Hlavná

Bradavice

Diéta Pegano so psoriázou: tabuľka povolených a zakázaných potravín

Dieta Pegaso pomáha dlhodobo zbaviť psoriázy. Počas jedného mesiaca sú prvé výsledky viditeľné. Pri stálej pozorovanosti stravy Pegano, ktorá reguluje kyselinovo-alkalickú rovnováhu tela, pacient dlho zabudne na psoriázu.

obsah

Ľudia so psoriázou potrebujú jesť správne. Menu by malo byť navrhnuté tak, aby sa udržalo správne vyváženie kyseliny a bázy v tele. Zároveň by asi 80% spotrebovaných výrobkov malo byť produkty tvoriace alkalické činidlá a zostávajúce dvadsaťkyselinové formovanie.

Správna výživa pomáha vyrovnať sa s psoriázou

Pre pacientov trpiacich psoriázou urobil americký vedec John Pegano špeciálne odporúčania týkajúce sa výživy. Diéta Pegano zabezpečuje súlad s troma rôznymi etapami pre čistenie tela, jeho regeneráciu a detoxikáciu.

Všeobecné odporúčania spoločnosti Pegano

Diéta Pegaso s psoriázou zahŕňa špeciálnu výživu s postupnou obnovou tela. Pri zostavovaní stravy boli zohľadnené komplikácie pacientov, ktorí boli nútene obmedzené vo výžive. Preto Pegano rozdelil stravu na fázy.

 1. Fáza jedna - čistenie tela. V období počiatočných prejavov psoriázy odborník odporúča vykonať očistenie čreva. Na tento účel sú vhodné tieto mono-diéty:
 • citrusy alebo jablká - tri dni;
 • multifruitová diéta - päť dní.

Počas prvej fázy stravy musíte vykonať čistenie čriev. Na tento účel sa odporúča príjem enterosorbentov, ktorých pôsobenie je zamerané na odstránenie toxínov z tela. Okrem toho je užitočné vedieť priebeh koloterapie.

 1. Po očistení sa odporúčajú pacienti zmeniť stravu. Je dôležité vytvoriť menu na týždeň v strave Pegano so psoriázou len z povolených produktov. Pre pohodlie vedec zostavil zoznam povolených a zakázaných produktov.

Zdravie závisí od toho, čo jeme

Pre informáciu! Úspešnosť liečby akejkoľvek choroby závisí od emočného stavu a psoriáza nie je výnimkou. Počas strave by sa malo zabrániť stresovým situáciám, pretože môžu prispieť k zintenzívneniu klinických prejavov patológie.

 1. Obnova funkcií tela. Táto fáza je rozdelená na dve časti:
 • Obnova chrbtice.
 • Obnovenie pokožky.
 1. Výber správnych produktov.

Režim napájania

Dôležité! Diéta na psoriázu spoločnosťou Pegano zabezpečuje obnovenie acidobázickej rovnováhy v tele a udržuje ju na správnej úrovni. Súčasne asi dvadsať percent stravy by malo byť produkty tvoriace kyseliny a zvyšné produkty tvoriacich osemdesiat alkalických zložiek.

Počas stravovania je dôležité dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Denne používajte najmenej dva litre tekutiny.
 2. Každý deň vypite aspoň jednu pohár čerstvej stlačenej zeleniny alebo ovocnej šťavy.
 3. Denne pijte aspoň jednu šálku bylinného čaju, aby ste očistili telo toxínov.
 4. Do potravy by sa mal pridať lecitín, ktorý pomáha normalizovať acidobázickú rovnováhu.
 5. Ovládanie vyprázdňovania čriev.
 6. Vyhnite sa súčasnej konzumácii citrusových plodov a mliečnych výrobkov.
 7. Je zakázané kombinovať pokrmy z mäsa a potraviny obsahujúce škrob, napríklad zemiaky a mäso.
 8. Je zakázané kombinovať ovocie a múky na jednom jedle.
 9. V strave by mala byť veľa rastlinných vlákien.
 10. Z potravy by sa malo vylúčiť vyprážané, údené, slané pokrmy.
 11. Nemôžete jesť sladké, mastné.
 12. Nemôžete používať produkty s umelými farbami a príchuťami.

Péganová diéta pre psoriázu by mala obsahovať iba výrobky povolené vedcom, ktoré sú uvedené nižšie v tabuľke.

Ak vezmeme do úvahy zoznam povolených a zakázaných produktov, pacient trpiaci psoriázou bude môcť samostatne pripraviť diétu

Metóda Pegano v tabuľke

Pegano vytvoril nielen výživový systém pre psoriázu, ale vyvinul jedinečnú techniku, ktorá pomáha pacientom. Stolová strava pre pegano so psoriázou zahŕňa nielen správnu výživu, ale aj odporúčania pre životný štýl.

Diéta pre psoriázu od Pegana a Ognevy: približné menu a zoznam produktov

Psoriáza je jednou z najnepriaznivejších ochorení postihujúcich kožu. Neexistujú žiadne významné metódy a lieky, ktoré pomáhajú liečbe choroby až doteraz. Avšak, ak dodržiavate odporúčania lekára a podporíte určité zásady výživy, môžete kontrolovať psoriázu a zabrániť jej opakovaniu.

Existujú 2 druhy diét, ktorých princípy budeme hovoriť. Takže zistíme, aké sú diéty John Pegano a Oheň v psoriáze, aké menu očakávajú týždeň.

Diéta Pegano so psoriázou

Toto jedlo vyvinul John Pegano pred 20 rokmi. Spočiatku lekár povedal, že vyrážky je možné zabrániť, ak používate len určitý zoznam výrobkov a všetko odmietnete. Navrhuje sa nielen udržiavať diétu, ale aj realizovať komplexný komplex aktivít na zlepšenie zdravia. Zahŕňajú:

 1. Purifikácia vnútornej dávky pomocou týždennej monodimetrie. Prvých dvoch dní je lepšie jesť citrusy alebo jablká a počas zvyšných 5 dní vyzdvihnúť akékoľvek ovocie z povoleného zoznamu. Pegano odporúča užívať enterosorbenty a robiť niekoľko kolonoskopií.
 2. cvičenie pre všeobecné zdravie a zdravie chrbtice. Prívrženci tejto stravy veria, že dobrý krvný obeh významne ovplyvňuje úspech terapie.
 3. Obnova epidermy rôznymi kozmetickými postupmi. Môžete navštíviť kozmetológov alebo jednoducho používať rôzne masky na kŕmenie doma. Bude to výhodné, a na stave postihnutej kože, príjem kúpeľov s liečivými bylinami, návšteva kúpeľa.
 4. Údržba stravy Pegano na dlhú dobu - toto pravidlo je jedným z najdôležitejších.

Toto video povie o predbežnej jablkovej diéte Pegano s psoriázou:

Povolené produkty

Približne 70% stravy je lepšie plánovať na základe potravín s veľkým objemom vlákniny. Mnohí majú možnosť jesť ovocie a zeleninu. Bez obmedzení môžete napríklad urobiť nasledovné:

Obmedzené potraviny sú povolené

Obmedzené na autorizované produkty sú:

Táto kategória zeleniny a ovocia je lepšie nekombinovať s ostatnými, je len málo ako občerstvenie. Podobný odporúčanie Pegano poskytuje a týka sa orechov.

Zásady výživy

Takže podľa stravy doktora Pegano psoriáza pacient môže jesť také jedlo:

 1. vajíčka. Používajú sa len vo varenej forme.
 2. mäso. Kategoricky sa neodporúča jesť tučné mäso. Výnimkou je jahňacina, ale mala by byť starostlivo vyrezaná na oddelenie tuku. Povolená hra, dietetické druhy vtákov, králik.
 3. ryby niektorý zo zoznamov: ostriež, mečúň, tuniak, modrá ryba, treska škvrnitá, biela ryba, korifen. Stále môžete mať sardinky, platýs, tresku, morský jazyk, losos, halibut, makrelu, pstruh.
 4. cereálie. Vylúčená musí byť múka vynikajúcej kvality, takže aj cestoviny by mali byť starostlivo vybrané. Môžete jesť pšenicu, chlieb, kukuričnú múku, raž, jačmeň, ovos, proso, otruby, divú ryžu. Pri občerstvení používajte aj semená tekvice, sezamu, ľanu, slnečnice.
 5. Výrobky s nízkym obsahom tuku z mlieka.
 6. Medzi oleja Prioritou by mali byť sója, oliva, mandle, kukurica, repka.

Okrem toho by sa malo dodržiavať niekoľko zásad:

 1. Výmena známej kávy s bylinkovým čajom.
 2. V rôznych časoch dňa by sa mali konzumovať citrusy a mlieko.
 3. Denná diéta doplnená granulovaným lecitínom. Použite ju nie viac ako 5 dní, ale 1 polievková lyžica. l.
 4. Šťavy neustále pijú, ale iba čerstvo stlačené.
 5. Pitie dostatku vody je nevyhnutné pre plodnú liečbu.
 6. Normálna stolica je veľmi dôležitá. Normalizuje sa buď pomocou liekov vybraných lekárom alebo užívaním 1 lyžičky. olivový olej (denne).

Zakázané výrobky

V kategórii zakázaných potravín, ktoré môžu vyvolať vyrážky, uveďte produkty:

 • škrobová;
 • umelé prísady obsahujúce farbivá;
 • tučné a sladké;
 • akákoľvek zelenina patriaca do kategórie hniezdo;
 • mäsové výrobky;
 • obsahujúce kvasnicové nápoje a jedlo;
 • nakladaná zelenina;
 • masové mäso, salámy, hamburgery a iné podobné výrobky;
 • jahody a jahody;
 • husí a akékoľvek zlé varené mäso;
 • Sleďa, mäkkýše, langusty, kaviár a všetky omáčky založené na nich;
 • mastné mlieko a výrobky z neho;
 • vyprážané ryby.

Menu pre týždeň

A teraz poďme podrobne študovať tabuľku výrobkov a jedál na týždeň v strave Pegano s psoriázou.

Zásady výživy pri psoriáze, stravy Pegano

Psoriáza sa nevzťahuje na infekčné ochorenia.

Ovplyvňuje kožu kvôli vplyvu rôznych faktorov a prejavuje sa špecifickými plakmi, ktoré sa pravidelne objavujú na rôznych miestach tela. Presné príčiny psoriázy nie sú pre lekárov známe.

Ak si myslíte, že niektoré údaje, patológia sa vyvíja na pozadí metabolických porúch a dysfunkčného gastrointestinálneho traktu. Napríklad s psoriázou pokožky hlavy lekári stanovujú vzťah choroby s nerovnováhou žalúdočnej a črevnej flóry, takže dodržiavanie stravy sa stáva základným bodom liečby pre pacientov.

Zásady výživy pri psoriáze

Napriek niektorým obmedzeniam by antipsoriazická strava mala zostať plná tak z hľadiska energetických vlastností, ako aj pri nasýtení tukov a sacharidov. Aby pokožka zostala čistá, pacient by mal opustiť pokrmy a nápoje po použití, ktorý má množenie patologických ohniskov.

Osoba trpiaca psoriázou nesmie zabudnúť na schopnosť niektorých potravinových výrobkov vyvolávať exacerbáciu ochorenia. Z tohto dôvodu si diéta na psoriázu vyžaduje obmedzenie alebo úplné vylúčenie takýchto jedál z potravy. Štruktúra zakázaných potravín zahŕňa:

 • ochutenie;
 • alkohol;
 • bohaté bujóny;
 • tučné ryby a mäso;
 • jedlá s hubami;
 • korenené a korenené jedlo;
 • Orechy, semená a citrusy;
 • Údené produkty a výrobky ošetrené "kvapalným dymom".

Na identifikáciu provokujúceho lieku sa pacientovi odporúča mať denník na jedlo a všimnite si všetky zmeny súvisiace s výživou. Potenciálne nebezpečné jedlá dermatológovia ponúkajú skúšku jeden po druhom s povinným monitorovaním kožných reakcií.

K minimálnym hodnotám je potrebné znížiť dávky soli a sladidiel, či už sú to koláče, sladkosti, ovocné šťavy. Namiesto prírodného cukru sa odporúča používať jeho náhrady. Mierna konzumácia ľahkých sacharidov urýchľuje odstraňovanie kvapalín z tkanív, znižuje zápal a stabilizuje hmotnosť.

Osobitná pozornosť pri liečbe psoriázy sa venuje vyprázdňovaniu čriev. Ťažkosti s defekáciou sú eliminované vláknitými výrobkami a jedlami, ktoré majú preháňací účinok. Na úpravu práce čriev pomáhajú zeleninové šaláty ochutené rastlinným olejom.

videa: strava a princípy výživy pri psoriáze.

Vitamínová antipsoriatická diéta

Nežiaduce účinky psoriázy zahŕňajú skreslenie rovnováhy živín. Vzhľadom na túto skutočnosť je strava na psoriázu alebo výživu pre psoriázu navrhnutá tak, aby obsahovala maximálne množstvo vitamínov a minerálov. Organizmus sa môže doplniť o užitočné látky vďaka takým produktom, ako sú:

Aj potraviny by mali obsahovať antioxidačné produkty. Vylučujú voľné radikály, ktoré poškodzujú pokožku, posilňujú cievne steny a zlepšujú zloženie spojivového tkaniva. Prírodnými antioxidantmi sú baklažány, čučoriedky a čučoriedky, tekvica, stolová repa, hrozno, nektárinky.

Na udržanie zdravej pokožky je dôležité naplniť telo vitamínmi skupiny B - aktívnymi účastníkmi bunkových procesov. Tieto látky sú užitočné pri regenerácii psoriázy nervového systému. Pacient sa stáva pokojnejším, svrbenie klesá.

V reakciách na stravu pozorovanú pri psoriáze ľudia napísali, že na dosiahnutie protizápalového a antihistamínového účinku, vstrekli vápnikové produkty do stravy. Značná časť menu sa venovala tvarohu a fermentovaným mliečnym výrobkom. Vápnik a vitamín D zlepšujú štruktúru pokožky a pomáhajú zbaviť sa psoriatických plakov.

K potieranie chorôb a zvýšiť celkovú imunitu v ponuke by mali zahŕňať aj potraviny s zinku - pšeničné klíčky, tmavé mäso kuracie mäso, chlieb s otrubami, hrášok, žĺtkom, šošovica, ustrice, mušle, krevety.

Rozdelenie denného objemu potravy na 5 až 6 recepcií by malo byť vykonané tak, aby večera bola najnižšia kalória. Frakčná strava s ľahkou večerou udržuje hladinu glukózy na normálnej úrovni a stabilizuje priebeh metabolických procesov.

Pravidlá výživy pre spoločnosť Pegano

Strava John Pegano, určená na zlepšenie stavu kože pri psoriáze, je založená na udržiavaní správneho pomeru kyselín a zásad vo vrstvách dermis. Americký lekár presvedčí pacientov, aby sa usilovali o vytvorenie viac alkalického prostredia, ktoré pomáha predchádzať progresii súčasného procesu a relapsu. Tento prístup ovplyvňuje nielen stravu, ale aj spôsob života vo všeobecnosti.

Podstata rekreačných aktivít, ktoré ponúka Pegano, pozostáva z niekoľkých etáp:

Metóda Pegano je uvedená v tabuľke.

Ale späť k potrave - pri psoriáze Pagano odporúča, aby menu tak, aby pri označovaní potravín kyselinotvorných predstavovali 20 - 30% dennej stravy, a zostala na 70 schelocheobrazuyuschih - 80%.

Vlastnosti takejto strave pre psoriázu ukazujú tabuľku.

Skupina tvoriaca kyselinu je produkt so zvýšeným množstvom cukru, tukov a bielkovín. Nekontrolovaná konzumácia a nesprávna kombinácia posúvajú reakcie v dermis na kyslú stranu a zvyšujú riziko exacerbácie alebo relapsu psoriázy.

Skupina produktov tvoriacich alkálií sa skladá z darov prírody. Ale ovocie a zelenina choré psoriázou by mali jesť podľa osobitných pravidiel:

 • tekvica, fazuľa, rebarbora - obmedzené množstvá;
 • jablká, banány, melóny - ako nezávislé jedlo;
 • ovocie citrusových stromov a ich šťavy - oddelene od mliečnych a celých zŕn;
 • paradajky, zemiaky, baklažány, papriky - vyžadujú úplné vylúčenie z potravy (hoci niektorí dermatológovia umožňujú ich malú spotrebu).

Posilniť zásaditosť možno pridať do riadu a piť lecitín. V čistej alebo minerálnej vode "Essentuki" alebo "Borjomi" sa vstrekuje glykotimolín (5 kvapiek látky na pohár vody).

Všetky informácie týkajúce sa stravy Pegano s psoriázou sú uvedené v tabuľke, približné menu na 7 dní.

Režim pitnej vody pre psoriázu

Dr. Pegano odporúča boj proti prejavom psoriázy zvýšením príjmu vody. Bez toho, aby sa zobrali do úvahy tekuté jedlá, človek by mal piť 6-8 pohárov čistej vody denne. Prírodná kvapalina preberá kyselinové metabolity močom, čistí telo a uzdravuje všetky jeho systémy, čo ovplyvňuje pokožku pokožky.

Je zakázané piť kávu so psoriázou. Užitočným nápojom pre pacientov bude nápoj z čakanky, heřmánkového vývaru, medonosných semien. Ľudia, ktorí si nedokážu predstaviť život bez kávy, v čase odstavenia by mali ísť na nápoje bez obsahu prírodného kofeínu. Ale je lepšie opustiť voňavý nápoj okamžite a úplne.

Prísne dodržiavanie pravidiel stravy podporuje činnosť čriev a uľahčuje vyprázdňovanie. Ovocné a rastlinné vlákna a rastlinné oleje zlepšujú ochranu pečene a zlepšujú metabolizmus lipidov.

Prejedanie a nadmerná spotreba tekutín pri psoriáze je neprijateľná. Pamätajte, že prekročenie objemov aj tých najobľúbenejších a neškodných potravín vytvára dodatočné zaťaženie tráviacich orgánov. Starostlivá kontrola produktov a čiastočných potravín je kľúčom k úspešnému zbaveniu psoriázy.

videa: strava pre psoriázu od spoločnosti Pegano.

Diéta pre psoriázu

Obsah článku

Jedlo má obrovský vplyv na telo, takže so súčasnými patológiami by mal pacient preveriť každodennú stravu a urobiť vhodné zmeny v nej. Zvláštna pozornosť by sa mala venovať prispôsobeniu menu dermatologických ochorení, pretože pokrývky pokožky trpia v prvom rade nevyváženou výživou. Nižšie uvažujeme o vlastnostiach stravy v jednej z najčastejších kožných chorôb - psoriázy.


Diéta pre psoriázu: čo jesť?

Dodržiavanie výživy pri psoriáze je základným predpokladom pre predĺženie remisií a zníženie intenzity príznakov ochorenia, takže je dôležité, aby sa pacient počas celého života držal. Podrobnejšie si môžete prečítať s diétou a receptami na exacerbáciu psoriázy, po prečítaní nášho recenziu.

Výživa pre psoriázu: aké sú jej vlastnosti?

Predpokladá sa, že dôležitými predpokladmi pre vznik psoriázy sú poruchy metabolických procesov, abnormálne gastrointestinálne funkcie, intestinálna nerovnováha a výživové chyby. Preto je mimoriadne dôležité mať zodpovedný postoj k menu, ktoré poskytne telo potrebným vitamínom, minerálnym látkam a živiny a nebude ho preťažovať toxínmi a toxínmi. Okrem toho správna výživa pri psoriáze znamená zvýšenie ochranných síl tela, pretože silná imunita sa lepšie vyrovná s faktormi, ktoré vyvolávajú prejavy tejto choroby.

Strava pre pacientov s psoriázou zahŕňa množstvo veľmi prísnych obmedzení. Súčasne dodáva telu adekvátne potrebné látky a vitamíny a ak sa riadne pozoruje, neovplyvňuje výkonnosť. Terapeutická výživa pri psoriáze je vyvážená, správna výživa, ktorá pomáha zlepšiť zdravie a predĺžiť obdobia remisie.

Výživa pre psoriázu

Diéta pri psoriáze: tabuľka výrobkov schválených na použitie

Povolené v obmedzených množstvách

Výrobky bohaté na hrubé vlákna (vlákno).

Polynenasýtené mastné kyseliny.

Potraviny bohaté na vápnik a zinok.

Vitamíny a antioxidanty, ktoré sú súčasťou čerstvého ovocia a zeleniny.

Nízkotučné mäso.

Výrobky mliečnej a mliečnej.

Cukor a sladidlá vyrábané na jeho základe. Odporúča sa ich nahradiť steviou, javorovým sirupom.

Umelé konzervačné látky, farbivá, látky zvyšujúce chuť, príchute.

Diéta Pegano so psoriázou

Dr. John Pegano je osteopat, ktorý sa úspešne zaoberal liečbou kožných ochorení pomocou vyvinutého výživového systému. Počas mnohých rokov pracoval na vytvorení optimálnej stravy, ktorá pacientom pomáha znižovať prejavy ochorenia - a podarilo sa mu. John Pegano vydal knihu o svojej strave s názvom "Liečba psoriázy - prirodzenou cestou." Lekárka sa s ňou rozprávala na vedeckých a populárnych seminároch v rôznych krajinách, zúčastnila sa televíznych a rozhlasových programov, vďaka čomu sa o jeho metóde dozvedel veľký počet ľudí.

Aký je rozdiel medzi systémom Pegano a liečbou psoriázy? Dr. Pegano bol podporovateľom presvedčenia, že ľudské telo dokáže sám bojovať proti patologickým procesom bez pomoci liekov. Preto musí pacient dodržiavať určité požiadavky: jesť správne, vyčistiť toxíny a mať pozitívnu vnútornú náladu.

Hlavným princípom správnej výživy podľa Pegana s psoriázou je udržanie optimálnej acidobázickej rovnováhy krvi, ktorá je možná kvôli používaniu určitých potravín, odmietnutiu škodlivých potravín a dodržiavaniu stravy. Podľa Pegana dôležitým predpokladom na vznik psoriázy je nadmerná kyslosť krvi. Preto v prípade konzumácie potravín, ktoré podporujú jej alkalizáciu, dochádza k výraznému zlepšeniu stavu pacienta. Pomer produktov vytvárajúcich alkálií a kyselín tvoriacich diétne menu pre psoriázu od spoločnosti Pegano by mal byť približne 2: 8. To znamená, že 20% povolených výrobkov musí tvoriť 80% povinných.

Podľa Pagano, základná sadzba pre liečbu psoriázy stravy by mala byť daná ovocie, zelenina (okrem zeleniny Solanaceae rodine), čerstvo vylisované šťavy, byliny a čistú vodu bez plynu. Napriek tomu, že niektoré z týchto produktov kyslej chuti (napr citrusových), by to nemalo zmiasť: dostať do tela, ale stále zvyšujú obsah alkálií v krvi.

Potraviny tvoriace kyselinu by mali byť prítomné aj v strave, avšak v oveľa menšom množstve. Zahŕňajú predovšetkým bielkovinové potraviny (mäso, ryby, mliečne výrobky, strukoviny), ako aj jednoduché sacharidy (sladkosti, rafinovaný cukor, zemiaky a iná škrobová zelenina, ocot).

Medzi potravinárskych výrobkov, podliehajú prísnemu zákazu efektívne diétu psoriázy spadajú alkoholické nápoje, kávu, konzervanty, sýtené nápoje, paradajky a šťava z nich, baklažán, vyprážané, korenené, slané a údeniny.

Zakázané potraviny pri psoriáze

Počas diéty na psoriázu od firmy Pégano by malo menu pre týždeň začať vykládacími dňami. Zvyčajne na čistenie čriev stačí 3-5 dní. V tejto dobe môžete jesť iba ovocie (zvyčajne jablká alebo citrusové plody), ktoré ich doplnia príjmom enterosorbentov. Po uplynutí stanoveného času môže pacient začať používať povolené produkty. Patria medzi ne:

 • Čerstvá zelenina a ovocie (citrusy, melón, papája, mango, melón, hrozno, broskyne, ananás, cesnak, špargľa, špenát, brokolica, petržlen, špargľa, zeler, cuketa, squash, tekvica, mrkva, olivy). Upozorňujeme: nekombinujte citrusové plody s mliečnymi výrobkami a obilninami.
 • Obilniny (divoká ryža, proso, pšenica).
 • Orechy (mandle).
 • Bran.
 • Celozrnný chlieb.
 • Rastlinné oleje (najmä olivový olej).
 • Varené na vodnej kaši.
 • Nízkotučné odrody mäsa (v obmedzených množstvách). Odporúča sa dať prednosť baraniu, hydinovému mäsu, niekedy môžete jesť malý kus bravčového mäsa.
 • Olejnaté ryby na mori. Mäkkýšov, sushi sú vylúčené.
 • Produkty mliečnej a mliečnej kyseliny (v obmedzených množstvách).

Pokiaľ ide o pitný režim, denná pitnú prednostne asi 1,5 litre čistej vody bez plynu a piť čerstvé ovocné šťavy, bylinné čaje, zázvor a zelený čaj.

Po konzultácii s lekárom môžete začať sledovať liek na liečbu psoriázy. Toto obmedzenie sa vysvetľuje veľkým množstvom rastlinných potravín a nízkym obsahom živočíšnych bielkovín. Napríklad ľudia, ktorí majú problémy s hematopoéziou alebo citrusovými alergiami, nedodržiavajú takúto diétu.

Ak naozaj chcete, aby vás v priebehu psoriázy pomáhal lekárske hypoalergénne diétu Pagano, človek musí nielen dodržiavať pravidlá dodávok, ale tiež spĺňať ďalšie požiadavky. Patrí medzi odvykanie od fajčenia, užívanie liekov (nepodstatné), zníženie stresu a negatívnych emócií, denného odpočinku a relaxácie, sprevádzaný tým, že číta obľúbené knihy a počúvať upokojujúcu hudbu, hrať v kompetencii cvičenie, zamerané na posilnenie chrbtice.

Vzhľadom na trvanie dodržiavania tejto stravy je žiaduce dodržiavať ju minimálne mesiac - až po tomto období budú prvé výsledky viditeľné. Ak sa pokúšate skrátiť čas exacerbácie ochorenia a predĺžiť odpustenie, odporúča sa na ňu držať celý život.

Vzhľadom k nízkym kalorickým obsahom a prítomnosť veľkého množstva vitamínov pochádzajúce z ovocia, zeleniny a ovocných štiav, compliance Pagano stravy pre lupienky, pomáha nielen zmierniť príznaky psoriázy, ale tiež prispieva k celkovému zlepšeniu tela. Tento systém napájania vám umožňuje upraviť hmotnosť, zbaviť nadbytočných kilogramov a zlepšiť imunitu.

Diéta na psoriázu pokožky hlavy a iných častí tela požiarom

Rovnako ako John Pegano, Dr. Svetlana Mikhaylovna Ogneva venuje veľkú pozornosť zlepšeniu acidobázickej rovnováhy tela. Zoznam výrobkov, ktoré nemožno brať so psoriázou, sa podľa jej názoru väčšinou zhoduje s podobným zoznamom, ktorý prezentoval Dr. Pegano. Napájací systém požiaru sa však trochu líši od systému navrhovaného americkým osteopatom. Aké sú jeho funkcie?

 • Trvanie správnej výživy pri psoriáze pre ženu, muža alebo dieťa by malo byť dlhšie ako 3 mesiace. Iba v tomto čase je telo schopné očistiť toxíny a toxíny.
 • Je zakázané prejedať aj hladovať.
 • Raz týždenne potrebujete zorganizovať voľný deň.
 • Je zakázané používať fazuľa.
 • Je žiaduce odmietnuť červené mäso.
 • Odporúča sa vyhnúť sa použitiu rybieho kaviáru (dokonca aj medzi povolenými odrodami rýb).
 • Je dovolené používať potraviny s kyselinou mliečnou s nízkym obsahom tuku, ale nemôžete piť kravské a kozie mlieko.
 • V kategórii zakázaného ovocia sú citrusové plody, avokádo, granátové jablko, maliny, jahody a jahody.
 • Koža ovocia sa musí odrezať.
 • Pri strave je žiaduce opustiť vedľajšie mäsové produkty (pečeň, obličky, jazyk, pľúca atď.),
 • Pacienti so psoriázou sa budú musieť vzdať pekárenských výrobkov z bielej múky.
 • Salámy, párky, klobásy, údené balyk, margarín, maslo, smotana, syr, ocot - všetky tieto produkty sú klasifikované ako zakázané.
 • Pod prísnym zákazom sú všetky sladkosti - koláče, koláče, čokoládové sladkosti, cukor, sladké šumivé nápoje.
 • Dr. Ogneva odporúča doplnenie stravy psoriázou s použitím alkalickej minerálnej vody, bylinných odvariek a čajov. Zároveň pod prísnym zákazom padajú všetky alkoholické nápoje, kakao a káva. Je tiež žiaduce odmietnuť čierny čaj a nahradiť ho fytochem.
 • Je zakázané piť vodu vodou. Môžete piť len půl hodiny po jedle. Je žiaduce dať prednosť studenej vode, pretože podľa autora techniky je lepšie absorbované telom.
 • V prípade, že telo potrebuje zakázané potraviny za normálneho stavu zdravia (napr pečene u pacientov s anémiou), oni majú dovolené byť konzumované v malých dávkach, a nie nutne na lačný žalúdok.
 • Na uchovanie všetkých užitočných látok sa odporúča variť jedlo v dvojitom kotli alebo pečať v rukáve. Od fritovania sa musí upustiť od fajčenia a morenia.
 • Autor techniky sa domnieva, že počas stravovacieho obdobia nie je potrebný ďalší príjem vitamínov a komplexov multivitamínov.

Čo iné je dôležité pre liečbu psoriázy, okrem stravy?

Dodržiavanie zásad správnej výživy pri psoriáze, konzumácia jednoduchých jedál a vyhýbanie sa prejedaniu zohráva dôležitú úlohu v boji proti tejto chorobe. Ak chcete zvýšiť pozitívny účinok stravy so psoriázou, môžete (a potrebujete!) Používať prípravky na starostlivosť o pleť, ktoré jej pomôžu zotaviť sa rýchlejšie po období exacerbácie ochorenia. Na tento účel sú výrobky La Cree vyrobené na báze prírodných prísad, ktoré nemajú vonné látky, parabény a hormóny. Vďaka vyváženej a neškodnej kompozícii sú tieto výrobky vhodné pre osoby s citlivou pokožkou, ako aj pre tehotné ženy a deti. Pravidelné používanie liečebnej kozmetiky "La Cree" pomáha redukovať vyrážky, sčervenanie, olupovanie a svrbenie.

Jedenie Pegano so psoriázou

Psoriáza (šupinatý lišajník) je geneticky determinovaná kožná choroba, ktorej povaha je doteraz nejasná.

Šupinaté vyrážky, mokré plaky, bolestivé svrbenie dávajú pacientom nielen fyzické utrpenie, ale vedú aj k sociálnej neprípustnosti.

Pre tento typ dermatózy sa nevytvoril žiadny účinný liek, ale špecialisti vyvinuli niekoľko techník na udržanie ochorenia pod kontrolou. Medzi nimi je populácia Pegano obzvlášť populárna. Jedná sa o celý lekársky komplex zameraný na očistenie a zlepšenie organizmu.

Doktor Pegano a jeho teória

Americký dermatológ John Pegano (John Pegano) asi 25 rokov sa zaoberá liečbou psoriázy.

Na základe svojho výskumu lekár dospel k záveru, že hlavnou príčinou psoriázy je použitie veľkého počtu sladkostí, korenistých, mastných a vyprážaných potravín. Zintenzívnenie príznakov ochorenia je spôsobené aj šumivými nápojmi, alkoholom, nikotínom, kávou, mastnými mliečnymi výrobkami.

Podľa jeho názoru, s podvýživou, tráviaci trakt nemôže zvládnuť stiahnutie odpadových produktov. Časť škodlivých látok vstupuje do krvi a lymfatického systému, po ktorom sa uvoľňuje cez kožu.

Reakcia kože sa stáva vyrážkou, svrbením, odlupovaním - hlavnými príznakmi šupinatého lišajníka.

Zhromaždením dlhodobých výsledkov jeho práce, skúseností lekárov a starých vedomostí doktor vytvoril účinný koncept výživy pre psoriatiku.

Účelom stravy Pegano je normalizácia a zachovanie optimálnej acidobázickej rovnováhy v bunkách tela. A zásadité prostredie by malo dominovať. To sa dá dosiahnuť, keď v ponuke pacienta prevažujú produkty tvoriace alkálie (70% celkovej stravy).

Spôsob čistenia po etapách

Liečba psoriázy metódou Pegano ovplyvňuje nielen oblasť výživy. Jedná sa o reťaz rekreačných aktivít, ktoré zlepšujú stav pokožky a celkový blahobyt človeka. Všeobecný program je rozdelený na tri po sebe idúce obdobia.

Detoxifikácia tela

Patria sem dni vykládky a priebeh kolonoterapie (alebo denných klystík doma). Môžete si vybrať buď monodédiu (3 dni na jablkách alebo pomarančoch), alebo stravu s viacerými druhmi ovocia (5 dní na každej sade ovocia). Počas dňa je možné jesť 1,5 kg vybraných druhov ovocia.

Môžete piť bez obmedzenia, ale iba čistú vodu pri izbovej teplote.

Okrem sledovania stravy je potrebné zahrnúť nasledujúce postupy do rozvrhu dňa:

 • Výlet do kúpeľa alebo parného kúpeľa. Horúca para otvára póry kože a pomáha telu odstraňovať škodlivé látky.
 • Fyzické zaťaženie. Koreň mnohých problémov považuje lekár za zlý stav chrbtice. Na jeho posilnenie je potrebný špeciálny súbor cvičení, ktorý vyvinul lekár-rehabilitátor.
 • Vezmite 2 lyžice olivového oleja pred spaním. Pite ju s jablkovým džúsom alebo vodou s citrónom. Olej neutralizuje pôsobenie ovocných kyselín a pomáha vyprázdňovať črevo.

Metóda Pegano zahŕňa povinný pozitívny postoj pacienta, presvedčenie o liečbe, stabilný emočný stav. Stresujúce situácie zhoršujú priebeh ochorenia.

Korekcia napájania

Menu pacienta so psoriázou je vyrobená tak, aby podiel kyseliny tvoriacej kyseliny v ňom neprekročil 30%. Táto skupina zahŕňa potraviny s vysokým obsahom sacharidov, tukov a bielkovín. Hlavnou časťou stravy je obsadenie rastlinných potravín, ktoré vytvárajú alkáliá. Pri vytváraní denného menu je žiaduce mať pred vašimi očami stôl povolených a zakázaných produktov.

Zelenina a ovocie sú konzumované podľa určitých pravidiel:

 • Tekvica a rebarbora - obmedzené.
 • Melóny, banány, jablká - ako nezávislé jedlo.
 • Citrusové plody a džúsy z nich - oddelene od obilnín a mliečnych výrobkov.
 • Ak má akýkoľvek produkt alergiu, je vylúčený z povoleného zoznamu.

Zvýšenie tvorby alkálie v bunkách môže byť pridaním do potravinového lecitínu. Na tento účel sa používa glykotimolín - alkalický intestinálny antiseptický prostriedok. Päť kvapiek lieku sa musí zriediť v 200 g vody. Glikotimolín môže byť nahradený lecitínom v granulách (1 lyžica granúl denne).

Okrem regulovanej stravy poskytuje aj diéta pre Pegano niekoľko dôležitých bodov:

 • Dodržiavanie režimu pitnej vody: Približne 8-9 pohárov tekutiny sa vyžaduje denne (spolu s polievkami a nápojmi). Mnohí ľudia nie sú zvyknutí piť toľko. Pocit smädu v nich je blunted, a telo je v stave chronickej dehydratácie. Potom lekári odporúčajú, aby si vodu ako liek, hodinu. Postupne sa bude vyžadovať normálne množstvo tekutiny. Výsledkom bohatého pitia je zlepšenie acidobázickej rovnováhy buniek - voda je tiež zahrnutá do počtu látok tvoriacich alkalické zložky.
 • Pivovarské bylinné čaje z oregano, šalvia, špongia.
 • Pitie čerstvo stlačenej zeleniny a ovocných štiav. Zeleninové šťavy sa zriedia vodou 1: 1.
 • Recepcia enterosorbentov (suspenzia Enterosgel, biele a čierne aktívne uhlie).
 • Denné vyprázdňovanie čreva.
 • Zníženie spotreby soli na 3 gramy denne.

Prejedanie a nadmerné pitie, aj keď užitočné nápoje, diéta so psoriázou zakazuje. Nadmerný stres na zažívacom trakte môže spôsobiť exacerbáciu ochorenia.

Očistenie kože

Keď príznaky dermatózy klesnú, môžete urobiť čistenie kože.

Návšteva sauny a sauny, kozmetické procedúry, parné kúpele na tvár a telo - to všetko prispeje k hlbokému čisteniu a obnove vrstvy kože.

Počas exacerbácie procesu by mal byť účinok na pokožku jemný. Vhodné ľahké peelingy, mikrotúče, masáž. Počas remisie sa používa ručné čistenie, myostimulácia, úprava hardvéru a balenie.

Základné pravidlá starostlivosti o postihnutú kožu:

 • Na umývanie je žiaduce použiť alkalické mydlo a dokonca aj lepšie hygienické výrobky pre deti.
 • Ak sa vyrážka objavila v podpazuší, nemôžete používať dezodoranty a antiperspiranty. Odporúča sa umývať postihnuté miesta soľným roztokom.
 • Na zmäkčenie zapálenej kože sú kompozície vyrobené z včelieho vosku, rastlinného oleja a vazelíny. Zastavujú stratu vody, dodávajú pokožke pružnosť. Rovnaký účinok poskytuje liečbu bolestivých ohnisiek v pároch minerálnej vody.
 • S exsudatívnou psoriázou a umelými plakmi sa používajú krémy s regeneračnými vlastnosťami (Florenta, Antipsor, Cytopsor).

Ľudové opravné prostriedky

Dobré výsledky prinášajú domáce masky na pleť, telo a tiež na obnovu vlasov.

Tu sú niektoré osvedčené recepty na psoriázu hlavy:

 • Namažte hlavu (a vlasy a pokožku) teplým kefím. Dať na polyetylénový klobúk, zhora na teplo froté uterák. Držte pol hodiny, opláchnite detským šampónom. Váhy po takejto maske sú oveľa lepšie vyčesané ako po olejových kompozíciách.
 • Vezmite surový žĺtok, polievkovú lyžicu kefír, koňak a rastlinný olej (lopúch, ricín alebo olivový olej). Stále potrebujeme lyžicu Topikrema - francúzsky liek na zápal kože. Všetci zmiešali, namazali hlavu a čakali na pol až dve hodiny. Maska sa umyje šampónom. Pravidelné používanie prípravku zastaví vypadávanie vlasov, zlepší ich štruktúru.

Kozmetici odporúčajú odstrániť v miestnosti teplé kožušinové klobúky. Je nežiaduce nosiť syntetické spodné prádlo, najmä ťahanie - trauma postihnutej kože je v tomto prípade nevyhnutná.

Je tiež potrebné minimalizovať kontakt s chemikáliami a farbami a lakmi. Dobré výsledky prináša klimatoterapia v Mŕtvom mori, ktorá trvala nie menej ako mesiac.

Podrobnosti o výžive v Pegano

Pri slove "diéta" ​​sme sa okamžite rozhodli pre poloplodnú existenciu. Systém amerického lekára však nestanovuje prísne obmedzenie množstva potravín. Osoba by mala byť spokojná, iba zvyčajná sada produktov sa mení.

Namiesto knedlíkov s majonézou - pohánkovou kašou, namiesto vyprážaných zemiakov - ryby na pár. Približné menu na týždeň, ktoré môže pacient urobiť, sa opiera o stôl vyvinutý odborníkmi.

Tipy na varenie:

 1. Na prvých prípustných polievok na rastlinnej a kuracie vývar, na chudé hovädzie mäso. Namiesto zemiakov môžete použiť cukety. Doplňovanie paliva pre polievky nie je vyprážané, najlepšie je pridať mrkvu a cibuľu do vývaru. V okroshka namiesto klobásy dajte kuracie mäso.
 2. V druhej pripravte kašu, ochutia ich jogurtom, hrozienkami, orechy. Omáčka na cestoviny je nahradená strúhanou zeleninou s citrónovou šťavou. Tvorca diéty obzvlášť trval na konzumácii dusenej zeleniny, pretože tieto jedlá spôsobujú zvýšený alkalizujúci účinok.
 3. Na treťom mieste, namiesto zakázanej kávy, si môžete vychutnať čerstvé šťavy, kompoty a ovocné nápoje. Pre dezertné jablká, pomaranče, sušené ovocie sú vhodné.

Pre tých, ktorí s nimi obedú do kancelárie, môžete pripraviť nekalorické, ale vydatné zeleninové kotlety s hydinovým mäsom:

Bude to trvať 300 g kuracieho filé, surového vajíčka, strednej mrkvy, nakrájanej a zaparenej cibule, kusu namočeného chleba s otrubami. Výrobky prechádzame cez mlynček na mäso, ľahko soľou, miešame mleté ​​mäso s vajcom. Ďalej tvar okrúhlych koláčikov, vložte ich do parníka a nastavte časovač na 20 minút. Hotové jedlo má jemnú chuť a plne spĺňa všetky zásady výživy v Pégano.

Ukázalo sa, že pacienti s nadmernou hmotnosťou trpia exacerbáciami psoriázy častejšie ako pacienti s normálnou hmotnosťou.

A relapsy ochorenia sú závažnejšie, pri svrbení a mokrých ohniskách. Strava Dr. Pegano výrazne zníži váhu. V prvom mesiaci, zatiaľ čo telo prebudováva, pacienti strácajú 2 kg týždenne.

Na záver

Wellness systém John Pegana bol vyvinutý pred mnohými rokmi. Tí, ktorí verili v techniku ​​amerického dermatológa, potvrdili svoju účinnosť. Treba poznamenať, že dodržiavanie základných princípov stravy vedie k pretrvávajúcim remisiiam a exacerbácie prebiehajú vo vymazanej forme.

Psoriáza - ako sa zbaviť smrteľnej autoimunitnej choroby?

Keď sa rozhodnete tým, že čítate tieto riadky - víťazstvo v boji proti lupienke nie je na vašej strane.

A ste už premýšľali o základných metódach liečby? Je to pochopiteľné, pretože psoriáza môže postupovať, čo má za následok vyrážku pokrytú 70-80% povrchu tela. To vedie k chronickej forme.

Červené vezikulárne pľuzgiere na koži, svrbenie, trhliny na päte, exfoliácia kože. Všetky tieto príznaky nie sú zvyčajne známe. Ale možno je pravdepodobnejšie, že zaobchádzať nie s dôsledkom, ale s dôvodom? Zistili sme zaujímavý rozhovor s dermatológiou v ruskom dermatologickom centre. Prečítajte si rozhovor >>

Diéta John Pegano s psoriázou

Strava amerického lekára Johna Pegana umožňuje úspešne bojovať proti psoriáze napriek skepticizmu oficiálnej medicíny. Diéta Pagano psoriáza eliminuje nielen ľudské telo od škodlivých látok, ale tiež robí regeneračný účinok, aktivuje prírodné ochranná funkcia normalizuje tráviaci systém. To všetko umožňuje dosiahnutie stabilnej remisie bez liečby drogami.

Dr. John Pegano v rozhovore s Dr. Donaldom DeFabio

Liečba psoriázy metódou Pegano - ako to funguje?

Podstata stravovacieho režimu pre Pegano je jednoduchá: na to, aby ste sa zbavili psoriázy, musíte očistiť telo toxínov a toxínov. Škodlivé látky vstupujú do tela spolu s mastnými alebo konzervovanými jedlami, s alkoholom a tiež cez pľúca spolu so znečisteným vzduchom. V dôsledku toho sa v čreve usadzuje veľké množstvo trosky. Trosky zabraňujú normálnemu tráveniu potravín, tráveniu živín, vytvárajú pohodlné prostredie pre reprodukciu škodlivých baktérií v čreve.

Zlá činnosť čreva bráni prístupu k telu vitamínov, minerálnych látok, výživu všetkých orgánov vrátane pokožky. Nedostatok živín vedie k spomaleniu metabolizmu v tele (porucha žliaz), vzhľad zápalových procesov, narušenie prirodzenej obnovy, blokovanie imunitný systém. Nedostatok potrebných látok ovplyvňuje aj stav kože, ktorý vedie k psoriáze.


Systém Pegano vám umožňuje očistiť črevá a tiež zabrániť akumulácii toxínov a toxínov v budúcnosti a zabezpečiť normálnu výživu všetkých orgánových systémov. Strava stravy je zložená tak, že v čreve vytvára prostredie, ktoré je nevhodné na šírenie škodlivých baktérií a vylučuje akumuláciu toxínov. Strava je vyrobená týmto spôsobom: 70% - produkty, ktoré spôsobujú alkalickú reakciu v čreve a 30% - produkty, ktoré spôsobujú kyslú reakciu.

V dôsledku úplnej aktualizácie črevnej flóry sa posilňuje imunita, zlepšuje sa zásoba krvi, všetky rizikové faktory, ktoré prispievajú k rozvoju psoriázy, ustupujú.

Diéta pre Pegano prináša hmatateľné výsledky po 4-5 týždňoch. Ale pre úplnú liečbu je potrebné dodržiavať terapeutickú výživu po dobu najmenej 6 mesiacov.

Zoznam zakázaných a zakázaných produktov


70% celkovej stravy pozostáva z alkalických produktov:

 • Zelenina (repa, mrkva, kapusta, cibuľa, cuketa, uhorky, tekvice, cesnak, špargľa, zelené fazule, zelenina, hlávkový šalát), šťava z nich;
 • Bobule a ovocie, tiež šťavy. Jablká, banány a melóny sa odporúčajú jesť oddelene od iných potravín;
 • Čistá voda - jeden a pol litra denne, bez započítania množstva tekutiny v polievkach, čajoch, vývaroch atď.


Nutričné ​​starostlivosť o psoriázy zahŕňa dodatočné využitie lecitín granule (k dostaniu v každej lekárni, to je lepšie kúpiť ten, ktorý je vyrobený zo slnečnicových semienok) - 45 ml denne (5 dní v týždni a potom pár dní voľno, opäť - päť dní).

30% diéty - kyslé produkty:

 • Obilniny sú prakticky všetko okrem manga a bielej ryže;
 • Semená - tekvica, sezam (trochu), slnečnica.
 • Fazuľa - fazuľa, hrášok, fazuľa (opatrne);
 • Orechy - mandle, céder;
 • Huby - lepší les (v malých množstvách);
 • Chlieb - hrubé brúsenie, celé zrná, chlieb, rusk (biele chleba a buchty - zakázané);
 • Mäso - chudé jahňacie, kuracie a morčacie (filé) - nie viac ako dvakrát týždenne;
 • Ryby - varené alebo pečené mora (čo najčastejšie);
 • Vajcia - jemne varené alebo strmé (je lepšie obmedziť 3-4 kusy za týždeň);
 • Mliečne výrobky - nízkotučné mlieko, kefír, jogurt, jogurt, tvaroh;
 • Oleje - všetky druhy zeleniny (olivový, ľanový, konopný, repkový, slnečnicový, atď.);
 • Čaje sú bylinné (harmanček, "tematické zbierky" z miestnych bylín).

Zakázané produkty (úplne vylúčené použitie):

 • Mäso - bravčové mäso, hovädzie mäso, teľacie mäso, droby, tuky, slanina, údené produkty, klobásy, klobásy, paličky;
 • Ryby - vyprážané, údené, sušené na slnku, solené;
 • paradajky;
 • baklažán;
 • zemiaky;
 • Sladká paprika;
 • Ružičkový kel;
 • brusnicová;
 • mozgov;
 • čučoriedky;
 • ríbezle;
 • Konzervované potraviny - absolútne všetko!
 • Alkohol - všetko! (zriedkavou výnimkou je pohár suchého červeného vína (prírodné a drahé!) - nie viac ako 100 gramov mesačne);
 • Korenie - najmä paprika, chilli, čierne korenie atď.
 • Káva (pre tých, ktorí sú závislí od kofeínu - najprv si môžete dovoliť malý hrnček);
 • Morské plody - langusty, krevety, homáre, mušle, chobotnice, chobotnice, ustrice, mušle;
 • ocot;
 • Kokos a všetky deriváty (hobliny, mlieko, maslo);
 • Orechy - vlašské orechy, arašidy, kešu, pistácie, lieskové orechy;
 • Palmový olej.


Fajčenie je zakázané. Soľ je povolená v primeraných množstvách a cukor musí byť znížený na minimum (malé množstvo medu je povolené). Dietetické potraviny nezahŕňajú prejedanie.

Výživa pri psoriáze zahŕňa oddelenie škrobových potravín a neškrobových bielkovín a sacharidov. Kashi, chlieb nemožno jesť so surovým ovocím alebo zeleninou (ani so šťavou, nie). Citrusové plody sa neskombinujú s mliečnymi výrobkami. Snažte sa nemiešať produkty z jedného jedla.

Oddelenie produktov pomocou indexu vodíka (pH, pH)

Menu pre stravu Pegano

Čistenie na 3 dni

Hlavným produktom pri čistení tela - jablká

Trojdňová jablková strava získala mnoho pozitívnych recenzií. Systém zahŕňa denný klyz (ideálne postup pre hydrokolonoterapiu v zdravotníckom zariadení). Čo sa týka výživy, tri dni vyzerajú takto:

Dokonca aj "zanedbaná" psoriáza môže byť vyliečená doma. Len nezabudnite rozmazávať raz denne.

 • Na raňajky - pohár teplej vody s lyžicou citrónovej šťavy;
 • V priebehu dňa môžete jesť len jablká - koľko chcete;
 • Pite aspoň 8 pohárov vody;
 • Pred spaním - 20 g. zelený olivový olej (len prvé stlačenie).

Štvrtý deň začína jogurtom.

Menu pre týždeň

Podrobne budeme analyzovať raňajky, obedy a večere pre každý deň v týždni.

 • Raňajky - jogurt (do 500 ml);
 • Obed - kurací vývar, ovsená vňať, bobuľové pyré;
 • Večera - kurací kotleta na pár, kapustový šalát, bylinkový čaj.
 • Raňajky - tvaroh, sušené marhule, čaj;
 • Obed - zeleninová polievka, grilované ryby, cibuľa a reďkovkový šalát, ovocné pyré;
 • Večera - vinaigretta bez zemiakov, pomarančový džús.
 • Raňajky - varené vajce, sendvič s uhorkou, čaj;
 • Obed - polievková pyré z brokolice a mrkvy, ovčiaci guláš so zeleninou, hruška;
 • Večera - šalát z červenej kapusty s mandľami, čajom a pšeničným chlebom.
 • Raňajky - dva banány, bylinný čaj;
 • Obed - hubová polievka, rybie dusené masové gule so šalátom zo zelenej cibule a uhorky, želé zo sušeného ovocia;
 • Večera - sendviče s tvarohom, čajom.
 • Raňajky - pšeničná kaša s čerešňami, čaj;
 • Obed - chudý borsch, dušené bôby so zeleninou a cesnakom, broskyňa;
 • Večera - pár plátkov melóna.
 • Raňajky - pečené jablká, tekvicové koláče, teplá voda s citrónom;
 • Obed - kurací vývar, kapustový šalát s pórkom, hríbový šalát, ananásová šťava;
 • Večera - dusená morka so zelenými fazuľkami, čaj.
 • Raňajky - ovsené vločky s borovicovými orechmi, chlieb, čaj;
 • Obed - vývar s vajcom, pečená repa, brokolicový šalát s tofu, kissel;
 • Večera - pečené ryby so špenátom, tekvica sufflé s grapefruitovou šťavou.

Kto je John Pegano? Kde môžem stiahnuť svoju knihu?


John Pegano je americký lekár, ktorý najprv spojil výskyt psoriázy s množstvom toxínov a toxínov v tele. Ako účinná liečba Pegano ponúka komplexný prístup, ktorý zaisťuje rýchle zotavenie bez použitia drog (prirodzeným spôsobom). Systém liečby psoriázy od spoločnosti Pegano pozostáva z:

 • Postupy čistenia (ovocná strava, klyzifikácia, hydrokolonoterapia, kúpeľ);
 • Terapeutická diéta (prísna strava, zákaz alkoholu a fajčenie);
 • Kontrola zdravia chrbtice (stav chrbtice ovplyvňuje zásobovanie čreva krvou);
 • Aktívny životný štýl (cvičenie, cvičenie atď.);
 • Pozitívny spôsob myslenia (udržanie zdravia nervového systému).

Okrem lekárskej výchovy získal Dr. Pegano bakalársky titul v oblasti umenia. Jeho všestrannosť, schopnosť pozrieť sa na riešenie problému lekárskyho charakteru neštandardného, ​​mu priniesla slávu revolucionára v medicíne. Literárny talent Johna Pegana urobil knihu "Liečba psoriázy: prirodzená cesta" neobvykle populárna. Knihu si môžete prevziať z tohto odkazu (ako odkaz).

"Liečba psoriázy je prirodzenou cestou," povedal Dr. John Pegano, osteopatický lekár. Už 18 rokov je táto kniha najlepším predajcom číslo jedna na stránkach Amazon a Barnes. V roku 2000 bol prepustený doplnok H-1 "História liečby pacientov s psoriázou podľa režimu Pegano", štúdia inštitútu Meridian.

Obálka knihy "Liečba psoriázy". Dr. John Pegano.

Pre úplné vyliečenie choroby je potrebné mať na pamäti, že strava je len jednou z metód celého komplexu Dr. Pegana. Správna výživa prinesie ovocie len vtedy, ak pozorujete aktívny životný štýl a pozitívny spôsob myslenia. Počas liečby metódou Pégano sa lekárom odporúča, aby si overil normálny priebeh liečby.

Čo sa teraz jesť so psoriázou? Najobľúbenejšia strava Pegano v tabuľkách

S psoriázou by sa človek mal stať príkladom zdravého životného štýlu a majstra správnej výživy. Špeciálna strava je základom liečby a závažnej práce, ale je skutočne schopná zastaviť vývoj ochorenia a predchádzať exacerbácii. Preskúmajte všetko, čo odborníci ponúkajú, počúvajte svoje telo, vyhľadajte a nájdite tie potraviny, ktoré spôsobujú exacerbáciu, vylúčte ich zo stravy. Vytvorte si vlastný výživový systém, ktorý poskytne pokožke maximálne zdravie a pohodlie. Viac podrobností o strave pre pacientov s psoriázou sa budeme venovať v našom článku. Informácie o liečbe drogami si prečítajte na našich webových stránkach.

Povedzte "nie" nesprávnemu jedlu

 1. Správna výživa psoriázy by mala byť výnimočne prirodzená. Jedzte jedlo doma. Všetky "civilizačné produkty" obsahujúce konzervačné látky, stabilizátory, látky zvyšujúce chuť, ako aj polotovary a občerstvenie - vylúčiť
 2. Prestaňte piť kávu, čokoládu a iné sladkosti, cukrovinky
 3. Od staroveku sa tí, ktorí trpia psoriázou, vzdali svojich korení. Korenie, klinčeky, muškátový oriešok, rasca, kardamom, fenikel, všetky zložené koreniny, ktoré sa predávajú v obchode, môžu spôsobiť exacerbáciu
 4. Vyvolanie pôsobenia na telo pacienta so psoriázou má orechy. Najsilnejším alergénom je arašid. Odstráňte vlašské orechy a lieskové orechy.
 5. Odmietnuť od alkoholu. Alkohol narúša metabolizmus aj u zdravých osôb. Dodatočné zaťaženie pečene ju zbavuje schopnosti odstrániť toxické látky z tela, výsledkom je exacerbácia psoriázy
 6. Odstráňte mastné mäso a najmä tuky. Zápal na koži spôsobuje, že kyselina arachidónová, ktorá je obsiahnutá vo veľkých množstvách
 7. Úplne odstráňte vyprážané maslo z vašej stravy
 8. Soľ a slané potraviny by mali byť čo najmenšie
 9. Nejedzte silné bujóny a omáčky

Tiež by vás mohlo zaujímať:

Tradičná strava

 1. V ideálnom prípade by dve tretiny stravy mali pozostávať zo zeleniny a ovocia. Vitamíny C, E, PP posilňujú imunitu, pomáhajú odolávať škodlivým vplyvom, ktoré spôsobujú psoriázu. Regenerácia kože je uľahčená ako zinkom, tak aj aminobenzoovou kyselinou
 2. Druhou dôležitou zložkou sú morské ryby. Nenasýtené mastné kyseliny v ňom obsiahnuté sú antagonisty kyseliny arachidónovej.
 3. Jedzte mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku. Obsahujú vápnik, znižujú tendenciu organizmu k alergiám a zápalom, upokojujú nervový systém
 4. Prehodnoťte svoj postoj k zeleni. Zelení nie sú prídavné látky, ale plné jedlo. Vyriešiť exacerbáciu psoriázy vám pomôže zelených šalátov. Jedzte ich niekoľkokrát denne. Doplňte šaláty prírodnými olejmi. Obsahujú esenciálne mastné kyseliny potrebné pre psoriázu
 5. Zahrňte týždenné dni vykládky do jedla alebo jednodňové hladovanie

Diéta Johna Pegana

Potravinový systém, ktorý vytvoril americký John Pegano, je veľmi populárny na svete, tisícom ľudí pomáha žiť úplne a cíti sa takmer zdravý. Pegano deklaroval tri základné princípy neliečenia všetkých kožných ochorení: rozumná výživa, pozitívny postoj a neustále čistenie od toxínov.

Základ výživy - použitie produktov tvoriacich alkalické zložky, najmä zeleniny a ovocia, ako aj šťavy a dostatočné množstvo vody. Takáto strava vedie k postupnému zotaveniu acidobázickej rovnováhy a postupnému zlepšeniu celého tela. Základné princípy stravy Pegano so psoriázou sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

V procese čistenia tela doktor Pegano venoval veľkú pozornosť vode a vo všeobecnosti tekutinám.

 • Od samého začiatku stravy sa odporúča piť aspoň jeden a pol litra vody. Kvalita vody pre pacienta so psoriázou by mala byť príkladná. Je možné, že zvyk pitia nečistej vody pochybnej kvality tiež prispieva k vzniku psoriázy.
 • Dôležitým faktorom zdravia, spoločnosť Pegano považuje čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Po 20 rokoch zmenili odborníci na výživu svoj postoj k šťavám a ponúkol sa konzumovať zeleninu a ovocie vo svojej prirodzenej forme bez toho, aby zničili vlákno. Ale je pravdepodobne pacient s psoriázou, ktorý by mal nasledovať radu doktora Pegana v plnom rozsahu.
 • Docela veľa úsilia by malo byť vynaložené na to, aby vyzdvihnúť pacienta individuálne vhodných bylinných čajov, odvary a infúzie, aby boli trvalou súčasťou jej energetického systému, opúšťať tradičné kyselinám čaju a kávy.
 • Ďalšou dôležitou tekutinou je olivový olej. Dve čajové lyžičky na prázdny žalúdok výrazne urýchlia proces čistenia čriev.

Druhá fáza obnovy v Pegano je špeciálna strava, ktorá obnovuje acidobázickú rovnováhu.

Výrobky tvoriace alkály by mali byť 70-80 percent vašej stravy, výrobky tvoriace kyseliny - len 20 - 30%.

 1. Príliš veľa produktov tvoriacich kyselinu nemožno súčasne konzumovať.
 2. Lekár kategoricky neodporúčal miešať mäso a potraviny s vysokým obsahom škrobu. Táto kombinácia zvyšuje kyselinovú reakciu organizmu.
 3. Je neprípustné konzumovať mliečne výrobky a citrusové plody v jednom jedle.
 4. Ovocie, obilniny a obilniny sú samy osebe veľmi užitočné, ale nemôžu sa používať spoločne.
 5. Melóny, vodné melóny, banány a surové jablká sú žiaduce jesť oddelene.
 6. Do čaju nepridávajte mlieko, smotanu ani cukor.

Aby sme vizuálne vysvetlili princípy výživy v Pégano, ponúkame niekoľko možností menu pre každý deň a ste presvedčení, že správne jedlo nevyžaduje veľa úsilia ani špeciálne recepty.

 1. Deň prvý raňajky
 • Ovesné vločky so sušeným ovocím, varené na vode
 • Zelený čaj
 • Vegetariánsky borsch
 • Varené kuracie prsia
 • kompót
 • Jogurt je nízkotučný
 • Pečené ryby
 • Šalát zo zelených a uhoriek, oblečený
 • citrónová šťava
 • Bylinkový čaj
 • Čerstvá uhorka
 • Sendvič so syrom
 • Mäkké varené vajcia
 • Bylinkový čaj
 • Pohánka polievka.
 • Vaječná teľacia cesta s čerstvým kapustovým šalátom
 • Ovocný čaj
 • Tvarovaný syr s ovocím
 • jahňacie
 • Pečená zelenina
 • kompót
 • Tvarohový koláč
 • Kissel
 • Kuracia polievka so šampiňónmi
 • Šalát so špenátom a čerstvou uhorkou
 • Pečené ryby
 • kompót
 • Kissel
 • Sušienky sušienok
 • Cestoviny s dusenou zeleninou
 • ananás
 • čaj

John Pagano strava je jednoduchá a primeraná, ale dobrou správou je, že po prvej fáze čistenia, na pacienta s psoriázou sa začne vracať zdravé prirodzenej potravy výber inštinkt a potrebu neustále kontrolovať s tabuľkami postupne mizne.

V pohľadoch na dietitians na správnu výživu pre psoriázy môžu byť niektoré rozpory. To znamená, že hlavný domáci orgán Svetlana Ogneva patrí obilniny v kategórii schelocheobrazuyuschih, slnečnicových semien a tekvice, ako aj ryby, ktoré je v systéme Pagano patria medzi "dobré" potraviny kyselinotvorných. Ona tiež radí svojim pacientom, aby sa zdržali všetkých citrusov okrem grapefruitu. Zvyšok z dvoch najväčších orgán plne súhlasí s tým, že schelocheobrazuyuschih strava je efektívny a seriózny prístup k nemu môže poskytnúť pacientom so psoriázou, ak nie úplné uzdravenie alebo aspoň slušnú kvalitu života a blahobyt.

Diéta so seboroickou dermatitídou

Aké sú antivírusové lieky, ktoré sú lacné, ale účinné?

Čo je najefektívnejšou masťou pre alergiu na kožu u dospelých?

Všeobecne psoriáza je potrebné dodržiavať pomerne prísnu diétu založenú na zelenine a tučných jedál, navyše nutne potrebujeme každý deň po dobu takmer dvoch litrov vody na pitie s cieľom zbaviť telo škodlivých látok, a dokonca aj pre vymáhanie je to naozaj pomôcť, spolu s právom istá sila, je možné sa zbaviť lupienky, keď po určitom čase. Hlavnou vecou je dodržiavať túto diétu a nerobiť nič, čo je kontraindikované)

Už 9 rokov trpím psoriázou. Prvá vyrážka bola ošetrená v nemocnici za 22 rokov s hormonálnou masťou a injekciami vitamínov B. Liečba trvala presne jeden rok, na jar budúci rok opäť vylievala. Opäť liečba podľa schémy. Potom tehotenstvo, počas ktorého pokožka zostala čistá a po pôrode trvalá remisia po dobu 5 rokov. Počas druhého tehotenstva som užil prípravky na interferón, ktoré tiež prispievajú k rozvoju psoriázy, a preto som po narodení opäť posypal. A rovnako ako v prvých dvoch rokoch. Po dokončení HS sa začala starať o hormonálnu masť (minimálne len preto, aby kozmetický účinok bol rýchlejší, pretože škvrny boli dokonca aj na jej tvári - čo už nikdy nebolo), opäť injekcie.
Mesiac pili rastlinnú zbierku - retiazku, ľubovník bodkovaný, melanín, slonový koreň, koreň ara, kukuričné ​​stigmy, listy z cvikov, poľné prasenie. Každé ráno na prázdny žalúdok sa tinktúra Eleutherococcus 15 kvapiek.
Okrem iného som chodil na športové, kardiologické cvičenia, ktoré podporujú rozptýlenie metabolizmu. No, ako som už uviedol, dodržiavam frakčnú a oddelenú výživu. Vo svojej strave prevládajú mliečne výrobky, zelenina a ovocie.
Po dva roky, stabilné odpustenie, dokonca aj s neúplným odmietnutím alkoholu.

Čepeľ trávy
Vydané dňa 22. marca 2007. Archív novín "Travinka"

Už šesť rokov nie je choroba

Som čitateľ vašich zaujímavých a potrebných novín. Často som čítal požiadavky ľudí, aby im pomohli zbaviť sa kožných ochorení, ako sú napríklad ekzém a psoriáza. Ja sám trpím psoriázou celých 11 rokov a prešiel pekelnými mukami. Preto naozaj chcem pomôcť týmto ľuďom.
Už je to 6 rokov, pretože som úplne zdravý a cítim sa ako plnohodnotný človek. A predtým bolo všetko od hlavy až po nohu pokryté váhy. Tam, kde som bol liecený, lekári iba držali ruky a povedali, že psoriáza je nevyliečiteľná. A neviem, čo sa mi stane teraz, ak by to nebolo pre mojich príbuzných, ktorí žijú v Bryansk. Oni sa niekde dozvedeli o žene, ktorá žije v ich blízkosti v malom meste a dokáže liečiť kožné ochorenia podľa starého predpisu pomocou špeciálnej masti a bylín.
Ihneď som išiel k nej. Natalya Pavlovna (toto je meno tohto druhu ženy) mi pripravila všetko potrebné na liečbu a povedala, že za 2-2,5 mesiaca budem mať všetko, čo samozrejme som vlastne neveril.
Ale po jednom a pol mesiaci sa mi koža naozaj zbavila. Natalia Pavlovna tiež uviedla, že trvanie liečby závisí od stavu nervového systému a od čistoty tela.
Teraz si pamätám svoju chorobu ako strašnú nočnú moru. Som veľmi vďačná Natálii Pavlovnej za jej vzácnu prácu - schopnosť liečiť choroby, ktoré nepodliehajú oficiálnej medicíne. A píšem tento list pre tých, ktorí trpia psoriázou. Kto potrebuje tohto liečiteľa, informoval som ho, ako sa s ňou obrátiť: región Bryansk, Natalia Pavlovna, tel.8-903-818-67-69.
Tamara Alekseevna Izotová, Moskva,