Hlavná

Ateróm

Komedóny, ich typy a liečba

Akné je multi-kauzálne ochorenie mazových žliaz a vlasových folikulov. Napriek dostupnosti účinných liečebných postupov sa v poslednom desaťročí zvýšila a je najbežnejšou na svete. Choroba postihuje až 85-95% adolescentov a až 25% ľudí starších ako 25 rokov.

Napriek absencii bezprostrednej hrozby pre život a zdravie, erupcie akné sú jedným z najnepriaznivejších kozmetických problémov. V závislosti od závažnosti, ktoré často vedú k neuropsychiatrických porúch, najmä v dospievania av mladom a strednom veku ženy často zanechávajú hrubosti kože, jazvy, tmavé škvrny. Variácie vyrážok môžu byť zápalové a nezaťažujúce (komedóny) prírody.

Komedóny - čo to je

Mechanizmus výskytu

Komedóny sú jedným z prejavov akné. Zvyčajne vznikajú na pozadí patologického stavu kože, ktorý spočíva v narušení hormonálnej a nervovej regulácie funkciou mazových žliaz. Tento stav je vyjadrený v zvýšenom vylučovaní mazu s nízkym obsahom kyseliny linolovej, ktorá je súčasťou štruktúry bunkových membrán. V dôsledku toho:

 • dochádza k narušeniu procesov keratinizácie plochého epitelu v horných častiach vlasových folikulov;
 • ich ústa sa úplne znížia alebo úplne uzavrú;
 • narušenie oddelenia tuku, ktoré pretiahne steny folikulov.

Druhy komedónov

Vzniká tak podobnosť cystov - prvé mikromedóny a potom - otvorené a uzavreté komedóny.

Otvorte komedóny

Vo folikuloch sa okrem mazu nahromadia aj nekrotické a zničené bunky epidermis, prach, častice kozmetiky. Oni, ako korok, upchávajú vlasový folikul. Na mieste výstupu korku na povrch sa oxidácia jeho hornej vrstvy vyskytuje pod vplyvom kyslíka, v dôsledku čoho nadobúda čiernu farbu a vyzerá ako čierna bodka - otvorené ďasná. Toto je najmenej nebezpečný a traumatický vzhľad.

Uzavreté komedóny

Na rozdiel od toho sú uzavreté - nemajú výstup a zostanú pod vrstvou kože. Vyzerajú ako belavé guličky alebo uzliny, ktoré prevyšujú povrch pokožky. Zníženie obsahu kyseliny linolovej vedie k zníženiu ochrannej funkcie epitelu a kyslosti mazu.

Všetky tieto faktory sú priaznivé podmienky pre aktiváciu a proliferáciu propionbaktery, Staphylococcus epidermidis, huby, pre izoláciu zápalových mediátorov (biologicky aktívne látky). K dispozícii sú zápalové procesy v uzavretých komedónov a okolité tkanivo, hnisavé akné, že nielen neestetické, ale aj bolestivé, sa môžu pohybovať v vredy a abscesy. Po nich je nerovná koža a jazvy, z ktorých sa môžete zbaviť len pomocou špeciálnych kozmetických postupov.

Miesto primárnej lokalizácie prvkov - čelo, nos, tváre, brada, horné časti chrbta, menej často - oblasť prednej plochy hrudníka.

príčiny

Vzhľad komedónov sa vysvetľuje interakciou viacerých príčin v prítomnosti faktorov, ktoré prispievajú k ich vzniku. Najdôležitejšie sú:

 1. Hereditná predispozícia, ktorá je vyjadrená v jednotlivých fyziologických charakteristikách a druhu kože, priemere pórov, tendencie k nadmernej tvorbe kožného mazu.
 2. Hormonálne zmeny, čo vysvetľuje najčastejší výskyt komedónov u dospievajúcich v puberte (najmä chlapci), ženy počas tehotenstva a menopauze.
 3. Ochorenie alebo poruchy nervového systému a žliaz s vnútornou sekréciou - časté stres, poruchy spánku, hyper- alebo hypotyreózu, diabetes, dysfunkčné stav pohlavných žliaz.
 4. Nedostatočná diéta - prebytok sacharidov a živočíšnych tukov; nedostatok potravín v rybacích výrobkoch, zelenina, ovocie a rastlinné oleje, čo vedie k nedostatku stopových prvkov a vitamínov.
 5. Prijatie niektorých liečivých prípravkov, fajčenie, zneužívanie alkoholických a sýtených nápojov.
 6. Nepriaznivé prostredie so zvýšeným obsahom oxidov uhlíka, iónov solí ťažkých kovov a chemikálií.
 7. Dlhé vystavenie slnečnému žiareniu, zanedbanie hygieny pokožky a neprimeraný výber kozmetiky.

Ako sa zbaviť komedónov

Prevencia a liečba by mala byť komplexná, berúc do úvahy individuálny mechanizmus vývoja patologického procesu. Potrebná racionálna výživa, korekcia funkcie nervového a endokrinného systému, tráviace orgány. Ako prevencia, tak liečba komedónov zabezpečujú správnu starostlivosť o pleť, najmä pre tukové a kombinované typy. Skladá sa v kvalitatívnym čistenie a zvlhčovanie, znižuje sekréciu mazových žliaz a odstránenie prebytku produkcie mazu, v znížení kontaminácie mikroorganizmami kože, stenčenie stratum corneum, ochranu pred slnečným žiarením.

prevencia

Umývanie je potrebné 1-2 krát denne. Použitie mydla a niektorých gélov môže viesť k suchu pokožky, odlupovaniu a zníženiu jej ochranných vlastností. Najlepšie je použiť tzv. Mydlo s kyselinou 5,5-7,0, napríklad micelárnu vodu "Exfoliac", gél "Klinans". Ide o penový čistiaci gél, ktorý obsahuje laktáty amónneho a zinku (majú vlastnosti normalizácie uvoľňovania tuku a keratinizácie epidermis). Zahŕňajú tiež zmes povrchovo aktívnych látok, ktoré kvalitatívne čistia pokožku nečistôt a make-upu, zmiešané s tukom, bez narušenia hydrofilného filmu.

Dobrý účinok majú prípravy liniek "Klerasil Ultra", "Setafil", "Sebium". Tieto gély a pleťové vody dobre odstraňujú keratinizovanú pokožku, otvárajú póry, majú sebocídne, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. V dospievaní sa na účely profylaxie odporúča nočný "mladistvý krém" a denný krém "Salcomet Junozesky".

Je žiaduce vykonávať 2-3 krát týždenne za použitia postupov exfoliating kroviny vlastniaci mechanické pôsobenie (ale to by nemalo byť hrubý), gély, krémy a masky, na báze kyseliny salicylovej, glycerol, krém na kožu, a 1 až 2% z alfa, beta - alebo polyhydrokyseliny (laktát amónny, kyselina glykolová a kyselina mliečna). Dobre exfoliujú zrohovaný epitel a tenkú povrchovú vrstvu pokožky. Tento účinok sa používa aj v prípadoch, keď je potrebné liečiť uzavreté komedóny ich preložením do otvorených komedónov. Nemôžete ich však zneužiť, takže môže dôjsť k poškodeniu zárodočnej vrstvy.

Prečítajte si viac o používaní domácich liekov na lúpanie tu.

Pre mastnú a porézny pleť je vhodné použiť nealkoholické tonikum a antibakteriálne pleťové vody s výťažkami z nechtíka, zeleného čaju, borievky, ihličie, aloe vera, harmanček, hamamelu. Odporúča sa tiež, pričom použitie éterických olejov, ako je eukalyptus, mentol, citrón, céder, klinček, tea tree. Znižujú zápal a podráždenie pokožky, zlepšujú krvný obeh, znižujú pórovitosť.

S cieľom zlepšiť stav pokožky platí aj pre zariadenia, domácej starostlivosti - poháre (Gezatone Ionic-Ultrasonic M360), vysávač (Gezatone Super Wet Cleaner), zariadenie pre ultrazvukový peeling (Gezatone KUS 2000), fonoforézou, darsonvalization (Darsonval Gezatone BT-118 ).

Salónne analógy domácej starostlivosti sú:

Liečba komedónov

Zahŕňa všetky prostriedky prevencie. Silné antibakteriálne a deštruktívny účinok na komedóny majú 0,1% krém a gél Differin (aplikovanej denne na kožu v noci 4-8 týždňov), rovnako ako krém alebo mlieko tretinoín (aplikuje 1-2 krát denne po dobu 4-6 týždňov), Účinné prostriedky sú Jessner šupky (rezorcinol, kyselina salicylová a kyselina mliečna) a plyn-kvapalina (fyziologický roztok na koži za použitia vysokého tlaku).

Ženy vo fertilnom veku, ak existujú hormonálne poruchy a neexistuje žiadny účinok bežnej liečby, antiandrogénne lieky sú predpísané pod dohľadom gynekológa-endokrinológa.

Pri odstraňovaní kozmetických salónov komedónov dochádza v dôsledku zložitého hlboké čistenie tváre: odstránené zrohovatelého epitel sú popísané kanálikov žľazy, ktoré sa očistí od nečistôt mazových zátok a otvorí prístup kyslíka k bunkám. Čistenie sa vykonáva ručne (ručné čistenie) za použitia špeciálneho nástroja, vo forme ihličiek a slučky nesúce mikrodermabrázia, chemický peeling, alebo prostredníctvom špeciálnych ultrazvukových zariadení spôsobujúce kmitania vypudzovacej bunky a komedóny.

Bežná metóda boja proti komedónom - použitie laserového lúpania, najmä - CO2 laseru. V dôsledku použitia je horná vrstva kože odstránená, epidermis je úplne obnovená. To vedie k normalizácii metabolických procesov, cirkulácie a fungovania mazových žliaz. Pravdepodobnosť nových komedónov je výrazne znížená.

Metódy a prostriedky starostlivosti o pokožku, metódy liečby, frekvencia a počet procedúr vyberajú kozmetológovia individuálne, v závislosti od typu a prevalencie patologického procesu.

Komedóny sú. Ako sa zbaviť komedónov?

Komedóny sú jedným z prejavov akné. Napriek použitiu mnohých liekov proti akné a akné v kozmetickom priemysle sa počet ľudí trpiacich touto chorobou každým dňom zvyšuje. Podľa štatistiky je 90% adolescentov a 25% dospelých obyvateľov postihnutých touto nepríjemnou kozmetickou poruchou.

Čo sú komedóny?

Komedóny na tvári sa najprv zdajú byť ničím. "Budete vyrastať", rodičia kričia z detských sťažností na pupienky, ktoré veľkoryso "zdobia" čelo a nos teenagerov. Ale to je typická chyba, ktorú dovoľujú dospelí. Koneckonců, komedóny, ak nie sú liečené, z kozmetického problému sa rýchlo a dôverne rozvinú do lekárskej. Tieto formácie sú zrazeniny mazu, ktoré sa hromadia vo vlasových folikuloch. Komedony sa dokonca nazývajú rôznymi cystami, často ich vzhľad vyvoláva nečistoty a tuky.

Jedným slovom, epidermis každej osoby má póry, s ktorými dýcha. Keď sa upchajú, proces je rozbitý - sú tu komedony. To sú dôsledky kontaminácie kožných kanálikov tukmi, mŕtvymi bunkami pokožky, prachom, ktoré tvoria zátku a zasahujú do normálneho života folikulu. Stagnujúci tuk sa stáva úrodnou pôdou pre vznik mikroorganizmov a toxínov. Toto trio sa zmení na viskóznu látku. Keď dostane malý priestor do žiarovky vlasov, vyjde von a vytvorí komédia.

dôvody

Existuje veľa z nich. Po prvé, ak máte akné na koži tváre, s najväčšou pravdepodobnosťou máte genetickú predispozíciu k tejto chorobe. Ak majú rodičia adolescentné akné, deti zvyčajne trpia.

Po druhé, aj mastnú pleť je na vine, čo si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Keď nesprávne vyberiete kozmetiku, problém je, ako sa hovorí, zrejmý. Nepríjemnosť tiež objaví, ak osoba má zvýšené hladiny testosterónu. Preto je prvý ohrozený mladý muž alebo muž s mastnou pokožkou. Veľmi často tehotné a dojčiace ženy, dámy, ktoré prežívajú menopauzu, sa sťažujú na komedóny. To znamená, že príčinou ich výskytu je aj zmenené hormonálne pozadie.

Po tretie, abnormality v čreve vedú k akné. V tomto prípade musíte starostlivo preskúmať stravu, vylúčiť z nej tučné a údené jedlo, vdolky a pečivo, alkohol a kofeín. Tieto produkty často vytvárajú problémy s tráviacim traktom. Po štvrté, používanie dekoratívnej kozmetiky je ďalšou spoločnou príčinou komedónov. Ak je to neštandardné alebo jednoducho nezodpovedá typu pokožky, nie ste imúnny voči akné.

Ďalšie faktory

Najčastejšie príčiny vzniku nenávistných komedónov, ktoré sme nazvali. Zostáva dodať niekoľko ďalších faktorov, ktoré môžu vyvolať výskyt akné a akné na koži:

 • Jednotlivé fyziologické vlastnosti epidermis, napríklad malý priemer pórov.
 • Porucha funkcií endokrinného systému: diabetes mellitus, poruchy pohlavných žliaz, hyper- alebo hypotyreóza.
 • Choroby nervového systému, ako aj časté stresy, neurózy, depresia, poruchy spánku.
 • Užívanie liekov, najmä hormonálnych liekov.
 • Zlé návyky: pravidelné používanie alkoholických nápojov, fajčenie.
 • Zlá ekológia, znečistená atmosféra, vysoký obsah ťažkých kovov a chemických látok vo vzduchu.

Komedóny na tvári sa môžu objaviť krátko a po dlhom pobyte na slnku. Preto pred a po návšteve pláže musíte vždy použiť ochranný krém.

Comedones: hlavné typy

Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť komedónov, musíte najprv určiť ich typ. Cosmetológovia rozlišujú dva typy akné:

 1. Otvorené. Vyzerajú ako bežné akné - čierne bodky na nos, tváre, čelo. Keď sa kožný tuk nahromadený vo folikuloch zmieša s nečistotami a keratinizovanými epidermálnymi bunkami, jeho horná vrstva sa oxiduje kyslíkom. Tučná látka, ktorá vystupuje, mení farbu a mení sa na známe tmavé bolesti na našej tvári. Otvorené akné je najnebezpečnejším druhom.
 2. Uzavreté komedóny. Sú to rovnaké pupienky. Vyzerajú ako uzly alebo lopty, ktoré sa zdvíhajú nad povrchom pokožky. Z akné sa líšia tým, že zostávajú pod kožou bez toho, aby mali výstup von. A táto situácia je vážnejšia, pretože uzatvorené akné je ideálnym miestom pre reprodukciu hubových infekcií, stafylokokov. Koža okolo nich sa zapáli, sú hnisavé útvary, ktoré nielen neestoticky vyzerajú, ale sú strašne bolestivé. Následne môžu vyvolať výskyt abscesov a furuncles, jazvy a nepravidelnosti kože.

Čokoľvek komedóny musia byť liečené. Preto by ste mali konzultovať dermatológov a kozmetikov.

liečba

Prvá vec, ktorú odborník odporúča, je pravidelné umývanie teplou vodou. Dva krát denne sa má miešať s baktericídnym mydlom alebo penou. Po tomto postupe musíte nevyhnutne vyčistiť pokožku vatovým tampónom ponoreným do mlieka, ktoré neobsahuje alkohol, aby ste sa vyhli vysušeniu pokožky. Ak po tom stále pokračujete v trápení komedónov, liečbu môžete doplniť kyselinou salicylovou. Potrebuje vyčistiť postihnutú kožu: látka dokonale zmäkčuje mazové zátky, funguje ako kroviny a odstraňuje mŕtve bunky.

Gély a pleťové vody z radov "Setafil", "Klerasil Ultra", "Sebium" a iné majú dobrý účinok. Majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Ak je situácia poľutovaniahodná, lekár predpisuje antibiotiká alebo hormóny. Vzhľadom na to, že tieto lieky majú veľa vedľajších účinkov, ich použitie sa uskutočňuje výhradne pod dohľadom špecialistov. Strava so zníženým obsahom sladkej, múky a tučných jedál sa môže pacientovi odporučiť. Ale spotreba vo veľkom množstve rýb a hydiny, zeleniny a ovocia, mlieka a obilnín bude mať len prospech.

Ľudové opravné prostriedky

Po objavení sa komedónov by sa liečba mala začať okamžite, inak by kožné problémy mohli získať vo veľkom meradle. Pomáha v tejto a ľudovej medicíne, ktorá má vo svojom arzenáli niekoľko účinných a užitočných pre kožné masky:

 • Protein. Polievku nakrájame lyžicu cukru s jedinou vajíčkovou vajíčkou a naneste na tvár, poklepaním prstami. Maska hlboko očistí pokožku a potiahne z pórov všetky druhy nečistôt.
 • Soda. Vezmite 4 gramy sódy a soli, premiešajte a odkvapkávajte pár kvapiek vody. S výslednou hmotnosťou ošetrite pokožku miestami komedónmi, ktoré sa tiahnu po celom povrchu. Namiesto soli môžete pridávať drvené ovsené vločky.
 • Rice. Nalijeme 0,3 litra vriacej vody 50 gramov ryže. Trvalo celú noc. Ráno vypusťte vodu a hneďte ryžu, až kým ju nedrží. Aplikujte kašu, stojte 20 minút a opláchnite. Alternatívou k vode bude kefír, ktorý rozpúšťa tuky rozveselovaním.

Teraz už viete, ako sa zbaviť komedónov pomocou improvizovaných nástrojov. Aktívne používajte masky nielen na liečbu akné a akné, ale aj na preventívne účely. Je lepšie zabrániť problému, než stráviť veľa síl a prostriedkov na jeho odstránenie.

prevencia

Je to veľmi dôležitá zbraň, ktorá minimalizuje vzhľad čiernych hláv. Existuje niekoľko prostriedkov, ktoré "netolerujú" komedóny. Hodnotenia profesionálnych kozmetikov a obyčajných ľudí hovoria, že najefektívnejším je bežný kefák - má sa používať raz týždenne. Pomáha a dodržiava základné pravidlá osobnej hygieny, pravidelné zvlhčovanie tváre pomocou krémov a gélov. Raz za mesiac môžete navštíviť kozmetický salón na mechanické čistenie epidermis - postup, ktorý odborník vykonáva.

Ak je koža pórovitá a mastná, môžu sa použiť antibakteriálne a tonizačné vody, ale nie nevyhnutne alkohol. Je žiaduce, aby boli vyrobené na základe extraktov zo zeleného čaju, aloe, jalovca, harmančeka, ihiel. Odporúčané a éterické oleje: citrón, klinček, eukalyptus, mentol, céder, čaj strom. Zabraňujú výskytu zápalových procesov a dobre odstraňujú existujúce ohniská.

Môžem vytlačiť komedóny?

Veľmi populárna otázka pre ľudí trpiacich touto kozmetickou poruchou. Každý kozmetický lekár vám povie, že odstránenie komedónov môže vykonávať iba skúsený špecialista. Tým, že robíte postup sami, riskujete "zdobenie" tváre s jazvami a jazvami - ich odstránenie bude oveľa ťažšie ako bežné akné. Ak komedóny náhle vyskočili pred dôležitým stretnutím a na recepcii profesionálovi nemáte čas, použite citrónovú šťavu a peroxid vodíka. Namočené v tekutom rúchu utrite pokožku - aby ste zmenili farbu, aby ste boli menej nápadní.

Keď sa komedony na tvári netvoria celok, ale sú jediné, môžete ich vytlačiť. To je len vtedy, keď musíte dodržiavať hygienické pravidlá, aby ste neinfikovali infekciu v rane. Najprv si umyte ruky, očistite svoju tvár a umyte ju cez misku s bylinkovou infúziou. Po druhé, po procedúre dezinfikujte pokožku krémom a umyte studenou prevarenou vodou. Po tretie použite utišujúcu masku. Nasledujúce dva dni vylúčte používanie dekoratívnej kozmetiky a výrobkov na ošetrovanie tváre na báze alkoholu. Buďte zdraví a krásni!

komedóny

Akékoľvek formácie na koži, dokonca aj najbežnejšie pupienky, sú pre človeka nepríjemné. Čo môžeme povedať o vzniku komedónov - formácií, ktoré môžu spôsobiť značné nepohodlie v závislosti od ich rozsahu.

Príčiny vzniku komedónov

Máme vlasy na koži - niekde sú hrubšie a väčšie, niekde menej. V každom prípade každá z vlasov má vlasový folikul - druh vrecka, v ktorom je koreň umiestnený, rovnako ako miesto, ktoré tento obal obklopuje. Často sa v ústach tohto folikulu môže hromadiť v nadmernom množstve mazu, čo je prirodzený kožný olej. Akumulácia v vaku, tukové zmesi s mŕtvymi bunkami epidermis, rovnako ako prach, ktorý pochádza z vonku. Celá táto zmes tvorí dosť vážnu zástrčku, ktorá uzatvára póru.

Potom sa stane nasledovné: toxíny, ktoré opúšťajú naše telo cez epidermis, bez toho, aby dostali odtok, začnú interagovať s kožným mazom. Obsah upchatého kanála sa časom čiastočne otvára, dochádza k interakcii s kyslíkom a horná časť zátky stmavne - komédie sa ukáže. Práve tieto tmavé bodky (môžu byť malé a viditeľné), ktoré človek objaví na svojom tele.

Pozrime sa podrobnejšie na hlavné príčiny vzniku komedónov:

1. Zanedbanie postupu čistenia tváre

Koža každej osoby je zvláštna. Niekto postačuje na pravidelné vykonávanie základných hygienických postupov a nikdy nebude čeliť dôvodom zablokovania pórov a niekto potrebuje špeciálny čistiaci postup, ktorý sa vykonáva iba v kabíne. Táto funkcia vášho tela musí byť známa av prípade potreby pravidelne očisťovať tvár keratinizovaných buniek, dodávajú koži nový náboj vivacity.

Pokiaľ ide o komedóny, musí sa to chápať: nie je ľahké ich dostať von, ale je to oveľa jednoduchšie sa im vyhnúť.

Použitie nesprávne vybraných kozmetických prípravkov

V žiadnom prípade sa nemôžu rozhodnúť pre mastné kožné prostriedky určené pre suchý typ, pretože v tomto prípade aktívne zložky kozmetiky spôsobia, že mazové žľazy budú pracovať ešte intenzívnejšie, čím sa vytvorí nadbytočný kožný maz. Pre každý typ je váš nástroj vhodný, ale nezabudnite na individuálnu neznášanlivosť niektorých komponentov.

Použitie expirovanej kozmetiky

Často ľudia zabúdajú kontrolovať vhodnosť svojej kozmetiky. Rovnaký základ, ktorý uplynul, môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie kože. Namiesto vytvorenia jednoduchého základu môže začať upchávať póry, čo často vedie k vzniku akné a komedónov.

Akné v tomto prípade nie je myslené špecificky akné, ale zápalové ochorenia kože s podobnými príznakmi. Inými slovami, v tomto prípade sa myslí, že komedóny sú chorobou spôsobenou pôvodne zlým stavom kože.

Hormonálne zlyhanie

Pri vysokej hladine testosterónu sú ľudia náchylní k akné, čo zvyšuje aktivitu mazových žliaz. Rovnako ako v každom inom prípade sú prebytky mazu zmiešané s mŕtvymi bunkami, upchatými kanálmi a tvorbou komedónov.

Genetická predispozícia

To už dávno bolo preukázané problém je schopnosť zdediť. Ľudia, ktorých priame príbuzné trpia takouto chorobou, sú tiež ohrozené.

Používanie určitých liekov

Komedóny môžu vzniknúť ako vedľajší účinok na užívanie viacerých liekov. Stane sa to, ale je to zriedkavé, takže tento dôvod sa dá urobiť skôr v kategórii výnimiek než v pravidlách.

Alergická reakcia

Olej, ktorý je základom kozmetického výrobku, môže sám osebe spôsobiť negatívnu reakciu pokožky. Okrem toho sa film, ktorý sa vytvára na epidermis pri použití takýchto prostriedkov, nie je ani plus: nedovoľuje, aby sa keratinizované bunky prirodzene "rozpadli" od kože.

Charakteristiky klímy

Najpriaznivejšími podmienkami pre vznik komedónov sú vysoká teplota a vysoká vlhkosť. V takýchto podmienkach ľudské telo (najmä s nezvyčajnými) začína intenzívne potiť, úroveň produkcie kožného mazu sa zvyšuje a môžu sa objaviť komedóny.

Fyzické podráždenie pokožky

Koža je naša vonkajšia škrupina, ktorá sa zdá byť len krehká a jemná. V skutočnosti chráni telo pred baktériami, šetrí ho pri meniacich sa teplotách, vlhkosti. Epidermia je však citlivá na akýkoľvek účinok. Pri častom fyzickom kontakte s dráždivým faktorom sa môžu vyskytnúť komedóny. Napríklad, ak je osoba povinná nosiť masku, ktorá je neustále v kontakte s osobou, takýto problém môže vzniknúť. Dôvod je rovnaký - slabý prístup kyslíku, fyzické trenie, zvýšená práca mazových žliaz, priaznivé prostredie pre reprodukciu baktérií.

stres

za prvé, nervový chvenie často ovplyvňuje zdravie pokožky, vlasov, nechtov a zubov.

za druhé, v stresových situáciách si človek najmenšie myslí o tom, ako sa o seba postarať správne, a ak sa takáto situácia vracia, je pravdepodobné, že sa z toho dostanete s takým nepríjemným javom ako komedóny.

Príznaky komedónov

Ako môžem pochopiť, že problém s kožou, ktorý som musel čeliť, je komedón?

Existuje niekoľko znakov tohto "problému". Môže sa vyskytnúť v každom veku, ale najčastejšie postihuje teenagerov, ktorí sú v období puberty. Podľa lekárskych údajov sa asi 85% mladých ľudí a dievčat stane takou nevýhodou. Hlavný vek ľudí trpiacich komedónmi je 12-24 rokov.

Medzi hlavné príznaky tohto problému patria:

 1. nudná pleť, ako keby bola niečo pokrytá alebo príliš suchá pokožka s viditeľnými čiernymi bodkami;
 2. rozšírené póry: aj keď sú na začiatku čisté, je to prvý "signál", že komedony sa tvoria na koži (v tomto štádiu je potrebné začať liečbu);
 3. kozmetika na koži veľmi zle: existuje priame spojenie s nadmernou tvorbou tuku - kožný tvor vytvára ďalší film, kvôli ktorému sa kozmetika odlupuje (alebo sa práve zmieša s mastným filmom).

Najčastejšie sa komedóny objavujú na tých miestach pokožky, na ktorých sú aktívne mazové žľazy. Ak hovoríme o tvári, potom toto oblasti tváre bližšie k nosu, krídla nosa, brada.

Druhy komedónov

Komedóny sú rozdelené do dvoch typov: uzavreté a otvorené.

zatvorené

Takéto komedóny sú populárne nazývané "Strnad lúčna". Názov, ktorý dostali z nejakého dôvodu, vznikol z dôvodu vonkajšej podobnosti útvarov so zrnami obilnín. Dermatológovia tiež nazývajú tento fenomén špeciálnym výrazom - Whitehead.

Vzdelávanie hlava nie je zápal sám o sebe, ale zápal môže dôjsť, ak baktérie dostať dovnútra, alebo pri pokuse vytlačiť mastný sáčok, ako pupienok (ktorý, mimochodom, je veľmi veľká chyba). Často hrbole nie sú príliš nápadné, nemajú padne do oka a majú farbu pleti. Na dotyk sa zdá, že koža má miernu drsnosť. Ak sa však veľa útvarov, pocit, že koža je drsná vôbec, ktorá prináša nielen fyzické a psychické ťažkosti.

otvorený

Tam, kde dochádza k čiastočnému otvoreniu nahromadenia tuku, pod vplyvom kyslíka sa tuk oxiduje tmavá škvrna. Farba vzdelávania môže byť nielen čierna, môže to byť svetlá, rovnako ako špinavá žltá, tmavošedá alebo hnedá. Komedóny môžu byť slabo vyjadrené. V tomto prípade body vyzerajú malé, ľahko vymačkané, a keď sú stlačené, zápalový proces je zriedkavý. Obsah takéhoto vrecka je pomerne tekutý, bez zápachu. Výraznejšie otvorené komedony sú veľké (až do priemeru 1,5 milimetrov), tuk v takom vrecku je hustý a má ostrý zápach.

Liečba komedónov

Odstránenie komedónov

Samotné odstránenie mazových vrecúšok môže viesť k infekcii, čo občas zhorší situáciu. Preto musíte tento proces iba dôverovať.

Odstránenie sa uskutočňuje v kozmetike alebo v ordinácii a je potrebné skontrolovať dostupnosť príslušného vzdelania a povolenia odborníkov. Čistenie je to Špeciálny prístroj z pokožky odfarbí mŕtve bunky a odstraňuje mazové útvary. Vrecko komedonu sa otvára špeciálnym nástrojom, aby mohol tuk z pokožky vypadnúť.

Takéto čistenie umožňuje vyčistiť pokožku, vrátiť ju späť do normálu a zároveň odstrániť tvorbu jaziev.

Opravné prostriedky pre komedóny

V boji proti komedónom dobré masti, gély a pleťové vody, vyrobené na báze benzoylperoxidu, kyseliny salicylovej, resorcinolu, síry. Často za komplexnú liečbu lekár určí a priebehu antibiotík, ktoré spomaľujú množenie baktérií a znižujú zápal. Takéto antibiotiká zahŕňajú napríklad tetracyklín. Všetky tieto prostriedky by sa však mali používať až po ich vymenovaní lekárom po predbežnom vyšetrení.

Doma, jednoduché, ale efektívne masky možno použiť na boj s komedónmi. V tomto prípade je to dobré hlinká maska. Pri príprave sa má rozpustiť čajová lyžička soli v 4 čajových lyžiach vody, do tejto vody sa musia pridať 2 čajové lyžičky hliny. Zmes sa opatrne tretí a aplikuje sa na tvár až do úplného vysušenia (15-20 minút). Po vysušení masky je potrebné ju odstrániť pomocou vlhkých utierok.

Na udržanie liečby by ste mali pravidelne používať špeciálne nástroje na odfarbenie a očistenie pokožky: pleťové vody, krémy, kroviny (nie viac ako raz za týždeň).

Prevencia. Starostlivosť o pleť od komedónov. Čistenie tváre

Prevencia komedónov nie je ďaleko od prevencie akné a iných kožných ochorení. Po prvé, každá osoba by mala kompetentne vyzdvihnúť kozmetické výrobky (založené na vlastnostiach ich pokožky) a pravidelne ich používať. Po druhé, treba venovať pozornosť všeobecnému zdraviu tela a potom bude koža zdravá. V tomto ohľade by ste mali obmedziť používanie škodlivých potravín, vzdať alkoholu a fajčiť, jesť veľa čerstvého ovocia, zeleniny a používať vitamíny. Na zníženie negatívneho vplyvu prostredia menej (prach, smog, špina) je potrebné pravidelne vykonávať preventívne čistenie tváre. To sa dá urobiť v kozmetickej miestnosti, ktorá predtým rozprávala s odborníkom o nuansách postupu. Ak spĺňate tieto základné požiadavky, dokonca aj s objavením sa komedónov (z ktorých nikto nie je imúnny) sa ich zbaviť bude oveľa jednoduchšie.

Nepríjemná chyba v tvári - komedóny: čo to je a aké sú dôvody ich vzhľadu

Najlepšie make-up je dokonale čistá pleť. Niekedy sa zdá, že sa to deje len v rozprávkových princeznách a hviezdach instagrámu. Pokiaľ ide o pesimizmus, ste schopní súťažiť s nimi, ak zvládnete základy kozmetológie spolu s informáciami, ktoré vám portál "Vaša tvár" pripravil. Témou dnešného rozhovoru boli komedóny na tvári: príčiny a liečba, ako aj fotografie rôznych typov týchto skupín.

fotografie z bezpryischeymaskalitso.ru

Zistite nepriateľa: čo sú komedóny na tvári?

Tento typ tvorby kože je upchatý pór. V exkrečnom potrubí mazových žliaz sa hromadí husté tajomstvo zmiešané s pozostatkami kozmetiky, kontaminantov a mŕtvych buniek epidermis. Výsledná zátka preruší odtok a môže viesť k lokálnym zápalovým reakciám. To zkazí vzhľad pokožky, vytvára dojem nedostatku starostlivosti a nečistôt.

Lokalizované ďasná sú najčastejšie v T-zóne, ale v závažných prípadoch sa môžu rozšíriť na celú tvár, krk, chrbát a dokonca oblasť dekoltu. Napriek všeobecnému mechanizmu výskytu môžu tieto formácie vyzerať rôzne v závislosti od druhu. Dermatologická prax rozlišuje otvorené a uzavreté komedóny a fotografia v príslušných častiach jasne ukazuje rozdiel medzi nimi.

Otvorené komedóny: fotografie a popis

Táto odroda sa vytvára v prítomnosti expandovaných pórov, bežných pre mastnú pleť. V ústach sa vytvorí hustý korok, ktorý nenarušuje odtok sekrécie z žľazy, takže nadváha nad úrovňou zdravej kože alebo zápalu je nezvyčajná. Po kontakte so vzduchom vzniká oxidačná reakcia, čo vedie k otvoreným komedónom na tvári na fotografii, ktorá sa objavuje ako čierne bodky. Túto formu vzdelávania milujú obchodníci, ktorí vytvárajú veľa peňazí na boj proti nemu.

foto z blog.mariobadescu.com

Uzavreté komedóny na tvári: fotografie a popis

V tomto prípade, tajomstvo je prerušené odliv uzavretím pórov vo výslednej bielej mazu sa hromadí pod epidermis. Dutina nemá prístup kyslíku, takže nedochádza k oxidácii a stmaveniu obsahu. Avšak veľké množstvo naukladaných sekrécie, to začne stláčať okolitého tkaniva, čo vedie k zanieteným komedónov a papuly je najprv vytvorený, a potom sa pustuly, známy ako akné. Vonkajšie nezapálené formácie vyzerajú ako nezrovnalosti a tuberkulózy na koži, niekedy s priesvitným belavým obsahom. Vizuálne ukazuje, ako kométy vyzerajú ako táto fotografia:

fotografie z incolors.club

Vizuálne otvorený typ môže byť vnímaný ako problematický, pretože čierne škvrny dávajú pokožke nepríjemný vzhľad. Ale zbavenie sa im je oveľa jednoduchšie ako z menej viditeľných uzavretých komedónov.

Nudí komedóny: príčiny

Než začnete používať celý arzenál prostriedkov zameraných na odstránenie estetickej defekty, je potrebné určiť mechanizmy, ktoré k nemu viedli. Nie všetky z nich sú predmetom korekcie, ale vo vašom úsilí minimalizovať vplyv provokačných faktorov. Ak máte komedóny na tvári, príčiny môžu byť nasledovné:

 • Nesprávna starostlivosť. Čistenie a odlupovanie by malo byť pevne zakotvené vo vašom živote a vyberanie make-upu okamžite po príchode sa stane zvykom, ktorý prinesie automatizmus. Kedykoľvek je to možné, robte bez tonizujúcich prostriedkov a neukladajte na kozmetiku, pretože tu funguje pravidlo "menej je lepšie".
 • Hormonálne búrky. Kolísanie hladiny hormónov v krvi sa odohráva v rôznych obdobiach života, takže môže predbehnúť dermatologické problémy v období dospievania, v priebehu tehotenstva a dojčenia, u pacientov užívajúcich lieky gormonsoderzhaschih a endokrinné ochorenia.
 • Tučný typ pleti. Nemôžete robiť nič, pretože tento faktor je vopred určený na genetickej úrovni. Vo vašom úsilí len zabezpečiť správnu starostlivosť o tvár, včas odstrániť vrstvu mazu a nedovoliť jej hromadiť sa na koži.
 • Nevyvážená výživa. Buns, koláče a koláče idú po stranách nielen na pás, ale aj na tvár. Množstvo sladkých a tučných jedál posilňuje produkciu mazu a zhoršuje problém. Všimnite si tváre komedónov, príčiny vzhľadu by sa mali pozerať v menu a opustiť škodlivé stravovacie návyky. Ďakujeme vám za vaše úsilie, povedajú obe váhy a zrkadlo.

fotografie z klascinta.com

 • Choroby gastrointestinálneho traktu. Ovplyvňujú stav pokožky môže patologické stavy, ktoré narušujú trávenie a absorpciu živín, najmä žalúdka, pankreasu, hrubého čreva dysbacteriosis, syndróm dráždivého čreva a ďalších ochorení spojených s chronickým zápcha alebo hnačka.
 • Dysfunkcia pečene, ktorá sa vyskytuje na pozadí hepatitídy rôznych etiológií, steatohepatózy alebo cirhózy. Toto telo je druh filtre, ktorý viaže a odstraňuje toxíny, a zníženie jeho detoxikačnej schopnosti má zlý vplyv na stav pokožky.
 • Stres. Skeptici môžu úškľabok nedôverčivo, ale keď tam komedóny na tvári, príčiny a liečba môže trvať na psychoterapeuta. Faktom je, že na pozadí nervového nadmerného stresu sa zvyšuje hladina stresového hormónu - kortizolu. Jedným z jej účinkov je vazospazmus, ktorý narúša výživu pokožky a znižuje jej ochranné a obnovovacie schopnosti.
 • Zlé návyky. Váš vzhľad trpia pri pravidelnom používaní alkoholu alebo nikotínu, vzácne čerstvý vzduch škodí redoxných procesov v dermis.

fotografie z www.schlock.ru

Teraz, ak zrazu máte otvorené alebo zatvorené komedóny, sú vám známe príčiny poškodenia kože. Naliehavo odmietajte sladkosti a alkohol, utekajte do gastroenterológov a až potom postupujte do kozmetologických postupov.

Domáce opravné prostriedky pre komedóny

Vzhľadom k tomu, prvá časť bola dôkladne preskúmaná comedones, čo je to na fotografii alebo na tvári sa budete učiť bez problémov. Po zistení aj malého množstva týchto formácií sa okamžite postarajte o vašu pokožku a nepredpokladajte významnú prevalenciu. Keďže komedóny sú uzavreté mazovými žľazmi, vašou úlohou je otvoriť póry, zmäkčiť a odstrániť korok a potom vyčistiť potrubie. Postupnosť krokov by mala byť nasledovná:

 1. Odstraňovanie povrchových kontaminantov
 2. Rasparivanie tváre.
 3. Peeling.
 4. Mechanické čistenie pórov.

Každá z týchto fáz môže byť vykonaná rôznymi spôsobmi, v závislosti od toho, čo je tu.

Odstraňovanie povrchových kontaminantov

foto z webu weekend.rambler.ru

Povinná prvá etapa akéhokoľvek kozmetického postupu. Pred otvorením pórov odstráňte všetky kontaminanty z povrchu pokožky tak, aby nevnikli dovnútra. Vyberte si make-up a umyte si tvár.

varenie v pare

Táto fáza je potrebná pre otvorené i uzavreté komendóny. Zmäkčuje zátky, upcháva póry a hornú vrstvu epidermálnych buniek. Okrem toho, z horúceho vlhkého vzduchu rozširuje lumen pórov, a tým odstrániť ich obsah bude jednoduchšie.

 • Pokryté hlavou s froté uterákom, držte tvár nad vaňou teplou vodou alebo odvar z bylinkami. Rastlina s antiseptickým účinkom, ako je harmanček, šalvia alebo nechtové kvety, bude fungovať dobre.
 • Pred čistením urobte horúci kúpeľ. Neprevádzkujú vetranie a vodu, pridajte éterické oleje s protizápalovým účinkom - bergamot, tymián, tea tree a eukalyptu.
 • Kombinujte čistenie s výletom vo vani. Po správnom párovaní ošetrujte tvár kefou a potom vymažte komedony s Unoovou lyžicou.
 • Vytvorte horúcu kompresiu. Navlhčete froté uterák v horúcom bylinkovom vývaru, položte ho na tvár a odpočívajte 10 minút.

peeling

fotografie z yasnodar.ru

Najjednoduchším spôsobom je použitie hotových kozmetických zmesí na chemické odlupovanie alebo koberčeky na mechanickú dermabráziu. Ale v arzenáli ľudových prostriedkov sú tiež vhodné recepty:

 • Zmiešajte 2 polievkové lyžice. citrónová šťava, 2 lyžice. aloe šťavy a 1 biely bielkoviny. Aplikujte zmes na tvár a nechajte 15 minút. Odstráňte pomocou vatovej podložky navlhčenej v teplej vode.
 • Zmiešajte 2 lyžičky. veľkú morskú soľ a 2 lyžičky. sóda na pečenie. Pridajte malú vodu, konzistenciu hustého kysnutého krému a aplikujte zmes na problémové oblasti. Nechajte dlhšie ako 5-6 minút, potom opláchnite teplou vodou.
 • Vezmite 1 polievkovú lyžičku. med, pridajte 1 lyžičku. mletú kávu a krupicu. Naneste na parnú tvár a masáž dobre, odstrániť keratinizované častice epidermis.
 • 2 lyžice zmiešajte ovsené vločky s mliekom, až kým sa nedosiahne pastovitá konzistencia a naneste na tvár. Masáž na masážnych linkách 5 minút vypláchnite veľkým množstvom teplej vody.

Mechanické odstránenie

foto z www.clickhole.com

Samozrejme, že každý kozmetik bude prísne zakazovať, aby ste vytlačili komedóny. Ale po predbežnom pare a odlupovaní sa obsah potrubia žľazy vynáša pomerne ľahko. Vyzbrojte lyžicou Uno a jemne ho jemne stlačte okolo komédia a odstráňte jej. Ak je koža silná a póry sú hlboké, môžete jemne zmeniť uhol tlaku. Po dokončení všetkých manipulácií je potrebné ošetriť tvár a nástroje antiseptickým roztokom, napríklad chlórhexidínom.

Farmaceutické prípravky na estetické problémy

Ak máte komedóny, čo to nie je, čo dermatológ vie. Tento špecialista predpíše lieky na vonkajšie použitie, ktoré môžu mať keratolytické a antiseptické účinky. Najčastejšie používané lieky sú:

 • Ichthyolová masť sa aplikuje na problémové oblasti po dobu 8 hodín alebo cez noc. Majte na pamäti, že ichtyol má veľmi zvláštny zápach a nemal by sa používať na dôležité činnosti.
 • Bodyaga - je prášok z rias. Pred aplikáciou malého množstva prášku riediť vodou na konzistenciu hrubého krému a zraziť komedóny. Po 15 minútach opláchnite teplou vodou.

foto od esteminel.com

 • Kyselina mliečna je alternatívou lekárne k chemickým peelingom, pretože rozpúšťa hornú hustú vrstvu komedonu a uľahčuje jej odstránenie. Vzhľadom k tomu, že výrobok je kvapalný, používa sa vo forme obkladov. Navlhčite bavlnenú podložku v kyseline mliečnej a pripojte ju k problémovej oblasti počas 10 minút.
 • Salicylová alebo retinická masť - majú kombinovaný účinok. Keratolytické vlastnosti rozpúšťajú hustú vrstvu pokožky a antiseptické látky znižujú zápal. Vďaka tejto kombinácii sú tieto lieky účinné pre otvorené i uzavreté komedóny.

Príslušný lekár predpíše lokálnu liečbu až po vylúčení chorôb, ktoré spôsobili výskyt kožných symptómov. Nenechajte sa prekvapiť, ak predtým, než začnete liečbu, budete odporúčaný podstúpiť ultrazvuk brušných orgánov, aby ste urobili všeobecný a biochemický krvný test.

Procedúry salónu na boj proti ďasnám

Cosmetológovia s týmito formáciami pomerne úspešne pracujú, takže ak máte možnosť navštíviť kozmetický salón, určite ju použite. Po prvotnom vyšetrení vám pán vám poskytne ten druh čistenia kože, ktorý bude vo vašom prípade najefektívnejší.

 • Mechanické čistenie. Efektívny, ale dlhý a bolestivý spôsob, v ktorom sa vždy ručne vymaže. Zvyčajne sa používa, keď existujú kontraindikácie pre moderné metódy.
 • Ultrazvukové čistenie. Modernejšia metóda dokonale odstraňuje nečistoty. Americké vlny roztrhnu a odlupujú hornú vrstvu pokožky a stlačujú obsah potrubia na povrch.

fotografie z klinic-virtus.com

 • Vákuové čistenie. Špeciálna tryska malého priestoru doslova vysáva nečistoty z otvorov v koži. Pred použitím vákua kozmetika roztrhne tvár a otvorí póry.
 • Čistenie laserom. Veľmi účinný postup a v dôsledku toho aj najdrahšie. Laserový lúč prepichne zástrčku, zmäkčí obsah potrubia a vyčistí póry.
 • Chemický peeling. Na tvári sa používajú látky, ktoré rozpúšťajú mŕtvu vrstvu pokožky a s ňou zástrčku v komédiu. Táto metóda tiež stimuluje regeneráciu pokožky a obnovuje jej normálnu štruktúru.

Vlastne všetko, teraz sa nebojíte komedónov na tvári: čo to je a ako s nimi zaobchádzať, viete isté. Pravidelne čistite tvár a nechajte tieto dievčatá z instagramu uhryznúť lakte a pozerajte sa na svoje fotografie bez filtra fotografií!

Ako sa zbaviť uzavretých komedónov doma?

Uzavreté komedóny sú problémom mnohým známym. Objavujú sa na tvári a môžu sa šíriť aj na zadnej strane. Dôvodom pre ich vzhľad môže byť stres, ochorenie vnútorných orgánov, ale väčšina z nich tínedžerov trpí, keď ich telo prechádza hormonálne prepätiu a ženy počas tehotenstva, menopauza, a v prípade porúch v menštruačnom cykle.

Koža sa kumuluje pod kožu a mení sa na malý uzlík. Často sú malé a takmer neviditeľné, ale niekedy sú dosť veľké a tiež spôsobujú bolestivé pocity. Keď sú pod kožou, nemajú možnosť konečne dozrieť a ísť von; a ak sa takýto komik dostane infikovaný, potom je vysoká pravdepodobnosť vzniku vážneho zápalu. Ako sa ich zbavíš? Poďme to prísť na to.

Otvorené a uzavreté komedóny - aký je rozdiel?

Kožné vyrážky nazývané komedony sú rozdelené do dvoch typov - otvorených a uzavretých komedónov. Prvé sú vytvorené, keď sa obsah folikulárnych úst objaví na povrchu kože. Tento druh je považovaný za najviac nápadný, pretože je vizuálne reprezentovaný čiernymi bodkami. Takéto formácie sa dajú ľahko odstrániť aj doma.

Odstránenie uzavretých komedónov nie je tak jednoduché. Pokus o normálne mechanické odstránenie môže viesť len k tomu, že sa zmenia na červené zápalové pupienky s bielym špičkou. Tento druh komedónov je populárne nazývaný "potholes", pretože vyzerajú ako proso zrniek. V dermatológii sa termín "milium" používa na ich definovanie.

Aké sú príčiny vzniku uzavretých komedónov na koži tváre? Hlavným dôvodom je akumulácia sekrécie v mazových žľazách vylučovaných nadmerne. Nedostatok výstupných možností pri vypúšťaní a prispieva k tvorbe malých belavých uzlíkov pod tenkou vrstvou kožu (subkutánne čierne bodky).

Medzi veľa príčin poškodenia, čo vedie ku sú nesprávne starostlivosť o pleť (zvlášť olejové alebo suché), ako aj použitie kozmetických prípravkov, čo uzavreté komedóny hlavné faktory ich výskytu.

Príčiny vzniku uzavretých komedónov

Hlavným dôvodom pre vznik uzavretých komedónov sú rôzne hormonálne poruchy, ale lekári si všimnú niekoľko ďalších faktorov:

 1. Nadmerná aktivita mazových žliaz.
 2. Nesprávna starostlivosť o pokožku alebo úplné nerešpektovanie osobnej hygieny, čo má za následok upchatie pórov kože.
 3. V niektorých prípadoch môže byť príčinou užívania určitých liekov.
 4. Genetická predispozícia, vďaka ktorej sa komedóny môžu objaviť aj u tých, ktorí monitorujú stav kože.
 5. U mužov nadmerné množstvo testosterónu v tele vedie k vzniku komedónov.
 6. Vo výnimočných prípadoch môže byť výskyt komedónov ovplyvnený znečistením životného prostredia. V dôsledku toho - upchávanie pórov kože častíc prachu, nečistôt a rôznych zlúčenín, čo vedie k vzniku uzavretých komedónov.

V dôsledku hormonálnych porúch sa komedóny často objavujú u tehotných žien, aj keď sú splnené všetky hygienické požiadavky. Choroby endokrinnej povahy a problémy s gastrointestinálnym traktom tiež zvyšujú pravdepodobnosť takéhoto akné.

Ako zatvorené komédie vyzerajú, fotka

Uzavreté komedóny sú malé hrbole mäkkej alebo bielej farby, mierne vyčnievajúce nad povrchom kože. Z vonkajšej strany môžu byť úplne neviditeľné a cítia sa len dotykom, ak držíte ruku cez kožu. Cítia sa ako mierne drsnosť alebo drsnosť.

liečenie

Na liečbu uzavretých komedónov je potrebné v komplexe. Najprv musíte zistiť príčinu ich výskytu a vyliečiť a potom bojovať s kozmetickými defektmi pokožky.

Prípravky na liečbu akné a komedónov sú zamerané na znižovanie aktivity mazových žliaz, odstraňovanie komedónov a kožných defektov z ich výskytu. Lieky môžu byť buď interné alebo externé.

Najpoužívanejšie lieky z komedónov:

 1. Zrkadlo (masť) je liek na antibiotiká. Výroba - Chorvátsko. Je schopný liečiť akné a ďalšie podobné formácie na pokožke. Účinne bojuje s komedónmi.
 2. Roaccutane (kapsuly) - liek zameraný na potlačenie akné a komedónov. Vyrába sa vo Švajčiarsku. Obsahuje včelí vosk, sójový olej. Liek by mal začať s malými kĺbmi s postupným nárastom.
 3. Zinktál (tablety) - katalyzuje metabolické procesy. Výrobca Poľsko.
 4. Séria kozmetiky - Hollyland. Produkuje lieky vo forme masti, pleťové vody, masky na ošetrenie problémovej pokožky. Vyrába sa v Izraeli.

Akýkoľvek prostriedok môže mať vedľajšie účinky alebo nezlučiteľnosť s inými liekmi. Pred použitím liekov by ste sa mali poradiť so svojím lekárom o tom, či je vhodné ich používať.

Očistenie kože

Po prvé, doma je potrebné dôkladne očistiť pokožku špeciálnym kozmetickým prípravkom pomocou špongie alebo špongie. Hygienická starostlivosť Po prvé, čistiaci prostriedok sa aplikuje na mokré kože, a potom sa rozomelie bez tlaku, kým bubliny boli odstránené a vlhkou hubkou. To pomáha vymazať epidermis z častíc tuku, vrstiev mŕtvych buniek a nečistôt.

Každý týždeň je potrebné odlupovať ovocné kyseliny alebo použiť čistiaci prostriedok na čistenie pokožky keratinizovaných buniek. Masky s vlasmi alebo s hlinkou pomáhajú rozšíriť póry a obnoviť epidermis. Pri použití peelingu alebo drhnutia sa však môžu robiť len raz týždenne. Ak sú masky jedinou metódou v boji proti uzavretým komedónom, potom za deň alebo dva.

Doma, aby sa vyrovnali s uzavretými komedónmi, pomôže zeleninovým maskám z mrkvy, uhoriek, cukety a jabĺk. Zelenina sa jemne brúsi, môže byť na strúhadle alebo mixéri a ak neobsahujú kyseliny, pridá sa citrónová šťava. Kompozícia je doplnená rastlinným olejom, najčastejšie olivovým olejom. Ale v radách kozmetológov a recenzií mnohých žien, môžete si prečítať, že tento olej môže upchať póry. V tomto prípade musíte použiť vhodný kozmetický rastlinný olej na kožu.

Ľudové opravné prostriedky

Tradičná medicína pomôže bojovať proti tomuto problému. Dekorácie bylín, rôzne masky z prírodných zložiek majú pozitívny účinok na pokožku, nie horšie ako drahé lieky.

Účinné prostriedky proti uzavretým komedónom:

 1. Harmanček. Vezmite 2 lyžice sušeného harmančeka, nalejte malé množstvo vriacej vody. Počkajte 30 minút, napätie, nalievajte na tvár, podržte 15 minút, vykonajte takéto manipulácie každý deň. Za týždeň si všimnete, že komedóny sa zmenšili a časom zmizli výmoly.
 2. Liečba proteínom. Vezmite jedno čerstvé kuracie vajcia, oddeľte bielkovinu od žĺtka, preberte ju 1 lyžičkou cukru, rozdelte zmes na 2 rovnaké časti. Aplikujte prvú polovicu na tvár, počkajte, kým úplne nevyschne, potom urobte to isté s druhou polovicou hmotnosti. Umyte masku studenou vodou, nezabudnite mazať pokožku výživným krémom po procedúre. Takéto manipulácie odoberajú nečistoty, čistia póry, uľahčujú otvorenie výkopov;
 3. Vitamínová maska. Rub nastrúhanú mrkvu, cuketu, uhorku (v rovnakom množstve), pridajte k zmesi 1 polievková lyžica. lyžička olivového oleja, dôkladne premiešajte. Výsledná kaša sa položí na tvár tenkou vrstvou, počkajte 10-15 minút, potom opláchnite teplou vodou;
 4. Soľ. Vezmite si pohár prevarenej vody, zrieďte jemne rozomletý kúsok antibakteriálneho mydla, pridajte 1 lyžicu jemnej soli. Navlhčite bavlnenú podložku v roztoku, použite ju na tlmenie problémových oblastí na koži najviac tri minúty, nepreháňajte ju, používajte túto metódu veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu pokožky;
 5. Tonic z citrusov. Zriedime 1 lyžicu citrónovej alebo grapefruitovej šťavy s 1 pohárom vriacej vody. Wadded disk navlhčite týmto liekom a utrite miesta preťaženia. Tento liek použite ráno a večer.

Nečakajte od týchto bleskových rýchlych receptov, aby ste dosiahli kvalitatívny výsledok, trvať 2-3 týždne. Nepoužívajte paniky, ak prechovávanie prechádza na nos dlhšie ako na všetkých ostatných zónach, je to prirodzený proces.

Laserová liečba

Tento postup má nielen následky vo forme jaziev alebo jaziev, ale je úplne bezbolestný.

Existujú tri typy lasera:

 1. Impulzný laser. Počas spracovania baktérie umierajú a sekrécia mazových žliaz klesá. V dôsledku tohto zníženia intenzity sekrécie sa produkuje menej kožného tuku, čo je živné médium pre baktérie. V dôsledku toho sa staré komedony rozpúšťajú a pravdepodobnosť vzniku nových sa znižuje.
 2. Liečba modrým laserom (frekvencia 405-420 nm). Tento postup ničí baktérie, ktoré sú hlboko v koži a podporuje rozklad komedónov.
 3. Diodový laser. Na rozdiel od predchádzajúceho typu tento postup prispieva k úplnému zastaveniu sekrécie kožného mazu. Dostatočne účinný pri liečbe akné, keď sa v celej tvári tvoria komedóny vo veľkých množstvách.

Táto efektívna metóda umožňuje dosiahnuť viditeľné výsledky po prvom postupe, a so schopnosťou konfigurovať hĺbku prieniku odborníka môže pracovať s problémových oblastí, bez toho by to ovplyvnilo okolitého tkaniva.

Prečo to liek nepomôže?

Táto netrpezlivá otázka sa po mnohých týždňoch liečby odporúčanou liečbou opýtala dermatológov a kozmetológov mnohých pacientov. Lekári zvyčajne vysvetľujú, že existuje niekoľko dôvodov, prečo je liek neúčinný:

 • liečivo sa užívalo kontinuálne a v indikovanej dávke;
 • Žiadosť bola v súlade s pokynmi pripojenými k prípravku;
 • ak bola použitá len na mieste, kde sa objavilo akné;
 • Pri používaní lieku boli dodržané všetky hygienické predpisy.

Ak komedony na nosiči alebo v inej časti tváre nezmizli týždeň po začiatku užívania drogy, je to úplne prirodzené. V prvej fáze liek zabraňuje vzniku nového akné. Staré sa zmiznú, ale to si vyžaduje čas, aspoň mesiac. Na zmenu prípravkov je žiaduce iba v prípade, že došlo k alergickej reakcii.

Aký účinný je tento alebo iný liek, môžete ho vyhodnotiť najskôr o dva mesiace neskôr. Nemôžete užívať dve lieky súčasne, pretože je ťažké pochopiť, ktorá z nich prináša skutočné výhody. A hovoriť o neúčinnosti liečby môže byť len o dva mesiace neskôr, keď sa zistí, že nedôjde k žiadnemu zlepšeniu, objavia sa nové ohniská akné. V tomto prípade musíte znova kontaktovať svojho lekára.

Prevencia a poradenstvo

Počas trvania liečby s liekmi, kozmetikou alebo ľudovými liekmi by ste si mali stále pamätať na dodržiavanie nasledujúcich jednoduchých odporúčaní.

 1. Denné čistiace prostriedky na tvár (mlieko, tonikum, pleťové vody), týždenne - kroviny alebo gommage.
 2. Kategoricky zakázané samo-vytláčanie komedónov, ktoré v 95% prípadov vedie k ich zápalu, ktoré musia byť liečené antibiotikami.
 3. Správne si vyberte kozmetiku starostlivosti o pleť.
 4. Nenechávajte make-up na tvári na noc.
 5. Obmedzte množstvo tučných, vyprážaných, korenistých, nakladaných, solené, sladké, múky potravín vo vašej strave.
 6. Zastavte dlhodobé užívanie liekov.
 7. Je zbytočné bojovať s komedónmi, ak veľa fajčíte alebo zneužívate alkohol. Pri zlých návykoch s problémovou pokožkou je čas rozlúčiť sa.
 8. Snažte sa byť menej pravdepodobné, že by boli ovplyvnené stresovými situáciami.
 9. Liečte dostupné ochorenia žalúdka.
 10. Presuňte sa do oblasti s prosperujúcou ekologickou situáciou.

Všetky tieto opatrenia sú nielen účinným bojom proti komedónom, ale aj prevenciou tejto kozmetickej defekty. Nie je to len zmena vášho života, ale je to nevyhnutné, ak chcete vyzerať úžasne.

recenzia

Niektoré recenzie žien o liečbe komedónov:

 • Elena, 34, Lipetsk: "Bol som vyčistený v kozmetickom salóne, mechanickom. Ale predtým som bol liecený, pretože som dostal komedóny vylievané kvôli hormonálnemu zlyhaniu. Endokrinológ okamžite upozornil: najskôr zarovnajte pozadie a potom niečo spoločné s akné, inak bude všetko zbytočné. Chemický peeling mi nejako nevzbudil dôveru, a tak som urobil zhromaždenie. Výsledok ma uspokojil. "
 • Marina, 27, Ufa: "Neviem, ako ľudia žili bez drhnutia a peelingu. Na mňa vždy aspoň tri poháre stojí s rôznymi skrabami. Peeling s kyselinami AHA je môj obľúbený postup. Koža svieti, žiadne pupienky, komedóny, vyrážky. Jednoducho nádherné. Ale pravda, súhlasí s tým, že "kozmetička je potrebné hľadať".
 • Irina, 22, Moskva: "Zinerit - to mi pomohlo. Dva týždne však šli s červenou tvárou, takže bolo aktívne všetko odstránené. Ale o mesiac neskôr ani pamiatky neostávajú z čiernych hláv. A mám uzavreté aj otvorené. Ale niekto, ktorého pokožka je suchá, okrem zineritídy, potrebuje hydratačný krém. "
 • Rita, 26, Obninsk: "Bol som v škole s akné. Potom prešiel, rovnako ako s väčšinou. A pred šiestimi mesiacmi chytil chrípku, zotavil sa a potom niekde a infekcia kože sa zdvihla. Celá tvár bola pokrytá. Baziron ma zachránil a trieval si tvár dvakrát denne. Nakoniec to nebolo čoskoro, ale o dva mesiace som sa zbavil komedónov. "

Odstránenie uzavretých komedónov nie je tak ťažké, najmä ak nie sú spôsobené hormonálnymi zmenami. Relatívna bezpečnosť takýchto vyrážok by však nemala byť ospravedlňovaním zanedbania tohto problému. Uzavreté komedony, na rozdiel od otvorených, sa oveľa častejšie zapálijú.