Hlavná

Bradavice

Recenzie pre Dermatix Gél na korekciu jaziev a spôsob aplikácie

Jazvy, jazvy a strihy sú neestetickými fenoménmi, ktoré kazia nielen telo, ale aj náladu človeka.

Vady veľkej veľkosti sa ťažko zamaskujú s profesionálnou kozmetikou a nie je ľahké ich redukovať konvenčnými terapeutickými metódami. Aby sa ľudia mohli zbaviť jaziev alebo ich aspoň znížili na zanedbateľné veľkosti, lekárniki vyvinuli gél Dermatix - externý prostriedok, ktorý môže vrátiť atraktívny vzhľad koži.

Zloženie a farmakologický opis

Bezfarebný gél Dermaticks uzavreté v plastových tubách s objemom 6 a 15 g.

Skladá sa z prípravku vyrobeného zo silikónu, ktorý je vyrobený z polymérnych organokremičitých zlúčenín zmiešaných s anorganickým oxidom kremičitým. Komponenty udržujú optimálnu vlhkosť v poškodenom tkanive a ovplyvňujú jazvy a jazvy, ktoré sa objavili na tele po popáleninách, operáciách alebo zraneniach.

Klinické štúdie preukázali, že liek spôsobuje, že jazvy sú ploché a minimalizuje nepohodlie, ku ktorému dochádza počas hojenia celistvosti. Dermatix sa môže používať podľa údajov na rôznych častiach tela, vrátane tváre a pokožky hlavy, ako aj oblasti kĺbov.

V lekárňach sa nachádza gélová dermatiká spoločnosti ICN Pharmaceuticals Holland BV a produkt MEDA Pharmaceuticals Dermatix Ultra.

Ich náklady sa mierne líšia, ale druhý prostriedok okrem silikónu obsahuje takú pomocnú zložku ako vitamín C. Krém a masť s názvom Dermatix výrobcovia nevyrábajú.

Voľba je vo forme silikónových obväzov. Vyrábajú sa na transparentnom alebo tkaninovom základe. Bandáž veľkosti 4 × 13 cm na transparentnom základe stojí asi 1300 rubľov. Prostriedky na báze textílie sú drahšie - od 1400 do 5600 rubľov (náklady závisia od veľkosti obväzu).

Sam gel Dermatiká v tube 15 g sa predáva za cenu 2000 - 2400 rubľov. Balenie za 6 g sa zriedka vyskytuje v lekárňach, ale stojí približne rovnako ako veľká skúmavka.

Na postihnutých miestach má gél zvlhčujúci a keloidolytický účinok. Tkanivo jaziev sa podrobí neinvazívnej liečbe. Inertný silikón pracuje na povrchu epidermis a neovplyvňuje vnútorné prostredie tela. Neschopnosť vyvinúť systémový vplyv na telo umožňuje používať Dermatix v prípade závažných ochorení iného charakteru, keď je väčšina liekov kontraindikovaná.

Veľkosť jazvy je určená povahou a lokalizáciou poškodenia a genetickými charakteristikami organizmu. Zlúčeniny kremíka majú dobrú oklúziu a zvlhčovanie vrstvy pokožky. Pod vplyvom gélu, kolagénové vlákna menia svoju polohu, prispôsobujú sa normálnej rovine epidermis a pomáhajú vyhladiť jazvy.

Ako správne používať liek

Návod na použitie predpísaný výrobcom predpisuje, aby sa gél Dermaticks ošetril postihnutou oblasťou dvakrát denne použitím kvapôčky prostriedku.

Pred zahájením procedúry je potrebné postihnuté miesto umyť mydlovou vodou a vyčistiť ju do sucha. Potom sa jazva alebo jazva zakryje tenkou vrstvou gélu a nechá sa uschnúť 5 minút na vzduchu.

Dať kozmetiku na chybu v tejto dobe je nemožné a zavrieť miesto oblečenie - taky. Ak sa liek neabsorbuje do dermis, ponechá na veciach škvrny. Ak náprava na 5 minút nevyschne, znamená to, že sa nachádza v hrubšej vrstve a je potrebné vymazať prebytok. Keď je gél dobre vysušený, môžete použiť kozmetiku.

Minimálna dĺžka liečby je 2 mesiace. Dlhšie používanie zabezpečuje dosiahnutý účinok a zlepšuje jeho kvalitu. Vyhodnoťte výsledok použitia gélu Dermatix môže byť z fotografií jaziev pred a po liečbe.

Ako odstrániť strieky Dermatix

Striae (v bežných striktných výrazoch) sú pruhy červenej, bielej a purpurovej farby, ktoré sa vytvárajú v miestach so zvýšenou rozťažnosťou pokožky. Z vnútra vypadá úsek ako tkanivo jazvy.

Pravidelné používanie gélu Dermatix vám umožňuje zbaviť sa postnatálnych strihov - spätná väzba žien to naznačuje a zvyšuje intenzitu pľúc v období intenzívneho rastu mladých mužov a dievčat.

Okrem toho gél minimalizuje výskyt striae v nasledujúcich prípadoch:

 • Obezita.
 • Tehotenstvo.
 • Hormonálne poruchy.
 • Liečba glukokortikoidmi.

Je veľmi ťažké zbaviť sa strihov, ktoré zostali po tehotenstve. Po dobu 9 mesiacov sa koža výrazne rozširuje na brucho a stehná, na prsných žľazách sa vytvárajú aj škaredé pruhy. Rýchle zvýšenie objemov neumožňuje pokožke rýchlo sa prispôsobiť novým formám a nadmerné tkanivá.

Gél Dermatix vedie kožu v poriadku, čím sa čerstvé strihy blednú a zbavujú starú strimu jasnosti. V dôsledku toho sa chyba stane sotva viditeľnou.

Jazvy po blefaroplastike

Blepharoplastika je plastická chirurgia určená na korekciu zmien súvisiacich s vekom (tukové hernia, vrásky, modriny, opuchy) a zmeny tvaru a veľkosti očí. Podobne ako pri každom chirurgickom zákroku môžu z tohto postupu zostať jazvy a jazvy. V čase rehabilitácie lekári predpisujú očné kvapky, masky z tela-jogy a gymnastika pre oči (cvičenia šmýkajúce a skrutkovanie).

Gél Dermatix po odborníkov na blefaroplastiku opisuje v recenziách ako najlepší nástroj na liečenie liečivých švov. V individuálnych prípadoch sú pre chirurgickú prevenciu vyrážania kožou vymenovaní chirurgovia Kontraktubeks.

Indikácie a kontraindikácie

Prípravok s obsahom silikónu je dobrý v tom, že vytvára elastický film na povrchu defektného tkaniva. Teplota pod ním stúpa a vytvára sa "skleníkový efekt", ktorý zvlhčuje a zmäkčuje jazvu a prináša ju na minimálnu veľkosť. Úľavu zranenej kože je vyrovnaný, chyba sa stáva takmer nepostrehnuteľná.

Pozrime sa, v ktorých prípadoch je možné použiť gel Dermatics:

Taktiež je liek široko používaný v plastickej chirurgii a kozmetológii. Predám kožu Dermatix môže byť v lekárni bez lekárskeho predpisu, ale nástroj má vedľajšie účinky a kontraindikácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Takže je zakázané aplikovať nápravu na nevytvrdené rany a sliznice. Gél sa nemôže kombinovať s liekmi obsahujúcimi antibiotiká. Ak sa Dermatix aplikuje cez kozmetiku, pokožka pod ňou by mala byť čistá a suchá.

V zriedkavých prípadoch sa pri používaní Dermatixu gélu vyskytujú vedľajšie účinky. Toto podráždenie alebo zosilnenie nepríjemných pocitov v procese regenerácie tkaniva. Pacient by mal konzultovať s lekárom na objasnenie.

Aké sú analógy gélu Dermatix?

Liečivo s inertným silikónom poskytuje lepšie výsledky pri liečbe jaziev a jaziev ako prípravky bez kremíka. Odborníci, ktorí kontrolujú kvalitu liekov, schvaľujú gél a odporúčajú ich používať podľa indikácií. Vysoká účinnosť lieku Dermatica a jeho vysoké náklady sú vysvetlené obsahom oxidu kremičitého a polysiloxánu.

Iné regeneračné prípravky takýchto zložiek neobsahujú. Gély Dermatix analógy sú lacné, pretože lieky majú iné zloženie, ale podobný mechanizmus účinku.

Potom je možné nahradiť Dermatiku:

 • Masť Kontraktubeks - má rastlinnú základňu. Vhodné na odstránenie malých čerstvých jaziev.
 • Gél a smotana Zeraderm a Zeraderm Ultra s vitamínmi a koenzýmom Q10. V tkanive jazvy sa trieď masážnymi pohybmi po dobu 30 sekúnd. Tieto lieky nespôsobujú pocit lepivosti a sú veľmi ľahko použiteľné. Zeraderm dobre vyhladzuje jazvy na tvári a krku.
 • Kelo-cote - ovplyvňuje jazvu zvnútra. Vyskytuje sa vo forme gélu a sprejov. To uľahčuje spracovanie ťažko dostupných miest a bolestivých jaziev. Zeraderm a Kelo-mačka sú silikónové analógy Dermatrix. Spôsob použitia špecifikovaných prostriedkov je rovnaký, ale to spotrebiteľovi nezbavuje študovať inštrukcie.
 • Masť Mederma - liečí atrofické jazvy a odstraňuje malé chyby. Používajte ho odporúčame 3 - 4 mesiace. Frekvencia aplikácie - 4 krát denne. Aplikujte masť masážnymi pohybmi.
 • Krém Elicin - obsahuje extrakt zo slimáka. Je určený pre post-akné, čerstvé jazvy a strihy.
  Tekutý krém so silikónom Scarguard - je určený na odstránenie zjazvenia na tvári. Aplikuje sa štetcom. Výrobok chráni pokožku pred podráždením a zjemňuje drsné tkanivá. Rýchlo schne na tvári.

Porovnajte najobľúbenejšie lieky. Čo znamená dať prednosť, čo je lepšie - Dermatix alebo Kontraktubeks?

Z hľadiska obsahu silikónu funguje gél účinnejšie než masť. Bolo spomenuté vyššie, že Kontraktubeks sa skladá zo zložiek rastlín. Každá z nich je užitočná vlastným spôsobom, ale fytoindrienty sú korigované malými, starými jazvami. Dermatix vyhladzuje jazvy rôznej zložitosti.

Teraz sa pozrime na niekoľko Dermatics alebo Kelokot - čo je lepšie z týchto prostriedkov.

Spôsob, akým sa používajú, je iný, pretože Kelo-cote má formu uvoľňovania gélu a sprejov. Aký variant používame, je možné ju riadiť veľkosťou cikcrix:

 • Od 5 do 7,5 cm - gél 6 g.
 • 12 - 17 cm - gél 15 g.
 • 7 - 13 cm - sprej 50 ml.
 • Od 12 do 15 cm - postrek 100 ml.

Kelo-mačka sa má používať 2 - 3 mesiace. V prítomnosti rozsiahlych a chronických lézií môže byť trvanie terapie zvýšené. Dermatix nemá žiadne rozdiely, pokiaľ ide o veľkosť defektných oblastí, môže sa nazývať univerzálny regeneratívny liek.

recenzia

Ak chcete posúdiť účinnosť gélu Dermatix v liečbe jaziev, nechajte si recenzie spokojných spotrebiteľov.

Na radu farmaceuta začala liečiť jazvu pomocou gélu Dermatix. Po dobu 3 mesiacov bola chyba vyhladená a mäkšia. V očiach sa jasná škvrna nespustí, ako predtým. Chcel som urobiť leštenie jazvy, ale kozmetológ mi o tom hovoril. Odborník odporúča pokračovať v používaní lieku Dermatix. Za 2 mesiace od jazvy sa sotva pozorovalo bledé miesto. Keď sa dlani cítia, že to nie je cítiť.

Farmaceut mu odporučil, aby užíval a gél Dermatix, zatiaľ čo on je v predaji. Spracoval som šev nasledujúcim spôsobom. Najprv si vzala sprchu a namazala šev s Miramistinom. Na suché antiseptik sa aplikuje tenká vrstva Dermatrix. Procedúry sa vykonávajú denne 2 až 3 krát, bez jediného dňa. V prvých troch mesiacoch švy postupne bledli a na jednej strane dokonca vyrovnali farbu kože. O tri mesiace neskôr z ševu zostal sotva viditeľný prúžok. Gél dokonale zvládol svoju úlohu. Nehanbím sa byť na pláži v otvorenom plavkách.

Dermatológ mi odporučil gél Dermatix a hneď varoval, že cena na ňom alebo na vysokej. Kúpil som tento nástroj a zhodnotil som výsledok expozície po 2 týždňoch používania. Koloidné jazvy sa stali menej výraznými, sčervenanie a závažné svrbenie zmizli. Postupne sa jazvy splošili. Ak ich chcete vidieť, musíte sa pozrieť na miesto v tele.

Po prečítaní mnohých pozitívnych recenzií ohľadom gélu Dermatics som ju kúpil a bol príjemne prekvapený. Napriek malému tubusu bol jeho obsah dostatočne dlhý. Prvých 3 mesiace som si myslel, že jazva sa nezmení, ale môj manžel si všimol, že táto chyba je vyhladená. O štyri mesiace som si všimol, že jazva bola dvakrát zúžená, bledá a mäkšia. Tento výsledok považujem za hodný, ale naďalej používam gél Dermatix. Chcem dosiahnuť maximálny účinok.

Aké jazvy a jazvy môžete liečiť Dermatikami

Lekári kozmetológov často počujú otázku: "Povedz mi mier z jaziev." Tak ako sa objavujú jazvy a čo sa s nimi môže robiť. Na mieste akéhokoľvek poškodenia kože počas liečenia sa tvoria jazvy. Pri malých zraneniach, zjazvená fáza obvykle prechádza bez komplikácií a na ich mieste zostáva jazva svetlých farieb, ktorá nevyčnieva z okolitej kože. V zásade, ak sú prakticky neviditeľné, nepotrebujú s nimi nič spoločné.

Typy jaziev a jaziev

S patologickými zjazveniami, ktoré vznikli počas hojenia kolagénových vlákien, vzniknú jazvy rôznych typov:

 • atrofická (nachádza sa pod úrovňou kože);
 • hypertrofické (podobne ako vlečenie visiace nad kožou);
 • Keloidné jazvy (husté nerovnomerné rastu prekračujúce hranice pôvodných rozmerov zranení).

Akékoľvek jazvy nadobúdajú svoju konečnú formu nie okamžite, ale počas dlhého obdobia, ktoré môže trvať až dva roky. Iba po ukončení procesu tvorby jaziev sa dá využiť invazívne metódy odstraňovania jaziev (dermabrázia, chirurgia, korekcia laserom a ďalšie metódy). Ale prijať preventívne opatrenia, aby sa zabránilo patologickú zjazvenie a rast jazvy by mal bezprostredne po uzdravení rany.

Dermatrix na liečbu jaziev a jaziev

Silikónový gél a obväzy Dermatix je jedným z najefektívnejších vonkajších prostriedkov proti tvorbe jaziev. Prevenciu a liečbu pomocou línie Dermatica je možné vykonať iba s čerstvými, starými jazvami, ktorých vek nie je starší ako rok. Na liečbu dospelých, plne zrejúcich jaziev sa používa integrovaný prístup s použitím techník, ako je dermabrázia, aplikácia enzýmov a iné. Je potrebná v kombinácii so silikónovými výrobkami Dermatix.

Dermatrix - gél z jaziev a jaziev

Hovorí sa, že jazvy zdobia mužov, ale po prvé, veľmi veľa ľudí nebude s týmto vyhlásením súhlasiť, a po druhé, sú tu aj ženy, ktoré nepotrebujú takéto značky na koži. Preto sa moderný farmakologický priemysel aktívne venuje tvorbe drog na boj proti tomuto problému.

Dermatiks Je rad liekov na liečbu hypertrofických a keloidných jaziev, ako aj na prevenciu ich tvorby na liečivých tkanivách. Obsahuje silikónový gél a dve verzie obväzov - obväzov: priehľadné a tkaninové.

Kto vyrába tieto lieky a ako efektívne sú? Ako ich správne aplikujete a ako sa budú jazvy starať po ukončení liečby? Koľko stojí kurz a sú tam lacnejšie analógy? TecRussia.ru zdieľa najobjektívnejšie informácie:

Čo je známe o výrobcovi?

 • Zákazník a predajca linka Dermatiks - medzinárodná farmaceutická spoločnosť MEDA so sídlom vo Švédsku a má pobočky vo viac ako 40 krajinách po celom svete, vrátane a v Rusku (od roku 2008). A samotná výroba sa nachádza v Spojených štátoch: americká firma vyrába gél Hanson Medical, ktorej hlavné produkty - silikónové implantáty pre kozmetickú chirurgiu a kozmetiku a lepidlá - Bio Med Sciences, sa špecializuje na drogy pre liečbu rán, jaziev a vrások.
 • Všetky prostriedky linky sú registrované v úplnom súlade s právnymi predpismi Ruskej federácie ako zdravotníckymi produktmi (registračné číslo FSS 2010/06187 a FZZ 2012/12711). Spočiatku sú centrálne dodávané ruskému zastupiteľstvu "Meda", potom prostredníctvom distribútorov liekov do lekární v celej krajine, kde sa predávajú bez lekárskeho predpisu.

Ako to funguje? Zloženie a vlastnosti prípravku

Účinná látka náplastí a gél Dermatix - silikónové (kremíkové) polyméry. Oni sú široko používané na liečbu jaziev už od 80. rokov minulého storočia, pričom počas tejto doby došlo k mnohých vedeckých štúdií preukazujúce realizovateľnosť a efektivitu ich využitie. Pri aplikácii na problémové oblasti kože, polymérne siete molekulárnej úplne pokrýva tvoriaci jazvu a vytvára priehľadný ochranný film, ktorý nebude brániť prenikaniu kyslíka, ale zabraňuje jazvy pred mechanickým poškodením, zlepšuje elasticitu tkaniva a vytvárajú optimálne podmienky pre hojenie. V rámci svojej činnosti:

 • Úroveň vlhkosti sa zvyšuje, čo inhibuje aktivitu fibroblastov - buniek, ktoré syntetizujú kolagén, hlavný "stavebný materiál" pre hrubé hrubé jazvy.
 • V bachore vytvárajú menej krvných ciev (zvyčajne postupne zmiznú, keď sa zraje, ale zostávajú v keloidoch, čo im dáva zreteľnú jasnú farbu).
 • Zvýšená aktivita kolagenázy - enzýmu, ktorý zničí zbytočný alebo poškodený kolagén.
 • Zvyšuje sa počet Langerhansových buniek. Ide o špeciálne prvky imunitného systému, ktoré potláčajú reakciu z precitlivenosti, ktorá sa vyskytuje pri kožných léziách, čím podporuje tvorbu normálneho šitia a zabraňuje vzniku hypertrofie / keloidov.
 • Okrem toho ochranná fólia odstraňuje ďalšie nepohodlie: odstraňuje svrbenie, zabraňuje pigmentácii jazvy. V tomto prípade účinná látka nepreniká do pórov a nespôsobuje alergické reakcie, preto Dermatix prakticky nemá žiadne vekové hranice a kontraindikácie, ale môže byť použitý aj počas tehotenstva.

Tým, že pôsobí okamžite vo viacerých smeroch, silikónová vrstva znižuje hustotu jazvy, znižuje jej výšku, normalizuje farbu a zlepšuje pružnosť tkaniva. Je dôležité pochopiť, že to nie je úplné vyhladenie pokožky - tvarovanie švíku však bude vyzerať oveľa lepšie, ako keby ste vôbec nepoužívali gél ani omietky.

Hlavné indikácie a aplikačné funkcie

Dermatiká sú určené pre:

 • prevencia tvorby hrubých a veľkých jaziev;
 • celkové zníženie závažnosti jaziev po zraneniach, operáciách a popáleninách a zlepšenie ich estetického vzhľadu.

Použite gél a obväzy-obväzy môžu byť od času odstránenia stehov. Štandardný priebeh liečby trvá najmenej 2 mesiace av špeciálnych prípadoch je povolený ich užívanie až šesť mesiacov alebo dokonca rok:

 • po rozsiahlom poškodení kože, keď je pravdepodobnosť vzniku hypertrofickej jazvy obzvlášť vysoká;
 • s pacientovu sklon k tvorbe keloidov, alebo ak tento proces už začal.

Ale ak sa od okamihu poranenia už viac ako rok, silikónový bude k ničomu, a prípadné zmeny by nemali čakať, pretože tvorba kolagénu v týchto jaziev bola dokončená. Tiež Dermatiks nie je určený na liečbu atrofickej (prepadnuté) jaziev, tak nezmyselné očakávať, že pozitívny účinok pri liečbe strií, post-akné, po stopách ovčie kiahne a ďalších infekcií spôsobených herpesvírusom.

V aplikácii každej formy liečiva je tiež niekoľko nuánov. Tak, priesvitné silikónové obväzy sú navrhnuté tak, aby otvoriť častí tela, a omietky na báze tkaniny - sa nosí pod oblečením: Výrobca uisťuje, že hodvábny povrch nebude lipnúť na tkanine and roll. Gél je optimálny pre malé rany na pokožke hlavy, v záhyboch pokožky atď. - Jedným slovom, kde je nepríjemné alebo nemožné použiť obväz. Odporúča sa aj pre deti, ktoré si môžu oddýchnuť predčasne odtrhnúť omietky.

Ako ho používať správne

Aplikované lokálne Dermatiks výhradne a iba na čistú a suchú pleť - pred použitím je potrebné umyť teplou vodou a jednoduchým alkalickým mydlom (nepoužívajte hydratačný sprchové gély), nechajte uschnúť alebo mokrý uterák nepúšťa vlákna. Žiadne ďalšie finančné prostriedky, najmä s antibiotikami, nemôžu byť rozmazané na cieľovej stránke!

 • Gél sa aplikuje dvakrát denne v tenkej vrstve (nie pri masírovaní). Potom by ste mali čakať, kým sa vyschnú a môžete sa obliecť.
 • Z omietky musíte vystrihnúť kúsok, ktorý vám umožní pokryť jazvu s malým okrajom, lepiť ju a jemne ju stlačiť. Jedenkrát denne sa musí odstrániť, umyť, nechať uschnúť, umyť a vysušiť jazvu a okolitú kožu a potom vrátiť náplasť na miesto. Preto je relatívne vysoká cena okluzívnych obväzov kompenzovaná možnosťou ich opätovného použitia.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Prostriedky tejto línie sa považujú za úplne bezpečné pre telo, výrobca sa ubezpečuje, že sú vhodné pre dospelých aj pre deti. Obmedzenie je len jedna vec - ich použitie na čerstvých, otvorených a neinfikovaných ranách a tiež na slizniciach nie je povolené.

Podľa výsledkov komplexných štúdií akýchkoľvek vedľajších účinkov a nežiaducich účinkov nebol liek zaznamenaný. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť podráždenie, začervenanie kože alebo slabá bolesť. Ak máte tieto alebo iné nepríjemné príznaky, prestaňte používať výrobok v akejkoľvek forme a poraďte sa so svojím lekárom.

Čo hovoria pacienti? Kladná a negatívna spätná väzba

 • Podľa mnohých diskusií o lieku na internete, najčastejšie a s najväčším úspechom je predpísaný na prevenciu hrubých jaziev po cisárskom rezu a plastických operáciách. Tiež sa dobre daroval s popáleninami: tými, ktorí začali včas aplikovať gél a / alebo náplasti, žiadne nároky na účinnosť.
 • Bohužiaľ, prípady sú často opísané, keď lekári zakazujú mazať jazvu tak ako tak "pred uzdravením", to znamená v prvých 2-3 mesiacoch. Takíto pacienti, pri posudzovaní odpovedí, nedostali požadovaný účinok. Treba očakávať, vzhľadom k tomu, že všetky známe odporúčanie pre liečbu jaziev odporúčame použitie na báze silikónu ihneď po stehy sú odstránené (za predpokladu, že povrch príliš dlhý, suchý a čistý).
 • Samozrejme, neuspejú a nepokúšajú sa používať Dermatiku ako poslednú možnosť, takéto recenzie zvyčajne začínajú slovami "čo len sme sa nepokúsili. "Pravítko nie je určené na liečbu chronických jaziev a nič, s výnimkou ďalších peňazí strávených, v tomto prípade neprinesie.
 • Pri kontrolách gélu je často nespokojnosť so skutočnosťou, že deklarovaná "rýchloschnúca" liek zostáva dlhodobo lepkavá. Súčasne ich autori naznačujú, že sa snažili vytvoriť vrstvu "silnejšiu". Záverom je, že problém nie je v géli, ale pri nedodržaní pokynov na použitie. Ak po dobu 4-5 minút pokožka nevystrieva, stačí odstrániť prebytočné prostriedky z nej.
 • Hlavná námaha k náplastiam je neustála adhézia k pokožke. Najčastejšie "spadnú" transparentné obväzy, ale stane sa to len vtedy, ak ich nosíte pod oblečením. Aby sa zabránilo takejto nevôli, v uzavretých oblastiach tela by sa mali používať len náplasti na posuvnom základe tkaniny.

Bežné ceny a lacné analógie

Dermatiks linka nemožno nazvať lacné: náplasť s veľkosťou 4 * 13 cm stojí okolo 1400 rubľov, 13 * 25 cm bude stáť v 4700, a 15 ml gélu - 2300. Preto je túžba nájsť cenovo dostupnejšie možnosti je úplne jasné.. Treba však poznamenať, že zloženie a účinnosť u rôznych protivorubtsovyh fondov sa podstatne líši a mení sa navzájom na základe vlastného uváženia nesmierne nevhodné:

 • Kontraktubeks. Jedna z najznámejších značiek v našej krajine, vrátane odporúča sa jeho pacientom mnoho plastických a všeobecných chirurgov. Tube gél na 50 g stojí o niečo menej ako 1000 rubľov, omietka (12 * 3 cm, v balení 21 ks) - o niečo viac ako 1000 rubľov. V kompozícii - výťažok z cibule, alantoín a heparín, t.j. To v žiadnom prípade nie je analogické s Dermatrix a nesprávne ich porovnáva. Napriek tomu, že účinnosť cibule a alantoínu v liečbe jaziev nebola vedecky dokázaná, prehľady o tejto droge sú prevažne pozitívne a je pravdepodobné, že môže skutočne priniesť určité výsledky. Ale v štúdiách, ktoré priamo porovnávajú účinok silikónových látok, Kontraktubeks ukázal menej účinnosť.
 • Fermenkol. Liečivo obsahujúce komplex kolagenáz - enzýmov, ktoré ničia patologický kolagén. Vyrába sa vo forme gélu (10 ml - 850 rubľov, 30 ml - 1350 rubľov). Ďalšou dostupnou formou je prípravok na fonoforézu, ktorý sa rozpúšťa vodou bezprostredne pred konzumáciou, ale prakticky chýba pri voľnom predaji. Použitie kolagenáz nie je uvedené v medzinárodných klinických pokynoch, ale výrobca firmy Fermentkol poskytuje niekoľko štúdií, ktoré dokazujú jeho účinnosť. Je pravda, že študovali výsledky fonoforézy - látka preniká hlbšie v tomto postupe ako pri jednoduchom použití gélu.
 • Kelo-Cote. Ale tento nástroj už možno nazvať analóg, pretože hlavnou zložkou v jeho zložení je aj kremíkový polymér. Cena trubice je 6 gramov - asi 1000 rubľov, 15 gramov - 1800 rubľov. Všetky štúdie, ktoré skúmajú účinok silikónu na hojenie rán a klinické odporúčania založené na nich, môžu byť korelované s týmto liekom rovnakým spôsobom ako s Dermatixom. Priame klinické porovnanie týchto dvoch značiek, nikto nevykonal, ak sa posudzujú podľa recenzií, kelo-mačka je menej priľnavá a pohodlná s aplikáciou.
 • V domácich lekárňach nájdete silikónové okluzívne obväzy od iných výrobcov, ktoré pôsobia podobne ako Dermatrix, ale sú oveľa lacnejšie, napríklad Mepiform (Mepiform): 1 ks. vo výške 4 * 30 bude stáť 828 rubľov.
 • V niektorých obchodných reťazcoch sú prezentované obväzy Scar fx (3,75 x 22,5 cm - 1588 rubľov), ktoré majú rôzne tvary na presné prispôsobenie povrchu rany. Avšak na základe skutočnosti, že na stránkach spoločnosti Roszdravnadzor nie sú k dispozícii žiadne informácie, oficiálne nie sú zaregistrované v Rusku, preto nie je možné zaručiť ich pravosť a účinnosť.

Dermatiks

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Používame celý rodový gél Dermatix na liečenie jaziev po popáleninách v hlavnej časti. Rok práve začal a už som ho dvakrát dostal z ordinácie na lieky). Ten syn vo kúpete, ktorý varí rukou, a potom sám o rúre. Skúsení užívatelia) si uvedomili, že by nemali okamžite použiť, ale ako rána uschla. Ďalej na kvapku doslova na rane, plénčka to všetko sprísňuje. Niekoľko mesiacov a pripravený.

po zlomenine vykonala operáciu na nohe. Oceľové kolíky a to všetko. Samozrejme, noha je zbavená. Dva krát na rovnakých miestach. Boli tam vyduté jazvy, uzdravené dlho. Začal som používať Dermatix na radu svojho lekára. Počas dvoch mesiacov užívania bolo znížené začervenanie a jazvy boli mierne vyhladené. Hoci je dojem pozitívny. I naďalej používam. Cena nie je veľmi lacná, ale ľutujem dosiaľ nevynaložené peniaze.

Tento gél som používal denne niekoľko mesiacov. Výsledok je podľa môjho názoru dobrý. Pod kožou nie je vôbec vidieť chyba kože. Bez make-up je slabá viditeľnosť.
Princíp použitia - trvalé nanášanie výrobku na poškodenú oblasť pokožky až do dosiahnutia požadovaného výsledku. Aplikujte najmenej 2 krát denne na očistenú a úplne vysušenú pokožku. Minimálna doba používania je 2 mesiace. Stáva sa, že musíte použiť gél po dobu 4-5 mesiacov.
Dermatix preukázal svoju účinnosť. Jeho účinok je zameraný súčasne na vyhladenie, vyhladenie reliéfu pleti, odstránenie svrbenia a nepohodlie. Môžete ho použiť na ľubovoľnej koži. Činidlo sa uvádza v malej skúmavke. Objem 15 gramov. Cena je približne 2500 rubľov. Určite to nie je drahý nástroj, ale výsledok stojí za to.

Silne zasiahla, na jeho ruke bola jazva. Aplikoval dermatrix na čistú, sušenú kožu v kruhovom pohybe, až kým sa úplne nezabudol, ale keď sa rana už uzdravila. Robil som to dvakrát denne. Moja koža mi poďakovala, jazva bola bledá a plochá.

Nie je to presne gél, aj keď to vyzerá. Nemôžem povedať, že mi to pripomína silikónové gély, ako som si predtým predstavoval. Veľmi jemný, príjemný krém, prakticky bez zápachu. Ale nie pre základnú starostlivosť, len na liečbu jaziev.

Začal som používať silikónový gél pred troma týždňami. Aplikujem ju na tvár, na ktorej mám veľa akné jazvy.
Gél nemá farbu a zápach. Dala som ho na čistú pokožku, nechala som ju vysušiť. Vytvára neviditeľný film na tvári, vďaka čomu pokožka vyzerá hladko, takmer dokonalá.
Najzaujímavejšia vec je, že môže byť aplikovaná na akýkoľvek make-up. V skúmavke len 15 gramov. Je lepšie, aby ste neboli chamtiví, trochu vytlačte. Gél je pružný, veľmi dobre sa rozširuje. Včera som si všimol, že jazvy sa stávajú menej výraznými, dúfam, že v čase úplne zmiznú!

Bola som na nohe, mala som škaredú jazvu. Aby sa zmenila viditeľnosť, použila sa na ňu dermatitída. Po týždni neskôr sa zjasnila jazva, ale úplne som sa jej úplne nezbavila.

Nakrájal jazvu na brade. Bol červený s hustou kôrou. Gél sa aplikuje každý deň. Počas používania si uvedomíte, že je skutočne silikónová. Veľmi pružná, pružná.
15-gramová trubica stačila 4 mesiace! A to je bez preháňania. Kúpil som alebo kúpil ešte jeden baliaci materiál, pokračujem v používaní. Jazva je menej červená, už nie je pokrivená. Skoro sa vyrovnal s kožou. Ak ho zakryjete korektorom / tonalkou, bude úplne neviditeľný.
Dermatrix nie je zlá, ale trvá liečbu. A to nie je jedno, a nie ani 2 mesiace.

Pomocou tohto gélu odstránili strihy po pôrode. Liečenie je vynikajúce!
Hlasitosť je malá. Mal som však tri týždne na použitie. Aplikovala len na oblasť hrudníka a dekoltu, aby nevznikla marnosť gélu. Aplikoval sa denne trikrát denne, pokúsil sa pred aplikáciou odrezať pokožku alebo aspoň rozotrieť tvrdým uterákom alebo žinenkou. Gél na pokožke nie je vôbec cítený, akoby vôbec neexistoval, nezaslepá sa, nemá svrbenie. Gél ako gél. Jazvy boli čerstvé, fialové, takže som mal tri týždne, kým ich úplne zbavím. Neľutujem, že som to kúpil.
Na bokoch a bruchu, gél nebol dosť, a je to drahé kúpiť, na jednom žalúdku budete potrebovať 4-5 tuby, je naťahovanie na strečink. Ale môžem obliecť šaty z dekoltu, ale so žalúdkom si to prídu na to. Kúpil som si gél s nádejou, že koža bude aspoň vyzerať lepšie vizuálne. Gél splnil všetky moje očakávania, dokonca ich predčil. Koža sa znateľne zhoršila a jazvy zrejme zmizli. Ak sa pozriete pozorne, existuje niekoľko drážok, ale sú biele a veľmi ťažko viditeľné.

Použil som gél, aby som sa zbavil značiek odstraňovania bradavíc, ale stále zostali malé jazvy. Gél nič necíti, rýchlo sa vysychá. Tube malá, je pomerne drahé, ale mám mesiac s niektorými stačilo (rozmazaná nie tak hrubo) a stopy jaziev priviedol na minimum (ale ak to dobrý vzhľad úzko, sú stále viditeľné, účinok nie je dokonalý).
Nevšimol som si žiadnych vedľajších účinkov, len čo sa masť spadla na malú ranu na prste (predtým som to rozstrihla), trochu som spálila, ale keď som ju umyla vodou, všetko bolo v poriadku. Celkovo efektívne, hoci drahé. Proti veľkým jaziev a zjazveniu je nepravdepodobné, že vám pomôžu.

Začal som používať dermatix ihneď po odstránení stehov. Gél nemá farbu a zápach. Usadí na pokožku plochým filmom, ktorý nie je viditeľný. Gél vysychá veľmi rýchlo. Ak je jazva, napríklad na tvári, potom bez problémov môžete použiť kozmetiku - makeup, pretože to nebude kaziť.
Okrem gélu som použil mnoho ďalších liekov - obväzov, nyxov, tabliet. Priebeh obnovy trvá 4 mesiace. Teraz vyzerám ako nový. Hlavne vďaka gélu. Veľmi dobre odreže jazvy nielen v hrúbke, ale aj z neviditeľných. Biele škvrny z veľkých jaziev zostali a malé z nich zmizli bez stopy a navždy. Gél je jednoduchý a úsporný. Nemal mi žiadne vedľajšie účinky, alergie.
Kompozícia nie je prirodzená, ale v mojej situácii to nebolo až po analýze kompozícií. To, že lekár vymenoval alebo nominoval, tiež kúpil alebo kúpil. To nebolo možné oddialiť! Gél je moja spása. Bojím sa, že si predstavím, ako by som sa teraz pozrel.
Gél a nie príliš lacné, ale je veľmi efektívne. Dokáže aj pri veľkých jazvach.

Naučila som sa spáliť a ja som sa neotočil o svrbenie a podráždenie jazvy z nej. Kúpil som dermatrix, aj keď drahý. Výsledkom je, že po prvej aplikácii je svrbenie oslabené. Po dvoch mesiacoch použitia sa jazva stala plochá a nie tak výrazná.

Na Dermatix som prešiel po Kontraktubeksa. Moja jazva bola napokon vyliečená. Spočiatku som bol chamtivý, aby som dal 2 000, ale potom som po prečítaní recenzií iných dievčat stále kúpil.

Gél sa predáva v čiernej malej trubici s objemom len 15 g. Dermatix sa má aplikovať na pokožku dvakrát denne s tenkou vrstvou. Pravdepodobne som použil príliš veľa, pretože bol absorbovaný veľmi dlho. Pokožka po aplikácii Dermatrix je zvlášť hladká, tak príjemná. Tiež som sa páčil, že tento gél je bez zápachu. Je účinná len pre nedospelé jazvy - to je uvedené aj na samotnom balení (je to škoda, že som o tom nevedela až do nákupu). Preto ak potrebujete liečiť lem, ktorý je asi rok alebo dva alebo viac - efekt bude extrémne malý.

Nemám na moju pleť veľa jaziev, ale na tvári je pár. Dermatix, americký silikónový gél, ktorý rýchlo vyčistí nedostatky kože.
Teraz sú úplne neviditeľné. Som rád, že som to ešte kúpil.
Všade sa nepredáva. Gél nemá žiadny odtieň, zápach je sotva vnímateľný, čerstvý. Konzistencia, ako sa očakávalo, je podobné gélu. Gél Dermaticks sa aplikuje rovnomerne, veľmi rýchlo vstrebáva do pokožky. Všimol som si nejakého zúženia kože po úplnej absorpcii, ale rýchlo prechádza. Okrem toho, že gél odstraňuje viditeľné jazvy, dobre zvlhčuje aj pokožku.
Jediná vec je zlá, zloženie finančných prostriedkov je veľmi žiaduce - pevná chémia. Ale ak o tom premýšľate, žiadne bylinky a výťažky sa nedokážu vyrovnať s takou ťažkou úlohou. Alergický gél nespôsobil, podráždenie a iné ťažkosti z neho. Rúrka je veľmi malá, myslela som si, že ju budem musieť opäť kúpiť. Avšak vzhľadom na hospodárske náklady to stačilo dlho a dokonca zostalo. Cena je strašidelná, efekt je pôsobivý. Gél je veľmi dobrý! Jednoduché použitie! Teraz sa nebojím jazvy, všetko sa rýchlo a bezbolestne odstráni. Je to šťastný!

Po operácii sa objavili jazvy na koži. Nevyzerajú veľmi krásne, ale skôr odporné.
Dostal sa v drogériovom silikónovom géli Dermatix. Prvýkrát bol ohromený vysokými nákladmi - viac ako 2 000 rubľov. A teraz som pochopil, že som ľutoval peniaze.
Som veľmi potešený účinkom použitia gélu. Je úplne jasné, nemá výrazný zápach. Pri aplikácii nelepí pokožku (iba ľahko ochladí a zvlhčuje), nespôsobuje alergie. Absorbuje sa v priebehu niekoľkých minút. A ešte lepšie, pri každej aplikácii nie je iba rozmazanie, ale tiež ju rozotrite. Moja jazva sa rozjasnila veľmi rýchlo. Po chvíli som sa celkom vyrovnala koži. Teraz z jazvy je len malá biela škvrna, ktorá nepriťahuje pozornosť.
Tube s gélom je veľmi malý, len 15 g. Ale tento kurz je dostatočný na liečbu. Analógový tohto krému je Kontraktubeks tiež silikónový gél, aj keď to stojí menej, ale vystúpil moje alergie a Dermatiks to nebolo. Výrobok dokonale čistí jazvy, popáleniny. Naozaj sa páčil gél! Nechajte cenu uhryznúť, ale to len vy nebudete robiť kvôli kráse. Mimochodom, droga sa vyrába v USA.

Zatiaľ čo nikto nekladal otázky. Vaša otázka bude prvá!

Dermatixové jazvy a odstraňovač jaziev (Dermatix)

Gél Dermatix má základ silikónu, ktorý znižuje pooperačné jazvy a jazvy, stopy popálenín alebo zranení. Ďalej sa dozviete viac o zložení a účinku lieku.

Forma vydania a zloženia

Dermatix (Dermatix) má dve formy: silikónový gél, ktorý je dostupný v skúmavkách 6 alebo 15 gramov; silikónové obväzy na látke alebo na transparentnom základe. Dermatix vo forme masti alebo krému sa neuvoľňuje. Vo svojom zložení je zmes organokremičitých zlúčenín. (Polisiloksantov).

Ako to funguje?

Jazva je tkanivo, ktoré sa objaví po poškodení kože. Jazva vzniká kvôli rýchlemu hojeniu (prirodzené biologické procesy). Hĺbka jazvy závisí od miesta a genetickej predispozície. Keloidné jazvy sú väčšie ako počiatočná rana, liečba je dlhá, ale možná.

Liek je schopný odstrániť porušenia v koži spojené s pigmentáciou. Dermatrix tvorí tenkú vrstvu, vďaka ktorej je rýchlo absorbovaná a nerozšíri sa.

video

Indikácie na použitie

Používa sa na zníženie veľkosti jaziev počas procesu hojenia povrchov rany a tiež sa používa na prevenciu tvorby koloidných ciest po chirurgických zákrokoch, popáleninách atď.

Návod na použitie

Podmienky použitia gélu:

 1. Osušte postihnutú oblasť antiseptickým roztokom alebo mydlom.
 2. Vysušte pokožku.
 3. Je potrebné odrezať špičku na špičke rúrky.
 4. Naneste tenkú vrstvu gélu na jazvy kruhovým pohybom. Dôležité! Aplikujte len na rany, ktoré sa úplne vyliečili a nemajú kôrky.
 5. Produkt ponechajte na pokožke, kým úplne nevyschne (po dobu 5 minút).

Aplikujte Dermatix dvakrát denne ráno a večer. Odporúča sa použiť dva mesiace. Uchovávajte liek v chladničke. Dekoratívna kozmetika sa môže použiť po úplnom vyschnutí.

Pravidlá používania obväzu

 1. Osušte postihnutú oblasť.
 2. Odstráňte ochranný film z obväzu (nevyhadzujte ho).
 3. Použite lepiacu stranu obväzu na jazvu.
 4. Obväz je na rane najmenej 13 hodín denne.
 5. Jedného dňa odstráňte obväz a umyte mydlom pre jemnú kožnú jazvu.

Video: ako používať obväz

Dermatrix - asistentka zo strihov

Striae sú defekty na koži, ktoré majú červený alebo fialový odtieň, môžu byť biele. Stretnutia sa objavujú tam, kde sa pokožka v krátkom čase roztiahla, po pôrode (v bruchu), rýchlej strate hmotnosti alebo po rýchlej sérii hmotnosti. Kožné tkanivá nie je možné reorganizovať na intenzívne napínanie, a preto sa v mieste pretrhnutia kolagénových vláken vytvorí spojivové tkanivo. Dermatix vo svojej pravidelnej aplikácii pomáha zbaviť sa tejto nepríjemnej defekty.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Kontraindikácie:

 • Nepoužívajte na čerstvé a nedostatočne zahojené povrchy rany.
 • aplikácia na sliznice a okolo očí;
 • Nepoužívajte ihneď po aplikácii dermatologických prípravkov obsahujúcich antibiotiká;
 • individuálnu intoleranciu zložiek lieku.

Nežiaduce účinky: výskyt svrbenia, pálenia alebo začervenania.

Pozitívne vlastnosti lieku Dermatrix

 1. pohodlie. Vyschnú sa po niekoľkých minútach, nezanechávajú na koži viditeľné známky, nevyžadujú časté nanášanie, aplikujú sa na všetky časti tela, nevyžadujú trenie a aplikáciu obkladov.
 2. všestrannosť. Používajú sa nielen na liečbu existujúcich jaziev, ale aj ako profylaktický liek (v tehotenstve), ktoré sa používajú samostatne alebo v kombinácii s inými liekmi, sa môžu používať v detstve.
 3. bezpečnosť. Koná len na úrovni povrchu, nemá negatívny vplyv na telo, dobrá znášanlivosť.
 4. hospodárstvo. Jeden balík je určený pre jeden spôsob liečby alebo prevenciu.
k obsahu ↑

Fotografie jaziev pred a po aplikácii

Špeciálne pokyny na použitie

Neuchovávajte v blízkosti vysokých teplôt. Ak sa vyskytnú akékoľvek vedľajšie účinky, vyhľadajte lekársku pomoc od dermatológa. Ak sú v oblasti tváre veľké poškodenia alebo jazvy, pred použitím je povinná odborná konzultácia.

analógy

Existuje mnoho analógov Dermatrix, príklady niektorých lacných prípravkov na báze silikónu:

 • ZeradermUltra (Zeraderm Ultra) - je vyrobený na báze silikónu, vitamínov a koenzýmov, chráni pred UV žiarením;
 • Kelo-cote - účinná látka silikón;
 • Scargard MD (Scarguard) - je založený na silikóne, hydrokortizóne a vitamíne E;
 • Solkoserylová masť;
 • Dermacombincream;
 • Kelokot.
k obsahu ↑

Čo je lepšie ako Dermatix alebo Kontraktubeks?

Pacienti často nemôžu rozhodnúť o výbere lieku, každý má rovnako veľmi pozitívny vplyv na jazvy a jazvy. Pacienti sú založení výlučne na svojich pocitoch, niekto viac ako Dermatics a druhý na jeho analóg. To je spôsobené schopnosťou pokožky regenerovať a regenerovať v rôznych časoch.

Dermatológovia súhlasia, že silikón je potrebný pre drsné a staré jazvy. Z toho vyplýva, že Kontraktubeks je lepšie používať s relatívne mladými a malými jazvami, urýchľuje proces regenerácie kože a neovplyvňuje tvorbu vlastného spojivového tkaniva.

Silikón tvorí na koži neviditeľný film, pri ktorom je teplota tela vyššia ako v iných častiach kože, čo vedie k vytvoreniu "skleníka", pôsobí na jazvy, aby ich správne utvoril a nespôsoboval komplikácie. Po uplynutí času sa jazva nezaznamená.

video

Dermatix nemá ostrý zápach, je ľahko aplikovateľný a umožňuje použitie dekoračnej kozmetiky po pár minútach po použití. Výhody lieku Dermatix sú populárne a populárne u pacientov.

Koľko stojí lekáreň?

Priemerná cena v Moskve pre Dermatics je 1300 rubľov. V tabuľke sú uvedené ceny v niektorých mestách Ruska a Ukrajiny (internetový zdroj).

Dermatrix inštrukčná cena

Každý deň, v ktorom žijeme, sú na tvári škvrny. Vo väčšine prípadov sa môžu objaviť vrásky, ale aj nepríjemnejšie kozmetické chyby - jazvy alebo jazvy. Môžu to byť dôsledky zranení priemyselnej alebo domácej povahy, zvyškové účinky po prenesených zápalových procesoch, popáleninách, operáciách.

Gél Dermatix, aplikácia a funkcie

Významné zjazvenie sa prejavuje ako vo vzhľade, tak vo funkčných vlastnostiach tváre. Výrazy tváre sa menia, starnú, stane sa unavené a nešťastné.

Farmakologický priemysel ponúka významný sortiment absorbentov. Umožňujú úspešne bojovať proti týmto formáciám.

Dermatrix z jaziev na tvári

Tento liek môže odstrániť najhoršie prejavy jaziev tkaniva. To je dôvod, prečo odborníci odporúčajú dermatitídu od zjazvenia na tvári možno porovnávať s všeliek vďaka univerzálnym vlastnostiam, ideálnej kvalite a šírke predpisov.

Dermatix je vysoko účinný spôsob založený na silikónovom géli je odstránenie skôr vytvoreného jazvového tkaniva na tvári, pozastavenie jeho vývoja a prevencia tohto procesu.

V súčasnosti výrobca ponúka lieky v plastových tubách s hmotnosťou 6 a 15 gramov. Cena dermatitídy dnes je pomerne vysoká. Napriek tomu, že rozdiel medzi balíčkami v hmotnosti viac ako 2 krát, cena majú takmer na rovnakej úrovni - od 2100 rubľov. až 2400 rubľov. a vyššie. Malá trubica nie je obľúbená u kupujúcich, takže je veľmi ťažké ju získať.

Jazvy po dermatitíde

Vznikajúce na povrchu kože alebo v hlbokých vrstvách dermy sú jazvy alebo iné dôsledky dlhého procesu hojenia rán vynikajúce na liečbu a po šesťdesiatdňovej terapii sú prakticky neviditeľné. A to nie je len vizuálny efekt.

Podľa prehľadov a odporúčaní lekárov, liečiva na liečbu jaziev, veľmi účinne pôsobí na nové pooperačné jazvy.

 1. Aplikácia gélu sa uskutočňuje dvakrát denne na umývanom mydlovom a vysušenom kožnom fragmente čo najtenšie.
 2. Potom počkajte, kým sa vrstva vysychne, prebytok sa odstráni hygienickou vložkou.

Mal by sa použiť veľmi účinný gél, pri dodržaní určitých opatrení. Odborníci neodporúčajú nanesenie gélu na make-up, masť alebo prášok na neošetrenom povrchu rany.

Dermatix bandážový silikón

Bandáže sa ponúkajú na základe dvoch typov. Dermatický silikónový obväz môže byť na priehľadnom polymérovom filme alebo na tkanine vyrobenej z prírodných vlákien.

Obe typy obväzov sú odlišné v tom, že sú opakovane použiteľné, to znamená, že sa môžu nosiť po dobu piatich až šiestich týždňov. Rozmery sú tiež rozdielne - 4 x 13 a 13 x 25 cm.

 • Priehľadná základňa dávkovej formy sa používa na liečenie zjazvenia na tvári, môže sa odstrániť a aplikovať znova po dobu 12 hodín na 35 až 36 dní. Náklady na silikónové bandáže 4 x 13 sa líšia v rámci 1200, 0 - 1400, 0 rubľov.
 • Tkanivové dresingy sa tiež opakovane používajú počas polovice dňa počas 40 až 42 dní. Oni sú skvelí pre nosenie na oblastiach kože pod oblečením. Sieť lekárne je ponúkaná v dvoch veľkostiach. Cena 4 x 13 cm na 2300.0 rubľov, obväz plátno 13 x 25 cm bude stáť asi 4600, 0 - 5600, 0 rubľov.

Dermatixová omietka

Takáto dávková forma ako dermatixová náplasť tiež ukázala vynikajúce výsledky v procese vykonávania preventívnych a liečebných opatrení pri vývoji jaziev na koži po popáleninách, úrazoch, chirurgických zákrokoch.

Dermatiks - návod na použitie, skutočné náprotivky a formy uvoľňovania (silikónový gél alebo masť, krém), liek na liečbu a redukciu jaziev po operácii, popáleniny, poranenia u dospelých, detí a v tehotenstve. štruktúra

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie drogy Dermatiks. Prezentované sú recenzie návštevníkov stránky - spotrebitelia tohto lieku, ako aj názory lekárov špecialistov na používanie Dermatixu v praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoju spätnú väzbu na liek: liek pomohol, alebo nepomohol zbaviť sa choroby, pri ktorých boli pozorované komplikácie a vedľajšie účinky, pravdepodobne neuvádzané výrobcom v anotácii. Analógy Dermatrixu v prítomnosti existujúcich štrukturálnych analógov. Používa sa na liečbu a zníženie jaziev a jaziev po operácii, popáleninách, zraneniach u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie prípravku.

Dermatiks - pomáha udržiavať rovnomerné zvlhčenie pokožky a zlepšuje vzhľad jaziev. Má schopnosť vyhladzovať a zmäkčovať vyčnievajúce jazvy, zmierňovať súvisiace svrbenie a nepríjemné pocity a znižovať zjazvenie pigmentácie kože, ktoré sa pozoruje počas vzniku jaziev.

Dermatix gél sa ľahko aplikuje na všetky oblasti pokožky, vrátane tváre, kĺbov a záhybov, rýchlo zaschne a tvorí neviditeľný film.

Dermatix má zmäkčujúci a keloidolytický účinok na postihnuté oblasti. Toto je prvá línia terapie vytvorená pre pacientov s jazvami. Silikón odporúčajú medzinárodní experti na ovplyvnenie tkaniva jazvy. Použitie lieku Dermatrix je v súčasnosti jedinou neinvazívnou metódou prevencie a liečby keloidných a hypertrofických jaziev. Liek potvrdil svoj farmakologický účinok z hľadiska medicíny založenej na dôkazoch. Tento silikónový gél je určený pre pohodlie ľudí trpiacich prítomnosťou jaziev a jaziev, schválených FDA ako liečivo zodpovedajúce použitiu silikónových náterov. Dermatix gél je založený na inertnom silikóne. Zvlášť dôležité je, že pôsobí na povrchnej úrovni bez toho, aby mali systémový vplyv na telo pacienta. To umožňuje využitie finančných prostriedkov zo širokého kontingentu ľudí. Dermatix sa môže používať aj pri ťažkých ochoreniach, pri ktorých je kontraindikované používanie mnohých dermatologických prípravkov a táto dôstojnosť sa stala veľmi populárnou.

Dermatix silikónový gél je schopný udržiavať prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky, čo výrazne zlepšuje vzhľad jaziev. Vyhlazuje a zjemňuje vyčnievajúce jazvy, zmierňuje svrbenie, eliminuje nepríjemné pocity. Často, keď sa tvoria jazvy, dochádza k poruche pigmentácie - dermatrix tiež znižuje tieto prejavy. Je ľahké aplikovať na všetky časti tela vrátane tváre, kĺbov a záhybov. Vytvárajúc neviditeľný film, gél vyschne veľmi rýchlo.

Spravidla, pri poškodení epidermy, nenastane zjazvenie. Ale s traumou na dermis alebo subkutánnu vrstvu sa pravdepodobne výrazne zvýši pravdepodobnosť, že sa objaví zjavná jazva. Povaha jazvy je určená mnohými faktormi a najdôležitejšie z nich je povaha lézie, ako aj lokalizácia. Aj pri tvorbe jazvy ovplyvňujú genetické vlastnosti. Pomocou Dermatrix sa uskutoční dobrá oklúzia bachoru a úroveň hydratácie hornej vrstvy kože sa výrazne zvýši. Očkovanie vedie k skutočnosti, že kolagénové vlákna majú tendenciu meniť sa paralelne k rovine pokožky. To je hlavný mechanizmus, ktorý umožňuje dosiahnuť vyrovnávanie jaziev.

štruktúra

Zmes polymérnych organokremičitých zlúčenín (polysiloxánov) s prídavkom anorganickej kremíkovej zlúčeniny - oxidu kremičitého + pomocných látok.

svedectvo

 • znížiť veľkosť kožných jaziev po hojení rán, zabrániť tvorbe a liečbe keloidných a hypertrofických jaziev po operácii, popáleninách alebo inom traume.

Formy uvoľnenia

Gél na vonkajšie použitie Dermatix silikón (niekedy pomaly nazývaný masť alebo smotana).

Gél na vonkajšie použitie Dermatix Ultra (obohatený o éter vitamínu C).

Silikónová bandáž je priehľadná (niekedy omylom nazývaná omietka).

Návod na použitie a spôsob ich použitia

Vonkajšie naneste na postihnuté miesto veľmi tenkú vrstvu 2 krát denne, pričom dodržte nasledujúce pokyny:

 • Ošetrená oblasť umyte vodou a jemným mydlom, namočte ju do sucha;
 • jemne naneste na postihnuté miesto veľmi tenkú vrstvu gélu;
 • naneste nanášaný gél na suchý vzduch po dobu 4-5 minút bez toho, aby ste ho obložili oblečením a bez použitia kozmetiky (treba si uvedomiť, že Dermatix bez sušenia úplne môže zanechať škvrny na oblečení);
 • ak gél Dermatix nevyschne počas 4-5 minút, potom sa použil príliš veľký objem; je potrebné odstrániť prebytok a nechať vyschnúť gél;
 • Po úplnom vysušení Dermatix môžete použiť kozmetiku.

Odporúčaná minimálna dĺžka liečby je 2 mesiace.

Pri dlhšom používaní môže dôjsť k zvýšeniu pozitívneho účinku.

 1. Odstráňte dosku z obalu. Pomocou nožníc, ak je to potrebné, odrežte obvazový fragment vhodnej veľkosti. Oblasť vyrezaného fragmentu by mala postačovať na uzatvorenie jazvy a malú oblasť okolo jazvy.
 2. Odstráňte ochrannú papierovú pásku a uložte ju na neskoršie použitie. Umiestnite dosku lepiacou stranou nadol priamo na oblasť brucha. Doska by mala byť v oblasti brucha 12 až 23 hodín denne. Najmenej raz denne opláchnite oblasť jazvy a obidve strany dosky jemným mydlom a vodou. Nepoužívajte mydlo obsahujúce zvlhčovače, mlieka ani oleje. Odporúča sa používať bežné alkalické mydlo. Dôkladne vypláchnite dosku, aby ste odstránili všetky zvyšky mydla. Pred nasledujúcim použitím nechajte obväz na sušenie na vzduchu alebo posypať handričkou bez chĺpkov. Na uloženie silikónového obväzu umiestnite ho do ochranného papierového filmu.

Vedľajší účinok

 • sčervenanie na mieste aplikácie.

kontraindikácie

 • čerstvé, nezhorené a otvorené rany (môžu viesť k narušeniu prirodzenej regenerácie kože, exacerbácii prebiehajúceho zápalového procesu);
 • aplikácia gélu na sliznicu a na oblasti susediace s očami;
 • Aplikácia gélu na rôzne dermatologické prípravky, ktoré obsahujú antibiotiká;
 • precitlivenosť na zložky lieku.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Klinické údaje o používaní lieku počas tehotenstva a laktácie (laktácia) nie sú dostatočné.

Dermatix pomáha zbaviť sa strihov, ktoré sa objavili počas tehotenstva, s pravidelnou aplikáciou.

Použitie u detí

Vhodné na použitie u detí v akomkoľvek veku.

Gél Dermatix je tiež schopný uvoľniť strihy (alebo ich urobiť oveľa bledším) chlapcov a dievčat počas intenzívneho rastu, s hormonálnymi poruchami, obezitou, použitím glukokortikoidov.

Špeciálne pokyny

Pri ukladaní prípravku Dermatix nemožno vystaviť vysokým teplotám.

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, obráťte sa na svojho lekára.

Ak má pacient rozsiahle lézie s veľkými oblasťami poškodenia jazvy, najmä na tvári, alebo je nútený venovať veľké množstvo liekov smerom von, mal by sa tiež poradiť s kvalifikovaným dermatológa.

Liekové interakcie

Spoločné používanie terapeutických dermatologických činidiel môže znížiť očakávaný účinok činidla, pretože v tomto prípade je porušená penetrácia účinných látok do dermis, ich koncentrácia sa znižuje v dôsledku miešania s inými liekmi. Tiež sa znižuje terapeutický účinok iných liekov, pretože pri aplikácii Dermatixu na kožu nie je prvý vplyv lieku.

Prípady predávkovania neboli pozorované. Pri správnej aplikácii je prakticky nemožné. Ak ste použili príliš veľa lieku, starostlivo odstráňte prebytok tkanivom, pretože to nebude absorbovať.

Dermatix sa v niektorých prípadoch predpisuje v spojení s inými dermatologickými liekmi, ale liečebným režimom a postupom aplikácie predpísaným odborníkom.

Analógy dermatiká drogy

Štrukturálne analógy účinnej zložky nemajú Dermatix. Liečivo je jedinečné v zložení účinných zložiek.

Analógy liečebného účinku (lieky na liečbu cikcových a fibróznych zmien na koži):

 • Diprophos;
 • Kenalog;
 • Kontraktubeks;
 • Longidaza;
 • Polcortolón 40;
 • Ronidaza;
 • Telo sklovca;
 • triamcinolón;
 • Egallohit;
 • Emeran.