Hlavná

Kliniky

Ako pomáha masť zinku s akné?

Problém výskytu akné je viac alebo menej známy každému človeku. Moderná kozmetológia ponúka veľké množstvo liekov na liečbu akné. Ale často vysoké náklady na inzerovanú značku neprinášajú požadovaný výsledok a problém pupienok sa opäť vráti.

S komplexným prístupom k liečbe akné, nezabudnite na osvedčené, lacné spôsoby. Jedným z účinných liekov je zinok masť. Účinok tejto masti kontroluje veľa dievčat, zatiaľ čo nízka cena lieku nehovorí o kvalite. Naopak, často dobrý produkt nepotrebuje reklamu.

Zinková masť pre akné - dôvody pre účinnosť

Vzhľadom na vysoký obsah zinku sa produkt bežne používa na liečbu problémovej a mastnej kože. Do zloženia masti je zahrnutý oxid zinočnatý a vazelína v množstve 1/10. zinok je jedným z najdôležitejších enzýmov v tele, a preto je masť často predpísaná na liečbu vyrážky plienky u dojčiat. Pri liečbe akné má masť lokálny antiseptický účinok, zmierňuje sčervenanie a svrbenie. Zinoková masť suší pupienky, čím zabraňuje ich ďalšiemu rozvoju.

Okrem maskovacích vlastností masť dokonale hydratuje pokožku a zvyšuje jej pružnosť. Vzhľadom na regeneračné vlastnosti masť znižuje riziko zjazvenia a jaziev na koži. Spravidla sa neustále používa akné masť, akné a post-akné sa uzdravujú oveľa rýchlejšie a zjavne odľahčujú.

Indikácie na použitie

V anotácii k lieku sa uvádza, že zinoková masť sa môže použiť pri počiatočnom výskyte podráždenia a hnisania. Ale nepoužívajte liek pri prvom podozrení na vznik akné. Nadmerné používanie masti môže spôsobiť precitlivenosť na zložky lieku. V dôsledku toho môže začať začervenanie a situácia sa výrazne zhorší. Zvlášť opatrne je potrebné používať masť na otvorené rany a rezy. Široko zinková masť sa používa na nasledujúce choroby:

 • akné - akné, to je hlavný problém, s riešením, ktoré zvládnuť zinok. Masť rýchlo odstraňuje zápalový proces, vysušuje pokožku a uzdravuje. Zinková masť čoskoro odstraňuje akné a poskytuje účinok z dlhodobého hľadiska. Pre maximálny účinok pri liečbe výrobkov na báze zinku odporúčajú dermatológovia používať lieky s erytromycínom.
 • Poškodenie a podráždeniehorné vrstvy epidermis - Vzhľadom na antibakteriálne vlastnosti je masť veľmi účinná pri liečbe rôznych škrabancov, popálenín a podráždení. Navyše masť pôsobí upokojujúco na pokožku po kontakte s jedovatými rastlinami. Rýchle hojenie postihnutých oblastí pokožky nastáva v dôsledku výrazných regeneračných vlastností.
 • zaparenín - Nástroj je vhodný na riešenie tohto problému tak u detí, ako aj u dospelých. Zvyčajne sa plienková vyrážka vyskytuje v dôsledku dlhodobého kontaktu s pokožkou s vlhkosťou (používanie plienok, obkladov alebo obväzov dlhú dobu alebo príliš tesného syntetického odevu). Prípravok sa aplikuje jednoducho pomocou tenkej vrstvy na postihnuté miesta očistenej kože.
 • melazma alebo pigmentácia kože - ochorenie sa prejavuje silnou pigmentáciou kože. Choroba je pomerne častá u mužov a žien. Najmä melasma je bežná choroba u žien počas tehotenstva. Na úspešné liečenie tejto choroby používajte masť zinku. Aplikujte ho 6-krát denne po dobu 2 týždňov.
 • Ochrana pred slnkom - Oxid zinočnatý, ktorý je súčasťou lieku, má ochranný účinok na pokožku pred slnečným žiarením. Použitie lieku je prijateľné od 6 mesiacov. Okrem toho má krém regeneračný účinok a chráni pred nežiaducimi popáleninami.

Návod na použitie

Pokyn o používaní zinkovej masti z akné nezahŕňa komplexné akcie a zostane pochopiteľný pre absolútne každého užívateľa. Ale, rovnako ako pri každom kozmetickom výrobku, musíte dodržiavať určité pravidlá:

 • Krém naneste iba na čistú pokožku. Najlepšie je aplikovať výrobok na predvarenú kožu, takže účinnejšie zložky budú ľahšie prenikať do hlbších vrstiev kože.
 • Pred aplikáciou je potrebné dezinfikovať pokožku rúk - je to nevyhnutné na zabránenie infekcie. V takomto prípade môžete používať alkoholové utierky alebo umývať ruky mydlom.
 • Zinoková masť sa má aplikovať len na postihnuté miesta pokožky tenkou vrstvou. Pri malých vyrážkach môžete použiť vatový tampón. Aplikujte krém iba na akné. Použitie masti v celej koži môže viesť k progresii vyrážok.
 • Keďže krém prakticky nie je absorbovaný, musí sa po chvíli odstrániť. Vzhľadom na vazelínu, ktorá je súčasťou krému, môže dôjsť k upchávaniu pórov.
 • Celé obdobie liečby je lepšie nevyužívať kozmetiku. Koža by mala odpočívať. Tiež nápravu nemožno použiť ako make-up základňu. Tučná konzistencia krému nielenže zničí make-up, ale môže tiež viesť k regresii.
 • Ak sú na koži malé rany alebo škriatky, krém sa má používať s mimoriadnou opatrnosťou. Počas postupu sa krém nesmie dostať na sliznice (hlavne oko).
 • Ak je koža s vysokým obsahom tuku, môžete ju nahradiť vhodnejšou tkaninou. Liniment spravidla má viac tekutej konzistencie a ľahšie sa aplikuje na pokožku. Ďalšou nepochybnou výhodou pri použití tejto formy liečiva je nedostatok vazelíny v kompozícii.
 • Použitie zinkovej masti môže viesť k miernemu tmavnutiu pokožky. Tento účinok je spôsobený účinnými látkami v zložení masti. Zastavenie liečby kvôli tomu nie je nutné, časom od tmavnutia nebude stopa.
Niekoľko overených spôsobov použitia zinku z akné

Táraj. Osvedčené prostriedky akné s použitím zinkovej masti. Na prípravu je potrebné presunúť salicylový a boritý alkohol v rovnakom pomere (30 ml) do sklenených výrobkov. Výsledná zmes sa musí dôkladne pretrepať počas jednej minúty. Po rozdelení zmesi na dve rovnaké časti. V jednej polovici tekutiny pridajte polovicu čajovej lyžičky zinkovej masti a druhú - toľko sírnej masti. Ráno používajte prvú zmes, v noci - druhú.

Maska s hlinkou. Dve druhy ílu (čierne a ružové) musia byť uvoľnené v sklenených nádobách s minerálnou vodou. Zmes by sa mala získať pomocou hustoty ako kvapalnej kyslej smotany. Do výslednej zmesi by sa malo pridať malé množstvo zinkovej masti (1 lyžička). Výsledná maska ​​sa má aplikovať na pokožku počas 15 minút. Po použití umyte masku teplou tečúcou vodou. Obzvlášť dobré používanie masky ovplyvňuje pokožku, náchylné na rýchly vzhľad mastného lesku. Výrobok čistí póry a zjemňuje farbu pleti.

Maska s sladom. Pri príprave tejto masky potrebujete pred vytvorením viskóznej kaše použiť koreňový prášok z lepok (predávaný v lekárni) zmiešaný so zinkovou masťou. Výsledná zmes sa aplikuje na tvár podľa princípu masky a ponechá sa 20 minút. Po aplikácii by sa pokožka mala dôkladne vyčistiť jednoduchou tečúcou vodou. Očistenú pokožku je možné lubrikovať hydratačným prostriedkom.

Maska na noc. Ak chcete zvýšiť tón pleti a zbaviť sa akné, môžete použiť nasledujúci recept. Pri príprave je potrebné zmiešať zinkovú masť s často používaným krémom. Aj pri príprave masky môžete použiť bežný detský krém. Pri zmiešaní sa pomery môžu určiť nezávisle, ale je potrebné začať s malým množstvom masti. Pri dlhodobom používaní sa pomer masti a krémov môže znížiť na 1/1.

Lotion so zinkovou masťou. Ak chcete masť používať zinkový prášok alebo masť. 1 gram prášku alebo masti sa zmieša so stružkou citróna. V niektorých prípadoch môžete použiť tinktúru nechtíka. Získaná kompozícia sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky pred spaním.

Je to zaujímavé! Zinková masť sa používa nielen ako prostriedok na liečbu akné a akné, ale úspešne sa používa ako kozmetický prostriedok proti vráskam. Pri aplikácii masti z vrások sa liek nanáša na pokožku tenkou vrstvou. Ak používate túto metódu, nezabudnite, že vlastnosti masti majú sušivý účinok, takže použitie masti sa musí kombinovať s následnou aplikáciou zvlhčovača.

Rozmanitosť prostriedkov s obsahom zinku

Prostriedky s prídavkom zinku sú všeobecne známe v medicíne a kozmeteológii. Najčastejšie sa tieto lieky používajú jednoducho, pričom sa vzťahujú na potrebné oblasti pokožky. Liečivé a kozmetické prostriedky na báze zinku podporujú regeneráciu buniek, hlboko hydratujú pokožku, podporujú elimináciu toxínov a saturujú pokožku základnými vitamínmi a mikroelementmi. Moderné farmakologické komplexy s vysokým obsahom zinku a vitamínov:

Použitie vitamínových komplexov a kozmetiky by malo byť koordinované s dermatológiou. Tieto lieky sa zvyčajne používajú kvôli nedostatku zinku a kožných problémov. Je pozoruhodné, že masť na báze zinku sa môže použiť na liečbu mnohých kožných problémov u dojčiat.

Stanovenie výsledku

Zinková masť z akné na tvári je schopná v krátkom čase odstrániť začervenanie a zabrániť vzniku nových vyrážok. Ak chcete pokračovať v fixácii výsledku, môžete sa navyše držať stravy. Diéta by mala obmedziť produkty, ktoré blokujú účinok zinku, ako sú potraviny s vysokým obsahom sójových bielkovín a medi. Počas obdobia liečby môžu byť do stravy zahrnuté aj potraviny, ako sú vajcia, fazuľa, orechy a fazuľa. Tieto výrobky obsahujú veľké množstvo medi a pomôžu čo najskôr zbaviť sa problému.

Ak chcete dosiahnuť udržateľný výsledok, použite masť aspoň raz denne. Ak je liek opustený, môže začať zvýšená akumulácia podkožného tuku, čo na oplátku poskytne impulz tvorbe nového akné. Pri neustálom používaní masti by ste mali prestať používať iné prostriedky na čistenie pokožky. Nie je možné predpovedať účinok viacerých liekov.

Kontraindikácie pre použitie

Ako každé nápravné opatrenie, zinok mast má svoje kontraindikácie. Vo väčšine prípadov je dôvodom odmietnutia masti individuálna neznášanlivosť. Pri aplikácii na pokožku činidla, ktoré spôsobuje neznášanlivosť zložiek, sa môže vyvinúť zápal. V niektorých prípadoch môže mať tvorba akné alergickú príčinu.

Na overenie reakcie na toleranciu lieku je potrebné aplikovať malé množstvo krému na mimoriadne zraniteľné oblasti pokožky. Aplikujte masť na zápästie alebo na vnútornú stranu lakťa. Nezmývajte masť 20 minút. V prípade podráždenia svrbenia alebo začervenania z použitia masti by sa mali zlikvidovať.

Treba mať na pamäti, že používanie masti by sa malo prerušiť počas tehotenstva a laktácie. Počas tohto obdobia môže jeho použitie nepriaznivo ovplyvniť pokožku, pretože ženský hormonálny zázemie je v nestabilnom stave. Okrem toho môže veľké množstvo zinku v mlieku ovplyvniť vývoj dieťaťa.

Recenzie o používaní zinkovej masti z akné

Referenčné číslo 1

Akné, akné a takzvané rohy ma prenasledovali z prechodného veku. V priebehu času sa tento problém začal rozširovať - ​​akné sa objavovalo všade, na tvári, chrbte, ramenách a dokonca aj v slabinách. Odvolanie sa k lekárom a použitie veľmi drahých prostriedkov vôbec neprinieslo žiadne výsledky.

Neskôr mi zoznámila o zinkovej masti. Nemôžeme povedať, že výsledok prišiel veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých mesiacov som vždy použil masti a po pol roku, človek začal vyzerať úplne inak. Veľkým plusom bola absencia silných jaziev a jaziev. Okrem jednoduchej aplikácie masti som použil masky na báze zinku. Maska "boltushka" pomohla najlepšie.

Po nej sú pupienky vysušené a nakoniec úplne zmizne a nové sa nestretnú, aby sa objavili. Všeobecne existoval pocit, že masť vytiahne akné a súčasne liečí pokožku. Pre človeka je určite ťažké, ale s cťou môžem povedať, že som to urobil. Teraz som majiteľom čistej kože.

Дмитрий, 26 - Москва

Referenčné číslo 2

Moja babička mi povedala, aby za pomoci tohto lieku zaobchádzala s akné. Povedala mi, ako používala tento nástroj v mojich rokoch. Spočiatku som to neurobil vážne, pretože nástroj nie je inzerovaný a nie populárny. Ale keď finančné prostriedky v mojom arzenáli prestali fungovať, stále som sa rozhodol vyskúšať. Krém som nanášal niekoľko týždňov, 3-5 krát denne.

Do konca druhého týždňa sa akné zastavilo sčervenaním a zapálením a nové akné sa stalo oveľa menej. Teraz, akonáhle mám vyskočiť pupienok - ihneď to rozmazneme. Výsledok je tak, ako sa hovorí na tvári. A vo všeobecnosti masť sa stala nepostrádateľným nástrojom v kabíne domáceho lekárstva, každý ho používa svojou vlastnou cestou. Pri dlhodobom používaní sa ukázalo, že masť sa dobre vyrovná s rezmi, popáleninami a odreninami.

Darya, 16 rokov - Petrohrad

Recenzia №3

Po neúspešnom tetovaní sa zdalo, že sa koža zbláznila. Pryšchiki sa začal objavovať neustále, bez ohľadu na vonkajšie alebo vonkajšie faktory. Ako vždy, ľudová medicína prišla na záchranu. V blízkosti lekárskej kancelárie dermatológov, keď som sa stretol s priateľom, som vyriešil svoj problém. Priateľ odporúča používať masky založené na zinku a užívanie vitamínov s obsahom. Na úkor vitamínov som sa poradil s lekárom, ale ja som sa vyčistil, že som čistil svoju pleť.

Urobila masky na báze sladkého drievka a zinku, pomazala pupienok masťou a čoskoro všetko zmizlo. Jediná nevýhoda bola dokončená odmietnutie kozmetiky, ale to môže ľahko prežiť (stačí aplikovať masť alebo večery masku). Okrem toho som sledoval stravu, to bol ďalší prínos, pretože som stratil váhu. Po dvoch mesiacoch som zabudol nielen na akné, ale mal aj čistú hydratovanú pokožku bez čiernych škvŕn.

Masť na báze zinku proti akné: hlavná činnosť a tipy na použitie

Zinok je dôležitým prvkom ľudského tela a ako súčasť modernej kozmetiky sa úspešne používa pri liečbe mnohých kožných ochorení. Efektívnym prostriedkom v boji proti rôznym erupciám je masť s oxidom zinočnatým, ktorý je už dlho známy svojimi protizápalovými, baktericídnymi a sušiacimi vlastnosťami. Mnohí výrobcovia vyrábajú masti na báze zinku na akné, pretože pomáhajú dlho zabudnúť na vyrážky a čierne škvrny.

Účinnosť masti z akné

Zinok pomáha obnoviť krásu a zdravie pokožky. Aktívne zložky krému alebo masti prenikajú do pokožky a pôsobia priamo na baktérie. Prípravky zlepšujú krvný obeh, zmierňujú zápal, majú regeneračné vlastnosti. Nedostatok prvku v tele môže viesť k problémom s kožou a ďalšími poruchami. Masti na akné na báze zinku majú nasledujúce vlastnosti:

 • antibakteriálne pôsobenie;
 • regulácia mazových žliaz;
 • sušiaci účinok pri zápalových procesoch;
 • výrazne regenerovaná koža;
 • škvrny, stopy akné sú menej nápadné.

Okrem použitia masti s hlavnou účinnou látkou na úspešný boj proti vyrážke je potrebná úprava výživy a životného štýlu. Iba podľa pokynov a odmietania zlých návykov môžete získať najväčší úžitok z akejkoľvek masti.

Je dôležité si uvedomiť, že akékoľvek vyrážky môžu mať vnútorné príčiny, ktoré sa nedajú vyliečiť len vonkajšími prostriedkami proti akné. V takýchto prípadoch sa odporúča návšteva špecialistov a kompetentnej liečby.

Použitie prvku pre pokožku

Zloženie mnohých masti obsahuje oxid zinočnatý ako hlavnú zložku v boji proti akné. Vzhľadom na aktivitu zinku niektorých enzýmov klesá a mazové žľazy produkujú menej kožného tuku, ktorý upcháva póry a spôsobuje veľa vyrážok na tvári. Pridaním zinku do kozmetických výrobkov sa získa produkt s aktívnou zložkou, aby sa eliminovala hlavná príčina erupcií na hormonálnej úrovni. Takéto prostriedky sú účinné nielen zvonku, ale aj vnútri, ovplyvňujúce chemické procesy. Látka sa tiež pridáva do krémov na regeneráciu pokožky, zvyšuje jej pružnosť a pružnosť.

Moderné prípravky na báze zinku

Prostriedky na akné na báze zinku sú dostupné vo forme masti, krému, tabliet. Výborným prípravkom je zinková pasta, ktorá vysušuje postihnutú oblasť pokožky, zmierňuje zápal. Zinok sa používa pri výrobe detských krémov, rovnako ako zložka činidla vo forme prášku na prípravu roztoku proti akné. Mnoho kozmetických spoločností zahŕňa látku v zložení krémov na regeneráciu pokožky.

Zinok masť

Časovo preukázateľný a cenovo dostupný prostriedok proti akné sa nazýva zinková masť, ktorá obsahuje oxid z látky a vazelínu. Pri pravidelnej aplikácii sa zlepšuje činnosť mazových žliaz, už nie je nadbytočný kožný tuk, póry nie sú upchaté. Pustulárne procesy na tvári prechádzajú rýchlejšie a ľudia s tučným typom pokožky zaznamenajú zmiznutie čiernych bodiek a nepríjemný lesk.

Salicylic-zinková masť

Výrobok s obsahom zinku a kyseliny salicylovej dobre korešponduje s pupienkami a ich stopami. Ďalším názvom lieku je pasta Lassar, jeho baktericídne a protizápalové vlastnosti sú všeobecne známe, ako aj regulácia mazových žliaz. Všetky zložky prenikajú hlboko do pokožky a zlepšujú krvný obeh a škvrny a jazvy z akné sú oveľa rýchlejšie.

Zinerit

Nápravu s oxidom zinočnatým a antibiotikom vo forme prášku na prípravu roztoku "Zinerit" je známe prakticky každá osoba, ktorá sa stretla s vyrážkou na tvári. Účinok liečby s liekom prichádza dosť rýchlo, pretože sa bežne používa pri liečbe akné. Erytromycín v kombinácii so zinkom rýchlo odstraňuje akné v každom štádiu. Spôsob aplikácie a priebeh liečby závisí od vývoja ochorenia kože.

Poliozin

Známym liekom so zinkom je "Polyosin" masť. Liek má antimikrobiálny a protizápalový účinok. Okrem oxidu zinočnatého obsahuje kompozícia kyselina salicylová a špeciálny filtrát. To sa úspešne používa na akné, na hojenie rán, na popáleniny a odlesky a na iné ochorenia kože.

Krém so zinkom

Medzi známe prípravky so zinkom na tvár sa nachádzajú výrobky "Čistá línia" s eukalyptom "Ideálna pokožka". Ďalší krém na báze zinku na akné vyrába spoločnosť Margarite Cosmetics pre problémovú pleť "Zinkový krém", ako aj účinný krém "Seracin" s zinkom a sivými ruskými výrobcami "LibreDerm".

V akých krémoch sa zinok stáva účinnejším?

Kombinácia zinku s inými účinnými látkami sa úspešne používa na liečbu akné a iných kožných problémov. Kombinácia zinku s kyselinou salicylovou sa už dlho používa pri výrobe mnohých krémov pre problémovú pokožku a obnovenie jej elasticity. V spojení s antibiotikom je zinok predpísaný aj na liečbu rôznych pichľaviek.
Kontraindikácie používania liekov so zinkom sú takmer žiadne, pretože látka je dokonca v zložení krémov pre malé deti. Aby ste zabránili individuálnej neznášanlivosti zložiek masti, musíte urobiť alergický test na citlivú oblasť pokožky.

Tipy na používanie výrobku na tvár

Pred aplikáciou masti, krému alebo masky musí byť tvár očistená od kontaminantov pomocou kozmetických prípravkov. Ak chcete, aby komponenty domácej alebo dokončenej masky lepšie fungovali, pokožka je naplnená v zásobníku horúcou vodou na 10 minút, pokrytá uterákom. Tento postup pomôže otvoriť póry a zinok a ďalšie zložky preniknú hlbokými vrstvami kože a budú pôsobiť rýchlejšie. S opatrnosťou očistite tvár, ak sú hnisavé procesy alebo bolestivé útvary. V tomto prípade je lepšie konzultovať s lekárom.

Domáce masti na báze zinku alebo zinku

Zinok pre domáce masky sa najlepšie používa v tabletách, ktoré sú v akejkoľvek lekárni. Dostupnosť lieku a jednoduchosť používania robia domáce procedúry obľúbené. Mletý znamená, že sa odporúča pridať do hotových masiek a krémov problémovú pokožku alebo pripraviť sa z dostupných ingrediencií.

Efektívna maska

Obnovte rovnováhu pokožky a vyčistite póry pomôže maske z hliny s prídavkom zinku. Bude to trvať lyžicu čiernej a ružovej hliny, rovnako ako lyžička zinku masť. Zložte zmes na predbežne očistenú tvár po dobu 10-15 minút. Táto maska ​​je vhodná na mastnú pleť a na suché použitie zinkový masť s denným krémom na tvár, ktorý je kombinuje v rovnakých pomeroch.

Maska pre kombinovaný typ

Zmiešajte 2 lyžice koreňa sladkého drievka a čajovú lyžičku zinkovej masti, nechajte na problémových miestach 20 minút. Po odstránení masky hydratujte pokožku krémom. Pravidelné vykonávanie procedúry nielen zmierňuje akné, ale aj pleť.

Pleťová voda s obsahom zinku

Utišujúci a protizápalový účinok obsahuje krém z jednej zinkovej tablety, lyžičky citrónovej kôry a 1 lyžičku listov mäty. Všetky zložky okrem zinku kombinujú a zriedia 0,5 šálky horúcej vody. Najprv musíte uvariť vodu, ochladiť trochu a nalejte mätu a kôru 20-30 minút a potom pridajte prášok z jednej tablety látky.

Užitočné tipy

Každý nástroj so zinkom bude oveľa efektívnejší, ak budete dodržiavať jednoduché odporúčania:

 • neprerušujte liečbu akné s predpísaným liekom;
 • vylúčiť zo stravy tuk, korenené jedlo, prejsť na zdravú výživu;
 • opustiť škodlivé návyky;
 • by malo zvýšiť množstvo konzumácie potravín s vysokým obsahom užitočného prvku (špenát, pečeň, vajcia, strukoviny).

Krémy na akné na báze zinku, ako masti, budú fungovať iba v prípade pravidelného používania, zmeny stravovacích návykov a správnej starostlivosti o pleť. Vždy sa zbaviť nenávistného akné pomôže hotové lieky, ktoré sú v lekárňach, rovnako ako domáce postupy so zinkom a ďalšími ďalšími užitočnými ingredienciami.

Zinková masť pre akné: pomáha to?

Použitie liekov zinku bolo nedávno uznané za najdôležitejšiu podmienku liečby akné. To sa však týka ústneho podávania, ale aký je účinok, ktorý dáva zinková masť na akné? Pozrime sa na početné otázky týkajúce sa použitia tohto lacného prostriedku na liečbu akné.

Zinková masť pre akné: výhody a nevýhody

Oficiálny farmakologický názov účinnej zložky je "oxid zinočnatý". Pomocná prísada - vazelína - zmes minerálneho oleja a tuhých uhľovodíkov (olejové parafíny). Zaujímavé je, že oxid zinočnatý v priebehu rokov nestratil svoju popularitu, táto látka je stále zahrnutá v dermatologických a kozmetických prípravkov. Vaselín naopak získal "slávu" škodlivých zložiek pre kožu tvoriacu nepriepustný film.

K poznámke! Masť zinku sa získava ako suspenzia nerozpustného práškového oxidu zinočnatého v inertnej látke, vazelínu (1:10). Hustá hmota bielej farby je málo absorbovaná, vytvára mastný film na koži, je zle premývaný vodou.

Liečivo sa používa na dermatitídu, potenie, plienkovú vyrážku na zníženie svrbenia a začervenania. Efekt sa vyskytuje po 5-10 minútach po použití. Oxid zinočnatý a vazelína nerozpúšťajú vo vode, takže zabraňujú exsudátu pôsobiť na zdravé kožné tkanivá. Komponenty náplasti tiež chránia pokožku pred vonkajšími faktormi (slnečné svetlo, vlhkosť, prach).

Ak chcete zistiť, či zinková masť pomáha s akné, uvádzame jej vlastnosti:

má dezinfekčné a adstringentné účinky;

adsorbuje toxíny uvoľňované baktériami;

odstraňuje lokálny zápal;

eliminuje podráždenie pokožky;

Vlastnosti aplikácie zinkovej masti z akné

Výsledkom použitia lieku je hojenie lézií na povrchu kože. Účinná látka liečiva sa viaže na proteíny epidermis a neabsorbuje sa do krvi. Bohužiaľ, oxid zinočnatý a vazelína nezničí baktérie a plesne - hlavné spôsobuje zápal mazových vlasových folikulov s akné vulgaris. Preto dermatológovia nepredpisujú masť zinku na liečbu akné. Hoci oxid zinočnatý je súčasťou rôznych rozprávok z akné.

Tvorba akné, pustuly sa spája nielen s baktériami a lokálnou zápalovou odpoveďou na podráždenie toxínmi. Akné dochádza v dôsledku prerušenia mazových žliaz, zmeny rýchlosti exfoliácie keratinizovaných kožných buniek s hormonálnymi zmenami v tele. Zinoková masť v týchto prípadoch neprináša očakávaný dlhodobý účinok. Hoci ľudia, ktorí zaznamenali účinok lieku, deklarujú o sušení nadmerne mastnej kože, ktorá je už dôležitá.

Ale ako naniesť masť zinku z akné tak, aby vyrážky zmizli čo najrýchlejšie? Farmakologické vlastnosti prípravku sú podrobne opísané v jeho inštrukciách. Leaf-liner sa nachádza v každej škatuli s tubou zinku. Medzi indikácie sa neuvádzajú také dermatologické problémy ako vulgárne akné a akné. Ale keďže každá osoba reaguje inak, môžu sa získať pozitívne výsledky liečby.

K poznámke! Kontraindikácie používania zinkovej masti nie sú veľa: precitlivenosť na zložky lieku, nadmerná suchosť pokožky.

Ako liečiť akné so zinkovou masťou

Pred aplikáciou činidla sa problémová oblasť ošetrí roztokom dezinfekčného prostriedku lekárne, napríklad chlórhexidínom. Môžete použiť antibakteriálne mlieko.

Potom aplikujte masť na postihnutú oblasť pokožky, alebo bodovo - len na poškodenie.

Ak spracovávate malú oblasť, potom môžete naniesť make-up na vrchol. Je lepšie robiť bez miešania kozmetiky so zložkami lieku.

Po použití po niekoľkých hodinách vyčistite výrobok bavlneným kotúčom navlhčeným teplou vodou.

Najlepšou cestou je ponechať zinkovú masť na koži na noc, ráno ju umyť.

Ak existuje možnosť, agent sa aplikuje na akné 3-5 krát denne.

Použitie zinku v potravinách a prísadách

Nedostatok niektorých minerálnych prvkov a vitamínov vedie k oslabeniu imunity, metabolických porúch. Zinok a vitamín A - je najmä dôležité zložky kože, ich nedostatok vedie k nadmernej produkcii mazu, porušenie exfoliáciu epidermis buniek. Preto by sa nemal obmedzovať na používanie zinkovej masti. Pre úspešnú liečbu akné je stále potrebná špeciálna strava.

K poznámke! S opakovaným priebehom akné, zdravé jedlo a používanie liekov s mikroelementom zinku pomáha smerom dovnútra.

Správna strava počas liečby akné

Je potrebné odstrániť alebo znížiť spotrebu pikantných a mastných jedál, cukroviniek, menej používať korenie a koreniny.

Odporúča sa zaradiť do menu potraviny bohaté na vitamín A. Jedná sa o ryby, kurča, hovädzie pečeň.

V strave by mali byť potraviny s vysokým obsahom zinku: vajcia, fazuľa, orechy.

Podľa západných dermatologických združení, výživa počas liečby akné so zinkom, menovite pridaním stopového prvku, pomáha pri liečení akné. V jednej štúdii skupina pacientov dostala glukonát zinku (30 mg elementárneho zinku denne). Kontrolnej skupine jedincov bolo podaných 100 mg minicyklínového antibiotika.

Výsledok aplikácie do 3 mesiacov: zníženie akné o 49,8% v skupine s "zinkom" a 66,6% v skupine "minocyklín". Antibiotikum pre akné je účinnejšie, ale účinok zinku je tiež pôsobivý. Pre tých, ktorí sa rozhodnú vziať drogy dovnútra, sú tu dva tipy. Je potrebné konzultovať s lekárom. Druhé pozorovanie: z prípravkov zinku jeho biologická dostupnosť v pikolináte a metioníne je vyššia ako u glukonátu, citrátu a sulfátu.

Zinok masť pre akné: ako používať, nie zhoršiť problém

Do kozmetických prípravkov na pranie a peeling sa pridávajú rôzne formy zinočnatých solí. Na základe Zn pripravte lekárske hovory v lekárňach. Prvok sa zavádza do výrobkov starostlivosti o problémovú pokožku, ako aj na základové krémy. Účinnosť látky je vedecky dokázaná, ale to neznamená, že sa môže použiť na liečbu akéhokoľvek zápalu na pokožke.

Indikácie na použitie

Zinková masť je cenovo dostupný a bezpečný liek na liečbu kožných problémov. Jeho hlavným účelom však nie je bojovať so zápalmi. Nástroj sa zobrazí, keď:

 • plienková vyrážka;
 • plienková dermatitída;
 • drobné poškodenie kože;
 • malé popáleniny;
 • trofické vredy;
 • exacerbácia ekzému, psoriáza;
 • pri komplexnej liečbe herpes simplex a streptodermy.

Tento liek sa odporúča na urýchlené hojenie rán po operáciách s hemoroidmi s balanopotitídou traumatického charakteru. Predpísané tiež na prevenciu dermatitídy plienky u dojčiat. Používa sa na nadmerné potenie, na liečbu vrások u ľudí s nadmernou telesnou hmotnosťou. Zmiešavá vyrážka s ovčími kiahňami po aplikácii lokálnych antiseptik (zelenki, "Fukortsina", tinktúry z nechtíka).

štruktúra

Liečivo pozostáva z oxidu zinočnatého aj z masti. Účinná látka je schopná zabrániť mikrobiálnej kontaminácii hmôt a v dobrej kvalite obalov dobre zvládne úlohu konzervačného činidla. Na základe toho výrobcovia užívajú biely lekársky parafín alebo vazelínu. Obidva látky tvoria určitý druh filmu na povrchu kože, a tak urýchľujú elimináciu menších poranení. Vzhľadom na hustú štruktúru drogy sa používa v bodových ohľadoch, snažiac sa nedotýkať sa zdravých oblastí.

Hlavný farmakologický účinok patrí samotnému Zn. Prvok označuje dermatoprotektory. Jeho činy:

 • protizápalové;
 • decongescens;
 • slabé bielenie;
 • antiekssudativnoe;
 • sťahujúce;
 • podsushivayuschee;
 • antimikrobiálne;
 • regeneráciu;
 • Regulačné.

Druhá je založená na schopnosti zinku optimalizovať prácu mazových a potných žliaz. Často je to dosť na to, aby efektívne liečili problémovú kožu.

V lekárstve sa ocení schopnosť prvku aktivovať lokálnu imunitu pokožky a zabráni sa zhubnému epidermálnemu poškodeniu. Cosmetológovia poznamenávajú, že látka pôsobí ako ultrafialový filter. Z tohto dôvodu chráni pokožku pred predčasným starnutím, pigmentovými škvrnami.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie

Zinok sa môže podávať deťom od prvých dní života, ako aj tehotným ženám. Účinná látka nemá resorpčný účinok, špatne penetruje do pokožky. Nemá systémový vplyv na telo pacienta. Masť sa používa výlučne externe. Predávkovanie nie je možné.

Avšak aj taký bezpečný a bežný liek môže spôsobovať vedľajšie účinky. Ich prejavy:

 • nadmerná suchosť pokožky;
 • lúpanie;
 • svrbenie;
 • trhliny;
 • sčervenanie v oblasti aplikácie.

Pri individuálnej citlivosti na aktívnu zložku alebo pomocné látky sa pri týchto príznakoch môže vyskytnúť alergická reakcia:

Pred použitím otestujte citlivosť na malej ploche na zápästí. Ak nedôjde k žiadnej reakcii, liečivo sa môže použiť na liečbu. V prípade príznakov alergie musíte vybrať iný liek a užívať antihistaminikum.

 • individuálna citlivosť na zložky lieku;
 • hnisavé zápalové kožné lézie v mieste aplikácie.

Je dôležité vyhnúť sa tomu, aby sa produkt dostal na sliznicu očí a vnútri tela.

Účinnosť akné

Účinnosť masti závisí od toho, akú vyrážku plánuje liečiť. Dermatológovia a kozmetológovia predpisujú liek na liečbu akné, parazity (demodikózu, svrab), za prítomnosti uzavretých komedónov. Ak je to otázka papule-pustulárne formácie na koži, potom droga je nevhodná z troch dôvodov.

 1. Nie je to antibiotikum. Účinná látka nemá žiadne antibakteriálne vlastnosti, preto nemôže eliminovať mikroorganizmy, ktoré vyvolávajú hnisavosť.
 2. Nepresáva hlboké vrstvy. Zinočnaté soli pôsobia povrchne a preto nemôžu zastaviť šírenie purulentno-nekrotického procesu.
 3. Rozbíja dych kože. Zn sám nezakrýva póry, ale základ lieku je celkom schopný obmedziť prístup kyslíka k bunkám epidermis.

Navyše, pri infekčných zápalových léziách je masť v návode kontraindikovaná. Použitie môže viesť k šíreniu infekcie do okolitých tkanív, urýchliť tvorbu hnisu a dokonca aj k abscesu. V dôsledku toho, keď sa absces napriek tomu otvára, riziko vzniku jaziev je vysoké.

Túto drogu môžete liečiť len tie hnisavé útvary, ktorých obsah vyšiel. Napríklad po použití Višnevského masť. Vyčistená a dezinfekovaná rana po ošetrení prípravkom zinku prestane prechádzať a hojiť sa rýchlejšie.

Liečivo môže byť rozmazané tuberkulami, ktoré sa chystajú zapáliť. Začiatok zápalového procesu je indikovaný červenými škvrnami okolo komedonu alebo úhora. Prostriedok nielenže zastaví zápal, ale tiež prispieva k eliminácii kontaminácie potrubia.

V neprítomnosti hnisu agent pôsobí nasledovne:

 • eliminuje hyperkeratózu;
 • reguluje množstvo mazu;
 • podporuje postupné čistenie;
 • zabraňuje konverzii akné na zapálenú formu;
 • zmäkčuje povrchovú vrstvu pokožky;
 • normalizuje funkcie kože, postupne hojiace akné.

Pacienti poznajú účinnosť lieku na subkutánne akné, ale iba vtedy, ak nie je hnis vo vnútri zamerania (napríklad so zápalom vlasového folikulu). V tejto situácii liek odstraňuje edém, normalizuje epidermis trophic a produkuje mediátory zápalu, zmäkčuje pokožku. Ak sa vo vnútri formácie objaví hnisavý obsah, nie je vhodné aplikovať činidlo zinku. Je lepšie použiť "ťahanie" analógov - ichthyol masť, liniment Višnevskij.

Schopnosť lieku bojovať proti škvrnám po akné je mýtus. Prípravok úplne neodstráni post-akné, nezrýchľuje vstrebávanie jaziev a nezmierňuje pigmentáciu. Niektorý pozitívny účinok lieku na stopy akné je spôsobený aktiváciou regenerácie kože. Po intenzívnej obnove (pod vplyvom kozmetiky a liekov) sa stopy vyrážky stali jednoducho menej nápadné.

Pravidlá aplikácie

Použitie drogy by malo byť striktne po kvalitatívnej čistení pokožky - pomocou jemných detergentných gélov a huby na tvár. Môžete tiež použiť hydratačný tonik. Make-up cez masť nie je vykonaná, takže počas pracovného času by sa nástroj nemal používať.

Liečivo sa aplikuje v podstate pomocou bavlneného tampónu - do miest možného zápalu, do uzavretých komedónov, ktoré sa môžu kedykoľvek zhoršiť. Opakujte liečbu trikrát až šesťkrát denne. Výrobok má hustú štruktúru, bielej farby, takže je viditeľný na koži. Ak chcete zachovať to je lepšie po dobu jednej hodiny, po ktorej zvyšky by mali byť odstránené s obrúsok.

Lekári predpisujú liek s obsahom zinku po demodikóze, s akné, dermatitídou. Zvyčajne takéto lézie zaberajú obrovské oblasti epidermis. V tomto prípade by sa liek mal používať nasledovne.

 • Očista. Čelo je čistené pomocou špeciálnych liekov - na báze antiseptických látok, rastlinných výťažkov, mäkkých zložiek pracieho prostriedku.
 • Tónovania. Koža sa utrie antiseptickým liekom, špeciálnym tonickým alebo terapeutickým čapom.
 • Spracovanie. Okrem toho sa činidlo s Zn aplikuje na celú postihnutú oblasť tenkou vrstvou. Spracovávané dvakrát denne alebo raz - v noci.
 • Ďalšie činnosti. Zvlhčujúce činidlá spracovávajú zdravé oblasti. Používajte jemnú kozmetiku na exfoliáciu. To urýchľuje zmäkčenie pokožky a zátky a ich úplné odstránenie.

Ak sú tuberkulózy bez príznakov zápalu na chrbte, kňazovi alebo iných nepozorovateľných častiach tela, zinková masť sa aplikuje dvakrát denne s tenkou vrstvou. Ak chcete zabrániť zafarbeniu oblečenia, umiestnite aplikáciu do ubrusu. Na liečenie poranení z akné a vredov sa liek umiestňuje na sterilný tampón, ktorý je prilepený na poškodenú oblasť.

Prax ukazuje, že liek je najúčinnejší pri liečbe akné. V prípade subkutánnych tuberkulóz a komedónov by mali byť trpezliví - nebude tam žiadny bleskový účinok. Prvé výsledky sa zaznamenajú nie skôr ako niekoľko dní pravidelnej liečby.

recenzia

Používam tiež zinkovo ​​pastu lokálne. Efekt nie je wow, ale existuje. A tu na každej tvári veľmi zriedka - moja koža normálna, ale tenká, svetlá a naklonená k couperose - raz dostala silné zaočenenie na 2 dni, aj keď rozmazané veľmi málo. A nezabudnite - všetky masti na ropné vazelína, a on je majster, aby ucpal póry. Nenechajte sa uniesť. Rovnako raz za mesiac alebo dva prof. Čistenie je potrebné.
Natalie, http://prishistop.ru/cinkovaya-maz-ot-pryshhej-pravilnoe-primenenie-vozdejstvie-na-pryshhi-protivopokazaniya.html

Existuje zinok masť, a tam je salicyl-zinok. Tá veľmi dobre vysušuje pupienky, je predpísaná pre problematickú pleť a mastná mast je mastná, je skutočne dobré mazať suché oblasti pokožky, zvetrané pery, ruky, uzdravuje rany na perách. Hovorím s plnou zodpovednosťou, pretože zvyčajne používam túto masť čas od času.

Ako dieťa som mal diatézu, od nohy až po moju hlavu rozmazanú zinkovou masťou, len vďaka nej všetko odišlo a nezostali žiadne jazvy. Teraz veľa nových inzerovaných finančných prostriedkov, ale stále sa zaobchádzať s pupienkami s touto masťou, môžete si stále kúpiť masky so zinkom, ale ak máte suchú pokožku, mali by ste byť opatrní!

Zinok masť pomáha s akné? Návod na použitie

Zinková masť pre akné je účinný, lacný liek, ktorý si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni. Dokázala sa v boji proti rôznym defektom pokožky, pomáha vyrovnať sa s akné, zlepšuje stav a vzhľad pokožky. Namiesto toho, aby ste míňali peniaze na nákup drahých kozmetických prípravkov, pokúste sa zbaviť vyrážok pomocou masti na báze zinku.

Má zinok masť pomoc s akné?

Akné, akné, akné, čierne škvrny na tvári sú bežné problémy, ktorým čelia ľudia rôzneho pohlavia a veku. Kozmetické nedostatky často prinášajú adolescentom veľa nepohodlia. Vyrážky spôsobujú pochybnosti, izoláciu. Príčiny vzniku defektov môžu byť veľmi rôznorodé: hormonálna zmena, nedostatočná hygiena kože tváre, nesprávna výživa, abnormality vo fungovaní zažívacieho traktu, pečene atď.

Zinku masť nie je liek na akné, ale to pomôže vyrovnať sa s nimi cez expresívne protizápalové, antibakteriálne, hojenie poranení vlastnosťami.

Kľúčové výhody lekárne:

 • dostupnú cenu (cena trubice - od 15 rubľov);
 • Ekonomicky sa vynakladá na úkor hustého konzistencie a bodovej aplikácie;
 • po otvorení môže byť dlhší čas uložený na chladnom mieste (najlepšie na dverách chladničky);
 • z veľkých vyrážok je možné zbaviť sa 1-2 dni, malé pryshchiki zmiznú do 12 hodín;
 • masť pomáha eliminovať nielen zápal, ale aj stopy z nich (jazvy, jamky po extrúzii);
 • pri správnom používaní nie sú póry upchaté.

Ak chcete rýchlo a efektívne zbaviť akné na koži tváre, mali by ste problém komplexne riešiť. Zinok alebo salicylová-zinková masť je dôležitá, ale nie jediná zložka terapie. Nápravné opatrenia sú účinné, ak sú vyrážky menšie. Ak je viac miesta, bolestivé, zapálené, že je potrebné stanoviť príčinu začiatku ich vzhľadu, a potom upraviť stravu, naučiť, ako sa správne starať o pleť.

Zinková masť pre akné: návod na použitie

Cenovo dostupná drogéria ľahko nahrádza drahé značkové produkty. Pred použitím si prečítajte pokyny, zistite, či máte akékoľvek kontraindikácie a uvedomte si možné vedľajšie účinky.

Zinková masť pôsobí v takých smeroch:

 • urýchľuje regeneračné procesy;
 • chráni poškodenú pokožku pred podráždením;
 • adsorbuje tekutinu, ktorá sa uvoľňuje zapálenými bunkami;
 • dezinfikuje, zabíja patogénne mikroorganizmy, zabraňuje prenikaniu infekcie;
 • zmierňuje zápal;
 • vysuší;
 • zmäkčuje pokožku.

Použitie masti môže byť v čistej forme, rovnako ako na masky na varenie. Napríklad, dobré správanie ukázali domáci liek na akné, pripravený na báze zinku, kyselina sírová, kyselina salicylová masť (20 g), breza dechtu (5 kvapiek), olejového roztoku vitamínu A (5 kvapiek), s pridaním éterických olejov (rozmarín, čajový strom, oranžový).

Zloženie a forma uvoľnenia

Zinková masť (10%) je hustá, hustá terapeutická pasta bielej farby, ktorá má tuhú, homogénnu konzistenciu. Vôňa nápravy je neutrálna. Liečivo sa vyrába v hliníkových tubách s hmotnosťou 15 a 30 g, ktoré sú umiestnené v kartónovom obale. Priložená je návod na používanie, ktorý sa musí čítať.

Hlavnou zložkou činidla je oxid zinočnatý. Kompozícia tiež obsahuje vazelínu. Zmäkčuje pokožku, chráni pred suchou.

Indikácie na použitie

Vzhľadom k širokej škále opatrení zinok masť odporúča aplikovať nielen s akné, akné, ale aj pre riešenie ďalších problémov:

 • malé škvrny a škrabance na povrchu kože;
 • pediatrická dermatitída u detí;
 • zrelé oblasti tela;
 • ekzém sprevádzaný mokrými škvrnami;
 • akútna forma priebehu neurodermatitídy;
 • česaná koža;
 • reakcia na uhryznutie hmyzom (sčervenanie, vyrážka, svrbenie);
 • sudamen;
 • hemoroidy;
 • úpal;
 • u pacientov na lôžku atď.

Liek sa používa iba na vonkajšie použitie. Pri popáleninách a spáleninách sa liečivá pasta nanáša na kožu silnou vrstvou a obväz sa umiestni na vrch. V prípade sekania a vlnených plienok sa s nimi ošetrujú plochy, ktoré sa dotýkajú plienky alebo mokrej bielizne.

Dávkovanie a trvanie liečby

Pred aplikáciou masti na tvár by sa pokožka mala dôkladne vyčistiť, dezinfikovať ruky. Môžete použiť vatový tampón alebo zápas. Aplikujte iba liek na zápal alebo tenkú vrstvu na problémové oblasti (ak sú vyrážky viaceré).

Ak chcete dosiahnuť maximálny dlhodobý účinok, mali by ste denne používať masť, kým kozmetické vady úplne nezmiznú. Ak máte problém s pokožkou (mastná, kombinovaná, náchylná na vyrážky), použite preventívny liek.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Počas tehotenstva sa masť zinku používa s opatrnosťou. Predbežná potreba konzultovať so svojím lekárom. Pokyny hovoria, že liečbu môžete použiť len vtedy, ak prínos pre matku prevyšuje riziká pre plod.

Pri vonkajšom použití aktívne zložky terapeutickej pasty nepreniknú do krvi, takže sú vylúčené resorpčné účinky. To umožňuje použitie tehotných a dojčiacich žien.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Jedinou kontraindikáciou používania tohto lieku je precitlivenosť na látky, ktoré sú v zinkovej masti. Všetky nežiaduce reakcie alebo alergie sú veľmi zriedkavé. Liečivo je spravidla dobre znášané pacientmi. Nežiaduce prejavy sa môžu objaviť v prípade dlhodobej a častej aplikácie masti.

Hlavné vedľajšie účinky:

 • suchosť kože;
 • lúpanie;
 • výskyt sčervenania;
 • pocit pálenia a svrbenie v mieste aplikácie.

Vnútorná masť zinku je prísne zakázaná. Ak náhodou prehltnete pastu, mali by ste vyvolať zvracanie, opláchnuť žalúdok a užívať liek s adsorpčným účinkom.

Pre účinnejšie liečbu akné a iných predpísaných liekov, v závislosti na príčinách lézií: hormonálne lieky s hormonálna nerovnováha, antibiotiká, v prípade, že problém je spôsobený vitálne aktivity patogénnych mikroorganizmov. Nepoužívajte masť zinku súčasne s inými liekmi obsahujúcimi oxid zinočnatý, pretože to môže viesť k ťažkej suchosti a odlupovaniu kože.

Komunikácia výživy a práce tráviaceho traktu s vyrážkami na koži

Príčiny vzniku vyrážok sú veľa, ale najčastejšie sa táto kozmetická porucha lekárov spája s poruchami v práci tráviaceho systému. Komunikácia je pochopiteľná. Ak črevo nefunguje dobre, počet prospešných baktérií v ňom klesá, ale počet patogénov sa zvyšuje. Mikroorganizmy spôsobujúce choroby začínajú uvoľňovať toxické látky, v dôsledku čoho dochádza k narušeniu ochranných funkcií pokožky. Výsledkom je zelená, akné, mastný lesk a iné nepríjemné problémy.

Príčinou upchania gastrointestinálneho traktu je použitie škodlivých potravín (tuky, vyprážané potraviny, sladkosti, rýchle občerstvenie). S pomocou externých agentov sa nemôžete zbaviť vyrážok, musíte najprv očistiť telo.

Nejúčinnejšie spôsoby:

 • klystír so slaným roztokom alebo vriacou vodou;
 • bylinné odvarky, varené na základe fenyklu, sena, plantajnu a iných rastlín, ktoré majú laxatívny účinok;
 • otruby.

Po očistení tela musíte upraviť stravu. Ak chcete rýchlo a efektívne riešiť problém vyrážky, by mali byť vylúčené konzerv, zastarané, už mierne zhnité ovocie a zelenina, polievky, mastný vývar. V ponuke by mali byť rôzne cereálie, ľahké prvé kurzy, varené alebo pečené mäso. Uistite sa, že pijete dostatočné množstvo čistej vody. Po vyčistení tráviaceho traktu, s výhradou zvláštnu výživu a ošetrovanie kože pre vonkajšie použitie, bude môcť zbaviť akné v len pár týždňov.

Ako zinok masť pomáha s akné

V článku diskutujeme o zinkovej masti na akné. Zistíme, aké je použitie drogy a či môže spôsobiť ujmu. Hovoríme, ako správne použiť nápravu. Pomocou našich odporúčaní sa môžete zbaviť akné a eliminovať po akné.

Zinková masť na akné

Zinková masť je lacné liečivo určené na sušenie a hojenie povrchových rán, akné. Dermatológovia odporúčajú používať masť zinku pre množstvo defektov pokožky.

Zloženie liečiva zahŕňa 2 zložky:

 • oxid zinočnatý (1 diel);
 • Vazelína (10 dielov).

Zinok suší pupienky a má antibakteriálny účinok, vo vazelíne zmäkčuje pokožku.

Výhody a škody

Užitočné vlastnosti zinkovej masti:

 • znižuje zápal a podráždenie;
 • vysušuje pokožku;
 • má antibakteriálny účinok;
 • obnovuje pokožku, eliminuje jazvy po akné;
 • znižuje produkciu mazových žliaz podkožným tukom;
 • zlepšuje elasticitu a tón pleti.

Vďaka vyššie uvedeným postupom pomáha masť zinku eliminovať akné. Pozitívny výsledok je však možný pri použití masti v priebehu kurzu.

Zinoková masť môže spôsobiť poškodenie, ak nedodržiavajte bezpečnostné opatrenia alebo neberiete do úvahy kontraindikácie.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Odmietnite používať liek v nasledujúcich prípadoch:

 • individuálna intolerancia;
 • tehotenstva;
 • infikovaných rán, abscesov.

Zneužitie masti môže spôsobiť nepríjemné príznaky:

 1. Alergie. Neznášanlivosť je signalizovaná kožnou vyrážkou, prítomnosťou svrbenia. Ak došlo k opuchu tváre, je potrebné naliehavo užívať antihistaminikum.
 2. Podráždenie očí. Ak sa masť náhodne dostala do očí, potom pocítite silné svrbenie, vodnaté oči. Okamžite vypláchnite vodou.
 3. Otrava. Mimoriadne zložitý prípad, ak ste prehltli masť. Pri intoxikácii naznačujú žltosť kože, triaška, zvracanie, hnačka, horúčka, bolesť brucha, kašeľ. Okamžite zavolajte ambulanciu. Pred príchodom lekárov pijete čo najviac tekutiny.

Návod na použitie

Budete môcť dosiahnuť maximálnu účinnosť v liečbe akné, ak budete dodržiavať odporúčania dermatológov pre správne používanie masti.

Prípravná fáza

Chráňte sa pred nežiadúcimi dôsledkami umožní takéto pravidlá:

 1. Dôkladne umyte ruky. Je žiaduce ich dezinfikovať. Alkoholový roztok je vhodný na dezinfekciu rúk.
 2. Vykonajte masťový test alergie. Naneste malé množstvo liečiva na citlivú oblasť pokožky, napríklad vnútornú oblasť lakťa. Počkajte 15 minút Ak počas tejto doby nedochádza k podráždeniu kože, nedochádza k alergickej reakcii. Môže sa použiť masť.
 3. Očistite tvár. Pre takýto postup môžete použiť vodný roztok chlórhexidínu. Antibakteriálne činidlo nemá agresívny účinok na pokožku. Alkoholické alebo olejové činidlá by sa nemali používať na čistenie zapálenej epidermy, pretože vedú k nadmernej suchosti.

Použiť masť

Teraz môžete ísť do boja s akné:

 1. Naneste tenkú vrstvu masti. Môžete zvládnuť celý povrch tváre. Masť vďaka vazelínu nemá agresívny účinok a nevysušuje pokožku. Ak je na tvári celého páru akné, potom agent je lepšie použiť bodové, aplikovať to len na akné.
 2. Dodržujte preventívne opatrenia. Pri aplikácii vylúčte užívanie lieku na slizniciach (oči, ústa, pery).
 3. Výrobok dobre umyte. Masť nepreniká do kože, nenastane úplná absorpcia. Preto po uplynutí pol hodiny po aplikácii výrobku na tvár je potrebné ho vymyť. Spočiatku postihnite tvár jemnou papierovou utierkou. Potom zvyšok masti opláchnite teplou vodou.

Dôležité odporúčania

Pravidlá používania prípravku na liečbu akné:

 1. Aplikujte masť na pokožku najmenej 2 krát denne.
 2. Nehromažďujte tvár. Aplikujte starostlivo masť. Toto nezlepši liečbu, ale vedie k šíreniu zápalového procesu.
 3. Použitie zinku masť, vzdať ďalšie miestne lieky na liečbu akné. Odporúča sa vylúčiť kozmetické prípravky (prášok, základový krém). Takéto lieky sú schopné vstúpiť do chemickej reakcie so zinkom a vyvolávať výskyt subkutánneho akné alebo alergií.

recenzia

Pre mňa zinok masť veľmi pomohol alebo pomohol zbaviť sa škvŕn. Po prvom dni liečby som zaznamenal dobré výsledky. Pušky vysušili a začervenanie sa zmenšilo. A za 4 dni od mojej akné boli len malé škvrny.

Naučila som sa o účinnosti zinku v mastnom stave aj počas prechodných rokov, kedy bolo potrebné nejako bojovať s pupienkami. Odvtedy uplynul čas, moja dcéra vyrastala. A keď jej tvár ukázala pupienky, rozhodli sme sa kúpiť drahý nástroj. Ako som prekvapený, prečítajte si zloženie drogy! Samozrejme, hlavnou zložkou je zinok.

Svetlana, 26 rokov

Vyskúšala som veľa rôznych prostriedkov na starostlivosť o problémovú kožu. Podľa môjho názoru, zinok masť je jedným z najlepších liekov na liečbu akné, odstránenie zápalu. A čo je najdôležitejšie, tento nástroj nie je návykový.

Fotky pred a po

Pozrite sa na fotografie zobrazujúce liečivý účinok zinkovej masti.

Čo si pamätať

 1. Pred aplikáciou zinkovej masti vždy vykonajte test na alergiu.
 2. Zvážte kontraindikácie.
 3. Dôkladne umyte ruky a tvár.
 4. Prerušte kozmetiku počas liečby masťou.
 5. Po nanesení výrobku netierajte ani masírujte pokožku.

Viac informácií o zinkovej masti sa dozviete z videa:

Prosím, podporte projekt - povedzte nám o nás