Hlavná

Kliniky

Kozmetická hlina MedikoMed White - recenzia

V dávnych dobách ľudia už používali mnohé prírodné látky ako kozmetické prípravky. Modrá hlina z akné je jedným z takýchto prostriedkov. Začala sa používať pred stovkami rokov a v praxi sa ukázalo, že hlina je vynikajúca na liečbu a závažnejšiu patológiu kože.

Samotná modrá hlina je prírodná látka s úžasnými vonkajšími vlastnosťami a fyzikálnymi vlastnosťami. K dnešnému dňu je oprávnene považovaný za najhodnotnejší druh všetkých hliniek. Je preukázané, že používanie ako maska ​​pre človeka nielen pomáha poraziť určité typy patológií, ale má tiež hojivý účinok na celé telo ako celok.

Látka obsahuje veľké množstvo minerálov, ktoré ľudské telo potrebuje. Okrem toho kompozícia obsahuje samostatné typy užitočných solí. To je uľahčené spôsobom ťažby. Modrá hlina sa získava z popola vytvoreného z lávy sopky.

Ako hliny z akné ovplyvňuje pokožku tváre

Hlavnou výhodou lieku je, že aktívne ovplyvňuje škodlivé mikroorganizmy, ktoré sa vyvíjajú na koži. Keď je hmlovina aplikovaná na tvár, mikróby sú zničené v minimálnom čase. Okrem toho sa rozlišujú tieto pozitívne účinky:

 1. Odstránenie prebytočného tuku. Tkanivo pod kožou môže mať prebytok. Z tohto dôvodu sa objavujú lipómy, ateroómy a iné typy nádorov. Modrá hlina pomáha predchádzať týmto chorobám.
 2. Priamy vplyv na patológiu. Väčšina masiek jednoducho "upokojuje" pokožku a postihuje iba samotný zápal alebo epidermis. Clay preniká do ohniska ochorenia, čo znižuje účinnosť liečby.
 3. Antibakteriálny účinok. Clay má silné vlastnosti, kvôli čomu ľahko ničí baktérie, ktoré poškodzujú ľudské telo.
 4. Antiseptický účinok. Modrá hlinka proti akné zmierňuje nosič choroby z možného výskytu post-akné, jaziev a škvŕn.
 5. Urýchlenie procesu regenerácie pokožky. Pod vplyvom tejto látky sa keratinizované bunky epidermy vylučujú oveľa rýchlejšie a na ich mieste sa dostávajú nové bunky.

Modrá hlina, rovnako ako prevencia Wen

Vďaka svojim vlastnostiam vám látka umožňuje zbaviť sa nadbytočného tuku v podkožnom tkanive. Preto sa bunky nestanú zapálené, čo úplne znižuje "nie" možnosť vytvorenia wenu. Výber, ktorý hlina pomáha s akné, môžete tiež venovať pozornosť čiernemu vzhľadu. Ale v boji s podkožným tukom je účinná len modrá hlina.

Je dobré vedieť!

Vďaka tejto vlastnosti produkt dokonale pomáha bojovať proti celulitíde a obezite. Lekári často odporúčajú postup balenia pri liečbe takýchto patologických stavov.

Výrobok nemá prakticky žiadne kontraindikácie, pretože neobsahuje alergické látky. Takto vyhovuje ľuďom s akýmkoľvek typom kože. Hoci tento faktor priamo ovplyvňuje jeho účinnosť. Napríklad pacienti s problematickou mastnou pokožkou cítia účinok omnoho rýchlejšie. Faktom je, že hlina suší veľa pórov. Vďaka tomu sa prvé pupienky vylúčia takmer okamžite po použití látky.

Je pozoruhodné, že modrá hlina sa používa nielen na liečbu akné. S pomocou pomáha liečiť popáleniny, modriny, jazvy a ďalšie zranenia súvisiace s pokožkou.

Maska z hliny proti akné

Ak použijete látku na liečbu akné na pokožke tváre, maska ​​je ideálnou voľbou. Ak sa jedná o prípad závažnej patológie, je možné, že lekári vám odporučí ďalšie prostriedky, ale samotná hlina by mala poskytnúť výsledky po prvom použití.

Predané v drogerii vo forme prášku. Jeden balík je spravidla určený pre jednu masku. Pripravte si obsah balenia do hlbokej misy a nalejte do teplej vody. Zmes dôkladne premiešajte, až kým sa nevytvorí rovnomerná jednotná hmota. Konzistencia masky je podobná husto zakysanej smotane.

Trochu vody vypláchnuť a zastaviť, keď zmes nadobudla požadovanú formu. Nepreháňajte ju množstvom vody, aby nedošlo k príliš kvapalnej maske. V tomto prípade budete musieť pridať prášok.

Pred použitím masky s hlinkou z akné je potrebné dôkladne očistiť tvár. A venujte pozornosť nielen postihnutej oblasti, ale aj celej koži, pretože maska ​​pokrýva veľkú plochu.

Aplikujte masku na celú tvár, s výnimkou tenkej pokožky v blízkosti očí a pier. Vyhnite sa tomu, aby ste dostali hlinu do očí. Okamžite ich umyte pod prúdom teplej vody, ak sa to už stalo.

Aplikujte hlinku podľa uvedeného princípu v kruhových pohyboch a nechajte na tvári niekoľko minút. Vypláchnite látku až po úplnom vysušení. Nedoporučuje sa umyť tvár, kým je hlina. Na odstránenie vynikajúcej tečúcej vody. Opatrne odstráňte hlinku v samostatných kúskoch pod teplým prúdom.

Rovnaký spôsob použitia modrej hliny je vhodný na odstránenie čiernych škvŕn, bielej komedóny a po akné. Frekvencia aplikácie takéhoto postupu by sa mala osobne diskutovať s kozmetikom.

Príprava vitamínovej masky z modrej hliny pre tvár

 1. V plytkej miske premiešajte jednu lyžicu modrej jílovej prášky a rovnaké množstvo nízkotučného kysnutého krému.
 2. Vezmite plátok citróna a z nej vytlačte šťavu do výslednej zmesi.
 3. Pridajte niektorú jahodovú alebo jahodovú šťavu.
 4. Zmes dôkladne premiešajte.

Naneste masku na tvár a nechajte ju 5-10 minút. Táto doba postačuje na úplné vysušenie látky. Potom ju umyte vodou pri izbovej teplote.

Čierna hlina z akné - alternatívna maska

V prípadoch, keď modrá hlina nepomôže zbaviť sa patológie, doktor vám môže predpísať čiernu verziu. Takáto hlina má svoje výhody. Minimálne je to vylučovanie toxínov a toxínov z tela. Pri liečbe ťažkých kožných ochorení sú obidve možnosti predpísané.

Proces prípravy masky čiernej íly:

 1. Vezmite si pol pohára prášku.
 2. Naplňte sklo na koniec bežnou vodou pri izbovej teplote.
 3. Vo výslednej zmesi pridajte lyžicu olivového oleja a premiešajte.
 4. Pridajte ku sklu jedno kuracie vajcia a obsah znovu premiešajte.

Maska je pripravená. Naneste na tvár, ktorú potrebujete, rovnakým princípom ako modrá hlina. Musí sa venovať pozornosť všetkým oblastiam tváre, s výnimkou očí a pier. Môžete ponechať rezervu okolo týchto oblastí na 2-3 cm.

Po uplynutí 10-15 minút maska ​​vysuší a môže sa odoprieť v teplej vode.

Takáto hlina pre tvár z akné hmatateľne vysušuje kožu, takže sa odporúča hydratovať pokožku so špeciálnym krémom po procedúre.

Podrobné recepty na masky na varenie

Mnohí lekári odporúčajú, aby pacienti používali individuálne recepty s konkrétnymi prísadami, aby bola maska ​​čo najefektívnejšia. Existujú úplné pokyny na prípravu takýchto finančných prostriedkov. Nižšie je uvedené video s podrobným receptom na prípravu užitočnej masky modrej hlinky:

Čierna hlina nemá žiadnu požiadavku. Jednou z najpopulárnejších možností je maska ​​na báze hlinky a mäty. Podrobné pokyny a príprava krok za krokom nájdete v tomto videu:

Neexistuje žiadny špecifický názor na to, ktorý hlinec je lepší z akné - modrej alebo čiernej. V zásade sú obe možnosti celkom dobré pre pokožku. Všimnite si, že druhá možnosť je oveľa lacnejšia a pripraviť masku s ňou, v podstate je to jednoduchšie.

Mimochodom, čierny íl funguje omnoho účinnejšie pri boji s čiernymi bodkami. Napríklad v poslednej dobe získali takzvané čierne masky obrovskú popularitu. Predávajú sa za dosť vysokú cenu, hoci si môžete pripraviť takýto nástroj doma. Podrobné pokyny nájdete tu:

V poslednej dobe sa hlina čoraz viac používa na boj proti akné. Modrá verzia je viac populárna, ale čierny nástroj niekedy je ešte užitočnejší. Konkrétna voľba závisí od typu vašej pokožky a od charakteristiky choroby. Profesionálny kozmetický lekár vám poskytne presné odporúčania, ak sa nemôžete sama rozhodnúť. Môžete tiež použiť jednu z masiek opísaných v tomto článku.

Maska na tvár s modrou hlinkou ako všeliek na akné, jazvy a škvrny

Modrá hlina je stará, časovo overená krása. Dnes je to rovnako relevantné ako v dobe kráľovnej Kleopatry. A nie je prekvapujúce. Koniec koncov, maska ​​tváre vyrobená z modrej hliny môže ušetriť väčšinu kožných defektov v krátkom čase. S jej pomocou pomáhajú akné, škvrny, vrásky a podráždenia.

Modrý odtieň hliny bol získaný kvôli vysokému obsahu strieborných iónov. Práve tieto výrobky saturujú antibakteriálne vlastnosti. Modrá hlina pomôže vyrovnať sa so všetkými nedostatkami mastnej alebo problematickej dermy. Používa sa na liečbu akné, zúžení pórov, odstránenie zjazvenia a po akné. A pridaním ďalších komponentov bude hlina poskytovať potrebnú dodávku suchého pokožku.

Maska tváre modrej hliny: výhody a pravidlá používania

Modrá hlina má jedinečné zloženie. Zahŕňa minerály, ktoré poskytujú zlepšené bunkové procesy. Sú to makroživiny a mikroelementy, ktoré aktivujú krvný obeh, normalizujú hydrobalanciu v tkanivách a stimulujú metabolizmus.

Ktorý prináša účinok

Pripomienky žien na masku modrej hliny pre tvár ukazujú, že pravidelné používanie jemnozrnných hornín môže dosiahnuť neuveriteľné výsledky. Tu je účinok, ktorý to znamená:

 • eliminuje akné, čierne škvrny, akné, post-akné;
 • znižuje závažnosť zápalu;
 • normalizuje mastnotu obalov;
 • zúži póry;
 • sfarbené pigmentové škvrny;
 • zlepšuje pleť;
 • obnovuje elasticitu a pružnosť.

5 odporúčaní kozmetológov

Horský produkt vytvorený v prírode neobsahuje škodlivé zložky ani chemické prísady. Preto hlina nemá prakticky žiadne kontraindikácie, s výnimkou individuálnej citlivosti. Nesmie sa však použiť bezmyšlienkovo. Nesprávne použitie je spojené s vývojom kožných ochorení.

Ako by mala byť tvár maska ​​modrej hliny pripravená doma, aby bola skala prospešná? Kozmetikom sa odporúča dodržiavať päť pravidiel.

 1. Príprava tváre. Pred použitím hliny je potrebné vyčistiť pokožku a prednostne ju vyprážať pomocou teplých obkladov z bylinných odvarov. Ak ignorujete toto odporúčanie, užitočné látky obsiahnuté v hlinite preniknú do hlbokých vrstiev dermis a "odoberajú" všetky nečistoty a toxíny z povrchu.
 2. Príprava prípravku. Hlinka nemôže niesť kontakt s kovom. Okamžite vstupuje do nej chemickej reakcie a stratí niektoré jej užitočné vlastnosti. Preto sa používajú na výrobu hlinky, skla, porcelánu, dreva a keramiky.
 3. Použitie masky. Pripravená zmes sa aplikuje na tvár a pokúša sa rovnomerne rozložiť v celej koži, s výnimkou oblasti okolo očí. Hlinená maska ​​poskytuje uťahovací efekt. Preto sa počas postupu nesmiete rozprávať, smiať sa. Akýkoľvek výraz tváre môže vyvolať výskyt mikrotrauma na koži.
 4. Ukončenie postupu. Nechajte masku na koži až do úplného vysušenia. Približne 15 minút. Ak výrobok spôsobuje nepríjemné pocity, predtým ich umyte. Je prísne zakázané odtrhnúť kúsky masky. Ak chcete produkt vyprať, navlhčite ho teplou vodou a jemne odstráňte vankúšik alebo prsty.
 5. Systematické postupy. Na zabezpečenie dobrých výsledkov je potrebné masky pravidelne aplikovať. Ak chcete pomôcť hluku v prítomnosti mnohých akné a zvýšenej mastnoty, môžete sa uchýliť každý druhý deň. Pre suchú pokožku používajte produkt Cambrian raz týždenne.

12 kontrolovaných masiek

Kambrijská hlina pre svoju schopnosť eliminovať akné a poskytnúť antibakteriálny účinok sa považuje za adherentný liek na dospievajúcu pleť. Jedinečné plemeno však môže pomôcť nielen pri liečbe akné. Pri správnej kombinácii s ďalšími komponentmi sa stane nepostrádateľným asistentom pre všetky druhy epidermis.

Hlboké čistenie

Tento recept na tvárovú masku modrej hliny sa odporúča pre ženy so zvýšenou olejovitosťou pokožky. Produkt sa otvorí a hlboko vyčistí póry. Maska jemne, ale účinne odstraňuje mastný lesk.

 • Kambrijská hlina - jedna polievková lyžica.
 • Ryža je jedna polievková lyžica.
 • Voda je asi dve polievkové lyžice.
 1. Ryža sa rozomelie mixérom a zmieša sa s hlinkou.
 2. V prášku s ílovo-ryžou sa opatrne nalejte do vody a neustále miešajte zmes.
 3. Kvapalina sa pridá, kým sa konzistencia nezdrobí domácej kyslej smotane.

Ideálny tón

Kombinácia hliny s jedlom a vaječnými bielkami poskytuje komplexný efekt na mazové pokrytie. Takýto nástroj môže byť použitý na kombinovanú dermis. Komponenty masky sú schopné preniknúť do hlbokých vrstiev epidermis a zabezpečiť odstránenie toxínov. Cosmetológovia odporúčajú používať tento nástroj majiteľom pigmentových škvŕn. Výrobok bielí tvár a poskytuje pleť prirodzenému tónu.

 • Jedlá sóda - pol polievková lyžica.
 • Clay je polievková lyžica.
 • Surová bielkovina je jedna.
 • Voda - polievková lyžica.
 1. Proteín je šľahaný do strmej peny.
 2. Sóda sa k nej starostlivo pridáva.
 3. Potom sa pridá hlina a zmieša sa, až kým sa nezmení.
 4. Aby ste dosiahli normálnu konzistenciu, pridajte do zmesi trochu vody.

protizápalové

Takýto účinok bude mať nástroj, ktorý kombinuje kambrijskú skalu s citrónovou šťavou a tinktúrou nechtíka. Cosmetológovia odporúčajú používať tento výrobok na mastnú pleť. Maska vám umožňuje eliminovať mastnotu, zabraňuje vzniku akné a pomáha zúžiť póry.

 • Clay je polievková lyžica.
 • Citrónová šťava (vylisovaná z citrusov) - čajová lyžička.
 • Tinktura nechtíka (lekáreň) - čajová lyžička.
 1. V predtým preosiatej hliny sa pridá citrónová šťava
 2. Pridajte tinktúru. Všetko dôkladne premiešajte.
 3. Je dôležité, aby maska ​​neobsahovala hrudky, ktoré by mohli poškriabať dermis.

Na "všeobecné" čistenie pórov

Pre pokožku náchylnú na akné sa odporúča kozmetike používať prostriedky, ktoré poskytujú kvalitatívne čistenie pórov. Schopnosť odstrániť kontaminanty a odstrániť trosky z dermis je maska, ktorá zahŕňa kamenársku skálu, med, mletú kávu a škoricu. Tento nástroj nielenže vyčistí zablokované póry, ale aj zlepší epidermis a obnoví svoju elasticitu.

 • Prášok škorice - pol čajovej lyžičky.
 • Clay je polievková lyžica.
 • Mletá káva - pol čajovej lyžičky.
 • Med - čajová lyžička.
 • Voda - asi dve polievkové lyžice.
 1. Všetky práškové zložky sa zmiešajú.
 2. Do zmesi pridajte med.
 3. Potom jemne nalejte do vody, kým sa nedosiahne požadovaná konzistencia.
 4. Výrobok opatrne premiešajte tak, aby v ňom nezostali žiadne hrudky, čo by mohlo ľahko traumatizovať pokožku.

Anti-akné s tónovým efektom

Prípravok, ktorý kombinuje mletú kávu s kambrianskou horninou, sa odporúča pre problémovú pokožku. Maska poskytuje hlboké čistenie dermy a jej tonizáciu. Pomôže to odstrániť zápaly zápalu, znížiť počet čiernych bodiek, zabrániť tvorbe akné.

 • Mletá káva - jedna polievková lyžica.
 • Clay - jedna polievková lyžica.
 • Voda - asi dve polievkové lyžice.
 1. Na výrobu kozmetiky používa mletú kávu. Rozpustný - nevhodný. Mletý prášok je možné nahradiť kávovou nátierkou, ktorá zostáva po nápoji.
 2. Hlinka sa zmieša s mletou kávou alebo hustou.
 3. Pridajte vodu v požadovanom množstve.

Baktericídne, upokojujúce

Pridanie čajového oleja a kyslou smotanou do ílu umožňuje poskytnúť komplexnú starostlivosť o problematickú pokožku. Má protizápalový, baktericídny účinok. Znižuje začervenanie a podráždenie, dobre čistí dermis a chráni ju pred vznikom akné.

 • Olej z čajovníka - tri kvapky.
 • Clay je polievková lyžica.
 • Kyslá smotana (stredný tuk) - dve polievkové lyžice.
 1. V kyslej smotane, nalejte hlinkou a zmes zmiešajte až do hladkej.
 2. Potom zadajte olej z čajovníka.
 3. Posledná zložka môže byť nahradená aether citróna, levanduľa, mandarínky, grapefruitu. Budú mať podobný účinok.

Kŕmenie suchých krytov

Výrobok je určený na starostlivosť o suchú pokožku. Ale môže byť použitý pre normálnu dermis. Maska nasýti tkanivami užitočnými látkami, zlepšuje farbu, dáva pevnosť pokožky.

 • Med - jedna polievková lyžica.
 • Clay - jedna polievková lyžica.
 • Olivový olej - jedna polievková lyžica.
 • Vaječný žĺtok - jeden.
 1. Pôvodne zmiešané s maslom, medom a žĺtkom.
 2. Tieto komponenty sa zmiešajú, až kým nie sú jednotné.
 3. Na viskóznu pastu získanú pri konštantnom miešaní sa pridá hlina.

Čistenie pre peeling

Výrobok na báze hlinky a prírodného jogurtu sa môže používať iba na suché kryté kryty. Maska vyživuje a zvlhčuje tkanivá. Účinkuje na hlbokých vrstvách a čistí pokožku dobre. Zmes poskytuje mierny bieliaci účinok a vyhladzuje odtieň dermis.

 • Clay - dve polievkové lyžice.
 • Jogurt (bez pridania plnív) - jedna polievková lyžica.
 • Voda - podľa očí a ak je to potrebné.
 1. Výrobok Cambrian je chovaný s jogurtom.
 2. Opatrne utrite všetky hrudky.
 3. Ak je zmes dostatočne hustá, konzistenciu je možné korigovať vodou.

Prostriedky antiseptické

Maska na tvár, obsahujúca modrú hlinku a šťavu z aloe, má silný antiseptický účinok, zabezpečuje elimináciu zápalu. Výrobok čistí od akné, podporuje hojenie dermis a dobre vysušuje pupienky.

 • Clay - jedna polievková lyžica.
 • Aloe šťava je jedna polievková lyžica.
 • Voda - podľa očí a ak je to potrebné.
 1. Aloe šťava je najlepšie pripraviť sami. V závode, ktorá nie je kratšia ako tri roky, odrežte spodný list. Je zabalený do bavlnenej tkaniny a umiestnený do chladničky na dva týždne.
 2. List z aloe, starnutý v chlade, je rozdrvený. Z ovocnej šťavy stlačte šťavu.
 3. V hlinku nalejte šťavu aloe.
 4. Ak sa maska ​​stane hustou, môžete do nej naliať niekoľko kvapiek vody.

Na utiahnutie pórov a proti komedónom

Hlavným smerom tohto lieku je čistenie dermis od akné, akné, komedóny, akné. Maska odstraňuje zápalové prvky, upokojuje pokožku a vyhladzuje tón. To pomôže odstrániť mastný lesk dermis a poskytne sprísnenie pórov. Citrónová šťava prinesie na obaly ľahký bielenie.

 • Juice z citrónu - jedna polievková lyžica.
 • Clay - dve polievkové lyžice.
 • Vaječná bielka je jedna.
 • Voda - jedna polievková lyžica.
 1. Spočiatku premiešajte citrónovú šťavu a čistú vodu.
 2. Výsledná kvapalina sa naleje do modrej hliny.
 3. V oddelenom kontajneri sa šľaha bielkovina.
 4. Pena sa jemne pridá do zriedenej hliny. Médium je dobre zmiešané.

Z škaredých škvŕn

Kambrijská hlina má jedinečnú schopnosť odstrániť škvrny po pokožke po akné. Pri kombinácii s veveričkou sa tento účinok niekoľkokrát zvýši. Maska sa odporúča na vyhladenie pokožky, odstránenie pigmentových škvŕn, po akné a vyhladenie vrások. Liek je schopný významne znížiť závažnosť jaziev, strihov.

 • Clay - dve polievkové lyžice.
 • Badyaga (prášok chemikov) - jedna polievková lyžica.
 • Voda - dve polievkové lyžice.
 1. Badyahu zmiešaný s hlinkou.
 2. Zmes práškov sa zriedi vodou.
 3. Drevená palička je dobre premiešaná s liekom a starostlivo rozbije všetky hrudky.
 4. Pokiaľ koža zvyčajne nesie túto masku, postup sa môže zvýšiť na 20 minút.

Zabrániť starnutiu

Hlavným účelom modrej hliny je čistenie dermis od akné a zlepšenie stavu mastných krytov. Produkt Cambrian sa však môže úspešne použiť na vyspelú pleť v boji proti predčasnému starnutiu. Kombinácia rocku s medom a limetkovou infúziou vám umožní obnoviť narušenej roky rovnováhy vlhkosti v tkanivách, omladenie pleti, znížiť závažnosť jemných liniek a vznikajúcich vrások.

 • Lindenová infúzia - dve polievkové lyžice.
 • Clay - jedna polievková lyžica.
 • Med - jedna polievková lyžica.
 1. Clay sa chová s teplou infúziou vápna.
 2. Do zmesi pridajte med. Dobre premiešajte všetky prísady.
 3. Odporúčame, aby ste tento výrobok nepožívali bežnou vodou, ale mierne oteplené mliekom so stredným obsahom tuku.

Zvláštny prínos bude pochádzať z tvárovej masky s modrým ílom na jar a na jeseň, keď dermis, rovnako ako celé telo, trpí nedostatkom vitamínov a minerálov. Správne zvolené prostriedky umožnia po prvých postupoch vrátenie závojov stratených elastických vlastností a vyživovanie epidermis pomocou užitočných komponentov.

"Tvár sa stáva svieže a všetky druhy pupienkov odchádzajú," - recenzie lekára a žien

Modrá hlina, ak je zmiešaná s rôznymi zložkami, veľmi dobre napomáha nadmernej tukovosti pokožky. A moja tvár v mladších rokoch trpí malými pupienkami a nadmerným leskom zóny tvaru T. Treba však pamätať na to, že masky modrej hliny by sa nemali vykonávať častejšie, ako sa odporúča, naopak, naopak sa môže vyskytnúť suchosť a odlupovanie kože.

Mám rada zmiešať hliny s kyslou smotanou, potom sa dosiahne veľmi dobrý účinok. Obličky a čerstvé, a všetky druhy pupienkov odchádzajú, a kyslé smotany perfektne vyživuje pokožku.

Nadezhda S, // flap.rf / medicína / Golubaya_clina

Pomocou modrej hliny som sa zbavil čiernych bodov a mastného lesku. Keď som ochutnal, zamiloval som sa do tohto lieku, ktorý spôsobuje, že koža tváre je biela, veľa svieža a pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn, akné a zabraňuje vráskam. Zvyčajne rastlím hlinu teplou vodou alebo odvar z kvetov harmančeka, pridať uhorky v lete a aplikovať štetec na tvár a oblasť dekoltu, krk. Potom pokryte potravinovú fóliu, najlepšie ju aplikujte tak, aby neovplyvňovala oblasť okolo očí. Potom sa umyjem teplou vodou a aplikujem výživný krém.

Keď mám čas, urobím parné kúpele na tvár a až potom urobím masku s hlinkou. Skvelý nástroj na odstránenie mŕtvej kože, zbavenie sa čiernych škvŕn, ktoré sú obzvlášť viditeľné, keď je pokožka mastná.

Z. S., // flap.rf / medicína / Golubaya_clina

Modrá hlina je darom prírody ľudstvu. Treba poznamenať, že v hliny sú extrémne hojivé elementy a hlavným je rádio. Mnohé terapeutické vlastnosti hliny sa vysvetľujú pôsobením rádia. Po prvé, toto je prirodzený ožarovací moment alebo pozadie, ktoré naozaj existuje. V dôsledku tejto rádioaktivity nasledujú nasledujúce užitočné vlastnosti: baktericídne. To je užitočné, pretože je to žiarenie v mikro dávkach, má skutočne liečivé vlastnosti, aktivuje bunkovú membránu, to znamená, že posilňuje magnetizmus samotnej bunky. Ďalšou aktivitou hliny je jej magnetizmus. Rádioaktívny rádius mení elektromagnetickú štruktúru samotnej bunky, ničí patogénne bunky, liečia bunky, ktoré sú schopné životne dôležitých aktivít, zlepšuje metabolické procesy v samotných bunkách.

Dmitry Varlamov, vedúci katedry lekárstvo nemocnice tradičné Irpinskogo, //malahov-plus.com/main/synopsises2/2598-tayny-lecheniya-glinoy.html

Pre mňa 20. Na mňa koža zmiešaného typu, tuk z väčšej časti, tenké citlivé, ľahké. Čistenie a lúpanie v salóne dáva len podráždenie. Nádherne, z prostriedkov populárnych značiek, koža sa ešte viac rozpadne alebo začne odlupovať. (Som skúsil alebo ochutnal líniu látok na tuky a na citlivú pokožku). Clay sa stala skutočnou spásou. Viditeľne znižuje počet čiernych bodiek, vyhladzuje pokožku, dozrieva dlhú dobu. Efekt je viditeľnejší, ak sa maska ​​nechá vyschnúť, ale potom sa pokožka skutočne stáva tuk rýchlejšia. Lepšie je používať hlina neustále a neumožňuje vyschnutie. Modrá hlina prichádza ku mne. Pridávam esenciálne oleje z pomarančového, rozmarínového, palmového a jojobového oleja (len prírodné, nie syntetické), ak nie sú žiadne mandľové kvapky. Odporúčam to každému.

Masky z post akné doma

Prírodná kozmetika, pripravená osobne, má vysoký prínos a efektívnosti.

A masky z domu po domove sa stali takmer jediným spôsobom, ako bojovať proti nepríjemnej kozmetickej poruche.

Samozrejme, môžu byť doplnené o procedúry salónu, ale často je postačujúce použiť prírodné prostriedky na úplné odstránenie problému.

Ako dosiahnuť najlepší výsledok?

Účinok prírodných prísad a niektorých iných látok, ktoré tvoria domáce masky (napríklad peroxid), si vyžaduje dlhodobé používanie a Ak sa porušia niektoré pravidlá, účinnosť kozmetiky môže klesnúť:

 • Nepoužívajte opaľovanie a nadmerné ožarovanie UV počas bielenia tváre;
 • zvoliť jesenné-zimné obdobie pre liečbu po akné;
 • keď používate masky pre obchod, prísne dodržiavajte pokyny, nepoužívajte ich v jednom dni s prostriedkami domácnosti;
 • na bielenie, musíte zopakovať aspoň 10 procedúr, vyhodnotiť výsledok a urobiť prestávku;
 • na odstránenie zjazvenia musíte absolvovať najmenej 20 procedúr, pretože pokožka vyžaduje intenzívnejší a trvalý účinok;
 • Nedávajte kozmetiku z jaziev a jaziev po celej tvári;
 • zničiť kompozície v oblasti porážky je zakázané;
 • pred použitím je koža varená počas 7 až 15 minút.

Začnite liečbu lepšie po zmiznutí všetkých zápalov, pretože niektoré agresívne látky v kompozícii alebo napríklad parafín môžu zhoršiť proces hojenia rán.

Bieliace masky proti škvrnám

Najpopulárnejšie zložky na odstránenie stop a dokonca aj jaziev po akné sú med, citrón, peroxid vodíka a hlina, ako aj rôzne druhy zeleniny a ovocia s podobnými vlastnosťami.

Na prípravu najjednoduchších prostriedkov stačí ísť do obchodu a kúpte 3% peroxid, navlhčite ho bavlnou a naneste na zvyšok 10 minút zvyšky z akné škvrny akéhokoľvek odtieňa.

Je možné pripraviť jemnejšie masky s superúčinným peroxidom z pigmentových škvŕn, kombinuje ho s 30 g tvarohu, žĺtok (len niekoľko kvapiek peroxidu). Môžete tiež zriediť 2 lyžice v 1 lyžici práškového mastenca.

Nemenej účinná vôľa recept z 5 častí kvasníc a 1 diel peroxidu.

Medové recepty na odstránenie post-akné

Výborne sa vyrovnávajú s rôznymi miestami Zelený čaj, ryža a medová múka. Pripraviť masku na post-pneaking s 1 lyžice. l. Med musí pripraviť tašku zeleného čaju.

Do medu pridajte 2 polievkové lyžice múky a trochu vývaru. Použiť 10 minút.

muškátový oriešok - pôvodný asistent v boji s post-akné. Vezmite 1 lyžicu škorice, med, sezónu s čajovou lyžičkou muškátového orieška. Zmes sa zriedi na žuvačku teplou vodou a aplikuje sa. Udržujte striktne 15 minút.

Na zlepšenie výživy a krvného obehu sa môžete pripraviť Maska s citrónovou šťavou a medom, pridaním trochu ovsenej vločky. Držte 10 minút. Šťava by mala byť 1 až 5 vo vzťahu k ostatným zložkám.

Citrónová a citrónová šťava

Dokonalá účinnosť na bielenie po akné maska ​​s citrónovými prísadami:

 • 1 až 1 zmiešajte olivový olej a morskú soľ, pridajte čajovú lyžičku citrónovej šťavy a aplikujte niekoľko minút na tvár, ľahko masírujte;
 • ak pripravíte masku s 1 bielkovinou s citrónovou šťavou v množstve 2 lyžice, potom môžete urobiť vynikajúci postup na bielenie červených a tmavých škvŕn po akné. Zmes nechajte dlhšie ako 15 minút;
 • ďalší recept obsahuje lyžicu medu a rovnaké množstvo mlieka, sú chované s poliacou lyžicou citrónovej šťavy.

Citrónová šťava je ideálna pre mastnú pleť, s citlivou pokožkou, musí byť zmäkčená medom a kyslou smotanou alebo inými zložkami.

V niektorých prípadoch sa kyselina citrónová môže stať kontraindikáciou pre použitie na suchú pokožku.

Aspirínové masky na bielenie

Pomocou aspirínu môžete pripraviť jednoduché a veľmi účinné masky na odstránenie akné.

Môžete to urobiť zmiešajte prírodný med so 4 aspirínmi a 5 kvapkami vody. Keď sa zmes stáva homogénnou, jednoducho sa aplikuje na všetky postihnuté oblasti a uchováva sa 10 minút.

Ďalším receptom je 2 lyžice strúhaných jabĺk zmiešané s lyžicou jogurtu. Sú zmiešané s 2 tabletami aspirínu a 2 kvapkami vitamínu A a E. Mala by to byť pastovitá hmota, ktorá musí byť aplikovaná na tvár po dobu 10 minút.

Zmesi alginátu zo stop po akne

Algináty sú účinné látky získané z rôznych rias. Predávajú sa ako samostatné zložky v lekárni a vo forme hotových obchodných masiek s ďalšími látkami.

Okrem odstránenia stopy akné môže alginátová maska ​​vyriešiť ďalšie problémy: zlepšiť krvný obeh, úzke póry, eliminovať ďalšie sčervenanie a omladenie tváre.

Pripravte prášok počas 10 až 15 minút pred aplikáciou na pokožku. Pred použitím by mal byť tvár naolejovaný rastlinným olejom alebo aplikovaný zvlhčovač.

Samotná maska ​​sa jednoducho riedi vodou podľa pokynov alebo až sa vytvorí kvapalná suspenzia. Aplikujte zmes na pokožku maximálne 25 minút.

Zaujímavé recepty z mrazených vývarov

Pomocou jedinečných kociek ľadu pozostávajúcich z liečivých rastlín, môžete sa zbaviť rôznych skladieb. Takéto masky proti akné sú pripravené z dosť dostupných surovín, ktoré si môžete pripraviť aj v lete na vlastnú päsť.

Takže najdostupnejší recept, ktorý nielenže odstraňuje rôzne škvrny, ale tiež znižuje vrásky, bude zmrznutým petržlenovým vývarom.

Ak to chcete urobiť, vziať čerstvé (môžete, znovu zmrazené) zeleniny a naliať 0,5 litra vody na 5 polievok lyžice. l. výrobok. Varte 10 minút po varení a zmrazení. Utrite každý deň. Nerobte kocky príliš veľké.

Objaví sa aj ďalší zaujímavý recept od chemickej tinktúry nechtíka. Na to sa časť produktu zriedi 3 dielmi vody a zmrazí sa.

Nemenej efektívne bude mrazená uhorka šťava, napnutý cez gázu.

Bude zaujímavé, ak sa všetky kocky zmenia na skutočnú masku, vložia ich do gázy a rozpadnú sa trochu. Ráno takýto prostriedok odstráni opuch a obnoví tvár bez ohľadu na to, aká je.

Užitočné recepty s hlinkou

Dobre sa vyrovnať so stopami po akné resorpčné masky s hlinkou. Len je potrebné brať do úvahy vlastnosti kože a možné kontraindikácie:

 • ak máte normálny tlak a existujú rôzne druhy akné, môžete použiť zelené hliny. Zriedi sa 4 kvapkami rozmarínového oleja a potom sa zriedi vodou do suspenzie. Udržujte na koži až 15 minút;
 • ďalší užitočný recept na báze zelenej hliny - lyžička prášku zmiešaná s lyžičkou olivového oleja, bielkovín a 1 kiwi. Držte 10 minút v celej oblasti tváre;
 • odstráni z drsnosti a škvrny bielej hliny v množstve 1 lyžice zmiešanej s 2 lyžice citrónovej šťavy a vody, držte 15 minút;
 • Je tiež možné zriediť bielu hlinkou so 4 kvapkami éteru čajovníka a vody do krémového stavu. Uchovávajte ju 20 minút;
 • môžete pripraviť masku aspirínu (7 tabliet) a 100 g práškovej bielej hliny. Do kaše pridajte 5 veľkých lyžičiek sódy, 1 lyžičku. Boritá kyselina a 15 kvapiek levanduľového a rozmarínového oleja. Môžete ukladať mesiac. Za 1 lyžičku. každý deň podávajte 5 minút na tvár a opláchnite;
 • z 1 polievkovej lyžice. l. modrá hlina a 4 kvapky levanduľového oleja s vodou môže urobiť masku z červených škvŕn po akné, držte 15 minút.

Recepty na báze rastlinných a éterických olejov

Okrem použitia éterov v maskách ako dodatočných prísad, pripravte vynikajúce zmesi výlučne z olejových zložiek:

 • 3 kvapky levandule, neroli a kadidlá sú zmiešané, každý deň, postihnuté oblasti pokožky sú nasiaknuté;
 • lyžičku mandľového oleja zmiešaného s malou lyžicou petržlenového oleja, pridajte 3 kvapky E a A, rovnako ako 2 kvapky mäty, rozmarínu a levandulového éteru, rozotrite 2-3 krát denne;
 • časť včelieho vosku je kombinovaná so 4 dielmi zmesi ľanového, olivového a kokosového oleja, zahrievaná na 35 až 40 stupňov a nanesená na tvár niekoľko minút. Počas liečby trvá 3 týždne, počas ktorých sa zmes aplikuje 2-3 krát denne;
 • proti červeným a tmavým stopám pomôže zmes lyžice avokádového oleja a rovnakého množstva citrónovej šťavy, pridajte k nim 4-5 kvapiek levandule a čajovníka (étery), trieť pokožku raz denne.

Ďalšie zaujímavé zlúčeniny

Na bielenie kože po akné, odstránenie jaziev a rôznych škvŕn, môžete použiť a iné recepty so zaujímavými zložkami:

 • parafínová maska pre tvár z post-akné dokonale odstraňuje rôzne škvrny. Pri príprave je potrebný lekársky parafín. Roztaví sa vo vodnom kúpeli a nanesie sa na tvár. Akonáhle sa vytvrdne, umyje sa. Po ukončení procedúry musíte hydratovať tvár so smotanou;
 • maskovací peeling so sódou perfektne zjasňuje pokožku a vyhladzuje jej povrch, pripravuje masku s trochou vody, môžete vynechať trochu éteru. Použitie, masáž a opláchnutie problémových oblastí;
 • zemiaky tiež pomôžu zbaviť sa škvŕn po akné - stačí dať trochu strúhanú hmotu na problémové oblasti. Zápal a baktérie rýchlo vymiznú;
 • kvasnice sú neodmysliteľnou súčasťou pri čistení pórov a odstraňovaní červených škvŕn. Pre masku si 1 polievkovú lyžičku. l. suchú zložku a zriediť malou časťou jogurtu. Oblieračka je držaná až 20 minút. Môžete si vziať vodu namiesto jogurtu a pridať 5-8 kvapiek citrónovej šťavy.


Masky od ťažkých jaziev a jaziev

Zostáva po akné jazvy a jazvy môžu byť vyliečené špeciálnymi receptami. Napríklad, užitočná jedinečná tinktúra ľubovníka bodkovaného, ktorý sa dá zmeniť na unikátnu masku.

Ľubovník bodkovaný je bylinka s jedným z najsilnejších regeneračných účinkov. Používajte ho 3 týždne každý deň, tlmíte vankúšik v roztoku a treníte 2-3 minúty postihnutej pokožky

Pripravte masku tak: 2 polievkové lyžice. l. bylinky naliať pohár 40% vodky, zatvorte a trvajú 10 dní. Nie je možné pridávať esenciálne oleje! Pre príliš suchú pokožku nie je výrobok takisto vhodný, ale je veľmi mastný - ideálny nástroj.

Z post-pneut pomôže a masku z paradajky zmiešanej s koriandrovou zeleninou. Oba produkty sú jednoducho rozomleté ​​pomocou mixéra a lyžičkou lyžice ružového hydrolátu.

Pokiaľ je to potrebné, ak je pokožka mastná, môžete pridať citrónovú šťavu. Môžete sa držať na tvári po dobu 20 minút. Stačí, že používate trikrát týždenne.

Video: Maska z pošty a hyperpigmentácia

Tu je, koľko užitočných a účinných masiek existuje na boj proti akné. Pri pravidelnom používaní poskytujú rovnako pôsobivý výsledok, než ošetrenie v salóne alebo drahé krémy.

Vyberte si hlinu, aby ste odstránili stopy akné: najlepšie možnosti

Dobré popoludnie! Volám sa Oksana, mám 29 rokov a som dermatológ. Najčastejšie prichádzajú ku mne mladé dievčatá, niekedy aj chlapca, vo veku 16 až 23 rokov, ktorí trpia kožné vyrážky a ich následky.

Vždy som sa na prvom mieste venoval prirodzeným metódam liečby, ktoré nám príroda dáva. Medzi nimi bylinky, oleje alebo hojivé hlinky. Nie tak dávno ma priblížila 17-ročná dievčina so stopami na tvári, ktorá zostala z akné.

Na základe dlhoročnej praxe založená, môžem povedať, že z vyrážky a akné, ako sa zbaviť je oveľa jednoduchšie, než sa škvrny, jazvy, ktoré zostávajú po nesprávnej liečbe kožné vyrážky. Moja pacientka bola kopa pupienkov okrem červenej škvrny na tvári, ktoré kazia vzhľad krásne dievčatá.

To je miesto, kde moja láska k ľudovej liečbe prišla vhod. Zo skúsenosti viem, že keď bylinné čaje a éterické oleje pomáhajú zbaviť akné, škvrny, ktoré zostanú po tom, čo boli čistené s použitím hlinených masiek na ne. Dnes vám poviem o hlinke, ktorá odstraňuje stopy akné a ako ju lepšie používať.

Beriem na vedomie, že na začiatku, môj klient neveril v systéme liečby, ale nedôvera zmizla, keď po priebehu liečby tváre vymazané a získal svoj pôvodný krásu a sviežosť. Dúfam, že budem užitočné pre každého, kto potrebuje úplné uzdravenie svojej pleti a chce navždy zabudnúť na problémy s tvárou.

Pravidlá pre aplikáciu hliny na problémovú pokožku

Hlavnou výhodou tohto lieku pri liečení kožných ochorení je kombinácia vysokej účinnosti a nízkej ceny. Existuje mnoho druhov kozmetických ílov, ale na boj proti stopám akné je najefektívnejším zázračný prášok štyroch farieb: biela, modrá, zelená a čierna. Pred začiatkom veľmi krátkeho, ale užitočného liečebného cyklu treba pamätať na základné pravidlá používania zmesi ílov:

 1. Prášok rozmnožujte len s čistou prevarenou vodou pri izbovej teplote.
 2. Zmes miešajte, kým sa prášok úplne nerozpustí a nevytvoria sa hrudky.
 3. Nepoužívajte kovové náradie.
 4. Pripravená zmes tejto zložky sa aplikuje iba na čistú tvár, sušená uterákom.
 5. Počas aplikácie masky umiestnite vodorovne, môžete si ľahnúť na komfortnom rovnom lôžku.
 6. Nepribližujte príliš veľa vody, zmes by nemala byť veľmi hrubá alebo príliš tekutá.
 7. Zabráňte kontaktu s oblasťou očí.
 8. Masku naneste na mastnú pokožku po dobu až 20 minút, 10 až 15 minút - pre normálnu alebo kombinovanú a len 5 minút - pre suché a citlivé.
 9. Zvyšok opláchnite vodou pri izbovej teplote a na obličej naneste krém na tvár.

Teraz môžete prejsť priamo na liečbu kozmetickým hlinkou.

Biela a modrá hlina z škvŕn po akné

Clay pomáha zbaviť sa nielen akné, ale čistí aj škvrny po nesprávnej liečbe kožných lézií. Biela sa vyznačuje protizápalovými a hojivými vlastnosťami a modrá je skladom prvkov, ako je horčík, fosfor, zinok a draslík.

Modrá zabíja baktérie v postihnutých oblastiach, zabraňuje vzniku nového akné a účinne bojuje s najťažšími následkami po ich neúspešnom odstránení. Mala by byť použitá pre mastnú alebo normálnu pleť.

Nebude veľmi ťažké pripraviť masku z tohto prášku doma. Za týmto účelom premiešajte jednu lyžicu modrej hliny s čajovou lyžičkou prírodného medu a pridajte k zmesi 20 g olivového oleja.

Všetky zložky by mali byť zmiešané s hustou kyslou smotanou a nanesené na čistú tvár. Po 20 minútach odstráňte zvyškový materiál vodou pri izbovej teplote.

Na pokožku suchého typu sa aplikuje biela hlinka. Maska bieleho prášku sa používa na odfarbovanie škvŕn po akne. Pripravte zmiešaním jednu plechovku šľahaný vaječný bielok s lyžičkou citrónovej šťavy a časť hliny, ktorú chcete pridať ako veľa získať hustú hmotu. Maska sa nanáša na očistenú tvár a po 5 - 10 minútach sa umyje teplou vodou.

Postupy s bielou hlinkou sa môžu vykonávať až trikrát týždenne a s modrým, najviac dvakrát v tom istom období.

Ako zelená hlina pomáha skvrnami po akné?

V zelenej hliny je kremík, ktorý pomáha omladieť kožné bunky a udržiava pružnosť pokožky. Absorbenty v zložení zeleného prášku preniknú hlboko do pórov, očisťujú pokožku tváre, tonizujú ju, eliminujú zápal a podráždenie.

Ak chcete trvalo zabudnúť na nedokonalosti dermis na tvári, musíte použiť vitamínovú masku zo zelenej hliny, ktorá dobre odstraňuje jazvy a iné stopy po akné. Ak ju chcete pripraviť, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. zmiešajte jednu lyžicu ílu a vody;
 2. v dobre-zrazenej zmesi, pridajte jednu čajovú lyžičku rastlinného oleja;
 3. na prijatú hmotnosť, aby ste pridali jedlo jedného zrelého plodu kiwi;
 4. aplikujte rovnomerne masku na tvár;
 5. opláchnite teplou vodou po desiatich minútach.

Tento recept je zakázaný pre pacientov s alergiou na tropické ovocie.

Ako efektívne je čierna hlina od stop po akné?

Hlina čiernej farby bude skutočným nálezom pre ľudí s tučným typom kože. Čierny prášok znižuje zápal v poškodených oblastiach tváre, čistí pokožku, reguluje obsah tuku, zmäkčuje pokožku a obnovuje epidermis.

Ak si mix pár lyžičiek čierne, jednej čajovej lyžičky suchého badyagi a štyri lyžice rovnaké vody, a potom naneste dobre zmiešaná zmes na tvár a nechajte pôsobiť 10-15 minút, môžete mať niekoľko procedúr, aby videli, čo sleduje zníži sa vo veľkosti a výrazne oživiť,

Kontraindikácie používania hliny

Kozmetická hlina ľubovoľnej farby vo svojej prirodzenej čistej forme prakticky nemá žiadne kontraindikácie. Pri miešaní prášku s inými zložkami, na ktorých môže osoba vyvolať alergickú reakciu, môžu vzniknúť ťažkosti. Preto pred použitím by mala byť pripravená hmota aplikovaná na malú oblasť tela, najlepšie na záhybe lakťa a čakať asi 15 minút.

Ak sa oblasť kože sfarbí načerveno, začne sa svrbieť alebo sa cíti pálenie, mali by ste okamžite umyť zmes a pokryť pokožku zvlhčujúcim prostriedkom.

A pamätajte, že použitie hliny v boji proti stopám akné by malo byť pravidelné, od jedného do dvoch až troch mesiacov. Podľa skúseností sa vytrvalosť a trpezlivosť rovnajú dobrému výsledku.

Masky z hliny po akné

Masky po stopách po akné

Koža je najväčším orgánom ľudského tela, jeho plocha je v priemere 2 metre štvorcových a je zodpovedná za mnohé funkcie tela. Pod vplyvom rôznych faktorov na koži sa môžu objaviť všetky druhy chorôb, ktoré porušujú jej integritu alebo zanechávajú stopy.

Obsah:

Jednou z týchto patológií je akné. Ich vzhľad na telo pokrytých miestach tela neprinesie žiadne zvláštne poruchy, ale tieto na tvári, krku alebo dekolte môžu výrazne zhoršiť náladu. Ženy pripisujú svojmu vzhľadu mimoriadny význam. S príchodom každého pupienka sa ho pokúšajú zbaviť - vytláčajú ich alebo používajú špeciálne kozmetické prostriedky. Pri nesprávnej liečbe akné na ich mieste zostávajú stopy - hrče, jazvy, tmavé škvrny, ktoré spôsobujú, že vzhľad je menej atraktívny.

Ako sa vysporiadať so stopami akné?

V závislosti od vývoja zápalového procesu v mieste tvorby akné a rozľahlosti kožných lézií sa rozlišujú nasledujúce zbytkové javy vo forme jaziev:

 • miesta - môžu byť modré aj červené;
 • jazvy - atrofické, keloidné a hypertrofické.

Bojujte s veľkými jazvami doma nebude úspešný. Pri stredných jazvách môžete použiť vyhladzovacie krémy a masti. Ak neposkytnú výsledky, odporúča sa kontaktovať salón kozmetiky. Ak chcete odstrániť veľké jazvy, môžete potrebovať chirurgický zákrok - plast. Malé jazvy a škvrny sa však môžu pokúsiť odstrániť z pokožky pomocou prirodzených prostriedkov.

Recepty masky od stop po akné

Ak chcete bojovať proti reziduálnym účinkom po akné doma, môžete použiť prírodné suroviny - oleje, byliny, hlinu, zeleninu, ovocie a tak ďalej. Tento produkt je úplne bezpečný, všetko, čo vyživuje pokožku užitočnými látkami a zlepšuje ju. Nasledujúce masky sú testované mnohými ženami, majú maximálnu účinnosť a dokážu odstrániť stopy akné:

 • 1 polievková lyžica. Semená ríbezlí vylejte pohár vody, priveďte k varu a varte ďalších 5 minút. Chladený odvar môže byť použitý na umývanie ráno a večer, výsledok bude príjemne potešený za mesiac.
 • Prášok z santalového dreva by sa mal kombinovať s vodou, kým sa nevytvorí bolestivý stav a nechá sa cez noc namočiť. Výsledná pasta sa odporúča mazať potrebné plochy a stojat 'minimálne 10 minút, potom opláchnite vodou. Ako rozpúšťadlo sa môže použiť aj mlieko alebo ružová voda.
 • Veľa zelenej petržlenovej vňace jemne nakrájané a nalejte pohár vriacej vody. Po ochladení sa infúzia prefiltruje a naleje do ľadových foriem. Zmrazené petržlenové kocky môžu byť použité na trenie pokožky po umývaní ráno a večer.
 • Vyzrievajte dobrý banán s vidličkou, kým nie je húževnatý. Výsledná hmota sa aplikuje na miesta s jizvami alebo škvrnami z akné počas 10 minút, potom sa umyje.

Stopy akné na tvári, výstrihu alebo krku sú chyby, ktoré treba riešiť. Nepoužívajte okamžite záznamy o postupoch. Možno, že po aplikácii prírodných surovín v kurze nastane zlepšenie stavu kože a pravdepodobnosť odstránenia nedostatkov v domácnosti.

Buďte vždy krásne a neodolateľné!

Ženy sú charakterizované túžbou zmeniť čas od času ich obraz. Niektoré ženy prejdú do iného štýlu oblečenia, iné sa menia.

Zrkadlá duše sa nazývajú oči a nielen ženy. Ale predstavitelia slabej poloviny ľudstva pre nich boli vždy osobitné.

Zdá sa, že strašné môže byť v raste nechtov? A to môže niekedy ísť na phlegmon alebo gangrénu, ak osoba.

Ó, už je to zima! Svrbivé bubliny nielen kazia vzhľad, ale tiež spôsobujú nepohodlie. Neúmyselne chcú.

Našli ste chybu? Vyberte text s chybou a stlačte Ctrl + Enter, aby ste informovali redakciu.

Kopírovanie materiálov len s odkazom na zdroj.

Kozmetická hlina MedikoMed White - recenzia

Clay je jedným z mála nástrojov, ktoré poskytujú okamžité výsledky. Moja receptúra ​​maska, rovnako ako expresný program 100% odstránenie akné, čierne škvrny a post-akné.

Akné, čierne škvrny a post-akné. Bohužiaľ, tieto slová mi nie sú známe. Trpel som im už 15 rokov! Teraz, pah-pah, prešli vďaka mojej snahe, ale pravidelne mi pripomínajú v období PMS, nekontrolovanú lakom a použitie komedogénnej kozmetiky.

Stručne povedané, nebudem trápiť moje obťažujúce prejavy, len píšem, že to skutočne pomáha s týmito problémami a veľmi rýchlo. A tiež, čo často vyvoláva ich vzhľad (samozrejme v ich príklade).

1. Maska z bieleho hliny. V ňom pridávam aj 2-3 kvapky oleja z čajovníka a 3-4 kvapky jojobového oleja. Nebudem písať o ich úžasných vlastnostiach, to všetko je na internete. Vďaka olejom nebudete mať pocit tesnosti kože, bude mäkký a vyživovaný. Po minúte sa umyjem a potrasím kožu s mandľovým olejom (vezmem si bavlnenú podložku, navlhčím ju varenou teplou vodou, stlačujem, naneste pár kvapiek mandľového oleja a trieš moju tvár).

DÔLEŽITÉ. Kožu nepreháňajte, aj keď je na celom svete najhrubší. To spôsobí ešte väčšie vylučovanie mazu, rovnako ako predčasné vrásky (verte mi, viem, o čom hovorím). Po maske je lepšie aplikovať akýkoľvek zvlhčujúci nemedicovaný krém, alebo ako ja, aby som si vzal mandľový olej.

2. Utrite v nočnej tvári takzvaný "mumbler", ktorý zahŕňa kyselinu salicylovú a kyselinu boritú. Tento nástroj uvoľňuje doslova 5-7 dní od čiernych bodiek, zužuje póry a vyhladzuje pleť. V prítomnosti hubového subkutánneho akné (hlavne na lícnych kostiach) môžete pridať levomitsetín (antibiotikum).

DÔLEŽITÉ. Neodporúčam vám, aby ste to urobili sami, je lepšie si ju objednať v štátnej lekárni. Rozdiel medzi nimi je obrovský. Salicil v obchode je neúčinný, okrem strašne suchého pokožku.

3. Pred niekoľkými rokmi som si pre seba našiel skutočný objav vďaka článkom na internete. Mám na mysli magickú matiku Retinoic, ktorá ma zachránila pred strašnými početnými komedónmi na lícach. Viac informácií si môžete prečítať tu.

4. Výživa na ceste k odstráneniu akné je rovnako dôležitá ako všetky vyššie uvedené. Na strave, aby si sadnúť nie je nutné, ale na zníženie množstva spotrebovanej kávy, tukových mliečnych výrobkov (najmä syrov), je povinné. Napríklad, ak začnem piť kávu so smotanou 3-4 dni za sebou, okamžite mám obrovské pupienky na lícach a na krku, ktoré naozaj nemožno vytlačiť. Vždy som mal problémy s tráviacim traktom (

Cena hliny je 18 rubľov. Balenie stačí na približne 10 aplikácií.

To je v podstate všetko. Ak som niekomu pomohol s radou, budem šťastný. Volám sa Zlatá, napíš, ak máš nejaké otázky.

zlata85 odporúča kozmetickú kozmu MedikoMed White

Viete, z čiernych bodov je najlepšie tandem: salicilka a Baziron. Mám knihu sám, a tip pre to, pozrite sa na internet, môžete si ju stiahnuť. Tu je odkaz.

Tam je napísané podrobne, čo a ako postupovať, tak krok za krokom, aby som tak povedal.

"Efekt je po druhej aplikácii!" photo BEZ a po 10 dňoch neskôr

Niekde pred 5 dňami som mal na tvári vyrážky, trochu hnusný vo vnútri. Pre mňa 30 rokov, skôr v mladosti trpel tieto miesta, ako to nie je známe!

Výborné objasnenie post-akné a stopy ovčieho kiahne (foto pred a po)

Zdravím! Najskôr môj koža je kombinovaná, náchylná na vyrážky, mastný lesk a sú tu čierne bodky a post-akné. Situácia sa zhoršila, keď som bol "šťastie", aby si chorý "ovčie kiahne" nie je zďaleka v detstve, a moje známe kroky minulej akné pridať veľmi...

Toto je moja zbraň krásy, to nie je bez mínusu, je to pre mňa významné.

Myslím, že samoobslužné masky na tvár sa nestávajú veľa, takže vždy skúsam niečo nové, alebo si pamätám staré osvedčené prostriedky. Teraz prežívam rôzne typy hliny. Jednou z najbežnejších spoločností na výrobu hliniek je spoločnosť MedicoMed.

Pomôžte zapálenej pokožke. Podrobná spätná väzba na základe osobnej skúsenosti.

Ahoj všetci! Chcel by som vám povedať o skvelý nástroj pre pleť bielenie, ktorá je stále viac a odstraňuje nečistoty a drobné vyrážky po niekoľkých aplikáciách, aj keď výsledok nebude vás čakať dlhú dobu, dokonca aj po prvom použití, môžete vidieť významné výsledky na koži.

Masky zo stopy akné

Nie každý si môže dovoliť obrátiť sa na profesionálneho dermatológa, aby sa zbavil jaziev na kardinálnych cestách a existujú inštitúcie, ktorým sa skutočne dá dôverovať len vo veľkých mestách. Čo robiť, ak je koža ďaleko od ideálu, všetko v jazvach a strašných červených škvrnach, môžete sa im úplne zbaviť?

Pozor, pred použitím masky skontrolujte reakciu vášho tela na zložky, ktoré ste predtým nepoužili. Je to veľmi jednoduchý: použiť malé množstvo látky (oleja alebo zriedené vo vode, v prášku) na vnútornej strane lakťa a nechajte pol hodiny po časovej plákania. Ak počas dňa nie je na tomto mieste žiadne sčervenanie alebo podráždenie, látka je pre vás bezpečná, môže sa použiť.

Masky zo zeleniny, bylín, obilnín a rastlín

Maska ovsených vločiek

Okrasná maska

Maska citróna

Mimochodom, môžete tiež citrón uhorka masku zmiešaním zelené pyré s citrónovou šťavou, ale taký "kyslý" kaša na koži, nie je nutné držať viac ako 10 minút.

Tinktura poľovníckych bylín

Maska paradajok

Jablkový jačmeň

Med a škorica

Maska z aloe

Ľadové masky

Recepty na masky na tvár zmrazených vývarov a tinktúr:

 1. Odvar z petržlenu v zmrznutej forme pomáha proti škvrnám od čiernych hláv a skorých vrások. Zlejte zelenú, 5 lyžíc naliate 500 ml. vody a varíme 10 minút po varení, ochladíme vývar a rozliajeme do foriem, zmrazíme, nahradíme poškodené oblasti. Toto mazivo dobre bielí a tónuje pokožku.
 2. Tiež sú účinné kocky z tinktúry nechtíka. Alkoholická lekárska tinktúra byliniek zriedená ochladenou vodou v pomere 1: 3 a pripraviť ľad, ktoré potom utrite pokožku.
 3. Uhorky vynikajúco obnovujú pokožku a zvyšujú jej tón, najmä vo forme kociek ľadu. Čerstvo vylisovaná šťava z uhorky prefiltrovaná cez plátno, naliata do foriem a zmrazené, zelené kocky vymývajú epidermis.

Hlinené masky

Tipy a recepty na prípravu tvárových masiek z rôznych druhov ílov pomocou rastlinných prísad:

 1. Sex lyžice zelený íl (predávané vo forme prášku v oblasti farmácie), zriedi sa 4 kvapkami oleja rozmarínu a pridá sa voda, čím sa získa krémovú konzistenciu. Aplikujte len na problémové oblasti a vydržte maximálne štvrťhodinu. Rozmarínový olej je kontraindikovaný pri hypertenzii a epilepsii.
 2. Tým, lyžicu zelený íl naliať lyžičku rastlinného oleja (najlepšie olivový), vaječný bielok a pastu z jednej kiwi, olúpané. Masku naneste úplne na kožu a odstráňte ju po 10 minútach.
 3. 1 čajová lyžička bieleho ílu na zriedenie v 2 čajových lyžičkách citrónovej šťavy a vody, namažte len postihnuté ohniská, opláchnite po štvrtine hodiny.
 4. 1 lyžicu bieleho ílu, pridajú sa 4 kvapky oleja tea tree a vodou až do konzistencie krému, aplikovaného na celý povrch kože tváre, chrbta a hrudníka, umývanie po 20 minútach.
 5. Biela hlina a mletej škorice je potrebné zmiešať v pomere 1: 1, zriediť vodou do stavu kyslej smotany a nanesené na pokožku, aby vydržala maximálne 20 minút.
 6. 100 gramov bieleho ílu pripojený k 7 tabliet kyseliny acetylsalicylovej (aspirín), búšil do prášku, 1 lyžička prášku kyseliny boritej, 5 lyžíc jedlá sóda, pridá sa 15 kvapiek rozmarínu a levanduľového oleja 10 kvapiek. Zmes by mala byť do vhodného obalu s vekom a uchováva sa v kúpeľni každý deň, aby sa 1 čajová lyžička, zriedi sa vodou a aplikuje sa na kožu po dobu 5 minút.
 7. V 1 polievkovej lyžice modrej hlinky pridajte 4 kvapky levanduľového oleja a vody až do požadovanej hustoty, úplne namazať postihnutú pokožku a držte ju 20 minút.
 8. Pre 1 časť modrej hliny sa prášok badyaga (nachádzajúci sa v lekárni) a voda rozmieša a aplikuje sa na problémové oblasti, odstráňte po úplnom vyschnutí.

Masky na báze olejov

 1. Pre 3 kvapky kadidla je levanduľ a neroli kvety miešané a len postihnuté oblasti pokožky sa integrujú každý deň.
 2. Lyžica mandľový olej zriedený lyžičkou petržlenovej oleja a vitamín E, pridajú sa 3 kvapky vitamínu A, 2 kvapky z mäty piepornej, levandule a rozmarínu. S touto zmesou utrite tvár alebo späť 2-3 krát denne.
 3. V dávnych dobách bol kafrový olej, ktorý uvoľnil jazvy a zjazvenie, obľúbený. Kúsok tkaniny alebo gázy je zmáčaný v kvapaline a aplikovaný na pokožku po dobu pol hodiny, efektívnejší je tento výrobok v parnej miestnosti, kde je teplá a vlhká.
 4. Ľanový, kokosový, slnečnicový alebo olivový olej, je spojený so žltým včelieho vosku v pomere 4: 1, sa zahrieva na vodnom kúpeli po dobu 10 minút, ochladí a aplikovaná na vložku, ktorá je aplikovaná na stopy akné. Procedúra sa má vykonať 2-3 krát denne počas 3 týždňov, kurz sa môže zopakovať po 3 mesiacoch.
 5. Jedna časť oleja z čajovníka, levandule, avokáda a citrónovej šťavy zmiešajte a otrite tmavé a červené stopy akné. Môžete použiť len jeden druh masla a citrónovej šťavy.

Ostatné typy masiek

Čokoládová maska

Lekársky parafín

Vaječný biely a citrón

Sóda na pečenie

Masky z badyagi

 1. Maska z badyagi je veľmi účinná a pri jej príprave sa prášok musí zriediť roztokom kyseliny boritej (zriediť lyžičku kyseliny v 100 ml vody) v pomere 1: 1. Masku je potrebné treť 2 minúty a udržiavať maximálne štvrtinu hodiny. Silný efekt poskytne zmes čerstvého veverca s teplým olivovým olejom v tých istých častiach. Po dobu 2 dní po zákroku je povolené začervenanie, odlupovanie, svrbenie.
 2. Rovnaké diely badyagi zmieša s detskou práškom, pridá nechtík tinktúru a krém na tvár, trieť zmes do epidermis v kruhovom pohybe, potom sa nechá zaschnúť. Masku môžete odmyť vodou a môžete ju odstrániť suchou uterákom. Krém sa nemá aplikovať po 12 hodinách.
 3. V keramickej nádobe, kombinovať prášok banyam a peroxid vodíka na konzistenciu kyslou smotanou, počkajte, kým sa svetlo rozjasní a mráz. Naneste ho s vatovým tampónom v kruhovom pohybe, venujte zvláštnu pozornosť skvrnám a jaziev, po pol hodiny umyte studenou vodou. Po zákroku môžete práškovať kozmetickým mastencom alebo ryžovou múkou.

Vyhnite sa kontaktu s badyagi na jar av lete. Nepoužívajte masky z badyagi, ak sú podráždené na koži, kumperózne, ak je typ pokožky suchý alebo je príliš tenký a citlivý.

Pri výbere predpisu a začatí postupov si pamätajte, že všetky kozmetické manipulácie by sa mali vykonávať iba s očistenou tvárou, chrbtom a hrudníkom. V tomto prípade by koža nemala byť zapálená, pokryté pupienkami. A samozrejme, používanie masiek z akné značky, nezabudnite na prevenciu nového akné, pre čo jesť správne, jesť viac čerstvého ovocia a zeleniny, spĺňať spánku, piť dostatok tekutín za deň.

Ako sa zbaviť post-akné: najlepšie lieky, masti, kroviny, masky

Nepríjemné následky, ktoré zostávajú po liečbe akné, sú pigmentácia, jazvy a jazvy na koži, ktoré sa nazývajú pošva. Príčiny po akné sú nesprávna liečba akné, zavedenie mechanického odlupovania pokožky na mieste s aktívnym zápalom.

Dôsledky akné, rovnako ako samotné akné, poškodzujú vzhľad pokožky, znižujú sebavedomie a zhoršujú psychický stav človeka. Stupeň poškodenia kože závisí od farby škvŕn - čím hlbšia je lézia, tým je tmavšia stopa. Liečba po akné doma je zdĺhavý proces a vyžaduje systematický prístup.

Kombinácia opatrení na potlačenie účinkov akné pomôže prekonať tento problém. Liečba po akné zahŕňa použitie viacerých liekov, ktoré pomáhajú odstraňovať škvrny, jazvy a jazvy.

Súbor opatrení na boj proti akné v domácnosti

Je dôležité si uvedomiť, že liečba po pôrode je potrebná až po úplnom vylúčení akné. Prostriedky, ktoré pomáhajú zbaviť sa účinkov akné, môžu mať opačný účinok ako existujúce aktívne zápaly pokožky, šíriť infekciu na celom povrchu, a tým zhoršiť stav kože.

Aby sme odpovedali na otázku, ako odstrániť postakne doma, je potrebné vytvoriť zoznam nástrojov, ktoré pomôžu pri riešení tohto problému. Liečba popôrodenia sa vykonáva pomocou:

 1. Denná čistiaca starostlivosť o pleť;
 2. Liečivé vody;
 3. Liečivé krémy;
 4. kroviny;
 5. Masky.

Je dôležité dodať, že pozitívny výsledok procesu liečby možno dosiahnuť, ak budete dodržiavať zdravú výživu založenú na konzumácii obilnín, ovocia a zeleniny.

Očistenie starostlivosti o pleť

Liečba poakčne vyžaduje povinnú dennú čistiacu starostlivosť o pleť na tvár zvyškov kozmetiky, potenia a prachu. Mala by byť umývaná 2 krát denne, a taktiež ako koža sa znečistí (najmä v letnom období). Teplota vody by mala byť teplá alebo chladná, horúca voda otvára póry, čo prispieva k ich rýchlejšiemu znečisteniu. Pri problémovej koži doporučujú kozmetológovia špeciálne pripravenú filtrovanú vodu.

Dechtové mydlo

Tar mydlá, ako terapeutické činidlo má redukčné vlastnosti, prejavujú sa pozitívne na regeneráciu kožných buniek, aktualizáciu horné vrstvy kožných buniek pomáha eliminovať postacne.

Účinok aplikácie dechtového mydla je viditeľný po 3 až 4 týždňoch denného prania. Dechtové mydlo však môže viesť k utiahnutiu kože. Aby sa nečakali nepríjemné následky, je potrebné po praní ošetriť pokožku špeciálnym liečebným roztokom (pozri nižšie uvedené recepty). Dechtové mydlo je odporúčané kozmetičkami ako cenovo dostupný a účinný ľudový liek na post-akné.

Infúzia bylín

Pri umývaní bude tiež užitočné nahradiť obyčajnú vodu infúziou harmančeka a mäty. K tomu v litri horúcej vody sa pridá 4 lyžice jednotlivých bylín (možno zakúpiť v každej lekárni), roztok bol infundovaná, a potom sa filtruje cez malé sito trávy a zriedi s potrebným množstvom vody. Utrite pokožku týmto roztokom 2 krát denne.

ocot

Ak chcete liečiť post-akné, môžete urobiť ocot umývanie. Ocot má bieliaci účinok, ktorý pomáha rozjasniť škvrny po akné. Pri príprave roztoku sa ocot z jablčného muštu zmieša s vodou (1 až 3 zodpovedajúcim spôsobom).

Aplikácia terapeutických krémov

Potom, čo prvá etapa komplexnej liečbe post-akné kožu by mal byť liečení čistenie kože, ktorá odstráni zvyšky nečistôt z hĺbky pórov, bielenie kože a prispieva k rýchlemu poklesu hlbokých jaziev. V priebehu dňa niekoľkokrát utrite pokožku lotionom. Mnoho kozmetických firiem ponúka celý rad pleťovej vody, ale málo kto z nich skutočne vyrovnať sa s úlohou odstraňovaní následkov kožné vyrážky. Lepšie je pripraviť lekárske riešenie s vlastnými rukami.

Éterické oleje

Spolu s príjemnou kvetinovú vôňu, väčšina silice majú regeneračné vlastnosti, pomáha pleti osvieženie a bielenie efekt, pomáha priviesť červené bodky po akné.

Jednou z najbežnejších možností terapeutických riešení je levanduľový a čajovníkový olej. Ako sa môžete zbaviť post-punku esenciálnymi olejmi?

K tomu sa pripraví roztok 1 kávová lyžička lyžica oleja, je základom (broskýň extrakt, šípky, olivový olej), sa pridá niekoľko kvapiek levanduľového oleja alebo tea tree, čím sa získa roztok spracovaný poškodenej kože. Postup je žiaduce vykonať každé dve hodiny.

Ak chcete dosiahnuť najväčší bieliaci efekt v roztoku s esenciálnym olejom, môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy, ktorá ako akákoľvek kyselina má vysokú bieliacu vlastnosť. Je dôležité sledovať reakciu kože na takúto zmes. Ak máte svrbenie, odlupovanie alebo začervenanie kože, mali by ste prestať pridávať citrón. Olej z levandule a čajovníka je perfektne kombinovaný s cyprusovým olejom, levanduľou, klinčekmi, šalviou, ktoré je možné pridávať aj do riešenia.

Rozmarínový olej je účinným prostriedkom pre ľudí, ktorí trpia rôznymi kožnými chorobami, vrátane post-akné. Rozmarín robí povrch kože hladký a hladký, odstraňuje účinky akné. Koža je ošetrená roztokom niekoľkých kvapiek rozmarínu s šípkovým olejom.

Výborným liekom na liečbu po akné je chistelový olej. Samotné meno nesie podstatu tohto vynikajúceho lieku, odstraňuje všetko nadbytočné z pokožky, robí telo čisté. Olej sa nanesie na poškodenú oblasť 10 minút, potom sa odstráni bavlneným kotúčom.

Rastlinný olej má uťahovací a hojivý účinok na rany. Rastlinný olej je mierne zahriaty, čo spôsobuje zahriatie pokožky. Pozitívny účinok bude viditeľný po 2 dňoch.

Mandľový olej obsahuje vitamín E a podporuje rast a obnovu kožných buniek. Od oleja sa odporúča vytvárať pleťové vody: vatovaný disk navlhčený v oleji sa aplikuje na postihnuté miesto po dobu 15-20 minút.

Rastlinné roztoky

Tortúra ľubovníka bodkovaného: 1 polievková lyžica. lyžičku ľubovníkovej šťavy (v suchej forme) naliať 1 polievkovú lyžičku. alkohol a trvať 10 dní. Výsledný roztok sa denne otrie so stopami akné.

Ďalším efektívnym krémom je roztok nechtíka s prídavkom niekoľkých tabliet aspirínu a levomycetínu. Kalendula žľazy sa nalievajú s 1 liter horúcej vody, trvajú 15 - 20 minút, potom pridajte 1 polievkovú lyžičku. lyžička alkoholu, 6 tabliet aspirínu a 6 tabliet levomycetínu, rozdrvené na omrvinky, všetko je dôkladne premiešané. Koža sa trení raz denne, najlepšie pred spaním.

Zmrzlina pripravená z odvaru petržlenu má bieliaci účinok. Ak chcete urobiť, 5 lyžice. 500 ml vody sa naleje do chlebov nasekanej petržlenovej vaty a varí sa 15 minút po varení. Potom, ako roztok ochladí, prechádza cez malé sito, aby sa vyčistil z trávy, nalial do ľadovej formy a umiestnil do chladničky na zamrazenie. Prijaté kocky vymývajú pokožku počas dňa.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová je najlepším liekom na liečbu akné. Preniká hlboko do kože a zabezpečuje tok krvi na mieste škvrny, čo vedie k regenerácii kožných buniek. Bunky sú obnovené, pričom s nimi po-akné škvrny.

Na liečbu sa má použiť 1% roztok (5% a 10% môže nadmerne vysušiť pokožku alebo spôsobiť popáleninu). Pomocou bavlnenej podložky sa postihnutá oblasť kože otrie roztokom kyseliny salicylovej. Ak nie je toľko škvŕn od akné, potom by sa malo liečiť bodovo.

Aplikácia liečivých masti

Krémy používané na liečbu akné - to je to, čo pomáha a pri riešení ich následkov.

Zinok masť

Zinok masti skladajúci sa z oxidu zinočnatého a petrolát má regeneračné vlastnosti, ktoré jám a jazvy upevní, a koža sa zosvetlí. Masť sa má aplikovať na celý povrch predtým očistenej pokožky alebo iba na postihnuté miesta nie viac ako 5 krát denne.

Masť heparínu

Masť určená na liečbu hematómov zozbierala mnoho pozitívnych odpovedí v liečbe post-akné. Masť sa má aplikovať iba na postihnuté miesto kože a veľmi tenkú vrstvu. Má tak silný účinok, že miesto liečby sa môže vyčerpať, takže je lepšie aplikovať masť v noci.

Masť Višnevského

Napriek tomu, že v lekárňach existuje množstvo liečivých masti proti kiahňam, dlho známa mastí Vishnevského nestratila svoju popularitu. Uťahovací účinok sa dá dosiahnuť použitím 20-dňových kompresií. Za týmto účelom sa na kožu aplikuje malé množstvo masti, bavlnený kotúč a kúsok potravinového filmu sa umiestnia na vrch, celá konštrukcia je fixovaná náplasťou a ponechaná na 40 minút. Po odstránení kompresie sa má pokožka opláchnuť teplou vodou a vysušiť jemnou handričkou.

múmie

Výrobok vyrábaný v horách, zmäkčuje tkanivá, vyhladzuje farbu pleti, takže jazva je menej nápadná. Pre terapeutické masť Mima (predávaný v lekárňach ako sú tablety, oblátky, kapsuly), harmanček tinktúry rozpustené v niekoľkými kvapkami kakaového masla.

Výsledné krémové činidlo sa nanáša denne na povrch jazvy. Alternatívne môže byť múmia pridaná do detského krému (2 g pre 50 až 100 ml krému) alebo pre telo (4 g na 50 ml mlieka).

Aplikácia kroviniek

Škrabanie je výborným nástrojom v boji proti akné. Obnovenie horných vrstiev pokožky pomôže čo najskôr zbaviť nepríjemných následkov ochorenia kože.

Sóda kefovanie

V 1 polievkovej lyžice. Na lyžicu sódy na pečenie sa pridá niekoľko kvapiek vody, aby sa vytvorila pastovitá hmota. Pri ľahkých kruhových pohyboch sa výsledná zmes tretí niekoľko minút, potom sa tvár opláchne teplou vodou a namočí jemnou handričkou. Periodicita aplikácie - nie viac ako 2 krát týždenne.

Morové soli

Na liečbu po akné je dôležité používať morskú soľ, ktorá pozostáva z rôznych mikroelementov a minerálov, ktoré priaznivo ovplyvňujú stav kože. Pri príprave kroviny sa má morská soľ uzemniť na prášok, aby nedošlo k poškodeniu tenkej kože. Na prípravu kroviny premiešajte 1 čajovú lyžičku soli s 1 lyžičkou. lyžica kyslej smotany. Výsledná zmes sa ihneď aplikuje na očistenú mierne vlhkú pokožku, masíruje sa 1 - 2 minúty a nechá sa ešte nechať, potom sa opláchne termálnou vodou. Periodicita - raz za týždeň.

Po procedúre aplikácie kefky sa na pokožku nutne nanáša zvlhčujúci krém určený pre špecifický typ kože.

Použitie masiek

Masky z post-akné varené doma sú nepostrádateľnou súčasťou liečby účinkov akné.

Maska ovsených vločiek

2 polievkové lyžice. Lyžice rozdrvených ovsených vločiek (pomocou mixéra) sa zmiešajú s 1 bielym bielkovínom, pridá sa niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Výsledná zmes sa nanáša na predtým očistenú pokožku po dobu 20 - 30 minút, potom sa umyje teplou vodou. Maska sa má aplikovať dvakrát týždenne v noci.

Maska škorice a medu

Skořice a med sa zmiešajú v rovnakých pomeroch (1 čajová lyžička), výsledná zmes sa aplikuje 20 minút a potom sa premyje vodou.

Jahodová maska

Jahoda je vynikajúca bieliaca vlastnosť. Puree, vyrobený z zrejúcich bobúľ, sa nanáša na kožu po dobu 15 - 20 minút, po ktorej sa odstráni teplou vodou.

Maska modrej hliny

1 čajová lyžička modrej hliny, zriedená niekoľkými kvapkami teplej vody, nanášala tenkú vrstvu na celý povrch pokožky a po 15 minútach dôkladne premyla studenou vodou.

Použitím všetkých bodov komplexnej liečby po akné môžete za mesiac dosiahnuť úžasný výsledok. Avšak na dosiahnutie trvalého účinku je potrebné neustále vykonávať vyššie uvedené postupy. Perzistencia a túžba čoskoro odstránia nepríjemné kožné defekty.

Video: Osobná skúsenosť - pracovná maska ​​po akné

Tieto materiály vás budú zaujímať:

2 Komentáre k článku "Ako sa zbaviť post-akné: najlepšie lieky, masti, kroviny, masky"

Pomôž mi prosím v mojej tvári

veľa vrások, dokonca veľa toho, čo môžem urobiť, nejaký krém alebo masť na pomoc, prosím odpovedzte. Neviem rusky dobre, odpustite, ak sú chyby

Kus obilnín je naozaj dobrý! A ďalšie recepty, myslím, sú veľmi účinné. Z vlastnej skúsenosti môžem dodať, že stopy post-akné postupne vymiznú po retinických peelingoch. Mimochodom, môžu byť urobené doma, ak ste zásoby s retinoic masť.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú čisto orientačné a nie sú určené ako návod na použitie. Pred použitím akéhokoľvek lieku sa vždy poraďte so svojím lekárom. Správa lokality nie je zodpovedná za použitie odporúčaní z článkov v praxi.

Aké sú spôsoby, ako sa zbaviť post-pneuma?

Výskyt sa vyskytuje pri mechanických účinkoch na akné. Inými slovami, to sú dôsledky tohto vplyvu.

Všetci sme často trpeli akné: niekto v období prechodu, niekto s hormonálnym zlyhaním, a niekto má malé pupienky sa objavujú pravidelne.

V kozmetike akné sa nazýva "akné", ale dôsledky po ňom - ​​"postakne".

Ak nezačnete liečiť akné predčasne alebo naopak, preháňať ho spôsobmi, ako sa ho zbaviť, s najväčšou pravdepodobnosťou sa dostanete do takého nepríjemného problému, akým je post-akné.

Prečo sa po pôrode objaví?

Tento problém súvisí s určitými chybami pokožky. Tieto nedostatky sú zvyčajne spôsobené akné, seborrheou a tiež nesprávnou starostlivosťou o pleť.

Faktom je, že čím starší je človek, tým ťažšie je, aby sa s týmto problémom vyrovnal. Preto bude včasná starostlivosť o pleť na tvári vynikajúcou profylaxiou po akné.

Pamätajte si, že ak nevenujete pozornosť akné po dlhú dobu, akné, textúra pokožky sa môže úplne zmeniť. A toto, na druhej strane, je plné mnohých problémov, z ktorých jeden je po akné.

Pozrime sa na hlavné dôvody tohto príspevku:

 • Rozšírené póry. Vzhľadom k tomu, že mazové žľazy vylučujú veľké množstvo mazu, môžu sa v póroch nahromadiť spolu s bahnom. Preto - pupienky a čierne bodky. Preto ľudia s mastnou pokožkou, ktorej póry sa často rozširujú, sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyvinú po pôrode.
 • Nesprávna starostlivosť o pokožku.
 • Nedostatok starostlivosti o pleť s akné.
 • Extrúzne akné.
 • Kontaktujte špinavé ruky s kožou, nie hygienické.

Hlavnými príznakmi akné sú jazvy po akné, zväčšené póry, zmena farby, pigmentácia a zmeny štruktúry kože.

Ak sa stretnete s takýmto problémom a stav vašej pokožky je veľmi žiaduci, nezúfajte, pretože existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť zbaviť sa akné.

Ako sa zbaviť post-akné

Môžete sa zbaviť tohto problému dvoma spôsobmi: medicínskymi a populárnymi.

Samozrejme, že adresou profesionálnych kozmetológov, rýchlo a efektívne vyriešite pre seba problém postakne. Ale tento spôsob má jeden mínus - nákladný postup.

Tí, ktorí nechcú platiť peniaze v salónoch, môžu bojovať proti následkom akné, keď sú doma.

Táto metóda samozrejme vám nedáva absolútnu záruku výsledku, ale stále musíte vyskúšať, pretože existujú metódy tradičnej medicíny, ktoré skutočne zachránili ľudí z post-part. No, teraz v poriadku.

Klinická metóda

 • Laserové resurfacing z post-akné. V čase procedúry laser lakne pokožku, čím zmierňuje účinky akné. Vďaka laseru sa kolagén aktivuje a koža sa začne regenerovať rýchlejšie.
 • Mikrodermabrazívna kožná resurfacing. Postup umožňuje dosiahnuť vyrovnanie vrstvy kože. Štruktúra kože je vyrovnaná a stáva sa rovnakou pre celú tvár. Odložiť rýchlo zmizne.
 • Chemický peeling. Postup vedie k tomu, že horná vrstva kože je vyrovnaná, mladé bunky sa začínajú zdieľať rýchlejšie. Postup sa vykonáva s kyselinami.
 • Mezoterapia. Kožné kryty sa živia potrebnými látkami, užitočnými prvkami a vitamínmi. Postup sa vykonáva subkutánnou injekciou. Jedným z hlavných prvkov, ktoré sa vstrekujú do pokožky, je zinok, ale tiež bojuje po akné.

Liečba post akné v domácnosti

Čo pomáha s post-akné? Dnes budeme zvážiť najefektívnejšie spôsoby boja proti tomuto problému, ktorý môžete používať bez opustenia domova.

Odvar z petržlenu

Petržlen je vynikajúci liek, ktorý odstraňuje pigmentové škvrny na koži. Ak chcete bojovať proti akné, je to veľmi efektívne.

Môžete buď urobiť odvar z petržlenu, ktorý si zotrie tvár, alebo zmraziť odvar v kockách ľadu.

Na prípravu vývaru potrebujete pol litra vody a niekoľko lyžíc suchého petržlenu. Namiesto sucha môžete používať čerstvé bylinky, nie je to tak dôležité. Keď sa voda varí, pridajte petržlen a premiešajte.

Opečte vývar na nízkej teplote 30 minút.

Tvár môžete otrieť odvarom pomocou vatovej podložky. Môžete tiež vylejeť odvar do ľadových foriem a zmraziť, následne zobrať jednu kocku a trenie tváre.

Maska z post-akné s citrónovou šťavou

Lemon je ďalší nádherný liek na pigmentáciu pokožky a po akné. Nalejte citrónovú šťavu do pohára. Potrebujeme dve polievkové lyžice citrónovej šťavy. Potom pridajte jeden biely bielok do skla a dobre premiešajte.

Opatrne aplikujte výslednú hmotu na očistenú tvár a umyte po 15-20 minútach.

Táto maska ​​zužuje póry a vyhladzuje pleť.

Infúzia ľubovníka bodkovaného

Metóda odstránenia post-akné pomocou ľubovníka bodkovaného je pomerne dlhá, ale veľmi účinná. Do pohára nalejte etylalkohol a pridajte k nemu dve lyžice ľubovníka bodkovaného. Zmes sa naplní 10 dní.

Denne utrite tvár prijatú tinktúru. Nedotýkajte sa tváre príliš často, inak môže alkohol uschnúť pokožku.

Clay maska ​​chráni pred post-akné

Z hliny bude potrebné pripraviť masku. Za to sa niekoľko lyžíc bielej hliny rozpustí s trochou vody a pridajte kvapku rozmarínového oleja.

Naneste masku na tvár a podržte ju 20 minút.

Čistenie tváre

Škrabanie je veľmi účinný prostriedok v boji proti post-akné, pretože exfoliuje mŕtvu pokožku a čistí póry.

Môžete použiť aj kúpené kroviny a pripraviť ich sami.

 • Napríklad, vezmite si kávové zrno a premiešajte so sprchovým gélom. Použite masku na tvár.
 • Alebo iný recept: odneste morskú soľ, olivový olej a citrónovú šťavu. Z týchto ingrediencií urobte kefovanie a jemne masírujte ich pokožku.

Teraz viete, ako sa zaobchádzať s post-akné na tvári. A nezabudnite, že po tom, ako začnete používať akýkoľvek domáci prostriedok, musí chvíľu trvať, než uvidíte prvé výsledky. Takže buďte trpezliví a nenechávajte svoje ruky, ak si nič nevšimnete.

Pamätajte si, že post-akné nie je verdikt, je to len problém s kožou, ktorý je možné vyriešiť mnohými spôsobmi.

Masky z post akné doma

Prírodná kozmetika, pripravená vlastnými rukami, je vysoko užitočná a účinná.

A masky z domu po domove sa stali takmer jediným spôsobom, ako bojovať proti nepríjemnej kozmetickej poruche.

Samozrejme, môžu byť doplnené o procedúry salónu, ale často dostatočné pravidelné používanie prírodných prostriedkov na úplné odstránenie problému.

Ako dosiahnuť najlepší výsledok?

Účinok prírodných prísad a niektorých iných látok, ktoré tvoria domáce masky (napr. Peroxid), si vyžaduje dlhú aplikáciu a v rozpore s určitými pravidlami môže účinnosť kozmetiky klesnúť:

 • Nepoužívajte opaľovanie a nadmerné ožarovanie UV počas bielenia tváre;
 • zvoliť jesenné-zimné obdobie pre liečbu po akné;
 • keď používate masky pre obchod, prísne dodržiavajte pokyny, nepoužívajte ich v jednom dni s prostriedkami domácnosti;
 • na bielenie, musíte zopakovať aspoň 10 procedúr, vyhodnotiť výsledok a urobiť prestávku;
 • na odstránenie zjazvenia musíte absolvovať najmenej 20 procedúr, pretože pokožka vyžaduje intenzívnejší a trvalý účinok;
 • Nedávajte kozmetiku z jaziev a jaziev po celej tvári;
 • zničiť kompozície v oblasti porážky je zakázané;
 • pred použitím je koža varená počas 7 až 15 minút.

Je lepšie začať liečbu po vymiznutí všetkých zápalov, pretože niektoré agresívne látky v kompozícii alebo napríklad parafín môžu zhoršiť proces hojenia rán.

Bieliace masky proti škvrnám

Najobľúbenejšie zložky na odstraňovanie stop a dokonca jaziev po akné sú med, citrón, peroxid vodíka a hlina, ako aj rôzne druhy zeleniny a ovocia s podobnými vlastnosťami.

Na prípravu najjednoduchších prostriedkov stačí ísť do obchodu a kúpiť 3% peroxid, navlhčiť ho bavlnou a aplikovať po dobu 10 minút na zostávajúce škvrny akéhokoľvek odtieňa od akné.

Viac jemných masiek s super účinným peroxidom z pigmentových škvŕn možno pripraviť kombináciou s 30 g tvarohu, žĺtkom (doslova niekoľkými kvapkami peroxidu). Môžete tiež zriediť 2 lyžice v 1 lyžici práškového mastenca.

Nemenej účinný bude recept z 5 častí kvasníc a 1 diel peroxidu.

Medové recepty na odstránenie post-akné

Vynikajúca práca s rôznymi miestami zeleného čaju, ryžovej múky a medu. Pripraviť masku na post-pneaking s 1 lyžice. l. Med musí pripraviť tašku zeleného čaju.

Do medu pridajte 2 polievkové lyžice múky a trochu vývaru. Použiť 10 minút.

Muškátový mušt je pôvodným pomocníkom v boji proti post-akné. Vezmite 1 lyžicu škorice, med, sezónu s čajovou lyžičkou muškátového orieška. Zmes sa zriedi na žuvačku teplou vodou a aplikuje sa. Udržujte striktne 15 minút.

Ak chcete zlepšiť výživu a prietok krvi, môžete pripraviť masku s citrónovou šťavou a medom a pridať trochu ovsenej vločky. Držte 10 minút. Šťava by mala byť 1 až 5 vo vzťahu k ostatným zložkám.

Citrónová a citrónová šťava

Dokonalá účinnosť má na bielenie postakne masku s citrónovými zložkami:

 • 1 až 1 zmiešajte olivový olej a morskú soľ, pridajte čajovú lyžičku citrónovej šťavy a aplikujte niekoľko minút na tvár, ľahko masírujte;
 • ak pripravíte masku s 1 bielkovinou s citrónovou šťavou v množstve 2 lyžice, potom môžete urobiť vynikajúci postup na bielenie červených a tmavých škvŕn po akné. Zmes nechajte dlhšie ako 15 minút;
 • ďalší recept obsahuje lyžicu medu a rovnaké množstvo mlieka, sú chované s poliacou lyžicou citrónovej šťavy.

Citrónová šťava je ideálna pre mastnú pokožku, s citlivou pokožkou, ktorá musí byť zmäkčená medom a kyslou smotanou alebo inými zložkami.

V niektorých prípadoch sa kyselina citrónová môže stať kontraindikáciou pre použitie na suchú pokožku.

Aspirínové masky na bielenie

Pomocou aspirínu môžete pripraviť jednoduché a veľmi účinné masky na odstránenie akné.

Na to môžete miešať prírodný med so 4 tabletami aspirínu a 5 kvapiek vody. Keď sa zmes stáva homogénnou, jednoducho sa aplikuje na všetky postihnuté oblasti a uchováva sa 10 minút.

Ďalším receptom je 2 lyžice strúhaných jabĺk zmiešané s lyžicou jogurtu. Sú zmiešané s 2 tabletami aspirínu a 2 kvapkami vitamínu A a E. Mala by to byť pastovitá hmota, ktorá musí byť aplikovaná na tvár po dobu 10 minút.

Zmesi alginátu zo stop po akne

Algináty sú účinné látky získané z rôznych rias. Predávajú sa ako samostatné zložky v lekárni a vo forme hotových obchodných masiek s ďalšími látkami.

Okrem odstránenia stopy akné môže alginátová maska ​​vyriešiť ďalšie problémy: zlepšiť krvný obeh, úzke póry, eliminovať ďalšie sčervenanie a omladenie tváre.

Pripravte prášok pred aplikáciou na pokožku. Pred použitím by mal byť tvár naolejovaný rastlinným olejom alebo aplikovaný zvlhčovač.

Samotná maska ​​sa jednoducho riedi vodou podľa pokynov alebo až sa vytvorí kvapalná suspenzia. Aplikujte zmes na pokožku maximálne 25 minút.

Zaujímavé recepty z mrazených vývarov

Pomocou unikátnych kociek ľadu pozostávajúcich z liečivých rastlín sa môžete zbaviť rôznych stôp. Takéto masky proti akné sú pripravené z dosť dostupných surovín, ktoré si môžete pripraviť aj v lete na vlastnú päsť.

Takže najdostupnejší recept, ktorý nielenže odstraňuje rôzne škvrny, ale tiež znižuje vrásky, bude zmrznutým petržlenovým vývarom.

Ak chcete urobiť, vezmite čerstvé (môžete znovu, zmrazené) zeleniny a naliať 0,5 litra vody na 5 lyžice. l. produktu. Varte 10 minút po varení a zmrazení. Utrite každý deň. Nerobte kocky príliš veľké.

Ďalší zaujímavý recept sa získa z lekárničky tinktúry nechtíka. Na to sa časť produktu zriedi 3 dielmi vody a zmrazí sa.

Nemenej efektívne bude mrazená uhorka šťava, napnutý cez gázu.

Bude zaujímavé premeniť všetky kocky na skutočnú masku, vkladať do gázy a trochu sa rozpadávať. Ráno takýto prostriedok odstráni opuch a obnoví tvár bez ohľadu na to, aká je.

Užitočné recepty s hlinkou

Dobre sa vyrovnať so stopami po akné resorpčných maskách s hlinkou. Len je potrebné brať do úvahy vlastnosti kože a možné kontraindikácie:

 • ak máte normálny tlak a existujú rôzne druhy akné, môžete použiť zelené hliny. Zriedi sa 4 kvapkami rozmarínového oleja a potom sa zriedi vodou do suspenzie. Udržujte na koži až 15 minút;
 • ďalší užitočný recept na báze zelenej hliny - lyžička prášku zmiešaná s lyžičkou olivového oleja, bielkovín a 1 kiwi. Držte 10 minút v celej oblasti tváre;
 • odstráni z drsnosti a škvrny bielej hliny v množstve 1 lyžice zmiešanej s 2 lyžice citrónovej šťavy a vody, držte 15 minút;
 • Je tiež možné zriediť bielu hlinkou so 4 kvapkami éteru čajovníka a vody do krémového stavu. Uchovávajte ju 20 minút;
 • môžete pripraviť masku aspirínu (7 tabliet) a 100 g práškovej bielej hliny. Do kaše pridajte 5 veľkých lyžičiek sódy, 1 lyžičku. Boritá kyselina a 15 kvapiek levanduľového a rozmarínového oleja. Môžete ukladať mesiac. Za 1 lyžičku. každý deň podávajte 5 minút na tvár a opláchnite;
 • z 1 polievkovej lyžice. l. modrá hlina a 4 kvapky levanduľového oleja s vodou môže urobiť masku z červených škvŕn po akné, držte 15 minút.

Recepty na báze rastlinných a éterických olejov

Okrem použitia éterov v maskách ako dodatočných prísad je možné pripraviť pozoruhodné zmesi výlučne z olejových zložiek:

 • 3 kvapky levandule, neroli a kadidlá sú zmiešané, každý deň, postihnuté oblasti pokožky sú nasiaknuté;
 • lyžičku mandľového oleja zmiešaného s malou lyžicou petržlenového oleja, pridajte 3 kvapky E a A, rovnako ako 2 kvapky mäty, rozmarínu a levandulového éteru, rozotrite 2-3 krát denne;
 • časť včelí vosk v kombinácii so 4 diely zmesi ľanového, olivového a kokosového oleja, dogradusov zahreje a aplikáciu na tvár po dobu niekoľkých minút. Počas liečby trvá 3 týždne, počas ktorých sa zmes aplikuje 2-3 krát denne;
 • proti červeným a tmavým stopám pomôže zmes lyžice avokádového oleja a rovnakého množstva citrónovej šťavy, pridajte k nim 4-5 kvapiek levandule a čajovníka (étery), trieť pokožku raz denne.

Ďalšie zaujímavé zlúčeniny

Na bielenie pokožky po akné, odstránenie jaziev a rôznych škvŕn, môžete použiť iné recepty so zaujímavými zložkami:

 • Parafínová maska ​​pre tvár z post-akné dokonale odstraňuje rôzne škvrny. Pri príprave je potrebný lekársky parafín. Roztaví sa vo vodnom kúpeli a nanesie sa na tvár. Akonáhle sa vytvrdne, umyje sa. Po ukončení procedúry musíte hydratovať tvár so smotanou;
 • Maskovací peeling so sójou dokonale rozjasní pokožku a vyhladzuje jej povrch, pripravuje masku s trochou vody, môžete uvoľniť trochu éteru. Použitie, masáž a opláchnutie problémových oblastí;
 • zemiaky tiež pomáhajú zbaviť sa škvŕn po akné - stačí dať trochu strúhanú hmotu na problémové oblasti. Zápal a baktérie rýchlo vymiznú;
 • kvasnice sú neodmysliteľnou súčasťou čistenia pórov a eliminácie červených škvŕn. Pre masku si 1 polievkovú lyžičku. l. suchú zložku a zriediť malou časťou jogurtu. Oblieračka je držaná až 20 minút. Môžete si vziať vodu namiesto jogurtu a pridať 5-8 kvapiek citrónovej šťavy.

Masky od ťažkých jaziev a jaziev

Zostáva po akné jazvy a jazvy môžu byť vyliečené špeciálnymi receptami. Preto je užitočná jedinečná tinktúra ľubovníka bodkovaného, ​​ktorá sa môže premeniť na jedinečnú masku.

Pripravte si masku takto: 2 lyžice. l. bylinky naliať pohár 40% vodky, zatvorte a trvajú 10 dní. Nie je možné pridávať esenciálne oleje! Pre príliš suchú pokožku nie je výrobok takisto vhodný, ale je veľmi mastný - ideálny nástroj.

Z post-pax pomôže aj maska ​​z paradajky zmiešanej s korianderovými zeleňami. Oba produkty sú jednoducho rozomleté ​​pomocou mixéra a lyžičkou lyžice ružového hydrolátu.

V prípade potreby, ak je pokožka mastná, môžete pridať citrónovú šťavu. Môžete sa držať na tvári po dobu 20 minút. Stačí, že používate trikrát týždenne.

Video: Maska z pošty a hyperpigmentácia

Tu je, koľko užitočných a účinných masiek existuje na boj proti akné. Pri pravidelnom používaní poskytujú rovnako pôsobivý výsledok, než ošetrenie v salóne alebo drahé krémy.

Prečítajte si tiež:

Predchádzajúci záznam Kontraktubeks pre následnú liečbu

Ďalší záznam Ako sa zbaviť stopy po akné na tvári?

Komentáre k článku "Masky z post-akné doma"

Nikto ešte nenapsal nič. Budchet prvý!

Ako odstrániť stopy akné na tvári: procedúry, drogy, masky

Takmer každý z nás čelil problému vyrážok na našej tvári. Akné je ťažké, ale môže byť vyliečené. Ale existuje ďalší problém: ako odstrániť stopy akné na tvári. Tento proces je pomerne zdĺhavý, ale ak chcete a vytrvalosť, uspejete.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť post-akné, môže to byť liečba doma, rôzne kozmetické procedúry, špeciálne lieky a ľudové recepty.

Pozrime sa na tieto metódy podrobnejšie.

Prečo sa tvoria jazvy po akné?

Typ príspevku na tvári

Rôzne formy akné môžu viesť k tomu, že koža tváre je deformovaná a existujú rôzne druhy jaziev:

 • hypertrofické - tesnenia ružovej farby, ktoré majú konvexný tvar a vytvárajú sa pri veľkej akumulácii tkaniva jazvy;
 • atrofické - predstavujú fossa telesnej farby malej veľkosti, oválnej alebo obdĺžnikovej;
 • keloid - vedú k bolestivým a nepríjemným pocitom v podobe svrbenia, sú tvorené s post-akné pomerne zriedka;
 • Fyziologické - majú výraznú symptomatológiu a rýchlo prejdú.

Je takmer nemožné zbaviť sa jaziev po akné, zvlášť keď sú umiestnené po celej tvári a sú dosť hlboké. Aj ľudové prostriedky v tomto prípade nepomôžu, pretože s ich pomocou môžete len skombinovať škvrny.

Lieky na liečbu akné

Lekárske výrobky na liečbu jaziev po akné

Pozrime sa podrobnejšie, ako sa zbaviť stopy po akne pomocou špeciálnych liekov.

 1. Rozjasňujúci krém s hydrochinónovým nástrekom - dobre bieva, ale často sa neodporúča používať. Efektívne však pri používaní lieku vo vysokých dávkach rastie riziko vzniku rakoviny. Mala by sa používať veľmi opatrne a po predbežnej konzultácii s lekárom.
 2. Skinorene-gel - účinne odstraňuje škvrny a jazvy po akné. Bez alkoholu a antibiotík oslabuje pigmentáciu. Je bodkované na problémových oblastiach. Liečba trvá približne mesiac.
 3. Krém Baziron AC - účinný od rôznych druhov škvŕn, ktoré zostávajú na koži po akné. Priebeh liečby je 4 týždne.
 4. Mederma-gel sa odporúča na liečbu jaziev, ktoré sa objavujú na koži poškodenej po akne. Gél s nízkym obsahom tuku vyhladzuje, jazvy sa stávajú pružnejšie. Mederma osvetľuje problematické oblasti a privádza kožu bližšie k prirodzenému odtieňu.
 5. Koberce na báze citrónu, kyseliny salicylovej (napríklad Klerasil) - starostlivo očistené, exfoliované a antibakteriálne. Kyselina salicylová eliminuje začervenanie po vyrážkach.

Aby ste si lieky, ktoré ste si vybrali, boli účinné, musíte starostlivo zvážiť jeho výber. Najprv by bolo potrebné preskúmať jeho zloženie, vlastnosti aplikácie, možné vedľajšie účinky a až potom pokračovať v liečbe.

Kozmetické procedúry po akné

Ako sa zbaviť stopy akné?

Odstránenie jaziev laserem

Proces odstraňovania jaziev po akné zahŕňa rôzne kozmetické procedúry. Liečba je určený pre každý prípad jednotlivo, pričom do úvahy tvar a dĺžku tváre ochorenia, jeho závažnosti, typu jaziev na tvári, najmä na pokožku a jej schopnosť zotaviť.

Kozmetické procedúry pomôžu odstrániť stopy po akné.

 1. Photothermolysis - postup umožňuje zlepšiť a obnoviť pokožku tváre, zvýšiť mikrocirkuláciu.
 2. Mikrokurentná terapia - zvyšuje produkciu elastínu a kolagénu, ktoré prispievajú k vyhladzovaniu tónu. Stopy a škvrny z akné sa stávajú sotva viditeľnými.
 3. Chemické peelingy založené na kyselinách triacetových alebo glykolových. Zvlášť účinný pri liečbe akné jaziev je kombinácia peeling s masťami - retinoidy. Tieto zlúčeniny liečia akné, akné, komedóny. Nedovolia, aby sa baktérie množili a zabránili ďalším vyrážkam.
 4. Dembrasia - umožňuje zbaviť sa po akné, ale tento postup je pre kožu veľmi stresujúci. Pri mechanickom odstránení hornej vrstvy kože reaguje s opuchom a začervenaním. Po chvíli sa však povrch tváre stáva rovnomernejší, hladký, s takmer nepoddajnými jazvami. Tento postup je účinný na vyblednutú kožu, zvýšenú pigmentáciu a jazvy na tvári.
 5. Laserové leštenie - zobrazuje najtrvalejšie škvrny od akné, ale proces liečby je dosť dlhý a bolestivý, trvá niekoľko mesiacov až šesť mesiacov.
 6. Mechanický peeling - odstraňuje hornú vrstvu pokožky tváre, čo zvyšuje elasticitu a obnovuje pokožku.
 7. Mezoterapia (kolagén injekcia) - v priebehu konania v jazvami hnisavých lézií vstrekuje malé množstvo kolagénu, ktorý pomáha vyrovnať nerovnosti na povrchu kože.
 8. Ozónová terapia - injekcia špeciálnej zmesi ozón-kyslík pod kožu, ktorá spomaľuje zápalový proces a vedie k hojeniu jaziev.

Účinné sú nielen procedúry vykonávané v salóne kozmetiky. Vezmite do úvahy najobľúbenejšie nástroje, ktoré môžete vykonávať doma sami.

Ako odstrániť stopy akné na tvári doma?

Najbežnejším postupom pre liečbu po akné je odlupovanie hubou zriedenou peroxidom vodíka. Zmes peny sa nanáša na tvár, vyhýba sa oblasti okolo očí, masíruje sa 2-3 minúty, nechá sa vysušiť. Odstráňte zvyškové masky teplou vodou. Tento postup by sa mal vykonať veľmi opatrne, pretože Maska môže spôsobiť olupovanie a posilnenie prietoku krvi do epidermy.

Efektívne prostriedky na domáce použitie proti škvrnám sú zelená hlina, olej z čajovníka, med a masky založené na nich.

Maska zo škvŕn na základe zelenej hliny.

Vezmite 1 polievkovú lyžičku. zelená hlina v prášku, pridajte 4 kvapky rozmarínu alebo olivového oleja, pridajte trochu studenej vody, aby ste získali krémovú konzistenciu. Po dobu 15 minút sa niekoľkokrát denne aplikujte na problémové oblasti.

Maska zo škvŕn zelenej hliny a citrónovej šťavy

Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. hlinka, pridajte 2 lyžičky. čerstvého džúsu alebo citrónového esenciálneho oleja, nalejte trochu studenej vody, až kým nebudete mať húževnatú konzistenciu. Aplikujte na stopy akné a stojte 15 minút.

Maska jasne rozžiari škvrny, zabraňuje opakovanému výskytu akné.

Miesto pigmentácie účinne eliminuje masku z citrónovej šťavy s vaječným žĺtkom. 2 hodiny. šťava pridajte do bielych bielkov. Miesto naneste na potrebné plochy pokožky, vydržte 15 minút.

Mark v rovnakom pomere (podľa 1ch.l.), dobre premiešajte, naneste bodku na problémové miesta, stáť po dobu 25 minút a opláchnite. Med môže byť nahradený bielym alebo zeleným hlinkou. Masku aplikujte trikrát týždenne (každý druhý deň).

Akné škvrny idú rýchlejšie, ak používate olej z čajovníka. Zmieša sa v rovnakých pomeroch s citrónovou šťavou alebo levanduľovým esenciálnym olejom.

Bojuje dobre so stopami a zabraňuje vzniku nového akné pri varení odvaru petržlenu. Dostane nasekaná petržlenová vňať vylejte vriacou vodou, zakryjte a ochlaďte na izbovú teplotu. Ráno a večer sa umyte odvarom av priebehu dňa otrite tvár.

Dobrý účinok dáva aj kozmetický parafín. Waved vosk roztavený parafín bodkovaný na škvrny. Keď sa hmotnosť ochladí, musí sa opatrne odstrániť. Pred a po zákroku, je nutné dať na tvár výživný krém s vitamínmi A a E. Ale ak je na tvári cievneho pletiva, parafín maska ​​kontraindikované.

Oceľ jablčného muštu, ktorý nie je menej účinný v boji proti post-kiahňam, si zaslúži aj pozitívne hodnotenie. Na utieranie tmavých škvŕn, vezmite ocot a zriedte vriacou vodou (1 časť z troch častí vody). Po umytí utrite tvár roztokom po nanesení ošetrujúceho krému.

Relevantné v opatrovateľských a rozpočtových prostriedkoch, ktoré je možné zakúpiť v každej lekárni: salicylová-zinková a ichtyolová masť, emulzia sintomycínu.

Škvrny z akné výrazne rozjasňujú, ak každý deň na týždeň upozorní na problémové oblasti tváre.

Všetky nástroje a metódy, ktoré boli napísané v článku, sa osvedčili na dobrej úrovni a sú populárne. Na liečbu akné a na prevenciu výskytu škvŕn by sa však mali používať zložité metódy.

Q & A

Otázka: Ako odstrániť stopy akné na tvári, čo mám robiť?

Odpoveď: Ak sa chcete zbaviť po akné, je potrebné správne starať o tvár, aby zosvetlenie a čistiace masky peelingy. V prípade, že jazvy sú hlboké, musíte navštíviť kozmetika.

Otázka: Je možné zvoliť spôsob, ako sa zbaviť post-akné?

Odpoveď: Aby ste dosiahli vyššiu účinnosť kozmetických postupov, potrebujete kontaktovať špecializované centrum a kliniku. Po konzultácii špecialista zvolí po štúdii vhodnú metódu liečby.

Súvisiace články

Môžem sa podeliť o svoju vlastnú skúsenosť, pretože som bojoval s dôsledkami akné. Raz som zhrešil vytláčaním akné a pupienkov. Potom sa objavili škvrny a jazvy. Snažím sa ich zbaviť pomocou retinoických peelingov. Už som absolvoval tri kurzy. Oblička je čistejšia.

Olga, a ty v salóne si peeling? Je to drahé pre mňa, som už zúfalý liečiť akné. Nemám to veľa, ale vždy existuje niekoľko zmrzlín. Skúsil som všetky známe prostriedky...

Alain, že sa jedná o vec je, že ja kôry, doma sám. Prvýkrát tiež som bol v kabíne, a teraz sa zásobili retasolom a zvoľte dobu, po ktorú sa nerozsvieti pri práci s oblezshey papule. Je však dôležité si uvedomiť, že v období akútnych šupky nerobiť. Najprv musíte liečiť akné. Stačí bod namazať retasolom.