Hlavná

Bradavice

Kto pomôže zbaviť sa jaziev: chirurg, kozmetológ alebo krém?

V dôsledku traumy, chirurgia, tepelné alebo chemické popáleniny, po tehotenstve, ovčie kiahne, akné na tvári a na tele, niekedy po herpes boláky na pery a tak ďalej. D. Sú vytvorené z rôznych typov jaziev. Sú to nielen estetické chyby.

Napríklad pri formovaní na rukách alebo na nohách môžu jazvy obmedziť funkčnosť ruky, chodidla, prstov, kolenného kĺbu. Môžem sa zbaviť jaziev?

Typy jaziev a ich náprava

V kozmetických prostriedkov a plastickej chirurgie, existujú rôzne spôsoby, ako eliminovať estetické nedostatky spojené s výmenou normálnych kožných štruktúr hrubšie spojivového tkaniva (jazva) vlákien. Avšak úplné odstránenie zjazvenia, bohužiaľ, nie je možné. Pri správnom používaní existujúcich metód môžeme hovoriť len o znížení ich oblasti a stupňa vyjadrovania.

Zbavenie jaziev vyžaduje správnu voľbu tejto alebo druhej metódy liečby. Posledný z nich do značnej miery závisí od typu defektu, obmedzenia jeho existencie a charakteristík organizmu spojených s regeneráciou tkanív. Existujú nasledujúce typy jaziev a jaziev:

 1. Normotroficheskie. Sú charakterizované usporiadaním na jednej úrovni s okolitým normálnym povrchom kože, takmer rovnakou elasticitou a telesnou farbou.
 2. Atrofické, ktoré sú najčastejšie cicavcovité formácie. Často sú vytvorené vo forme po akné v mieste akné a niektorých kožných ochorení (ekzém, lupienka, atď.). Okrem toho majú veľmi často podobu atrofickej jazvy strií (rýh), vytvorené po tehotenstve a pri pôrode, poruchy metabolizmu, zvýšenie telesnej hmotnosti, nasleduje jeho rýchlej strate, v niektorých endokrinných porúch (hypotalamus-hypofýza syndróm).
 3. Hypertrofické, vytvorené na miestach mechanického alebo chemického poškodenia kože. Charakteristické pre nich je viac či menej výrazná nadvýška nad hladinou normálnej kože.
 4. Keloidné. Sú to nepravidelne tvarované hrubé, hladké, červené alebo karmínové spojivové tkanivá. Sú náchylné k významnému rozšíreniu za poškodené časti, čo spôsobuje pocit pálenia a svrbenia a často vedú k obmedzeniu pohybu (v kĺboch ​​lokalizácie) v dôsledku nízkej pružnosti a vysokou hustotou.

Atrofické postcone jazvy

Všetky metódy, ako sa zbaviť jaziev na koži, sú zoskupené do troch veľkých skupín:

 1. Chirurgická.
 2. Kozmetológie.
 3. Lieky.

Chirurgické postupy

Sú radikálne a používajú sa častejšie plastickí chirurgovia, zriedkavejšie všeobecní chirurgovia a traumatológovia. Operačné metódy zahŕňajú:

 1. Dotácia (rezanie) tkanív pod jazvu s následnou aplikáciou jednej z laserových metód. Oddelenie hlbších tkanív od jazvy vedie k vzniku hematómu a akumulácii biologicky aktívnych prvkov s následnou tvorbou spojivového tkaniva. Druhý zvyšuje dno atrofickej jazvy a znižuje jej závažnosť.
 2. Excízia jazvy v nezmenených tkanivách s aplikáciou kozmetického šitia a ďalšou aplikáciou (po hojení) mechanického alebo laserového resurfacingu.
 3. Excízia jazvy a transplantácia oblasti nezmenenej kože. Pomocou tejto najradikálnejšej metódy sa vykonáva korekcia prevažne post-horiacich defektov kože.

Tieto metódy sú navrhnuté tak, aby eliminovali hrubú hypertrofickú a keloidnú tvorbu cicavcov. Poskytujú príležitosť rýchlo sa zbaviť jaziev, ale po operácii ešte zostáva jazva. Má lineárnu formu a takmer nezvyšuje úroveň kože. Takéto kozmetické nedostatky, najmä v otvorených oblastiach tela, a keď je telo sklon k tvorbe keloidov, vyžaduje ďalšie liečby inými, nechirurgické, postupov.

Preto chirurgická metóda umožňuje odstránenie porúch pokožky jazvy, ktoré sú v prírode hypertrofické alebo keloidné a nachádzajú sa v rôznych častiach tela.

Ako sa zbaviť jaziev na tvári? Najčastejšie sa pacienti odvolávajú na atrofické zmeny vyplývajúce z akné. Tieto chyby sú zriedka veľmi výrazné a hrubé, ale niekedy sa nachádzajú na veľkej ploche nielen tváre, ale aj na zadnej a prednej strane hrudníka.

Je to kozmetické metódy, ktoré vám umožňujú zbaviť sa jaziev tejto povahy a lokalizácie.

Kozmetické metódy

Väčšina týchto techník je agresívna, ale sú dosť účinné. Ide o kontrolované chemické alebo hardvérové ​​poškodenie tkaniva, po ktorom nasleduje jeho hojenie a tvorba nových kolagénových a elastínových vlákien. Výsledkom je vyhladenie a vyhladenie povrchu kože.

Podľa stupňa agresivity sú tieto techniky odlišné. V niektorých prípadoch môžu byť dosť bolestivé a vyžadujú si dlhú rehabilitačnú dobu. Môžu byť použité iba na liečenie atrofickej a hypertrofické, keloidné jazvy, ale nie v súvislosti s nárastom v oblastiach s vysokým rizikom ako výsledok posledného opakovanie.

Kozmetické metódy zahŕňajú:

 1. Laserový peeling alebo laserové povrchové úpravy. Táto technika môže byť použitá na odstránenie hypertrofických a atrofických jaziev akéhokoľvek predpisu, pretože stimuluje obnovenie vlastného kolagénu a elastínu. Laserové resurfacing je založené na tepelnej deštrukcii spojivového tkaniva s vysokou presnosťou a kontrolovanou hĺbkou a na stimulácii regeneračných procesov normálnych štruktúr kože. Stabilný výsledok možno dosiahnuť v dôsledku niekoľkých procedúr s 2 - 3 mesačným intervalom. Doba rehabilitácie trvá v priemere 2 týždne.
 2. Laserová frakčná fototemolýza (DOT, Fraxel), ktorá je účinkom nie spojitého lúča, ale mikroperforáciou tkanív o niekoľko stoviek mikromotiek. V porovnaní s predchádzajúcou sa táto metóda vyznačuje menším traumatizmom, vyššou presnosťou a schopnosťou regulovať hĺbku prieniku a výkon lúča. Aby ste sa zbavili vady, potrebujete v priemere 3-6 procedúr a dĺžka rehabilitačného obdobia je približne 4 dni.
 3. Stredný chemický peeling s kyselinou trichlóroctovou (TCA), salicylovou alebo glykolovou kyselinou. Umožňuje "vyrovnanie" pokožky v dôsledku odstránenia epiteliálnych vrstiev a povrchových vlákien spojivového tkaniva. Je potrebné vykonať priemerne 5 procedúr s dvojtýždňovým intervalom. Priemerná doba rehabilitácie je 1 týždeň. Spôsob je účinný na odstránenie cicavčích formácií vo forme post-akné, nachádzajúcich sa v epidermálnych vrstvách.
 4. Hlboký chemický peeling s použitím fenolových derivátov. Aby sme sa zbavili jaziev, je táto metóda účinná, ale ťažko ovládateľná a tiež veľmi traumatická a vyžaduje si dlhú rehabilitačnú periódu, a preto sa v súčasnosti takmer nepoužíva.
 5. Mechanický peeling (dermabrázia) určený predovšetkým na hypertrofické jazvy. Vykonáva sa pomocou zariadenia so špeciálnymi frézovacími kefami, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou. V rovnakej dobe, vrstvy po vrstve rezu stratum corneum a jazvy tkanivo, ktoré stúpa nad povrchom kože.
 6. Kryodestrukcia - sa používa na liečbu neexprimovaných hypertrofických a keloidných jaziev.
 7. Klasická a neinjektívna (hardvérová) mezoterapia, navrhnutá na odstránenie atrofických a hypertrofických slabo exprimovaných jaziev. Mezoterapia je založená na zavádzaní resorpčných, plniacich a podporujúcich normálnej regenerácie liekov na povrchové vrstvy kože na základe hormónov, enzýmov, kyseliny hyalurónovej, ako aj vitamínov a aminokyselín.
  Táto technika neumožňuje úplné zbavenie sa zmien šoku - je charakterizovaná nestabilnými výsledkami a potrebou opakovaných postupov. Dôvodom je to, že dosiahnutý účinok (ak sa dá dosiahnuť) sa udržiava približne 4 mesiace, maximálne šesť mesiacov, po ktorých sa zavádzané zložky rozpúšťajú a zrútia.
 8. Naplnenie dna atrofického bachora s plnidlami kyseliny hyalurónovej s vysokou hustotou, prípravkami s obsahom kolagénu (gél Coloste) alebo lipofillingom (prenos tukov). Účelom tohto postupu je znížiť napätie jazvy a naplniť chýbajúci objem tkaniva. Vyžaduje opakovanie kvôli postupnej resorbcii agregátov. Zároveň plnivá kyseliny hyalurónovej stimulujú tvorbu nových kolagénových vlákien, čo pomáha vyrovnať atrofickú poruchu s ohľadom na úroveň povrchu kože. Naplnenie atrofickej jazvy je metóda voľby za prítomnosti takejto poruchy na pery.

Každá z týchto metód je účinná v každom jednotlivom prípade, vykonávanom v súlade so špecifickými indikáciami a kontraindikáciami a iba odborníkmi v podmienkach zdravotníckeho zariadenia alebo kozmetiky. Okrem toho tieto postupy nie sú vždy k dispozícii a nie pre každého, kto ich potrebuje, vzhľadom na pomerne vysoké náklady.

Ako sa zbaviť jaziev a jaziev doma?

Z hmotného hľadiska sú lieky nesporne prístupnejšie a môžu byť použité nezávisle bez návštevníkov. Môžu byť zakúpené v lekárňovom reťazci bez lekárskeho predpisu alebo priamo od dodávateľov kozmetických výrobkov.

Tieto lieky sú k dispozícii vo forme krémov, masti a gélov, ktoré obsahujú rôzne zložky, ktoré umožňujú len čiastočne zbaviť sa čerstvých jaziev s malým vyjadrením.

Lieky nemajú resorpčný účinok, mierne znižujú výšku jazvy a intenzitu jej farby, čo znižuje jej viditeľnosť. Existuje veľa protizápalových liekov a neboli vykonané žiadne štúdie porovnávajúce ich účinnosť. Ich použitie je založené skôr na spätnej väzbe pacienta a praktických skúsenostiach kozmetológov. Najefektívnejšie sú:

Masť "Kontraktubeks"

Obsahuje alantoín, heparín a extrakt z cibule Serai. Toto činidlo má protizápalový účinok a spomaľuje tvorbu spojivového tkaniva. Masť sa má trikrát do kože denne 2-3 krát do 3 mesiacov.

Krémový krém

Vydané nemeckou farmaceutickou spoločnosťou - zahŕňa močovinu, heparín a gáfor. Podporuje navlhčenie, zmäkčovanie a zlepšovanie krvného obehu v tkanivách, stimuluje regeneračné procesy v tkanivách. Na čiastočné odstránenie vady sa aplikuje až 3 - 4 krát denne s tenkou vrstvou masážnych pohybov, rovnako ako kompresy v noci. Odporúča sa predovšetkým zabrániť tvorbe stria počas tehotenstva alebo náhle zmeny telesnej hmotnosti.

Silikónový sprej a kelo-kočičí gél

Počas niekoľkých minút vysuší na pokožke tvorbou aktívnej formy, ktorá pôsobí jeden deň. Prípravok pozostáva z polysiloxánu a oxidu kremičitého. Podporuje normalizáciu syntézy elastínu a kolagénu, zachovanie hydratácie pokožky. Odporúča sa aplikovať na ne bezprostredne po hojení rán, ako aj pri komplexnom ošetrení pomocou laserového leštenia a mikrodermabrázie pre všetky typy jaziev.

Silikónové dosky

Na odstránenie nadmerného zjazvenia sa doštičky "Spenko" používajú silikón, ktorý sa upevňuje na oblasť defektu obväzmi alebo náplasťami. Pomáhajú zmäkčiť pokožku a zlepšiť krvný obeh v nej a používajú sa aj pri všetkých druhoch jaziev.

Fermentol v krémoch, vodných roztokoch, géloch, maskách a pleťových vodách

Aplikované vo forme aplikácií, ako aj v postupoch elektroforézy a fonoforézy. Aktívna zložka je komplex enzýmov (kolagénové proteázy), ktoré rozkladajú staré kolagénové vlákna a zabraňujú ich nadmernej tvorbe. Používa sa na prevenciu a korekciu patologických zjazvenia.

"Zeraderm" a "Zeraderm Ultra"

Prvým z nich je vysoká silikónová polysiloxan molekulárnej, tvoriace vzduchom pokožky a pre kvapalinu priepustnú priehľadný ochranný film, čím sú vytvorené priaznivé mikroklimatické podmienky pod ním. Podporujú zmäkčenie a zvlhčenie tkanív, resorpciu ich prebytku a redukciu zápalových procesov.

Okrem polysiloxánu obsahuje Zeraderm Ultra vitamíny "E", ktoré sa podieľajú na regulácii kožnej vodnej bilancie a "K", ktorý pomáha odstrániť začervenanie, ako aj antioxidačný koenzým Q10, ktorý je silným stimulátorom regenerácie buniek a ultrafialovým filtrom. Prípravky pomáhajú zbaviť sa čerstvých hypertrofických a keloidných jaziev a môžu sa aplikovať okamžite po hojení rán. Trvanie potrebného priebehu liečby je niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov.

Transparentný gél "Mederma", významná nemecká spoločnosť "Merz Pharma"

Je dobre absorbuje a nezanecháva žiadne zvyšky na oblečení hypoalergénne formulácie, ktorá obsahuje (tsepalin cibuľového extraktu síry), alantoín, extrakt z repkových semien, modifikovaný polyetylén glykol, kyselina sorbová, a ďalšie voliteľné komponenty. Liečivo je účinné pri náprave strihov a iných atrofických jaziev. Avšak jeho použitie má malý účinok, keď je vystavené hypertrofickému a keloidnému nadmernému vývinu spojivového tkaniva.

Účinnosť liekov závisí vo veľkej miere od charakteru jaziev a predpísania ich formovania. Menšie "čerstvé" zmeny jazvy sa ľahšie opravia a viac "starých" a drsných, ktoré vyžadujú dlhodobú liečbu koordinovanú so špecialistom. Optimálna možnosť je komplexná liečba kombináciou rôznych techník.

Ako odstrániť jazvy doma - masti, krém a masky

Ženská krása je veľmi rozmarná a netoleruje kompromisy, dokonca malé chyby, najmä na tvári. V ideálnom prípade hladký povrch môže byť ľahko pokazený malým lemom alebo vrások. Takáto chyba je ťažké zamaskovať najdrahšie korektora a prášok. Ak chcete odstrániť jazvu na tvári, musíte nájsť najbezpečnejšiu cestu a vyzdvihnúť jednotlivý celý súbor aktivít. V opačnom prípade sú komplexy okolo, aj keď malé, ale funkcie môžu mať katastrofické váhy.

Tradičné metódy liečby zjazvenia na tvári

Odstráňte jazvu doma samozrejme môžete, stačí len stráviť dostatok času na to. V závislosti od veľkosti a hĺbky jazvy môže trvať niekoľko mesiacov, kým bude hladká.

Nasledujúce výrobky sa považujú za najefektívnejšie:

 • citrusová šťava - citrón, grapefruit, vápno pomáha zjemňovať zmenenú pigmentáciu spojivového tkaniva;
 • aloe šťava môže zabrániť tvorbe jaziev po odstránení pupienkov, môže byť použitá na zníženie vetvičiek poškodenú oblasť aktívnych zložiek urýchliť proces hojenia tým, že poskytuje dostatočné množstvo vlhkosti;
 • medové sladké kompresie majú za následok odlupovanie, vyhladenie povrchu pokožky, masky založené na prírodnom výrobku podporujú aktiváciu krvného obehu a obnovu bunkových štruktúr;
 • bylinné a trávnatý náplň jemne čistí odumreté bunky bez poškriabaniu, upokojiť poškodeným dermis, sú považované za najefektívnejšie jedlo ovos a ryža, suché prášky harmanček, lipa, žihľava, tymián a skorocelu;
 • postupne odstrániť vady na povrchu týchto účinných zložiek - kyseliny salicylovej, kyseliny citrónovej, boritej alkohol, sóda a soli, je dodržiavať pravidlá, inak môže dôjsť k poškodeniu a popáleniny.

Odstránenie jaziev pomocou tradičného lieku je jednoduché kvôli nasledujúcim receptom:

éterický

Je potrebné pripraviť kompozíciu z kombinovaných aromatických olejov. Mark štyri kvapky neroli, rozmarín, mäta, alebo pelargónie, santalového dreva, čaju alebo fenikel, kadidlo, a ružového dreva, na vybraný jeden z 5 ml mandľového oleja a aplikuje denne tri / päťkrát. Vykonajte takéto manipulácie po dobu troch mesiacov, najmä efektívne použitie po prepieraní alebo odlupovaní.

Dôležité rady od redakcie

Ak chcete zlepšiť stav vlasov, venujte osobitnú pozornosť šampónom, ktorý používate. Úžasná postava - v 97% šampónov známych značiek existujú látky, ktoré otravujú náš organizmus. Hlavné zložky, kvôli ktorým sú všetky nevýhody označené ako laurylsulfát sodný, lauretsulfát sodný, kokosulfát. Tieto chemikálie zničia štruktúru krovín, vlasy sa stávajú krehké, strácajú elasticitu a silu, farba sa stráca. Ale najstrašnejšia vec je to, že sa tento muk dostane do pečene, srdca, pľúc, hromadí sa v orgánoch a môže spôsobiť rakovinu. Odporúčame Vám, aby ste nepoužívali prostriedky, v ktorých sa tieto látky nachádzajú. Nedávno experti nášho redakčného oddelenia vykonali analýzu nesulfátových šampónov, kde prvé miesto získali finančné prostriedky od firmy Mulsan Cosmetic. Jediný výrobca všetkých prírodných kozmetických prípravkov. Všetky výrobky sú vyrábané v rámci prísnych systémov kontroly kvality a certifikácie. Odporúčame navštíviť oficiálny internetový obchod mulsan.ru. Ak pochybujem o prirodzenosti vášho make-upu, skontrolujte dátum exspirácie, nemal by presiahnuť rok uchovávania.

vosk

Odstránenie jaziev na tvári môže byť spôsobené prirodzeným postupom. Bude vyžadovať prírodný včelí vosk (vosk), olivový olej a propolis (včelí lepidlo). Zahrejte živný olej vo vodnom kúpeli, stále miešajte, vložte rozdrvený vosk a štipku propolisu, keď sú všetky zložky kombinované, odstráňte z taniera. Kompozícia sa zahusťuje niekoľko hodín, ošetruje problémovú oblasť a nanáša silnú vrstvu v noci. Tento náplasť môžete použiť až po dobu šiestich mesiacov, pretože ste predtým skontrolovali citlivosť pokožky na včelie výrobky.

Odstráňte jazvy po akné

Neúspešné odstránenie akné a akné vedie k vytvoreniu hľuzovej štruktúry na malej ploche. Ak sa tento postup opakuje pravidelne, môžete pokaziť celý povrch tváre. Domáce recepty masiek z jaziev pomáhajú vyhladiť pokožku a odstrániť zmenenú pigmentáciu.

Bylinná maska

Starostlivosť o tvár vyžaduje čas a pozornosť. Podporuje zlepšenie farieb a zosúladenie štruktúry, efektívny prírodný recept. Je vhodné urobiť veľký objem, takáto maska ​​sa môže používať denne. Bude sa vyžadovať v rovnakom množstve trávy harmančeka, žihľavy a plantain, starostlivo, do stavu prášku, brúsiť na mlynček na kávu. Kozmetické suroviny je potrebné skladovať v hermeticky uzavretej nádobe. Denne rozložte trecie pohyby na celom povrchu tváre, zriedte mierne vodou, ponechajte päť minút po opláchnutí zvyškov.

Medová maska

Odstránenie jaziev na tvári pomôže pravidelne používať nasledujúce zloženie. Na pätnásť gramov pevného medu potrebujete päť gramov kávy a rovnaké množstvo morskej soli. Výsledná kaša by mala byť aplikovaná husto iba na poškodenú oblasť pokožky, namočte asi pol hodiny. Po odstránení produktu sa spracováva s bambuckým maslom alebo kakaovým maslom, zlepšuje elasticitu. Postupujte každý večer jeden mesiac.

Video-recept: Ako odstrániť jazvy z akné (po akné)

V kozmeteológii domácej produkcie sa používajú všestranné krémy a toniká, čím sa vyhladzuje miesto v komplexnej terapii.

Liečba jaziev

Existujú spôsoby, ako sa permanentne zbaviť jaziev na klinikách estetickej medicíny a kozmetických salónov. Široká škála metód umožňuje každému vybrať ten správny.

Jazvy môžete odstrániť laserom len niekoľko relácií. Po prvé, je vyrezaná povrchová vrstva bachoru, potom je vyvolaná tvorba nových buniek. Čas potrebný na obnovu bude trvať dlhšie. V závislosti od jednotlivých charakteristík trvá niekoľko dní až dva týždne.

Video: Ako odstrániť jazvy a jazvy bez operácie? Laserové resurfacing

Účinná a chemická lúpacia tvár na brúsenie jaziev. Komplex kyselín ovplyvňuje strednú a hlbšiu vrstvu kože. Potom sa na tomto mieste vytvorí kôra, pod ktorou sa vytvorí nová rovná vrstva epidermis. Pre úplné uzdravenie môže trvať až jeden mesiac, toto obdobie bude musieť zabudnúť na používanie dekoratívnej kozmetiky, parné kúpele, sauny, soláriá, závesy musia byť chránené pred extrémnymi teplotami, suché, horúce, mrazivom vzduchu a ultrafialových lúčov vstupujúcich.

Kontraindikácie:

 • tenké nádoby, kupperóza;
 • rany, praskliny, popáleniny;
 • tehotenstvo, laktácia;
 • novotvary odlišnej povahy;
 • individuálna citlivosť;
 • infekčné choroby.

Nápravné opatrenia pre jazvy na tvári

V kozmeteológii sa neustále vyvíjajú nové metódy, ktoré pomáhajú zbaviť sa jaziev po tkanivách doma. Ich popularita je zabezpečená ľahkou obsluhou a dostupnosťou, na rozdiel od drahých plastových a estetických manipulácií. Účinok je resorpčný a zmäkčujúci, čo je zvlášť účinné pre plytké jazvy na koži tváre. Princíp fungovania je nasledovný: po prvé, oblasť a hĺbka sú znížené, potom tkanivo je objasnené, jazva stáva menej nápadné. Ak sa aplikuje na čerstvé lézie, môžete sa vyhnúť nepríjemným pocitom svrbenia, urýchliť hojenie, upokojiť začervenanie a zápal.

Niekoľko spôsobov, ako odstrániť jazvy na tvári

Jazvy, jazvy nie sú miestom v živote človeka, zbavujú sa ich navždy - milovanej túžby mnohých ľudí. Neexistuje však žiaden ideál, rovnaký pre všetky spôsoby odstránenia jaziev na tvári, ale existuje veľa variantov "zbraní" proti jaziev. Kde sú sny krásy - v kancelárii plastického chirurga alebo lekárne - do značnej miery závislé od typu jazvy. Čo radšej: najnovšia technika kozmetológie hardvéru alebo mastí so silikónom?

Otázka kozmetike: "Ako odstrániť jazvy na tvári?"

Prirodzenú túžbu napraviť existujúce nedostatky vzhľadu sú realizované všetkými na základe ich finančných možností. Keď pacient v kozmetike má záujem liečiť jazvy na tvári, bude určite počuť lákavé návrhy "laserové resurfacing", "mezoterapiu", "chemický peeling". Výber bude závisieť od ceny, kvality služieb, kontraindikácií a možných následkov.

Liečba po akné, jazvy po akné, jazvy na tvári má svoje vlastné špecifiká, ktoré nutne zohľadňujú moderné estetické lekárstvo. Ponúka chemickú technológiu peelingu, ako aj iné techniky, ktoré skracujú čas od liečby k prijateľným výsledkom od 1,5-2 do niekoľkých mesiacov.

Proces "rozpúšťania" zjazvenia s chemikáliami nájde viac priaznivcov medzi pacientmi v kozmetických kabinetoch. Často je otázka, ako odstrániť jazvy na tvári v krátkom čase. Je povrchový peeling účinný pri hlbokých jazvach? Zdá sa, že samotný proces je nebezpečný, iní nerozumejú jeho podstate.

Chemický peeling, jeho výhody

Kyseliny rozpúšťajú prebytok keratinizovaných buniek, aktivujú syntézu elastínu a kolagénu pre normálnu pokožku. Obličejový povrch po chemickej odlupovaní sa prvýkrát začervenal, nevyzerá príliš atraktívne. Potom sa pokožka stáva ľahšou, vyhladzuje a stáva sa pružnejšou.

Čo očakáva a získava osoba z procedúry:

 • vyrovnávanie povrchu atrofických jaziev;
 • vyhladenie konvexných jaziev;
 • omladenie pokožky;
 • Devastácia peňaženky nie je tak nápadná ako v prípade laserového brúsenia a mezoterapie.

Video o tom, ako sa zbaviť jaziev na tvári

Vlastnosti používania masti, gély, krémy z jaziev

Dôsledky juvenilného akné, furunkulózy alebo škrabancov sa liečia lokálnymi liekmi. Spôsoby ako odstrániť jazvy z tváre, používať masti, gély, krémy, stačí vybrať z nich najvhodnejšie. Treba poznamenať, že čím vyššia je cena výrobkov vyrobených z prírodných zložiek, ktoré sa vyvíjajú na základe najnovších vedeckých výsledkov.

Po uzdravení akné rana zostáva zafarbená, rutiny, crater-like zárezy. Stopy predchádzajúcej aktivity mikróbov, úsilie organizmu liečiť rany, akékoľvek zjazvenie porušuje rovnomernú štruktúru kože. Oblasť poškodenia sa často stáva zameraním šírenia patologického procesu.

"Tri veľryby" alebo základy aplikácie masti, gély a krémy z jaziev na tvári:

 1. Včasná liečba čerstvých jaziev, Keď sú pokryté mladou epidermou.
 2. trpezlivosť, pretože proces odstraňovania jaziev niekedy trvá niekoľko rokov.
 3. Pozor pri výbere nápravy na jazvy na tvári. Je lepšie zveriť riešenie tohto problému špecialistovi; nemajú radi jeho zistenia - vždy sa môžete odvolávať na iných odborníkov.

Aktívne zložky v zložení masti: existuje rozdiel medzi nimi?

Lieky na vonkajšie použitie môžu inhibovať syntézu melanínu. Tieto vlastnosti majú účinnú látku v krému "Skinoren" - kyselina azelaínová. Pri kombinácii s arbutínom, glykolovou alebo citrónovou kyselinou sa krém používa na liečbu post-akné.

Silikón - organokremičitá zlúčenina - odporúčajú medzinárodní experti na liečbu jaziev. Ak existujú staré známky, napríklad jazva na obočiach, potom je masť "Dermatix" vhodná. Tento silikónový gél ničí prebytok kolagénu, zmäkčuje postihnuté miesto.

Masť z jaziev "Scarguard" sa bude zdať veľa nezvyčajných kvôli jej tekutej konzistencii. Použite liek so štetcom, obsahuje silikón, účinné zložky, vitamíny. Pod tenkým filmom pôsobia látky bez nepriaznivého vplyvu vonkajších faktorov. Liečba hlbokých jaziev sa môže dokončiť už za šesť mesiacov.

Odporcovia silikónu môžu využiť krém "Sledotsid". Obsahuje kyselinu hyalurónovú, rastlinné extrakty, produkt biotechnológie (výsledok činnosti pekárskych kvasníc). Celý "koktail" je užitočný na obnovu pokožky po akné, akné.

Možnosti moderných technológií a liečby jaziev

Možnosti na odstránenie jaziev obohacujú kryoterapiu, injekčné postupy kolagénu, mikrodermabrázia. Niekedy pacienti nemajú inú možnosť ako obrátiť sa na pomoc s laserovou terapiou alebo ležať pod nôžom plastického chirurga. Účinnou technikou odstraňovania jaziev na tvári je laserový peeling alebo brúsenie. Ide o čiastočnú alebo čiastočnú elimináciu, v ktorej lúč vypaľuje pokožku na malých miestach (nie na celú plochu brucha).

Brúsenie jaziev na tvári laserom je v vrstvenom odparovaní postihnutých tkanív. Koža reaguje inak, sú vynikajúce výsledky, priemerné a úprimne zlé ("efekt gázy"). Problémom je, že o negatívnych dôsledkoch liečby laserom, niektorí bezohľadní kozmetiči dávajú prednosť mlčaniu.

Mezoterapia liečí jazvy injekciou aminokyselín, enzýmov, vitamínov. V skutočnosti tento postup skracuje cestu liečiva do dermisovej vrstvy, čo je zvlášť potrebné. Pri mezoterapii sa "koktaily" presúvajú presne do oblasti jaziev. Účinok injekcií, napríklad kyseliny hyalurónovej, nie je večný, ako všetko v našom svete. Cosmetológovia odporúčajú opakovať kurz každých 6 mesiacov.

Možnosti odstránenia jaziev na tvári

Jazvy a jazvy na otvorených miestach, tvár nepridáva atraktívnosť. Preto kozmetológovia už niekoľko desaťročí hľadajú spôsoby na zvládnutie chýb a už v tom dosiahli úspech. Pomocou moderných metód je možné na tvári odstrániť zjazvenie takmer bez stopy.

Prečítajte si v tomto článku

Možnosti odstránenia

Jazvy sú niekoľkých druhov. Voľba metódy riešenia závady do značnej miery závisí od jej typu. Niekedy je potrebné konať niekoľko.

Chemický peeling

Postup je účinok na problémovú oblasť pokožky s kyselinou. Najúčinnejšie, častejšie používané TCA pre stredný efekt. Na oblasti vyčistenej z kozmetiky sa prípravok aplikuje, niekoľko minút sa udržuje, potom sa neutralizuje.

Povrch je vypálený, čo na začiatku vedie k tomu, že sa na ňom objaví suchý film alebo kôra. Je to však aj stimul pre tvorbu nových buniek. V dôsledku toho je povrchový reliéf a jeho farba vyrovnané. Jazva je menej viditeľná v niekoľkých reláciách, ktoré sa vykonávajú s pauzami za 10 až 14 dní. Takže sa môžete zbaviť stopy akné alebo hypertrofickej jazvy.

laser

Jednou z najúčinnejších metód je odstránenie jaziev na tvári laseru. Existujú dve možnosti použitia:

 • Erbium žiarenie. Je potrebné odpariť kvapalinu z tkanív problémovej oblasti. V dôsledku toho vytvára suchú kôru, ktorá neskôr zmizne. Účinok je veľmi presný, čo potom prináša vynikajúci estetický efekt. Laser zvyšuje tvorbu kolagénu v pokožke. To vedie k vyhladeniu jazvy a jej sfarbeniu.
 • Frakčný laserový resurfacing. Metóda zaisťuje vzhľad mikrokanálov v pokožke súčasne so zachovaním zdravých tkanív neporušenými. Selektívna traumatizácia vedie k aktívnej syntéze kolagénu. Zvierka zmäkčuje, farba sa stáva bližšie k základnému odtieňu pokožky.
Pred a po niekoľkých zasadnutiach čiastočného laserového resurfacingu

Laserové odstránenie jaziev na tvári sa vykonáva na 6 - 10 sedení s prestávkami v priebehu 1 - 2 mesiacov. Čím dlhšia je jazva, tým dlhšia bude liečba. Ale môže byť vzdelaný akejkoľvek povahy, je možné sa zbaviť ich vonkajších prejavov o 90%.

Chirurgická excízia

Ak je jazva roztiahnutá, široká, môže byť odstránená skalpelom. Operácia sa vykonáva v miestnej anestézii. Jazva je vyrezaná, okraje rany sú spojené a je použitý nový šev. Keď sú tkaniny tavené, vytvorí sa tenká čiara, ktorá sa potom dá ešte viac nepostrehnuteľná. V tomto prípade pomôžu kozmetické procedúry.

Pred a po chirurgickej excízii jazvy

Obrysový plast

Môžete sa zbaviť jaziev injekciou pod kožu plniva. Základom liekov je kyselina hyalurónová, ktorá stimuluje hydratáciu pokožky, tvorbu kolagénu, to znamená plnenie dutín. Preto sa postup používa v prítomnosti atrofických jaziev po akne.

Ďalšie zložky môžu byť vitamíny a aminokyseliny. Obrysový plast má takmer žiadne kontraindikácie, pacient ho ľahko toleruje. Účinok tohto postupu však bude trvať až 6 - 12 mesiacov. Kurz pozostáva zo 4 až 12 relácií.

Oprava vstrekovania

Ďalšou metódou, ktorá odstraňuje jazvy a jazvy na tvári, sú injekcie dipropánov. Hormonálny prípravok sa vstrekuje priamo do hrúbky keloidnej alebo hypertrofickej bachorovej bunky, predtým vypočíta dávkovanie.

Prostriedok eliminuje zápalový proces, znižuje tvorbu kolagénu. Z toho sa jazva stáva tenšou, postupne sa porovnáva so zvyškom kože. Injekcie, ako aj zasadnutia môžu byť niekoľko.

Plazmolifting

Spôsob plazmoliftingu zahŕňa použitie krvi pacienta. Z neho sa extrahuje plazma, ktorá sa injektuje do kože problémovej oblasti mikroinjekciou. To dáva impulz pre zintenzívnenie procesov obnovy. Výsledkom je, že sa hypertrofická jazva absorbuje a záhyby na koži sú vyrovnané. Konvexné jazvy sú tiež ľahšie. Sekcie plazmoliftingu by mali byť niekoľko.

kryoterapia

Cold má tiež rozlišovací účinok na hypertrofické a keloidné jazvy. Tento postup sa vykonáva pomocou kvapalného dusíka. Látka zmrazením problémovej oblasti poškodzuje kapiláry a bunky. Z dôvodu hypoxie sa zväčšujú, jazva sa stáva plochá.

Kryoterapia sa vykonáva v niekoľkých sedeniach s intervalmi 2 až 3 týždne. Tento čas je potrebný na sušenie a konvergenciu kôry vytvorenej na koži.

Microdermabrasion

Mechanický peeling tiež vedie k vyhladeniu jaziev. Je prístupný atrofickým a hypertrofickým formáciám. Navyše postup zarovná nielen reliéf, ale aj farbu pleti. Preto sa často používa, keď je potrebné odstrániť akné jazvy na tvári.

Postupujte pomocou zariadenia s tryskou, ktorá spracováva pokožku mikrokryštálmi. Horná vrstva sa odstráni, čím sa dosiahne vyrovnanie, čistenie a stimul pre regeneráciu. Potrebujeme 10 - 15 relácií, prebiehajú prerušovane v 7 - 14 dňoch.

Indikácie vedenia

Ktorýkoľvek z vyššie uvedených postupov sa vykoná, ak:

 • jazva spôsobená traumou;
 • jazvy po chirurgickom zákroku;
 • záhyby na koži, ktoré sa objavili v dôsledku akné.

kontraindikácie

Ak chcete odstrániť jazvu pomocou jednej z uvedených metód, nebude to možné, ak sa zjaví:

 • chronické choroby kože;
 • choroby postihujúce spojivové tkanivo;
 • diabetes v ťažkej forme;
 • infekcie;
 • zápalový proces v tele;
 • rakoviny alebo prekancerózneho stavu;
 • epilepsie;
 • tehotenstva alebo laktácie;
 • intolerancia liekov používaných počas nápravného postupu, ožarovanie.

Príprava

Predbežná fáza odstránenia jazvy zahŕňa niekoľko bodov:

 • Po dobu 2 týždňov sa nemôžete opaľovať, aby nedošlo k vystaveniu pokožky ďalšiemu stresu;
 • prestať užívať antibiotiká, hormóny a lieky na zmierňovanie krvi;
 • za dva týždne pred tým, ako laserová procedúra nedokáže chemický peeling alebo inú manipuláciu poškodzujúcu pokožku.

Stojí za to, aby sa relácia nezhodovala s časom menštruácie u ženy.

Ako sa postup vykonáva

Všetky vyššie uvedené operácie odstránia jazvy na tvári takmer bezbolestné. Každý z nich trvá trochu času, pacient nemá čas cítiť nepohodlie. Dlhší čas je laserový postup. Ide takto:

 • pokožka je oslobodená od kontaminácie mäkkým génom;
 • Anestetický krém sa aplikuje na oblasť brucha a udržiava sa 20-30 minút (anestézia sa môže uskutočniť pomocou injekcií zodpovedajúceho liečiva);
 • zóna, kde sa vyskytla chyba, ošetrené antiseptikom;
 • na postihnuté miesto sú vystavené laserovému žiareniu niekoľko minút;
 • koža je opäť otrite antiseptikom, aplikuje sa protizápalové činidlo.

O výhodách laserového resurfacingu s zjazveniami a jazvami a postupom na ich vykonanie si pozrite toto video:

rehabilitácia

Nasledujúcich niekoľko dní po skončení relácie je aktívny proces regenerácie tkaniva. Oblasť jaziev môže byť trochu bolestivá, ale väčšinou sa cíti napätie. O týždeň alebo o niečo viac by pacient nemal:

 • utrite tvár s obsahom alkoholu;
 • aplikujte dekoratívnu kozmetiku na pokožku;
 • vystaviť ho agresívnym postupom;
 • navštívte kúpalisko, bazén, vezmite si horúcu kúpeľ;
 • odtrhnúť vzniknuté kôry;
 • ísť na šport.

V tomto čase môže lekár predpísať orálne antibiotiká.

Starostlivosť o pleť po

Povrch, ktorý je vystavený horiacemu povrchu, si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Prvý deň po procedúre by ste sa ho nemali dotýkať vôbec. Neskôr môžete ošetriť pokožku antiseptickým roztokom namiesto umývania a aplikovať sprej "Bepanten" alebo "Panthenol".

Keď kôra vypadne, je povolené používať konvenčné výrobky starostlivosti s zvlhčujúcimi prísadami. Najmenej mesiac pred odchodom na ulicu musíte použiť opaľovací krém.

Možné komplikácie

Postupy, ktoré odstraňujú jazvy, môžu niekedy viesť k účinku, ktorý sa neočakáva. Po chemickom lúpaní alebo ošetrení laserom, ako aj pri ošetrení kvapalným dusíkom, existujú:

 • všetky známky horieť, to znamená silné začervenanie, vlhkosť, vodnaté pľuzgiere;
 • nové jazvy v ošetrenej oblasti;
 • porušenie pigmentácie (tmavé škvrny alebo biele plochy);
 • infekcia tkanív;
 • exacerbácia akné alebo herpesu;
 • pretrvávajúci erytém (sčervenanie, ktoré nezmizne až do roka);
 • výrazná kupperóza.

Takmer tie isté príznaky (okrem popálenín) môžu spôsobiť mikrodermabráziu, aj keď sú menej zrejmé. Použitie diprospánov môže transformovať hypertrofickú jazvu na atrofickú jazvu. Injekcie kyseliny hyalurónovej môžu spôsobiť alergiu alebo zápal kože, ako je plazmolifting. Ale s náležitou prípravou, postupom kvality, dodržiavaním pravidiel rehabilitácie, komplikácie vznikajú veľmi zriedkavo.

náklady

Koľko vráti hladkosť tváre na kožu, závisí od oblasti lézie, druhu procedúry, času, počtu relácií. Laser môže stáť 3000 - 7000 rubľov. na 1 cm štvorcový, mezoterapia - od 3000 rubľov. zasadania "Diprospan" - z 1800 rubľov.

Pre mikrodermabráziu bude musieť rozložiť od 3500 r. (celá tvár) alebo 800 rubľov. pre 1 cm2, ak potrebujete odstrániť jazvu. Kryoterapia stojí od 300 r., Plazmoliftinga - od 3000 r. Chirurgická excízia jazvy je možná 10 000 r. a ešte drahšie.

Množstvo procedúr, ich účinnosť, výhody každého dovoľujú očakávať, že dokonca odstránenie hlbokých jaziev na tvári, je možné keloidné jazvy. A ak sa nemôžete zbaviť defektu vôbec, je tu šanca, aby to bolo nenápadné. Hlavnou podmienkou je správna voľba spôsobu liečby.

Procedúra na odstránenie laserových jaziev je bezpečná. Výsledok po tom poteší, pretože teraz nie sú žiadne stopy akné, jazvy, keloidné jazvy. Frakčný laser tiež podporuje regeneráciu pokožky.

Ak chcete zlepšiť pokožku tváre, mnohí čelia dileme: laserový peeling alebo brúsenie - čo je lepšie? Stojí za to pochopiť, čo sa líšia, aký je zásadný rozdiel a tiež aký účinok možno dosiahnuť po postupoch.

Viac ako 7 spôsobov, ako môžete odstrániť jazvu na pery: od lasera laseru po ľudové prostriedky. Príčiny zjazvenia, ako aj ich klasifikácia.

Komplikácie po blefaroplastiach môžu byť vyjadrené ako menšie modriny a opuch, a opaľovanie očných viečok, zjazvenie, zjazvenie, znížená citlivosť, rôzne veľkosti a nedostatok výsledku

Možnosť odstránenia laserového tetovania poskytuje skvelý výsledok pred a po. Aj keď farebné telo tetovanie, najlepším riešením je laser. Je možné znížiť čerstvé tetovanie? Ako funguje neodymový laser?

Ako sa zbaviť jaziev: najefektívnejšie spôsoby

Jazvy sú vždy nepríjemné, bez ohľadu na príčinu ich výskytu. Dokonca aj keď je to len malá jazva po pupienky. Po prvé, je to negatívny dojem nášho vzhľadu. Po druhé, pripomienka minulých nepríjemných udalostí. Dnes však existuje mnoho spôsobov, ako sa vysporiadať s jazvami a jazvami. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako odstrániť škvrnu z jazvy, zbaviť sa stopy po rezoch a tiež spôsobiť, že jazva po cisárskom rezu alebo apendicitíde je menej nápadná.

Ako odstrániť jazvy a jazvy?

Aké sú jazvy?

 1. Dôsledky akné sú prítomnosť hnedých alebo červených škvŕn na tvári po vyčerpaní pupienka. Mimochodom, to nie je jazva, ako mnohí mylne veria. Je to len dočasný jav (nie viac ako dva týždne). Jazva, ktorá vznikla po akné, je fosília alebo tuberkulóza a zostáva na ľudskom tele navždy. V kozmetike sú tieto jazvy rozdelené do niekoľkých skupín, ako sú krátery, jazvy (s prítomnosťou malých priehlbinou na koži) alebo jaziev konvexný tvar totožný s bežným akné. Existujú jazvy-dierky (ako keby koža bola prepichnutá ihlou).
 2. Pooperačné jazvy - otázka, ako odstrániť jazvy po operácii, strach mnohí, ktorí prežili rôzne typy operácií, ktorých kĺby pomaly hojí s následkami v podobe jaziev na jeho tele. Otázka spočíva v tom, prečo sa niektoré stehy rýchlo liečia, zatiaľ čo iné, naopak, sú pomaly spojené s rôznymi faktormi, z ktorých hlavným je okamžité zaťaženie švíkov. Čím menšie to je, tým rýchlejšie sa uzdravuje a jazva sama o sebe vyzerá presnejšie.
 3. Jazvy - dôsledky nehôd - existujú rôzne katastrofy, v dôsledku ktorých sa na ľudskom tele môžu vytvoriť pomerne veľké jazvy.

Teraz sa budeme oboznámiť s jazvami

Prichádzajú tiež v niekoľkých formách:

 1. Hypertrofické a keloidné - zvyčajne sa vyskytujú po odstránení krtkov, ale môžu byť dôsledkom prenesenej akné alebo výsledkom zníženej imunity. Ich obľúbenou oblasťou je oblasť dekoltu, aj keď podobné jazvy sa môžu tvoriť v ľubovoľnej časti ľudského tela.
 2. Stretnutia - jazvy vzniknuté zvnútra v dôsledku príliš rýchleho pretiahnutia kože. Je to spôsobené roztrhnutím elastických vlákien a redukciou kolagénu, čo podporuje elasticitu pokožky. Výrazným príkladom toho sú ženy počas tehotenstva, najmä tie, ktoré nesú dvojčatá alebo trojčatá. Tvorba strií (strihov) je možná v dospievaní, tak u dievčat, ako aj u chlapcov. Tento fenomén sa často stretávame s rýchlym prírastkom hmotnosti.

Výber vhodnej metódy liečby vyvolá výskyt samotnej jazvy:

 • ak je na úrovni s pokožkou, nazýva sa normotropnou - najjednoduchšou voľbou, ktorá nevyžaduje pomoc kozmetičky, pretože bude vyliečená časom;
 • ak sa jazva alebo jazva objaví nad kožou, nazýva sa to hypertrofická, ktorá potrebuje liečbu (pri osvetlení a zmenšovaní jej veľkosti);
 • ak sa jazva klesne pod úroveň kože, nazýva sa to atrofická (keloidné jazvy sú ťažko vyliečiteľné, pretože často rastú a výrazne prevyšujú pôvodnú veľkosť). Odstránenie bielych jaziev môže byť injektované pomocou prostriedkov, ktoré v kompozícii vyplnia malé dutiny s kyselinou hyalurónovou. Postup sa odporúča opakovať každých šesť mesiacov, aby ste dosiahli trvalý účinok, môžete aplikovať a dermabráziu, aby ste získali najuniverzálnejšiu topografiu pokožky

Môžem odstrániť hlbokú jazvu na tvári?

Pred odstránením jazvy z tváre by ste si mali zvoliť pre túto metódu najvhodnejšiu a najbezpečnejšiu metódu, ktorá závisí výlučne od vlastných vlastností jazvy.

Existuje mnoho spôsobov, ako ich odstrániť:

 • chemickým lúpaním - je dôležitý pre plytké jazvy, napríklad zrezané;
 • vyplnením - výbornou možnosťou pre utopenie v koži jaziev;
 • použitím dermabrasion, napríklad na odstránenie jazvu na tvári laser (laserový resurfacing) - aj to najlepšie riešenie, ako sa zbaviť jaziev malej veľkosti a drobné odreniny (Mikrodermabrázia) - najteplejšie v momentové metódy;
 • chirurgickým zákrokom - optimálne na liečbu hlbokých jaziev

Mimochodom, o hlbokých jazvach, otázke liečby, ktorá zaujíma veľa. Pri hlbšom poškodení (rane) je kapilárna vrstva poškodená, čo spôsobuje zápalový proces. Preto liečenie prebieha oveľa pomalšie. Keloidné jazvy predstavujú najproblematickejší typ jazvy, ťažko liečiteľný, pretože jazvy sú v tomto prípade najhoršie, tvrdšie a veľké. Zvyčajne sa na tento účel používa chirurgická metóda, pomocou ktorej sú obidve široké a dlhé jazvy vyrovnané vyrezávaním miest spojivového tkaniva a následným spojením okrajov.

Mnoho ľudí sa zaujíma o otázku, ako sa zbaviť jazvy po prestávke doma. No takéto metódy existujú, avšak sú relevantné v prípadoch, keď majú jazvy menšie rozmery.

Tu sú niektoré účinné spôsoby:

 • šťava z aloe - aplikovaná priamo na ranu a má hojivý a obnovujúci účinok (na odstránenie starých jaziev táto metóda nikdy nefunguje);
 • citrónová šťava - používa sa len na odľahčenie pokožky, takže jazva sa stáva menej nápadnou, ale nie na odstránenie samotnej jazvy;
 • med - aplikovaný ako maska ​​(aplikovaná na jazvu), taktiež aby sa jazva menej viditeľná, je možné aplikovať niekoľkokrát denne;
 • zmes ovsených vločiek, citrónovej šťavy a krému - čo je najefektívnejší ľudový prostriedok na aplikáciu na postihnuté časti tela s brúsnymi trepacími pohybmi, pomáha zmäkčovať a zľahčovať textílie

Ak chcete zbaviť jaziev z rezov, je to možné samostatne a s pomocou profesionálnych plastických chirurgov alebo kozmetikov. Všetko závisí od povahy samotnej jazvy a stupňa jej zanedbania. Neodkladajte sa s riešením tohto problému, pretože včas prijaté opatrenia - záruka stopercentného úspechu.

Ak je jazva na nosiči alebo na nosiči, čo mám robiť?

Ak sa chcete zbaviť jazvy na nose, odporúčame vám navštíviť plastického chirurga. Po prvé, lekár starostlivo a podrobne skúma štruktúru, rovnako ako hĺbku rezu, a potom vám priradí plastovú jazvu alebo chirurgickú excíziu, aby vytvorila novú najjemnejšiu jazvu. Potom sa implantát implantuje (naplní) pomocou fyziologického roztoku, čím sa pokožka roztiahne zvnútra a následne sa vyrovná. Tak bude stará jazva obklopovať novú kožu a jej voľné okraje budú prerušené. Ďalej sa silikónový implantát odoberá a pomocou novej vytvorenej kože pod napätím sa vytvorí kozmetická jazva.

Je potrebné poznamenať, že tento postup sa používa anestézie, pretože je pomerne zložitá, nasleduje obdobie zotavenia a hospitalizácie. Ale výsledok stojí za to. Ak sa obávate o jazvou z cisárskym rezom, a ako ho odstrániť, je veľmi vhodné všetkých dostupných metód, kedy je situácia ťažká, pretože naozaj je tomu v prípade odstránenia zložitých keloids.

Ak potrebujete odstrániť jazvu na mostíku nosa, v tomto prípade tiež pomôžte kvalifikovanému odborníkovi. Ak jeden lekár odmietne, potom má zmysel zaoberať sa iným, ale v žiadnom prípade zúfalstvom pred časom. Všetko je vyriešené, dobrá, moderná medicína nezostáva stáť, a dnes je na to vynájdená veľa rôznych metód.

Napriek tomu však existujú tri zlaté pravidlá, na ktoré by ste mali vždy pamätať, ak chcete dosiahnuť maximálny efekt:

 1. Včasnosť - odstránenie čerstvej jazvy je oveľa jednoduchšie ako stará.
 2. Upozornenie - nezapojujte sa do samoliečby, dôverujte kvalifikovanému odborníkovi, ktorý si vyberie optimálny spôsob liečby založený na dôkladnom vyšetrení problému.
 3. Trpezlivosť - nevyhnutne to budete potrebovať, pretože bohužiaľ, proces liečby niekedy prebieha pomerne pomaly. Ak máte záujem o maximálne utajenie vašej jazvy alebo jazvy, ktorých povaha je extrémne zložitá, môže trvať tri až päť rokov.

Ako môžem odstrániť jazvy z rezov na ruke?

Väčšina z najvyšších v regióne, o tom, ako odstrániť jazvy na ruke, dnes dal komplexný prístup k riešeniu problému s brúsením, peeling a injekcie s kyselinou hyalurónovou a kolagén. Veľmi účinná liečba laserom, najmä inovatívnym, ktorý pozostáva z dvoch laserových systémov: tuliu a erbium (americká produkcia). Hlavným rozdielom tohto zariadenia je jeho schopnosť mať pozitívny vplyv na mnohé subkutánne mikrozóny. Výsledkom je odstránenie všetkých poškodených kožných buniek s následnou regeneráciou (nahradenie starých buniek novými).

Ak je jazva po apendicitíde

Ak je jazva čerstvá, potom na prevenciu a liečbu (mimochodom, účinnosť použitia už dávno preukázala), odporúča sa používať špeciálne masti.

Čo masti odstraňujú jazvy?

Faktom je, že existuje niekoľko rozpúšťajúcich masti, z ktorých najlepšie sú:

 • Kontraktubeks;
 • Kelofibraza;
 • Dermatiks;
 • Fermenkol;
 • Mederma
 • tekutý krém Scarguard;
 • silikónový gél a sprej Kelo-cat

V prvých mesiacoch tvorby jaziev môžete použiť silikónové platne (napríklad "Spenko") a náplaste.

Ak dôjde k zanedbávaniu prípadov, budú potrebné ďalšie metódy liečby:

 • plastické alebo chirurgické excízie (odstránenie jazvy s následnou aplikáciou kozmetických šijacích materiálov);
 • fyzioterapia (ultrazvuk, iontoforéza, magnetické) - s touto metódou je zničenie vnútornej zjazvenie (mimochodom, táto metóda nie je vhodná pre tmavých ľudí);
 • hormonálna liečba - injekcia injekcií do tkaniva jaziev, kým sa nedosiahne požadovaný výsledok;
 • laserové odstránenie - metóda odparovanie jazvy, čo je plochý, a remodelácia lasera za porušenie množinu mikrootvory v bachore, čo vedie k zníženiu tkaniva a vrastaniu normálnych buniek

Ako odstrániť jazvu po cisárskej časti?

Existuje niekoľko spôsobov, ako maximálne zakryť dôsledky cisárskeho rezu, avšak s najväčšou pravdepodobnosťou nebude z fyziologického hľadiska úplne odstránená jazva na bruchu. Aby bolo takmer neviditeľné, používajú sa dnes nasledujúce metódy:

 • Plastické vyrezávanie;
 • brúsenie švu s oxidom hlinitým;
 • laserové resurfacing;
 • peeling (hlboké a povrchné)

Doma môžete použiť nasledujúce nástroje:

 • čínska magnetická náplasť, ktorá má účinok na hojenie rán a tiež zabraňuje vzniku jaziev väčších rozmerov, ak sa použije ihneď po operácii;
 • bylinná zmes kalanchoe, púpava, skorocel, lastovičník, kvety nechtíka lekárskeho, popola a cesnakom, ktorý sa používa spoločne s vodkou v pomere jedna ku jednej, v ktorom sú všetky zložky zmiešané a infúzie počas dvoch týždňov po tom musia rozpustiť vo vodnom kúpeli Badger tuk a premiešame spolu so získaným tinktúra (masť sa vtiera do predčistenej vodky s mätou jazvy raz denne večer);
 • Zmes olejov - by to vyžadovalo 100 g včelieho vosku a 0,4 litre rastlinného oleja na mierne varí po dobu desiatich minút po úplné ochladenie zmesi by malo v sebe promaknut obväz a aplikovať ich na bachora štyridsať minút (za deň by mali byť dva postupy, trvanie liečby - tri týždne);
 • komprimovať z nechtíka - 2 lyžice kvetov nalial pol litra vriacej vody a vylúhovať po dobu dvoch hodín, načo sa infúzie sa ochladí a prefiltruje, je utierky, ktoré je potrebné aplikovať na jazvu niekoľkokrát denne po dobu 20 minút;
 • Vishnevsky masť - mali vziať kapusta list a potrite ju s medom a pridajte 5 kvapiek alkoholu a potom Vishnevsky masti - v tej časti kapuste listu pripojenom k ​​bachora

Na záver môžeme zhrnúť - existuje veľa dôvodov pre vznik týchto alebo tých jaziev. Ďalšia vec je príjemná: existuje veľa prostriedkov na boj proti nim dnes. A pamätajte, že vzhľad jazvy niekedy vedie k depresii a stáva sa skutočným problémom, najmä u žien, ktorých nezdobí na rozdiel od mužov. Preto sa dôrazne neodporúča, aby sa k tejto otázke nevyriešilo riešenie, potom bude s ňou oveľa jednoduchšie.