Hlavná

Ovčie kiahne

Ktoré lieky na dermatitídu sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

Dermatitída - pojem kolektívu, združuje skupinu zápalových kožných chorôb, ktoré sú infekčné alebo allergiechskuyu charakter a prejavujú charakteristické príznaky (svrbenie, podráždenie, začervenanie kože, vzhľadu vyrážky). V dermatologická prax, všetky lieky z dermatitídy sa delia na vnútorné a vonkajšie. Na vonkajšie ošetrenie pokožky sa používajú rôzne masti, gély, krémy, pleťové vody, roztoky. Na liečenie ťažkých foriem ochorenia pri komplexnej liečbe sú zahrnuté lieky vo forme tabliet.

Komplex zápalových reakcií na pokožke môže byť spôsobený rôznymi dôvodmi, v závislosti od toho, ktorý optimálny schéma liečby s použitím určitých liekov je vybraný. Príznaky dermatitídy sú teda schopné vyvolať mechanické, fyzické alebo chemické faktory, ako aj dedičnú alebo získanú tendenciu organizmu alergickým reakciám. Úspešnosť liečby bude vo veľkej miere závisieť od detekcie dráždivého alebo alergénneho účinku.

Okrem toho dermatológ predpíše lieky pri zohľadnení celkového stavu pacienta, závažnosti symptómov a prítomnosti sprievodných ochorení. Zoznámime sa s taktikou liečby patológie a zistite, ktoré liečivá na liečbu dermatitídy používajú proces komplexnej liečby.

Prípravky na dermatitídu na vonkajšie použitie

V srdci komplexnej liečby dermatitídy rôznej povahy je použitie lokálnych prostriedkov určených na vonkajšiu liečbu postihnutej kože. Aké formy liekov sa používajú?

 1. pasty - tieto výrobky obsahujú významné množstvo sušených zložiek (oxidy zinku, titánu) a sú určené na ošetrovanie mokrých oblastí pokožky.
 2. masti - lieky na báze je zmes účinných látok s tukové báze, sú dobre zmäkčujú suchá koža, odstraňuje podráždenie, keď preniká do hlbších vrstiev epidermis, majú terapeutický účinok na bunkovej úrovni.
 3. krém z dermatitídy produkujú na báze vody. Ich výhodou je jednoduchšia štruktúra, ktorá zaisťuje rýchlu absorpciu do pokožky a hlbokú penetráciu účinných látok.
 4. gély - ľahká emulzia (látka na báze prírodných olejov alebo alkoholu a vody), ktorá dokáže rýchlo ochladiť a upokojiť podráždenú pokožku. Gélové lieky nezakrývajú póry, okamžite absorbujú a dobre odstraňujú charakteristické symptómy dermatitídy (svrbenie, zápal).
 5. Aerosóly a spreje, určené na liečbu dermatitídy, vytvárajú úplne na báze vody. Ich hlavnou výhodou je jednoduchosť a jednoduchosť použitia. Lieky možno ľahko rozprašovať a tak liečiť najťažšie dosiahnuté lézie. Použitie takýchto liekov uľahčuje liečbu bolestivých, poškodených oblastí, liečba ktorých inými liekmi spôsobuje nepríjemné pocity.

Navyše všetky prostriedky na liečbu dermatitídy sú rozdelené do niekoľkých hlavných skupín:

 • Hormonálne a nehormonálne látky s antialergickými zložkami, ktoré eliminujú hlavné symptómy ochorenia.
 • Antibakteriálne, antivírusové alebo antimykotické činidlá, ktoré zničia patogénnu mikroflóru v léziách.
 • Masti, krémy, emulzie s hojivým a regeneračným účinkom, ktoré sa používajú na rýchlu obnovu poškodenej kože.

Nehormonálne prostriedky

Externé nehormonálne lieky s dermatitídou poskytujú nasledujúce účinky:

 • Účinne eliminuje zápal;
 • Antimikrobiálny a antifungálny účinok;
 • Poskytnite hydratačné a zmäkčujúce pokožku.
 • Prispieť k regenerácii a obnoveniu pokožky.

Táto skupina liekov zahŕňa tieto lieky:

 1. Eplan - Liečivo so silným hojením rán, baktericídnym a antiseptickým účinkom. Poskytuje vysoko kvalitnú ochranu pokožky a uľahčuje rýchlu obnovu poškodenej pokožky. Eplan sa vyrába v niekoľkých formách: vo forme masti, krému a tampónu. Navyše v sieti lekární si môžete kúpiť sterilné utierky impregnované roztokom Eplana. Droga má široký rozsah použitia, sa používa na liečbu poranení (popáleniny, rany, odreniny, modrín), vírusových kožných lézií (herpes, bradavice) a rôznych kožných ochorení, vrátane dermatitídy rôznej etiológie.
 2. Koža - uzáver - ide o celú líniu liekov s protizápalovým, antimikrobiálnym a antifungálnym účinkom. Kožná čiapočka na liečbu kožných ochorení je vo forme aerosolu (spreja), krému a šampónu. Šampón úspešne používa ako liečivo pre seboroickej dermatitídy a ďalších odrôd liečivá použitého pri liečbe rôznych ochorení kože (dermatitída, lupienka, ekzém, neurodermitis, olejové a suché seborrhea). To je považované za jeden z najbezpečnejších prostriedkov, s prakticky žiadne kontraindikácie použiť. Môže sa použiť na liečbu malých detí (od 12 mesiacov).
 3. Tsinokap - dermatoprotektívny prípravok s antibakteriálnym a antifungálnym účinkom. Liečivo je zinok pyritín, má silný bakteriostatický, protizápalový, proti seboroický účinok. Je to vynikajúci produkt pri atopickej dermatitíde, psoriáze, seboroickej dermatitíde. Ukazuje vysokú aktivitu proti širokému spektru patogénnych mikroorganizmov. Cynocap sa uvoľňuje vo forme aerosólu, krému a šampónu. Pri dlhodobom používaní môže liek spôsobovať vedľajšie účinky (suchosť, podráždenie, lokálne alergické reakcie).
 4. Radevit - vonkajšie činidlo s protizápalovým, antipruritickým, reparačným a zmäkčujúcim účinkom. Kombinovaná droga odstraňuje svrbenie, zmäkčuje a hydratuje pokožku, posilňuje ochranné funkcie a urýchľuje proces obnovy. Aktívne zložky Radevita - kombinácia vitamínov A, E a D. liek na liečbu chronických kožných ochorení (atopickej, seboroickej, alergickej dermatitídy, ekzému, lupienky, ichtyóza), bol použitý na urýchlenie hojenia vredov, rán a iných lézií epidermis.
 5. Gistan - krém na vonkajšie použitie, určený na odstránenie alergických prejavov na pokožke (svrbenie, vyrážky, podráždenie). Táto droga by sa nemala zamieňať s masťou Gystan N, ktorá je hormonálnym liekom. Gistan Cream, vytvorený na základe prírodných zložiek. Obsahuje prírodný antihistaminový betulín extrahovaný z brezovej kôry a komplex esenciálnych olejov a extraktov rastlín s protizápalovými vlastnosťami. Liek je úplne bezpečný a je schválený na použitie u detí a tehotných žien. Indikácie na použitie sú rôzne formy dermatitídy, žihľavky, fotodermatózy, účinkov hmyzu.
 6. ekzoderil - liek s antifungálnym účinkom. Pri dermatitíde je predpísané v prípadoch, keď je priebeh ochorenia komplikovaný pripojením hubovej infekcie. Hlavnou účinnou látkou - naftifíniumchlorid, ktoré účinne zvládnuť rôzne formy plesňových infekcií (trichofytózy, pityriasis versicolor, seborrhea, microsporia). Prípravok sa vyrába vo forme krému a roztoku na vonkajšie použitie.
 7. Fucidinum - antibakteriálne činidlo s protizápalovým a protipruritickým účinkom. Liečivo je kyselina fusidová, ktorá je prirodzeným antibiotikom. Produkt sa uvoľňuje vo forme masti a krému. Mala by byť predpísaná lekárom, pretože pri nesprávnej aplikácii môže fukidín spôsobiť nežiaduce vedľajšie reakcie. Pri dermatitíde je liek indikovaný na použitie v prípadoch, keď je priebeh ochorenia komplikovaný bakteriálnou infekciou.
 8. Zinok masť - lacný a účinný liek, časovo testovaný. Je založená na oxide zinočnatom, ktorý má antiseptický, sušivý a protizápalový účinok. Masť dobre odstraňuje moknutie, podráždenie a zápal pri rôznych formách dermatitídy.
 9. Tsindol - chatterbox na báze vody a alkoholu. Účinne bojuje proti vonkajším prejavom dermatitídy, odstraňuje svrbenie, zabraňuje namočeniu postihnutej kože, má protizápalový a antiseptický účinok.
 10. Desitin - liek s oxidom zinočnatým, ktorý má protizápalové a antiseptické účinky. Aplikoval sa na plienkovú dermatitídu u detí a rôzne kožné lézie (popáleniny, vredy, ekzém, plienka).
 11. Naftaderm - v srdci prípravku je prírodná zložka - naftalanový olej, ktorý účinne eliminuje zápal, má analgetický, antiseptický a absorbovateľný účinok. Liečivo je indikované na dermatitídy rôznej etiológie, ekzému a psoriázy.
 12. Bepanten (panthenol) - masť a krém s výrazným hojivým a regeneračným účinkom. Pri dermatitíde podporuje skoré zotavenie kože, eliminuje podráždenie a zjemňuje suchú pokožku. To je celkom bezpečný nástroj, ktorý možno použiť na starostlivosť o pokožku, dokonca aj u novorodencov.

Hormonálne prípravky proti dermatitíde

Pri ťažkých formách dermatitídy, použitie konvenčných vonkajších prostriedkov nedáva požadovaný účinok. V takýchto prípadoch terapeut zahŕňa do liečeného režimu silné hormonálne lieky. Použite ich v krátkych kurzoch a pod dohľadom lekára, pretože tieto lieky majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Napriek tomu je ich použitie opodstatnené, pretože rýchlo odstraňujú najzávažnejšie príznaky choroby. Výkonný terapeutický účinok sa dosiahne vďaka glukokortikosteroidom, ktoré tvoria základ takýchto liekov. Veľmi rýchlo eliminujú zápaly, zmierňujú svrbenie, podráždenie, eliminujú vyrážky, opuchy a iné prejavy dermatitídy.

 • Tselestoderm. Kombinovaná droga obsahuje hormonálnu zložku a antibiotikum. Široko platí pre rôzne formy dermatitídy, psoriázy, ekzému. Vyrába sa vo forme krému a masti. Nepoužíva sa u detí mladších ako 6 mesiacov a u tehotných žien. Tento liek nemôže byť predpísaný na vírusové a hubové kožné lézie.
 • Advantan - uvoľňovanie vo forme masti, emulzie a krému. Liečivo sa dobre vyrovná s rôznymi formami dermatitídy u dospelých a detí.
 • Flukcin (masť a gél) - používa sa na ťažké, suché zápalové kožné lézie (atopická a seboroická dermatitída, psoriáza). Gél má ľahšiu štruktúru a je predpísaný pre pacientov, ktorí netolerujú prípravok vo forme masti. Liečivo sa môže používať u detí od 2 rokov veku.

Zoznam hormonálnych liekov na dermatitídu je pomerne rozsiahly, tieto lieky by mali byť predpísané len špecialistom, v závislosti od závažnosti príznakov, berúc do úvahy možné kontraindikácie a všeobecný stav pacienta.

tablety

Okrem externých prostriedkov môže lekár obsahovať systémové lieky na perorálne podávanie v režime liečby dermatitídy. Používajú sa na zmiernenie bolestivých príznakov ochorenia a pri ťažkých formách dermatitídy, ktoré sprevádzajú rozsiahle poškodenie kože a infekcie.

Antihistaminiká z dermatitídy

Ak chcete odstrániť intenzívne svrbenie a zápalové javy, lekár predpíše antihistaminiká na dermatitídu. Nedávno zloženie komplexnej terapie používa najnovšiu generáciu liekov:

kortikosteroidy

Sú to silné hormonálne lieky určené na perorálne podávanie. Patria medzi ne nasledujúce lieky:

 • prednizolón
 • flumethason
 • dexametazón
 • triamcinolón

Takéto lieky majú silný protizápalový účinok a účinne zvládajú hlavné príznaky dermatitídy. Naneste ich na krátke kurzy, pretože dlhodobé užívanie môže spôsobiť množstvo nežiaducich komplikácií.

imunosupresíva

Takéto lieky sú predpísané pre mimoriadne závažné formy atopickej a alergickej dermatitídy. Lieky prispievajú k potlačeniu imunity a tým k zníženiu závažných kožných reakcií. V zozname takýchto liekov sú uvedené nasledujúce lieky:

Tieto lieky sa používajú ako extrémne opatrenie, keď liečba inými spôsobmi neprinesie výsledok, pretože potlačenie imunity zvyšuje náchylnosť organizmu k nebezpečným infekciám.

Okrem uvedených liekov môže komplexný lekár obsahovať komplexy vitamínov, lieky určené na čistenie tela toxínov a alergénov a ďalšie prostriedky, ktoré pomáhajú urýchliť zotavenie.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

V minulom roku som mal seboroickú dermatitídu. Veľmi nepríjemný stav, trvalý, svrbenie, zmenšenie kože, strašný vzhľad vlasov. Dermatológ predpísal liečbu antifungálnych liekov a starostlivosť o vlasy - šampón Cynocap.

Tento terapeutický detergent je potrebné aplikovať dvakrát týždenne. Veľmi silná droga. Po umytí jeho hlavy hneď zmizlo bolestivé svrbenie, peeling prestal, mastné kôry na hlave vysušili, zvýšená mastnota zmizla a vzhľad vlasov sa zlepšil. Vo všeobecnosti som musel byť liečený asi tri týždne, teraz sa všetko vrátilo k normálu a nepríjemný problém pripomína nič.

Referenčné číslo 2

Mám často alergickú dermatitídu. Pri najmenšom narušení stravy sa koža stáva červenou, je neznesiteľná svrbenie a vyrážky. Vyskúšala som veľa liekov, vrátane silných hormonálnych masti.

Masti s hormónmi pomáhajú dobre, ale rýchlo sa stávajú návykmi a nemôžu byť dlho používané. Preto som skúškou a omylom vybral niekoľko účinných nehormonálnych liekov, ktoré prakticky nespôsobujú vedľajšie účinky a rýchlo sa vyrovnávajú s nepríjemnými príznakmi. Je to krém Radevit a Gistan.

Prvý obsahuje vitamínový komplex, druhý - je založený na prírodných rastlinných zložkách. Tieto lieky sú úplne bezpečné a môžu sa používať dlho, bez poškodenia zdravia.

Recenzia №3

Moje dieťa nedávno malo plienkovú dermatitídu. Koža v svalovke sa zčervenala, bola vlhkosť, vyrážka. Lekár predpísal liečbu detskými práškami a krému Bepanten.

Tento krém veľmi dobre uzdravuje pokožku, po niekoľkých aplikáciách zmizlo začervenanie a lézie na pokožke sa začali hojiť. Tento krém je pre deti úplne bezpečný, pretože neobsahuje škodlivé chemické zložky. Teraz je vždy v mojej ordinácii.

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Masti a krémy bez hormónov na liečbu dermatitídy: konkrétna aplikácia

Nehormonálne krémy a nehormonálne masti spôsobené dermatitídou sú na rozdiel od hormonálnych liečiv "šetrnejšie".

Môžu sa používať dlhšie, bez poškodenia zdravia. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

La Cree

Nehormonálny prípravok obsahujúci v jeho zložení len prírodné zložky bez farbív a vonných látok. Pomáha odstrániť začervenanie a svrbenie, rýchle obnovenie pokožky, výživu a zmäkčenie peelingu a suchú pokožku.

Liečivo je vhodné na liečbu gravidných a dojčiacich žien, ako aj detí od narodenia.

Aplikuje sa na čistú a suchú pokožku, na lézie, nie viac ako dvakrát denne.

Na liečbu a prevenciu dermatitídy a iných kožných ochorení naši čitatelia úspešne používajú metódu od Eleny Malysheva. Po dôkladnom preskúmaní tejto metódy sme sa rozhodli ponúknuť to vašu pozornosť.

Výrobok je kontraindikovaný pre individuálnu neznášanlivosť zložiek.

Cena v Moskve od 224 r. (30 g). Cena v Petrohrade z 174 rubľov. (30 g).

"Aysida"

Má antiseptický účinok, prispieva k zvýšeniu odolnosti pokožky voči dráždivým látkam a faktorom. Odporúča sa používať pri atopickej a seboroickej dermatitíde.

Na vyčistenú poškodenú pokožku naneste malé množstvo podľa schémy predpísanej lekárom.

Kontraindikované pri precitlivenosti na zložky.

Náklady v MO z 276 r. (30 g).

Náklady v Petrohrade od 218 r. (30 g).

"Pantalfamarin"

Podporuje rýchle odstránenie svrbenia a začervenania atopickej dermatitídy.

Zlepšuje zásobovanie kožou kyslíkom, zlepšuje mikrocirkuláciu a regeneráciu.

Nedávno som čítal článok, ktorý opisuje prírodný liek Cream-vosk "Zdravý" z dermatitídy. Pomocou tohto krému sa môžete v krátkej dobe zbaviť Dermatitis doma.

Nebola som zvyknutá dôverovať žiadnym informáciám, ale rozhodla sa skontrolovať a objednať jeden balík. Zmeny, ktoré som zaznamenal za týždeň: znížené svrbenie, vyrážky, piperculácia. Po 2 týždňoch použitia bola dermatitída takmer úplne preč a koža po krému bola mäkká. Skúste a vy, a ak máte záujem, potom nasledujúci odkaz je článok.

Aplikujte neprerušenú vrstvu na postihnuté oblasti dermis a jemne si ju pretrepte. Kontraindikované s individuálnou neznášanlivosťou zložiek.

Cena v Moskve je od 700 r. (50 g). Cena v Petrohrade je od 700 r. (50 g).

"Bepanten"

Podporuje zmäkčenie pokožky v prípade zápalu rôznych etiológií, má ochranné vlastnosti z vonkajších dráždivých účinkov.

Vhodný na použitie u novorodencov ako terapia hnačky.

Aplikuje sa viac ako dvakrát denne, aplikuje sa tenká vrstva na poškodené oblasti pokožky a jemne sa trení.

Pri liečbe podráždenia hnačky u dojčiat je možné použiť krém po každej zmene plienky (plienka).

Kontraindikované pri precitlivenosti na zložky.

Náklady v MO z 418 r. (30 g). Náklady v Petrohrade od 401 r. (30 g).

"Eplan"

Liečivo pomáha rýchlo odstrániť symptómy, ako je svrbenie a zápal. Krém možno použiť na preventívne účely.

Na liečbu dermatitídy na pokožke odporúča Elena Malysheva novú metódu založenú na "zdravom krémovom vosku". Zahŕňa včelí vosk, výťažok z propolisu a 8 užitočných liečivých rastlín, ktoré majú extrémne vysokú účinnosť pri liečbe DERMATITU u ľudí. V tomto prípade sa používajú len prírodné zložky, chémia a hormóny!

Aplikuje sa hojne na očistenú, sušenú dermu v léziách. Schéma používania určuje lekára.

Kontraindikované pri používaní jednotlivých zložiek neznášanlivosti.

Cena v Moskve z 167 rubľov. (30 g). Cena v Petrohrade zo 146 rubľov. (30 g).

Krém / masť / aerosól / šampón "Skin-Cap"

Antifungálne, protizápalové, antimikrobiálne vlastnosti lieku sa môžu použiť na atopickú, hnačkovú a seboroickú dermatitídu.

Je považovaný za jeden z najlepších, bezpečných a účinných liekov.

Naneste krém / masť / aerosól na suché a čisté miesta poškodenej dermy s tenkou vrstvou nie viac ako dvakrát denne. Dĺžka trvania liečby určuje lekár.

Liek je kontraindikovaný na použitie s jednotlivými zložkami intolerancie.

Náklady v MO z 853 r. (50 g). Náklady v Petrohrade od 935 r. (50 g).

"Gistan"

Krém je nehormonálny, na rozdiel od lieku s názvom "Gystan N", ktorý obsahuje hormóny.

V nehormonálnom lieku sú liečivé bylinky, vďaka čomu krém jemne ovplyvňuje pokožku počas liečby.

Vďaka antialergickým a protizápalovým účinkom je krémom účinná atopická dermatitída.

Aplikujte neprerušenú vrstvu na postihnuté oblasti dermis raz denne. Trvanie kurzu je až štyri týždne.

Kontraindikované v:

 • tehotenstvo a dojčenie;
 • precitlivenosť na zložky.

Cena v Moskve je od 187 rubľov. (30 g). Cena v Petrohrade od 170 r. (30 g).

Ichthyol masť

Výborne odstraňuje svrbenie a odlupovanie.

Vďaka silnému účinku resorpcie rýchlo eliminuje chorobu.

Používa sa striktne v dávke predpísanej lekárom.

Kontraindikované v prípade individuálnej neznášanlivosti.

Náklady v MO zo 142 strán. (25 g).

Náklady v Petrohrade od 127 r. (25 g).

"Timogen"

Krém má imunomodulačný účinok, podporuje rýchle odstránenie svrbenia a začervenania. Poskytuje vynikajúce výsledky pri lokálnej terapii atopickej dermatitídy.

Pri liečbe detí treba venovať pozornosť iba po konzultácii s odborníkom.

Aplikujte neprerušenú vrstvu na postihnuté miesta dermy ráno a večer. Doba trvania kurzu je 20 dní.

Kontraindikované v:

 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • precitlivenosť na zložky.

Cena v Moskve je od 293 r. (30 g). Cena v Petrohrade je od 280 r. (30 g).

Zinok masť

Masť je populárna v liečbe dermatitídy vďaka jej dobrým liečebným vlastnostiam v kombinácii s prijateľnou cenou.

Antiseptické, antimikrobiálne a adstringentné vlastnosti masti po týždni aplikácie poskytujú pozitívne výsledky: začervenanie zmizne, vlhké oblasti poškodenej dermy sa vysušia.

Masť sa používa v počiatočných štádiách zápalového procesu. Aplikujte tenkú vrstvu trikrát denne na poškodené oblasti dermis.

Kontraindikované pri precitlivenosti na zložky.

Náklady v MO z 49 strán. (30 g); náklady v Petrohrade od 33 r. (30 g).

Dermasan

Liečivo je účinné v počiatočných štádiách prejavov ekzému alebo s jeho slabou expresiou.

Aplikuje sa na čistú a suchú pokožku 2 - 3 krát denne, tretí. Trvanie liečby určí dermatológ v závislosti od závažnosti ochorenia.

Kontraindikované v:

 • individuálna intolerancia k zložkám lieku;
 • erozívne a ulceratívne lézie kože;
 • hnisavé rany a traumatické kožné lézie;
 • tehotenstva a laktácie.

Priemerné náklady v MO a Petrohrade - z 30 rubľov (50 ml.).

"Radevit"

Bezkonkurenčná, ktorá obsahuje komplex vitamínovej masti, na krátky čas zmäkčuje, eliminuje svrbenie atopických, alergických kontaktných typov ochorenia. Podporuje zlepšenie ochranných funkcií pokožky, urýchľuje proces keratinizácie. Používa sa mimo štádia exacerbácie.

Je potrebné aplikovať prípravok v nerozbitnej vrstve ráno a večer. V prípade silného olupovania kože sa náplasť aplikuje pod obväz.

Kontraindikované pri používaní:

 • precitlivenosť;
 • hypervitaminóza A, E, D;
 • tehotenstva;
 • príjem retinoidov.

Cena v Moskve je od 371 r. (35 g). Cena v Petrohrade je od 324 rubľov. (35 g).

"Tsinokap"

Hlavnou aktívnou látkou je látka pyrition zinočnatý, ktorý je vzhľadom k rýchlemu protizápalový, antibakteriálny, antifungálne účinok pri liečení seboroickej a atopickej dermatitídy.

Ak chcete použiť krém, nie je potrebná tenká vrstva až trikrát denne, priebeh liečby môže dosiahnuť až 1,5 mesiaca.

Kontraindikované v:

 • precitlivenosť;
 • deti mladšie ako jeden rok.

Náklady v MO z 360 strán. (25 g). Náklady v Petrohrade od 345 r. (25 g).

Masť s atopickou dermatitídou

Pri komplexnej liečbe alergických vyrážok a plakov na koži s atopickou dermatitídou sa často predpisujú lieky, ktoré sa používajú zvonka. Malo by sa pamätať na to, že na dosiahnutie pozitívneho výsledku je potrebné použiť len tie lieky, ktoré vám predpísaný ošetrujúci lekár predpísal po diagnostikovaní ochorenia.

S cieľom vyhodnotiť účinnosť lieku najskôr vykonajte farmakologický test. Na jednej z lézií na pokožke sa aplikuje malá kvapka masti. Ako reagovať na liek, vaša pleť musí byť skontrolovaná najskôr po dvadsiatich minútach, potom po dvoch a dvanástich hodinách. Ak začne sčervenanie a zápal, môžete bezpečne pokračovať v liečbe.

Indikácie použitia masti na atopickú dermatitídu

Indikácie na predpisovanie masťov sú nasledovné príznaky alergickej dermatitídy:

 1. Koža sa stáva suchá a drsná.
 2. Na pokožke je svrbenie.
 3. Koža sa začervenala a napučiavala.
 4. Môžu sa objaviť škvrny červenej farby s dobre vyznačenými okrajmi.
 5. Vyskytujú sa pláty, ktoré sa od konštantného česania premenili na eróziu.

Ak máte vyššie uvedené príznaky, nebuďte leniví, aby ste chodili na dermatológov. On diagnostikuje a napíše masť, ktorá bude vo vašom prípade najefektívnejšia.

Forma vydania

Je to masť, ako forma uvoľňovania, považovaná za pomerne populárnu pri komplexnej liečbe atopickej dermatitídy, pretože účinné látky, ktoré tvoria takéto lieky, ovplyvňujú zameranie lézie. Ľahko sa aplikujú a aplikujú. Okrem toho sa nehormonálne masti odporúčajú používať nielen počas tehotenstva, ale aj u detí mladších ako jeden rok.

Názvy masti na atopickú dermatitídu

Lieky, ktoré sa používajú zvonka a pomáhajú zbaviť sa alergických vyrážok, sú rozdelené do troch veľkých skupín:

 1. Výživné masti, ktoré zvlhčujú pokožku.
 2. Pre zníženie svrbenia a boj proti zápalovému procesu.
 3. Baktericídne.

Na spomalenie vývoja zápalového procesu, na zníženie intenzity nepríjemných pocitov (pálenie a svrbenie), zvyčajne používajú lieky s nehormonálnou bázou alebo kortikosteroidy. Mali by sa aplikovať iba počas obdobia exacerbácií a mali by používať krátke časové úseky (najviac pätnásť dní).

Masti, ktoré zvlhčujú a vyživujú pokožku, môžu byť aplikované na pokožku každý deň. Pri zvýšenej suchosti pokožky je najlepšie ich aplikovať dvakrát denne.

Veľmi často vyrážky pri alergických ochoreniach komplikujú rôzne infekčné zápalové kožné procesy, v takýchto prípadoch prídu na záchranu antibakteriálne lieky.

Hormonálne masti s atopickou dermatitídou

Lieky s hormónmi odporúčajú odborníci ako účinné lieky na alergie iba v jednom prípade: ak sa pacient nedostane po liečbe konvenčnými liekmi. Malo by byť zrejmé, že tieto masti môžu predpisovať len odborníci, v každom prípade ich nepoužívajte sami.

Hormonálne lieky často spôsobujú pigmentáciu na pokožke (najmä ak sa používajú dlho) a vedú k adrenálnej insuficiencii a atrofii kože. Nasledujúce prípravky sú väčšinou masti na báze hormónov na liečbu alergických vyrážok vo forme dermatitídy.

tselestoderm. Masť na báze betametazónvalerátu. Odstraňuje hlavné prejavy alergií a pomáha znižovať zápal.

Masť nezanecháva mastné stopy a nemá nepríjemný zápach, takže sa môže používať nielen v čase, keď ste doma. Použite malé množstvo masti, naneste ju na čistú, vysušenú pokožku jeden až trikrát za 24 hodín. Je zakázané používať liek, ak je možné zintenzívniť alergické reakcie spôsobené neznášanlivosťou zložiek. Nepoužívajte na liečbu tehotných, dojčiacich a dojčiacich detí do šiestich mesiacov.

Pri použití Tselestoderma, tieto nežiaduce účinky: folikulitída, kožné reakcie (svrbenie alebo podráždenie), hypopigmentácia, sekundárne infekcie, strie, vyrážky, ako je akné, macerácia.

flutsinar. Tukové polotransparentné činidlo vo forme masti, v ktorej je umiestnená aktívna zložka fluocinolón acetonidu. Vďaka nemu sa droga bojuje so svrbením, alergickými prejavmi, zápalom. Aktívna zložka inhibuje syntézu leukotriénov a prostaglandínov, ktoré spôsobujú inhibíciu zápalových reakcií.

Aplikuje sa v malom množstve iba na lézie raz alebo dvakrát za 24 hodín. Neodporúča sa pokračovať v liečbe dlhšie ako štrnásť dní. Veľmi jemne aplikujte na pokožku tváre. Na liečbu detí (od dvoch rokov) sa droga aplikuje raz denne s odporúčaním lekára.

U pacientov s nádorom alebo prekanceróznych ochorenie kože, vírusové alebo hubové choroby kože, vulgárne a ružovej akné, zvýšená citlivosť znamená iba fluocinolon zakázaná. Nepoužívajte pri liečbe dojčiat a tehotných žien.

Ak použijete môže byť prejavom niektorých nepríjemných príznakov: vyrážka, folikulitída, atrofia kože, melazma, katarakta, depresie, akné vyrážka.

Advantan. Lokálne antialergické činidlo, v ktorom sa nachádza aktívna zložka metylprednizolón acetoponátu. Pomáha zbaviť sa alergických kožných reakcií a zápalu, ako aj odstraňovať ďalšie príznaky (pálenie, opuch, svrbenie).

Aplikuje sa v malom množstve iba na postihnutú kožu raz za 24 hodín. Po použití nechajte nasiaknuť. Lekári môžu používať aj na liečbu dojčiat (starších ako štyri mesiace). Pacienti s kožnou tuberkulózou, rosaceou, periorálnou dermatitídou, kožnými ochoreniami spôsobenými vírusovou infekciou, je liek zakázaný. Počas liečby neaplikujte tehotné ženy.

Zvyčajne, tento nástroj je dobre znáša, ale v ojedinelých prípadoch je stále možné prejavom nepríjemných príznakov: hypertrichóza, folikulitída, depigmentácia, erytém, vyrážka, svrbenie, pálenie, atrofiu.

Hydrokortizónová masť

Nedávno sa stále viac a viac špecialistov naklonilo k názoru, že hydrokortizónová masť je najlepším liekom na liečbu atopickej dermatitídy, najmä u detí. Dokazujú to aj niektoré štúdie, ktoré vykonali angličtí vedci.

Liečivo je prvým glukokortikosteroidom, ktorý používajú lekári na liečbu rôznych typov dermatitídy. Liečivo obsahuje účinnú látku hydrokortizón, ktorý pomáha potlačiť funkcie tkanivových makrofágov a leukocytov.

Dávku určuje ošetrujúci lekár podľa individuálnej situácie. Pacienti s plesňovými, vírusovými a infekčnými kožnými ochoreniami, kožnou tuberkulózou a syfilisom, rosaceou, nádormi, vulgárnym akné by sa nemali používať. Nepoužívajte na liečbu tehotných žien.

Použitie masti spôsobuje niektoré nežiaduce účinky: latentný diabetes mellitus, dysmenorea, hypokalciémia, zvýšenie telesnej hmotnosti, eufória, depresia, nervozita, pseudotumor, hypernatriémia, retencia v telesnej tekutine, bradykardia, trombózu, straty zraku, myopatia, alergie, leukocytúria.

Nehormonálne masti s atopickou dermatitídou

Nehormonálne lieky pôsobia na pokožku mäkšie, ale nie vždy tak účinné ako hormonálne lieky. Tieto lieky sa zvyčajne používajú na liečbu atopickej dermatitídy u detí.

Radevit. Prostriedky na zlepšenie regenerácie a trofizmu tkanív, ktoré obsahujú takéto účinné látky: ergokalciferol, retinol-palmitát, a-tokoferol-acetát. Liečivo je antipruritické, protizápalové, zvlhčujúce, zmäkčujúce, reparačné.

Aplikujte tenký prúžok masti na postihnutú pokožku dvakrát za 24 hodín. Neotrite. Ak je koža príliš veľa, môžete použiť obväz. U pacientov s hypervitaminózou A, E, D je neznášanlivosť na zložky lieku na ich použitie. Nepoužívajte počas tehotenstva.

Veľmi zriedkavo sa počas užívania lieku Radevite môžu vyskytnúť alergie (žihľavka, vyrážka, svrbenie).

Gistan. Antialergikum, ktorá by sa nemala zamieňať s hormonálnou činidla "Gistan-H". Medikácie také účinné látky sú: betulín, dimethikon, vlčí bôb, konvalinky oleja, brezové púčiky, láskavec rozrazil trojdielna postupnosť, pryšec, tricolor fialka, nechtík a edém.

Masť nanášala tenký pás na kožu so zápalom raz za 24 hodín. Liečba môže trvať až štyri týždne. Nepoužívajte na liečbu gravidných žien. Pacienti s jeho neznášanlivosťou voči zložkám liečebnej liečby sú zakázaní.

Počas terapie Gistanom možného prejavu z nasledujúcich príznakov: potničky, strií, akné, parestézia, svrbenie, atrofia kože, kože macerácia, hypertrichóza.

Timogen. Liečivo, ktoré sa používa na stimuláciu lokálnej imunity, pomáha zlepšovať regeneráciu tkanív. Liečivo obsahuje účinnú látku tymogén. Môže sa použiť počas liečby atopickej dermatitídy so sekundárnou infekciou.

Odporúča sa použiť 2 g masti za 24 hodín. Aplikujte len na zápalové oblasti s tenkým pásom. Po aplikácii môže byť koža uzavretá obväzom. Použite, kým symptómy nezmiznú, ale nie dlhšie ako dvadsať dní.

Pacienti s tymogénnou intoleranciou nemajú užívať liek. Nepoužívajte na liečbu gravidných žien. V procese liečby sa môžu prejaviť alergické reakcie.

Zinok masť

Zinková masť je účinným nástrojom na liečbu atopickej dermatitídy. Je schopný odstrániť zápal v krátkom čase, vyliečiť vyrážky. Odborníci však nedoporučujú používať tento nástroj, ak má pacient príliš suchú pokožku s drsnosťou a odlupovaním.

Pred aplikáciou masti zinku na postihnutú kožu musí byť dobre očistená a vysušená. Použite malé množstvo lieku každé dve hodiny. Masť je možné aplikovať až šesťkrát za 24 hodín. Ak nemôžete produkt používať tak často, môžete aplikáciu skrátiť naraz (v noci), ale nevymývajte ho až do rána.

U pacientov s intoleranciou oxidu zinočnatého je zakázané používať liek. Pri používaní prípravku neboli žiadne vedľajšie účinky.

Ichthyol masť

Populárny dezinfekčný a antiseptický liek. Liečivo obsahuje účinnú látku ichtyol, ktorá sa vyznačuje protizápalovým, antiseptickým, antipruritickým a keratostatickým účinkom. Neovplyvňuje gramnegatívne baktérie.

Rovnomerne rozdeľte tenký prúžok masti na celý povrch postihnutej kože. Vyčistite masážnymi pohybmi, kým sa neobjaví pocit tepla. Pacienti s neznášanlivosťou na ichtyol užívajú drogy. Vedľajšie účinky masti nespôsobujú, hoci v zriedkavých prípadoch, prejav alergií.

Sírna masť

Síra masť je účinná liečba atopickej dermatitídy u dospelých a detí. Kompozícia tohto liečiva spravidla obsahuje síru, vazelínu alebo čistenú vodu. Ako sa dostať na kožu, síra začína interagovať s organickými látkami, prečo sa vytvárajú kyseliny a sulfidy. Vyznačujú sa antiparazitárnym a antimikrobiálnym účinkom.

Pred aplikáciou masti na telo je potrebné dobre poškriabať léziu a vyčistiť ju. Pred odchodom do postele pokryte pokožku s dermatitis foci s tenkým pásikom lieku a nepremyte 24 hodín. Pred opätovným aplikáciou sa osušte.

Pacienti s intoleranciou síry na používanie masti sú zakázané. Počas tehotenstva môžete liečiť atopickú dermatitídu. Síra masť spôsobuje suchosť a začervenanie kože, olupovanie a svrbenie.

Masť heparínu

V zložení tohto liečiva sú nasledujúce účinné látky: benzylnikotinát, heparín sodný a benzokaín. Heparín sa postupne uvoľňuje na kožu a zmierňuje zápal. Taktiež sa líši antitrombotický účinok. Už existujúce tromby rýchlo vymiznú a nové sa nezobrazia. Pocit bolestí v dôsledku benzokaínu klesá.

Naneste postihnutú pokožku v malom množstve dvakrát až trikrát za 24 hodín. Terapia trvá spravidla tri až sedem dní. V prípade potreby môže ošetrujúci lekár rozšíriť kurz.

Pacienti s neznášanlivosťou na zložky lieku, ulceratívne-nekrotické procesy, porušenie integrity pokožky nemôžu používať heparínovú masť. V niektorých prípadoch aplikácia vedie k hyperemii kože.

Calendula masť

Zloženie liečiva zahŕňa účinnú látku extraktu z nechtíka lekárskeho, ako aj ďalšie zložky: voda a vazelína. Liek je protizápalový, antiseptický, reparačný účinok. To je dôvod, prečo sa táto masť často používa na liečbu atopickej dermatitídy.

Aplikovať masť by mala byť v malom množstve, bez toho, aby to malo vplyv na zdravú pokožku. V prípade potreby môžete použiť obväz. Trvanie liečby závisí od stavu pacienta. Ľudia s neznášanlivosťou na zložky lieku na ich použitie sú zakázané. Nepoužívajte na liečbu detí mladších ako päť rokov, rovnako ako tehotné ženy.

Hydratačná masť pre atopickú dermatitídu

Počas liečby atopickej dermatitídy je veľmi dôležité správne hydratovať a zmäkčiť pokožku, ktorá je často prehnaná. Na to sa používajú špeciálne masti a krémy.

Lokobaze Ripeya. Masť na obnovenie elasticity a mäkkosti suchého alebo prehladeného kože. Kozmetika, ktorá sa používa na obnovenie kožnej bariéry. Má účinný a dlhotrvajúci účinok.

Lokobáza Ripeda je zdrojom troch dôležitých zložiek, ktoré zvlhčujú pokožku, a to: cholesterol, voľné mastné kyseliny a ceramidy. Aby sa suchá pleť mäkšia, stačí masť nanášať raz za 24 hodín denne. Ak používate krémy alebo masti, ktoré dodatočne sušia pokožku, môže sa zvýšiť množstvo aplikácie. Výrobok neobsahuje parfumy, farbivá a konzervačné látky, takže sa môže používať na hydratáciu pokožky detí.

Ruzam +. Masť s protizápalovým, antipruritickým a antialergickým účinkom, ktorý pomáha hydratovať suchú pokožku atopickou dermatitídou. Prípravok pomáha nielen utišiť zapálenú pokožku, ale aj zmäkčiť ju.

Liečivo nie je hormonálne, preto je vhodné na liečbu detí a tehotných žien. Má proteínovú povahu. Vedľajšie účinky nespôsobujú. Na pokožku naneste tenký pásik, neotrite. Použite až príznaky alergie zmiznú. Liečivo je zakázané používať v prípadoch intolerancie na jeho zložky.

Antipruritické masti s atopickou dermatitídou

Často s atopickou dermatitídou sa u pacientov objavuje nepríjemné svrbenie, čo spôsobuje vykrvovanie zápalu a vedie k nepríjemným komplikáciám. Na odstránenie svrbenia sa používajú populárne antipruritické masti.

Diakhil masť. Populárny dezinfekčný prostriedok, ktorý možno použiť na zmiernenie svrbenia atopickou dermatitídou. Liečivo obsahuje účinné látky: jednoduchú olovenú náplasť a vazelínu.

Ak chcete dosiahnuť pozitívny výsledok, aplikujte jedenkrát až trikrát za 24 hodín na postihnutú kožu. V prípade potreby môžete použiť obväz. Pacienti s neznášanlivosťou na zložky liečiva masti by sa nemali používať.

Masť na atopickú dermatitídu u detí

Atopická dermatitída sa môže vyskytnúť u dieťaťa v akomkoľvek veku. To je dôvod, prečo lekári rozlišujú tri hlavné typy alergií na kožu u detí:

 1. Dojčatá (do troch rokov).
 2. Deti (tri až sedem rokov).
 3. Teenager.

Najčastejšie atopická dermatitída postihuje deti vo veku od šiestich mesiacov do dvoch rokov. Liečba tejto choroby je spojená s určitými ťažkosťami, pretože sa často stáva chronickým typom a môže byť sprevádzaná sekundárnymi infekčnými ochoreniami kože.

Masti na liečbu atopickej dermatitídy sa používajú veľmi často, pretože pomáhajú rýchlo dosiahnuť pozitívny výsledok. Ak sa bakteriálna infekcia používa masti na báze antibiotika (napríklad masť s dioxydínom, masť linkomycínu).

V akútnej forme dokáže lekár predpísať hormonálne prostriedky: hydrokortizónová masť, Advantan, Flucinar. Ak dôjde k ochoreniu s miernymi príznakmi, môžu sa použiť nehormonálne lieky: masť Keratolan, Radevit, masť zinku, masť Ichthyol.

farmakodynamika

Zvážte farmakodynamiku a farmakokinetiku masti pri atopickej dermatitíde s použitím príkladu populárneho "Celestodermu".

V zložení tohto lieku je betametazón, ktorý má účinný anti-alergický a protizápalový účinok. Inhibuje uvoľňovanie zápalových mediátorov a cytokínov, ktoré narúšajú metabolizmus kyseliny arachidónovej. Betametazón tiež indukuje syntézu lipokortínov, má antiedematóznu aktivitu, znižuje vaskulárnu permeabilitu.

Liek rýchlo preniká do hlbších vrstiev kože a začne aktívne pôsobiť vďaka svojej forme s nízkym obsahom tuku.