Hlavná

Opar

Krémy a masti na akné - ambulancia pre solitérne vyrážky a akné

V súčasnej dobe, farmaceutické a kozmetické spoločnosti ponúkajú dostatočne veľký zoznam krémov akné, ako aj iné formy liečivá - masti, emulzie, roztoku, gélu, tyčinky, krém na akné (tesne priliehajú, smotana), odporúčaná pre použitie pri prevencii alebo liečení akné vyrážka.

Zásady používania externých prostriedkov

Akné vyrážky väčšej alebo menšej závažnosti sa vyskytujú u takmer všetkých teenagerov vo veku 15 až 17 rokov a môžu pretrvávať dlhú dobu. Ich výskyt je spôsobený najmä zvýšeným obsahom mužských pohlavných hormónov v tele, najmä testosterónom. Závažnosť vyrážky ovplyvňuje nielen hladinu testosterónu v krvi, ale aj individuálnu citlivosť na neho, ako aj počet androgénnych receptorov obsiahnutých v kožných mazových žľazách.

Tieto faktory prispievajú k mastnú pleť, zvýšiť keratinizácie kanály a ústia mazových žliaz a vlasových folikulov, zvyšovanie hrúbky a hustoty sekréciu a tvorbe komedónov, čo sú základné prvky akné. Tieto látky vylučujú kanály mazových žliaz, vďaka čomu sa vytvárajú priaznivé podmienky pre rýchly rast a reprodukciu propiónových baktérií. Ich život činnosť spôsobuje ešte väčšiu produkciu mazu žliaz, tvorba zápalu u akné, zníženie ochranné funkcie pokožky a aktivujú stafylokoky a streptokoky, čo hnisavé procesy.

Patogenéza tejto dermatózy je teda hlavne v nasledujúcich vzájomne prepojených procesoch:

 • retenčná hyperkeratóza v ústach vylučovacieho kanála vlasového folikulu a mazových žliaz;
 • proliferácia propionbaktérie akné;
 • nadmerné vylučovanie mazu;
 • vývoj zápalového procesu okolo folikulu;
 • aktivácia mikroorganizmov spôsobujúcich hnisanie.

Pri komplexnej terapii sú systémové lieky v zásade určené na normalizáciu hormonálneho a imunitného prostredia v tele a na odstránenie základnej príčiny. Vonkajšie rovnaké nástroje (roztok, emulzie, krémy, gély, masti) z akné a vyrážky na tvári a ďalších oblastiach pokožky obsahujú zložky, ktoré sú miesto pôsobenia vyššie uvedených odkazov dermatóza vývoj mechanizmu a jeho dôsledky.

Na tento účel sa používajú protizápalové a antibakteriálne vonkajšie prípravky a najlepší anti-akné krém má protizápalové a keratinolytické (kadonololytické) vlastnosti.

Základné prípravky

Síra masť z akné

Pozostáva z vyzrážanej síry, vazelíny a emulgátorov. Pri aplikácii na kožu síra reaguje s organickými látkami a vytvára s nimi sulfidové zlúčeniny a kyselinu pentatiónovú.

Tieto látky majú absorpčný, sušivý, bakteriostatický, fungicídny a keratolytický účinok, vďaka čomu sú zničené bunky odstránené a zápalové javy sú znížené. Sírová masť tiež pomáha znižovať sekréciu mazových žliaz a obnovuje bunky horných dermálnych vrstiev.

Zrážaná síra sa používa pri komplexnej terapii nielen vulgárneho akné, ale aj rosacey (rosacea). Je to spôsobené častou kombináciou rosacey s demodikózou - prítomnosťou mikroskopického podmienene patogénneho demodexového roztoče alebo akné vo vlasových folikuloch. Síra má paralyzujúci účinok na roztoče. Preto po úľave od akútneho zápalu v postihnutej oblasti sa trela koncentrovaný roztok tiosíranu sodného, ​​síry dechtu alkoholu alebo masti rosacea, ktorého hlavnou zložkou je síra.

Prítomnosť vazelíny v zložení masti podporuje zmäkčenie kože a hlbšiu penetráciu účinnej látky. Zároveň môže v niektorých prípadoch viesť k nahromadeniu nečistôt a zablokovaniu medzibunkových pórov. V súvislosti s tým sú častejšie odporúčané skrutky so sírou v kombinácii s kyselinou boritou alebo salicylovou.

Ichthyol masť

Sulfáty lieky a ichtamol je odvodený od ropných bridlíc živice cez ich špeciálne spracovanie. Zmiešaním vazelínou vyrobeného ihtiola ihtiolovaya masť, ktorá je niekedy používaný na liečbu jedinca uzavreté a otvorené komedóny, komplikácie jednotkovej bunky akné hnisavý zápal, najmä pri tvarovaní varu. Masť sa aplikuje na gázu alebo bavlnenej gázy disk, ktorý je potom pevne náplasťou na kožu v postihnutej oblasti.

Ihtiolovaya masť urýchľuje zmäkčenie a členenie nadržané hmoty (keratolytické akcie), a tým prispieť k oddeleniu tyče a odlivu hnisavú hnisu, zlepšenie krvného obehu a metabolizmu v zápalu, protizápalové, antiseptické a bakteriostatické výrazné účinky urýchľuje regeneráciu buniek, znižuje bolestivosť.

Používa sa však zriedkavo kvôli špecifickému nepríjemnému zápachu, tmavej farbe a farbeniu kože, schopnosti vyvolávať alergickú reakciu alebo podráždenie s precitlivenosťou, najmä pri opakovanom používaní.

Zinková masť na akné

To je pomerne efektívne a lacné, rovnako ako nespôsobuje alergické reakcie na liek. Jeho aktívnou zložkou je oxid zinočnatý a základňa je petrolatum. Mechanizmus účinku masti je spôsobený protizápalovými, antiseptickými, absorpčnými, adstringentnými a sušiacimi vlastnosťami oxidu zinočnatého.

Jeho antibakteriálny účinok, najmä na propiónové baktérie, sa prejavuje potlačením lipidových enzýmov bakteriálnych membrán. Okrem toho sa oxid zinočnatý prakticky nerozpúšťa vo vode, a preto nemá dráždivý účinok na pokožku a nie je absorbovaný do krvi. Nadmerný efekt sušenia (pri absencii zvlhčovania) je vyrovnaný vazelou, ktorá pomáha zmäkčiť pokožku.

Zinok je, ako síra, má tiež paralyzujúce účinok na expozíciu na roztoče Demodex, a preto je masť zinok, spolu s ďalšími liekmi komplexnej terapie je indikovaný na liečbu nielen vulgárne, ale rozaceou.

Avšak Petrolátum schopný upchať kožné póry, takže sa vtiera alebo masť aplikovaný v tenkej vrstve dvakrát denne na postihnuté miesta na koži po ich dôkladnom vyčistení a aby sa zabránilo prenikaniu kozmetických prípravkov na častiach aplikácii masti.

Skinerin

Akné a rosacea tiež odporúčajú 20% anti-akné krém na pokožku "Skinoren", ktorej aktívnou zložkou je kyselina azelaínová. Droga má vplyv na normalizáciu keratinizácie v epiteliálnych vlasových folikuloch a mazových žliaz (keratoreguliruyuschee efekt), znižuje obsah voľných mastných kyselín v lipidových zložiek kože.

Krém akné "Skinoren" inhibuje proliferáciu a vývoj akné propionbaktery a Staphylococcus epidermidis v mazových žliaz a na povrchu kože, protizápalovým účinkom. Odporúča sa používať pri ľahkých a (zriedkavo) mierných formách akné. Zaznamenaný výsledok liečby sa zaznamenáva za mesiac. Kurz terapie je v priemere šesť mesiacov. S azelaová sa tiež navrhuje rôzne firmy, tzv "stop akné krém" alebo smotany "akné Stop", "Azelik".

Kyselina azelaová v skutočnosti nepreniká do systémového prietoku krvi a má lokálny protizápalový účinok. Nevylučujú sa vedľajšie účinky vo forme lokálneho podráždenia, pálenia, odlupovania a začervenania kože, ako aj alergických reakcií na liek, ale vyskytujú sa zriedkavo.

Czinovit krémový gél z akné

Je zbavený uvedených negatívnych vlastností. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je pyritión zinku (pyrolidónkarbonát zinočnatý). Okrem toho sú zložením glyceridizovaného dikalcia, tetranil-U a panthenolu účinné zložky, ktoré dopĺňajú vlastnosti zinku. Cynovitída je najoptimálnejším anti-akné krém pre dospievajúcich s miernym až stredne závažným akné.

Zinok pyritón je komplexná komplexná zlúčenina, ktorá potláča enzýmovú 5-alfa-reduktázu, čo vedie k zníženiu obsahu aktívnej formy testosterónu vo vlasových folikuloch a mazových žľazách. V dôsledku toho sa množstvo produkovaného mazu znižuje, jeho viskozita klesá a elasticita steny vlasových folikulov sa zvyšuje. To všetko prispieva k odtoku z posledných tajných žliaz. Kvôli keratoregulačnému účinku pyrithionu zinku sa patologický rast epiteliálnej povrchovej vrstvy spomaľuje a jeho nadmerný odlupovanie sa eliminuje.

Táto látka má tiež protizápalový a antibakteriálny účinok proti akné propionbaktery, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus epidermidis, Proteus, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a húb.

Dical glycyrrhizinát má výrazný protizápalový účinok, ktorý je porovnateľný s účinkom kortizolu. Pre tetranil-U je charakteristická antibakteriálna a antifungálna aktivita. Panthenol má stimulujúci účinok na regeneráciu buniek, čo zvyšuje pružnosť a hladkosť pokožky.

Prípravok obsahuje prírodné rastlinné oleje (olivový olej, avokádový olej, jojobový olej, atď), rovnako ako tuk (linolovej a kyseliny linolénovej), ktoré podporujú hlbšie penetráciu z hlavnej zložky zosilňovať ich účinok, vyživujú pokožku a zlepšujú jej ochranné funkcie.

Lieky s antibiotikami

V kombinácii s prvkami patologických zápalových udalostí odporúča antibiotickú masť, gél, krém alebo emulzie obsahujúce antibiotiká. Taká liečivá zahŕňajú, eritromitsinovaya levomitsetinovaya, polimiksinovaya, gentamycín, linkomitsinovaya, doksitsiklinovaya masť levomikol, sintomitsinovaja masť (kvapalina) alebo emulzie gély klindamycín.

Veľmi často dermatológov sú priradené gély, ktoré sú založené kyseliny fusidovej (prírodné antibiotikum) má baktericídne účinok, alebo benzoylperoxid (gél "Baziron AC»). Farmakologické vlastnosti druhej sú výhodným keratolytické dopad a antimikrobiálnu aktivitu proti akné propionbakterii a Staphylococcus epidermidis.

Tieto lieky majú bakteriostatický účinok, prispieť k prevencii hnisavých procesu a jeho spracovania (v miernych prípadoch) inhibovať sekrečnú aktivitu mazových žliaz a prispievajú k prívodu kyslíka do tkanív.

Zinerit Lotion

Širokú popularitu v liečbe akné používa komplexnú prípravu "Zenerova" krém, ktorý je kombináciou antibiotiká erytromycínu s mikronizovaného dihydrátu octanu zinočnatého. Krém sa aplikuje na pokožku pred aplikáciou make-upu v ranných hodinách a večer - po umývaní. Zlepšenie nastáva niekedy po 14 dňoch. Priebeh liečby je 2,5 - 3 mesiace.

"Zinerite" má výrazný protizápalový, antiseptický, komedonolytický a adstringentný účinok. Inhibuje rast a vývoj, s výhodou propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis, zabraňuje tvorbe stabilných patogénne bakteriálnej flóry a tiež znižuje sekrečnú aktivity mazových žliaz.

Pri dlhodobom používaní prostriedkov s antibiotikami, ako komplikácia vzniká ako porušenie ekologické komunity v tele, vrátane kože a aktiváciu plesňové infekcie. V tomto ohľade je dermatóza závažnejšia a komplikovaná výraznými zápalovými procesmi. Preto, aby sa zabránilo kandidóze kože, Nystatin (masť) sa používa na dlhodobé liečenie akné s antibiotikami.

Aktuálne retinoidy

Pri priemernom a závažnom klinickom priebehu, obyčajnom aj rosacei, sa odporúča použitie liekových foriem obsahujúcich retinoidy.

Jedným z týchto liekov je 0,05% masť izotretinoín alebo retinová masť z akné, ktorej účinnou zložkou je kyselina retinová. Potlačuje proliferáciu epiteliálnych buniek mazových žliaz a ich kanálov, pomáha znižovať tvorbu kožného mazu, brzdí tvorbu detritu a uľahčuje ich oddelenie. Okrem toho sa mast 'sietnice charakterizuje normalizáciou diferenciácie terminálnych buniek a protizápalového účinku. Aplikuje sa na lézie v noci počas 3-6 mesiacov.

Izotretinoín je dostupný aj v kombinácii s erytromycínom vo forme gélu nazývaného "izotrexín". Erytromycín účinne dopĺňa účinok izotretinoínu.

Účinok použitia Skinnerer Gel

Ďalším nástrojom tejto skupiny je Differin. Jeho účinná látka adapalén je retinoidný metabolit. Ten prispieva k normalizácii diferenciácie epidermálnych buniek, keratinizácie procesov v folikulov, mazových žliaz a ich vylučovací kanálov, je tiež charakterizovaný tým, aktívny protizápalovým a komedonoliticheskim (ničiť komedónov) efekty.

Posledne uvedený je realizovaný vďaka interakcii adapalénu s Y receptormi epidermálnych buniek, v dôsledku čoho sa ich "adhézia" znižuje. Táto vlastnosť tiež pomáha zabrániť tvorbe nového mikro-lieku. Differin dostupné ako 0,1% gélu a krému, ktorý, rovnako ako predchádzajúce prípravy, sú aplikované na čistú, suchú kožu v léziu od 3 do 6 mesiacov a 1 krát za deň. Klinicky znateľné zlepšenie sa vyskytuje po 1-2 mesiacoch a pretrvávajúci účinok - zvyčajne po 3 mesiacoch.

Akýkoľvek prostriedok proti akné by sa mal aplikovať s ohľadom na štádium akné, jeho prevalenciu a prítomnosť komplikácií.

Gél z akné

Grishkova Marina Aktualizované: 03.04.2018

Problémová koža - s týmto javom každé druhé znamenie. Tento jav vyžaduje komplexné zaobchádzanie. Okrem denného čistenia a použitia krému potrebujete gél z akné. Ponúkame prehľad najobľúbenejších značiek: náklady, efekt a dostupnosť.

Domáce prípravky

Dobrý gél proti akné môžete urobiť sami. Pre to potrebujeme:

 • salicylalkohol;
 • propolis;
 • ovčí olej ovis olio série.

Všetky zmiešané a aplikované na kožu, to je bodová metóda, miestna aplikácia môže spustiť spálenie.

Pre citlivú pokožku je vhodnejšie zloženie, ktoré obsahuje zelený čaj. Upokojuje pokožku a dezinfikuje ju. Je potrebné pripraviť zmes teplého čerstvého čaju, mletého ovseného mäsa a Retinolu. Všetky zmiešané a získané množstvo sa jedenkrát denne premyje. Gél s retinolom sa líši svojimi adstringentnými vlastnosťami, takže sa dá bezpečne použiť na silne zapálené oblasti pokožky. Tetracyklín môže úspešne nahradiť antibiotikum.

Prehľad profesionálnych nástrojov

Predtým sme poskytli malý zoznam anti-akné krémy. Pre efektívnu liečbu potrebujete súbor nástrojov, preto odporúčame, aby ste sa oboznámili s prípravami na pranie.

Najlepšie prostriedky na liečbu akné

Aby sme sa zbavili pupienkov, akné a akné, ktoré nám prinášajú obrovské nepohodlie, musíte správne vybrať nástroj starostlivosti. Mala by vyhovovať potrebám pokožky a odstrániť konkrétny problém. Neexistujú však žiadne univerzálne prostriedky na boj proti akné, každý musí nájsť svoje vlastné prostriedky. Zvážte to najlepšie.

Hlavné príčiny akné

Ak chcete liečiť akné priniesol maximálny výsledok, musíte odstrániť príčinu, ktorá vyvoláva ich vzdelanie. Vyrážky na kožu:

 • emocionálne otrasy, stresy, nervové preťaženia, skúsenosti;
 • častý kontakt s rukami alebo telefónom, na povrchu ktorých sú mikroorganizmy;
 • hormonálna nerovnováha, ochorenie štítnej žľazy;
 • dedičnosť;
 • používanie kortikosteroidov, antikoncepčné pilulky;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu, najmä čriev;
 • nesprávna strava - obsah rýchleho občerstvenia, tučných a vyprážaných potravín, ako aj sladké a pekárske výrobky;
 • alergická reakcia;
 • zlé návyky - nikotín a alkohol spôsobujú poruchy metabolických procesov;
 • nesprávny výber kozmetiky, použitie príliš mastnej kozmetiky.

Lekár pomôže zistiť skutočnú príčinu vyrážky. K tomu môžete kontaktovať gastroenterológ, endokrinológ, alergológ, infektor, dermatológ, hematológ. Dietitiana a kozmetička tiež pomôžu. Keď ste určili príčinu vyrážok a odstránili ju, môžete sa spoľahnúť na skutočnosť, že lieky proti akné budú účinné.

Populárne nápravné opatrenia pre akné

V make-up akné obsahuje protizápalové, antibakteriálne zložky, ktoré pomáhajú zbaviť sa pupienkov. Vyberte si vhodnú starostlivosť o pokožku tváre a tela.

Hodnotenie finančných prostriedkov na liečbu akné a akné je doplnené mastí. Ide predovšetkým o farmaceutické výrobky. Zvážte najefektívnejšie:

 1. "Zenerova" - masť obsahujúca časť antibiotiká erytromycín, ničia streptokoky a Propionibacterium, rovnako ako zinku, ktorý suší na koži a znižuje intenzitu sekréciu mazových žliaz. Prostriedky čistí povrch pokožky, odstraňuje biele škvrny, čierne škvrny, a to aj v prípade, že vyrážka oblasť je veľmi veľký. Použite túto masť starostlivo pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Priebeh liečby je 10-12 týždňov.
  → Recenzie pre smotanu "Zinerit" 1, 2
 2. Salicylová masť je liek obsahujúci kyselinu salicylovú. Jeho koncentrácia môže dosiahnuť 2%, 5% alebo 10% a 60%. Má výrazný antiseptický a protizápalový účinok. Prostriedky na čistenie z purulentných pupienkov. To tiež pomáha zmierniť pokožku po akné. Maximálne trvanie nepretržitého používania je najviac 3 týždne.
  → Recenzie salicylovej masti 1
 3. "Levomikol" - liek určený na liečbu abscesov, vyrážok, podporuje rýchle hojenie kože. Vhodný pre teenagerov, ktorí často vyvíjajú bolestivé akné na čele a iných oblastiach tváre. Aktívnymi zložkami masti sú metyluracil a chloramfenikol. Majú silný protizápalový a antimikrobiálny účinok. Použitie drogy by malo byť 2-4 týždne.
 4. Erytromycínová masť - sa používa spolu s inými terapeutickými látkami. Účinná látka ED erytromycínu účinne bojuje s hnisavými pichľavkami. Neustále masť používajte maximálne mesiac.
 5. Sírová masť - obsahuje vo vylučovanej síre, ktorá má vysušujúci a antimikrobiálny účinok. V dôsledku jeho aplikácie je možné rýchlo zbaviť akné a vyrážok, pretože liek znižuje intenzitu produkcie podkožného tuku. Liečivo je účinné proti podkožnému akné. Sulfidy, ktoré sú súčasťou masti, prispievajú k hojeniu rán, čo pomáha vyhladiť pokožku. Použiť drogu by mal byť 2-3 týždne.
 6. Ichthyol masť je silný liek na akné, ktorý obsahuje ihtiol. Jeho aplikácia poskytuje komplexnú liečbu, pretože masť rýchlo odstraňuje zápalové procesy, minimalizuje bolestivé pocity, ktoré vznikajú, keď sa objavia vnútorné pupienky. Ide o bodový prostriedok, ktorý sa jemne aplikuje na povrch pupienka, aby urýchlil jeho zrenie. Používa sa jedenkrát denne, kým sa problém nevyrieši.
 7. Synthomycín masť je čistiaci prostriedok, ktorý rýchlo odstraňuje zápal. Účinné proti vredom, akné, vyrážkam, malým škvrnám. Obsahuje antibiotikum, ktoré ničí baktérie, ktoré vyvolávajú akné. Doba liečby touto masťou je maximálne 5 dní. Je to lacný nástroj.

Všetky masti proti akné sa aplikujú 1-2 krát denne na očistenú pokožku. Častejšie by sa nemali používať, pretože aktívne zložky sú obsiahnuté v lekárni. Pri ich používaní môžu byť vedľajšie účinky ako alergická reakcia, začervenanie, edém, ale zriedkavo sa vyskytujú. Masti na akné sú klasifikované ako lacné.

Gély z akné majú ľahkú štruktúru a sú rýchlo absorbované. V lekárni sa predávajú kozmetika a drogy. Zvážte najefektívnejšie gély pre akné:

 1. Effezzel je účinný gél, ktorý pomáha vyliečiť akné a pupienky aj v najpokročilejšom štádiu. Obsahuje v zložení bazilónu a rozlišuje, ktoré rýchlo odstraňujú vyrážky, akné, podporujú hojenie a vyhladenie pokožky. Má antibakteriálny a protizápalový účinok, dobre čistí povrch pokožky.
 2. "Dalatsin" je lekársky gél proti akné, ktorý obsahuje silné antibiotikum klindamycín. Jedná sa o univerzálnu drogu, ktorá lieči akné, akné, akné, začervenanie a iné estetické vady. Účinok aplikácie sa objaví po 2-4 týždňoch. Dĺžka trvania liečby určuje lekár, ale nemala by trvať dlhšie ako 5 týždňov, pretože sa telo zvykne na účinok tejto drogy.
 3. "Metrogil" - gél z červeného akné, vyrážky, ktorý má protizápalový a antibakteriálny účinok. Metronidazol sa používa ako účinná látka. Tento gél v kombinácii s inými liekmi sa môže použiť na liečbu kožných defektov, ako aj na prevenciu ich výskytu. Činidlo sa používa počas 3 až 6 týždňov.
  → Komentáre k Metrogil 1
 4. "Kyslík" - gél, ktorý je vhodný na liečbu akné a akné miernej alebo strednej závažnosti. Účinnou látkou v tomto prípravku je benzoylperoxid. Výrobok by mal byť starostlivo používaný pre majiteľov citlivej pokožky, pretože gél môže na povrchu spôsobiť pálenie a podráždenie. Doba trvania používania je maximálne 2 týždne.
 5. "Skinoren Gel" - jeho účinná látka kyselina azelaová poskytuje baktericídny a sušivý účinok. Tento nástroj normalizuje fungovanie mazových žliaz, pomáha zbaviť sa akné, akné, akné. Gél účinne zvládne dokonca aj najpregnovanejšie štádia vyrážok, ale môžete ju používať maximálne 14 dní, pretože nadmerne vysušuje vašu pokožku.
  → Recenzie pre "Skinoren Gel" 1, 2, 3

Gél sa aplikuje na očistenú pokožku niekoľkokrát denne.

krémy

Krémy sú veľmi populárne v boji proti akné. Pozrime sa na zoznam najúčinnejších:

 1. "Differin" - dobrý krém na tvár a telo, ktorý obsahuje v adapalene, ktorý bojuje proti akné, komedónom. Používa sa na liečbu a prevenciu výskytu akné, znečistenia pórov.
 2. "Baziron" - najlepší liek na akné pre suchú pokožku. Poskytuje nielen antibakteriálny účinok, ale tiež reguluje proces sekrécie kožného mazu, hydratuje epidermis dobre. Krém je účinný proti akné, vyrážky. Doba použitia je 3-3,5 mesiaca.
  → Recenzie pre "Baziron" 1, 2
 3. "Čistá pokožka" od firmy Garnier - denná kozmetika, ktorá bojuje s čiernymi bodkami, červenými škvrnami. Vhodné pre majiteľov mastnej kože, pretože to suší. Suchá koža po niekoľkých dňoch používania tohto lieku môže začať odlupovať.
  → Recenzia «Čistá pokožka» od Garnier 1
 4. "Boro Plus" - obsahuje zložky rastlín: santalové drevo, kurkumy, aloe a ďalšie zložky. Má dobrý antibakteriálny a antiseptický účinok. Používa sa na objavenie abscesov, vyrážok, vhodných pre dospievajúcich a dospelých. Krém sa má aplikovať trikrát denne, kým zmizne estetická vada.

Trh predstavuje veľa akné krémov, ktoré sú určené pre každodennú starostlivosť o pleť. Priebežne sa môžu aplikovať po dobu 1,5-2 mesiacov, potom, čo stojí za to prestávku, začať používať inú kozmetiku. To vám pomôže zabrániť zvyknutiu.

Ďalšie prostriedky na liečbu akné

 1. Maska "Keraknil" Ducray - má trojaký účinok: absorbuje nadbytok mazu, čistí póry a zabraňuje ich kontaminácii. Pozostáva z hliny, polyhydroxy kyseliny, voskových mikročastíc. Maska sa aplikuje dvakrát týždenne po dobu 5 minút. Jeho pravidelné použitie zmierňuje akné, vredy.
 2. Čistiaca pasta Payot - je určená na liečbu podkožného akné. V kompozícii obsahuje lanolín. Výrobok sa aplikuje na očistenú pokožku pred spaním. Na vrchol musíte pripojiť náplasť a ráno ju odstráňte a umyte. Stačí, aby 3-5 aplikácií zmizol hypodermický pupienok. Výrobok môže spôsobiť lúpanie pokožky.
  → Recenzie čistiacej pasty Payot 1
 3. Terapeutické maskovanie korektor StopProblem - je antibakteriálny činidlo, obsahujúce kyselinu salicylovú, ktorý vysušuje pupienok. Kortikálny korektor farby sa aplikuje cez pupienok na maskovanie vyrážky. Súčasne sú aktívne zložky formulácie prispieva k vstrebávaniu vredu a čistí póry. Po 2 až 4 dňoch pravidelnej aplikácie zmizne pupienok.

Ak urobíte bradu najúčinnejšie lieky na akné, v top 10 pre istotu dostať "Differin", salicylovej masti, "Skinoren gél", "Baziron", "Keraknil" Ducray, ihtiolovaya masti, "Zener", "Boro Plus», StopProblem, "Oksigel".

Ako si vybrať ten správny nástroj

Ak chcete vybrať dobrý vonkajší prostriedok na čistenie pleti pred vyrážkami, je potrebné brať do úvahy množstvo parametrov. Najdôležitejšie sú:

 1. Prečo sú pupienky. Ak je ich vzdelanie vyvolané nadmernou expanziou pórov, sú potrebné prostriedky, ktoré ich zužujú. Keď je príčina k dispozícii na koži určitých baktérií, pomôžem antibakteriálnym krémom a mastiam.
 2. Typ kože - je dôležité, aby kozmetický výrobok zodpovedal typu pokožky. Sušené prípravky sú vhodné pre mastnú pleť, ale pre suchú pokožku budú príliš agresívne. Použitie starostlivosti o kozmetiku, ktoré nezodpovedá konkrétnemu typu pokožky, môže zhoršiť estetické problémy. Zvlášť opatrne by mali byť vybrané prostriedky pre typ citlivý na pokožku. Musia mať určite mäkký účinok.
 3. V prípade alergií je lepšie uprednostňovať hypoalergénne látky.
 4. Zloženie dobrých krémov neobsahuje produkty rafinácie ropy, ako aj syntetické prísady, umelé príchute. Ich prítomnosť môže navyše dráždiť pokožku a vyvolávať vznik nových vyrážok.

Je dôležité, aby anti-akné neupcháva póry, inak pokožka nedostane dostatok kyslíka, čo zhoršuje jej stav, vzhľad, prispieva k šíreniu lézií.

Efektívny prostriedok pomáha s akné, pretože to funguje komplexne. Poskytuje dobré čistenie, zmierňuje zápal, má antibakteriálny a sušící účinok. Lieky taktiež znižujú tvorbu mazu, zužujú póry, čo vedie k odstráneniu pupienkov. Koža sa stáva zdravá a dobre upravená. Hlavná vec je vybrať si výrobok, ktorý zodpovedá typu pokožky a prejsť na vyváženú stravu.

Použitie lokálnych prostriedkov na liečbu akné poskytuje len 50-60% výsledku. V iných ohľadoch je účinnosť liečby určená stavom zdravia a životného štýlu.

Najúčinnejší prostriedok na liečbu akné na tvári

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Akné a akné sú problémom dospievania, keď koža začne veľmi trpieť kvôli abnormálnemu fungovaniu mazových žliaz. To vyvoláva zablokovanie pórov, kde sa postupne hromadí mŕtve bunky a hnis, čo nakoniec vedie k zápalu a vzniku akné. Tento problém z dôvodu vlastností kože môže ovplyvniť dospelých pacientov, zvyčajne je vyvolaný nadmernou tukovou alebo suchou epidermou. Ako sa zbaviť tohto problému nestačí stlačiť absces, ktorý robí väčšinu trpí chorobou, ale tiež vyžaduje použitie špeciálnych nástrojov, ktoré možno nájsť nižšie.

Najúčinnejší prostriedok na liečbu akné na tvári

Vlastnosti účinku účinných liečiv proti akné

Lieky, ktoré bojujú proti akné a akné majú podobné účinky:

 • postupne zničiť všetky baktérie, ktoré vyvolávajú hnilobu a nahromadenie škodlivých látok v póroch;
 • dochádza k výraznému zníženiu pórov, zároveň sa vylučujú z nahromadených mŕtvych buniek;
 • úplne zmizne mastný lesk na koži;
 • funguje mazové žľazy, čo výrazne zlepšuje celkový stav pokožky;
 • všetky zápaly sa sušia, abscesy sa otvárajú, povrch obalu sa vyrovnáva.

Pozor prosím! Malo by byť zrejmé, že takéto prípravky proti akné môžu spôsobiť obsah silné vedľajšie účinky, vrátane svrbenia a zvýšeného zápalu epidermis. Lieky s antibiotikom môžu vyvolať problémy s obličkami a pečeňou.

Okrem lokálnej liečby akné je nevyhnutné očistiť telo toxínov Enterosgel. Tento moderný prípravok na báze biologického organického kremíka účinne absorbuje a odstraňuje toxické látky zo žalúdka a čriev a nereaguje na sliznicu gastrointestinálneho traktu. Liečivo nevyvoláva zápchu, nespôsobuje alergie, neovplyvňuje prospešnú mikroflóru, na rozdiel od ostatných sorbentov. Prijímame jej príjem na dlhých kurzoch.

Proaktívne pre starostlivosť o pokožku

Proaktívna línia drog

Úplne efektívna a populárna séria, ktorá zahŕňa niekoľko typov výrobkov, z ktorých každá je zameraná na komplexné potlačenie akné a stopy z nich. Základná sada na starostlivosť o seba od Proactive sa skladá z kefky, čistiaceho tonika a krému na zníženie aktivity mazových žliaz.

Podľa nezávislých posudkov sa pri použití trojitého komplexu pomôcok vyskytuje rýchly a znateľný terapeutický výsledok v takmer 65% prípadov. V 35% prípadov aplikácie kozmetiky sa výsledok terapie objavil v priebehu 8-12 týždňov.

Liečba akné a akné pravdepodobne kvôli tomu, že v rámci línie Peroxid látku schopnú konať rýchlo, aby sa odstránili baktérie z kože, zabráni upchávaniu pórov, hromadenie odumretých kožných buniek a špiny. Účinok tejto agresívnej zložky odstraňuje hojivé a protizápalové zložky panthenolu a výťažku z harmančeka.

Je potrebné pamätať na to, že táto droga je prísne zakázaná používať počas tehotenstva, keď sa žena stane veľmi zraniteľnou. V niektorých prípadoch sa pacienti tiež sťažovali na svrbenie a podráždenie kože.

Pozor prosím! Niektorí pacienti zistili dočasný účinok používania proaktívnej línie, ktorá začala vymiznúť 14 dní po ukončení liečby.

Zinite proti akné a akné

Príprava Zinerit z akné na tvári

Skutočne liek patriaci do triedy antibakteriálnych liekov. Zinerite ovplyvňuje lokálnu kožu, čo zabraňuje mnohým problémom s vnútorným užívaním liekov tejto skupiny. Hlavnou účinnou látkou lieku je erytromycín, ktorý ovplyvňuje spracovanie proteínov v baktériách, čo v konečnom dôsledku vedie k zníženiu aktivity škodlivých organizmov.

Účinok erytromycínu zvyšuje zinok, ktorý odstraňuje zápal a čistí pokožku nahromadených nečistôt. Súčasne dochádza k dezinfekcii kože. Skutočný účinok užívania lieku je viditeľný po 14 dňoch. Úplné očistenie pokožky sa vyskytuje pri ďalšom používaní Zinerite počas 12 týždňov.

Pozor prosím! Zinerite pomerne často spôsobuje silnú závislosť, ktorá vyžaduje, aby pacient prijal kompetentný prístup k jeho používaniu. Mnohým pacientom sa odporúča, aby aplikovali denne denné krémy alebo alternatívne s malými liekmi s inými liekmi.

Skinoren proti akné

Liečivo, ktoré nepatrí do triedy antibiotík, ale vykazuje účinok podobný antibakteriálnym liekom. Skinoren je dostupný vo forme gélu a krému, ktoré prenikajú hlboko do epidermy. Hlavnou aktívnou zložkou lieku je kyselina azelaínová, ktorá môže potlačiť reprodukciu baktérií a infekcií. Súčasne dochádza k výraznému zníženiu zvýšenej mastnosti žliaz.

Skinoren je schopný vyliečiť nielen pupienky, ale aj stopy jaziev, pigmentových škvŕn. Prvé výsledky z užívania lieku sú pozorované počas prvého mesiaca pravidelného užívania. Permanentný a pozorovateľný výsledok sa objaví až po šiestich mesiacoch konštantnej aplikácie Skinoren.

Liečivo sa aplikuje iba na bodové účely, iba na postihnuté oblasti. Je vhodné opatrne sledovať, že krém a gél sa nedostanú do sliznice očí, pretože to spôsobí silné podráždenie. Pretože účinná látka liečiva nie je veľmi toxická, môže sa použiť z druhého trimestra tehotenstva a počas laktácie.

Pozor prosím! Zriedkavo sa v dôsledku špecifickej epidermy konkrétneho pacienta môže vyvinúť alergická reakcia vo forme zápalu kože, svrbenia a začervenania. Spravidla sa tieto reakcie vyskytujú pomerne rýchlo po krátkom priebehu antihistaminík a zrušení Skinoren.

Baziron AC proti akné a akné

Baziron AC na liečbu akné

Použitie lieku je pre stredné a ťažké formy akné. Baziron AC obsahuje benzoylperoxid v rôznych koncentráciách od 2,5 do 10% základnej látky. Začať odstraňovať problémy s pokožkou sleduje najmenšiu koncentráciu účinnej látky. Ak táto liečba nefunguje, môžete vyskúšať silnejší gél.

Súčasne s otvorením pupienkov liek chráni pokožku pred vznikom čiernych škvŕn a tiež nasýti kožou kyslíkom. Pri neustálom používaní Baziron AC sa výsledok objaví do jedného mesiaca, ale konsolidácia účinku bude trvať niekoľko týždňov aktívnej aplikácie.

Nepoužívajte liek počas tehotenstva a počas laktácie. Pri aktívnom a dlhodobom používaní gélu môže byť účinná látka málo závislá, čo z neho zníži účinok.

Pozor prosím! Pri použití Bazironum AC 15 minút po aplikácii sa má použiť zvlhčujúci krém, pretože liek veľmi vysušuje pokožku a hlboké vrstvy epidermis.

Roaccutane proti akné a akné

V skutočnosti je najefektívnejšou liečbou akné, ale môže byť veľmi nebezpečné z dôvodu agresívneho zloženia. Funkciou Roaccutane je potreba jeho orálneho podávania. Liečivo sa podáva vo forme kapsúl s obsahom 10 až 20 mg účinnej látky. Hlavnou zložkou lieku je izotretinoín. Ide o syntetickú látku, ktorá sa vyrába na báze vitamínu A a sójového oleja.

Roaccutane potláča funkciu mazových žliaz, odstraňuje zápal, ktorý nakoniec pomáha zbaviť sa akné. Použitie týchto kapsúl by malo byť výhradne v ťažkých formách akné, keď iné lieky vo forme krémov a gélov nedokázali dosiahnuť požadovaný výsledok.

Napriek zjavnej bezpečnosti formulácie môže syntetická látka vyvolávať veľa vedľajších účinkov zvyčajného podráždenia, významného zníženia videnia, sluchu, zápalu v zažívacom trakte.

Pozor prosím! Užívajte kapsuly výhradne po konzultácii so zodpovedným lekárom, pretože je potrebné najprv posúdiť bezpečnosť užívania liekov pre každý konkrétny prípad.

Differín proti akné

Differin je veľmi účinný prostriedok, ktorý okamžite vysušuje pupienky

Veľmi účinný nástroj, ktorý okamžite vysuší pupienky. Napriek tejto účinnosti niektorí pacienti odmietajú používať Differin kvôli silnému vysušeniu kože, čo v niektorých prípadoch viedlo k zvýšenému odlupovaniu a zhoršeniu celkového stavu pokožky.

Pri miernych až stredne závažných vyrážkach by sa mal použiť krém Differin, ktorý vykazuje miernejší účinok. V iných prípadoch môžete použiť gél. Aplikujte lieky v správnom smere, vyhýbajte sa zdravým oblastiam pokožky, očí, slizníc úst a nosa.

Výsledok užívania Differinu sa môže objaviť počas prvých dní. Presné trvanie aplikácie pre konzistentný výsledok by malo byť určené ošetrujúcim lekárom. Súčasne s vymiznutím akné dochádza k vyrovnaniu pokožky tváre a k zlepšeniu farby pokožky.

Curiozín proti akné a zápalu

Zloženie liečiva zahŕňa kyselinu hyalurónovú a zinok. Umožňujú dezinfekciu epidermis vrátane jej hlbokých vrstiev. Po použití Kuriyozinu sa otvoria nielen všetky hnisy, ale aj koža sa vyrovná, jazvy a pigmentové škvrny zmiznú.

Vzhľadom na prítomnosť kyseliny hyalurónovej je koža nasýtená veľkým množstvom vlhkosti, dochádza k rýchlejšiemu hojeniu a obnoveniu poškodených oblastí.

Najlepšie je používať liek v štádiu hojenia kože, keď hlavný problém už zmizol. Ak sa vyskytnú veľmi hlboké lézie, je lepšie vykonať kombinovanú liečbu alebo sa usilovať o ďalšiu liečbu. Aplikujte výrobok na predtým očistenú pokožku, urobte ju 1-2 krát denne.

Pozor prosím! V čase liečby je žiaduce minimalizovať množstvo aplikovanej kozmetiky, najmä tónovej bázy. Zatvára póry a bráni tomu, aby Kuriosina normálne pracovala na mazových žľazách.

Gély z akné - typy, účinnosť

Pre pokožku, ktorá je náchylná na tvorbu akné, prinajmenšom rolu zohráva včasné a správne čistenie. Gél na umývanie, hlboké očistenie pokožky, dokonale prispôsobené každodennej starostlivosti. Aké gély pre akné sú?

Problémy spôsobené akné na tvári, často začínajú čistiť pomocou kozmetických gél-ako opravné prostriedky a lekárske. Ako príklad je možné uviesť kozmetický gél na umývanie (gél peeling), terapeutické gély zvyčajne obsahujú antiseptiká, antibiotiká alebo antibakteriálne látky, ktoré by nemali byť zmyť.

Foto 2 - Kozmetické gély na umývanie Foto 3 - Gély na umývanie sú liečebné

Gél z akné na tvári

Prípravky vo forme gélu, ktoré sú k dispozícii na liečbu vyrážok na tvári, sú dosť.

Podmienečne je možné ich rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín:

 • retinoidy; Fotka 6 - Retinoidy
 • gély s antibakteriálnymi vlastnosťami; Foto 7 - Gély s antibakteriálnym účinkom
 • obsahujúce kyselinu azelaovú;
 • podpora hojenia, sušenia a dezinfekcie kože.

Dalacinový gél

Účinnou látkou dalacinu je antibiotikum klindamycín. To je trochu podobné Zinerit na spektrum jeho vplyv. Dokonale sa vyrovná s malými prejavmi akné, aj s vriacami. Vlastne, ako každé antibiotikum, má byť predpísané iba lekárom.

Foto 9 - Dalacinový gél, účinok

varovanie: Krém na akné sa nevzťahuje, len gel! Liečivo vo forme krému sa používa len vaginálne!

Foto 10 - Použitie Dalacinu proti akné Foto 11 - Dalacin - účinnosť lieku

Metrogyl Gel

Obzvlášť populárny v boji proti kožným problémom bol gél metrogil z akné, ktorý spája cenovo prijateľnú cenu a účinnú akciu. Metrogil gél proti akné boja cez metronidazolu, ktorý má antibakteriálne a antiprotozoálne vlastnosti voči rôznym mikroorganizmom, a viesť k ich smrti. Keď používate metrogil, môžete použiť aj kozmetické prostriedky na starostlivosť o pleť (kefky alebo gély na pranie).

Foto 13 - Metrogylový gél, účinok

Mimochodom, málo vie o liečbe takýchto dentálnych liečiv ako metrogyl denta. A má metrogil dent pomoc s akné, alebo je to len povesť? Kompozícia je podobná, čo znamená, že účinok liečiva je založený na rovnakom chemickom účinku na baktérie ako v metrogylovom géli. S tým rozdielom, že metrogylový gél nemusí byť po aplikácii omývaný a metrogyl denta by sa mal niekoľko minút držať a pokožku vyprať.

Foto 14 - Použitie Metrogyl Gel proti akné Fotka 15 - Metrogylový gél - Účinnosť lieku

Gél na umývanie

Gély na pranie - najlepšia možnosť každodennej starostlivosti o problémovú kožu. Medzi existujúcou rôznorodou liečivou a dekoratívnou kozmetikou nie je ťažké si vybrať niečo vhodné pre váš typ pleti.

Bolo by múdrejšie, aby sa v kompozícii nástroja nepodliehali parfumovým kompozíciám, ale venujte pozornosť zložkám:

 • proti akné; Foto 16 - Gél proti akné
 • proti mastnému lesku; Foto 17 - Gél proti mastnému lesku
 • zúženie pórov. Foto 18 - Zúžené gély

Gély na pranie sú určené pre rôzne typy pleti a rôzneho veku. Pre dospievajúcich je vhodnejší gél na umývanie obsahujúci brúsne častice. Prechádzajú hlbšie do pórov, očisťujú, odstraňujú mŕtvu vrstvu dermis. Tento gél dobre pokožka matiruet a bojuje s mastným leskom. Často tento gél obsahuje zinok alebo kyselinu salicylovú, triclosan.

Pre citlivú pokožku tieto gély nefungujú, nadmerne ju osušia. Zrelšia pleť vyžaduje väčšiu vlhkosť, takže pre ňu - gély s éterickými olejmi.

Foto 20 - Účinnosť gélu na umývanie

dôležité: Pri výbere gélu na umývanie musíte určiť svoj vlastný typ kože. Je tiež potrebné zistiť, že je to otázka výberu zvyčajného gélu na umývanie alebo prostriedkov na pranie, čistenie a odchod alebo starostlivosť súčasne? Tým ušetríte čas a peniaze.

Salicylická gél proti akné a akné

Šalicylový gél proti akné je žiaduci, aby sa naniesol cez noc: pri aplikácii produkt vytvára film. Účinok gélu je založený na antibakteriálnych vlastnostiach kyseliny salicylovej, ktorá vysušuje zápal. Najmä ak máte čas okamžite použiť gél!

Foto 22 - Salicylový gél, účinok

Pri rozsiahlych problémových oblastiach nemožno od neho očakávať okamžitý účinok, funguje to pomaly, ale isto. Samozrejme, všetko závisí od jednotlivých vlastností tela, ale pravidelná aplikácia výrazne zlepší stav pokožky, vyčistí čierne bodky a obnoví tvár. Koža nie je nadmerná!

Foto 23 - Účinnosť salicylového gélu Foto 24 - Salicylový gél - účinnosť lieku

Skinoren

Kyselina azelaínová - hlavná zložka krémovej a gélovej pokožky. Táto kyselina normalizuje mazových žliaz, a lieči akné komedóny, pôsobí proti akné (alebo skôr zabráni ich vzniku) a postacne. Ale krém (masť) a gél majú určité rozdiely v ich zložení. Má skinoranový gél ochranu proti akné lepšie ako krém?

Faktom je, že krém s kyselinou azelaínovou je o 0,05 gramov viac ako v géli. Okrem toho existujúce rozdiely v kompozícii umožňujú gélu liečiť rosaceu a obyčajné akné a krém môže navyše pomáhať aj pri ošetrovaní pigmentovaných škvŕn (bohužiaľ len epidermálneho typu). Preto pri výbere medzi gélom a krémom sa musíte zamerať výlučne na typ pokožky.

Foto 27 - Skinoren - účinnosť lieku

A krém a gél sa nielen potýka s akné (v závislosti na aplikácii na kožu po dobu najmenej 90 dní), ale vzhľadom k prítomnosti kyseliny azelovej, ničiť príčinu akné - baktérie.

Fotka 28 - Skinoren účinne pomáha pri akné

metronidazol

Metronizadol je gél s akné, ktorý má antioxidačné vlastnosti. Jeho účinná látka - metronidazol - zvláda s rozaceou, má liečivé účinky, nie je divu, že sa používa pri liečbe preležanín a vredov predkolenia. Pri aplikácii je nepostrádateľná na koži, nepožíva oblečenie a je dôležité, že po jej aplikácii môžete použiť kozmetiku. Ako užívať metronizadolový gél? Tenká vrstva sa rozložila na postihnutú oblasť pokožky dvakrát denne. Kurz terapie proti akné bude od mesiaca po štyri. Prvé pozitívne výsledky sa zvyčajne objavujú po trojtýždňovej aplikácii.

Foto 30 - Metronidazol, účinok

Zvedavý z akné

Dobre sa usadil v rôznych typoch akné a gélu z akné Zvedavý.
Vzhľadom k zinku a kyseliny hyalurónovej - hlavných zložiek gélu - úspešne podzhivlyaet stopy vyrážky, zlepšuje krvný obeh, obnovenie kožných buniek do postihnutých oblastí, a to aj znižuje symptómy jazvy, vyhladenie jeho povrch. Nepochybnou výhodou tohto lieku je takmer úplná absencia alergických reakcií.

Solkoseryl z akné

Solkoseryl je liek, ktorý sa vyrába dialýzou z teľacej krvi. Dialýza, ktorá je súčasťou solcoseryl, má aktívny vplyv na bunkové delenie a regeneráciu buniek, zlepšuje metabolické procesy, ktoré stimulujú glukózy a kyslíka spotreby na bunkovej úrovni, obnovuje bunkového dýchania. Tento gél z akné je nenahraditeľný pri liečbe post-akné kvôli svojim jedinečným schopnostiam. Po nasadení akútnej fázy používanie gélu zabraňuje vzniku jaziev a rastu tkaniva jazvy. Navyše už existujúce jazvy sú zjavne vyhladené. A vo všeobecnosti pokožka na tvári po aplikácii Solcoseryl vyzerá svieža a vyhladená. Gél sa môže používať vo všetkých štádiách liečby, ale tento prípravok neobsahuje ani antiseptiká, ani antimikrobiálne zložky, a preto sa môže použiť len ako dodatočné prostriedky.

Foto 34-Selcoseril, efekt

Clindamycinový gél z akné

Clindamycinový gél z akné je založený na antibiotike klindamycíne. Tento liek má bakteriostatický účinok a pôsobí iba na baktérie. Aplikuje sa lokálne na zameranie zápalu, bojuje s pôvodcom infekcie. Rovnako ako akékoľvek antibiotikum vyžaduje pred použitím radu lekára.

Fenistil gél z akné

Fenistil gél z akné sa dobre vyrovná s erupciami, znižuje zápal, sčervenanie a slinivé zápalové oblasti. Fenistil pomôže zvládať najmä alergické vyrážky, najmä ak sú červené (alebo ružové) a svrbenie. Gél zníži opuchy a svrbenie. Reliéf sa okamžite ucítil, zatiaľ čo nemá zápach alebo jasnú farbu. Rýchlo vstrebáva. Liečba však nebude vyliečiť hormonálne erupcie alebo akné súvisiace s narušením vnútorných orgánov.

Fotka 36 - Fenistil gél z akné, efekt

Enterosgel z akné

Enterosgel - liek, ktorý pomáha odstraňovať patogénne látky a toxíny z tela, sa úspešne aplikuje proti akné. Charakteristickou vlastnosťou gélu je absorpcia len "zbytočných" výrobkov a všetky "potrebné" zostávajú v tele. Liečivo nie je absorbované, nelepí sa na steny čriev, ľahko sa pohybuje a prirodzene odstraňuje toxíny z tela. Lekár určí: ako užívať liek, ako dlho trvá liečba (závisí to od dôvodov použitia Enterosgelu).

Regetsin

Je široko používaný ako na liečbu akné, tak na prevenciu výskytu akné. Používa sa proti zápalu s antibakteriálnym a regeneračným účinkom. Neexistuje žiadny zápach, je dobre absorbovaný. Regecín je dobrý ako nezávislý prostriedok a pri komplexnej liečbe pokročilých zápalových procesov kože.

Foto 40 - Regecín, účinok

Azelik

Gél Azelik v kompozícii obsahuje kyselinu azelaovú. Antiseptikum zlepšuje exfoliáciu.

Obrázok 42 - Azelik, účinok

Azelik sa používa na odstránenie rôznych problémov súčasne:

 • zúženie a čistenie pórov od čiernych bodiek;
 • výrazné zníženie lesklého lesku pokožky tváre;
 • vyhladzovanie tkaniva jazvy.

dôležité: Mnoho gélov na liečbu akné obsahuje silné zložky. Nezabudnite konzultovať s dermatológom, nepoužívajte ich sami!

Prehľad účinných akčných gélov

Predchádzajúci článok: Masť pre akné

Akné vždy spôsobuje nepohodlie a znižuje sebavedomie.

Tento problém nie je len dospievajúci, pretože často sa v dospelosti objavuje akné.

Príčiny môžu zahŕňať hormonálnu nerovnováhu alebo poruchy vo fungovaní vnútorných orgánov, ako aj slabú starostlivosť o pleť.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Výpadky sa musia nutne zaobchádzať komplexne, inak budú len viac.

Je dôležité pravidelne čistiť kryty, s ktorými pôsobia veľmi dobre činidlá vo forme gélu.

Starajú sa starostlivo a súčasne rozpúšťajú mazové zátky.

vlastnosti

Dobrý gél pre akné má tieto vlastnosti:

 • čistenie;
 • Otvára kanály mazových žliaz;
 • upokojuje a tóny;
 • znižuje produkciu kožného mazu;
 • odstraňuje lesk;
 • začne regenerácia tkaniva;
 • nespôsobuje alergie;
 • vysušuje pupienky;
 • eliminuje zápal a zabraňuje šíreniu infekcie;
 • zničia patogény.

Indikácie na použitie

Foto: akné na tvári

Gél je indikovaný v prípade problémov s kožou:

 • zápal;
 • čierne škvrny a uzavreté komedony;
 • nadmerné vylučovanie mazových žliaz;
 • postacne.

Video: "Ako sa zbaviť akné"

Prehľad najlepších gélov pre akné

Zoznam výrobkov prezentovaných v lekárni je rozsiahly.

Odlišujú sa v zložení a farmakologickom účinku.

Lepšie je poskytnúť lekárovi výber vhodného gélu. Dermatológ vyzdvihne liek, pričom zohľadní indikácie, vlastnosti tela a závažnosť symptómov.

Samoliečenie môže viesť k nežiaducim vedľajším reakciám a komplikáciám.

Foto: výrobok sa považuje za bezpečný a vhodný na prevenciu vyrážok

Bezpečné je Czinovit - krémový gél s pyritiónom zinočnatým a extrakt z koreňa sladkého drievka (dicalia glycyrrhizinate).

 • Zmierňuje zápal, potláča vitalitu mikróbov, zmierňuje svrbenie.
 • Vďaka bylinovým olejom, shea, jojoba a olivy vyživujú, zvlhčujú a zmäkčujú epitel.

Aplikujte ju odporúčaným počas ranných a večerných premývaní. Vyčistí kryty z prachu a nečistôt, dekoratívnej kozmetiky. A skvelé na prevenciu vyrážok.

Počas tehotenstva a laktácie je lepšie zdržať sa používania lieku Tsinovit.

 • Pri zvýšenej citlivosti pokožky dochádza k pádu a podráždeniu.
 • Analóg je obvyklý hmyz - Tsindol. Suspenzia je určená na liečbu akné.

Prírodný produkt živočíšneho pôvodu - gél Badyaga forte.

Foto: prírodný liek, ktorý účinne eliminuje akné a po akné

Vo svojom zložení sušené kolónie sladkovodných špongií.

 • Používa sa proti modrínam a modrínam, stagnujúcim a pigmentovaným škvrnám, čerstvým jazkaniu.
 • Liečí rany, znižuje počet baktérií a odstraňuje mazové zátky.
 • Gél má čistiaci účinok.

Po pravidelnej aplikácii badyagových stôp po akné a zápaloch sa vyčerpajú pupienky.

Liek je kontraindikovaný:

 • ľudia so suchou a citlivou pokožkou;
 • s prítomnosťou zranení, otvorených rán;
 • s pustulóznymi léziami komplikácií;
 • s rozsiahlym zápalom.

Aby sa zabránilo výskytu alergických reakcií, sčervenania, svrbenia alebo pálenia, je potrebný kožný test pred použitím lieku.

Aplikujte to lepšie v noci alebo niekoľko hodín predtým, ako vyjdete von.

Dalatsin

Pod obchodným menom je skrytý antibiotikum Klindamycín (analóg Klindovit).

 • Koncentrácia účinnej látky v géle je 1%. Liečivo je vhodné na liečbu hnisavých pichľaviek. Transparentná viskózna hmota sa ľahko aplikuje, rýchlo sa absorbuje a nezanecháva lepkavý pocit.
 • Dalacin má bakteriostatické a baktericídne účinky. Nielenže zabraňuje reprodukcii bakteriálnej flóry, ale aj úplne ju ničí.

Foto: Dalacin môže byť použitý na purulentné erupcie

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • patológia obličiek a pečene.

Požitie látky do krvného riečiska vedie k systémovým účinkom. Medzi nimi alergie, vracanie, nevoľnosť a hnačka.

Gél sa aplikuje na postihnutú oblasť dvakrát denne počas 2 až 6 mesiacov.

Niekoľko hodín po prvom ošetrení veľkej veľkosti vyrážky vysušia a bolestivosť zmizne.

metrogil

Metrogylový gél z akné pomáha dobre, čo je potvrdené pozitívnym hodnotením.

Antibiotikum metronidazol rýchlo preniká do zápalového zamerania a ničí štruktúru mikrobiálnych buniek zvnútra. Liečivo sa vyrovná s purulentnými prvkami. Zabraňuje šíreniu infekcie, chráni pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Metronidazol vstupuje do krvného obehu a porušuje placentárnu bariéru, takže je kontraindikovaný v tehotenstve a laktácii.

Foto: účinná látka pôsobí zvnútra

Nežiaduce reakcie:

 • suchý kryt;
 • lúpanie;
 • začervenanie;
 • pálenie a svrbenie;
 • vyrážka.

Pokyny na použitie zahŕňajú aplikáciu gélu na predčistenú pokožku 2 krát denne.

Bezprostredne po tomto sa zakazuje ísť von na slnko, pretože sa objavia fotosenzibilizačné vlastnosti látky. Dĺžka liečby je najmenej 3 mesiace.

Skinoren

Kompozícia obsahuje kyselinu azelaovú (15%), ktorá je vhodná pre akné a čierne škvrny na tvári.

Ako to funguje

Skinoren má antibakteriálne, protizápalové a keratolytické vlastnosti.

Z tohto dôvodu sa dokonale vyrovná s hlavnými príznakmi akné:

 • čistí komedóny a kanály mazových žliaz;
 • odstraňuje zápaly a začervenanie;
 • ničí škodlivé baktérie;
 • mierne biela a zjasňuje pigmentované škvrny.

Foto: prípravok obsahuje kyselinu azelaovú

Kto robí

Gél je vhodný pre ľudí s mastnou pleťou.

Vysušuje vyrážky a reguluje činnosť mazových žliaz. V dôsledku toho sa kryty stávajú menej tučné, lesk zmizne.

štruktúra

Liečivo vo forme krému sa niekedy omylom nazýva masť.

Účinná látka v ňom je o 0,05% vyššia, takže účinnosť je mierne vyššia.

Krém neprevyšuje epitelium a je vhodný na suchú pokožku.

dávkovanie

 • Činidlo sa používa dvakrát denne.
 • Po prvé, tvár sa umyje a trenie tonikom.

Dĺžka liečby je 2 mesiace.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Skinoren je bezpečný a vyznačuje sa minimálnou sústavou kontraindikácií:

 • precitlivenosť;
 • individuálna neznášanlivosť.

metronidazol

Antibiotikum je účinné proti rosacei, na liečbu dekubitových vredov a trofických vredov.

Tenká vrstva činidla sa rovnomerne aplikuje na pokožku dvakrát denne. Dekoratívna kozmetika by sa nemala používať.

O týždeň neskôr sa objavia prvé výsledky.

Kurz je od 3 týždňov do 4 mesiacov.

Kuriozin

Zmes obsahuje zinok a kyselinu hyalurónovú.

Foto: prostriedok stimuluje dozrievanie prvkov

Gél vysušuje pupienky a stimuluje rýchle dozrievanie.

Penetruje hlboko do pokožky, zlepšuje krvný obeh a aktivuje regeneračné procesy, ktoré pomáhajú uzdravovať malé rany a obnovovať poškodenie.

 • Na začiatku liečby je možný pocit pálenia, ktorý rýchlo prechádza v dôsledku zvyku epitelu.
 • Dlhodobé používanie na suchých pokrývkach vedie k pocitu uťahovania a odlupovania.

Kuriozín je bezpečný, hypoalergénny, má málo kontraindikácií, je k dispozícii.

Chráni sa malými vyrážkami, veľkým a bolestivým akné.

solkoseril

Obsahuje dialýzu z krvi mladých teľat.

Látka ovplyvňuje regeneráciu buniek, aktivuje metabolické procesy v tkanivách, stimuluje dýchanie všetkých vrstiev kože.

 • Gél je nepostrádateľný pri liečbe post-akné - červené a modré škvrny, malé jazvy.
 • Zabraňuje zjazveniu, vyhladzuje a osviežuje kryty.

Liečivo neobsahuje antibakteriálne zložky a antiseptiká, preto sa používa iba ako súčasť komplexnej liečby.

klindamycín

Ak lokálna aplikácia zničí patogény infekcie, zmierňuje zápal.

Foto: liek odstraňuje zápal

Môže sa používať len pod dohľadom lekára.

Kombinovaný gél Clenzite C okrem antibiotika obsahuje aj adaptín, derivát vitamínu A.

Liečivo má katastrofálny účinok na životne dôležitú aktivitu patogénnych baktérií, normalizuje činnosť mazových žliaz a znižuje produkciu kožného mazu, odstraňuje z nadváhy, aktivuje metabolizmus, znižuje zápal.

Analogom liečiva je gél Baziron AS s benzoylperoxidom.

rysy

 • Malé koncentrácie inhibujú syntézu proteínov v mikrobiálnych bunkách, čo narúša ich rast.
 • Veľké dávky ihneď zabíjajú oslabené baktérie.

inštrukcia

Tenká vrstva je rozmazaná s léziami postihnutými vyrážkou raz denne.

Pomáha ichthyol masť s akné? Zistite si tu.

Podľa výrobcov je výsledok viditeľný už v druhom týždni liečby.

odporúčanie

 • Duak je kontraindikovaný u gravidných žien s dojčením, detí do 12 rokov.
 • S opatrnosťou je predpísaná pre ulceratívnu kolitídu, atopickú dermatitídu a regionálnu enteritidu.

Je dôležité zabrániť tomu, aby sa látka dostala na sliznice a do očí.

Fenistil

Gél je vhodný na zvládanie alergických vyrážok.

Liečia tkanivá, odstraňujú sčervenanie, opuch a svrbenie. Relief prichádza po prvej aplikácii.

Prostriedok nie je predpísaný na odstránenie akné spojené s hormonálnymi poruchami a chorobami vnútorných orgánov.

Regetsin

Obsahuje zinok a kyselinu hyalurónovú.

Foto: výrobok je vhodný na liečbu aj prevenciu akné

Gél bojuje s infekciou, vysušuje pupienky, je vhodný ako na liečbu, tak na prevenciu rosacea, škvŕn.

Azelik

Liečivo s kyselinou azelaínovou je kompletným analógom Skinoren.

Hlavným rysom látky - schopnosť rozpúšťať bunky rohov epidermis, ktorá zlepšuje nasýtenie tkanív kyslíkom a zabraňuje vzniku mazových zátok.

Na umývanie

Pri umývaní problémovej pokožky je lepšie používať nie mydlo, ale špeciálne gély:

Foto: na umývanie je lepšie použiť špeciálne prostriedky

 • proti akné a čiernym škvrnám (Clean Jasná výhoda, vrtuľa s zinkidonom, Garnier "Pure Active Skin");
 • od mastného lesku (Vichy kód Hurete, Loreal Pure Zone, čistý Jasné "Gloss Control", Garnier "Fruit Charge");
 • zúženie pórov (Diademine, čistiaci prostriedok Oriflame Pure Skin Face with Grapefruit).

Teenagerom sa bude zaobchádzať s prostriedkami abrazívnych častíc, ktoré budú pôsobiť na princípe drhnutia. Pre citlivé a vyzreté prvky sa vyberajú gély s éterickými olejmi.

Na čistenie zvnútra

Enterosorbenty sa používajú na absorbovanie a odstraňovanie škodlivých látok, toxínov a toxínov.

Foto: Enterosgel na čistenie tela

Patria medzi ne Enterosgel, Eliminal, Polysorb, aktívne uhlie. Eliminal obsahuje laktulózu, ktorá normalizuje črevnú peristaltiku a pravidelné vyprázdňovanie.

Lacné masti

V snahe o krásu a zdravie pokožky nie je potrebné prenasledovať sa po reklamovaných drahých prostriedkoch, keď existujú lacné, ale nie menej účinné masti:

Foto: lacné lieky chemikálií na liečbu akné

 • Višnevský a ichtyol vytiahnite hnis z podkožných a bolestivých vyrážok. Aplikujte ich odporúčané večer, a po 3-4 hodinách umyte. V noci môžete robiť kompresie;
 • zinok - vysušuje pupienky;
 • salicylová - charakterizovaná keratolytickým účinkom;
 • sintomitsinovaja - pomáha z hnisavých prvkov, ale rýchlo spôsobuje závislosť;
 • tetracyklín - ničí baktérie a je predpísaný na varenie;
 • Celestoderm s betametazónom a gentamycínom - bojuje proti zápalu, eliminuje infekciu a zmierňuje príznaky alergie. Analógy - Gyioxysone a Sinaflan;
 • retinová - čistí póry kontaminantov, znižuje aktivitu mazových žliaz. Je zakázané počas tehotenstva a má mnoho vedľajších účinkov, preto by mal byť predpísaný dermatológiou.

Protizápalové a liečivé činidlá

Takéto liečivá liečia tkanivá bez toho, aby zanechali jazvy a zjazvenie.

Prispieť k týmto aktívnym látkam - heparín, alantoín alebo panthenol.

Foto: Panthenol stimuluje regeneračné procesy

Masti sú neškodné, pretože neobsahujú antibiotiká a retinoidy, takže sa môžu používať u detí a dospievajúcich.

Patria medzi ne:

 • heparín;
 • Kontraktubeks;
 • Methyluracilum;
 • Bepanten;
 • 911 erysipes.

náklady

Tabuľka porovnáva náklady na gély z akné v lekárňach v Moskve

recenzia

Po analýze recenzií o liekoch proti akné môžete vyvodiť závery:

 • akýkoľvek liek sa má zobrať lekár. Ľudia, ktorí užívajú samoliečbu, majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu vedľajších účinkov a komplikácií. Napríklad nadmerná suchosť a odlupovanie kože, podráždenie, zvýšenie počtu vyrážok.
 • nečakajte okamžitý efekt. Terapia trvá od 2 do 6 mesiacov. Ak neprekročíte dávkovanie a nebudete dodržiavať odporúčania lekára, výsledok sa prejaví po 3-5 týždňoch. Dôležitú úlohu zohráva závažnosť ochorenia, intenzita vyrážok a schopnosť regenerovať pokožku;
 • V počiatočnom štádiu používania gélu sa takmer vždy objavujú nepríjemné symptómy. Je to svrbenie, mierne pálenie, brnenie. Akonáhle sa pokožka začne používať, nepohodlie zmizne. Pre adaptačné obdobie sa dávka zníži.

Ako si vybrať ten správny anti-akné krém pre teenagerov? Zistite si tu.

Je možné použiť masku Višnevského z tváre na akné? Čítajte ďalej.

Kurz musí byť vyplnený do konca, takže výsledok je pevný, aj keď to trvá niekoľko mesiacov.

To pomôže úplne zbaviť infekcie a vyhnúť sa rýchlemu relapsu.