Hlavná

Bradavice

Gél Zvedavý

Gél Curiosin je liek používaný na boj proti akné rôznej závažnosti.

V posledných rokoch sa však čoraz častejšie stretnete s hodnoteniami, ktoré ženy používajú ako zvedavé z vrások, pričom dosahujú pozoruhodné výsledky. Tento prístup je posilnený prehľadmi špecialistov na starostlivosť o pokožku, ktorí odporúčajú používať liek na kozmetické účely.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú gél Curiosin, vrátane návodu na použitie, analógov a cien tohto lieku v lekárňach. REÁLNE PRIPOMIENKY ľudí, ktorí už používali Kuriyozin, si môžete prečítať v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Kuriozín sa vyrába v nasledujúcich dávkových formách:

 • Roztok pre vonkajšie použitie: viskózny, priehľadný, mierne zafarbený alebo bezfarebný (10 ml v polyetylénových fľašiach, 1 fľaša na kartón);
 • Gél na vonkajšie použitie: priehľadný, takmer bezfarebný alebo bezfarebný, prakticky bez zápachu (15 g v hliníkových tubách, 1 tubus v lepenkovom zväzku).
 • Hmotnostná časť hlavnej aktívnej zložky prípravku zinočnatého hyaluronátu je indikovaná 1 g gélu - 1,027 mg / g. Ak sa liek dodáva ako roztok, dávka aktívnej zložky je mierne vyššia a je 2,05 mg / ml.

Klinicko-farmakologická skupina: liek, zlepšujúci trofickú a tkanivovú regeneráciu s antimikrobiálnou aktivitou na vonkajšie použitie.

Čo pomáha Kuriyozin?

Použil sa gél Curiozine na nasledujúce účely:

 1. Na účely hojenia a regenerácie kože;
 2. Obnova výživy a metabolických procesov v tkanivách;
 3. Liečba akné a akné;
 4. Omladenie pokožky;
 5. Boj proti vráskam a starnutiu pokožky;
 6. Obnova zdravej prírodnej pleti;
 7. Boj proti zvýšenému obsahu tuku v koži a čiernych bodkách;
  Zvýšte pružnosť a elasticitu pokožky a dávajte tváre jasné kontúry.

Farmakologické vlastnosti

Zvedavý gél je stimulantom pre regeneráciu poškodených tkanív. Vzhľadom k časti formulácie gélu hyalurónovej kyseliny, keď sa aplikuje na kožu neviditeľný nosnú konštrukciu, okrem účinkom komponentov procesov stimulovaných kolagén a elastín.

Zinok hyaluronát pôsobí priamo na lézie, vysušuje akné erupcie a zastavuje násobenie baktérií v nich. Na pozadí pravidelného používania gélu zaznamenali pacienti s problematickou kožou výrazné zlepšenie svojho stavu.

Návod na použitie

Podľa návodu na použitie sa kuriozínový gél aplikuje dvakrát / deň na postihnutú kožu s tenkou vrstvou po predbežnom čistení. Liečivo sa absorbuje niekoľko minút a nevyžaduje použitie obväzu.

Trvanie liečby je individuálne a závisí od formy a závažnosti ochorenia.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Ako rýchlo normalizovať arteriálny tlak po 40 rokoch? Recept je jednoduchý, zapíšte si.

Unavený z hemoroidov? Tam je cesta von! To môže byť vyliečené doma za pár dní, je to potrebné.

Prítomnosť červov hovorí SMELL z úst! Jedného dňa piť vodu s kvapkou.

kontraindikácie

Gél by sa nemal používať, ak je zvýšená citlivosť na zložky použité pri výrobe.

Je tiež vhodné, aby sa táto droga neuplatňovala na tehotné ženy a dojčiace matky, pretože neexistujú žiadne údaje o bezpečnosti liekov pri liečbe tejto skupiny pacientov.

Nežiaduce účinky

Môže sa vyskytnúť pocit pálenia, pocit napätia pokožky, zvyčajne sa tieto účinky vyskytujú na začiatku liečby kuriozínom a prejdú sa sami.

analógy

Štrukturálne analógy liečiva účinnej látky Zvedavý nie.

Priemerná cena kuriozínu v lekárňach (Moskva) je 550 rubľov.

Podmienky dovolenky z lekární

Liek je schválený na použitie ako OTC produkt.

Gél Kuriyozin bol informovaný kozmetikom. Sľuboval úžasný účinok po aplikácii. Aktívny agent, nebudem menovať. Výsledok musel čakať 3 týždne. Koža nebola taká tlstá, čierne body sa zmenšili, akné, ale úplne nezmizli.

Ak chcete použiť Zvedavý, bol som poradený kozmetológa. Používam túto drogu dva roky a som veľmi šťastný. Koža bola utiahnutá, stala sa elastická, hlboké vrásky na čele sa zmenšili a malé sa stali takmer nepostrehnuteľnými. Pleť tiež poteší, moji priatelia na vedomie, že som začal vyzerať oveľa mladšie.

Neustále nepoužívam gél, akonáhle si všimnem, že koža sa zhoršuje, aplikujem gél denne, po dobu 2-3 týždňov, potom som si prerušil. Tento liek je úplne bezpečný, nedošlo k žiadnym nežiaducim reakciám. Takže to je skvelá alternatíva k drahým krémom a procedúram salónu.

Ako používať Curiosin Gel správne: Pokyn

Kuriozín je liek určený na vonkajšie použitie a vyvíja regeneračný účinok na tkanivá, ktorý zlepšuje proces bunkovej výživy a má antimikrobiálnu aktivitu.

Liečivo sa účinne používa v dermatológii a používa sa aj v kozmeteológii, čo je dôsledkom prítomnosti kyseliny hyalurónovej v kuriozíne, ktorá sa podieľa na kožných metabolických procesoch.

Klinická a farmakologická skupina

Liek na liečbu akné.

Podmienky dovolenky z lekární

Je uvoľnená na lekársky predpis.

Koľko stojí kuriozínový gél? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 600 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Tento výrobok je určený iba na externé použitie. Prichádza v niekoľkých formách:

 1. Riešenie. Tekutina spravidla nemá výraznú farbu a vôňu. Docela viskózny. Vyrába sa v injekčných liekovkách s dávkovačmi. Objem balenia je 10 mililitrov.
 2. Gél. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade nemá výrazný zápach a farbu. Priemerná hustota a viskozita. K dispozícii v hliníkových obaloch. Objem každej z nich je 15 gramov.

Hlavnou aktívnou zložkou je hyaluronát zinku, pričom 1 g gélu obsahuje 1,03 mg účinnej látky. Ak sa liek dodáva ako roztok, dávka aktívnej zložky je mierne vyššia a je 2,05 mg / ml.

Gélová kompozícia je doplnená o nasledujúce excipienty, takže farmaceutický účinok na pokožku je účinnejší a trvalý:

 • chlorid zinočnatý - 5 mg;
 • sorbát draselný - 15 mg;
 • hydroxid sodný - 30 mg;
 • karbomér - 150 mg;
 • voda na injekciu do 15 g.

Ak hovoríme o riešení Zvedavý, potom v úlohe ďalších komponentov sú:

 • sorbát draselný - 15 mg;
 • sorbitol;
 • čistená voda na injekciu.

Farmakologický účinok

Kuriozín - liek, ktorý zvyšuje regeneráciu tkanív a má antimikrobiálny účinok na telo. Kyselina hyalurónová po preniknutí do tela sa spája s molekulami vody a tvorí extracelulárnu matricu. Doplňuje chýbajúce epiteliálne tkanivá, čo zvyšuje transport chemikálií a lokálnu imunitu. V porovnaní s roztokom sodíka má hyaluronát bakteriostatický účinok proti širokej skupine patogénnych mikroorganizmov, pretože zinok potláča syntézu lipázy.

Roztok je schopný preniknúť do bazálnych vrstiev kože a stimulovať prívod živín do ošetrovanej oblasti na molekulárnej úrovni. Pomocou kvapalnej formy lieku je možné dezinfikovať infikované rany. Pomocou tohto spôsobu použitia liečiva je imunitný systém pacienta aktívnejšie stimulovaný, čo vedie k zvýšeniu produkcie granulocytov a makrofágov.

Indikácie na použitie

Podľa pokynov je indikáciou na použitie lieku prítomnosť akné. Curiozín je predpísaný na liečbu akné s miernou až stredne závažnou závažnosťou, na liečbu komedónov, papuliek a pustulárneho akné. Toto je oficiálna verzia používania drogy.

Ako alternatívu, kozmetológovia odporúčajú použiť kuriozín na tvár z vrások. Vzhľadom na to, že liek je bezpečný, netoxický a neobsahuje škodlivé látky pre organizmus, mnohí experti považujú použitie gelu za kozmetické účely za opodstatnené.

kontraindikácie

Liek má určité kontraindikácie:

 • tehotenstva;
 • obdobie dojčenia;
 • precitlivenosť na zložky lieku.

Použitie v tehotenstve a laktácii

Vzhľadom na nedostatok klinických skúseností s používaním gélu u budúcich matiek a neskúsenú bezpečnosť hlavnej aktívnej zložky pri plodovom vývoji plodu, liečba kuriozínovým gélom nie je predpísaná pre tehotné ženy.

Nie je známe, či sa hyaluronát zinku vylučuje do materského mlieka, preto sa užívanie lieku počas dojčenia nedoporučuje. Ak žena potrebuje terapiu, mala by premýšľať o zastavení laktácie.

Dávkovanie a spôsob podania

Návod na použitie naznačuje: Zvedavý vo forme gélu po predbežnom očistení pokožky nanášajte 2 krát denne na postihnuté miesta tenkú vrstvu. Počas niekoľkých minút sa liečivo absorbuje, použitie obväzov sa nevyžaduje.

Trvanie aplikácie Curious je determinované formou a závažnosťou ochorenia.

Pokyny pre riešenie

Roztok sa aplikuje na poškodené oblasti pokožky 1 denne, maximálna dávka je 1 kvapka / cm2.

Povrch rany sa má opláchnuť soľným roztokom alebo v prípade potreby 3% roztokom peroxidu vodíka. Roztok sa aplikuje na gázovú vložku alebo obväz v množstve postačujúcom na rovnomerné navlhčenie celého povrchu rany bez prekročenia maximálnej prípustnej dávky. Impregnovaná v roztoku Curiosina so sterilným obväzom alebo gázou pokrýva ranu. Pri silne nasiaknutých ranách sa liek môže aplikovať dvakrát denne.

Nežiaduce účinky

Na začiatku liečby môže dôjsť k miernemu pocitu pálenia, ktorý postupne zmizne.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch je možné vyvinúť alergické reakcie vo forme podráždenia a kontaktnej dermatitídy v susedných oblastiach kože po aplikácii lieku.

Zvedavý vo forme gélu pri aplikácii na suchú pokožku môže spôsobiť pocit kontrakcie.

predávkovať

Prípady predávkovania prostriedkami doteraz neboli stanovené. To umožňuje, aby sa liek považoval za bezpečný, keď sa používa správne.

Špeciálne pokyny

Liečivo nespôsobuje fotosenzibilizáciu, neškodí pokožku a bielizeň.

Liekové interakcie

Droga je, odporúča sa kombinovať s krémami a toniká, ktoré obsahujú alkohol, pretože to môže spôsobiť nadmerné vysychanie pokožky a zvýšenej mazu, ktorý bude vyvolať nové erupcie.

Curiozínový gél sa neodporúča kombinovať so zinkovou masťou, pretože vedie k zvýšeniu suchosti pokožky a zvyšuje riziko nežiaducich účinkov.

recenzia

Zobrali sme niektoré recenzie žien, ktoré používali Curiozin Gel:

 1. Svetlana. Výborný gél! Napísal som mu gynekológa (pôsobil v nich nejaké vredy, vredy na intímnych miestach, samozrejme, prešiel skúškami pre všetky typy infekcií (všetci boli vyradení).Byla prekvapený prečítať návod, že gél pre problémy s akné, a to aj myslel, že lekár urobil chybu! Oh, no Okamžite uzdravuje všetky rany!
 2. Dasha. Bolo mi povedané, že kuriozín by mal byť aplikovaný v kurze a určený v spojení so solanetrom. Nemohol som jej zaobchádzať, neznesiteľne ho spaľoval, bol ošetrený jedným kuriozínom. Pomohol alebo pomáhal približne 3 týždne, ale stále som ho dal alebo vynaložil na noc na profylaxiu. Účinok bol dosť dlhý asi rok, nedávno po prsotudy akne znova zotavil. Myslím si však, že je to vynikajúci výsledok.
 3. Elena. Keď som mal problémy so žalúdkom, pokožka tváre a iných častí tela sa pokryla pupienkami. V drogistickom obchode mi bolo odporúčané zakúpiť kuriozínový gél. Používal som liek lokálne. Použila ju na predtým očistenú pleť. Jedna gélová trubica trvala mesiac. Nové vyrážky počas tohto obdobia sa nezobrazovali, ale staré nezmizli.
 4. Oľga. Nedávno som sa stretol na internete s pochvalnými recenziami o Curiozinovom géle a pomáhal zbaviť sa vrások. Rozhodol som sa to skúsiť, pretože pokožka bola nedávno úplne suchá, nudná a chrumkavá. Kúpil som drogu v lekárni, je to slušné, musel som vylúčiť takmer 500 rubľov, čo pre mňa je veľmi vážna suma. Ako výsledok, oni nemohli používať, po prvom spustení aplikácie vyvolať alergickú reakciu, koža začervenaná, opuchnutá, silne svrbí a svrbí. Takže to nie je všeliek, niekto používa túto drogu, ale niektorí ju nemajú.

analógy

Analogy v doslovnom zmysle, s rovnakou účinnou látkou, Kurijozin nie. Existujú lieky, ktoré sa používajú na rovnaké dermatologické ochorenia, častejšie je to liečba akné a po akné:

 • Clenzite-C, cena 550 rubľov, obsahuje antibiotikum, je návyková,
 • Skinoren gél, cena 500 rubľov.
 • Azelik, cena 300 rubľov.,
 • Aknekutan, cena 1500 rubles.
 • Effegel, od 980 do 1250 rubľov.
 • Azogel, cena je od 390 do 680 rubľov.

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Podmienky skladovania a trvanlivosť

Uchovávajte drogu v tesne valcovaných tubách na chladnom tmavom mieste, ktoré nie je prístupné malým deťom. Čas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.

Nepoužívajte po uplynutí lehoty. Neohrievajte ani nezmrazujte gél.

Kuriozin

Popis je aktuálny 7.4.2014

 • Latinský názov: Curiosin
 • ATX kód: D10AX
 • Účinná zložka: Zinok hyaluróny
 • výrobca: Gedeon Richter-RUS (Rusko)

štruktúra

Hmotnostná časť hlavnej aktívnej zložky prípravku hyaluronát zinku je indikovaný na 1 gram gélu - 1,027 mg / g.

Ak sa liek dodáva ako riešenie, dávka účinnej látky je o niečo vyššia a je 2,05 mg na 1 ml.

štruktúra gél doplnený nasledujúcimi excipientami, takže farmaceutický účinok na pokožku je účinnejší a predĺžený:

 • chlorid zinočnatý - 5 mg;
 • sorbát draselný - 15 mg;
 • hydroxid sodný - 30 mg;
 • karbomér 150 mg;
 • voda na injekciu do 15 g.

Ak hovoríme roztoku kuriozínu, potom v úlohe ďalších komponentov sú:

 • sorbát draselný - 15 mg;
 • sorbitol;
 • čistená voda na injekciu.

Forma vydania

Na farmárskych poliach môže byť farmaceutický prípravok Kuriozin uvedený v dvoch variantoch:

 • Gél na vonkajšie použitie s koncentráciou aktívnej zložky 0,103%. Umiestená tkanina v hliníkovom rúre s bielou špičkou (PE), vybavená perforujúcim hrotom. Otvor je dodatočne chránený tenkou membránou. Dodáva sa v kartónovej krabici.
 • Riešenie, Používa sa na pranie poranení rany a hlboký dopad na pokožku.

Farmakologický účinok

Aby sme pochopili, ako má liek terapeutické účinky pri liečbe akné je potrebné najprv pochopiť patogenetické faktory vývoja kožných defektov. Po prvé, etiologická zložka vývoja akné je hyperplázia mazovej žľazy na pozadí hyperkeratóza kanálu. Týmto spôsobom vytvárajú folikuly tajomstvo, ktoré sa nedá uvoľniť do vonkajšieho prostredia, ktoré sa prejavuje vo forme opuchov a lokálnych zápal žľazy. Veľmi dôležité sú aj mikroorganizmy Propionibacterium acnes. Vyrábajú biologicky účinné látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kanály produkujúcich prvkov a okolité štruktúry.

Výsledkom vyššie uvedených patofyziologických zmien je koncentrácia kyselina hyalurónová v okolitých krytoch mazových žľazov. Je to prírodný polymér, mukopolysacharid svojou chemickou štruktúrou, ktorá je dôležitým štrukturálnym prvkom spojivového tkaniva. Vďaka chemicko-fyzickej interakcii dochádza k tvorbe kyselín disperzná matrica, zachovanie tónu a elasticity povrchu a hlbokých krytov kože. Taktiež interaguje hyalurónový polymér proteoglykánmi, stabilizuje hlavnú medzibunkovú látku spojivového tkaniva.

Hyaluronát zinku eliminuje deficit tejto kyseliny v ošetrenej oblasti pokožky. To uľahčuje reprodukciu prirodzenej (podobnej prirodzenej chemickými zložkami) nosnej základne pre bunky. Kyselina tak nahrádza tkanivový defekt, čím vytvára základ pre ďalší vývoj. Hyaluronát tiež zvyšuje aktivitu granulocyty a makrofágy, to znamená, že stimuluje prirodzené lieky proti invázii mikroorganizmov (antiseptické pôsobenie drogy). Zinočnaté ióny zase majú antibakteriálny účinok, špecificky zamerané na Propionibacterium acnes. V reakcii na elimináciu škodlivej mikroflóry sa intenzita zápalového procesu znižuje, čo má priaznivý vplyv na liečbu akné.

Nemalo by to byť zabudnuté kyselina hyalurónová posilňuje proliferatívneho štádia vývoja fibroblastov. To znamená, že aktivuje hlavný článok v syntéze nového spojivového tkaniva, po ktorom nasleduje angiogenézy, poskytnutie novo reprodukovaných oblastí pokožky s aktívnym prítokom arteriálnej krvi a užitočných živín vrátane prídavnej časti reaktívnych druhov kyslíka. Preto sa realizuje regeneračný účinok kuriozínu.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Bohužiaľ, farmakokinetické vlastnosti exogénnych kyselina hyalurónová Nie je dosť známe, pretože jeho cesta v spojivovom tkanive je ťažké vysledovať. Rovnako nie je možné rozlíšiť vonkajší príjem od štrukturálnych prvkov spojivového tkaniva syntetizovaných ako odpoveď na léziu.

Plazmatická koncentrácia kyseliny hyalurónovej u zdravých ľudí je v rozmedzí 10-100 μg / l, v závislosti od aktivity reparačných procesov v tele. Zvýšená hladina biologicky aktívnej zložky sa pozoruje v ranných hodinách, ale kyselina sa rýchlo odstráni z krvného obehu. Rozdelenie na zložky s nižšou molekulovou hmotnosťou sa vyskytuje v pečeni.

eliminačný polčas je 2,5 až 5,5 minút. Zaujímavá je skutočnosť, že hyaluronáty sa prakticky nevylučujú močom (zisťuje sa len 1% aktívnej zložky). jeho renálny klírens je 320 mikrogramov za deň.

Indikácie na použitie

Ako je k dispozícii v rôznych formách, potom je indikáciou pre použitie trochu iný farmaceutický liek, pretože farmakokinetický schopnosť do značnej miery závisieť od spôsobu použitia lieku, jeho biologická dostupnosť a možnosť kompletného adsorpčných listov.

Napríklad, gél (masť) Kuriozín účinnejšie na liečbu akné (akné) rôznymi stupňami závažnosti, pretože v takejto farmaceutickej forme liek lepšie interaguje s povrchovými prvkami kože. Takáto terapia je primárne zameraná na rýchlu elimináciu zápalových prejavov akné alebo papulózno-pustulárna vyrážka. V pomerne krátkom čase zmizne opuch, opuch, sčervenanie okolitých tkanív. Teplotný režim ošetreného povrchu sa tiež normalizuje.

Roztok kuryozínu, Na druhej strane, má farmaceutický účinok v hlbších úrovniach organizácie (schopné prenikať bazálnej vrstvy kože účinnejšie ako gél alebo krém), a tým aj jeho účinnosť v liečbe vyššie trofické vredy. Riešenie sa používa aj na pomalé hojenie rany, preležaniny a fistula, pretože stimuluje prívod živín k pokožke zvnútra. Pozitívny terapeutický účinok sa tiež zaznamenáva odstránenie infikovaných chýb, pretože týmto spôsobom sa účinnejšie stimuluje imunitný systém tela, čo uľahčuje rýchlu likvidáciu škodlivých mikroorganizmov v dôsledku makrofágov a granulocytov.

Aplikácia gélu Zvedavý pre vrásky nie je absolútnou indikáciou z medicínskeho hľadiska, ale kozmetológovia aktívne odporúčajú používanie farmaceutického prípravku na tento účel vyhladenie kože. Účinok lieku prispieva k omladenie tváre, zlepšenie prekrvenia mikrocirkuláciu a ďalšie aktívne kŕmenie dermis a epidermis, čo má pozitívny vplyv na vzhľad pokožky. Recenzia kuriozínu z vrások v obzvlášť zložitých oblastiach pokožky tváre sú potvrdené priaznivými farmaceutickými účinkami. Po relatívne krátkom priebehu liečby sa ukazovatele elasticity zvyšujú a tvár vyzerá zdravšie a čerstvejšie. Použitie gélu na odstránenie nepríjemných záhybov sa nachádza v príslušnej časti (pozri metódu aplikácie).

kontraindikácie

precitlivenosť výstrednosť alebo intolerancie jednej alebo viacerých zložiek farmaceutického prípravku.

Vedľajšie účinky

 • Hyperémia kože(zvýšený prietok krvi, ktorý zafarbia kryty, charakteristické sčervenanie povrchových vrstiev epitelu v dôsledku blízkej cievnej vrstvy);
 • Nepríjemný pocit pocity pálenia;
 • pocit Tuhosť a suchosť kože;
 • Strečink liečenej oblasti;
 • Alergické reakcie (svrbivá pokožka, žihľavka, angioedém priľahlé tkanivá atď.).

Pokyn pre zvedavý (metóda a dávkovanie)

Spôsob použitia farmaceutického prípravku, ako aj indikácie na použitie sa trochu líšia v závislosti od formy uvoľňovania liečiva. Takže pred podaním žiadosti riešenie je potrebné liečiť ranu hojne s izotonickým roztokom chlorid sodný alebo 3% peroxid vodíka. To umožní, aby Kuriosin mal úplnejší účinok. Roztok sa aplikuje priamo na ranu 1 alebo 2 krát denne podľa jednotlivých indikácií. Ak je kožná porucha lokalizovaná v zákrute a práve ju umyte, nie je to vhodné, môžete roztok impregnovať bavlnenou alebo gázovou obrúskou a až potom ju nanášať na ranu.

Gél Curious, návod na použitie:

Predbežná úprava kože mechanickými prostriedkami (dôkladné umývanie pomocou teplej vody). Ďalej sa masť aplikuje v hojných množstvách na postihnutú oblasť pokožky. Opakujte postup dvakrát denne. Odporúča sa vykonať liečbu v ranných a obedových hodinách, kedy dochádza k maximálnej aktivite metabolizmu kyselina hyalurónová.

predávkovať

Prípady predávkovania v klinickej praxi nie sú opísané.

interakcie

Nepriaznivá interakcia s liekmi iných skupín počas komplexnej liečby nie je registrovaná, ale pred použitím viacerých liekov spoločne sa odporúča konzultovať s lekárom alebo kvalifikovaným farmaceutom možnosť ich súčasného užívania.

Obchodné podmienky

Vydáva sa v kioskoch lekárov bez predloženia formulára na predpis.

Podmienky skladovania

Liečivo, bez ohľadu na formu uvoľňovania, by malo byť skladované na suchom mieste, ktoré nie je prístupné malým deťom pri konštantnom teplotnom režime od 17 do 30 stupňov Celzia. Pri otvorení injekčnej liekovky roztoku je potrebné používať ho po dobu jedného mesiaca, inak sa farmaceutické vlastnosti aktívnych zložiek dostanú k ničomu.

Dátum vypršania platnosti

Špeciálne pokyny

Pozitívnou vlastnosťou lieku je to, že gél nezanecháva zvyšky na odevoch a neznečistí pokožku (nespôsobuje dočasnú a trvalú pigmentáciu kože).

Analogy kuriozínu

Kuriozín - do istej miery jedinečný farmaceutický výrobok. Jeho terapeutický účinok je zameraný na aktivácia reparačných procesov tela, najmä odstránenie kožných defektov, čo však neobmedzuje celú širokú škálu liekov. Použitie gélu na kozmetické účely skutočne prináša pozitívne výsledky, pretože liek sa aktívne používa na konzervatívnu omlazovanie tváre, pričom pokožka má zdravú farbu a potrebnú elasticitu. To je filozofický kameň, ktorý už dlho hľadal väčšina alchymistov, nezištne sníva o rozšírení mládeže.

Počas tehotenstva a laktácie

Klinické štúdie preukázali bezpečnosť používania gélu alebo roztoku Kuriozin bolo vykonané, pretože užívanie drog v období dojčenia alebo tehotenstva by mala iba absolútna indikácia kvalifikovaným technikom a pod lekárskym dohľadom, aby boli poskytnuté včas v prípade nepriaznivých účinkov pomoci liečby.

Recenzie o kuriozine

Recenzie o Curiosine pre tvár sú plné vďačných odporúčaní. Droga vám umožní odstrániť infekčná infekcia, zbaviť sa nepríjemných, niekedy dokonca zmätených chýb s minimálnym spektrom vedľajších účinkov.

Prejavy nežiaducich účinkov liečby sú extrémne zriedkavé, len v dedičnom precitlivenosťou na zložkách lieku (v tomto prípade skúsení odborníci odporúčajú vykonávať test na alergiu pred začatím liečenia), pretože riešenie ako masť, odchádzajúci len príjemný zážitok po prešiel priebeh liečby, a to aj v prípade, klinicky závažná patológia (napríklad, liek sa dokáže vyrovnať s hlbokou trofické vredy, infikovaných škodlivou mikroflórou).

Recenzie o géli Zvedavý z vrásky potvrdiť pozitívny kozmetický účinok použitia farmaceutického prípravku. V krátkom období komplexnej terapie vám masť umožňuje zbaviť sa kožných záhybov aj na najťažších miestach, ako sú bočné okraje očných lôžok, bočné plochy čela a rohy úst. Rovnako ženy, ktoré svojím odporúčaním dávajú drogy, dodávajú, že pleť sa stáva zdravšia a tváre rudé kvôli aktívnej stimulácii krvného obehu závoja.

Ako môže gél z akné, droga uspokojuje mladistvý vekový segment. Zbaviť akné konzervatívny - pomerne náročná úloha, pretože mikroorganizmy sú stále vyvíja a rezistencia tradičné séria - vážny problém farmakoterapie v dermatológii. Kurijozín vám tiež umožňuje eliminovať akné na krátky čas liečby. Samostatne, je potrebné poznamenať, že koža sa stáva pružnejšie, teda starať sa o tvár v budúcnosti oveľa jednoduchšie.

Cena Kuriyozina, kde kúpiť

Cena farmaceutického produktu je prakticky nezávislá na forme uvoľňovania, na rozdiel od indikácií alebo farmakokinetických schopností. Napríklad cena gél Curiozín na území Ruskej federácie v priemere 400 rubľov a riešenie pre externé použitie je možné zakúpiť za 380 rubľov.

cena Gél proti vráskam Zvedavý môže ovplyvniť vyššie úrovne, pretože farmaceutická látka tejto orientácie sa predáva predovšetkým v kozmetických salónoch. Na Ukrajine, jeho náklady dosahuje 80 hrivien, zatiaľ čo masť z akné možno zakúpiť za 50 hrivien.

Kuriozin

◊ Gél na vonkajšie použitie bezfarebný alebo takmer bezfarebný, transparentný, prakticky bez zápachu.

* Vyrobené podľa vzorca: hyaluronát sodný - 15 mg, chlorid zinočnatý - 5 mg.

Pomocné látky: sorbát draselný, hydroxid sodný, karbomér, voda d / u.

15 g - hliníkové rúrky (1) - kartónové obaly.

Zinkový hyaluronát spája hojenie rán a stimulačné účinky zinku a kyseliny hyalurónovej. Hlavnou zložkou kuriozínu, kyseliny hyalurónovej, je dôležitá zložka pokožky a spojivového tkaniva, ktorá zabezpečuje integritu jeho štruktúry, pružnosť a regeneráciu po poškodení. Kyselina hyalurónová je jedným z najviac biologicky kompatibilných materiálov na ošetrovanie rán.

Zinkový hyaluronát tvorí extracelulárnu matricu, urýchľujúcu granuláciu, angiogenézu a epitelizáciu, čo vedie k zvýšeniu syntézy a akumulácie kolagénových vlákien. Vzhľadom na antimikrobiálne vlastnosti zinok zabraňuje vzniku infekcie. Ako antioxidant zabraňuje aj poškodeniu bunkovej a extracelulárnej matrice voľnými radikálmi a znižuje ich negatívny vplyv na regeneráciu tkanív.

Zinočnaté soli kyseliny hyalurónovej urýchľuje hojenie poškodenej primárnej kože alebo secundam, vytvára špeciálnu mikroklímu v poškodenej oblasti ako retencia výsledku a dodávka vody, pôsobí ako mechanický a antimikrobiálne bariéry a tvoriaci biokompatibilný molekulárnej ochrannú vrstvu, čo vedie k oslabeniu v oblasti hojenia bolesti a potlačenie zápalu, Hydratovaný zinočnaté soli kyseliny hyalurónovej vrstva tvorí hustú molekulárnej siete, ako viskoelastickej molekulárnej filtra a zabraňuje prieniku mikroorganizmov z vonkajšieho prostredia (kvapôčok a kontaktom). To znamená, že liečivo je druh hydratovaného antimikrobiálne obväz, ktorý si zachováva poškodenú kožu v mokrom stave, čo je hlavným účelom robí poškodenie kože.

Liečba môže byť sprevádzaná oslabením zjazvenia (embryonálne rany sa liečia bez zjazvenia kvôli extrémne vysokému obsahu kyseliny hyalurónovej) s obnovou poškodenej kože na prakticky zdravý stav a druh.

V porovnaní s hyaluronátom sodným má hyaluronát zinku bakteriostatický účinok proti mnohým baktériám. Zinok najmä inhibuje aktivitu lipázy Propionibacterium acnes.

Uvoľňovanie biologicky účinných látok ako odpoveď na aktivitu baktérií Propionibacterium acnes je dôležitým faktorom okrem dvoch hlavných dôvodov vývoja akné (proliferácia tkanív vnútri mazových žliaz a hyperkeratóza ich kanálikov). Tieto procesy vedú k významnému zníženiu koncentrácie kyseliny hyalurónovej v postihnutých tkanivách. Nedostatok kyseliny hyalurónovej možno kompenzovať lokálnou aplikáciou zvieracieho gélu. Zvedavý gél zmäkčuje účinky vývoja komedónov, ako aj zápal.

Kuriyozinový gél - oficiálny návod na použitie

NÁVOD
na lekárske použitie lieku

Registračné číslo:

Obchodný názov: Curiosin®

Dávkovací formulár:

zloženie:

popis
Bezfarebný alebo takmer bezfarebný, transparentný gél s prakticky žiadnym zápachom.

Farmakoterapeutická skupina:

ATX kód: [D10AX]

Farmakologický účinok
Pri reakcii kyseliny hyalurónovej s molekulami vody dochádza kovariančnú matice stravy chudobnej bunková tkanivo, ktorá tvorí podporný rámec pre prirodzených buniek podieľajúcich sa na hojenie rán, zvyšuje granulocytov a makrofágov aktivitu, proliferáciu fibroblastov a zlepšuje angiogenézy. V porovnaní s hyaluronátom sodným má hyaluronát zinku bakteriostatický účinok proti mnohým baktériám.

farmakokinetika
Keď sa topická aplikácia prakticky neabsorbuje, v plazme sa zistí malé množstvo liečiva.

Indikácie na použitie
Lokálna liečba akýchkoľvek foriem akné s miernou a strednou závažnosťou, predovšetkým s guma a papulopustulárnym akné.

kontraindikácie
Zvýšená individuálna citlivosť na jednu zložku lieku, tehotenstvo, laktáciu.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii
Nie sú k dispozícii údaje o použití lieku počas tehotenstva alebo počas laktácie.

Dávkovanie a podávanie
Navonok. Gél sa aplikuje dvakrát denne na postihnuté oblasti pokožky s tenkou vrstvou po predbežnom čistení. Liečivo sa absorbuje niekoľko minút a nevyžaduje použitie obväzu. Trvanie liečby je individuálne a závisí od formy a závažnosti ochorenia.

Vedľajší účinok
Na začiatku liečby je možný mierny pocit pálenia, ktorý postupne zmizne; alergické reakcie. Gél môže spôsobiť pocit zúženia pri aplikácii na suchý typ kože.

predávkovať
Nie je popísané.

Interakcia s inými liekmi
Nie sú k dispozícii žiadne údaje o interakcii s inými liekmi.

Špeciálne pokyny
Nevyvoláva fotosenzitivitu, neškodí pokožku a bielizeň.

Forma vydania
Gél na vonkajšie použitie 0,103%. Na 15 gramov gélu v hliníkovej trubici s bielym polyetylénovým uzáverom, ktorý má perforujúcu špičku.
Otvor rúry je chránený membránou. Jedna skúmavka v lepenkovej škatuli s pripojeným návodom na použitie.

Podmienky skladovania.
Pri teplote 15-30 ° C
Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dátum vypršania platnosti
2 roky.
Nepoužívajte po dátume exspirácie vytlačenom na obale.

Podmienky dovolenky z lekární
Bez predpisu.

Adresa výrobcu:
JSC "Gedeon Richter"
1103 Budapest, st. Demrei, 19-21, Maďarsko,
na objednávku GEDEON RICHTER-RUS CJSC
Organizácia, ktorá akceptuje požiadavky zákazníkov:
ZAO GEDEON RICHTER-RUS
140342 Rusko, Moskovská oblasť, okres Yegoryevsky, poz. Shuvy, ul. Les 40.

Kuriozin - návod na použitie, reálne náprotivky a forma uvoľňovanie (gél, masť alebo krém 0,103% roztok alebo kvapky), liečivá pre liečbu akné (akné), preležanín a fistuly u dospelých, detí a v tehotenstve. štruktúra

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie drogy Kuriozin. Tam sú recenzie návštevníkov na stránkach - spotrebitelia tohto lieku, rovnako ako názory lekárov špecialistov na používanie Kuriozin v ich praxi. Veľkou požiadavkou je aktívne pridať svoju spätnú väzbu na liek: liek pomohol, alebo nepomohol zbaviť sa choroby, pri ktorých boli pozorované komplikácie a vedľajšie účinky, pravdepodobne neuvádzané výrobcom v anotácii. Analógy kuriozínu v prítomnosti existujúcich štruktúrnych analógov. Používa sa na liečbu akné (akné), oparu a fistúl u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie prípravku.

Kuriozin - stimulátora na opravu tkaniva. Pri reakcii kyseliny hyalurónovej s molekulami vody dochádza kovariančnú matice tvoria chýbajúce buniek tkaniva a tvorí prirodzenú nosnú kostru pre bunky zapojené do hojenia rán, zvyšuje granulocytov a makrofágov aktivitu, proliferáciu fibroblastov a zlepšuje angiogenézy. V porovnaní s hyaluronátom sodným má hyaluronát zinku bakteriostatický účinok proti mnohým baktériám.

štruktúra

Hyaluronát zinku + pomocné látky.

farmakokinetika

Keď sa topická aplikácia prakticky neabsorbuje, v plazme sa zistí malé množstvo liečiva.

svedectvo

 • lokálna liečba všetkých foriem akné miernej a strednej závažnosti, predovšetkým komedóny a papulopustulárne akné;
 • v komplexnej terapie na lokálne liečenie zle sa hojacich rán, infikovaných, vredov predkolenia, preležanín, fistuly, ako aj k urýchleniu normálnej hojenia rán.

Formy uvoľnenia

Riešenie pre externé použitie (niekedy nesprávne označované ako kvapôčky).

Gél na vonkajšie použitie 0,103% (niekedy chybne nazývaná masť alebo smotana).

Návod na použitie a spôsob ich použitia

Navonok. Gél sa aplikuje dvakrát denne na postihnutú kožu s tenkou vrstvou po predbežnom očistení. Liečivo sa absorbuje niekoľko minút a nevyžaduje použitie obväzu. Trvanie liečby je individuálne a závisí od formy a závažnosti ochorenia.

Navonok. Roztok sa aplikuje raz denne na poškodenú pokožku v maximálnej dávke 1 kvapka / cm2.

Po predbežnej opláchnutí povrchu rany s fyziologickým roztokom alebo prípadne 3% roztoku peroxidu vodíka sa aplikuje niekoľko kvapiek roztoku na Kuriozin gázu v množstve potrebné pre rovnomerné zmáčanie celého povrchu rany v maximálnej dávke 1 kvapka / cm2. Zakryte ranu sterilnou gázou alebo bandážou, ktorá sa nedrží na povrchu rany. Pri silne zvlhčujúcich ranách môže byť roztok aplikovaný dvakrát denne. Trvanie liečby je individuálne a závisí od formy a závažnosti ochorenia.

Vedľajší účinok

 • pocit slabého pálenia, ktorý postupne zmizne;
 • alergické reakcie (podráždenie a kontaktná dermatitída);
 • gél môže spôsobiť pocit zúženia pri aplikácii na suchý typ kože.

kontraindikácie

 • tehotenstva;
 • obdobie dojčenia;
 • precitlivenosť na zložky lieku.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Neexistujú žiadne údaje o použití lieku počas tehotenstva a počas dojčenia.

Použitie u detí

Údaje o použití lieku u detí nie sú k dispozícii.

Špeciálne pokyny

Liečivo nespôsobuje fotosenzibilizáciu, neškodí pokožku a bielizeň.

Zloženie kuriozínového gélu zahŕňa kyselinu hyalurónovú, ktorá sa používa v kozmetológii ako silný nástroj na zvlhčenie pokožky. Preto sa po použití gélu nemôžu vyskytnúť vrásky. Ak chcete zvlhčiť pokožku, môžete použiť akékoľvek kozmetické výrobky, ktoré sú vhodné pre konkrétny typ pokožky.

Liekové interakcie

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o interakcii s inými liekmi.

Analógy lieku Kuriozín

Štrukturálne analógy liečiva účinnej látky Zvedavý nie.

Analógy terapeutického účinku (prostriedky na liečbu akné):

 • Aknekutan;
 • Androkur;
 • Artromaks;
 • Basiron AC;
 • Balian;
 • Bassado;
 • Bellune 35;
 • Betula Charm;
 • Betws;
 • Biseptol;
 • vilprafen;
 • Wilprafen solute;
 • Delex Acne gél z akné;
 • Odstraňuje čistiaci prostriedok proti akné;
 • Deskvam;
 • jess;
 • Jess Plus;
 • Diane 35;
 • Dimefosfon;
 • Doksal;
 • doxycyklín;
 • Dr. Theiss Akné Krém na akné;
 • Dr. Theiss akné krém na akné;
 • Kvasinkové pivo;
 • Zerkalin;
 • Zener;
 • Kutis compositum;
 • Čistenie Puree;
 • metronidazol;
 • mikrofollin;
 • monoclinic;
 • Piolizin;
 • prederie;
 • Roaccutane;
 • Rozamet;
 • Roxithromycin Lek;
 • Skinoren;
 • Streptonitol;
 • Sudocrem;
 • Chloe;
 • Tsiteal;
 • EDAS;
 • Eplan;
 • Unidox Solutab;
 • Yarina Plus.

Zvedavý gél: návod na použitie

Kuriozín je liek na vonkajšie použitie, ktorý sa používa v dermatológii na liečbu akné a komplikácií po akné.

Forma uvoľnenia a zloženie lieku

Kuriyozín je dostupný vo forme transparentného gélu bez farby a zápachu v hliníkových tubách s hmotnosťou 15 g. Rúrka je balená v kartónovej škatuli, ktorá obsahuje podrobné pokyny na prípravu.

Hlavnou aktívnou zložkou je hyaluronát zinku, pričom 1 g gélu obsahuje 1,03 mg účinnej látky. Pomocnými látkami sú sorbát draselný, čistená voda a hydroxid sodný.

Farmakologické vlastnosti

Zvedavý gél je stimulantom pre regeneráciu poškodených tkanív. Vzhľadom k časti formulácie gélu hyalurónovej kyseliny, keď sa aplikuje na kožu neviditeľný nosnú konštrukciu, okrem účinkom komponentov procesov stimulovaných kolagén a elastín.

Zinok hyaluronát pôsobí priamo na lézie, vysušuje akné erupcie a zastavuje násobenie baktérií v nich. Na pozadí pravidelného používania gélu zaznamenali pacienti s problematickou kožou výrazné zlepšenie svojho stavu.

svedectvo

Gél Curiozin je predpísaný pacientom na liečbu akné rôznej závažnosti priebehu. Liečivo je vysoko účinné aj na prevenciu komplikácií na pozadí akné, ktoré sa vyznačujú hlbokými jazvami a nerovnomernou pokožkou.

kontraindikácie

Pred aplikáciou gélu na pokožku si prečítajte pokyny. Liečba je v takýchto prípadoch kontraindikovaná:

 • Individuálna precitlivenosť na zložky prípravku;
 • Otvorené povrchy rany a ohniská nekrózy v mieste aplikácie;
 • Obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • Vek pacientov mladších ako 14 rokov (kvôli nedostatku klinických skúseností v pediatrickej praxi).

Spôsob podávania a dávkovanie

Gél je určený len na vonkajšie použitie. Neaplikujte liek na sliznicu.

Kuriozin byť použitá len na očistenú pokožku (chrbát, ramená, hrudník ovplyvnená akné) tenkou vrstvou, jemne trieť masáž vstrebať. Gél sa aplikuje 2-3 krát denne, čo priamo závisí od závažnosti lézií a závažnosti akné choroby.

Dĺžka trvania liečby kuriozínom stanovuje lekár jednotlivo, ale spravidla nepresahuje 10-14 dní podľa pokynov. Ak chýba očakávaný účinok alebo naopak zhoršenie stavu kože, pacient by sa mal znova poradiť s lekárom.

Aplikácia počas tehotenstva a dojčenia

Vzhľadom na nedostatok klinických skúseností s používaním gélu u budúcich matiek a neskúsenú bezpečnosť hlavnej aktívnej zložky pri plodovom vývoji plodu, liečba kuriozínovým gélom nie je predpísaná pre tehotné ženy.

Nie je známe, či sa hyaluronát zinku vylučuje do materského mlieka, preto sa užívanie lieku počas dojčenia nedoporučuje. Ak žena potrebuje terapiu, mala by premýšľať o zastavení laktácie.

Nežiaduce účinky

Liek Zvedavý je dobre znášaný pacientmi. U ľudí s vysokým rizikom alergických reakcií a zvýšenej individuálnej citlivosti na liek môžu byť vedľajšie reakcie:

 • Pocit tepla a pálenia na mieste aplikácie;
 • Pocit tesnosti a suchosti kože;
 • Olupovanie kože;
 • Alergie na vyrážky;
 • žihľavka;
 • Brnenie v oblastiach, kde je aplikovaný gél.

S rozvojom závažných alergických reakcií by mal pacient liečbu zrušiť a poradiť s lekárom. V prípade pocitov horenia a brnenia po aplikácii gélu na pokožku nie je liečba s liekom zrušená, spravidla tieto javy prechádzajú nezávisle za niekoľko minút.

predávkovať

Prípady predávkovania kuriozínom nie sú opísané. Keďže liek nie je prakticky absorbovaný do systémového krvného riečiska, pravdepodobnosť vývoja predávkovania je minimálna aj pri dlhodobom používaní lieku.

Ak sa gél náhodne prehltne, pacient by mal okamžite vyvolať zvracanie, opláchnuť žalúdok s čistou vodou a nechať čo najskôr opiť sorbenty. Odporúča sa stráviť nejaký čas pod dohľadom lekárov, najmä ak je to malé dieťa.

Liekové interakcie

Droga je, odporúča sa kombinovať s krémami a toniká, ktoré obsahujú alkohol, pretože to môže spôsobiť nadmerné vysychanie pokožky a zvýšenej mazu, ktorý bude vyvolať nové erupcie.

Curiozínový gél sa neodporúča kombinovať so zinkovou masťou, pretože vedie k zvýšeniu suchosti pokožky a zvyšuje riziko nežiaducich účinkov.

Špeciálne pokyny

Liečivo nespôsobuje fotosenzitivitu pokožky a neznečistí oblečenie, ak náhodou zasiahne gél.

Pri použití gélu by mala byť taká, že liek nie je zasiahnutý do oka, pokiaľ k nemu došlo, oči je potrebné okamžite opláchnuť veľkým množstvom vody a konzultujte s očným lekárom.

Po každom použití výrobku sa odporúča dôkladne umyť ruky mydlom a vodou.

Analogy zvedavého gélu

V lekárňach môžete získať finančné prostriedky s podobným terapeutickým účinkom s kuriozínovým gélom:

 • Azogelový gél;
 • Skinoren krém a gél;
 • Akné dermis;
 • Aknestop;
 • Farmaderm krém.

Ak chcete nahradiť predpísaný liek niektorým z uvedených analógov, pred začatím liečby sa odporúča konzultovať s lekárom.

Obchodné a skladovacie podmienky

Curiozínový gél sa voľne predáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Uchovávajte drogu v tesne valcovaných tubách na chladnom tmavom mieste, ktoré nie je prístupné malým deťom. Čas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov. Nepoužívajte po uplynutí lehoty. Neohrievajte ani nezmrazujte gél.

Zvedavá cena gélu

V priemere náklady na kuriozínový gél v lekárňach v Moskve predstavujú 515 rubľov.

Zvedavý gél: návod na použitie

štruktúra

Účinná látka: 1 g gélu obsahuje 1027 mg zinočnaté soli kyseliny hyalurónovej (ekvivalent k 1,00 g sodnej soli kyseliny hyalurónovej a chloridu zinočnatého 0,33 mg).

Pomocné látky: sorbát draselný, hydroxid sodný, karboméry, voda na injekciu.

popis

Farmakologický účinok

Indikácie na použitie

Gél Curious je určený na lokálnu liečbu akné od miernej až strednej závažnosti, pre vonkajšie použitie.

Tento liek znižuje tvorbu akné a zápalu.

Okrem dvoch hlavných etiologických faktorov akné (proliferácia tkaniva hyperkeratóza mazových žliaz a ich vylučovacích potrubia) sú dôležité biologicky aktívne látky produkované pôsobením baktérie Propionibacterium acnes. Tým sa znižuje množstvo kyseliny hyalurónovej v postihnutých tkanivách. Kompenzácia zvýšenej potreby tkaniva v kyseline hyalurónovej sa dosiahne použitím kuriozínového gélu. Kyselina hyalurónová je prírodný polymér typu mukopolysacharidu, dôležitý prvok medzibunkovej matrice spojivového tkaniva. Vzhľadom na fyzikálno-chemické vlastnosti interakcií s inými molekulami a bunkami je kyselina hyalurónová nevyhnutnou súčasťou mnohých biologických procesov. Kyselina hyalurónová tvorí disperznú matricu s molekulami vody a pomáha udržiavať tón a elasticitu pokožky. Spolu s inými molekulami proteoglykánov stabilizuje kyselinu hyalurónovú medzibunkovú látku spojivového tkaniva.

Zinok potlačuje aktivitu lipázy

kontraindikácie

- Pri alergickej reakcii (precitlivenosti) na účinnú látku alebo na akúkoľvek zložku gélu kuriozínu.

Tehotenstvo a laktácia

Pred použitím akýchkoľvek liekov sa poraďte so svojím lekárom.

Údaje o použití gélu Kuriozin počas tehotenstva a počas laktácie nie sú k dispozícii.

Dávkovanie a podávanie

Vždy používajte kuriozitný gél podľa odporúčaní lekára. Ak máte pochybnosti, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Curiozínový gél aplikujte dvakrát denne na starostlivo očistenú oblasť pokožky s tenkou vrstvou, kým Váš lekár neodporučí ďalšie odporúčania. Gél sa absorbuje z povrchu kože niekoľko minút, takže nie je potrebné aplikovať obväz na ošetrovanú oblasť pokožky.

Gél Zvedavý nemá fotosenzibilizačné vlastnosti, neškodí pokožke a ľanu.

Vedľajší účinok

Tak ako iné lieky, kuriozínový gél môže spôsobiť nežiaduce reakcie, hoci sa u všetkých pacientov nedajú pozorovať.

Na začiatku liečby môže dôjsť k miernemu pocitu pálenia alebo začervenaniu, ktoré postupne prechádza samo o sebe počas pokračovania liečby. Ak máte suchý typ kože, môžete pocítiť "tesnosť".

Na základe údajov z klinických štúdií bol výskyt nežiaducich reakcií nasledovný:

Často (vyskytuje sa u 1 z 10 ľudí alebo menej): pocit pálenia.

Môže sa objaviť reakcia z precitlivenosti na ktorúkoľvek liečivo. Ak dôjde k svrbeniu a začervenaniu kože spolu s lúpaním, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Ak sa akýkoľvek nežiaduci jav stáva závažným, alebo ak spozorujete nežiaduci jav, ktorý nie je uvedený v anotácii, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.

predávkovať

Interakcia s inými liekmi

Informujte svojho lekára alebo lekárnika o akýchkoľvek liekoch, ktoré boli užívané v minulosti alebo v súčasnosti, vrátane liekov, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis.

Nie sú pozorované interakcie s inými liekmi a inými formami interakcie.

Funkcie aplikácií

Riadenie automobilovej dopravy a iné mechanizmy

Gél Curious nemá vplyv na schopnosť riadiť vozidlá a iné mechanizmy.

preventívne opatrenia

Forma vydania

Podmienky skladovania

Uchovávajte pri teplotách od + 15 ° C do + 30 ° C.