Hlavná

Ateróm

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Používanie terapeutických krémov a masti pri liečbe dermatitídy

Dermatitída sa týka kožných ochorení spôsobených chemickými, biologickými alebo fyzikálnymi faktormi a sprevádzaná zápalom s odlupovaním, svrbením a bolesťou. Najčastejšie je dermatitída alergická. Najčastejšou chorobou rôzneho pôvodu je dermatitída na nohách. Toto ochorenie je spôsobené vystavením akýchkoľvek alergénov alebo infekcii, ktorá spôsobila reakciu. V niektorých prípadoch môžu byť príznaky spôsobené vnútorným ochorením.

K liečbe dermatitídy sú používané terapeutické triedy terapeutické aplikácie krémov a mastí, perorálne lieky, ako aj ďalších činností (prevencia, diéta), ktorých cieľom je v súlade s riadnu starostlivosť o pleť a celkovú regeneráciu organizmu.

V tomto článku budeme zvažovať liečbu dermatitídy s použitím terapeutických krémov a masti.

Externá aplikácia liekov má charakteristické vlastnosti vo forme kontaktu. Na liečbu lézií na koži trupu, nôh a perinea (ak je koža suchá a praskne), je žiaduce použiť masti. Ak majú oblasti pokožky namáčaciu podložku, potom je najlepšie ich rozmazať pomocou krémov.

Masť má hustú tukovú kompozíciu a používa sa na zmäkčenie suchých oblastí pokožky. Ich adstringentná báza spolu s aktívnou zložkou sa absorbuje postupne. Krém má tekutšiu látku s hydratačným účinkom. Rýchlo sa vstrebáva do pokožky a neprináša nepríjemný pocit. Ale kvôli rýchlemu vysypaniu môže byť koža opäť peeling.

Mäkká taktika

Svojím zložením sa masti z dermatitídy rozdeľujú na:

Na liečbu a prevenciu dermatitídy a iných kožných ochorení naši čitatelia úspešne používajú metódu od Eleny Malysheva. Po dôkladnom preskúmaní tejto metódy sme sa rozhodli ponúknuť to vašu pozornosť.

 1. Hormón.
 2. Nehormonálnu.

Kortikosteroidy založené na hormónoch sú najefektívnejšie, ale majú množstvo vedľajších účinkov.

Masť založená na hormónoch sa používa hlavne pre dospelých a slúži na odstránenie dermatitídy s ohniskovými léziami na koži tela a končatín. Priraďte ich v prípadoch, ak:

 • Ochorenie bolo podporované alergickou alebo kontaktnou penetráciou.
 • Nehormonálna liečba nefungovala.
 • Ochorenie sa často opakuje.
 • Progresívny stav má riziko prechodu na ekzém.
 • Choroba je spôsobená alergiou na použité lieky.

Niektoré z týchto masti obsahujú antibiotiká, antifungálne, protizápalové a analgetické zložky.

Ak sú kožné lézie lokalizované, hormonálne masti (krémy) by sa mali aplikovať opatrne, bez toho, aby sa dotýkali zdravých oblastí. Použitie pre deti je povolené iba pod dohľadom lekára.

Hormonálne vonkajšie činidlá na liečbu dermatitídy u dospelých na nohách sú zvyčajne predpísané krátkym priebehom - od 5 do 10 dní.

Rýchlosť terapeutického účinku v tomto type lieku môže byť určená percentuálnym obsahom aktívnej zložky uvedenej na skúmavke krému. Čím silnejší je liek, tým lepší je výsledok liečby a je už zrejme druhý deň.

Pre dospelých sa tento typ liekov môže použiť na prevenciu prasklín a krvácavých poranení na tele, ramenách a nohách.

Hormonálne prípravky

tselestoderm

Je to kombinované liečivo, má antibiotikum. Vyrába sa vo forme krému a masti na 15 a 30 g.

Nedávno som čítal článok, ktorý opisuje prírodný liek Cream-vosk "Zdravý" z dermatitídy. Pomocou tohto krému sa môžete v krátkej dobe zbaviť Dermatitis doma.

Nebola som zvyknutá dôverovať žiadnym informáciám, ale rozhodla sa skontrolovať a objednať jeden balík. Zmeny, ktoré som zaznamenal za týždeň: znížené svrbenie, vyrážky, piperculácia. Po 2 týždňoch použitia bola dermatitída takmer úplne preč a koža po krému bola mäkká. Skúste a vy, a ak máte záujem, potom nasledujúci odkaz je článok.

Používa sa na liečbu a elimináciu u dospelých:

Liečivo sa aplikuje na poškodené oblasti až dvakrát denne (ráno a večer), niekedy menej často.

Môžete si kúpiť v Moskve za 241 rubľov v Petrohrade - z 234 rubľov.

Advantan

Liečivo má protizápalové vlastnosti, odstraňuje svrbenie, zmierňuje opuch a zhrubnutie epitelu. Vyrába sa na vonkajšiu liečbu vo forme masti, krému (5 a 15 g) a emulzie.

Určené pre dospelých v liečbe:

 • ekzém;
 • rôzne dermatitídy,
 • alergické reakcie kože.

Je potrebné rozmazať problematické oblasti, nie trenie, s tenkou vrstvou raz denne. Požiadať o viac ako jeden mesiac.

Kúpiť tieto lieky môžu byť v Moskve z 488 rubľov, v Petrohrade - od 450 rubľov.

flutsinar

Vyrába sa vo forme masti a gélu s hmotnosťou 15 g. Používa sa na liečbu ťažkých foriem poškodených oblastí pokožky u dospelých, sprevádzaných svrbením a rastom stratum corneum.

Používa sa pri liečbe:

Na liečbu dermatitídy na pokožke odporúča Elena Malysheva novú metódu založenú na "zdravom krémovom vosku". Zahŕňa včelí vosk, výťažok z propolisu a 8 užitočných liečivých rastlín, ktoré majú extrémne vysokú účinnosť pri liečbe DERMATITU u ľudí. V tomto prípade sa používajú len prírodné zložky, chémia a hormóny!

 • dermatitída (seboroický a atopický typ);
 • lupienka;
 • zbavenie (ploché a ružové);
 • ekzém.

Jemne aplikované na postihnuté oblasti. Nepoužívajte viac ako dva týždne. Môžete si kúpiť v Moskve za cenu 160 rubľov, v Petrohrade - z 185 rubľov.

Nehormonálne prípravky

Sú považované za najpopulárnejšie pri používaní, ale slabé akcie. Predpísané pre mierne formy kožných ochorení.

Bepanten

Externý produkt je k dispozícii v tubách s hmotnosťou 3,5 gramov, 30 gramov a 100 gramov.

Tento liek môže byť použitý ako ochranný prostriedok proti vonkajším dráždidlám pre pokožku rúk, krku a tváre, používaný na rany a odreniny, plienkovú dermatitídu. Pečivo sa stará o pokožku, hydratuje a regeneruje.

Náklady na drogu sú od 360 rubľov.

Elidel

Má dobré ukazovatele:

 • Dokonale sa vyrovná so zápalovými procesmi.
 • Odstraňuje svrbenie a podráždenie.
 • Znižuje rast buniek zapojených do alergických prejavov.
 • Podporuje likvidáciu rôznych foriem dermatitídy a ekzému u dospelých a detí.

Krém sa odporúča trieť do problémových oblastí až do úplného vstrebávania, ráno a večer.

S príznakmi ekzému platí až do zmiznutia, ale nie viac ako 1,5 mesiaca. Ak po uplynutí tohto obdobia choroba nie je vylúčená - je to príležitosť podstúpiť komplexné vyšetrenie.

Liečivo je k dispozícii vo forme krému na 15, 30 a 100 g. Je možné zakúpiť v Moskve z 975 rubľov, v Petrohrade - z 960 rubľov.

Eplan

Táto možnosť sa používa na zmiernenie svrbenia rôznych druhov dermatitídy a škrípania hmyzu.

Odstraňuje zameranie psoriázy a ekzému, liečí rany, čistí pokožku akné, zmierňuje opuch, chráni pokožku pred účinkami rôznych stimulov. Používa sa tiež na odstránenie zápachu potu.

Výrobok: krém, roztok, utierky. Krém je k dispozícii v tubách s hmotnosťou 30 g. Aplikuje sa na postihnuté miesta jemným trením, nanáša sa až do úplného vymiznutia problému.

Môžete si ho kúpiť zo 156 rubľov.

Skin-Cap

Táto droga je určená na zabíjanie húb a mikróbov. Krém má protizápalový účinok, je k dispozícii v tubách na 15 g.

Používa sa na tieto ochorenia kože:

 • lupienka,
 • neurodermatitída,
 • plienkovú dermatitídu,
 • mazotok,
 • ekzém.

Obruste oblasť s množstvom bolestivých oblastí, v prípade potreby ho zaistite obväzom alebo bandážnou pomôckou.

Môžete si kúpiť liek v lekárňach od 890 rubľov.

Zinok masť

Nemá žiadne kontraindikácie pre dospelých aj pre deti (môže byť použitý pre tehotné a dojčatá). Používa sa na zmiernenie zápalu, opuchu, svrbenia a začervenania kože, ako aj na hojenie postihnutých oblastí s dermatitídou. Zinková masť sa vyrába v sklenených liekovkách s hmotnosťou každej 25 g a v skúmavkách s objemom 30 g.

Aplikujte masť zinkom na čistú a suchú pokožku. Poškodené miesta by mali byť mastné až 5 krát denne.

Jedná sa o najdostupnejšiu a najpoužívanejšiu masť na dermatitídu, predáva sa v lekárňach 25 rubľov.

Potom trochu o liekoch, ktoré sú predpísané na sušenie zmáčacích oblastí pre dermatitídu, ako aj na zúženie ciev. Sú to drogy zo skupiny hormonálnych liekov, ktoré už boli uvedené vyššie. Liečivé použitie odporúčaných prostriedkov na poškodených miestach podporuje urýchlenie hojenia prasklín.

Lieky tohto typu sa používajú na topické aplikácie v oblastiach s vysokou vlhkosťou: axilárna oblasť, perineum, nohy a ruky (v záhyboch), pery.

prednizolón

Táto masť je predpísaná pre širokú škálu ochorení kože, ktoré nemajú infekčnú povahu.

 • seborrheická a atopická dermatitída,
 • neurodermatitída,
 • lupienka,
 • ekzém.

Aplikujte lokálne na lézie 1 až 3 krát denne. Terapeutický kurz - 6 - 14 dní.

Jeho cena je nízka (od 13 rubľov.), K dispozícii v každej lekárni.

Beloderm

Krém (masť) má vo svojom zložení aktívnu zložku - derivát betametazónu. Pomáha pri liečbe rôznych typov dermatitídy a ekzému na rukách a nohách, psoriázy, upokojuje svrbenie, zmierňuje zápaly a opuchy, znižuje alergické prejavy.

Krém (masť) sa aplikuje rovnomerne na problémovú oblasť dvakrát denne.

Kurz sa nekoná dlhšie ako 1 mesiac.

Náklady na drogu sú zo 106 rubľov.

Lokoid, Flucinar, Elokom sa začnú používať v druhej fáze liečby až do úplného vyliečenia rany až trikrát denne.

V zanedbaných prípadoch sú predpísané najsilnejšie lieky - Cyclocort a Dermovayt. Majú dostatočne silný účinok na zlepšenie stavu pokožky. Aplikujte tieto lieky 2 krát denne.

Lieky na kortikosteroidy na vonkajšie použitie sa neodporúčajú dlhodobo používať. Kurz - 2-3 týždne. Po ošetrení pokožka potrebuje dobrú starostlivosť. K tomu môžete použiť hydratačný krém alebo detský krém.

Masti a krémy spôsobené dermatitídou: recenzie a recenzie

Príčiny a spôsoby liečby

Existuje mnoho druhov dermatitídy: seborrická, atopická, alergická, suchá, kontaktná, infekčná, orálna, hubová, atď. Príznaky týchto ochorení môžu byť podobné, preto je mimoriadne dôležité konzultovať s lekárom.

Iba on môže správne identifikovať patogén a predpísať správnu liečbu. Choroba môže spôsobiť alergény (potraviny, chemické látky, chladu, vlnu, určité rastlinné druhy), hormóny (hormonálna nerovnováha), oslabená imunita, dedičnosť.

Hlavné prejavy dermatitídy: sčervenanie, suchá koža, svrbenie, pálenie, peeling, škvrny. Aplikujte len suchú a čistú pokožku na dermatitídu.

Ak sú trhliny a sucho, použite masť, ak sú trhliny mokré - krém. Na ošetrenie pokožky hlavy sú špeciálne pleťové vody.

Krémy a masti v tejto oblasti sa neodporúčajú. Pamätajte, že kozmetické výrobky neliečia celú chorobu, ale iba jej vonkajšie prejavy.

Ak chcete úplne vyliečiť dermatitídu, je potrebná komplexná terapia, ktorú predpisuje špecialista.

Uvoľňujú hormonálne a nehormonálne masti z dermatitídy. Hormonálne sú silnejšie, používajú sa v prípade, že to nepomohlo.

Tieto lieky majú množstvo vedľajších účinkov a môžu byť návykové. Sú postupne zrušené, čo znižuje dávkovanie.

Nehormonálne prípravky majú šetrnejšiu kompozíciu, väčšinu z nich môže používať dieťa, tehotné a dojčiace ženy.

Komplexné zápalovej reakcie pokožky, vrátane kože, môže byť spôsobené radom fyzikálnych alebo chemických podnetov plánu, ako aj v dôsledku vnútorného hormonálna nerovnováha, metabolické poruchy, alebo pre fungovanie tráviaceho traktu.

Dermatitída na tvári - dôsledok zápalu epidermy vplyvom rôznych stimulov

Príčiny zápalu môžu byť vzdialené alebo vyvolané. Prvý je izolovaný ako geneticky alebo individuálne získané miesto, aj z dôvodu predchádzajúcej choroby alebo alergických reakcií.

Je tiež obvyklé klasifikovať faktory, ktoré vyvolávajú výskyt dermatitídy na vonkajšej a vnútornej, alebo na exo - a endogénnej.

Medzi vonkajšie faktory môžu byť izolované mechanické pôsobenie, ako je trenie, alebo lisovanie nevyžadujú výskyt trhlín a odreniny. Zmeny teploty alebo dlhodobé vystavenie extrémne vysokým alebo nízkym teplotám môžu tiež spôsobiť dermatitídu.

Okrem toho by sa mali zvážiť účinky ultrafialového žiarenia, röntgenové žiarenie alebo iné žiarenie.

Prostriedky na liečbu

Moderná farmakológia ponúka pomerne širokú škálu nápravných opatrení pre túto kožnú chorobu pre dospelých a deti. Môžu to byť hormonálne a nehormonálne masti, krémy a tiež gély.

Stojí za zmienku, že použitie len jedného druhu liekov nemôže účinne pomôcť pri riešení problému, a preto je potrebné konať komplexným spôsobom, a tak navrhnúť liečebný režim vrátane detí.

Do tejto kategórie liekov patria rôzne možnosti krémov, mastí a gélov a všetky sú nehormonálne:

"Eplan". Liečba sa môže použiť na odstránenie vredov, trhlín, psoriázy, oparu, akné, popálenín, mikrobiálneho ekzému.

Okrem toho je krém je dosť dobre vyrovnať sa s opuchmi, svrbenie v rôznych formách dermatitídy na tvári alebo na ruky, na hmyzie uhryznutie, a môžu byť tiež použité pre prevenciu chemickú povahu podnety ;.

"Bepanten", ako aj kvalitatívne analógy "Panthenol", "d-panthenol" a "Pantoderm" vynikajúce masť na dermatitídy na tele, na tvári alebo na ruke. Tieto činidlá sa môžu formulovať vo forme krému alebo masti a sú indikované pri liečbe rôznych kožných problémov.

Patria sem sucho, dermatitída rôznej povahy, praskliny, odreniny, erytém. Krém možno použiť na zabránenie vyrážky plienky u novorodencov, starostlivosti o pokožku na tvár a ruky, pretože sa môže stať spoľahlivou ochranou pred vonkajšími dráždivými faktormi a tiež podporovať regeneráciu pokožky;

Skin-Cap je celá séria liekov a hygienických produktov s jasnými antimikrobiálnymi, antiproliferatívnymi a protizápalovými vlastnosťami. Môžu to byť gély, aerosóly alebo šampóny na vlasy.

Pokiaľ ide o masť, je Skip-Cap, ktorý je považovaný za najúčinnejší a najbezpečnejší pre ľudí. Krém bude celkom účinný pri liečbe dermatitídy: plienka, atopická, seboroická.

Liečba sa môže použiť na ekzém, psoriázu, suchú pokožku, seborrheu. Dokonca aj deti vo veku od 1 roka môžu používať túto smotanu;

Liečba je vybraná odborníkom, ktorý zohľadňuje formu patológie, prevalenciu procesu a prítomnosť alergickej reakcie. Liečba choroby zahŕňa užívanie systémových prostriedkov, nápravu imunitného stavu a aplikáciu lokálnych masti a krémov.

Dôležité! Samolepiaci masť môže byť neúčinný, takže liečba musí byť dohodnutá s lekárom

Aké nehormonálne krémy a masti sa používajú pri liečbe patológie:

 1. Panthenol a jeho analógy: Bepanten, Pantoderm a ďalšie. Deriváty kyseliny pantoténovej (vitamín B 5), ktoré majú liečivé vlastnosti a prispievajú k regenerácii epiteliálnej výstelky kože. Sú vhodné pre deti na liečbu dermatitídy plienky, trhlín, odrenín a vyrážky plienky u dojčiat. Takéto lieky sú účinné, ak majú pacienti slnečné svetlo alebo horúcu pokožku, a preto by mali byť v každej osobe.
 2. EPLAN. Externá príprava s výrazným obnovením a hojením rán. Má baktericídne vlastnosti. Používa sa ako prostriedok na ochranu pred toxickými látkami, lakmi, jedmi, produktmi rafinácie oleja atď. Na koži. Vydanie vo forme masti, krému a lekárskych obrúskových obrúskov. Používa sa z ekzému mikrobiálnej etiológie, solárnych a radiačných popálenin, aby sa zabránilo svrbeniu a opuchu pri uhryznutí hmyzom.
 3. Solkoseril. Masť, ktorá má liečivé a regeneračné vlastnosti. Používa sa na poškodenie kože, omrzliny, tepelné a spálenie, ako aj dlhodobý nehojací ekzém a vredy.

 • Zinková masť. Masť so zinkom, ktorá sa odporúča pri ekzémoch, intertrigoch, vredoch, zápaloch kože, pyoderme a ďalšej patológii kože.
 • Radevit. Masť na vonkajšie použitie, ako aktívna zložka, z ktorej sa používa komplex vitamínov (A, E, D). Tento liek ošetruje kožnú dermatitídu na rukách, nohách a iných častiach tela. Používa sa na suchú kožu, psoriázu, popáleniny, ako aj infikované rany a ulceratívne lézie.
 • Losterin. Kombinácia takých účinných látok, ako je naphtalan, močovina, kyselina salicylová, výťažky z liečivých olejov a bylín atď. Priradenie atopickej dermatitídy deťom a iným kožným zápalovým ochoreniam.
 • Fenistil. Nesteroidná protizápalová zložka. Účinne bojuje proti zápalovej reakcii a odstraňuje také prejavy ochorenia, ako je opuchy, svrbenie a pálenie.
 • Masti na liečbu dermatitídy na tvári je možné rozdeliť na hormonálne a nehormonálne.

  Nehormonálne masti

  Účinok takýchto liekov je mäkký, ale bol preukázaný vysoký terapeutický účinok s týmito liekmi. Lieky tejto skupiny sú deťom najčastejšie priradené.

  Liečba dermatitídy sa uskutočňuje prostriedkami obsahujúcimi steroidné hormóny alebo má vo svojom zložení iba extrakty z rastlín a vitamínov. Proti dermatitíde zinok masť funguje dobre.

  V sieti lekární existuje veľa názvov krému, ktoré obsahujú zložku zinku. Liek je neškodný pre deti aj pre dospelých.

  Môže sa použiť na odstránenie problémov na tvári. Zinok zlepšuje stav kože, zmierňuje zápal. Samozrejme, musíte urobiť všetko preto, aby ste odstránili príčinu, ktorá spôsobila dermatitídu.

  Príprava pokožky Pleťová pokrývka je bezpečný moderný krém, ktorý pracuje s množstvom rôznych typov dermatitídy. Obsahuje účinné zložky proti hubám, mikróbom a zápalom.

  Nie je to zlý masť - Pantoderm (Bi-Panthen, Panthenol plus a ďalšie, vrátane D-Panthenol). Odstraňuje suchosť a bude užitočná v prípadoch, keď je dermatitída suchá.

  Exoderate sa má použiť v prípade, že príčinou dermatitídy je huba. To isté platí pre terbinafín.

  Výrazne sa líšia v cene, ale účinná látka - terbinafín vo výške 1% - naznačuje, že cena je len marketingový krok.

  Budú dobre fungovať tam, kde sa pokožka nechtov, postihnutá hubou, rozvinie svrbenie a začervenanie.

  Dermatitída môže byť dôsledkom nesprávne liečených popálenin alebo ťažkých hojivých rán. Po odstránení purulentnej infekcie môžete použiť Solcoseryl na ochranu kože.

  Zmierňujú zápal a podporia regeneráciu kože, čo je obzvlášť dôležité v otvorených častiach tela a na tvári.

  Dermatitída je v tomto prípade spojená s pretrvávajúcim narušením lymfy a krvného obehu v postihnutej oblasti, a preto počas normalizácie týchto procesov prechádza sama.

  Prostriedky na liečbu

  Liečba dermatitídy, ako aj mnohých ďalších patológií, je postavená na jednoduchom princípe: od drogy slabého účinku až po silnejšie prostriedky.

  • Keď terapia bez hormónov zlyhá, lekár dokáže zmeniť taktiku a nahradiť pôvodne predpisované lieky silnejšími liekmi. Súčasne mnohí odborníci veria, že akýkoľvek hormonálny liek proti dermatitíde nemôže poškodiť a vyvolávať výskyt vedľajších účinkov.
  • Medzitým, ako to dokazuje lekárska prax, použitie takej masti sa vyznačuje vyšším rizikom vedľajších účinkov. Zatiaľ čo terapia bez hormónov je indikovaná na dlhodobé použitie pacientmi v akomkoľvek veku.
  • Jemný šetriaci účinok liekových nehormonálnych hodnôt je výhodou pri výbere liečby. Avšak minimálna účinnosť nehormonálnej masti spôsobenej dermatitídou je spôsobená jej účelom. Zvyčajne sa takéto lieky používajú v počiatočných štádiách ochorenia.
  • Navyše tieto lieky môžu spôsobiť alergie v dôsledku dlhodobého užívania alebo dokonca byť neaktívne. Potom v tejto situácii je použitie hormonálnych liekov jediným správnym rozhodnutím, ktoré môže dermatológ vziať.

  Krém alebo masť s maximálnym účinkom sa pacientovi často ihneď predpísa, na začiatku liečby, ak má akútny zápal alebo opakovaný priebeh patológie.

  Je dosť ťažké nezávisle určiť, ktoré krémy alebo masti sú vhodné na dermatitídu v konkrétnom prípade. Skúsený lekár, v ktorého praxi sa vyskytol veľa podobných klinických prípadov, bude schopný predpisovať správne nehormonálne lieky.

  Najpopulárnejšie a najbežnejšie masti na liečbu dermatitídy si zaslúžia pozornosť. Medzi lacnými, ale účinnými prostriedkami je potrebné prideliť krém Eplan.

  Indikácie pre jeho použitie nie sú len dermatitída, ale aj takéto ochorenia:

  Nehormonálna terapia zameraná na odstránenie dermatitídy často zahŕňa použitie takých populárnych prostriedkov, ako je Skin-Cap.

  Formy jeho uvoľnenia sú rôzne:

  Pod značkou Skin-cap sa vyrábajú viaceré lieky: krém, aerosól na vonkajšie použitie, sprchový gél, šampón. Sú to účinné látky pri atopickej a seboroickej dermatitíde, psoriáze a ťažkej suché kože.

  Hlavnou zložkou je zinočnatý pyritión, ktorý má antibakteriálny a fungicídny účinok. Prípravy tejto línie sú umiestnené ako nehormonálne.

  Nedávno existovali informácie, že výrobca neurčil hormonálnu zložku. Potvrdenie týchto údajov nie je, možno, je to ruse konkurentov.

  Koža je pomerne drahý liek. Priemerná maloobchodná cena: pre balenie 15 ml - 830 rubľov, 50 ml - 1800 rubľov.

  Masť so zinkom z dermatitídy je osvedčeným nástrojom rokov. Má veľmi jednoduché zloženie: oxid zinočnatý a vazelína.

  Je určená pre mnohé dermatologické ochorenia: plienkovú vyrážku, kriedu, ekzém, herpes, popáleniny, dermatitídu. Liečivo rýchlo odstraňuje zápal a podráždenie, má dezinfekčný prostriedok, adstringentný, sušivý účinok.

  Jedná sa o efektívny a lacný nástroj: stojí asi 60 rubľov.

  Ďalším liekom na báze zinku je Zinocap. Liečivo je zvlášť účinné pri seboroickej dermatitíde a psoriáze. Má protizápalový a antibakteriálny účinok. Priemerná maloobchodná cena: 350 rubľov.

  Desitín je krém, ktorého aktívnou zložkou je oxid zinočnatý. Hlavným cieľom je liečba vyrážky plienky, ale tiež pomáha pri iných ochoreniach: dermatitída, škriatky, popáleniny, odreniny, prepichnutie a vredy.

  Môže sa používať v tehotenstve, laktácii av detstve. Cena v lekárňach: približne 230 rubľov.

  Ak máte prvé príznaky dermatitídy, pred návštevou lekára môžete použiť ľudové lieky. Ak chcete odstrániť svrbenie, sčervenanie a podráždenie pomôže kompresie s odvarom brezových púčikov.

  Naplňte 2-3 lyžice. l

  obličky s vriacou vodou (približne polovica šálky) a nechajte ju variť asi 15 minút. Ponorte gázu v bujóne a vytvárajte obklady až 5-krát denne.

  Birch púčiky je možné nahradiť kôrou z dubu, celandínu, šnúrkou, harmančekom. Môžete sa o kúpeľ s týmito bylinami.

  Sú tiež vyrobené kompresie z zemiakov. Surové koreňové plodiny na kašu a vytvorte kompresiu.

  Ak koža svrbenie zle, pripravte masť z brusnice. Vytvorte džús z bobúľ (štvrtina pohára) a premiešajte s vazelínou (200 g).

  Ak chcete odstrániť sčervenanie a zápal, urobte pleťové vody s celerovou šťavou. Za týmto účelom premiešajte čerstvo vylisovanú šťavu s ocotom.

  Rozmery sú približne nasledujúce: 50 ml šťavy a 15 ml octu. Dobrým protizápalovým činidlom je odvar z listov močiarov.

  Táto bylina sa dá kúpiť v lekárni. Ak chcete anestetizovať a zmierňovať zápal, použite kompresie: nalejte listy s vriacou vodou a bez toho, aby ste trvajú na tom, urobte kôru.

  K takýmto prostriedkom majú:

  • "Celestoderm". Jedná sa o glukokortikosteroidnú masť, ktorá sa môže použiť na liečbu dermatitídy: atopická, kontaktná, seborrická, radiačná, solárna, intertriginózna a exfoliačná. Navyše má liek pozitívny účinok na psoriázu, neurodermatitídu, senilné a anogenitálne svrbenie;
  • "Flucinar" - masť, ktorá sa môže použiť na rôzne ťažké neinfikované kožné zápalové ochorenia. Patria k nim: ekzém, seboroická a atopická dermatitída, psoriáza, plochý a erytematózny lišaj, kontaktný a multiformný erytém. Tento gél môže byť preukázaný dospelým a deťom starším ako 2 roky;
  • "Advantan" - masť je v textúre dostatočne mastná. Používa sa na liečbu zápalových procesov na koži.

  Fukortsin sa používa na liečbu postihnutých oblastí na antiseptické účely

  Na odporúčanie lekára môžu byť predpísané súčasne s masťami:

  1. Liečba postihnutých oblastí na antiseptické účely s peroxidom vodíka, brilantné zelené, Fukorcin a Rezorcin.
  2. Antihistaminiká účinné pri dermatitíde: Claritin, Tavegil, Suprastin a podobne.
  3. Ako antibiotiká sú vhodné "Gyioxysone", "Kortomycetin".

  Liečivo Kortomycetin na liečbu dermatitídy v rukách

  Na liečbu užívania ochorení a homeopatických liekov, často individuálne vybraných v závislosti od mnohých faktorov. Pre úspech terapie je potrebná konzultácia s homeopatickým lekárom.

  Musíte však brať do úvahy, že takéto lieky sú účinné až po určitom období "akumulácie" v tele. Homeopatia zahŕňa dlhodobú liečbu.

  Hormonálne a nehormonálne masti a krém na dermatitídu

  V súčasnosti sa na odstránenie vonkajších symptómov môžu použiť nehormonálne a hormonálne masti spôsobené dermatitídou. Mnoho odborníkov nesúhlasí s výhodami týchto liečivých skupín. Niektorí z nich považujú nehormonálne lieky za najúčinnejšie, zatiaľ čo iní veria, že je to hormonálna liečba, ktorá môže mať najpozitívnejší vplyv na pacienta.

  Najefektívnejšie hormonálne masti

  Zoznam hormonálnych liekov je dosť rozsiahly a zahŕňa množstvo liekov, z ktorých najpoužívanejšie sú:

  ADVANTANE (masť, smotana, emulzia). Tento liek je predpísaný na odstránenie príznakov pri atopickej, alergickej a kontaktnej dermatitíde. Hlavnou aktívnou zložkou je metylprednizolón aceponát, ktorý jemne ovplyvňuje pokožku. Priemerná cena lieku je 300-400 rubľov.

  Recenzie: existujúca spätná väzba na akciu spoločnosti Advantan je veľmi kontroverzná. Niektorí z nich považujú za spásu alergických a zápalových symptómov, najmä u malých detí. Pre ďalšiu kategóriu pacientov nemá dostatočný účinok a naopak zhoršuje priebeh ochorenia.

  FLUCCINER (gél, masť). Liek je predpísaný pre seboroickú a atopickú dermatitídu. Okrem toho je predpísaný pre erytém, psoriázu atď. pre dospelých a deti staršie ako 2 roky. Účinnou zložkou je fluocinolón acetonid. Priemerná cenová kategória sa pohybuje od 175 do 200 rubľov.

  Recenzie: kvôli minimálnym vedľajším účinkom, najmä u detí, väčšina masti dostala veľké množstvo pozitívnych recenzií. Oveľa menej záporné vyhlásenia, ale hlavne kvôli nesprávnemu príjmu drogy.

  FUSICORT (masť, smotana). Masť sa aktívne používa na dermatologické ochorenia, ktoré sú komplikované bakteriálnymi infekciami. Najčastejšie sa Fucicort predpisuje na atopickú, seboroickú a kontaktnú dermatitídu, ako aj na červený lupus, ekzém a lišaj. Opatrne sa používa masť s perianálnym a genitálnym svrbením, s okluzívnymi obväzmi, výraznými léziami kože a vyrážkou plienky. Náklady na masť je 400-450 rubľov.

  Recenzie: uveďte účinnosť externého lieku, ktorý dlhodobo zastavuje alergické príznaky. Minimálne vedľajšie účinky umožňujú jeho použitie pri krátkodobej liečbe detí.

  LOCOID (krém, masť). Lokoid zahŕňa hydrokortizón butyrát, ktorý čo najskôr odstráni proces zápalu, opuchu a svrbenia. Liek je predpísaný na liečbu povrchových kožných ochorení. A tiež v nasledujúcich prípadoch:

  • ekzémové erupcie;
  • lupienka;
  • atopická, seboroická a kontaktná dermatitída.

  Typicky účinok po liečbe pretrváva dostatočne dlho, čo poskytuje antiedematózny, antipruritický a protizápalový účinok. Priebeh liečby sa vyberá individuálne a závisí od závažnosti prejavu ochorenia a celkového stavu pacienta. Priemerná cena Locoidu je 260-300 rubľov.

  Recenzie: pacienti si všimnú, že táto liečba je pre liečbu lepšia ako iné, ale mala by sa používať s opatrnosťou, pretože u niektorých ľudí pokračujúce používanie masti a krému vyvoláva naopak výskyt hormonálnej formy dermatitídy.

  TSELESTHODERM (krém, masť). Táto masť sa vzťahuje na kortikosteroidy a predpisuje sa na liečbu seboroických, kontaktných, radiačných, atopických a iných typov dermatitídy. Dokonale odstraňuje svrbenie a hydratuje pokožku. Masť sa aplikuje v tenkej vrstve a je povolená pre deti od 6 mesiacov, pretože detský organizmus je náchylnejší na hormonálne látky. Cena lieku je 230-370 rubľov.

  Recenzie: Pacienti veľmi oceňujú účinnosť lieku, ale všimnite si, že na dosiahnutie stabilného výsledku je potrebné pravidelné výsledky. Spravidla je vedľajší účinok pomerne zriedkavý.

  Prednizolón (masť, tablety, injekčné roztoky). Prednizolón sa vyznačuje pomerne nízkou aktivitou s minimálnymi vedľajšími účinkami. Je predpísaný pre alergické zápalové ochorenia s nemikrobiálnou etiológiou.

  Okrem toho indikácie na použitie masti sú:

  • obmedzená neurodermatitída;
  • je určená na atopickú, kontaktnú a alergickú dermatitídu;
  • s diskoidným lupus erythematosus;
  • psoriáza, ekzém, erytrodermia;
  • toxická dermatitída, žihľavka.

  Liečba sa má prerušiť postupne s hladkým znížením dávky. Je dôležité si uvedomiť pomerne nízku cenu prednizolónovej masti, ktorá je 15 až 20 rubľov na tubu.

  Recenzie: Názory pacientov určujú pozitívny účinok po aplikácii masti, avšak pacienti si všimnú, že po stabilizácii celkového stavu sa odporúča alternatívna liečba.

  ELOKOM (masť, pleťová voda, krém). Je syntetickým hormonálnym liekom, ktorý účinne odstraňuje zápal, bolestivé svrbenie, redukuje tekutý exsudát (v krvi, hnis a sérovú tekutinu). Neodporúča sa na namočenie. Pri lokálnom podaní sa Elokom prakticky neabsorbuje do krvi a zabraňuje negatívnemu účinku na telo. Priemerná cena je 550 rubľov.

  Recenzie: Názory na činnosť masti sú úplne odlišné. Niektorým nepomáhal a ďalší (najmä mladí mamičky) poznamenali jeho pozitívny vplyv. Na rôznych fórach sa pacienti podelia o názory na Elokom so zameraním na skutočnosť, že počas liečby je potrebné dodržiavať diétu, čo spôsobuje určité nepríjemnosti.

  FTOROCORT (masť). Liek je predpísaný na použitie v nasledujúcich prípadoch:

  • neurodermatitída, psoriáza;
  • akútny a chronický ekzém;
  • kontaktná dermatitída;
  • Leinerova choroba;
  • exfoliačná erytrodermia;
  • bodnutie bodajúceho hmyzu;
  • neinfekčné vonkajšie otitis media.

  Spolu s okluzívnymi dresingami je pravdepodobný systémový účinok lieku, preto je potrebná väčšia opatrnosť, najmä pri liečbe detí. Náklady sa pohybujú od 160 do 200 rubľov.

  Recenzia: pacienti tvrdia, že Fluorocort je celkom účinný a ľahko tolerovaný bez vedľajších účinkov.

  Lorinden. Má antipruritické, antimikrobiálne, protizápalové a protialergické účinky. Masť je predpísaná pre dermatofyty, mykózy a bakteriálnu infekciu. Liečebný kurz je približne 10-14 dní. Cena Lorindenu je 250-320 rubľov.

  Recenzie: podľa pacientov je táto droga najviac žiadaná a najlepšie odstraňuje negatívne symptómy. Existuje však malý počet ľudí, ktorí považujú pozitívny vplyv spoločnosti Lorinden za pomerne krátky.

  ACRIDERM (masť). Hormonálna masť je predpísaná pri alergickej, slnečnej, seboroickej, atopickej a kontaktnej dermatitíde. Je predpísaný na zmiernenie vonkajších príznakov ochorenia. Cena je 550-700 rubľov.

  Recenzie: liek rýchlo odstraňuje vonkajšie príznaky, je veľmi ekonomický a má minimálny počet nežiaducich účinkov. Medzi nevýhody patrí vysoká cenová kategória, ktorá spôsobuje, že Acriderm nie je prístupný niektorým kategóriám chorých.

  Nehormonálne masti

  Porovnávacie charakteristiky hormonálnych a nehormonálnych indikátorov naznačujú, že s pomocou nehormonálnych liekov sa dosiahne pozitívny účinok dlhší čas. Súčasne nespôsobujú vedľajšie účinky, s výnimkou individuálnej citlivosti osoby na zložky masti.

  Zoznam najbežnejších nehormonálnych liekov zahŕňa:

  EPLAN (krém). Tento liek sa používa na liečbu rôznych foriem ekzémovej dermatitídy, s hmyzom, psoriázou, oparom, popáleninami a mikrobiálnym ekzémom. Aktívne odstraňuje podráždenie, zmierňuje svrbenie a je schopný preventívne pôsobiť na chemické dráždenie. Náklady na Eplan je 180 rubľov.

  Recenzia: Masť je bezpečná a často sa používa na liečbu zranení pokožky u detí (odreniny, rezy atď.). Eplan je rovnako dobrá ako pre infikované rany, tak pre odstránenie dermatitídy.

  BEEPANTEN (krém, pleťové vody, masť). Bepanten je predpísaný pre rôzne druhy dermatitídy na neutralizáciu suchého kože, svrbenie, zbavenie sa erytému. Pomerne často je liečivo sa používa ako profylaktické činidlo pre zaparenín u detí, pretože vytvára ochranný film na pokožke, a rýchlo sa regeneruje kožné tkanivá. Náklady na liek je 570r.

  Recenzie: Názory používateľov na masti sú väčšinou pozitívne. Mnohí potvrdia úplnú úľavu od negatívnych vonkajších symptómov v priebehu jedného týždňa od používania lieku Bepantin. Obzvlášť dobré recenzie pochádzajú od mladých mamičiek, ktorým Bepanten umožňuje zbaviť sa trhlín v bradavkách. Často sa objavujú pri dojčení dieťaťa.

  SKIN-CAP (krém, gél, šampón, aerosól)

  Kožný uzáver tvorí celú sériu antimikrobiálnych, antiproliferatívnych a protizápalových liekov. Táto droga bola experimentálne rozpoznaná ako najúčinnejšia a najbezpečnejšia pre pacientov.

  Kožný uzáver je predpísaný na odstránenie atopickej, seboroickej a plienkovej dermatitídy. Okrem toho sa masť a krém používajú pri ekzémoch, seboreách, psoriázach a zvýšenej suchosti pokožky. Priemerná cena vonkajšieho zariadenia je 800 -1450 rubľov.

  Recenzie: mnohé recenzie naznačujú pozitívny trend pri používaní série týchto liekov. Pacienti navyše poukazujú na účinnosť šampónu proti pokožke a aerosólu proti seborrému. Negatívne hodnotenia spôsobujú cenovú kategóriu lieku.

  EXODORED (masť, smotana). Toto liečivo je účinné protiplesňové činidlo a najčastejšie sa predpisuje na nevysvetliteľnú príčinu zápalového procesu na pokožke. Tento liek sa používa na kandidózu kože, pityriázu a vývoj zápalovej dermatomykózy. Priemerná cena je 380 rubľov.

  Recenzia: pacienti tvrdia, že tento liek má najlepší účinok pri komplexnej liečbe. Alergické reakcie neboli identifikované.

  Radevit (masť, smotana). Radevit je predpísaný pri liečbe kontaktnej, atopickej a alergickej dermatitídy na odstránenie negatívnych symptómov na povrchu kože. Odstraňuje svrbenie, zápal a má zmäkčujúci účinok na tvár a ruky, najmä u detí. Krém a masť majú dobrý regeneračný a reparačný účinok. Cena je 370 r.

  Recenzie: početné názory pacientov potvrdzujú dobrú znášanlivosť masti. Ženy argumentujú, že okrem medicínskeho účinku kožných ochorení, dlhodobé užívanie Radevite pomáha zbaviť sa vrások a pupienok na tvári.

  GISTAN-N (masť, krém). Toto liečivo je určené na vonkajšie použitie a vzťahuje sa na biologicky aktívne prísady, ktoré sú predpísané pre atopickú a alergickú dermatitídu. Navyše Histan-N vyniká zo svrbenia, aj po uhryznutí hmyzom. Avšak v žiadnom prípade by sa nemal zamieňať s podobným nehormonálnu činidla (H-Gistan doplnenom hormóny), a preto je potrebné pred použitím dôkladne študovať drogu. Priemerná cena je 150 -190 rubľov.

  Recenzia: pozitívny účinok sa pozoruje pri liečbe detí. Pacienti hlásia, že terapia Histan-H je vysoko účinná, ale má sa používať správne a pravidelne. Negatívna spätná väzba pri používaní masti a krému sa nezaznamenáva.

  Analogy drahých mastí a krémov

  • Advantan - Metizred (190 rubľov), Atoxil (150 rubľov);
  • Futsikort - Akriderm Genta (140 rub);
  • Lokoid - hydrokortizón (25-30 r);
  • Celestoderm - krém Betadermu (135 rubľov), Belogent (90 rubľov);
  • Elokom - masť Avecourt (162 rubľov), Momat (130 rub);
  • Lorinden - flumetason + clioquinol (160 rub);
  • Acriderm - Betametazón (176 rub);
  • Bepanten - dexpanthenol (129 rub);
  • Skin-Cap - Pyrithion zinok (600 rub),
  • Exoderyl - salicylová masť (27 rub), Cream Fungoterbine (348 strán);
  • Radevit - Videastim (168 g.), Retinová masť (250 g.).

  Je potrebné si uvedomiť, že na to, aby sa zbavili príznakov všetkých druhov dermatitídy, niektoré externé lieky nestačia! Terapeutické opatrenia by sa mali vykonávať komplexným spôsobom a pri takejto liečbe majú veľký význam miestne lieky.

  Je dôležité poznamenať, že glukokortikosteroidy sa používajú iba v extrémnych prípadoch s neúčinnosťou nehormonálnych liekov, ktoré sú predpísané v prvom rade. Predpokladom je starostlivé sledovanie lekára počas liečby.

  ČLÁNOK JE V RUBRIC - choroby, dermatitída.

  Podeľte sa o svoje skúsenosti, nechajte váš komentár k článku - "hormonálne a nehormonálne masti a krémy pre dermatitída"

  Keď som bol malý, som jesť veľa sladké, pretože som alergická - to je čokoláda, stále na vrchole citrusov, orechov a medu. A mám rád čokoládu. A platiť za to, že dostane dermatitídu na tvári a krku ((ale nemám spustiť choroba, ihneď vylieva-ohováračskú losterinom a piť antihistaminiká Tsetrin. A zakaždým, sľubujem si, že mi nedovolí si na sladkosti, ale ako obvykle Pluck )

  Naftaderm je testovaná droga. Nehormonálna masť účinne pomáha proti psoriázám a iným ochoreniam kože. Po opustení akútnej fázy môžete pomaľovať niekoľko týždňov. A je zaručené dlhodobé odpustenie.

  Pri mne sa objavuje dermatitída na pozadí alergie na vajíčka. A všade máme vajíčka, najmä bielkoviny... Vo všeobecnosti sa musíme stretnúť s extrémne nepríjemnými kožnými reakciami. Zo všetkého, čo som sa snažil, "Comfoderm" sa osvedčil dobre. Veľmi rýchlo odstraňuje svrbenie a odlupovanie, koža sa vráti do normálneho stavu za pár dní. Nie je zvyknutý, takže všetko je tak, ako by malo byť.

  Pridať komentár Zrušiť odpoveď

  Copyright © 2016 Alergia. Materiály tejto stránky sú duševným vlastníctvom majiteľa internetovej stránky. Kopírovanie informácií z tohto zdroja je povolené len vtedy, keď zadáte úplný aktívny odkaz na zdroj. Pred použitím materiálov je povinná konzultácia s lekárom.