Hlavná

Bradavice

Najlepšie prostriedky na liečbu akné

Aby sme sa zbavili pupienkov, akné a akné, ktoré nám prinášajú obrovské nepohodlie, musíte správne vybrať nástroj starostlivosti. Mala by vyhovovať potrebám pokožky a odstrániť konkrétny problém. Neexistujú však žiadne univerzálne prostriedky na boj proti akné, každý musí nájsť svoje vlastné prostriedky. Zvážte to najlepšie.

Hlavné príčiny akné

Ak chcete liečiť akné priniesol maximálny výsledok, musíte odstrániť príčinu, ktorá vyvoláva ich vzdelanie. Vyrážky na kožu:

 • emocionálne otrasy, stresy, nervové preťaženia, skúsenosti;
 • častý kontakt s rukami alebo telefónom, na povrchu ktorých sú mikroorganizmy;
 • hormonálna nerovnováha, ochorenie štítnej žľazy;
 • dedičnosť;
 • používanie kortikosteroidov, antikoncepčné pilulky;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu, najmä čriev;
 • nesprávna strava - obsah rýchleho občerstvenia, tučných a vyprážaných potravín, ako aj sladké a pekárske výrobky;
 • alergická reakcia;
 • zlé návyky - nikotín a alkohol spôsobujú poruchy metabolických procesov;
 • nesprávny výber kozmetiky, použitie príliš mastnej kozmetiky.

Lekár pomôže zistiť skutočnú príčinu vyrážky. K tomu môžete kontaktovať gastroenterológ, endokrinológ, alergológ, infektor, dermatológ, hematológ. Dietitiana a kozmetička tiež pomôžu. Keď ste určili príčinu vyrážok a odstránili ju, môžete sa spoľahnúť na skutočnosť, že lieky proti akné budú účinné.

Populárne nápravné opatrenia pre akné

V make-up akné obsahuje protizápalové, antibakteriálne zložky, ktoré pomáhajú zbaviť sa pupienkov. Vyberte si vhodnú starostlivosť o pokožku tváre a tela.

Hodnotenie finančných prostriedkov na liečbu akné a akné je doplnené mastí. Ide predovšetkým o farmaceutické výrobky. Zvážte najefektívnejšie:

 1. "Zenerova" - masť obsahujúca časť antibiotiká erytromycín, ničia streptokoky a Propionibacterium, rovnako ako zinku, ktorý suší na koži a znižuje intenzitu sekréciu mazových žliaz. Prostriedky čistí povrch pokožky, odstraňuje biele škvrny, čierne škvrny, a to aj v prípade, že vyrážka oblasť je veľmi veľký. Použite túto masť starostlivo pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Priebeh liečby je 10-12 týždňov.
  → Recenzie pre smotanu "Zinerit" 1, 2
 2. Salicylová masť je liek obsahujúci kyselinu salicylovú. Jeho koncentrácia môže dosiahnuť 2%, 5% alebo 10% a 60%. Má výrazný antiseptický a protizápalový účinok. Prostriedky na čistenie z purulentných pupienkov. To tiež pomáha zmierniť pokožku po akné. Maximálne trvanie nepretržitého používania je najviac 3 týždne.
  → Recenzie salicylovej masti 1
 3. "Levomikol" - liek určený na liečbu abscesov, vyrážok, podporuje rýchle hojenie kože. Vhodný pre teenagerov, ktorí často vyvíjajú bolestivé akné na čele a iných oblastiach tváre. Aktívnymi zložkami masti sú metyluracil a chloramfenikol. Majú silný protizápalový a antimikrobiálny účinok. Použitie drogy by malo byť 2-4 týždne.
 4. Erytromycínová masť - sa používa spolu s inými terapeutickými látkami. Účinná látka ED erytromycínu účinne bojuje s hnisavými pichľavkami. Neustále masť používajte maximálne mesiac.
 5. Sírová masť - obsahuje vo vylučovanej síre, ktorá má vysušujúci a antimikrobiálny účinok. V dôsledku jeho aplikácie je možné rýchlo zbaviť akné a vyrážok, pretože liek znižuje intenzitu produkcie podkožného tuku. Liečivo je účinné proti podkožnému akné. Sulfidy, ktoré sú súčasťou masti, prispievajú k hojeniu rán, čo pomáha vyhladiť pokožku. Použiť drogu by mal byť 2-3 týždne.
 6. Ichthyol masť je silný liek na akné, ktorý obsahuje ihtiol. Jeho aplikácia poskytuje komplexnú liečbu, pretože masť rýchlo odstraňuje zápalové procesy, minimalizuje bolestivé pocity, ktoré vznikajú, keď sa objavia vnútorné pupienky. Ide o bodový prostriedok, ktorý sa jemne aplikuje na povrch pupienka, aby urýchlil jeho zrenie. Používa sa jedenkrát denne, kým sa problém nevyrieši.
 7. Synthomycín masť je čistiaci prostriedok, ktorý rýchlo odstraňuje zápal. Účinné proti vredom, akné, vyrážkam, malým škvrnám. Obsahuje antibiotikum, ktoré ničí baktérie, ktoré vyvolávajú akné. Doba liečby touto masťou je maximálne 5 dní. Je to lacný nástroj.

Všetky masti proti akné sa aplikujú 1-2 krát denne na očistenú pokožku. Častejšie by sa nemali používať, pretože aktívne zložky sú obsiahnuté v lekárni. Pri ich používaní môžu byť vedľajšie účinky ako alergická reakcia, začervenanie, edém, ale zriedkavo sa vyskytujú. Masti na akné sú klasifikované ako lacné.

Gély z akné majú ľahkú štruktúru a sú rýchlo absorbované. V lekárni sa predávajú kozmetika a drogy. Zvážte najefektívnejšie gély pre akné:

 1. Effezzel je účinný gél, ktorý pomáha vyliečiť akné a pupienky aj v najpokročilejšom štádiu. Obsahuje v zložení bazilónu a rozlišuje, ktoré rýchlo odstraňujú vyrážky, akné, podporujú hojenie a vyhladenie pokožky. Má antibakteriálny a protizápalový účinok, dobre čistí povrch pokožky.
 2. "Dalatsin" je lekársky gél proti akné, ktorý obsahuje silné antibiotikum klindamycín. Jedná sa o univerzálnu drogu, ktorá lieči akné, akné, akné, začervenanie a iné estetické vady. Účinok aplikácie sa objaví po 2-4 týždňoch. Dĺžka trvania liečby určuje lekár, ale nemala by trvať dlhšie ako 5 týždňov, pretože sa telo zvykne na účinok tejto drogy.
 3. "Metrogil" - gél z červeného akné, vyrážky, ktorý má protizápalový a antibakteriálny účinok. Metronidazol sa používa ako účinná látka. Tento gél v kombinácii s inými liekmi sa môže použiť na liečbu kožných defektov, ako aj na prevenciu ich výskytu. Činidlo sa používa počas 3 až 6 týždňov.
  → Komentáre k Metrogil 1
 4. "Kyslík" - gél, ktorý je vhodný na liečbu akné a akné miernej alebo strednej závažnosti. Účinnou látkou v tomto prípravku je benzoylperoxid. Výrobok by mal byť starostlivo používaný pre majiteľov citlivej pokožky, pretože gél môže na povrchu spôsobiť pálenie a podráždenie. Doba trvania používania je maximálne 2 týždne.
 5. "Skinoren Gel" - jeho účinná látka kyselina azelaová poskytuje baktericídny a sušivý účinok. Tento nástroj normalizuje fungovanie mazových žliaz, pomáha zbaviť sa akné, akné, akné. Gél účinne zvládne dokonca aj najpregnovanejšie štádia vyrážok, ale môžete ju používať maximálne 14 dní, pretože nadmerne vysušuje vašu pokožku.
  → Recenzie pre "Skinoren Gel" 1, 2, 3

Gél sa aplikuje na očistenú pokožku niekoľkokrát denne.

krémy

Krémy sú veľmi populárne v boji proti akné. Pozrime sa na zoznam najúčinnejších:

 1. "Differin" - dobrý krém na tvár a telo, ktorý obsahuje v adapalene, ktorý bojuje proti akné, komedónom. Používa sa na liečbu a prevenciu výskytu akné, znečistenia pórov.
 2. "Baziron" - najlepší liek na akné pre suchú pokožku. Poskytuje nielen antibakteriálny účinok, ale tiež reguluje proces sekrécie kožného mazu, hydratuje epidermis dobre. Krém je účinný proti akné, vyrážky. Doba použitia je 3-3,5 mesiaca.
  → Recenzie pre "Baziron" 1, 2
 3. "Čistá pokožka" od firmy Garnier - denná kozmetika, ktorá bojuje s čiernymi bodkami, červenými škvrnami. Vhodné pre majiteľov mastnej kože, pretože to suší. Suchá koža po niekoľkých dňoch používania tohto lieku môže začať odlupovať.
  → Recenzia «Čistá pokožka» od Garnier 1
 4. "Boro Plus" - obsahuje zložky rastlín: santalové drevo, kurkumy, aloe a ďalšie zložky. Má dobrý antibakteriálny a antiseptický účinok. Používa sa na objavenie abscesov, vyrážok, vhodných pre dospievajúcich a dospelých. Krém sa má aplikovať trikrát denne, kým zmizne estetická vada.

Trh predstavuje veľa akné krémov, ktoré sú určené pre každodennú starostlivosť o pleť. Priebežne sa môžu aplikovať po dobu 1,5-2 mesiacov, potom, čo stojí za to prestávku, začať používať inú kozmetiku. To vám pomôže zabrániť zvyknutiu.

Ďalšie prostriedky na liečbu akné

 1. Maska "Keraknil" Ducray - má trojaký účinok: absorbuje nadbytok mazu, čistí póry a zabraňuje ich kontaminácii. Pozostáva z hliny, polyhydroxy kyseliny, voskových mikročastíc. Maska sa aplikuje dvakrát týždenne po dobu 5 minút. Jeho pravidelné použitie zmierňuje akné, vredy.
 2. Čistiaca pasta Payot - je určená na liečbu podkožného akné. V kompozícii obsahuje lanolín. Výrobok sa aplikuje na očistenú pokožku pred spaním. Na vrchol musíte pripojiť náplasť a ráno ju odstráňte a umyte. Stačí, aby 3-5 aplikácií zmizol hypodermický pupienok. Výrobok môže spôsobiť lúpanie pokožky.
  → Recenzie čistiacej pasty Payot 1
 3. Terapeutické maskovanie korektor StopProblem - je antibakteriálny činidlo, obsahujúce kyselinu salicylovú, ktorý vysušuje pupienok. Kortikálny korektor farby sa aplikuje cez pupienok na maskovanie vyrážky. Súčasne sú aktívne zložky formulácie prispieva k vstrebávaniu vredu a čistí póry. Po 2 až 4 dňoch pravidelnej aplikácie zmizne pupienok.

Ak urobíte bradu najúčinnejšie lieky na akné, v top 10 pre istotu dostať "Differin", salicylovej masti, "Skinoren gél", "Baziron", "Keraknil" Ducray, ihtiolovaya masti, "Zener", "Boro Plus», StopProblem, "Oksigel".

Ako si vybrať ten správny nástroj

Ak chcete vybrať dobrý vonkajší prostriedok na čistenie pleti pred vyrážkami, je potrebné brať do úvahy množstvo parametrov. Najdôležitejšie sú:

 1. Prečo sú pupienky. Ak je ich vzdelanie vyvolané nadmernou expanziou pórov, sú potrebné prostriedky, ktoré ich zužujú. Keď je príčina k dispozícii na koži určitých baktérií, pomôžem antibakteriálnym krémom a mastiam.
 2. Typ kože - je dôležité, aby kozmetický výrobok zodpovedal typu pokožky. Sušené prípravky sú vhodné pre mastnú pleť, ale pre suchú pokožku budú príliš agresívne. Použitie starostlivosti o kozmetiku, ktoré nezodpovedá konkrétnemu typu pokožky, môže zhoršiť estetické problémy. Zvlášť opatrne by mali byť vybrané prostriedky pre typ citlivý na pokožku. Musia mať určite mäkký účinok.
 3. V prípade alergií je lepšie uprednostňovať hypoalergénne látky.
 4. Zloženie dobrých krémov neobsahuje produkty rafinácie ropy, ako aj syntetické prísady, umelé príchute. Ich prítomnosť môže navyše dráždiť pokožku a vyvolávať vznik nových vyrážok.

Je dôležité, aby anti-akné neupcháva póry, inak pokožka nedostane dostatok kyslíka, čo zhoršuje jej stav, vzhľad, prispieva k šíreniu lézií.

Efektívny prostriedok pomáha s akné, pretože to funguje komplexne. Poskytuje dobré čistenie, zmierňuje zápal, má antibakteriálny a sušící účinok. Lieky taktiež znižujú tvorbu mazu, zužujú póry, čo vedie k odstráneniu pupienkov. Koža sa stáva zdravá a dobre upravená. Hlavná vec je vybrať si výrobok, ktorý zodpovedá typu pokožky a prejsť na vyváženú stravu.

Použitie lokálnych prostriedkov na liečbu akné poskytuje len 50-60% výsledku. V iných ohľadoch je účinnosť liečby určená stavom zdravia a životného štýlu.

Aký druh sprchového gélu si vyberiete, ak pupienky na tele?

Akné vulgaris na tele je bežný problém, ktorý znepokojuje mnohých pacientov. Ľudia morálne a fyzicky trpia akné, začínajúc od raného detstva až po starnutie. Prečo sa vyskytujú? Spôsobujú podmienky pokožky špeciálne sprchové gély a ako ich správne vybrať?

etiológie

Etiológia tejto choroby je dosť rôznorodá. Akné, komedony, akné, vredy a čierne škvrny v dospievaní - nepostrádateľný znak aktívnej puberty. Do 20-25 rokov sa normalizuje hormonálne pozadie v tele, akné zmizne. Avšak akné na koži sa môže znova objaviť v neskoršom veku. To môže naznačovať metabolickú poruchu v tele, priebeh rôznych skrytých chorôb.

Lekári, kozmetológovia rozlišujú množstvo faktorov, ktoré prispievajú k vzniku ochorenia:

 1. Dysfunkcia tukových a potných žliaz;
 2. Blokovanie pórov na koži;
 3. Ochorenia endokrinných žliaz;
 4. Zlá alebo nadmerná hygiena;
 5. Pravidelné používanie perzistentnej make-up kozmetiky pre pokožku tváre;
 6. Nadmerná konzumácia alkoholických nápojov;
 7. Katarálne choroby;
 8. Nedostatočná výživa;
 9. Alergia na antikoncepciu a niektoré lieky;
 10. Dlho pobytu na slnku;
 11. Mokré a teplé podnebie;
 12. Extruda akné, čierne bodky;
 13. Pravidelný stres;
 14. Hypo- a beriberi;
 15. Gynekologické problémy;
 16. akné;
 17. Cholecystitída, hepatitída, hepatóza;
 18. Nesprávne vybrané oblečenie;
 19. Ochorenia močového systému;
 20. microelementoses;
 21. Patológia tráviaceho kanála;
 22. Tehotenstvo a laktácia;
 23. Časté používanie piluliek a kefiek;
 24. Nízka kvalita hygienických výrobkov;
 25. Autoimunitné ochorenia;
 26. Imunodeficiencie.

Typy akné

K dnešnému dňu lekári neboli schopní vytvoriť jednotnú klasifikáciu akné. Nižšie sú uvedené viaceré klasifikácie. Vyrážky na koži sa často objavujú na pozadí zápalových procesov.
Skupina zápalových akné je:

 • papuly (malé zapálené pupienky);
 • uzliny (bolestivé podkožné akné);
 • cysty (preťaženie na jednom mieste zapálené komedóny);
 • pustuly (pustuly).

Akné nie je zápalová povaha rozdelená na dva typy:

 • Otvorené komedóny (čierne body);
 • Uzavreté komedóny (biele subkutánne pupienky, tuk).

diagnostika

Ak chcete zistiť etiológiu vzhľadu pupienkov, komedónov alebo vriec môže len skúsený lekárske kozmetológ. Diagnóza sa vykonáva na základe vizuálneho vyšetrenia, anamnestických údajov, výsledkov laboratórnych testov. Ak počas vyšetrenia lekár zistil, že etiológia akné je spojená s dysfunkciou tráviaceho systému, potom by liečba mala byť komplexná. Na dosiahnutie stabilného terapeutického účinku je potrebné odstrániť nie symptómy choroby, ale príčinu jej výskytu. Preto pacienti s diagnózou "akné" často musia podstúpiť vyšetrenie od rôznych odborníkov: kardiológ, endokrinológ, imunológ, špecialista na infekčné choroby, parazitológ, gastroenterológ. Možná a alergická etiológia pupienkov. Pacientom je často predpísaná antihelmintická liečba. Na pozadí základnej liečby sa liečí kožná dysfunkcia.

Výber prostriedkov na boj proti akné

Po prvé, liečba akné závisí od stupňa, etiológie a patogenézy kožných lézií. Špecialisti - dermatológovia, kozmetológovia - rozlišujú tri stupne závažnosti kožných lézií:

Na dosiahnutie maximálnych výsledkov existujú rôzne kombinácie špeciálnych nástrojov. Pri miernom nepohodlie sa odporúča použiť prípravky na lokálnu aplikáciu (masti, pleťové vody, pasty, sprchové gély). Na liečbu závažných foriem kožných lézií sa predpisujú antibiotiká, ako aj iné antibakteriálne látky. Moderný farmaceutický trh poskytuje širokú škálu liekov na liečbu akné. Pre mnohých kupujúcich je najťažšou vecou nájsť najefektívnejší nástroj.
Populárne značky sprchových gélov pre problémovú pokožku s akné:

 • Klearasil;
 • proaktívne;
 • metrogil;
 • Zener;
 • Delatsin;
 • Kuriozin;
 • Skinoren;
 • Fenice;
 • Basiron AC;
 • solkoseril;
 • Ch'ing;
 • Differin;
 • Roaccutane.

Klearasil

Osvedčený nástroj pre boj proti akné. Línia liekov je určená na prevenciu akné, dennej alebo nočnej starostlivosti o problémovú pokožku. Vo vyššie uvedených riadkoch sa nachádza krém, pleťový krém, kefový a sprchový gél. Existuje séria na okamžité vystavenie pimples. Pozitívny výsledok sa prejavuje v dvanástich hodinách.
Základnou bioaktívnou látkou prípravkov Clearsilu je kyselina salicylová, ktorá vykazuje antibakteriálny a sušiaci účinok. Ako protizápalové látky sa používajú zložky zmäkčujúce pokožku, glycerol, extrakt aloe a alantoín. Sprchový gél nie je vhodný pre pacientov s precitlivenou kožou.

proaktívne

Základná sada tejto rady obsahuje tonikový, keramický, krémový a sprchový gél. Účinok liekov je zameraný na prevenciu tvorby pupienkov. Z výsledkov prieskumu vyplýva, že tento produkt pomáha v 6 z 10 prípadov. Stabilný výsledok pretrváva dva až tri týždne po aplikácii.
Biologicky aktívna zložka sprchového gélu Proactive - benzoylperoxid a síra. Benzoylperoxid má antibakteriálny účinok a síra bráni vzniku komedónov. Línia Proactive je hypoalergénna. Obsahuje zmäkčujúce a zvlhčujúce zložky: aloe vera, pantenol, extrakt z harmančeka. Sprchový gél Proaktívny proti akné sa neodporúča deťom do 12 rokov, rovnako ako ženám počas tehotenstva a laktácie.

metrogil

Sprchový gél sa používa na odstránenie akné a čiernych škvŕn. Hlavnou aktívnou zložkou je metronidazol. Ďalšie zložky sú karbomér a hydroxid sodný. Hlavnou výhodou lieku je to, že prakticky nie je adsorbovaná kožou, zatiaľ čo ľahko prekoná placentárnu a hematoencefalickú bariéru. Výhody tohto výrobku možno pripísať aj tomu, že je dobre kompatibilný s inými kozmetickými prípravkami.

Zinerit

Najznámejšie anti-akné obsahujúce antibiotikum. V srdci gélu na sprchovanie Zenerit - erytromycín (širokospektrálne antibiotikum), ktorý potláča syntézu bakteriálneho proteínu. Tiež v zložení liečiva je octan zinočnatý, ktorý vykazuje adstringentné, protizápalové, sušiace a antiseptické účinky. Pre mnohých pacientov sa sprchový gél označenej značky stal najlepším prostriedkom na liečbu akné.

Dalatsin

Sprchový gél Dalacin obsahuje antibiotikum klindamycín. V spektre svojho pôsobenia je tento gél trochu podobný ako Zinerit. Pomocou tohto lieku môžete odstrániť pupienky a čierne bodky. Antibiotiká obsahujúce kozmetológiu by mali predpisovať iba lekári.

Skinoren

Bioaktívna zložka sprchového gélu Skinoren - kyselina azelaínová. Ukazuje antimikrobiálne pôsobenie, znižuje obsah tuku v koži na miestach lokalizácie mazových žliaz. Vďaka použitiu prezentovaných prostriedkov je možné odstrániť nielen pupienky, ale aj zbaviť sa jaziev, škvŕn, hyperpigmentácie. Účinok použitia sprchového gélu Skinoren sa pozoruje po 3-4 týždňoch. Lekár používajte lepšie na predpis lekára. Gél alebo krém sa môžu aplikovať na postihnuté miesta pokožky. Kyselina azelaová nie je toxická, takže lieky, ktoré sú na nej založené, môžu byť dokonca použité počas tehotenstva a dojčenia dieťaťa.

Kuriozin

Odstráňte akné, osviežte pokožku a zlepšujte jej stav pomocou sprchového gélu Zvedavý. Zloženie tohto liečiva zahŕňa kyselinu hyalurónovú a zinok. Jedinečné zloženie lieku zlepšuje krvný obeh v patologickej zóne, obnovuje kožné bunky. Liečivo je hypoalergénne.

Salicylový gél

Eliminujte akné a komedóny pomocou salicylového gélu. Tento liek odporúčajú kozmetici v noci, pretože vytvára tenký film na povrchu kože. Terapeutický účinok je spôsobený kyselinou salicylovou, ktorá vykazuje antibakteriálny a sušiaci účinok. Pravidelné používanie gélu čistí pokožku a zlepšuje jej stav.

Enterosgel

Bioaktívne zlúčeniny lieku pomáhajú odstraňovať toxické látky z tela a úspešne pôsobia proti akné. Farmaceutická príprava adsorbuje len "zbytočné" produkty a všetky "potrebné" zostávajú v tele. Enterosgel nie je absorbovaný v črevnom kanáli.

solkoseril

Tento liek sa získava z krvnej plazmy teliat. Solkoseryl aktivuje regeneračnú kapacitu buniek, optimalizuje metabolické reakcie, obnovuje bunkové delenie, stimuluje spotrebu O2 a monosacharidov na bunkovej úrovni. Keďže Solcoseryl neobsahuje antibakteriálne alebo antiseptické lieky, musí sa používať v kombinácii s inými liekmi.

Barison AC

Liečba je účinná pri liečbe stredných a ťažkých foriem akné. Vyrába sa vo forme sprchového gélu s obsahom 2,5 až 10% benzoylperoxidu. Liečba akné začína minimálnou dávkou. Okrem antimikrobiálneho účinku nasýti bunky dermis kyslíkom. Sprchový gél Barizon AC proti akné by nemal byť používaný pre deti do 12 rokov a tehotné ženy.

Fenis

Dobre sa vyrovná s problémovými vyrážkami, vykazuje protizápalový účinok, opuch, svrbenie a spláchnutie kože. Fenisil je účinný pri liečbe alergie na akné, ale je neschopný pre hormonálne poruchy.

Ch'ing

Účinnou látkou je pyrit zinku. Vykazuje antifungálne, antimikrobiálne, sebostatické, keratoregulačné účinky. Ďalšími zložkami prípravku sú močovina, ktorá vykazuje zvlhčujúci účinok a exfoliačný efekt a účinok proti kriminalistickému antibakteriálnemu účinku.

Differin

Terapeutický účinok je spôsobený obsahom retinoid-adaptogénu v prípravku. Liečba pomáha pri liečbe patologických stavov kože v zanedbanej forme. Najlepšie je užívať tento liek pod dohľadom dermatológa. Počas liečby je potrebné dávať pozor na priame vystavenie ultrafialovým lúčom na koži.

Roaccutane

Efektívna liečba akné. Pozostáva z izotretionínu (syntetického analógu retinolu), včelieho vosku a sójového oleja. Liek blokuje sekréciu mazových žliaz, vykazuje antibakteriálny účinok. Pred použitím drogy sa musíte poradiť s lekárom. Najčastejšie sa predpisuje v ťažkých formách akné. Dlhodobé užívanie Roaccutanu môže spôsobiť množstvo nežiaducich účinkov:

 • zhoršené videnie a sluch;
 • depresie;
 • zápal tráviaceho systému;
 • bolesť svalov;
 • hyperkeratóza.

Tento liek sa nemôže podávať počas tehotenstva, deti, rovnako ako pacienti s ochorením pečene.

recenzia

Pár recenzií od žien:

"Metrogil používam ako núdzovú pomoc doma. S ním sa koža stáva hodvábnejšia a jemnejšia. Terapeutický účinok sa prejavuje v mesiaci - komedóny a subkutánne pichliaky. "

"Pred pár rokmi som na mojom tele a cez moje telo strašidelne maľoval. Dermatológ odporučil liekom Differin, predpísal dvojnásobnú aplikáciu, aj keď v pokynoch sa hovorí, že je potrebné ho aplikovať na kožu len v noci. Keď som začal používať liek, cítil som pocit pálenia a šúpanie, ale účinok to stálo za to. Čierne bodky zmizli, škvrny sa značne rozjasnili. Liečivo je účinné, ale neposkytujem poradenstvo pri jej používaní doma bez rady kozmetika alebo dermatológov. "

Gél z akné

Grishkova Marina Aktualizované: 03.04.2018

Problémová koža - s týmto javom každé druhé znamenie. Tento jav vyžaduje komplexné zaobchádzanie. Okrem denného čistenia a použitia krému potrebujete gél z akné. Ponúkame prehľad najobľúbenejších značiek: náklady, efekt a dostupnosť.

Domáce prípravky

Dobrý gél proti akné môžete urobiť sami. Pre to potrebujeme:

 • salicylalkohol;
 • propolis;
 • ovčí olej ovis olio série.

Všetky zmiešané a aplikované na kožu, to je bodová metóda, miestna aplikácia môže spustiť spálenie.

Pre citlivú pokožku je vhodnejšie zloženie, ktoré obsahuje zelený čaj. Upokojuje pokožku a dezinfikuje ju. Je potrebné pripraviť zmes teplého čerstvého čaju, mletého ovseného mäsa a Retinolu. Všetky zmiešané a získané množstvo sa jedenkrát denne premyje. Gél s retinolom sa líši svojimi adstringentnými vlastnosťami, takže sa dá bezpečne použiť na silne zapálené oblasti pokožky. Tetracyklín môže úspešne nahradiť antibiotikum.

Prehľad profesionálnych nástrojov

Predtým sme poskytli malý zoznam anti-akné krémy. Pre efektívnu liečbu potrebujete súbor nástrojov, preto odporúčame, aby ste sa oboznámili s prípravami na pranie.

Masť na akné a akné na tvári

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Problém akné je tradične považovaný za ochorenie dospievajúcich. Obvykle sa prvé akné a zápaly na tvári a tele objavujú v období od 13 do 15 rokov, to všetko závisí od charakteristík tela. Ale s pokračujúcim hormonálne poruchy, problémy v reprodukčnom systéme, mastná pleť alebo nadmerné sucho, akné môže byť mätúce, kým jeho vek. Ak chcete pomôcť sami získať zdravú čistú pleť, musíte použiť integrovaný prístup, ktorého súčasťou je použitie špeciálnych masti.

Masť na akné a akné na tvári

Príčiny akné a akné na tvári

Medzi hlavné príčiny vzniku nepríjemných vyrážok na tvári patria:

 • poruchy vnútorných orgánov vrátane chronických ochorení;
 • závažné chyby vo výžive s množstvom mastných, akútnych a sladkých;
 • nadmerne suchá alebo mastná pleť;
 • zmeny na hormonálnej úrovni;
 • ochorenia endokrinného systému a gastrointestinálneho traktu;
 • nesprávne vybrané make-up;
 • použitie umývacích prostriedkov agresívneho charakteru;
 • používanie výrobkov obsahujúcich alkohol, vrátane tonikov, masti a smotany;
 • nedostatok starostlivosti o pleť, najmä večer;
 • vekovú prestavbu v hlbokých vrstvách epidermy.

Príčiny akné

Pozor prosím! Niekedy sa príčinou vyrážok stane niekoľko faktorov naraz, z ktorých jedna je choroba. V tomto prípade je potrebné používať nielen masť, ale aj vysoko špecializované lieky.

Aven proti akné a akné

Aven perfektne upokojuje chorú pokožku a zmierňuje zápal

Liečivo francúzskeho pôvodu je určené na boj proti patológii, ku ktorej dochádza v dospelosti v dôsledku hormonálnej poruchy a zmien hlbokých vrstiev epidermy. Tiež Aven môžu byť použité tým, ktorí prirodzene majú suchú pokožku, vek sa neberie do úvahy vôbec. Masť dokonale upokojuje chorú pokožku, zmierňuje zápal, umožňuje póry vyčistiť od nečistôt a mazu. Naneste 1-2 krát denne po dôkladnom očistení. Trvanie liečby je úplne individuálne a závisí od úspešnosti liečby.

Pozor prosím! Podľa najnovších údajov je používanie Avenu veľmi návykové. Po odstránení lieku aj pri správnej výžive a osobnej hygieny sa môže problém akné a akné vrátiť.

Azelik na akné na tvári

Viditeľný výsledok z použitia Azeliku je viditeľný po 4 až 6 hodinách po aplikácii

Masť je vyrobená úplne podľa ruskej technológie a vykazuje pomerne výrazný a rýchly výsledok, ale stojí o niečo viac ako jej francúzsky protějšek. Viditeľný výsledok z použitia Azeliku je viditeľný po 4-6 hodinách od aplikácie, čo umožňuje jeho použitie na rýchle odstránenie zápalu pred dôležitými stretnutiami. Nie je návykové, čo zaručuje trvanie výsledného terapeutického účinku. Aplikovať Azelik by mal byť dvakrát denne iba na postihnutých miestach, predtým by sa mali čistiť akýmkoľvek mäkkým prostriedkom. Trvanie liečby - až do úplného vylúčenia akné. V tomto prípade po výraznom zlepšení stavu kože je potrebné aplikovať masť len raz za deň počas troch týždňov.

Pozor prosím! Azelik sa nedá používať na veľmi suchú pokožku, pretože jej účinná látka výrazne vysušuje postihnuté oblasti a potláča činnosť mazových žliaz. Odporúča sa používať pacienti s normálnym a mastným typom kože.

Floresan pri zápale

Floresan je najlacnejší a najdostupnejší liek na liečbu akné a akné

Najlacnejší a dostupnejší prostriedok na liečbu pupienkov a akné, ktorý má špecifický zápach a nie celkom príjemnú konzistenciu. Napriek týmto dvom nedostatkom je Floresan dosť efektívna. Stojí za zváženie, že v horúcom počasí as aktívnym rozdelením potu sa masť stáva viditeľnou. Účinná látka Floresan aktívne vysuší zápaly, podporuje uvoľňovanie hnisu. Aplikujte masť dvakrát denne po dobu jedného mesiaca, potom urobte prestávku na dva týždne a opäť v priebehu liečby. Liečba je zakázané používať počas obdobia starnutia pokožky a zástupcov s veľmi suchým typom epidermy.

Himani Boro Plus

Himani Boro Plus sa aplikuje 1-3 krát denne a iba na postihnuté miesta

Masť nemeckej výroby, ktorá má veľmi mastnú konzistenciu a nie veľmi príjemnú vôňu. Vhodné na použitie len pre ľudí so suchou a veľmi suchou pokožkou. Aplikujte výrobok 1-3x denne a iba na postihnuté miesta. Himani Boro Plus dopĺňa nedostatok mazových výlučkov, pokožka sa hydratuje a nasýti vitamínmi. Postupne je práca na mazových výlučkoch úplne obnovená a pokožka nadobúda zdravý vzhľad. Masť nie je návyková a je vhodná na použitie aj v detstve.

Pozor prosím! Keď používate Himani Boro Plus, pacienti s mastnou a kombinovanou pokožkou výrazne zvyšujú zápal, ktorý sa môže prejaviť nielen na povrchu, ale aj vnútri epidermis. Je to spôsobené silným upchávaním pórov.

Klerasil pre akné a zápaly

Panovník Clarysul proti akné

Vyrába sa vo Veľkej Británii a môže byť doplnená o tonikum, prostriedok na pranie a pleťový krém pre komplexnú terapiu tej istej značky. Klerická masť sa má používať dvakrát denne po rannom a večernom čistení pokožky, niekoľkokrát týždenne môžete z postihnutých oblastí vyparovať s vodou s harmančekom, ľubovníkom alebo zeleným čajovým olejom. Liečivo je vhodné iba pre predstaviteľov mastného a kombinovaného typu pokožky, pretože na suchú pokožku sa objavujú nové silné erupcie a dokonca aj opuch.

Slabou stránkou lieku je možnosť zvyknúť si na ňu, ktorá je liečená pomerne dlho s výskytom závažných vyrážok a podráždenia. Terapeutický výsledok z použitia lieku Klerasil je už viditeľný v prvých 5-10 dňoch, trvanie liečby je úplne individuálne s prerušením 1-2 týždne každý mesiac.

Zinitída s erupciami akné

Zinitída pre liečbu akné

Účinný holandský liek, ktorý sa používa pre všetky typy akné. Môže sa používať od veku 12 rokov, kedy sa objavia prvé príznaky kozmetickej poruchy a póry sa začnú ucpávať. Zároveň je charakteristickou črtou tohto dobre známeho liečiva jeho schopnosť zabrániť opakovanému akné a akné, čo umožňuje úplné odstránenie problému.

Použite kurzy masti počas troch týždňov s prerušením v rovnakom období. Súčasne však stojí za to naviac konzultovať priebeh liečby s kozmetikom. Aplikujte masť na pokožku, ktorá je striekaná a len na postihnutých miestach. Zinerite - silný antibakteriálny prostriedok, ale s jeho použitím na tvári sa zdá priedušný film, ktorý nie je absorbovaný. Tento pocit je veľmi nepríjemný a nie vždy dobre tolerovaný pacientmi.

Pozor prosím! Táto krémová masť sa môže použiť v ktoromkoľvek trimestri gravidity po konzultácii s terapeutom, alergikom a gynekológom. Nie je absorbovaný do krvi a pôsobí len vo vrstvách epidermy.

Ichthyol masť na akné a akné

Ichthyol masť na liečbu akné a akné

Známy liek, ktorý sa používa v prítomnosti zápalu a hnisavosti na tele. V rovnakej dobe ichthyol masť je vynikajúca pre akné a akné, pomáha im vyjsť na povrch a otvoriť. Masť má veľmi ostré nepríjemné zápachy, kvôli čomu sa má používať iba raz denne pred spaním. Koža sa najskôr ošetrí akýmkoľvek čistiacim prostriedkom a potom sa jemne aplikuje tenkou vrstvou masti. Pri veľmi závažných vyrážkach je povolené používať ichtyol dvakrát denne, zvyčajne neexistuje žiadna alergická reakcia na takúto liečbu. Dĺžka trvania liečby ihtiolovou masťou je 10-14 dní, po ktorej je povinné prestávku po dobu jedného mesiaca.

Pozor prosím! Liek dokáže rýchlo rozpustiť komédia bez toho, aby sa nechal ísť do fázy abscesu. Takže masť funguje len s plytkými pórmi. Navyše pri použití ichtyolu je možné odstrániť stopy starých vyrážok a jaziev.

Clindovitída s abscesmi a akné

Klindovit dokonale zvládne akné a purulentný zápal

Liek dokonale zvládne nielen akné, ale aj purulentný zápal spôsobený silným upchávaním pórov a nahromadením nečistôt pod kožu. Dĺžka trvania podávania lieku Clindovit je iba 10 dní, po uplynutí ktorej má byť liek zrušený, aby sa nevyvolala závislosť. Pri miernom stupni akné a akné je lepšie zvoliť jemnejší prostriedok, pretože sa používa v prípadoch veľmi závažného zápalu. V zriedkavých prípadoch účinná látka prejavuje alergickú reakciu, ktorá sa vyznačuje ďalšími vyrážkami, svrbením a vredmi. Zvyčajne sa takáto reakcia objaví už v prvý deň liečby. Aplikujte Clindovit dvakrát denne po úplnom čistení pokožky. Aplikujte masť len na postihnuté miesta, vyhýbajte sa oblasti očí a pier.

Pozor prosím! Výrobok je vhodný pre akýkoľvek typ kože, ale na začiatku sa odporúča aplikovať ho na malú postihnutú oblasť a vyhodnotiť výsledok do dvoch dní. Pri absencii svrbenia sa môže použiť nové akné a edém Clindovitis.

Retin-A s vyrážkami a akné

Retin-A proti akné a akné

Pomerne populárny liek na vyrážky, ktorý dodatočne chráni pokožku pred účinkami slnečného žiarenia a spomaľuje proces starnutia. Retin-A sa má aplikovať raz za deň po dobu troch až šiestich mesiacov, po uplynutí ktorej je potrebné prestávku po dobu 12 týždňov. Pri prvom použití môže koža mierne stmavnúť a dráždiť, takáto reakcia súvisí s expozíciou kyseliny retinovej. Zvyčajne dochádza k sčervenaniu a podráždeniu po týždni používania.

Pozor prosím! Väčšina pacientov, ktorí použili túto masť a iné farmakologické formy Retin-A zaznamenala len dočasnú účinnosť. Po odstránení lieku sa všetky nepríjemné symptómy postupne vrátili.

Kuriozín proti akné a akné

Kuriozín odstraňuje stopy starých vyrážok a odstraňuje dostupné

Táto masť môže odstrániť stopy starých vyrážok a tiež odstrániť existujúce. Ale zároveň Kuriyozin nie je schopný poistiť pokožku pred objavením sa nových abscesov. Aplikujte masť jedenkrát denne, ak je to potrebné, použitie lieku sa môže zvýšiť až dvakrát, ale len so súhlasom ošetrujúceho lekára. Použitie Kuriozín by mal byť čistý a nie viac ako 14 dní, pretože liek patrí do triedy hormónov a môže spôsobiť abstinenčný syndróm. Vhodné pre ľudí s akýmkoľvek typom kože. Je zakázané používať masť na 18 rokov a tiež počas tehotenstva a laktácie.

Vytvorte si gauč

Váš dokonalý make-up

Masti na akné a akné pre dospelých a dospievajúcich: zoznam liekov

Kvalitná masť z akné a akné obsahuje zložky, ktoré dezinfikujú pokožku a odstraňujú zápaly. Chráni pred tvorbou nových baktérií a stimuluje proces hojenia a tiež nespôsobuje alergickú reakciu.

Problém výberu kvalitnej masti však spočíva v individuálnych charakteristikách každej osoby - jedna osoba sa hodí na jeden výrobok, druhá na druhú. Dobrá masť by nemala spôsobovať závislosť a vedľajšie účinky, ani stimulovať otravu toxickými látkami.

Najlepšie akné pilulky pre domáce použitie

Na liečbu akné a akné na tvári sa masť používa s antibakteriálnymi látkami, ktoré tvoria jej zloženie. Treba však mať na pamäti, že ide o lieky, ktoré majú prísne pokyny a zoznam kontraindikácií. Aby ste predišli vedľajším účinkom, vždy sa dohodnite na použití konkrétnej masti s lekárom.

Zoznam lacných mastí

Lacné masti sa líšia v zložení od drahých, ale často ich prevyšujú efektívnosťou. Takmer vždy takéto výrobky obsahujú prírodné zložky:

 1. Masť Višnevského. Obsahuje prírodné látky, ktoré zničia veľké furuncles a akné. Urýchľuje proces dozrievania abscesu, rieši formovanie. Obsahuje bezfarebný decht, bohatú antiseptickú látku a xeroformu. Okrem toho obsahuje ricínový olej, ktorý zmäkčuje pokožku. Medzi kontraindikáciami je izolovaná iba individuálna intolerancia.
 2. Ichthyol masť. Dobrá masť na akné a akné, ktorá má podobný účinok, ako je Višnevskina masť. Zmierňuje zápal a obsahuje ihtamol.
 3. Zinok (salicylová-zinková) masť. Používa sa na aplikáciu na mieste, pretože zinok v kompozícii na červených pichliach môže viesť k vzniku cyanózy. Existujú prípady alergickej reakcie na produkt.
 4. Synthomycínová masť. Obsahuje antibiotiká a je vhodný na liečbu hnisavých pichľaviek. Dobre dezinfikuje, ale pri dlhodobom používaní môže byť návyková.
 5. Sledotsid. Nápravu, ktorá sa predáva nielen v lekárňach. Krémový gél odstraňuje stopy akné a urýchľuje hojenie spôsobené zeleným čajom, kyselinou hyalurónovou a čarodejnicou.
 6. Erytromycínové činidlo. Osvedčená masť na akné a akné na báze antibakteriálnych látok. Môže viesť k suchu a olupovaniu.
 7. Regetsin. Liečivo na báze zinočnatého hyaluronátu je jediné svojho druhu. Má účinný účinok. Jedna z najlepších masti na akné a akné pre teenagerov.
 8. Streptocíd linky. Antibakteriálne liečivo z purulentných pupienkov a akné, ktoré si vyžaduje aplikáciu tenkej vrstvy. Obsahuje závažný zoznam kontraindikácií, ktoré je potrebné zvážiť pred použitím.
 9. Dimexidový gél. Účinný produkt na liečbu akné v ťažkých formách. Zabraňuje nielen rozvoj mikróbov, ale tiež znižuje bolestivé pocity. Používa sa vo forme aplikácií do postihnutej oblasti.

Väčšina masti a krémy na liečbu akné a akné z políc lekárne obsahuje malé množstvo zložiek. Sú dosť účinné, ale nezaručujú pomoc všetkým ľuďom bez výnimky. Niekedy sa s problémom nedá vyriešiť žiadna lacná mast. A potom sa môžete obrátiť na viackomponentné zariadenia z drahšej kategórie.

Krémy na liečbu akné

Pri liečbe akné a akné v domácnosti môžete použiť iné prostriedky - masti a krémy vyrobené kozmetickými značkami alebo výrobcov lekárskej kozmetiky:

 1. Aven. Liečivo stojí viac ako 600 rubľov a je vytvorené pre ženy v dospelosti. Jeho hlavným účelom je eliminovať akné spôsobené hormonálnymi poruchami. Vhodné na suchú pokožku, neuschováva a nespôsobuje lúpanie. Používa sa na liečbu chorých epidermis. Vyrába sa vo Francúzsku. Dôležité je, aby dlhodobé užívanie lieku bolo návykové.
 2. Azelik. Náklady na liek začínajú na 700 rubľov. Táto kozmetická masť bola vytvorená ruskými vedcami a poskytuje veľmi rýchly výsledok už 6 hodín po aplikácii. Pomáha bojovať proti akné pred dôležitými aktivitami a nespôsobuje závislosť. Vhodnejšie pre normálnu a mastnú pokožku, na suchu môže vyvolať lúpanie.
 3. Himani Boro Plus. Náklady na liek začínajú na 200 rubľov. Vyrába sa v Nemecku a je vhodný na suchú pokožku. Má atraktívny zápach, môže byť použitý s veľmi silným lúpaním. Obsahuje vitamíny a zložky, ktoré stimulujú zvlhčovanie. Nie je návyková a môže sa používať v detstve.
 4. Klerasil. Cena stojí od 270 rubľov. Liečba zahŕňa celý rad výrobkov na pranie a liečbu akné. Masť obsahuje látky, ktoré sú vhodné na kombináciu alebo mastnú pokožku. Pri použití na suchú pokožku spôsobuje silné podráždenie a opuch. Môže to byť návykové, preto ho používajú kurzy 2 týždne každé 2 mesiace.
 5. Zinerit. Efektívne, ale drahé - od 450 rubľov za malú fľašu. Môžu byť použité teenagery od veku 12 rokov. Je to návykové, má sa aplikovať na kurzy na 3 týždne s podobnou prestávkou.
 6. Klindovit. Drog, ktorého cena začína na 250 rubľov. Nielenže odstraňuje pupienky, ale dokáže vyčistiť kožu špiny a získať mazové zátky z pórov. Aplikuje sa do 10 dní, potom je potrebná prestávka. Odporúčaná masť pre vážne poškodenie kože.
 7. Retina-A. Masť, ktorej cena začína od 500 rubľov. Chráni pokožku pred slnkom, uzdravuje a spomaľuje starnutie. Používa sa počas 3 až 6 mesiacov s prerušením až 12 týždňov. Niektorí pacienti zistili, že po zastavení lieku sa pupienky opäť vrátia.
 8. Kuriozin. Pomáha bojovať proti vyrážkam a odstraňuje stopy starého akné. Platí 14 dní, po ktorom nasleduje prestávka.

Silne účinné krémy a masti na akné a akné by sa mali užívať doma až po konzultácii s lekárom.

Prehľad účinných akčných gélov

Predchádzajúci článok: Masť pre akné

Akné vždy spôsobuje nepohodlie a znižuje sebavedomie.

Tento problém nie je len dospievajúci, pretože často sa v dospelosti objavuje akné.

Príčiny môžu zahŕňať hormonálnu nerovnováhu alebo poruchy vo fungovaní vnútorných orgánov, ako aj slabú starostlivosť o pleť.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Výpadky sa musia nutne zaobchádzať komplexne, inak budú len viac.

Je dôležité pravidelne čistiť kryty, s ktorými pôsobia veľmi dobre činidlá vo forme gélu.

Starajú sa starostlivo a súčasne rozpúšťajú mazové zátky.

vlastnosti

Dobrý gél pre akné má tieto vlastnosti:

 • čistenie;
 • Otvára kanály mazových žliaz;
 • upokojuje a tóny;
 • znižuje produkciu kožného mazu;
 • odstraňuje lesk;
 • začne regenerácia tkaniva;
 • nespôsobuje alergie;
 • vysušuje pupienky;
 • eliminuje zápal a zabraňuje šíreniu infekcie;
 • zničia patogény.

Indikácie na použitie

Foto: akné na tvári

Gél je indikovaný v prípade problémov s kožou:

 • zápal;
 • čierne škvrny a uzavreté komedony;
 • nadmerné vylučovanie mazových žliaz;
 • postacne.

Video: "Ako sa zbaviť akné"

Prehľad najlepších gélov pre akné

Zoznam výrobkov prezentovaných v lekárni je rozsiahly.

Odlišujú sa v zložení a farmakologickom účinku.

Lepšie je poskytnúť lekárovi výber vhodného gélu. Dermatológ vyzdvihne liek, pričom zohľadní indikácie, vlastnosti tela a závažnosť symptómov.

Samoliečenie môže viesť k nežiaducim vedľajším reakciám a komplikáciám.

Foto: výrobok sa považuje za bezpečný a vhodný na prevenciu vyrážok

Bezpečné je Czinovit - krémový gél s pyritiónom zinočnatým a extrakt z koreňa sladkého drievka (dicalia glycyrrhizinate).

 • Zmierňuje zápal, potláča vitalitu mikróbov, zmierňuje svrbenie.
 • Vďaka bylinovým olejom, shea, jojoba a olivy vyživujú, zvlhčujú a zmäkčujú epitel.

Aplikujte ju odporúčaným počas ranných a večerných premývaní. Vyčistí kryty z prachu a nečistôt, dekoratívnej kozmetiky. A skvelé na prevenciu vyrážok.

Počas tehotenstva a laktácie je lepšie zdržať sa používania lieku Tsinovit.

 • Pri zvýšenej citlivosti pokožky dochádza k pádu a podráždeniu.
 • Analóg je obvyklý hmyz - Tsindol. Suspenzia je určená na liečbu akné.

Prírodný produkt živočíšneho pôvodu - gél Badyaga forte.

Foto: prírodný liek, ktorý účinne eliminuje akné a po akné

Vo svojom zložení sušené kolónie sladkovodných špongií.

 • Používa sa proti modrínam a modrínam, stagnujúcim a pigmentovaným škvrnám, čerstvým jazkaniu.
 • Liečí rany, znižuje počet baktérií a odstraňuje mazové zátky.
 • Gél má čistiaci účinok.

Po pravidelnej aplikácii badyagových stôp po akné a zápaloch sa vyčerpajú pupienky.

Liek je kontraindikovaný:

 • ľudia so suchou a citlivou pokožkou;
 • s prítomnosťou zranení, otvorených rán;
 • s pustulóznymi léziami komplikácií;
 • s rozsiahlym zápalom.

Aby sa zabránilo výskytu alergických reakcií, sčervenania, svrbenia alebo pálenia, je potrebný kožný test pred použitím lieku.

Aplikujte to lepšie v noci alebo niekoľko hodín predtým, ako vyjdete von.

Dalatsin

Pod obchodným menom je skrytý antibiotikum Klindamycín (analóg Klindovit).

 • Koncentrácia účinnej látky v géle je 1%. Liečivo je vhodné na liečbu hnisavých pichľaviek. Transparentná viskózna hmota sa ľahko aplikuje, rýchlo sa absorbuje a nezanecháva lepkavý pocit.
 • Dalacin má bakteriostatické a baktericídne účinky. Nielenže zabraňuje reprodukcii bakteriálnej flóry, ale aj úplne ju ničí.

Foto: Dalacin môže byť použitý na purulentné erupcie

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • patológia obličiek a pečene.

Požitie látky do krvného riečiska vedie k systémovým účinkom. Medzi nimi alergie, vracanie, nevoľnosť a hnačka.

Gél sa aplikuje na postihnutú oblasť dvakrát denne počas 2 až 6 mesiacov.

Niekoľko hodín po prvom ošetrení veľkej veľkosti vyrážky vysušia a bolestivosť zmizne.

metrogil

Metrogylový gél z akné pomáha dobre, čo je potvrdené pozitívnym hodnotením.

Antibiotikum metronidazol rýchlo preniká do zápalového zamerania a ničí štruktúru mikrobiálnych buniek zvnútra. Liečivo sa vyrovná s purulentnými prvkami. Zabraňuje šíreniu infekcie, chráni pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Metronidazol vstupuje do krvného obehu a porušuje placentárnu bariéru, takže je kontraindikovaný v tehotenstve a laktácii.

Foto: účinná látka pôsobí zvnútra

Nežiaduce reakcie:

 • suchý kryt;
 • lúpanie;
 • začervenanie;
 • pálenie a svrbenie;
 • vyrážka.

Pokyny na použitie zahŕňajú aplikáciu gélu na predčistenú pokožku 2 krát denne.

Bezprostredne po tomto sa zakazuje ísť von na slnko, pretože sa objavia fotosenzibilizačné vlastnosti látky. Dĺžka liečby je najmenej 3 mesiace.

Skinoren

Kompozícia obsahuje kyselinu azelaovú (15%), ktorá je vhodná pre akné a čierne škvrny na tvári.

Ako to funguje

Skinoren má antibakteriálne, protizápalové a keratolytické vlastnosti.

Z tohto dôvodu sa dokonale vyrovná s hlavnými príznakmi akné:

 • čistí komedóny a kanály mazových žliaz;
 • odstraňuje zápaly a začervenanie;
 • ničí škodlivé baktérie;
 • mierne biela a zjasňuje pigmentované škvrny.

Foto: prípravok obsahuje kyselinu azelaovú

Kto robí

Gél je vhodný pre ľudí s mastnou pleťou.

Vysušuje vyrážky a reguluje činnosť mazových žliaz. V dôsledku toho sa kryty stávajú menej tučné, lesk zmizne.

štruktúra

Liečivo vo forme krému sa niekedy omylom nazýva masť.

Účinná látka v ňom je o 0,05% vyššia, takže účinnosť je mierne vyššia.

Krém neprevyšuje epitelium a je vhodný na suchú pokožku.

dávkovanie

 • Činidlo sa používa dvakrát denne.
 • Po prvé, tvár sa umyje a trenie tonikom.

Dĺžka liečby je 2 mesiace.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Skinoren je bezpečný a vyznačuje sa minimálnou sústavou kontraindikácií:

 • precitlivenosť;
 • individuálna neznášanlivosť.

metronidazol

Antibiotikum je účinné proti rosacei, na liečbu dekubitových vredov a trofických vredov.

Tenká vrstva činidla sa rovnomerne aplikuje na pokožku dvakrát denne. Dekoratívna kozmetika by sa nemala používať.

O týždeň neskôr sa objavia prvé výsledky.

Kurz je od 3 týždňov do 4 mesiacov.

Kuriozin

Zmes obsahuje zinok a kyselinu hyalurónovú.

Foto: prostriedok stimuluje dozrievanie prvkov

Gél vysušuje pupienky a stimuluje rýchle dozrievanie.

Penetruje hlboko do pokožky, zlepšuje krvný obeh a aktivuje regeneračné procesy, ktoré pomáhajú uzdravovať malé rany a obnovovať poškodenie.

 • Na začiatku liečby je možný pocit pálenia, ktorý rýchlo prechádza v dôsledku zvyku epitelu.
 • Dlhodobé používanie na suchých pokrývkach vedie k pocitu uťahovania a odlupovania.

Kuriozín je bezpečný, hypoalergénny, má málo kontraindikácií, je k dispozícii.

Chráni sa malými vyrážkami, veľkým a bolestivým akné.

solkoseril

Obsahuje dialýzu z krvi mladých teľat.

Látka ovplyvňuje regeneráciu buniek, aktivuje metabolické procesy v tkanivách, stimuluje dýchanie všetkých vrstiev kože.

 • Gél je nepostrádateľný pri liečbe post-akné - červené a modré škvrny, malé jazvy.
 • Zabraňuje zjazveniu, vyhladzuje a osviežuje kryty.

Liečivo neobsahuje antibakteriálne zložky a antiseptiká, preto sa používa iba ako súčasť komplexnej liečby.

klindamycín

Ak lokálna aplikácia zničí patogény infekcie, zmierňuje zápal.

Foto: liek odstraňuje zápal

Môže sa používať len pod dohľadom lekára.

Kombinovaný gél Clenzite C okrem antibiotika obsahuje aj adaptín, derivát vitamínu A.

Liečivo má katastrofálny účinok na životne dôležitú aktivitu patogénnych baktérií, normalizuje činnosť mazových žliaz a znižuje produkciu kožného mazu, odstraňuje z nadváhy, aktivuje metabolizmus, znižuje zápal.

Analogom liečiva je gél Baziron AS s benzoylperoxidom.

rysy

 • Malé koncentrácie inhibujú syntézu proteínov v mikrobiálnych bunkách, čo narúša ich rast.
 • Veľké dávky ihneď zabíjajú oslabené baktérie.

inštrukcia

Tenká vrstva je rozmazaná s léziami postihnutými vyrážkou raz denne.

Pomáha ichthyol masť s akné? Zistite si tu.

Podľa výrobcov je výsledok viditeľný už v druhom týždni liečby.

odporúčanie

 • Duak je kontraindikovaný u gravidných žien s dojčením, detí do 12 rokov.
 • S opatrnosťou je predpísaná pre ulceratívnu kolitídu, atopickú dermatitídu a regionálnu enteritidu.

Je dôležité zabrániť tomu, aby sa látka dostala na sliznice a do očí.

Fenistil

Gél je vhodný na zvládanie alergických vyrážok.

Liečia tkanivá, odstraňujú sčervenanie, opuch a svrbenie. Relief prichádza po prvej aplikácii.

Prostriedok nie je predpísaný na odstránenie akné spojené s hormonálnymi poruchami a chorobami vnútorných orgánov.

Regetsin

Obsahuje zinok a kyselinu hyalurónovú.

Foto: výrobok je vhodný na liečbu aj prevenciu akné

Gél bojuje s infekciou, vysušuje pupienky, je vhodný ako na liečbu, tak na prevenciu rosacea, škvŕn.

Azelik

Liečivo s kyselinou azelaínovou je kompletným analógom Skinoren.

Hlavným rysom látky - schopnosť rozpúšťať bunky rohov epidermis, ktorá zlepšuje nasýtenie tkanív kyslíkom a zabraňuje vzniku mazových zátok.

Na umývanie

Pri umývaní problémovej pokožky je lepšie používať nie mydlo, ale špeciálne gély:

Foto: na umývanie je lepšie použiť špeciálne prostriedky

 • proti akné a čiernym škvrnám (Clean Jasná výhoda, vrtuľa s zinkidonom, Garnier "Pure Active Skin");
 • od mastného lesku (Vichy kód Hurete, Loreal Pure Zone, čistý Jasné "Gloss Control", Garnier "Fruit Charge");
 • zúženie pórov (Diademine, čistiaci prostriedok Oriflame Pure Skin Face with Grapefruit).

Teenagerom sa bude zaobchádzať s prostriedkami abrazívnych častíc, ktoré budú pôsobiť na princípe drhnutia. Pre citlivé a vyzreté prvky sa vyberajú gély s éterickými olejmi.

Na čistenie zvnútra

Enterosorbenty sa používajú na absorbovanie a odstraňovanie škodlivých látok, toxínov a toxínov.

Foto: Enterosgel na čistenie tela

Patria medzi ne Enterosgel, Eliminal, Polysorb, aktívne uhlie. Eliminal obsahuje laktulózu, ktorá normalizuje črevnú peristaltiku a pravidelné vyprázdňovanie.

Lacné masti

V snahe o krásu a zdravie pokožky nie je potrebné prenasledovať sa po reklamovaných drahých prostriedkoch, keď existujú lacné, ale nie menej účinné masti:

Foto: lacné lieky chemikálií na liečbu akné

 • Višnevský a ichtyol vytiahnite hnis z podkožných a bolestivých vyrážok. Aplikujte ich odporúčané večer, a po 3-4 hodinách umyte. V noci môžete robiť kompresie;
 • zinok - vysušuje pupienky;
 • salicylová - charakterizovaná keratolytickým účinkom;
 • sintomitsinovaja - pomáha z hnisavých prvkov, ale rýchlo spôsobuje závislosť;
 • tetracyklín - ničí baktérie a je predpísaný na varenie;
 • Celestoderm s betametazónom a gentamycínom - bojuje proti zápalu, eliminuje infekciu a zmierňuje príznaky alergie. Analógy - Gyioxysone a Sinaflan;
 • retinová - čistí póry kontaminantov, znižuje aktivitu mazových žliaz. Je zakázané počas tehotenstva a má mnoho vedľajších účinkov, preto by mal byť predpísaný dermatológiou.

Protizápalové a liečivé činidlá

Takéto liečivá liečia tkanivá bez toho, aby zanechali jazvy a zjazvenie.

Prispieť k týmto aktívnym látkam - heparín, alantoín alebo panthenol.

Foto: Panthenol stimuluje regeneračné procesy

Masti sú neškodné, pretože neobsahujú antibiotiká a retinoidy, takže sa môžu používať u detí a dospievajúcich.

Patria medzi ne:

 • heparín;
 • Kontraktubeks;
 • Methyluracilum;
 • Bepanten;
 • 911 erysipes.

náklady

Tabuľka porovnáva náklady na gély z akné v lekárňach v Moskve

recenzia

Po analýze recenzií o liekoch proti akné môžete vyvodiť závery:

 • akýkoľvek liek sa má zobrať lekár. Ľudia, ktorí užívajú samoliečbu, majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu vedľajších účinkov a komplikácií. Napríklad nadmerná suchosť a odlupovanie kože, podráždenie, zvýšenie počtu vyrážok.
 • nečakajte okamžitý efekt. Terapia trvá od 2 do 6 mesiacov. Ak neprekročíte dávkovanie a nebudete dodržiavať odporúčania lekára, výsledok sa prejaví po 3-5 týždňoch. Dôležitú úlohu zohráva závažnosť ochorenia, intenzita vyrážok a schopnosť regenerovať pokožku;
 • V počiatočnom štádiu používania gélu sa takmer vždy objavujú nepríjemné symptómy. Je to svrbenie, mierne pálenie, brnenie. Akonáhle sa pokožka začne používať, nepohodlie zmizne. Pre adaptačné obdobie sa dávka zníži.

Ako si vybrať ten správny anti-akné krém pre teenagerov? Zistite si tu.

Je možné použiť masku Višnevského z tváre na akné? Čítajte ďalej.

Kurz musí byť vyplnený do konca, takže výsledok je pevný, aj keď to trvá niekoľko mesiacov.

To pomôže úplne zbaviť infekcie a vyhnúť sa rýchlemu relapsu.