Hlavná

Dermatitída

Erytromycínová masť na akné: návod na použitie a účinnosť liečby

Liečivá látka erytromycín patrí do skupiny antibiotík a je dostupná ako masť na vonkajšie použitie. Hlavné antibakteriálne pôsobenie masti sa používa pri liečbe rôznych vyrážok, akné a pustulárnych procesov. Erytromycínová masť pre akné sa úspešne používa na problematickú pleť adolescentov a dospelých. Liek zastavuje život baktérií a nepoškodzuje pokožku za predpokladu, že sa používa správne.

Terapeutické vlastnosti masti

Liečivo vo forme masti obsahuje len 1% erytromycínu, ale má antiseptický účinok a pôsobí na rôzne typy baktérií. Pozitívny účinok pri liečbe kožných ochorení je spôsobený nasledujúcimi vlastnosťami:

 • smrteľné účinky na baktérie;
 • eliminácia začervenania;
 • odstránenie zápalu;
 • Čistenie kože v dôsledku antiseptických vlastností;
 • Odstráňte tmavé škvrny a stopy z vyrážok.

Indikácia masť

Liek je predpísaný, ak je príčinou zápalu infekčný proces. Hrubé procesy na koži, rôzne pupienky a akné v dospievaní sú úspešne liečené erytromycínom. Liečivá látka je súčasťou mnohých populárnych liekov proti akné. Malé rany, ktoré prenikli infekciou, popáleniny, sú vylúčené s takým antibakteriálnym činidlom. Masť sa používa aj pri gynekologických infekčných ochoreniach.

Možné kontraindikácie

Tak ako pri akomkoľvek antibiotiku, erytromycín má svoje kontraindikácie:

 • vek detí do 10 rokov;
 • chronické ochorenie pečene a obličiek;
 • s individuálnou citlivosťou na antibiotiká;
 • počas tehotenstva a laktácie dieťaťa.

Návod na použitie

Pred použitím masti sa poraďte s lekárom, pretože erytromycín má výrazný účinok na pokožku a vykazuje vedľajšie účinky. Často jeden vonkajší prostriedok nestačí, potrebujete lieky vo forme tabliet, pretože odborné poradenstvo je vždy potrebné.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku v boji proti akné je erytromycín kombinovaný s inými liekmi, ako je uvedené v návode na použitie. Liečivo má niektoré vedľajšie účinky, vrátane olupovania, podráždenia citlivej kože, začervenania. Tieto symptómy sa typicky prejavujú na začiatku liečby ako kožná reakcia na liečivú látku. Masť môže niekedy spôsobiť nasledujúce stavy:

 • dráždivý účinok na sliznicu očí;
 • mierne sčervenanie kože;
 • veľmi zriedkavo závraty, ťažkosti s dýchaním.

Účinná látka v masti je veľmi malá, pretože vo väčšine prípadov nie sú vedľajšie účinky. V čase liečby je lepšie nepoužívať kozmetické prípravky, najmä ak kožu vyschne. Nežiaduce je kombinovať liečbu kožných ochorení s podávaním antibiotík série penicilínov a iných skupín, pretože ich baktericídne vlastnosti sú znížené. Je dôležité sledovať vašu stravu, zdržať sa pitia alkoholu a cigariet.

Ako používať masť proti akné

Pred aplikáciou anti-akné na tvár alebo na iné časti tela, malé množstvo sa aplikuje na ohnutie lakťov. Ak nedôjde k alergickej reakcii, masť sa aplikuje na pripravenú oblasť tela. Koža pred podaním musí byť dôkladne očistená od kontaminantov a vysušená. Na postihnutú oblasť pokožky sa nanáša tenká vrstva priamo na pupok aspoň dva alebo tri krát denne. Ak je veľa pupienkov, naneste silnejšiu vrstvu lieku.

Každý deň po večernom čistení tváre sa musíte umyť antibakteriálnym mydlom, špeciálnym mliekom alebo dechtovým mydlom. Potom naneste malé množstvo masti na pokožku a na problémové oblasti hustšiu vrstvu. Nechajte masť celú noc, ale môžete ju aplikovať aj niekoľko hodín pred spaním. Najväčšie červené pupienky by sa mali znížiť po jednej alebo dvoch aplikáciách. Úplné zotavenie je možné po 1 až 3 mesiacoch užívania s prerušením pod dohľadom lekára.

Liečba akné

Masť sa dá ľahko nájsť v najbližšej lekárni. Jednou z jeho výhod je dostupnosť a nízke náklady. Čas použiteľnosti lieku je až tri roky. Často erytromycínová masť na akné dáva výsledok len v spojení s prijímaním finančných prostriedkov na interné použitie. Neboli hlásené prípady predávkovania liekov vo forme masti.

Ak je liečba ochorenia kože včasná a správna, výsledok bude viditeľný aj po jednom týždni. Ale pre trvalý účinok trvá od dvoch týždňov až niekoľko mesiacov, v závislosti od problému. Aby ste neboli návykové, nie je potrebné vykonávať liečbu dlhšie ako jeden mesiac, je lepšie urobiť prestávku a poraďte sa s lekárom.

Účinok masti na pokožku

Pod pôsobením antibiotika zomrú bielkoviny patogénnych mikroorganizmov, ich peptidové väzby sú zničené. Zvyčajne každá osoba prítomné propionobakterii na koži, ale prítomnosť určitých faktorov, ktoré sa rýchlo množia a sú pôvodcom akné a iných kožných ochorení. Erytromycín tiež zabije streptokokmi a stafylokokmi, zastavenie zápal kože. Masť pôsobí nielen na tvári, ale aj v vyrážkach na chrbte, ramenách.

Erytromycín úspešne blokuje násobenie mikróbov. Dnes je látka často kombinovaná so zinkovou masťou pre rýchlejšie a miernejšie pôsobenie. Ak zastavíte liečbu sami masťou, patogénne mikroorganizmy budú naďalej rásť, na tele sa objavia nové pupienky a pustuly. Jedným z najčastejších následkov nesprávneho použitia lieku je silná suchá koža. Napriek tomu, ak správne pristupujete k problému, nebude tam žiadna stopa pupienkov.

Účinnosť liečby dokazujú početné recenzie na internete.

Čas liečby

Výsledok bude iba po dlhodobom používaní lieku, nemožno očakávať okamžitý účinok. Presný priebeh liečby bude predpisovaný iba lekárom. Nezávislý nekontrolované príjem drog často vedie k tomu, že aj potrebné ľudské propionobakterii zomrieť, a iné infekčné procesy sú aktivované. Na pozadí nevhodného príjmu produktu sa objavujú hubové a iné kožné ochorenia. Taktiež môže antibiotikum v prípade nesprávnej aplikácie ovplyvniť črevnú mikroflóru.

Aké choroby pomáhajú

Okrem akné sa erytromycín používa aj na trofické vredy, ložiská, popáleniny, proti pustulárnym formáciám. Účinne používaná masť erytromycínu proti akné v dospievaní, keď sa väčšina akné objaví v dôsledku hormonálnych zmien v tele. Malé rany sa hoja rýchlejšie pod vplyvom masti.

Ďalšie formy uvoľňovania erytromycínu

Veľké množstvo liekov na liečbu kože obsahuje antibiotikum erytromycín. Všetky druhy gélov, krémy, krémy pomáhajú vyriešiť problém vyrážok u adolescentov a dospelých. Zinerite - jeden z najbežnejších krémov a krémov pri liečbe akné. Okrem erytromycínu jeho zloženie zahŕňa aj octan zinočnatý. Gélový benzamycín s benzoylperoxidom sa tiež používa pri liečbe akné. Krém Creamfar je obľúbený. Tablety s antibiotikami sú predpísané v pokročilých prípadoch akné.

Erytromycínová masť je spásou mnohých ľudí, pretože krásna zdravá pokožka je sen každého človeka. Vždy by ste si mali prečítať pokyny, aby ste vedeli, ako používať masť, v žiadnom prípade sa nemusíte sama liečiť. Erytromycín je silné antibiotikum a napriek malému percentu v masti musí byť pri liečbe akné veľmi opatrný.

Masť zinku a erytromycínu pre akné. Moje recenzie

Zloženie dobre známeho liečiva pre akné Zinerit zahŕňa zinok a antibiotikum erytromycín. Dnes budem hovoriť o zinkovej a erytromycínovej masti, ktoré sú účinné v boji proti akné.

Zinková masť na akné

Masť zinku obsahuje vo svojom zložení oxid zinočnatý a vazelínu ako pomocnú zložku. Zinok je dôležitý stopový prvok v ľudskom tele, stimuluje aktivitu enzýmov, ktoré sa zúčastňujú syntézy hormónov v tele, vrátane primárnej mužského pohlavného hormónu testosterónu. Jeho nedostatok v tele môže spôsobiť kožné ochorenia, najmä akné.

Na základe mojich skúseností som zistil, že masť zinok významne znižuje produkciu mazu, vysušuje pupienky a znižuje podráždenie pokožky, znižuje zápal. Účinne sa používa ako masť ako externý prostriedok na liečbu akné a vo forme tabliet (prípravok Zinkteral).

Naneste masť zinku je potrebné bod do problémových oblastí, mierne trenie masť do kože tváre. Tento postup robím pred spaním.

Erythromycin masť pre akné

Erytromycínová masť pomáha zbaviť sa akné v dôsledku obsahu antibiotika erytromycín, ktorý sa používa na vonkajšiu aj vnútornú liečbu.

Erytromycín sa dokonale vyrovná s abscesmi, ktoré sú spôsobené infekčnými mikroorganizmami. Má protizápalový a antibakteriálny účinok, zničí patogény infekcie kože. Podľa môjho názoru je masť erytromycínu vynikajúcim prostriedkom na liečbu akné v domácnosti.

Zloženie známeho zineritom že inzerovať takmer každej stránky na problematickú pleť, prejde len zinok a erytromycín - dve hlavné postavy zložky lieku.

Nerozumiem tomu, prečo platiť za Zinerit, ak si sami môžete zmiešať svoje hlavné zložky vo forme zinku a masti s erytromycínom.

Inými slovami, aby pripravila "Home Zinerit" squeeze out rúrky trochu erytromycín a zinku masť, mix (všetky manipulácie robím priamo v dlani) a použiť bodku na akné. Je lepšie robiť večer nechať masti na tvári na noc.

Môžete tiež použiť erytromycín vo forme tabliet. Preberte tabletku erytromycínu do prášku, zmiešajte so zinkovou masťou a aplikujte akupunktúru na akné. Táto možnosť je účinnejšia a viac sa mi páči.

Moje recenzie

Keď sú problémy s akné, používam spolu zinok a masť erytromycínu. Zmiešam malé množstvo dvoch masti a rozdelím ich na problémové akné pred spaním. Zvyčajne sa problematické vyrážky na druhý deň upokojujú - zápal prechádza, bolesť s tlakom, pupienka klesá vo veľkosti. Nedoporučujem používať erytromycínovú masť. antibiotikum môže byť návykové.

Urobil som TOP 10 účinných liekov proti akné, ktoré som osobne testoval a ktorý dal najlepší výsledok. Prečítajte si viac

Erytromycín proti akné: účinnosť a spôsoby použitia

Bežnou príčinou vzniku akné je bakteriálna infekcia, pri ktorej sú bežné lieky na vyrážky neúčinné. Ako postupovať v tejto situácii? Antibiotiká pomôžu riešiť situáciu vrátane lieku Erytromycín.

Užitočné vlastnosti lieku

Erytromycín má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Liečivo pôsobí na proteíny patogénnych baktérií a zastavuje ich produkciu. Pri analogických procesoch, ktoré sa vyskytujú v ľudskom tele, prostriedok neovplyvní.

Liečivo je účinné proti nasledujúcim mikroorganizmom:

 • gram-negatívne baktérie;
 • gram pozitívny;
 • propionobaktery.

Propionobaktérie sú prírodné mikroorganizmy žijúce na povrchu ľudskej pokožky - okolo potu a mazových žliaz. Spôsobom zápalu môže byť Propionibacterium acnes - pôvodca akné.

Liečivo sa aplikuje v prítomnosti nasledujúcich problémov:

 • hnisavé pupienky;
 • komedóny;
 • dospievajúce akné vrátane tých spôsobených nerovnováhou hormónov.

V dôsledku používania erytromycínu:

 • patogénne baktérie umierajú;
 • veľkosť veľkých útvarov klesá;
 • začervenanie zmizne;
 • čistí pokožku;
 • znižuje zápal.

Zloženie lieku a forma uvoľnenia

Aktívnou súčasťou lieku je látka erytromycín, ktorej názov dostal liek. Liečivo je dostupné v nasledujúcich formách:

 • tablety (100, 200, 250 alebo 500 mg účinnej látky);
 • očná masť (10 tisíc jednotiek účinnej látky);
 • masť na vonkajšie použitie (10 tisíc jednotiek účinnej látky).

Vo forme tabliet sú ďalšie zložky:

V masti pre oči a vonkajšie použitie sú prítomné nasledujúce látky:

 • vazelína;
 • síran sodný;
 • bezvodý lanolín.

Formy výroby erytromycínu - galéria

Spôsoby aplikácie a vlastnosti

Pri liečbe erytromycínom musíte dodržiavať určité pravidlá:

 • konzultovať s lekárom a vybrať individuálny režim liečby;
 • Výrobok nezneužívajte - aplikácia výrobku v silnej vrstve alebo silnom teste môže nepriaznivo ovplyvniť ďalšiu liečbu.
 • Nepoužívajte súčasne erytromycín a iné antibiotiká;
 • umyte oči a nos, keď sa liek dostane na sliznicu;
 • upustiť pri spracovaní potravín, ktoré zvyšujú kyslosť žalúdka (alkohol, mastné potraviny, údený) - erytromycín znižuje účinnosť.

Použitie tabliet

Tabletová forma erytromycínu sa častejšie používa v ťažkých štádiách vývoja akné, najmä ak sa akné šíri do ťažko dostupných oblastí - ramien a chrbta. Predpísať liek môže iba lekár po diagnostických postupoch a príčinou vyrážky.

Tablety sa užívajú 2-4 krát denne 1 hodinu pred jedlom alebo 2-3 hodiny po nej. Sú spláchol iba s vodou, použitia mlieka a mliečnych výrobkov nie je povolené.

Liečivo sa môže použiť v kombinácii s inými liekmi. Zloženie takéhoto rozhovoru je nasledovné:

 • 50 ml kyseliny salicylovej 2%;
 • 50 ml kyseliny boritej;
 • 4 g oxidu zinočnatého;
 • 4 gramy drvených erytromycínových tabliet.
 1. Zmiešajte pomenované komponenty.
 2. Dôkladne pretrepte liek.

Odporúča sa skladovať výrobok v nádobe s tmavým sklom a uzatvoreným vekom. Pred každým použitím sa prípravok otriasa. S pomocou kompozície sa problémové oblasti liečia pred spaním.

Masť Erytromycín pre akné: pravidlá liečby

Pred aplikáciou masti sa má vykonať test - na povrch lakťa sa má naniesť malé množstvo produktu. Metóda odhalí alergiu alebo neznášanlivosť zložiek lieku. Ak po 30 minútach nedôjde k žiadnej reakcii, môže byť liek použitý.

 1. Očistite tvár mydlom a vysušte ju pred začatím procedúry.
 2. Naneste tenkú vrstvu lieku na zapálenú oblasť.

Venujte pozornosť! Použitie kefy, toaletného mydla a iných kozmetických prípravkov obsahujúcich abrazívne častice na čistenie tváre vedie k suchému koži a podráždeniu.

Frekvencia užívania lieku je 2-3 krát denne. Dĺžka liečby sa môže líšiť od 10 dní až po niekoľko mesiacov, v závislosti od odporúčaní lekára a závažnosti vyrážok. Avšak po 3-4 týždňoch sa má masť prerušiť - je to spôsobené závislosťou baktérií na zložkách, čo znižuje účinnosť liečby.

Menej traumatické je kombinácia zinkovej masti a erytromycínu. Finančné prostriedky sa zmiešajú v rovnakých množstvách a používajú sa postupne. Avšak nie bez nástrah - táto zmes má krátkodobý účinok.

Masť, podobne ako tablety, sa môže používať súčasne s kyselinou salicylovou a ďalšími zložkami. Etapy terapie:

 1. Na liečbu ráno zapálené záplaty pomocou kyseliny salicylovej.
 2. Aplikujte retinovú masť po sušení kyseliny salicylovej - podobný postup normalizuje prácu mazových žliaz a pomáha čistiť póry.
 3. Na liečbu problémov s lôžkom s erytromycínom pred spaním. Agent je ponechaný cez noc.

Kombinácie erytromycínu s inými liekmi - Galéria

Kontraindikácie a možné poškodenie

Kontraindikácie pre užívanie erytromycínu sú:

 • precitlivenosť na kompozíciu;
 • vek do 10 rokov;
 • žltačka;
 • tehotenstvo a laktácia;
 • ochorenia obličiek a pečene.

Nesprávne použitie lieku, najmä tabliet (vzhľadom na vysoký obsah účinnej látky), môže viesť k nasledujúcim následkom a vedľajším účinkom:

 • znížená imunita;
 • vznik kandidózy;
 • tvorba alergií a sprievodných prejavov: svrbenie, vyrážky, pálenie;
 • olupovanie kože;
 • závraty;
 • zhoršenie dýchania pri ťažkých alergických reakciách.

Dôvody pre tvorbu akné - video

Spätná väzba na používanie erytromycínu

Každý večer po umývaní a my sme sa umyli antibakteriálnym mydlom, naniesli mi tenkú vrstvu tejto masti na tvár a hustšie na jednotlivé nedokonalosti. Takže masť zostala na tvári po dobu jednej alebo dvoch hodín, plus počas spánku (no v noci to bolo z vankúša, predpokladám). Výsledok bol zrejmý z prvej aplikácie! A on ma prekvapil. Niektoré veľké pupienky, ktoré sa začali len dozrievať, výrazne klesli a potom úplne zmizli. Stopy zrelých pupienkov, ktoré sa jednoducho odmietli uzdraviť, tiež rýchlo začali zmiznúť. Nevidím ani červené škvrny akné. A to všetko po dobu 1 týždňa! Toto je prvé masť, ktoré vyčistilo tvár.

antoshuk.e

http://irecommend.ru/content/eritromitsinovaya-maz-protiv-pryshchei

Je to len bohoslužba! Nikdy som nemal problémy s kožou predtým, ale po narodení bolo veľa akné, najmä na čele. To, čo som práve neurobil, už pili hormonálne pilulky, ale potom som sa stretol s priateľkou, odporučila mi masť erytromycínu. Neveril som v nič, ale rozhodol som sa to vyskúšať. Pomohlo mi to! Výsledok je viditeľný po dvoch aplikáciách.

nusya sergeevna

http://irecommend.ru/content/chudo-139

Téma akné nestráca svoj význam pre mňa. Aby sa tieto zbabelé "priatelia" zbavili, zoznámili sa s množstvom finančných prostriedkov. V poslednej dobe sa pupienok opäť zotavil. Po skončení pracovného dňa som najprv bežal do lekárne a kúpil som erytromycínovú masť. Všetky zábavy - 20 rubľov. Rozmazala sa, šla celý večer a celú noc s masťou na boľavom mieste. Nasledujúci deň: bolesť je preč, subkutánne pupienok vyzerá ako mierne sčervenanie na koži a nie zdravý opuch. Tesnenie je ucítené, ale iba ak stlačíte prsty.

Nutakata

http://irecommend.ru/content/sredstvo-ot-pryshchei-1-1

Nikdy som netrpel akné až do veku 25 rokov, ale nedávno som sa objavil na chrbte. Sestra v práci a poradil Zinerit. Šiel som do lekárne a dychal za cenu. Zbalil som obal, našiel obsah. V ňom môže byť pomer erytromycínu a zinku masť o 1 až 3, a rozpúšťadlo sa ignoruje, pokiaľ mierne zahrieva masť pre lepšie miešanie a všeobecne naneseniya.V, som si kúpil alkohol a salicylovú masti. Doma každý večer ma požiadal, aby som si vymazal chrbát s pupienkami pokrytými salicylovým alkoholom. A potom tieto veľmi pryshchiki úhľadne vymačkali a tlačili ich pastou z rukoväte. To znamená, že koža nie je poškodená, ale hnis je vytlačený, opäť spracovaný s alkoholom. Potom sa aplikuje zmes masti. Na lyžička squeeze erytromycín 3 diely a 1 diel masti zinku predstavujú lyžicu vo vodnom kúpeli a opatrne miešajte do úplného smesheniya.Vot týmto spôsobom po dobu 1 týždňa liek sám celý späť.

Azat-F00

http://otzovik.com/review_1660547.html

Rozhodol som sa skúsiť známu masť erytromycínu už dlhú dobu. Používajte opatrne, existuje možnosť alergií. Tiež by nemal byť používaný dlhšie ako dva týždne, inak telo môže zvyknúť na antibiotiká a často trikrát denne nestojí, som použil raz a len na jednu noc, ako masť tuku a pleť bude žiariť zradné. Moja kúra trvala presne dva týždne, môžete opakovať, ale prednostne za šesť mesiacov, aby ste neboli závislí. Efekt masti je ohromujúci, dokonca aj malé pupienky, ktoré sa chystá začať listovať, a druhý deň ráno nemal žiadnu stopu, pleť bola naozaj čistá. Ale opäť vás varujem, je to antibiotikum a je to bezpečnejšie poradiť sa s lekárom!

Julia-Hib

http://otzovik.com/review_2717710.html

Erytromycín je silné antibiotikum, ktoré účinne eliminuje príčinu akné. Dávkovanie je určené iba lekárom, nezávislá liečba môže spôsobiť poškodenie zdravia.

Môžem použiť erytromycín proti akné?

Napriek tomu, že existuje široká škála moderných liekov na liečbu akné, mnohí preferujú jednoduchý a osvedčený spôsob.

Jedným z nich je erytromycín, ktorý sa etabloval ako účinný liek na odstránenie akné.

Preto bude užitočné zistiť, aký je obsah látky, ako a ako ju treba podať a či skutočne pomáha proti vyrážkam.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Čo je to droga?

Dermatológovia predpisujú antibiotiká v prípadoch, keď akné sprevádza bakteriálna infekcia kože a získava chronický priebeh.

Erytromycín patrí do skupiny makrolidov a má široké spektrum účinku. Má škodlivý účinok na syntézu proteínov v bunkách mikroorganizmov, ktoré inhibujú ich reprodukciu.

V dôsledku toho sa zápal znižuje, začervenanie zmizne, hnisavý obsah akné sa rozkladá.

Vzhľadom na dlhotrvajúci účinok liekov sa nové vyrážky neobjavujú dlho.

Erytromycín je najstaršie antibiotikum, predpísané aj v prípadoch, keď osoba má alergiu na penicilín.

Forma vydania

 • Masť je k dispozícii v tubách s hmotnosťou 15 a 10 g, umiestnených v kartónových obaloch.

Foto: antibakteriálny liek

 • Tablety, potiahnuté enterosolventnou vrstvou, sa predávajú v dávke 0,25 a 0,1 g.

Užitočné vlastnosti

Erytromycínová masť pre akné je veľmi populárna, čo potvrdzujú početné recenzie používateľa.

Medzi výhody častejšie patria:

 • nízke náklady;
 • prístupnosť;
 • schopnosť zvládnuť zápal v krátkom čase;
 • pohodlné použitie;
 • rýchle namáčanie;
 • neprítomnosť nepríjemného zápachu;
 • minimálny počet kontraindikácií a vedľajších účinkov.

svedectvo

Foto: akné v teenagerovi

Použitie erytromycínu je indikované v nasledujúcich patologických stavoch:

 • dospievajúce pimples;
 • hnisavé lézie komplikácií;
 • infekčné procesy;
 • zapálené komedóny;
 • popáleniny;
 • trofické vredy;
 • otvorené rany.

kontraindikácie

 • Liek je zakázaný so zvýšenou citlivosťou na látku, pretože môže spôsobiť alergické reakcie.
 • Nie je predpisovaná na porušenie obličiek a pečene, počas žltačky a detí mladších ako 10 rokov.

Video: "Ako sa zbaviť akné a akné ľudové prostriedky"

Aplikácia v dermatológii a kozmeteológii

Cosmetológovia doporučujú používať doma hovoriaceho.

 • Štyri gramy prášku z rozdrvených erytromycínových tabliet sa zmiešajú s rovnakým množstvom oxidu zinočnatého, 50 ml salicylalkoholu a 50 ml kyseliny boritej.
 • Prípravok sa starostlivo pretrepáva vždy pred použitím (z toho vyplýva meno "hovorca").

Môže byť použitý ako bod na vyrážky a v noci sa dotýkajú problémových oblastí.

Ako používať proti akné

Erytromycín sa podáva v závislosti od dávkovej formy:

 • masť je určený na externé spracovanie;
 • tablety je potrebné piť dovnútra.

Je dôležité, aby sa neprerušil odporúčaný priebeh liečby a skončil ju. Dokonca aj vtedy, keď pichliače už prešli, neznamená to, že všetky baktérie sú zničené.

Niektoré mikróby sú jednoducho oslabené, takže akonáhle sa antibiotikum zastaví, opäť sa aktivujú, čo vedie k vzniku nových vyrážok.

Masť je účinná pri liečbe zápalov akné a pustulárnych lézií kože.

Je to homogénny, hustý žltohnedý odtieň na vazelínovej báze s lanolínom a síranom sodným.

V 100 g masti obsahuje len 1 g účinnej látky.

Preto dobre zvládne miernu formu akné, zatiaľ čo pre liečbu závažných prejavov ochorenia sa odporúča užívať liek v tabletách.

Po aplikácii na kryty sa liek rýchlo vstrebáva, preniká do systémového krvného obehu a vstupuje do tkanív všetkých vnútorných orgánov. A jeho koncentrácia v moči je niekoľkonásobne vyššia ako v krvnej plazme. Pri lokálnom použití však masť nespôsobuje závažné systémové účinky, takže sa považuje za relatívne bezpečnú.

Foto: návod na použitie

Pokyny na použitie zahŕňajú aplikáciu produktu v tenkej vrstve na vyčistené miesta s vyrážkami.

 • Frekvenciu liečby určuje lekár jednotlivo.
 • Neodporúča sa mazať akné viac ako 3 krát denne.
 • Liečba sa vykonáva prednostne ráno a pred spaním.
 • Na veľa zapálených ohniskách môžete použiť viac masti.

Neotrite produkt, pretože to môže viesť k podráždeniu.

Maximálna doba liečby je 3 týždne.

Prvé pozitívne výsledky však boli zistené už v 5. - 6. deň:

 • hnisavé prvky sa otvárajú alebo absorbujú;
 • kryty sa čistia;
 • zlepšuje odtieň tváre;
 • prejde zápal.

Aby bolo možné vyliečiť v krátkom čase, je lepšie kombinovať erytromycínovú masť.

Výborným sušiacim činidlom je masť zinku.

Dve liečivá sa miešajú v rovnakých pomeroch a používajú sa na liečbu zápalových ohniskov. Táto metóda však nezaručuje trvalý výsledok, takže sa čoskoro objavia škvrny.

tablety

Fotografia: v závažných prípadoch predpisujte tablety

Silná forma akné je liečená systémovými liekmi.

 • Erytromycín v tabletách je predpísaný aj vtedy, ak sú viaceré vyrážky na miestach, ktoré nie sú prístupné na spracovanie (na zadnej strane pápež).
 • Dospelí ukazujú nie viac ako 4 gramy denne. V závislosti od odporúčania lekára užívajte pilulku 1-4 krát denne, jednu hodinu pred jedlom. Povolené užívanie liekov 2-3 hodiny po jedle.
 • Na pitie potrebujete veľa vody. Pre tieto účely je zakázané používať mlieko, kefír, jogurt a iné mliečne výrobky.
 • Optimálne dávkovanie a priebeh liečby určuje lekár.

Lieky na akné na báze erytromycínu

Foto: prostriedky obsahujúce účinnú látku

Existujú aj iné lieky na liečbu akné v kombinácii s erytromycínom:

 • Zinok so zinkom je k dispozícii vo forme emulzie a prášku na prípravu roztoku;
 • Klinefar s tretinoínom (podobne ako aknémycín) - krém s pomerne slabou účinnosťou proti vyrážkam, ale s veľkým zoznamom nežiaducich reakcií;
 • Benzamycín s benzoylperoxidom - gél pozitívne ovplyvňuje stav krytu, ale výsledok nie je dlhý.

Proti liečbe antibiotikami

 • Niektoré antibiotiká majú bakteriostatický účinok - zabraňujú rastu patogénnej flóry.
 • ostatné - baktericídne, to znamená ničiť mikroorganizmy.

Podľa odborníkov je eritromycín v závislosti od koncentrácie schopný zabíjať baktérie a zastaviť ich násobenie.

Foto: pred a po liečbe antibiotikami

Podobné účinky sú typické pre klindamycín a linkomycín, avšak ich aktivita je o rád väčšia.

 • Medzi makrolidmi sú tiež izolované klaritromycín a azitromycín.
 • Tetracyklínová masť 3% je obľúbená pri potlačovaní erupcií. Očná masť s koncentráciou účinnej látky 1% je určená na liečbu bakteriálnej konjunktivitídy.

V poslednej dobe je čoraz častejšie príčinou akné nadmerný rast propionových mikroorganizmov na povrchu kože.

Prenikajú do kanálov mazových žliaz cez póry a mikrotrauma, čo spôsobuje zápal epidermálnych a dermálnych tkanív. Povinné anaeróby sa dokonale cítia v prostredí bez kyslíka.

Antibakteriálne lieky sa vyrovnávajú s baktériami nielen na povrchu kože, ale aj hlboko v kanáloch mazových žliaz.

Vedľajší účinok

Medzi nežiaduce účinky s vonkajšou aplikáciou masti sa vyskytujú častejšie:

 • suchosť a odlupovanie pokožky, najmä po dlhodobom používaní;
 • podráždenie;
 • začervenanie;
 • oslabenie lokálnej imunity, čo vedie k vzniku plesňových infekcií;
 • opuch;
 • svrbenie;
 • vyrážka.

Pri užívaní lieku sa môžu vyskytnúť ďalšie reakcie:

 • bolesť v zažívacom systéme;
 • dysbióza;
 • hnačka;
 • nevoľnosť;
 • kandidóza ústnej dutiny a vagíny;
 • kvôli zaťaženiu pečene sa organizmus stáva omamným, v dôsledku čoho sa zhoršuje všeobecný zdravotný stav, je slabosť a nadváha, letargia.

Ak sa vyskytnú nejaké nepríjemné príznaky, ihneď ukončite liečbu a poraďte sa s lekárom.

Dôležité body

Pred použitím masti sa musí vykonať test citlivosti.

Za týmto účelom sa na záhyboch šíri malé množstvo peňazí z vnútra lakťa alebo z oblasti za ucho. Je lepšie to robiť v noci. Ak ráno na koži nie sú žiadne sčervenanie, pálenie alebo iné nepríjemné príznaky, potom masť môže byť bezpečne aplikovaná na liečbu vyrážok.

S cieľom zlepšiť účinok odporúčajú odborníci integrovaný prístup.

 1. Ráno sa problémová pokožka vyčistí s vodou a špeciálnym gélom, pena.
 2. Potom utrite pleťovou vodou s kyselinou salicylovou, ktorá dezinfikuje závoj a vysušuje pupienky.
 3. Po vysušení naneste retinovú masť. Pomáha čistiť od mazových zátok, eliminuje nadmerný obsah tuku v pokožke reguláciou žľazy.
 4. Večer sú problémové oblasti rozmazané erytromycínovou masťou, ponechať nápravu na noc.

Foto: pred použitím retinoidov je potrebné konzultovať s lekárom

Skôr než vyskúšate toto ošetrenie, obráťte sa na lekára.

Keď majú retinoidy mnoho vedľajších účinkov, mali by byť predpísané dermatológiou.

Počas liečby je tiež dôležité dodržiavať pravidlá.

 1. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie.
 2. Ak masť prenikne do úst, očí alebo nosa, okamžite umyte postihnutú oblasť tečúcou vodou.
 3. Nepoužívajte viaceré antibiotiká súčasne.
 4. Nezvyšujte dávkovanie a liečbu.
 5. Ak sa chcete zdržať konzumácie alkoholu.

Otázky a odpovede

Jedinou nevýhodou antibiotika je nemožnosť dlhodobého užívania.

Väčšina patogénnych mikroorganizmov môže rýchlo vyvinúť rezistenciu voči nemu.

Výrobky, ktoré zvyšujú kyslosť žalúdka, oslabujú účinok tabliet. Preto sa neodporúča súčasne s recepciou je kyslá zelenina a ovocie, marinády, nápoje šťavy.

Ako funguje náprava

 • Erytromycín má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.
 • Zastavuje zápalový proces, normalizuje tvorbu kožného mazu.
 • Póry sú vyčistené nadbytkom tukových sekrétov a mikróby sú zbavené živného média na aktívnu reprodukciu.
 • Látka ničí stafylokoky, streptokoky a propionové mikroorganizmy, ktoré sa najčastejšie stávajú vinníkmi akné.
 • Liečba zabraňuje šíreniu infekcie do zdravých oblastí závoja, zabraňuje tvorbe nových čiernych bodiek, uzavretých komedónov a akné.
 • Masť komplexne zlepšuje stav kože a tiež zmierňuje príznaky post-akné škvrny a čerstvé jazvy.

Môžem ju použiť v tehotenstve?

Liek nie je predpísaný počas tehotenstva a laktácie.

 • Látka ľahko preniká do placentárnej bariéry, takže môže negatívne ovplyvniť vývoj plodu.

Foto: tehotenstvo sa neodporúča

 • Liek vstupuje do materského mlieka, čo môže spôsobiť alergické reakcie u dieťaťa.

Ak je liečba s erytromycínom nevyhnutná pre indikácie života, mali by ste prestať kŕmiť.

náklady

Tabuľka porovnávajúca náklady liekov na akné s erytromycínom v lekárňach v Moskve

Erythromycin masť pre akné

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Antibiotiká sú látky vytvorené na boj proti mikróbom a baktériám a pôsobia priamo na ne. Napríklad erytromycín blokuje syntézu proteínu v baktériách a neovplyvňuje tieto procesy u ľudí.

Na liečbu ťažkých foriem akné sa antibiotiká užívajú interne podľa pokynov a pod prísnou kontrolou lekára. Ak má človek miernu formu akné, potom môžete použiť externé antibiotiká, ako je erytromycín.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Ako žiadať správne

Táto masť si môžete zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Aplikujte ho na zapálených miestach 2-3 krát denne, kým nezmiznú úplne. Nie je žiadna kontraindikácia erytromycínu, ale napriek tomu sa musí používať s opatrnosťou. Faktom je, že po aplikácii tejto masti na tvár sa môže objaviť malé začervenanie, peeling, vyrážka a iné alergické reakcie.

Ak lekár predpísal liečbu erytromycínom, môže sa používať niekoľko mesiacov, ale nie je to najlepšia cesta. Je potrebné mať na pamäti, že tento liek môže poškodiť mikroflóru Vašich čriev. Z toho vyplýva, že po aplikácii masti s erytromycínom u ľudí sa môže objaviť dysbakterióza, objavia sa hubové choroby alebo sa môže objaviť žalúdočná kolika. Napriek tomu je každý organizmus individuálny, takže výskyt týchto vedľajších účinkov v jednom neznamená, že vzniknú z iného organizmu.

Teraz niektorí používajú zinok a masť erytromycínu na odstránenie akné. Toto spojenie je trochu mäkšie, ale jeho účinok je krátkodobý.

Formy uvoľnenia

Voľba erytromycínových prípravkov je rôznorodá: krémy, gély, pleťové vody. Najbežnejšou formou je lotion "Zinerit". Obsahuje erytromycín a octan zinočnatý, čo podporuje lepšiu penetráciu pleťovej vody do pokožky. Okrem toho je zinok antiseptikom a liečivá pokožka. Cena za tento kozmetický výrobok je pomerne malá, takže takmer každý môže kúpiť drogu. V tomto prípade sa krém odstráni bez lekárskeho predpisu a je povolený na liečbu akné.

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Erytromycínová masť pre akné: použitie

Akné na liečbu akné na tvári, dermatológ často predpisuje antibiotiká pre vonkajšie použitie. Jedným z nich je masť erytromycínu pre akné. Väčšina mikroorganizmov, ktoré spôsobujú akné, sú citlivé na ne.

Všeobecný opis

Hlavné aktívna zložka erytromycín masti úkony - makrolidové antibiotikum, ktoré vykazuje baktericídne aktivitu proti mnohým gram-pozitívnym a gram-negatívnym mikroorganizmom. Avšak pri dlhodobej liečbe sú patogénne baktérie schopné vyvinúť rezistenciu (rezistenciu) na liek.

Liečivo na vonkajšie použitie je predpísané v komplexnej terapii mladistvého akné, rovnako ako bolestivé a hnisavé vyrážky.

Aplikačná schéma

Pokyny na použitie mastí s použitím erytromycínu doporučujú aplikovať 2-3 krát denne na predčistenú pokožku. Je potrebné rozmazať výhradne postihnutú pokožku zápalovým procesom.

Zlepšenie stavu dermis sa pozoruje po mesiaci pravidelnej aplikácie. Nedostatok pozitívnej dynamiky si vyžaduje konzultáciu s dermatológa, ktorý môže nahradiť liek iným antibiotikom.

Celý priebeh liečby erytromycínom je 1,5 až 2 mesiace. Ďalšie použitie lieku sa neodporúča, pretože v niektorých prípadoch to môže viesť k vzniku superinfekcie.

preventívne opatrenia

Po aplikácii erytromycínovej masti na akné na jednu hodinu by sa nemali používať kozmetické výrobky a iné prípravky zamerané na boj proti akné.

Pred aplikáciou antibiotika je najprv potrebné zabezpečiť, aby k nej nedošlo k žiadnej alergickej reakcii. Prostriedok sa aplikuje na vnútornú stranu zápästia alebo lakťa. V neprítomnosti po pol hodiny po začervenaní a svrbení sa liek môže použiť na tvár.

kontraindikácie

Pred použitím produktu je potrebné dôkladne preštudovať pokyny a zoznámiť sa s dostupnými kontraindikáciami. Z jeho použitia je potrebné zdržať sa konania v týchto prípadoch:

 • patológia pečene;
 • žltačka;
 • intolerancia makrolidu.

Počas tehotenstva a laktácie sa odporúča prestať používať antibiotikum, pretože erytromycín je schopný prekonať placentárnu bariéru a vylučovať do materského mlieka.

Zlučiteľnosť s inými liekmi

Erytromycínová masť z akné sa nemôže kategoricky kombinovať s nasledujúcimi liekmi:

 • klindamycín;
 • linkomycín;
 • Chloramfenikol.

Počas liečby treba poznamenať, že oftalmická masť môže znížiť účinnosť hormonálnej antikoncepcie.

Nežiaduce reakcie

Ak ste precitlivení na zložky drog majú vysokú pravdepodobnosť vzniku alergickej reakcie, ktorá sa prejavuje vo forme svrbenie, pálenie, začervenanie a sčervenanie kože. V prípade, že tieto príznaky, prostriedky potrebné na umyť a okamžite sa pilulka antihistamínové liečivé (Suprastin, Tavegil, atď.).

Dlhodobé užívanie antibiotík môže vyvolať vývoj kandidózy na koži.

Analógy podľa zloženia

Erytromycínová masť z akné na tvári môže byť nahradená liekom ako je Zinerit. Hotový roztok okrem erytromycínu v jeho zmesi obsahuje zinok, ktorý niekoľkokrát zvyšuje jeho účinnosť.

Okrem antibakteriálneho účinku má liek komedonolytický a protizápalový účinok. To znamená, že Zinerit pomáha znižovať aktivitu mazových žliaz a spúšťa rýchlejší proces regenerácie pokožky.

Keď liek nie je účinný

Erytromycínová masť z akné recenzie vo väčšine prípadov je pozitívna. Avšak niekedy droga nemá terapeutickú účinnosť, čo môže byť spôsobené nasledujúcimi dôvodmi:

 • absencia integrovaného prístupu k liečbe;
 • rezistencia baktérií, ktoré spôsobili akné erytromycínu;
 • akné hormonálnej alebo alergickej etiológie.

Z týchto dôvodov by ste mali pred liečbou týmto antibiotikom navštíviť dermatológa a odovzdať všetky potrebné testy.

Analogy podľa princípu konania

Proti akné môžu byť použité lacné analógy lieku dostupné pod nasledujúcimi názvami:

 • sintomitsina;
 • chloramfenikol;
 • Tetracyklín.

Chloramfenikolová látka sa nachádza v zložení Synthomycín a Levomycetin liniment. Má silný a široký antibakteriálny účinok, ktorý znemožňuje jeho použitie nielen s vnútorným a purulentným akné, ale aj s kožušinami.

Tetracyklín môže byť predpísaný pre problémovú pokožku proti akné s individuálnou intoleranciou voči erytromycínu alebo chloramfenikolu.

Pred použitím tohto alebo takéhoto antibiotika na vonkajšie použitie proti akné by sa mal konzultovať s dermatológiou.

Ako erytromycín masť z akné

Ľudské lieky môžu byť užitočné pri znižovaní príznakov akné, ale nie vždy zvládnuť príčiny ochorenia. Zaručujú lieky obnovenie liečby infekcie a zápalu, najmä antibiotiká? Napríklad, masť erytromycínu pre akné pomáha eradikovať propionobaktériu, čím sa znižuje zápalový proces v koži.

Prosne liečby akné antibiotikami

Hlavnou príčinou zápalu pri akne je rast bakteriálnych a hubových kolónií v póroch kože. Propionobakterián sa týka povinných anaeróbov, môžu sa vyvinúť v prítomnosti kyslíka a naďalej žiť v prostredí bez kyslíka. Účinná látka erytromycínovej masti účinne narába s mikróbmi vo vonkajšej vrstve kože a v potrubiach mazových žliaz.

Erytromycín patrí medzi relatívne nové antibakteriálne lieky - makrolidy. Mnohí ľudia vedia z kurzu o biológii v škole, že prvým antibiotikom v dejinách medicíny bol penicilín. Teraz je použitie tohto lieku obmedzené, pretože existuje veľa nových kmeňov baktérií odolných voči sérii penicilínov. Erytromycín vo svojom pôsobení pripomína penicilín a môže sa použiť na alergie na druhý.

Recenzia na tablety Erytromycín z akné ponechávajú ľudia, ktorí trpia strednou a ťažkou akné po dlhú dobu. Iba pomocou systémovej liečby antibiotikami a retinoidmi sa dokážu zbaviť pupienkov a akné.

Ostatné makrolidy, ktoré sú podľa vlastností podobné erytromycínu:

 • klaritromycín;
 • klindamycín;
 • azitromycín;
 • linkomycínu.

Antibiotiká zabíjajú baktérie, to znamená, že majú baktericídny účinok. Bakteriostatickým účinkom je prevencia rastu mikroflóry. Ako odborníci píšu v komentároch a recenziách, erytromycín z akné v závislosti od podmienok môže koncentrácia vykazovať bakteriostatické a baktericídne vlastnosti. Aj antibiotiká klindamycín a linkomycín fungujú a posledné dve antibiotiká vykazujú vyššiu aktivitu.

Ako liečiť akné erytromycínovou masťou?

Účinná látka erytromycín má antibakteriálny a protizápalový účinok, ktorý sa prejavuje inhibíciou rastu a smrti mikróbov. Ide o gramnegatívne a grampozitívne baktérie, ktoré sú citlivé na antibiotikum. Medzi nimi sú patogény infekčných chorôb a tiež propionobaktérie. Tieto mikroorganizmy zvyčajne nepoškodzujú pokožku, ale so zvýšenou reprodukciou vyvolávajú akné a výskyt akné.

Liečba erytromycínovou masťou vedie k zníženiu aktivity baktérií, k zníženiu prejavov zápalového procesu. Aplikujte výrobok na predtým vyčistenú suchú pokožku tenkou vrstvou. Hoci masť erytromycínu je kúpená v lekárni bez lekárskeho predpisu, frekvencia aplikácie a dávky má byť stanovená špecialistom.

Začnite a dokončite antibiotickú liečbu iba po konzultácii s lekárom. V tomto prípade je možné predpísať iné lieky, ktoré zvyšujú účinnosť boja proti infekcii. Zlepšenie mierneho akné môže nastať po niekoľkých dňoch liečby liekmi.

Podľa recenzií, Erythromycin masť od akné je ľahko použiteľný, rýchlo vysuší zápal. Keď sa vyvíja závislosť na tomto antibiotiku, liečivý účinok sa stáva menej nápadný. V takýchto prípadoch lekári predpisujú komplexné lieky, ktoré obsahujú nielen antibakteriálnu látku. Napríklad, suspenzia "Zinerit" sa vyrába na báze erytromycínu a zinku.

Mali by ste starostlivo prečítať kontraindikácie používania erytromycínovej masti. Patria sem vek menej ako 10 rokov, individuálna intolerancia zložiek lieku. Tehotné a dojčiace ženy, liek sa predpisuje s opatrnosťou.

Vedľajšie účinky antibiotickej liečby

Bohužiaľ, všetky antibakteriálne látky konajú bez rozdielu. Výsledkom je prospešné baktérie, ktoré sa podieľajú na udržiavaní ochranných funkcií pokožky. Okrem toho existuje odpor, takže účinnosť erytromycínovej masti proti akné klesá v priebehu času na nulu.

Nevýhodou erytromycínu je, že liek najčastejšie zastavuje rast baktérií. Úplné odstránenie kože z infekcie sa vyskytuje so silnou lokálnou a všeobecnou imunitou. Erytromycínové pilulky tiež pri požití spôsobujú poruchy žalúdka.

Vedľajšie účinky pri systémovej liečbe antibiotikami (tablety):

 • žalúdočnej alebo črevnej koliky;
 • nevoľnosť, vracanie;
 • mierna hnačka.

Menej časté vedľajšie účinky:

 • kožná vyrážka, začervenanie alebo svrbenie;
 • únava, všeobecná slabosť;
 • ťažká bolesť brucha;
 • ťažká hnačka;
 • horúčka.

Počas liečby dochádza k slabému nepohodu, keď sa telo prispôsobí lieku. Ak sa v dôsledku používania erytromycínu vyvinie ťažká hnačka, prestanete užívať liek. Keď sa objavia závažné vedľajšie účinky, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Ako používať erytromycín proti akné

Na liečbu ochorení kože sa niekedy používajú špecializované látky, ktoré majú úplne iný účel. Je jasné, že sa to robí iba s povolením a pod starostlivým dohľadom ošetrujúceho lekára a dermatológa. Jednou z populárnych variantov je masť erytromycínu pre akné. Táto liečivá sa považuje za očné a je určená na liečbu rôznych ochorení očí spôsobených vývojom parazitov v tele. Ale samotná účinná látka prispieva k skutočnosti, že masť je účinná pri liečbe rôznych dermatologických patológií.

Princíp účinku erytromycínovej masti na pokožku

V tomto prípravku je hlavnou účinnou látkou erytromycín, čo je naznačené aj názvom lieku. Látka je na zozname najúčinnejších antibiotík používaných v rôznych odboroch medicíny. Antibiotiká a antiseptiká sú určené na to, aby priamo bojovali so škodlivými mikroorganizmami, čo spôsobuje rôzne typy patológií. Je pozoruhodné, že v čistej forme tieto látky ovplyvňujú iba baktérie. Avšak pomocné zložky v každom prípravku môžu spôsobiť negatívnu reakciu Vášho tela.

V skutočnosti akékoľvek antibiotikum blokuje syntézu proteínov v mikróboch. Erytromycín nie je výnimkou. V dôsledku toho sa žiadne procesy v ľudskom tele nemenia. Ale každý jednotlivý liek má svoje vlastné vlastnosti a princípy vplyvu, takže v každom prípade existuje množstvo kontraindikácií, ktoré môžu zabrániť použitiu masti s erytromycínom na liečbu Vašej pokožky.

Pokyny na použitie erytromycínu pre akné

Prípravky na báze tohto antibiotika nemajú vo svojom zložení agresívne látky. Preto lekár odporúča užívať drogy čo najčastejšie, v závislosti od typu pokožky. Neexistuje žiadna štandardná inštrukcia. Napriek tomu skúsenosti ľudí, u ktorých sa erytromycínové masti stali účinnou metódou liečby, ukazuje, že by sa mali dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Každý produkt na báze erytromycínu sa aplikuje na očistenú pokožku. Pred použitím gélu na umývanie alebo špeciálneho mydla na odmastenie krytu. Používajte len tie lieky, ktoré sú ideálne pre vás ako typ pleti.
 2. Aplikujte erytromycínové masti, krémy alebo gély pravidelne. Prax ukazuje, že náprava bude účinná, ak ju aplikujete 2-3 krát denne v rovnakom intervale. A neexistuje žiadny špecifický spôsob liečby. Liečivá sa používajú, kým nezmizne zápal. Samozrejme, ak v priebehu 30 dní nezaznamenáte žiadne zmeny vôbec, ďalšia liečba zvoleným liekom jednoducho nemá zmysel.
 3. Počas liečby erytromycínom starostlivo monitorujte stav kože. Buďte čistí v prvých fázach používania. Ak z nejakého dôvodu droga nezodpovedá vašej koži, môže sa javiť ako sotva viditeľná sčervenanie a zapálené záplaty. Často je to sprevádzané svrbením, takže je ľahké zistiť nezlučiteľnosť. Existujú však prípady, keď koža veľmi pasívne reaguje na nevhodný prípravok. Preto v prvých dňoch skontrolovať pokožku pre všetky negatívne dôsledky. Okamžite prerušte liečbu, ak zaznamenáte najmenšie odchýlky.
 4. Používajte nástroje. Ak je liek vhodný pre vás podľa typu kože, dermis normálne reaguje na dlhodobé liečebné postupy. Ako bolo uvedené, erytromycín proti akné sa môže používať niekoľko mesiacov. Lekári však odporúčajú vyhnúť sa takémuto dlhodobému liečeniu. Skutočnosťou je, že látka postupom času začne pôsobiť zle na čreve, postupne ničí jej mikroflóru. Preto musíte nájsť ďalšie lieky, ktoré urýchlia účinky erytromycínu. V tomto prípade sa zvyšuje pravdepodobnosť, že látka jednoducho nemá čas ovplyvniť stav gastrointestinálneho traktu.
 5. V prípade potreby zmiešajte erytromycínovú masť so zinkom. Druhá látka má oveľa miernejší účinok na pokožku. V dôsledku toho, zbavenie sa akné nespôsobuje absolútne žiadne nepohodlie. Stojí za zmienku, že táto možnosť je vhodnejšia pre ľudí s veľmi citlivou pokožkou a aplikuje ju len ako poslednú možnosť. Faktom je, že kombinácia so zinkom významne znižuje účinnosť lieku. Výsledkom je, že akné neprechádza tak rýchlo a je tu možnosť recidívy.

Jasne dodržujte odporúčané odporúčania a výsledok nebude príliš dlho. Ale nezabudnite, že každý organizmus je individuálny, takže doktor môže upraviť pokyny v závislosti od charakteristík vašej pokožky. Vypočujte si názor špecialistu. Iba týmto spôsobom rýchlo dosiahnete očakávaný výsledok.

Kontraindikácie erytromycínovej masti

Samotná látka je veľmi silná. Ale zoznam kontraindikácií erytromycínu proti akné nie je taký veľký, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. Existujú len 4 základné požiadavky. Liek je kontraindikovaný:

 • s individuálnou neznášanlivosťou jednotlivých zložiek vybraného činidla;
 • počas tehotenstva;
 • počas laktácie;
 • deti do desiatich rokov.

V iných prípadoch je akákoľvek masť s erytromycínom ako hlavnou látkou vhodná na liečbu, ak lekár nie je proti jej použitiu.

Vedľajšie účinky masti s erytromycínom

Ak nepatríte do skupiny ľudí, ktorí sú pre tento liek kontraindikovaný, ale vedľajšie účinky sa stále objavia, kontaktujte ihneď lekára. Faktom je, že odchýlky môžu byť dosť vážne a niektoré dokonca ohrozujú život za určitých okolností. Medzi hlavnými vedľajšími účinkami erytromycínu možno zistiť:

 • opuch hrdla;
 • ťažkosti s dýchaním;
 • opuch tváre;
 • alergická reakcia;
 • vyrážky, rozšírené na tvári;
 • svrbenie na miestach liečených masťou;
 • nevoľnosť a vracanie;
 • závraty;
 • zvýšený krvný tlak;
 • opuch tváre a hrdla;

Ide o vážne odchýlky, ktoré si vyžadujú okamžitý zásah špecialistov. Existuje niekoľko bežných vedľajších účinkov, ktoré sa vyskytujú pomerne často a prejdú sami, akonáhle prestanete používať liek:

 • olupovanie pokožky v ošetrovaných oblastiach;
 • mierne sčervenanie;
 • podráždenie krytu.

Len v prípade, ukázať poškodenej koži lekárovi a prerušiť užívanie drogy podľa potreby, v závislosti na zistení odborníka.

Aby ste pochopili princíp správnej kombinácie drogy, musíte študovať príklady skutočných pacientov. Pozrite si recept na efektívnu nápravu v nasledujúcom videu:

Erytromycínová masť pre akné nie je zďaleka najbežnejšou a najpopulárnejšou možnosťou liečby. To je spôsobené tým, že liečba kože nie je hlavnou úlohou tejto drogy. Napriek tomu prax ukazuje, že v niektorých prípadoch je toto riešenie najlepším riešením problémov s pokožkou.