Hlavná

Dermatitída

Demodektická liečba u ľudí - účinné metódy liečby tváre a očných viečok

Sme zvyknutí spojiť výskyt akné s takými problémami, ako je nerovnováha hormónov alebo jednoduché nedodržanie hygienických postupov, alergických reakcií, nesprávne vybraných kozmetických prípravkov a ďalších štandardných dôvodov. Avšak, málo ľudí vie, že spôsobiť výskyt akné je schopný takej choroby ako Demodekoz. Aby sa nezamieňali obvyklé príznaky akné a demodikózy a liečba tejto choroby je potrebné vedieť.

Čo je demodikóza?

Demodekóza je ochorenie sprevádzané léziou kože vrátane prejavu akné a spôsobené mikroskopickým kliešťom Demodex, ktorý žije v mazových žľazách vlasových folikulov. Tento nepríjemný sused je k dispozícii takmer každému z nás, ale aby spôsobil chorobu, potrebuje niekoľko podmienok. Okrem toho vznik demodikózy v ľudskej liečbe si vyžaduje dlhý a zložitý vývoj.

Prečo sa vyskytuje demodikóza?

Takže hlavné dôvody pre búrlivú "činnosť" demodexu sú:

 • nekontrolované návštevy solária a častý pobyt v teple, vrátane v saune a v saune
 • používanie nekvalitnej kozmetiky
 • užívanie liekov
 • nerovnováha hormónov
 • znížená imunita

Všetky tieto faktory nepriamo spôsobujú demodektické symptómy a liečba u osoby určitého pohlavia a veku sa môže líšiť.

Príznaky demodekcie

 • Prítomnosť oblastí so zakarvenou kožou, pupienkami
 • Riešenie rias a obočia
 • Výskyt svrbenia na miestach so začervenaním
 • Vzhľad abscesov a malých bublín naplnených kvapalinou

Externá úprava demodectickej

Na liečbu demodikózy používajte komplexnú terapiu, ktorá zahŕňa rôzne masti, krémy a pleťové vody. Najobľúbenejšie lieky na liečbu demodikózy:

 • Sírna masť. Použite bod na problémové oblasti pokožky až 5 krát denne.
 • Basiron AC. Táto droga sa aplikuje na miesta infikované demodexom 90 dní ráno a večer. Baziron je kontraindikovaný u tehotných žien, navyše môže spôsobiť suchú pokožku. Ak pocítite alergické reakcie po aplikácii masti, vymeňte ju Skinoren alebo Zinerit. Tieto fondy majú podobné vlastnosti a efektívne zničia demodikózu. Liečba pleti tváre s uvedenými krémami trvá najmenej 1 mesiac.
 • Hydrokortizónová masť 1%. Táto masť patrí do kategórie najúčinnejších prostriedkov. Spôsob použitia lieku je dosť jednoduchý: malé množstvo masti po rannom a večernom umývaní sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky. Trvanie liečby závisí od závažnosti ochorenia a môže sa pohybovať od týždňa do troch týždňov.
 • Krém na oplotenie. Ide o špecializovaný nástroj zameraný na boj proti demodexu. Krém nemá žiadne kontraindikácie a používa sa dvakrát denne. Priebeh liečby liekom je pomerne dlhý a môže trvať až 180 dní. Liečba demodektických rias je takisto možná.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

Liečba demodektických viečok

Liečba demodexie očných viečok u človeka vyžaduje starostlivú hygienu a určitú konzistenciu.

 1. Najskôr pozorne sledujte čistotu.
 2. Po druhé, pred aplikáciou liečebnej masti alebo krému očistite očné viečka bavlneným tampónom ponoreným do alkoholového roztoku nechtíka lekárskeho alebo iného lieku predpísaného lekárom.

Po vytvorení kože očných viečok naneste na ne tenkú vrstvu krému alebo masti. Ak je sliznica poškodená, uistite sa, že odkvapkáte antimikrobiálne kvapky.

Ak ste v osobe našli demodektické viečko, liečba by mala byť okamžitá.

V závislosti od toho, kde sa u človeka našla demodikóza očí, liečba môže byť trochu iná. Čím bližšie k sliznici, tým opatrnejšie musíte konať.

Liečba demodikózy ucha u ľudí

Ak demodex zaútočí na vaše uši, režim liečby demodikózy a opatrenia starostlivosti budú rovnaké ako vo všetkých ostatných prípadoch. Najprv udržujte čistotu v ušných kanáloch. Nikdy nepoužívajte rovnaké bavlnené tampóny pre obe uši. Po druhé, použite masť až po vykonaní všetkých potrebných hygienických postupov.

Liečba demodektiky na tvári

Najčastejšou chybou medzi tými, ktorí sa pokúšajú zbaviť demodexu, je použitie masti a krémy. Ako viete, demodex žije na celom povrchu kože, čo znamená, že liečba demodikózy na tvári vyžaduje aplikácia masti na celý povrch. Samozrejme, toto sa nevzťahuje na tie prostriedky, ktorých pokyny sú uvedené iba v určitých oblastiach.

Systémová liečba demodectickej

Je dôležité si uvedomiť, že ošetrujúci lekár môže predpísať správne, účinné a bezpečné ošetrenie! Nasledujúce metódy sú mimoriadne odporúčané.

 1. Jediný liek užívaný vnútri a zabíjanie roztočov sú tablety trihopol. Avšak ich použitie je odôvodnené len extrémnymi opatreniami, pretože pri liečbe demodikózy by ich dávkovanie malo byť veľmi vysoké, čo je plné život ohrozujúcich následkov.
 2. Lokálna liečba. To zahŕňa použitie rôznych masti, krémy a pleťové vody, vrátane hlavného ošetrenia demodektómie hlavy.
 3. Liečba demodektickej ľudové prostriedky u ľudí.

Iba kombinácia vyššie uvedených opatrení, systematické a dôsledné sledovanie radu lekára vám pomôže zbaviť sa demodekózy. Ak ste našli demodikóznu hlavu, liečba by mala byť včasná a komplexná.

Liečba demodikózy v domácnosti

Domáce masky z demodikózy:

Kyslé masky. Akékoľvek kyslé prostredie má katastrofálny účinok na demodex. Ak chcete urobiť kyselinovú masku, vytlačte ju šťava z jedného citróna a premiešajte vaječné biele (pre mastnú pokožku) alebo žĺtok (pre suchú pokožku). Výsledná zmes sa aplikuje na tvár a nechá sa pôsobiť najmenej 20 minút. Po uplynutí času umyte teplou vodou a aplikujte liečivú masť. Masku môžete používať každý druhý deň.

Kompresie z demodikózy

Liečba demodexie očných viečok u ľudí pomocou ľudových prostriedkov zahŕňa kompresie s prírodnými zložkami. Pre kompresiu, ktorá je najvhodnejšia na čerstvé šťava z aloe. Pomáha nielen bojovať proti roztočom, ale tiež zmierňuje svrbenie a zápal. Príprava: čerstvo stlačená šťava z aloe namočte bavlnený alebo gázový tampón a pripevnite ho k postihnutým viečkam. Zdržujte kompresiu najmenej 20-30 minút. Liečba demodikózy u ľudí týmto spôsobom je možná dlhodobo.

Liečivý olej z demodektickej látky

Ak chcete vyrobiť liečivý olej, vezmite si pohár čerstvých koreňov lastovičník a vyplňte rovnakou čiastkou rastlinný olej. Zložte zmes do sklenenej nádoby uzatvorenej vekom. Trvať na jasnom mieste počas polmesiaca, potom napätie, a uložte výsledný olej do chladničky. Použite masť pred spaním, naneste ju na celú tvár po umývaní. Navyše produkt môže byť pochovaný v nose a ušiach. Trvanie liečby závisí od závažnosti ochorenia. Tento olej sa môže použiť ako liečba demodektickej hlavy.

akné - jedna z najnepriaznivejších chorôb spôsobených kožnými parazitmi. Účinnosť liečby je priamo úmerná tomu, ako dôsledne dodržujete odporúčania svojho lekára. Okrem toho nezabudnite na to, ako je infekčná demodikóza u ľudí, liečba drogami môže chrániť vás a ostatných pred opätovnou infekciou.

Demodekóza u ľudí, príznaky a liečba demodekcie na tvári

Demodekóza - porážka kože tváre s kliešťom. Najčastejšie je ochorenie lokalizované na viečkach, superciliary oblúkoch, brade, nasolabiálnych záhyboch, vonkajších sluchových kanáloch. Podporuje výskyt alergických reakcií, rozitiu, seborrheu a vývoj blefaritídy a konjunktivitídy. S chronickým priebehom exacerbácie sa vyskytujú na jar a na jeseň.

Pre všetky ženy je demodikóza na tvári vážnym kozmetickým problémom, ktorý si vyžaduje profesionálnu a dlhodobú liečbu, a nie maskovanie rôznymi tonálnymi prostriedkami. S kliešťom musíme bojovať s liekmi. Aby ste sa ochránili pred svojou činnosťou, mali by ste vedieť príčiny ochorenia a ak je to možné, vyhnúť sa.

Demodex roztoč - čo to je?

Najmenší parazit, ktorý žije pod kožou, spôsobuje také ochorenie kože ako demodikóza. Je to kliešť, ktorý zaberá priestor v blízkosti vlasových folikulov a jesť mazové žľazy. Jeho rozmery sú veľmi malé - od 0,1 do 0,4 mm. Normálne sa v malých množstvách vyskytuje na koži, najmä ak je mastná, bez toho, aby spôsobovala nepríjemné pocity.

Ak chcete vidieť, čo to je - demodex, stojí za to obrátiť sa na mikroskop. Pomocou prístroja lekári analyzujú prítomnosť kliešťa na koži. Ako parazit pozrie pod mikroskopom, ktorý je uvedený na fotografii. Ide o podlhovastý transparentný organizmus, ktorého životnosť trvá niekoľko týždňov.

V určenom čase by samice roztočov mali položiť vajcia. V priebehu 2-3 dní sa z nich vyvinú larvy a potom dospelí. Hlavne demodex žije v mazových žľazách alebo folikuloch, ale pri kladení vajíčok je vybraný na povrchu. Zdravý roztoč sa takmer neobťažuje. Avšak s poklesom imunity sa mikroorganizmy začnú množiť kvôli silnému stresu, ich počet sa rýchlo zvyšuje. Existuje sčervenanie kože, svrbenie a ďalšie príznaky.

Faktory podporujúce demodektický vývoj

Choroba sa vyvíja, ak parazit vytvoril mimoriadne priaznivé podmienky reprodukcie.

Medzi faktory, ktoré vyvolávajú ochorenie, sú:

 • patológia endokrinných žliaz;
 • starší a senilný vek;
 • nízka úroveň hygieny (nedostatočné čistenie kože tváre);
 • nadmerná tvorba kožného mazu;
 • rôzne dermatózy (vrátane infekčného pôvodu);
 • dlhodobé používanie určitých farmakologických liekov (najmä - kortikosteroidov);
 • chronické ochorenia tráviaceho systému;
 • nízka úroveň imunity;
 • používanie produktov starostlivosti o pleť na tvári, ktoré zahŕňajú hormonálne zložky;
 • časté slnenie (zneužívanie slnenia a turistika v soláriu).

Mikroskopický parazit je najaktívnejší pri teplote približne + 25 ° C. Z tohto dôvodu je patológia zriedka diagnostikovaná v lete a extrémne zriedka v zime. Špičková incidencia klesá na začiatku jesene a na jar.

príznaky

Podľa lekárov hlavnými príznakmi tohto ochorenia sú edém očných viečok, dermatitída na tvári, únava očí, svrbenie kože, tvorba váhy na podklade rias, ktoré sa neskôr stanú viditeľnejšími.

Zistite, či je na tvári demodekóza, môžete vizuálne prehliadnuť. Táto diagnóza sa potvrdí, ak sa na okraji očných viečok nájde viečko, riasy sa budú držať spolu a vypadnú, koža bude mať veľa akné a bude sa rozvinúť lupienka. V histórii pacienta je tiež jačmeň.

Ako vyzerá demodikóza na tvári, foto

Nižšie uvedená fotografia ukazuje, ako sa choroba prejavuje v osobe na tvári v počiatočnej a zanedbanej fáze.

komplikácie

Nedostatočná liečba demodikózy v počiatočných štádiách vedie k progresii ochorenia a vzniku ďalších dermatologických alebo oftalmologických ochorení. K komplikácii demodikózy na tvári žien možno pripísať nasledujúce ochorenia:

 • rosacea na tvári;
 • zápal spojiviek;
 • blefaritída;
 • purulentný zápal kože tváre;
 • jačmeň;
 • poškodenie povrchových vrstiev skléry.

diagnostika

Za účelom odlíšenia demodikóza z iných kožných ochorení, mala by byť kontrolovaná lekár charakteristickú vyrážku, zhromažďovať anamnéza, priradiť škrabanie vlasové folikuly, viečka či oplotenie materiál z mazových žliaz.

Počas výskumu používa lekár bavlnené tampónové tkanivo na odoberanie šupín, ktoré sa vytvorili na kraboch storočia alebo najviac vyrážok. Potom sa materiál na štúdium posiela do laboratória. Takýto prieskum nevyžaduje predbežnú prípravu, ale pred postupom je potrebné vykonať hygienickú toaletu očí a tváre.

Po zozbieraní materiálu budú výsledky štúdie pripravené za 2 až 3 dni. Výsledky vyšetrenia demodikózy umožnia lekárovi identifikovať patogénnu látku, predpísať potrebnú liečbu na jej odstránenie. V prípade potreby bude pacientovi pridelená konzultácia s ostatnými odborníkmi: oftalmológ, endokrinológ.

Ako liečiť demodikózu?

Na vyliečenie pokožky postihnutej podkožným roztočom - proces je dosť zdĺhavý a časovo náročný. Spravidla trvá niekoľko mesiacov až niekoľko rokov, v závislosti od oblasti lézie a charakteristík pacienta. Zvyčajne liečba zahŕňa celý rad opatrení zameraných na zlepšenie imunity a elimináciu endokrinných porúch.

Liečivé látky, ktorých pôsobenie je zamerané na ničenie parazitov, sa nazývajú akaricídne. Z najúčinnejších liekov v tejto sérii na boj proti demodikóze sú známe:

 1. Demalan je krém z demodexu s antibakteriálnym a protizápalovým účinkom. Používa sa po čistení vyššie uvedenými tinktúrami očných viečok a rias, ktoré sa vykonávajú dvakrát s krátkou prestávkou. Demalan sa aplikuje na pokožku tváre, ale aj na sluchové pasáže. Liečivo obsahuje metronidazol, extrakt z harmančeka, lanolín, glykány a olivový olej. Pod jeho vplyvom dochádza k zápalu a podráždeniu, svrbenie pokožky a edému klesá, aktivujú sa metabolické a regeneračné procesy tkanív.
 2. Wilkinsonova masť, benzylbenzoátová masť a krém sú topické topické produkty. Pred ich použitím sa odporúča používať tinktúry z nechtíka alebo eukalyptu na čistenie očných viečok a rias z existujúcich kôr.
 3. Síra masť je účinný prostriedok, ktorý zabíja podkožný roztoč. Je pravda, že síra prevyšuje pokožku a spôsobuje jej odlupovanie. Aby sa zabránilo popáleninám, neodporúča sa používať masť na očné viečka a pery, je nevyhnutné zabrániť tomu, aby sa liek dostal do očí. Okrem toho je lepšie používať panthenol alebo používať zvlhčovač.
 4. Colbiocin, Eubetal - masti a kvapky s antibakteriálnymi vlastnosťami, odporúčané pre blefaritídu a purulentnú blefarokonjunktivitídu.
 5. Prenatsid - masť, ktorá odstraňuje toxicoalergickú kožnú reakciu.
 6. Krém Spragal - liek na svrab, ktorý má výrazný antiparazitárny účinok. Obsahuje esdepalletrín a butoxid piperonil. Prípravok sa môže pripraviť vo forme spreja.
 7. Masť Yam, liek Aversect - drogy sú určené na liečbu demodektických mačiek a psov, ale sú veľmi účinné pre ľudí. Obsahujú síru, decht, kyselinu salicylovú, zakúpené vo veterinárnych lekárňach. Ak je masť Yamu príliš horúca pre vás - je to hodná náhrada za to - moderný liek pre MyChelle Dermaceuticals s veľmi dobrou a šetriacou kompozíciou pleti.

Existuje aj celý rad produktov, ktoré sú špeciálne určené na boj proti demodikóze nazývané "Stop Demodex" a zahŕňajú hygienické produkty: mydlá, balzamy, gély, spreje, šampóny.

Lekárske prípravky

Účinná liečba demodikózy je poskytovaná antiprotozoálnymi činidlami. Ovplyvňujú respiračný alebo nervový systém parazitov, čo vedie k ich smrti. Najčastejšie predpisované lieky sú Trichopol (Metronidazol), Tinidazol, Ornidazol. Na užívanie tabliet treba liečiť opatrne, mnohí majú množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Rozvrh liečby a dávkovanie predpisuje lekár. Okrem antiparazitické látky, sa antihistaminiká ( "Suprastin" "Claritine", "Terfenadín,), prípravok na zvýšenie imunity (" Lavomax " Tamiflu " TSikloferon ") lieky, ktoré obsahujú vitamíny B, A, E a S.

Liečba demodikózy s ľudskými liekmi doma

Ako sa zbaviť Demodexu na tvári doma? Populárne recepty na ľudské prostriedky proti roztočom:

 1. Masky z hliny na tvári z demodexu. Vezmite alkoholovú tinktúru nechtíka lekárskeho a zmiešajte s bielou alebo modrou hlinkou do stavu kaše. Aplikujte na tvár po dobu 20 minút a odstráňte tampón s bavlnenou gázou a aplikujte náplasť. Hlina odvádza a regeneruje pokožku, preniká dostatočne hlboko do podkožných vrstiev. Ale hlina sama nezabije kliešť - tuk vysuší a nebude mať čo jesť - a tak zomrie hladom. Zostaňte najsilnejší, čo saprofuje pokožku.
 2. Terapeutická maska ​​s "Trichopolum" je veľmi účinná, ale môže byť použitá len s povolením dermatológa. Rastoloch v prášku 2 tablety lieku, zmiešajte s malým množstvom vazelíny, aby ste získali masť. Aplikujte lokálne iba na postihnutú oblasť tváre.
 3. Umývanie s dechtovým mydlom, ktoré má antimikrobiálne, antiseptické, fungicídne účinky;
 4. Samozrejme odporúčame 10% alkohol propolis (kúpiť v lekárni) - môžete urobiť trenie (zriediť 20 kvapiek v 50 ml) tvár, kože späť, výstrih. So slabším roztokom a tyčinkou mačte očné viečka. Keď sa demodikóza pokožky hlavy odporúča pridať propolis do šampónov a opláchnite vlasy propolisovou vodou.
 5. V lekárni si môžete kúpiť tinktúru nechtíka a masti "Demalon" bez lekárskeho predpisu. V tandeme dokonale zvládajú demodikózu. Po rannom umývaní sa suchá koža najskôr otrie tinktúrou a po 5 minútach sa masť nanáša veľmi tenkou vrstvou a nie je umytá. Po večernom umývaní sa vykonáva iba trenie s tinktúrou, ale nie je aplikovaná masť. Priebeh liečby je 1,5 mesiaca.

Existuje mnoho ďalších ľudových liekov, ktoré nájdete na vlastnú päsť, odporúčam si prezerať recenzie na fóre na liečbu demodexu.

Výživa a strava

Špeciálna mliečna a zeleninová strava s demodikózou pomáha znižovať zaťaženie tráviaceho traktu a vyčistiť telo toxínov. Pacient by sa mal vzdať alkoholu, ťažkých a mastných potravín, konzervovaných potravín, nálevu a rýchleho občerstvenia s polotovarmi. Používanie citrusových plodov a iných produktov, ktoré sú schopné vyvolať alergickú reakciu, napríklad vajcia a med, sa neodporúča. V tejto dobe nie sú potrebné ani šunky ani sladkosti. Z nápojov je zakázaná sóda, káva, balené ovocné nápoje a džúsy.

Potraviny Kashi, zelenina a kyselina mliečna sú základom výživy počas liečby demodektickej. Sušené ovocie a mäso s nízkym obsahom tuku sú povolené. Z nápojov - zelený čaj, čerstvé šťavy a bežná ne-sýtená voda bez prísad. Mnohí pacienti sa pokúšajú zbaviť demodexu výhradne ľudových liekov, otrieť pokožku bylinnými odvarmi a alkoholovými tinktúrami. Ale takéto ošetrenie doma nepomôže úplne zbaviť klíšťatka. Tieto finančné prostriedky možno použiť len po súhlase lekára a len ako pomocná terapia. V opačnom prípade môžete len zhoršiť stav pokožky.

Ako sa správať počas liečby

Liečba demodikózy na tvári si vyžaduje starostlivé dodržiavanie určitých hygienických štandardov. Počas boja proti chorobe, horúce kúpele, akékoľvek vyhrievacie procedúry, sauna, solárium, bazén sú zakázané.

Je tiež veľmi dôležité dodržiavať nasledujúce zásady hygieny:

 1. Odmietnuť od krov, mastných krémov, make-up.
 2. Používajte s čistiacimi prostriedkami na čistenie, ktoré dráždia pokožku. Odporúča sa ich výber spolu s dermatológiou.
 3. Vykonajte dôkladné umývanie ráno, večer a pred každou aplikáciou miestnych liekov na liečbu demodektických.
 4. Utrite tvár nie je obyčajný uterák a vysokokvalitné jednorazové utierky. Nepoužívajte lieky na vlhkú pokožku.
 5. Pred odchodom na ulicu používajte dobré opaľovacie krémy.

Je potrebné meniť posteľnú bielizeň a uteráky častejšie a pred použitím ich dobre žehliť, najlepšie žehličky s funkciou parného spracovania. Odporúča sa umývať vankúše a posteľnú bielizeň so špeciálnymi antiparazitárnymi aditívami (napríklad prostriedkami "Allergoff", "Akaril").

Moderné metódy

V arzenáli dermatológov existuje niekoľko účinných metód:

 1. Ozónová terapia sa vyznačuje celým radom užitočných účinkov na postihnuté oblasti. Aktívny kyslík je dôležitý pri liečbe zápalového procesu.
 2. Cryomassage s kvapalným dusíkom. Ochladzuje pokožku, vysušuje, znižuje zápal. Metóda nezmierňuje kliešte, ale znižuje ich aktivitu. Znižuje svrbenie a pálenie.
 3. Plazmaferéza. Bezbolestný, ale pomerne nebezpečný postup. Povinná vysoká kvalifikácia dermatológa, ktorý túto techniku ​​vlastní. Existuje množstvo kontraindikácií.
 4. TCA lúpe. Moderné techniky sú povolené pre podráždenú pokožku, pokryté akné, pravidelný peeling je zakázaný! Bunky zodpovedné za imunitnú ochranu pokožky sú zachované. Počas postupu je pocit pálenia. Vykonajte hĺbkové čistenie pórov v prípade skúseného odborníka.

Výhody prinášajú fyzioterapiu:

 1. Aplikácie s dimexidom uvoľňujú zápal.
 2. Elektroforéza s protizápalovými látkami.
 3. Masky s upokojujúcimi prísadami.

Ak to finančné prostriedky dovolia, venujte pozornosť novému vývojovému - efektívnemu komplexu Demodex. Zloženie liečivých kozmetických prípravkov zahŕňa prírodné zložky. Základom komplexu - krém Kang a Xinsheng, vytvorený originálnymi receptami. Linka obsahuje šampón, mydlo, tonikum, mlieko, sprej, čaj a iné názvy produktov.

Ako sa zotaviť po dobu 4 dní z demodikózy

Tradične sa verí, že sa môžete zbaviť tejto choroby najmenej 30-60 dní. Tieto myšlienky sa však postupne menia. V roku 2014 skupina vedcov z Orenburgu predstavila novú kombináciu liekov, ktorá umožňuje eliminovať patológiu za 4 dni. Tento prístup nielen preukázal svoju účinnosť, ale umožnil pacientom rýchlo sa vrátiť k svojej predchádzajúcej kvalite života.

V zložení tejto schémy sa podávajú nasledujúce liečivá:

 • 10% masť Benzylbenzoát je jedným z najefektívnejších látok, ktorý ničí kliešte;
 • Uniderm Cream je silný liek, ktorý potláča zápal a súvisiace príznaky (sčervenanie, svrbenie, sťahovanie kože);
 • Emolium krém - normalizuje stav pokožky, znižuje jej odlupovanie a poškodzuje epitel.

Každé z týchto liekov sa aplikuje postupne na infikované tkanivo v intervale 20 minút v rovnakom poradí ako sú lieky umiestnené vyššie. Na prevenciu recidívy sa priebeh opakuje po 2 až 2,5 týždni.

Treba poznamenať, že táto kombinácia je účinná len vtedy, ak nie je pripojená bakteriálna infekcia. Táto komplikácia si vyžaduje dodatočné predpisovanie antimikrobiálnych liekov.

recenzia

Niektoré recenzie o výsledkoch demodektickej liečby na tvári.

 1. Spätná väzba od spoločnosti Lera. Trpala demodikózou približne 2 roky a neskôr začala liečbu. Predpísali sme antibiotický kurz ozónovej terapie. Ona sama si otrie tvár striedavo s bórovým alkoholom, bylinkovým odvarom. Zobral tinktúru echinacea. Na lícach po liečbe boli malé jazvy a nepravidelnosti a na nos bol pohár. Na radu kozmetičky ju vyčistím laserom.
 2. Posúdené Natalya. Dobrý deň všetkým. Tento muck ošetruje mnoho rokov. Osobne som pomohol Spregalovi. Zlepšenie sa môže prejaviť okamžite po prvej tretine do kože tváre. Trvalo dlho, asi o šesť mesiacov viac. Po týždni liečby nie je akné už viditeľné, ale musíte pokračovať v trení. Tazal som ho dvakrát denne: ráno a večer. Umyla sa močom z dechtu. Žiadne masky, krémy, pleťové vody! Žiadne kúpele, horúce kúpele! Odporúča sa piť silnú kávu, alkohol, nie jesť sladké. A v žiadnom prípade nedávajte bolesti dole. Držte sa a nebuďte nervózni, hoci v súčasnom svete je to veľmi ťažké, ale! zdravie je dôležitejšie. Nemôžem sa pochváliť, že som bol úplne vyliečený. Po takej liečbe počas troch rokov zabudla na túto chorobu. Po veľkom strese sa znova vyčerpalo, ale oveľa menej. Zaobchádzalo sa mi len so Spregalemom. Starajte sa o seba!
 3. Spätná väzba od Lesya. Urobil som tak, pretože v noci rozmazaný veterinárnej masť "NM" (Pred 7 rokmi stálo 8.60grn ráno odplavené s alkoholom a tak 45 dní (22 dní inkubačnej dobe v kliešťov) všetci išli na to, že len to neskúsil, nič.. pomohlo. Po ohováračské deň 3 svrbí všetci čelí neznesiteľné. masť strašný zápach, čierna (treba zmierniť nič podložka) a pečieme. Po dňoch začína 5 použitie odlupovať kože, ale len so starým kožou môže priniesť roztoče. je to lepšie urobte to na dovolenke, pretože je škoda, aby ste sa ukázali takým spôsobom. pocit človeka. U profylaxia môže byť opakovaný po pol roku, ale už som to urobil.
 4. Spätná väzba od Liky. Bol som beh s forma.Klesch raspostronilsya okolo litsu.Sdala analýzy, a to nielen demodeks.Chto propisyvali.Chto osobne mi pomohol v prvom rade: Trykhopol 3 p deň 3 tablety počas 10 dní a zároveň vztýčené glukonát vápenatý 10% 10 dní 1 ampule.Zatem masť Yam, každý deň v 2 hodiny v noci benzylbenzoát Schipet hrôzy a tak každý deň, kedy sa koža lúpe off PTS večer miesto benzylbenzoátu mazhtes obvyklý detský krém na harmančeka a ďalšie pleťové vody z infúzie každý deň kalenduly.Cherez 2 mesiac tvár čistý, malé zvyšky škvŕn od akné a tie propa ayut.Chto Chystal som sa to a neprejde.Dietu pozorovať a nie salyariya a alkoholu.

Napíšte o svojich výsledkoch komentáre.

prevencia

S cieľom zabrániť rozvoju demodikózy alebo znížiť frekvenciu jej prejavu musia ženy dodržiavať tieto pravidlá:

 • postupujte podľa hygieny pokožky tváre.
 • vedie zdravý životný štýl.
 • používajte iba vysokokvalitnú kozmetiku.
 • monitorovať stav imunitného systému.
 • opustiť zlé návyky.

Dodržanie základných pravidiel môže výrazne znížiť prejavy demodikózy, udržať pokožku zdravú a čistú.

Subkutánny roztoč alebo demodekoz, závažné ochorenie s chronickým priebehom, ktoré si vyžaduje komplexnú liečbu pod dohľadom lekára. Samošetrenie demodektickej liečby môže priniesť iba dočasnú úľavu, ale túto chorobu nevytvára. Čím skôr osoba požiada o pomoc lekára, tým je pravdepodobnejšie, že sa má zotaviť. Je dôležité mať na pamäti, že demodikóza je choroba, nie kozmetický problém s kožou, takže potrebujete dôverovať lekárom v oblasti dermatológie pre jej liečbu.

Demodekóza u ľudí: príznaky, liečba

Demodekózou u ľudí je chronické dermatologické ochorenie spôsobené malým kliešťom Demodex. Toto kliešte je reprezentantom oportúnnej mikroflóry na koži, je neustále prítomný v vylučovacích kanáloch mazových žliaz, vlasových folikulov a žľazách očných viečok. Choroba sa vyskytuje iba v tých prípadoch, keď dochádza k poklesu obranyschopnosti (niekedy dokonca aj k porušeniu lokálnej imunity v lokálnej oblasti kože) a roztoč môže preniknúť do hlbších vrstiev kože. Preto, aby sme mohli diagnostikovať, nestačí len detegovať patogén, pretože je prítomný v sekrécii mazových žliaz a kožných oškrabiek u väčšiny zdravých ľudí. Musia sa zistiť príznaky tejto choroby.

Príčiny demodektického vývoja

V dôsledku štúdií neexistovala žiadna korelácia medzi ochorením a pohlavím alebo vekom pacienta. Typickou lokalizáciou objavujúceho sa patologického procesu je pokožka tváre a hlavy, pretože na nej je koncentrovaný najväčší počet mazových žliaz, ktoré oddeľujú kliešť.

Hlavnými predispozíciou Okrem zníženia lokálnu imunitu kože je abnormalita mazu, mení svoju štruktúru a prítomnosť kožných chorôb súvisiacich s pacientom, najmä sprevádzané zvýšenou separáciou mazu (seborea), a pustulárnu lézie.

Často ľudia s normálnym imunitným stavom sami vyprovokujú vývoj demodikózy. Pokusy o ručne odstrániť akné kože, akné, pľuzgierov a ďalších subjektov vedie k tomu, že nielen vytvára priaznivé podmienky pre prenikanie kliešťa do kože, ale tiež roztiahol ruky. Prispievajú k hornej časti patologického procesu na koži môžu byť tiež dlhodobé podávanie niektorých liečiv (antibiotiká a steroidné hormóny), použitie poškodené alebo nevhodné pre tento typ pleťovej kozmetiky. Nie je vylúčené, a také faktory ako nesprávnu stravou a zlé návyky: prevalencia diétnych sacharidových potravín, zneužívanie soli, bylín, korenia, alkoholu a fajčenie môže tiež zvýšiť riziko demodectic svrabu.

Prenos choroby z možných ľudský patogén človeku v tesnom telesnom kontakte, takže môže dôjsť len demodekoza príznaky pri výrazné zvýšenie počtu kliešťov konkrétne osoby (30 ks. V mazové žľazy) a v prítomnosti určitých faktorov. Preto osoba trpiaca demodikózou nie je nebezpečenstvo pre ostatných.

Treba poznamenať, že podobné štruktúrne roztoče, žijúce na koži zvierat, nikdy nespôsobujú chorobu u ľudí.

Príznaky demodekcie

Vo väčšine prípadov, symptómy sa nachádzajú na hlave pacienta v pokročilých a závažných prípadoch môže šíriť chorobný proces v hornej časti hrudníka a chrbta. Zvyčajne sa zápal ložiská sú sústredené na tvári (nos, nasolabiálních trojuholník, čelo, líca, bradu, viečok). Je to vzhľadom k tomu, že je mazových žliaz v koži tváre intenzívne produkujú maz, teda reaguje na najmenšie zmeny v hormonálnej hladiny, narušovania vnútorných orgánov a imunitného systému.

Podľa väčšiny dermatológovia, hlavným rysom je výskyt demodectic ružovky (rosacei). Pacient odhalila pretrvávajúce začervenanie v tvári, môžu byť vytvorené ružové papuly, pustuly (pľuzgieriky), v neskorších štádiách ochorenia existuje silná zhrubnutie kože v miestach porážky, telangiectasias (žilky). Pacienti môžu byť tiež obťažovaní ťažkým svrbením a pocitom utiahnutia kože. V pokročilých prípadoch dlhodobý priebeh demodectic svrabu môže vyvinúť zohavující nos hypertrofiu (rhinophyma), ktorý sa najčastejšie vyskytuje u mužov. Všetky tieto príznaky sa zvyčajne vyskytujú na pozadí zvýšenej tuhej pokožky a zväčšenia pórov.

V polovici prípadov sa okrem demodikózy kože diagnostikujú pacienti (hlavne starší ľudia) demodikóza očí, ktorá sa prejavuje ako blefarokonjunktivitída a blefaritída. Pacienti sa sťažujú na suchosť a pocit cudzieho telesa v očiach, sčervenanie, slzenie. Existuje pomerne silný svrbenie očných viečok, ich opuchy, začervenanie okrajov očných viečok, krehkosť, zriedenie a strata rias. Po sne na okrajoch očných viečok je možné zistiť lepkavé oddeliteľné, kôrovce alebo váhy.

Liečba demodektickej

Ak sa objavia príznaky demodektických symptómov, poraďte sa s lekárom. Vo väčšine prípadov ide o vymenovanie liekov, hoci miestna liečba zohráva dôležitú úlohu. Navyše je potrebná oprava životného štýlu, pretože má priamy vplyv na činnosť mazových žliaz.

Na začiatok liečby je potrebné odstrániť poruchy v dodávke. Pacienti musia dodržiavať určitú výživu nielen počas liečby, ale aj v budúcnosti. Vo strave je stravovanie obmedzené, čo pomáha posilňovať kožné mazanie a upchatie žliaz.

Je nutné odmietnuť alebo znížiť spotrebu tučných, vyprážaných, slané, korenené jedlo, odstrániť zo stravy Korenie, marinády, údené mäso a stráviteľných sacharidov. Okrem toho, že by nemala zneužívať produktov, ktoré obsahujú umelé prísady, aromatické látky, farbivá a ďalšie látky, ktoré majú nepriaznivý vplyv na organizmus. Normalizovať tráviaci systém je nutné obohatiť jedálniček čerstvej zeleniny, ovocia a mliečnych výrobkov.

V neposlednom rade úlohu v úspešnej liečbe a prevencii ďalšieho hrá imunitný stav pacienta, takže je potrebné každý možný spôsob, ako posilniť obranyschopnosť organizmu (regeneračné procedúry, pričom vitamínové komplexy, prírodné imunomodulátory, atď..).

Počas obdobia liečby sa odporúča pacientom upustiť od používania kozmetiky a v budúcnosti vyzdvihnúť kozmetické prípravky a prípravky na starostlivosť o pleť v súlade s odporúčaniami dermatologa a kozmetičky.

Aj počas liečby je potrebné vylúčiť predĺžené vystavenie slnečnému žiareniu, odmietnuť tepelné procedúry (návšteva sauny, parné kúpele) a vylúčiť ďalšie faktory, ktoré stimulujú zvýšenú separáciu kožného mazu.

Medikamentózna liečba typicky zahŕňa podávanie liečiv zo skupiny metronidazol (Trichopolum, Clion, vlajky, atď..), tieto látky podporujú smrti podkožný roztoče. Liečba zvyčajne trvá po dobu aspoň 4-6 týždňov, počas ktorých sa organizmus vstupuje dostatočne veľké množstvo liečiva, ktoré môže mať vplyv na pečeň a obličky. Preto, liečba by mala byť pod dohľadom lekára, ktorý musí pravidelne nariadiť krvné testy (klinické a biochemické).

Externá liečba demodikózy môže trvať až šesť mesiacov, takže pacienti musia byť trpezliví a dodržiavať odporúčania lekára. Jedná sa o použití rôznych masti ( "metronidazol" "benzyl" sírová, žltá ortuť a kol.), Ako odporúča krémového gélu Deksodem Phyto, farmaceutické kašou obsahujúce alkoholy, étery a dechtu, ktoré sú pripravené na predpis v lekárni. Alkoholové lieky na liečbu demodektickej liečby sa nemôžu dlhodobo používať. Pri krátkodobom použití, prispievajú k zničeniu roztočov, a predĺženým - vysušovať pokožku, čo prispieva k produkcii mazu a, v dôsledku toho, že je možné nové vypuknutie choroby.

Okrem toho sa môžu použiť fyzioterapeutické spôsoby liečby (elektroforéza) a kryoterapia.

V posledných rokoch sa stáva stále viac populárny kozmetický postup nazýva Microdermabrasion (koža zabrúsiť postup hardvér), v ktorej je vrstva kože odstráni, pričom sú umiestnené kliešte. Je tiež možné vykonať neapparatnoy čistiace pleťové kožu pomocou šupky, ktoré obsahujú ovocné kyseliny. Tieto postupy nemožno vykonať, kedy demodikóza počas akútnych prejavov choroby, konzultácia je požadovaná dermatológ.

Ktorému lekárovi sa môžete prihlásiť

Liečba demodektického dermatológa. Dodatočnú pomoc poskytne výživár, imunológ, poradí, ako odstrániť rizikové faktory choroby. V niektorých prípadoch pomôžu kozmetické procedúry po konzultácii s dermatológiou.

akné

akné - porážka hladkej kože a vlasov s mikroskopickým kliešťom rodu "demodex". Začína sa objavovaním kožných vyrážok, akné, vredov na koži tváre, hrudníka, chrbta, zvyšujúceho pokožku, svrbenie. Ďalšia progresia ochorenia vedie k výrazným kozmetickým chybám: koža nadobúda zemitosivú farbu, stane sa hľuzovitou, objavuje sa opuch nosa, obličejové pohyby tváre sa stávajú ťažšie. Keď sú vlasy poškodené - svrbenie, vypadávanie vlasov a riasy. Je nebezpečné pridať sekundárnu infekciu, zmeny jazvy na koži, progresiu ochorenia.

akné

akné - porážka hladkej kože a vlasov s mikroskopickým kliešťom rodu "demodex". Začína sa objavovaním kožných vyrážok, akné, vredov na koži tváre, hrudníka, chrbta, zvyšujúceho pokožku, svrbenie. Ďalšia progresia ochorenia vedie k výrazným kozmetickým chybám: koža nadobúda zemitosivú farbu, stane sa hľuzovitou, objavuje sa opuch nosa, obličejové pohyby tváre sa stávajú ťažšie. Keď sú vlasy poškodené - svrbenie, vypadávanie vlasov a riasy. Je nebezpečné pridať sekundárnu infekciu, zmeny jazvy na koži, progresiu ochorenia.

Etiológia a patogenéza demodektickej choroby

Roztoč Demodex folliculorum, ktorý spôsobuje demodikózu, bol objavený v roku 1842. K dnešnému dňu je známe 65 druhov roztočov, ale iba tri z nich postihujú človeka, zvyšok je parazitický iba u zvierat. Habitus roztočov je mazová žľaza a vlasové folikuly; obľúbené miesto lokalizácie - brada, nos; demodikóza sa môže objaviť na obočiach a riasach, v druhom prípade sa objaví blefaritída.

Veľkosť dospelého človeka je približne 0,3-0,4 mm a jeho telo je pokryté váhy, vďaka čomu je roztoč pevne fixovaný vo vlasových folikuloch. Roztoč sa živí mazu a ľudskými hormónmi. Roztoče vyhýbať denné svetlo, a tak na povrchu kože von len v noci, čo vysvetľuje svrbenie a nepohodlie pri demodikóza, horšie večer.

Životný cyklus pôvodcu demodekózy je niekoľko týždňov, počas tejto doby je samica schopná vyrobiť viac ako jedno kladenie vajec a počet vajec v spojke môže dosiahnuť niekoľko desiatok. Po 3-4 dňoch sa objavia nové osoby, ktoré sú pripravené na reprodukciu za týždeň. Staré roztoče umierajú a rozkladajú sa vo vlasových folikuloch.

Démon Demodex bol nájdený u 90% populácie, ale u niektorých ľudí nespôsobuje demodikózu, zatiaľ čo iní nemôžu byť vyliečení dlhú dobu. Ak sa vo folikulách nachádzajú jedinci, nie je to dôvod na znepokojenie, v tomto prípade je demodektický patogén neaktívny a nerozmnožuje sa.

Spúšť, keď sa roztoč začína rýchlo množiť, nie je úplne známy, ale v rizikovej skupine sú ľudia zažívajú stres, nervové napätie, pretože všetko, čo aktivuje produkciu mazu, čo vytvára priaznivé podmienky pre život roztočov. Znížená imunita, náchylnosť k ochoreniu kože, korenené jedlá, dlhšom pobyte na slnku, vášeň kúpele a sauny sú tiež spôsobuje aktiváciu demodectic administrovať patogén.

Okrem toho, použitie kozmetických prípravkov, ktoré obsahujú hormóny, mnoho žien nakoniec vedie k vzniku demodectic svrabu, ako hormóny a živín v kréme - je to jeho obľúbené jedlo. Pri tomto spôsobe infekcie fľaša krému denne dostáva demodex a potom krém neprináša krásu a mladosť, ale vážnu chorobu. Samozrejme, demodikóza neznamenajú hlboké porušenie, ale kože tváre zhorší, okrem rozsiahlych lézií s možnou sekundárnej infekcii patogénnych mikroorganizmov, čo ďalej komplikuje priebeh demodectic svrabu.

Riziková skupina zahŕňa ženy s voľnou a citlivou kožou, náchylné na začervenanie, najčastejšie blondínky alebo ženy s hnedými vlasmi. U mužov je demodikóza menej častá, je spojená s holením, pretože horná vrstva kože je odstránená takmer denne a roztoče sa nemôžu vytvrdnúť vo vrstvách kože.

Ak je ohrozená imunitný systém, potom demodekoz nedochádza, pretože parazit nepreniká nad bazálnej membrány, ale ak bola vykonaná hormonálne lieky alebo súčasné postavenie, pri ktorom aktivácia imunitného systému, zmeny štruktúry pokožky a zvýšenie pravdepodobnosti demodekoza. Kombinácia všetkých alebo niektorých patogénnych mechanizmov zvyšuje pravdepodobnosť ochorenia, aj keď to nie je nezvyčajné, že demodikóza je diagnostikovaná u ľudí, ktorí nepatria do žiadneho rizika.

Manifestations of demodectic

Hlavným prejavom demodikózy je zápal kože tváre. A, ak je bežná proti akné kozmetický efekt nefunguje, ale namiesto toho sa počet rosacei, zvyšuje akné, zvýšená sekrécia kožného mazu, pleť sa stáva nezdravý (sivá až fialové odtiene), je nutné vykonať mikroskopické vyšetrenie na Demodex obsahu vlasových folikulov.

Klinické prejavy demodikózy závisia od počtu aktívne sa množiacich jedincov, od celkového stavu tela a od druhu kože a nevhodnej starostlivosti o pleť má veľký význam pri rozvoji symptómov. Klasifikácia demodikózy závisí od druhu vyrážky, ale častejšie sa demodekóza prejavuje rôznymi formami vyrážky. Podobne forma demodikózy indikuje závažnosť procesu.

Erythematózna forma demodektickej

Je charakterizovaná sčervenaním tváre a jednotlivými erupciami, v tomto prípade by mala byť demodekóza diferencovaná od rosacey. Príčinou rosacey je vaskulárna neuróza a pripojenie bakteriálnej mikroflóry. Demodekcia môže komplikovať priebeh rosacey, ale príčina jej výskytu nie je.

Snáď tvorba pustúl, sú tvorené kvôli pretečeniu folikulov s kožným mazom, ktoré sa neskôr znovu nakazia. Papuly s demodikózou sa vyskytujú najčastejšie. Ich veľkosť sa pohybuje od 0,5 do 2 mm. V dôsledku toho je tvár pokrytá rôznymi prvkami od ružovej až tmavo červenej.

Výpadky spôsobujú nepohodu pacientov, mnohí sa ich pokúšajú mechanicky zbaviť, a preto okrem zápalu môžete vidieť vysušené kôry a modrasté infiltračné oblasti. Zápalový proces spôsobuje nadmerný rast epiteliálnych buniek a narušuje prirodzenú exfoliáciu, kožná vrstva sa zahusťuje, čo vytvára ešte pohodlnejšie podmienky pre progresiu demodikózy. Príčinný činiteľ sa najaktívnejšie množí v jarnom a jesennom období, čo súvisí so sezónnosťou relapsov.

Komplikácie demodikózy a jej asociácie s inými ochoreniami

Stav kože v demodikóze podporuje vývoj ďalších kožných ochorení. Symptómy rosacey, mierne akné a dermatitídy sú tiež jasnejšie. Ak dôjde k demodekóze očných viečok, spoja sa blefaritída a konjunktivitída.

Poškriabaniu a trvalé poškodenie na koži, pretože túžba odstrániť pacientov mechanicky vyrážky môže viesť k rozsiahlemu pustulárne infekcie, ktorá na rozdiel od demodekoza, postihuje rôzne časti tela.

Jedna z komplikácií môže byť tiež nazývaná izolácia a neschopnosť viesť starý spôsob života kvôli mierne estetickému vzhľadu, v niektorých prípadoch to môže viesť k psychózam a psychoneurózam. Pacienti s diagnostikovanou demodikózou majú v anamnéze chronické ochorenia tráviaceho systému, endokrinologické poruchy a prítomnosť ohniskov chronickej infekcie.

Liečba a prevencia demodekcie

Demodekóza je chronické ochorenie s obdobiami remisie a exacerbácií. Je nemožné ho úplne vyliečiť, ale je možné dosiahnuť dlhodobú a pretrvávajúcu remisiu, keď je kožná choroba klinicky zdravá.

Používanie antiparazitických liekov nie je vždy vhodné. Vzhľadom k tomu, že charakteristiky životného cyklu demodikózy sú také, že sú potrebné dlhodobé antiparazitárne terapie. A prakticky jediné lieky, ktoré možno liečiť demodikózou, sú prípravky zo skupiny obsahujúcej tinidazol a metronidazol. Ale aby sa dosiahla požadovaná koncentrácia v koži, je potrebné podávať vysoké dávky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú pečeň a funkciu hematopoézy.

Gélové formulácie obsahujúce metranidazol pomerne efektívne, pretože vzhľadom k svojej konštrukcii sú schopné prenikať do hlbších vrstiev kože, neobsahujú tuk, v ktorého prítomnosť demodekoza patogén aktívne začne proliferovať, majú chladenie a zvlhčovanie účinok. Alkohol a ester "kaše", vyrobený v lekárni na predpis by bola účinná v hlbokých kožných lézií demodikóza. Ich krátkodobé použitie je škodlivé pre väčšinu parazitov. Ale pri dlhodobom používaní alkohol a éter spôsobujú suchú pokožku, v dôsledku toho sa produkcia mazu zvyšuje. A demodikóza sa rozžiari s obnovenou silou.

Najproduktívnejšou liečbou demodikózy je spoločná terapia dermatológa a dermatokosmetika. V tomto prípade, sú lieky lieky ovplyvňujú Demodex a kozmetické procedúry obnoviť ochrannú funkciu pokožky na mieste, kde je koža môže samostatne riešiť parazita. Tak, priaznivý vplyv má elektroforézy hydratačné látky, keď je akcia elektriny v čase blokuje aktivitu roztoče, a zmáčadlá prenikať do hlbších vrstiev kože, čím sa znižuje telo zdravé a mazu výroby.

Priebeh mikrodermabrázie s demodikózou v štádiu remisie, keď nie je toľko vyrážok a zápalov, pomáha mechanicky odstraňovať vrstvu kože s najväčšou lokalizáciou roztočov. Zobrazuje sa aj čistenie tváre bez hardvéru. A následné olúpanie tváre ovocnými kyselinami, ktoré okysľujú pokožku, v zásade zabraňujú vzniku zápalu a recidívy demodekózy.

Po dokončení klinického vyliečení rýchlosť demodekoza odporúča laserová fotokoagulácia koagulácie alebo cievnej steny boli kvôli dlhodobému pôsobeniu drog a intenzívne a zložitých postupov kozmetické pleťové kapiláry sa rozkladajú, a niekedy je vytvorenie novej kapilárnej siete. zvyšuje prietok krvi, a tým, zvyšuje a teplota kože, ktorý stimuluje produkciu mazu, môže opäť slúžiť ako podnet pre relapsu demodectic svrabu. Okrem toho pacienti by mali posudzovať endokrinológ, upravil diétu, je najlepšie ísť v priebehu spracovania na mliečne výrobky, vegetariánske jedlá.

Pred začiatkom demodektickej liečby je potrebné zbaviť sa všetkých kozmetických prípravkov a príslušenstva (práškové kefky, kefky na rúžu) a vyhnúť sa používaniu dekoratívnej kozmetiky počas liečby. Ak chcete pokožku zvlhčovať, použite ľahké gély, najlepšie v jednotlivých baleniach alebo v nádobe s dávkovačom, aby ste zabránili vniknutiu roztočov do injekčnej liekovky. Odporúčaná denná výmena posteľnej bielizne a častejšie umývanie vankúše a prikrývky a potom žehliť na oboch stranách, ako účinky teploty sú zhubné pre demodectic svrabu patogénu.

K dispozícii je tiež špeciálna terapeutická kozmetika, ktorá je široko ponúkaná pacientmi s demodikózou všade so zárukou 100% výsledku, ale žiadna iná kozmetická spoločnosť ešte nepotvrdila štatistické údaje o jej účinnosti. Liečba demodektickej liečby je zdĺhavá, pretože pre každého pacienta je potrebné zvoliť individuálnu schému.

Špecifická prevencia demodectic mange neexistuje, ale ak sa budete držať diétu správne starať o pleť, nepoužívajte niekoho iného make-up je pravdepodobnosť vzniku Demodex drasticky znížená. Pacienti, ktorí dosiahli trvalé remisiu na jar a na jeseň počas exacerbácií demodectic svrabu by mal prejsť do potravín rastlinného pôvodu, venovať viac pozornosti na stav pokožky a vykonávať preventívne opatrenia, ktoré sa zúčastňujú dermatológa.

Ako sa manifestuje demodikóza u ľudí? Príznaky a liečba

Podľa parazitológov ľudské telo je husto osídlená planéta. A ak niektorí obyvatelia s nami ticho spolu existujú, bez toho, aby spôsobili významné problémy, potom životná činnosť druhých má katastrofálny vplyv na náš fyzický a emocionálny stav. Takýto "nájomca" je demodex.

Trochu histórie

Existenciu druhu Demodex folliculorum najprv zaznamenal francúzsky dermatológ Berger v roku 1841, ktorý našiel svojho zástupcu v ľudskom ušných voskách av roku 1842, Dr G. Simon to všimol vo vlasových folikuloch. Pohľad na Demodex Brevis bol nájdený v ľudskej koži v roku 1963.

V roku 1968 av 70. rokoch. Sovietsky dermatológ Akbulatova L.Kh. izolovali a opísali dve formy kliešťov D.folliculorum, významné rozdiely v ich štruktúre a vývoji.

Kauza

Demodex je roztoč akné alebo akné, podmienene patogénny mikroorganizmus s veľkosťou 0,15-0,4 mm.

Rod Demodex je 65 druhov, 10 z nich sú patogénnymi parazitmi ľudí, zvyšok sú zvieratá. A druhy parazitizujúce na našich mladších bratov nie sú prispôsobené životu človeku.

Roztoče Demodexbrevis, charakterizované krátkym telom, parazit v mazových žliaz kože ľudí a roztoče Demodex folliculorum, víťaz podlhovastého tela, radšej žiť v vlasových folikulov.

Klíšťavec používa potravu z mazových žliaz a živín ľudskej kože. Vedie nočný život, pretože nemôže niesť svetlo. Veľmi pomaly sa pohybuje na povrchu kože, ktorá je vybraná hlavne pre hľadanie partnera a predĺženie pohlavia. Vracajúc sa späť, kliešť nesie na svojom tele veľa patogénnych baktérií na žľazu alebo vlasový folikul.

akné

Prítomnosť roztočov Demodex, podľa dermatológov, sa dá pozorovať u 97% svetovej populácie. Ale to sa stáva nepriateľom, on okamžite a nie každý dopravca. Hoci jeho počet nepresahuje 1 - 4 jedincov na každý folikul, považuje sa za zachované rovnováhu (rovnováha, v ktorej je účinok vonkajšieho organizmu kompenzovaný zdravými ochrannými funkciami hostiteľskej imunity). Ale ak je počet jedincov už okolo 30 na každú mazovú žľazu alebo folikul, potom je čas znieť poplach, pretože choroba už pokročila.

Kožné ochorenia spôsobené parazitáciou roztočov-stafylokokov sa nazývajú demodekóza.

Príznaky a príznaky

Demodikóza u ľudí sa prejavuje ako všeobecné sčervenanie kože tváre (rosacea), proti ktorému sa vyvíja vred a akné. A hlavné zápalové ohniská sú husto koncentrované v záhyboch nosa a nasolabiálnych záhybov, ako aj na čele a brade. Menej na lícnych kostiach, na hlave a chrbte, menej často - v tichej oblasti.

Pre postihnuté oblasti je charakteristický mastný lesk, mravčenie, pálenie, odlupovanie, pocit tesnosti kože a svrbenie. Na nich sa pozoruje lokálna a difúzna vazodilatácia.

V priebehu času dochádza k tvorbe rinofymu, výraznému sčervenaniu nosa s výrazným nárastom.

Ochorenie očí je sprevádzané penivým hnisavým výbojom z nich, zriedenie rias a vzhľad kôrovcov vo forme spojok na ich základňach.

Olejová seborrhea a vypadávanie vlasov sú pozorované na hlave.

dôvody

Fóra na internete a početné vedecké práce sú preplnené rôznymi informáciami o tejto záležitosti. V súhrne môžeme zhrnúť nasledovné. Stimuluje účinok vonkajších alebo vnútorných faktorov na choroby.

Vnútorné zahŕňajú procesy vyskytujúce sa v ľudskom tele, ktoré vedú k celkovému oslabeniu imunity (gastrointestinálne ochorenia, kardiovaskulárne, nervové, endokrinné systémy alebo pooperačný stres).

Externý je pripočítaný nepriaznivé pracovné podmienky (vysoké teploty, prach), účinok chemikálií, detergentov, kozmetiku, ktoré obsahujú hormóny, konzervačné látky a bioaktívne látky nepriaznivý vplyv ultrafialového žiarenia, atď

Keď sú porušené podmienky rovnováhy, ktoré sa vyvinuli v priebehu rokov spolužitia roztočov Demodex a hostiteľa, vzniká choroba. Počet roztočov a produktov ich metabolizmu v ľudskom tele sa občas zvyšuje, imunita už nespĺňa ochranné funkcie a sekundárna infekcia sa nekontroluje.

diagnostika

Na účely diagnostiky ochorenia v laboratóriu oškrabejte demodex u osoby so skalpelom alebo oko na lyžicu. Tiež materiálom pre štúdium je obsah folikulu, ktorý sa získa extrúziou. Takúto analýzu môžete ihneď poslať od úradu dermatológov.

V prípadoch podozrenia na demodikózu očných viečok alebo demodikózy oka očné lekári vopred informujú pacientov o správnom zložení testov. Preto sa neodporúča pacientovi vykonať hygienické a kozmetické procedúry na tvári do 2 až 3 dní pred štúdiom. Ak sú tieto požiadavky splnené, dostatočná životná aktivita parazita sa zhromažďuje na mihalniciach, ktoré sa dajú ľahko oddeliť pomocou pinzety a bavlneného tampónu.

prevencia

Mnohí sa obávajú, či je demodikóza nákazlivá.

Môže byť infikovaný priamym kontaktom s chorou osobou. Niektorí lekári sa tiež domnievajú, že vo väčšine prípadov po ukončení liečby dochádza k relapsom, pretože nie je vylúčené nebezpečenstvo opakovanej samovznietenia. Preto sa musí pacient starať o seba a nesmie ohroziť zdravie svojich blízkych. K tomu musí prísne dodržiavať predpis lekára na liečbu a dodržiavať niekoľko jednoduchých a zrozumiteľných preventívnych opatrení.

Dodržujte strava a strava (vylúčte alkohol, pikantné, slané, mastné, sladké z diéty). Snažte sa dostať od zlých návykov. Vážne ošetrujte osobnú hygienu. Minimalizujte používanie make-upu. Zbavte sa perí vankúšov. Neustále vystavujte pastelové a spodné prádlo pri praní a žehlení pri vysokých teplotách. Používajte iba individuálne uteráky a jednorazové utierky. Obmedzte dobu zdržania na slnku a zabráňte vyschnutiu a poškodeniu pokožky tváre. Vylúčte návštevy kúpeľov, sauny, solária. Otrite alkohol s holiacim príslušenstvom a okuliarmi. Udržujte svoj dom čistý a uprataný.

liečba

Pacient s demodikózou očakáva dlhú a vyčerpávajúcu cestu k oživeniu a výsledok bude priamo závisieť od jeho osobnej vytrvalosti a účelnosti.

Po celé mesiace sa práca vykonáva v troch smeroch: zbaviť sa príčin, ktoré vyvolali chorobu, odstránenie patogénu a dôsledky jeho činnosti.

Predtým sa človek musí identifikovať a liečiť choroby, ktoré stimulujú rozvoj demodikózy.

Liečba demodikózy u ľudí. Výsledky pred a po

Pacienti liečení imunomodulačná prípravky pre obnovenie ochranné vlastnosti organizmu, antihistaminiká, antialergické (Suprastinum, Tavegilum, Claritine, zirtek a kol.) A ornidazol. Navonok sa vykonáva akaricídny štandardnou terapiu používané na liečbu svrabu použitím sírových masti, vody mydlo emulzie, masti, benzylbenzoát, masti a masť metronidazolom Vilkonsona.

Na ošetrenie očí sa uskutočňuje ošetrenie očných viečok roztokmi eukalyptu alebo nechtíka, po ktorých nasleduje aplikácia masti, Delman alebo prenacid.

Povinná fyzioterapia - lokálny kryo-ozón a magnetoterapia.

Čínske metódy liečby

Prípravky vo forme krému a masti (Meifule, Manting atď.) Ponúkajú Číne na liečbu demodektickej choroby. Obsahujú tiež síru a metronidazol. Používanie čínskych výrobkov má pozitívne výsledky. Jedinou nevýhodou je neprimerane vysoká cena týchto liekov.

Liečba ľudovými prostriedkami

Človek je neustále v hľadaní nezávislého rozhodnutia, než aby sa zaobchádzalo s demodekciou. Keďže ochorenie v zanedbanej podobe vedie k výraznému znetvoreniu vonkajšieho vzhľadu, prináša jej nositeľovi obrovské duševné utrpenie. Liečba predpísaná lekárom neprinesie okamžitý zjavný výsledok, takže pacient sa neustále pokúša nájsť a vyskúšať si na seba akýkoľvek zázrak nápravy. Z ľudových považovaný za najpopulárnejší umývanie infúzie lastovičník alebo palina, výmena šampónov a sprchových gélov až dechtu mydlom a trením do kože tea tree oil. Napriek tomu ľudia, bolo zistené, že použitie masti Yam (pozostávajúca z dechtu, síry a kyseliny salicylovej) v boji proti Demodex čeliť človek robí znateľný kozmetický efekt. Táto masť sa používa vo veterinárnej medicíne na liečbu domácich zvierat. Má charakteristický nepríjemný zápach a prekrytie pokožky.

P.S.: Demodekóza u ľudí je ochorenie, ktoré je vo väčšine prípadov varovaním pre telo o probléme, chronickom ochorení a podnetom na jeho vyriešenie. Koniec koncov, predvídané - to znamená ozbrojené!