Hlavná

Ovčie kiahne

Krémy a masti na akné - ambulancia pre solitérne vyrážky a akné

V súčasnej dobe, farmaceutické a kozmetické spoločnosti ponúkajú dostatočne veľký zoznam krémov akné, ako aj iné formy liečivá - masti, emulzie, roztoku, gélu, tyčinky, krém na akné (tesne priliehajú, smotana), odporúčaná pre použitie pri prevencii alebo liečení akné vyrážka.

Zásady používania externých prostriedkov

Akné vyrážky väčšej alebo menšej závažnosti sa vyskytujú u takmer všetkých teenagerov vo veku 15 až 17 rokov a môžu pretrvávať dlhú dobu. Ich výskyt je spôsobený najmä zvýšeným obsahom mužských pohlavných hormónov v tele, najmä testosterónom. Závažnosť vyrážky ovplyvňuje nielen hladinu testosterónu v krvi, ale aj individuálnu citlivosť na neho, ako aj počet androgénnych receptorov obsiahnutých v kožných mazových žľazách.

Tieto faktory prispievajú k mastnú pleť, zvýšiť keratinizácie kanály a ústia mazových žliaz a vlasových folikulov, zvyšovanie hrúbky a hustoty sekréciu a tvorbe komedónov, čo sú základné prvky akné. Tieto látky vylučujú kanály mazových žliaz, vďaka čomu sa vytvárajú priaznivé podmienky pre rýchly rast a reprodukciu propiónových baktérií. Ich život činnosť spôsobuje ešte väčšiu produkciu mazu žliaz, tvorba zápalu u akné, zníženie ochranné funkcie pokožky a aktivujú stafylokoky a streptokoky, čo hnisavé procesy.

Patogenéza tejto dermatózy je teda hlavne v nasledujúcich vzájomne prepojených procesoch:

 • retenčná hyperkeratóza v ústach vylučovacieho kanála vlasového folikulu a mazových žliaz;
 • proliferácia propionbaktérie akné;
 • nadmerné vylučovanie mazu;
 • vývoj zápalového procesu okolo folikulu;
 • aktivácia mikroorganizmov spôsobujúcich hnisanie.

Pri komplexnej terapii sú systémové lieky v zásade určené na normalizáciu hormonálneho a imunitného prostredia v tele a na odstránenie základnej príčiny. Vonkajšie rovnaké nástroje (roztok, emulzie, krémy, gély, masti) z akné a vyrážky na tvári a ďalších oblastiach pokožky obsahujú zložky, ktoré sú miesto pôsobenia vyššie uvedených odkazov dermatóza vývoj mechanizmu a jeho dôsledky.

Na tento účel sa používajú protizápalové a antibakteriálne vonkajšie prípravky a najlepší anti-akné krém má protizápalové a keratinolytické (kadonololytické) vlastnosti.

Základné prípravky

Síra masť z akné

Pozostáva z vyzrážanej síry, vazelíny a emulgátorov. Pri aplikácii na kožu síra reaguje s organickými látkami a vytvára s nimi sulfidové zlúčeniny a kyselinu pentatiónovú.

Tieto látky majú absorpčný, sušivý, bakteriostatický, fungicídny a keratolytický účinok, vďaka čomu sú zničené bunky odstránené a zápalové javy sú znížené. Sírová masť tiež pomáha znižovať sekréciu mazových žliaz a obnovuje bunky horných dermálnych vrstiev.

Zrážaná síra sa používa pri komplexnej terapii nielen vulgárneho akné, ale aj rosacey (rosacea). Je to spôsobené častou kombináciou rosacey s demodikózou - prítomnosťou mikroskopického podmienene patogénneho demodexového roztoče alebo akné vo vlasových folikuloch. Síra má paralyzujúci účinok na roztoče. Preto po úľave od akútneho zápalu v postihnutej oblasti sa trela koncentrovaný roztok tiosíranu sodného, ​​síry dechtu alkoholu alebo masti rosacea, ktorého hlavnou zložkou je síra.

Prítomnosť vazelíny v zložení masti podporuje zmäkčenie kože a hlbšiu penetráciu účinnej látky. Zároveň môže v niektorých prípadoch viesť k nahromadeniu nečistôt a zablokovaniu medzibunkových pórov. V súvislosti s tým sú častejšie odporúčané skrutky so sírou v kombinácii s kyselinou boritou alebo salicylovou.

Ichthyol masť

Sulfáty lieky a ichtamol je odvodený od ropných bridlíc živice cez ich špeciálne spracovanie. Zmiešaním vazelínou vyrobeného ihtiola ihtiolovaya masť, ktorá je niekedy používaný na liečbu jedinca uzavreté a otvorené komedóny, komplikácie jednotkovej bunky akné hnisavý zápal, najmä pri tvarovaní varu. Masť sa aplikuje na gázu alebo bavlnenej gázy disk, ktorý je potom pevne náplasťou na kožu v postihnutej oblasti.

Ihtiolovaya masť urýchľuje zmäkčenie a členenie nadržané hmoty (keratolytické akcie), a tým prispieť k oddeleniu tyče a odlivu hnisavú hnisu, zlepšenie krvného obehu a metabolizmu v zápalu, protizápalové, antiseptické a bakteriostatické výrazné účinky urýchľuje regeneráciu buniek, znižuje bolestivosť.

Používa sa však zriedkavo kvôli špecifickému nepríjemnému zápachu, tmavej farbe a farbeniu kože, schopnosti vyvolávať alergickú reakciu alebo podráždenie s precitlivenosťou, najmä pri opakovanom používaní.

Zinková masť na akné

To je pomerne efektívne a lacné, rovnako ako nespôsobuje alergické reakcie na liek. Jeho aktívnou zložkou je oxid zinočnatý a základňa je petrolatum. Mechanizmus účinku masti je spôsobený protizápalovými, antiseptickými, absorpčnými, adstringentnými a sušiacimi vlastnosťami oxidu zinočnatého.

Jeho antibakteriálny účinok, najmä na propiónové baktérie, sa prejavuje potlačením lipidových enzýmov bakteriálnych membrán. Okrem toho sa oxid zinočnatý prakticky nerozpúšťa vo vode, a preto nemá dráždivý účinok na pokožku a nie je absorbovaný do krvi. Nadmerný efekt sušenia (pri absencii zvlhčovania) je vyrovnaný vazelou, ktorá pomáha zmäkčiť pokožku.

Zinok je, ako síra, má tiež paralyzujúce účinok na expozíciu na roztoče Demodex, a preto je masť zinok, spolu s ďalšími liekmi komplexnej terapie je indikovaný na liečbu nielen vulgárne, ale rozaceou.

Avšak Petrolátum schopný upchať kožné póry, takže sa vtiera alebo masť aplikovaný v tenkej vrstve dvakrát denne na postihnuté miesta na koži po ich dôkladnom vyčistení a aby sa zabránilo prenikaniu kozmetických prípravkov na častiach aplikácii masti.

Skinerin

Akné a rosacea tiež odporúčajú 20% anti-akné krém na pokožku "Skinoren", ktorej aktívnou zložkou je kyselina azelaínová. Droga má vplyv na normalizáciu keratinizácie v epiteliálnych vlasových folikuloch a mazových žliaz (keratoreguliruyuschee efekt), znižuje obsah voľných mastných kyselín v lipidových zložiek kože.

Krém akné "Skinoren" inhibuje proliferáciu a vývoj akné propionbaktery a Staphylococcus epidermidis v mazových žliaz a na povrchu kože, protizápalovým účinkom. Odporúča sa používať pri ľahkých a (zriedkavo) mierných formách akné. Zaznamenaný výsledok liečby sa zaznamenáva za mesiac. Kurz terapie je v priemere šesť mesiacov. S azelaová sa tiež navrhuje rôzne firmy, tzv "stop akné krém" alebo smotany "akné Stop", "Azelik".

Kyselina azelaová v skutočnosti nepreniká do systémového prietoku krvi a má lokálny protizápalový účinok. Nevylučujú sa vedľajšie účinky vo forme lokálneho podráždenia, pálenia, odlupovania a začervenania kože, ako aj alergických reakcií na liek, ale vyskytujú sa zriedkavo.

Czinovit krémový gél z akné

Je zbavený uvedených negatívnych vlastností. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je pyritión zinku (pyrolidónkarbonát zinočnatý). Okrem toho sú zložením glyceridizovaného dikalcia, tetranil-U a panthenolu účinné zložky, ktoré dopĺňajú vlastnosti zinku. Cynovitída je najoptimálnejším anti-akné krém pre dospievajúcich s miernym až stredne závažným akné.

Zinok pyritón je komplexná komplexná zlúčenina, ktorá potláča enzýmovú 5-alfa-reduktázu, čo vedie k zníženiu obsahu aktívnej formy testosterónu vo vlasových folikuloch a mazových žľazách. V dôsledku toho sa množstvo produkovaného mazu znižuje, jeho viskozita klesá a elasticita steny vlasových folikulov sa zvyšuje. To všetko prispieva k odtoku z posledných tajných žliaz. Kvôli keratoregulačnému účinku pyrithionu zinku sa patologický rast epiteliálnej povrchovej vrstvy spomaľuje a jeho nadmerný odlupovanie sa eliminuje.

Táto látka má tiež protizápalový a antibakteriálny účinok proti akné propionbaktery, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus epidermidis, Proteus, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a húb.

Dical glycyrrhizinát má výrazný protizápalový účinok, ktorý je porovnateľný s účinkom kortizolu. Pre tetranil-U je charakteristická antibakteriálna a antifungálna aktivita. Panthenol má stimulujúci účinok na regeneráciu buniek, čo zvyšuje pružnosť a hladkosť pokožky.

Prípravok obsahuje prírodné rastlinné oleje (olivový olej, avokádový olej, jojobový olej, atď), rovnako ako tuk (linolovej a kyseliny linolénovej), ktoré podporujú hlbšie penetráciu z hlavnej zložky zosilňovať ich účinok, vyživujú pokožku a zlepšujú jej ochranné funkcie.

Lieky s antibiotikami

V kombinácii s prvkami patologických zápalových udalostí odporúča antibiotickú masť, gél, krém alebo emulzie obsahujúce antibiotiká. Taká liečivá zahŕňajú, eritromitsinovaya levomitsetinovaya, polimiksinovaya, gentamycín, linkomitsinovaya, doksitsiklinovaya masť levomikol, sintomitsinovaja masť (kvapalina) alebo emulzie gély klindamycín.

Veľmi často dermatológov sú priradené gély, ktoré sú založené kyseliny fusidovej (prírodné antibiotikum) má baktericídne účinok, alebo benzoylperoxid (gél "Baziron AC»). Farmakologické vlastnosti druhej sú výhodným keratolytické dopad a antimikrobiálnu aktivitu proti akné propionbakterii a Staphylococcus epidermidis.

Tieto lieky majú bakteriostatický účinok, prispieť k prevencii hnisavých procesu a jeho spracovania (v miernych prípadoch) inhibovať sekrečnú aktivitu mazových žliaz a prispievajú k prívodu kyslíka do tkanív.

Zinerit Lotion

Širokú popularitu v liečbe akné používa komplexnú prípravu "Zenerova" krém, ktorý je kombináciou antibiotiká erytromycínu s mikronizovaného dihydrátu octanu zinočnatého. Krém sa aplikuje na pokožku pred aplikáciou make-upu v ranných hodinách a večer - po umývaní. Zlepšenie nastáva niekedy po 14 dňoch. Priebeh liečby je 2,5 - 3 mesiace.

"Zinerite" má výrazný protizápalový, antiseptický, komedonolytický a adstringentný účinok. Inhibuje rast a vývoj, s výhodou propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis, zabraňuje tvorbe stabilných patogénne bakteriálnej flóry a tiež znižuje sekrečnú aktivity mazových žliaz.

Pri dlhodobom používaní prostriedkov s antibiotikami, ako komplikácia vzniká ako porušenie ekologické komunity v tele, vrátane kože a aktiváciu plesňové infekcie. V tomto ohľade je dermatóza závažnejšia a komplikovaná výraznými zápalovými procesmi. Preto, aby sa zabránilo kandidóze kože, Nystatin (masť) sa používa na dlhodobé liečenie akné s antibiotikami.

Aktuálne retinoidy

Pri priemernom a závažnom klinickom priebehu, obyčajnom aj rosacei, sa odporúča použitie liekových foriem obsahujúcich retinoidy.

Jedným z týchto liekov je 0,05% masť izotretinoín alebo retinová masť z akné, ktorej účinnou zložkou je kyselina retinová. Potlačuje proliferáciu epiteliálnych buniek mazových žliaz a ich kanálov, pomáha znižovať tvorbu kožného mazu, brzdí tvorbu detritu a uľahčuje ich oddelenie. Okrem toho sa mast 'sietnice charakterizuje normalizáciou diferenciácie terminálnych buniek a protizápalového účinku. Aplikuje sa na lézie v noci počas 3-6 mesiacov.

Izotretinoín je dostupný aj v kombinácii s erytromycínom vo forme gélu nazývaného "izotrexín". Erytromycín účinne dopĺňa účinok izotretinoínu.

Účinok použitia Skinnerer Gel

Ďalším nástrojom tejto skupiny je Differin. Jeho účinná látka adapalén je retinoidný metabolit. Ten prispieva k normalizácii diferenciácie epidermálnych buniek, keratinizácie procesov v folikulov, mazových žliaz a ich vylučovací kanálov, je tiež charakterizovaný tým, aktívny protizápalovým a komedonoliticheskim (ničiť komedónov) efekty.

Posledne uvedený je realizovaný vďaka interakcii adapalénu s Y receptormi epidermálnych buniek, v dôsledku čoho sa ich "adhézia" znižuje. Táto vlastnosť tiež pomáha zabrániť tvorbe nového mikro-lieku. Differin dostupné ako 0,1% gélu a krému, ktorý, rovnako ako predchádzajúce prípravy, sú aplikované na čistú, suchú kožu v léziu od 3 do 6 mesiacov a 1 krát za deň. Klinicky znateľné zlepšenie sa vyskytuje po 1-2 mesiacoch a pretrvávajúci účinok - zvyčajne po 3 mesiacoch.

Akýkoľvek prostriedok proti akné by sa mal aplikovať s ohľadom na štádium akné, jeho prevalenciu a prítomnosť komplikácií.

Masti na akné na tvári

Zápal na tvári sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Môže to byť alergická reakcia, dospievajúci vyrastal. V každom prípade sa vyhýbajú vyrážky v ťažkých prípadoch liečby. Použite masti. Vitamíny môžu byť použité ako doplnok. Posilnenie imunity, zbavte sa akýchkoľvek ochorení. Vyrážky by nemali zostať bez povšimnutia.

Čo spôsobuje pupienky na tvári

Akné na tvári nie je vzácny výskyt medzi zástupcami ľubovoľného veku. Najčastejšie trpíte dospievajúcimi počas puberty. Malé percento detí trpí obdobie puberty bez následkov. Akné, rôzne vyrážky - prirodzené obdobie rastu.

Niekedy sú prejavy príliš kruté. Zdá sa hnisavé nahromadenie uprostred vzdelávania. Keď strácajú, ponechajú silné jazvy, jazvy. Skryť účinky dospievania je nemožné.

Nemôžete eliminovať akné sám. Použite lekárske rady, používanie liekov. Riešenie problému môže spôsobiť otravu krvi, ďalšie šírenie vyrážok, nahromadenie hnisu uprostred. Môže sa zmeniť na furuncle - bolestivú formu, ktorá je plná hnisov. Dlhá, bolestne prechádza. Na elimináciu je potrebné použiť liekové, chirurgické prostriedky.

Masti na odstránenie akné

Existuje množstvo liekov, ktoré pomáhajú eliminovať vyrážku. Masti neobsahujú zložitosť v aplikácii, sú ľahko dostupné. Sú to prídavok k tabletám.

 • zinok;
 • beneatsin;
 • ihtiolovaya;
 • hormón;
 • nechtík;
 • sírová;
 • heparín;
 • tetracyklín;
 • Zener;
 • vishnevskogo;
 • kyselina salicylová;
 • levomikol;
 • sintomitsinovaja.

Zinoková masť z akné eliminuje vyrážky na tvári v krátkom čase. Produkuje antibakteriálny účinok, hlboko sa vstrebáva do pokožky a poskytuje najlepší výsledok. Nasýti pokožku potrebnými látkami. Vysychá zápal, čo zjednodušuje elimináciu. Vzdelávanie vysuší, prejdite sami. Extruda by nemala byť. Používa sa v bežných prípadoch. Nezanecháva jazvy. Liečba sa vykonáva spolu s tabletami, ktoré zvyšujú určité enzýmy v tele. Zinkovou masť pre akné je adjuvans. Má prijateľnú cenu, pomáha zbaviť sa zápalu.

"Beneacin" - masť z akné na tvári, obsahujúca antibiotiká. Žiadosť má právo vymenovať lekára. Vlastné použitie, neznalosť zloženia môže viesť k negatívnym dôsledkom. Budú nové, bolestivé erupcie, objaví sa alergická reakcia. Môže sa vyskytnúť alergický šok charakterizovaný smrteľným výsledkom. Neužívajte antibiotiká sami. Na základe konzultácie s kvalifikovaným odborníkom sa môžete naučiť používať uvedenú masť z akné na tvári. Liečivo prináša dobré výsledky pri liečbe, pričom nezostáva žiadne stopy. Kontraindikované u gravidných malých detí. Môžete sa prihlásiť, keď dosiahnete dvanásť rokov.

Ichthyol masť z akné je veľmi účinná. Používa sa na odstránenie hnisu z varu. Má špecifický zápach, prináša viditeľný výsledok. Na odstránenie malých zápalových ochorení sa má ichthylová masť proti akné používať dvakrát denne. Použitie na miesto vzdelania by malo byť pokryté bavlneným kotúčom, obyčajnou vatou, lepiacou s náplasťou. Odporúča sa aplikovať ráno na celý deň, v noci. Medzi aplikáciami by mala koža odpočívať, dýchať. Ichthyol masť pre akné sa používa pomerne často. Má lacnú cenu. K dispozícii všetkým. V aplikácii buďte opatrní. Aplikácia veľkého množstva môže spôsobiť alergickú reakciu na zložky lieku. Vyskytuje sa v prípade odchýlky od pokynu k aplikácii.

Existuje masť proti akné hormonálneho typu. Vyrába sa podľa typu hormonálnych mastí z dermatitídy. Nemôžu byť použité deťmi, tehotnými ženami. Výrazne zlepšuje stav pokožky a poskytuje prirodzený vzhľad bez zápalových procesov. Hormonálna masť proti akné nasýti pokožku potrebnými enzýmami, vitamínmi. Môžete si kúpiť na lekársky predpis. Nie je vhodné rozhodnúť nezávisle od žiadosti. Nesprávne dávkovanie môže viesť k zvýšeniu určitého hormónu v ľudskom tele, čo prináša nepríjemné výsledky.

Môžete použiť tinktúru nechtíka. Má len prírodné zložky, poskytuje jemnú starostlivosť o pleť. Tinktura lacná. Ktokoľvek v krajine si to môže dovoliť. Je užitočné vymazať malé zápaly. Vynikajúce vysušenie pokožky, ktoré spôsobuje červenanie. Kompozícia je vhodná pre akýkoľvek typ kože. Byliny, ktoré sú v kompozícii, nepoškodia. Výhody aplikácie budú viditeľné počas týždňa. Aplikujte trikrát denne. Naneste malé množstvo tinktúry na vaty, utrite postihnutú oblasť bez vyplachovania vodou. Na pokožku trvá určitý čas. Počas aplikácie je zakázané používať kozmetiku. Prášok, nadácia zabudne na póry. Efekt nie je dosiahnutý. Potrebujeme otvorené póry na ľahké odstránenie prebytku zo zápalových útvarov.

Výborným liekom je sírová masť na akné. Hlavnou zložkou je síra. Nízka koncentrácia pozitívne ovplyvňuje epidermis bez toho, aby priniesla nepríjemné pocity. Síra masť z akné má antiseptický charakter. Dezinfikuje lézie odstránením baktérií. Vyčistí póry a zbytočne eliminuje. Obnovuje mŕtvu kožu dermy. Použitie je potrebné do jedného týždňa. Terapeutická metóda aplikácie sa nazýva. Následne aplikujte pokyny. Aplikujte prípravok na čisté, umývané oblasti pokožky. Prostriedok musí byť nanesený tenkou vrstvou v noci. Aplikácia po dlhú dobu poskytne efektívny výsledok bez prítomnosti vedľajších účinkov.

Masť heparínu na akné je účinnejším prostriedkom boja. Základom lieku je heparín. Látka, ktorá odstraňuje akékoľvek infekčné infekcie. Predáva sa vo forme rúr, najviac päťdesiat gramov. Heparínová masť z akné zbavuje bolesť, s komplikovanou formou vyrážky. Nanášaním lieku masážnymi pohybmi zastavte výskyt krvných zrazenín. Látky obsahujúce pomoc rozptýliť krv v celom tele. Najlepšia masť heparínu z akéhokoľvek prejavu ochorenia kože. Pomáha nielen zbaviť sa vyrážok na epidermis, ale zabrániť kŕčové žily. Rozšírenie žíl je nebezpečné v dôsledku tvorby krvných zrazenín, ktoré sú komplikované chôdzou. Vyskytuje sa u žien, ktoré nemajú pohodlnú obuv s vysokými podpätkami. Droga môže byť oprávnene považovaná za univerzálnu. Pomáha pri veľkom počte chorôb, vytvára život bez problémov, chorôb, obáv.

Mala by sa aplikovať trikrát denne počas jedného týždňa. Manifestácia ochorenia zmizne po dvoch týždňoch užívania. Hlavná vec je sledovať pokyny priložené k nákupu. Odchýlka, nadmerná aplikácia na oblasť lézie prinesie vedľajšie účinky vo forme horiacej, alergickej reakcie. Budeme musieť liečiť nielen existujúcu chorobu, ale vedľajšie účinky. Obnova bude trvať dlho, prinesie veľa nepohodlia, bolestivých pocitov.

Tetracyklínová masť z akné a akné na tvári je lacný, účinný liek, ktorý prináša úľavu koži. Použitie by malo byť vo forme obväzu. Miesto dislokácie na tvári je lepšie liečiť, byť doma celý deň. Vzhľad na zadnej strane umožní dvanásťhodinový obväz v pracovných a pracovných dňoch. To nebude znateľné. Čas, ktorý neumožňuje použitie obväzu počas dňa, umožňuje používanie v noci. Pred spaním, na štyri hodiny, obliecť obväz, pokojne ísť do postele. Je potrebné dať tenkú vrstvu, kryt s náplasťou. Jednoducho nezmrazujte. Aplikujte pleťový krém na týždeň. Obnova bude nasledovať ihneď. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni. Žiadna aplikácia nemá žiadne obmedzenia.

"Zinerit" je liek v jednom. Ak chcete získať masť, musíte zmiešať dve prísady, ktoré sa spoja, keď si kúpite: lotion, prášok. Miešanie prísad, pripravte masť. Musíte podať žiadosť dvakrát denne.

Masť Višnevský z akné na tvári - nástroj, ktorý sa objavil na začiatku dvadsiateho storočia vďaka chirurgovi Višnevskému. Používa sa dodnes. Skladá sa z jednoduchých prvkov, ktoré pomáhajú odstrániť hnis z rany: decht, xerób, ricínový olej. Podobne bolo vykonaných mnoho príprav. Vôňa je veľmi žiaduca. Účinok je ohromujúci. Napriek času vynálezu zostáva najobvyklejším kúpeným liekom. Môžete požiadať o akýkoľvek zápal kože, rany. Pomáha utiahnuť ranu, zobrazuje zbytočné, nie je potrebné. Masť Višnevského z akné na tvári pomáha zbaviť sa malých zápalových útvarov. Pomáha masť z jaziev, ktoré zostávajú po dlhodobej liečbe. Po každom použití dezinfikujte léziu. Po odstránení reziduálnych mastí sa po niekoľkých hodinách pokoja môže použiť nasledujúci obväz.

Salicylová masť z akné sa často používa ako odstránenie hnisu z rany. Má antiseptické vlastnosti. Sušuje pokožku a odstraňuje z kopca. Rýchlo odstraňuje zápaly bezbolestne. Vo veľkom počte nebezpečných alergických reakcií, popáleniny pokožky.

Ako riešenie kožných ochorení možno použiť Levomekol. Je preventívny nástroj. Aplikuje sa na švy, rany ako stimulant kontrakcie. Nedovoľuje, aby baktérie prenikli do stredu. Existuje masť z jaziev, ktoré vznikajú po zotavení. Pomaly, s istotou uvoľňuje dermu z účinkov ochorenia a nezanecháva žiadne stopy. Liečba by nemala trvať menej ako šesť mesiacov.

Synthomycín masť z akné na tvári má antibakteriálny charakter. Čistí epidermis a eliminuje veľké množstvo baktérií. Vyrába sa na základe predchádzajúcich mastí. Zloženie: chloramfenikol, ricínový olej. S týmto zložením sintomitsinovaya masť z akné na tele prináša efektívne výsledky liečby. Hlboko preniká do hornej vrstvy pokožky a umožňuje vám pôsobiť na zápalové procesy zvnútra. Odstránenie individuálneho akné vyžaduje aplikáciu len na mieste. Neaplikujte na celú tvár. Veľké lézie môžu byť úplne rozmazané. Odporúča sa aplikovať procedúru v noci. Výrobok absorbuje, preniká hlbšie do kože, výsledok mnohonásobne zlepšuje. Urobí tvár čisté, zdravé.

záver

Vyššie uvedený zoznam liekov zmierňuje formácie na tvári v každom veku. Obmedzenia existujú len pre hormonálnu látku. Pred použitím vyhľadajte lekára. Špecialista by mal predpísať liečbu. Zoznam obsahuje masť na akné a akné na tvári, čo pomáha zbaviť sa nepríjemných následkov dospievania, ktoré vyrastajú.

Niektoré lieky pôsobia ako masť proti jaziev, aplikované na obväzy počas rany. Masť z jaziev zmierňuje nepríjemné spomienky po poškodení. Stopy škvŕn od poškodenia - kozmetická ošklivosť. Recenzie hovoria o dokonalom odstránení jaziev po akné.

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

Čo masť z akné na tvári skutočne pomáha

Lekári-dermatológovia odporúčajú používať vonkajšie prostriedky proti akné iba na postihnutom mieste pokožky. Je obzvlášť dôležité dodržiavať toto jednoduché pravidlo použitím masti z akné na tvári, napríklad s antibiotikom a retinoidom. Výhodou dávkovej formy je účinok priamo na zápalové zaostrenie. Navyše terapeutický účinok masti a gélov je výraznejší ako krémy.

Lacné masti na akné

Je to v období stresu a nedostatku času na starostlivosť o vzhľad, že najčastejšie je akné na tvári. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by sme sa dostali do zúfalstva, lebo farmaceutický trh ponúka množstvo masti z akné a iných nedokonalostí pokožky. Existuje mnoho nástrojov, ktoré fungujú rýchlo a efektívne.

Niekto sa zdá byť paradoxnou situáciou, keď lacný liek, liek v skromných obaloch zmierňuje akné. Pri riešení problému, akú masť je lepšia od akné, najmenej je potrebné venovať pozornosť jasnému, kričiacemu inzerátu. Bežným dôvodom negatívnych recenzií je neprítomnosť zloženia liekov a spôsobov ich použitia.

Hľadanie lacného lieku proti akné určite vedie k lekárni. Tu si môžete kúpiť lacný masť z akné na tvári, získať radu farmaceuta.

Treba poznamenať, že stav mastnej kože sa často zhoršuje od vazelíny a minerálnych olejov. Odborníci považujú tieto zložky za komedogénne, môžu spôsobiť tvorbu akné.

Lekárska vazelína obsahuje oxolínové, salicylové, ichtyolové, sírové, zinočnaté masti. Liečivá pôsobia na zapálenú pokožku, pupienka sa zmenšuje a potom zmizne. Je lepšie aplikovať tieto masti vo večerných hodinách a aplikovať bodovo, pretože vazelína necháva na koži mastnú lesk, nie je umytá vodou.

Video o mastiach z akné

Revízia masti a gély pre akné

ihtiolovaya

Mnohí počuli, že masť, ktorá čerpá hnis z pupienka, je účinným prostriedkom. Antiseptické, dekongujúce a upokojujúce vlastnosti lieku vo výške, len strach z nepríjemnej vône. Kto je pripravený trpieť, nebude ľutovať jeho voľbu.

Tento liek sa používa vo veterinárnej praxi na kontrolu parazitov u zvierat (roztočov a húb). Vôňa je veľmi ostrý, čo je celkom prirodzené, pretože obsahujú síru, decht, terpentín, kreolín (ako tvrdí výrobcovia bez fenolu). Okrem toho existujú kyselina salicylová a oxid zinočnatý.

salicylová

Masť z stop akné sa používa ako keratolytická látka. Ak sa nepoužíva, spôsobuje suchosť, svrbenie a podráždenie pokožky.

sintomitsinovaja

Masť z hnisavých pupienkov je vysoko efektívna, dáva rýchly výsledok, ale je návyková. Je potrebné alternatívne s inými prípravkami, napríklad s gélom na báze benzoylperoxidu. Liek sa nepoužíva počas tehotenstva a dojčenia.

tetracyklín

Masť s antibiotikom ošetruje hnisavé pupienky a vrie. Je menej a menej využívaná kvôli fenoménu bakteriálnej rezistencie. Namiesto tetracyklínu prišla nová generácia antibiotík - kyselina fusidová, klindamycín, doxycyklín.

Kombinované masti a krémy

Celestoderm je živým príkladom kombinovaného prípravku. Masť a krém obsahujú GCS betametazónu a antibiotikum gentamycín. Efektívne antibakteriálne, protizápalové a antialergické.

Liečivo na vonkajšie použitie Gyoksizon obsahuje antibiotikum tetracyklín a GCS. Rýchlo odstráni sčervenanie, svrbenie a zápal. Rovnaká akcia má hormonálnu masť Sinaflan.

Gél Metrogil

Tento liek je určený na vonkajšie použitie s metronidazolom. Zničí baktérie, znižuje a vysušuje zápal. Dáva niekoľko vedľajších účinkov. Slabšie pomáha, ak je výskyt akné spojený s hormonálnymi zmenami.

Masť z akné na Bazironovej tvári (cena 550-650 rubľov)

Účinné liečivo na liečbu akné. Bojuje s baktériami v póroch, znižuje zápal. Môže to spôsobiť svrbenie a pálenie, ak nedodržia dávkovanie.

Gél a krém Skinoren

Kyselina azelaínová v prípravku má keratolytický a antibakteriálny účinok. Produkt účinne odstraňuje zápal v papulopustulárnej forme akné, ale takmer neovplyvňuje komedóny.

Retinická masť

Retinická masť pomáha odblokovať póry z kožného mazu a mŕtvych buniek, účinne čistí tvár akné a stopy z nich. Má množstvo vedľajších účinkov, nevzťahuje sa na tehotenstvo.

Protizápalové a liečivé činidlá

Heparínová masť z akné zlepšuje mikrocirkuláciu, čo je veľmi dôležité pre zvýšenie metabolizmu v problémovej oblasti pokožky, pre správnu regeneráciu lézií. Rovnaká činnosť je poskytovaná masťou z bodov z akné Kontraktubeks. Liečivo obsahuje heparín a alantoín.

Zlepšuje trofizmus tkanív, má protizápalový účinok liečivých masti Metiluratsil a Bepanten (s dexpanthenolom). Druhá látka má menej vedľajších účinkov, rýchlo odstraňuje svrbenie a začervenanie, ľahko sa vstrebáva do pokožky.

Účinná zložka alantoínu je obsiahnutá v gélovom balzamu 911 Acneceptu. Kozmetické prostriedky sa líšia od farieb lekárov s zložitejším zložením, v ktorom prevažujú prírodné zložky.

Neexistujú žiadne antibiotiká, hormóny a retinoidy, takže gélový balzam môže byť používaný bez strachu u adolescentov. Kozmetika pomáha riešiť problém s akné s miernou akné, so strednou a silnou závažnosťou je potrebné používať silnejšie lieky.

Krémy pre akné - typy, účinnosť

Akné môže signalizovať prítomnosť mnohých chorôb infekčnej etiológie. Preto, okrem kvalifikované zdravotné profilu liečby (dermatológ) a / alebo v kozmetickom klinike, je nutné použiť špeciálne krémy a ktoré odstrániť pupienkov, a tým zlepšenie vzhľadu pokožky.

Pri kombinácii miestnych účinkov na pokožku s vnútornou liečbou sa môžete rýchlo zbaviť problému.

Foto 1 - Akné hovorí o vnútorných ochoreniach alebo infekciách

Krém na akné

Opravné prostriedky proti akné sú účinné, ak obsahujú tieto zložky:

 • niektoré kyseliny (kojevaja, azelainovaja, salicylic) zastaviť proces zápal kože a zabraňujú zopakovala svoj vývoj, vplyv na terapeutický účinok, čistí pokožku pred vyrážky, tieto kyseliny lemujú farbu pleti, aby pleť svetlejšie, čo z neho robí atraktívny a zdravý vzhľad; Foto 3 - Kyseliny zastavujú zápalový proces
 • gáfor, síra - prísady s antiseptickým a dezinfekčným účinkom, ktoré dokonale odstraňujú rôzne kontaminanty z pokožky; Foto 4 - Síra dezinfikuje
 • olivový olej, ako aj rastlinné oleje, ako je levanduľa, nechtík, eukalyptus - nielen dobre čistia, ale poskytujú aj potrebnú výživu; Foto 5 - Rôzne oleje vyživujú a čistia pokožku
 • látky s protizápalovým účinkom - retinoidy, dimetyl-fulfoxid vytvárajú podmienky, v ktorých sa akné nemôže vyvinúť, odstrániť bolesť, svrbenie kože;
 • oxid zinočnatý - vysušuje pupienky, čistí pokožku pred špinou; Foto 6 - Oxid zinočnatý vysušuje pupienky
 • hyaluronová hydratuje, pomáha eliminovať sucho (na suchú kožu môže tiež tvoriť pupienky); Foto 7 - Gél s kyselinou hyalurónovou hydratuje pokožku
 • rastlinné extrakty, s prírodným pôvodom - čajový strom, zelený čaj, arnica; uvoľňujú pokožku z toxínov, zúžia póry. Foto 8 - Extrakt z čajovníka zužuje póry

Ak hľadáte odpoveď na otázku, ktoré krémy pomáhajú pri vyrážkach, pri výbere konkrétnych liekov, skontrolujte ich zloženie na prítomnosť vyššie uvedených látok.

Dôležité! Najlepší krém, ktorý odstraňuje vyrážky, nebude obsahovať alkohol, jeho prítomnosť je nežiaduca aj pre kožu mastného typu. Okrem toho je potrebné poznamenať, že nasýtené mastné kyseliny sú vhodné len pre suchú pokožku a môže zhoršiť problém s čiernymi škvrnami na pokožke a rozšírených pórov. Ak chcete vylúčiť podráždenie, s precitlivenosťou, liek by mal byť hypoalergénny.

Foto 9 - Prítomnosť alkoholu je nežiaduca v krémoch

Efektívny krém na akné a akné

Pozor prosím! Prostriedky proti vyrážkam je potrebné zakúpiť v lekárni, aby ste sa mohli vyhnúť používaniu produktov s nízkou kvalitou.

rozlišovať:

 1. Krém pre teenagerov. Obrázok 11 - Dospievajúce pupienky

Adolescencia je často sprevádzaná akné, akné a akné, ktoré je výsledkom dozrievania tela, zmien hladín hormónov, citlivosti na kožu. Musíte navštíviť kozmetológ, ktorý určí, aký typ pokožky pokrýva pokožku teenagera, urobí výber vhodného lieku. Je dôležité, aby zloženie lieku bolo prirodzené. Taký krém je účinný a poskytuje výsledok, ktorý trvá dlho, aj keď to vyžaduje viac času.

Krém pre dospievajúcich by mal byť správne vybratý a musí poskytovať starostlivosť.

 1. Krém "Tretinoin". Fotografie 12 - Krém Tretinoin

"Tretinoin" sa vyrába na báze tuku, ktorý umožňuje vyhladiť vrásky, ktoré vznikli ako dôsledok vekových zmien v tele. Hlavná účinná látka je kyselina transretinová (0,1% alebo 0,05% v zložení lieku). "Tretinoín" účinne zastaví zápalový proces je ideálny pre kontrolu mnohých problémov, ktorý ovplyvnil nielen kožu, ale aj podkožné tkanivo.

Foto 13 - Účinok krému Tretinoin

Krém "Tretinoin" je vhodný na použitie v staršom veku, pretože jeho účinok je zameraný na zníženie príznakov, ktoré sprevádzajú starnutie. Výrobok s veľkým množstvom účinnej látky účinnejšie ovplyvňuje pokožku.

Foto 14 - Vplyv krému Tretinoin

Vďaka krémovej "Tretinoín" zlepšuje pružnosť pokožky, znižuje pravdepodobnosť vzniku malígneho charakteru vzdelávania, stimuluje obnovu epitelu, podporuje vyrovnanie pokožky, nezanecháva žiadne jazvy na koži. Požadovaný účinok sa objaví po približne 0,5 - 3 mesiacoch.

Foto 15 - Vplyv krému Tretinoin

Pozor prosím! Krém má kontraindikácie - veľmi citlivá pokožka, detské ložisko, dojčenie, zápal akútnej prírody na koži, prítomnosť lézií. Nie je vhodné na použitie po 50 rokoch.

Malé množstvo prípravku "Tretinoin" sa aplikuje na miesta, kde sú prítomné lézie, jemne trenie a udržuje sa na koži po dobu 6 hodín, po ktorej sa umyje.

Dôležité! Medzi vedľajšie účinky - subkutánne krvácanie, rôzne kožné reakcie, citlivosť na kožu na ultrafialové, hypo-, hyperpigmentáciu. Preto musíte tento krém používať s preventívnymi opatreniami, pretože ste predtým dostali konzultáciu od špecialistu.

Ako prostriedok nielen z akné, ale aj z čiernych škvŕn možno použiť Differin, Propeller a Baziron.

Foto 16 - Cream Differin Foto 17 - Cream Propeller Obrázok 18 - Krém Baziron

Cream aktívum

Aktívny výrobca krému "Clean Line" odstraňuje nedokonalosť kože, rýchlo zastavuje zápal, vylučuje ďalšie formovanie akné, odstraňuje stopy z nich. Koža sa stáva čistej tretí deň po aplikácii drogy ráno a večer.

Zinok, prítomný v kompozícii, normalizuje proces tvorby kožného mazu a čajový strom čistí a upokojuje. Hydratačný krém vyčistí od špiny a čiernych bodov, osviežuje.

Foto 20 - Krém aktívny, efekt

Krém možno použiť ako make-up base.

Náprava s retinoidmi

Retinoidy sú formou vitamínu A. Po krémoch s retinoidmi sa odstraňujú vrásky, zvyšuje sa obsah kolagénu, akné zmizne dosť rýchlo. Liečivý krém sa používa raz napríklad vo večerných hodinách, odporúča sa to urobiť pred spaním kvôli zvýšeniu fotosenzitivity a po približne 15 minútach. po umytí v dôsledku zraniteľnosti pokožky ihneď po čistení. Začať používať krém je postupný - najskôr stačí trikrát týždenne, neskôr bez alergie - každý deň.

Foto 22 - Vyčistite retinoidy z akné, efekt

Pozor prosím! Časté používanie krému, ktorého hlavnou zložkou je retinoid, môže podporiť vývoj vedľajších účinkov. Nesmie sa kombinovať s inými liekmi podobného účinku a používať pri nosení a podávaní dieťaťa, individuálnu neznášanlivosť zložiek.

Krém na akné na tvári

Dobrý krém, ako starostlivo a vytrvalo pichľuje po dlhú dobu, je lepšie kúpiť v lekárni, kde môžu potvrdiť kvalitu výrobku a jeho účinnosť.

Značky po akne pomôžu vyliečiť liečivý krém, napríklad "Solaris". Taký krém proti akné sa používa po vysušení zranení kyselinou boritou alebo iným činidlom s podobným účinkom.

Efektívny variant, aplikovaný z akné a akné - špeciálne masti (metyluracil, zinok).

Foto 24 - Methyluracilová masť Foto 25 - Zinková masť

"Differin" ako liek na akné

Pomáha "Differin" odstrániť problém? Obsahuje adapalén, čo je retinoid, ktorý má sebostatický účinok. Vďaka keratinizácii sú komedóny odstránené, kanály mazových žliaz sú uvoľnené. Zvlhčuje pokožku.

Cena v lekárňach a rôznych internetových obchodoch na Ukrajine sa líši v závislosti od mesta, kde sa predávajú výrobok a forma uvoľňovania (krém alebo gél). Náklady na túto krém, zhruba v rozmedzí od 405 do 950 hrivien.

Foto 27 - Krém Differin, efekt

"Panthenol" - liek proti akné

Sprej nazývaný "D Panthenol" je schopný pôsobiť proti akné. Môžu sa používať niekoľkokrát denne tým, že sa používajú len v oblastiach, kde je prítomné akné. Výrazne hydratuje a regeneruje pokožku, zlepšuje krvný obeh v nich, ale protizápalové a antiseptické vlastnosti sú mierne, tak, spravidla sa používa ako doplnok v komplexnej liečbe akné.

"D Pantenol" ovplyvňuje metabolizmus tukových tkanív a uhľohydrátov, čím reguluje činnosť mazových žliaz a urýchľuje odťah mazu z potrubí smerom von, pri čistení pokožky.

Lacnejšie analógové liečivo "Bepanten", a s ním má rovnakú základnú účinnú látku, dexpanténol.

Foto 29 - Bepanten

Liek má kontraindikácie pre dojčatá a dojčiace ženy. V zriedkavých prípadoch dochádza k zvýšeniu citlivosti na zložky činidla.

"Boro plus" - ochrana pred akné

Pomáha Boro Plus pri liečbe akné? Liečivo môže byť fialové a zelené a rozdiely nie sú len v balení. "Boro plus" zelená z akné ušetrí účinnejšie, pretože obsahuje dodatočnú zložku - aloe. Zelený krém je jemnejší a ľahšie absorbovaný pokožkou. Ak sa liek plánuje po prvýkrát použiť, dermatológovia odporúčajú vyberať lieky s aloe.

Krém obnovuje pokožku a hojí poškodené oblasti, je použitá, a to len v tenkej vrstve na postihnutú oblasť. Akčný pleťové vody založené na účinku rôznych častí zariadení (santalového dreva, kurkuma, Tulsi a kol.), Na časti kože, poskytujúce proti-hubové, regeneruje, a antiseptickým a protizápalovým účinkom.

Obrázok 31 - Boro plus, efekt

"Kontraktubeks" - tento prostriedok pomáha zmierniť akné?

Ak chcete odstrániť škaredé škvrny po akné, môžete použiť "Kontraktubeksom." Plní svoju úlohu dobre. Krém urýchľuje proces regenerácie a môže byť použitý bez ohľadu na štádium vývoja akné. Po vytvorení kôrovej jazvy sa môže odstrániť počas 1 až 1,5 týždňa.

Dôležité! Na zvýšenie účinku krému musí byť koža najskôr ošetrená mäsovým alkoholom.

Krém je pokrytý len pupienkami a jazvami ráno a večer, zatiaľ čo na pokožku pôsobí mierny tlak.

Pozor prosím! Nie je potrebné sa obávať, ak sa vyskytne svrbenie, je to pozitívne znamenie, ktoré naznačuje úspešnú liečbu.

Foto 33 - Kontraktubeks krém, efekt

"Jasné" - je to naozaj účinný liek proti akné?

Krém odstraňuje zápal, pigmentové škvrny a stopy po odstránení akné, inhibuje proces reprodukcie mikróbov. Zloženie, ktoré prispieva k zúženiu pórov, hojenie poškodených oblastí bez škvŕn / jaziev, ktoré majú zvlhčujúci účinok sú prítomné.

Krém sa odporúča používať denne, vo večerných hodinách po očistení pokožky, na zvýšenie účinku - dvakrát denne. Žiadosť by sa mala vykonať minimálne mesiac. Dvakrát denne sa krém používa najmä v zanedbaných prípadoch.

Obrázok 35 - Smotanový efekt

Pozor prosím! Má veľmi silnú a mastnú konzistenciu, čo je dôvod, prečo je do pokožky nedostatočne absorbovaný. Výsledok použitia "Clear" závisí od typu pokožky a každá osoba je individuálna. Je ťažké kúpiť. Spätná väzba od spotrebiteľov je zmiešaná.

"Rosamet" z akné

Účinok krému "Rosamet" je antimikrobiálny a tiež protizápalový. Má veľa pozitívnej spätnej väzby od spotrebiteľov tohto produktu. Krém odstraňuje akné, stopy z nich. Kombinovaný prístup je možný pri ďalšom používaní ľudových prostriedkov. Krém sa má používať ráno a večer 10-15 minút po očistení pokožky. Liečba môže trvať tri týždne až štyri mesiace, ale pozitívny účinok sa prejavuje skôr.

Pozor prosím! Použitie v prvej polovici tehotenstva a počas dojčenia nemôže byť, pretože prípravok obsahuje metronidazol - antiprotozoálne a antimikrobiálne činidlo.

"Bepanten" - dobrá možnosť, ako sa zbaviť pupienkov

"Bepanten" obnovuje bunky kože, zastavuje zápal. Po očistení je koža mazaná krémom. Liečivo je účinné a bezpečné. V cene - drahšie krém v porovnaní s jeho náprotivkom "D Panthenol".

Mrkvový krém

Na tvár si môžete kúpiť smotanu. Použitie jeho pokožky je vymazané za niekoľko mesiacov, a to aj pri bežiacich procesoch. Má viac akcií - obmedzenia, anti-bakteriálne a normalizuje činnosť mazových žliaz, že nasýtené mastné kyseliny živiny, hydratuje, vyhladzuje pokožku a má protizápalové účinky na báze prírodných surovín.

Obrázok 39 - Obrázok 38 - Krém z mrkvy, efekt

Krém na akné "Propeller"

Zabraňuje reprodukcii baktérií, potláča mazové žľazy, znižuje množstvo akné, upokojuje pokožku a zvyšuje jej atraktívnosť. Účinná látka - Cincidon, má tiež priaznivý účinok na elimináciu post-akné. Odporúča sa používať krém až trikrát denne. Zvyšky produktu sa odstránia vodou.

Pozor prosím! Pretože Cincidone v krému je vysoko koncentrovaný, odporúča sa aplikovať topicky - bodovo na miesto kožných lézií.

Krém, ktorý poskytuje ochranu pred akné - "Baziron"

Krém "Baziron" na báze benzoylperoxidu sa používa raz denne. Krém zmäkčuje pokožku, odstraňuje pupienky a čierne škvrny z akné. Oxiduje a odstraňuje tuky z podkožných kanálov, čo pomáha čistiť póry. Zvlhčuje, má protizápalový účinok a absorbuje kožné bunky kyslíkom. Znižuje rast patogénnych mikroorganizmov na koži. Pretrvávajúci účinok sa objaví tri mesiace po začiatku liečby.

Pozor prosím! Má bieliaci účinok vo vzťahu k vlasom a odevam, preto je potrebné produkt aplikovať opatrne.

"Zener"

"Zener" je schopný odstrániť akné v dôsledku obsahu zinku znižuje tvorbu kožného mazu, a pod vplyvom inej súčasti je dôležité - erytromycín (antibiotikum makrolidové séria) je inhibovaná a proces tvorby mikróbov.

Po varení naneste na poškodené miesta bavlneným tampónom alebo zavlažovaciu metódu. Liečený "Zineritom" od 2,5 do 3 mesiacov. Pretože zloženie antibiotika nie je vhodné na použitie počas tehotenstva a laktácie.

Foto 44 - Krém Differin, efekt

Dôležité! Pri liečbe tohto lieku sa môžu vyskytnúť niektoré nežiaduce účinky (pálenie v ošetrovaných oblastiach, ako aj niektoré podráždenie a suchosť kože), nemali by ste sa obávať, zmiznú samy. Pred použitím konzultujte s odborníkom.

"Differin"

"Differin" sa aplikuje na čistú a suchú pokožku pred každým dňom spánku, je povolená liečba celej tváre. Nadbytočný krém sa čistí utierkou. Pri praní počas aplikácie krému nie je nutné používať mydlo a prípravky obsahujúce alkohol. Je možné použiť penu alebo gél. Analogom je krém "Clenzite".

Malé množstvo krému sa má aplikovať najneskôr do 15 minút po umytí. Dôležité je starostlivo aplikovať krém na miesta, kde sú pery umiestnené, rovnako ako oči. Zabráňte kontaktu so sliznicami. Vzhľadom na možnú suchosť pokožky pred aplikáciou krému potrebujete hydratať tvár rôznymi spôsobmi.

Krém s antibiotikami

Takéto prostriedky sa používajú podľa pokynov. Ak na príjem lieku, ktorý obsahuje antibiotiká, potrebujete ďalšie lekárske poradenstvo, potom krém sa používa bez akýchkoľvek špeciálnych upozornení. Krém s antibiotikom čistí pupienok dobre.

Jeden z najznámejších je Dalatsin a Clenzite C s klindamycínom a posledný krém obsahuje retinoidy. V krémoch "Isotrexin", "Zinerit" - erytromycín, "Bactroban" - mupirocín. Hlavná činnosť je protizápalová, ako aj obnovovacia. Po použití krému na báze antibiotika sa pupienky dlhodobo zmiznú.

Foto 46 - Cream Cream Photo 47 - Cream Cream Photo 48 - Krém Isotrexin Photo 49 - Cream Erythromycin Photo 50 - Krém Bactrbot

Pozor prosím! Pred použitím krému, ktorý obsahuje antibiotiká, potrebujete poradiť dermatológa o tom, či je vhodná na použitie, pretože ale v menšej miere ako iné liekové formy, ale stále majú množstvo obmedzení a vedľajších účinkov. Zahrnutie každého jednotlivca má svoje vlastné individuálne vlastnosti:

 • telo a pokožka;
 • príčiny akné;
 • hormonálny stav;
 • metabolizmus;
 • vek, pohlavie, spôsob života;
 • súvisiace choroby atď.

Preto iba kvalifikovaný lekár predpisuje vhodnú liečbu akné.

Masť na akné a akné na tvári

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Problém akné je tradične považovaný za ochorenie dospievajúcich. Obvykle sa prvé akné a zápaly na tvári a tele objavujú v období od 13 do 15 rokov, to všetko závisí od charakteristík tela. Ale s pokračujúcim hormonálne poruchy, problémy v reprodukčnom systéme, mastná pleť alebo nadmerné sucho, akné môže byť mätúce, kým jeho vek. Ak chcete pomôcť sami získať zdravú čistú pleť, musíte použiť integrovaný prístup, ktorého súčasťou je použitie špeciálnych masti.

Masť na akné a akné na tvári

Príčiny akné a akné na tvári

Medzi hlavné príčiny vzniku nepríjemných vyrážok na tvári patria:

 • poruchy vnútorných orgánov vrátane chronických ochorení;
 • závažné chyby vo výžive s množstvom mastných, akútnych a sladkých;
 • nadmerne suchá alebo mastná pleť;
 • zmeny na hormonálnej úrovni;
 • ochorenia endokrinného systému a gastrointestinálneho traktu;
 • nesprávne vybrané make-up;
 • použitie umývacích prostriedkov agresívneho charakteru;
 • používanie výrobkov obsahujúcich alkohol, vrátane tonikov, masti a smotany;
 • nedostatok starostlivosti o pleť, najmä večer;
 • vekovú prestavbu v hlbokých vrstvách epidermy.

Príčiny akné

Pozor prosím! Niekedy sa príčinou vyrážok stane niekoľko faktorov naraz, z ktorých jedna je choroba. V tomto prípade je potrebné používať nielen masť, ale aj vysoko špecializované lieky.

Aven proti akné a akné

Aven perfektne upokojuje chorú pokožku a zmierňuje zápal

Liečivo francúzskeho pôvodu je určené na boj proti patológii, ku ktorej dochádza v dospelosti v dôsledku hormonálnej poruchy a zmien hlbokých vrstiev epidermy. Tiež Aven môžu byť použité tým, ktorí prirodzene majú suchú pokožku, vek sa neberie do úvahy vôbec. Masť dokonale upokojuje chorú pokožku, zmierňuje zápal, umožňuje póry vyčistiť od nečistôt a mazu. Naneste 1-2 krát denne po dôkladnom očistení. Trvanie liečby je úplne individuálne a závisí od úspešnosti liečby.

Pozor prosím! Podľa najnovších údajov je používanie Avenu veľmi návykové. Po odstránení lieku aj pri správnej výžive a osobnej hygieny sa môže problém akné a akné vrátiť.

Azelik na akné na tvári

Viditeľný výsledok z použitia Azeliku je viditeľný po 4 až 6 hodinách po aplikácii

Masť je vyrobená úplne podľa ruskej technológie a vykazuje pomerne výrazný a rýchly výsledok, ale stojí o niečo viac ako jej francúzsky protějšek. Viditeľný výsledok z použitia Azeliku je viditeľný po 4-6 hodinách od aplikácie, čo umožňuje jeho použitie na rýchle odstránenie zápalu pred dôležitými stretnutiami. Nie je návykové, čo zaručuje trvanie výsledného terapeutického účinku. Aplikovať Azelik by mal byť dvakrát denne iba na postihnutých miestach, predtým by sa mali čistiť akýmkoľvek mäkkým prostriedkom. Trvanie liečby - až do úplného vylúčenia akné. V tomto prípade po výraznom zlepšení stavu kože je potrebné aplikovať masť len raz za deň počas troch týždňov.

Pozor prosím! Azelik sa nedá používať na veľmi suchú pokožku, pretože jej účinná látka výrazne vysušuje postihnuté oblasti a potláča činnosť mazových žliaz. Odporúča sa používať pacienti s normálnym a mastným typom kože.

Floresan pri zápale

Floresan je najlacnejší a najdostupnejší liek na liečbu akné a akné

Najlacnejší a dostupnejší prostriedok na liečbu pupienkov a akné, ktorý má špecifický zápach a nie celkom príjemnú konzistenciu. Napriek týmto dvom nedostatkom je Floresan dosť efektívna. Stojí za zváženie, že v horúcom počasí as aktívnym rozdelením potu sa masť stáva viditeľnou. Účinná látka Floresan aktívne vysuší zápaly, podporuje uvoľňovanie hnisu. Aplikujte masť dvakrát denne po dobu jedného mesiaca, potom urobte prestávku na dva týždne a opäť v priebehu liečby. Liečba je zakázané používať počas obdobia starnutia pokožky a zástupcov s veľmi suchým typom epidermy.

Himani Boro Plus

Himani Boro Plus sa aplikuje 1-3 krát denne a iba na postihnuté miesta

Masť nemeckej výroby, ktorá má veľmi mastnú konzistenciu a nie veľmi príjemnú vôňu. Vhodné na použitie len pre ľudí so suchou a veľmi suchou pokožkou. Aplikujte výrobok 1-3x denne a iba na postihnuté miesta. Himani Boro Plus dopĺňa nedostatok mazových výlučkov, pokožka sa hydratuje a nasýti vitamínmi. Postupne je práca na mazových výlučkoch úplne obnovená a pokožka nadobúda zdravý vzhľad. Masť nie je návyková a je vhodná na použitie aj v detstve.

Pozor prosím! Keď používate Himani Boro Plus, pacienti s mastnou a kombinovanou pokožkou výrazne zvyšujú zápal, ktorý sa môže prejaviť nielen na povrchu, ale aj vnútri epidermis. Je to spôsobené silným upchávaním pórov.

Klerasil pre akné a zápaly

Panovník Clarysul proti akné

Vyrába sa vo Veľkej Británii a môže byť doplnená o tonikum, prostriedok na pranie a pleťový krém pre komplexnú terapiu tej istej značky. Klerická masť sa má používať dvakrát denne po rannom a večernom čistení pokožky, niekoľkokrát týždenne môžete z postihnutých oblastí vyparovať s vodou s harmančekom, ľubovníkom alebo zeleným čajovým olejom. Liečivo je vhodné iba pre predstaviteľov mastného a kombinovaného typu pokožky, pretože na suchú pokožku sa objavujú nové silné erupcie a dokonca aj opuch.

Slabou stránkou lieku je možnosť zvyknúť si na ňu, ktorá je liečená pomerne dlho s výskytom závažných vyrážok a podráždenia. Terapeutický výsledok z použitia lieku Klerasil je už viditeľný v prvých 5-10 dňoch, trvanie liečby je úplne individuálne s prerušením 1-2 týždne každý mesiac.

Zinitída s erupciami akné

Zinitída pre liečbu akné

Účinný holandský liek, ktorý sa používa pre všetky typy akné. Môže sa používať od veku 12 rokov, kedy sa objavia prvé príznaky kozmetickej poruchy a póry sa začnú ucpávať. Zároveň je charakteristickou črtou tohto dobre známeho liečiva jeho schopnosť zabrániť opakovanému akné a akné, čo umožňuje úplné odstránenie problému.

Použite kurzy masti počas troch týždňov s prerušením v rovnakom období. Súčasne však stojí za to naviac konzultovať priebeh liečby s kozmetikom. Aplikujte masť na pokožku, ktorá je striekaná a len na postihnutých miestach. Zinerite - silný antibakteriálny prostriedok, ale s jeho použitím na tvári sa zdá priedušný film, ktorý nie je absorbovaný. Tento pocit je veľmi nepríjemný a nie vždy dobre tolerovaný pacientmi.

Pozor prosím! Táto krémová masť sa môže použiť v ktoromkoľvek trimestri gravidity po konzultácii s terapeutom, alergikom a gynekológom. Nie je absorbovaný do krvi a pôsobí len vo vrstvách epidermy.

Ichthyol masť na akné a akné

Ichthyol masť na liečbu akné a akné

Známy liek, ktorý sa používa v prítomnosti zápalu a hnisavosti na tele. V rovnakej dobe ichthyol masť je vynikajúca pre akné a akné, pomáha im vyjsť na povrch a otvoriť. Masť má veľmi ostré nepríjemné zápachy, kvôli čomu sa má používať iba raz denne pred spaním. Koža sa najskôr ošetrí akýmkoľvek čistiacim prostriedkom a potom sa jemne aplikuje tenkou vrstvou masti. Pri veľmi závažných vyrážkach je povolené používať ichtyol dvakrát denne, zvyčajne neexistuje žiadna alergická reakcia na takúto liečbu. Dĺžka trvania liečby ihtiolovou masťou je 10-14 dní, po ktorej je povinné prestávku po dobu jedného mesiaca.

Pozor prosím! Liek dokáže rýchlo rozpustiť komédia bez toho, aby sa nechal ísť do fázy abscesu. Takže masť funguje len s plytkými pórmi. Navyše pri použití ichtyolu je možné odstrániť stopy starých vyrážok a jaziev.

Clindovitída s abscesmi a akné

Klindovit dokonale zvládne akné a purulentný zápal

Liek dokonale zvládne nielen akné, ale aj purulentný zápal spôsobený silným upchávaním pórov a nahromadením nečistôt pod kožu. Dĺžka trvania podávania lieku Clindovit je iba 10 dní, po uplynutí ktorej má byť liek zrušený, aby sa nevyvolala závislosť. Pri miernom stupni akné a akné je lepšie zvoliť jemnejší prostriedok, pretože sa používa v prípadoch veľmi závažného zápalu. V zriedkavých prípadoch účinná látka prejavuje alergickú reakciu, ktorá sa vyznačuje ďalšími vyrážkami, svrbením a vredmi. Zvyčajne sa takáto reakcia objaví už v prvý deň liečby. Aplikujte Clindovit dvakrát denne po úplnom čistení pokožky. Aplikujte masť len na postihnuté miesta, vyhýbajte sa oblasti očí a pier.

Pozor prosím! Výrobok je vhodný pre akýkoľvek typ kože, ale na začiatku sa odporúča aplikovať ho na malú postihnutú oblasť a vyhodnotiť výsledok do dvoch dní. Pri absencii svrbenia sa môže použiť nové akné a edém Clindovitis.

Retin-A s vyrážkami a akné

Retin-A proti akné a akné

Pomerne populárny liek na vyrážky, ktorý dodatočne chráni pokožku pred účinkami slnečného žiarenia a spomaľuje proces starnutia. Retin-A sa má aplikovať raz za deň po dobu troch až šiestich mesiacov, po uplynutí ktorej je potrebné prestávku po dobu 12 týždňov. Pri prvom použití môže koža mierne stmavnúť a dráždiť, takáto reakcia súvisí s expozíciou kyseliny retinovej. Zvyčajne dochádza k sčervenaniu a podráždeniu po týždni používania.

Pozor prosím! Väčšina pacientov, ktorí použili túto masť a iné farmakologické formy Retin-A zaznamenala len dočasnú účinnosť. Po odstránení lieku sa všetky nepríjemné symptómy postupne vrátili.

Kuriozín proti akné a akné

Kuriozín odstraňuje stopy starých vyrážok a odstraňuje dostupné

Táto masť môže odstrániť stopy starých vyrážok a tiež odstrániť existujúce. Ale zároveň Kuriyozin nie je schopný poistiť pokožku pred objavením sa nových abscesov. Aplikujte masť jedenkrát denne, ak je to potrebné, použitie lieku sa môže zvýšiť až dvakrát, ale len so súhlasom ošetrujúceho lekára. Použitie Kuriozín by mal byť čistý a nie viac ako 14 dní, pretože liek patrí do triedy hormónov a môže spôsobiť abstinenčný syndróm. Vhodné pre ľudí s akýmkoľvek typom kože. Je zakázané používať masť na 18 rokov a tiež počas tehotenstva a laktácie.