Hlavná

Bradavice

Masť Retinoevaya

Retinová masť je účinný liek s dermatoprotektivnym, keratolytické, antiseborrheic, protizápalové, imunomodulačné pôsobenie.

Hlavným účelom tejto drogy - boja proti rôznym formám akné je tento nástroj úspešne používaný as kozmetickými účelmi. Viac ako jedna generácia žien používa retinovú masť na účely omladenia, pretože jej jedinečné vlastnosti umožňujú spomaliť procesy starnutia pokožky.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú retinovú masť, vrátane návodu na použitie, analógov a cien tejto drogy v lekárňach. REÁLNÉ PRIPOMIENKY ľudí, ktorí už používali masť Retinoyeva, si môžete prečítať v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Liečivo je obsiahnuté v hliníkových tubách, ktoré sú vložené do kartónových obalov.

 • Hlavnou účinnou látkou, ktorá je súčasťou tohto lieku, je izotretinoín.

Farmakologický účinok: liek má dermatoprotektívny, keratolytický, proti-seboroický a protizápalový účinok.

Čo pomáha retinickej masti?

Ak sa spoliehate na tieto pokyny, retinická masť je navrhnutá tak, aby sa zbavila akné a akné, ale často sa používa a s vekom súvisiacimi kožnými zmenami.

Podľa kozmetilógovia hodnotenia, použitie tejto masti na vrásky spôsobené tým, že pomáha aktivovať krvný obeh v dermis, čo vedie k zvýšenej produkcii kolagénu - látky, ktorá má vplyv na stav pokožky.

Farmakologické vlastnosti

Izotretinoín, čo je hlavný aktívnou zložkou retinová masti, biologicky aktívna forma vitamínu A (retinová kyselina), ktorá sa podieľa na regulácii bunkovej proliferácie (divízia aktivita) kožných buniek.

liečivo tiež vykazuje keratolytickým (znižuje aktivitu kornifikace proces vrchnej vrstvy kože), protizápalové (znižuje zápalovú reakciu okolo mazových žliaz), protivoseboreynoe (znižuje závažnosť produkcia mazu podľa mazových žliaz) a dermatoprotektornoe (ochrana kožných buniek z rôznych nežiaducich účinkov, zabraňuje ich poškodeniu) terapeutickej akcie.

Návod na použitie

Podľa inštrukcií na použitie sa masť Retinoic nanáša dvakrát denne na čistú pokožku tenkou vrstvou. Trvanie liečby je 4-6 týždňov. Po umytí by mala byť pokožka úplne suchá. Ak je na koži len málo akné, potom je lepšie používať masť v podstate a ak je veľa lokalizácie, naneste tenkú vrstvu lieku večer a ráno.

Vráska retinová masť by mal byť používaný s extrémnou opatrnosťou, pretože môže vyvolať vznik nových problémov v podobe lúpanie a začervenanie. Môže sa používať 1-2 týždne. Aplikujte tenkú vrstvu masti raz denne. A ako to urobiť, je dôležité len vo večerných hodinách. - v rozmedzí od 21.00 do 22.00 hodín, aplikovať masť deň je nemožné, pretože zvyšuje citlivosť kože na UV - žiarenie. Ďalej je tu tabu a ukladanie lieku na kožu okolo očí a slizníc.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Ako funguje retinická masť z vrások?

Ako vo veku Balzac zachovať krásu a mládež osoby bez použitia drahých procedúr salónu? Existuje mnoho alternatívnych spôsobov založených na používaní cenovo dostupných liekov. Medzi nimi je retinická masť z vrások veľmi populárna.

Hlavným účelom tejto drogy - boja proti rôznym formám akné je tento nástroj úspešne používaný as kozmetickými účelmi. Viac ako jedna generácia žien používa retinovú masť na účely omladenia, pretože jej jedinečné vlastnosti umožňujú spomaliť procesy starnutia pokožky. Ako funguje liek, aké sú jeho zloženie a aké sú jeho vlastnosti v starostlivosti o pokožku súvisiacu s vekom, naučíte sa z nášho článku.

Retinická masť na vrásky: popis lieku

Retinová masť - liek pre externé aplikácie, ktoré lekári - dermatológovia predpisujú svojim pacientom na liečbu akné, komedóny, seborrhea a rosacei. Ale zloženie masti má také silné regeneračné a obnovujúce vlastnosti, že tento prostriedok nemôže zostať bez povšimnutia kozmetológov. Odborníci poznajú dermatoprotektívny, protizápalový, keratolytický a imunomodulačný účinok lieku, ktorý priaznivo ovplyvňuje stav starnúcej kože.

Aktívnou zložkou masti je izotretinoín, ktorý je syntetickým analógom vitamínu A (retinol). V skutočnosti je táto látka aktívnou formou kyseliny retinovej, ktorá urýchľuje procesy regenerácie a bunkovej výmeny. Tento komponent zabezpečuje vysokú účinnosť v boji proti vráskam, vyrovnáva štruktúru pokožky, zlepšuje pleť a bojuje s pigmentovými škvrnami a prvých príznakov starnutia.

Každý vie, že s nedostatkom vitamínu A sa pokožka rýchlo vysuší, ochabne, stratí svoju elasticitu a stane sa pokrčená. Použitie masti môže zastaviť tento proces. Izotretinoín, prenikajúci do hlbokých vrstiev kože, prispieva k jeho zdraviu a hydratácii zvnútra. Táto látka stimuluje rýchlu regeneráciu a obnovu buniek a aktivuje produkciu vlastného kolagénu, ktorý vracia tón pleti a zabezpečuje vyhladenie vrások.

Retinická masť sa vyrába v hliníkových rúrach s hmotnosťou 10 a 35 g. Koncentrácia účinnej látky môže byť 0,05% alebo 0,1%. Okrem hlavnej zložky obsahuje zloženie masti etylalkohol, vazelínový olej, vosk, dibunol, glycerol. Účinok excipientov je zameraný na zmäkčenie pokožky a zníženie agresívneho účinku hlavnej zložky.

vlastnosti

Použitie retinickej masti na kozmetické účely pomáha dosiahnuť nasledujúci výsledok:

 • Znižuje sekréciu kožného mazu (sebum);
 • Existuje zosvetlenie kože a zlepšenie pleti:
 • Zvyšuje pokožku epidermy;
 • Reliéf pokožky je vyrovnaný, mimické vrásky sú vyhladené.

Použitie retinickej masti na účely omladenia umožňuje aktivovať bunkový metabolizmus a urýchliť prirodzené procesy regenerácie a obnovy buniek. To podporuje rýchle zotavenie epidermis a stimuluje produkciu kolagénu, ktorý vracia pokožku na jej predchádzajúcu elasticitu a elasticitu. Použitie masť pomáha čistiť póry kože mazových zátkami, čo je koža je nasýtená kyslíkom, normalizuje funkciu mazových žliaz, znižuje produkciu mazu, a zápal zmizne.

Charakteristickým znakom izotretinoínu je jeho schopnosť prenikať do hlbokých vrstiev kože. Na rozdiel od mnohých kozmetických prípravkov, ktoré majú vplyv iba na povrch (rohovky) vrstvy epidermis, vitamín A analóg preniká hlboko do látky, ktoré ovplyvňujú funkciu mazových žliaz a zlepšenie stavu pokožky na bunkovej úrovni. Práve tieto vlastnosti lieku spolu s protizápalovým a keratolytickým účinkom určujú jeho hlavný účel.

Spočiatku sa masť používala iba na boj proti akné a akné, ale čoskoro špecialisti a pacienti zaznamenali úžasný účinok. Súčasne s zmiznutie akné výrazne zlepšuje pleť, to sa stáva hladké, pružné, vrásky vyhladia a tvár vyzerala oveľa mladšie než pred použitím drogy. Tieto vlastnosti retinickej masti prijali kozmetológovia a teraz odporúčajú túto drogu svojim klientom ako omladzujúcu látku.

Návod na použitie

Je chybou si myslieť, že retinová masť môže zázračne premeniť tvár a okamžite sa zbaviť vrások. Nie je to tak. Na dosiahnutie pozitívneho výsledku je potrebný čas. Ak chcete dosiahnuť omladzujúci účinok, môže to trvať niekoľko mesiacov. Pokyn o aplikácii retinickej masti proti vráskam má svoje vlastné zvláštnosti. Nemožno ju kombinovať s vystavením ultrafialovým žiareniam, aby nevznikli fotosenzitívne reakcie (zvýšená citlivosť na ultrafialové žiarenie). Preto ak použijete retinovú masť, musíte odmietnuť navštíviť solárium a dlhodobý pobyt na slnku.

Aby sa predišlo nežiaducim komplikáciám, odborníci odporúčajú, aby masť aplikovali večer, najlepšie pred spaním, v časovom intervale od 21:00 do 22:00 hodín. Ak sa liek používa denne, potom pred odchodom na ulicu použite ochranný krém s vysokým faktorom SPF. Pri omladzovacích procedúrach s aplikáciou retinoického krému by sa pokožka nemala vystavovať chemickému alebo mechanickému poškodeniu. To znamená, že je zakázané používať abrazívne kroviny, šupky s použitím ovocných kyselín alebo používať tonikum alebo pleťové vody obsahujúce alkohol.

Liečba tváre sa má vykonať nasledovne:

 1. Najprv musíte očistiť pokožku. Odporúča sa niekoľkokrát dôkladne opláchnuť tvár teplou vodou bez použitia mydla a iných kozmetických výrobkov.
 2. Potom je pokožka namočená jemnou handričkou.
 3. Masť sa aplikuje na suchú a čistú pokožku bez toho, aby sa ovplyvnila jemná oblasť okolo očí;
 4. Najlepšie je aplikovať drogu na problémové oblasti tváre, kde sú výrazné zmeny súvisiace s vekom (vrásky, chrobnutie);
 5. Po aplikácii je masť ponechaná až do úplného vstrebania, prebytky sú nasiaknuté papierovou utierkou.
 6. Po 20 minútach sa tvár môže umyť teplou vodou a použiť obľúbený výživný alebo hydratačný krém. Ak pocítite pálenie a nepohodlie po použití masti, prípravok sa musí ihneď vymyť, pomôže to vyhnúť sa podráždeniu a iným nepredvídateľným reakciám.

Retinoická masť sa môže používať od veku 30 rokov pri prvých príznakoch vädnutia a poškodenia kože. Odborníci odporúčajú, aby sa liečba podávala dvakrát ročne, najlepšie v mimosezóne (skoro na jar alebo neskoro na jeseň). Trvanie každého liečebného cyklu je od 14 do 28 dní.

Dôrazne odporúča používať retinovou masť v sparnom lete, pretože zosilňuje citlivosť kože na slnečné svetlo a vôbec, dokonca aj mierny tan môže viesť k vzniku stareckých škvŕn alebo spálenie slnkom. Nepoužívajte liek v prípadoch, keď užívate vitamíny A alebo multivitamínové komplexy, ktoré ich obsahujú. To môže viesť k hypervitaminóze a vyvolávať nežiaduce dôsledky.

Bezpečnejší analóg retinickej masti sa môže pripraviť nezávisle, doma. Na to stačí kúpiť tekutý vitamín A (retinol) v lekárni v kapsulách a použiť ho na obohatenie krému na tvár, ktorý používate denne. Jeden postup stačí na 1 lyžičku. výživný krém, pridajte obsah jednej kapsule, dôkladne premiešajte a naneste na tvár a snažte sa nedotýkať sa oblasti okolo očí. Postup je možné opakovať 2 týždne. Pred prvým použitím domáceho krému nezabudnite vykonať kožný test.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Tak ako väčšina lekárskych liekov, retinická masť má množstvo kontraindikácií. Tento liek patrí do skupiny retinoidov, čo môže spôsobiť vážne vedľajšie účinky. Liek sa nemôže použiť v nasledujúcich prípadoch:

 • Obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • Individuálna neznášanlivosť;
 • Choroby kardiovaskulárneho systému;
 • Zhoršená funkcia pečene a obličiek;
 • Chronická pankreatitída

Nemôžete používať masť v kombinácii s inými retinoidmi, hormonálnymi činidlami, antibiotikami tetracyklínovej skupiny. Keďže existuje veľa kontraindikácií tohto lieku, pred použitím ho konzultujte s lekárom.

Vo veľkých dávkach je vitamín A toxický a môže spôsobiť nepríjemné následky. Najčastejším vedľajším účinkom je vývoj alergickej reakcie (výskyt vyrážky, začervenanie, podráždenie kože). Preto pred prvým použitím masti vykonajte kožný test, čo pomôže vyhnúť sa závažným komplikáciám. Použite trochu lieku na zápästie a sledujte reakciu. Pokryte liečenú oblasť náplasťou a nechajte ju na jeden deň. Ak počas tejto doby koža nereaguje na pálenie, svrbenie, vyrážku alebo začervenanie, môžete bezpečne aplikovať retinovú masť na omladzovacie procedúry.

Okrem alergickej reakcie s predávkovaním vitamínom A sú možné aj nasledujúce prejavy:

 • Výskyt častých bolesti hlavy;
 • Zvýšený intrakraniálny tlak;
 • Depresívne stavy;
 • Vývoj konjunktivitídy, fotofóbie, opacity rohovky;
 • nevoľnosť;
 • Zvýšená fotosenzitivita;
 • Zmena krvného obrazu;
 • Krvácanie z nosa, anémia;
 • Suchosť a odlupovanie kože, dermatitída;
 • Zvýšené potenie, bolesť svalov.

Ako vidíte, použitie retinoidových liekov môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, takže nemysliteľne a nekontrolovane používajte tento nástroj. Masť na vonkajšie použitie neposkytuje také závažné reakcie ako tablety retinoidov, ale jej použitie by sa malo liečiť opatrne a až po konzultácii s odborníkom.

Ak sa rozhodnete použiť výrobok na kozmetické účely, mali by ste prísne dodržiavať pravidlá používania a neprekračovať maximálny možný čas použitia. Pred použitím skontrolujte možné kontraindikácie a ak sa vyskytne niektorý z vyššie uvedených vedľajších účinkov, prerušte používanie lieku. Iba pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení môžete dosiahnuť požadovaný výsledok a nepoškodiť svoje vlastné zdravie.

Liek je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Cena retinickej masti na vrásky sa pohybuje v rozmedzí od 180 do 290 rubľov v závislosti od objemu tuby. Liečivo vyrába moskovská farmaceutická spoločnosť Retinoidy. V lekárskej sieti nájdete liek s rôznymi koncentráciami aktívnej zložky (0,05% a 0,1%), ktoré sú vhodné na kozmetické účely.

Recenzie kozmetológov a bežných používateľov o použití retinickej masti z vrások sú veľmi rozmanité. Niektorí používatelia zistili, že na začiatku užívania lieku došlo k silnému odlupovaniu, ale na konci liečby bola koža hladká a hladká. Ďalšie recenzie naznačujú, že použitie lieku v mnohých prípadoch spôsobuje pocity pálenia a sčervenanie kože. Cosmetológovia spájajú tieto prejavy s precitlivenosťou alebo zneužitím nápravy. Všeobecne platí, že ak sú všetky nuansy použitia a nie sú tam žiadne kontraindikácie, retinová masť v skutočnosti zlepšuje stav zrelú pleť a má omladzujúci účinok pomáha odstrániť vrásky a predčasné prevesovaniu.

Pri topickej aplikácii terapeutické činidlo s izotretinoínom narúša nahromadenie mŕtvych buniek v povrchových vrstvách epidermis. Výsledkom je hladká pokožka na tvári a vyhladenie vrások. Kvôli normalizácii mazových žliaz sa dosiahne dodatočný hojivý účinok, stav pokožky sa zlepší, póry sa očistia od seba tajomstva, pleť sa vyrovná. Vyjadrený omladňujúci výsledok je poskytnutý v prípade, keď sa aplikácia retinoickej masti kombinuje so zdravým životným štýlom, správnou starostlivosťou o pleť a použitím kvalitnej kozmetiky.

Recenzie kozmetológov a bežných používateľov

Referenčné číslo 1

Môj priateľ mi odporučil, aby som si kúpil retinovú masť z vrások. Liek sa predáva bez predpisu, ale keď som si prečítal pokyny, začal som pochybovať. Masť je určená na liečbu akné, navyše má pôsobivý zoznam kontraindikácií a dokonca aj o vedľajších účinkoch zvyčajne mlčí.

Na internete na fórach píšu niektorí používatelia o vynikajúcich výsledkoch, iní - o nepredvídateľných dôsledkoch. Ale stále sa rozhodol vyskúšať, najprv vykonal kožný test. Všetko prebehlo hladko. Potom začala používať masť v noci pre zvlášť problémové oblasti v čele a nasolabiálne záhyby.

Čoskoro si všimol, že sa koža začala odlupovať. Aby sa zabránilo nadmernému vysypaniu, kúpil si olej z šípky, pomohol. V dôsledku toho som používal retinovú masť počas troch týždňov a naozaj je to pozitívny účinok. Koža bola vyrovnaná, vrásky boli vyhladené a teraz vyzerám oveľa mladšie.

Vera, 34 rokov - Petrohrad

Recenzia №3

Veľmi som počul o skutočnosti, že retinová masť sa môže použiť ako krém proti starnutiu. Podľa recenzií na internete, bojuje dobre vrásky a vyhladzuje pokožku. Rozhodol som sa otestovať jeho vplyv na seba. Po prvej aplikácii som cítil mierny pocit pálenia, ale nedal som veľa dôležitosti.

Nasledujúci deň bola reakcia výraznejšia, koža začervenala a čoskoro bola pokrytá vyrážkou. V niektorých recenziách kozmetológov sa hovorilo, že takéto prejavy sú. Potrebujete len trpieť a pri ďalšom používaní masti sa pokožka zvykne a všetko prejde. Ale neskúšal som osud a odmietol užívať drogu.

Tatiana, 47 rokov - Novosibirsk

Recenzia №3

Používam retinovú masť dvakrát ročne na boj proti vráskam. A výsledok mi dokonale vyhovuje. Po priebehu liečby pokožka vyzerá svieže, hladká a omladzujúci účinok pretrváva dlhú dobu.

Nikdy neboli žiadne nežiaduce reakcie z masti, stačí vedieť, ako správne aplikovať. Musíte pochopiť, že ide o liek, nie o kozmetický krém a dodržiavajte bezpečnostné opatrenia. A potom pozitívny výsledok nebude trvať dlho a po mesiaci bude koža utiahnutá a vrásky budú neviditeľné.

Retinická masť - univerzálny liek na vrásky a pupienky za prijateľnú cenu

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

štruktúra

Retinická masť vo svojom zložení je vo forme vitamínu A, ktorá má zvýšenú biologickú aktivitu a izotretinoín, často používaný pri výrobe rôznych masti a gélov - to je hlavná účinná látka.

účinok

Retinoiemuyu mastí lekári menujú s comedones a akné v miernom a stredne závažnom štádiu choroby. Biologicky aktívny izotretinoín, ktorý vstupuje do svojho zloženia, aktívne podporuje normalizáciu procesu diferenciácie buniek. Špecialisti počas štúdie farmakologického mechanizmu zaznamenali pozitívny vplyv na epitel, ktorý tvorí mazové žľazy. Jeho rast sa stáva menej turbulentný, rovnako ako kompozícia je normalizovaná a tajomstvo mazových žliaz umiestnených v koži je oveľa ľahšie odvodené. Všetky vyššie uvedené vedú k tomu, že množstvo mazu výrazne klesá, jeho zloženie sa mení. V dôsledku toho bude počet zápalov oveľa nižší. Externá aplikácia je sprevádzaná anti-seboroickým, protizápalovým a imunomodulačným účinkom. Všetci pacienti, ktorí opustili spätnú väzbu o použití retinovej masti, zaznamenali významné zlepšenie regeneračných procesov pokožky.

prihláška

 • Ružové akné;
 • Orálna dermatitída;
 • Papulózne pustulárne akné;
 • Nodulárne-cystické akné v ťažkej forme;
 • Mazotok.

Retinická masť sa má aplikovať dvakrát denne na predtým vyčistenú postihnutú oblasť. Po očistení musí prejsť určitý čas, pokožka je suchá a po dvadsiatich až dvadsiatich piatich minútach môžete použiť liek. Je potrebné ju rozdeliť do tenkej vrstvy nad povrch postihnutej oblasti.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Odborníci neodporúčajú používať retinovú masť v prípade zlyhania pečene, tehotenstva alebo dojčenia, hypervitaminózy A, precitlivenosti na zložky v jej zložení. A tiež v prítomnosti hyperlipidémie.

Prvý týždeň užívania drogy sa spravidla uskutočňuje bez toho, aby sa objavili vedľajšie účinky. Ale budúci týždeň je možné vysušiť pokožku, pocit pálenia a začervenanie kože, svrbenie, odlupovanie. Niektoré popuchy alebo nové akné je tiež poznamenal. V prípadoch, kde sú nežiaduce reakcie vyslovené a veľmi nepríjemné, má sa liečba zastaviť dva alebo tri dni a potom sa obnoví podľa predchádzajúcej schémy. Ak dôjde k silnému opuchu a svrbeniu, na druhej - tretí deň po začiatku liečby sa tvoria škvrny, čo je jasným znakom individuálnej neznášanlivosti na retinovú masť alebo jej zložky. V tomto prípade stojí za to obrátiť sa na špecialistu, aby sa droga zmenila na menej agresívnu.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Predávkovanie a kompatibilita s liekmi

Lekár, vymenovanie retinovou masť akné, by mal monitorovať možnosť vzniku hypervitaminózy A. Preto je nutné vylúčiť všetky retinolsoderzhaschie drog, ako je retinol acetát, alebo retinolpalmitát. Antibiotiká tetracyklínu môžu vyvolať zvýšenie vnútrolebečného tlaku, takže ich kombinácie v jedinom počas liečby izotretinoínom sa neodporúča. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že izotretinoín má schopnosť oslabiť účinnosť terapeutického účinku progesterónu. Ak žena užíva antikoncepciu, ktoré obsahujú nízke dávky progesterónu, potom je doba liečenia je najlepší zmeniť spôsob antikoncepcie, alebo antikoncepcie sám.

V prípade predávkovania sa prejavia príznaky zvýšenia hypervitaminózy A. V takom prípade sa má liečba prerušiť a lekár by mal predpisovať symptomatickú liečbu.

Retinická masť na vrásky

Napriek skutočnosti, že liek bol pôvodne vyrobený na kontrolu akné, ženy postupom času začali používať ako krém proti vráskam. Dlhodobá expozícia kože je plná sčervenania a lúpania, ale krátkodobá, napríklad po dobu pol hodiny, dokonale stimuluje krvný obeh, zvyšuje produkciu kolagénu. Ale je to zníženie množstva kolagénu v pokožke, čo vedie k tvorbe predčasných vrások. Použite masť retinoevuyu na zníženie počtu vrások odporučiť len krátku dobu, ale v priebehu roka, môžete vykonať niekoľko takýchto kurzov.

Najoptimálnejšia je použitie masti dvakrát ročne (na jar a na jeseň), ktoré trvajú dva až štyri týždne. Aplikujte ho večer, aby ste nevyvolali fotosenzitivitu. Ideálny čas na použitie je po deviatich až desiatich hodinách večera. Potom až do rána budú všetky užitočné zložky mať čas absorbovať a nemusia sa obávať možnosti spálenia. Ak máte alergickú reakciu na retinovú masť, skúste stlačiť jednu kapsulu vitamínu A do svojho obľúbeného krému. Možno v tomto variante vaše telo bude vnímať retinol lepšie. Nepoužívajte liek na pokožku očných viečok. Preto riskujete, že spôsobíte vážne podráždenie.

Cena retinickej masti sa pohybuje od 170 do 250 rubľov na balenie. V lekárňach je prezentovaná vo forme hliníkovej trubice s hmotnosťou od 10 do 35 gramov. Pacienti, ktorí zanechali spätnú väzbu o tomto lieku, zaznamenali silný peeling, ktorého výsledkom je hladšia a hladšia pokožka. Mnohí ľudia majú tiež sčervenanie kože, pocit pálenia. Ak sa výrobok zneužije, môže dôjsť k úpalu.

Predtým ako začnete používať liek, musíte si prečítať všetky kontraindikácie a znova si prečítať metódy aplikácie. Pomoc v tejto veci návod, ktorý je pripojený ku každému baleniu masti.

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Retinická masť

Formy uvoľnenia

Pripomienky lekárov o retinickej masti

Retinická masť je dobrý lacný liek na liečbu akné, akné u dospievajúcich, dospelých. Individuálna intolerancia je možná. Je lepšie používať pod dohľadom dermatológa alebo praktického lekára. Hoci väčšina pacientov predpisuje sami. Ja by som to neurobil.

Alergické reakcie sú možné.

Preplusy možno pripisovať za prijateľnú cenu.

Dobrá, cenovo dostupná droga v komplexnej liečbe akné. Pomáha sa vyrovnať nielen so zápalovými prvkami a komedónmi, ale aj vyriešiť otázku fenoménu po akné (stagnujúce škvrny), hyperpigmentácie.

Možné vedľajšie účinky vo forme odlupovania pokožky, podráždenia, zvyšujú citlivosť pokožky na UV žiarenie.

Používajte prísne pod dohľadom lekára.

Spätná väzba pacientov na retinovú masť

Neustále mučený akné. Koža na tvári bola mastná a mastná. Pravdepodobne som sa pokúsil o všetky nové lieky a nielen lieky a spôsoby liečby akné. Potom sa na radu priateľa rozhodol ísť k dermatológovi. V nemocnici predpísali "retinovú masť". Počas mesiaca od používania vyrážky začal odísť. "Retinická masť" stojí asi 300 rubľov. To nie je veľa peňazí na liečbu hnusnej akné. Vedľajšie účinky sa nezaznamenajú. Spočiatku, po prvej aplikácii, trochu svrbiacej tváre. A tak je všetko v poriadku. Nakoniec som našiel vhodný prostriedok nápravy. Nesnažte sa dovážať masti. Oni sú prakticky všetci na rovnakom základe.

Nemám globálne problémy s kožou, ale niekedy existujú problémy a ja neviem, od čo závisí. Lekári zvykli hovoriť vek prechodu - prešli, potom sa narodili, hormóny - prešli, teraz pre mňa začala hrať ekológia. Snažil som sa veľa peňazí. Oba drahé, a nie tak. Pokiaľ ide o reklamu, a babička recepty, ale stále nie vôbec. Kúpila alebo zakúpila túto masť, priblížila sa alebo mi vyhovovala. Samozrejme, nepomohlo to ihneď, ale ako by sme chceli, kvôli úderu čarovného prútika a nie sú žiadne problémy. Teraz ju používam len vtedy, keď vznikne problém. Páči sa mi výsledok a nedá sa do peňaženky. Pravdepodobne nie každý pristupuje, každý je individuálny, ale je potrebné vyskúšať. A zloženie tejto masti je viac-menej šetriace. Vedľajšie účinky ešte neboli pozorované.

Retinická masť, nepoviem, že je to spôsob, akým sa situácia týka akné. Aj keď som sa s dcérou veľa pokúšal. Nikdy som nemal taký problém, takže som nemohla poradiť mojej dievčine niečo rozumné. Neustále sme menili prostriedky, na tomto náprave je pokožka dlhodobo prakticky bezchybná. Samozrejme, musíte jesť podľa toho veľa vody na pitie. Ale ak porovnáte cenovú politiku, kvalita a cena sú príjemne prekvapené. Prístupnosť je jednou z výhod masti. Okrem toho som zistil ešte jednu nehnuteľnosť. Retinická masť má priaznivý účinok aj na problematickú pleť. Možno vrásky, a nie hladké, ale vzhľad nových sa bráni.

O retinovej masti dozvedel v rámci programu Elena Malysheva, bolo to veľmi vážne problémy s kožou (veľmi ťažké akné, čierne škvrny, mastnú pleť - všeobecne, kompletná sada dievčenských kožných problémoch priaznivú cenu v porovnaní s inými anti-akné, rovnako ako mnoho albumov. internet a, samozrejme, hlavné odporúčanie lekára krajiny - to všetko sú dôvody, prečo sa snažia stále znamená, že prvé dobré výsledky som dostal šesť mesiacov až jeden hroznom stave pokožky je výborný výsledok o rok neskôr, pupienky a čierne bodky z minulosti.. úplne. Všetci začali pýtať, ako sa toho zbaviť, bolo to veľmi príjemné. Preto odporúčam!

Niekde v 25. roku života, pozrel som sa do zrkadla a povedal som si: "Čo sa vlastne deje s mojím tvárou?". Až do tej chvíle myslel, že vyrážka a začervenanie v zásade normálne - krvi, hormónov a tak ďalej. Ale väčšina mojich rovesníkov všetky triky, už majú za sebou, ale vždy som sa snažil, aby sa postarať o seba - umyť mydlom, toniká inzerovanej na alkohole, bieleho ílu - to všetko akosi bez valného úspechu. Googled, vybrala lacnú možnosť testovania - a tak v mojej kabíne na lieky bola retinická masť. Nešiel som ďalej, pretože táto variácia vyšla a plne odôvodnila. V posledných šiestich mesiacoch je koža čistá, nezahŕňa novoročné sviatky, keď ju preháňam čokoládou.

Čítal som retinovú masť na internete a rozhodol som sa ju vyskúšať, pretože som sa obávala mojej kože. Zdá sa, že už nie je mladá dievčina, a teraz a tam sú pupienky, čo nepridáva príjemnú chvíľu. V noci namazala pokožku a ráno sa mi zdalo, že pokožka sa stáva ľahšou, čistejšou. Možno to sa mi zdalo, ale inšpirovalo ma to a vzal som si vážnejšie svoj vzhľad. Ale často nepoužívam masť. Odporúča sa používať masť 10 dní alebo raz týždenne. Dávam prednosť možnosti raz týždenne. A teraz, po niekoľkých mesiacoch, môžem pevne povedať, áno, masť z akné pomáha, navyše dokonca vyhladzuje jemné vrásky, to je to skvelý nástroj.

Dobrý nástroj, a čo je najdôležitejšie, efektívny. Mala som záujem o prijateľnú cenu. Túto drogu som si vzal na vlastné riziko a riziko, na základe rady svojho blízkeho priateľa. Odporúčam však, aby sa tieto nákupy konzultovali s vaším dermatológa. Mal som dobrý výsledok, o niečo menej ako týždeň. Samozrejme, aby ste dosiahli plný efekt čistej pokožky, čas musí prechádzať a musíte ju stále pozorovať. Myslím si však, že ako ja, efekt vás poteší, ale je lepšie konzultovať s dermatológa. Prajem všetkým dobrý výsledok a čistú pleť.

Aplikácia retinovej masti proti vráskam a akné

Retinická masť - je cenovo dostupný prostriedok na zlepšenie stavu starnúcej kože. Aplikácia umožňuje urýchliť procesy obnovy, syntézy kolagénu. Oceniť jeho účinky a majitelia suchého typu dermis, s problematickou štruktúrou a nerovnomernom tóne. Efektívne prostriedky na získanie ideálnych sametových krytov.

Použitie retinickej masti na pokožku

Aktívne používa mast retinoevaya na tvár, na riešenie základných estetických problémov. Jeho vlastnosti budú páčiť majiteľov všetkých typov pleti, vrátane citlivých. Doma môžete ľahko dokončiť komplexnú starostlivosť.

Použitie masti umožňuje:

 1. Odstráňte mŕtve bunky epidermis.
 2. Aktivujte zrýchlenú aktualizáciu.
 3. Znížte sekréciu mazových žliaz.
 4. Ovplyvňuje syntézu kolagénu, elastínu.
 5. Eliminuje pigmentáciu.
 6. Reguluje koncentráciu melanínu.
 7. Účinné z komedónov.
 8. Zabudnite na akné.

Výrazne zvyšuje imunitné vlastnosti pokožky, zvyšuje odolnosť proti vonkajším nepriaznivým faktorom. Je užitočné použiť v komplexe starostlivosti o pleť tváre, ako aj zlepšenie v jesennej jarnej sezóne, obdobie zotavenia po kozmetických procedúrach.

Zloženie a forma uvoľnenia

Liečivo je k dispozícii ako masť v tubách 10, 15, 20, 35 gramov. iná koncentrácia hlavnej účinnej zložky izotretinoínu sa používa o 0,05% a 0,1%. Okrem bázy vo forme najefektívnejšej formy vitamínu A a tiež existujú ďalšie zložky.

Dôležité rady od redakcie

Ak chcete zlepšiť stav vlasov, venujte osobitnú pozornosť šampónom, ktorý používate. Úžasná postava - v 97% šampónov známych značiek existujú látky, ktoré otravujú náš organizmus. Hlavné zložky, kvôli ktorým sú všetky nevýhody označené ako laurylsulfát sodný, lauretsulfát sodný, kokosulfát. Tieto chemikálie zničia štruktúru krovín, vlasy sa stávajú krehké, strácajú elasticitu a silu, farba sa stráca. Ale najstrašnejšia vec je to, že sa tento muk dostane do pečene, srdca, pľúc, hromadí sa v orgánoch a môže spôsobiť rakovinu. Odporúčame Vám, aby ste nepoužívali prostriedky, v ktorých sa tieto látky nachádzajú. Nedávno experti nášho redakčného oddelenia vykonali analýzu nesulfátových šampónov, kde prvé miesto získali finančné prostriedky od firmy Mulsan Cosmetic. Jediný výrobca všetkých prírodných kozmetických prípravkov. Všetky výrobky sú vyrábané v rámci prísnych systémov kontroly kvality a certifikácie. Odporúčame navštíviť oficiálny internetový obchod mulsan.ru. Ak pochybujem o prirodzenosti vášho make-upu, skontrolujte dátum exspirácie, nemal by presiahnuť rok uchovávania.

Zloženie prípravku obsahuje:

 • izotretinoín;
 • vyčistená voda;
 • vazelína;
 • emulzný vosk;
 • dubinol;
 • glycerol;
 • etylalkohol;
 • butiloksiniazol.

Indikácie na použitie

Masť proti vráskam sa používa hlavne na suchú, starnúcu pleť. Mastné, pomerne ťažké, štruktúra môže upchať póry, čo spôsobuje komedóny. Preto sa používa pri liečbe akné s inými liekmi v polohe priamo v oblasti zápalu.

Indikácie na použitie sú:

 • suchá, citlivá pokožka;
 • striekanie v dôsledku straty elastínu;
 • modriny pod očami;
 • s dermatitídou;
 • napodobujúce a statické vrásky;
 • chúlostivosť obalov.

Zbavte sa akné môže byť pomocou retinoických gélov a krémov, ktoré majú ľahšiu štruktúru ako masť. A z jaziev a jaziev po akne sa môže zbaviť použitím tejto drogy.

kontraindikácie

Tak ako každý farmaceutický výrobok má svoje obmedzenia na použitie.

 • tehotenstvo, laktácia;
 • ochorenie pečene;
 • liečebná terapia vrátane použitia antibiotík;
 • hypervitaminóza;
 • individuálna citlivosť;
 • zvýšené mazanie tajomstiev.
 • suchá koža;
 • výskyt podráždenia lúpania;
 • vzhľad komedónov, mastný lesk;
 • sčervenanie, svrbenie;
 • zvýšený intrakraniálny tlak, bolesť hlavy;
 • depresie, zmeny nálady.

Ceny a kde kúpiť?

Rovnako ako akýkoľvek kozmetický výrobok sa predáva bez lekárskeho predpisu. Ceny v lekárni závisia od zvolenej siete a objemu, rozsah sa pohybuje od 150 r. až 300 rubľov.

Ako používať retinovú masť

Základným princípom činnosti - na dosiahnutie stabilného efektu omladenie a riešiť ďalšie estetické ciele - posilnenie kapilár, zbaviť stareckých škvŕn, zlepšuje pleť. Používanie masti sa odporúča v kozmetických kurzoch, nie je krém na trvalé použitie. Liečivý prípravok môže byť efektívne zavedený do procedúr na spomalenie alebo sa na krátky čas aplikovať na preventívne účely. Pri ďalšom používaní sa vyskytnú vedľajšie účinky v dôsledku nahromadenia vitamínu A vo vešiakoch.

Pravidlá pre aplikáciu masti:

 1. Pred samozrejme nutné vykonať test na alergiu, malé množstvo masti aplikovanej na tenkú kožu na zápästí, čakať na reakciu asi desať / pätnásť minút, môžete tiež pridať do retinol kapsulu smotane, overiť znášanlivosť vitamínu A pred kúpou nápravu.
 2. Používané predovšetkým pred spaním, pokožka je ošetrená po očistení, tenká vrstva sa nanáša na suchý povrch, prípravky obsahujúce retinoly sa nepoužívajú viac ako raz denne.
 3. Najvhodnejšia doba na nápravu lieku je 8-10 hod., Pred ranným dňom sa komponenty úplne absorbujú.
 4. Neodporúča sa používať ho predtým, ako sa dostane von, produkt spôsobuje fotosenzibilitu na pokožku, čo môže viesť k vzniku pigmentácie alebo popálenin.
 5. Kurz trvá dva až štyri týždne, nie viac, môžete stráviť dvakrát / trikrát ročne, je mimoriadne užitočné použiť terapeutické masti v jesennom jarnom období.
 6. V počiatočnej fáze vzhľad začervenanie, pálenie - normálny jav, ak sa takéto príznaky objavia, je len znížiť frekvenciu použitie až raz za dva dni, kedy závoje bude fáze závislosť, môže byť použitý na dennej báze.

Nepoužívajte tiež na pokožku očných viečok, aby ste predišli podráždeniu slizníc. Na obnovenie jemnej epidermis a vyhladenie nožičiek nohy by mala byť použitá retinická masť špeciálnym spôsobom. Minimálne množstvo, ktoré treba vložiť na podložky prstov. Potom pri hnacích pohyboch rozložte obrys spodného viečka, ktorý popisuje polkruh. Ako sa zbaviť akné a komedónov lepším využitím iných foriem vitamínu A rovnako ako vosk a petrolát vytvoriť hustú filmu, upchatie kanálov, provokovať hromadenie podkožného tuku v potrubí. V recenziách kozmetológov je výhoda daná gélu kvôli nedostatku komedogénnych prvkov.

Zaujímavé video: Má retinová masť pomoc s akné?

analógy

Existujú analógy lieku, ktoré sa tiež účinne vyrovnávajú s vráskami, ale vďaka ľahšej konzistencii pomáhajú zbaviť sa čiernych škvŕn. Retinová masť na akné pomáha len suchým typom dermis, ale napriek vlastnosti na reguláciu vylučovanie mazivá, ďalšie zložky sú opatrené vosk a petrolát, môže narušiť dýchanie kyslíka, upchatiu pórov.

Solkoseryl pomáha urýchliť regeneráciu buniek a aktivovať proces hojenia rán. Účinne sa používa na zlepšenie elasticity a zníženie vzhľadu strií a strihov. Kľúč je deproteinizované (bez obsahu bielkovín) dialyzát z krvi zdravých mliečnych teliat, ktorá umožňuje stimulovať syntézu kolagénu, aktivovať metabolizmus kyslíka na bunkovej úrovni. Odporúča sa použiť aj po odlupovaní, hardvérové ​​postupy, ktoré vyžadujú dlhé obdobie na zotavenie.

Syntetický analóg retinickej masti alebo odlišný je dermototropný liek. Z tohto dôvodu neexistuje výrazný účinok podráždenia a sčervenania. Tiež pomáha vyrovnať sa s komedónmi, zápalmi, pupienkami. Liečba masťou vám umožňuje zbaviť sa akné, len pre suchú kožu, ktorá sa používa vo forme krému, na to, aby sa namazal mastný gél.

Radevit - okrem retinol, tiež obsahuje vitamíny D, E, ako retinová masti skladajúci sa z vazelíny a vosk je prítomný, sa neodporúča pre použitie s veľkým množstvom zápalu komedónov. Je to dobrý dermoprotektor, ktorý chráni kryty pred pôsobením voľných radikálov. Pomáha zmäkčiť zkorodovaný epitel, ktorý zlepšuje celkový stav, štruktúru a vzhľad. Účinne sa používa na liečbu dermatitídy, popálenín, alergických prejavov.

Widestim - pôsobenie kyseliny retinovej umožňuje chrániť kryty pred strihmi, previsom, stratou elasticity. Vyskytuje sa v suchu, vzhľad peelingu, používaný pri komplexnej liečbe dermatitídy, psoriázy. Masť je dobre absorbovaná, nie je odtlačená na oblečenie alebo na iné povrchy. Môže sa použiť ako maska ​​pre vekom súvisiacu dermis aj na odstránenie jaziev, jaziev po akne.

Effezel - liek je určený na liečbu akné, akné. Analógy kyseliny retinovej umožňujú normalizovať intracelulárne procesy a aktivovať zrýchlenú obnovu. Používa sa ako s otvorenými, tak aj uzavretými formami, preukázaným účinkom použitia na liečbu klasického bolestivého, purulentného akné. Vysoké náklady (850 až 1100 rubľov.) Vysvetlite rýchle pôsobenie drogy za dva týždne bude potešiť viditeľné zmeny, kurz trvá dva mesiace.

Izotrexín - gél obsahuje derivát retinolu, je výborným liekom na odstránenie akné. Táto činnosť je zameraná na reguláciu sekrécie mazu, má protizápalové vlastnosti. Erytromycín blokuje pôsobenie patogénnej mikroflóry, urýchľuje proces obnovy krytu. Na rozdiel od retinickej masti sa odporúča len pre mastnú, problematickú dermu, keď sa používa na suchý citlivý typ, môže spôsobiť olupovanie, svrbenie.

Clenzite C - liek sa používa na liečbu, prevenciu juvenilného akné, akné. Má výrazný antimikrobiálny, antiseptický účinok, znižuje intenzitu zápalu, znižuje plochu postihnutej oblasti. Nepoužíva sa na zdravú pokožku alebo popáleniny, miesta s trhlinou, vredy. Aplikuje sa na akné, komedóny, trvanie liečby je individuálne určené lekárom. Na rozdiel od retinickej masti sa úspešne kombinuje s rôznymi liekmi.

Tretinoin - droga je prezentovaná vo forme krému na suchú pokožku, s typom tuku, výhodou je poskytnúť gél. Má vlastnosti matovacieho povrchu, znižuje zvýšenú sekréciu, vyhladzuje ako statické, tak aj fotorezistentné. Má komedonistický účinok, je účinný pri výskyte purulentných pustúl, zmierňuje sčervenanie, zápal. Postupné pôsobenie kyseliny retinovej umožňuje minimalizovať charakteristické vedľajšie účinky - svrbenie, odlupovanie.

Používanie spätnej väzby

Vrásky sa už objavili už dlho, ale bežné krémy nefungujú, zvlhčujú iba povrch. Rozhodol sa skúsiť retinoevuyu masť, návod na použitie. V skutočnosti sa najprv objavia sčervenanie, objaví sa sčervenanie, na tretej aplikácii také efekty zmiznú. Po pár týždňoch sa vzhľad zlepšil, koža sa stala hustejšia, obrys bol sprísnený, plánujem pokračovať v kurze. Fotky pred a po, aplikované 5 dní!

V poslednej dobe som zažil veľa stresu, moja práca súvisí aj s nočnou službou. O tom, že je potrebné naliehavo urobiť niečo s touto osobou, nevšimlo si hneď, keď boli požadované hlavné opatrenia. Robila alebo urobila peeling a kozmetik odporučil retinoevuju masť, akcia ma potešila, veľmi rýchlo bolo možné dosiahnuť čerstvého, dobre upraveného druhu. Aplikujem fotografiu pred a po, rozdiel je dva týždne.

Ihneď prekonajte dávkovanie, ošetrite celú tvár veľkou silnou vrstvou. Akonáhle začne trúchanie, okamžite umyť, potom, čo som musel študovať inštrukcie opatrnejšie. Ak konáte podľa schémy, nie sú žiadne zvláštne nepríjemnosti, ale výsledok je šťastný. Hlboké vrásky boli výrazne vyhladené, farba sa zlepšila, vrecká pod očami klesli.

Alla Ivanovna, dermatológ

Vzhľadom na nepriaznivé podmienky prostredia sa čoraz viac ľudí liečí dermatitídou a rôznymi alergickými reakciami. Po prechode farmakoterapie odporúčam svojim pacientom retinickú masť. Výrazne pôsobí na suchú, vločkovú kožu po prechode kurzu, stáva sa jemnejším, hustším, normalizuje prietok krvi, biochemické procesy.

Svetlana Aleksandrovna, kozmetička

Aby sa zabránilo tvorbe šošoviek, vzhľad predčasných vrások pre svojich klientov odporúčam, aby ste aplikovali nielen krémy s faktorom SPF, ale aj pravidelný priebeh retinickej masti. To platí najmä pre dievčatá so suchou a citlivou pokožkou. Argumentom na použitie lieku je absencia výrazných vedľajších účinkov, potešuje rýchly účinok.

To bolo hotovo! Nakoniec som sa rozlúčil s vráskami! Mala som veľa tvárových vrások. Tradičné prostriedky nepomohli. Ale jeden liek po dobu 2 týždňov ma zachránil pred vráskami a navyše všetku pokožku vytiahnutú a osviežujúcu. viac informácií

Indikácie a pokyny na použitie retinickej masti - zloženie, vedľajšie účinky a analógy

Farmaceutický priemysel stále ponúka nové a moderné lieky vrások, akné a iných kožných defektov, ale starý, časom preverené prostriedky - napríklad retinovej masť - žiadne horší inovatívny vývoj kozmetický priemysel. Ona nezaslúžene zabudnutý, hoci schopný omladiť, očistiť a obnoviť kožu tváre a krku, ktorý začína slabnúť, zaoberať sa vážnejšími dermatologických problémov.

Čo je retinická masť

Patrí k retinickému krému do skupiny topických retinoidov. Liečivo je založené na účinnej látke izotretinoín, ktorá je jednou z foriem retinol acetátu (vitamín A). Jeho účinnosťou v procesoch omladenia je izotretinoín nadradený ostatným formám retinolu, s výnimkou ešte silnejšej formy - tretinoínu (kyseliny retinovej). Je bezpečné povedať, že retinoidy - to je vzorec mladosti, ktorý ľudia dlho hľadali v snahe predĺžiť mladý vek za každú cenu.

Farmakologický účinok

Po mnohých testoch retinoidov dospeli dermatológovia k záveru, že po použití masti, ktoré sú na nich založené, normalizujú mazové žľazy, sa zlepší zloženie sekrécie sebastov a sekrécia sa zníži. Izotretinoín napomáha obnoveniu epitelu, minimalizuje vrásky tváre a hlbšie záhyby. Masť Retinol je schopný:

 • Protizápalové, antiseboroické, imunomodulačné, regeneračné účinky.
 • Stimulujte produkciu kolagénu, kyseliny hyalurónovej, elastínu.
 • Urýchliť výmenné procesy.
 • Obnovte normálne dýchanie kože čistením pórov.

Indikácie na použitie

Vzhľadom k tomu, že retinol je liek, a nie iba krém na vrásky, predpisuje ho lekár, aby zabránil alergickým prejavom, aby bral do úvahy kontraindikácie a závažnosť ochorenia. Liečba je podmienená takými ochoreniami, ako sú:

 • perorálna dermatitída.
 • akné rosacea.
 • ťažké nodulárne-cystické akné.
 • papulo-pustulárne akné.
 • seborrhea.

vrásky

Podľa inštrukcií sa na ošetrovanie vyššie opísaných problémov používa masť s retinolom. Vzhľadom na obrovskú regeneračnú schopnosť retinoidov, kozmetológovia prijali túto liečivú masť ako účinný prostriedok proti vráskam. Retinol má charakter prenikania hlbokých vrstiev kože a zlepšenie jej stavu na bunkovej úrovni. Avšak, nečakajte na okamžité výsledky, vyhladenie kože sa nestane cez noc.

Je dôležité poznamenať, že aktívnou zložkou je izotretinoín, robí pokožku citlivou na slnečné svetlo a iné nepriaznivé faktory. Súčasne s masťou sa odporúča používať opaľovacie prípravky na nosenie klobúkov so širokým okrajom, aby sa predišlo popáleniu a výskytu pigmentových škvŕn. Prvé očakávané výsledky dosiahnu 1,5 až 3 mesiace, za predpokladu denného použitia masti s retinolom. Treba mať na pamäti, že keď sa liek užíva na základe tetracyklínov a kortikosteroidov, účinok masti klesá.

akné

Existuje niekoľko typov erupcií akné. Klasifikácia z miernej formy ochorenia na ťažkú:

 1. Komedóny - mazové zátky v póroch.
 2. Papuly sú bolestivé zápaly červenej farby.
 3. Pustuly sú purulentné pupienky.
 4. Nodulárne-cystické akné je skupina pustúl spojených fistulóznymi kanálikmi.
 5. Bleskové akné je ťažké akné, sprevádzané bolesťou svalov a kostí, hypertermiou.

Retinoidy z akné sú veľmi účinné, ak hovoríme o prvých troch typoch. Masť s retinoidy spomaľuje proliferácie (reprodukcia) mazových žliaz kožných buniek, uľahčuje vylučovanie mazu, čím sa znižuje jeho výrobu, inhibuje rast baktérií v folikulov, blokuje bolestivé zničenie vlasového korienka. Ťažké formy akné vyžadujú systémovú terapiu.

Každé úhor nie je plnohodnotný pupienok, ale môže spôsobiť veľa problémov. Komedóny (akné) sa vytvárajú kvôli upchávaniu pórov s kožným mazu. Nuansy kožného problému:

 1. Otvorený typ je ľahko vytlačený a zostáva malý otvor. Uzavreté komedóny "sedia" v póroch hlbšie, vyzerajú ako hypodermická tučná guľa.
 2. Keď sa dostanete do komediálnej infekcie, stane sa papulou.
 3. Ak začnete používať liek aj vo fáze komedónov, prinesie to najväčší účinok: retinoidy uľahčujú uvoľňovanie mazu a zabraňujú upchávaniu pórov.

Čierne bodky

Akné sa oxidované mazu na povrchu pokožky generátorov nevzhľadné čierne bodky. Sú to otvorené komedóny. Vyplývajú zo zneužitia čiernymi bodkami dekoratívnu kozmetiku (krémy, púdre upchávajú póry) v dôsledku hormonálna nerovnováha, stres, dedičnosť, faktory životného prostredia v dôsledku liečby antibiotikami a hormóny. Odborníci odporúčajú, aby ster látky a odstránenie akné v profesionálnych salónoch alebo zaobchádzať opatrne comedy antiseptiká.

štruktúra

Masť na báze izotretinoín (retinová) nie je príliš hustú konzistenciu, viac ako krém, žltkastý vybitý liečivo v dávkach 0,05% a 0,1%. Masť obsahuje pomocné biochemické zložky:

 • Vaselínový olej - má antimikrobiálny účinok, zmäkčuje a regeneruje.
 • Dibunol - má protizápalový účinok.
 • Glycerín - hydratuje pokožku.
 • Emulzný vosk - vytvára bariéru na pokožke, ktorá spomaľuje odparovanie vlhkosti.
 • Butyloxyanizol - silný antioxidant.
 • Etylalkohol je silným analgetickým antiseptikom.

Návod na použitie Retinická masť

Masť založená na izotretinoíne sa používa najmenej 36 týždňov. Vyberte koncentráciu účinnej látky, ktorá bude spĺňať ciele: je to prevencia zničenia kože alebo liečba závažných dermatologických problémov. Pri fotoanalýze je koncentrácia izotretinoínu 0,05%. S hlbokými vráskami, akné, lekár bude s najväčšou pravdepodobnosťou predpísať koncentráciu 0,1%, ale v prvých týždňoch je potrebné nechať telo použiť a používať 0,05%.

Retinoidy majú schopnosť zhoršovať stav pokožky počas jej adaptácie na účinnú látku. Pri používaní masti, sčervenania, škálovania a sucha, svrbenia, citlivosti, exacerbácie akné sú možné. Ak sú tieto príznaky veľmi závažné, prvé týždne sa majú používať s masťou každý druhý deň. Štandardná schéma aplikácie masti:

 1. Pred použitím očistite pokožku bez použitia prípravkov obsahujúcich alkohol, vysušte ju;
 2. aplikujte len v noci tenkú vrstvu na problémové oblasti;
 3. nenechajte na slizniciach;
 4. oblasť okolo očí by mala byť starostlivo ošetrená a sledovať reakciu;
 5. s výrazným začervenaním, znížiť počet procedúr v jednej zóne alebo sa vôbec neuplatňuje.

Vedľajšie účinky a predávkovanie

Liečivá masť s retinolom má vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú sčervenaním, svrbením, suchou pokožkou, krátkodobým pocitom pálenia a teplom v mieste aplikácie. Tieto príznaky zmiznú po 2-4 týždňoch, kedy sa pokožka prispôsobí novej látke. Zriedkavé a závažné vedľajšie účinky, v prípade ktorých je potrebná lekárska pomoc, sú vyjadrené:

 • opuch pier a viečok;
 • sčervenanie očí;
 • slzenie očí;
 • tvorba pigmentových škvŕn;
 • alergické reakcie (vyrážka, svrbenie, opuch hrdla, jazyk, závrat, ťažkosti s dýchaním).

kontraindikácie

Podľa pokynov sa masť retinoidu neodporúča ženám počas tehotenstva, laktácie. Keďže liečba masťou trvá dlhší čas, mali by ste sa poradiť s lekárom aj pri plánovaní koncepcie dieťaťa. Nie je predpísané - u pacientov s chronickou pankreatitídou, pečeňou a obličkami, problémy s kardiovaskulárnym systémom, pri liečbe liekov tetracyklínovej skupiny, hormónov. Je veľmi dôležité, aby ste pred použitím masti dostali radu lekára a potom ho pozorujte u dermatológa.

analógy

Liečivo na báze izotretinoínu vo forme mastnej masti sa považuje za menej účinné ako gél, krém alebo lotion. Na domácom trhu analogy retinoevom krém s izotretinoín tam, tak ako je možné kúpiť v internetovom obchode alebo ak je k dispozícii v lekárňach:

 1. American Retin-krém na báze tretinoínu.
 2. Gél izotrexínu s izotretinoínom a antibiotikom erytromycínom.
 3. Retasol Lotion (0,025%), ktorý pomáha bojovať proti akné, ale nie s vráskami.

Cena (región - Moskva)

Máte záujem o to, koľko je retinická masť v lekárni? Mnohí ľudia to chcú pochopiť, hneď ako sa dozvedia o neuveriteľnej účinnosti masti v boji proti mladosti a krásnej pleti. Ak nie je liek dostupný v lekárňach, čo sa často stáva často, spotrebiteľ si ho môže objednať v katalógu v internetových obchodoch. Priemerné náklady v Moskve na farmárske reťazce sú uvedené v tabuľke: