Hlavná

Ateróm

Recenzie pre Dermatix Gél na korekciu jaziev a spôsob aplikácie

Jazvy, jazvy a strihy sú neestetickými fenoménmi, ktoré kazia nielen telo, ale aj náladu človeka.

Vady veľkej veľkosti sa ťažko zamaskujú s profesionálnou kozmetikou a nie je ľahké ich redukovať konvenčnými terapeutickými metódami. Aby sa ľudia mohli zbaviť jaziev alebo ich aspoň znížili na zanedbateľné veľkosti, lekárniki vyvinuli gél Dermatix - externý prostriedok, ktorý môže vrátiť atraktívny vzhľad koži.

Zloženie a farmakologický opis

Bezfarebný gél Dermaticks uzavreté v plastových tubách s objemom 6 a 15 g.

Skladá sa z prípravku vyrobeného zo silikónu, ktorý je vyrobený z polymérnych organokremičitých zlúčenín zmiešaných s anorganickým oxidom kremičitým. Komponenty udržujú optimálnu vlhkosť v poškodenom tkanive a ovplyvňujú jazvy a jazvy, ktoré sa objavili na tele po popáleninách, operáciách alebo zraneniach.

Klinické štúdie preukázali, že liek spôsobuje, že jazvy sú ploché a minimalizuje nepohodlie, ku ktorému dochádza počas hojenia celistvosti. Dermatix sa môže používať podľa údajov na rôznych častiach tela, vrátane tváre a pokožky hlavy, ako aj oblasti kĺbov.

V lekárňach sa nachádza gélová dermatiká spoločnosti ICN Pharmaceuticals Holland BV a produkt MEDA Pharmaceuticals Dermatix Ultra.

Ich náklady sa mierne líšia, ale druhý prostriedok okrem silikónu obsahuje takú pomocnú zložku ako vitamín C. Krém a masť s názvom Dermatix výrobcovia nevyrábajú.

Voľba je vo forme silikónových obväzov. Vyrábajú sa na transparentnom alebo tkaninovom základe. Bandáž veľkosti 4 × 13 cm na transparentnom základe stojí asi 1300 rubľov. Prostriedky na báze textílie sú drahšie - od 1400 do 5600 rubľov (náklady závisia od veľkosti obväzu).

Sam gel Dermatiká v tube 15 g sa predáva za cenu 2000 - 2400 rubľov. Balenie za 6 g sa zriedka vyskytuje v lekárňach, ale stojí približne rovnako ako veľká skúmavka.

Na postihnutých miestach má gél zvlhčujúci a keloidolytický účinok. Tkanivo jaziev sa podrobí neinvazívnej liečbe. Inertný silikón pracuje na povrchu epidermis a neovplyvňuje vnútorné prostredie tela. Neschopnosť vyvinúť systémový vplyv na telo umožňuje používať Dermatix v prípade závažných ochorení iného charakteru, keď je väčšina liekov kontraindikovaná.

Veľkosť jazvy je určená povahou a lokalizáciou poškodenia a genetickými charakteristikami organizmu. Zlúčeniny kremíka majú dobrú oklúziu a zvlhčovanie vrstvy pokožky. Pod vplyvom gélu, kolagénové vlákna menia svoju polohu, prispôsobujú sa normálnej rovine epidermis a pomáhajú vyhladiť jazvy.

Ako správne používať liek

Návod na použitie predpísaný výrobcom predpisuje, aby sa gél Dermaticks ošetril postihnutou oblasťou dvakrát denne použitím kvapôčky prostriedku.

Pred zahájením procedúry je potrebné postihnuté miesto umyť mydlovou vodou a vyčistiť ju do sucha. Potom sa jazva alebo jazva zakryje tenkou vrstvou gélu a nechá sa uschnúť 5 minút na vzduchu.

Dať kozmetiku na chybu v tejto dobe je nemožné a zavrieť miesto oblečenie - taky. Ak sa liek neabsorbuje do dermis, ponechá na veciach škvrny. Ak náprava na 5 minút nevyschne, znamená to, že sa nachádza v hrubšej vrstve a je potrebné vymazať prebytok. Keď je gél dobre vysušený, môžete použiť kozmetiku.

Minimálna dĺžka liečby je 2 mesiace. Dlhšie používanie zabezpečuje dosiahnutý účinok a zlepšuje jeho kvalitu. Vyhodnoťte výsledok použitia gélu Dermatix môže byť z fotografií jaziev pred a po liečbe.

Ako odstrániť strieky Dermatix

Striae (v bežných striktných výrazoch) sú pruhy červenej, bielej a purpurovej farby, ktoré sa vytvárajú v miestach so zvýšenou rozťažnosťou pokožky. Z vnútra vypadá úsek ako tkanivo jazvy.

Pravidelné používanie gélu Dermatix vám umožňuje zbaviť sa postnatálnych strihov - spätná väzba žien to naznačuje a zvyšuje intenzitu pľúc v období intenzívneho rastu mladých mužov a dievčat.

Okrem toho gél minimalizuje výskyt striae v nasledujúcich prípadoch:

 • Obezita.
 • Tehotenstvo.
 • Hormonálne poruchy.
 • Liečba glukokortikoidmi.

Je veľmi ťažké zbaviť sa strihov, ktoré zostali po tehotenstve. Po dobu 9 mesiacov sa koža výrazne rozširuje na brucho a stehná, na prsných žľazách sa vytvárajú aj škaredé pruhy. Rýchle zvýšenie objemov neumožňuje pokožke rýchlo sa prispôsobiť novým formám a nadmerné tkanivá.

Gél Dermatix vedie kožu v poriadku, čím sa čerstvé strihy blednú a zbavujú starú strimu jasnosti. V dôsledku toho sa chyba stane sotva viditeľnou.

Jazvy po blefaroplastike

Blepharoplastika je plastická chirurgia určená na korekciu zmien súvisiacich s vekom (tukové hernia, vrásky, modriny, opuchy) a zmeny tvaru a veľkosti očí. Podobne ako pri každom chirurgickom zákroku môžu z tohto postupu zostať jazvy a jazvy. V čase rehabilitácie lekári predpisujú očné kvapky, masky z tela-jogy a gymnastika pre oči (cvičenia šmýkajúce a skrutkovanie).

Gél Dermatix po odborníkov na blefaroplastiku opisuje v recenziách ako najlepší nástroj na liečenie liečivých švov. V individuálnych prípadoch sú pre chirurgickú prevenciu vyrážania kožou vymenovaní chirurgovia Kontraktubeks.

Indikácie a kontraindikácie

Prípravok s obsahom silikónu je dobrý v tom, že vytvára elastický film na povrchu defektného tkaniva. Teplota pod ním stúpa a vytvára sa "skleníkový efekt", ktorý zvlhčuje a zmäkčuje jazvu a prináša ju na minimálnu veľkosť. Úľavu zranenej kože je vyrovnaný, chyba sa stáva takmer nepostrehnuteľná.

Pozrime sa, v ktorých prípadoch je možné použiť gel Dermatics:

Taktiež je liek široko používaný v plastickej chirurgii a kozmetológii. Predám kožu Dermatix môže byť v lekárni bez lekárskeho predpisu, ale nástroj má vedľajšie účinky a kontraindikácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Takže je zakázané aplikovať nápravu na nevytvrdené rany a sliznice. Gél sa nemôže kombinovať s liekmi obsahujúcimi antibiotiká. Ak sa Dermatix aplikuje cez kozmetiku, pokožka pod ňou by mala byť čistá a suchá.

V zriedkavých prípadoch sa pri používaní Dermatixu gélu vyskytujú vedľajšie účinky. Toto podráždenie alebo zosilnenie nepríjemných pocitov v procese regenerácie tkaniva. Pacient by mal konzultovať s lekárom na objasnenie.

Aké sú analógy gélu Dermatix?

Liečivo s inertným silikónom poskytuje lepšie výsledky pri liečbe jaziev a jaziev ako prípravky bez kremíka. Odborníci, ktorí kontrolujú kvalitu liekov, schvaľujú gél a odporúčajú ich používať podľa indikácií. Vysoká účinnosť lieku Dermatica a jeho vysoké náklady sú vysvetlené obsahom oxidu kremičitého a polysiloxánu.

Iné regeneračné prípravky takýchto zložiek neobsahujú. Gély Dermatix analógy sú lacné, pretože lieky majú iné zloženie, ale podobný mechanizmus účinku.

Potom je možné nahradiť Dermatiku:

 • Masť Kontraktubeks - má rastlinnú základňu. Vhodné na odstránenie malých čerstvých jaziev.
 • Gél a smotana Zeraderm a Zeraderm Ultra s vitamínmi a koenzýmom Q10. V tkanive jazvy sa trieď masážnymi pohybmi po dobu 30 sekúnd. Tieto lieky nespôsobujú pocit lepivosti a sú veľmi ľahko použiteľné. Zeraderm dobre vyhladzuje jazvy na tvári a krku.
 • Kelo-cote - ovplyvňuje jazvu zvnútra. Vyskytuje sa vo forme gélu a sprejov. To uľahčuje spracovanie ťažko dostupných miest a bolestivých jaziev. Zeraderm a Kelo-mačka sú silikónové analógy Dermatrix. Spôsob použitia špecifikovaných prostriedkov je rovnaký, ale to spotrebiteľovi nezbavuje študovať inštrukcie.
 • Masť Mederma - liečí atrofické jazvy a odstraňuje malé chyby. Používajte ho odporúčame 3 - 4 mesiace. Frekvencia aplikácie - 4 krát denne. Aplikujte masť masážnymi pohybmi.
 • Krém Elicin - obsahuje extrakt zo slimáka. Je určený pre post-akné, čerstvé jazvy a strihy.
  Tekutý krém so silikónom Scarguard - je určený na odstránenie zjazvenia na tvári. Aplikuje sa štetcom. Výrobok chráni pokožku pred podráždením a zjemňuje drsné tkanivá. Rýchlo schne na tvári.

Porovnajte najobľúbenejšie lieky. Čo znamená dať prednosť, čo je lepšie - Dermatix alebo Kontraktubeks?

Z hľadiska obsahu silikónu funguje gél účinnejšie než masť. Bolo spomenuté vyššie, že Kontraktubeks sa skladá zo zložiek rastlín. Každá z nich je užitočná vlastným spôsobom, ale fytoindrienty sú korigované malými, starými jazvami. Dermatix vyhladzuje jazvy rôznej zložitosti.

Teraz sa pozrime na niekoľko Dermatics alebo Kelokot - čo je lepšie z týchto prostriedkov.

Spôsob, akým sa používajú, je iný, pretože Kelo-cote má formu uvoľňovania gélu a sprejov. Aký variant používame, je možné ju riadiť veľkosťou cikcrix:

 • Od 5 do 7,5 cm - gél 6 g.
 • 12 - 17 cm - gél 15 g.
 • 7 - 13 cm - sprej 50 ml.
 • Od 12 do 15 cm - postrek 100 ml.

Kelo-mačka sa má používať 2 - 3 mesiace. V prítomnosti rozsiahlych a chronických lézií môže byť trvanie terapie zvýšené. Dermatix nemá žiadne rozdiely, pokiaľ ide o veľkosť defektných oblastí, môže sa nazývať univerzálny regeneratívny liek.

recenzia

Ak chcete posúdiť účinnosť gélu Dermatix v liečbe jaziev, nechajte si recenzie spokojných spotrebiteľov.

Na radu farmaceuta začala liečiť jazvu pomocou gélu Dermatix. Po dobu 3 mesiacov bola chyba vyhladená a mäkšia. V očiach sa jasná škvrna nespustí, ako predtým. Chcel som urobiť leštenie jazvy, ale kozmetológ mi o tom hovoril. Odborník odporúča pokračovať v používaní lieku Dermatix. Za 2 mesiace od jazvy sa sotva pozorovalo bledé miesto. Keď sa dlani cítia, že to nie je cítiť.

Farmaceut mu odporučil, aby užíval a gél Dermatix, zatiaľ čo on je v predaji. Spracoval som šev nasledujúcim spôsobom. Najprv si vzala sprchu a namazala šev s Miramistinom. Na suché antiseptik sa aplikuje tenká vrstva Dermatrix. Procedúry sa vykonávajú denne 2 až 3 krát, bez jediného dňa. V prvých troch mesiacoch švy postupne bledli a na jednej strane dokonca vyrovnali farbu kože. O tri mesiace neskôr z ševu zostal sotva viditeľný prúžok. Gél dokonale zvládol svoju úlohu. Nehanbím sa byť na pláži v otvorenom plavkách.

Dermatológ mi odporučil gél Dermatix a hneď varoval, že cena na ňom alebo na vysokej. Kúpil som tento nástroj a zhodnotil som výsledok expozície po 2 týždňoch používania. Koloidné jazvy sa stali menej výraznými, sčervenanie a závažné svrbenie zmizli. Postupne sa jazvy splošili. Ak ich chcete vidieť, musíte sa pozrieť na miesto v tele.

Po prečítaní mnohých pozitívnych recenzií ohľadom gélu Dermatics som ju kúpil a bol príjemne prekvapený. Napriek malému tubusu bol jeho obsah dostatočne dlhý. Prvých 3 mesiace som si myslel, že jazva sa nezmení, ale môj manžel si všimol, že táto chyba je vyhladená. O štyri mesiace som si všimol, že jazva bola dvakrát zúžená, bledá a mäkšia. Tento výsledok považujem za hodný, ale naďalej používam gél Dermatix. Chcem dosiahnuť maximálny účinok.

Masti na jazvy a jazvy: prehľad prípravkov

Výskyt jaziev alebo jaziev na tele nás vždy rozrušuje a takmer každý človek sa ich chce zbaviť. Niektorí ľudia predstavujú len kozmetický problém a iní prinášajú veľa nepríjemných pocitov vo forme svrbenia, pálenia a bolesti. Ako sa zbaviť jaziev a jaziev? Aké farmakologické lieky môžu v takýchto prípadoch pomôcť?

Jazvy na koži môžu byť atrofické, normotrofické, hypertrofické alebo keloidné. Táto klasifikácia je dôležitá pri výbere metódy na odstránenie zmien jaziev. Niektoré z nich je možné odstrániť rôznymi masťami, krémami a gélmi a zbaviť sa iných, možno budete potrebovať kombináciu hardvérových kozmetologických techník s použitím externej liečby. Vo väčšine prípadov sú normotrofické jazvy dobre vhodné na liečbu protidoštičkovými liekmi a hypertrofické, atrofické a keloidné jazvy sú ťažšie. Dôležitý je aj vek jazvy: čerstvé jazvy sú oveľa jednoduchšie odstrániť ako tie staré.

V tomto článku preskúmame populárne lieky na liečbu jaziev u detí a dospelých, oboznámime sa s hlavnými indikáciami a kontraindikáciami ich použitia a zásadami ich pôsobenia. Pamätajte, že výber takýchto liekov na vonkajšie použitie by mal vykonávať lekár. Pri dodržiavaní všetkých jeho odporúčaní sa môžete vyhnúť chybám a rýchlo sa zbaviť škaredých škvŕn na koži.

Indikácie pre podávanie mastí z jaziev a jaziev

Masty na jazvy a jazvy môžu byť predpísané v takýchto klinických prípadoch:

 • preventívne opatrenia na zabránenie vzniku jaziev po chirurgických zákrokoch;
 • Normotrofické jazvy, ktoré predstavujú kozmetický problém;
 • atrofické jazvy vyvolané zle hojivými vredmi, kiahňami alebo vážnymi formami akné;
 • strihy po tehotenstve alebo náhly výpadok nadmernej hmotnosti;
 • hypertrofické jazvy;
 • keloidné jazvy;
 • kontrakcie šliach po poranení;
 • ankylóza, ktorá spôsobuje obmedzenie pohyblivosti kĺbov;
 • Dupuytrenova kontraktúra.

Vedľajšie účinky a hlavné kontraindikácie pri podávaní masti z jaziev a jaziev

Každé liečivo na liečbu jaziev a jaziev môže mať svoje kontraindikácie, ktoré závisia od zložiek, ktoré tvoria jeho zloženie. Preto by jeho vymenovanie malo vykonávať len lekár. Ale všetky masti z jaziev a jaziev majú množstvo bežných kontraindikácií:

 • individuálna intolerancia k zložkám lieku;
 • prítomnosť otvoreného povrchu rany v oblasti brucha;
 • prítomnosť ulcerózno-nekrotických alebo purulentných procesov v oblasti brucha;
 • prítomnosť alergických reakcií (vyrážok) v oblasti brucha;
 • prítomnosť onkologických novotvarov v oblasti brucha;
 • nájdenie jazvy v okolí očnej oblasti alebo slizníc;
 • používanie iných liekov v oblasti brucha (aby sa zabránilo vedľajším reakciám spôsobeným interakciami s liekmi).

Niektoré lieky na liečbu jaziev a jaziev by sa nemali používať počas tehotenstva alebo laktácie a majú mať vekové obmedzenia na schôdzku.

Vo väčšine prípadov masti, krémy a gély z jaziev a jaziev neprenikajú do krvi a nevyvíjajú systémový vplyv na telo. Ich vedľajšie účinky sú častejšie vyjadrené vo forme lokálnych reakcií:

Takéto nežiaduce reakcie sa zriedkavo vyskytujú a často sa vyskytujú vtedy, keď nie sú dodržané pravidlá používania alebo z dôvodu precitlivenosti na zložky lieku. Môžu byť odstránené podľa odporúčaní lekára pre aplikáciu masti alebo jej nahradenie iným.

Prehľad populárnych liekov na jazvy a jazvy

Na porovnanie účinnosti rôznych masti, krémov a gélov z jaziev a jaziev nedošlo k veľkému vedeckému výskumu. Ale dermatológovia a ich pacienti sa vyznačujú niekoľkými nespornými "obľúbenými". V tomto článku budeme presne preskúmať tieto lieky z jaziev a jaziev.

Kontraktubeks

Kontraktubeks gél vyrobený nemeckou firmou «MerzPharma» v rúrkach 10, 20 alebo 50, je to rôsolovitá hmota svetlohnedej farby, ktorá má neutrálnu vôňu.

Gél Kontraktubeks obsahuje také aktívne zložky:

 • alantoín;
 • výťažok z cibule Serai;
 • heparín sodný.

Vzhľadom na ich zložité účinky tento liek prispieva k:

 • rozpustenie hornej stratum corneum na bruchu;
 • urýchliť tvorbu zdravých kožných buniek;
 • zlepšenie krvného obehu;
 • zadržiavanie vody v tkanivách;
 • zmäkčenie tvrdého jazvového tkaniva;
 • spomaľuje rast fibroblastov (bunky spojivového tkaniva, z ktorých sa tvorí jazva);
 • eliminácia alergických a zápalových reakcií v oblasti jaziev.

Gel Kontraktubeks môže byť predpísaný na ošetrenie čerstvých jaziev a zabraňuje ich tvorbe (po úplnom hojení povrchu rany). V takýchto prípadoch sa aplikuje na oblasť jaziev s ľahkým trením 2-3 krát denne. Liečba takýchto jaziev je zvyčajne približne 4 týždne.

Na odstránenie chronických jaziev sa gél Kontraktubeks používa na dlhšie cykly (3 až 6 mesiacov). Prostriedky pôsobiace na jazvy oblasti 2-3 krát denne a posledný aplikovanej (pred spaním) prekrýva oblasť jaziev vzduchotesnej obväzom (napríklad plastový sáčok).

Účinnosť tohto lieku proti jaziev a jaziev do značnej miery závisí od pravidelnosti jeho používania: droga by sa mala aplikovať na oblasť poškodenia denne a niekoľkokrát denne. Na zvýšenie účinku môže byť gél použitý po pokožke alebo v kombinácii s fyzioterapiou. Počas liečby týmto liekom by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu, studenej a intenzívnej masáži v oblasti jaziev.

Kontraktubeks sa môže podávať deťom a dospelým (vrátane tehotných a dojčiacich žien). Jedinou kontraindikáciou jej použitia je neznášanlivosť zložiek lieku.

Zeraderm a Zeraderm Ultra (Zeraderm a Zeraderm Ultra)

Silikónové gély Zeraderm a Zeraderm Ultra vyrobený holandskou spoločnosťou Rofil lekárske estetiky v skúmavkách pri 15 g. Po aplikácii na kožu, ktoré tvoria vzduchotesné silikónové fólie podporuje rýchlejšie resorpciu jazvy.

Zeraderm Ultra je pokročilá verzia gélu Zeraderm. Kompozícia obsahuje gél Zeraderm polysiloxan (silikón vysokomolekulárne zlúčeniny), a zloženie Zeraderm Ultra doplnená koenzým Q10, UV-filter s SPF 15 a vitamíny K a E.

Aktívne zložky gelov Zeraderm a Zeraderm Ultra prispievajú k:

 • vytvorenie vzduchotesného filmu polysiloxánu, ktorý podporuje nasýtenie vlhkosťou, zmäkčovanie, resorpciu a sploštenie jazvy a zvýšenie miestnej výmeny kyslíka;
 • eliminácia zápalových reakcií v kapilárach;
 • odstránenie svrbenia alebo pálenia v oblasti jaziev;
 • urýchliť obnovu buniek v tkanivách brucha;
 • eliminácia perzistentného alebo pooperačného erytému (vitamín K v Zeraderm Ultra);
 • ochrana tkanív pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia (UV-filter v Zeraderme Ultra).

Použitie týchto gélov môže začať ihneď po hojení rán. Prostriedok sa aplikuje v tenkej vrstve na vyčistenej ploche jazvy 2 krát denne s jemným trením. Trvanie liečby závisí od typu pokožky, veku a štruktúry jazvy a môže sa pohybovať v rozmedzí 2-3 týždňov až niekoľko mesiacov.

Gély Zeraderm a Zeraderm Ultra sa môžu podávať deťom a dospelým a sú väčšinou dobre znášané. Tieto lieky na zjazvenie môžu byť predpísané počas tehotenstva a laktácie.

Dermatix a Dermatix Ultra (Dermatix a Dermatix Ultra)

Silikónové gély Dermatiks a Dermatiks Ultra vyrába holandskej firmy ICN PharmaceuticalsHolland BV v rúrkach 6 a 15, ktoré sú transparentné a bez zápachu rôsolovitá hmota, ktorá po vysušení tvorí jazvu na povrchu kremíka vzduchotesného filmu.

Gél Dermatix zahŕňa polysiloxán a oxid kremičitý a formulár Dermatix Ultra je doplnený éterom vitamínu C. Tieto látky poskytujú:

 • vytváranie vzduchotesného filmu, ktorý nasýti jazvové tkanivo vlhkosťou, zmäkčuje a urýchľuje ich resorpciu;
 • odstránenie nepríjemných pocitov v oblasti jazvy (svrbenie, pálenie);
 • Zníženie začervenania a pigmentácie.

Tieto gély sa môžu aplikovať na jazvu ihneď po hojení rany. Pred použitím je oblasť jazvy očistená a dôkladne vysušená. Na povrchu brucha sa tenká vrstva gélu aplikuje jemnými masážnymi pohybmi, ktoré rýchlo vysušia (po 4-5 minútach). Dve žiadosti sa podávajú denne. Trvanie liečby závisí od veku brucha, jeho štruktúry a zvyčajne je najmenej 2 mesiace. V prípade potreby sa priebeh liečby predlžuje.

Gél Dermatrix a Dermatix Ultra sú väčšinou dobre tolerované a môžu sa podávať deťom a dospelým. Lieky sa môžu používať počas tehotenstva a laktácie. Nežiaduce reakcie sú veľmi zriedkavé.

Kelo-cote (Kelo-mačka)

Gél a sprej Kelo-cote vyrába americká spoločnosť Advanced Bio-Techologies v skúmavkách 6, 15 a 60 g alebo v aerosolových fľašiach 50 a 100 ml. Pozostávajú z rovnakých látok, ktoré tvoria na koži vzduchotesný film.

Aktívne zložky gélu a sprej Kelo-cote sú polysiloxán a oxid kremičitý. Kvôli svojim vlastnostiam má tento liek také účinky na jazvy a jazvy:

 • zachováva vodnú rovnováhu v tkanive jaziev a elasticitu pokožky priľahlej k bruchu;
 • robí jazvu viac plochou, jemnou a hladkou;
 • eliminuje svrbenie a pálenie v oblasti jazvy;
 • aktivuje syntézu kolagénu;
 • inhibuje rast fibroblastov.

Gél alebo sprej sa aplikuje na čistú a suchú pokožku 1 až 2 krát denne. Po príprave prípravku na pokožku môžete použiť opaľovací krém alebo make-up. Doba aplikácie je približne 2-3 mesiace a v prípade potreby sa môže predĺžiť priebeh liečby.

Gél a Kelo-Cote sprej sú vo väčšine prípadov dobre tolerované všetkými pacientmi a môžu sa podávať deťom i dospelým. Nežiaduce účinky tohto lieku sú veľmi zriedkavé. V prípade potreby sa Kelo-cote môže podávať tehotným a dojčiacim ženám.

Mederma

Gel Mederma vyrába nemecká spoločnosť Merz Pharma v tubách s hmotnosťou 20 g. Ide o transparentnú gélovitú hmotu so špecifickým zápachom.

Zloženie tohto lieku na jazvy a jazvy zahŕňa takéto aktívne zložky:

 • tsepalín (alebo extrakt z cibule Seraye);
 • alantoín.

Kvôli svojmu zložitému účinku pôsobí Medemma gel takéto opatrenia:

 • stimuluje produkciu kolagénu;
 • urýchľuje obnovu kožných buniek;
 • urýchľuje rozpúšťanie tkaniva jazvy;
 • inhibuje tvorbu fibroblastov;
 • udržiavať vlhkosť v tkanivách brucha a pokožky;
 • zlepšuje krvný obeh;
 • pomáha eliminovať krvné zrazeniny;
 • eliminuje zápal;
 • má antibakteriálny účinok.

Gel Mederma sa môže používať iba na liečbu "mladých" jaziev (nie viac ako 1 rok):

 • strihy;
 • kozmetické jazvy po akné, odstránenie nádorov a tetovanie;
 • jazvy po tepelných alebo chemických popáleninách;
 • pooperačné jazvy;
 • jazvy zanechané po agresívnych kozmetických procedúrach (mechanické, chemické a laserové peelingy).

Gél sa aplikuje na vyčistené a vysušené tkanivá jazvy 3-4 krát denne a trení sa cikcakom a tlak sa pohybuje 3-5 minút, kým sa úplne nezabudne. Trvanie liečby sa určí individuálne a môže trvať od 3 do 6 mesiacov alebo viac.

Liek sa môže používať na liečbu dospelých a nie je kontraindikovaný počas tehotenstva a laktácie. V Spojených štátoch sa mesodermový gél už vyrába pre deti mäkšie, ale v Rusku sa zatiaľ nepredával.

Vo väčšine prípadov je táto liečba dobre podávaná pacientmi. Niekedy môžu byť alergické reakcie vo forme sčervenania, svrbenia, vyrážok, pálenia a pocitov raspiraniya.

Kelofibraza

Krém vyrobený nemeckého koncernu Kelofibraza SandozPharmaceut GMBH v rúrkach 25 a 50, má príjemnú sviežu vôňu, sa dobre vstrebáva a nezanecháva usadeniny na bachora a dobre hydratovaná.

Pri zložení tohto lieku z jaziev a jaziev vedú takéto aktívne zložky:

 • močovina;
 • heparín sodný;
 • D-gáfor.
Liečba týmto nástrojom je účinná

Kvôli pôsobeniu účinných zložiek má krém Kelofibraze taký účinok:

 • reguluje vlhkosť pokožky;
 • zvyšuje elasticitu, zmäkčuje a zvlhčuje hrubé oblasti brucha;
 • zlepšuje krvný obeh v oblasti brucha;
 • stimuluje regeneračné procesy;
 • vyhladzuje a vyhladzuje vyčnievajúce časti bachoru;
 • znižuje opuch tkanív;
 • eliminuje krvné zrazeniny;
 • urýchľuje resorpciu tkaniva jazvy;
 • má protizápalový a analgetický účinok.

Krém Kelofibraza sa môže použiť na liečbu a na prevenciu zjazvenia a naťahovania.

Liečivo sa aplikuje tenkou vrstvou na zmeny zŕn 2 až 4 krát denne a trenie sa svetlo masážnymi pohybmi až do úplného vstrebania. Pri "mladých" jazvach sa náplasť aplikuje dvakrát denne a pri starších alebo stuhnutých jazvach sa vyžaduje častá aplikácia lieku (3-4 krát) a tvorba obkladov so smotanou cez noc.

Kelofibraza sa môže podávať dospelým a deťom starším ako jeden rok. Neodporúča sa predpisovať liek na liečbu zjazvenia tváre malých detí, tehotných a dojčiacich matiek. Tento liek na jazvy a zjazvenie zriedka spôsobuje vedľajšie reakcie.

Fermenkol

Gél produkoval Fermenkol z CDD "High Technology" (Rusko) v rúrkach 20. F. To znamená, že k dispozícii aj vo forme súpravy pre elektroforézu (2 liekovky so suchým práškom 4 g).

Gél je priehľadná hmota pozostávajúca z enzýmovej kompozície z 9 kolagenolytických proteáz získaných z tráviacich orgánov morských bezstavovcov (kraby atď.). Kvôli svojim vlastnostiam liek štiepi niektoré aminokyseliny, ktoré vstupujú do keloidných a hypertrofických jaziev a robia z nich elastickú, plochú a menej nápadnú. Pri prechode Fermenkol eliminuje svrbenie a bolesť v oblasti jaziev.

Gél je aplikovaný tenkú vrstvu na predtým vyčistenej a vysušenej oblasti brucha 2 krát denne. Výrobok sa netreie do kože a nechá sa sušiť sám. Trvanie liečby je 30 dní. V prípade potreby, nie skôr ako 15 dní, možno pokračovať v liečbe.

Gél Fermenkol sa môže podávať dospelým a deťom v akomkoľvek veku. Jeho použitie je kontraindikované v prípadoch precitlivenosti na kolagenázu a hypotrofné a atrofické jazvy.

Liek zriedkavo spôsobuje vedľajšie reakcie vo forme sčervenania, pálenia alebo svrbenia v oblasti jaziev. Sú okamžite odstránené bezprostredne po zrušení Fermencolu.

Scarguard (skärgård)

Tekutá smotana Scarguard je kvapalina obsahujúca silikón, hydrokortizón a vitamín E. prostriedok sa aplikuje na oblasť jazvy s špeciálnych kief a po vysušení tvorí film na to, ktoré slúžia ako kompresívny obväz.

Aktívne zložky liečiva prispievajú k aktivácii syntézy kolagénu a k rýchlejšej zmäkčeniu a resorpcii jazvy. Scarguardový krém sa aplikuje na očistenú a sušenú oblasť brucha 1-2 krát denne počas 30 dní. Po uschnutí na koži môžete použiť opaľovací krém alebo make-up. V prípade potreby sa môže liečba predĺžiť až na 6 mesiacov.

Tekutý krém Scarguard môže byť použitý na liečbu a prevenciu akéhokoľvek druhu jaziev a zriedkavo vedie k vedľajším účinkom. Liečivo sa môže podať dospelým a deťom starším ako 2 roky. Jeho použitie počas tehotenstva a laktácie sa neodporúča.

Scar Esthetique ® (Scar Esthetic)

Krém Scar Esthetique ® vyrába americkej firmy ScarHeal v rúrkach 4 a 10 vo svojom zložení obsahuje kremík 23 a aktívna zložka (cibuľového extraktu, koenzým Q10, arnika, bisabolol, bambucké maslo, vitamíny A a C, palmitoyl tetrapeptid palmitoyl oligopeptid beta-karotén, chitosan atď.).

Vďaka účinku aktívnych zložiek dochádza k zmäkčeniu a vyhladzovaniu jazvového tkaniva, zlepšuje sa vzhľad jazvy a aktivuje sa tvorba kolagénu. Cream Scar Esthetique ® sa môže používať na liečbu post-popáleninových, pooperačných a posttraumatických jaziev rôznych typov a elimináciu strihov.

Krém sa aplikuje na vyčistenú a suchú oblasť brucha 3-4 krát denne s jemnými masážnymi pohybmi. Dĺžka liečby sa stanovuje individuálne a môže byť 3-4 mesiace.

Cream Scar Esthetique ® môže byť predpísaný na liečbu dospelých. V zriedkavých prípadoch liek spôsobuje nežiaduce reakcie vo forme vyrážok a začervenania, ktoré sa po jeho zrušení odstránia.

RejuvaSil (Redzhivasil)

RejuvaSil gél produkovaný americkej firmy ScarHeal v rúrkach 4, 10, 15 a 30 ml. Zloženie tohto média jaziev je nielen kremík, ale aj iné účinné zložky: Emu olej, skvalén a vitamín C. prostriedok jaziev účinnejšie než tradičné silikónové gély jaziev tieto látky, aby.

RejuvaSil gél sa nanáša tenkou vrstvou na očistenú a sušú jazvu 2-3 krát denne, oblasť jaziev sa mierne masíruje a nechá úplne vysušiť. Potom sa na pokožku môže aplikovať opaľovací krém alebo make-up. Dĺžka trvania liečby je najmenej 2-3 mesiace a môže sa predĺžiť v závislosti od veku zmien jaziev.

Liečivo sa môže podávať dospelým, tehotným a dojčiacim matkám. Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky vo forme sčervenania a vyrážky, jeho používanie sa musí prerušiť.

Výber masti z jaziev a jaziev by mal vykonávať dermatológ, ktorý môže brať do úvahy všetky indikácie a kontraindikácie a zhodnotiť pravdepodobnú účinnosť lieku.

V niektorých prípadoch sa môže odporučiť komplexná liečba kozmetickými procedúrami a používanie vonkajších liekov na odstránenie zjazveného tkaniva. Tento prístup k liečbe jaziev a jaziev ušetrí nielen vaše peniaze, ale ušetrí vám aj zbytočnú stratu času a nežiaduce vedľajšie účinky lieku. Pamätajte na to a buďte zdraví!

Ktorému lekárovi sa môžete prihlásiť

Ak má osoba jazvu alebo jazvu, z ktorej sa chce zbaviť, najskôr je potrebné sa poradiť s dermatológiou. Lekár Vám poradí lieky s rôznymi typmi jaziev. Okrem lekárskej liečby je možné odstrániť formácie na koži v kozmetike a v niektorých prípadoch aj chirurgicky.

Čo masť z jaziev a jaziev je lepšia a účinnejšia?

Masť z jaziev na dnešnej tvári sa nachádza v každej lekárni. A sortiment nie je obmedzený na 1-2 mená, ale dáva príležitosť vybrať si najlepšiu voľbu, berúc do úvahy zložitosť kozmetického problému, pretože jazvy a jazvy sú odlišné.

Hlboké jazvy, ktoré zostali po traume alebo chirurgickom zákroku, si vyžadujú dlhodobú liečbu a používanie najefektívnejších liekov, zatiaľ čo fenomén, akým je post-akné, možno odstrániť bez veľkého úsilia.

Masti na jazvy a jazvy - charakteristiky

Zloženie liekov určených na odstránenie jaziev a jaziev je rozdielne a princíp ich činnosti je tiež iný. Avšak všetky z nich sú navrhnuté tak, aby znižovali hĺbku a veľkosť jazvy, odstránili tesnosť pokožky a vyrovnali jej povrch, aby sa jazva viac svetla a menej nápadné.

Účinné základ masti jazvy predstavujú účinné látky, ktoré urýchľujú krvný obeh a syntézu kolagénových vlákien, silikónové zložky, prispôsobí každému typu zjazvenie a vitamínov, minerálnych látok alebo éterických olejov. Všetky zložky, ktoré tvoria masť z jaziev a jaziev, sa dajú rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín:

 • Protizápalové - majú baktericídny účinok a rýchlo zastavujú zápalový proces v tkanivách;
 • keratolytické - sú určené na hojenie poškodenej kože, zrýchlenie jej regenerácie, prevenciu tvorby jazvového tkaniva;
 • fibrinolytické - ich pôsobenie je zamerané na aktiváciu produkcie kolagénu a elastínu, ktoré sú zodpovedné za tvorbu zdravej kože;

Najväčší účinok liekov proti tuberkulóze sa dá dosiahnuť, ak sa aplikuje na nedávno uzdravené rany. Staré a hlboké jazvy a vylúčené len lokálnymi prostriedkami sú dosť ťažké. V tomto prípade sa dodatočne používajú aj kozmetické metódy - laserový resurfacing, elektroforéza alebo fonoforéza.

Typy jaziev a jaziev

Ktoré jazvy sú lepšie vhodné na liečbu lokálnymi liekmi (masti a krémy)? Cosmetológovia hovoria, že ide o čerstvé, novo vytvorené jazvy, v tkanivách, ktoré stále fungujú metabolické procesy. Všetci špecialisti na kozmetické poruchy sú rozdelení do nasledujúcich skupín:

Normotrofické jazvy - pomerne ľahko prístupné k liečbe lokálnymi liekmi, ktoré sa nachádzajú na úrovni kože, majú bledý odtieň, takže sú takmer neviditeľné. Zobrazujú sa po menších úrazoch alebo povrchných léziách kože.

Atrofické jazvy - mať chrumkavú štruktúru, ružovú odtieň, sú umiestnené pod úrovňou kože. Najčastejšími prejavmi sú strechy a strihy na tele po narodení dieťaťa, jazvy po odňatí rôznych novotvarov (papilómy, bradavice). Veľmi ľahko sa odstraňujú prostriedkami obsahujúcimi silikónové plnivá v kombinácii s postupom elektroforézy.

Hypertrofické a keloidné jazvy. Tento typ formácie sa výrazne prejavuje na koži, pretože je charakterizovaný hľuzovou štruktúrou a modro-červenkastým odtieňom. Jazvy na dotyk sú husté, mierne bolestivé, môžu si pripomínať neustále svrbenie. Ako sa zbaviť týchto chýb je ťažké, nemožno robiť masti, vyžadujú zložité kroky - z laserového leštenie, plastickej chirurgii, s následnou aplikáciou protivorubtsovyh prípravkov.

Kedy sú masti odporúčané pre jazvy?

Protizápalové lieky sa odporúčajú používať v nasledujúcich prípadoch:

 • prítomnosť atrofických jaziev zanechaných po kiahňovej kiahni, furunkulóze alebo akné (po akné);
 • strihy na tele po ostrom chudnutí alebo strizi vznikli po pôrode;
 • kozmetické defekty vo forme normotrofických, keloidných alebo hypertrofických jaziev;
 • posttraumatické kontrakcie šliach s obmedzením pohybu (vrátane Dupuytrenovej kontraktúry);
 • Ankylóza kĺbu spôsobená artrózou alebo traumou.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie

Tak ako iné lieky, lieky na odstránenie jaziev majú množstvo kontraindikácií. Nesmú sa používať na individuálnu intoleranciu zložiek, ktoré sa používajú na liečbu poranení, ktoré sa uzdravili len čiastočne alebo komplikovali zápalovým a hnisavým procesom. Je zakázané používať masti s rozkladajúcim účinkom v prítomnosti nádorového procesu v oblasti jaziev alebo v prípade, že jazva je v tesnej blízkosti sliznice očí.

Keďže liečivá na jazvy a akné sú určené na vonkajšie použitie, nemajú prakticky žiadny účinok na telo. Ale so zvýšenou citlivosťou na zložky môžu spôsobiť alergické reakcie na pokožku - svrbenie, návaly tepla, vyrážky. Preto pred nákupom masti na resorpciu jaziev konzultujte s dermatológiou alebo kozmetikom a zistite všetky možné kontraindikácie.

Populárne masti z jaziev a jaziev: prehľad

Odborníci v oblasti dermatológie často odporúčajú svojim pacientom tieto nástroje:

Kontraktubeks gel

Účinná droga od nemeckého výrobcu MerzPharma je navrhnutá tak, aby eliminovala menšie kožné defekty a post-akné. To je najlepšia masť po kiahne jaziev, ako aktívne obnovuje a regeneruje zdravé kožné bunky, zmäkčuje pevný zjazvené tkanivo tým, že bráni rastu fibroblastov (bunky spojivového tkaniva).

Prípravok navyše zlepšuje cirkulačné a vzdušné procesy, poskytuje antiseptické, protizápalové a antialergické účinky. Účinné látky Kontraktubeksa - extrakt (extrakt) z cibule síry, alantoínu a heparínu.

Pri liečbe čerstvých jaziev sa gél pretrepáva do postihnutej oblasti 2 až 3 krát denne počas 4 týždňov. Odstránenie starých jaziev vyžaduje dlhšiu aplikáciu (od 4 do 6 mesiacov). Na zvýšenie účinku môže byť gél kombinovaný s ultrazvukom alebo aplikovaný pod obväz (po naparení kože v horúcej vode).

Gél sa môže používať prakticky bez obmedzenia, aj počas tehotenstva a detstva, jedinou kontraindikáciou je precitlivenosť na zložky lieku. Priemerná cena Kontraktubeks - od 450 rubľov za trubku 20 g.

Dermatrix (Dermatix Ultra)

Najlepší silikónový gél od holandskej farmaceutickej spoločnosti. Ide o priehľadnú viskóznu hmotu bez farby a zápachu, ktorá po aplikácii rýchlo vytvára vzduchotesný ochranný film na povrchu jazvy. Účinnými látkami lieku sú oxid kremičitý, polysiloxány a vitamín C. Tento liek je ideálny na odstránenie jaziev s rôznou zložitosťou (čerstvou aj starou).

Princíp Dermatixu je založený na odstránení nepríjemných pocitov - svrbenie, pálenie v jazve, pigmentácia a začervenanie. Film, ktorý opúšťa gél po vyschnutí na povrchu poškodenej oblasti, pomáha udržať vlhkosť, zmäkčiť tkanivo jazvy a urýchliť resorpciu jazvy.

Trvanie liečby dennou dvojnásobnou liečbou trvá v priemere približne 2 mesiace. Jedná sa o úplne bezpečnú masť na resorpciu jaziev, ktorá zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky a môže byť použitá u detí a dospelých, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Cena drogy je od 1500 rubľov.

Kelo-Cote (Kelo-Cote)

Výrobky od amerických výrobcov, ktoré sú k dispozícii vo forme gélu a sprejov. Používa sa na liečenie a prevenciu tvorby takmer všetkých typov jaziev. Hlavnými aktívnymi látkami, ako všetky ostatné silikónové gély, sú polysiloxány a silikónový oxid.

Použitie liečiva môže odstrániť jazvu vzhľadom na to, že účinná látka vytvára ochranný film, ktorý umožňuje udržať rovnováhu vody, navlhčiť a zmäkčiť povrch bachora a zvýšiť syntézu kolagénu, uľahčiť regeneráciu buniek a odstrániť súčasne svrbenie a podráždenie.

Bezprostredne po aplikácii sa na povrchu šarmu vytvára film, ktorý neumožňuje prejsť vzduch, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi počas dňa. Silikónový gél sa môže bezpečne použiť na akejkoľvek časti tela, je dobre znášaný, nespôsobuje podráždenie a iné negatívne reakcie.

Liek sa môže používať bez obmedzení pre dospelých a deti. V kombinácii s mikrodermabrázou a leštením laserom je to najlepšia masť z jaziev po operácii, ktorá sa odporúča použiť po odstránení stehov. Avšak, náklady na drogy je vysoká - gél 15 g je od 2000 rubľov, gélu v skúmavke 60 g - 8000 rubľov, sprej (100 ml) - od 3500 rubľov.

Zeraderm (Zeraderm Ultra)

Ďalším zástupcom zo skupiny silikónových gélov, ktorej princípom je vytvorenie ochranného, ​​vodorozpustného filmu na povrchu jazvy. Zloženie prípravku je okrem silikónových zlúčenín obohatené koenzýmom Q10, filtrom na ochranu pred svetlom, aktívnym kyslíkom a vitamínmi K a E.

Je to jedna z najlepších liekov na jazvy a akné na tvári, pretože poskytuje ochranu pred ultrafialovým žiarením a umožňuje používať dekoratívnu kozmetiku na ochrannej fólii.

V iných ohľadoch sa princíp pôsobenia gélu prakticky nelíši od iných antimikrobiálnych činidiel na báze silikónu. Liečivo je predpísané pre dospelých a deti ihneď po hojení rán. Gél sa aplikuje dvakrát denne počas 2 týždňov a dlhšie.

Trvanie liečby závisí od veku pacienta, stavu a druhu kože, štruktúry jazvy a ďalších individuálnych charakteristík. Náklady na Zeraderma tuba (20 g) dosahujú v priemere 500 až 700 rubľov.

Kelofibraza

Krém s osviežujúcou vôňou od nemeckej firmy Sandoz Farmasut. Vo svojom zložení - heparín, močovina a gáfor, ktoré poskytujú resorpciu, analgetický a protizápalový účinok. Užívanie tejto drogy pomáha odstrániť a narovnať kožu v oblasti jazvy, zjemňujú a hydratujú zdrsnené časti, k zlepšeniu krvného obehu a potupu regeneračné procesy v poškodenej oblasti.

Tento krém sa úspešne používa na zabránenie vzniku strihov vzniknutých po tehotenstve alebo v dôsledku rýchlej straty hmotnosti. Počas tehotenstva, počas laktácie av detstve sa však tento liek nemôže použiť.

Na odstránenie čerstvých kozmetických defektov sa krém aplikuje dvakrát denne, zatiaľ čo pri ošetrovaní starých jaziev sa zvyšuje frekvencia aplikácie a stlačuje sa pomocou krému cez noc. Prípravok Kelofibraza je príliš drahý, pre trubičku krému v objeme 50 g je potrebné zaplatiť 2500 rubľov.

Fermenkol

Gél od domácich výrobcov, vyrobený spoločnosťou "High Technologies" vo forme gélu v skúmavkách (20 g) a fľaše so suchým práškom pre postup elektroforézy. Je určený na liečbu post-akné, ako aj čerstvých alebo chronických keloidných a hypertrofických jaziev. Základom prípravku sú kolagenázy živočíšneho pôvodu izolované zo sladkovodných a morských organizmov.

Je to inovatívny základ, ktorý zaisťuje štiepenie aminokyselín, ktoré tvoria proteínovú základňu jaziev a jaziev. Liečivo navyše prispieva k odstráneniu nepohodlia, svrbenia, má antiseptické, analgetické a resolvujúce účinky.

Pravidelné nanášanie gélu prispieva k objasneniu a zmäkčeniu jazvy, znižuje jeho veľkosť a zvyšuje elasticitu pokožky.

Gél sa etabloval ako vynikajúci prostriedok na liečbu jaziev na tvári, ktoré zostali po furunkulóze alebo akné. Liečivo sa môže používať takmer bez obmedzenia u dospelých a detí, kontraindikáciou na použitie sú atrofické jazvy a individuálna citlivosť na kolagenázu. Cena gélu (10 g) je v priemere 700 rubľov.

Mederma

Gél od nemeckej spoločnosti Merz Pharma je vo svojom zložení podobný ako Kontraktubeks, s výnimkou heparínu, ktorý v tomto prípravku chýba. Gél je vhodný na odstránenie čerstvých jaziev, "vek", z ktorých nie viac ako rok - úsek značky, atrofické zjazvenie po popáleninách, šupky či kozmetických procedúr na odstránenie nádorov. Pri liečbe keloidných a hypertrofických jaziev nie je účinnosť lieku príliš vysoká.

Droga inhibuje tvorbu fibroblastov, syntézu kolagénu urýchľuje regeneráciu kožných buniek a zlepšuje krvný obeh, má antibakteriálny účinok, effektivnoboretsya zápalový proces v koži.

Trvanie liečby je individuálne, v priemere tento proces trvá 3 až 6 mesiacov pri dennom užívaní gélu až trikrát denne. Liek nie je obmedzený na použitie u tehotných žien a detí, ale v niektorých prípadoch môže spôsobiť alergické reakcie. Cena gélu v trubici 20 g - od 500 rubľov.

Skagard (tekutý krém)

Základom lieku je hormón hydrokortizón, silikón a vitamín E. Krém by mal byť aplikovaný na jazvu s špeciálnych kief, sa rýchlo schne a vytvára film, ako obväz v tlaku.

Pod filmom aktívne zložky liečiva aktivujú tvorbu kolagénu a urýchľujú resorpciu brucha. Obrovská výhoda lieku spočíva v tom, že po vysušení fólie nad ním môžete aplikovať opaľovací a dekoratívnu kozmetiku.

Preto sa krém odporúča odstrániť jazvy na tvári a iných otvorených častiach tela. Kvapalné liečivo sa môže použiť proti rôznym typom jaziev, a to ako na liečbu, tak aj na účely prevencie.

Liečivo je úplne bezpečné, môže sa používať u detí starších ako 2 roky, ale počas tehotenstva a laktácie z použitia krému je lepšie sa zdržať hlasovania. Počas liečby môže trvať 1 až 6 mesiacov, počas ktorých sa Skagard užíva dvakrát denne. Ceny liečiva "skus" - náklady na malú tubu so smotanou (15 ml) je asi 6000 rubľov.

Lacná masť z jaziev a zjazvenia

Väčšina antifungálnych liekov je drahá, avšak v lekárňach nájdete finančné prostriedky za veľmi prijateľnú cenu. Medzi nimi sú veľmi populárne:

Krém jasný

Liečivo účinne odstraňuje pigmentované škvrny, ktoré zostávajú na tvári po pupienkach, a zabraňuje vzniku postnatálnych strihov na koži. Hlavnou výhodou lieku je jeho prirodzené zloženie, ktoré obsahuje iba prírodné zložky.

Indická výroba smotany vychádza z dávnych učenia ajurvédy, že je založený na výťažkov z miestnych rastlín - aloe vera, Vácha, lahodnosť, bazalka, neem, Lodhra. Ich terapeutický účinok sa zvyšuje o ďalšie zložky - kurkumy, včelí vosk, vitamíny a stopové prvky.

Krém je tiež vyhladzuje a rozjasní pokožku, má protizápalový, antibakteriálny a antiseptický účinok, dokonale zjemňuje a hydratuje štruktúru jazvy, zvyšuje tonus a pružnosť pokožky, urýchľuje resorpciu zjazveniu. Jedná sa o jeden z najlacnejších liekov - ich cena je len vyše 100 rubľov.

Masť Sledotsid

Odporúča sa odstrániť staré jazvy po akné. Liečivo podporuje aktívnu regeneráciu pokožky, poskytuje protizápalový účinok a môže byť použitá ako preventívna látka, ktorá zabraňuje tvorbe jaziev.

Masť sa má aplikovať na poškodené miesta na tvári a na telo dvakrát denne. Trvanie liečby je individuálne. Náklady na drogu - od 100 rubľov na tubu s objemom 15 g.

Balzam záchranca

Odporúča sa na liečbu jaziev a jaziev vzniknutých po poranení a popáleninách. Tento prírodný bezpečný prostriedok na báze oleja (olivový olej, terpentín, rakytník rešetliakový), extrakty z nechtíka, včelí vosk a vitamíny A a E. Komplex účinných látok poskytuje výrazný protizápalový a riešenie akcie a pomáha zbaviť čerstvých jaziev.

Balzam sa má aplikovať na postihnuté miesto silnou vrstvou pod obväzom. Účinné látky prenikajú do hlbokých vrstiev epidermis, zmierňujú podráždenie, svrbenie a opuch, urýchľujú proces regenerácie a vyhladzujú jazvy. Priemerná cena lieku je od 120 rubľov na tubu (30 g).

Spätná väzba na aplikáciu

Recenzia č. 1

Pred niekoľkými mesiacmi odstránili moje papilómy na hrudi. Po nich boli malé jazvy, ktoré vyzerali veľmi esteticky.

Cosmetológ mi odporučil použiť gél Kontraktubeks. Začal som ho používať pred dvoma mesiacmi a počas tejto doby sa ukázali pozitívne výsledky. Koža bola vyrovnaná, jazvy bledli a stali sa takmer neviditeľnými. Lekár uviedol, že ak použijete tento prostriedok na ďalšie dva mesiace, potom nebude žiadna stopa. Takže budem pokračovať v liečbe, tým viac je liek úplne bezpečný pre zdravie a nespôsobuje žiadne vedľajšie reakcie.

Po narodení som mal na svojom žalúdku nepríjemné strihy. Bol to skutočný problém, pretože existovali komplexy a začal som odmietnuť ísť na pláž alebo do bazéna. Rozhodla som sa zbaviť sa strizi akýmikoľvek prostriedkami a obrátila sa k kozmetike a poradil mi o nemeckom prípravku Kelofibraza na báze silikónov. To znamená dosť drahé, ale môžem si to dovoliť. Súčasne s aplikáciou gélu som išiel na konferencie s kozmetikom. Výsledkom je, že po mesiaci sa streamery stali takmer neviditeľnými. Teraz už nechodím na hardvérové ​​postupy, ale používam len gél. Výsledok je jednoducho úžasný!

Recenzia č. 3

Minulý rok mal nehodu a zranil ju. Na ňom bola škaredá jazva. Samozrejme, že jazvy zdobia muža, ale chcel som sa ho zbaviť.

Priateľ odporúča sprej Kelokout, bol vytvorený špeciálne na odstránenie jaziev po operácii. Liek je drahý, ale účinok jeho použitia je. Jazvy samozrejme zostali, ale stali sa oveľa menej nápadné a nepohodlie zmizlo - svrbenie, podráždenie a sčervenanie.

Krémy z jaziev a jaziev na koži tváre. Top 10 topických liečebných prípravkov

Rôzne kozmetické a liečebné krémy z jaziev a zjazvenia ovplyvňujú pokožku a jej vrstvy rôznymi spôsobmi, najmä ak sa týka tváre.

Ako fungujú krémy z jaziev a jaziev?

Účinok týchto liekov určuje prítomnosť určitých látok v kompozícii a spôsob, akým ovplyvňujú ranu:

 • Jedna skupina krémov je predpísaná na prevenciu zjazvenia, dezinfekcie a regenerácie. Takéto krémy zabraňujú hnitiu rany, jej proliferácii a minimalizujú zápalové procesy a bolestivé pocity obete.
 • Ďalšia skupina Používa sa v počiatočnom štádiu tvorby jaziev v zameraní lézie. Majú regeneračný účinok a zabraňujú zápalu, prispievajú k tvorbe kolagénu a elastínu.
 • Ostatné platia pre chronické lézie po traumách na koži - ich mechanizmus účinku je najzložitejší.

Je dôležité vedieť! V centre každého krém proti jazvy sú účinné látky, ktoré zvyšujú prietok krvi a tvorbu kolagénu, sú látky zo silikónu, ktoré sú vhodné pre všetky druhy jaziev a sadou esenciálnych olejov, vitamínov, stopových prvkov.

Aké vlastnosti by mali mať dobrý krém

Vlastnosti, ktoré každá krém má mať proti jaziev a jaziev:

 • Eliminácia a prevencia zápalu;
 • Zachovanie vlhkosti, prekážka jej odparovania;
 • Rýchla regenerácia kožných buniek;
 • Zosvetlenie a čistenie poškodenej kože;
 • Návrat pružnosti a elasticity pokožky.
Pri výbere krému by ste mali dôkladne preskúmať zloženie kozmetiky, otestovať ju na prítomnosť alergickej reakcie, aby ste jej nepriaznivo neovplyvnili.

opatrne! Vrátenie kolagénu do epitelu môže byť nebezpečné, ak už vznikli koloidné jazvy. V tejto situácii je produkcia ďalšieho proteínu kontraindikovaná.

Dobrý krém proti jaziev a jaziev by mal obsahovať nasledujúce zložky:

 • heparín - pomáha obnoviť pokožku, hydratuje a zjemňuje jazvy;
 • Panthenol, alantoín pomôcť uzdraviť rôzne zranenia, zmierniť bolesť;
 • Kolagén a elastín prispievajú k pružnosti a lenosti dlhotrvajúcich jaziev;
 • Kyselina hyalurónová pomáha udržiavať normálnu rovnováhu vody;
 • Výťažok z cibule chráni pred vznikom nových jaziev;
 • močovina umožňuje vyriešiť aj najstaršie jazvy;
 • silikón vysoký molár a chráni poškodenie a súčasne stráca potrebnú vlhkosť a vzduch.

Dôležité je mať na pamäti, že na rýchle zotavenie je potrebné skryť jazvy a jazvy zo slnečného žiarenia pod oblečením

Hodnotenie najlepších 10 krémov (mastí), liečivých jaziev a jaziev na koži

Kontratubeks gél

Kontratubeks sa vyrába v Nemecku a je predpísaný na mierne poškodenie kože. aj toto masť pomáha v boji proti stopám kiahní kiahní alebo akné, pretože rýchlo regeneruje nové bunky, zmäkčuje jazvu tým, že zastavuje rast buniek spojivového tkaniva.

Kontraktubeks označuje najúčinnejšie krémy z jaziev a jaziev na tvári

Liek má pozitívny účinok na krvný obeh, má dezinfekčný účinok, je proti zápalu a alergickým reakciám. Contratubeks zahŕňa vo svojom zložení účinnú látku - extrakt z cibule síry, heparín a alantoín.

Pri čerstvom poškodení naneste krém na jeden mesiac každý deň 2-3 krát. Ak chcete zbaviť starých jaziev, trvá to až šesť mesiacov. Ak chcete zvýšiť účinok krému, odborníci odporúčajú, aby ste súčasne podstúpili ultrazvukové procedúry alebo aplikovali krém po napaľovaní pokožky horúcou vodou alebo parou.

Kontratubeks povolené používať na zbavenie sa jaziev u detí a tehotných žien. Jedinou kontraindikáciou je vysoká citlivosť na zloženie krému. Objem rúry je zvyčajne 20 g a priemerná cena je 450 rubľov.

SkarEstetik

SkarEsthetic sa vyrába v USA. Tento krém z jaziev a jaziev na tvári zahŕňa odstránenie zložiek: silikón, cibuľový extrakt, koenzým Q10, bisabolol, bambucké maslo, beta-karotén a mnoho ďalších.

Krém zmäkčuje jazvy, zlepšuje ich vzhľad a zvyšuje rast nových buniek.

Odporúča sa používať produkt na odstránenie jaziev po popáleninách po operáciách a zraneniach.

Aplikujte na suchú pokožku 3-4 krát denne, jemne si pretrepte liek. Trvanie žiadosti - 3-4 mesiace. Niekedy môže spôsobiť začervenanie, v takom prípade by ste mali prestať používať. Náklady na 60 ml fondov je 1600 rubľov.

Kelo-Cote

Kelo-kote - krém z jaziev a jaziev na tvári, vyrobené americkými výrobcami, je vo forme gélu a spreja. Uzdravuje a má preventívny účinok na prakticky všetky typy jaziev a jaziev. V jadre sú aktívne látky, ako sú polysiloxány a oxid kremičitý.

Liečivo pôsobí tak, že sa na poškodenom mieste vytvorí film, ktorý zachováva vlhkosť, zmäkčuje jazvu, odstraňuje nepohodlie a zlepšuje rýchlosť obnovy buniek.

Venujte pozornosť! Krém z jaziev a jaziev môže byť použitý na tvári a na iných miestach tela nespôsobuje alergie a nepríjemné účinky.

Odborníci odporúčajú uchýliť sa k použitiu krému z jaziev a jaziev Kelo-kote na odstránenie pooperačných jaziev, lepšie v súvislosti s procedúrami laserového resurfacingu. Cena liečiva je vysoká, gélová trubica s objemom 15 g bude stáť v priemere 2000 rubľov, 60 g - 8 000 rubľov a 100 ml sprej - viac ako 3500 rubľov.

Zeraderm

Zeraderm (alebo Zeraderm Ultra) je ďalším krémom z jaziev a jaziev na tvári od holandských výrobcov. Princípom činnosti je vytvorenie ochranného filmu na bachore. Kompozícia obsahuje silikónové zlúčeniny, koenzým Q10, vitamíny K a E a kyslík.

Zeraderm je jedným z najlepších liekov na jazvy a jazvy na tvári, pretože chráni pokožku pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia a môže byť použitá na nej.

Zvyšné princípy účinku sa od iných krémov nelíšia od jaziev na základe silikónu. Dospelí a deti ju môžu okamžite použiť hneď ako sa rana uzdraví. Aplikujte 2 krát denne po dobu 2 týždňov alebo dlhšie, v závislosti od veku, stavu pokožky, štruktúry jaziev a jednotlivých charakteristík. Cena trubice sa pohybuje od 500 do 700 rubľov, objem je 20 g.

Kelofibraza

Kelofibraza - krém z jaziev a jaziev na tvári, vydaný nemeckou spoločnosťou Sandoz Farmasjut. Jeho zloženie zahŕňa heparín, gáfor a močovinu.

Tieto zložky majú analgetický a protizápalový účinok na jazvu a jemne ju rozpúšťajú. Tento výrobok umožňuje hladkú a hladkú pokožku v oblasti jaziev, zvýšenie rýchlosti opravy buniek a zlepšenie krvného obehu.

Tiež krém pomáha bojovať proti kožným striktám, ktoré sa objavili v dôsledku tehotenstva alebo rýchleho úbytku hmotnosti. Nemôže sa používať počas gravidity a detstva.

Na odstránenie novovzniknutých jaziev odporúčajú lekári používať krém 2 krát denne. Na potlačenie starých jaziev by sa mal počet aplikácií počas dňa zvýšiť a doplniť o nočné kompresie. Droga je drahá: za 50 g musíte dať 2500 rubľov.

Fermenkol

Fermenkol - krém od ruských výrobcov, vychádza vo forme gélu a vo forme suchého prášku na spôsob elektroforézy.

Používa sa na odstránenie stopy akné, starých a čerstvých jaziev. V srdci lieku sú kolagenázy izolované z morských a sladkovodných organizmov.

Toto zloženie lieku môže úspešne rozbiť aminokyseliny, ktoré vstupujú do proteínovej bázy jaziev, eliminujú nepríjemné pocity, svrbenie. Taktiež anestetizuje a dezinfikuje zameranie poškodenia.

Je zaujímavé vedieť, že tento krém z jaziev a jaziev na tvári prispieva nielen k odstráneniu defektov, ale aj k objasneniu kože a zvyšovaniu jej elasticity.

Fermenkol nemá žiadne kontraindikácie na použitie u detí ani dospelých. Je lepšie opustiť využívanie finančných prostriedkov na atrofické jazvy a individuálnu neznášanlivosť. 10 g drogy bude stáť 700 rubľov.

Mederma

Mederma je liek od nemeckej spoločnosti podobnej zložky ako Kontraktubeks, s výnimkou heparínu. Liečivo sa odporúča používať s jazvami, ktoré sa vytvorili nie viac ako pred rokom, napríklad striech, jaziev po spálení, olupovanie. Pri hypertrofických jazvach účinnosť nebude príliš vysoká.

Liek bojuje proti zápalu, podporuje rast nových buniek, zlepšuje krvný obeh, dezinfikuje.

Trvanie lieku sa podáva individuálne, najčastejšie je liečba 3-6 mesiacov. Počas dňa použite 3 krát krém. Neexistujú žiadne kontraindikácie používania lieku pre deti a tehotné ženy, ale existuje možnosť alergie. Krém je k dispozícii v tubách s hmotnosťou 20 g, cena je od 500 rubľov.

Tekutý skarguardový krém

Cream Scargoard obsahuje vitamín E, hydrokortizón a silikón. Naneste krém kefou, okamžite vyschne a na povrchu jazvy sa vytvorí film s účinkom pretlačného obväzu.

Pod týmto filmom zložky činidla zintenzívňujú tvorbu kolagénu, čo prispieva k skorému rozlíšeniu hrubého jazvu.

Dôležité! Keď je krém z jazvy na tvári je suchý, koža môže vyvolať ochranu proti slnečnému žiareniu alebo kozmetiku - to je veľká výhoda oproti mnohým ďalších krémov na jazvy na tvári.

Liečba sa môže používať pre deti od 2 rokov, ale je vhodné ju použiť počas tehotenstva a laktácie. Aplikujte na krém na jazvy dvakrát denne po dobu 1 až 6 mesiacov. Náklady na rúrku s objemom 15 ml sú vysoké - asi 6000 rubľov.

Krémová dermatiká

Krém Dermatix vyrábaný v USA je unikátnym liekom, ktorý má pozitívny vplyv na poškodené kožné tkanivá. Vyrába sa vo forme gélu v skúmavkách. Úlohou je vytvoriť ochranný film a vytváranie optimálnych podmienok pre resorpciu jazvy.

Agent má mnoho pozitívnych vlastností:

 • Rýchlo odstraňuje nerovnosti na koži, úspešne uzdravuje jazvy a jazvy rôzneho predpisu;
 • Zachováva vlhkosť, neumožňuje uschnúť pokožku;
 • Odstraňuje nepríjemné pocity (svrbenie, tesnosť, pálenie);
 • Krém z jaziev a jaziev na tvári tiež zosvetlí pigmentáciu;
 • Dokonalá tolerancia na pokožke so zvýšenou citlivosťou.

Je prijateľné používať výrobok pre deti a dospelých, na ľubovoľných častiach tela a tváre. Je potrebné aplikovať 2 krát denne na 2 mesiace na predtým vyčistenej pokožke. Objem rúry je 15 g, náklady sú približne 1500 tisíc.

Piyasil

Piyasil je krém domácej produkcie, ktorá nemá analogy na celom svete. Podporuje resorpciu a vyhladenie jaziev. Kompozícia obsahuje prášok z lyofilizovanej liečivej pijavice.

Piyasil môžete použiť ako na odstránenie jaziev po tvári, po akné, kozmetických procedúrach, ako aj na celom tele.

Je zaujímavé vedieť! Krém Piyasil možno použiť na maskovanie tváre, vyhýbanie sa oblasti okolo očí. Už po 3 - 4 procedúrach bude pokožka tváre hladšia a hladšia.

Kontraindikáciu k použitiu možno vykonať iba individuálna neznášanlivosť. Produkt je k dispozícii v plechovkách, objem 60 ml je asi 700 rubľov, 200 ml - 1300 rubľov.