Hlavná

Opar

Gel Baziron AS: návod na použitie akné

Basiron AS je moderný liečivý nehormonálny liek, dostupný vo forme krému alebo gélu, určený na vonkajšie použitie.

Pomáha pri liečbe demodekcie a akné a podľa recenzií dokonale čistí tvár pupienkov a čiernych škvŕn, ktoré sa nazývajú komedony. Jeho výrobcom je francúzska spoločnosť GALDERMA, ktorej farmaceutické výrobky sú certifikované v našej krajine.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o Baziron AC: Kompletný návod na použitie s touto drogou, priemerná cena v lekárňach, úplných a neúplných analógov lieku, ako aj svedectvá ľudí, ktorí už používajú Baziron AC akné. Chcete opustiť svoj názor? Napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Liek na liečbu akné.

Podmienky dovolenky z lekární

Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Koľko má Baziron AC? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 850 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Prípravok je vo forme bielych homogénnych gélov, ktorých hlavnou aktívnou zložkou je benzoylperoxid.

V závislosti na jeho množstvo v 1 g (25, 50, 100 mg), získaný gél pre miestne aplikáciu: 2,5%, 5% a 10% (v plastových rúr 40 g, 1 zväzku rúrok v kartóne). Aj v tomto produkte je komplex kopolyméru akrylátu / glycerolu, cez ktoré poskytujú kontrolované adsorpciu nadmernú tvorbu mazu a pomalým uvoľňovaním glycerín zvláčňujúce a hydratačné epidermis.

Ďalšie pomocné zložky: karbomér 940, poloxamér 182, koloidný oxid kremičitý, destilovaná voda, hydroxid sodný, dioktylsulfosukcinát, edetát dvojsodný, propylénglykol.

Farmakologický účinok

Pri aplikácii na pokožku sa benzoylperoxid transformuje na kyselinu benzoovú, ktorá preniká hlbšími vrstvami kože a má terapeutický účinok. Potom sa kyselina benzoová absorbuje do krvi a vylučuje sa im ľadvinami.

Baziron AU má silné antimikrobiálne aktivitu, protizápalové účinky a komedonoliticheskoe absorbuje prebytočný mazové sekréciu a potláča kožný maz, hydratuje pokožku. V tomto prípade droga nemá systematické účinky a je účinná len v mieste aplikácie. Ako silný oxidačný prostriedok má benzoylperoxid silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; ale tieto zase nemôžu tvoriť kmene, ktoré sú odolné voči benzoylperoxidom. Protizápalový účinok benzoylperoxidu spočíva v mechanizme inhibície voľných mastných kyselín a inaktivácie voľných radikálov v mieste zápalu.

Basiron AC poskytuje adsorpciu prebytočného kožného mazu s postupným uvoľňovaním glycerínu, ktorý hydratuje a zjemňuje pokožku.

Indikácie na použitie

Baziron gél je indikovaný na vývoj nasledujúcich patologických stavov:

 1. Komedóny (biele a otvorené čierne).
 2. Akné a povrchové bodové zápaly.
 3. Akné vyrážky (javy v oblasti vlasovej žiarovky spôsobené upchatím kanála pre mazové vlasy), vrátane papulopustulárnych foriem (abscesy).
 4. Trofické vredy. Jednou z nových vlastností, ktoré sa odhalili pri praktickom používaní Bazironu v trofických vredoch, je aktivácia krvného obehu, výživa a okysličovanie tkanív, čo urýchľuje hojenie epidermy.

kontraindikácie

Tento krém má takéto kontraindikácie:

 • Vek do 12 rokov;
 • Tehotenstvo a laktácia;
 • Individuálna intolerancia k účinnej látke.

V prítomnosti hnisavých otvorených rán je tiež lepšie nepoužívať gél.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie.

Aplikácia v tehotenstve a dojčenie je možná v prípadoch, keď očakávaný prínos pre matku presahuje potenciálne riziko pre plod.

Návod na použitie

Pokyny na použitie naznačujú, že Baziron AC z akné sa používa len externe.

 • S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa rozvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Druhý kurz je možný po konzultácii s dermatológiou.

Nežiaduce účinky

Niektorí sa sťažujú na nepríjemné pocity:

 • lúpanie;
 • suchá koža;
 • alergické prejavy;
 • podráždenie.

Možno ste viniť za tieto prejavy. Myslíte, možno ste zloženie príliš silné, používať to častejšie, ako by mal podľa pokynov? Tieto príznaky nie sú zámienkou pre zdvíhanie gélu z akné. Ukončenie liečby povedie k zablokovaniu kanálov mazových žliaz, k opätovnému zápalu. Pravdepodobnosť nových vyrážok sa mnohonásobne zvýši.

Špeciálne pokyny

 1. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).
 2. Nepoužívajte gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou.
 3. Slnečné a ultrafialové ožarovanie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Liekové interakcie

V súčasnosti neexistujú presné informácie o interakcii lieku "Baziron AS" s inými liekmi. Aby sa zaistila bezpečnosť pacienta v čase liečby, bude správnejšie, aby mu nebolo predpísané žiadne ďalšie lieky.

recenzia

Väčšina pacientov, ktorí dostali externú liečbu Baziron AC, pozitívne posúdila vlastnosti gélu, pričom poznamenal, že farmakologický liek ich skutočne zachránil pred akné a akné. V prehľade rôznych podmienok uvedených, v ktorom došlo k výraznému zlepšeniu, ktorá je spojená so závažnosťou procesu a prítomnosť vnútorných chorobných iniciátorov a ktoré boli pozorované v prípade všetkých odporúčaní pre použitie výrobku. Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Zobrali sme spätnú väzbu niektorých ľudí o Baziron SS:

 1. Irina. Basiron pre mňa len prvýkrát pomohol alebo pomohol na hurikán, potom efekt stále menej a menej. A mnohí majú. Ako mi to lekár vysvetlil, znamená to, že príčina vyrážok nie je odstránená, ale ide o akné mikrobov - propneobaktérií. Táto baktéria je hlboko v žalúdku pórov, veľmi odolná. Preto je lepšie ho poraziť antibiotikom a nie zvonku, ale zvnútra a antibiotikum by malo byť správne, na ktoré sa ešte nerobila baktéria habituácie. Vzal som si Minolexin, tento liek je silný, ale zároveň mäkký, osobne som trpel bez malých hromád. Koža sa okamžite začala čistiť, hlboko podkožné úhory vyplavené a nové vyrážky, ak existujú, potom zriedkavo a sporadicky. Zatiaľ jeden kurz prešiel, ale už som šťastný. S lekárom sa bude aj naďalej rozhodovať, či potrebujem opakované kurzy, ale zatiaľ sa mi to páči.
 2. Nastya. Začal som ju používať v roku 2015, dobrým nástrojom, naozaj som pomohol, keď som zúfal z liečby pupienkov (nemal som veľa z nich). Akonáhle došlo k alergickej reakcii, kvôli slnku (čo je prísne zakázané), koža sčervenaná a svrbivá, som okamžite umyť masť. Avšak, používať Baziron 2 roky (tj 5% na 2,5%, čo má lekáreň), možno povedať, bez prestávky, pretože som prestala užívať objavia pupienky, stačí dať v noci posiate vo veľmi tenkej vrstve, to všetko ide preč a rýchlo počiatočné fázy. Trubica trpí 6 mesiacov a prvá stačí na 4.
 3. Dmitry. Nadmerne osušte pokožku. Biele šaty a bielizeň, neumýva. Neodporúčam to. Dodatočné náklady na Incur. Existuje dostatok a nie nové prostriedky na sušenie jednotlivých vyrážok alebo oblastí pokožky - nie je to tak drahé a nie s týmto účinkom. Akékoľvek nápravu sa vyberie individuálne, ale najúčinnejšie je možné zvážiť: kyselinu salicylovú v bode alebo na vyrážke; masky bielej / zelenej hliny; maska ​​s bahnom mŕtveho mora a vylúčenie provokačných faktorov - všetci sa líšia.
 4. Alexander. Počul som názor, že Baziron AS vhodnejšie pre zrelú pleť a dospievania je neúčinná, pretože tam sú iné príčiny akné - predovšetkým hyperaktivita mazových žliaz a infekcií. Preto adolescenti často predpisujú drogy plán metrogila a zinok masť alebo zinok, a Baziro je vhodnejšie pre "veku" dámy a mužov. Je toto tvrdenie pravdivé?
 5. Anna. Baziron mi nepomohol. Keď vyliezol dospievajúci akné nebol zachránený. Skúšala som basidon, ako mŕtvy obklad. Nič sa nezmenilo, je ešte väčšie. Vyskúšané a iné antibiotiká pre pokožku, ale pomohlo to hormonálny liek, ktorý mi predpísal gynekológ. Takže v každom prípade potrebujete kompletné vyšetrenie tela a potom liečbu, a preto ísť na lekára, všetky problémy s pokožkou je potrebné liečiť od nich.
 6. Alice. Používam Baziron AC 5%. Páčilo sa mi to alebo nie, úprimne povedané, ešte som sa nerozhodol. Zrazila som všetku pokožku na tvári. Konštantný vzhľad nových pimples vedľa starých, ktoré tiež roztrhám. Je to veľmi svrbivé. Rozhodli sa vyskúšať. No, ak sa šírite na jednu alebo dve pupienky - výsledok je. Ale obávam sa, aby som to dal do tváre, pretože kvôli jeho vôni bolí hlava.

Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné. Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

analógy

Medzi analógmi Baziron AC, teda prípravkami s podobným terapeutickým účinkom, ale nie nevyhnutne s podobnou aktívnou zložkou, sa dermatológovia odlišujú:

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Baziron AC - návod na použitie, analógov, recenzií a formulárov uvoľňovaním (gél, krém alebo masť 2,5%, 5% a 10% pre vonkajšie použitie), liek na liečbu akné (akné) u dospelých, detí a v tehotenstve. štruktúra

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie drogy Baziron AC. Tam sú recenzie návštevníkov na stránkach - spotrebitelia tohto lieku, rovnako ako názory lekárov odborníkov na používanie Baziron AC vo svojej praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoju spätnú väzbu na liek: liek pomohol, alebo nepomohol zbaviť sa choroby, pri ktorých boli pozorované komplikácie a vedľajšie účinky, pravdepodobne neuvádzané výrobcom v anotácii. Analógy Baziron AS s dostupnými štrukturálnymi analógmi. Používa sa na liečbu akné (akné) u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie prípravku.

Baziron AC - Má vysokú antimikrobiálnu aktivitu proti Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis, a komedonoliticheskoe vykazuje protizápalové účinky, zlepšuje okysličenie tkanív, potláča produkciu mazu v mazových žliaz, absorbuje prebytok mazu sekrécie a zvlhčuje pokožku.

Benzoylperoxid (aktívna zložka Baziron AS), ktorý je silným oxidačným činidlom, má silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; zatiaľ čo mikroorganizmy nie sú schopné produkovať odolnosť voči kmeňom benzoylperoxidu.

V štúdiách in vivo na základe výsledkov kultúry, bolo zistené, že rast kultúra inhibície Propionibacterium acnes o 94% pozorovaný 7. deň a 15. deň - o 97-99%.

Protizápalový účinok benzoylperoxidu je založený na inaktivácii voľných radikálov v zameraní zápalu a na inhibícii voľných mastných kyselín.

Základom prípravku je komplex akrylátového kopolyméru / glycerolu; to poskytuje kontrolovanú adsorpciu prebytočného kožného mazu a postupné uvoľňovanie glycerínu na zmäkčenie a zvlhčenie pokožky.

štruktúra

Benzoylperoxid + excipienty.

farmakokinetika

Väčšina benzoylperoxidu je biotransformovaná na kyselinu benzoovú (95%) v ľudskej koži; nezmenená kyselina benzoová sa rýchlo vylučuje močom. Neexistujú žiadne údaje o kumulácii v tkanivách. Liek nemá žiadny systémový účinok.

svedectvo

Formy uvoľnenia

Gél pre vonkajšie použitie 2,5%, 5% a 10% (niekedy sa nesprávne nazýva krémom alebo masťou).

Návod na použitie a spôsob ich použitia

Liečivo sa má aplikovať na čistý a suchý povrch postihnutých oblastí kože 1 až 2 krát denne (ráno alebo večer). Dĺžka liečby je 3 mesiace. Terapeutický účinok sa rozvíja 4 týždne po začatí liečby. Pretrvávajúce zlepšenie nastáva po 3 mesiacoch liečby.

Baziron AU indikovaný na liečbu akné mierne až stredne závažné s prevahou pustulárnu prvkami ako monoterapiu, zatiaľ čo stredne akné aj v kombinácii s inými lokálnymi (retinoidov) a systémový (antibiotiká, anti-androgény pre požitie).

V prípade potreby je možná opakovaná liečba.

Vedľajší účinok

 • podráždenie pokožky v mieste aplikácie;
 • suchá koža;
 • alergické reakcie.

kontraindikácie

 • vek detí do 12 rokov;
 • precitlivenosť na zložky lieku.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Počas tehotenstva a počas dojčenia sa neodporúča používať Baziron AS.

Použitie u detí

Liek je kontraindikovaný pre deti do 12 rokov.

Špeciálne pokyny

Ak sa po aplikácii gélu vyskytne podráždenie kože, musí sa Basiron AC vyradiť.

Neodporúča sa aplikovať gél na pokožku s poškodením celistvosti pokožky.

Ak náhodou dostanete liek na sliznicu očí, úst alebo nosa, mali by ste ju dôkladne opláchnuť teplou vodou.

Počas obdobia aplikácie drogy by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu v mieste aplikácie. môže to spôsobiť podráždenie pokožky.

Počas obdobia aplikácie Bazironum sa neodporúča súčasné použitie sušiacich alebo dráždivých činidiel (parfumov alebo látok obsahujúcich etanol).

Liekové interakcie

Údaje o liekovej interakcii lieku Baziron AS, používané podľa indikácií a odporúčaných dávok, s inými liekmi na externé a systémové použitie nie sú v súčasnosti k dispozícii.

Analógy lieku Baziron AC

Štruktúrne analógy pre účinnú látku:

Analógy účinkov liečby (lieky na liečbu akné):

 • Aknekutan;
 • Androkur;
 • Artromaks;
 • Balian;
 • Bassado;
 • Bellune 35;
 • Betula Charm;
 • Betws;
 • Biseptol;
 • vilprafen;
 • Wilprafen solute;
 • Delex Acne gél z akné;
 • Odstraňuje čistiaci prostriedok proti akné;
 • Deskvam;
 • jess;
 • Jess Plus;
 • Diane 35;
 • Dimefosfon;
 • Differin;
 • Doksal;
 • doxycyklín;
 • Dr. Theiss Akné Krém na akné;
 • Dr. Theiss akné krém na akné;
 • Kvasinkové pivo;
 • Zerkalin;
 • Zener;
 • Klindovit;
 • Kuriozin;
 • Kutis compositum;
 • Čistenie Puree;
 • metrogil;
 • metronidazol;
 • mikrofollin;
 • monoclinic;
 • Piolizin;
 • prederie;
 • Roaccutane;
 • Rozamet;
 • Roxithromycin Lek;
 • Skinoren;
 • Streptonitol;
 • Sudocrem;
 • Chloe;
 • Tsiteal;
 • Edas
 • Eplan
 • Yunidox Solutab
 • Yarina Plus.

Baziron AC - nenechávajte pupienky žiadnu šancu!

V súčasnej dobe existuje už dobre preskúmané odkazy mechanizmy akné, ktoré boli vyvinuté metódy liečby založené na individuálnom prístupe pri hodnotení závažnosti a povahe klinického priebehu. Všetky vonkajšie činidlá používaná v akné, patrí do jednej zo skupín topických prípravkov - retinoidy vonkajšie antibakteriálne, benzoylperoxid a kyselina azelaová. Účinne ovplyvňujú rôzne prvky akné.

Ich správna Aplikácia umožňuje podkožný pupienky, otvorených a uzavretých komedónov, a vo väčšine prípadov, aby sa zabránilo negatívnym vplyvom vo forme sekundárnych pretrvávajúcich kožných chýb (po akné). Cez širokú škálu externých finančných prostriedkov na dermatocosmetologists liečivami prvej voľby sú, ako sa odporúča dermatológmi XX World Congress, Baziron alebo Differin, ako aj ich kombinácie.

Baziron - účinný prostriedok proti akné

Liek je dostupný v skúmavkách s objemom 40 g vo forme 2,5%, 5% a 10% homogénnej gélovej bielej farby a je určený len na vonkajšie použitie. Jeho aktívnou zložkou je benzoylperoxid, ktorý patrí do farmakologickej skupiny antiseptik a dezinfekčných prostriedkov. Baziron gél, ktorého zloženie je reprezentované hlavnými a pomocnými zložkami, má farmakologický účinok a má antimikrobiálne a keratolytické účinky.

 • kopolymér stabilizátora účinnej látky kyseliny metakrylovej;
 • Poloxamér 182 je povrchovo aktívny prostriedok s miernym čistiacim a kondicionačným účinkom;
 • karbomér 940 - zahusťovadlo a stabilizátor gélov;
 • Glycerol - zmäkčujúci a dermatoprotektívny prostriedok, ktorý sa aktivuje v kožných metabolických procesoch;
 • edetát disodný - antioxidant;
 • dokusát sodný - povrchovo aktívna látka, ktorá má antimikrobiálny a zmäkčujúci účinok, podporuje penetráciu tekutiny do tkaniva, môže spôsobiť pocit pálenia;
 • Propylénglykol - zvlhčovadlo má dráždivý účinok;
 • koloidný oxid kremičitý - viaže toxíny, produkty rozpadu, mikroorganizmy, alergény, podporuje odmietanie nekrotických tkanív a regeneračné procesy;
 • hydroxid sodný alebo žieravina - neutralizuje kyslé prostredie, má emulgačný a exfoliačný účinok, môže spôsobiť podráždenie pokožky;
 • čistená voda.

Princíp mechanizmu účinku lieku

Vedúce patogenetické faktory akné sú:

 1. Folikulárna hyperkeratóza, čo je nadmerná rýchlosť bunkového delenia a, súčasne, narušenie a spomalenie prelievanie rohovitej vrstvy buniek v oblasti vlasového folikulu. Obtiažny výtok mazu a nadmerná produkcia vedú k tvorbe otvorených a uzavretých komedónov.
 2. Aktívne rozmnožovanie a vývoj vďaka vytvoriť v vlasových folikulov priaznivé podmienky, oportúnne anaeróbne mikroorganizmy - propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis.
 3. Uvoľňovanie cytokínov a zmena zloženia mazu s prevahou voľných mastných kyselín v ňom pod vplyvom vitálnej aktivity baktérií.
 4. Vývoj zápalového procesu.

Benzoylperoxid je liek, ktorý používajú dermatológovia a kozmetológovia už viac ako tri desaťročia. Vďaka výraznému oxidačnému účinku má vysokú antibakteriálnu aktivitu vo vzťahu k kmeňom akné propionbaktérií a epidermálneho stafylokoka, dokonca aj rezistentných voči mnohým antibiotikám. Benzoylperoxid inhibuje a rozvíja kvasinky podobné huby Malassezia futur, ktoré prispievajú k tvorbe lupín. Nevedie k vzniku nových rezistentných foriem mikroorganizmov.

Okrem toho vzhľadom na svoje oxidačné vlastnosti, ktoré sa objavujú po aplikácii liečiva na kožu v dôsledku tvorby molekúl aktívnych kyslíkových foriem, má táto látka bieliace vlastnosti, inhibuje syntézu voľných mastných kyselín a produkciu kožného mazu.

Benzoylperoxid tiež má priamy protizápalový účinok, čo vedie k pomerne rýchlej regresii a zníženiu počtu zápalových papulóznych a pustulárnych akné. Dermatológovia tiež odporúčajú použitie Bazironu od čiernych bodiek (otvorených komedónov), pretože okrem keratolytických vlastností spomaľuje alebo eliminuje tvorbu nových komedónov.

V porovnaní s predtým uvoľňuje liekmi s benzoyl peroxid, vyznačujúci sa tým Baziron AU výraznejší účinok a lepšie tolerovaný zvláštnym rovnomerné rozdelenie mikroskopických kryštálov hlavné zložky v špeciálnom hydrogél na báze metakrylovej kyseliny a kopolyméru komplexu s hydratačný glycerín.

Pri aplikácii na kožu granuly komplexu, vzhľadom na vysokú afinitu (afinitu) k mazu, absorbujú svoj prebytok. Zároveň sa z nich uvolňuje glycerín, ktorý preniká do pokožky, zvlhčuje a zmäkčuje. Výsledkom je, že liek vykonáva kontrolovanú absorpciu mazu súčasným aktívnym navlhčením kože.

Teda terapeutický účinok Bazironu je spôsobený:

 • potlačenie patogénnych mikroorganizmov;
 • protizápalový účinok;
 • normalizácia produkcie mazových žliaz kožného mazu;
 • zlepšenie okysličovania tkaniva a hydratácie pokožky;
 • keratolytický účinok, ktorý významne znižuje riziko zápalu.

Na vyznačenom mieste je suchá koža a lúpanie
Fotografie prevzatá z zdroja irecommend.ru

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Často vedľajšie účinky pri aplikácii gélu na prvú aplikáciu sú mierne pocity pálenia a začervenanie a po niekoľkých dňoch dochádza k suchu a jemnému lamelárnemu odlupovaniu epitelu. Menej často sú bolestivosť, svrbenie a brnenie kože, jej podráždenie a kontaktná dermatitída. Obzvlášť často sú tieto negatívne účinky pozorované pri použití liečiva s vysokou koncentráciou.

Takéto javy nie sú nebezpečné a prechádzajú cez ten istý gél, ale s nižšou koncentráciou, poklesom frekvencie aplikácie alebo po zastavení jeho aplikácie. Okrem toho pri liečbe Baziron neodporúča používať rovnaký typ exfoliačný a antikomedonnymi a kozmetické prípravky, ktoré majú ďalšie sušiace alebo dráždivý účinok, ako je napríklad alkohol s obsahom.

Relatívne zriedkavá je alergia na liek vo forme kontaktnej alergickej dermatitídy, opuchu tváre, edému Quincke.

Môže dôjsť k popáleniu kože?

Priamo samotný gél nespôsobuje popáleniny kože. Na mieste aplikácie sa však vďaka podráždeniu a zriedeniu pokožky zvyšuje jej fotosenzitivita. Preto slnečné svetlo alebo umelé ožarovanie ultrafialovým žiarením môže viesť k popáleninám.

Široké používanie na liečbu benzoylperoxidu akné vulgaris (aj vo vysokých koncentráciách) niekoľko desaťročí neodhalilo všeobecný negatívny vplyv na ľudský organizmus. Súčasne, keďže neexistujú žiadne štatistické údaje o klinickom použití lieku tehotnými ženami, jej účinok na plod a postnatálny vývoj dieťaťa nebol skúmaný, Baziron sa počas tehotenstva neodporúča bez pohotovosti, čo je určené lekárom.

Keď je kojenie tiež žiaduce, aby sa zabránilo jeho použitiu. Nedostatok výskumu o možnosti izolácie zložiek Bazironu a jeho metabolitov materským mliekom neumožňuje vylúčiť možnosť rizika pre dojčatá.

Spôsob aplikácie

S akné miernej a často miernej závažnosti, ktoré sú sprevádzané komedónmi v kombinácii so zápalovými procesmi, má byť liek používaný ako monoterapia dlho - od 2 do 6 mesiacov. Výrazné zlepšenie sa pozoruje, zvyčajne po 1 mesiaci a pretrvávajúci účinok - po 3 mesiacoch liečby. Zároveň s cieľom starostlivo očistiť a zvlhčiť pokožku by sa mali používať moderné neliečivé prípravky, ktoré neobsahujú alkohol a iné podsushchivayuschih a dráždivé zložky.

Ako používať Basiron AC?

Pacientom s citlivou pokožkou sa odporúča použiť 2,5% (menej často 5%) gélu. Aplikuje sa 1-3 krát denne v malom množstve s ľahkým dotykom (bez trenia) iba na postihnutých miestach čistého suchého kože. Okrem toho nesmiete zabúdať na dodržiavanie ochranných opatrení proti účinkom slnka a ultrafialového žiarenia.

Vyrobené výrobcami z rôznych krajín, analógy Baziron v zložení sú podobné nie úplne, ale len pre hlavnú zložku - benzoylperoxid. Tieto analógy sú "Oksigel" a "Aziks-Derm" (India), "Indoxyl" (Írsko), "Aktívna" (USA), "Eklaran 5" (Francúzsko), "Oxy 5, 10" (Veľká Británia), " Effezel »(Francúzsko).

Pri výbere medzi Bazironom a Differinom (adapalen) treba mať na pamäti, že napriek rôznym mechanizmom sú výsledky ich konania z veľkej časti totožné. Differin sa selektívne viaže na špeciálne receptory keratinocytových jadier a účinne reguluje procesy ich konečnej diferenciácie, ako aj exfoliačné dosky tvorené bunkami horného epitelu. Preto sa vyznačuje výraznejším keratolytickým účinkom.

Používa sa vo všetkých štádiách akné na vykonávanie základného aj podporného liečebného postupu. Liečivo je účinné pre guma a papulo-pustulárne formy vyrážok, je dobre znášané a je charakterizované nedostatkom fotosenzibilizačného účinku.

Zároveň má Baziron výraznejšie antimikrobiálne a protizápalové účinky, ako aj depigmentujúce účinky. Preto je často predpísaný pred použitím Differinu a ako podporná liečba po nej a niekedy súčasne s Differinom. V druhom prípade sa zvyčajne používa Effegel, v ktorom sa ako hlavné zložky používa adapalén a benzoylperoxid.

Fotografie prevzatá z zdroja irecommend.ru

Čo je lepšie, Baziron alebo Zinerit, rovnako ako Skinoren?

Účinnými látkami Zineritu sú zinok a erytromycín. Zinok má tiež komedonolytický účinok, ale oveľa menej výrazný v porovnaní s benzoylperoxidom. Okrem toho, aj keď antibiotikum erytromycín má antibakteriálny účinok, ale nie je špecifický, ale s ohľadom na širokú škálu mikroorganizmov.

Dlhodobé používanie Zinerite je nežiaduce, pretože rezistencia baktérií na antibiotikum sa rýchlo rozvinie a ich rozmnožovanie je ešte väčšie. Liečba je predpísaná v počiatočných štádiách ochorenia a iba s nevýznamne exprimovanými jedinými zápalovými prvkami, ako aj v prípade neznášanlivosti benzoylperoxidu.

Skinoren je dostupný vo forme gélu a krému. Jeho účinnou látkou je kyselina azelaínová. Je charakterizovaná protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami proti akné propionbaktérií a epidermálnemu stafylokoku, ako aj regulácii keratinizácie pôsobením. Táto droga má rovnaké vedľajšie účinky ako Bazironu, ale menej výrazná a nevyžaduje odstúpenie od liečby.

Porovnávacie charakteristiky liekov sú vo všeobecnosti veľmi zložité a ich voľba by sa mala robiť so zreteľom na závažnosť akné choroby, individuálnu účinnosť a znášanlivosť liekov, možnosť alergických reakcií.

Baziron AC: lacné analógy a spôsoby použitia akné

Mnoho ľudí sa musí uchýliť k používaniu liekov na riešenie problémov s kožou veľmi často. V súčasnosti môžu lekárne poskytovať veľké množstvo špeciálnych liekov, ktorých činnosť je zameraná na odstránenie akné.

Jedným z najčastejšie používaných je Basiron AC, ktorého návod na obsluhu je uvedený v balení. Pokyny vyžadujú podrobné zoznámenie, zníženie rizika vedľajších účinkov a predávkovania.

Basiron AS gél

Liek Baziron AS vyvinutý odborníkmi na rýchle a efektívne odstránenie problémov, ktoré majú vlastnosť tvoriť na mastnú pleť a v prípade poruchy hormonálnej rovnováhy osoby.

Akcia spoločnosti Baziron AC je zameraná na boj proti všetkým chybám vrátane akné.

Liečivý gél Baziron AS sa používa na zníženie zápalu, ako aj na čistenie pórov baktérií, ktoré vznikajú v dôsledku nahromadenia tuku.

Pravidelná aplikácia lieku hlboko preniká do vrstiev epidermis a eliminuje príčiny akné v počiatočných štádiách. Taktiež pôsobenie lieku môže normalizovať vylučovanie mazu a znížiť lesk pokožky.

Veľmi často Baziron AS je menovaný špecialistami pre pacientov, ktorí trpia kožnými defektmi spôsobenými hormonálnymi poruchami.

Zloženie a forma uvoľnenia

Liek Baziron AS je dostupný vo forme gélu, ktorý sa rovnomerne rozširuje na pokožku a má terapeutický účinok.

Okrem odstraňovača hliny na koži je možné zakúpiť tieto formy nápravy:

 • Lotion na čistenie tváre z mazu tuku Baziron AC;
 • Prostriedky na umývanie Baziron AC;
 • Škrabanie na hlboké čistenie Baziron AC;
 • Krém Baziron AC.

Liečivý prípravok má nasledujúce zloženie:

 • Benzoylperoxid;
 • glycerol;
 • Akrylátový kopolymér;
 • karbomér;
 • poloxamér;
 • kremíka;
 • Čistená voda;
 • Propylénglykol;
 • Hydroxid sodný.

Avšak najviac prenikajúcou zložkou je benzoylperoxid.

Gél na ošetrenie problémovej kože je dostupný v nasledujúcich formách:

 • Gél na vonkajšie použitie 2,5%;
 • Gél na vonkajšie použitie 5%;
 • Gél na vonkajšie použitie 10%.

Indikácie na použitie

Odborníci odporúčajú používanie liekov na odstránenie nasledujúcich problémov:

 • Ružové akné;
 • akné;
 • Pupienky s hnisavými útvarmi;
 • Akné vyrážka;
 • Čierne bodky;
 • Škvrny po odstránení akné;
 • komedóny;
 • Vnútorné pupienky;
 • Narušenie mazových žliaz;
 • Vulgárne pupienky;
 • Hormonálne vyrážky na koži;
 • Dermatitis seborrheic.

Mechanizmus účinku

Liečivo sa používa iba na vonkajšie použitie /

Aktívne zložky látky majú schopnosť preniknúť hlboko do vrstiev epidermis a transformovať na kyselinu benzoovú.

Účinok tohto typu látky eliminuje príčiny zápalových ochorení a má terapeutický účinok na pokožku.

Správna aplikácia umožňuje eliminovať baktérie, ktoré sa tvoria v póroch, kvôli veľkému uvoľňovaniu kožného mazu.

Benzoylperoxid blokuje ďalšie poškodenie zdravých oblastí epidermis a spúšťa prirodzený proces opravy bunkových membrán.

Účinok aktívnych zložiek spôsobuje odstránenie mŕtvych buniek, ktoré veľmi často upchávajú póry pokožky a prispievajú k výskytu čiernych škvŕn a akné.

Prečo je Baziron AC účinný proti akné?

Liečivý gél je široko predpísaný odborníkmi na odstránenie chýb v problémovej koži. Je to spôsobené veľkým množstvom benzoylperoxidu vo formulácii.

Vďaka tejto zložke dochádza k vylučovaniu mazových žliaz, čo znižuje uvoľňovanie tuku, pokožka začne dostávať viac kyslíka.

Aplikácia Baziron Ac vám umožňuje dosiahnuť nasledujúce úlohy:

 • Zlepšuje tok kyslíka do vrstiev epidermis;
 • Prirodzený proces obnovy epidermálnych buniek začína;
 • Podporuje zúženie pórov, vďaka čomu dochádza k odstráneniu jaziev;
 • Zápalový proces klesá;
 • Normalizácia fungovania mazových žliaz;
 • Hydratácia pokožky;
 • Odstránenie mikróbov, ktoré spôsobujú výskyt akné;
 • Rozširovanie baktérií do zdravých oblastí je zablokované;
 • Čistenie pórov;
 • Potláča hnisavé útvary;
 • Eliminácia mŕtvych epidermálnych buniek;
 • Podporuje resorpciu komedónov;
 • Odstraňuje toxíny z epidermy.

Návod na použitie

Na použitie lieku odporúča konzultovať s odborníkom, ktorí správne určujú typ gélu a určia najefektívnejšiu metódu liečby.

Tu je niekoľko jednoduchých pravidiel pre používanie gélu:

 • Pre tých pacientov, ktorí používajú liek, sa prvýkrát odporúča začať liečbu gélom obsahujúcim 2,5% účinnej látky;
 • Pred aplikáciou je potrebné dôkladne očistiť pokožku pomocou špeciálnych antibakteriálnych čistiacich prostriedkov;
 • Rovnomerne rozložte gél na problémovú oblasť pokožky;
 • Náprava sa aplikuje dvakrát denne, ráno a večer;
 • Postup liečby trvá až tri mesiace. Kurz závisí od závažnosti ochorenia a predpisuje ho individuálne dermatológ.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Počas tehotenstva a dojčenia sa liek neodporúča. Aktívne zložky majú schopnosť penetrovať placentu a majú negatívny vplyv na zdravie plodu.

Použitie lieku počas laktácie sa prenáša na dieťa spolu s materským mliekom.

Aplikácia v detstve

Je zakázané používať Baziron AU vo veku mladšom ako 12 rokov.

V ostatných prípadoch je predpísaná individuálna metóda liečby v závislosti od zložitosti ochorenia. V prípade malého množstva zápalových útvarov na koži sa odporúča, aby sa látka aplikovala bodovou metódou raz denne.

kontraindikácie

Použitie Bazironu Akné na odstránenie akné je zakázané v nasledujúcich prípadoch:

 • Vek do 12 rokov;
 • Dojčenie a tehotenstvo;
 • Individuálna intolerancia komponentov;
 • Prítomnosť rán a popálenin na epidermis;
 • Alergické reakcie.

Vedľajšie účinky

Ľudské telo vo väčšine prípadov dobre znáša účinok lieku na pokožku a takmer nespôsobuje vedľajšie účinky.

Môžu sa však vyskytnúť jednotlivé prípady, v ktorých sa pozoruje:

 • Sčervenanie kože v mieste aplikácie gélu;
 • lúpanie;
 • Svrbenie a pálenie;
 • Alergické vyrážky vo forme malých červených pupienkov;
 • Zvýšená suchosť pokožky;
 • bolesť hlavy;
 • Nevoľnosť.

Ak sa vyskytnú akékoľvek vedľajšie účinky, prerušte ich používanie a poraďte sa so svojím lekárom.

Špeciálne pokyny

Pred použitím lieku je potrebné zoznámiť sa so špeciálnymi podmienkami používania Baziron AC:

 • Keď sa objavia alergické reakcie počas liečby sa odporúča zastavenie používania lieku, pretože sa môže zvýšiť prítomnosť zápalových skupín;
 • Pokiaľ je pokožka poškodená používať Baziron AC je zakázané;
 • Počas liečby liekom je zakázané opaľovať sa, môže to prispieť k výskytu popálenín;
 • Neodporúča sa aplikovať gél v kombinácii s inými liekmi, ktoré sušia pokožku;
 • Ďalšie lieky na zlepšenie výsledku liečby vymenúva len špecialista;
 • S malými plochami lézií akné Basiron Ac sa odporúča použiť metódu dot;
 • V prvých dňoch liečby môže dôjsť k zvýšenému výskytu akné, považuje sa za normálny priebeh liečby;
 • Po objavení sa výsledkov sa nemá prerušiť liečba, musíte absolvovať kurz. To je nevyhnutné, aby sa predišlo preformovaniu akné;
 • Dodatočné a opakované ošetrenie sa vykonáva len po vymenovaní dermatológa;
 • Je zakázané používať silnú vrstvu Baziron AC, pretože môže nastať dermatitída kožných chorôb;
 • Na odstránenie olúpania odporúča sa dodatočne aplikovať pantenol, ktorý nielen zvlhčuje pokožku, ale tiež odstraňuje začervenanie.

Vykonávanie takýchto jednoduchých funkcií umožňuje rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok a znížiť riziko vzniku zápalových oblastí opakovane.

predávkovať

Ak boli pozorované pokyny na aplikáciu gélu, nebolo pozorované žiadne predávkovanie.

Interakcie s inými liekmi

Použitie lieku na liečbu problémovej kože s inými druhmi liekov sa neskúmalo.

Kombinované používanie Baziron AC s látkami, ktoré obsahujú alkohol a ktoré majú schopnosť sušiť epidermis, je však zakázané.

Ak je potrebné doplniť liečbu inými typmi liekov, odporúča sa konzultovať s odborníkom.

Podmienky ukladania

Liečivý gél sa vydáva v lekárňach bez potreby poskytovania lekárskeho predpisu.

Čas použiteľnosti gélu je tri roky od dátumu uvedeného na obale, odporúča sa skladovať látku v chladničke pri teplote maximálne 20 stupňov.

Po otvorení skúmavky trvá životnosť látky dlhšie ako 6 mesiacov, je zakázané používať gél po zmrazení a uplynutí doby použiteľnosti.

náklady

Náklady na gél závisia od percentuálneho zloženia účinnej látky vo výrobku.

Treba preto poznamenať, že liek, ktorý má 2,5% účinnej látky, má priemernú cenu 700 rubľov. Gél s 5% účinnej látky má cenu 830 rubľov. Prítomnosť 10% benzoyl v géli bude mať priemerné náklady približne 900 rubľov.

analógy

Lacné analógy Baziron AC:

 • Masťový tetracyklín - je široko používaný na odstránenie hnisavých formácií a akné. Odporúča sa na preventívne opatrenia proti zápalovým formáciám. Priemerné náklady na masť 50 rubľov ;
 • erytromycín - obsahuje antibiotikum v jeho zložení, ktoré účinne bojuje proti formáciám na problémovej koži. Odporúča sa odstrániť veľkú akumuláciu akné, ako aj akné. Nepoužíva sa dlho. Priemerné náklady 100 rubľov;
 • metrogil - na boj s problémovou pokožkou sa používa vo forme gélu, je to syntetický liek so širokým spektrom antiprotozoálnych a antimikrobiálnych účinkov. Priemerné náklady 160 rubľov;
 • čudák - prípravok je dostupný vo forme gélu. Dermatológovia predpisujú s malým zápalom. Obsahuje malé percento benzoylperoxidu, ako aj prípravky s hormonálnym pôvodom. Preto je pred liečbou odporúčaná konzultácia skúseného kozmetika alebo dermatológa. Priemerné náklady zariadenia 120 rubľov;
 • Baneotsin (masť) je alternatívnym riešením. Zloženie lieku nie je vhodné pre každého človeka. Prítomnosť vôní a početných prísad môže spôsobiť alergie na kožu. Priemerné náklady zariadenia 190 rubľov;
 • Ugresol - výrobok je dostupný vo forme vody a je široko používaný na liečbu akné a akné. Kvapalná štruktúra lieku sa používa na odstránenie prebytku kožného mazu a znižuje začervenanie zápalových útvarov. Priemerné náklady zariadenia 120 rubľov.

Drahšie podobné produkty:

 • Adaklin - Výrobok je navrhnutý špeciálne na starostlivosť o problémovú pokožku. Aktívne zložky prenikajú do vrstiev epidermis a eliminujú baktérie, je široko predpísané na odstránenie akné a akné a tiež znižuje výskyt jaziev po liečbe. Priemerné náklady 450 rubľov;
 • Differin - liek nie je návykový, a preto je vhodný na dlhodobú liečbu. Účinok látky je zameraný na odstránenie príčiny akné a znižuje pravdepodobnosť ďalšieho šírenia mikróbov do zdravých oblastí kože. Náklady na prípravu 700 rubľov;
 • Skinoren - Aktívna účinná látka kyselina azelaová, ktorá účinne bojuje proti zápalovým formáciám a normalizuje tvorbu mazu, čo prispieva k čisteniu pórov. Priemerné náklady na liek 600 rubľov;
 • Zinerit - účinná látka erytromycín, ktorej účinok je zameraný na zníženie vývoja zápalových ochorení a odstraňuje chorobné príznaky a hnisavé formácie. Odporúča sa používať iba po vymenovaní lekára a krátkom kurze. Priemerné náklady 700 rubľov;
 • Kuriozin - Dostupné ako gél. Je predpísaný na miernu poškodenie kože na tvári. Alkoholový roztok čistí kontaminovanú povrchovú vrstvu. Pri konštantnej aplikácii pokožka dostáva rovnomernú štruktúru a výrazne znižuje začervenanie. Priemerná cena 550 rubles;
 • Benzak AU - je analogický prípravok, obsahuje vo svojom zložení aktívnu zložku benzoylperoxid. Účinne sa vyrovná s pupienkami a zabraňuje ich reedukácii. Priemerná cena 500 rubľov.

Analogické látky sa odporúčajú používať iba po preštudovaní pokynov, pretože každý druh lieku má svoje vedľajšie účinky a ľudské telo ho môže vnímať inak.

Ktorá príprava na výber?

Na trhu liekov existuje široký výber rôznych prípravkov na boj s problémovou pokožkou. Preto sa pacient stretáva s otázkou, ktorý liek si vyberie. Porazme niektoré z nich.

Čo je lepšie Baziron AU alebo Differin?

Obe lieky sú dobre znášané pokožkou a nie sú návykové, takže sa používajú na dlhodobú liečbu. Liečivé látky majú rôzne aktívne zložky, takže majú rôzne účinky na príčinu vzniku akné.

Spoločné používanie týchto látok nie je povolené.

Názory špecialistov sa líšia pri identifikácii toho, ktorý opravný prostriedok je účinnejší. Obe lieky sú zamerané na riešenie podobných problémov a vyžadujú individuálne vymenovanie lekára.

Preto výber lieku na liečbu problémovej kože závisí od osobných preferencií pacienta.

Čo je lepšie Baziron AU alebo Zinerit?

Pri porovnávaní dvoch liečivých látok, ako sú Zinerite a Baziron Ac, by sa malo okamžite objasniť, že tieto dve látky sú zamerané na rôzne účinky na epidermis.

Zinerite bojuje s povrchovými problémami a eliminuje baktérie, ktoré sa nachádzajú vo vnútri pórov. Basiron AC zase účinne eliminuje príčiny zápalu v vrstvách kože a na povrchu.

Čo je lepšie Baziron AU alebo Skinoren?

Použitie týchto dvoch liekov závisí od jednotlivých charakteristík kože, takže pred výberom lieku sa odporúča podrobiť sa príslušnej diagnostike, podľa ktorej lekár predpíše najefektívnejší prostriedok.

Odborníci odporúčajú, že ak Aplikácia Baziron AC neprinesie požadované výsledky, potom je potrebné použiť Skinoren.

Keď urobíte chybu, tam je veľký kože, ktorá utrpela porážku akné efektívnejšie využívať Skinoren presne tak, ako to nemá vzťahovať na celé epidermis v veľa priestoru, Baziron reproduktory odporúča aplikovať iba na miesta zápalu formácií.

Jednou z výhod Baziron AU je schopný vybrať najvhodnejšie dávkovanie prostriedku a jeho schopnosť hydratujú pokožku, v čase, keď Skinoren vysušuje pokožku a môže spôsobiť lúpanie. Tiež veľmi často, s citlivou pokožkou, môže dôjsť k suchu a popáleniu v oblastiach použitia.

recenzia

Komentáre k produktu Baziron AS:

záver

Každé ľudské telo je individuálne, toľko liečivých látok, ktoré sú veľmi populárne, nie sú vždy vhodné pre iných. Preto by sa nemali zúčastňovať samoliečenia a nákup liekov bez predpisovania lekára.

Akné môže signalizovať vývoj zložitejších typov ochorení, takže pre rýchle a vysoko kvalitné liečba sa odporúča prejsť správnej diagnózy odborníkom, ktorý určí príčiny akné a predpísať správnu liečbu.

Baziron AC

Popis je aktuálny 6.2.2014

 • Latinský názov: Basiron AC
 • ATX kód: D01AE01
 • Účinná zložka: Benzoylperoxid (benzoylperoxid)
 • výrobca: Laboratoires Galderma (Francúzsko)

štruktúra

Zloženie Baziron AS je nasledovné: 2,5% gél obsahuje 2,5 g benzoylperoxid vodný, v géli obsahuje 5% 5 g účinnej látky v géle 10 až 10 g účinnej látky.

Gél tiež obsahuje množstvo pomocných látok: poloxamér, kopolymér kyseliny metakrylovej, glycerol, edetát dvojsodný, karbomér, propylénglykol, sodný dokusát, hydroxid sodný, koloidného oxidu kremičitého, voda.

Forma vydania

K dispozícii ako krém a gél na vonkajšie použitie, predávané v tubách o objeme 40 gramov, ktoré sú balené v kartónových obaloch.

Farmakologický účinok

Basiron AC má výrazný antimikrobiálny účinok na telo, pôsobí vo vzťahu k Staphylococcus epidermidis a Propionibacterium acnes. Tiež má liek komedonolytický a protizápalový účinok, aktivuje sa tkaniva tkaniva. Pod vplyvom prostriedkov znižuje mazu v mazových žliaz, zaisťuje absorpciu nadmerného množstva mazových sekrécie a podporuje hydratáciu pokožky.

Benzoylperoxid Je aktívnym okysličovadlom, ktoré poskytuje baktericídny účinok na mikroorganizmy, ktoré už nemôžu produkovať kmene odolné voči benzoylperoxidom.

Protizápalový účinok lieku spočíva v inaktivácii voľných radikálov na mieste, kde dochádza k zápalovému procesu, a tiež v procese inhibície voľných mastných kyselín.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Benzoylperoxid veľmi neaktivuje pokožku. V podstate sa postupne mení benzoylperoxid benzoovej kyseliny. Po absorpcii sa objavuje v krvnom riečisku a následne sa aktívne vylučuje obličkami. Kumulácia v tkanivách chýba. Pri lokálnej aplikácii Baziron AS masť nevyvoláva vývoj systémových vedľajších účinkov.

Indikácie na použitie

Liečivo sa používa akné. Tiež sa liečba niekedy používa na liečbu komedóny bez prítomnosti akné. Masť sa používa aj vtedy trofické vredy dolnej končatiny.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre liečbu liekom sú:

 • vysoká citlivosť na zložky činidla;
 • vek pacienta je do 12 rokov.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch sa na mieste aplikácie lieku vyskytujú nasledujúce vedľajšie účinky:

 • podráždenie pokožky;
 • alergické reakcie;
 • suchá pokožka;
 • peeling;
 • pocit pálenia.

Pokyny pre Baziron AS (metóda a dávkovanie)

Gél sa aplikuje na suchú a čistú pleť, kde je akné. Masť sa má aplikovať 1-2 krát denne. Môže sa to robiť ráno alebo večer. Návod na použitie Bazirona obsahuje informácie, že priebeh liečby spravidla trvá tri mesiace. Vzhľad terapeutického účinku sa očakáva štyri týždne po začiatku liečby.

Ak existuje taká potreba, môže sa uskutočniť druhý cyklus terapie.

predávkovať

Ak sa náhodne aplikuje veľká dávka lieku na kožu, môže sa na tomto mieste objaviť silné podráždenie. V prípade predávkovania by sa liečba mala úplne prerušiť a mala by sa vykonať symptomatická liečba.

interakcie

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o tom, ako Baziron AC interaguje s inými liekmi.

Obchodné podmienky

Liečba sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Výrobok uchovávajte v pôvodnom obale, pričom teplota skladovania by nemala prekročiť 25 stupňov Celzia.

Dátum vypršania platnosti

Uchovávajte Baziron nie dlhšie ako 36 mesiacov.

Špeciálne pokyny

Ak nápravu pre akné Baziron AC spôsobí silný podráždenie, musí sa zrušiť a nahradiť inou drogu.

Nepoužívajte toto riešenie pupienky na tvári na tých miestach, kde sú poškodené pokožky.

Ak sa gél dostal do očí alebo na sliznicu nosa alebo úst, okamžite ich umyte teplou vodou.

Nedovoľte, aby priame slnečné lúče dosiahli miesta, kde sa liek používa, pretože to môže prispieť k ďalšiemu podráždeniu.

Neodporúča sa súčasne s liekmi používať lieky, ktoré sušia alebo dráždia pokožku. Počas tohto obdobia je lepšie nepoužívať kroviny, obsahujúcich alkohol.

Analógové Baziron AC

Cena za gél je pomerne vysoká, takže veľmi často spotrebitelia majú otázku, či existujú lacné analógy Baziron AC. K dnešnému dňu neexistujú domáce analógy tejto drogy. V niektorých prípadoch môže byť táto droga nahradená liekmi Deskvam, prederie, Clerical Ultra, Benzakne, Ugresol, Eklaran, ktoré majú podobný účinok. Cena analógov je v niektorých prípadoch mierne nižšia ako cena Baziron.

Čo je lepšie: Baziron alebo Differin?

Účinná látka látky Differin je adapalénu, syntetický analóg vitamín A. Liečivo neobsahuje hormonálne zložky a antibiotiká. Používa sa na odstránenie komedónov, akné v ľahkej a strednej forme gravitácie. Baziron a Differin by sa nemali používať spoločne, pretože to môže viesť k silnému podráždeniu a vysušeniu kože.

Čo je lepšie: Zinerit alebo Basiron AC?

Zinerit Používa sa na akné a obsahuje erytromycín (antibiotikum), ktorý sa veľmi dlho používa v prítomnosti akné. Na rozdiel od lieku Baziron sa masť Zinerit môže aplikovať na kožu pod kozmetické výrobky. Avšak Zinerite môže spôsobiť návykové účinky, takže sa môže používať nie dlhšie ako 3 mesiace, po ktorom je potrebná prestávka.

Čo je lepšie: Skinoren alebo Baziron?

Liek Skinoren je dostupný aj vo forme gélu alebo krému. Jeho hlavnou zložkou - kyseliny azelaínovej, ktorý tiež vytvára výrazný účinok v boji proti akné a sušenie na pokožku. Gél by mal byť uprednostňovaný pred tým, ktorí majú mastnú pokožku, krém pre ľudí so suchou pokožkou. Skinoren, na rozdiel od lieku Baziron, sa môže aplikovať úplne na celú pokožku, a nie naopak.

Všetky tieto lieky sú schopné aktívne bojovať proti akné. Ale ak človek čelí otázke, čo si vybrať - Skinoren, alebo Baziron, alebo Zinerit, je lepšie najskôr konzultovať s lekárom a uistite sa, že zohľadňujete všetky individuálne charakteristiky.

deti

Tento gél sa môže použiť na liečbu detí, ktoré už majú 12 rokov.

Počas tehotenstva

Basiron AC at tehotenstva, ako aj počas dojčenie používanie sa neodporúča, pretože klinické skúšky takéhoto užívania lieku neboli vykonané. Napriek tomu sa tiež nezaznamenali žiadne toxické účinky na plod. Preto sa môže počas liečby Basirone AC používať na liečbu len vtedy, ak očakávaný prínos z takejto terapie prevyšuje potenciálne riziko.

Recenzie o Baziron

Ľudia, ktorí trpia akné, po skúšaní tohto krému na akné, recenzie na Baziron AS odchádzajú v podstate pozitívne. Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné.

Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

Zaznamená sa protizápalový účinok činidla, ktorý umožňuje rýchle schnutie pokožky a elimináciu vyjadreného akné. V recenziách sa spomína aj schopnosť činidla znížiť škvrny, ktoré zostávajú po akné. Masť znižuje obsah tuku v pokožke, čo pomáha zabrániť tvorbe nového akné.

Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Cena Baziron AU, kde kúpiť

Cena gélu Baziron v lekárňach v Rusku je v priemere 550 až 700 rubľov. Ak je to Ukrajina, cena Baziron AC v lekárni je približne 250-400 UAH. pre jednu skúmavku. Koľko stojí smotana v lekárňach, mala by som sa zistiť na konkrétnych miestach predaja, pretože jeho cena v Donecku av Kyjeve sa môže líšiť. Náklady na drogu v Bielorusku sú vyššie, pretože si môžete kúpiť len analógy drogy v Minsku a Baziron AS masť by mala byť objednaná. V Kazachstane nie je spoločnosť Baziron AS realizovaná, ale musí byť objednaná dodatočne.