrobené spracovaniu na zničenie svrbenia. Spôsoby - horúce železo, varenie 5 - 10 minút, balenie po dobu 3 dní všetko v uzavretých plastových vreciach, zavesenie oblečenia vo vzduchu po dobu 2 - 4 dní. Takéto ošetrenie je povinné, aby sa zabránilo opakovanej infekcii z kliešťov, ktoré zostali na bielizni, okolitých predmetoch alebo oblečení.

  Akaricídne prípravky (scabicidy)

  Mnoho chemických zlúčenín má anti-bunkovú aktivitu. Avšak obmedzené množstvo scabicídov sa používa na liečbu svrabu. Je to spôsobené tým, že sa lieky aplikujú na celú pleť.

  Prípravky proti svrabom by mali spĺňať tieto požiadavky:

  • byť málo toxické;
  • byť antialergénne;
  • nespôsobujú lokálne podráždenie pokožky;
  • na vyvolanie lokálneho vplyvu a nie na resorpčné, t.j. pôsobiť na mieste aplikácie a nie po príchode do krvného obehu;