Hlavná

Dermatitída

Zinerit - návod na použitie, zloženie, forma uvoľňovania, indikácie, vedľajšie účinky, analógy a cena

Dôsledky dospievajúcich pimples môžu byť pohoršujúce, ak ignorujete problém. Jazvy, jazvy, fistuly a nebezpečnejšie komplikácie vo forme otravy krvi sú možným výsledkom tohto postoja k problému. Ak chcete zabrániť zápalu kože s hroznými dôsledkami, poraďte sa s lekárom a použite lokálne protizápalové liečivo. Jedným z účinných liekov je Zinerit, ktorý v krátkom čase zlepší kvalitu pokožky, uvoľní infekciu, ktorá zapríčinila zápal.

Návod na použitie Zenerrites

Droga nanáša v tenkej vrstve na vyčistenú pleť 2 krát za deň, v ktorom je množstvo liečiva je priamo úmerná pôsobiace sily lisovacieho fľašu. Krém sa neodstráni a po niekoľkých minútach po nanesení na kožu sa stáva neviditeľným. Jediná dávka závisí od priemeru ošetrenej oblasti pokožky. Priebeh liečby nie je dlhší ako 4 mesiace.

Ak po 2-3 týždňoch nedôjde k výraznému zlepšeniu stavu kože, poraďte sa s dermatológiou, aby ste nahradili liek a upravili liečbu. Všimnite si, že film vytvorený na epiteli je nezlučiteľný s inými miestnymi prípravkami a kozmetikou. Použitie akéhokoľvek make-upu a hygienických výrobkov je povolené len po oplachovaní Zinerite. Hotová zmes sa uchováva dlhšie ako mesiac pri izbovej teplote v mieste, kde slnečné svetlo neklesne.

Zloženie a forma uvoľnenia

Účinok lieku je založený na vlastnostiach dvoch účinných látok - erytromycínu a octanu zinočnatého. V tabuľke je uvedené zloženie Zinerite podrobnejšie:

Odstraňuje zápal, znižuje tvorbu kožného mazu, má adstringentný účinok, normalizuje prácu bunkových membrán.

Odoláva syntézy bielkovín v bunkách škodlivých mikróbov poskytuje bakteriostatický účinok inhibícia rastu patogénnych baktérií, ktoré spôsobujú akné. Obzvlášť účinný je erytromycín proti streptokokom (streptokokom).

Etanol (etylalkohol)

Sušuje pupienky a akné.

Odstráni suchosť, zmäkčuje pokožku.

Zenerit sa vyrába výlučne vo forme súpravy dvoch fliaš. Jeden obsahuje prášok s aktívnymi zložkami, v druhom - rozpúšťadlo. Iné formy uvoľňovania liečiva, ako je gél, masť, tableta alebo krém, neexistujú. Liečivo je dvojzložkové pleťové mlieko, ktoré sa používa výlučne externe. Ak vám bude ponúknutá akákoľvek iná forma Zinerit - máte falšovaný.

Vlastnosti prípravku

Komplex je účinný v boji proti pustulárnym vyrážkam rôznych typov, ktoré sa objavujú na koži kvôli narušeniu mazových žliaz. Zinerite môže odstrániť aj hlboké lézie kože, ktoré zabraňujú šíreniu a šíreniu patogénnych mikroorganizmov. Liek navyše zastavuje vývoj hlbokého zápalu. Liek predchádza vzniku rôznych komplikácií po akné a akné. Lotion zinerite má tieto vlastnosti:

 • komedonoliticheskim (rozpúšťa, odstraňuje akné);
 • antimikrobiálne;
 • protizápalové účinky.

Približne v priebehu 2 týždňov po začiatku liečby pokožky bude zlepšenie stavu epidermy významné. Súčasne sa dosahujú tieto účinky:

 • malé zápalové zápaly zmiznú;
 • horná vrstva kože je vyrovnaná;
 • veľké vyrážky vyschnú.

Pomáha vám s akné?

Zahrnuté v lieku zinok a erytromycín poskytujú rýchle hojenie epidermálnych a hlbších vrstiev kože. Okrem toho tieto látky zničia patogénne mikróby, ktoré spôsobili výskyt vyrážok. Medzi ostatné lieky sa Zinerit považuje za najefektívnejší: podľa spätnej väzby od zákazníkov sa pri použití môže počítať s rýchlou elimináciou príznakov ochorení kože. Po niekoľkých týždňoch liečby pokožka znovu získa hladkosť a rovnosť.

Indikácie na použitie

Liečba akné Zinerit sa odporúča použiť pri rôznych ochoreniach kože. Maximálny účinok sa dosiahne liečbou akné (akné) a akné. Lotion obnovuje proces regenerácie buniek a čistí pokožku od škodlivých mikroorganizmov. Údaje o predpisovaní lieku sú:

Ako používať Zinerite

Vďaka ľahkému použitiu sa Zinerit masť môže používať na liečbu pokožky doma. Kozmetici a dermatológovia odporúčajú nasledujúce pravidlá:

 • Pred použitím premiešajte obsah oboch liekoviek, dôkladne premiešajte s aplikátorom dodávaným so súpravou;
 • výsledná emulzia sa aplikuje na tenkú vrstvu na postihnuté miesta pokožky;
 • priebeh liečby môže trvať od 8-10 dní do 2 týždňov, v závislosti od závažnosti kožných lézií;
 • počas tohto času sa činidlo aplikuje na postihnuté telo 2-3x denne;
 • po ukončení terapie by mala byť prestávka na týždeň, po ktorej sa liečba môže obnoviť.

Špeciálne pokyny

V prípade príznakov alergie je potrebné okamžite prerušiť užívanie lieku a nahradiť ho podobným liekom podobným účinkom. Dermatológovia neodporúčajú počas liečby používať šupky alebo kroviny. Okrem toho, Zinerite nie je kombinovaný s inými prípravkami proti akné. Po umytí pleťového krému je povolený hydratačný a zmäkčujúci krém.

Často je možné použiť krém alebo k predĺženiu liečbu dlhšiu dobu, ako súčasť roztoku antibiotiká môže byť návykové baktérie k aktívnej zložke a liečivo stráca účinnosť. Dlhá liečba môže spôsobiť porušenie imunitných vlastností pokožky. Po vyplnení žiadosti o krém je riziko recidívy ochorenia, takže po ukončení liečby je dôležité zabezpečiť optimálnu starostlivosť o pleť.

Počas tehotenstva

Keďže erytromycín nevstupuje do krvného obehu, nemôže vstúpiť do tkanív placenty a nejako poškodiť plod. Do systémového obehu vstupuje iba minimálne množstvo roztoku, zatiaľ čo laboratórne štúdie nepreukázali negatívny vplyv na vývoj dieťaťa. Tehotná žena môže bezpečne použiť Zinerit na liečbu akné a akné. Napriek tomu je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie - nie viac ako 0,5 ml na jedno použitie.

V detstve

Detstvo nie je dôvod, prečo Zinerit nepoužíva na akné. V tomto prípade je potrebné skrátiť trvanie liečby lotionom. Ak nie sú žiadne negatívne dôsledky použitia lieku, pokožka môže pokračovať. Neodporúča sa používať liek na liečbu detí pred dosiahnutím veku troch rokov. Ak dôjde k aktívnemu odlupovaniu, páleniu, svrbeniu, liečba sa zastaví.

Vplyv na schopnosť riadiť auto

V priebehu štúdií neboli získané žiadne údaje o účinku Zineritu na schopnosť riadiť stroj alebo pracovať s inými mechanizmami. Napriek tomu existuje minimálne riziko individuálnych negatívnych účinkov, ktoré môžu znížiť koncentráciu pozornosti. Je potrebné vyhnúť sa podávaniu lieku v ústach, oči, na nosnej sliznici, v ktorých môže dôjsť k popáleniu alebo podráždeniu. Ak náhodou narazíte na finančné prostriedky na uvedených oblastiach tela, umyjú sa veľkým množstvom vody.

Liekové interakcie

K dnešnému dňu klinicky neexistuje žiadna významná interakcia lotion proti akné s inými liekmi systémového účinku. Počas používania roztoku je súčasne zakázané používať iné lieky na lokálnu liečbu. Okrem toho nemôžete kombinovať liečbu Zinerit s kozmetickými liekmi a krovinami.

Vedľajšie účinky

Erytromycín je návykový a znížená imunita pokožky, pretože alkohol issushivaet epidermis, ale tieto aspekty sa zvyčajne nevenujú pozornosť, pretože v niektorých prípadoch iba Zener môže liečiť kožu krytu pacienta. Vedľajšie účinky zahŕňajú:

 • hyperémia (začervenanie kože);
 • pálenie;
 • svrbenie;
 • podráždenie.

predávkovať

Riziko predávkovania je minimalizované, pretože tento liek sa používa výlučne externe. Napriek tomu existuje malá pravdepodobnosť negatívnych účinkov prekročenia dávky emulzie kvôli charakteristikám a zloženiu lieku. Aby ste sa vyhli vedľajším účinkom, je dôležité dodržiavať dávkovanie uvedené v pokynoch.

kontraindikácie

Jediným dôležitým dôvodom na odmietnutie používania lieku je prítomnosť individuálnej neznášanlivosti komponentov riešenia. S osobitnou starostlivosťou je liek predpísaný pre deti a tehotné ženy. Napriek nedostatku klinických údajov o poškodení lieku Zinerita, používajte liek v znížených dávkach a len tak, ako to predpisuje lekár.

Obchodné a skladovacie podmienky

Liečivo sa vydáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Odporúča sa skladovať pri teplote najviac 25 ° C je najviac 2 roky pre balenie uvedenej dátum výroby. Pripravené riešenie je vhodné na použitie po dobu 5 týždňov.

Analogy Zinerit

Lekárne ponúkajú množstvo liekov, ktoré môžu nahradiť pleťové vody. Majú podobný účinok pri liečbe akné, akné, avšak štrukturálny analóg Zinerite sa v súčasnosti nevytvára. Príklady činidla na ošetrenie kože s podobným účinkom:

 • Eryderm (liek s erytromycínom v kompozícii sa používa na liečbu mladistvého akné, popálenín, vredov, vredov, bakteriálnych infekcií, nie je vhodný pre deti do 12 rokov);
 • retinová masť (zahŕňa izotretinoín, liečbu seborrhea, akné, rosacea, perorálnu dermatitídu);
 • Baziron (látka na báze benzoylperoxidu sa používa na odstránenie akné);
 • Skinoren (liek s kyselinou azelaínovou pomáha s akné, hyperpigmentácia kože);
 • Indoxyl (gél založený na benzoylperoxide a klindamycíne liečiť akné);
 • Effezel (krém obsahuje adapalén a benzoylperoxid, účinný pri akné a akné).

Lacné analógové

Lieky obsahujúce rovnaké účinné látky ako Zinerit na domácom trhu s liekmi neexistujú, takže neexistujú žiadne synonymá pre aktívnu zložku v lotike. Napriek tomu existujú analógy liečiva na terapeutický účinok. Lacnejšie náhrady za Zinerite sú:

 • Dalatsin T (základ lieku - klindamycín fosfát, je dostupný vo forme gélu a je predpísaný na odstránenie akné);
 • Zrkadlo (roztok s klindamycínom sa používa na liečbu akné, zakázaný príjem počas tehotenstva / kŕmenia);
 • Kuriozín (aktívna zložka je hyaluronát zinočnatý, dostupný ako gél, používaný na liečbu akné rôznej závažnosti);
 • Clindovit (látka na báze klindamycínu je vhodná na liečbu akné u pacientov starších ako 12 rokov);
 • Clindathop (gél s klindamycínom používaným pri miernej až stredne závažnej akné);
 • Azitromycín (hlavná látka je erytromycín, antibiotikum sa používa na liečbu závažných erupcií akné);
 • Retinoid (táto skupina liekov na báze esterov retinolu sa používa na liečbu akné a akné spôsobených porušením sekrécie mazových žliaz);
 • kvapôčky bóru a zinku (prípravok sa pripravuje zmiešaním oxidu zinočnatého, kyseliny salicylovej a kyseliny boritej, je účinný pri všetkých kožných chorobách zápalovej povahy).

Cena Zinerit

Keďže droga vyrába holandská farmaceutická spoločnosť Astella Pharma Europe, lotion sa dováža do Ruska a jej náklady závisia od výšky ciel, výmenných kurzov, nákladov na prepravu / skladovanie lieku. Je to spôsobené rozdielmi v cene Zinerit v rôznych lekárňach (kvalita liečiva sa nelíši). Môžete si kúpiť riešenie pre pimples v Rusku za 570-770 rubľov.

Zinerit: návod na použitie, indikácie, recenzie a analógy

Liečivo na vonkajšie použitie "Zinerit" uznávajú lekári za jednu z najúčinnejších v boji proti zápalu na tvári. Liečba s protizápalovým, antibakteriálnym, antimikrobiálnym a komedonolytickým účinkom je určená na liečbu akné.

Moderná a výkonná príprava Zinerit perfektne zvládne kožné lézie a používa sa pri komplexnej terapii.

Zloženie Zinerite: erytromycín - 1,2 g, dihydrát octanu zinočnatého - 360 mg. Koncentrácia zinku v hotovom mlieku je 1,2% a erytromycín 4%.

Hlavnou účinnou látkou krému na akné a akné je erytromycín. Je to antibiotikum prírodného pôvodu, mäkké a netoxické. Erytromycín zabije pôvodcu akné, baktérie Propionibacterium acnes, ktorá sa množí v póroch. Malé množstvo erytromycínu môže vstúpiť do systémového obehu a potom sa vylúčiť z tela.

Účinnou látkou Zinerite je aj dihydrát zinku, ktorý pôsobí výlučne zvonku. Zinok je adstringentný a sušiaci účinok, zmierňuje zápal a vďaka spojeniu s erytromycínom sú zápalové procesy omnoho rýchlejšie.

Komplexná medicína znižuje produkciu mazu, ktorá upcháva našu pokožku. V dôsledku toho sa zníži obsah tuku v koži a možnosť výskytu akné. Keďže Zinerit výrazne znižuje tvorbu komedónov, čo sú akumulácie mazu, na epidermis jednoducho neexistuje substrát na tvorbu nového akné a akné.

Forma uvoľňovania lieku:

1. Prášok na roztok pre vonkajšie použitie
2. Použité rozpúšťadlo je bezfarebné, priehľadné.
3. Aplikátor pre samo-pripravené, podľa návodu, roztok.

Indikácie na použitie Zinerit

Používa sa na liečbu akné, odolné voči účinkom všeobecnej hygieny, ľudových a kozmetických prostriedkov. Akné vyrážky - mnoho hnisavé zápaly akné, uzliny pod kožou, čierne bodky a milium.

Liečivo sa odporúča na použitie pri akné (ako vo forme papuliek a vo forme pľuzgierov), tak aj v zmiešanej forme akné (ak sú súčasne akné a akné).

Podľa oficiálnych pokynov na použitie Zinerite nie je účinný pri liečbe akné a akné v iných oblastiach pokožky, napríklad na chrbte, hýždach, ramenách atď.

Návod na použitie Zinerit, dávkovanie

Keď začnete liečbu, kvapalina z injekčnej liekovky s rozpúšťadlom sa má naliat do injekčnej liekovky s práškom. Potom sa fľaša musí pretrepať tak, ako by mala trvať 1 minútu, až kým sa prášok úplne nerozpustí a potom zatvorte veko aplikátorom, ktorý je k dispozícii v balení s liekom.

Roztok zostáva stabilný 5 týždňov po príprave. Berte na vedomie dátum expirácie na liekovke. Po zmiešaní zložiek prípravku sa môže hotový roztok skladovať (pri teplote 15 ° C až 25 ° C).

Pred použitím očistite pokožku prachu, nečistôt, potu a odstráňte zvyšky kozmetiky.

Zinerite sa aplikuje dvakrát denne, zvyčajne po dobu 10-12 týždňov. Pozitívna dynamika je v priemere viditeľná až za 1-2 týždne. Značný terapeutický účinok sa zvyčajne dosiahne počas prvých 12 týždňov.

Naneste Zenerit vyžaduje tenkú vrstvu na celú tvár (s tendenciou k odlupovaniu a suchu - ukážte na každý pupienok), mierne stlačte aplikátor počas aplikácie.

Funkcie aplikácií

Výrobok môže vysušiť pokožku. Preto ho aplikujeme v tenkej vrstve. So sklonom k ​​uschnutiu pokožky sa odporúča používať Zenerite vpravo. Ak liek nadmerne vysušuje pokožku, musíte ju prestať používať a ešte lepšie sa jej objaviť skúseným dermatológom.

Po aplikácii pokožka nezanecháva žiadne stopy a lesk.

Zabráňte kontaktu s ústami, očami, nosnou sliznicou (možné popáleniny alebo podráždenie), náhodne opláchnite veľkým množstvom vody.

Pre dnešok sa zistilo, že používanie lieku je možné počas tehotenstva a laktácie (dojčenie), ale len za účelom špecialistu a prísne v odporúčaných dávkach.

Po aplikácii nie je kontraindikované používať kozmetiku.

Neexistuje žiadny dôkaz účinku Zineritu na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Avšak každý dopad je nepravdepodobný.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie Zinerit

Lokálne reakcie: niekedy sa môže objaviť pocit pálenia, podráždenie, lúpanie, suchá pokožka v mieste aplikácie. Tieto javy sú zvyčajne slabo vyjadrené a nevyžadujú stiahnutie lieku a / alebo symptomatickú liečbu.

Pri pálení, svrbenie a aktívne odlupovanie hornej vrstvy pokožky by malo zastaviť liečbu kože so zinitíliou a používať lieky, ktoré majú podobný účinok (ako predpisujú dermatológovia).

predávkovať

Pri externom používaní je nadmerné dávkovanie roztoku Zinerite nepravdepodobné.

Kontraindikácie:

 • zvýšená citlivosť na erytromycín a iné makrolidy;
 • zvýšená citlivosť na zinok alebo iné zložky lieku;
 • prítomnosť akné u detí do 12 rokov veku.

Analogy Zineritis, zoznam liekov

 1. Skinoren;
 2. Baziron;
 3. Roaccutane;
 4. Erytromycínová masť.

Dôležité - návod na použitie Zinerit, cena a recenzie analógov nie sú relevantné a nemôžu byť použité ako návod na použitie liekov podobného zloženia alebo účinku. Všetky terapeutické vymenovania by mal vykonávať lekár. Pri výmene Zineritu analógom je dôležité získať odbornú konzultáciu, možno budete musieť zmeniť priebeh terapie, dávkovanie atď. Nevlastníte si sám!

Antibiotikum, ku ktorému patrí erytromycín, by malo byť predpísané iba lekárom, ktoré zohľadňuje všetky vaše vlastnosti, ako aj mechanizmy účinku liekov. Nekontrolované používanie antibakteriálnych látok, dokonca aj lokálneho (externého) použitia, je plné nepriaznivých dôsledkov.

"Zinerit" - kardinálne riešenie problémov s akné

Obrovský počet ľudí čelí problému akné, akné a komedónov na tvári a tele. Moderný farmakologický priemysel vytvoril bohatý sortiment výrobkov, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s problémom akné. Jedným z najsilnejších prostriedkov je Zinerit.

štruktúra

Zloženie "Zinerite" zahŕňa malé množstvo účinných látok, ktoré nepoškodzujú jeho vlastnosti. Obsahuje antibiotikum, čo samo o sebe je silný nástroj, a nemal by byť používaný ako kozmetický produkt, ktorý zlepšuje stav kože a zmierniť menšie zápal, ale za vážny liek používa, a to aj v najťažších prípadoch.

 • Erytromycín.
 • Zinku.
 • Pomocné látky.

Užitočné vlastnosti "Zinerite"

 1. Má antimikrobiálny účinok. Zabíjanie škodlivých baktérií, ktoré spôsobujú tvorbu akné a akné, účinné látky zabraňujú ďalšiemu vývoju choroby a jej rozšíreniu do zdravých oblastí kože.
 2. Odstraňuje zápal. Vzhľadom na použitie drogy sú mikróby zodpovedné za vývoj zápalového procesu zničené na povrchu kože av najvyšších vrstvách. Účinok sušenia "Zinerite" prispieva k obnove a regenerácii povrchu pokožky. Okrem iného sa bunkové membrány posilňujú, čo zvyšuje schopnosť kože odolávať negatívnym vplyvom vrátane tých, ktoré sú spôsobené mikroorganizmami.
 3. Znižuje počet komedónov. Je založený na komplexnom účinku zložiek Zinerite. Vďaka použitiu lieku sa dezinfikuje obsah pórov kože a dokončí sa normalizácia produkcie kožného tuku, v dôsledku čoho póry prestávajú upchať.
 4. Normalizuje prácu mazových žliaz pokožky. Toto je povinná podmienka pre komplexné ošetrenie pokožky zapáleným akné a upchatými pórmi. Zatiaľ čo žľazy fungujú nesprávne, vyliečenie nie je možné. Vzhľad akné je spôsobený tým, že nadbytočný kožný tuk interaguje s patogénnymi mikroorganizmami, ktoré vstupujú do svojho prostredia. V dôsledku toho začne zápalový proces a vznikne pupienok.

Forma vydania

Pri kúpe lieku v lekárni si nezabudnite, že liek je k dispozícii iba v jednej forme prášku. Neexistujú žiadne produkty "Zinerit" vo forme tabliet, krémov alebo gélov. Balenie obsahuje dve fľaše. Jeden z nich obsahuje prášok účinných látok, druhý - rozpúšťajúca sa kvapalina. Po zmiešaní obsahu injekčných liekoviek sa získa roztok pripravený na použitie.

S akými pupienkami pomôžete vyrovnať sa

Liečivo sa používa na liečbu akné. Toto je uvedené v svedectve obsiahnutej v pokynoch. Prax ukazuje, že to zvláda dobre s rôznymi typmi akné, bez ohľadu na to, ktorý faktor prevažuje: Vonkajšie zapálené pupienky, podkožné uzlíky alebo zápalu, zmiešané príznaky. Na pokožku je možné použiť "Zinerit", postihnutú chorobou rôznej závažnosti. Komunálne akné, nazývané akné, sú dva typy: zápalové a nezápalové. V druhom prípade bude aplikácia "Zinerite" menej účinná, pretože v prvom rade je zameraná na zastavenie zápalu.

Prehľad liečby akné. Je možné ho porovnať s "Zineritom"

V predaji nie sú žiadne prípravky s podobným zložením. Dá sa nájsť len lieky na vonkajšie použitie, ktoré obsahujú jednotlivé zložky, ktoré tvoria "Zinerit". Najjednoduchšie sú masť zinku a erytromycínu. Existujú prípravky obsahujúce erytromycín, ako aj lieky, ktoré sa líšia od zloženia "Zinerite", ale majú podobný účinok.

 1. "Eriderm". K dispozícii vo forme riešenia. Má podobné zloženie založené na erytromycíne, ale postráda zinok. Z tohto dôvodu má táto akcia podobnú, ale menej komplexnú činnosť. Prípravy sú úplne zameniteľné.
 2. "Baziron". Používa sa na liečbu akné vulgaris miernej a strednej závažnosti, takže jej sila je o rádovo nižšia ako je veľkosť Zinerit. Hlavnou zložkou - benzoylperoxid, látka veľmi účinné, ale nie antibiotiká, a preto nie sú schopné sa vyrovnať so zápalom rovnako ako erytromycín obsiahnuté v "Zener". Ak však situácia s pokožkou ešte nie je kritická, potom je vhodné začať liečbu "Bazironou". Použitie "Zinerite" je len vtedy, ak slabší Baziron nepomôže, alebo jeho kroky nie sú dostatočné na odstránenie všetkých existujúcich problémov.
 3. "Benzamitsin". Kombinácia v zložení erytromycínu a benzoylperoxidu, ktorá má čiastočne účinok ako "Zinerita", tak aj "Bazirona". Liečivo sa používa v prípadoch vážneho poškodenia kože s pupienkami. Sila sily môže konkurovať "Zinerite".
 4. "Differin". Účinná látka v kompozícii - adapalén, patriaca do skupiny retinoidov. Táto skupina liekov je známa svojim pozitívnym účinkom na pokožku, ale retinoidy majú veľmi mierny účinok: normalizujú činnosť mazových žliaz, zlepšujú regeneráciu pokožky. Nemajú vlastnosti antibiotík, a preto nie sú schopné vyrovnať sa so silným zápalom, akým je Zinerit.
 5. "Klenzit". V zložení je podobný ako "Differin". Účinok lieku je tiež založený na účinku adapalénu. Na rozdiel od lieku "Zinerite" nie je vhodný na liečbu zápalu. Existuje rozmanitosť: gél "Clenzite-C", ktorý obsahuje antibiotikum. Tento liek sa môže používať rovnakým spôsobom ako "Zinerit" a vhodnosť použitia tohto alebo toho liečiva závisí od charakteristík kože.

"Aby nedošlo k nadmernému vysušeniu pokožky, môže byť" Zinerit "aplikovaný lokálne, iba na akné"

Ako správne aplikovať "Zinerit" z akné

Osobitná pozornosť by sa mala venovať predchádzajúcim pokusom zbaviť sa akné. Je potrebné vyhodnotiť použité lieky na obsah antibiotika v nich. Ak boli použité prostriedky na báze makrolid (klindamycín, atď.), Ale výsledok nebol, potom to znamená, že mikroorganizmy spustenie ochorenie citlivé na túto skupinu liekov, a použitie "zineritom" nevhodné. Hodnotenie účinku látky na pokožku by sa malo vykonať počas jedného a pol až dvojtýždňového pozorovania zmien, ku ktorým došlo po začiatku liečby.

Antibiotiká sú návykové. Baktérie sa prispôsobujú zložkám lieku, v dôsledku čoho vyvíjajú imunity a ďalšie pokračovanie liečby nefunguje. Aby sa zabránilo tomuto efektu, medzi ošetreniami je nutné urobiť prestávku, počas ktorej nepoužíva žiadne nástroje alebo použiť iné prostriedky, ktoré neobsahuje antibiotiká v kompozícii ( "Baziron", a tak ďalej. D.), v prípade potreby. Prerušenie je od 1 do 2 mesiacov. Preto ak bol pred menej ako mesiacom liečený liekom "Zinerite" alebo iným liekom obsahujúcim antibiotikum, potom s opakovanou aplikáciou by ste mali počkať.

Použite "Zinerit" dvakrát denne: ráno a večer. Aplikujte len na úplne očistenú pokožku bez zbytku make-upu. Umývanie nie je nutné. Prvé výsledky, ktoré by mali vyhodnotiť účinnosť žiadosti, by sa mali objaviť za 2 týždne. Celý priebeh liečby je 10 až 12 týždňov. Čas môže byť znížený v závislosti od závažnosti ochorenia. Mierna forma akné vyžaduje 7 až 8 týždňov liečby.

Pred použitím je potrebné roztok pripraviť správne.

 1. Prášok z prvej injekčnej liekovky obsiahnutej v balení premiešajte s roztokom z druhej injekčnej liekovky.
 2. Dôkladne premiešajte, kým sa nerozpustí.
 3. Zatvorte veko aplikátora.
 4. Riešením, výsledná zmes môže byť použitá po dobu 5 týždňov po ošetrení tváre a tela kožou, takže ak si nie ste istí, že počas tohto obdobia lieku bude úplne vyčerpaná, je najlepšie zmiešajte prášok s polflakona len polovičná riešenie.

Účinnosť aplikácie "Zinerit" v jednej alebo inej oblasti závisí od jednotlivých vlastností kože. Ak sa aplikuje na tvár, spravidla sa liek aplikuje tenká vrstva na celý povrch pokožky, na telo - postihnuté oblasti sa lokálne ošetrujú.

Video: Ako používať liek

Kombinácia s inými liekmi

Je možné použiť "Zinerite" v kombinácii s inými prostriedkami. O vhodnosti tejto metódy použitia je lepšie konzultovať s dermatológa. Často sú takéto odporúčania uvedené v prípade, že pokožka počas dňa nepodporuje aplikáciu dvakrát denne. V tomto prípade raz denne používajte "Zinerit" a druhýkrát ho nahraďte iným liekom. Napríklad, to sa dobre hodí s "Differin". Bola zaznamenaná účinnosť jej aplikácie v kombinácii s Bazironom. Okrem gélov a masti vonkajšieho použitia môže byť "Zinerit" kombinovaný s príjmom antibiotík vo vnútri. Toto je vhodné v obzvlášť náročných a zanedbávaných prípadoch. Silné poškodenie kože akné sa nedá vyliečiť výhradne vonkajšími prostriedkami a vyžaduje komplexnú antimikrobiálnu liečbu. Nepokúšajte sa však užívať antibiotiká spolu s ich aplikáciou na povrch pokožky. V niektorých prípadoch, dermatológ môže odporučiť, aby upustila od "zineritom" a nahrádza ju prípravami retinoidov a antibiotiká sú používané výhradne vo forme tabliet.

Ako variť "Zinerit" doma?

Pretože zloženie liečiva obsahuje len dve účinné zložky, ktoré možno nájsť v lekárni, nie je ťažké pripraviť roztok sami. Okrem toho pomôže ušetriť peniaze, pretože komponenty "Zinerite" sú individuálne veľmi malé. Bude trvať:

 • erytromycín v tabletách - 250 mg (1 tableta);
 • kvapky síranu zinočnatého kyseliny boritej - 5 ml;
 • alkohol (vodka) - 100 ml.

Zložky sa zmiešajú v uvedených pomeroch, kým sa tableta úplne nerozpustí, čo musí byť najprv rozdrvené. Potom je roztok pripravený na použitie.

Pri koži, ktorá je nadmerne citlivá na alkohol, je možné vyrobiť nealkoholický krém zo zložiek tvoriacich "Zinerit". Aby sa to dosiahlo, zinková masť musí byť zmiešaná s erytromycínovou masťou v rovnakých pomeroch.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Podľa pokynov k lieku sú kontraindikáciami na použitie:

 1. Alergie.
 2. Individuálna intolerancia komponentov alebo nadmerná citlivosť na ne.

Vo zvyšku je liek považovaný za bezpečný. Je dokonca povolené používať počas tehotenstva a laktácie. Faktom je, že stupeň jeho absorpcie cez kožu je zanedbateľný. Nevstupuje do krvného obehu a nemá škodlivý účinok na telo. Roztok sa lokalizuje po aplikácii v horných vrstvách kože. Môže však spôsobiť vedľajšie účinky spojené s interakciou účinných látok a kože:

 • nadmerná suchosť pokožky;
 • výskyt podráždenia;
 • začervenanie;
 • peeling a svrbenie.

Uvedené vedľajšie účinky môžu nastať hneď, ako sa použije "Zinitída" a postupne sa objaví. To je spôsobené tým, že pravidelne vysúša pokožku a má lokálny dráždivý účinok.

Môže sa zvýšiť množstvo akné?

Pravdepodobnosť, že liek zvráti očakávaný účinok na pokožku, a namiesto liečivého účinku sa množstvo akné len zvýši, je nulové. Avšak podobný vizuálny efekt je možný. Pretože "Zinerit" vysušuje pokožku, v dôsledku jej použitia sa pleť nemení k lepšiemu. Môže sa stať nerovnomerným, objaví sa začervenanie a všetky nedostatky budú vidieť oveľa lepšie ako pred začiatkom liečby. Som rád, že tento efekt netrvá dlho. Po niekoľkých dňoch sa začína akné objavovať a vysychať.

Recenzia s fotografiami pred a po

Všetci z nás, ženy a dievčatá, sa usilujeme o krásu. Dôležitou súčasťou krásy je, podľa môjho názoru, zdravá pleť. Na koho to je taká povaha a na to, že je potrebné ísť dlho alebo nie takým spôsobom k takémuto výsledku. Som, žiaľ, druhým typom. Zhoršenie môjho problému bolo počas dospievania. V rokoch 15-16 moja tvár bola pokrytá akné. Najskôr som sa pokúsil, aby som maskoval pupienky, potom som ich vytlačil, ale to sa ešte zhoršilo. Zároveň som použil peniaze z kategórie "masový trh" z akné, ale to bolo nič. Vynaložil veľa peňazí a energie na tento boj. Zistil som, že je ťažké vyjadriť, čo som cítil po tom, navyše všetko ešte umocnené dospievajúcich komplexy, veľmi plachý, všeobecne nepriateľ nechce. Na radu svojej matky som šiel k dermatológovi, zložil testy. Na vstupe bol mi pridelený Zinerit. Nanášal som drogu ráno a večer na očistenú tvár. Ráno som dal make-up. Tónová smotana a prášok ležal a pozrel sa na tvár, ako obvykle. Najskôr som rozmazal celú tvár, potom iba postihnutú kožu. Účinok bol zaznamenaný v druhom týždni aplikácie. Na krídlach nosa sa pokožka olúpala, rozmazala som ju výživným krémom. A tak, 5. týždeň sa tvár zbavila akné, nové sa neobjavili. Ako dlho som o tom sníval... Odporúčam Zinerit? Samozrejme, áno! V mojom prípade to bol jediný účinný nástroj. Zo základných nevýhod sa vysychá koža, ale stojí to za to.

SK.ANN

http://irecommend.ru/content/moya-istoriya-izlecheniya-ot-ugrevoi-sypi-foto-do-i-posle

1 týždeň používania Zineritis. Staré pupienky začali vyschnúť, nové sa stále objavili.2 týždeň používania. Akné sa postupne prestalo objavovať, jazvy zo starého sestúpili.3-4 týždne. Koža bola zbavená jaziev a modrých škvŕn na miestach rany a veľkých pichliach. Koža sa stala úplne čistou, tón sa vyrovnal, škvrny zo starého akné zmizli. Koža začala vyzerat, ako keby som na ňu naniesol krém: žiariaci, "transparentný", živý. Ďalšia zaujímavá vec: v póry zmizli čierne bodky miesto na konci dňa som videla kvapôčky kvapaliny v póroch mazu, to znamená, že tuk nie je "skóroval" kožu a nakoniec začal ju rovnomerne navlhčiť. 1 mesiac odpočinku z drogy bol skvelý. Už som zabudla, aké sú pupienky. Žiarivá mladá koža, o ktorej som snívala. 2 mesiace odpočinku z drogy priniesli nové menšie vyrážky. Hovorím o troch až štyroch pimples za mesiac, nie o 30-50, ako predtým. Rozhodol som sa však zopakovať kurz "Zinerit" od budúceho mesiaca. 1 týždeň použitia. Vyliečili všetky tie pupienky, ktoré sa v priebehu odpočinku dostali z lieku.2-5 týždeň použitia. Pupienky zmizli voobsche.Seychas som dospel k svojmu koncu prvý mesiac liekových prázdnin, akné zmizlo úplne. Vôbec vôbec. A nemôžem to dostať. Nakoniec sa nezakrývajem z kamier, nemám skryť moju tvár vlasmi, nestyjím sa za priateľov a manžela.

ferenclena

http://irecommend.ru/content/muchalas-bolshe-6-let-poteryala-samootsenku-byla-u-desyatkov-vrachei-otchayalas-potom-kupila

Medzi najsilnejšie a účinnejšie prostriedky na liečbu akné patrí "Zinerit" čestné miesto. Jeho pôsobenie je spôsobené erytromycínom, ktorý je súčasťou kompozície. Z toho istého dôvodu treba liečbu užívať opatrne. Po prvé, aby posúdila uskutočniteľnosť jeho využitie, "Zener" funguje dobre v prítomnosti zápalu a pri absencii takmer k ničomu z toho, či existujú otvorené nevospalonnye komedóny na koži. Odporúčame skontrolovať potrebu liečby liekom "Zineritom", poraďte sa s dermatológa pred použitím.

Zinerit

Popis je aktuálny 02.11.2015

 • Latinský názov: ZINERYT
 • ATX kód: D10AF52
 • Účinná zložka: Zinočnatý + erytromycín (octan zinočnatý + erytromycín)
 • výrobca: Astellas Pharma Europe B.V. (Holandsko)

Zloženie Zinerite

Zloženie Zinerite zahŕňa dve fľaše so zmesou prípravkov a rozpúšťadla, určené na ďalšie miešanie.

Prvá injekčná liekovka s komplexom prípravkov obsahuje 1200 mg erytromycín a 360 mg mikronizovaných acetát zinočnatý Aktívne zložky.

Druhá injekčná liekovka s rozpúšťadlom obsahuje 8,36 ml diizopropylsebakátu a 21,6 ml etanolu - ďalšie zložky.

1 mililitr pripraveného lotionu obsahuje 40 mg erytromycín a 12 mg mikronizovaných acetát zinočnatý, a 250 mg diizopropyl-sebakátu a 550 mg etanolu.

Forma vydania

Spoločnosť «Astellas Pharma"Produkuje Zenerite vo forme prášku s pripojeným rozpúšťadlom pre ďalšiu prípravu roztoku. Komplexný balík obsahuje dve injekčné liekovky s objemom 30 ml (prášok + rozpúšťadlo) a aplikátor.

Farmakologický účinok

Komedomolytický, antibakteriálny, protizápalový.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Zinerite je Erytromycín-zinkové komplexná príprava charakterizovaná anti-akné Efektívnosť, ktorá sa prejavuje kombinovaným účinkom jej účinných zložiek.

účinky erytromycínové antibiotikum sú zamerané na potlačenie replikácie mikroorganizmy (bakteriostatický účinok), čo spôsobuje akné (akné): epidermálny streptokok (Streptococcus epidermidis) a propionibacterium acne (Propionibacterium acne).

aktivita zinok leží v jeho pletenie opatrenia a znížené pridelenie Tajomstvo mazových žliaz (Mazu).

Komplexná kombinácia všetkých zložiek prípravku vytvára dobré podmienky pre ich penetráciu do pokožky. Hlavná časť zinok viaže sa na folikulárne epiteliálnych buniek a nepreniká do systémového obehu. Malá zlomka erytromycín je podrobená systémovej absorpcii a následne sa vylučuje z ľudského tela.

Indikácie na použitie

Liek Zinerit je určený na liečbu akné (akné).

kontraindikácie

Pred použitím Zineriteho by ste sa mali uistiť, že pacient nemá žiadny osobný precitlivenosť na erytromycín (iné makrolidy), drogy zinok alebo iných zložiek liekov, pretože tieto stavy sú jedinými kontraindikáciami ich použitia.

Vedľajšie účinky

Niekedy počas liečby boli pozorované lokálne negatívne príhody vrátane podráždenie pokožky, pocit jej suchosť alebo pocity pálenia. Vo väčšine prípadov boli tieto príhody mierne a nevyžadovali odobratie prebiehajúcej liečby a / alebo určenie symptomatickej liečby.

Zinerit, návod na použitie

Pre správne použitie Zinerite mixujte komplexné príprava a rozpúšťadlo, ktoré na predĺženie trvanlivosti lieku sú v rôznych fľaštičkách. Pred zmiešaním obidvoch zložiek budúceho mlieka je potrebné dbať na to, aby dátum expirácie prípravku a celistvosť obidvoch fliaš boli konzistentné. Nižšie sú odporúčania - ako vytvoriť domáce riešenie Zinerit z akné, vhodné pre ďalšiu priamu aplikáciu.

Príprava lotion:

 • Najprv musíte odskrutkovať viečka (obaly) z obidvoch fliaš a súčasne držať viečko z liekovky s komplexom liekov;
 • vylejte rozpúšťadlov injekčnej liekovke s prášoka pevne priskrutkujte pri zachovanom veku;
 • okamžite a dôkladne premiešajte zmes (60 sekúnd);
 • odstráňte uzáver;
 • odstráňte z ochranného obalu aplikátor;
 • vložiť aplikátorNa krku injekčnej liekovky s pleťovým krémom a naskrutkujte viečko.

Takto pripravený roztok je pripravený na použitie a môže byť skladovaný pri teplote 15-20 ° C počas 5 týždňov. Ak chcete skontrolovať dátum vypršania platnosti, môžete na injekčnú liekovku s pleťovým krémom uviesť dátum jej výroby.

Ďalšie pokyny týkajúce sa používania Zinerite preberá jeho výhradne externé použitie. Odskrutkujte viečko z fľaše s vareným mliekom, musíte ho pripojiť aplikátor na postihnuté oblasti pokožky a aplikujte liek do tenkej vrstvy, čo ľahko pritlačí na základňu šikmo umiestnenej fľaše. niesť aplikácie by mali byť na predtým očistených kožných plochách s frekvenciou 2 krát za 24 hodín (ráno a večer). rýchlosť aplikácie závisí od sily tlaku na základni liekovky. Priemerná jednotlivá dávka je 0,5 ml. Celková dĺžka trvania liečby môže dosiahnuť 10-12 týždňov.

Fotky pred a po aplikácii lieku Zenerita po dobu 10 týždňov:

Údaje o tom, či Zinerit pomáha s akné počas kratšieho obdobia jeho používania, sú čisto individuálne. V niektorých prípadoch bolo pozorované zlepšenie stavu kože pacienta po 14 dňoch aplikácie.

predávkovať

Vzhľadom na vlastnosti vonkajšieho použitia lotionu je jeho predávkovanie nepravdepodobné. Niektorí pacienti sú pravdepodobne s cieľom zbaviť sa akné používať pre aplikácie nadmerné množstvo lieku. Neznámy pomáha zbytočné výdavky v rámci riešenia v prípade, že sa zbaviť akné alebo len vedie k ďalšiemu nákupu drogy, ale ani v tomto prípade boli hlásené sťažnosti akýchkoľvek neobvyklých nežiadúcich prejavov.

interakcie

Doteraz neboli klinicky dôležité interakcie komplexu zložiek Zinerite s inými liekmi identifikované.

Obchodné podmienky

Zeneritída je viacúčelová droga.

Podmienky skladovania

Teplotný rozsah skladovania Zenerite by mal zodpovedať 15-25 ° C.

Dátum vypršania platnosti

Uzavreté fľaše so zložkami lieku môžu pretrvávať 3 roky.

Pripravený roztok sa môže používať najviac 5 týždňov.

Špeciálne pokyny

Po aplikácii lieku na kožu a jej úplnom vysušení sa pleť stáva neviditeľným.

Pri dlhodobom používaní Zenerite je teoreticky možné vytvoriť perekresnoy odpor vo vzťahu k iným veciam makrolidy, klindamycín a linkomycín.

Pri vykonávaní aplikácie mali by sa prijať preventívne opatrenia na zabránenie prípravku slizničné oči, nos a ústna dutina, aby sa zabránilo podráždenie a / alebo popáleniny.

Zenerita analógov

Pred liek nahradiť jeho analóg, by sa mali poradiť s dermatológom, ktorý bude voliť liek účinný v každom prípade.

Zeneritové analógy sa môžu vyrábať v rôznych dávkových formách a môžu to byť masti, krémy, pleťové vody, roztoky alebo gély.

K dnešnému dňu sú Zeneritove analógy pre svoj hlavný účel (liečba akné) reprezentované týmito liekmi:

Čo je lepšie: Zinerit alebo Skinoren?

Pri porovnaní týchto dvoch liekov je potrebné mať na pamäti, že aj keď obe liečivá a majú v podstate rovnaké účinky, ale stále ešte sa týkajú rôznych farmakologických skupín a obsahujú vo svojom zložení rôznych účinných látok.

V prípade Zinerite to platí komplexu erytromycínu a zinku, a v prípade skinorenom - kyseliny azelaínovej. Jedna aj ostatné zložky baktériostatický aktívne, mať protizápalový účinnosť a podľa väčšiny dermatológov patria medzi prvých päť liekov používaných na liečbu akné.

V skutočnosti, dať definitívnu odpoveď na otázku, ktorá z týchto liekov je lepšie - nie je tak jednoduché, po tom všetkom, na základe individuálnych rozdielov v ľudskom tele, môžeme pochopiť, že liek, ktorý je vhodný pre jedného pacienta môže byť úplne neúčinné pre druhého. Takže pre Zinerit, kvôli prítomnosti v jeho zložení antibiotikum, rýchlejšie a viac výrazný protizápalový účinok, aj keď z rovnakého dôvodu u baktérie, príčina akné, sa môže vyvinúť odpor na jeho účinky a liek jednoducho nebude účinný. V prípade žiadosti Skinoren aktivita jeho aktívnej zložky sa rozvíja pomalšie, ale výsledky liečby sú tiež dlhšie. Upozorňujeme tiež, že Zinerit je vhodnejší na liečbu povrchové akné, kdežto Skinoren dokonale zvládne čierne bodky (komedóny).

V každom prípade pri výbere liečivo proti akné je lepšie chodiť na dermatológa, než ísť na video alebo on-line reklamu, ktoré často sledujú len svoj vlastný materiálný záujem.

deti

Všetky odporúčania na používanie lieku Zineritis, jeho režim dávkovania a trvanie liečby dospelých pacientov sú podobné pri liečbe detí.

Zierit v tehotenstve a laktácii

Vymenovanie zineritídy s tehotenstva a laktácie sa vyskytuje podľa indikácií a odporúčaného liečebného režimu.

Recenzie Zinerite

Recenzie o Zinerite vo fórach vytvorených špeciálne na diskusiu o metódach, metódach a liekoch na boj akné, v zmysle účinnosti tejto drogy vo väčšine prípadov sú pozitívne. Pacienti hovoria dosť rýchly nástup účinku lieku, a to najmä v porovnaní s gély a masti pre akné poslednej generácie, nedostatok závažných nežiaducich účinkov, ako aj jednoduchosť použitia krém fľašu s poďakovaním aplikátor.

Najvýraznejší negatívny účinok Zineritis je známy suchá pokožka po jeho použití, v súvislosti s ktorými ľudia s počiatočnou suchou pokožkou tento liek nemusí byť vhodný. Opakovane sa objavil problém produkcie mikroorganizmov odpor na aktívnu zložku liekov - erytromycín, čo sa naozaj môže vyvinúť v prípade nepretržitého užívania drogy. Záporné momenty Zinerite považujú aj krátku trvanlivosť po príprave roztoku (5 týždňov) a jeho náklady.

Vo všeobecnosti, recenzie o Zinerite pre akné dávajú pozitívne hodnotenie tejto drogy, ktorá vám umožňuje odporučiť ju Liečba akné, prirodzene po konzultácii s dermatológiou.

Cena Zinerita, kde kúpiť

Náklady na pleťové prípravky Zinerit v Rusku sa líšia v závislosti od regiónu a siete lekárov a v porovnaní s masťami, krémami alebo gélmi z akné domáceho výrobcu sú oveľa vyššie. Napríklad v Moskve môžete zakúpiť Zinerit v priemere za 550-600 rubľov, a cena Zinerite v lekárni "Ozerki" v Petrohrade je asi 460 rubľov. Hoci cenová politika lekární "Ozerki" je považovaná za celkom lojálnu, za rovnakú cenu (460-480 rubľov), môžete si kúpiť tento liek v on-line lekárňach.

Cena zineritom na Ukrajine nie je príliš odlišná v závislosti na regióne, to znamená, že rovnako ako nevyhnutná Zener v lekárni v Kyjeve, zhruba rovnako ako by to stálo v Charkove lekárni, s miernym variabilitou. Priemerná cena lieku na Ukrajine je 120 UAH.

Zinerit® (Zineryt®)

Účinná zložka:

obsah

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikácia (ICD-10)

3D obrázky

Zloženie a forma uvoľnenia

Zloženie prípravku pred zmiešaním obsahu liekoviek a po príprave roztoku

* Celkový počet aktívnych zložiek, erytromycín a octanu zinočnatého dihydrátu, až do 3,35%, aby sa kompenzovať ich koncentrácia pri príprave konečného produktu, menovitý objem sa zvyšuje zmiešaním účinných zložiek s rozpúšťadlom (každé 1000 mg prášku, čo zodpovedá 0,79 ml).

** dodatočné zvýšenie počtu aktívnych zložiek erytromycínu a dihydrátu octanu zinočnatého o 5% je dôsledkom zadržania deklarovaných koncentrácií konečného produktu počas skladovania.

v injekčnej liekovke s rozpúšťadlom v 30 ml injekčnej liekovke a aplikátora; v poli 1 nastavte.

Popis dávkovej formy

Pripravený roztok je bezfarebná transparentná kvapalina.

vlastnosť

Farmakologický účinok

Erytromycín blokuje syntézu proteínu mikrobiálnej bunky a spôsobuje bakteriostatický účinok. Zinok stabilizuje bunkové membrány, má astringentný, protizápalový a antiseptický účinok, znižuje sekréciu mazových žliaz.

farmakodynamika

Erytromycín pôsobí bakteriostaticky na mikroorganizmy, ktoré spôsobujú akné: Propionibacterium acne a Streptococcus epidermidis. Zinok znižuje sekréciu sekrécie mazových žliaz, má strhujúci účinok.

farmakokinetika

Komplexné spojenie zložiek prípravku zaisťuje dobré prenikanie účinných látok do pokožky. Zinok sa viaže hlavne na folikulárny epitel a nie je resorbovaný do systémového obehu. Malá časť erytromycínu podlieha systémovej distribúcii a následne sa vylučuje z tela.

Indikácie Zinerit ®

Akné vyrážka (liečba).

kontraindikácie

Precitlivenosť na erytromycín, iné makrolidy a zinok.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Teraz sa zistilo, že je možné používať liek počas gravidity a laktácie (dojčenie) podľa indikácií v odporúčaných dávkach.

Vedľajšie účinky

Miestne reakcie - pocit pálenia, podráždenie, suchá koža. Tieto reakcie sú zvyčajne slabo vyjadrené a nevyžadujú odobratie lieku a / alebo symptomatickú liečbu.

interakcie

Doteraz neboli klinicky významné interakcie lieku Zinerit s inými liekmi.

Dávkovanie a podávanie

Navonok. Naklápacie fľaštička pripravený roztok dole s ľahkým tlakom na aplikátora sa aplikuje v tenkej vrstve na celú postihnutú oblasť kože 2 krát za deň: v dopoludňajších hodinách (ženy - pred nanesením make-up) a večer (po umytí). Rýchlosť aplikácie roztoku je regulovaná tlakom aplikátora na pokožku. Približná jednorazová dávka - 0,5 ml. Po vysušení sa roztok stáva neviditeľným. Priebeh liečby - 10-12 týždňov (zlepšenie je možné po 2 týždňoch).

predávkovať

Náhodné predávkovanie je nepravdepodobné kvôli lokálnej aplikácii lieku.

preventívne opatrenia

Zvážte možnosť vzniku krížovej rezistencie voči iným makrolidom, linkomycínu, klindamycínu. Zabráňte kontaktu s očami, sliznicami úst a nosa (možno podráždenie alebo popáleniny).

Podmienky na uchovávanie prípravku Zinerit ®

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti Zinerit®

Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.