Hlavná

Ateróm

Ferezol - návod na použitie, analógov, recenzie a formuláre uvoľňovaním (roztok, masť) formulácia pre liečbu bradavíc, bradavíc a suché kurie oká u dospelých, detí a v tehotenstve. Zloženie a čo robiť s popáleninami

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie drogy Ferezol. Tam sú recenzie návštevníkov na stránkach - spotrebitelia tohto lieku, rovnako ako názory lekárov špecialistov na používanie Feresol v ich praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoju spätnú väzbu na liek: liek pomohol, alebo nepomohol zbaviť sa choroby, pri ktorých boli pozorované komplikácie a vedľajšie účinky, pravdepodobne neuvádzané výrobcom v anotácii. Analógy Feresolu v prítomnosti existujúcich štrukturálnych analógov. Používa sa na liečbu bradavíc, papilómov a suchých kožných zárodkov u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie prípravku.

Ferezol - má cauterizujúci účinok, koaguluje kožné proteíny.

štruktúra

Fenol + trikrezol + pomocné látky.

svedectvo

 • bežné, vláknové a plantárne bradavice;
 • papilloma;
 • genitálne bradavice;
 • suché kalusy;
 • keratomas.

Formy uvoľnenia

Riešenie pre externé použitie.

Formuláre vo forme masti neexistujú.

Návod na použitie a spôsob ich použitia

Feresol je určený len na vonkajšie použitie.

Liečivo sa aplikuje presne na ošetrovanú oblasť malou, tenkou drevenou tyčinkou, ktorá zabraňuje jej prieniku do susedných zdravých oblastí pokožky a slizníc.

Na malých papilónoch (až do veľkosti 2 mm) a bradavka z Feresolu sa aplikujú raz.

Väčšie papilómy a malé bradavice (o veľkosti 2-3 mm) sa lubrikujú liekom 3-4 krát, pričom sa odoberajú prestávky na sušenie nanesenej kvapaliny.

Pred odstránením bradavice Ferezolom hustý keratinového povrch na rukách, plantárna bradavice, keratitída, suché mozole musia byť odstránené z povrchových vrstiev nadržaný. Pre tento účel, po dobu niekoľkých hodín sa aplikuje keratolytické masť (napríklad 10% alebo salicylová a kol.), Ktorý zahŕňa vymastený časť kompresný papiera alebo plastovej fólie, a potom použiť gázy obväz. Je možné držať s náplasťou. Potom obväz alebo náplasti odstráni, kožu naparené v horúcej vode s mydlom a sódou po dobu 10-15 minút a odstránenie zrohovatenej vrstvy (klinec nožnicami alebo kliešťami). Zmrazené semená sa niekoľkokrát aplikujú na vysušenú pokožku, aby sa prípravok vysušil 3-4 minúty.

Bradavice na rukách a chodidlách sa ošetrujú Feresolom 7-10 krát s intervalom 3-4 minút.

Keratómiu a suché kalusy treba liečiť 3-4 krát v intervale 3-4 minút.

Ak je potrebné opakovane aplikovať liečivo, aby sa zabránilo popáleniu okolitej pokožky, odporúča sa mazať zinkovou pastou. Pasta sa odstráni suchým gázovým tampónom po vysušení posledných dávok Feresolu.

Genitálne bradavice sa neodporúčajú odstrániť sami o sebe, ich liečba feresolom sa vykonáva v procedúrnej miestnosti polyklinikou dermatovenerológom alebo urológom. Liečivo Ferezol sa aplikuje na každý prvok jednotlivo 1-2 krát s intervalom 3-4 minút.

Opakované ošetrenie sa vykoná v prípade potreby 6-8 dní po klesnutí kôry. Je dovolené vykonať 4-5 procedúr.

Vedľajší účinok

 • edém a sčervenanie pokožky pri aplikácii do očnej oblasti, prechádzajúce samostatne;
 • alergické reakcie.

kontraindikácie

 • pigmentové nevi (materské znamienka);
 • vyrážky, ktoré sa nachádzajú na červenom okraji pier a slizníc;
 • Výrobok neaplikujte na povrch pokožky viac ako 20 cm2;
 • deti do 7 rokov;
 • zvýšená individuálna citlivosť na zložky lieku.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Použitie lieku je možné v prípadoch, keď zamýšľané použitie pre matku prekračuje potenciálne riziko pre plod alebo dieťa. Počas laktácie sa neodporúča odstrániť formácie umiestnené na mliečnych žľazách a rukách.

Použitie u detí

Kontraindikované u detí do 7 rokov.

Špeciálne pokyny

Nedovoľte, aby liek vstúpil do slizníc, najmä do slizníc. V prípade kontaktu s očami ihneď vypláchnite veľkým množstvom vody a vyhľadať lekársku pomoc od oftalmológov.

Je neprípustné obväzovať oblasti ošetrené liekom, zapečatiť im pomocou pomôcky, mazať ich mastmi a odstrániť kôru; Neaplikujte liek skôr, než vyššie uvedené časy. Odevy vyrobené zo syntetických tkanín by sa nemali dotýkať oblasti pokožky liečenej liekom.

Sa nevzťahujú na Ferezol útvarov umiestnených v kožné záhyby (inguinálna záhyby análnej oblasti, medziprstové priestory, atď) a silne potenie časti nedošlo k popáleniu pokožky neovplyvnenú kontaktovanie povrchu alebo v dôsledku šírenia prípravku na vlhkú kožu.

Oblasť pokožky ošetrenej Feresolom musí byť sušená na vzduchu, nesmie sa mazať žiadnymi masťami a prvý deň po ošetrení sa má umyť vodou.

V prípade náhodného kontaktu s drogou na zdravú kožu, musí byť okamžite a jemne, bez trenia, odstrániť ju z kože, a potom liečiť postihnutú oblasť s liehom alebo 10-40% kvapaliny na báze alkoholu (vodka, pleťové vody, kolínske vody) a dôkladne umyť teplou mydlovou vodou.

Ak dôjde k popáleniu, odporúčajú sa lieky na popáleniny a hojenie. Pri správnej aplikácii droga nenecháva zjazvenie.

Osobitná starostlivosť a opatrnosť sa vyžaduje pri liečbe detí týmto liekom.

Liekové interakcie

Komponenty lieku sa ľahko rozpúšťajú v maste, preto sa neodporúča lubrikovať pokožku ošetrenú Feresolom s lubrikantmi.

Analógy lieku Feresol

Štruktúrne analógy pre účinnú látku:

 • fenol;
 • Roztok fenolu v glycerole.

Ferezol z papilómov a bradavíc - cena a recenzie o lieku

Foto: Feresol z papilómov a bradavíc

Domáci farmaceutický trh v súčasnosti ponúka veľké množstvo rôznych liekov na liečbu rastu kože. Znamená, že Feresol z papilómov a bradavíc má kauterizujúci a mumifikujúci účinok. Lieky sú vynikajúcou alternatívou drahých procedúr na odstránenie formácií. Liečivý roztok je dostupný v injekčných liekovkách a má nízke a cenovo dostupné náklady. Je veľmi jednoduché aplikovať na odstránenie budov doma. Jediným negatívom lieku je prudký nepríjemný zápach.

V súčasnosti majú najnovšie prípravy novej generácie z papilómov veľmi vysokú cenu. Ferezol je účinný starý a osvedčený liek známy mnohým ľuďom. Riešenie veľmi rýchlo a bezpečne odstraňuje bradavice akéhokoľvek druhu, genitálne bradavice a papilómy. Okrem toho sa môže použiť na odstránenie keratózy a keratínových kalusov.

Ferezol z papilómov a bradavíc - popis lieku

Toto riešenie sa používa na rôzne neoplasmy na koži - jeho kauterizačné vlastnosti zničia štruktúru papilómu a kondylómu, ničia vírus. Riešenie sa priaznivo líši od drahých metód odstraňovania rastu - laseru, mrazu, chirurgickej intervencie. Všetky tieto metódy len eliminujú povrchové prejavy formácií a neovplyvňujú hlboko umiestnené bunky. A oni sú tiež infikovaní papilomavírusom.

Ferezol - univerzálne riešenie, ktoré vám umožňuje bezbolestne a veľmi rýchlo eliminovať ochorenie. Môže sa použiť len na ošetrenie pokožky. Účinnosť takéhoto chemického účinku liečiva závisí od tvaru, veľkosti a charakteru formácií. Pri aplikácii je dôležité dodržiavať maximálnu presnosť, výrobok sa musí aplikovať priamo na nános. V opačnom prípade môže dôjsť k popáleniu kože, čo je veľmi nebezpečné.

Hlavnými liečivými zložkami prípravku sú fenol a zmes orto-, para- a metakrezolov. V medicíne sú látky spojené spoločným názvom - trikresol. Tieto zlúčeniny zabezpečujú koaguláciu proteínov - inými slovami, preložia ich a spôsobia ich stratu fyziologickej aktivity. Príkladom koagulácie a zrážanlivosti proteínov je bežný bielkovinový bielok, ktorý sa pri zahrievaní stáva hustým a bielym. Nepochybne takéto proteín už nespĺňa svoje funkcie.

Je to kombinovaný prípravok, ktorý má nielen cauterizáciu, ale aj baktericídny účinok. Antimikrobiálnym účinkom je ireverzibilná koagulácia proteínov, sú súčasťou cytoplazmatických membrán. V dôsledku toho zomrie mikrób. Liečivo aktívne ovplyvňuje grampozitívne, gramnegatívne baktérie, huby, vírusy a protozoá. Jeho účinok spôsobujúci kauterizáciu je dôsledkom deštrukcie bunkových molekúl a epidermálnych filamentov. Pri vystavení zdravým tkanivám spôsobuje telo chemické popáleniny.

Komponenty roztoku Feresolu prenikajú hlboko do štruktúry bradavíc a zničia ich bunky. Ovplyvňujú zvnútra a vysušia tkanivá tvorby kože. Ak je veľkosť papilómu približne 2 mm, potom budú potrebné 3-4 postupy.

Recenzie o lieku Ferezol z papilómov a bradavíc naznačujú, že je veľmi účinný pri odstraňovaní formácií. Počas týždňa nezanechávajú žiadne stopy a jazvy. Vyschnuté bradavice zmiznú, na svojom mieste sa vytvorí kôra.

Po nejakom čase sa tiež rozpadne a na jej mieste bude dokonca koža. Liečivo dobre znáša telo, nie je toxické a nemá škodlivé účinky na telo. Jediná vec - aplikácia produktu je veľmi dôležitá, bez zachytávania zdravých oblastí v blízkosti bradavice.

svedectvo

 • lokalizácia genitálnych bradavíc na koži;
 • papilloma;
 • vláknité bradavice;
 • bežné bradavice;
 • plantárne bradavice;
 • keratinózne kukurice;
 • keratomas.

Pred použitím lieku sa treba poradiť o možnosti použitia Feresolu. Uplatňovanie riešenia sa vyžaduje len na samotné stavanie.

kontraindikácie

Znamená to, že Feresol vykazuje vysokú aktivitu, takže jeho použitie má určité obmedzenia:

 1. Agresívne riešenie nemožno použiť pri liečbe detí do 7 rokov. V pediatrickej praxi, na liečbu bábätka z bradavíc, sú predpísané bezpečnejšie a menej agresívne lieky. Deti majú veľmi tenkú dermu, ktorá je bohatá na krvné cievy. Pri použití roztoku Feresolu existuje riziko popálenia pokožky u dieťaťa. Aj časť zložiek môže preniknúť do krvi a mať negatívny vplyv na detské telo.
 2. Neaplikujte roztok na pigmentové škvrny a nevyskytuje sa. Rodné znamienka sú nasýtené veľkým množstvom melanocytov. Pri rôznych nepriaznivých faktoroch sa môžu transformovať na malígne nádory - melanómy.
 3. Nepoužívajte fenolazol na veľké plochy pokožky - viac ako 20 cm2. V takom prípade môže do krvi vstúpiť veľké množstvo toxických zložiek roztoku.
 4. Činidlo sa nepoužíva na liečbu výrastkov na perách a slizniciach.
 5. Keď sa objaví vyrážka po aplikácii roztoku, liek sa má prerušiť a konzultovať s lekárom. Svrbenie kože a žihľavka sa vyskytujú, keď ste alergický na zložku produktu - fenol. Ak existuje alergická reakcia na zloženie roztoku, liek sa nemôže použiť.
 6. Nekombinujte liek s inými masťami a výrobkami. Tiež po nanesení lepidlo nelepí. Počas ošetrovania kontaktu ošetrenej pokožky sa odporúča vyhnúť sa syntetickému oblečeniu.

Ak máte tieto kontraindikácie, odporúčame vám vyskúšať veľmi účinný liek na liečbu Papillitis z bradavíc a papilómov.

štruktúra

Foto: Zloženie Feresol

 • aktívna účinná látka fenol;
 • tricresol.

Tento liek sa vyrába v 50 ml fľašiach. V súprave s fľašou sú drevené aplikátory, ktoré potrebujú presne aplikovať produkt priamo na tvorbu kože.

Nežiaduce účinky

Po nanesení roztoku je možné začať sčervenaním a opuchy pokožky. Môže sa tiež vyskytnúť alergická reakcia.

S vývojom vedľajších účinkov by sa malo používanie lieku zastaviť.

Návod na použitie Ferezol

Riešenie je určené len na vonkajšie použitie.

Odstránenie papilómov a genitálnych bradavíc:

Foto: Odstránenie papilómov a kondylómov

Roztok sa aplikuje presne na ošetrenú oblasť malou drevenou tyčinkou. Je potrebné, aby sa prostriedky nedostali na susednú zdravú pokožku, ako aj na sliznicu.

To je dôležité: na papilóme do 2 mm, ako aj vláknité bradavice, musí byť prostriedok aplikovaný raz.

Väčšie výrastky a bradavice až do 2-3 mm sa trikrát zmrazia s koncentrátom a dokonca štyrikrát denne. Je potrebné urobiť rovnomerné prestávky v čase, aby mohla tekutina vyschnúť.

Bradavice na rukách a chodidlách nohy sa liečia liekom 7-10 krát s minútovými intervalmi.

Genitálne bradavice sa neodporúčajú na likvidáciu samostatne. Liečba feresolom sa musí vykonávať v miestnosti na ošetrenie s pomocou dermatológa. Liečivo sa aplikuje na každý rast 1-2 krát s intervalom približne 3-4 minút.

Postup opakovanej liečby je stanovený 6-8 dní po liečbe. Ako vypadnúť z kôry. Odporúča sa vykonať 4-5 procedúr.

Odstránenie suchých kukurice:

Pred odstránením tvorby keratinizovaného povrchu (plantárne bradavice, keratómy, suché mozoly) je potrebné odstrániť vrchnú vrstvenie nožnicami na manikúru. K tomu je zvyčajne jednoducho aplikovaná keratolytická alebo bežná salicylová masť niekoľko hodín.

Je tiež dôležité poznamenať, že mazaná oblasť by mala byť pokrytá kompresným papierom alebo polyetylénom na vrchole obväzu gázy alebo lepiacej omietky. Potom sa jednoducho obväz odstráni, koža sa dobre varí v horúcej vode, najlepšie pridaním mydla a sódy (trvanie - 10-15 minút).

Horné stratifikácie sa odstraňujú kliešťami alebo nožnicami. Na vysušenej ploche sa roztok Feresolu aplikuje niekoľkokrát za 3-4 minúty.

Keratómy a suché formácie sa ošetrujú 3-4 krát. Aby sa zabránilo popáleniu horiacej dermy, koža sa má mazať zinkovou pastou. Potom ju po celom postupe odstráňte tampónom.

Aplikácia v tehotenstve

Prostriedky použitia počas obdobia gravidity plodu sú možné v prípadoch, keď zamýšľané použitie pre matku prevyšuje riziká pre plod.

Počas dojčenia sa roztok neaplikuje na rastliny umiestnené na hrudi a rukách.

analógy

Foto: Analogy Feresolu

Na prípravu analógového spôsobu vyvolania zápalu sa jedná:

Tieto lieky sa používajú na odstránenie rôznych bradavíc, papilómov a kondylómov.

Cena Feresol je asi 45-50 rubľov. cena:

 1. Solkoderm - 1350 rubľov;
 2. Maxivart - 650 rubľov;
 3. Duofilm - 200 rubľov;
 4. Wartoks - 200 rubľov.

Pozrite si video: Typy bradavíc a papilómy

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

Je to veľmi účinná droga, dobrá na zbavenie sa bradavíc. Poznám ho od detstva. Má nízke náklady. Pomohol mi odstrániť dva bradavice na rukách.

Vôňa, samozrejme, je dosť silná. Môžete tiež trpieť v priebehu konania, ako preplatiť za nové finančné prostriedky.

Alina, 27 rokov - Petrohrad

Referenčné číslo 2

Prípravok dokonale odstraňuje papilómy na krku. Dostatočne efektívne a kvalitné.

Mala som veľké nárasty. Aplikovala riešenie na týždeň. Teraz je koža čistá a hladká.

Valentina, 44 rokov - Moskva

Recenzia №3

Nedávno som našiel bradu na mojej ruke. Kúpil som najlacnejšiu cenu v lekárni Ferezol. Roztok použite 4 krát v intervaloch.

Výborná pre mňa pomohla odstrániť nárast. Docela medicína! Kontrolovaný čas.

Igor, 36 rokov - Nižný Novgorod

Liečili desaťročné bradavice na rukách. Pomáha, aj keď má ostrý, strašný zápach.

Liečivo Feresol na odstránenie papilómov. recenzia

Papilóm nie je len rast kože. Táto akumulácia epiteliálnych častíc vírusovej povahy, pretože papilómy na tele sa vytvárajú v dôsledku ľudskej infekcie vírusom papilómu.

Ak novotvary spôsobujú úzkosť, je lepšie sa ich zbaviť pomocou špeciálnych liekov. Napríklad liečivo Ferezol na odstránenie papilómov ničí vírusové elementy baktericídnym a kauterizačným účinkom a robí to bez poškodenia pacienta.

Ferezol: zloženie a farmakologické vlastnosti

Ferezol je roztok z papilomatózy. Aplikujte ho iba zvonka s maximálnou starostlivosťou, inak náprava zanechá horieť. Liečivá kvapalina sa naleje do liekoviek s kapacitou 10-50 ml.

Zloženie Feresolu je reprezentované fenolom a trikresolom. Aktívne zložky sú zodpovedné za koaguláciu proteínov, to znamená, že ich zložia až do straty fyziologickej aktivity.

Baktericídna vlastnosť lieku je ireverzibilná koagulácia proteínov, ktoré sú súčasťou cytoplazmatických membrán patogénnych mikróbov. V dôsledku toho umierajú patogény. Prípravky pracujú na vírusoch, hubových infekciách, protozoálnych mikroorganizmoch, gram-pozitívnych a gramnegatívnych baktériách.

Cauterizujúci účinok Ferezol dokazuje zničenie najmenších častíc epidermis, z ktorých je bradavica. Pri zdravých tkanivách je produkt nebezpečný s chemickým popálením. Účinok riešenia z vnútra zastaveného okraja, jeho vypúšťanie a zničenie až po nezávislý úpadok. Ak veľkosť prvku dosiahne 2 mm, spracuje sa 3 až 4 krát.

Keď bradavka vypadne, na jej mieste bude zdravá pokožka s normálnou úľavou. Ferezol je netoxický a normálne ho toleruje. Liečivo funguje rýchlo a po týždni zmizne papilóm bez jaziev a zjazvenia.

Indikácie a kontraindikácie

Počas vývoja lieku Feresol lekárnikov určil pre ne niekoľko indikácií:

Predtým ako si kúpite Ferezol a začnete ho používať doma, potrebujete konzultovať s dermatológiou o vhodnosti tejto liečby. Pravdepodobne na odstránenie papilómu pacient bude potrebovať inú drogu.

Kontraindikácie používania lieku Feresol majú len málo, lekári však stále venujú pozornosť:

 • Vyvŕtavanie pier, tváre a slizníc.
 • Vek do 7 rokov. Ak chcete odstrániť bradavice u detí, je lepšie užívať jemné lieky, pretože tenká derma netoleruje silné látky. Okrem toho agresívne zložky môžu čiastočne preniknúť do krvného obehu a nepriaznivo ovplyvniť telo dieťaťa.
 • Pigmentované škvrny a nevi - sú prísne zakázané manipulovať s deštruktívnymi látkami. Melanocyty nasýtené melanocytmi za nepriaznivých okolností sú schopné degenerovať do malígnych nádorov. Jedným z faktorov môže byť liečba škvŕn a močov Ferezol.
 • Liečba kožných oblastí, ktorých plocha presahuje 20 metrov štvorcových. pozri V prípade rozsiahlych lézií môže byť obehový systém obohatený o toxické zložky roztoku.

Kombinujte Ferezol s inými liekmi, aby ste odstránili prvky zakázané. Ošetrená oblasť nemôže byť utesnená omítkou a skrytá pod syntetickým oblečením.

Ako odstrániť papilóm Feresolom: Pokyn

Bez ohľadu na to, čo sa odstráni - papilóm alebo kondylóm, liek sa aplikuje v podstate pomocou dreveného alebo bavlneného aplikátora.

Je prísne zakázané používať veľké dávky roztoku a umožniť ich rozptýlenie na zdravú pokožku a sliznicové tkanivá.

Malé papilómy s veľkosťou až 2 mm a bradavka je možné mazat Feresolom iba raz. Veľké prvky sú podrobené trojnásobnému ošetreniu alebo lubrikované roztokom 4 krát denne. Medzi manipuláciami by sa mali robiť ekvivalentné prestávky, aby výrobok mal čas absorbovať a vysušiť.

Vírusové nádory na chodidlách a rukách sú lubrikované 7 až 10 krát za sebou v minútových intervaloch. Genitálne bradavice by mali byť odstránené od lekára v miestnosti na ošetrenie. Špecialista starostlivo zvládne každú dávku 1 až 2 krát, pričom dodržiava interval 3 až 4 minúty. Môžete navštíviť skriňu opäť 6 až 8 dní, hneď ako kôra vypadne. Celkovo je potrebných 4 až 5 procedúr.

V prítomnosti suchých kukurice sú odstránené Feresolom podľa nasledujúcich pokynov na použitie:

Na ochranu okolitej pokožky pred popáleninou je namočená zinkovou pastou. Po ukončení postupu sa zvyšky stierajú tampónom.

V tehotenstve sa feromón používa proti papilómom iba vtedy, keď je lekár presvedčený, že liek bude prínosom pre matku a nebráni normálnemu vývoju plodu. Počas laktácie sa roztok nemá aplikovať na bradavice na rukách a pokožke mliečnych žliaz.

Ak pacient nemôže použiť roztok podľa indikácií a zostáva potreba odstránenia papilómov, môže dermatológ odporučiť nasledovné:

Každý prípravok má svoje vlastné špecifiká použitia. Preto nahrádzanie Feresolu analógom bez vedomia lekára nestojí za to.

Cena a recenzie

Predaj lieku Feresol v lekárňach v Rusku a najmä v Moskve, môžete za rozdielne ceny, čo závisí od veľkosti fľaše a obchodnej známky. Cena jednej fľaše sa pohybuje od 150 do 400 rubľov. V ukrajinskej hrivny, cena Ferezol je 16 - 20 UAH. pre najmenšiu liekovku.

Účinnosť lieku nemožno pochybovať - ​​skutočnosť, že liek je vhodný pre papilómy, je možné prečítať v recenziách. Mnohí pacienti sa dokázali zbaviť nevyspytateľného rastu doma s minimálnymi nákladmi. U pacientov s precitlivenosťou spôsobilo roztok opuch a sčervenanie kože. Svrbenie kože a vyrážky sa objavia, keď je fenol netolerantný - aktívna zložka Feresolu.

Ale tu som sa na fóre dozvedel, ako je možné odstrániť papilómy Feresolumom do jedného týždňa a prečítať recenzie iných ľudí. Bez váhania som objednal tento prostriedok a začal sa s ním zaobchádzať. Samozrejme, že papilomavírus je v tele hlboko skrytý a nemožno ho poraziť. Ale vonkajšie prejavy Feresol čistí úplne. Všetko bolo vykonané podľa pokynov a po 3 procedúrach od bradavíc nebola žiadna stopa.

FEREZOL

100 g - fľaše z tmavého skla (1) s aplikátormi - balenia z lepenky.

Ferezol má cauterizujúci účinok, koaguluje kožné proteíny.

- bežné bradavice a plantárne bradavice;

- špicatý kondylóm kože;

- pigmentové nevi (materské znamienka);

- vyrážky, ktoré sa nachádzajú na červenom okraji pier a slizníc;

- výrobok neaplikujte na povrch pokožky viac ako 20 cm 2;

- zvýšená individuálna citlivosť na zložky lieku.

Feresol je určený len na vonkajšie použitie.

Liečivo sa aplikuje presne na ošetrovanú oblasť malou, tenkou drevenou tyčinkou, ktorá zabraňuje jej prieniku do susedných zdravých oblastí pokožky a slizníc.

Na malých papilónoch (až do veľkosti 2 mm) a bradavka z Feresolu sa aplikujú raz.

Väčšie papilómy a malé bradavice (o veľkosti 2-3 mm) sa lubrikujú liekom 3-4 krát, pričom sa odoberajú prestávky na sušenie nanesenej kvapaliny.

Pred odstránením bradavice Ferezolom hustý keratinového povrch na rukách, plantárna bradavice, keratitída, suché mozole musia byť odstránené z povrchových vrstiev nadržaný. Pre tento účel, po dobu niekoľkých hodín sa aplikuje keratolytické masť (napríklad 10% alebo salicylová a kol.), Ktorý zahŕňa vymastený časť kompresný papiera alebo plastovej fólie, a potom použiť gázy obväz. Je možné držať s náplasťou. Potom obväz alebo náplasti odstráni, kožu naparené v horúcej vode s mydlom a sódou po dobu 10-15 minút a odstránenie zrohovatenej vrstvy (klinec nožnicami alebo kliešťami). Zmrazené semená sa niekoľkokrát aplikujú na vysušenú pokožku, aby sa prípravok vysušil 3-4 minúty.

Bradavice na rukách a chodidlách sa ošetrujú Feresolom 7-10 krát s intervalom 3-4 minút.

Keratómiu a suché kalusy treba liečiť 3-4 krát v intervale 3-4 minút.

Ak je potrebné opakovane aplikovať liečivo, aby sa zabránilo popáleniu okolitej pokožky, odporúča sa mazať zinkovou pastou. Pasta sa odstráni suchým gázovým tampónom po vysušení posledných dávok Feresolu.

Genitálne bradavice sa neodporúčajú odstrániť sami o sebe, ich liečba feresolom sa vykonáva v procedúrnej miestnosti polyklinikou dermatovenerológom alebo urológom. Liečivo Feresol sa aplikuje na každý prvok jednotlivo 1-2 krát s intervalom 3-4 minút.

Opakované ošetrenie sa vykoná v prípade potreby 6-8 dní po klesnutí kôry. Je dovolené vykonať 4-5 procedúr.

Otok a začervenanie kože pri aplikácii do oblasti očí, ktoré prechádzate sami. Alergické reakcie.

Komponenty lieku sa ľahko rozpúšťajú v maste, preto sa neodporúča lubrikovať pokožku ošetrenú Feresolom s lubrikantmi.

Nedovoľte, aby liek vstúpil do slizníc, najmä do slizníc. V prípade kontaktu s očami ihneď vypláchnite veľkým množstvom vody a vyhľadať lekársku pomoc od oftalmológov.

Je neprípustné obväzovať oblasti ošetrené liekom, zapečatiť im pomocou pomôcky, mazať ich mastmi a odstrániť kôru; Neaplikujte liek skôr, než vyššie uvedené časy. Odevy vyrobené zo syntetických tkanín by sa nemali dotýkať oblasti pokožky liečenej liekom.

Sa nevzťahujú na Ferezol útvarov umiestnených v kožné záhyby (inguinálna záhyby análnej oblasti, medziprstové priestory, atď) a silne potenie časti nedošlo k popáleniu pokožky neovplyvnenú kontaktovanie povrchu alebo v dôsledku šírenia prípravku na vlhkú kožu.

Oblasť pokožky ošetrenej Feresolom musí byť sušená na vzduchu, nesmie sa mazať žiadnymi masťami a prvý deň po ošetrení sa má umyť vodou.

V prípade náhodného kontaktu s drogou na zdravú kožu, musí byť okamžite a jemne, bez trenia, odstrániť ju z kože, a potom liečiť postihnutú oblasť s liehom alebo 10-40% kvapaliny na báze alkoholu (vodka, pleťové vody, kolínske vody) a dôkladne umyť teplou mydlovou vodou.

Ak dôjde k popáleniu, odporúčajú sa lieky na popáleniny a hojenie. Pri správnej aplikácii droga nenecháva zjazvenie.

Osobitná starostlivosť a opatrnosť sa vyžaduje pri liečbe detí týmto liekom.

Použitie lieku je možné v prípadoch, keď zamýšľané použitie pre matku prekračuje potenciálne riziko pre plod alebo dieťa. Počas laktácie sa neodporúča odstrániť formácie umiestnené na mliečnych žľazách a rukách.

Ferezol: recenzie, návod na použitie a zloženie

Existuje niekoľko typov výrastkov, ktoré musia byť zlikvidované špeciálnymi prostriedkami. V tomto článku sa bude zaoberať nápravou "Ferezol": návod na použitie, cena, recenzie.

Zloženie a forma uvoľnenia

Liečivý liek s kauterizačným účinkom. Vyrába sa vo forme kvapalnej suspenzie a naleje sa do bublín tmavého skla, väčšinou 10 gramov. Súprava obsahuje špeciálny šikovný aplikátor.

100 g liečiva obsahuje: trikrezol (40 g) a fenol (60 g).

Farmakologický účinok

"Ferezol" je prípravok s kombináciou akcie. Má baktericídny a kauterizačný účinok.

Dávkovanie a podávanie

Liek nie je určený na vnútorné použitie. Aplikuje sa výhradne na postihnuté miesta pokožky (tenká drevená tyč), vyhýbať sa kontaktu so zdravou kožou.

Dôležité vedieť: Vyhnite sa liečbe slizníc.

"Ferezol" - inštrukcia (recenzie sú uvedené v tomto článku):

 1. Liečivo sa aplikuje na každý prvok jednotlivo. Toto by malo byť vykonané prísne na postihnutom mieste a vyhnúť sa na zdravú pleť.
 2. Papilómy a bradavice malých rozmerov sa spracovávajú raz denne. Tento postup liečby je dostatočný na to, aby sa zbavil nánosu.
 3. Na suchých miazgách sa liek aplikuje približne štyrikrát, interval medzi liečbou je päť minút.
 4. Ovplyvnené oblasti na podrážkach by mali byť rozmazané asi desaťkrát a tiež by mali vydržať interval medzi liečbami.
 5. Bradavice na rukách sú spracované asi sedemkrát v intervale troch minút.
 6. Keratómy, ako aj suché mozoly môžu byť ošetrené štyrikrát v intervale 5 minút.
 7. Pri analýze inštrukcie lieku "Ferezol" a spätnej väzby od odborníkov možno poznamenať, že kvôli najlepšiemu účinku musí byť kvapalina úplne úplne vysušená.
 8. Hustý keratinizovaný povrch pred ošetrením je v pare, aby bolo jednoduchšie zbaviť sa vrchných vrstiev. Urobte to vo vani s horúcou vodou, sódom na pečenie a mydlom na bielizeň.
 9. Neodporúča sa odstrániť genitálne bradavice samostatne. Takúto manipuláciu vykonáva špecialista.
 10. V prípade potreby opakujte liečbu po týždni po páde suchej kôry. Ak ju držíte skôr, na koži sa môže vyvíjať horieť.
 11. Aby sa zabránilo negatívnym dôsledkom, nie je povolených viac ako päť procedúr.

S ohľadom na "Ferezola" (návodu na použitie) Pripomienky odborníkov sa zhodujú na tom, že časté užívanie tejto drogy, aby nedošlo k poleptanie, je potrebné mazať pokožku zinkovej pasty okolo poškodenej pokožky.

Indikácia na použitie:

 1. Odstránenie bradavíc (plantárne, bežné a vláknité).
 2. Ako sa zbaviť machov (suché).
 3. Eliminácia keratómu.
 4. Papilóm.
 5. Condylóm (špicatý).

Kontraindikácie užívania lieku

Každá droga má svoje vedľajšie účinky. Pozrime sa podrobnejšie na to, čo majú v programe Ferezol (recenzie pacientov):

 1. Neaplikujte drogu na veľkú plochu poškodenia. Takéto manipulácie by mali robiť špecialisti.
 2. Je prísne zakázané používať deti do 7 rokov.
 3. Nemôžete liečiť pigmentové škvrny a krtky.
 4. Pri alergických vyrážkach nie je priradené "Ferezol".
 5. Lieky sú kontraindikované v prípade osobnej neznášanlivosti na niektoré zložky.
 6. Je zakázané používať tehotné ženy počas laktácie. V zriedkavých prípadoch môžu predpisovať liečbu Ferezolom. Postup by však mal vykonávať špecialista.

"Ferezol" z kondylómu (recenzie možno prečítať v tomto článku): aké formulácie nemožno s drogou odstrániť?

 • Veľký rast (viac ako 20 mm).
 • Ak sa tvorba objavila na slizniciach alebo genitáliách a tiež na análnej oblasti.
 • Ak je kondylóm poškodený, čo je sprevádzané krvácaním.

Nežiaduce účinky

Liek "Ferezol" má vedľajšie účinky, aj keď ich nie je veľa.

 • Liečba tváre môže spôsobiť začervenanie alebo opuch. Spravidla tieto príznaky prechádzajú nezávisle. V zriedkavých prípadoch je potrebná lekárska konzultácia.
 • Alergická vyrážka na pokožke.
 • Môže tiež spôsobiť svrbenie pokožky.

predávkovať

Nadmerné dávky môžu spôsobiť poleptanie na koži, čo vedie k intoxikácii. Takéto poškodenie sa neodporúča zaobchádzať samostatne, je potrebné konzultovať s odborníkom.

Ferezol z plantárnych bradavíc (recenzie)

Aké sú bradavice? Je to trochu malých výrastkov (nádorov), na koži, ktorá veľkosťou nie je väčšia ako jeden centimeter (v zriedkavých prípadoch existujú výnimky). Ako sa s nimi môžeme zbaviť pomocou drogy? Ak chcete odstrániť nepríjemné nahromadenie, potrebujete trochu trpezlivosti a úsilia. Zoberme si krok za krokom "Ferezola" inštrukcií a reakcií ľudí o tom, ako liek zvláda plantárními bradavice.

Dôležité je mať na pamäti: kvapalina sa aplikuje s tenkou drevenou tyčinkou (môžete použiť špáradlo alebo zápalku) striktne na bradavice.

 1. Ak je bradavica malá, stačí jedna aplikácia. Ak prekročí dva centimetre, spracuje sa asi štyrikrát v intervale 10 minút.
 2. Pred aplikáciou lieku je potrebné ošetriť prípravok salicylovou masťou, pevne ju pokryť polyetylénom a obaliť ho obväzom. Tento druh kompresie zostáva tri hodiny. Potom sa pozostatky masti starostlivo odstránia z kože.
 3. Ďalším krokom je ukradnutie poškodenej epidermis. To pomôže kúpeli s horúcou vodou, sódom na pečenie a mydlom na bielizeň.
 4. Po kúpeli je keratinizovaná oblasť rezaná čistými pohybmi pomocou ostrých nožníc na manikúru. Vykonajte to veľmi opatrne, aby ste nepoškodili.
 5. V prípade potreby (keď zmizne sušená kôra) zopakujte manipuláciu.

Podľa mnohých recenzií ľudí tento liek na bradavice nezanecháva ani jazvy na koži. Pri správnom používaní je postup bezbolestný.

Ferezol z papilómy: recenzie, cena

Papilloma - nie len tak stavať-up na koži. Táto zložka epitelové bunky vírusovej povahy (pretiahnutý, oválneho tvaru), tj. príčinou je infekcia človeka. Tieto porasty musia byť odstránené pomocou špeciálnych prípravkov. Papilloma, postihujúce najmä očných viečok, krku a podpazušia. Droga "Ferezol" papillom, skutoční lekári hovoria príčiny zničujúce ranu vírusové prvky na úkor baktericídne a poleptanie. Pri správnom použití žiadne poškodenie pacienta. Kúpiť liek bez lekárskeho predpisu, môžete v každej lekárni. Cena je závislá na kapacite lieku. On "Ferezol" z papilómy (recenzia), cena sa pohybuje od 150 do 350 rubľov. na fľaštičke.

Zbaviť sa tohto typu budovania sa uberá rýchlejšie. Papillóm, na rozdiel od bradavíc, by nemal byť dusený, vysychali a zmizli rýchlejšie. Niektorí ľudia môžu mať vedľajšie účinky vo forme sčervenania a svrbenia pokožky, alergickej vyrážky alebo dokonca žihľavky.

O "Ferezole" z papilómov, recenzie skoro prišli k jednému stanovisku: ak je liek používaný správne, potom epidermis nezanechá stopu. Mnohí pacienti sa dokázali zbaviť samého seba doma. Ale predtým musíte starostlivo prečítať pokyny.

Liekové analógy

Rovnako ako u iných liekov, vypaľovať riešenie má tiež svoje náhradníkov. Tento článok popisuje drogu "Ferezol" (návod na použitie, cenu, hodnotenie), analógy a priemernej výške nákladov, ako aj stručné pokyny každý sa bližšie pozrieť.

 1. "Verrukatsid" (170 rubľov.) - efektívne lieky, zamerané na boj proti akýmkoľvek druhom rastu. Jediná nevýhoda - to je jeho agresívne zloženie, takže použitie musí byť veľmi opatrne. Aplikujte len zvonka so špeciálnym aplikátorom, ktorý je v balení.
 2. "Solkoderm" (460 rubľov.) - liečivo nielen vypaľovať, ale tiež sa používa mumifikovaných akcia od benígnych lézií epidermis. Nezávislí odborníci používajúci lieky sa neodporúča. Všetky manipulácie s liekmi na mieste v nemocnici.
 3. "Maxivart" (600 rubľov.) - bezbolestné inovatívne riešenie, schopné zbaviť sa nepríjemného rastu v jednom zasadnutí. Liek je ľahko použiteľný. Je potrebné umiestniť okraje aplikátora striktne nad bradavicu tak, aby boli v tesnom kontakte. Potom s malým úsilím stlačte plechovku a podržte ju asi desať sekúnd. Toto stlačenie sa vykonáva trikrát za sebou.
 4. "Duofilm" (300 rubľov.) - kombinovaná droga, ktorá sa môže rýchlo zbaviť bradavíc. Roztok sa aplikuje v takom množstve, že úplne pokrýva nános. Zvláštnosť spočíva v tom, že poškodená oblasť pokožky po ošetrení môže byť lepená adhezívnou omietkou.
 5. "Vartoks" (200 rubľov.) - bezbolestne zmäkčuje hrubé výrastky a odstraňuje horné tkanivá epidermy. Táto krémová pasta, ktorá obsahuje prírodné zložky. Naneste silnú vrstvu na požadovanú oblasť, horný kryt s bavlneným kotúčom a fixujte pomocou lepiacej omietky. Nechajte na deň, potom použite pemzu na odstránenie nánosu.

Interakcia s inými liekmi

Neodporúča sa dodatočné ošetrenie postihnutých oblastí pokožky dermatologickými činidlami, ako aj masťami, tk. zložky liečiva sa ľahko rozpúšťajú v masťovej báze a strácajú svoje liečivé vlastnosti.

Aplikácia v tehotenstve

Počas dojčenia je zakázané odstrániť rast v oblasti prsníkov a rúk, aby nedošlo k poškodeniu zdravia dieťaťa.

Použitie lieku "Ferezol" v tehotenstve je možné v prípadoch, keď prínosy pre ženy prevyšujú možné riziko pre plod. Pred použitím vyhľadajte lekára.

Špeciálne pokyny:

 1. Aplikujte roztok na starostlivo umyté časti pokožky.
 2. Prípravok je potrebné používať veľmi opatrne, aby sa nedostal na sliznicu. Ak sa tak stane, ihneď dôkladne opláchnite tečúcou vodou a poraďte sa s odborníkom.
 3. Je zakázané lepiť ošetrené časti pokožky lepiacou páskou alebo obväzom. Roztok musí byť úplne suchý a nasiaknutý na vzduchu.
 4. Nedoporučuje sa mazať poškodenú pokožku inými masťami. To je spôsobené tým, že zložky, ktoré tvoria "Ferezol", majú schopnosť ľahko sa rozpúšťať v masti, čo vedie k negatívnym následkom.
 5. Aby sa zabránilo chemickým popáleninám, je zakázané spracovávať časti tela pred termínmi stanovenými v návode. tj Ďalšia manipulácia by sa mala uskutočniť za päť dní alebo dokonca o týždeň neskôr.
 6. Počas liečby sa vyhýbajte kontaktu ošetrovaných častí pokožky so syntetickými výrobkami.
 7. Nepoužívajte lieky na záhyby pokožky. Vyhnite sa vniknutiu do tuku a análnej oblasti a do interdigitálnych priestorov.
 8. Aby sa zabránilo alergickému vyrážaniu na miestach s vysokou vlhkosťou, neodporúča sa na telo rozmazávať potenie.
 9. Prípravok by mal samo o sebe úplne vyschnúť, netrieť roztok.
 10. Ak sa "Ferezol" dostane na zdravú oblasť pokožky, musíte sa jej opatrne zbaviť a ošetriť ho roztokmi obsahujúcimi alkohol.
 11. Ak dôjde k popáleniu, potrebujete navštíviť lekára.

Podmienky skladovania

Ferezol v lekárňach sa vydáva bez lekárskeho predpisu. Uchovávajte liek na tmavom mieste pri teplote +20 stupňov. Trvanlivosť neotvorenej injekčnej liekovky je päť rokov.

V tomto článku sme skúmali, čo je "Ferezol" (návod na použitie), cena lieku. Správne recenzie majú väčšinou pozitívny obsah. Je dôležité si uvedomiť, že negatívne dôsledky akéhokoľvek lieku sa často vyskytujú v dôsledku nedostatočne študovaných pokynov a nesprávnej aplikácie.

Ferezol

Popis je aktuálny 09.10.2014

 • Latinský názov: Pheresolum
 • ATX kód: D11AF
 • Účinná zložka: Fenol (fenol), trikresol (trikresol)
 • výrobca: Retinoidy (Rusko)

štruktúra

Zloženie liečiva zahŕňa fenol a tricresol.

Forma vydania

Ferezol je dostupný ako riešenie pre vonkajšie použitie.

Farmakologický účinok

antiseptický a kauter prostriedky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Liečivo je kombinovaným činidlom vypaľovať a baktericídne akcie. Špecifickosť akcie je ireverzibilná koagulácia proteínov, ktoré vstupujú do vitálnych štruktúr mikróbov, čo vyvoláva stratu funkcií a smrť. Liečivo ovplyvňuje mnoho baktérií, húb, vírusov a prvokov. Cauterizačné vlastnosti sú spôsobené deštrukciou makromolekúl buniek vlákien komplikácií a slizníc. Pri interakcii s tkanivami tela vyvolávajú chemické popáleniny.

Indikácie na použitie

Obyčajné, plantárne a podobné bradavice, genitálne bradavice, suché mozoly, keratomas, papilloma.

kontraindikácie

Feresol by sa nemal používať v prípade precitlivenosti na liek. Okrem toho, medzi zistenými kontraindikáciami névy, vyrážky v okolí pier a na slizniciach, materské znamienka.

Riešenie sa nedá aplikovať na kožu o viac ako 20 metrov štvorcových. cm.

Deti do 7 rokov by sa nemali používať.

Pre tehotné a dojčiace ženy je povolené používať liek len vtedy, ak je prínos liečby vyšší ako pravdepodobné riziko pre dieťa. Avšak, ak existujú vzdelania na mliečnej žľazy, počas tohto obdobia laktácie Použitie prípravku Pherosol sa neodporúča. Okrem toho momentálne nemôžete použiť na odstránenie formácií na rukách.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky môžu byť nasledujúce:

 • koža: ak je ošetrená oblasť pokožky v blízkosti očí, je možný opuch sietnice, ktorý spravidla prechádza sám;
 • imunitný systém: alergie;
 • všeobecné reakcie: pocit pálenia na mieste, kde sa liek aplikuje.

Pokyny na použitie Feresolu (Metóda a dávkovanie)

Použite roztok len na pokožku. Návod na použitie informuje, že by mal byť aplikovaný presne na oblasť, ktorá sa má ošetriť malou drevenou tyčinkou. Je dôležité zabezpečiť, aby sa produkt nedostal na zdravú pokožku a sliznice. Na papilloma až 2 mm a vláknitej bradavice liek sa aplikuje raz. Väčšia veľkosť papilloma a bradavice od 2 do 3 mm mazané 3-4 krát, medzi ktorými potrebujete krátku prestávku, aby sa roztok usušil.

Pred odstránením lieku Feresolom bradavice na kefy s hustým keratinizovaným povrchom, keratomas, plantárne bradavice a suché mozoly, z povrchu je potrebné odstrániť horné stratifikácie. Na tento účel, keratolytickej masti. Aplikuje sa po dobu niekoľkých hodín, pokrývajúca ošetrenú plochu kože kompresný papiera alebo plastovej fólie, a zabintovyvaya gáza obväzu alebo náplasti zakleivaya. To sa potom odstráni a koža v pare v horúcej mydlovej vode s prídavkom sódy 10-15 minút a odstrániť nožnice na nechty alebo klieští nadržané vrstiev. Ferezol nanáša na kožu niekoľkokrát s prestávkami po dobu 3-4 minút pre sušenie:

 • bradavicena ruky a chodidlá sú spracované 7-10 krát;
 • keratomas a suché mozoly spracované 3-4 krát.

Aby sa zabránilo popáleniu zdravého kože, môžu sa mazať zinkovou pastou, ktorá sa po použití lieku odstráni suchou gázou.

Pokyn o Feresole to informuje genitálne bradavice je lepšie odstrániť na klinike v kancelárii dermatovenerológ alebo urológ. Liečivo sa aplikuje 1-2 krát s prerušením 3-4 minút.

Použitie drogy opäť môže byť 6-8 dní po koryte ustúpi. Nesmie existovať viac ako 4-5 procedúr.

Ak kryštál vypadne v injekčnej liekovke, musí byť zahrievaný vo vodnom kúpeli pri teplote približne 30 stupňov a trochu pretrepávať. Po rozpustení kryštálov sa môže liek použiť.

predávkovať

Ak Feresol padá na veľkú plochu pokožky, môže dôjsť k chemickému spáleniu, ako aj k všeobecnej intoxikácii.

interakcie

Riešenie by sa nemalo miešať s masťami, pretože v tomto prípade stráca účinnosť.

Obchodné podmienky

V Rusku sa táto droga vydáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu, na Ukrajine - podľa predpisu.

Podmienky skladovania

Liek sa má uchovávať v pôvodnom obale. Teplota by mala byť 8-15 ° C.

Uchovávajte na miestach, ktoré sú pre malé deti neprístupné.

Dátum vypršania platnosti

Päť rokov od dátumu uvedeného na obale.

Analogy Feresolu

Analógy lieku Feresol v lekárňach možno nájsť nasledovne:

Každá z prípravkov má svoje vlastné nuansy použitia. Pred nahradením analógov lieku Feresol sa poraďte s lekárom.

Recenzie o Feresol

Liečivo je veľmi bežné. Tí, ktorí ju používali pri bradaviciach, recenzia na Feresol odchádzajú hlavne pozitívne. Je však veľmi dôležité používať ho podľa pokynov.

Recenzia o lieku Feresol tiež uvádza, že liečba je dosť bolestivá. Často spálenie a jazvy na koži. To je dôvod, prečo mnohí pacienti stále uprednostňujú iné metódy, napríklad zmrazovanie alebo kaučuku laserom. Nemali by sa však priradiť k sebe. Použitie tohto alebo takéhoto nápravy je potrebné iba po konzultácii s lekárom.

Cena Ferezola, kde kúpiť

Kúpiť Feresol v Moskve, rovnako ako aj v iných ruských mestách môže byť za rôzne náklady v závislosti od objemu fľaše. Zvyčajne sa ponúka v lekárňach vo fľaštičke s obsahom 10 g, ktorá sa nachádza v kartónovom obale. Cena Feresolu v rubľoch je v priemere 252 rubľov. Vo veľkých mestách to však môže stáť viac. Napríklad, môžete si kúpiť túto drogu v Petrohrade za cenu 300 rubľov.

Recenzie Feresolu

Výrobok: malta

Natasha (pozitívna spätná väzba)

Eliminuje papilómy aj bradavice

Ferezol dlho ležal so mnou a stále funguje rovnako ako predtým - má dlhú dobu skladovania a výrobok nestráca svoju účinnosť v priebehu času. Existujú už dva plusy, ako vidíte. Vzali som bradavice do celej rodiny a hlavne som musel až do vyliečenia HPV. Papilloma Ferezol pre podávanie raz alebo dvakrát ničí, ani nemusíte čakať - zaoberal chudák zdvojnásobí cez, skukozhivaetsya, potom zmizne úplne a všetky. S bradavicami som pracoval dlhšie - čím je hustšia vrstva kože, tým ťažšie bude zničiť, takže plantárna rastlina bola odstránená až po 6 aplikáciách. Ale bolo to a to je najdôležitejšia vec. Na mieste uškrtenie papillom a bradavice Aj ťažko zistiteľné pigmentových škvŕn alebo niečo podobné, boli, boli pár týždňov obvykle zmizne, potom je koža úplne čisté. Na nedostatky môžem povedať toto - ak nechcete, aby poškodenie kože v okolí bradavice, stačí dať na neho všetok tuk, hustej smotany - mám rozmazaný panthenol. Dokonca aj vtedy, keď kvapka Feresolu náhodne padla na túto stránku, nedošlo k popáleniu, krém bol chránený. Rovnako ako mnoho iných, cítim Ferezola veľmi nerád - ako jed však stále musia, ale že je potrebné urobiť, pretože neodmietla z takého účinným nástrojom.

Agnia (pozitívna spätná väzba)

Páčilo sa mi, zbavil sa planárnych bradavíc

Efektívnym liekom, môžete si jednoducho kúpiť a odstrániť bradavice doma bez drahých laserových ošetrení. Vymazal som plantárne bradavice - nakoniec sa to úspešne podarilo, len sa to nestalo hneď. Veľmi veľa vinu - správne používať drogu - Ukázalo sa, že to nie je len zdvihnúť a šíriť bradavice, je nutné znížiť zrohovatenú vrstvu pokožky s ním. Ak to neurobím, ako som mal s prvou bradavicou, najmenej päťnásobkom mága, len sa zmení na čierne, ale nikde nezmizne. Ale ak si všetko podľa návodu, naopak, stavať-up a žiadna stopa zostane - koža na mieste bradavice stmavne celku, potom je kôra je tvorená. No a už keď zmizne, koža sa stane absolútne čistou a rovnou - konečne je možné obliecť akúkoľvek obuv bez nepohodlia. Znamená nepálil, ja osobne nespôsobil, takže môžem naznačiť iba dve nevýhody - že neexistuje žiadny aplikátor mal špáradlo rozmazaniu riešenia a hroznú štipľavý zápach - Radím vám používať na balkóne, a celý byt smrdel.

Verruccidum (alebo pherezol) z papilómov a bradavíc: inštrukcie a opis lieku

Verrukatsid je kauterizujúci prípravok na bradavice a papilómy, ktorý sa používa v lekárskych zariadeniach aj doma. Účinnosť je vysoká.
Farmakologická skupina je lokálne nekrotizujúce činidlo.
Vyrába ruská farmaceutická spoločnosť Retinoidy.

Cena v lekárňach: približne 200 rubľov za jednu fľašu.

obsah:

Stručne o príprave

 • Verruccidum v preklade znamená: verruka - bradavica, cid - zničiť
 • Zloženie: fenol a metakrezol.
 • Ferezol - predchádzajúca verrukatsida. Zloženie pheresolu: fenol a trikresol. V súčasnosti sa nevyrába a nie je k dispozícii v lekárňach.
 • Ako Verrucacid účinkuje? Fenol a metakrezol spôsobujú zrážanie bielkovín, čo znamená nekrózu kožných buniek. Výsledkom toho je, že bradavice sa zhoršujú a zomierajú.
 • Vzhľad (fotka vyššie): sklenená fľaša - 2 g drogy. Klobúk s aplikátorom, ako sú parfumy.
 • Ostrý zápach fenolu.
 • Verrukatsid je vždy riešenie. Masť "verrukatsid" - takéto liečivo sa nevyrába.

Návod na použitie

Medicína Verrukatsid - súbor toxických látok. Nielenže zabíjajú bunky pokožky, ale môžu sa tiež absorbovať cez kožu a majú toxický účinok na ľudský nervový systém. Z tohto dôvodu sa liečba kože týmto liekom musí vykonávať striktne podľa pokynov.

Liečba veru kyslých bradavíc (chrbtice) a suchých kukurice

1) Jeden deň pred ošetrením v oblasti shipitsy vložiť náplasť Salipod (podrobnosti o Salipod) alebo ster krém Vartoks a utesnenie omietok (čítajte pokyny v paste Vartoks).

2) Odstráňte pásik. Odrežte zmäkčenú bradavicu na nulu. Moja pokožka je teplá mydlom a vodou. Poďme dobre vysušiť.

3) Osušte pokožku okolo hrotu zinkovou pastou, aby ste ju chránili pred popáleninami.

4) Vezmite viečko Verrukacida, ponorte aplikátor do roztoku. Vypusťme nadbytočné riešenie!

5) Naneste jednu kvapku lieku presne na povrch hrotu.

6) Počkajte 5 minút, kým sa roztok úplne nevysuší. Nefukujte! Nechajte ho vysušiť. Potom použijeme ešte jednu kvapku.

7) V intervaloch 5 minút sa teda aplikujeme v množstve 5 až 7 kvapiek liečiva v závislosti od veľkosti hrotu.

Liečba filamentóznych papilómov a keratómov verkokyselinou

1) sa opatrne pridá vlhkú pokožku, podpazušia, medziprstových priestorov, tanínových záhyby, záhyby pod prsiami v análnej oblasti. Vysoké riziko spálenia okolitej kože!

2) Predbežné na filiformné papilómy nelepia a nerozmazávajte ich

3) Kožu okolo papilómu namažte zinkovou pastou, aby ste ju chránili pred popáleninami.

4) Aplikátor aplikujte jednu kvapku roztoku na papilóm.

5) Nechajte úplne vyschnúť.

6) Ak je veľkosť papilómu väčšia ako 2 mm, potom po 5 minútach môžete použiť ďalšiu kvapku liečiva a potom po 5 minútach - tretiu kvapku.

Ako používať Verrukacid s vulgárnymi bradavicami na rukách

Pokyny sú rovnaké ako pre trny. Iba nemôžete predtým vyparovať a odstrihnúť kožu na bradaviciach. A v ostatných - to isté.

Liečba verukovými genitálnymi bradavicami

1) Liečba kože v oblasti slabín by mala vykonávať lekár, ktorý takýto postup trvale vykonáva (dermatológ alebo gynekológ).

2) Predparovanie a ničenie.

3) Liečba sa môže vykonávať len na pokožke. Na slizniciach nie je možné.

4) Kožu okolo kondylómu namažte zinkovou pastou, aby ste ju chránili pred popáleninami.

5) Ponorte aplikátor do roztoku a nechajte prebytočný tok.

6) Naneste jednu kvapku lieku na povrch kondylómu.

7) Nechajte namočiť a vysušiť počas 5 minút. Nefukujte!

8) Ak je veľkosť kondylómu väčšia ako 2 mm, potom sa môže na sušenie aplikovať 3 až 4 kvapky liečiva v množstve 5 minút.

Čo robiť potom?

Ihneď po liečbe nie sú prítomné žiadne pocity. Po 10 minútach sa objaví mierny pocit pálenia, pokožka na mieste ošetrenia sa mierne zužuje.
Po vysušení poslednej kvapky lieku bavlneným kotúčom odstráňte vrstvu zinkovej pasty z okolitej kože.

Ošetrená oblasť:

 • Nie je možné držať band-aid alebo obaliť bandážou,
 • Nepoužívajte hrubý alebo syntetický odev, aby ste zabránili poraneniu ošetrenej oblasti pokožky,
 • nie je možné rozmazať žiadnu smotanu alebo masť,
 • nepoužívajte prvý deň,
 • o deň neskôr toto miesto vysuší,
 • O pár dní neskôr sa vytvorí kôra,
 • v 10-14 dňoch kôra vypadne,
 • ak zostane papilóm po páde kôry, liečba sa môže zopakovať podľa rovnakých pokynov.

Nežiaduce účinky

1) Verrukakid môže spôsobiť popáleniny kože.

Čo robiť:

 • okamžite absorbujte prebytočný roztok bavlneným kotúčom,
 • nalejte vodku na miesto popálenia (vodka rozpúšťa Verrucacid lepšie ako čistá voda),
 • opláchnite veľkým množstvom teplej vody,
 • osušte pokožku,
 • Spracovať miesto spálenia pomocou aerosólu "Olazol" alebo "Panthenol" niekoľko dní.

2) Alergická reakcia vo forme vyrážok v odľahlých oblastiach kože, ktoré neboli liečené Verruacidom.

Čo robiť:

 • užívajte protialergické lieky vo vnútri (Cetrin, Suprastin atď.),
 • s indikáciami - topicky antialergické masti.

3) Sčervenanie spojoviek očí. Vyskytuje sa len zriedkavo, len pri spracovaní na tvári. Prechádza sám.

kontraindikácie

 • Nedávajte deťom do 7 rokov.
 • Nemôžete ošetriť pokožku na ploche viac ako 20 centimetrov štvorcových.
 • Nemažte sliznice a pery.
 • Liečba na tvári je nežiaduca (je žiaduce, aby to urobil len lekár).
 • Nemôžete mazať krtky a nevi, aby ste sa vyhli ich rastu a prechodu na rakovinu.

Tehotné a dojčiace ženy

Tehotná - nemôže byť kategoricky
Dojčenie - nemôže byť na hrudi a na rukách. Zvyšok tela - môžete.

analógy

Všetky látky spôsobujúce kauterizáciu a lokálne nekrotizujúce lieky:

 • Ferezol. Je to plnohodnotný analóg verrukakidu, ktorý obsahuje vyššie koncentrácie fenolu a trikrezolu. Na rozdiel od ferezolu má verruacid nižšiu dávku týchto látok. Takže stupeň vyhorenia kože je menší a ďalej na koži nezostanú hrubé jazvy. Preto sa farmaceutická spoločnosť rozhodla ukončiť výrobu ferezolu.
 • Duofilm. Kauterizácia je mierna. Pokyny na použitie duofilmu.
 • Collomak. Tiež mierne pôsobenie cauterizácie. Pokyny pre collomach.
 • Superchistotelo. Sada silných zásaditých látok, ktoré tiež spôsobujú vážne chemické popáleniny kože a neskôr zjavnú jazvu. Prečítajte si podrobné pokyny pre superchistotel.
 • Solkoderm (podrobnosti o Solkoderme)
 • Condilin (čítajte o condyllíne)

Účinnosť a spätná väzba

Recenzie o verrukatside (a ferezole) sú pozitívne tak medzi pacientmi, ako aj medzi lekármi. Liečivo pôsobí jemne, nespôsobuje ťažké popáleniny, nezanecháva drsné jazvy.

Neefektívnosť užívania sa najčastejšie zaznamenáva u pacientov s viacerými léziami a nízkou imunitou.

"Niektoré bradavice sú spracované, ďalšie sa objavujú ďalej." V týchto prípadoch je potrebná ďalšia liečba antivírusovými a imunitnými liekmi.

Komentáre čitateľa:

Tiež odporúčam čítanie týchto materiálov:

varovanie: Ak lekár neodpovedal na vašu otázku, odpoveď je už na stránkach lokality. Použite vyhľadávanie na stránkach.