Hlavná

Ateróm

Dermatotropínové fondy GALDERMA Differin - odvolanie

Differin (D.) - je nový účinný nástroj na liečbu akné, zlúčeniny, ktorá obsahuje retinoid novej generácie - adapalén. Aktívne pôsobenie adapalénu je spôsobené keratinizáciou, pretože má mierny protizápalový účinok. Pomáha bojovať proti predchodcovi akné, a to komedónom.

Ako podať žiadosť?

Môže byť aplikovaný, a to ako na celom povrchu, tak priamo smerom k zápalu. Aplikujte na čistú a sušú pokožku raz denne v noci. Mnoho ľudí radšej drogu na noc, ale ak sa krém neabsorbuje, potom buďte opatrní ako nočný krém je rozmazané po celej tvári a do jeho očí, očných viečok a miesto začína schnúť, to dopadá silné podráždenie. V tomto prípade je lepšie používať hydratačný prostriedok, Panthenol alebo Bepanten na suchých miestach. Môžete nosiť nočnú masku pre oči a potom zatvoriť oči, aby ste nevideli svetlo.

Pred aplikáciou na kožu je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

 • je potrebné umývať, snažiť sa nepoužívať mydlá a výrobky obsahujúce alkohol, pretože poškodzujú pokožku a sušia ju. Uprednostnenie je lepšie dať penkam, gély na umývanie.
 • utrite na suchú tvár, počkajte 5-15 minút a začnite používať drogu. Nepoužívajte veľa krému / gélu na tvár, naneste tak, aby pokožka bola neviditeľná, že máte na tvári krém. Prebytok utierajte utierkou.
 • vyhýbať sa krému v očiach, v blízkosti očí (očné viečka, oblasť pod očami), na slizniciach, perách.
 • môžete použiť zvlhčovače (zvlhčovač, deriváty d-panthenolu).
 • Nepoužívajte krém na pokožku, ktorá je spálená na slnku a je vystavená poveternostným vplyvom, pri škrte alebo iných úrazoch.
 • opustiť prostriedky, ktoré spôsobujú sucho.

Čo keď Differin spôsobuje ťažkú ​​suchosť a podráždenie, horieť? V prípade podráždenia, suchého kože, popálenia, môžete prerušiť liečbu na 1 deň a potom pokračovať, znížiť dávku. Ak je suchosť konštantná a máte veľmi strach, začnite používať zvlhčovač, alebo Bepanten / Panthenol. Pri popálení len Pantenol. Ak ste úplne chorý, mali by ste opustiť liek.

Čo je adapalen, ako sa líši od ostatných retinoidov? Retinoidy sú retinol palmitát a kyselina retinová (jej trans a cis izoméry). Molekula retinoidné s aktivitou vitamínu A sa skladá z * -iononovogo krúžok polyénové bočným reťazcom a polárne hlavy, ktorá je umiestnená na konci postranného reťazca. Adapalenom sú spojené benzénové kruhy bez bočného reťazca a polárnej hlavy. Vzhľadom k kruhová štruktúra imitovanie * Ionone kruh, adapalén, zdá sa, že sa môžu viazať na retinoidné receptory, ale retinoid nie je, a preto bol pomenovaný Vernarom Bollag (tvorca retinoidy) arotinoidom - tj retinoid-like substance. Podmienečne adaptovaný začal byť nazývaný retinoid tretej generácie.

Často kladené otázky

1. Kedy stojí za to vzdať thierin?

 • ak máte alergiu,
 • ak užívate iné retinoidy (ROA, kapsuly s retinolom, beta-keratínom),
 • ak používate iné prostriedky, ktoré sušia pokožku (síra, zinok, kyselina salicylová atď.),
 • ak máte trhliny, lézie, rany, ekzém, rakovinu kože,
 • ak dôjde k popáleniu kože.

2. Aké vedľajšie účinky môžu spôsobiť?

3. Ako zistím, či mám predávkovanie? Adapalen spravidla nemôže spôsobiť vážne predávkovanie tela, pretože prakticky neabsorbuje do pokožky. Ak dôjde k predávkovaniu, prejavuje sa silnou suchou pokožkou celého tela, začína sa znižovať a bolesť svalov - to sú najzreteľnejšie príznaky.

4. Ako chrániť pokožku pred slnkom v lete? Lepšie je kúpiť hydratačný prostriedok s ochranou proti UV žiareniu. Alebo kúpiť špeciálny krém na ochranu pred slnkom, Exfoliak nebol zlý.

5. Čo kombinujete s liekom?

Rapa píše:
Používam Differin a Skinoren. Všimol som si, že niečo alebo jeden z týchto spôsobov zmäkčuje obsah pórov, je ľahšie ich odstrániť. Na rozdiel od recenzií, škvrny od Skinoren nešli, tvár nebol bielizeň. Pokiaľ ide o obsah tuku v koži, táto zmes nebola ovplyvnená, ale celkový dojem bol 4.

Použitie tejto schémy je lepšie, ak máte čierne bodky, malé zápaly a veľa komedónov.

Mačka píše:
A dermatológ v Kyjeve mi odporučil opustiť D. a Skinoren, tk. ich kombinácia vedie k zriedeniu kože a zvýšeniu kapilár na tvári.
Nechcem vás sklamať, t. sama bola šťastná, že sa konečne našlo niečo, čo nebolo antibiotikum.

Robert odporúča:
D. môže byť kombinovaný s Zinerite. To je uvedené v pokynoch pre D. - môže sa kombinovať s erytromycínom (Zinerit).

Použiť túto schému je lepšie, ak máte veľa zápalových prvkov, komedóny.
Ak nie je veľa zápalov, je lepšie vzdať sa Zinerit.

Veterrrr
Opakovane čítajte o tejto schéme: ráno - len BP (Baziron / Ugresol), večer - iba D..
4-6 mesiacov. Používam to sám, pomáha to perfektne.

Považuje sa za univerzálnu schému, ktorá pomáha s akýmkoľvek akné, ale je neúčinná v čiernych bodoch.

6. Môže D. kombinovať s takými procedúrami, ako je čistenie tváre, glykolová pilulka alebo aspoň použitie domácich kroviniek? Nedoporučuje sa, môžete vážne poškodiť pokožku. Zamyslite sa nad sebou, prispôsobujte pokožku a dokonca ju chcete ešte viac ovplyvniť. Koža neprežije a zhorší sa. Potrebujete nálady vo forme zápalu?

7. Pomáha D. komedony?

Amelia
Nemal som toľko komedónov. Krém pomáha proti červeným zápalom. Kedysi som ich kedysi dávno používal a bol som presvedčený o tom.

mila
D. tiež čistili väčšinou červené zápaly a čierne komedony sa objavili viac a koža sa stala citlivá.

Anya
Použil som gél. Komedóny - mora asi o 2-3 mesiace neskôr, obzvlášť veľa. Neriešal som sa s ničím.

Albert
Mnohí poznamenali, že tvorba komedónov stúpa v D., alebo sa vytváranie existujúcich neznižuje. Niektorí dokonca diskutovali o tom, prečo by sa to mohlo stať, ale nenalezli žiadnu konečnú odpoveď. Na mňa z krémovej komédie zrejme znížená. Možno tí, ktorí majú D. zosilňuje komedóny, to nie je spôsobené samotnou účinnou látkou, ale ďalšími zložkami?

8. Pomáha s jazvami? Nepomáha.

9. Prostredníctvom toho, koľko by sa mal prejaviť? Každý má rôzne spôsoby, niekto za niekoľko týždňov, niekoho za pár mesiacov. Pri sledovaní toho, čo očakávate, ak sa chcete zbaviť komedónov, výsledok sa dá vidieť po 3 mesiacoch.

10. Je možné kombinovať opaľovací krém s liekom? Pri liečbe akné je dôležité dodržiavať pravidlo bez vonkajšej chémie na tvári. D. - zriedenie pokožky a jej citlivosť. Takže nemôžete používať žiadne nepríjemné nástroje. Ak nemáte žiadny iný spôsob, ako zakryť chyby, použite len pri ubezpečení, že to nemá nepriaznivý vplyv na pokožku.

11. Čo je lepšie, krém alebo gél? Pre mastnú pleť je lepšie gél, pre suchý krém.

12. Je možné plánovať graviditu s D. a môže byť použitá počas tehotenstva?

Počas tehotenstva nemôžete používať ani počas dojčenia.
Niekoľko mesiacov pred tehotenstvom je najlepšie prestať užívať drogu.

13. Ponúka póry?

čerešňa
Na mňa po zrušení sa všetko vrátilo na bývalé miesto, hoci skôr príprava dokonale pomohla, a teraz, keď som opäť obnovil D., póry sa zúžia.

A ako si myslíte, že môžete druhý deň po D., po umývaní, dať SOS znamená salicylu? A naozaj potrebujete nástroje SOS vôbec, alebo počkajte, kým opustia D.?

laná
IMHO, ak je špicatý a nie veľký povrch tváre, potom je to v poriadku. V každom prípade som niekedy sprejoval salicylalkohol. Ale s citlivou pokožkou sa musíte zrejme pozrieť na reakciu.

A čo je ešte viac charakteristické: niekedy na dozrievajúcom pupíne som rozmazala v podstate D. sám - tiež pomohol dobre, okamžite vyschol.

14. Stojí za to použiť D ako prostriedok-SOS? To znamená poukazovať na zápal. Máte nejaký dôvod použiť D, ak je pokožka suchá, utiahnutá a vločkovaná, a prečo nie, môžete. Mnoho ľudí to používa.

15. Či existuje exacerbácia po D? Áno, to sa stáva, je to normálna reakcia na drogu, dočasne by mala čoskoro prejsť.

16. Differin znižuje obsah tuku? Musí, pretože je keratológ, ale z nejakého dôvodu sa s týmto problémom vždy nedokáže vyrovnať.

17. Hovorí sa, že retinoidy môžu zabrániť vráskam, či nie? Pravdepodobne, retinoj a plechovka (ak ich prijmú vo vnútri alebo používajú kozmetické prípravky), ale nie adapalen. Skôr D. vysuší pokožku, čo podporí vzhľad vrások, a nie uvoľnenie z existujúcich vrások.

Denník "Jedna láska"

robert
Poviem vám o mojej skúsenosti s používaním Differinu. Používam viac ako podlažie roka. Prvýkrát po dobu troch dní bola tvár silne šupinatá, došlo k výraznému začervenaniu a ja som prestala používať dva dni. Po opätovnom obnovení a sčervenanie už nebolo pozorované, aj keď som použil veľké množstvo gélu. Zápaly sa objavili. Dokonca by som povedal, že došlo k miernemu zhoršeniu. Úhory boľali, obzvlášť na lícach, čo som nikdy predtým nemal. Väčšinou mám zápal tesne nad krkom. Možno to všetko kreslí z vnútra?

Po použití 2 mesiacov:
- obsah tuku v koži nezmenšil, stal sa viac. Predtým, ako ste použili D., o ozdravovacích prostriedkoch sa ani nepomýšľalo. Pravdepodobne preto, že samotný krém je tučný.
- naďalej sa objavujú zápaly. Ale prechádzajú rýchlejšie a objavujú sa menej často.
- Čelo vyčistilo všetko.
- boli akné, pevné. Pred aplikáciou D som mal len zápaly.
S lekárom sa nebudem poradiť, dosť pre mňa ich konzultácie za uplynulý rok.
...
Po použití po dobu 4 mesiacov:
1. Na vyrážky a tuku D neovplyvnilo.
2. Koža je trochu viac farby.
3. Ale póry sa stávajú výraznejšie.

Po použití 6 mesiacov:
Uvedomil som si, že to nie je môj spôsob, pupienky, ako sa objavili, objavujú sa. Veľmi mastná pleť, aj keď adapalen je keratolikom. Rozhodol som sa, že ho už viac nepoužívam, aj keď som bol s výsledkom čiastočne spokojný.

Výsledky liečby

Liečivo kožu tieseň, kvôli tomu začnú zmiznúť dostupné komedony. Navyše sa nové akné prestáva formovať. Mierny protizápalový účinok.

lolita

Správa o používaní liečebného krému od 17. do 2. júna je kurz 3 mesiace. Takže na prvý pohľad už pupienky, komedóny, čierne bodky sa zmenšujú (myslím, že je to spôsobené tým, že krém zníženie olejnatosť kože a čierne bodky prestali zobrazovať), ale nie natoľko, aby bol považovaný za všeliek krém, tvár v T-zóne je oveľa lepší,, V prvom týždni používania, to bolo to, čo sa nazýva dramatický účinok - krajší, Nedochádza k odlupovaniu alebo podráždenie I neboli dodržané.

lina
Na jednu noc na brade sa objavil 11 závažných zápalov. Je to exacerbácia? D. Používam tretí týždeň. Nikdy som to nemal. Zaznamenalo sa maximálne 2-3. A potom hneď toľko obrovských - som v panike. Ako dlho to môže pokračovať?

***
sem
Na mňa v štvrtom mesiaci použitia bola všetka tvár pokrytá komedónmi.

***
Aida
Používam D. druhý mesiac. V prvých dňoch bola koža šupinatá, nebolo sčervenanie, no v noci sa cítila, akoby bola odstránená pokožka hlavy. Teraz je zrejme koža zvyknutá, necítim žiadne nepríjemné pocity. Tvár, ako som už napísal, sa stal trochu lepším, hoci pred pár dňami sa na čele objavili tri červené zápaly. Vo všeobecnosti D. prinajmenšom pomáha, ale nie až do konca.

***
Anya
Na mňa prvýkrát veľmi dobre vyčistil alebo odstránil všetky zápaly, ale približne po mesiaci používania sa začal objavovať komedónia. A pred približne 2 týždňami sa všetky tieto komédie bezpečne zapálili a teraz tento zápal nie je ničím odstránený.

***
marina
Milujem D., nič lepšie vyhovovalo mojej koži lepšie ako on. Nevyvolával som žiadne nepríjemné pocity: začervenanie, peeling, svrbenie - to všetko mi prešlo. Tam bola spočiatku malá liečba zápalov, ale to prešlo oveľa rýchlejšie ako predtým. A teraz, po šiestich mesiacoch používania, sa mi tvár stala rovnomerná, póry mierne zúžili a takmer všetci komedóny zmizli. Koža sa stala oveľa tenšou. Obávam sa dokonca, aby som hodil D.

Zaujímavé pozorovanie tých, ktorí často používajú D: retinoický peeling

"Včera som rozmazal veľkú dávku D., dostal som retinoický peeling. Niekedy za 2 - 3 hodiny si všimol. Potom som zmenil názor a experimentoval a umyl. V dopoludňajších hodinách žiadny začervenanie, ale pokožka bola náchylná k podráždeniu - reagoval na holenie začervenanie a brnenie. Večer sa pokožka takmer vrátila do normálu. Medzi pozitívne účinky vysokých dávok peeling povedal iba, že sa stal Gorny a čisté, malé komedóny presne by mala byť odstránená "- to je jeden z tých okamihov.

"Mal som niekoľkokrát, aby som prehltol D. na tvári (keď bola rúrka rezaná do zvyškov domu), efekt je naozaj rád z plísňových retinoidov. Po niekoľkých dňoch sa horná vrstva rýchlo a rovnomerne odlupuje, hladká hladká koža zostáva a ďasná (ak nejaké sú) sú veľmi ľahko odstránené. "

Gél "Differin" od akné a čiernych škvŕn

"Differin" - prostriedok na liečbu akné a zápalov kože. Reguluje rýchlosť tvorby buniek, ich transformáciu na váhy a keratinizáciu, pomáha zbaviť sa hyperkeratózy.

Na liečenie zápalov mierneho stupňa stačí použiť len "Differin", aby sa zbavil akné strednej závažnosti, bude potrebná komplexná liečba.

Forma vydania a zloženia

Koncentrácia účinnej látky je rovnaká - 0,1%.

"Differin" sa predáva v skúmavkách s objemom 15 a 30 gramov.

Výrobcom lieku je LaboratoiresGALDERMA (francúzske farmaceutické združenie, ktoré sa zaoberá vývojom a výrobou kozmetických prípravkov s liečivým účinkom).

Účinná látka v géli a krému "Differin" adapalénu. Gél tiež zahŕňa ďalšie látky: fenoxyetanol, poloxamér 182, edetát sodný, karbomér 980, destilovanú vodu, hydrochlorid sodný, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát.

Zloženie krému "Differin" je bohatšie. Zahŕňa látky, ktoré zabraňujú nadmernému vysychaniu, zvlhčujú pokožku. Pri tejto príprave obsahuje nasledujúce komponenty: glycerol, karbomér 934P, perhydroskvalenu prírodné, polyetylénglykol-20, propylparabénu, metylparabén, seskistearat methylglucose cyklomethikonu, fenoxyetanolu, destilovanej vody a 10% sodíka.

Adapalen si zachováva svoje vlastnosti pod vplyvom kyslíka a svetla.

Čas použiteľnosti krému je 2 roky, gél je 3 roky.

svedectvo

Ak máte vyrážky mierneho alebo stredného stupňa, potom môžete použiť monoterapiu, tj používať len "Differin".

Na liečbu ťažkej akné budú potrebné ďalšie lieky.

Lekári predpisujú antibiotiká s týmto liekom, napríklad Baziron, antiandrogénne lieky (Flutamid, Cyproterone, Veroshpiron, Diane-35).

Pokyny na používanie lieku "Differin" od akné

Ak je pokožka suchá, je lepšie si vybrať liek vo forme krému, a ak je tučný a zmiešaný, potom vo forme gélu.

Ak chcete lieky správne používať, musíte postupovať podľa týchto pokynov:

 1. Pred aplikáciou prípravku "Differin" umyte gél alebo penu. Nepoužívajte výrobky, ktoré sušia pokožku.
 2. Utrite tvár uterákom a počkajte 15 minút, kým sa pokožka vysuší.
 3. Naneste krém alebo gél s tenkou vrstvou. Nadbytočné prípravky sa odstraňujú suchou handričkou. Neaplikujte na oblasť okolo pier a očí, poškodenú pokožku.
 4. Keď sa "Differin" vstrebáva do pokožky, môžete použiť "Panthenol" alebo zvlhčovač.

Liečivo sa aplikuje na kožu až večer, skôr ako spí.

Prvé viditeľné výsledky sa objavia po 30 dňoch používania, ale na dosiahnutie úplného zmiznutia akné a akné musíte použiť "Differin" 90 dní. Potom môžete urobiť ďalšiu liečbu.

Ak sa na pokožke vyvinie podráždenie, liek sa nedá použiť, liečba sa môže obnoviť až po úplnom vymiznutí všetkých vedľajších účinkov.

Ak sa spolu s liekom Differin používajú iné lieky, mali by sa používať v rôznych časových intervaloch.

Pozitívny výsledok gélu alebo krému dáva roztok klindamycín alebo erytromycín masti "Baziron" a prípravky benzoylperoxidu.

Je tiež potrebné obmedziť čas strávený na slnku, nemôžete navštíviť solárium. Ultrafialové žiarenie môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

S opatrnosťou môžete použiť na ekzém, seborrhea a dermatitídu.

"Differin" sa nemôže používať s inými renitoidmi (beta-keratín, ROA, kapsuly a beta-keratín). Je lepšie odmietnuť aplikáciu počas tehotenstva a laktácie.

analógy

"Differin" má analógy a synonymá. Analógy majú podobné terapeutické účinky a typ účinku, ale rôzne účinné látky. A zloženie synoným ako účinnej látky zahŕňa aj adapalén.

Analogy "Differin": "Radevit", "Videastim", "Izotreksin", "Retanoyvaya", "Retasol", "Effezel".

Synonymá: "Adapalen gel", "Adolen gel", "Adaklin krém" a "Clenzite gel".

Vlastnosti užívania lieku Differin od akné

Niektoré lieky určené na boj proti akné postihujú iba vonkajšie príznaky vyrážok, iné odstraňujú príčinu.

Často sme uprednostňovali prvú - pretože prinášajú rýchly výsledok. Ale len s drogami druhej skupiny môžete trvale očistiť pokožku.

Differin od akné funguje práve tak.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Z akých vyrážok je efektívne a na akom výsledku je založená jeho činnosť?

štruktúra

Differin sa vzťahuje na skupinu retinoidov. Toto nie je úplne odôvodnené v tom zmysle, že kompozícia neobsahuje vitamín A (retinol).

Ale Differin má podobný účinok ako retinol na pokožke, takže je aj v tejto skupine zaradený, napriek štrukturálnym rozdielom.

Účinná látka je adapalín.

Je to derivát kyseliny naftoovej (a nie retinoínovej, ako ostatné retinoidné lieky).

Je to spôsobené jej menej dráždivým účinkom na pokožku pri liečbe akné, zatiaľ čo výsledok sa zhoduje s účinkom prípravkov obsahujúcich vitamín A.

Pomocné látky v prostriedku podporujú lepšiu absorpciu, distribúciu produktu na kožu, ich špecifické názvy závisia od formy uvoľňovania Differinu: krém alebo gél.

vlastnosti

Vlastnosti Differinu sú úplne spojené s jeho účinnou látkou, adapténom.

Medzi nimi najjasnejšie zjavené.

 • Sebostaticheskoe. Spája sa so znížením sekrécie produkcie mazových žliaz. Nadbytočný kožný mast vytvára priaznivé prostredie pre vývoj baktérií a zvyšuje pravdepodobnosť upchávania pórov v zmesi s kontaminantmi alebo keratínovými časticami epidermy.
 • Keratolytické. Jedným z dôvodov zablokovania pórov sú nekrotické častice epidermis, ktoré sa nemôžu odlupovať v čase. Adapalen zabraňuje predovšetkým nadmernej keratinizácii a po druhé pomáha keratinizovaným šupinám rýchlejšie opustiť povrch pokožky. V spojení s normálnym množstvom mazu možno povedať, že hlavný dôvod vzniku akné prestáva existovať.
 • Komedonoliticheskoe. Adapalen nielen zabraňuje tvorbe nových komedónov, ale tiež pomáha zbaviť sa existujúcich komedónov. Pod svojim účinkom sa korok, ktorý upcháva mazový kanál, rozpúšťa, čas sa otvára a čistí sa prirodzene.
 • Protizápalové účinky. Táto vlastnosť je založená na schopnosti adapalénu inhibovať produkciu enzýmov, ktoré podporujú zápalový proces v kožných bunkách.

Vzhľadom na kombináciu týchto účinkov má Differin akné pozitívnu spätnú väzbu.

Koniec koncov, eliminuje hlavné príčiny, ktoré spôsobujú vznik ďalšej pupienky.

Ako to funguje

 • Pri aplikácii na pokožku sa účinná látka (adapalén) viaže na špecifické receptory buniek, ktoré reagujú na kyselinu retinovú, ale na rozdiel od retinoidov nereaguje so špecifickými proteínmi. Preto má tento výrobok menej dráždivý účinok.
 • Adapalen urýchľuje životný cyklus buniek hornej stratum corneum epidermis, takže dochádza k ich rýchlej obnove. Ústa folikulov sa uvoľňuje z mŕtvych šupín, ktoré nemajú čas na akumuláciu a tvorbu korku.
 • V dôsledku toho nielenže netvoria nové komedóny a potom na ich miesto a akné, ale postupne sa pokožka vyčistí od existujúcich zátok. Cíti sa hladko, ale vizuálne získa rovnomerný tón a čistotu.

Účinok Differinu je najlepšie viditeľný na fotografii pred a po liečbe.

Foto: pred a po podaní Differinu

svedectvo

Differin je určený na liečbu nasledujúcich problémov s kožou:

 • adolescentné akné;
 • Akné vulgaris;
 • ľahké a stredné akné;
 • čierne bodky a komedóny.

Liečivo sa používa nielen na terapeutické, ale aj na preventívne účely.

Môžem sa zbaviť škvŕn po akné s Differinom?

Konkrétne, liek nie je určený na tento účel a nemá požadovaný účinok.

Skôr pomôže proti malým jazvom, ktoré zostanú na koži, a to vďaka zrýchlenej obnove hornej vrstvy pokožky.

Ale z vnútorných púderov, ktoré dokáže Differin šetriť.

A ako zabrániť ich výskytu a urýchliť čistenie vytvorenej hnisavé dutiny. O tom svedčia všetci, ktorí pomohli tomuto lieku.

Liek Differin je možné používať spolu s inými liekmi tak vonkajšieho, ako aj systémového pôsobenia.

Napríklad pri ťažších formách akné alebo subkutánnej akné môžu stačiť len jeho akcie.

O tejto otázke rozhodne lekár, ktorý predpisuje liečbu.

kontraindikácie

Použitie lieku Differin by mal predpisovať iba lekár, pretože liek má kontraindikácie na použitie:

 • používanie iných liekov zo skupiny retinoidov (externé aj systémové);
 • niektoré ochorenia kože (dermatitída, ekzém);
 • Rany, odreniny, popáleniny na pokožke, kde sa očakáva aplikácia výrobku (napríklad na tvár);
 • prítomnosť kožných novotvarov;
 • obdobia tehotenstva a dojčenia;
 • individuálnu intoleranciu zložiek lieku.

Foto: lekári neodporúčajú používať liek počas tehotenstva

Klady a zápory

Podobne ako mnohé účinné lieky má Differin svoje výhody a nevýhody.

Výhody lieku zahŕňajú:

 • je špeciálne navrhnutý pre akné a akné;
 • účinne čistí tvár komedónov a čiernych bodiek;
 • viac šetriace sa týka kože (v porovnaní s inými retinoidmi);
 • môže byť použitý na akné na ľubovoľnej časti tela, kde je problém viac či menej trvalý (na tvári, na chrbte, na hrudníku, na nohách).

Tieto ťažké výhody sa bohužiaľ zriedia nedostatkami:

 • v prvých dňoch po začiatku liečby dochádza k exacerbácii;
 • Sucho a dráždi pokožku;
 • dostupné akné sa môže liečiť pomalšie ako zvyčajne pri používaní tejto drogy;
 • zvyšuje citlivosť pokožky na akékoľvek dráždivé látky, najmä na ultrafialové;
 • relatívne vysoké náklady.

Video: "Príčiny akné a najefektívnejšia liečba akné"

Ako aplikovať Differin z akné

Vzhľadom na to, že Differin - pomerne silná droga, používajte ju raz denne, najlepšie v noci.

 • Koža je predčistená a sušená.
 • Prostriedok sa aplikuje veľmi slabo na vyrážku. Spot aplikácia je tiež možná.

Na prevenciu akné môžete použiť Differin na T-zóne - na brade, nos a čelo.

Foto: Pokyny na použitie lieku Differin

Návod na použitie Differin upozorňuje na nasledujúce nuansy:

 • roztieranie Differinu do kože alebo použitie veľkého množstva činidla nie je potrebné, vedie k výraznejším vedľajším účinkom;
 • pri aplikácii krému alebo gélu vyhnite sa slizniciam a oblastiam okolo očí, pier;
 • počas liečby je potrebné vyhnúť sa slnečnému žiareniu, odmietnuť procedúry v soláriu;
 • pri starostlivosti o pokožku počas celej doby liečby sa neodporúča používať prostriedky so sušiacim účinkom.

Z čiernych bodov

Foto: efektívne znamená z čiernych bodiek

Differin sa môže použiť z čiernych bodiek, aj keď akné ako také neobťažuje vás.

Ale toto by malo byť jedinou drogou na odstránenie tejto kozmetickej defekty.

Všetky koberčeky a peelingové prípravky sú na chvíľu vyčistené.

 • Na boj proti čiernym bodom sa Differin aplikuje s intervalom medzi použitím počas 2-3 dní.
 • Predčistite pokožku a nechajte ju dobre vysušiť.
 • Naneste ho do veľmi tenkej vrstvy, nie na trenie, v tých oblastiach, kde je potrebné odstrániť problém. Toto je zvyčajne T-zóna.

Po 2-3 postupoch sa môže vyskytnúť svrbenie a odlupovanie.

Ak sú silné, potom medzi užívaním Differinu sa aplikuje na kožu Bepanten alebo na nápravu podobného účinku.

V závislosti od jednotlivých charakteristík postačuje na to, aby pokožka bola hladká a hladká, a čierne bodky zmizli.

Potom musíte urobiť prestávku za mesiac a pol.

náklady

Cena v rubles pre Differin v lekárňach v Moskve je uvedená v tabuľke v porovnaní so štrukturálnym analógom tohto lieku - Clenzite gél.

"Differin" od akné. "Differin": recenzie kupujúcich a dermatológov

Akné na tvári je pohromou modernej mládeže. Takže chceš byť krásna a ako tvoji rovesníci! Avšak nechutné čierne bodky, ktoré majú tiež zvyk zapálené a červenať sa, znížiť šance Pretože niekto sympatie k nule. Novšie sa vysporiadať s tým hrozné pre mladý muž alebo žena môže byť problém iba pomocou bylín a akékoľvek masti pripravené podľa domácich receptov. V súčasnej dobe existuje mnoho široká škála produktov: gélov, masti, pleťové mlieka, krémy, atď Jeden z týchto liekov je "Differin" - Gél na akné... Recenzia o tomto kozmetickom a zdravotníckom zariadení sú zriedka negatívne, takže stojí za to pozorne sa pozrieť.

Zloženie komponentov a forma výroby

Hlavnou účinnou látkou lieku Differin je adapalén. Táto zložka sa dá nazvať zástupcom novej generácie syntetických retinoidov (retinol - vitamín A rozpustný v tukoch, antioxidant). Výrobca ponúka zákazníkom dve formy výrobku "Differin" - krém alebo gél. Recenzie o obidvoch formách uvoľňovania sú väčšinou pozitívne a charakterizujú liek ako účinný komedonolytický a protizápalový liek.

Gél a krém v jednom grame lieku obsahujú 1 mg adapalénu. Ďalšie pomocné zložky oboch foriem uvoľňovania sú metylparabén, fenoxyetanol, karbomér 940 P, edetát disodný, hydroxid sodný a čistená voda. Na túto podobnosť sa končí. Zloženie gélu vo forme pomocnej zložky prítomné propylénglykolu a poloxamér 182. smotanou v jej zložení navyše obsahuje glycerol, prírodný skvalan, cyklomethikon a 3 komplexnejšie chemické zlúčeniny, ktorá má vo svojom zložení dextrózy (hroznový cukor, glukóza). Gél a krém sú ponúkané zákazníkom v 30-gramových tubách.

Farmakológia lieku

Hlavný účel lieku "Differin" (odvolanie všetkých, ktorí drogu používali, aby to potvrdili) - boj proti akné. Táto nešťastia sa objavuje, ak existujú dva hlavné faktory:

1. Mazacie žľazy produkujú príliš veľa sekrécie (kožný tuk).

2. Existuje hyperkeratóza epitelu vlasového folikulu.

V druhom prípade folikulu lumen uzavreté nekrotické a postupne púšťanie epiteliálne bunky, a mnoho (viac, ako je potrebné pre normálny stav pokožky) sekrécie lipidov. Zatváranie kožných pórov s týmito látkami vedie k vzniku akné, k ich zápalu.

Hlavná aktívna zložka "Differin" - adapalene - reguluje procesy kosenia mŕtvych buniek a keratinizácie. Ako výsledok, v lumen folikule expandovaný epitelových buniek sa stáva podstatne menej spomaliť alebo zastaviť úplne vzniku akné (Teleso zátky póry v koži). Preto si vysoko cenený "Differin" od akné skúma širokú škálu spotrebiteľov.

Spôsob liečby liekom "Differinom"

Liek je určený len na vonkajšie použitie. Periodicita užívania - raz denne. Optimálny výsledok je možné dosiahnuť, ak sa produkt aplikuje na kožu večer pred spaním. Pokrývky na pokožku by mali byť najprv vyčistené jemným čistiacim prostriedkom a mierne suché. Pokyn "Differin" (recenzia pacientov potvrdzuje vhodnosť tejto indikácie) odporúča aplikovať len na poškodenú pokožku s ľahkým masážnym pohybom.

Už po 1 až 2 mesiacoch od začiatku aplikácie bude možné vidieť výrazný efekt z "Differinu". Počas trojmesačného liečebného cyklu možno pozorovať dlhodobý stabilný výsledok. Na aplikáciu lieku v objeme celého kurzu (3 mesiace) je možné ho opakovať až po konzultácii s ošetrujúcim dermatológa.

Použitie lieku "Differin" z akné recenzie dermatológov sa odporúča kombinovať s inými látkami na liečbu akné stredných a ťažkých foriem. Môže to byť liečivo na báze kyseliny azelaínovej alebo kyseliny salicylovej. Použitie týchto liekov v tandeme umožní rýchlejšie dosiahnuť pozitívny účinok terapie. Liečebný režim v tomto prípade je takýto: "Differin" sa užíva raz večer pred spaním a všetky ďalšie lieky zúčastňujúce sa na terapii sú ráno.

V prípade, že koža tváre je ako akné a akné, odporúča sa, aby kombinácie liečby, ktorá v sebe spája "Differin" s liekmi na báze benzoylperoxidu alebo gély na báze antibiotiká (obvykle erytromycínu alebo klindamycín).

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Gél alebo krém na akné "Differin" recenzie dermatológovia a návod na použitie sa neodporúča používať pre ľudí, ktorí majú zvýšenú citlivosť na hlavnom alebo vedľajšom zložiek lieku. Špecialisti nepredpisujú lieky na liečbu akné a akné tehotným ženám a počas laktácie. Ak má pacient problémy, ako sú rôzne druhy dermatitídy a ekzémov, môže slúžiť ako relatívne kontraindikácie použitie "Differin". V tomto prípade je potrebná konzultácia s dermatológiou. Je neprípustné aplikovať liečivo v prípade poškodenia kože alebo vývoja akýchkoľvek novotvarov. Nemôžete použiť liek na vykonávanie lekárskych procedúr na horľavej ploche. A prirodzene nemožno spochybňovať súbežný príjem "Differinu" a akéhokoľvek iného lieku zo skupiny retinoidov.

Produkt na vonkajšie použitie môže spôsobovať vedľajšie účinky rovnakým spôsobom ako lieky na perorálne podávanie. Nestal sa výnimkou zo všeobecného pravidla a "Differin". Lieky môžu spôsobiť alergické reakcie na kožu vo forme svrbenia, sucha, pálenia. Cesta je obmedziť užívanie drogy. Napríklad v prvých 1-2 týždňoch používajte "Differin" nie každý deň, ale každý druhý deň. Pri pretrvávajúcom podráždení pokožky, lekári odporúčajú, aby odhlásiť z tejto drogy a prejsť na menej otravné (napríklad na báze kyseliny azelovej). Ďalším vedľajším účinkom používania lieku "Differin" sú dermatológovia a spotrebitelia nazývaní lokálne zmeny fyziologickej pigmentácie, vývoj alergickej konjunktivitídy.

Použitie lieku "Differin" (ako skutočne akýkoľvek retinoid) zvyšuje citlivosť pokožky na vplyv slnečného žiarenia. To znamená, že pravdepodobnosť výskytu spálení sa zvyšuje pri zdanlivo nie príliš intenzívnom slnečnom žiarení. Preto ak sa liečba vyskytuje počas obdobia slnečnej aktivity (na jar, v lete), je potrebné použiť prostriedky proti slnečnému žiareniu. Povinná podmienka: opaľovací krém by mal byť na báze vody.

Vlastnosti používania lieku

"Differin" spotrebiteľské recenzie a indikácie dermatológov neodporúča aplikovať na sliznice (ústna dutina, nos, oči atď.). Toto platí pre krém aj gél. Ak k tomu dôjde, je potrebné opláchnuť body dotyku teplou tečúcou vodou. Súčasne s liekom "Differin" nemôžete používať lieky na starostlivosť o pokožku obsahujúce alkohol. Je tiež nežiaduce použiť akékoľvek iné činidlá, ktoré dráždia pokožku.

Prekročenie povolenej dávky lieku "Differin"

Intoxikácia hlavné alebo pomocné zložky liečivo je veľmi nepravdepodobné, pretože má veľmi nízku absorpciu (absorpcia nie je väčší ako 4% použitého množstva krému alebo gélu). Avšak, ak nejakú náhodou liek bol podaný orálne alebo aplikovať na otvorenej ploche rany alebo použité na dlhú dobu, a mimo kontroly, môže sa vyvinúť určité príznaky predávkovania. Patria medzi ne pocit suchosti kože, svalová bolesť, slzenie. Možno prejavy špecifických príznakov otravy vitamínom A. Vo všetkých prípadoch sa príjmu lieku "Differin" zruší, vykoná sa symptomatická liečba.

Čo dávať prednosť - krém alebo gél?

Takmer každý pacient, ktorý dostane stretnutie, sa pýta, čo má radšej - krém alebo gél? Aká forma uvoľnenia bude najefektívnejšia a povedie k pozitívnemu výsledku? V tomto ohľade treba povedať, že obidva obsahujú adapalén, hlavnú aktívnu zložku, v rovnakom objeme. Z tohto dôvodu sa terapeutické vlastnosti obidvoch dávkových foriem nijakým spôsobom nijako nelíšia. Pokiaľ ide o pomocné zložky, potom po analýze ich kombinácie možno vyvodiť záver, že krém je lepšie pre majiteľov suchých a citlivých pokožiek. Biologické zložky krému umožňujú do určitej miery zlepšiť trofické vlastnosti. Pozitívny účinok užívania liekov sa však v priebehu času postupne rozvíja. Okrem všetkých vyššie uvedených je potrebné dodať, že "Differin" (masť - recenzia pacienta sústrediť sa na tejto skutočnosti) možno použiť nielen na tvár, ale platí aj pre iné oblasti tela (chrbát, ramená, hrudník oblasť), ktoré sa objavili akné vyrážka alebo Ďalšie kožné defekty, ktoré pokrývajú pomerne veľké plochy kože.

Pacienti s normálnou a mastnou kožou by mali uprednostňovať dávkovaciu formu vo forme gélu. Gél, podľa dermatológov a recenzií pacientov, je účinnejší ako krém. Pokiaľ je pokožka suchá, použitie gélu ďalej zvyšuje pocit sucha. Gél forma "Differin" príprava čiernych bodov (odporúčanie spätnoväzobný potvrdenie návod na použitie) je aplikovaný na tenkej vrstve na celú tvár alebo selektívne na zápalovom mieste. Netierajte gél.

Prípravy na podobné činnosti

Moderný farmaceutický priemysel je pripravený ponúknuť svojim spotrebiteľom pomerne rozsiahly zoznam kozmetických a liekov - analógov "Differinu". Tieto lieky spravidla majú podobné terapeutické možnosti na boj proti akné alebo iným poruchám. Medzi najčastejšie v lekárňach - "Klenzit" (gél), mastí, "Vidistem" a "Radevit" krém "Diaknel".

Často bývate počuť od pacientov a gél "Baziron". Avšak tento liek má výrazný antimikrobiálny účinok, rozširujúci sa na kolóniu kožných stafylokokov a propionibaktérií. Tieto baktérie sú hlavnými príčinami akné. Okrem toho Baziron potláča sekréciu mazových žliaz a nasýti pokožku kyslíkom, normalizuje trofickú. Vo všeobecnosti sú tieto lieky príliš odlišné podľa princípu ich účinku - "Differin", "Baziron". Pripomienky kvalifikovaných dermatológov neodporúčajú robiť voľbu medzi týmito výrobkami, ale používať ich v kombinácii so sebou navzájom, na komplexnú sanáciu kože. A pozitívne znaky sa objavia skôr a účinok liečby bude trvať dlhšie, odpustenie bude dostatočne perzistentné a predĺžené.

Peeling tváre pomocou "Differin"

Pomerne často sa pacient liek "Differin" sa používa pre peeling kože tváre (peeling - odlupovanie hornej vrstvy kože, zahŕňajúce zrohovatených buniek). Pre tento postup je však vhodný akýkoľvek retinoid. Preto názov - retinoický peeling. Stojí za to povedať, že použitie veľkého množstva krému na tvár tváre a je šupka "Differinom." Spätná väzba o tomto postupe je väčšinou pozitívna. Musíme však mať na pamäti, že koža môže reagovať na megdázy krému s podráždenosťou vitamínu A, pálením, začervenaním a peelingom.

Postup je pomerne jednoduchý, môže to byť doma. Oblička sa musí dôkladne očistiť, najlepšie s tonikom. Ďalej sa po niekoľkých minútach aplikuje "Differin" alebo iný retinoid - ďalšia silná vrstva krému. Po dobu 20 až 30 minút musíte nechať svoju tvár osamote a potom vyprať masku z kozmetiky "Differin".

Spätná väzba na postup môže byť tiež negatívna, ak osoba, ktorá hľadá krásu, má individuálnu neznášanlivosť voči zložkám činidla použitého na retinický peeling. Ale väčšina žien (aj mužov) hovorí, že koža tváre sa stáva elastickou, hladkou, utiahnutou, pleť je vyrovnaná. Akné vyrážky, komedóny a malé pupienky zmiznú bez stopy. U niektorých pacientov, po odlupovaní, sa horná vrstva pokožky niekoľko dní odlupuje, pričom zostáva hladká a rovnomerná pokožka.

Názory odborníkov a pacientov

Tento liek patrí do dovážaných kozmetických liekov a vyznačuje sa vysokou účinnosťou. Z tohto dôvodu pacienti v ohromnej miere reagujú pozitívne na "Differin". Adapalénu - účinná zložka liečivá - nielen čistí pokožku na akúkoľvek časť tela, akné a vyrážky, ale tiež pomáha normalizovať kožné trofismus, jeho plastické vlastnosti. Tak, nemôžeme povedať, že "Differin" vrásky (recenzia v tomto zmysle môžu byť niekedy nájdená) bude nejako zvláštnym spôsobom je efektívna, ale že koža sa stáva pružnejšie a vzhľad jej výrazne zlepšila - to iste.

Odpovede kvalifikovaných dermatológov potvrdzujú iba názor pacientov, ktorí užívali Differin. Adapalen prísne reguluje procesy keratinizácie a diferenciácie epidermálnych buniek na biochemickej úrovni, čo potvrdzujú klinické štúdie.

Ako negatívny faktor týkajúci sa "Differinu" môžete uviesť len jeho vysoké náklady. Ale ak si myslíte, že liek je vyrobený z vysokokvalitných zložiek a po úplnom priebehu liečby (3 mesiace) môže trvanie remisie trvať niekoľko rokov, cena sa nezdá tak neprípustne vysoká. Ako viete, krása vyžaduje obeť. A peniaze sú ďaleko od najviac bolestivých obetí všetkých možných.

Differin je výsledok človeka

Differin - liek zo skupiny retinoidov. Obsahuje vo svojom zložení retinoid adapalen. Má komedonoliticheskim (rozpúšťa komedóny), protizápalové vlastnosti a znižuje mazu, ktorý je v prebytku prideľovanie je jednou z hlavných príčin akné. Ak chcete liečiť akné, použite krém a gél.

Krém by sa mal používať pre ľudí s citlivou a suchou pokožkou a gél pre ľudí s mastnou a zmiešanou pokožkou.

Mechanizmus účinku proti akné

Návod na použitie:

Naneste na čistú a suchú pokožku, tenkú vrstvu na celú plochu tváre, 1 krát 30-40 minút pred spaním.
Differin sa najlepšie aplikuje v noci, pretože výrazne znižuje tvorbu mazu a pri aplikácii ráno alebo popoludní môže spôsobiť nadmerné vysušenie pokožky.

Osobitné odporúčania:

 1. Pred aplikáciou krému alebo gélu na umývanie teplou vodou môžete použiť gély a peny na problémovú pokožku.
 2. Potrite suchú pokožku a po 5-15 minútach naneste na tvár krém alebo gél;
 3. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami.
 4. Nepoužívajte na pokožku, ktorá je bičovaná počasie a je opálená slnkom.
 5. Účinok sa rozvíja po 4-8 týždňoch pravidelnej liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch.
 6. Differin, aplikovaný na pokožku večer, sa môže kombinovať s prípravkami na ošetrenie čiernych hláv, aplikovaných ráno

kontraindikácie

 • Precitlivenosť na zložky lieku;
 • Tehotenstvo a obdobie dojčenia;

Nežiaduce účinky:

 • Lokálne podráždenie a odlupovanie kože;
 • Suchosť a pálenie pokožky;

(ak existujú vedľajšie účinky, liečba sa musí pozastaviť, kým nezmizne podráždenie pokožky alebo sa frekvencia aplikácie zníži).

Na zvýšenie účinnosti liečby akné sa použitie difenínu s Dalacin-T alebo benzénovým peroxidom (pri liečbe miernej závažnosti)

Differin proti akné - nemožno odložiť! Kam položím čiarku?

Terapia akné, ktorá postihuje 65-95% dospievajúcich a mladých dospelých, je významným problémom v dermatológii. V posledných desiatich rokoch v súvislosti s touto dermatózou výrazne vzrástla výzva k dermatologickým a kozmetologickým skríňam nielen mladistvých, ale aj osôb starších ako 30 rokov. V tomto prípade počet pacientov s akné nie je jednoducho zvýšený, ale je tu oveľa viac ľudí s neliečiteľnými formami ochorenia.

Gél a smotana pre pupienky Differin a jeho analógy

Vyvinutý liečebné a preventívne odporúčania pre diéty, denný režim, pravidlá a produkty pre starostlivosť o pleť, a tak ďalej. E., lieky s rôznym mechanizmom účinku a kozmetiky, a to najmä pre osoby s preventívne a liečebné pôsobenie.

V rovnakej dobe, rozumné štandardné algoritmy pre liečbu akné, v závislosti na klinických a morfologických prejavov choroby neexistuje, neexistujú žiadne špecifické odporúčania a výber liekov, fázovanie a sekvenovanie svojej žiadosti o liečbu, prevenciu a podpore kurzu.

Prostriedky akné a jeho komplikácií, ako aj po akné je vybraná empiricky v závislosti na jedincovi a rozsahu prejavov choroby u pacienta, miesto vyrážky, závažnosti súčasnom zápalového procesu, a tak ďalej. D.

Dermatológovia a kozmetičiek v boji s týmto dermatóza a jej dôsledky ako lokálna monoterapia alebo v kombinácii, väčšinou s antibakteriálnymi liekmi po mnoho rokov široko užívanou drogou na základe aktuálnych retinoidy. V posledných rokoch sa liečba Differinu (adapalenus) stala veľmi populárnou. V klinickej praxi, štandardnú lokálnu liečbu akné, je v súčasnej dobe použitia adapalénu Baziron (benzoylperoxid), a antimikrobiálne látky.

V internetových článkoch popisujúcich Differin sa často označuje ako "Differin tablety", ale ešte častejšie - "Differin Masť". Pokiaľ ide o formy liečiva, treba poznamenať, že je k dispozícii len vo forme 0,1% hydrogélu a 0,1% krému a je určený len na vonkajšie použitie. Zloženie prípravku je:

 1. Aktívna zložka je derivát kyseliny naftovej, adapalén, ktorý je syntetickým analógom kyseliny retinovej tretej generácie.
 2. Pomocné látky.

Differínové analógy - Clenzite, Adolen, Adaklin, Adapalen, Effezel (adapalén s bazírom).

Ako Differin účinkuje

V súlade s modernými konceptmi patrí hlavná úloha v mechanizme vývoja prejavov akné:

 • hyperplázia mazových žliaz sprevádzaná nadmernou tvorbou kožného mazu;
 • porušenie konečnej diferenciácie keratinocytov a oddeľovanie horných šupín;
 • ucpávanie hrudnej hmoty úst vo vlasových folikuloch s tvorbou uzavretých a otvorených komedónov;
 • lokálny zápal spôsobený propionbaktériou akné a epidermálnym stafylokokom.

Adapalen ovplyvňuje vyššie uvedené patogenetické väzby a je najúčinnejší v komplexnej liečbe akéhokoľvek stupňa závažnosti akné. Ako zástupca novej biochemickej triedy retinoidov má nové vlastnosti a množstvo výhod v porovnaní s prostriedkami tejto série predchádzajúcich generácií. Je charakterizovaná:

 1. Potlačenie tvorby cytokínov a iných zápalových reakcií, čo má za následok výrazný protizápalový účinok.
 2. Schopnosť najefektívnejšej účasti na regulácii procesov terminálnej diferenciácie keratinocytov.
 3. Inhibícia proliferácie sebocytov, kvôli ktorému sa zmenšuje veľkosť mazových žliaz a produkcia kožného mazu.
 4. Vyhlásil keratolytické účinok, to znamená, že proces normalizácie oddelenia skvamóznych karcinómov v ústí vlasových folikulov. To je možné v dôsledku selektívnej väzby na špecifické bunkové receptory retinoidochuvstvitelnymi jadrá povrchových epiteliálnych vrstvy kože, ktoré by viedlo k zníženiu súdržnosti medzi keratinocyty a zrýchlenie exfoliácia. Výsledkom je odstránenie existujúcich (komedonolytických akcií) a zabránenie vzniku nových komedónov.
 5. Dostatočne dobrá znášanlivosť, nízky dráždivý účinok s účinnou penetráciou účinnej látky do epidermálnych vrstiev. To je poskytnuté pôvodnými pomocnými zložkami prípravku, ktoré tvoria hydrogél a podporujú rovnomerné rozdelenie adapolenu v posledných mikrokryštáloch.

Tieto vlastnosti umožňujú použitie Differin ako kroku počiatočného komedonálního akné, a počas fázy akné papulo-pustulárnu a počas remisie - ako udržiavacia terapia.

Indikácie na použitie

Differin je aplikovaný lokálne pre rôzne formy a fáz akné - od čiernej bodky, od uzavretých komedónov, ktoré sú druh cýst, ktoré sú v dôsledku blokovania ústí vlasových folikulov nadržané hmoty, subkutánnu pupienkov a od stareckých škvŕn po akné.

Okrem toho sa adapalén používa ako pomôcka pri rosacei napriek skutočnosti, že špecifická príčina tejto dermatózy nebola úplne stanovená a mechanizmus jej vývoja nebol dostatočne študovaný. Príčina dlhosrstiny bola dlho považovaná za demodex roztoč, ktorý obýva vlasové folikuly.

Hoci tento koncept bol neskôr vyvrátený, zostáva predpoklad o nepriamom účinku demodexu na vývoj rosacey. V tomto ohľade, s demodekoze v komplexnej terapii patrí sebosupressivnye a comedonolytickej drogy, najúčinnejší z nich je adapalene.

Indikácie na použitie sú teda akné ľubovoľnej závažnosti vrátane prítomnosti komedónov, papuliek a pustúl. Ako používať drogu?

Spôsob aplikácie

Differin a jeho analógy sa aplikujú iba zvonku (!). Gél alebo krém sa odporúča používať raz denne - večer alebo tesne pred spaním. Aplikuje sa predbežne upravenej (bez alkoholu prostriedok) a suchý povrch kože s tenkou vrstvou bodky (ak jednotlivé prvky), alebo tiež, vrátane okolia - na husté umiestnenie prvkov a prítomnosť významných oblastí lézií stránok. To by sa mali vyhnúť kontaktu s drogou v sliznice očí, nosa a úst, kože, nosa a úst rohov.

Fotografie prevzatá z zdroja irecommend.ru

Fotografie prevzatá z zdroja irecommend.ru

Differin krém alebo gél - čo je lepšie?

Zloženie týchto dvoch foriem je prakticky rovnaké. Indikácie pre použitie konkrétnej formy závisia hlavne od typu kože. Differinový krém je vhodnejší pre normálnu, suchú a tenkú pokožku, ako aj citlivosť, tendencia k podráždeniu, a to aj s malými účinkami a tendenciou k alergickým reakciám. Na liečbu akné sa odporúča pacientom s mastnou pokožkou používať Differin gél.

Kedy príde účinok liečby?

Závisí od stupňa prevalencie a závažnosti patologického procesu. Spravidla sa klinicky znateľné zlepšenie vyskytne počas 1-2 mesiacov a pretrvávajúci konečný pozitívny výsledok - po 3-5 mesiacoch prebiehajúcej liečby.

S tým, čo nemôžete používať Differin?

Napriek tomu, že sa adapalén v určitých formách ochorenia odporúča kombinovať s bazilónom a antibiotikami, nemožno ich aplikovať súčasne a na rovnakých miestach pokožky, pretože to môže významne znížiť výsledky prvého.

Rovnako sa neodporúča kombinovať s použitím:

 • iné lieky z retinoidnej skupiny;
 • Peelingové a abrazívne čistiace prostriedky;
 • sušenie výrobkov z kože vrátane síry a zinku;
 • dráždivé kožné aromatické látky, dráždivé mydlo a roztoky (dokonca aj vodné) s kyselinou salicylovou;
 • fotosenzitizačné činidlá a postupy súvisiace s ultrafialovým a laserovým žiarením.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Hlavnými kontraindikáciami sú:

 1. Známe fakty o neznášanlivosti alebo precitlivenosti na hlavnú látku alebo na niektorú z pomocných zložiek lieku.
 2. Prítomnosť seboroickej dermatitídy.
 3. Prítomnosť ekzému, oblasť poškodenia kože v dôsledku zranení alebo poranení alebo spálení.
 4. Porážka rozsiahlych oblastí pokožky s akné.
 5. Vek detí do 12 rokov, keďže neexistujú žiadne údaje o bezpečnosti a účinnosti lieku v tejto vekovej skupine.

Napriek skutočnosti, že neexistuje žiadny klinický dôkaz o negatívnom vplyve lieku na priebeh skorých štádiách tehotenstva použitie Differin v tehotenstve je kontraindikované, vzhľadom k obmedzenej povahe dostupných údajov a nemožnosť vylúčenia prenikaniu to v malých dávkach do krvi.

Neboli vykonané žiadne štúdie o možnosti podania lieku do materského mlieka. Predpokladá sa však, že jej vplyv na novorodencov počas dojčenia nie je možný vďaka nízkej expozícii systému. Preto používanie lieku dojčiacim nie je kontraindikované, odporúča sa však prijať všetky opatrenia, aby sa nedostal na pokožku mliečnej žľazy.

Nežiaduce účinky - kožný peeling. Intenzívne šupinatá koža od Differinu v priemere 35%, olupovanie strednej expresie je pozorované u 6%, silne vyjadrené - menej ako 1%. Hlavnými vedľajšími účinkami sú tiež mierne pocity pálenia a pretrvávajúce svrbenie v oblasti aplikácie krému alebo gélu, výskyt erytému (menej ako 10%). Výrazne menej častá (od 0, 1 do 1%) kontaktná dermatitída, zvýšená prejavujúca sa prítomnosť alebo výskyt novej akné, spálenie slnkom, alergické reakcie.

Porovnanie s inými liekmi podobných účinkov

Rovnako ako rôzne liekové formy rovnakého lieku, rôzne lieky používané v jednej chorobe, majú svoje indikácie a kontraindikácie a používať v závislosti na tvare, fáze, stupeň vizuálne toku, jednotlivca a t. D.

Differin alebo Zinerit?

Pri riešení tohto problému by sa malo zohľadniť zloženie a mechanizmus jeho činnosti. Zinerite je chelátový komplex antibiotika erytromycínu a octanu zinočnatého. On, podobne ako Differin, sa vyznačuje komedonolytickými, protizápalovými a antimikrobiálnymi vlastnosťami.

Jeho komedonolytické a sebosupresívne účinky sú však nevýznamné. Liek má výrazný účinok pri sušení a na tomto pozadí je akné oveľa ťažšie liečiť. Z dôvodu týchto vlastností sa liek aplikuje v bode po dobu najviac 1 mesiac na liečbu izolovaných izolovaných prvkov s prevahou miernych zápalových procesov. Krátkodobé použitie je tiež vzhľadom na možnosť vzniku závislosti a imúnny voči antibiotikám.

Differin alebo Baziron - čo je lepšie?

Basiron AS je dostupný vo forme 2,5%, 5% a 10% gélu. Účinnou zložkou je benzoylperoxid. Nie je to skupina retinoidov, ale vzhľadom k ich schopnosti inhibovať voľných mastných kyselín, ktoré sa podieľajú na tvorbe komedónov, že zabraňuje tvorbe nových prvkov akné (komedonolitichesky efekt).

Jeho hlavný účinok je však protizápalový a baktericídny proti akné z propionbaktérií a epidermálnym stafylokokom. Tieto účinky sú spôsobené, na rozdiel od retinoidy bránia škodlivým účinkom voľných radikálov v zápalu a oxidačný výrazným vplyvom voľného kyslíka v tkanivách končiaci benzoylperoxidu a ktoré je škodlivé pre baktérie.

Preto sa Basiron AS používa hlavne v prítomnosti komedónov s príznakmi zápalového procesu.

Napriek podobnosti klinických účinkov nie je otázka prínosu liečby jedným z týchto liekov úplne správna. Každá z nich sa uplatňuje za určitých podmienok, ako je možné posúdiť z informácií v ďalšej časti.

Použitie Differinu

V prípade diagnózy mierne akné, v ktorých klinické príznaky prevládajú vyrážky kamedonalnyh prvky bez zápalu, a prednostne lokalizované na tvári priradené Differin 1 krát za deň. Aplikuje sa na čistú, suchú pokožku a distribuuje sa v tenkej rovnomernej vrstve nielen priamo do prvkov akné, ale aj do oblastí s vysokým obsahom tuku.

S prevahou prvkov Comedonal trvania liečby by mala byť aspoň 3 mesiace. V prítomnosti nevyjasnenej polymorfnej povahy vyrážok (papulárne a pustulózne prvky, otvorené a uzavreté komedóny) sa trvanie liečby zvyšuje, aby sa dosiahol trvalý účinok. Regresia z hlavných prvkov je určený pre použitie so Differin na 2 - 3 krát týždenne po dobu niekoľkých týždňov.

Stredne ťažké a ťažké fáza akné vyznačujúci sa tým, že má okrem komedónov, časté (tvár, s predným povrchom na hrudi, zadnej) zápalových prvky v podobe papuly, pustuly, krusty hnisavých, opuch akné obvodové oblasti. Terapia sa uskutočňuje 1-2x aplikáciou Bazironu počas dňa na prvky s príznakmi zápalu. V noci, zápalová vyrážka mazané emulzie alebo masť s antibiotikami, ale je to lepšie Baneotsinom - kombinované antibakteriálne a baktericídne, ako aj zníženie drog peeling.

Takáto protizápalová liečba sa má uskutočňovať od 3 týždňov až po 1 mesiac, potom niekoľko mesiacov, vrátane podporného režimu (1-2 krát týždenne) pokračovať v liečbe adapalénom.

V prípade prevahe veľkých (viac ako 2 mm v priemere), zápalových buniek, rovnako ako v prítomnosti jedinej podkožnej akné (infiltrácie) Baneotsin aplikuje 2 krát denne, a Differin - v noci. Priebeh takejto kombinovanej liečby je 1 mesiac, po ktorom sa aplikuje len adapalén minimálne 3 mesiace v noci. Priebeh udržiavacej terapie v prítomnosti spoločných prvkov s prevahou pustúl sa taktiež uskutočňuje až trikrát týždenne niekoľko mesiacov.

Tak, Differin, že poslednej generácie retinoidy, odporúča ako vysoko základnú prípravu v prvom rade, s racionálnym, správne a dlhšom používaní je kľúčom k úspešnej liečbe akné a zabránenie jeho účinky.